مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

افسردگي در جوانان يكي از مشكلات روانشناختي شايع است كه مي‌تواند به شيوه‌هاي گوناگوني خود را نشان دهند. در واقع همه جوانان به يك شيوه افسردگي خود را نشان نمي‌دهد؛ برخي افراد ممكن است با تحريك پذيري زياد و پرخاشگري افسردگي را بروز داده و برخي ديگر با غمگيني و ناراحتي چشمگير اين مشكل خود را نشان دهند. در ادامه اين مقاله در مورد اختلال افسردگي در جوانان، علائم، علل و روش‌هاي درمان آن توضيحات بيشتري را ارائه كرده‌ايم. براي كسب اطلاعات در اين زمينه تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

منبع : افسردگي در جوانان

 

 

 

افسردگي در جوانان و نوجوانان

در دوران جواني افراد با چالش‌هاي عمده‌اي در زندگي رو به رو هستند. از جمله اين چالش‌ها مي‌توان به امتحانات دانشگاه، تصميم گيري براي ازدواج، مشكلات خانوادگي و تجربه تعارض با دوستان اشاره كرد. برخي از افراد ممكن است نتوانند به خوبي اين چالش‌ها را مديريت نمايند و در نهايت درگير اختلالات روانشناختي به خصوص افسردگي شوند. از آنجايي كه افسردگي مي‌تواند با خطر خودكشي همراه باشد، لازم است آن را جدي بگيريد و براي پيشگيري و درمان آن اقدامات لازم را انجام دهيد. براي دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

 

علائم افسردگي در جواني

جوانان مانند افراد در هر دوره سني ممكن است گاهي نوسانات خلقي را تجربه كنند. هم چنين ممكن است گاهي بيش از حد تحريك پذير شوند، كوچك‌ترين مسائلي آن‌ها  را بيازارد و غمگيني و اضطراب را تجربه نمايند. اين مسئله به عنوان بخشي از تجربه انساني براي همه افراد پذيرفته شده است اما اگر علائم مذكور بيش از دو هفته به طول بيانجامند و عملكرد فرد را در جنبه‌هاي مختلف زندگي تحت تاثير قرار دهند، بايد به عنوان اختلال افسردگي اساسي در نظر گرفته شود. از جمله ديگر علائم افسردگي در جوانان به طور دقيق بايد به موارد زير اشاره كرد.

تماس با مشاور

– تحريك پذيري مفرط و حساسيت رواني بسيار زياد نسبت به مسائل پيراموني
– كمبود انرژي و احساس خستگي مفرط
– احساس گناه و بي ارزشي در بيشتر اوقات
– داشتن افكاري در مورد مرگ يا خودكشي
– دچار شدن به اختلالات خواب از جمله بي خوابي يا پرخوابي مفرط
– كمبود انگيزه و نداشتن تمايل براي انجام كارهاي مختلف
– بروز تغييراتي در اشتها نظير بي اشتهايي يا پرخوري
– از دست دادن وزن به طور چشمگير يا افزايش غير طبيعي وزن
– استفاده از سيگار، مواد مخدر يا الكل

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه علائم افسردگي كليك كنيد. 

 

افسردگي پنهان در جوانان و نوجوانان

برخي از جوانان دچار افسردگي پنهان مي‌شوند. به اين صورت كه اغلب علائم قابل مشاهده‌اي از اختلالات خلقي را نشان نمي‌دهند. با اين حال بروز رفتارهايي نظير انزوا و گوشه گيري اجتماعي، افت تحصيلي، افزايش رفتارهاي پرخطر و استفاده از مواد يا الكل از جمله مواردي هستند كه مي‌توانند به والدين و اطرافيان در مورد بروز افسردگي هشدار دهند. در نتيجه لازم است همواره اين نشانه‌ها را نيز در نظر داشته باشيد و آن‌ها را ناديده نگيريد.

 

خودكشي يا رفتارهاي آسيب رسان مرتبط با افسردگي در جوانان و نوجوان

خودكشي يا بروز رفتارهاي خود آسيب رسان يكي از خطرات بالقوه افسردگي است. در اين شرايط فرد نياز دارد كه با يكي از افراد نزديك به خود گفت و گو داشته باشد و افكار و احساساتش را با او در ميان بگذارد. اگر مخاطب جواني قرار گرفتيد كه دچار افسردگي است، تلاش كنيد موضعي غير قضاوتي اتخاذ كنيد و اجازه دهيد فرد آزادانه با شما صحبت نمايد.

هم چنين بايد بدانيد كه لازم نيست راه حل خاصي را به فرد ارائه دهيد؛ همين كه بگذاريد او با شما صحبت كند تا حد زيادي به كاهش احساسات منفي در او كمك خواهيد كرد. به جاي سرزنشگري يا نصيحت كردن، فرد را تشويق كنيد به يك متخصص سلامت روان نظير روانشناس يا روان پزشك مراجعه كند و درمان‌هاي مورد نياز نظير درمان‌هاي دارويي و روانشناختي را در اسرع وقت دريافت نمايد.

 

علل افسردگي در جوانان و نوجوانان

افسردگي يكي از مشكلات مرتبط با سلامت روان است كه علل و عوامل مختلفي مي‌توانند در بروز آن تاثير گذار باشند. از مهم‌ترين فاكتورهايي كه در تعامل با يكديگر اغلب به افسردگي در جوانان و نوجوانان مي‌انجامند، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

– دچار بودن به تعارض‌هايي با خانواده يا دوستان
– بروز تغييراتي در زندگي نظير تغيير محل تحصيل يا گذر از دوران دبيرستان به دانشگاه
– قرار گرفتن در معرض قلدري همسالان در محيط‌هايي نظير دبيرستان و دانشگاه
– تجربه شكست در رابطه عاطفي با جنس مخالف
– تجربه هرگونه سوءاستفاده جسماني، جنسي يا رواني
– ناديده گرفته شدن از جانب خانواده
– تجربه از دست دادن عزيزان

 

درمان افسردگي در جوانان و نوجوانان

براي درمان افسردگي در جوانان اقدامت حرفه‌اي و خودياري مختلفي وجود دارد. از جمله اقدامات خودياري مي‌توان به تشويق فرد براي تحرك بيشتر در زندگي، گنجاندن ورزش در برنامه روزانه، پيروي از يك رژيم غذايي سالم و پرداختن به امور مورد علاقه در زندگي اشاره كرد. با اين حال اقدامات براي درمان افسردگي كافي نيستند. شما براي ارزيابي شدت افسردگي و شناخت علل و راه‌هاي درمان آن بايد به يك روانشناس مراجعه نماييد.

روانشناس علاوه بر ريشه يابي مشكلات شما از رويكردهاي مختلفي براي بهبود افسردگي استفاده مي‌كند. از جمله اين رويكردها مي‌توان به رويكرد شناختي- رفتاري، درمان‌هاي روانپويشي و درمان‌هاي هيجان مدار اشاره كرد. اگر شدت افسردگي بسيار زياد باشد و درمانگر تشخيص دهد كه خطر خودكشي تا حد زيادي بالاست، شما را به يك روان پزشك ارجاع خواهد داد تا در كنار جلسات روان درماني، درمان با داروهاي ضد افسردگي را نيز آغاز نماييد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه درمان افسردگي كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

– آيا براي درمان افسردگي در جوانان حتما بايد از دارو استفاده كرد؟

خير در بسياري از موارد افسردگي به بسياري از درما‌ن‌هاي غير دارويي نظير رويكرد شناختي رفتاري جواب مي‌دهد. براي ارزيابي بيشتر لازم است در ابتدا به يك روانشناس باليني مراجعه نماييد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : افسردگي در جوانان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افسردگي در جوانان،
موضوع:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۵۹:۰۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مركز مشاوره روانشناسي كاشان كجاست؟ آيا از خدماتي كه در مراكز روانشناسي مختلف ارائه مي‌شود اطلاعي داريد؟ مشاوره روانشناسي يكي از خدماتي است كه توسط متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران، روانشناسان و روان پزشكان ارائه مي‌شود. استفاده از اين خدمات تنها به كساني كه داراي مشكل خاصي هستند اختصاص ندارد بلكه بسياري از افراد براي ارتقاي وضعيت روحي خود يا براي كسب اطلاعات در مورد وضعيت هوشي فرزندانشان از آن استفاده مي‌كنند. ما در ادامه به معرفي بهترين مراكز مشاوره روانشناسي كاشان و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها پرداخته‌ايم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

منبع : مركز مشاوره روانشناسي كاشان

 

 

 

مركز مشاوره و روانشناسي و انواع متخصصين آن

مركز مشاوره و روانشناسي از جمله مراكزي است كه خدمات مرتبط با بهبود و ارتقاي وضعيت روان را به عموم مردم ارائه مي‌دهند. كارشناساني كه در اين مراكز خدمات رساني مي‌كنند مشاور، روانشناس و روان پزشكان را در بر مي‌گيرند. هر كدام از اين متخصصين مي‌توانند در زمينه‌هاي مختلف به شما كمك كنند. براي مثال زماني كه مشكلات روان شناختي به دارو نياز دارند روان پزشكان به كمك افراد مي‌آيند. زماني كه وضعيت‌هاي روان شناختي با استفاده از خدمات روان درماني و به طور كل درمان‌هاي گفت و گو محور قابل بهبود هستند روانشناسان به ارائه خدمات مشاوره مي‌پردازند و زماني كه افراد براي مشورت در مورد موضوعاتي نظير تصميم گيري شغلي و تحصيلي نياز به كمك دارند، مشاوران به كمك آن‌ها مي‌آيند. براي دريافت مشاوره تلفني در تمامي زمينه هاي ذكر شده كليك كنيد.

 

انواع خدمات ارائه شده در مركز مشاوره روانشناسي

شايد براي شما جاي سوال باشد كه در مركز مشاوره روانشناسي كاشان دقيقا چه خدماتي ارائه مي‌شود و چه كساني مي‌توانند به آن‌ها مراجعه نمايند. از جمله مهم‌ترين خدمات ارائه شده در اين مراكز مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

تماس با مشاور

– درمان اختلالات روانشناختي فردي نظير افسردگي، اضطراب، وسواس، اعتياد و…

– درمان مشكلات بين فردي، ارتباطي و اختلالات شخصيتي

– بهبود مشكلات مرتبط با ازدواج از طريق خدمات تخصصي زوج درماني

– بهبود مشكلات و تنش‌هاي بين اعضاي خانواده از طريق خدمات تخصصي خانواده درماني و مشاوره خانواده

– بهبود مشكلات مرتبط با عملكرد جنسي از طريق خدمات تخصصي سكس تراپي و مشاوره جنسي

– ارائه مشاوره قبل از ازدواج

– بهبود اختلالات رفتاري و مشكلات رشدي كودكان

– بررسي وضعيت هوشي كودكان و انجام ساير تست‌هاي روانشناسي

– ساير خدمات مركز شامل مشاوره تحصيلي ، مشاوره شغلي ، مشاوره طلاق ، مشاوره خيانت و … مي‌شود.

 

خصوصيات بهترين مركز مشاوره روانشناسي كاشان

براي اينكه بتوانيد مراكز تخصصي را از ساير مراكز كه به ارائه خدمات غير علمي مي‌پردازند، تشخيص دهيد در نظر گرفتن برخي ملاك‌ها مي‌تواند به شما كمك كند. از جمله مهم‌ترين ملاك‌هايي كه بهترين مراكز مشاوره را از سايرين جدا مي‌كند بايد به موارد زير اشاره كرد:

1- داشتن مجوز رسمي

اولين ملاكي كه قبل از مراجعه به مراكز روانشناسي بايد به آن توجه نماييد برخورداري از مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي كشور يا سازمان بهزيستي است. مراكزي كه فاقد مجوز معتبر هستند قابل اطمينان نبوده و اجازه ارائه خدمات درماني را ندارند.

2- مركز مشاوره روانشناسي كاشان | برخورداري از متخصصين حرفه اي

يك مركز مشاوره حرفه‌اي بايد بتواند در زمينه‌هاي مختلف به مردم خدمات ارائه كند. از همين رو لازم است كه از متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران و روانشناسان  مجرب در جهت ارتقاي كيفيت خدمات روانشناسي كمك بگيرد. روانشناسان براي ارائه خدمات درماني بايد از حداقل مدرك كارشناسي ارشد برخوردار باشند. هم چنين دوره‌هايي كه متخصصان در زمينه درمان اختلالات مختلف گذرانده‌اند و سابقه كار تجربي آن‌ها مي‌تواند راهنماي خوبي براي انتخاب يك مركز مشاوره باشند.

3- استفاده از روش هاي نوين درمان

امروزه براي اكثر مشكلات و وضعيت‌هاي روان شناختي درمان‌هاي حرفه‌اي و خاصي طراحي شده است. براي مثال درمان شناختي- رفتاري و رويكردهاي مرتبط با آن نظير رويكرد طرحواره درماني و درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يا همان اكت، امروزه در سراسر دنيا براي بهبود انواع مشكلات روانشناختي از جمله افسردگي، وسواس، مشكلات زناشويي و… به كار گرفته مي‌شوند. يك مركز مشاوره معتبر بايد بتواند با متودهاي جديد دنيا خود را منطبق كرده و از روش‌هاي جديد درمان براي كمك كردن به مراجعين استفاده نمايد.

4- مركز مشاوره روانشناسي كاشان | داشتن تجهيزات كافي

يكي از كارهاي اصلي مراكز روانشناسي گرفتن تست و آزمون‌هاي رواني مختلف از افراد است. از همين رو مراكز مشاوره بايد از تجهيزات كافي براي گرفتن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تشخيص انواع مشكلات روانشناختي برخوردار باشند. هم چنين امروزه براي رفع مشكلاتي نظير بيش فعالي كودكان در كنار درمان‌هاي دارويي و روانشناختي از ابزارهاي خاصي نظير نوروفيدبك و بايوفيدبك نيز استفاده مي‌شود كه وجود آن‌ها در مراكز مي‌تواند به تجهيز هرچه بيشتر آن‌ها كمك نمايد. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

5- ارائه خدمات متنوع

بهترين مراكز مشاوره كشور امروزه مراكزي هستند كه علاوه بر امكان مراجعه حضوري، خدمات تلفني و آنلاين را نيز براي مراجعان خود فراهم مي‌كنند. اين خدمات به مراجعين كمك مي‌كنند تا از هرجاي كشور براي بهبود يا ارتقاي وضعيت روحي و رواني خود با متخصصين تماس بگيرند و با محدوديتي در اين زمينه مواجه نباشند. براي دريافت هر كدام از خدمات زير به صورت غير حضوري كليك كنيد.

مشاوره خانواده تلفني

مشاوره تلفني ازدواج 

مشاوره جنسي تلفني

مشاوره تلفني كودك

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي كاشان

1- مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو _ 02166419012


سوالات متداول 

– آيا روانشناس دارو هم تجويز مي كند؟

خير، روانشناسان باليني از اطلاعات دارويي برخوردارند اما از اين اطلاعات تنها در جهت ارزيابي مراجعاني كه نياز به مداخلات دارويي و شناختي دارند، استفاده مي‌كنند و در اين شرايط فرد را به يك روان پزشك ارجاع مي‌دهند.

 

 

براي دريافت مشاوره از برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو مي توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي كاشان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۵۵:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مركز مشاوره روانشناسي مهاباد كجاست؟ آيا از خدماتي كه در مراكز روانشناسي مختلف ارائه مي‌شود اطلاعي داريد؟ مشاوره روانشناسي يكي از خدماتي است كه توسط متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران، روانشناسان و روان پزشكان ارائه مي‌شود. استفاده از اين خدمات تنها به كساني كه داراي مشكل خاصي هستند اختصاص ندارد بلكه بسياري از افراد براي ارتقاي وضعيت روحي خود يا براي كسب اطلاعات در مورد وضعيت هوشي فرزندانشان از آن استفاده مي‌كنند. ما در ادامه به معرفي بهترين مراكز مشاوره روانشناسي مهاباد و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها پرداخته‌ايم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

منبع : مركز مشاوره روانشناسي مهاباد

مركز مشاوره و روانشناسي و انواع متخصصين آن

مركز مشاوره و روانشناسي از جمله مراكزي است كه خدمات مرتبط با بهبود و ارتقاي وضعيت روان را به عموم مردم ارائه مي‌دهند. كارشناساني كه در اين مراكز خدمات رساني مي‌كنند مشاور، روانشناس و روان پزشكان را در بر مي‌گيرند. هر كدام از اين متخصصين مي‌توانند در زمينه‌هاي مختلف به شما كمك كنند. براي مثال زماني كه مشكلات روان شناختي به دارو نياز دارند روان پزشكان به كمك افراد مي‌آيند. زماني كه وضعيت‌هاي روان شناختي با استفاده از خدمات روان درماني و به طور كل درمان‌هاي گفت و گو محور قابل بهبود هستند روانشناسان به ارائه خدمات مشاوره مي‌پردازند و زماني كه افراد براي مشورت در مورد موضوعاتي نظير تصميم گيري شغلي و تحصيلي نياز به كمك دارند، مشاوران به كمك آن‌ها مي‌آيند. براي دريافت مشاوره تلفني در تمامي زمينه هاي ذكر شده كليك كنيد.

 

انواع خدمات ارائه شده در مركز مشاوره روانشناسي

شايد براي شما جاي سوال باشد كه در مركز مشاوره روانشناسي مهاباد دقيقا چه خدماتي ارائه مي‌شود و چه كساني مي‌توانند به آن‌ها مراجعه نمايند. از جمله مهم‌ترين خدمات ارائه شده در اين مراكز مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

تماس با مشاور

– درمان اختلالات روانشناختي فردي نظير افسردگي، اضطراب، وسواس، اعتياد و…

– درمان مشكلات بين فردي، ارتباطي و اختلالات شخصيتي

– بهبود مشكلات مرتبط با ازدواج از طريق خدمات تخصصي زوج درماني

– بهبود مشكلات و تنش‌هاي بين اعضاي خانواده از طريق خدمات تخصصي خانواده درماني و مشاوره خانواده

– بهبود مشكلات مرتبط با عملكرد جنسي از طريق خدمات تخصصي سكس تراپي و مشاوره جنسي

– ارائه مشاوره قبل از ازدواج

– بهبود اختلالات رفتاري و مشكلات رشدي كودكان

– بررسي وضعيت هوشي كودكان و انجام ساير تست‌هاي روانشناسي

– ساير خدمات مركز شامل مشاوره تحصيلي ، مشاوره شغلي ، مشاوره طلاق ، مشاوره خيانت و … مي‌شود.

 

خصوصيات بهترين مركز مشاوره روانشناسي مهاباد

براي اينكه بتوانيد مراكز تخصصي را از ساير مراكز كه به ارائه خدمات غير علمي مي‌پردازند، تشخيص دهيد در نظر گرفتن برخي ملاك‌ها مي‌تواند به شما كمك كند. از جمله مهم‌ترين ملاك‌هايي كه بهترين مراكز مشاوره را از سايرين جدا مي‌كند بايد به موارد زير اشاره كرد:

1- داشتن مجوز رسمي

اولين ملاكي كه قبل از مراجعه به مراكز روانشناسي بايد به آن توجه نماييد برخورداري از مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي كشور يا سازمان بهزيستي است. مراكزي كه فاقد مجوز معتبر هستند قابل اطمينان نبوده و اجازه ارائه خدمات درماني را ندارند.

2- مركز مشاوره روانشناسي مهاباد | برخورداري از متخصصين حرفه اي

يك مركز مشاوره حرفه‌اي بايد بتواند در زمينه‌هاي مختلف به مردم خدمات ارائه كند. از همين رو لازم است كه از متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران و روانشناسان  مجرب در جهت ارتقاي كيفيت خدمات روانشناسي كمك بگيرد. روانشناسان براي ارائه خدمات درماني بايد از حداقل مدرك كارشناسي ارشد برخوردار باشند. هم چنين دوره‌هايي كه متخصصان در زمينه درمان اختلالات مختلف گذرانده‌اند و سابقه كار تجربي آن‌ها مي‌تواند راهنماي خوبي براي انتخاب يك مركز مشاوره باشند.

3- استفاده از روش هاي نوين درمان

امروزه براي اكثر مشكلات و وضعيت‌هاي روان شناختي درمان‌هاي حرفه‌اي و خاصي طراحي شده است. براي مثال درمان شناختي- رفتاري و رويكردهاي مرتبط با آن نظير رويكرد طرحواره درماني و درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يا همان اكت، امروزه در سراسر دنيا براي بهبود انواع مشكلات روانشناختي از جمله افسردگي، وسواس، مشكلات زناشويي و… به كار گرفته مي‌شوند. يك مركز مشاوره معتبر بايد بتواند با متودهاي جديد دنيا خود را منطبق كرده و از روش‌هاي جديد درمان براي كمك كردن به مراجعين استفاده نمايد.

4- مركز مشاوره روانشناسي مهاباد | داشتن تجهيزات كافي

يكي از كارهاي اصلي مراكز روانشناسي گرفتن تست و آزمون‌هاي رواني مختلف از افراد است. از همين رو مراكز مشاوره بايد از تجهيزات كافي براي گرفتن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تشخيص انواع مشكلات روانشناختي برخوردار باشند. هم چنين امروزه براي رفع مشكلاتي نظير بيش فعالي كودكان در كنار درمان‌هاي دارويي و روانشناختي از ابزارهاي خاصي نظير نوروفيدبك و بايوفيدبك نيز استفاده مي‌شود كه وجود آن‌ها در مراكز مي‌تواند به تجهيز هرچه بيشتر آن‌ها كمك نمايد. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

5- ارائه خدمات متنوع

بهترين مراكز مشاوره كشور امروزه مراكزي هستند كه علاوه بر امكان مراجعه حضوري، خدمات تلفني و آنلاين را نيز براي مراجعان خود فراهم مي‌كنند. اين خدمات به مراجعين كمك مي‌كنند تا از هرجاي كشور براي بهبود يا ارتقاي وضعيت روحي و رواني خود با متخصصين تماس بگيرند و با محدوديتي در اين زمينه مواجه نباشند. براي دريافت هر كدام از خدمات زير به صورت غير حضوري كليك كنيد.

مشاوره خانواده تلفني

مشاوره تلفني ازدواج 

مشاوره جنسي تلفني

مشاوره تلفني كودك

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي مهاباد

1- مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو _ 02166419012


سوالات متداول 

– آيا روانشناس دارو هم تجويز مي كند؟

خير، روانشناسان باليني از اطلاعات دارويي برخوردارند اما از اين اطلاعات تنها در جهت ارزيابي مراجعاني كه نياز به مداخلات دارويي و شناختي دارند، استفاده مي‌كنند و در اين شرايط فرد را به يك روان پزشك ارجاع مي‌دهند.

 

 

براي دريافت مشاوره از برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو مي توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي مهاباد

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۵۳:۴۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مركز مشاوره روانشناسي شاهرود كجاست؟ آيا از خدماتي كه در مراكز روانشناسي مختلف ارائه مي‌شود اطلاعي داريد؟ مشاوره روانشناسي يكي از خدماتي است كه توسط متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران، روانشناسان و روان پزشكان ارائه مي‌شود. استفاده از اين خدمات تنها به كساني كه داراي مشكل خاصي هستند اختصاص ندارد بلكه بسياري از افراد براي ارتقاي وضعيت روحي خود يا براي كسب اطلاعات در مورد وضعيت هوشي فرزندانشان از آن استفاده مي‌كنند. ما در ادامه به معرفي بهترين مراكز مشاوره روانشناسي شاهرود و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها پرداخته‌ايم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

منبع : مركز مشاوره روانشناسي شاهرود

مركز مشاوره و روانشناسي و انواع متخصصين آن

مركز مشاوره و روانشناسي از جمله مراكزي است كه خدمات مرتبط با بهبود و ارتقاي وضعيت روان را به عموم مردم ارائه مي‌دهند. كارشناساني كه در اين مراكز خدمات رساني مي‌كنند مشاور، روانشناس و روان پزشكان را در بر مي‌گيرند. هر كدام از اين متخصصين مي‌توانند در زمينه‌هاي مختلف به شما كمك كنند. براي مثال زماني كه مشكلات روان شناختي به دارو نياز دارند روان پزشكان به كمك افراد مي‌آيند. زماني كه وضعيت‌هاي روان شناختي با استفاده از خدمات روان درماني و به طور كل درمان‌هاي گفت و گو محور قابل بهبود هستند روانشناسان به ارائه خدمات مشاوره مي‌پردازند و زماني كه افراد براي مشورت در مورد موضوعاتي نظير تصميم گيري شغلي و تحصيلي نياز به كمك دارند، مشاوران به كمك آن‌ها مي‌آيند. براي دريافت مشاوره تلفني در تمامي زمينه هاي ذكر شده كليك كنيد.

 

انواع خدمات ارائه شده در مركز مشاوره روانشناسي

شايد براي شما جاي سوال باشد كه در مركز مشاوره روانشناسي شاهرود دقيقا چه خدماتي ارائه مي‌شود و چه كساني مي‌توانند به آن‌ها مراجعه نمايند. از جمله مهم‌ترين خدمات ارائه شده در اين مراكز مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

تماس با مشاور

– درمان اختلالات روانشناختي فردي نظير افسردگي، اضطراب، وسواس، اعتياد و…

– درمان مشكلات بين فردي، ارتباطي و اختلالات شخصيتي

– بهبود مشكلات مرتبط با ازدواج از طريق خدمات تخصصي زوج درماني

– بهبود مشكلات و تنش‌هاي بين اعضاي خانواده از طريق خدمات تخصصي خانواده درماني و مشاوره خانواده

– بهبود مشكلات مرتبط با عملكرد جنسي از طريق خدمات تخصصي سكس تراپي و مشاوره جنسي

– ارائه مشاوره قبل از ازدواج

– بهبود اختلالات رفتاري و مشكلات رشدي كودكان

– بررسي وضعيت هوشي كودكان و انجام ساير تست‌هاي روانشناسي

– ساير خدمات مركز شامل مشاوره تحصيلي ، مشاوره شغلي ، مشاوره طلاق ، مشاوره خيانت و … مي‌شود.

 

خصوصيات بهترين مركز مشاوره روانشناسي شاهرود

براي اينكه بتوانيد مراكز تخصصي را از ساير مراكز كه به ارائه خدمات غير علمي مي‌پردازند، تشخيص دهيد در نظر گرفتن برخي ملاك‌ها مي‌تواند به شما كمك كند. از جمله مهم‌ترين ملاك‌هايي كه بهترين مراكز مشاوره را از سايرين جدا مي‌كند بايد به موارد زير اشاره كرد:

1- داشتن مجوز رسمي

اولين ملاكي كه قبل از مراجعه به مراكز روانشناسي بايد به آن توجه نماييد برخورداري از مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي كشور يا سازمان بهزيستي است. مراكزي كه فاقد مجوز معتبر هستند قابل اطمينان نبوده و اجازه ارائه خدمات درماني را ندارند.

2- مركز مشاوره روانشناسي شاهرود | برخورداري از متخصصين حرفه اي

يك مركز مشاوره حرفه‌اي بايد بتواند در زمينه‌هاي مختلف به مردم خدمات ارائه كند. از همين رو لازم است كه از متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران و روانشناسان  مجرب در جهت ارتقاي كيفيت خدمات روانشناسي كمك بگيرد. روانشناسان براي ارائه خدمات درماني بايد از حداقل مدرك كارشناسي ارشد برخوردار باشند. هم چنين دوره‌هايي كه متخصصان در زمينه درمان اختلالات مختلف گذرانده‌اند و سابقه كار تجربي آن‌ها مي‌تواند راهنماي خوبي براي انتخاب يك مركز مشاوره باشند.

3- استفاده از روش هاي نوين درمان

امروزه براي اكثر مشكلات و وضعيت‌هاي روان شناختي درمان‌هاي حرفه‌اي و خاصي طراحي شده است. براي مثال درمان شناختي- رفتاري و رويكردهاي مرتبط با آن نظير رويكرد طرحواره درماني و درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يا همان اكت، امروزه در سراسر دنيا براي بهبود انواع مشكلات روانشناختي از جمله افسردگي، وسواس، مشكلات زناشويي و… به كار گرفته مي‌شوند. يك مركز مشاوره معتبر بايد بتواند با متودهاي جديد دنيا خود را منطبق كرده و از روش‌هاي جديد درمان براي كمك كردن به مراجعين استفاده نمايد.

4- مركز مشاوره روانشناسي شاهرود | داشتن تجهيزات كافي

يكي از كارهاي اصلي مراكز روانشناسي گرفتن تست و آزمون‌هاي رواني مختلف از افراد است. از همين رو مراكز مشاوره بايد از تجهيزات كافي براي گرفتن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تشخيص انواع مشكلات روانشناختي برخوردار باشند. هم چنين امروزه براي رفع مشكلاتي نظير بيش فعالي كودكان در كنار درمان‌هاي دارويي و روانشناختي از ابزارهاي خاصي نظير نوروفيدبك و بايوفيدبك نيز استفاده مي‌شود كه وجود آن‌ها در مراكز مي‌تواند به تجهيز هرچه بيشتر آن‌ها كمك نمايد. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

5- مركز مشاوره روانشناسي شاهرود | ارائه خدمات متنوع

بهترين مراكز مشاوره كشور امروزه مراكزي هستند كه علاوه بر امكان مراجعه حضوري، خدمات تلفني و آنلاين را نيز براي مراجعان خود فراهم مي‌كنند. اين خدمات به مراجعين كمك مي‌كنند تا از هرجاي كشور براي بهبود يا ارتقاي وضعيت روحي و رواني خود با متخصصين تماس بگيرند و با محدوديتي در اين زمينه مواجه نباشند. براي دريافت هر كدام از خدمات زير به صورت غير حضوري كليك كنيد.

مشاوره خانواده تلفني

مشاوره تلفني ازدواج 

مشاوره جنسي تلفني

مشاوره تلفني كودك

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي شاهرود

1- مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو _ 02166419012


سوالات متداول 

– آيا روانشناس دارو هم تجويز مي كند؟

خير، روانشناسان باليني از اطلاعات دارويي برخوردارند اما از اين اطلاعات تنها در جهت ارزيابي مراجعاني كه نياز به مداخلات دارويي و شناختي دارند، استفاده مي‌كنند و در اين شرايط فرد را به يك روان پزشك ارجاع مي‌دهند.

 

 

براي دريافت مشاوره از برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو مي توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي شاهرود


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۵۴:۲۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص اس سيتالوپرام يا اس سيتاور يكي از داروهاي روان‌پزشكي است كه معمولاً براي درمان افسردگي و بعضي از اختلالات اضطرابي مانند وسواس تجويز مي‌شود. در نخستين روزهاي استفاده از اين دارو شما ممكن است عوارض ناخوشايندي مثل تغييرات خلقي يا بيشتر شدن افكار منفي را تجربه كنيد. همچنين برخي افراد دچار مشكلات جسمي ازجمله ناراحتي‌هاي گوارشي مي‌شوند اما استفاده مداوم از دارو باعث رفع اين علائم خواهد شد. اس سيتالوپرام با افزايش ماده شيميايي به نام سروتونين در مغز مي‌تواند باعث كاهش نشانه‌هاي افسردگي در فرد شود. بااين‌حال اين دارو صرفاً باعث كاهش نشانه‌ها مي‌شود و اختلال افسردگي يا وسواس را درمان نمي‌كند. درنتيجه پس از قطع مصرف دارو شما مجدداً علائم بيماري را تجربه خواهيد كرد. به همين خاطر توصيه مي‌شود در كنار استفاده از اين دارو از مشاوره افسردگي نيز استفاده كنيد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

منبع : قرص اس سيتالوپرام

 

قرص اس سيتالوپرام و موارد مصرف آن

قرص اس سيتالوپرام يكي از انواع داروهاي ضدافسردگي است كه باعث افزايش ماده شيميايي به نام سروتونين در مغز مي‌شود. با توجه به اينكه اين ماده مسئول تنظيم خلق و ايجاد تعادل در حالت روحي فرد است افزايش ميزان آن در مغز افرادي كه دچار افسردگي شده‌اند مي‌تواند تا حد زيادي شرايط خلقي آن‌ها را بهبود ببخشد. اين دارو علاوه بر اختلالات خلقي براي درمان اضطراب، ترس‌هاي مرضي و وسواس نيز مورداستفاده قرار مي‌گيرد. استفاده از قرص اس سيتالوپرام معمولاً باعث بروز نشانه‌هاي جسمي و روحي ناخوشايندي مي‌شود و به همين خاطر مقدار مصرفي آن در شروع دوره درماني كمتر است و به‌تدريج و با عادت كردن بدن به شرايط جديد مقدار مصرف افزايش پيدا مي‌كند.

 

نحوه مصرف قرص اس سيتالوپرام

ميزان و نحوه مصرف قرص اس سيتالوپرام مي‌بايست با توجه به شرايط جسمي و رواني، سابقه بيماري و همين‌طور ساير داروهايي كه فرد استفاده مي‌كند تنظيم شود. به همين خاطر بهتر است اين دارو را زير نظر متخصص و طبق دستور وي مصرف نماييد. اين داور معمولاً به شكل قرص‌هاي 5، 10 و 20 ميلي‌گرمي در بازار موجود است كه در بزرگ‌سالان معمولاً مصرف با يك قرص 10 ميلي‌گرمي در طول روز شروع شده و پس از گذشت دو تا سه هفته به‌تدريج مقدار آن به 20 ميلي‌گرم در روز افزايش پيدا مي‌كند.

يكي از نكاتي كه بهتر است در مصرف قرص اس سيتالوپرام به آن توجه داشته باشيد اين است كه دارو را هرروز و در ساعت مشخصي مصرف كنيد. اگر يك وعده استفاده از دارو را فراموش كرديد پس از يادآوري سريعاً آن را مصرف كنيد اما در شرايطي كه به زمان مصرف وعده بعدي نزديك شده‌ايد هرگز مقدار مصرف را دو برابر نكنيد. قطع ناگهاني مصرف اس سيتالوپرام مي‌تواند باعث بروز نشانه‌هاي منفي مانند تشنج شود به همين خاطر بهتر است كه اين موضوع را زير نظر پزشك خود و با كاهش تدريجي مقدار مصرف انجام دهيد.

تماس با مشاور

عوارض جانبي قرص اس سيتالوپرام

استفاده از قرص اس سيتالوپرام به‌ويژه در نخستين روزهاي مصرف آن مي‌تواند باعث بروز نشانه‌هاي جسمي و رواني ناخوشايندي براي شما باشد كه در صورت استفاده منظم از اين دارو از بين خواهند رفت. بااين‌حال اگر شدت هريك از اين نشانه‌ها بيش از تحمل شما است و يا علي‌رغم گذشت زمان كافي همچنان اين نشانه‌ها برطرف نشده بهتر است اين موضوع را با يك متخصص در ميان بگذاريد. بعضي از شايع‌ترين عوارض جانبي قرص اس سيتالوپرام كه در كنار علائم افسردگي بروز مي‌يابد موارد زير را دربرمي‌گيرد.

 • احساس خستگي و خواب‌آلودگي
 • مشكلات گوارشي مانند تهوع و استفراغ، سوءهاضمه، يبوست يا اسهال
 • تغيير در خلق‌وخو مانند بيشتر شدن افكار منفي يا پرخاشگري
 • تنگي نفس
 • ورم صورت زانو و دست
 • اختلال در كاركرد جنسي
 • اختلال در چرخه قاعدگي

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

تداخلات دارويي

تداخلات دارويي به اين معناست كه استفاده از برخي داروها در كنار هم باعث كاهش اثرگذاري يك يا هردوي آن‌ها شده و يا ممكن است با تشديد اثرات يكديگر باعث بروز مشكلاتي در سلامت فرد شوند. به همين خاطر بهتر است پيش از تهيه قرص اس سيتالوپرام پزشك خود را در جريان ساير داروهايي كه استفاده مي‌كنيد قرار دهيد. با توجه به اينكه مصرف الكل در طول دوره درمان با اين دارو مي‌تواند باعث بروز عوارض ناخوشايندي باشد درصورتي‌كه به الكل يا هر مخدر ديگري اعتياد داريد اين موضوع را نيز به متخصص اطلاع دهيد. مهم‌ترين داروهايي كه مي‌بايست از مصرف هم‌زمان آن‌ها با اس سيتالوپرام اجتناب كنيد شامل موارد زير است.

 • قرص سيتالوپرام
 • الكل
 • داروهاي قلبي
 • داروهاي ضد صرع
 • آنتي‌بيوتيك‌ها و ضد قارچ‌ها
 • انواع داروهاي آرام‌بخش
 • تمامي داروهاي بازدارنده مونوآمينو‌اكسيداز مثل سلژيلين، راسلژيلين (اين داروها معمولاً براي كاهش افسردگي مورداستفاده قرار مي‌گيرند). 

 

مسموميت با قرص اس سيتالوپرام

استفاده بيش‌ازحد اس سيتالوپرام باعث بروز مسموميت يا اوردوز با اين دارو مي‌شود. درصورتي‌كه پس از مصرف اين دارو هر يك از نشانه‌هاي زير را در خود يا نزديكانتان مشاهده كرديد هرچه سريع‌تر به مراكز درماني مراجعه نماييد.

 • افت فشارخون
 • سرگيجه
 • تهوع و استفراغ
 • لرزش
 • تعريق
 • تشنج
 • احساس گيجي و فراموشي
 • ضربان قلب سريع يا كوبنده

 

بيشتر بخوانيد : درمان افسردگي شديد | بهترين راه درمان افسردگي چيست؟

 

درمان‌هاي جايگزين

استفاده از قرص اس سيتالوپرام يا ساير داروهاي روان‌پزشكي يكي از رايج‌ترين راهكارهايي است كه افراد پس از بروز مشكلات روحي به دنبال استفاده از آن هستند. هزينه پايين درمان با داروهاي روان‌پزشكي و همين‌طور اثرگذاري سريع و بدون دردسر آن‌ها باعث شده تا اين شيوه از درمان رواج بسياري پيدا كند. بااين‌حال داروهاي روان‌پزشكي معمولاً عوارضي را نيز به همراه خواهند داشت كه يكي از آن‌ها ايجاد وابستگي دارويي است. علاوه بر اين داروها صرفاً باعث قطع نشانه‌ها مي‌شوند و تاثيري در درمان بيماري نخواهند داشت. به همين خاطر شما با قطع مصرف دارو تمامي نشانه‌هاي بيماري خود را مجدداً تجربه خواهيد كرد.

با توجه به آنچه گفته شد معمولاً توصيه مي‌شود كه به‌جاي استفاده از داروها يا در كنار مصرف آن‌ها جلسات روان‌درماني و كمك گرفتن از متخصصين روانشناسي را جدي بگيريد. روان‌درماني اگرچه به نسبت استفاده از داروها نياز به صبر و تلاش بيشتري براي دستيابي به نتيجه دارد بااين‌حال روش‌هاي تفكر و رفتاري كه در اين جلسات به شما آموزش داده مي‌شود باعث درمان مشكلات شما شده و به‌عبارت‌ديگر شما راه‌هايي را براي مديريت شرايط روحي و هيجاني خود در طول زندگي ياد خواهيد گرفت.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

1. قرص اس سيتالوپرام براي درمان چه مشكلاتي تجويز مي‌شود؟

اس سيتالوپرام معمولاً براي درمان افسردگي و برخي از اختلالات اضطرابي تجويز مي‌شود.

2. عوارض جانبي قرص اس سيتالوپرام چيست؟

احساس خستگي و خواب‌آلودگي، مشكلات گوارشي، بيشتر شدن افكار منفي يا تغيير در خلق‌وخو از شايع‌ترين عوارض جانبي اين دارو هستند.

3. نحوه مصرف قرص اس سيتالوپرام به چه صورت است؟

مصرف اين دارو مي‌بايد زير نظر متخصص اعصاب و روان و با توجه به شرايط جسمي و شدت بيماري شما صورت بگيرد. به همين خاطر بهتر است از مصرف خودسرانه آن اجتناب كنيد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : قرص اس سيتالوپرام

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص اس سيتالوپرام،
موضوع:
[ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۵۱:۵۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مشاوره افسردگي چه كمكي به افراد مي‌كند؟ افسردگي از جمله مشكلاتي است كه امروزه و به خصوص با شرايط كنوني بسياري از افراد با آن درگير هستند و تمام جنبه‌هاي زندگي را تحت تأثير قرار مي‌دهد. افسردگي علاقه و انگيزه فرد مبتلا را از بين مي‌برد و منجر به كاهش عملكرد او در زمينه‌هاي شغلي، تحصيلي و به صورت كلي زندگي روزمره مي‌شود. به همين خاطر شناخت نشانه‌هاي اين بيماري و درمان به موقع و مؤثر آن از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. اما چه طور درمان‌هاي مناسب براي اين بيماري را پيدا كنيم؟ آيا مي‌توان به تنهايي از پس آن برآمد؟ مشاوره افسردگي فرآيندي است كه به شما در مسير بهبود علائم و انتخاب روش‌هاي مؤثر كمك مي‌كند و همراه شما خواهد بود؛ چرا كه درمان افسردگي به تنهايي امكان پذير نيست و همواره امكان برگشت علائم وجود دارد.

منبع : مشاوره افسردگي

علائم و نشانه‌هاي افسردگي

پيش از آن كه به خود برچسب افسرده بودن بزنيد، لازم است به طور كامل با نشانه‌هاي آن آشنا باشيد و آن‌ها را در خود تشخيص دهيد. همچنين در فرآيند مشاوره افسردگي به طور كامل به شما كمك مي‌شود تا اين نشانه‌ها و شدت و درجه‌ي آن‌ها را در خود شناسايي كنيد:

_تمايل زيادي براي گريه كردن داريد و دائما احساس اندوه مي‌كنيد.

_از محيط اطراف و شرايط زندگي خود مدام گله و شكايت داريد.

تماس با مشاور

_كارهاي مهم و حتي كارهاي روزمره زندگي خود را به تعويق مي‌اندازيد.

_بيشتر سعي مي‌كنيد از ديگران فاصله بگيريد و دوست داريد تنها باشيد.

_همواره خود را سرزنش مي‌كنيد و احساس گناه داريد.

_دچار كمبود اشتها و وزن و يا برعكس دچار پرخوري و در حال اضافه وزن هستيد.

_با كوچك‌ترين محرك‌ها دچار پرخاشگري مي‌شويد.

_خستگي، بي‌قراري، احساس تنفر از خود و داشتن افكار مرتبط با خودكشي از ديگر نشانه‌هاي افسردگي است.

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

 

مشاوره افسردگي | دلايل بروز افسردگي

افسردگي ممكن است به دلايل گوناگوني رخ دهد. در فرآيند مشاوره، روانشناس دلايل مختلف را در زندگي شما و با استفاده از مصاحبه باليني بررسي كرده و بهترين راهكارها را براي برطرف كردن هر كدام از آن‌ها به شما ارائه مي‌دهد. برخي از دلايل افسردگي را در ادامه ذكر كرده‌ايم.

_بيماري خود يا عزيزان و فوت اطرافيان

_طلاق، خيانت و به طور كلي مشكلات در روابط بين زوجين

_مشكلات مالي و فقر

_تجربه‌هاي تلخ گذشته مانند تجاوز جنسي در كودكي

_نوسانات و تغييرات هورموني در بدن

_داشتن فرزند يا عزيزاني كه مشكلاتي مانند عقب ماندگي دارند

_اعتياد به مواد مخدر و يا مشروبات الكلي

_مشكلات و ناكامي در تحصيل و يا شغل

_مشكلات دروني مانند نداشتن اعتماد به نفس و يا عزت نفس بسيار پايين

 

چرا بايد به فكر درمان افسردگي بود؟

افسردگي شما را در دنياي تاريك خود فرو مي‌برد و اگر ناديده گرفته شود، پس از مدتي تبديل به سبك زندگي شما مي‌شود و تمام جنبه‌هاي زندگيتان را تحت تأثير قرار مي‌دهد. اين مشكل روحي، رواني پيامدهاي بي‌شماري را براي شما به همراه دارد و فرآيند زندگي كردن را مختل مي‌كند. كاهش ميل جنسي، بي‌علاقگي براي رسيدن به اهداف، احساس ناتواني و بي‌ارزشي، داشتن افكار و باورهاي بدبينانه به خود و ديگران، احتمال بروز خودكشي، كاهش يا افزايش وزن شديد همگي از پيامدهاي افسردگي هستند. همچنين افسردگي گاه زمينه را براي بروز انواع بيماري‌هاي رواني و روان‌تني فراهم مي‌كند. به همين دليل لازم است آن را جدي گرفته و به فكر درمان باشيد.  

 

بيشتر بخوانيد : درمان افسردگي شديد | بهترين راه درمان افسردگي چيست؟

 

اهميت مشاوره افسردگي

بسياري از افراد گمان مي‌كنند خود به تنهايي مي‌توانند از پس اين بيماري بربيايند و اگر به حال خود رهايش كنند خود به خود خوب مي‌شوند؛ اما حقيقت اين است كه حتي اگر موفق به درمان افسردگي خود شويد، پس از مدتي علائم با شدت بيشتري برمي‌گردند و پيامدهاي شديدتري را نيز به همراه دارند. چرا كه در واقع مشكلات و علائم افسردگي در شما ريشه‌يابي نشده‌اند. مشاوره گرفتن از فردي دلسوز و كسي كه در زمينه درمان اختلالات رواني تخصص دارد، اولين قدم در درمان است. گاهي افراد افسردگي پنهان دارند و يا اصلا نشانه‌هاي اندوه خود را با افسردگي اشتباه مي‌گيرند؛ روانشناس با استفاده از گفته‌ها و حالات شما، شدت و نوع افسردگي را تشخيص مي‌دهد و كمك مي‌كند تا از گمراهي و ترديد خارج شويد.

 

درمان در مشاوره افسردگي چگونه انجام مي‌شود؟

در مرحله‌ي بعدي مشاور با توجه به نوع افسردگي، نوع شخصيت و توانايي‌هاي شما درمان‌هاي منحصر به فرد را آغاز مي‌كند و در تمام مراحل همراه شما خواهد بود. درمان افسردگي با انواع مختلفي از رويكردها مانند طرحواره درماني، درمان شناختي رفتاري، واقعيت درماني و… صورت مي‌گيرد و متخصص با در نظر گرفتن تمام جنبه‌ها مي‌تواند از يك و يا چند رويكرد به صورت تركيبي براي درمان علائم استفاده كند.

در درمان شناختي رفتاري به فرد كمك مي‌شود تا بيشتر بر زمان حال و لذت بردن از آن متمركز شود و با استفاده از راهكارهاي مختلفي كه مشاور ارائه مي‌دهد، افكار مزاحم و منفي را از خود دور كند. در اين رويكرد، روش رفتار و فكر كردن فرد تغيير كرده و اصلاح مي‌شود. روان درماني در فرآيند مشاوره ممكن است به صورت فردي و يا گروهي باشد. علاوه بر اين در برخي شرايط مشاور با توجه به شدت زياد بيماري، تشخيص مي‌دهد كه فرد در كنار روان درماني به دارو درماني هم نياز دارد و او را به روانپزشك ارجاع مي‌دهد.

 

براي درمان كامل به چند جلسه مشاوره افسردگي نياز است؟

بسته به شدت و نوع افسردگي، فرآيند درمان ممكن است هفته‌ها و ماه‌ها به طول بيانجامد؛ به طور ميانگين 10 تا 15 جلسه زمان مي‌برد. براي اين كه افسردگي خود را به طور كامل ريشه‌كن كنيد، مهم است كه به جلسات درماني پايبند باشيد و آن‌ها را تا بهبودي كامل ادامه دهيد. گاهي ممكن است در اين مسير شكست بخوريد و نااميد شويد اما نتيجه برايتان دلچسب خواهد بود. تا به مشاور خود اعتماد كرده و تا انتهاي مسير از كمك او بهره‌مند شويد.

 

مشاوره تلفني افسردگي

بسياري از افراد به دليل وجود مشغله‌هاي زياد زندگي و نداشتن وقت كافي براي مراجعه حضوري به مراكز مشاوره، افسردگي خود را ناديده مي‌گيرند و فكر درمان را از سر خود بيرون مي‌كنند. در صورتي كه مي‌توانيد تنها با استفاده از يك تلفن در محيط منزل و يا در زمان استراحت، از كمك مشاوران تلفني بهره‌مند شويد. علاوه بر اين مشاوره تلفني هزينه‌هاي مرتبط با حمل و نقل و يا هزينه‌هاي سنگين مشاوره حضوري را ندارد. گاه افراد در بيان مشكلات خود در حضور ديگران مشكل دارند؛ مشاوره افسردگي تلفني مي‌تواند بستري امن براي شما باشد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

-آيا افسردگي خود به خود از بين مي‌رود؟

در مواردي كه افسردگي خفيف بوده و بر اثر حادثه‌اي به وجود آمده باشد، ممكن است خود به خود رفع شود اما در اكثر مواقع به مداخله‌هاي تخصصي و مراجعه به روانشناس نياز دارد. هر چه فرآيند درمان سريع‌تر و در مراحل ابتدايي‌تر انجام گيرد، بهبودي سريع‌تر حاصل مي‌شود.

-آيا افسردگي قابل درمان است؟

امروزه با پيشرفت علم، درمان‌ها و روش‌هاي بي‌شماري براي اين بيماري وجود دارد و هر نوع افسردگي با تلاش خود فرد و كمك گرفتن از فرد متخصص و كاربلد، درمان مي‌شود. شما مي‌توانيد در فرآيند درمان با كمك مشاوره افسردگي، علائم و نشانه‌ها را مديريت و كنترل كنيد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : مشاوره افسردگي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره افسردگي،
موضوع:
[ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۶:۲۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آمي تريپتيلين از جمله داروهاي ضدافسردگي‌ سه حلقه‌اي است كه بر سيستم عصبي مركزي فرد مصرف كننده تأثير مي‌گذارد و سطح برخي از مواد شيميايي موجود در مغز را افزايش مي‌دهد. در نتيجه اين عملكرد منجر به بهبود افسردگي، بهبود خواب و كاهش درد خواهد شد. آمي تريپتيلين همانند ساير دارو­هاي روان‌پزشكي؛ داراي عوارض و تداخل‌هاي دارويي است كه در هنگام مصرف بايد به آن توجه داشته باشيد. همچنين اين دارو در افراد با بيماري‌هاي خاص مي‌تواند مشكلات حادي را ايجاد كند كه لازم است مصرف آن زير نظر پزشك متخصص صورت بگيرد و از قطع ناگهاني دارو نيز خودداري گردد. با توجه به عوارض و اثرات اين دارو در ادامه به بررسي بيشتر آن خواهيم پرداخت. 

منبع : قرص آمي تريپتيلين 10 و 25 چيست

 

آمي تريپتيلين چيست و چرا تجويز مي‌شود؟

آمي تريپتيلين نوعي داروي روان‌پزشكي از طبقه داروهاي ضدافسردگي سه حلقه‌اي است. اين داروها در ابتدا براي درمان اضطراب و افسردگي توليد شده بودند، اما بعدها متخصصين دريافتند هنگامي‌كه با دوز كم‌مصرف مي‌شوند مي‌توانند درد را كاهش دهند يا متوقف كنند.

آمي تريپتيلين با افزايش مقدار سروتونين در مغز فرد مصرف‌ كننده عمل مي‌كند. با افزايش سطح سروتونين، آمي تريپتيلين واكنش بدن را به درد تغيير مي‌دهد. در كنار اين مسئله مصرف اين دارو به شما كمك مي‌كند كه بهتر بخوابيد و اين تأثير از هنگام اولين دوز مصرفي قابل مشاهده است. اما نمايان شدن تغييرات قابل توجه در درد و خلق و روحيه فرد مصرف كننده، تقريباً تا شش هفته طول مي‌كشد. براي آشنايي بيشتر با ساير داروهاي ضد افسردگي كليك كنيد.

 

تماس با مشاور

ميزان و نحوه مصرف آمي تريپتيلين

آمي تريپتيلين معمولاً به شكل قرص در مقادير 10، 25 و 50 ميلي‌گرمي در بازار موجود است. اغلب توصيه مي‌شود كه اين دارو را پيش از خواب مصرف كنيد چراكه اثرات خواب‌آوري بالايي دارد و مصرف در طول روز باعث خواب آلودگي شما خواهد شد. اگر هنگام بيدار شدن از خواب هنوز هم احساس خستگي داريد بهتر است دارو را كمي زودتر مصرف كنيد.

مصرف اين دارو مي‌بايست دقيقا مطابق با مقدار و دستورالعمل پزشك براي مصرف باشد. حداقل مقدار مصرف اين دارو براي افراد 10 ميلي‌گرم در روز است و بر اساس صلاحديد پزشك ممكن است اين دوز چندين بار در طول روز تكرار شود. همچنين حداكثر مقدار مجاز براي مصرف آمي تريپتيلين در يك روز 75 ميلي‌گرم مي‌باشد. بااين‌حال اگر از اين دارو براي پيشگيري از ميگرن استفاده مي‌كنيد احتياج به مصرف مقدار بيشتري از آن هست.

مصرف آمي تريپتيلين در كودكان زير 12 سال نيز با توجه به وزن و شدت بيماري تعيين مي‌شود.

عوارض جانبي آمي تريپتيلين

اين دارو مي‌تواند در چند ساعت اول پس از مصرف باعث سرگيجه و خواب‌آلودگي شود. عوارض جانبي متداول آمي تريپتيلين مي‌تواند شامل موارد زير باشد.

 • گيجي
 • بي‌حسي و احساس سوزن سوزن شدن در بازوها و پاها
 • سردرد
 • تاري ديد
 • يبوست
 • حالت تهوع
 • افزايش وزن يا كاهش وزن غيرمنتظره
 • افزايش احتمال ابتلا به دمانس
 • واكنش‌هاي آلرژيك (بثورات پوستي يا كهير، تنگي نفس، ورم صورت يا زبان).

اگر اين اثرات خفيف باشد، ممكن است طي چند روز يا چند هفته از بين بروند. اگر عوارض ايجاد شده شديد باشند يا به مرور از بين نرفتند، بايد با پزشك يا داروساز خود مشورت كنيد. همچنين اگر قبلاً نسبت به مصرف آمي تريپتيلين حساسيت نشان داده‌ايد دوباره اين دارو را مصرف نكنيد زيرا مصرف دوباره آن مي‌تواند كشنده باشد و منجر به مرگ شود.

عوارض جانبي جدي‌تر آمي تريپتيلين

در صورت بروز عوارض جانبي جدي، فوراً با پزشك خود تماس بگيريد. عوارض جانبي جدي و علائم آن‌ها مي‌تواند موارد زير را شامل شود.

 • حمله قلبي (درد در  قفسه سينه، تنگي نفس، درد يا فشار در قفسه سينه يا بالاتنه)
 • سكته (ضعف در يك قسمت بدن يا تمام بدن)
 • لكنت زبان

براي جلوگيري از اين عوارض مي توانيد با خواندن مقاله درمان افسردگي شديد با ساير روش‌هاي درمان آشنا شويد.

 

تداخل در مصرف آمي تريپتيلين با ساير داروها

قرص خوراكي آمي تريپتيلين مي‌تواند با ساير داروها، ويتامين‌ها يا گياهاني كه ممكن است مصرف كنيد تداخل داشته باشد. تداخل دارويي زماني اتفاق مي‌افتد كه يك ماده؛ نحوه عملكرد يك دارو را تغيير مي‌دهد كه اين عمل مي‌تواند مضر باشد يا مانع از كارآيي دارو شود. براي جلوگيري از به وجود آمدن تداخل دارويي، پزشك معالج بايد تمام داروهاي فرد مصرف‌كننده را با دقت بررسي كند. حتماً درمورد تمام داروها، ويتامين‌ها يا گياهاني كه مصرف مي‌كنيد، به پزشك خود اطلاع دهيد. نمونه‌هايي از داروهايي كه مي‌توانند با آمي تريپتيلين تداخل ايجاد كنند در زير آورده شده است.

 • مهاركننده‌هاي مونوآمين اكسيداز (MAOI) مانند فنلزين، ترانيل سيپرومين و سلژيلين؛ استفاده از MAOI با آمي تريپتيلين مي‌تواند منجر به تشنج يا حتي مرگ شود. اگر مطمئن نيستيد كه هيچ‌كدام از داروهايي كه مصرف مي‌كنيد MAOI باشد، از پزشك يا داروساز خود سوال كنيد.
 • كوييدين؛ مصرف اين دارو با آمي تريپتيلين مي‌تواند ميزان آمي تريپتيلين در بدن شما را افزايش دهد. اين مسئله مي‌تواند به عوارض جانبي خطرناك منجر شود.
 • مصرف الكل يا نوشيدني‌هاي حاوي الكل

داروهايي كه اثرات منفي بيشتري ايجاد مي‌كنند

مصرف آمي تريپتيلين به همراه داروهاي خاصي، خطر ابتلا به اثرات منفي را افزايش مي‌دهد. نمونه‌هايي از اين داروها شامل موارد زير هستند. 

 • توپيرامات
 • سرترالين ، فلوكستين و پاروكستين
 • سايمتيدين
 • داروهاي آنتي كولينرژيك (نمونه‌هاي آن شامل ديفن هيدرامين، اكسي بوتينين، سولفناسين و اولانزاپين است).
 • داروهاي نورولپتيك (نمونه‌هاي آن شامل كلوزاپين، ريسپريدون و هالوپريدول است).

خطر خودكشي و آمي تريپتيلين

آمي تريپتيلين مي‌تواند افكار و رفتارهاي مرتبط با خودكشي را به‌ويژه در كودكان، نوجوانان و بزرگ‌سالان افزايش دهد. افراد در هر گروه سني پس از مصرف آمي تريپتيلين بايد مراقب بدتر شدن افكار و رفتارهاي مرتبط با خودكشي باشند. بايد توجه داشت هنگامي‌كه براي اولين بار اين دارو را مصرف مي‌كنيد، بدتر شدن افسردگي، افكار خودكشي و تغييرات رفتاري را تجربه خواهيد كرد. اين وضعيت تا زماني كه دارو براي شما شروع به اثربخشي كند ممكن است ادامه پيدا كند.

 

ترك مصرف آمي تريپتيلين

اگر مدت طولاني است كه اين دارو را مصرف مي‌كنيد، نبايد مصرف آن را به‌طور ناگهاني متوقف نماييد. قطع آن به‌طور ناگهاني ممكن است عوارض جانبي مانند تهوع، سردرد و خستگي ايجاد كند. توجه كنيد كه مصرف اين دارو را بدون مشورت با پزشك متوقف نكنيد.

 

هشدار براي افراد با شرايط خاص

مبتلايان به بيماري‌هاي قلبي

مصرف اين دارو مي‌تواند باعث مشكلات قلبي مانند ضربان قلب نامنظم، حمله قلبي و سكته مغزي شود. در صورت تجربه حمله قلبي، اين دارو را مصرف نكنيد و اين موضوع را به پزشك خود اطلاع دهيد.

مبتلايان به اختلال دوقطبي

قبل از شروع درمان با داروهاي ضدافسردگي مانند آمي تريپتيلين، براي پزشك مهم است كه خطر ابتلا به اختلال دوقطبي را بررسي كند. اين دارو نبايد در افراد مبتلابه اين اختلال مصرف شود.

افرادي كه سابقه تشنج دارند

مصرف اين دارو خطر بروز تشنج را افزايش مي‌دهد. اگر سابقه تشنج داريد، در هنگام مصرف اين دارو، پزشك بايد شما را از نزديك تحت نظر داشته باشد. همچنين اگر هنگام مصرف اين دارو تشنج كرديد، مصرف آن را قطع كرده و سريعاً با پزشك خود تماس بگيريد.

افرادي كه سابقه گلوكوم يا افزايش فشار چشم دارند

مصرف اين دارو مي‌تواند باعث افزايش فشار در چشم شما شود. اگر سابقه گلوكوم يا افزايش فشار چشم داريد، در هنگام مصرف اين دارو، پزشك بايد شما را از نزديك تحت نظارت قرار دهد.

زنان باردار

تحقيقات انجام‌شده در حيوانات نشانگر اثرات منفي بر روي جنين در هنگام مصرف دارو توسط مادر است. تاكنون مطالعات كافي در انسان انجام‌نشده است تا مشخص شود اين دارو چگونه مي‌تواند روي جنين تأثير بگذارد. اگر باردار هستيد يا قصد بارداري داريد با پزشك خود مشورت كنيد. در چنين شرايطي اين دارو فقط در صورتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه تنها راه و گزينه درماني براي افسردگي باشد.

مصرف در دوران شيردهي

آمي تريپتيلين به شير مادر منتقل مي‌شود و ممكن است در كودكي كه شيرخوار است عوارض جانبي ايجاد كند. به همين خاطر بهتر است مصرف اين دارو را در ايام شيردهي كنار گذاشته و يا با مشورت پزشك متخصص انجام دهيد.

افراد سالخورده

كليه افراد سالمند ممكن است مانند دوران جواني به‌درستي فعاليت نداشته باشد. اين امر مي‌تواند باعث شود تا بدن فرد داروها را كندتر پردازش كند. درنتيجه، دارو براي مدت طولاني‌تري در بدن فرد باقي مي‌ماند. اين عمل خطر ابتلا به عوارض جانبي را افزايش مي‌دهد. اين عوارض جانبي شامل ضربان قلب سريع، مشكل در ادرار، يبوست، خشكي دهان و تاري ديد هستند.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

آيا مصرف داروي آمي تريپتيلين براي كودكان خطرناك است؟

هنوز تاييد نشده است كه اين دارو براي افراد زير 18 سال ايمن و مؤثر است. در هنگام مصرف اين دارو براي كودكان بايد عوارض جانبي آن را با توجه به نياز كودك در نظر گرفت.

چه افرادي نبايد از آمي تريپتيلين استفاده كنند؟

مصرف اين دارو در ايام بارداري يا شيردهي، افراد سالمند، بيماران مبتلابه اختلال دوقطبي، وجود سابقه تشنج و يا فشار بالاي چشم، بايد زير نظر پزشك انجام شود.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : قرص آمي تريپتيلين 10 و 25 چيست

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۲:۰۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

سرد مزاجي در رابطه زناشويي يكي از مسائلي است كه مي‌تواند باعث فروپاشي زندگي و حتي طلاق شود. در واقع سرد بودن و عدم علاقه به برقراري ارتباط گرم و صميمانه با همسر پيامدهاي مخربي در پي دارد و افراد را به سمت روابط فرازناشويي سوق مي‌دهد.  عوامل جسمي و رواني مختلفي باعث بروز سرد مزاجي در روابط مي‌شود كه لازم است افراد آگاهي خود را درباره اين علائم بالا ببرند تا بتوانند با درمان آن كانون خانواده را گرم نگه دارند. در ادامه به بررسي بيشتر اين موضوع خواهيم پرداخت. بهره بردن از مشاوره جنسي كمك مي‌كند تا بتوانيد مشكلات خود را كاهش داده و در نتيجه سرد مزاجي را در روابط زناشويي از بين ببريد.

منبع : سرد مزاجي در رابطه زناشويي

 

علل سرد مزاجي در رابطه زناشويي

سرد مزاجي ممكن است به علت‌هايي رخ دهد كه در برخي موارد خود شخص نيز نسبت به آن بي اطلاع است. سرد مزاجي اگر چه به يكباره اتفاق نمي‌افتد و روند تدريجي دارد اما گاهي تا جايي پيش مي‌رود كه فرد نسب به همسر خود حالت تنفر پيدا كرده و هيچگونه رابطه جنسي با وي برقرار نمي‎كند. در ادامه به علل مختلف سرد مزاجي اشاره مي‌كنيم.

اختلالات رواني

افسردگي يكي از شايع‌ترين اختلالات روان شناختي است كه با وجود مشكلات دنياي امروز شيوع نسبتا گسترده‌اي دارد و فرد را نسبت به زندگي دچار بي انگيزگي كرده و احساس پوچي به او دست مي‌دهد. همسري كه از افسردگي رنج مي‌برد به طرز معمول از برقراري رابطه جنسي با همسر اجتناب مي‌نمايد و ميل چنداني بروز نمي‌دهد. همچنين ديگر اختلالات رواني از جمله وسواس نيز باعث مي‌شود كه فرد به مسئله تميزي و كثيفي وسواس داشته و خواهان رابطه در شرايط خاص باشد. اين موضوع به مرور باعث سرد مزاجي مي‌شود.

عزت نفس پايين

ممكن است همسر با خود چنين فكر كند كه وي توانايي برقراري رابطه جنسي با كيفيت را ندارد و از طرف شريك جنسي خود مورد تاييد قرار نمي‌گيرد. در واقع فرد آنقدر خود را دست كم مي‌گيرد كه ترجيح مي‌دهد از رابطه اجتناب كند. بدانيد كه عزت نفس پايين نتيجه‌اي جز سردمزاجي در رابطه زناشويي ندارد.

تماس با مشاور

مصرف دارو از علل سرد مزاجي در رابطه زناشويي

عوارض جانبي مصرف برخي داروها مانند داروهاي ضد افسردگي مي‌توانند از علل سردمزاجي در رابطه زناشويي باشند. همچنين داروهاي مسكن و خواب آور نيز تمايل فرد را به رابطه كاهش داده و باعث مي‌شود فرد زمان بيشتري را در خواب به سر ببرد.

سوء استفاده‌هاي جنسي

يكي از علل سرد مزاجي مي‌تواند تجربه تجاوز در سال‌هاي گذشته باشد كه اكنون با بخاطر آوردن آن تجربه تلخ، ميل خود را نسبت به برقراري رابطه جنسي با همسر از دست مي‌دهد. گاهي نيز برقراري رابطه جنسي قبلي بين زن و مرد به گونه‌اي بوده است كه شريك زندگي متحمل درد زياد شده است و اكنون نمي‌خواهد مجددا آن درد را تجربه كند.

كاهش هورمون‌هاي جنسي

از علل ديگر سردمزاجي در رابطه زناشويي، كاهش ميزان ترشح هورمون تستوسترون و استروژن مي‌باشد كه موجب سردي و عدم ميل جنسي در زن و مرد مي‌شود. در واقع زوجين به دلايل مختلفي كاهش هورمون را تجربه مي‌كنند و يكي از پيامدهاي نامطلوب آن سرد مزاجي است.

خستگي بيش از حد از علل سرد مزاجي در رابطه زناشويي

به دنبال سپري كردن يك روز سخت كاري و تحمل فشارهاي رواني زياد، عدم ميل به ارتباط جنسي امري طبيعي خواهد بود زيرا تواني براي فرد باقي نمانده و خستگي جسمي و روحي بر وي غالب شده است. اگر اين روند ادامه يابد كم كم ميل جنسي در فرد رو به افول گذاشته و آسيب‌هاي نامطلوبي بر رابطه زناشويي وارد خواهد شد.

عدم احساس راحتي

گاهي زن يا مرد به دلايل مختلف حين رابطه جنسي، احساس لذت كافي را ندارد. اين عدم احساس لذت و خوب بودن باعث مي‌شود همسر براي برقراي رابطه جنسي در دفعات بعد تمايلي نداشته باشد و سرد مزاجي در رابطه زناشويي وي اتفاق بيفتد.

تاخير در بلوغ جنسي

اين علت به ويژه در بين زن و شوهرهاي جوان و كم سن و سال ديده مي‌شود. بخاطر تاخيرات بلوغ جنسي ممكن است اندام تناسلي دختر و پسر به اندازه كافي رشد نكرده باشد به همين دليل تجربه ناموفق آن‌ها از رابطه جنسي شان موجب بي ميلي و سردمزاجي در رابطه زناشويي‌شان مي‌گردد.

نشانه‌هاي سرد مزاجي در دو جنس

سردمزاجي در روابط زناشويي مي‌تواند از جانب هر كدام از زوجين صورت گيرد و معمولا با علائمي كه در ادامه بيان مي‌شود خود را نشان مي‌دهد. با اين حال نشانه‌هاي ذكر شده بايد به مدت 6 ماه مشاهده گردند تا بتوان با قطعيت گفت سرد مزاجي در روابط اتفاق افتاده است.

 • فقدان خيال پردازي‌هاي جنسي
 • عدم احساس لذت از رابطه جنسي
 • عدم تجربه ارگاسم
 • پيش قدم نشدن براي رابطه جنسي
 • تمايل نداشتن به رابطه جنسي
 • اضطراب و استرس هنگام برقراري رابطه

درمان‌هاي مناسب براي كاهش سرد مزاجي در رابطه زناشويي

با توجه به علل بروز سرد مزاجي روش‌هاي درماني نيز مي‌تواند متفاوت باشد. با اين حال زوجين بايد تلاش كنند تا با آموزش مهارت‌هاي ارتباطي و جنسي در كنار فرآهم كردن شرايط جسمي و رواني مناسب براي رابطه جنسي روابط گرم و پايداري را تجربه كنند. همچنين در صورتي كه مشكلات جسمي و اختلالات هورموني وجود دارد لازم است كه چكاب كامل و هورمون درماني صورت گيرد. روان درماني و زوج درماني نيز كمك مي‌كند تا فرد در صورتي كه از اختلالات رواني و مشكلاتي مانند بيزاري از همسر رنج مي‌برد هرچه سريع تر درمان انجام شود.

در همين راستا مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو با داشتن مشاوراني برجسته در زمينه مسائل جنسي آماده ارائه مشاوره جنسي به شما عزيزان مي‌باشد. اين مركز به شما اطمينان خواهد داد كه در كمترين زمان ممكن بتوانيد مشكلات خود را كاهش داده و رابطه‌ جنسي گرم و سرشار از عشق را تجربه كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

آيا سرد مزاجي در رابطه زناشويي در فعاليت اندام‌هاي تناسلي اختلال ايجاد مي‌كند؟

بله. سرد مزاجي در زن و مرد باعث مي‌شود اندام تناسلي با اختلالاتي مواجه شود و انقباض و انبساط در حين رابطه جنسي به درستي صورت نگيرد.

آيا ميزان تحصيلات در كاهش سرد مزاجي تاثير دارد؟

معمولا افراد با سواد نسبت به حقوق خود در رابطه زناشويي آگاهي دارند و مي‌دانند كه وظيفه شان صرفا تامين نيازهاي مالي و يا رسيدگي به امور منزل نيست. همچنين نسبت به نيازهاي جنسي خود مطلع هستند و اگر به سرد مزاجي در رابطه زناشويي دچار شوند به مشاور و روانشناس مراجعه مي‌كنند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : سرد مزاجي در رابطه زناشويي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۳۹:۴۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد اختلال نعوظ چيست و چكونه درمان مي‌شود؟ اختلافات جنسي از عوامل مهم بروز اختلافات زناشويي هستند كه هم در مردان و هم در زنان وجود دارند و مي‌­توانند باعث بروز مشكلات رواني شوند. اولين اقدام براي حل اين مشكلات، شناخت آن‌ها و افزايش آگاهي در زمينه اختلالات جنسي است. اختلال نعوظ  يكي از اختلالات شايع مردان است كه به طور كلي باعث ناتواني در نعوظ يا نگه داري آن مي‌­شود. اختلال نعوظ هم در اثر علل جسماني و فيزيولوژي و هم علل روحي ورواني ايجاد مي‌شود. بنابراين براي اينكه بتوانيد اين اختلال را بهتر بشناسيد و آن را درمان كنيد، لازم است تعريف آن، علل ابتلا، راه‌هاي پيشگيري و راه‌هاي درمان آن را بهتر بشناسيد. در ادامه مطلب به بررسي كامل اختلال نعوظ مي‌پردازيم.

 

بيشتر بخوانيد : مشكلات جنسي | آشنايي با انواع اختلالات كژكاري جنسي

 

منبع » اختلال نعوظ چيست

 

 

 

 

 

اختلال نعوظ چيست؟

اختلال نعوظ يكي از اختلالات جنسي است كه زير مجموعه اختلالات روانشناختي قرار دارد. اختلال نعوظ نوعي ناكارآمدي و ناتواني آلت جنسي مردانه در رسيدن به حالت سفتي و انقباض و يا نگهداري اين حالت است. اين اختلال يك ناكارآمدي است كه باعث بروز مشكلات زيادي در زمينه روابط جنسي و سلامت روان مي­‌شود. البته بايد بدانيد كه براي تشخيص اين اختلال ملاك‌هايي لازم است. برخي از ملاك هاي تشخيص اختلال نعوظ و نشانه‌هاي آن به شرح زير هستند:

1. اين مشكل در 75 الي 100 درصد دفعات فعاليت جنسي تجربه شود. يعني 3 يا 4 مرتبه از هر 4 فعاليت و رابطه جنسي، فرد در ايجاد حالت نعوظ يا نگه داشتن سفتي آلت مشكل داشته باشد.

2. مشكل در رسيدن به نعوظ، مشكل در نگه داشتن نعوظ و كاهش ميزان سفتي آلت جزء نشانه‌هاي اختلال نعوظ محسوب مي‌­شود.

تماس با مشاور

3. توجه داشته باشيد اين ملاك‌ها بايد حداقل به مدت 6 ماه ادامه داشته باشد و بخاطر مصرف يك ماده خاص يا مشكلات شديد عاطفي و جسمي نباشد. در اين صورت اختلال نيست و خود به خود برطرف مي‌شود.

انواع اختلال نعوظ

اختلال نعوظ زماني به عنوان يك اختلال تشخيص داده مي‌­شود كه تقريبا از ابتداي آغاز فعاليت‌هاي جنسي بهنجار و عادي ايجاد شده باشد. به طور كلي انواع اختلالات نعوظ به 5 دسته قابل تقسيم هستند:

فراگير: به انواع معيني از تحريك شدن، شريك جنسي، زمان و موقعيت خاصي مربوط نيست.

موقعيتي: فقط با انواع معيني از تحريك (مثلا تحريك دهاني)، موقعيت‌هاي خاص و فرد خاص رخ مي‌­دهد.

خفيف: زماني كه شواهدي از ناراحتي‌هاي خفيف در ايجاد، نگهداري و سفتي نعوظ وجود داشته باشد.

متوسط: زماني كه شواهدي از ناراحتي‌هاي متوسط در ايجاد، نگهداري و سفتي نعوظ وجود داشته باشد.

شديد: زماني كه شواهدي از ناراحتي‌هاي شديد در ايجاد، نگهداري و سفتي نعوظ وجود داشته باشد. (تعيين ميزان شدت ناراحتي به عهده متخصص و روانشناس است)

علل بروز ناتواني جنسي

تحريك جنسي و همچنين سيستم جنسي مردان، ساختار و فرآيند پيچيده‌اي دارد و تركيبي از مسائل رواني، مسائل محيطي و فرآيندهاي جسمي مغز، هورمون‌ها، احساسات، اعصاب و عضلات مي­‌باشد. بروز مشكل در هر بعد رواني، جسمي و محيطي مي­‌تواند باعث اختلال نعوظ شود. در ادامه اصلي‌ترين علل اختلال نعوظ را بررسي مي‌­كنيم:

1. علل جسماني اختلال نعوظ

معمولا در شرايط نرمال رواني، مشكلات جسماني اصلي‌ترين علت بروز اختلال نعوظ هستند. مشكلاتي از قبيل اختلالات قلبي و عروقي، فشار خون بالا، كاهش هورمون جنسي، ديابت، چاقي، كلسترول بالا، بيماري پاركينسون، بيماري ام اس، استعمال دخانيات و برخي از داروهاي خاص، همه و همه مي‌­تواند بر ايجاد اختلال نعوظ موثر باشد. برخي از عمل‌هاي جراحي در قسمت لگن و مشكلات مربوط به پروستات نيز علل جسماني اختلال نعوظ هستند. فراموش نكنيد مصرف زياد سيگار، عامل بسيار مهمي در بروز اين اختلال است. همچنين با افزايش سن نيز اين اختلال بسيار شايع شده و تقريبا نرمال مي‌باشد. معمولا افراد بالاي 65 سال به ميزان 25 درصد به اين اختلال مبتلا مي­‌شوند.

2. علل رواني ناتواني جنسي

مغز مسئول اصلي ايجاد تحريك و آغاز فرآيند فعاليت جنسي است و در صورت بروز كوچك‌ترين مشكلي در سيستم فعاليت مغزي، مي‌­تواند باعث بروز مشكل شود. مشكلات رواني تركيبي از بي نظمي و بروز مشكل در فعاليت‌هاي الكتريكي مغز و ميزان هورمون‌ها هستند. بنابراين تاثير فشارهاي محيطي مي‌­تواند در ايجاد اختلال در عملكرد مغز موثر بوده و باعث بروز انواع ناتواني‌ها، مثل ناتواني‌هاي جنسي شود. فعاليت جنسي از شرايط رواني تاثير بسيار زيادي مي­پذيرد.

افسردگي، اضطراب، استرس، مشكلات در رابطه، ناتواني در حل مشكلات اقتصادي و مشكلات مربوط به فرزند اصلي‌ترين شكل بروز مشكلات رواني هستند كه در عملكرد جنسي و اختلال نعوظ تاثير مي‌گذارند. پس فراموش نكنيد كه رعايت نكات بالا و دانستن درباره علل اين اختلال، تنها راه پيشگيري از اختلال نعوظ است.

پيامدهاي ناتواني جنسي

بسياري از افراد مبتلا به اختلال نعوظ ممكن است عزت نفس پايين، اعتماد به نفس پايين و حس مردانگي كاهش يافته را تجربه كنند و دچار افسردگي و از دست دادن عاطفه خود نيز بشوند. به مرور زمان م‌ي­تواند ترس يا اجتناب از تماس جنسي نيز اتفاق بيفتد و فرد براي اينكه بيشتر از اين شرمنده نشود، فعاليت جنسي خود را محدود كند كه اين اتفاق اگر براي مرد متاهل رخ دهد، بسيار آسيب‌زا خواهد بود. همچنين كاهش رضايت و ميل جنسي در شريك زندگي نيز اتفاق خواهد افتاد كه اين مسئله، يعني نارضايتي جنسي از همسر، يكي از دلايل عمده خيانت‌هاي زناشويي محسوب مي‌شود.

راه هاي درمان اختلال نعوظ

به دليل سهم مساوي و بزرگ مسائل فيزيكي و رواني در بروز اختلال نعوظ، طبيعتا درمان آن نيز دوگانه است و هم درمان جسمي و هم درمان رواني بايد مد نظر قرار بگيرد. براي آشنايي با انواع روش هاي درمان اختلال نعوظ كليك كنيد. برخي از روش‌هاي درماني رايج عبارتند از:

1. درمان روانشناختي اختلال نعوظ

همانطور كه مي‌­دانيد، اختلالات جنسي با تاثير مستقيم از وضعيت رواني افراد ايجاد مي‌شوند. اولين راه درمان اين اختلال، كشف علت آن است و براي اينكه بدانيد چرا دچار مشكل شديد، بايد توسط يك روانشناس متخصص به صورت حرفه‌اي معاينه شويد. كشف علل رواني برعكس مشكلات جسمي كه با آزمايش و عكس برداري قابل تشخيص است، به دليل پنهان بودن مسائل رواني زمان بر بوده و بايد صبوري كنيد. پس از تشخيص، با درمان‌هاي مخصوص رفتار درماني، شناخت درماني، سكس تراپي و خانواده درماني به درمان اين اختلال مي‌پردازند. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

2. درمان جسماني اختلال نعوظ

پس از تشخيص علت مشكل، درمان مخصوص آن را دريافت خواهيد كرد. اگر مشكلات مربوط به ساختار اندام جنسي باشد، با جراحي و تزريقات مختلف احتمال درمان وجود دارد. در صورت عدم وجود مشكل رواني و مشكل خاص جسماني، داروهايي مانند وياگرا و تحريك كننده‌هاي جنسي مي­‌توانند مفيد باشند. توجه كنيد كه ضد افسردگي‌ها و آرامبخش‌ها، مي‌­توانند اثر دوگانه داشته باشند و هم باعث تحريك شده و هم از سوي ديگر باعث بدتر شدن مشكل شما شوند. بنابراين هرگز بدون تجويز پزشك، دارو مصرف نكنيد.

در نهايت بايد بدانيد كه پيشگيري هميشه آسان‌تر و مطمئن تر از درمان است و براي پيشگيري از ابتلا به اين اختلال، بايد سبك زندگي سالم را در پيش بگيريد. هم از نظر رواني هم از نظر جسماني بيشتر به نيازها و خواسته‌هاي خود توجه كنيد و در اين مسير مي‌­توانيد با جلسات مشاوره منظم، راحت‌تر پيش برويد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

– براي درمان اختلال تعوظ مي‌توان از دارو استفاده كرد؟

براي درمان بهتر است كه در قدم اول به يك فرد متخصص مراجعه نماييد. دارو يكي از روش‌هاي درمان اين اختلال است اما در صورت مصرف خودسرانه مي‌تواند مشكلات جدي را به همراه داشته باشد. به همين دليل بهتر است ابتدا ريشه اختلال را شناسايي كرده و متناسب با آن روش درمان را در پيش بگيريد. 

شماره تماس ذهن نو

 

منبع » اختلال نعوظ چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اختلال نعوظ چيست،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۱۱:۴۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

كاهش ميل جنسي يا سرد مزاجي مردان از جمله مشكلات رايج در زندگي زناشويي محسوب مي‌شود كه تاثير قابل توجهي بر كاهش كيفيت زندگي زناشويي و رضايت از زندگي زوجين دارد. پيامد‌هاي سرد مزاجي در مردان در زندگي زناشويي معمولاً زمينه را براي كاهش صميميت بين زوجين، افسردگي و طلاق فراهم مي‌كند. علت‌هاي جسماني و رواني زيادي در سردمزاجي مردان نقش دارند و به مراتب روش‌ها و راهكارهايي هم براي درمان و بهبود اين مسئله وجود دارد كه دانستن اين علل و راهكار‌هاي مي‌تواند براي زوجين مفيد و موثر باشد.

 

بيشتر بخوانيد : مشكلات جنسي | آشنايي با انواع اختلالات كژكاري جنسي

 

منبع : سرد مزاجي مردان

 

 

منظور از سرد مزاجي چيست؟

سرد مزاجي اصلاحي است كه به صورت عمومي در ارتباط با كاهش يا فقدان ميل جنسي به كار مي‌رود. براي اينكه بتوان گفت مردي سرد مزاج است، بايد فاكتورهاي آن را در نظر گرفت و صرفا بر اساس ادعا يا تعداد كم و زياد رابطه جنسي نمي‌توان چنين تشخيصي داد. مهم‌ترين مسئله سن است؛ ميل جنسي با ميزان سن ارتباط مستقيمي دارد به طوريكه با افزايش سن، ميل جنسي كاهش مي‌يابد. با اين حال شدت اين كاهش در افراد مختلف متفاوت است. به طور ميانگين اگر يك مرد در دهه 30 سالگي كمتر از 3 بار ميل به رابطه جنسي داشته باشد، مي‌توان سرد مزاجي را تشخيص داد.

انواع سرد مزاجي در مردان

سرد مزاجي در مردان به دو دسته اوليه و ثانويه تقسيم مي‌شوند. در سرد مزاجي اوليه مرد از ابتداي زندگي يا به عبارتي به طور مادرزاد سرد مزاج بوده كه اين مسئله عمدتا به دليل مسائل ژنتيكي و وراثتي است. در نوع ثانويه سرد مزاجي، مرد به دليل اتفاقات زندگي به مرور يا ناگهاني دچار سرد مزاجي مي‌شود. به طور خلاصه نوع اوليه بدون علت محيطي و يا جسماني است و اين مشكل به طور مادرزاد وجود داشته و در نوع ثانويه مرد يك دوره ميل جنسي طبيعي داشته و پس از مدتي دچار مشكل شده است. 

علل سرد مزاجي در مردان

سرد مزاجي يا مشكل در ميل جنسي مردان به علل مختلفي روي مي‌دهد. به طور كلي مي‎‌توان آن را در سه دسته اختلال نعوظ، اختلالات مرتبط با انزال و اختلال در ميل جنسي گروه‌بندي كرد. شايع‌ترين علل سردمزاجي مردان به شرح زير است:

تماس با مشاور

1. افزايش سن

افزايش سن با كاهش ميل جنسي ارتباط مستقيم دارد، به طوريكه به صورت طبيعي با افزايش سن، ميل جنسي هم كاهش پيدا مي‌كند. سرد مزاجي كه در اثر افزايش سن اتفاق افتاده باشد كاملا طبيعي است.

2. فقدان صميميت بين زوجين

بي‌ميلي جنسي زن نسبت به مرد و همچنين فقدان صميميت بين زوجين مي‌تواند از عوامل رايج سرد مزاجي مردان در رابطه باشد. اگر مرد فقط نسبت به همسر خودش سرد مزاج باشد، مي‌توان علت سرد مزاجي‌اش را ناشي از اين مسئله دانست.

3. افسردگي و مشكلات روانشناختي

مشكلات روانشناختي نظير اضطراب، استرس و از همه مهم‌تر افسردگي و خلق غمگين بيشترين ارتباط را با كاهش ميل جنسي و سردمزاجي مردان دارد. همچنين مسائلي نظير احساس بي‌ارزشي و نااميدي و عزت نفس پايين عوامل ديگري هستند كه سرد مزاجي را در مردان افزايش مي‌دهند.

4. ساير دلايل موثر بر سردمزاجي مردان

-مشكلات پزشكي
-مصرف مواد مخدر و اعتياد آور
-دغدغه‌ها و چالش‌هاي زندگي و فشار كاري
-مشكلات پزشكي و جسماني
-مصرف داروهاي روانپزشكي
-انحرافات جنسي

پيامد‌هاي سرد مزاجي مردان

سرد مزاجي و كاهش ميل جنسي در زندگي زناشويي مي‌تواند تاثير منفي در كاهش رضايت از زندگي هم براي مرد و هم براي زن داشته باشد. همين مسئله مي‌تواند باعث ايجاد مشكلات روانشناختي نظير افسردگي و اضطراب شود. هر چه اضطراب و افسردگي افزايش يابد، ميزان سرد مزاجي در مردان هم بيشتر مي‌شود. در مجموع مي‌توان گفت سرد مزاجي و پيامدهاي روانشناختي مرتبط با آن تاثير متقابلي بر يكديگر دارند.

در صورتي كه زوجين داراي فرزند باشند، اين فقدان صميميت و نداشتن رابطه عاطفي بين والدين و پيامدهاي مرتبط با آن مي‌تواند به طور غير مستقيم فرزند را هم تحت تاثير قرار دهد. در چنين شرايطي احتمال اينكه فرزند در بزرگسالي دچار مشكلات مشابهي بشود بسيار زياد است. براي درمان سرد مزاجي و پيشگيري از مشكلات ناشي از آن، لازم است كه از خدمات مشاوره روانشناسي استفاده نماييد. 

درمان سرد مزاجي مردان

براي درمان سردمزاجي مردان در ابتدا بايد علت ايجاد اين مسئله تشخيص داده شود. در بيشتر موارد مردان دچار سرد مزاجي ثانويه هستند؛ اين مسئله عمدتا به دليل مشكلات روانشناختي نظير استرس، اضطراب، افسردگي و مشكلات اجتماعي مانند فشار كاري و… رخ مي‌دهد. در شرايطي كه علت سردمزاجي مردان ناشي از مشكلات ژنتيكي و وراثتي باشد، دارو درماني خط اول درمان است و در صورت سرد مزاجي ثانويه، درمان‌هاي روانشناختي موثرترين روش هستند. هرچند كه مطالعات نشان داده تركيب درمان‌هاي دارويي و درمان‌هاي روانشناختي با يكدگير بيشترين ميزان اثربخشي را در درمان سردمزاجي مردان دارند.

از جمله درمان‌هاي رايج براي مشكلات ناشي از سرد مزاجي در مردان، مي‌توان به آموزش جنسي و سكس‌تراپي اشاره كرد. بسياري از زوجين به دليل نداشتن اطلاعات و آگاهي صحيح دچار چنين مشكلاتي مي‌شوند. در اين بين نقش نقاط تحريك پذير در بدن آقايان، انتخاب پوزيشن‌هاي مناسب براي برقراري رابطه جنسي و… مي‌تواند نقش موثري در درمان و بهبودي سرد مزاجي مردان داشته باشد. براي دريافت اطلاعات كامل‌تر و متناسب با شرايط خودتان بهتر است به يك روانشناس يا سكس تراپيست مراجعه كنيد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

-آيا سرد مزاجي در مردان قابل درمان است؟

بله، امروزه با توجه به پيشرفت‌هاي صورت گرفته در علم، درمان‌هاي دارويي و روان‌شناختي موثري براي بهبود و رفع اين مسئله ايجاد شده است. اولين گام براي درمان موفق، تشخيص دقيق علت ايجاد اين مشكل است. از اين جهت بهتر است براي دريافت درمان و بهبود مشكل خود به يك پزشك يا روانشناس متخصص در زمينه امور جنسي مراجعه نماييد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : سرد مزاجي مردان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سرد مزاجي مردان،
موضوع:
[ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۹:۵۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر