مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

اغلب افراد به خصوص دختران جوان در دوره آشنايي پيش از ازدواج، بسيار زود دلباخته مي شوند و نكات منفي طرف مقابلشان را نمي بينند. حتي اگر متوجه ضعف هاي شخصيتي و رفتاري در او شوند به اميد تغيير همسر بعد از ازدواج وارد زندگي مشترك مي‌شوند.امروزه دادگاه هاي خانواده پر شده از همين افراد كه بعد از ازدواج به اين نتيجه رسيدند : زندگي واقعي با رويابافي هاي آن ها بسيار متفاوت بوده است. تغيير دادن يك فرد بالغ كار آساني نيست چون كه بعضي از رفتارها ريشه در دوران كودكي دارند, بعضي از مشكلات شخصيتي بر  اثر تربيت خانوادگي يا زمينه فرهنگي به وجود مي آيند و به راحتي حل نمي شوند.عيب هايي كه شما در طرف مقابلتان مي بينيد بعد از ازدواج نه تنها از بين نمي روند بلكه به احتمال زياد از قبل پررنگ تر هم مي شوند.

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

منبع :  تغيير همسر بعد ازدواج

تغيير همسر | چه خصوصياتي بعد از ازدواج تغيير نمي كنند؟

بعضي از خصوصيات رفتاري و اخلاقي هستند كه به مدت بيست سال يا بيشتر در طرف مقابل شما شكل گرفته و تقويت شده‌اند، اين خصوصيات يا اصلا تغييري نمي‌كنند يا براي تغيير دادن آن‌ها ساليان سال بايد تلاش كنيد و تنها در صورتي كه خود شخص بخواهد تغيير كند به نتيجه خواهيد رسيد! يعني اگر شما با فردي ازدواج كنيد كه خصوصيات تغيير ناپذير و متفاوتي با شما داشته باشد، بايد يك سوم عمر ازدواج خود را به جنگ و دعوا براي تغيير دادن همديگر بپردازيد.

پس چه بهتر كه اين خصوصيات را قبل از ازدواج بشناسيد خصوصيات تغييرناپذير معمولا به اين حوزه‌ها مربوطند: تربيت خانوادگي، تربيت فرهنگي، تربيت اقتصادي، تحصيلات، باورهاي مذهبي، فاصله سني، ويژگي‌هاي دروني.

تربيت خانوادگي

خانواده مانند يك قالبي ست كه خمير مايه بچه‌ها در آن شكل مي‌گيرد. هيچ وقت نمي‌توانيد فردي را از خانواده‌اش جدا بدانيد و فكر كنيد خصوصيات اخلاقي اين فرد شبيه به پدر و مادرش نيست، اولين الگوي هر آدمي پدر و مادرش است. بچه ها از رابطه بين والدينشان نوع رفتار با همسر آينده خود را مي‌آموزند. هر قدر هم فردي در نگاه اول با خانواده‌اش متفاوت باشد بازهم در شرايط بحراني و در زندگي واقعي شبيه والد خود عمل خواهد كرد.

تماس با مشاور

به همين دلايل بهتر است كه قبل از ازدواج به شناخت دقيقي از خانواده همسر خود برسيد، رفتارهاي بين فردي آن‌ها را مورد بررسي قرار دهيد و واكنش‌هاي آن‌ها در برخورد با چالش‌ها و مشكلات را بسنجيد.

تربيت فرهنگي

تضادهاي فرهنگي گرچه آدم‌ها را از همديگر متمايز مي‌كنند و زيبايي‌هاي زيادي را مي‌سازند، اما اصولا فرهنگ‌هاي مختلف به سختي با هم پيوند مي‌خورند. به خصوص اگر يك طرف فرهنگ سنتي و طرف ديگر فرهنگ مدرن قرار داشته باشد.

آداب و رسوم، هنجارها، تابوهاي اجتماعي و… همه و همه سازنده فرهنگ يك منطقه يا يك خاندانند. شما قبل از ازدواج علاوه بر آشنايي با خانواده طرف مقابل با اصالت و فرهنگ آن‌ها نيز آشنايي پيدا كنيد كه در دوره عقد و پس از ازدواج با اين تفاوت‌ها به مشكل بر نخوريد.

براي مثال ممكن است همسر شما از خاندان و فرهنگي باشد كه به زنان احترام زيادي نمي‌گذارند و كمك كردن در كارهاي خانه را عار مي‌دانند، در اين شرايط شما نمي‌توانيد باورهاي طرف مقابل‌تان را به راحتي تغيير دهيد و خصوصيات رفتاري او در اين رابطه را به كل تغيير دهيد.

تربيت اقتصادي

بسته به اين كه همسر شما در چه شرايط اقتصادي بزرگ شده باشد، رفتارهاي اقتصادي او تغيير مي‌كند. اگر همسر شما در يك خانواده متوسط و  كارمندي تربيت يافته باشد، در مخارج هميشه برنامه ريزي دارد يا اگر در يك خانواده خسيس رشد كرده باشد هميشه در برابر خرج كردن پول مقاومت مي‌كند.

رفتارهاي اقتصادي مثل ولخرجي، خصاصت، حساب گري و… نيز به راحتي قابل تغيير نيستند.

ويژگي هاي دروني

افراد بسته به ژنتيك و محيطي كه در آن پرورش يافته‌اند، يك سري ويژگي‌هاي شخصيتي و دروني پيدا مي‌كنند كه تغيير آن‌ها اصلا كار راحتي نيست. به عنوان نمونه افراد درون گرا كه بيشتر تمايل به تنهايي و كم حرفي دارند را نمي‌شود تبديل به اشخاصي اجتماعي كرد كه از شركت در مهماني‌هاي شلوغ لذت مي برند!

خصيصه‌هاي دروني و شخصي هميشه به موضوعات ساده‌اي مثل برون گرايي و دورن گرايي ختم نمي‌شوند، بعضي افراد كه خصيصه درونيشان خشونت و عصبانيت است يا برخي افراد به دليل ژن معيوب هميشه درمانده و افسرده‌اند.

فاصله سني

معمولا روانشناسان حوزه ازدواج توصيه مي‌كنند كه فاصله سني زن و مرد از هم بين دو تا هشت سال باشد، اين توصيه به اين علت است كه تفاوت‌هاي بين نسلي در زوج‌هايي كه بيش از ده سال با هم تفاوت سني دارند به وفور ديده مي‌شود.
زوج‌هايي كه با فاصله بيشتر از ده سال از هم متولد شده‌اند، معمولا نگرش و دغدغه‌هاي مشتركي ندارند و در حوزه رفتارهاي مربوط به اين موضوع تغيير ناپذيرند.

زمينه اعتقادي

مثلا شما تصور كنيد كه از نظر اعتقادي قبول داريد كه ارتباط با جنس مخالف و خوردن مشروب حرام است، اما همسر شما اين اعتقادات را ندارد. بعد از ازدواج چه اتفاقي مي‌افتد؟ در رفتن به مهماني‌ها در ارتباطات روزمره و حتي در خوردن غذا شما از همسرتان رفتارهايي مي‌بينيد كه از نظر شما نادرست‌اند و متاسفانه به همين راحتي تغييرپذير هم نيستند.

هم كفو بودن از نظر اعتقادي يكي از مهم‌ترين ملاك‌هايي است كه زمان ازدواج بايد در نظر داشته باشيد.

راه هاي تغيير همسر بعد از ازدواج

گرچه كه بيشتر ويژگي‌هاي شخصيتي يك فرد بالغ در دسته ويژگي‌هاي تغيير نيافتني قرار مي‌گيرند؛ اما راه‌هايي براي بهبود نسبي اين ويژگي‌ها وجود دارد. براي تغيير همسر به اين رهكارها عمل كنيد.

1_در قدم اول: سعي نكنيد با زور، نصيحت اجبار و تهديد همسرتان را تغيير دهيد، چرا كه اين راه حل‌ها بيشتر تاثير معكوس مي‌گذارند. در عوض سعي كنيد در واكنش‌ها و بازخوردتان نسبت به رفتار همسرتان تغيير ايجاد كنيد.

2_در قدم دوم: راه حل‌هاي به درد نخور را دور بيندازيد. يعني اگر بارها درباره موضوعي دعوا كرده‌ايد و نتيجه نگرفته‌ايد اين بار سكوت كنيد و چيزي نگوييد. يا اگر بارها براي موضوعي قهر كرده‌ايد اين بار عاقلانه و با دلايل منطقي وارد گفتگو شويد.

3_ در قدم سوم: به كشف دلايل بپردازيد. آيا تا به حال ريشه‌يابي كرده‌ايد كه چرا همسرتان كاري بر خلاف ميل شما انجام مي‌دهد؟ مثلا چرا سيگار مي‌كشد يا رفيق بازي مي‌كند؟

4_در قدم چهارم: الگوي خوبي باشيد. آيا شما نيز به خاطر لجبازي، عادت يا … همان رفتارهايي را انجام مي‌دهيد كه همسرتان هم انجام مي‌دهد؟ مثلا به همسرتان مي‌گوييد “داد نزد”، اما خودتان در دعوا صداي خود را بلند مي كنيد؟ اگر اين گونه است در رفتار خود تجديد نظر كنيد.

5_ در قدم پنجم: از تقويت مثبت استفاده كنيد. يعني به جاي مذمت همسرتان به خاطر كارهاي غلطش بهتر است از كارهاي صحيح و مناسبش تقدير كنيد. اين گونه همسر شما سعي مي‌كند هرروز بهتر از روز قبل باشد.

 

بيشتر بخوانيد : شناخت پيش از ازدواج با چه راه هايي ممكن است؟

 

كلام آخر براي تغيير همسر بعد ازدواج

حتما براي شناخت تفاوت‌ها بين خودتان و فرد مورد نظرتان به جلسات مشاوره قبل از ازدواج برويد. تفاوت‌هاي اساسي زمينه رفتارهاي تغييرناپذير در افراد را به وجود مي‌آورد و شما را با چالش‌هاي فراواني در زندگي مشترك رو به رو خواهد كرد. اگر راه تغيير را پيش گرفته‌ايد آرام آرام حركت كنيد، صبور باشيد و تغييرهاي كوچك را ببينيد. براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  تغيير همسر بعد ازدواج

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تغيير همسر بعد ازدواج،
موضوع:
[ ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۰:۲۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

طلاق يك پديده نابهنجار اجتماعي است كه بنا به دلايل مختلف اتفاق مي‌افتد. امروزه شاهد هستيم كه طلاق در سال اول زندگي بسيار بيشتر از سال‌هاي ديگر اتفاق مي‌افتد. زوجين جوان معمولا بي تجربه هستند و پس از شروع زندگي مشترك در حل مشكلات و چالش‌ها با مشكل مواجه مي‌شوند. سال اول زندگي تاثير بسيار زيادي بر ادامه زندگي مشترك مي‌گذارد و در صورتي كه زوجين نتوانند در اين مدت تاثير خوبي بر يكديگر بگذارند، با پديده طلاق مواجه مي‌شوند. حال سوال اين است كه چه عواقب و پيامدهايي در انتظار طلاق زود هنگام در سال اول زندگي خواهد بود؟ آيا طلاق گرفتن در سال اول تصميمي درست و منطقي است؟ در اين مقاله سعي شده به تمامي اين سوالات پاسخ‌ها داده شود تا ابهامات و چالش‌هاي ذهني شما برطرف گردد.

 

منبع :  طلاق در سال اول زندگي 

 

 

عوامل اساسي طلاق در سال اول زندگي

عوامل متعددي مي‌تواند دليل طلاق گرفتن در سال اول باشد كه در ادامه به برجسته‌ترين اين عوامل اشاره مي‌كنيم.

1. عدم تبيين صحيح نقش زن و شوهر 

 يكي از علل اصلي طلاق در سال اول زندگي اين است كه زن و شوهر نقش‌هايي را به عهده گرفته‌اند كه قبل از اين شناخت دقيقي نسبت به آن نداشته‌اند. دختر و پسر قبل از ازدواج، آگاهي‌هايي را ضمن مطالعه كتاب‌هاي مرتبط يا گفتگو با اشخاص متاهل به دست مي‌آورند. اما اين‌ها فقط اطلاعات و دانش‌هاي ظاهري هستند. وقتي دختر و پسر ازدواج مي‌كنند و در نقش زن و مرد قرار مي‌گيرند، شاهد اتفاقات متفاوتي خواهند بود كه با آنچه فرا گرفته بودند متفاوت است. آن‌ها اكنون مجبورند مسئوليت‌هايي را بپذيرند كه تا بحال تجربه نكرده‌اند. بنابراين دچار تعارض نقش شده و نمي‌دانند با اين حجم مسوليت چگونه كنار بيايند.

2. تظاهر به شخص آرماني در زمان نامزدي

معمولا در زمان شروع يك رابطه و شكل گيري احساس عاشقانه بين دختر و پسر، هر كدام سعي مي‌كنند خود را در نهايت خوب بودن تعريف كنند و مطابق با معيار ديگري رفتار نمايند. چراكه در اين زمان هدف جذب طرف مقابل است و ترس از ترك شدن باعث مي‌شود خود را به غير از آنچه كه حقيقت و واقعيت وجود وي است به ديگري نشان دهد. بدين ترتيب دختر و پسر با خيال اينكه شخص آرماني و رويايي خود را پيدا كرد‌اند، تصميم به ازدواج مي‌گيرند. حال زندگي متاهلي شروع شده و زن و مرد ديگر لزومي به جلب توجه ديگري نمي‌بيند يا به دليل خسته شدن از ظاهرسازي، كم كم شروع به نشان دادن واقعيت خويش مي‌نمايند در نهايت تنش‌ها و درگيري به علت عدم تفاهم فزوني مي‌گيرد.

تماس با مشاور

3. طلاق در سال اول زندگي | فقدان مهارت هاي لازم

 دختر و پسر با ازدواج وارد دنياي جديدي مي‌شوند كه نياز به مهارت‌هاي خاصي دارد. قرار گرفتن دو انسان با نظرها و سليقه‌هاي مختلف، قطعا موجب اصطكاك بين آن‌ها مي‌شود و بعضا مي‌تواند زمينه اختلاف و درگيري را فراهم آورد. اينجاست كه مهارت‌هاي از پيش آموخته شده به ياري زن و مرد مي‌آيد و مي‌توانند با درايت و مهارت خود اختلاف را از بين برده و مشكلات را به روش صحيح از بين ببرند. اين در حالي است كه برخي از زنان و مردان از مهارت‌هاي لازم برخوردار نبوده و با اولين در گيري‌ها و اختلاف نظرها، سر ناسازگاري گذاشته و چالش‌هاي شكل گرفته را تشديد مي‌كنند.

4. فاش شدن حقيقت واقعي در مورد وضعيت مالي همسر

 پسران در ابتداي آشنايي، خود را با وضعيت مالي و اقتصادي خوب تعريف مي‌كنند، براي خود يك وضعيت مالي غير واقعي بيان كرده و سعي در جلب توجه دختران مي‌نمايند. اما همه اين‌ها ساخته و پرداخته ذهن وي بوده و واقعيت ندارد. دختران بي خبر از حقيقت پيشنهاد ازدواج را قبول كرده و زندگي زناشويي شروع مي‌شود. كم كم حقيقت آشكار شده و كمبودهاي مالي خود را نشان مي‌دهند. بدهي‌ها نمايان شده و مشكلات اقتصادي روز به روز بيشتر مي‌شود.

 

بيشتر بخوانيد : جلوگيري از طلاق | راه هاي پيشگيري و نجات زندگي از طلاق

 

عواقب و پيامدهاي طلاق در سال اول زندگي

طلاق در سال اول پيامدها و مشكلاتي به همراه دارد كه به شرح زير هستند:

1. افسردگي

بروز افسردگي و حالات هيجاني منفي به ويژه در سال اول زندگي، پديده‌اي دور از انتظار نخواهد بود. دقيقا زماني كه دختر و پسر به آرزوي خود رسيده و زندگي متاهلي را تجربه كرده‌اند، بنا به دلايل مختلف با واقعيت‌هاي تلخ طلاق رو به رو مي‌شوند. خود را شكست خورده و آرزوهاي خويش را بر باد رفته مي‌يابند. بنابراين افسرده شده و انگيزه زندگي را از دست مي‌دهند.

2. طلاق در سال اول زندگي | نگاه تلخ جامعه به واقعيت طلاق

طلاق به هر دليلي كه باشد به خصوص اگر در سال اول زندگي اتفاق بيوفتد، باعث قضاوت‌هاي اخلاقي از طرف جامعه مي‌شود. قضاوت‌هايي كه مي‌تواند روح و روان فرد طلاق گرفته را بهم بريزد و او را دچار مشكل نمايد. با توجه به مطالبي كه گفته شد توصيه مي‌كنيم قبل از هر اقدامي ابتدا مشاوره طلاق دريافت كنيد، تا متخصصان با بررسي شرايط‌تان بهترين راه و روش براي حل مساله را ارائه دهند.

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

آيا طلاق در سال اول زندگي منطقي و درست است؟

پاسخ به اين سوال بستگي به شرايط و واقعيتي دارد كه زن يا مرد پس از ازدواج تجربه مي‌كند. مثلا ممكن است فردي كه او را به عنوان همسر پذيرفته‌ايد، فردي با اختلالات رواني باشد كه هم به خود و هم به ديگران آسيب مي‌رساند. به طور منطقي، زندگي با چنين شخصي امري آسان نخواهد بود. اما در مسائلي چون مشكلات مالي و عدم دارا بودن مهارت‌هاي لازم مي‌توان از مشاوران حوزه خانواده كمك گرفت و تصميمات بهتري اتخاذ نمود.

عواقب طلاق در سال اول چيست؟

طلاق در سال اول مي‌تواند عواقبي مانند افسردگي، كاهش انگيزه براي ادامه زندگي و تنش‌هاي ناشي از قضاوت‌هاي جامعه را به همراه داشته باشد. آنچه اهميت دارد در ابتدا راهكاري براي پيشگيري از اين اتفاق است. در صورت بروز اين اتفاق بايد به اين باور رسيد كه زندگي به پايان نرسيده و زن و مرد مي‌توانند با استفاده از راهكارهاي علمي آينده‎اي بسيار موفق براي خود رقم بزنند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  طلاق در سال اول زندگي 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طلاق در سال اول زندگي،
موضوع:
[ ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۸:۳۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در خراسان شمالي كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در خراسان شمالي پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در خراسان شمالي

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج در خراسان شمالي

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در خراسان شمالي | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در خراسان شمالي

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در خراسان شمالي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۶:۴۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افسردگي در زنان را مي‌توان يكي از اصلي‌ترين دلايل براي مراجعه به مراكز مشاوره دانست. افسردگي درعين‌حال كه يكي از شايع‌ترين بيماري‌هاي روحي در قرن حاضر است بر اساس آمار در ميان زنان دو تا سه برابر بيش از مردان رواج دارد. اين موضوع مي‌تواند به دلايل مختلفي نظير اختلالات هورموني يا توجه بيشتر زنان به مسائل عاطفي ايجاد شود. علاوه بر اين خانم‌ها به دليل حجم مسئوليت‌هايي كه دارند معمولاً در طول روز زماني براي خود ندارند و اين موضوع مي‌تواند يكي از مهم‌ترين دلايل براي بروز افسردگي در زنان باشد. با توجه به اينكه افسردگي مي‌تواند مشكلات بسياري را در روند زندگي فرد ايجاد كند بهتر است در شرايطي كه نشانه‌هاي اين اختلال را در خود يا هر فرد ديگري مشاهده مي‌كنيد از يك روانشناس كمك بگيريد.

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

منبع :  افسردگي در زنان

 

 

افسردگي و نشانه‌هاي آن در زنان

افسردگي يكي از انواع اختلالات روحي است كه باعث احساس غم يا كاهش انگيزه و ميل به فعاليت در فرد مي‌شود. رواج اين بيماري در سال‌هاي اخير به ميزاني است كه آن را سرماخوردگي روحي ناميده‌اند. به همين خاطر شايد بتوان گفت تمامي افراد در هر جنسيت و گروه سني درخطر ابتلاي به اين بيماري هستند. شايع‌ترين نشانه‌هاي افسردگي عبارتند از:

 • احساس غم و ناراحتي
 • از دست دادن علاقه و انگيزه نسبت به مسائلي كه در گذشته براي فرد جذابيت داشته است
 • افزايش يا كاهش در جريان طبيعي خواب يا خوراك
 • ناتواني در تمركز يا سخت شدن قضاوت و تصميم‌گيري
 • احساس گناه و بي‌ارزشي
 • فكر كردن يا اقدام براي آسيب زدن به خود يا خودكشي

انواع افسردگي در زنان

اگرچه افسردگي اختلالي است كه مي‌تواند در هر دو جنس بروز پيدا كند، بااين‌حال دو نوع از افسردگي به‌طوركلي تنها در زنان اتفاق مي‌افتند و اين موضوع خود مي‌تواند دليلي براي آسيب‌پذيري بيشتر زنان در برابر اين اختلال باشد.

سندروم ملال پيش از قاعدگي

ملال پيش از قاعدگي مجموعه‌اي از نشانه‌هاي جسمي و روحي است كه از حدود دو هفته پيش از قاعدگي شروع مي‌شود و پس از شروع قاعدگي به‌تدريج از شدت آن كاسته مي‌شود. اگرچه تقريباً تمامي خانم‌ها به دليل تغييرات هورموني در اين ايام تغييراتي را در خلق و شرايط جسمي خود تجربه مي‌كنند؛ اما شدت اين مشكلات در اختلال ملال پيش از قاعدگي به حدي است كه دشواري‌هايي را براي جريان طبيعي زندگي فرد ايجاد مي‌كند. اگر احساس مي‌كنيد نشانه‌هاي اين اختلال در شما يا هر يك از اطرافيان وجود دارد بهتر است از يك روانشناس در اين زمينه كمك بگيريد. براي آشنايي بيشتر با نشانه‌هاي ملال پيش از قاعدگي كليك كنيد.

تماس با مشاور

افسردگي پس از زايمان

درصورتي‌كه فرد در طول مدت بارداري يا نهايتاً دو ماه پس از تولد فرزند دچار افسردگي شود، تشخيص اختلال افسردگي پس از زايمان براي وي مطرح خواهد شد. اگرچه اين اختلال صرفاً متعلق به زنان است بااين‌حال برخي تحقيقات نشان‌دهنده اين است كه بارداري و تولد فرزند در زنان مي‌تواند باعث افسردگي در همسران آن‌ها نيز باشد. براي آشنايي بيشتر با نشانه هاي افسردگي در بارداري كليك كنيد.

شيوع افسردگي در زنان و دلايل آن

افسردگي يكي از شايع‌ترين اختلالاتي است كه در تمامي گروه‌هاي سني و هر دو جنس بروز پيدا مي‌كند. بااين‌حال بر اساس آمار جهاني زنان 2 تا 3 برابر بيش از مردان به اين اختلال مبتلا مي‌شوند. اين درحاليست كه در كشور ما نرخ ابتلاي زنان به افسردگي به‌مراتب بالاتر از ساير كشورهاي جهان است. ابتلاي بيشتر زنان به افسردگي مي‌تواند دلايل بسياري داشته باشد كه ازجمله آن‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

تغييرات هورموني

تغييرات هورموني كه به دليل عادت ماهانه يا بارداري در خانم‌ها اتفاق مي‌افتد يكي از دلايلي است كه آن‌ها را نسبت به افسردگي آسيب‌پذير مي‌كند. اين تغييرات هورموني علاوه بر اينكه مشكلات زيستي را براي فرد ايجاد مي‌كند باعث بروز دشواري‌هايي در روابط اجتماعي و فرايند كار يا تحصيل فرد مي‌شود كه به‌نوبه خود وي را دچار مشكل خواهند كرد.

تفاوت در قضاوت‌هاي اخلاقي

بررسي‌هايي كه در ارتباط با رشد اخلاقي زنان و مردان انجام‌شده نشان‌دهنده اين موضوع است كه زنان بيش از مردان به احساسات توجه داشته و سعي مي‌كنند از اطرافيان خود مراقبت كنند. وجود اين روحيه در زنان و تأثيرپذيري بيشتر آن‌ها از مسائل مي‌تواند يكي از دلايلي باشد كه آن‌ها را نسبت به افسردگي آسيب‌پذير مي‌كند.

نقش‌هاي جنسيتي

زنان معمولاً وظيفه انجام فعاليت‌هاي مختلفي مثل رسيدگي به امور خانه و تربيت فرزندان را بر عهده دارند. اين موضوع باعث مي‌شود آن‌ها زمان كمتري براي رسيدگي به علائق شخصي داشته باشند. اين شرايط درصورتي‌كه فرد مشغول به كار باشد پيچيده‌تر خواهد شد و به‌تدريج باعث احساس سرخوردگي و افسردگي در زنان مي‌شود.

تفاوت‌هاي افسردگي در زنان و مردان

ابتلا به افسردگي در زنان و مردان باعث تفاوت در برخي نشانه‌ها خواهد شد. براي مثال اگرچه زنان بيش از مردان به افسردگي مبتلا مي‌شوند اما زنان معمولاً درجات خفيف تا متوسط اين اختلال را تجربه مي‌كنند. اين درحاليست كه مردان در صورت ابتلا به افسردگي معمولاً دچار حالت‌هاي شديدي از اين بيماري خواهند شد. يكي ديگر از تفاوت‌هاي افسردگي در زنان و مردان اين است كه زنان بيشتر دچار احساس غم يا بي‌انگيزگي مي‌شوند، درحالي‌كه مردان ممكن است افسردگي را با رفتارهايي نظير پرخاشگري نشان دهند.

افسردگي‌هاي شديد معمولاً همراه با افكار يا رفتارهاي خودكشي هستند. بررسي‌ها نشان‌دهنده اين است كه زنان اگرچه به‌دفعات بيشتري ممكن است اطرافيان را تهديد به خودكشي كنند يا اقداماتي را در اين زمينه انجام دهند كه امكان نجات آن‌ها وجود داشته باشد، اما مردان معمولاً روش‌هاي خشن‌تر و قطعي‌تري را براي خودكشي انتخاب كرده و تعداد خودكشي‌هاي موفق نيز در آن‌ها بيش‌تر از زنان است.

 

بيشتر بخوانيد : درمان افسردگي شديد | بهترين راه درمان افسردگي چيست؟

 

راه هاي از بين بردن افسردگي در زنان

افسردگي اختلالي است كه مي‌تواند مشكلات بسياري را در جريان زندگي طبيعي فرد ايجاد نمايد. احساس نارضايتي از زندگي، كاهش فعاليت‌هاي شغلي يا تحصيلي و همين‌طور آسيب ديدن ساير اعضاي خانواده به‌ويژه فرزندان از افسردگي مادر ازجمله پيامدهاي اين بيماري و دليلي براي لزوم توجه به درمان افسردگي هستند. علاوه بر اين درصورتي‌كه براي درمان افسردگي اقدامات لازم صورت نگيرد، احتمال مزمن شدن يا افزايش شدت نشانه‌ها در فرد وجود دارد. به همين خاطر بهتر است هنگامي‌كه نشانه‌هاي اين اختلال را در خود احساس مي‌كنيد از يك روانشناس متخصص براي درمان كمك بگيريد. ازجمله اقداماتي كه به شما براي درمان افسردگي كمك خواهد كرد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

برگزيدن سبك زندگي سالم

با توجه به اينكه تغييرات هورموني در زنان دليل بسياري از اختلالات و نا‌به‌ساماني‌هاي خلقي است، بهتر است براي كاهش اثرگذاري آن‌ها سبك زندگي خود را تغيير دهيد. داشتن الگوي خواب منظم و كافي، استفاده از مواد غذايي سالم و همين‌طور ورزش‌هاي هوازي در كنار عدم استفاده از سيگار، مشروبات الكلي و ساير مخدرها مي‌تواند آمادگي شما را براي مبارزه با تغييرات هورموني افزايش دهد.

 

بيشتر بخوانيد : مادر افسرده | افسردگي مادر بر بچه ها و خانواده چه تاثيري دارد؟

 

ايجاد هدف و فعاليت

بي‌انگيزگي و نداشتن هدف و برنامه براي زندگي ازجمله مسائلي است كه مي‌تواند باعث بروز افسردگي‌زنان شود. در شرايطي كه احساس مي‌كنيد حجم يا كيفيت فعاليت‌هاي شما به ميزاني نيست كه احساس سرزندگي را برايتان به همراه داشته باشد، بهتر است سعي كنيد اهداف و برنامه‌هاي مشخصي براي خود ايجاد كرده و در جهت رسيدن به آن‌ها عمل كنيد.

برقراري روابط اجتماعي مطلوب

ارتباطات اجتماعي و احساس تعلق‌خاطر به افرادي كه آن‌ها را دوست داريد و احساس مي‌كنيد شما را مي‌فهمند يكي از مهم‌ترين مسائلي است كه از بروز افسردگي در فرد جلوگيري مي‌كند. به همين خاطر ايجاد دوستي‌هاي جديد يا برنامه‌ريزي براي ديدار با دوستان مي‌تواند ازجمله مسائل مهم در پيشگيري از بروز افسردگي باشد.

شناخت بهتر خود

خودشناسي يكي از بهترين راهكارها براي بالا بردن سلامت روان و همين‌طور جلوگيري از بروز آسيب‌هاي رواني است. هنگامي‌كه شما خود را با تمام نقاط ضعف و قوتتان مي‌شناسيد و مي‌دانيد چه افكار يا رفتارهاي اشتباهي داريد مي‌توانيد آن‌ها را كنترل كرده و از بروز افسردگي جلوگيري كنيد.

كمك گرفتن از مشاورين روانشناسي

اگر نشانه‌هاي افسردگي را در خود احساس مي‌كنيد و يا تصور مي‌كنيد به دليل بحران‌هايي كه در زندگي داشته‌ايد ممكن است نسبت به اين بيماري آسيب‌پذير شده باشيد بهتر است براي پيشگيري از ابتلاي به افسردگي يا درمان آن از يك روانشناس كمك بگيريد. روانشناسان به شما كمك خواهند كرد تا افكار و باورهاي منفي كه باعث ايجاد افسردگي در شما مي‌شود و همين‌طور رفتارهايي كه اين شرايط را در شما تثبيت مي‌كند شناسايي كرده و براي تغيير آن‌ها برنامه‌ريزي نماييد. براي دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

آيا نشانه‌هاي افسردگي درزنان و مردان با يكديگر تفاوت دارد؟چرا زنان بيش از مردان به افسردگي مبتلا مي‌شوند؟

تغييرات هورموني، اهميت بيشتر زنان به مسائل احساسي و همين‌طور مسئوليت امور خانه و تربيت فرزندان ازجمله موضوعاتي است كه زنان را در مقابل افسردگي آسيب‌پذير مي‌كند.

آيا نشانه‌هاي افسردگي درزنان و مردان با يكديگر تفاوت دارد؟

به‌طوركلي نشانه‌هاي افسردگي در هر دو جنس يكسان است اما بروز افسردگي در زنان بيشتر با غم و در مردان بيشتر با پرخاشگري يا گوشه‌گيري و سكوت مشاهده مي‌شود. همچنين مردان در صورت ابتلا معمولاً درگيري درجات شديدتري از افسردگي مي‌شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  افسردگي در زنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افسردگي در زنان،
موضوع:
[ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۸:۰۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در چهارمحال بختياري كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در چهارمحال بختياري پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در چهارمحال بختياري 

 

 

 

مشاوره ازدواج در چهارمحال بختياري چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در چهارمحال بختياري | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در چهارمحال بختياري

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در چهارمحال بختياري 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۵:۵۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

سندروم ملال پيش از قاعدگي به وضعيتي گفته مي‌شود كه در حدود يك يا دو هفته پيش از شروع قاعدگي در خانم‌ها اتفاق افتاده و باعث ايجاد تغييراتي در شرايط جسمي و رواني فرد مي‌شود. اگرچه تمامي خانم‌ها پيش از شروع عادت ماهيانه تغييراتي را در جسم و خلق خود تجربه مي‌كنند اما اين شرايط در برخي افراد شدت بيشتري پيداكرده و مشكلاتي را براي توانايي فعاليت آن‌ها در محيط اطراف ايجاد مي‌كند. سندروم ملال پيش از قاعدگي در كنار مشكلاتي كه براي عملكرد شغلي و تحصيلي فرد ايجاد مي‌كند مي‌تواند ارتباطات اجتماعي و به‌ويژه ارتباط با همسر را نيز تحت تأثير خود قرار دهد. به همين خاطر بهتر است براي برطرف كردن اين شرايط اقداماتي را انجام دهيد. در ادامه بيشتر درباره اين سندروم صحبت خواهيم كرد پس همراه ما باشيد.

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

منبع : سندروم ملال پيش از قاعدگي

 

 

سندروم ملال پيش از قاعدگي چيست؟

سندروم ملال پيش از قاعدگي كه به آن (PMDD) نيز گفته مي‌شود يك اختلال خلقي است كه در حدود يك تا دو هفته پيش از شروع قاعدگي در خانم‌ها اتفاق افتاده و باعث ايجاد تغييرات ناخوشايندي در شرايط جسمي و روحي فرد مي‌شود. احساس خستگي، بدن‌درد، غم يا پرخاشگري از شايع‌ترين مشكلاتي هستند كه خانم‌ها با نزديك شدن به زمان عادت ماهانه تجربه مي‌كنند و پس از گذشت دو تا سه روز از شروع قاعدگي اين علائم رو به كاهش گذاشته تا جايي كه حداكثر چند روز پس از پايان قاعدگي به‌طور كامل قطع خواهند شد. ملال پيش از قاعدگي گاهي اوقات مي‌تواند مشكلات بسياري را در توانايي فعاليت فرد و همين‌طور ارتباط با ديگران ايجاد نمايد. به همين خاطر بهتر است در شرايطي كه احساس مي‌كنيد نشانه‌ها در شما بيش‌ازحد كنترلتان شدت پيدا كرده از يك روانشناس در اين زمينه كمك بگيريد.  

نشانه‌هاي سندروم ملال پيش از قاعدگي

روانشناسان معتقدند درصورتي‌كه حداقل 5 نشانه از علائم زير در دست كم دو چرخه قاعدگي براي يك فرد وجود داشته باشد وي به سندروم ملال پيش از قاعدگي مبتلاست. بااين‌حال توجه داشته باشيد اين نشانه‌ها صرفاً مي‌بايست در روزهاي منتهي به شروع قاعدگي ايجادشده و با پايان آن نيز خاتمه پيدا كنند. اگر اين نشانه‌ها در تمامي ايام ماه يا در برخي شرايط و بدون ارتباط با چرخه قاعدگي ايجاد مي‌شوند احتمال ابتلا به افسردگي يا ساير مشكلات خلقي در شما بالاست و بهتر است در اين زمينه از يك روانشناس كمك بگيريد. از نشانه‌هاي سندروم ملال پيش از قاعدگي مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.‌

 • بي‌ثباتي هيجاني
 • احساس پرخاشگري و تحريك‌پذيري؛ افزايش تنش در روابط بين فردي
 • احساس افسردگي و غم؛ وجود افكار منفي در ارتباط با خود و شرايط محيط اطراف
 • احساس اضطراب و بي‌قراري
 • بي‌ميلي به انجام فعاليت‌هاي معمول زندگي
 • ناتواني در تمركز حواس
 • بي‌خوابي يا پرخوابي
 • احساس خستگي
 • نشانه‌هاي جسماني مانند دردناك شدن سينه‌ها، درد مفاصل و عضلات

دلايل سندروم ملال پيش از قاعدگي

سندروم ملال پيش از قاعدگي اختلالي است كه مي‌تواند به عوامل مختلفي ازجمله شرايط جسمي، رواني و اجتماعي فرد بستگي داشته باشد. بر اساس تحقيقات صورت گرفته اين اختلال بيش از هر چيز به دليل تغييرات هورموني مربوط به اين دوره در بدن خانم‌ها اتفاق مي‌افتد و مشكلاتي مانند ابتلا به بيماري‌هاي روحي به‌خصوص افسردگي در فرد يا اطرافيان و همين‌طور سابقه نشانگان پيش از قاعدگي در خانواده وي مي‌تواند باعث تشديد اين حالات در فرد شود. به همين خاطر متخصصان معتقدند ژنتيك نيز مي‌تواند يكي از علل تأثيرگذار در بروز اين بيماري باشد. براي آشنايي بيشتر با نشانه هاي افسردگي در زنان كليك كنيد. 

تماس با مشاور

سندروم ملال پيش از قاعدگي | رابطه ميان زوجين

تغييراتي كه در شرايط روحي خانم‌ها اتفاق مي‌افتد مي‌تواند باعث بروز مشكلاتي در روابط اجتماعي آن‌ها به‌ويژه با همسرشان باشد. علاوه بر اين برخي از خانم‌ها مشكلاتي مانند كاهش ميل جنسي را در روزهاي منتهي به عادت ماهيانه تجربه مي‌كنند كه مي‌تواند در كنار شرايط روحي آن‌ها مشكلات موجود در رابطه را دوچندان كند. به همين خاطر بهتر است در اين زمينه با همسرتان صحبت كرده و راهكارهايي را براي حفظ سطح مطلوبي از رابطه در اين شرايط مشخص كنيد. شما مي‌توانيد از مشاوره جنسي نيز در اين شرايط استفاده كنيد.

نياز به دريافت حمايت عاطفي براي خانم‌ها در اين دوره افزايش پيدا مي‌كند و به همين خاطر نحوه برخورد آقايان با همسرشان در اين ايام اهميت دارد. استفاده از الفاظ نامناسب و تمسخر خانم‌ها به دليل قرار گرفتن در اين مرحله يكي از مشكلاتي است كه مي‌تواند رابطه شما را وارد وضع نامطلوبي كند. به همين خاطر بهتر است اطلاعات خود را راجع به شرايطي كه همسرتان تجربه مي‌كند و آنچه براي كمك به او مي‌بايست در نظر داشته باشيد افزايش دهيد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : درمان افسردگي شديد | بهترين راه درمان افسردگي چيست؟

 

درمان سندروم ملال پيش از قاعدگي

همان‌طور كه گفته شد سندروم ملال پيش از قاعدگي در برخي شرايط مي‌تواند تا حد زيادي توانايي فعاليت خانم‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهد. اگر احساس مي‌كنيد تغييرات خلقي و جسمي شما در زمان عادت ماهانه فراتر از ميزان تحملتان شده و مشكلاتي را در جريان زندگي يا ارتباطات شما ايجاد كرده بهتر است با يك روانشناس دراين‌باره صحبت كنيد. اگر به دليل مشكلاتي مانند احساس خجالت نمي‌توانيد به‌طور مستقيم از يك مشاور كمك بگيريد مي‌توانيد از جلسات مشاوره تلفني استفاده نماييد. ازجمله مهم‌ترين درمان‌هايي كه براي ملال پيش از قاعدگي وجود دارد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

دارودرماني

استفاده از داروها يكي از رايج‌ترين اقدامات براي درمان مشكلاتي است كه سندروم ملال پيش از قاعدگي به همراه خواهد داشت. استفاده از داروهاي ضدافسردگي و همين‌طور برخي از داروهاي هورموني مي‌تواند در رفع اين علائم اثرگذار باشد. بااين‌حال توجه داشته باشيد كه استفاده از داروها مي‌بايست زير نظر متخصصين صورت بگيرد و بهتر است از استفاده خودسرانه آن‌ها خودداري كنيد. براي آگاهي بيشتر درباره درمان افسردگي كليك كنيد.

تغيير سبك زندگي

سبك زندگي يكي از موضوعاتي است كه تا حد زيادي مي‌تواند در كاهش نشانه‌هاي مربوط به اختلالات قاعدگي اثرگذار باشد. سعي كنيد در روزهايي كه به تاريخ شروع قاعدگي خود نزديك مي‌شويد مسائلي مانند داشتن خواب كافي و انجام مرتب فعاليت‌هاي ورزشي را در برنامه روزانه خود قرار دهيد. همين‌طور بهتر است در طي اين دوران بيش‌تر از غذاهاي طبيعي و ساده استفاده كنيد و تا جاي ممكن از مصرف كافئين، الكل و همين‌طور غذاهاي چرب يا سنگين خودداري كنيد.

اصلاح ذهنيت

روانشناسان معتقدند تصور و انتظارات ما از وقايع محيط اطراف تا حد زيادي احساسات و همين‌طور رفتار ما را تحت تأثير خود قرار مي‌دهند. به همين خاطر در شرايطي كه شما با رسيدن به روزهاي منتهي به قاعدگي انتظار به‌هم‌ريختگي شرايط روحي را داشته باشيد اين موضوع باعث محتمل‌تر شدن بروز اين مشكلات براي شما خواهد شد. درنتيجه يكي از اقداماتي كه مي‌تواند در درمان مشكلات پيش از قاعدگي به شما كمك كند اين است كه ذهنيت خود را نسبت به اين مسئله در حالت خنثي نگه داريد. اضطراب از شروع دوره جديدي در چرخه قاعدگي يكي از مشكلاتي است كه مي‌تواند شرايط شما را دشوارتر كند.

اگر احساس مي‌كنيد توانايي كنترل شرايط روحي خود در اين بازه زماني را نداريد مي‌توانيد از يك مشاور افسردگي در اين زمينه كمك بگيريد. استفاده از روش‌هاي درماني مانند ذهن آگاهي و همين‌طور تمرينات آرام‌سازي تا حد زيادي در اين شرايط به شما كمك خواهد كرد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

نشانه‌هاي سندروم ملال پيش از قاعدگي چيست؟

احساس غم، اضطراب، پرخاشگري و تنش در روابط بين فردي، احساس خستگي و خواب‌آلودگي و همين‌طور مشكلات جسمي ازجمله نشانه‌هاي سندروم ملال پيش از قاعدگي هستند. اين نشانه‌ها در فاصله يك تا دو هفته مانده به شروع قاعدگي ايجاد شده و در روزهاي دوم يا سوم قاعدگي به‌تدريج از شدت آن‌ها كاسته مي‌شود.

بهترين راهكار براي درمان سندروم ملال پيش از قاعدگي چيست؟

بهترين راهكار استفاده هم‌زمان از داروها، تغيير سبك زندگي و همين‌طور اصلاح ذهنيت موجود نسبت به اين مسئله است.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : سندروم ملال پيش از قاعدگي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۳:۱۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

نشانه دوست داشتن مردان چيست؟ همه افراد معمولاً در روزهاي نخست يك رابطه يا زماني كه مي‌خواهند راجع به احساس فردي نسبت به خود بيشتر بدانند با اين سؤال مواجه مي‌شوند. دانستن نشانه هاي دوست داشتن مردان مي‌تواند تا حد زيادي به شما در كنترل يك رابطه عاطفي كمك كند. اگر بدانيد طرف مقابل در رفتارش به اين نشانه‌ها توجه دارد احتمالاً دلگرمي بيشتري براي ارتباطتان پيدا خواهيد كرد و همين‌طور اگر متوجه شويد رفتار وي از اين نشانه‌ها خاليست شايد بهتر باشد تصميم جدي‌تري براي بهبود بخشيدن به اوضاع رابطه يا حتي جدايي بگيريد. البته به اين موضوع توجه داشته باشيد كه دوست داشتن در تمامي افراد يكسان نيست و گاهي ممكن است فردي كه به شما علاقه دارد هيچ‌يك از اين نشانه‌ها را در رفتار خود نداشته باشد. پس اگر نسبت به رابطه خود احساس نگراني مي‌كنيد بهتر است در اين زمينه از يك روانشناس كمك بگيريد.

 

منبع :  نشانه دوست داشتن مردان

 

 

نشانه هاي دوست داشتن مردان

آيا نشانه هاي دوست داشتن در مردان را مي‌شناسيد؟ بايد گفت هر مردي با توجه به شخصيت خود، فرهنگي كه در آن زندگي مي‌كند و همين‌طور كيفيت ارتباطي كه با شما دارد دوست داشتن خود را به شيوه خاصي ابراز مي‌كند. بااين‌حال معمولاً نشانه‌هايي كه در ادامه با يكديگر بررسي مي‌كنيم در رفتار مردي كه به شما علاقه دارد ديده مي‌شود. اگر اين نشانه‌ها را در رفتار فردي نمي‌بينيد شايد اين شما هستيد كه به رفتار او دقت كافي نداريد يا متوجه منظور او از برخي رفتارها نمي‌شويد. به همين خاطر بهتر است پيش از قضاوت كردن راجع به ميزان علاقه شريك احساسي‌تان دراين‌باره از يك زوج درمانگر كمك بگيريد.

1. بيان دوستت دارم

اولين نشانه دوست داشتن مردان اين است كه آن‌ها محبت خود را به شما ابراز مي‌كنند. اين محبت مي‌تواند در كلام يا رفتار طرف مقابل ديده شود. اگر شريك احساسي‌تان به شما مي‌گويد دوستتان دارد يا با محبت با شما رفتار مي‌كند، مي‌توانيد تا حدودي از اين موضوع اطمينان داشته باشيد كه او به شما علاقه دارد.

2. زبان بدن

حتي هنگامي‌كه طرف مقابلتان هيچ صحبتي نمي‌كند با دقت به حركات يا زبان بدن او متوجه خيلي چيزها خواهيد شد. اگر مردي به زني علاقه داشته باشد به او لبخند مي‌زند، گاهي براي مدت طولاني نگاهش مي‌كند يا سعي مي‌كند به لحاظ فيزيكي به او نزديك شود. براي كسب اطلاعات در زمينه تفاوت زن و مرد از ديدگاه روانشناسي كليك كنيد.

تماس با مشاور

3. حمايت كردن

يكي از مهم‌ترين نقش‌هاي جنسيتي براي مردان حمايت كردن يا مراقبت از شريك عاطفي‌شان است. به همين خاطر اگر به دنبال نشانه دوست داشتن مردان مي‌گرديد با خودتان به اين سؤال پاسخ دهيد كه طرف مقابل تا چه حد از شما حمايت مي‌كند؟ هنگامي‌كه مردي به يك خانم علاقه داشته باشد سعي مي‌كند كارهاي نسبتاً دشوار را براي وي انجام دهد، در شرايطي كه احتمال خطر وجود دارد از شما مراقبت مي‌كند و يا براي پيشرفت و آرامشتان تلاش مي‌كند.

4. توجه به شما و خواسته‌هايتان

توجه يكي از مهم‌ترين نشانه‌هاي دوست داشتن در هر دو جنس است. اگر طرف مقابلتان به ظاهر شما توجه دارد، راجع به آن نظر مي‌دهد و در ارتباط با مسائل مختلف زندگي‌تان با شما همفكري مي‌كند، اين‌ها نشان‌دهنده اين است كه او به شما علاقه دارد. علاوه بر اين توجه مي‌تواند به اين معنا باشد كه او در ظاهر، ارتباطات يا ساير مسائل زندگي خود به خواسته و رضايت شما اهميت مي‌دهد.

5. نشانه دوست داشتن مردان | تمايل به وقت گذراندن در كنار شما

ميل به برقراري رابطه يكي از آن نشانه‌هايي است كه علاقه شريك احساسي‌تان به شما را نشان مي‌دهد. به‌طوركلي همه ما در طول ساعات روز وقتمان را به موضوعاتي اختصاص مي‌دهيم كه برايمان اولويت بيشتري دارند. درنتيجه اگر طرف مقابلتان براي ديدن شما برنامه‌ريزي مي‌كند، پيام‌هايتان را به‌موقع جواب مي‌دهد و حتي بودن با شما را به بودن در كنار سايرين ترجيح مي‌دهد، مي‌توانيد اين‌ها را نشانه‌اي از علاقه او بدانيد.

6. اهميت دادن به آرامش طرف مقابل

اگر مردي واقعاً زني را دوست داشته باشد همواره براي آرامش او تلاش مي‌كند. آن‌ها معمولاً شخص موردعلاقه‌شان را در معذوريت يا بر سر دوراهي‌ها قرار نمي‌دهند و هميشه سعي مي‌كنند تا او را به آرامش برسانند. درنتيجه اگر طرف مقابلتان بر سر موضوعات مختلف با شما دعوا مي‌كند يا شما را مجبور به انجام كاري مي‌كند، بهتر است راجع به احساس وي نسبت به خودتان با دقت بيشتري فكر كنيد.

7. حساسيت به رفتارها و ارتباطات طرف مقابل

يك نشانه دوست داشتن مردان اين است كه آن‌ها روي رفتار و به‌خصوص ارتباطات شما با ساير آقايان حساسيت نشان مي‌دهند. هنگامي‌كه فردي براي يك شخص اهميت نداشته باشد نحوه لباس پوشيدن يا ارتباطات وي نيز برايش اهميتي نخواهد داشت اما اگر او از شما مي‌خواهد در بعضي مهماني‌ها به شكل خاصي لباس بپوشيد يا برخي از روابط خود را محدود كنيد، مي‌توانيد اين موضوع را به‌پاي علاقه بگذاريد. بااين‌حال دقت داشته باشيد كه ميزان اين درخواست‌ها موضوع بسيار مهمي است. اگر احساس مي‌كنيد توجه وي به شما حالت بدبيني يا زورگويي پيدا كرده بهتر است پيش از هرگونه تصميم‌گيري راجع به اين رابطه با يك روانشناس در اين زمينه صحبت كنيد.

8. معرفي شما به اطرافيان

آقايان معمولاً تا پيش از جدي شدن يك رابطه از شما با اطرافيان و به‌خصوص خانواده خود صحبت نمي‌كنند. به همين خاطر اگر طرف مقابل شما را به‌راحتي و بدون هيچ ناراحتي به اطرافيان خود معرفي مي‌كند اين موضوع مي‌تواند نشانه‌اي از دوست داشتن باشد.

9. نشانه دوست داشتن مردان | صحبت كردن از آينده

اگر شريك احساسي‌تان با شما از آينده و ازدواج صحبت مي‌كند، اين موضوع را دليلي براي علاقه او به خودتان بدانيد. اين صحبت‌ها نشان مي‌دهند كه او براي شما جايگاهي در زندگي آينده خود در نظر گرفته و اين ‌يكي از مهم‌ترين نشانه‌هاي دوست داشتن در مردان است.

10. دوست داشتن بي‌قيدوشرط

در يك رابطه عاطفي هرچقدر هم كه صميميت و علاقه وجود داشته باشد ايجاد اختلاف موضوعي غيرقابل‌اجتناب است. اما شيوه حل كردن اين اختلافات يا شدت درگيري‌هايي كه پس از هر بحث ميان طرفين ايجاد مي‌شود يكي از نشانه‌هايي است كه كيفيت علاقه طرف‌مقابل را به شما نشان مي‌دهد. دوست داشتن بي‌قيدوشرط به اين معناست كه صرف‌نظر از تمام بحث‌ها و مشكلاتي كه در يك رابطه پيش مي‌آيد طرف‌مقابل باز هم شما را دوست دارد و به ارتباط با شما ادامه مي‌دهد.

هنگامي‌كه مردي علاقه خود به شما را محدود به شكل خاصي از لباس پوشيدن و آرايش كرده يا ارتباط جنسي را شرطي براي ادامه رابطه مي‌داند بهتر است كمي با ترديد به احساسات وي نسبت به خودتان نگاه كنيد. به‌طوركلي دوست داشتن بي‌قيدوشرط به اين معناست كه طرف‌مقابل شما را صرفاً به خاطر خودتان دوست دارد و هيچ‌چيز نمي‌تواند اين احساس را تحت تأثير قرار دهد.

11. محدود كردن ارتباط با ديگران

اگر شريك احساسي‌تان به ميزاني كه در رابطه با شما پيش مي‌رود ارتباط خود را با ساير خانم‌ها محدود كرده و چهارچوبي براي آن قائل مي‌شود، مي‌توانيد روي اين موضوع به‌عنوان دليلي براي علاقه او به خودتان حساب باز كنيد. هميشه به اين موضوع توجه داشته باشيد كه اگر مردي قلبا به شما علاقه داشته باشد دليلي براي توجه به ساير زنان وجود ندارد.

 

نشانه دوست داشتن مردان | مردان به چه زناني علاقه‌مند مي‌شوند؟

هر فردي با توجه به شخصيت، باورها و فرهنگي كه در آن رشد كرده ديدگاه خاصي راجع به شريك احساسي خود دارد و از سبك شخصيتي خاصي نيز خوشش مي‌آيد. به همين خاطر شما نمي‌توانيد يك فهرست ثابت براي ويژگي‌هايي كه باعث علاقه يك مرد مي‌شود را مشخص كنيد. بااين‌حال به‌طوركلي مي‌توان گفت اعتمادبه‌نفس، آراستگي ظاهري، پرهيز از منفي‌بافي يا غر زدن ازجمله رفتارهايي هستند كه براي تمامي آقايان جذاب خواهند بود.

اگر احساس مي‌كنيد در برقراري يك رابطه عاطفي سالم و طولاني‌مدت ضعيف هستيد يا نمي‌توانيد توجه مردي را به خود جلب كنيد، بهتر است در اين زمينه از يك روانشناس كمك بگيريد. مشاورين با بررسي رفتارهاي شما مي‌توانند نقاط ضعف رفتارتان را شناسايي كرده و آموزش‌هاي لازم را دراين‌باره به شما بدهند.

 

نشانه دوست داشتن مردان | ساختن يك رابطه سالم

احساسات ديگران نسبت به ما هميشه مي‌تواند با توجه به رفتارهايمان كمتر يا بيشتر شود. اگر احساس مي‌كنيد نشانه‌هاي دوست داشتن را خيلي در رفتار شريك احساسي‌تان نمي‌بينيد يا حتي فكر مي‌كنيد احساسات او نسبت به شما كمتر از قبل شده نگران نباشيد. شما مي‌توانيد با تغيير دادن رفتار خود و تلاش براي حل كردن مشكلات درون رابطه، كيفيت ارتباطتان را حتي از قبل نيز بهتر كنيد. به همين ترتيب به خاطر داشته باشيد كه اگر اكنون شريك عاطفي‌تان به شما علاقه دارد اين به معناي آن نيست كه تا هميشه رابطه شما به همين شكل باقي خواهد ماند. ارتباطات عاطفي همواره نياز به مراقبت دارند و اگر در اين زمينه بي‌توجهي كنيد يا بيش‌ازحد به احساس طرف مقابل خود مطمئن شويد، ممكن است همه‌چيز به‌تدريج از بين برود.

به همين خاطر معمولاً توصيه مي‌شود كه در روابط عاطفي خود هميشه از مشاورين روانشناسي كمك بگيريد. آن‌ها مي‌توانند بي‌طرفانه راجع به رابطه شما قضاوت كنند و نهايتاً راهكارهايي را براي بهبود بخشيدن به يك ارتباط عاطفي يا حل كردن مشكلات ارائه كنند. براي كسب اطلاعات در زمينه مراحل شكست عشقي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

مهم‌ترين نشانه‌هاي دوست داشتن در مردان چيست؟

نشانه‌هاي دوست داشتن با توجه به شخصيت هر فرد و ميزان ارتباطي كه ميان شما وجود دارد متفاوت است؛ اما كلام و رفتار محبت‌آميز، توجه به احساسات و خواسته‌هاي شما، تلاش براي حمايت و اهميت دادن به احساس آرامشتان ازجمله نشانه‌هاي دوست داشتن مردان هستند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  نشانه دوست داشتن مردان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: نشانه دوست داشتن مردان،
موضوع:
[ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۱:۰۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در البرز كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در البرز پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در البرز

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در البرز | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در البرز

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در البرز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در البرز،
موضوع:
[ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۲۸:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

با توجه به تفاوت‌هاي زيادي كه بين مردان و زنان وجود دارد، شناخت مردان يك امر ضروري است كه به زنان كمك مي‌كند تا درك بهتري از دنياي آنان به دست آورند و در روابط نسبت به يكديگر دچار سوتفاهم نشوند. براي مثال بسياري از خانم‌ها از بي توجهي همسر خود شاكي هستند كه اين به دليل تفاوت در نوع تربيت و فيزيولوژي آن‌هاست و با شناخت بيشتر مي‌توان اين مشكلات را حل كرد. آگاهي از ويژگي‌هاي كلي مردان به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد ارتباط بهتري با مرد مورد نظر خود برقرار نماييد و رابطه عاطفي سالمي را شكل دهيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه تفاوت زن و مرد از ديدگاه روانشناسي كليك كنيد.

 

منبع : شناخت مردان

 

شناخت مردان

هر فردي ويژگي‌هاي مخصوص به خود را دارد اما به طور كلي برخي از ويژگي‌ها در اكثر مردان مشترك است. موارد زير در شناخت بهتر مردان به شما كمك مي‌كند:

1. نحوه بيان احساس در مردان

مردان معمولا احساسات خودشان را به طور مستقيم بيان نمي‌كنند. بنابراين لازم است كه براي آگاهي از افكار واحساسات مستقيما از انان سوال كنيد. از همسرتان بخواهيد برنامه‌اش را براي تعطيلات آخر هفته بگويد يا اينكه فكر و تصور خود را در مورد شما و اولين باري كه ملاقاتتان كرده است، بيان كند. پاسخ او روشن مي‌كند احساسش چيست و اين گونه خود را به شما نزديك‌تر مي‌بيند. اين گونه مي‌توانيد تا حدودي از احساس او مطلع شويد.

2. ابراز علاقه در عمل

بيشتر مردها احساسات خود را به صورت كلامي ابراز نمي‌كنند و در عوض با عمل به ابراز علاقه مي‌پردازند. مثلا انجام دادن كاري كه شما دوست داريد، در صورتي كه برخلاف ميل خودش است. حتي خريد روزمره نيز از سوي آقايان نوعي ابراز علاقه است. مثلا وقتي برخلاف ميل باطني‌شان همراه شما در يك مهماني خانوادگي شركت مي‌كنند، دوست داشتن خود را نشان مي‌دهند.

تماس با مشاور

3. شناخت مردان | شنونده خوبي هستند

مردان شنونده خوبي هستند ولي ممكن است در ظاهر اين مورد را نشان ندهند، مردان برعكس خانم‌ها كه موقع گوش كردن صحبت كسي با حركات اشاره و يا گفتن بعضي كلمات نشان مي‌دهند كه در حال گوش دادن هستند، هنگام صحبت شما سكوت مي‌كنند تا بتوانند به حرف‌هايتان فكر كنند. اين بدان معنا نيست كه آن‌ها به حرف‌هاي شما توجهي ندارند.

4. دوست دارند زماني را با خود خلوت كنند

مردان با وجود اين كه در بيشتر فعاليت‌هاي خانوادگي شركت مي‌كنند، گاهي نياز دارند يك زماني را تنها باشند و به كارهاي مورد علاقه خود بپردازند يا حتي زماني را تنها در گوشه‌اي بنشينند و تفكر كنند. آگاهي از اين خصوصيت اخلاقي مردان نقش مهمي در بهبود روابط زن و شوهر دارد. درخواست همسرتان براي مدتي تنهايي نشانه عدم علاقه او به شما نيست.

 5. مردان كمتر از زبان بدن استفاده مي‌كنند

مردان كمتر از زبان اشاره و بدن استفاده مي‌كنند و تغيير لحن صدا و حركات صورت براي آن‌ها معمولا نامفهوم است. همچنين ممكن است زبان بدن خانم‌ها را نيز ديرتر متوجه بشوند؛ مثلا ناراحتي زنان را كه در چهره‌شان نمايان است يا پيام‌هاي اشاره‌اي و لحن صدا را ممكن است تشخيص ندهند. بنابراين اگر مي‌خواهيد مطمئن شويد احساستان را دريافت كرده‌اند آن را مستقيم بيان كنيد.

6. شناخت مردان | قدرداني تاثير مثبتي در مردان دارد

قدرداني از همسر مي‌تواند تفاوت زيادي در رفتارهاي آنها و روابطشان ايجاد كند. مطالعات نشان داده وقتي از زحمات مردان قدرداني و به آن‌ها ارزش گذاشته مي‌شود، بيشتر سعي مي‌كنند در انجام كارهاي خانه و مراقبت از كودك خود را درگير كنند و خود را تكيه گاه خواهند دانست.

 

چه گونه خواسته خود را براي مردان بيان كنيم؟

همانطور كه گفته شد مردان به احساسات و خوشحالي همسر خود اهميت مي‌دهند، ولي تا زماني كه با آن‌ها راجع به خواسته‌ها و احساساتتان صحبت نكنيد متوجه اين قضيه نمي‌شوند. پس خواسته خود را به صراحت بگوييد و در بيان آن طفره نرويد، در اين صورت مردان هم گوش مي‌دهند و هم از خوشحالي شما حس خوبي پيدا مي‌كنند.

همچنين شما نبايد انتظار داشته باشيد كه همسر شما در شناخت شخصيتتان هميشه پيش قدم باشد. بلكه خودتان بايد گاهي اوقات راجع به شخصيتتان صحبت كنيد. از علايق و افكار همسرتان آگاه شويد و دنبال نقاط مشترك در بين آن‌ها باشيد و هم چنين آن‌ها را پرورش دهيد تا رابطه بهتري بين شما برقرار شود.

 

درك مردان در نقطه مقابل زنان

زنان و مردان در برخي موارد با هم متفاوت هستند كه شناخت اين تفاوت‌ها باعث داشتن رابطه بهتر مي‌شود. عمده‌ترين تفاوت زنان و مردان به شرح زير است:

1. شناخت مردان | فيزيولوژيك

نيم كره راست مغز مردها كه مربوط به كارها و مهارت‌هاي فيزيكي آن‌هاست از نيم كره چپ بزرگتر است. اما زن‌ها برعكس هستند يعني نيم كره راست مغزشان كه مربوط به گفتار و بيان احساسات است از نيم كره چپ مغزشان بزرگ‌تر مي‌باشد. به همين دليل مردها در بيان احساسات و علاقه‌شان نسبت به زن‌ها بسيار ضعيف‌تر عمل مي‌كنند.

2. وظايف

مردها هميشه خودشان را با كار و فعاليت‌هاي اقتصاديشان مي‌شناسند و هميشه تمام تلاششان را براي حمايت مالي خانواده مي‌كنند. وظايف مربوط به خانه نيز به عهده زن‌هاست و مردها نقش كمتري در اين زمينه دارند. در واقع كار بخشي از هويت مردها به حساب مي‌آيد. امروزه اين مساله با برابري نقش زن و مرد در جامه كم رنگ‌تر شده است اما به هرحال اين باور و تقسيم وظايف در ناخوداگاه زنان و مردان وجود دارد. 

3. شناخت مردان | تربيت

تربيت دختران و پسران از دوره كودكي با يكديگر متفاوت است. به طور معمول پسران را طوري تربيت مي‌كنند كه اين باور در وجودشان شكل گيرد كه نسبت به زنان برتري دارند و نبايد راجع به احساساتشان صحبت كنند و مشكلاتشان را با ديگران در ميان بگذارند. اين نوع تربيت باعث شده كه مردان در ابراز علاقه توانايي نداشته باشند به طوري كه گاهي بعضي زنان در عشق همسر خود به شك مي‌افتند.

 

سخن آخر

در نهايت ذكر اين نكته ضروري است كه براي شناخت مردان كمك گرفتن از يك مشاور و متخصص روانشناس بهترين گزينه مي‌باشد. اين گونه شما علاوه بر شناخت دنياي كلي مردان، با بيان خصوصيات مرد مد نظر خود، مي‌توانيد به طور خاص از تمام روحيات، خواسته‌ها و تمام روش‌هاي تاثيرگزاري بر او آگاه شويد. اين گونه نه تنها بهترين ارتباط بين شما شكل خواهد گرفت بلكه با يادگيري روش‌هاي رفتاري با او مي‌توانيد بيشترين تاثير را روي يك مرد بگذاريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

ويژگي‌هاي كلي مردان چيست؟

هر فردي ويژگي‌هاي خاص خود را دارد اما به طور كلي مي‌توان گفت مردان در ابراز احساسات كلامي ضعيف هستند و بيشتر در عمل علاقه خود را اثبات مي‌كنند. مردان نسبت به زنان درك ضعيف‌تري نسبت به ارتباطات غير كلامي دارند و به همين دليل لازم است كه به طور مستقيم با آنان صحبت كرد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : شناخت مردان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: شناخت مردان،
موضوع:
[ ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۸:۳۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

داروي كلرديازپوكسايد يا ليبريوم يكي از آرام‌بخش‌هايي است كه براي كاهش اضطراب و همين‌طور درمان بي‌خوابي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. كلرديازپوكسايد باعث افزايش ترشح ماده شيميايي به نام گابا از مغز مي‌شود و با توجه به تأثيري كه گابا در كاهش فعاليت اعصاب و احساس آرامش دارد، اين دارو اثرات ضد اضطرابي خود را نشان خواهد داد. البته بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد كه استفاده طولاني‌مدت از كلرديازپوكسايد باعث وابستگي رواني يا اعتياد به اين دارو خواهد شد. همچنين قطع خودسرانه مصرف نيز مي‌تواند باعث بازگشت علائم اضطرابي باشد. به همين خاطر بهتر است در كنار استفاده از اين دارو از يك روانشناس راهكارهايي را براي كاهش مشكلات اضطرابي و همين‌طور مديريت هيجانات خود آموزش ببينيد.

 

بيشتر بخوانيد : علائم اضطراب | نشانه هاي اضطراب شديد چيست؟

 

منبع :  قرص كلرديازپوكسايد چيست

 

 

كلرديازپوكسايد و موارد استفاده از آن

داروي كلرديازپوكسايد كه با نام تجاري ليبريوم و به‌صورت قرص‌هاي 5 و 10 ميلي‌گرمي در بازار موجود است يكي از رايج‌ترين داروهايي است كه براي كاهش اضطراب و رفع مشكلات بي‌خوابي مورداستفاده قرار مي‌گيرد. استفاده از اين دارو مغز را وادار به ترشح بيشتر ماده شيميايي به نام گابا مي‌كند و با توجه به اثر گابا بر كاهش فعاليت دستگاه عصبي و احساس آرامش، كلرديازپوكسايد خاصيت ضد اضطرابي خود را نمايش خواهد داد.

يكي ديگر از كاربردهاي كلرديازپوكسايد استفاده از آن براي كاهش نشانه‌هاي منفي ناشي از ترك الكل است. انقباض عضلات بدن يكي از عوارض ناخوشايند در هنگام ترك اعتياد به الكل است و با توجه به اينكه كلرديازپوكسايد باعث آرامش سيستم اعصاب و عضلات مي‌شود از اين دارو براي كاهش انقباضات عضلاني در ترك الكل استفاده مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد. 

 

تماس با مشاور

نحوه مصرف كلرديازپوكسايد

نحوه مصرف داروي كلرديازپوكسايد با توجه به شرايط جسمي و سني هر فرد متفاوت خواهد بود. به همين خاطر بهتر است دارو را دقيقاً طبق دستور پزشك استفاده كنيد. بااين‌حال معمولاً در شرايطي كه كلرديازپوكسايد براي كاهش اضطراب تجويز شده باشد، بايد براي 1 تا 3 بار در روز يك عدد قرص 5 ميلي‌گرمي استفاده كنيد و درصورتي‌كه از اين دارو براي كاهش نشانه‌هاي منفي اعتياد به الكل استفاده مي‌كنيد، اين مقدار به 4 بار در روز افزايش پيدا مي‌كند.

درصورتي‌كه يك وعده استفاده از دارو را فراموش كرده‌ايد به‌محض يادآوري آن را مصرف كنيد اما در شرايطي كه به زمان مصرف دوز بعدي دارو نزديك شده‌ايد مصرف وعده قبلي را فراموش كرده و به‌هيچ‌عنوان مقدار مصرف را دو برابر نكنيد. بررسي‌هاي انجام‌شده تفاوت چنداني ميان مصرف كلرديازپوكسايد به همراه غذا يا بدون آن پيدا نكرده‌اند؛ بااين‌حال بهتر است اين دارو را همراه با وعده‌هاي غذايي خود مصرف كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي در DSM5

 

عوارض جانبي كلرديازپوكسايد

تابه‌حال عوارض منفي چنداني از مصرف داروي كلرديازپوكسايد گزارش نشده اما بااين‌حال اين دارو در برخي افراد مي‌تواند مشكلاتي را ايجاد كند كه بايد به آن‌ها توجه داشته باشيد. درصورتي‌كه شدت اين علائم در شما بيش‌ازحد است و يا علي‌رغم گذشت مدتي از استفاده علائم همچنان باقيست، هرچه سريع‌تر پزشك خود را در جريان قرار دهيد. عوارض منفي استفاده از داروي كلرديازپوكسايد عبارتند از:

-خواب‌آلودگي و گيجي
-سرگيجه و سردرد
-تغيير خلق و افزايش عصبانيت
-تغير ميل جنسي
-اختلالات قاعدگي در خانم‌ها

 

تداخلات دارويي كلروديازپوكسايد

به‌طوركلي در شرايطي كه از داروهاي ديگري در كنار كلرديازپوكسايد استفاده مي‌كنيد و يا به الكل و ساير مخدرهاي كند‌كننده دستگاه عصبي اعتياد داريد، بهتر است پزشك را در جريان اين موضوع قرار دهيد. با توجه به اينكه الكل و ساير داروهاي كند‌كننده دستگاه عصبي مركزي داراي تأثيرگذاري يكساني هستند، ممكن است استفاده هم‌زمان آن‌ها باعث افزايش اثرگذاري و بروز مشكلات جدي براي فرد شود. علاوه بر اين برخي تحقيقات نشان‌دهنده اين موضوع است كه داروي كلرديازپوكسايد نبايد هم‌زمان با داروهاي ضدافسردگي نظير فلوكستين يا فلووكسامين مورد استفاده قرار بگيرد.

 

مسموميت با كلرديازپوكسايد

مصرف بيش‌ازحد داروي كلرديازپوكسايد مي‌تواند باعث اوردوز يا مسموميت با اين ماده شود. در صورت مشاهده نشانه‌هاي زير هرچه سريع‌تر به مراكز درماني مراجعه نماييد.

-افت هشياري
-كاهش فشارخون
-كاهش تنفس
-كاهش تعادل
-اغما يا بيهوشي

 

داروي كلرديازپوكسايد | استفاده از درمان‌هاي جايگزين

داروي كلرديازپوكسايد مانند ساير داروهاي روان‌پزشكي صرفاً باعث كاهش نشانه‌ها شده و قدرت درمان آن‌ها را ندارد. درنتيجه هنگامي‌كه شما به هر دليلي ازجمله عدم دسترسي به دارو مصرف آن را قطع كنيد، نشانه‌هاي ناخوشايند اضطراب را مجددا تجربه خواهيد كرد. علاوه‌بر‌اين، اين دارو باعث وابستگي رواني مي‌شود و فرد براي دستيابي به نتيجه سابق بايد مرتباً مقدار مصرف را افزايش دهد. به همين خاطر معمولاً توصيه مي‌شود كه به‌جاي استفاده از داروهاي روان‌پزشكي و يا در كنار استفاده از آن‌ها به فكر درمان‌هاي جايگزين ازجمله روان‌درماني باشيد. براي آشنايي با انواع روش هاي درمان اضطراب كليك كنيد.

روانشناس طي روان درماني چه كمكي مي كند؟

روانشناسان با آموزش تكنيك‌هاي درماني مناسب به شما در كاهش و مديريت اضطرابتان كمك خواهند كرد. يكي از مهم‌ترين فوايد استفاده از روان‌درماني اين است كه اثرات آن به‌صورت پايدار باقي ‌مانده و شما در ساير شرايط مشابه نيز مي‌توانيد به خود كمك كنيد. يكي از مهم‌ترين درمان‌ها براي كاهش اضطراب استفاده از روش درمان شناختي-رفتاري است. در اين روش اضطراب معمولاً به دليل يك تصور اشتباه ايجاد مي‌شود كه در آن فرد انتظار بروز يك خطر قريب‌الوقوع را دارد. در طي جلسات درمان شناختي-رفتاري به فرد كمك مي‌شود تا با دقت بيشتري افكار خود را بررسي كرده و تصورات غيرمنطقي خود را با افكار سازگارانه‌تري جايگزين نمايد.

همچنين درمانگر رفتارهاي مناسبي نظير تكنيك‌هاي آرام‌سازي را به فرد آموزش مي‌دهد. استفاده از اين تكنيك‌ها باعث خواهد شد تا بيمار در شرايط بحران بتواند اضطراب خود را كنترل كند. با توجه به اينكه استفاده از درمان‌هاي روان‌شناختي عوارض و پيامدهاي منفي مصرف داروها را ندارند معمولاً توصيه مي‌شود كه به اين درمان‌ها توجه داشته باشيد. براي كسب اطلاعات در زمينه بهترين روش هاي درمان استرس كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول 

كلرديازپوكسايد چيست؟

كلرديازپوكسايد كه با نام تجاري ليبريوم در بازار موجود است يكي از داروهاي ضد اضطرابي است كه براي كاهش اضطراب، مشكلات بي‌خوابي و رفع نشانه‌هاي منفي ترك اعتياد به الكل از آن استفاده مي‌شود.

كلرديازكسايد چه عوارضي دارد؟

استفاده از اين دارو مي‌تواند باعث احساس خواب‌آلودگي، تغييرات خلقي، سردرد و سرگيجه و يا بروز اختلالاتي در چرخه قاعدگي شود.

آيا استفاده از داروي كلرديازپوكسايد اعتيادآور است؟

بله؛ مصرف كلرديازپوكسايد براي طولاني‌مدت باعث بالا رفتن تحمل رواني شده و فرد مجبور است براي دستيابي به حالت پيشين دائماً ميزان مصرف را افزايش دهد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  قرص كلرديازپوكسايد چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۲:۱۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر