مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

وظايف زن در زندگي مشترك يكي از مسائلي است كه در سال‌هاي اخير بسيار به آن توجه مي‌شود چراكه تحولات اجتماعي قابل توجه نظير جنبش رهايي بخش زنان يا اعتقادات فمينيستي در چند دهه گذشته منجر به ايجاد سردرگمي‌هايي در وظايف و نقش زنان شده است. بسياري از زن‌ها احساس مي‌كنند كه اگر به ديدگاه‌هاي منسوخ شده در ارتباط با وظايف زنان پايبند بمانند؛ هويت و آزادي خود را از دست مي‌دهند. از طرفي نمي‌توان اين حقيقت را انكار كرد كه هر يك از ما در مقابل ديگران وظايفي را برعهده داريم كه مي‌بايست به آن‌ها عمل كنيم. به همين خاطر بيش از هر زمان ديگري نياز است كه مشاوران خانواده، در زمينه وظايف زنان در خانه با شفافيت صحبت كنند. با توجه به آنچه گفته شد، در اين مطلب به بررسي وظايف زنان در خانواده خواهيم پرداخت.

  منبع » وظايف زن در زندگي و نسبت به همسر

 

 

وظايف زن در زندگي مشترك

ازدواج باعث ايجاد تحولاتي در زندگي دختران شده و آن‌ها را از افرادي كه مسئوليت چنداني ندارند تبديل به يك مدير و سرپرست در خانواده مي‌كند. براي حفظ خانواده نقش مديريتي زن اهميت بالايي دارد و خانم‌ها مي‌بايست توانايي‌هاي جديدي را با توجه به نقش همسري، در خود ايجاد كنند. برخي از اين توانايي‌ها شامل موارد زير است. در صورت عدم تفاهم در مورد موارد زير توصيه مي‌كنيم از مشاوره خانواده استفاده نماييد.

1. عشق و علاقه بدون شرط

در يك رابطه زناشويي، مردان نيز به‌اندازه زنان احتياج دارند كه مورد محبت و توجه قرار گرفته و به نيازهاي عاطفي آن‌ها پاسخ داده شود. به‌عنوان يك زن، شما مي‌بايست نيازهاي عاطفي همسرتان را به‌خوبي برآورده كنيد و نسبت به آن‌ها هوشيار باشد.

علاقه بي‌قيدوشرط به همسر به اين معناست كه حتي در صورت پيش آمدن ناراحتي و دلخوري در طول زندگي‌تان مي‌بايست رفتار شما به‌گونه‌اي باشد كه همسرتان احساس كند عليرغم تمام مشكلات پيش‌آمده شما همچنان به او علاقه داريد و مي‌خواهيد كه در كنارش زندگي كنيد. نتيجه چنين رفتار و احساسي اين است كه همسرتان نيز به‌صورت متقابل اين محبت را به شما نشان خواهد داد و شما زندگي پرمحبت و گرمي خواهيد داشت.

براي اطلاع بيشتر در زمينه ارتباط صحيح با همسر كليك كنيد.

2. كمك كردن به همسر از وظايف زن در زندگي مشترك

كمك كردن به همسر مي‌تواند دامنه وسيعي از كمك‌هاي معنوي و عاطفي تا كمك كردن درزمينهٔ مسائل مادي را شامل شود. شما مي‌بايست در تمامي اين شرايط همراه همسرتان بوده و به وي كمك كنيد تا از عهده مسئوليت‌ها و مشكلات زندگي برآيد. اين مسئله باعث مي‌شود كه همسرتان از زندگي در كنار شما احساس آرامش كرده و همچنين رفتار كمك كردن را از شما بياموزد.

به خاطر داشته باشيد كه زندگي مشترك، زندگي شما و همسرتان در كنار يكديگر است و شما باهم يك گروه را تشكيل مي‌دهيد. درنتيجه كمك كردن شما، صرفاً كمك به همسرتان تلقي نمي‌شود بلكه كمك شما براي بالا بردن گروه خودتان است.

3. حفظ كرامت همسر

مردان بيشتر از زنان احتياج دارند كه به آن‌ها احساس قدرت و غرور دهيد. شما به‌عنوان زن مي‌توانيد با تعريف كردن از همسرتان و پوشاندن عيب‌هاي او اين نياز را در وي برآورده كنيد. به خاطر داشته باشيد كه مشكلات ميان شما و همسرتان همواره بايد در بين خودتان حل شود و بيان اين مسائل در ميان خانواده‌ها يا دوستانتان صرفاً باعث سرافكندگي او مي‌شود. اگر به دنبال داشتن يك زندگي مناسب و كانون خانوادگي گرم هستيد از انجام اين رفتارها در مقابل ديگران و خجالت‌زده كردن همسرتان به‌شدت اجتناب كنيد.

4. حمايت از همسر از وظايف زن در زندگي مشترك

حمايت كردن از همسر، يكي از ويژگي‌هايي است كه در تمامي زوج‌هاي موفق ديده مي‌شود. به‌عنوان زن، در يك زندگي بهتر است همواره و در تمامي شرايط سخت و آسان كنار همسرتان حضورداشته باشيد. در طول اجرايي شدن تصميم‌هايي كه در خانه شما گرفته مي‌شود و دست يافتن به اهداف بلندمدتي كه براي زندگي‌تان در نظر گرفته‌ايد، همسرتان از اينكه ببيند شما در كنارش ايستاده‌ايد احساس غرور و شادماني مي‌كند و احساس علاقه وي نسبت به شما چندين برابر خواهد شد.

5. حفاظت از حريم خانه و خانواده

شما مي‌بايست از حريم خانه و خانواده خودتان در مقابل بدخواهان محافظت كنيد. افرادي كه مي‌خواهند ميان شما و همسرتان نفاق ايجاد كرده و يا افكار منفي را در شما نسبت به او گسترش دهند را از خانه و خانواده خود دور نگه داريد. محل زندگي و همچنين افكار شما مي‌بايست سرشار از احساسات مثبت و دل‌نشين نسبت به همسرتان باشد به همين خاطر از هر عاملي كه شما را از رسيدن به اين هدف بازمي‌دارد دوري كنيد.

6. صبور بودن از وظايف زن در زندگي مشترك

در اكثر خانواده‌ها اداره امور خانه‌ برعهده زنان مي‌باشد. همچنين در سال‌هاي اخير با افزايش ميزان تحصيلات در ميان زنان، بسياري از آن‌ها علاوه بر امور خانه، مشاغلي بيرون از خانه نيز برعهده ‌دارند. به همين خاطر مديريت كردن تمامي اين وظايف در كنار يكديگر و انجام آن‌ها امري بسيار سخت است كه نيازمند همكاري همسر شما هست. در اين ميان بهتر است در انجام وظايف خود صبور باشيد چراكه در صورت نبود صبر و ايجاد استرس در شما، فضاي خانه به‌طوركلي متشنج خواهد شد؛ صبور بودن اگرچه گاهي اوقات يك ويژگي بسيار سخت است اما به دست آوردن آن مي‌تواند تا حد زيادي به ثبات و آرامش در خانواده شما كمك كند.

7. نگه داشتن فضاي خانه به صورت آرام

خانه براي همه انسان‌ها، محلي است كه قرار است در آن آرامش را به دست بياورند. وظيفه آرام نگه‌داشتن فضاي خانه نيز بر عهده زنان است. پيدا كردن آرامش در خانه‌اي كه مديريت آن به‌درستي انجام نشده، كار بسيار دشواري است. هيچ‌يك از ما نمي‌توانيم در يك محيط بهم ‌ريخته يا پر از تشويش و التهاب احساس آرامش كنيم.

8. تربيت فرزندان از وظايف زن در زندگي مشترك

تربيت فرزندان امري است كه پدر و مادر، هردو آن را بر عهده دارند. بااين‌حال وظايف مادر در اين زمينه به دليل زمان بيشتري كه در خانه با فرزندان مي‌گذراند، اهميت بيشتري دارد. هنگامي‌كه شما فرزندتان را به‌خوبي تربيت مي‌كنيد علاوه بر انجام وظايف مادري، باعث مي‌شويد كه همسرتان احساس كند يك خانواده گرم و صميمي داشته و از بودن در كنار شما احساس لذت خواهد كرد.

9. توجه كردن به خود

مهم‌ترين اصل و وظيفه به‌عنوان همسر اين است كه به خودتان توجه داشته باشيد. شما پيش از اينكه خود را دوست داشته باشيد و به خوشبختي خود توجه كنيد، نمي‌توانيد به ديگران محبت كنيد. در روز يا در طول هفته زماني را به خودتان اختصاص دهيد و سعي كنيد كارهايي انجام دهيد كه به شما احساس نشاط و شادماني خواهند داد.

 

اهميت توجه زنان به نقش همسري

در ذهن بسياري از خانم‌ها اين سوال شكل مي‌گيرد كه چرا مي‌بايست اين وظايف را در قبال همسرشان انجام دهند و يا اينكه در مقابل همسرشان چه وظيفه‌اي برعهده دارد.

اهميت و دليل انجام وظايف در خانواده به‌عنوان يك زن يا مادر در اين است كه رفتارهاي شما مي‌توانند باعث بهبود شرايط زندگي براي تمامي اعضاي خانواده شما شوند. يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي ازدواج سالم اين است كه طرفين در كنار يكديگر به رشد خواهند رسيد. درنتيجه تلاش شما براي بهبود بخشيدن به شرايط قدمي است كه در راه پيشرفت زندگي برمي‌داريد.

اگر احساس مي‌كنيد كه همسرتان در مقابل شما، وظايف خود را به‌خوبي انجام نمي‌دهد و يا بار مسئوليت‌هاي شما بيشتر از حد توانتان است و به همين خاطر احساس مي‌كنيد كه تمايلي به انجام وظايف خود نداريد بهتر است با يك مشاور دراين‌باره صحبت كنيد. در اين راستا مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو با داشتن مشاوراني برجسته در زمينه مشائل زناشويي و به طور خاص وظايف زن در زندگي مشترك مي‌تواند به شما به صورت تلفني و حضوري راهنمايي‌هاي لازم را ارائه دهد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سؤالات متداول

شما با انجام وظايفي كه در زندگي مشتركتان برعهده داريد، به پيشرفت خود و طرف مقابل و همچنين بهتر شدن رابطه خود كمك مي‌كنيد.

   

:: بازديد از اين مطلب : 3


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۲۷:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اختلالات تجزيه اي نوعي از اختلالات رواني هستند كه افراد مبتلا، با گسيختگي و اشكال در كاركردهاي هوشياري، حافظه و هويت مواجه مي‌شوند. اين مشكل مي‌تواند به صورت ناگهاني و يا تدريجي باشد و از آن جهت به آن تجزيه اي گفته مي‌شود كه ممكن است دو يا چند فرآيند ذهني مثل فراموشي و يا اختلال در هويت به صورت همزمان در روند اختلال وجود داشته باشد؛ بدون اينكه ارتباطي با يكديگر داشته و يا بر يكديگر تاثير بگذارند. اختلالات تجزيه اي شامل اختلال هويت تجزيه اي، مسخ شخصيت-مسخ واقعيت و فراموشي تجزيه اي هستند كه اغلب به دليل مقابله با استرس طولاني‌مدت، سوءاستفاده جنسي يا آسيب شديد رواني ايجاد مي‌شوند. براي درمان معمولا از روان درماني بهره مي‌برند و در كنار آن داروهاي ضدافسردگي نيز به كاهش علائم كمك مي‌كنند.

 منبع : اختلالات تجزيه اي

 

اختلالات تجزيه اي

كلمه تجزيه يا گسست، به معني جدا شدن از ديگران، دنياي اطراف، يا جدا شدن از خود فرد است. ويژگي اساسي اختلالات گسستي يا تجزيه اي تغييرات بارز در احساس هويت، ادراك يا هشياري است. اين تغييرات ممكن است تدريجي يا ناگهاني، موقت يا دائمي باشند. افراد از همه گروه‌هاي سني و زمينه‌هاي نژادي، قومي و اجتماعي و اقتصادي مي‌توانند اختلال تجزيه اي را تجربه كنند.

بيشتر از 75 درصد مردم حداقل يك‌بار در زندگي، حالت‌هايي مشابه مسخ شخصيت يا مسخ واقعيت را تجربه مي‌كنند اما تنها 2 درصد از مردم معيارهاي كامل ابتلا به اين اختلال را برآورده مي‌كنند. همچنين ميزان ابتلاي زنان نسبت به مردان نيز بيشتر است.

 

دلايل ابتلا به اختلالات تجزيه اي

اختلالات تجزيه اي غالباً به‌عنوان روشي براي مقابله با يك رويداد فاجعه‌بار يا استرس طولاني‌مدت، سوءاستفاده جنسي يا آسيب شديد رواني ايجاد مي‌شوند. درنتيجه به‌عنوان دليل ابتلا به اين اختلال، مي‌بايست به حوادث استرس‌زاي زندگي فرد پيش از وقوع بيماري توجه داشت.

اين امر به‌ويژه در صورت وقوع چنين رويدادهايي در اوايل كودكي اهميت بيشتري پيدا خواهد كرد. در اين زمان از زندگي، محدوديت‌هايي در توانايي فرد براي درك كامل و بالغانه رويدادها وجود دارد. حذف و از بين بردن آسيب‌هاي تجربه‌شده در دنياي ذهن فرد، مي‌تواند براي كوتاه‌مدت به‌عنوان يك مكانيزم مقابله‌اي، در برابر شرايط نامطلوب عمل كند و مؤثر باشد اما ادامه طولاني‌مدت اين فرايند باعث مي‌شود فرد خودش را از واقعيت جدا كند و اين مسئله مشكلات بسياري را براي وي ايجاد خواهد كرد چراكه ارتباط او تا حد زيادي يا در بعضي مواقع به‌صورت كامل، با جريان واقعي زندگي قطع مي‌شود.

 

انواع اختلالات تجزيه اي

1. اختلال هويت تجزيه اي

ممكن است فرد احساس كند كه يك يا چندصدا در تلاش هستند تا كنترل ذهن وي را به دست بگيرند. اين هويت‌ها و شخصيت‌ها معمولاً داراي اسامي، خصوصيات، عادات رفتاري مختلف، صداي جداگانه و حتي فيزيولوژي بدني متفاوت مي‌باشند. تا جايي كه ديده‌شده، خانم‌هاي داراي اين اختلال، در طول يك ماه چند چرخه قاعدگي متفاوت را تجربه مي‌كنند. نكته حائز اهميت در اين اختلال اين است كه هريك از اين شخصيت‌ها، در زماني كه كنترل رفتار را به دست مي‌گيرند، نسبت به ساير شخصيت‌ها و صحبت‌هاي آنان، آگاهي ندارند به همين خاطر افراد مبتلابه اختلال هويت تجزيه اي شكاف‌هايي را در حافظه روزمره، رويدادها، اطلاعات شخصي و آسيب‌ها تجربه مي‌كنند.

زنان به نسبت مردان بيشتر در اين اختلال، تشخيص گذاري مي‌شوند زيرا علائم حادتري را تجربه مي‌كنند. مردان احتمالاً علائم و تاريخچه رويداد آسيب‌زا را انكار مي‌كنند و معمولاً رفتارهاي خشونت آميزتري نشان مي‌دهند و كمتر فراموشي يا حالت‌هاي گريز را تجربه مي‌كنند.

2. مسخ شخصيت-مسخ واقعيت

در اين اختلال فرد احساس مي‌كند چيزي در وجود خودش يا در دنياي خارج از خودش تغييريافته است كه شبيه به حالت واقعي و طبيعي نيست. در مسخ شخصيت افراد به‌طور مداوم احساس مي‌كنند كه از هيجانات، افكار و ادراكات خود جدا شده‌اند به طوري كه انگار در حال تماشاي يك فيلم هستند.

در اختلال مسخ واقعيت فرد ممكن است احساس كند كه چيزهاي ديگر مانند ساير مردم، دنياي اطراف و… غير واقعي هستند. گاهي نيز ممكن است فرد هر دو اختلال را باهم تجربه كند. ميانگين سن شروع اين اختلال، 16 سالگي است، با اين حال دوره‌هاي مسخ شخصيت مي‌توانند از اوايل تا اواسط كودكي يا از هر سني شروع شوند. كمتر از 20 درصد مبتلايان به اين اختلال بعد از 20 سالگي شروع به تجربه دوره‌هاي مختلف مي‌كنند.

3. فراموشي تجزيه اي

علامت اصلي اين اختلال، مشكل در به خاطر سپردن و يادآوري اطلاعات مهم درباره خود شخص است. فراموشي تجزيه اي ممكن است به‌صورت فراموشي يك رويداد خاص مانند جنگ، سوءاستفاده جنسي و يا به‌ندرت اطلاعات مربوط به هويت و تاريخچه زندگي فرد باشد. شروع يك دوره فراموشي معمولاً ناگهاني است. يك دوره فراموشي ممكن است، چند دقيقه، ساعت‌ها، روزها و يا به‌ندرت ماها يا سال‌ها به طول بيانجامد. همچنين هر فرد مبتلا ممكن است در طول زندگي چندين دوره مختلف را تجربه كند.

 

نشانه‌هاي اختلالات تجزيه اي

اگرچه با توجه به نوع اختلال تجزيه اي كه فرد به آن مبتلا شده است، نشانه‌هاي مشاهده‌شده، متفاوت خواهند بود، بااين‌حال علائم شايع اختلال هويت تجزيه اي شامل موارد زير است

 • از دست دادن چشمگير حافظه نسبت به زمان‌هاي خاص، افراد و رويدادها
 • تجربه اينكه خارج از بدن خود هستند؛ مانند احساس اينكه انگار در حال تماشاي يك فيلم از خود هستند
 • مشكلات سلامت روان مانند افسردگي، اضطراب و افكار خودكشي
 • حس جدا شدن از هيجانات، بي‌حسي عاطفي يا عدم احساس هويت شخصي

اقدام به خودكشي، خودزني و ساير رفتارهاي آسيب‌زا در بين مبتلايان به اختلال هويت تجزيه اي متداول است. بيش از 70 درصد بيماران مبتلابه اين اختلال اقدام به خودكشي را در سابقه خود دارند.

براي اطلاع بيشتر در زمينه خودكشي و علائم آن كليك كنيد.

 

تشخيص

پزشكان براساس بررسي علائم و تاريخچه شخصي، اختلالات تجزيه اي را تشخيص مي‌دهند. يك پزشك در ابتدا ممكن است آزمايش‌هايي را براي بررسي شرايط جسمي علائمي مانند از دست دادن حافظه، احساس غيرطبيعي داشتن به دليل آسيب‌ديدگي سر، ضايعات مغزي و… انجام دهد. اگر علل جسمي تاييد نشدند، اغلب براي انجام ارزيابي با يك متخصص بهداشت روان مشورت مي‌شود.

 

درمان

بيماران مبتلابه اختلالات تجزيه اي از طريق روش‌هاي مختلفي ازجمله روان‌درماني و دارودرماني باهدف كمك به فرد براي ادغام هويت‌هاي مختلف و به دست آوردن كنترل بر روي فرايند زندگي و علائم تجزيه اي تحت درمان قرار مي‌گيرند. روان‌درماني براي اين بيماران مي‌تواند طولاني و دشوار باشد زيرا شامل به يادآوردن و تلاش براي يادگيري روش‌هاي مقابله‌اي سازگارانه تر در ارتباط با آسيب‌هاي تجربه‌شده در گذشته است. اين در حالي است كه بيماران تمايلي براي يادآوري اين خاطرات ندارند.

تحقيقات نشان داده‌اند كه درمان شناختي براي فرار از مواجهه با خاطرات استرس‌زاي زندگي موثر هستند. هيپنوتيزم نيز ممكن است يكي ديگر از اقدامات درماني مفيد باشد. يك درمان جديدتر به نام حساسيت‌زدايي توسط حركات چشم و پردازش مجدد كه به‌طور خاص بر نقشي كه خاطرات مزاحم در پيشرفت اختلالات رواني ايفا مي‌كنند، متمركز است و نتايج مطلوبي را در درمان بيماران نشان داده است.

در كنار روان درماني، هيچ داروي خاصي به‌طور اختصاصي براي درمان اختلالات تجزيه وجود ندارد، اگرچه ممكن است داروهاي ضدافسردگي براي كاهش علائم در اين بيماران تا حدي مفيد باشد. علي‌رغم اينكه يافتن يك برنامه درماني مؤثر مي‌تواند دشوار باشد، بااين‌حال بسياري از افراد قادر به زندگي سالم و مؤثر هستند.

براي آشنايي بيشتر در زمينه داروهاي ضدافسردگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

 

سؤالات متداول

 

در هر دو اختلال، فرد دچار مشكلاتي در هشياري شده و احساس مي‌كند تجربيات وي، غيرواقعي هستند. در مسخ شخصيت فرد احساس مي‌كند كه خودش را از بيرون تماشا مي‌كند و در درون خودش قرار ندارد اما در اختلال مسخ واقعيت، فرد اين احساس را نسبت به محيط اطراف دارد.

با توجه به اينكه اختلالات تجزيه اي به دليل يك شرايط پراسترس در زندگي فرد ايجاد مي‌شوند، درمان‌هاي روان‌شناختي كه به فرد كمك مي‌كنند تا اتفاقات استرس‌زاي زندگي را به ياد آورده و روش‌هاي سازگارانه تري براي مقابله با آن‌ها پيدا كند، ازجمله درمان‌هاي مناسب هستند. در كنار اين مسئله براي آگاهي بيشتر در زمينه درمان‌هاي موثر براي اختلالات تجزيه اي مي‌توانيد با با مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس بگيريد.

   

 منبع : اختلالات تجزيه اي

 :: بازديد از اين مطلب : 3


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۲۶:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بي توجهي مرد به زن يكي از مشكلاتي است كه مي‌تواند آسيب‌هاي بسياري را در زندگي مشترك شما ايجاد كند. بسياري از مردان نمي‌توانند احساسات خود را به‌صورت كلامي و با آن ادبياتي كه زنان تمايل دارند ابراز نمايند اما برخي ديگر نيز لزومي به توجه به زن نمي‌بينند و يا مشغله‌هاي كاري فرصتي براي اين قبيل مسائل به آن‌ها نمي‌دهد. بااين‌حال دريافت توجه و محبت از سوي شريك عاطفي يكي از مسائلي است كه همه ما به آن احتياج داريم و در نظر نگرفتن آن مي‌تواند پيامدهاي منفي بسياري را در رابطه شما ايجاد كند. درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد همسرتان چندان‌كه بايد به شما توجه ندارد با او دراين‌باره صحبت كنيد و سعي كنيد مشكلات موجود در رابطه عاطفي خود را برطرف نماييد اما اگر احساس مي‌كنيد به‌تنهايي در اين تلاش به موفقيت چنداني دست پيدا نكرده‌ايد مي‌توانيد از مشاورين خانواده نيز در اين زمينه كمك بگيريد.

 

 

منبع : بي توجهي مرد به زن

 

 

نشانه‌هاي بي توجهي در مردان

بي توجهي به تغييرات

يكي از رايج‌ترين نشانه‌هاي بي توجهي آقايان به زندگي مشترك اين است كه آن‌ها واكنشي نسبت به تغييرات نشان نمي‌دهند. بسياري از خانم‌هايي كه به مراكز مشاوره مراجعه مي‌كنند معتقدند تغييرات ظاهري آن‌ها يا حتي تغييرات دكوراسيون منزل چندان كه بايد به چشم همسرشان نمي‌آيد. برخي از آنها حتي بيان مي‌كنند كه اگر براي مدتي ناراحت يا مضطرب باشند نيز همسرشان متوجه اين موضوع نخواهد شد. مرداني كه نسبت به تغييرات بي توجه هستند معمولاً از نظر دادن براي مسائل مختلف نيز اجتناب مي‌كنند. براي آنها مهم نيست كه شما چه لباسي را انتخاب مي‌كنيد و يا دغدغه‌هاي ذهني خود را چگونه برطرف مي‌كنيد.

سردي عاطفي

ابراز محبت يا توجه به خواسته‌ها و نيازهاي زنان يكي از موضوعاتي است كه مردان بي توجه اهميتي به آن نمي‌دهند. اين موضوع مي‌تواند تا به اينجا پيش برود كه در صورت بروز دلخوري يا قهر نيز مردان علاقه‌اي به تغيير شرايط و دلجويي از همسرشان نداشته باشند. با توجه به اينكه اين شيوه برخورد مي‌تواند مشكلات بسياري را در رابطه شما ايجاد كند بهتر است در اين زمينه از يك مشاور خانواده كمك بگيريد.

تلاش نكردن براي رابطه

يكي ديگر از نشانه‌هاي بي توجهي در مردان اين است كه آنها براي حفظ رابطه تلاش چنداني انجام نمي‌دهند و رابطه با آن‌ها معمولاً تبديل به ارتباط يك طرفه‌اي مي‌شود كه صرفاً طرف مقابل براي نگه داشتن آن تلاش مي‌كند.

دلايل بي توجهي مرد به زن

بي توجهي مرد به زن در هر رابطه عاطفي با توجه به شرايط موجود در رابطه و نوع شخصيت هريك از طرفين دلايل بسياري خواهد داشت اما برخي از اين دلايل رايج‌تر از سايرين هستند كه در ادامه آن‌ها را با يكديگر بررسي خواهيم كرد.

شخصيت‌هاي بي‌توجه

بعضي افراد به‌صورت كلي نسبت به مسائل مختلف توجه كمتري دارند. درگيري‌هاي شخصي و مشغله‌هاي ذهني اين افراد معمولاً آن‌ها را از توجه به ساير مسائل بازمي‌دارد. اين قبيل افراد نه صرفاً در مقابل همسر كه در ارتباط با اكثر موضوعات و انسان‌هاي اطرافشان توجه چنداني نشان نمي‌دهند. اگرچه اين شخصيت‌ها سوءنيتي از بي‌توجهي خود ندارند بااين‌حال خواسته يا ناخواسته زندگي مشترك خود را در معرض مشكلات بسياري قرار مي‌دهند. اگر همسر شما نيز ازجمله افرادي است كه به‌طوركلي نسبت به محيط پيرامون خود توجه چنداني ندارد بهتر است راجع به احساسات و دلخوري‌هاي خود با او صحبت كنيد و در صورت لزوم از او بخواهيد از يك مشاور نكاتي را در ارتباط با شيوه تعامل با همسر يا توجه به محيط اطراف آموزش ببيند.

دلخوري‌هاي موجود در رابطه

دلخوري و سردي در رابطه يكي از اصلي‌ترين دلايل براي بي توجهي مرد به زن محسوب مي‌شود. بسياري از مردان به دليل قهر يا به‌عنوان ابزاري براي تنبيه همسرشان در هنگام بروز دلخوري‌ها توجه خود را به او كم مي‌كنند. اما يكي از مسائل نگران‌كننده در اين ميان اين است كه گاهي طولاني شدن دلخوري‌ها باعث بروز سردي و بي‌تفاوتي در رابطه مي‌شود و به عبارتي طلاق عاطفي يا سردي و بي‌توجهي دائم ميان زوجين دليل بي توجهي مرد به زن است. در چنين شرايطي بهتر است با كمك گرفتن از مشاورين خانواده سعي كنيد تا اختلافات پيش‌آمده را برطرف كرده و رابطه عاطفي خود را به شرايط قبل از دلخوري بازگردانيد.

بي توجهي مرد به زن | احساس بي‌فايده بودن

بي‌توجهي به نظرات همسر گاهي مردان را به اين باور مي‌رساند كه آن‌ها چه نظراتشان را بيان كنند و چه نكنند تأثيري در رفتار همسرشان نخواهد داشت. اين موضوع باعث خواهد شد تا مرد به‌تدريج از بيان نظرات يا نشان دادن توجه خسته شده و از اين كار دست بكشد.

تفاوت در شيوه ابراز توجه

گاهي اوقات بي توجهي مرد به زن يك برداشت اشتباه است كه به دليل تفاوت در شيوه ابراز محبت يا توجه خود را نشان مي‌دهد. براي مثال ممكن است مردي تلاش براي تأمين آسايش اعضاي خانواده را نشانه توجه بداند اما همسرش ترجيح بدهد كه توجه را به‌صورت كلامي و در رفتار محبت‌آميز او ببيند. اين موضوع بيش از آنكه به معناي بي توجهي مرد به زن باشد نشان‌دهنده نبود زبان مشترك ميان زوجين است كه البته مي‌تواند آسيب‌هاي بسياري را نيز در رابطه برجاي بگذارد و بهتر است براي رفع آن اقدام نماييد.

خيانت مرد به زن

در برخي موارد بي‌توجهي مي‌تواند يكي از پيامدهاي خيانت مرد به زن باشد. به عبارتي همسر شما توجه و محبت خود را به هر دليلي با فردي ديگر قسمت مي‌كند و بي‌توجهي او به شما به‌خصوص درزمينهٔ مسائل ظاهري يا جنسي دليلي براي اين موضوع است. براي آشنايي با نشانه هاي خيانت مردان كليك كنيد.

پيامدهاي بي توجهي مرد به زن

بي توجهي مرد به زن مي‌تواند آسيب‌هاي بسياري را در يك رابطه ايجاد كند و يا حتي آن را از بين ببرد. به همين خاطر اگر احساس مي‌كنيد رابطه شما نيز دچار اين مشكل شده بهتر است با استفاده از راهكارهايي در اين زمينه و همين‌طور كمك گرفتن از مشاورين اين موضوع را در زندگي خود برطرف كرده و از بروز مشكلات جدي‌تر جلوگيري كنيد. در ادامه برخي از پيامدهاي بي توجهي مرد به زن را با يكديگر بررسي خواهيم كرد.

پايين آمدن كيفيت رابطه

تعامل عاطفي يكي از نيازهاي اساسي همه انسان‌هاست. همه ما نياز داريم تا به فرد يا افرادي محبت كرده و همين‌طور از آن‌ها محبت يا توجه دريافت نماييم. به ميزاني كه اين تعامل عاطفي در يك رابطه بيشتر اتفاق بيفتد سلامت رواني افراد و كيفيت ارتباط آن‌ها با يكديگر نيز بهتر خواهد بود و درنتيجه به ميزاني كه بي‌توجهي در يك رابطه شدت پيدا كند كيفيت ارتباط عاطفي و ميزان محبت طرفين به يكديگر نيز كاهش پيدا مي‌كند.

افزايش احتمال خيانت يا جدايي

تحقيقات نشان مي‌دهد زنان معمولاً در شرايطي دست به خيانت مي‌زنند كه نيازهاي عاطفي آن‌ها در رابطه با همسر خود تأمين نباشد. به عبارتي مي‌توان گفت هدف زنان از خيانت پيدا كردن يك پايگاه عاطفي مطمئن است. درنتيجه بي توجهي مرد به زن مي‌تواند احتمال بروز خيانت يا حتي تصميم زن براي جدايي از همسرش را افزايش دهد.

بي توجهي مرد به زن | آسيب ديدن فرزندان

هنگامي‌كه ميان زوجين توجه و محبت كافي وجود نداشته باشد فرزندان آن‌ها نيز به لحاظ روحي آسيب خواهند ديد. آن‌ها در شرايطي رشد خواهند كرد كه توجه و محبت چنداني را ميان والدين خود تجربه نكرده‌اند و اين فضاي عاطفي سرد علاوه بر آسيب زدن به روحيه فرزندان مي‌تواند تبديل به الگويي براي برخورد آن‌ها با شريك زندگي‌شان نيز باشد.

راهكارهايي براي پايان دادن به بي توجهي مرد به زن

دلايل بي توجهي را پيدا كنيد

سعي كنيد با بررسي دقيق و بي‌طرفانه رفتار خود و همسرتان دلايل بي‌توجهي او را پيدا كنيد. هنگامي‌كه شما دلايل اين رفتار را پيدا كرده باشيد مي‌توانيد براي برطرف كردن آن‌ها برنامه‌ريزي كنيد. اگر احساس مي‌كنيد در اين زمينه نياز به كمك داريد مي‌توانيد از روانشناسان خانواده كمك بگيريد.

بي توجهي مرد به زن | با همسرتان صحبت كنيد

صحبت كردن با همسر يكي از مهم‌ترين راهكارهايي است كه به شما براي رفع بي‌توجهي‌ها كمك خواهد كرد. سعي كنيد احساسات خود را صادقانه و صريح با همسرتان در ميان بگذاريد و دلايل و نظرات او را نيز بشنويد. گاهي ممكن است در حين صحبت با همسرتان متوجه اين موضوع شويد كه او ناخواسته اين‌گونه رفتار كرده و يا متوجه دلخوري‌هاي او از زندگي مشتركتان شويد. هردوي اين مسائل به شما در بهبود شرايط نسبت به آنچه اكنون وجود دارد كمك خواهد كرد.

زبان مشترك پيدا كنيد

همان‌طور كه گفته شد يكي از دلايل بي توجهي مرد به زن فقدان يك زبان مشترك ميان آن‌هاست و هر يك از زوجين توجه را به معناي رفتاري مي‌داند كه ازنظر ديگري توجه محسوب نمي‌شود. در چنين شرايطي بهتر است براي پيدا كردن يك زبان مشترك با همسرتان تلاش كنيد. براي مثال بهتر است شما تا حدودي به تلاش‌هاي وي براي نشان دادن توجه خود اهميت بدهيد و او نيز تا حدي به خواسته‌هاي شما توجه نشان دهد. گاهي برخي از آقايان رفتارهاي محبت‌آميز را بلد نيستند و اين موضوع باعث ناراحتي همسرشان مي‌شود. در چنين شرايط بهتر است از يك روانشناس مطمئن براي آموزش اين رفتارها كمك بگيريد.

در رابطه غرق نشويد

يكنواختي ازجمله مسائلي است كه باعث بروز بي‌توجهي مي‌شود. هنگامي‌كه يك رفتار را بيش‌ازحد تكرار كنيد، براي مثال هميشه در حال گلايه كردن باشيد و يا حتي هميشه همسرتان را ببخشيد و از خواسته‌هايتان براي خوشحالي او بگذريد به‌تدريج اين باور در وي ايجاد مي‌شود كه دليلي براي توجه وجود ندارد و او هرزمان كه اراده كند شما را در دسترس خواهد داشت. اگر مي‌خواهيد با بي‌توجهي همسرتان مبارزه كنيد سعي كنيد به هويت و عزت‌نفس خود احترام گذاشته و خود را تماماً در زندگي مشتركتان غرق نكنيد.

كمك بگيريد

استفاده از مشاوره خانواده به شما كمك مي‌كند تا دلايل بي‌توجهي همسرتان را پيدا كرده و براي رفع آن‌ها اقدام نماييد. علاوه بر اين بي‌توجهي به‌طورقطع آسيب‌هاي روحي و پيامدهاي منفي بسياري را در زندگي شما ايجاد كرده؛ يكي از اقدامات روانشناسان اين است كه به شما كمك مي‌كنند تا اين پيامدها را از زندگي خود پاك كرده و برخلاف بي‌توجهي‌ها عزت‌نفس خود را حفظ كنيد. حتي درصورتي‌كه تصميم گرفته‌ايد از اين رابطه خارج شويد روانشناسان مي‌توانند به شما كمك كنند تا فشار رواني كمتري را در اين شرايط تجربه كنيد. به همين خاطر بهتر است مشاوره‌هاي روانشناسي را جدي بگيريد. براي دريافت جلسات مشاوره خانواده كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

 

سؤالات متداول

پايين آمدن كيفيت رابطه، افزايش احتمال خيانت يا جدايي و همين‌طور آسيب ديدن روحي فرزندان ازجمله پيامدهاي اين موضوع هستند.

وجود اختلاف و دلخوري در زندگي مشترك، ناتواني در ابراز محبت يا احساس بي‌نتيجه بودن بيان نظرات، از دلايل بي توجهي مرد به زن هستند.

   

منبع : بي توجهي مرد به زن

 :: بازديد از اين مطلب : 3


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۲۵:۱۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

علت درد بيضه بعد از رابطه جنسي چيست؟ بيضه حساس‌ترين اندام جنسي مردان است و نقش اساسي در توليد مثل، نعوظ و برقراري رابطه جنسي دارد. برخي از مردان ممكن است پس از برقراري رابطه جنسي دچار احساس درد در بيضه شوند. شدت درد در افراد مي‌تواند متفاوت باشد. گاهي بعد از گذشت چند ساعت به مرور درد كاهش مي‌يابد اما در بعضي شرايط نيز فرد از شدت درد به خود مي‌پيچد. درد بيضه پس از برقراري رابطه علت‌هاي مختلفي دارد كه رايج‌ترين آن تحريك جنسي طولاني مدت، نداشتن رابطه جنسي و عدم تخليه مني است. با اين حال با دانستن علل ايجاد كننده درد بيضه مي‌توان از بروز برخي از اين دردها پيشگري كرد. به همين خاطر در اين مقاله علل و روش‌هاي پيشگيري و درمان درد بيضه پس از رابطه جنسي مورد بررسي قرار گرفته است.

 

 

منبع : درد بيضه بعد از رابطه جنسي

 

علل درد بيضه بعد از رابطه جنسي

مي‌توان گفت درد بيضه بعد برقراري روابط جنسي، موضوعي است كه كم و بيش براي آقايان پيش مي‌آيد. به طور كلي علل مختلفي براي درد بيضه در مردان وجود دارد كه مي‌توان به بيماري‌هاي مختلف نظير سنگ كليه، سرطان بيضه، فتق، پيچ خوردگي بيضه، هيدروسيل، ضربه به بيضه و عفونت اشاره كرد اما درد بيضه بعد رابطه معمولا علت متفاوتي دارد كه در ادامه بيشتر درباره آن صحبت خواهيم كرد.

تحريك جنسي

رايج‌ترين علل درد بيضه بعد رابطه تحريك جنسي طولاني مدت، نداشتن رابطه جنسي و عدم تخليه مني است. آقايان ممكن است به دلايلي براي زمان‌هاي طولاني رابطه جنسي نداشته باشند همين عدم تخليه مي‌تواند منجر به درد در بيضه شود. يكي ديگر از علل به وجود آورنده درد بيضه مي‌تواند رابطه جنسي طولاني مدت باشد. رابطه جنسي طولاني كه به وسيله مصرف داروهاي محرك و تاخيري به وجود مي‌آيد مي‌تواند باعث ايجاد درد بيضه گردد.

اسپاسم

در برخي مواقع اسپاسم عضلات شكم در هنگام ارگاسم يا انجام رابطه جنسي در پوزيشن‌هاي غير معمول منجر به ادراك درد در ناحيه بيضه‌ها و مثانه مي‌شود. در مجموع عدم رابطه جنسي و يا جلوگيري از روند انزال مي‌تواند منجر به احتقان لوله‌ و كيسه‌هاي مني شود در نتيجه انزالي كه پس از اين موارد رخ مي‌دهد با درد همراه خواهد بود. اين نوع درد خطرناك نيست اما تجربه‌اي ناخوشايند است و پس از چند ساعت به طور خود به خودي بهبود مي‌يابد.

عوامل رواني

هميشه علت جسماني براي درد بيضه پس از انجام رابطه وجود ندارد. استرس و مسائل روانشناختي عامل ديگري است كه مي‌تواند منجر به ادراك درد شود. افكار منفي در حين برقراري رابطه از اين كه آيا همسر يا شريك جنسي از رابطه لذت مي‌برد يا نه و… مي‌تواند به شكل درد در ناحيه بيضه ادراك شود.

 

 

تشخيص درد بيضه بعد از رابطه جنسي

براي تشخيص مشكلات و دردهاي دستگاه تناسلي مردان بايد به متخصص اورولوژيست مراجعه كرد. متخصص اورولوژيست معمولا بر اساس آزمايشات و معاينات اوليه نظير سونوگرافي از بيضه، كشت ادرار، آزمايش ادرار و در برخي مواقع بررسي ترشحات انزال اطمينان حاصل مي‌كند كه مشكل به علت بيماري و يا عفونت نيست. به عبارتي تا وقتي درد به دليل بيماري و يا عفونت باشد نمي‌توان آن را به عنوان درد بيضه كه ناشي از رابطه باشد در نظر گرفت. 

پيشگيري و درمان درد بيضه بعد رابطه

براي پيشگيري و درمان پيشنهاد مي‌شود هميشه انزال به طور كامل انجام شود و هيچگاه جلوي خروج مني گرفته نشود زيرا اين كار مي‌تواند منجر به آسيب رساندن به كيسه‌ها و لوله‌هاي مني شود. برقراري رابطه منظم و انجام ندادن رابطه جنسي در پوزيشن‌هاي غير معمول مي‌تواند عامل موثري براي پيشگيري و درمان باشد. در هر صورت اگر پس از رابطه جنسي دچار درد بيضه شديد و اين مسئله به طور خود به خودي با گذشت مدت زماني رفع نشد بهتر است جهت بررسي كامل به متخصص مراجعه كنيد. بهره بردن از مشاوره جنسي نيز در كاهش عوامل رواني و انتخاب پوزيشن‌هاي مناسب براي انزال بهتر و كاهش درد بيضه موثر خواهد بود.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

 

سوالات متداول

بهتر است هرگاه كه دچار درد بيضه پس از رابطه شديد به متخصص اورولوژيست مراجعه كنيد. درست است كه درد بيضه عمدتا به دليل تحريك طولاني مدت و يا عدم تخليه طولاني مايع مني رخ مي‌دهد اما توجه داشته باشيد كه درد هميشه يك علامت هشدار دهنده است پس زمان را از دست ندهيد و در اولين فرصت به فكر درمان باشيد.

بايد توجه داشته باشيد كه هر دردي در ناحيه بيضه به دليل روابط جنسي نيست. بيضه اندام حساسي در بدن مردان است و علت‌هاي مختلفي براي درد بيضه وجود دارد. دردهاي ناشي از اين مسائل عمدتا ربطي به روابط جنسي ندارند و مرد هميشه اين درد را احساس مي‌كند. اما درد بيضه بعد رابطه صرفا پس از برقراري روابط جنسي رخ مي‌دهد و در زمان‌هاي ديگر وجود ندارد.

باورهاي غلطي در جامعه وجود دارد مبني بر اينكه بعد از برقراري روابط جنسي و تخليه مني و انزال، مرد به درد كمر مبتلا مي‌شود. اما درد كمر و درد بيضه پس از روابط جنسي ارتباطي با يكديگر ندارند. درد كمر ناشي از تحركات فيزيكي است و ارتباطي با تخليه يا عدم تخليه مني ندارد. اگر فردي بعد از برقراري رابطه دچار درد كمر شد بهتر است با انجام حركات اصلاحي و ورزش عضلات كمر خود را بهبود بخشد.

   

منبع : درد بيضه بعد از رابطه جنسي

 

 :: بازديد از اين مطلب : 3


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۲۳:۵۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا ازدواج با مرد بي پول صحيح است؟ امروزه قدرت پول به چيزي فراتر از چرك كف دست و علف خرس بدل شده است. همه افراد مي‌دانند كه پول چه نقش مهم و موثري در رفاه و پيشبرد يك زندگي خوب و مطلوب براي يك زوج خوشبخت فراهم مي‌كند. كمتر كسي را مي‌توان پيدا كرد كه منكر اين امر شود و نقش وضع مالي خوب در هدايت زندگي به سمت آرامش و كمال يافتن را بي‌اهميت بپندارد. به همين دليل اگر گام اول را درست برداشته و قدم در راهي هموارتر بگذاريد، راحت‌تر مي‌توانيد مسير زندگي را به همراه شريك خود طي كرده و از پيچ و خم‌ها و مناظر آن نهايت بهره را ببريد. حال اگر در آشنايي اول با اين شريك زندگي احتمالي خود او را فردي از تمام لحاظ شايسته اما بي پول يافتيد چگونه بايد اين مسئله برخورد كنيد؟

 

بيشتر بخوانيد : ملاك انتخاب همسر | معيارهاي انتخاب همسر چيست؟

 

منبع : ازدواج با مرد بي پول

 

 

 

 

ازدواج با مرد بي پول | معيارهاي همسر مناسب

اگر مي‌خواهيد كه در زندگي آينده‌تان به كمال بهره‌وري از فرصت عمر خود رسيده و دستيابي به آسودگي و زندگي بي دغدغه را تجربه كنيد، بايد پايه‌هاي اين بناي در شرف ساخت را قوي و محكم بنا نهيد. فردي كه براي زندگي مشترك او را بر مي‌گزينيد بايد ويژگي‌هايي نظير صداقت، سلامتي جسمي و رواني، تعهد، احترام به عقايد و تفكرات شخص مقابل، صبوري، عشق و علاقه، حداقل تفاوت‌هاي فرهنگي و خانواده آبرومندي داشته باشد كه در كنار تمام اين بديهيات، از وضعيت مالي قابل قبولي هم برخوردار باشد تا به عنوان يك همسر واجد شرايط و ايده‌آل به شمار رود.

 

تحت چه شرايطي مي‌توان با مرد بي پول ازدواج كرد؟

حال اگر با تمام اين اوصاف، فردي كه از شما خواستگاري كرده، تمامي اين ايده آل‌ها را دارا بوده و تنها وضعيت مالي خوبي ندارد، چگونه بايد با اين موقعيت برخورد كرد؟ در چنين موقعيتي لازم است كه شما پس از سنجيدن شرايط و توانايي‌هاي فرد، نكاتي كه در ادامه ذكر مي‌شوند را مد نظر قرار دهيد:

1. ازدواج با مرد بي پول | ديدگاه نسبت به پول

بايد ببينيد كه اين فرد چقدر مثل شما فكر كرده و عامل پول را همانقدر كه شما بر آن تاكيد داريد، مهم مي‌شمارد. با ارزيابي انگيزه و اهداف متعالي فرد خواهيد توانست كه ميزان هم جهت بودن افكار وي با خواسته‌هاي خودتان را بسنجيد و اگر تطابقي ميان آن‌ها نيافتيد و يا حتي با تناقضاتي در اين بين برخورد كرديد، بهتر است كه شانس خود را با شخص ديگري امتحان كنيد. اگر فرد از پشتكار آميخته با علاقه به شما و اولويت قرار دادن ايده‌آل‌هايتان برخوردار باشد، به هر نحوي كه شده شما را به خوشبختي خواهد رساند.

2. سطح مالي خانواده طرف خود را بسنجيد

درست است كه تامين كننده اصلي احتياجات و نيازهاي شما در زندگي مشترك‌تان با همسر خود خانواده وي نخواهد بود اما خانواده همواره نقش مهمي در هدايت و رهبري موثر فرد به سوي موفقيت دارند و همين عامل مي‌تواند او را به سمت يافتن درآمد معقول و مناسب جهت تشكيل يك زندگي مطلوب و قابل قبول سوق دهد.

3. ازدواج با مرد بي پول | اختلاف مالي ميان دو خانواده

در بررسي‌هاي خود ببينيد كه آيا دو خانواده در دو سطح و رتبه مالي كاملا مجزا قرار داشته و مرتبط شدن اين دو سطح به هم امري كاملا غير منطقي و مشكل ساز خواهد بود يا اين كه امكان سازش و يكي شدن آن‌ها با هم محتمل بوده و به نحوي امكان پذير است.

4. موقعيت فعلي و انگيزه و پشتكار وي براي پيشرفت

اگر خود شخص مورد نظرتان هم از شرايط حاكم ناراضي بوده و انگيزه و اشتياق وافري براي رسيدن به موفقيت و خوشبختي داشته و براي پيمودن اين راه هم برنامه‌اي منظم و دقيق پي ريزي كرده باشد، مي‌توان به تغيير اوضاع و رفتن شرايط به سمت بهبودي و كاميابي اميدوار بود.

5. ميزان تحمل و سازگاري خود با شرايط دشوار را مد نظر قرار دهيد

اگر از آن دسته افراد صبور و با اراده‌اي هستيد كه معتقديد با صبر و حوصله و همچنين تلاش و پشتكار و مداومت در دنبال نمودن اميال و خواسته‌ها مي‌توان روزي به تمامي آن‌ها نائل شد، شخصي كه تفكري مشابه شما داشته و از چارچوب فكري مشابهي برخوردار است، مي‌تواند زوج درخور و مناسبي برايتان به حساب آيد تا با همفكري هم و دست در دست يكديگر در مسير بهبود شرايط و تمام كردن اوضاع به نفع هردويتان گام برداريد.

 

مشكلات ازدواج با مرد بي پول

همسر بي پول شما هرچقدر هم مصمم و با انگيزه بوده و به دنبال كسب ثروت باشد، باز هم در ابتداي زندگي به چالش‌هايي بر مي‌خوريد كه در ادامه چند مورد از آن‌ها را نام برده‌ايم:

_عدم توانايي برگزاري مراسم عروسي مفصل و محدود شدن آن به يك جشن كوچك خانوادگي

_مقايسه هميشگي وضع زندگي خود با ساير زوج‌ها با وضعيت مالي بهتر

_شروع زندگي در خانه‌اي استيجاري

_محدود شدن مخارج و استفاده از شيوه‌اي حساب شده براي خرج كردن

با كمك گرفتن از يك فرد متخصص در زمينه ازدواج مي‌توانيد چشم‌انداز بهتري از آينده ازدواج خود به دست آوريد و با آگاهي بيشتري تصميم بگيريد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مشاوره قبل ازدواج كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

 

سوالات متداول 

آيا ازدواج با يك مرد بي پول صحيح است؟

با توجه به مشكلاتي كه اين گونه ازدواج‌ها مي‌تواند به همراه داشته باشد، خوشبختي يا عدم خوشبختي بعد از ازدواج بستگي به ميزان پشتكار و توانايي آن مرد براي رسيدن به يك زندگي معقول و همچنين ميزان صبر و حوصله شما براي تحمل مشكلات و دورنماي شما از شكل و هدف نهايي اين رابطه دارد. چه بسا افرادي كه با يك مرد بي پول ازدواج كرده‌اند ولي با كمك يكديگر و با صبر و تحمل زندگي خوبي را براي خود رقم زده‌اند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : ازدواج با مرد بي پول


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ازدواج با مرد بي پول،
موضوع:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۲۳:۴۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد والدين وابسته چه آسيب‌هاي به فرزند خود وارد مي‌كنند؟ وابستگي والدين نسبت به فرزندان از جمله موضوعاتي است كه به مرور زمان و به صورت ناخودآگاه شروع به شكل گيري مي‌كند. وابستگي در اكثر خانواده‌ها ديده مي‌شود، اما اين موضوع در خانواده‌هاي تك فرزند بيشتر اتفاق مي‌افتد. در شكل گيري وابستگي والدين عوامل متعددي دخيل هستند. اكثر اين والدين نمي‌دانند كه با وابسته كردن فرزند به خود، بذر مشكلات و بيماري‌هايي همچون خود بيمارانگاري و خود آزاري را در وجود او نهادينه مي‌كنند. وابستگي فرزند علاوه بر بيماري‌هاي مختلف در بزرگسالي، او را از رشد و تعالي فردي و اجتماعي نيز باز مي‌دارد. در ادامه مقاله به بررسي ويژگي‌هاي والدين وابسته و عواقب آن مي‌پردازيم.

 

بيشتر بخوانيد : شخصيت وابسته | سبب شناسي و ويژگي هاي اختلال شخصيت وابسته در رابطه

 

 

منبع : والدين وابسته

 

 

 

ويژگي هاي والدين وابسته

از جمله ويژگي‌ها و خصوصيات رفتاري والدين وابسته مي‌توان به موارد زير اشاره نمود:

۱.همه كارهاي شخصي و ابتدايي فرزند را انجام مي‌دهند

والدين وابسته معمولا كارهاي شخصي و ابتدايي كودك اعم از لباس پوشيدن و غذا خوردن را خودشان به عهده مي‌گيرند. اين والدين در هنگام شب و موقع خوابيدن نيز كودك را همراهي مي‌كنند. فرزنداني كه با اين شيوه تربيتي بزرگ مي‌شوند، معمولا در آينده فردي بدون اراده بوده و وابستگي عاطفي عميقي نسبت به والدين پيدا مي‌كنند.

۲.به هيچ عنوان كودك را رها نمي‌كنند

والديني كه نگهداري از كودك را خودشان بر عهده مي‌گيرند، اغلب دچار وابستگي مي‌شوند. در واقع وابستگي عاطفي در خانواده‌هايي كه فرزندان خود را به مراكز نگهداري مي‌سپارند و يا براي او پرستار مي‌گيرند، كمتر اتفاق مي‌افتد. قرار گرفتن در كنار كودك به صورت مداوم مي‌تواند باعث شدت وابستگي در آينده شود.

۳. حرف اول و تصميم نهايي را كودك مي‌گيرد

احترام به عقايد و نظرات كودك و همچنين محترم شمردن تصميمات او كار بسيار خوب و معقولانه‌اي است. اما در واقع كودك در مواردي همچون غذا خوردن، خوابيدن، بازي كردن و… مصلحت خود را نمي‌داند. بنابراين لازم است كه در اين زمينه قوانين خاصي از طرف والدين براي كودك در نظر گرفته شود. اما والدين وابسته تمام اين امور و تصميم گيري راجب آن را به كودك مي‌سپارند كه اين موضوع ممكن است در آينده باعث كمبود اعتماد به نفس در آن‌ها شده و كودك شخصيت مستقل خود را از دست بدهد.

۴. والدين وابسته | هميشه كنار كودك خود مي خوابند

وابستگي بسياري از والدين به گونه‌ايست كه در يك اتاق و همراه كودك خود مي‌خوابند. اين موضوع اغلب در كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه مشاهده مي‌شود و در واقع يك نوع هنجار فرهنگي به شمار مي‌رود.

۵. نسبت به گريه كودك خود هراس دارند

مواردي همچون خنديدن، گريه كردن، خوابيدن و… از جمله واكنش‌هاي طبيعي هستند كه كودك براي برآورده شدن نياز خود از آن‌ها بهره مي‌برد. اما والدين وابسته در مقابل گريه كودك بسيار هراس دارند و دچار استرس و اضطراب مي‌شوند. اين والدين از گريه كودك ميان جمع‌هاي خانوادگي و در اجتماع به شدت مي‌ترسند و خجالت مي‌كشند.

 

دلايل وابستگي والدين نسبت به فرزندان

پدر و مادر از جمله مهم‌ترين مربيان كودك به شمار مي‌روند و در سلامت روحي و جسمي كودك نقش بسزايي ايفا مي‌كنند، اما در هر موضوعي اعتدال نيز بايد در نظر گرفته شود. در واقع والدين مي‌توانند با سپردن مسؤوليت‌هاي هر چند كوچك، حس مسئوليت پذيري را در كودك تقويت نمايند. مواردي كه در ادامه به آن مي‌پردازيم از جمله دلايل مهم وابستگي والدين به فرزندان به شمار مي‌رود:

ترس از جدايي و ترك منزل فرزند

-براي اولين بار صاحب فرزند شده‌اند

-كساني كه والدين وابسته داشته‌اند

-افرادي كه داراي والدين بي مسئوليت و بي توجه بوده‌اند

-افرادي كه نوع رفتارشان به گونه‌ايست كه به همه چيز و همه كس وابسته مي‌شوند.

 

راهكار هاي مناسب براي والدين وابسته

اگر شما جزو والدين وابسته هستيد، بهتر است هر چه زودتر جهت تصحيح عادات خود اقدام نماييد. چراكه اين وابستگي به فرزند، علاوه بر آسيب به كودك ممكن است مشكلات روحي و رواني مختلفي براي خود شما ايجاد كند. بنابراين جهت ترك وابستگي خود بهتر است راهكارهاي زير را انجام دهيد:

1. در وهله اول به اين موضوع اطمينان پيدا كنيد كه فرزندتان ممكن است روزي از روزها و به دلايل مختلف از شما جدا شود. بنابراين سعي كنيد از كودكي به او آموزش‌هاي لازم را بدهيد و به او بياموزيد كه به هيچ كس وابسته نباشد.

2. تمام نيازهاي كودك را برآورده نكنيد. بگذاريد كودك درك كند كه نمي‌تواند با گريه و زاري به نيازهاي غير منطقي خود دست يابد و بايد براي كسب احتياجات خود تلاش نمايد.

3. موضوع ديگري كه وجود دارد اين است كه اغلب والدين وابسته، هميشه نسبت به كودك خود نگران هستند و فكر مي‌كنند كه قرار است اتفاقي رخ دهد و به همين دليل كودك خود را رها نمي‌كنند. اين والدين بايد با مراجعه به مشاوران خانواده، نگراني خود را كاهش داده تا وابستگي‌شان نيز به تدريج كاهش پيدا كند.

4. آخرين راهكار، مراجعه به مشاور خانواده است. در صورتي كه از توانايي لازم براي رفع وابستگي خود برخوردار نيستيد، بهتر است از يك متخصص و مشاور خانواده كمك بگيريد. چرا كه مشاورين خانواده با موارد مشابه زيادي روبه‌رو بوده‌اند و از اين طريق شما مي‌توانيد با بهره گيري از راهكارهاي آنان، بهتر تصميم گيري نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره خانواده كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

 

سوالات متداول

تاثير والدين وابسته بر آينده كودكان چيست؟

اگر والدين قصد دارند فرزند خود را فردي مسئوليت پذير و مفيد براي جامعه تربيت كنند، بهتر است بدانند بر اساس نظريه روانشناسي، مراحل رشد و تكامل فرد طبق يك برنامه‌ريزي منظم و از پيش تعيين شده، در حال انجام است. اما نكته‌اي كه وجود دارد اين است كه كودك بايد از جانب والدين مهارت آموزي را فراگرفته و آن را انجام دهد. والدين وابسته با نوع رفتار خود، پرو بال كودك را چيده و او را براي پروازهاي بلند و طولاني زمين گير مي‌كنند.

درمان والدين وابسته چگونه است؟

بهتر است والدين وابسته در وهله اول نسبت به رفتارهاي خود تجديد نظر كرده و بدانند كه همواره قادر نيستند در كنار فرزندشان باشند. اين گونه والدين براي غلبه بر اين مشكلات و كاهش نگراني‌هايي كه در ارتباط با فرزند خود دارند بهتر است با مشاوران خانواده در ارتباط باشند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : والدين وابسته

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: والدين وابسته،
موضوع:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۲۱:۴۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

پيشنهاد ازدواج آخرين گام در فرايند آشنايي و شروع يك زندگي مشترك است. امروزه نحوه پيشنهاد دادن براي ازدواج يا شروع يك رابطه جديد بسيار متنوع و دشوار شده و جوانان سعي مي‌كنند كه در بيان اين موضوع راه‌هاي متفاوت و منحصر به فردي را در پيش بگيرند تا طرف مقابل خود را شديدا تحت تاثير قرار بدهد. اما پيشنهاد ازدواج اصول و نكات مهم خاص خود را دارد. فراموش نكنيد كه اشتباه در پيشنهاد ازدواج مي‌تواند بر فرد مقابل‌تان تاثير منفي بگذارد و پاسخ او را تحت تاثير قرار دهد. به همين دليل توصيه مي‌شود كه از اصول اين كار اطلاع داشته باشيد و از يك فرد متخصص نيز كمك بگيريد. 

 

منبع : پيشنهاد ازدواج

 

 

 

 

10 نكته مهم براي پيشنهاد ازدواج

براي انجام يك پيشنهاد ازدواج رويايي و موفق بايد نكاتي را رعايت نماييد. رعايت اين نكات باعث تاثيرگذاري بيشتر بر روي فرد مورد نظر شما شده و احتمال پاسخ مثبت را افزايش مي‌دهد. فراموش نكنيد كه يك رفتار اشتباه در پيشنهاد ازدواج ممكن است بر روي پاسخ فرد و نگرش او نسبت به شما تاثير بگذارد. اصول و نكات مهم براي دادن پيشنهاد ازدواج به شرح زير هستند:

1.فضاي مناسب

براي اينكه طرف مقابلتان كاملا مجذوب شما شود و فضاي احساسي بينتان بوجود بيايد ابتدا بايد در انتخاب فضاي مناسب نهايت دقت را داشته باشيد. فضايي كه انتخاب مي‌كنيد بهتر است دور از شلوغي باشد و در فضاي عمومي مطرح نشود. براي مثال رستوران يا كافي شاپي دنج و به دور از شلوغي مي‌تواند انتخاب خوبي باشد. البته بهترين مكان، مكان مورد علاقه فرد موردنظرتان است.

2.موسيقي

انتخاب يك موسيقي مناسب و ملايم و البته موسيقي مورد علاقه ي فرد مقابلتان، مي‌تواند تاثير بسزايي در ايجاد فضاي رمانتيك بينتان داشته باشد و عواطف او را برانگيزد.

3.پيشنهاد ازدواج | روز و زمان

انتخاب يك روز خاص مثل عيدها يا ولنتاين يا بويژه روز تولد شخص مقابلتان، بسيار حركت پسنديده‌ايست و باعث مي‌شود فرد مورد علاقه‌تان بفهمد كه شما همه جوانب را در نظر مي‌گيريد. همچنين دقت كنيد كه نه خيلي زود نه خيلي دير به فرد مورد علاقه‌تان پيشنهاد ندهيد . نه آنقدر زود كه هنوز شناخت كافي و كامل از وي نداريد و نه آنقدر دير كه او را از دست بدهيد و وقت تلف شده باشد. شجاع باشيد و خواسته خود را بازگو كنيد؛ دختران از مردان با جسارت خوششان مياد.

4.گل

يك شاخه گل كمك شاياني به شما مي‌كند. دادن يك شاخه گل رز به فرد موردنظرتان، مي‌تواند علاوه بر تحريك كردن احساساتش، از شما در ذهن او فردي دست و دل باز بسازد. البته اگر يك كادو نيز همراه آن گل باشد بسيار بهتر است. گل رز در تمامي فرهنگ‌ها نشانه عشق و دوست داشتن است، به همين خاطر توصيه مي‌شود كه از اين گل استفاده نماييد.

5.ظاهر مناسب

آراستگي و ظاهر مطلوب خود را حفظ نماييد. بوي خوب و دلپذيري بدهيد و حتما از ادكلن استفاده نماييد. سعي كنيد از پوشيدن لباس‌هاي راحتي يا اسپرت خودداري كنيد و لباسي رسمي و مجلسي مناسب يك مجلس خواستگاري به تن كنيد.

6.لحن صحبت كردن، اعتماد به نفس و صداقت (خودتان باشيد)

هنگام صحبت كردن و گفتن پيشنهاد ازدواج خود خونسرد باشيد. از تكرار مكرر سوال خود بپرهيزيد. هول نشويد و دست و پاي خودتان را گم نكنيد. هنگام صحبت يا جواب دادن به سوال‌هاي فرد مقابلتان به سادگي و صراحت، صداقت را سرلوحه خود قرار دهيد زيرا در صورت دروغ گفتن يا بروز دادن شخصيتي كه خود واقعيتان نيستيد، شايد آن فرد مجذوب شما شود و جواب مثبت دهد، اما شك نكنيد كه به مرور زمان شخصيت واقعي خودتان را مي‌بيند و متوجه دروغ‌هايي كه در ابتدا به او گفتيد مي‌شود و رابطه‌تان دچار مشكل خواهد شد. پس سعي كنيد خود واقعيتان باشيد و از آن فرار نكنيد.

بهتر است با صداقتان اورا تحت تاثير خود قرار دهيد. اين كار باعث مي‌شود كه فرد مقابلتان هم دستپاچه نشود و هم اينكه مانند شما با صداقت رفتاركند. با رعايت كامل ادب و احترام، با آرامش صحبت كنيد و از ويژگي‌هاي مثبت طرف مقابل تعريف و تمجيد نماييد. توجه داشته باشيد كه لحن و بيان شما نه بايد بسيار رسمي و نه بسيار صميمانه باشد. 

7.پيشنهاد ازدواج | آينده نگري

از اهداف و تصميم‌هايي كه براي آينده‌تان گرفته‌ايد با او صحبت كنيد. به او بگوييد كه براي آينده خود چه برنامه‌هايي در سر داريد. او را از خواسته‌ها و اهداف خود آگاه كنيد تا هم شخص مقابلتان متوجه شود كه شما آدم بي‌برنامه و بي‌هدفي نيستيد و هدفمند جلو آمده‌ايد و هم اينكه بتواند اهداف شما را با اهداف خودش مطابقت دهد.

8.شوخ طبعي

در ديدارتان سعي كنيد خيلي خشك نباشيد و صرفا سوال و جواب نكنيد. گاهي هم ميان صحبت‌هايتان دل را به دريا زده و صحبت‌هاي خارج از ازدواج و رابطه هم بكنيد. خنداندن شخص مورد علاقه‌تان، مي‌تواند شما را بسيار جلو بيندازد و تصوير يك فرد با نشاط و سر زنده را در ذهن او ايجاد كند. اينگونه او متوجه مي‌شود كه قرار نيست با يك آدم خشك و جدي زندگي كند. شوخ طبعي و شوخي‌هاي محترمانه كه به دل بنشيند، مي‌تواند تاثير بسيار مثبتي بر فرد مورد علاقه‌تان بگذارد. 

9.پيشنهاد ازدواج | فرصت دادن

به شخص مقابلتان فرصت فكر كردن و انتخاب كردن دهيد. او بايد همه جوانب را در ذهن خود بسنجد و تحقيقات لازم را براي اين تصميم بزرگ انجام دهد. پس فورا از اون جواب قطعي را نخواهيد و مهلت كافي را به وي بدهيد. از او بخواهيد كه حتما مسئله را با خانواده‌اش در ميان بگذارد. با گفتن اين جمله فرد مقابلتان از تصميم جدي شما آسوده خاطر مي‌شود.

10.اميدتان را از دست ندهيد

اگر فرد مورد نظرتان به شما جواب منفي داد اميد خود را از دست ندهيد. شما با صداقت و علاقه كافي در اين مسير گام برداشته‌ايد و در صورت شنيدن جواب منفي متوجه مي‌شويد كه آن فرد مانند شما علاقه‌اي به اين رابطه ندارد و يا هنوز به شناخت كافي نرسيده است. 

 

سخن آخر

كلام آخر اينكه، خواستگاري و پيشنهاد ازدواج اغلب يكبار در زندگي هر شخص اتفاق مي‌افتد. پس سعي كنيد عاقلانه و به نحو احسن آن را انجام دهيد تا به پشيماني و جدايي نكشد. حتما قبل از هرگونه اقدامي از فرد مورد نظرتان اطمينان حاصل كنيد و تحقيقات كافي را انجام دهيد چراكه ازدواج مسير زندگي شما را تغيير مي‌دهد. براي اين منظور مي‌توانيد از كمك يك روانشناس استفاده كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

 

سوالات متداول

بهتر است پيشنهاد ازدواج رسمي باشد يا عاشقانه و صميمانه؟

براي اين منظور مدت زمان آشنايي و شناخت شما از طراف مقابل بسيار مهم است. اگر مدت كمي است كه با يكديگر رابطه داريد و فكر مي‌كنيد او پيشنهاد ازدواج رسمي را دوست دارد، اينگونه به او در خواست ازدواج دهيد. اما اگر مدت طولاني است كه با يكديگر رابطه داريد، مي‌توانيد پيشنهاد ازدواج خود را كمي عاشقانه‌تر كنيد. باورها و مسائل فرهنگي نيز در اين مساله بسيار مهم هستند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : پيشنهاد ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پيشنهاد ازدواج،
موضوع:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۹:۲۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ترشحات واژن از جمله مسائل طبيعي هستند كه به طور مداوم براي خانم‌ها رخ مي‌دهد. مواد تشكيل دهنده ترشحات، شامل تركيبي از مايعات و سلول‌هاي مختلفي مي‌باشد كه عمدتا بي‌خطر بوده و در حالت عادي به سلامت بافت واژن كمك مي‌كند. با مشاهده شكل و ظاهر انواع ترشحات مي‌توان متوجه سلامت دستگاه تناسلي و جسماني فرد شد. گاهي اين ترشحات نشان‌دهنده وجود عفونت و يا بيماري هستند كه معمولاً به صورت مايعي با بوي بد و شكل غير طبيعي همراه مي‌شوند. از اين جهت آشنايي با انواع ترشحات واژن براي هر خانمي ضروري است زيرا مي‌تواند نشان دهنده وضعيت سلامت زنان باشد. در ادامه به طور كامل درباره اين ترشحات و راهكارهاي درماني صحبت خواهيم كرد پس همراه ما باشيد. 

 

منبع : ترشحات واژن

 

 

 

ترشحات واژن

بدن زنان و خصوصا دستگاه تناسلي آن‌ها مكانيزم بسيار پيچيده‌اي دارد و با شناخت اين پيچيدگي مي‌توان وضعيت سلامت جسماني را بهتر متوجه شد و از بروز بيماري‌ها و عفونت‌هاي جدي پيشگيري كرد. ترشح واژن يك امر كاملا طبيعي است هيچ زني وجود ندارد كه ترشح واژن نداشته باشد اما اين ترشحات انواع مختلفي دارند كه نشان دهنده مسائل گوناگوني هستند.

انواع ترشحات واژن

ترشح قهوه‌اي

ترشحات قهوه‌اي مي‌تواند نشان دهنده سرطان رحم باشد. با اين‌حال در برخي موارد مي‌تواند به علت عادت ماهانه نامنظم نيز رخ دهد.

ترشح زرد

ترشحات زرد رنگ ترشحي طبيعي نيست و مي‌تواند نشان‌دهنده عفونت يا بيماري مقاربتي باشد. گاهي نيز اين ترشحات زرد رنگ، مايل به سبز و همراه با كف و بوي زياد هستند كه مي‌تواند بخاطر عفونتي به نام تريكوموناس باشد. فرد مبتلا احساس مي‌كند كه در طول روز حباب از واژنش خارج مي‌شود. در اين شرايط لازم است كه حتما به متخصص مراجعه كنيد چراكه تداوم اين مسئله باعث ناباروري و عفونت‌هاي لگني مي‌شود. 

ترشح سبز

ترشحات سبز رنگ همانند ترشحات به رنگ زرد مي‌تواند نشان دهنده عفونت‌هاي ناشي از باكتري و بيماري مقاربتي باشد.

ترشحات پنيري شكل

ترشحات پنيري شكل واژن اگر با خارش، سوزش و التهاب پوست همراه باشد نشان دهنده عفونت قارچي است. معمولا اكثر زنان در طول دوران زندگي خود اين نوع عفونت را حداقل يكبار تجربه مي‌كنند. 

ترشحات غليظ

در طول دوره عادت ماهانه ممكن است ترشحات كمي غليظ شوند. ترشحات سفيد و غليظ معمولا بي خطر هستند اما اگر همراه با بوي بد باشند نشان دهنده يك مشكل هستند و نياز به بررسي بيشتر توسط متخصص وجود دارد.

 

بيشتر بخوانيد : مشكلات جنسي | آشنايي با انواع اختلالات كژكاري جنسي

 

دلايل ترشح غيرطبيعي واژن

شايع‌ترين علت ترشح غير طبيعي واژن عفونت‌هاي مختلف است. به عنوان مثال مي‌توان به عفونت‌هاي قارچي و عفونت باكتريايي اشاره كرد. همچنين علائم يائسگي مي‌تواند همراه با ترشحاتي باشد اما ترشحاتي از اين قبيل نسبتا بي‌خطر هستند با اين حال براي رفع آن بهتر است بايد يك متخصص مشورت شود.

در اين بين مي‌توان به ترشحات غير طبيعي ناشي از عفونت‌هاي مقاربتي هم اشاره كرد. ترشحات ناشي از اين عفونت قابليت گسترش و پخش شدن به رحم، تخمدان و… را دارد. حتي در صورت برقراري رابطه جنسي مي‌تواند به طرف مقابل منتقل شود. از اين جهت ترشحات غير طبيعي واژن مي‌تواند كمك كننده مهمي براي تشخيص بيماري مراقبتي باشد.

يكي ديگر از عواملي كه مي‌تواند منجر به ترشحات غير طبيعي در واژن شود سرطان رحم است، اين ترشح معمولا به صورت قهوه‌اي رنگ يا متمايل به رنگ خون مي‌باشد. اما توجه داشته باشيد كه هر ترشحي به اين رنگ نشان دهنده سرطان نيست، از اين جهت اگر احساس كرديد كه ترشحات غير طبيعي در واژن شما وجود دارد به پزشك متخصص مراجعه كنيد.

ترشحات واژن و زمان مراجعه به متخصص

به طور كلي ترشحات واژن طبيعي است اما اگر علائم زير را داشتيد به متخصص مراجعه كنيد.

_ ترشحات واژن با رنگ غير طبيعي متمايل به سبز، زرد يا قهوه‌اي

_ ترشحات واژن بسيار غليظ يا بسيار آبكي

_ ترشح با بوي بد

_ التهاب، خارش و سوزش در اطراف نواحي آلت تناسلي

راه‌هاي جلوگيري از عفونت واژن و ترشحات غير طبيعي

براي جلوگيري از عفونت‌هاي مرتبط با واژن بايد عوامل ايجاد كننده آن را شناسايي كرد. در اكثر مواقع عدم رعايت بهداشت شخصي عامل به وجود آورنده عفونت است. استفاده از لباس زير نامناسب، فعاليت زياد و ورزش با لباس زير تنگ، شستشوي ناصحيح واژن با مواد شوينده، برقراري رابطه جنسي محافظت نشده، استفاده از داروهاي جلوگيري از بارداري، استفاده از مواد معطر براي خوشبو كردن واژن و… در بروز عفونت‌هاي مرتبط با واژن تاثيرگذار هستند.

به ياد داشته باشيد كه در هنگام شستشو و تميز كردن واژن نبايد از يك دستمال كاغذي يا ليف يكسان كه با مقعد تماس داشته است استفاده كنيد. مقعد محل تجمع بسياري از ميكروب‌ها و باكتري‌هاي مختلف است و انجام اينكار مي‌تواند همان ميكروب‌ها و باكتري‌ها را به واژن منتقل كند. همچنين وجود اجسام خارجي به داخل واژن از جمله عامل ديگري است كه مي‌تواند منجر به ايجاد عفونت شود. در نتيجه با رعايت صحيح اين موارد مي‌توان اقدام‌هايي را براي پيشگيري از عفونت واژن انجام داد. 

روش‌هاي خودمراقبتي در منزل هنگام ترشحات غير طبيعي

به طور كلي خود درماني هيچ‌گاه توصيه نمي‌شود اما روش‌هايي براي خود مراقبتي وجود دارد كه استفاده از آن‌ها مي‌تواند تاثيرات مطلوبي به همراه داشته باشد. اين روش‌ها شامل استفاده از كرم ضد قارچ، گذاشتن كمپرس سرد در صورت وجود التهاب يا خارش و عدم برقراري رابطه جنسي تا زمان رفع مشكل است. همچنين واژن را به طور منظم با آب و صابون بشوييد و تميز نگه داريد. لباس زير خود را پنبه خالص در نظر بگيريد و بپوشيد. در صورتي كه روش‌هاي خودمراقبتي نتوانست تغييري در روند بهبودي شما ايجاد كند لازم است كه از كمك يك مشاور و روانشناس بهره ببريد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

 

سوالات متداول

روش تشخيص ترشح طبيعي و غيرطبيعي به چه صورت است؟

روش تشخيص ترشحات غيرطبيعي واژن با توجه به تغيير شكل و رنگ و بوي ترشحات نسبت به قبل مي‌باشد. ترشحات غير طبيعي داراي بوي بد، شكل غليظ يا آبكي هستند و همچنين رنگ ترشحات متمايل به سبز، زرد و قهوه‌اي مي‌باشد. اما بايد توجه كرد كه صرف داشتن يك نوع ترشح خاص نشان دهنده عفونت نيست و ساير عوامل بايد توسط متخصص بررسي شود.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : ترشحات واژن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترشحات واژن،
موضوع:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۷:۰۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ترك مواد مخدر با متادون يكي از روش‌هاي جديدي است كه امروزه به كار گرفته مي‌شود. متادون نوعي دارو شبه افيوني است كه به دليل چسبيدن به گيرنده‌هاي افيوني در مغز از بروز علائم ناشي از ترك جلوگيري مي‌كند. در نتيجه افرادي كه تحت درمان با متادون قرار دارند كمتر علائمي نظير درد استخوان‌ها و مفاصل، حالت تهوع، اسهال و استفراغ را تجربه مي‌كنند. با اين حال متادون خود نيز قابليت اعتياد آوري دارد و مصرف آن نيازمند در نظر گرفتن ملاحظاتي خاص است. در نظر داشته باشيد كه در ترك مواد مخدر به كمك متادون تنها جنبه جسماني اعتياد در نظر گرفته مي‌شود و براي داشتن ترك موفقيت آميز لازم است با بهره بردن از مشاوره ترك اعتياد به جنبه رواني آن نيز توجه نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

 

بيشتر بخوانيد : اعتياد به متادون | عوارض مصرف خودسرانه متادون چيست؟

 

 

منبع :  ترك مواد مخدر با متادون

 

 

ترك مواد مخدر با متادون | آشنايي با متادون تراپي

درمان با داروهاي نگهدارنده از جمله متادون و بوپرنورفين يكي از رويكردهاي جديدي است كه در ترك اعتياد به مواد مخدر نظير ترياك و هروئين مورد استفاده قرار مي‌گيرد. از منظر فارماكولوژي متادون نوعي داروي شبه افيوني است كه مي‌تواند عملكردي مشابه با ترياك و هروئين ايجاد كند با اين تفاوت كه مصرف اين ماده نشئگي كمتري ايجاد مي‌كند و براي مدت طولاني تري در بدن باقي مي‌ماند. استفاده از اين دارو در جريان سم زدايي بدن از مواد مخدر به بيماران كمك مي‌كند تا به ميزان بسيار كمتري با علائم محروميت از مواد نظير درد عضلاني، درد مفاصل، حالت تهوع، اسهال و استفراغ مواجه شوند. در نتيجه افراد راحت‌تر مي‌توانند دوران ترك را پشت سر بگذارند و به پرهيزي پايدار دست پيدا كنند. براي آگاهي بيشتر درباره ترك اعتياد كليك كنيد.

نكاتي كه در ترك مواد مخدر با متادون بايد به آن‌ها توجه كنيد

ترك اعتياد با متادون ملاحظات خاصي دارد كه بي توجهي به آن‌ها مي‌‍تواند منجر به بروز مشكلات مختلفي شود و ترك اعتياد را با چالش‌هاي زيادي مواجه كند. ما در ادامه به مهم ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

1- شروع متادون تراپي زير نظر يك متخصص

متادون دارويي است كه خود نيز قابليت اعتيادآوري دارد. از همين رو متخصصان در مقاديري بسيار محدود و كنترل شده به منظور ترك اعتياد به مواد افيوني از آن استفاده مي‌كنند. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه شروع درمان با متادون را حتما زير نظر يك متخصص آغاز كنيد. درمانگر با توجه به شرايط جسماني و نوع موادي كه قبلا مصرف مي‌كرديد شما را در زمينه انتخاب متادون تراپي به عنوان روش اصلي براي ترك اعتياد راهنمايي مي‌كند.

2- توجه به دستورالعمل‌هاي مصرف متادون

بسيار اهميت دارد كه داروي متادون را در همان دوز و مدتي كه متخصص تجويز كرده است مصرف نماييد. هرگونه مصرف طولاني تر يا بالا بردن دوز دارو، نوعي سوءمصرف محسوب مي‌شود كه مي‌تواند به بروز اعتياد جديدي در شما بيانجامد. در اين شرايط نه تنها كمكي به از بين رفتن وابستگي جسماني خود به ترياك نمي‌كنيد بلكه اعتياد جديدي را نيز به مشكلات قبلي اضافه خواهيد كرد.

3- عدم مصرف همزمان متادون و ترياك

يكي از نكات بسيار مهمي كه متخصصين در متادون تراپي همواره بر آن تاكيد مي‌كنند خودداري از مصرف همزمان ترياك و متادون است چراكه مواد مخدر افيوني و متادون هردو نوعي سركوبگر سيستم عصبي مركزي انسان هستند. در نتيجه استفاده همزمان از آن‌ها خطرناك بوده و مي‌تواند به بروز علائمي نظير كاهش ضربان قلب، افت فشار خون، سطحي شدن تنفس، كاهش هشياري، اغما و مرگ بيانجامد. براي اطلاع بيشتر در زمينه مصرف همزمان ترياك با متادون كليك كنيد.

4- تهيه متادون از مراكز قانوني

حتما بايد داروي متادون را از مراكز معتبر نظير مراكز ترك اعتياد تهيه نماييد. متاسفانه برخي افراد سودجو در مراكزي نظير عطاري‌ها اقدام به فروش غير قانوني متادون مي‌كنند. در بسياري از موارد اين متادون‌ها تقلبي بوده و حاوي مقاديري مواد مخدر هستند كه مي‌توانند منجر به تشديد اعتياد يا مسمويت دارويي در شما شوند. در نهايت متادون پايان درمان نيست و شما هر چه زودتر بايد براي ترك متادون اقدام كنيد.

5- كمك گرفتن از درمان‌هاي روانشناختي

ترك اعتياد به مواد مخدر به كمك متادون تنها مي‌تواند وابستگي جسماني را بهبود ببخشد. اين در حالي است كه بخش مهم اعتياد به مواد مخدر وابستگي رواني است. در واقع اكثر افراد هنگامي كه مواد را كنار مي‌گذارند در كنار علائم جسماني ناخوشايند برخي علائم رواني نظير احساس بي قراري، وسوسه شديد، اضطراب و افسردگي را نيز تجربه مي‌كنند.

همين مسائل باعث مي‌شود كه فرد با وجود تمام سختي‌هايي كه براي ترك اعتياد به مواد مخدر تحمل كرده بازهم به سمت آن گرايش پيدا كند و دچار لغزش‌هاي مكرر شود. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه براي درمان اعتياد تنها به سم زدايي با داروهاي نگهدارنده اكتفا نكنيد و از درمان‌هاي روان شناختي نظير روان درماني فردي و گروهي نيز كمك بگيريد. براي دريافت اين درمان‌ها لازم است كه به يك روانشناس متخصص در حيطه اعتياد مراجعه نماييد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

 

سوالات متداول درباره ترك مواد مخدر با متادون

آيا مصرف همزمان متادون با الكل تداخل دارد؟

بله، استفاده همزمان متادون و الكل مي‌تواند خطرناك باشد و منجر به مشكلاتي نظير كاهش هشياري و مرگ شود.

ترك مواد مخدر با متادون چقدر مي‌تواند موثر واقع شود؟

متادون مي‌تواند وابستگي جسماني به مواد مخدر را از بين ببرد اما با اين حال براي آنكه ترك موفقي را تجربه كنيد لازم است كه از روان درماني نيز بهره ببريد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع :  ترك مواد مخدر با متادون


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترك مواد مخدر با متادون،
موضوع:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۱:۱۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد علل گرايش به سيگار چيست؟ سيگار كشيدن يكي از علل اصلي بروز بيماري‌هاي قلبي، عروقي، تنفسي و انواع سرطان‌ها در جهان مي‌باشد. نيكوتين  موجود در سيگار اين قابليت را دارد كه به سرعت وارد مغز شده و سبب افزايش موقت تمركز، دقت و حواس جمعي شخص گردد. اين تاثير موقتي و گذرا به مرور زمان اعمال فيزيولوژيك بدن را تحت تاثير قرار مي‌دهد و از لحاظ جسمي و رواني عوارض نامطلوبي را بر جاي خواهد گذاشت. با آگاهي از علل گرايش به سيگار مي‌توانيد از سيگار كشيدن خود و فرزندانتان پيشگيري نماييد. براي دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

منبع : علل گرايش به سيگار

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: علل گرايش به سيگار،
موضوع:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۹:۰۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر