مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

ايجاد تنوع در رابطه زناشويي از جمله روش‌هايي است كه به شما كمك مي‌كند همواره شور و اشتياق را در رابطه تان حفظ كنيد و اجازه ندهيد روزمرگي و يكنواختي بر رضايت زناشويي شما غلبه  پيدا كند چرا كه بسياري از زوجين با گذشت چندين سال از زندگي مشترك احساس مي‌كنند رابطه آن‌ها هيچ هيجاني ندارد و حالتي كسالت بار به خود گرفته است. در اين شرايط به كار بستن روش‌هاي جديد براي انجام رابطه جنسي تا حد زيادي به شما كمك خواهد كرد. ما در ادامه به ارائه راهكارهايي در اين زمينه پرداخته‌ايم پس تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

 

 

منبع:

تنوع در رابطه زناشويي

 چگونه در رابطه تنوع ايجاد كنيم؟

 

اهميت ايجاد تنوع در رابطه زناشويي

ايجاد تنوع در رابطه يكي از روش‌هاي مهم براي فراهم كردن هيجان بيشتر در رابطه و ارتقا دادن رضايت زناشويي است. در واقع با گذشت چندين ماه يا چندين سال از شروع زندگي مشترك اغلب زن و شوهرها احساس مي‌كنند رابطه شان همانند روزهاي اول از شور و اشتياق برخوردار نيست و همه چيز شكل عادت به خود گرفته است. در اين شرايط تجربه روش‌هاي جديدي در انجام رابطه جنسي مي‌تواند به شما كمك كند تا پيوند عميق‌تري با يكديگر برقرار كنيد و آتش شوق را ميان خود شعله ور نگاه داريد. 

به زوج هايي كه مدت هاست در رابطه زناشويي‌شان دچار سردي شده‌اند. توصيه مي شود حتما مشاوره جنسي دريافت كنند.

توصيه‌هايي براي ايجاد تنوع در رابطه زناشويي

شما به كمك راهكارهاي مختلفي مي‌توانيد به رابطه جنسي خود تنوع بدهيد اما اگر احساس مي‌كنيد كه با انجام همه اين كارها باز هم نمي‌توانيد لذت كافي را از رابطه ببريد يا مشكلاتي نظير عدم تجربه ارگاسم، ديرانزالي و ساير مشكلاتي از اين قبيل شما را مي‌آزارد مي‌توانيد از جلسات مشاوره زوجين و سكس تراپي براي حل اين مشكلات كمك بگيريد.

1- رابطه جنسي فقط به معناي دخول نيست!

برخي افراد به طور كلي رابطه زناشويي را در فرايند دخول خلاصه مي‌كنند. اين افراد اغلب وقت زيادي براي معاشقه صرف نمي‌كنند. همين موضوع باعث مي‌شود كه نتوانند از رابطه خود به ميزان كافي لذت ببرند. در حالي كه متخصصين تاكيد مي‌كنند داشتن معاشقه طولاني مي‌تواند به برانگيختگي هرچه بيشتر زن و مرد كمك نمايد و رابطه جنسي را از كسالت و يكنواختي نجات دهد.

تماس با مشاور

2- هميشه نبايد يك نفر پيش قدم باشد

برخي زنان فكر مي‌كنند پيش قدم شدن براي رابطه جنسي همواره بايد از سمت مرد اتفاق بيافتد. اين در حالي است كه بسياري از مردان علاقه دارند گاهي اوقات همسرشان براي رابطه جنسي پيش قدم شود. اگر فكر مي‌كنيد شوهرتان از اين كار استقبال نمي‌كند مي‌توانيد مستقيما در اين باره از او سوال بپرسيد. در اكثر موارد يك شروع متفاوت از جانب زن مي‌تواند شور و اشتياق خاصي به رابطه جنسي ببخشد.

3- تنوع در رابطه زناشويي | شما قادريد زمان و مكان را تغيير دهيد

اگر شما هميشه در اتاق خواب و در يك ساعت يا روز خاص از هفته به رابطه جنسي بپردازيد طبيعي است كه به مرور زمان دچار احساس كسالت و يكنواختي شويد. تلاش كنيد كمي از اين قانون‌هاي نانوشته فاصله بگيريد و رابطه جنسي را در موقعيت جديدي تجربه كنيد. داشتن رابطه جنسي هنگام صبح يا حتي در ميانه روز يا رفتن به يك هتل هنگام سالگرد ازدواج از جمله پيشنهاداتي است كه مي‌تواند به رابطه جنسي شما حيات تازه‌اي ببخشد.  

4- به سبك جديدي لباس بپوشيد

افراد نسبت به لباس‌هاي مختلف به گونه متفاوتي واكنش نشان مي‌دهند. تلاش كنيد براي شروع رابطه جنسي از لباس زيرهاي متفاوتي استفاده نماييد و به مرور زمان به اين بينش برسيد كه همسرتان بيشتر به چه سبكي علاقه مند است و چه چيزهايي باعث ايجاد تحريك جنسي بيشتر در او مي‌شود.

5- پوزيشن‌هاي جنسي متفاوت را تجربه كنيد

بسياري از زوجين هميشه از يك پوزيشن جنسي خاص براي رابطه استفاده مي‌كنند. اين مسئله باعث مي‌شود آنچه در طول رابطه اتفاق مي‌افتد قابل پيش بيني باشد و در نتيجه هيجان چنداني تجربه نشود. شما مي‌توانيد از پوزيشن‌هاي جنسي متفاوت كمك بگيريد و تجربيات متنوعي را براي خود و همسرتان رقم بزنيد.

6- تنوع در رابطه زناشويي | همواره پيش بيني پذير نباشيد

همان طور كه در مورد قبل اشاره شد يكي از مواردي كه باعث مي‌شود رابطه جنسي هيجان خود را از دست بدهد مقوله پيش بيني پذيري است. در واقع اگر هميشه به يك روش خاص عمل كنيد به مرور جذابيت خود را از دست مي‌دهيد. تلاش كنيد از روش‌هاي مختلفي براي ابراز علاقه و نشان دادن تمايل جنسي خود به طرف مقابل استفاده كنيد. براي مثال شما مي‌توانيد جملات عاشقانه متفاوتي به كار ببريد و با ايجاد تغييراتي هرچند كوچك در رفتارهاي خود همسرتان را غافل گير نماييد.

7- تظاهر كردن را كنار بگذاريد

بسياري از زوجين در مورد نيازها و خواسته‌هاي جنسي خود با يكديگر صحبت نمي‌كنند. همين امر باعث مي‌شود كه گاهي در واكنش‌هاي خود اغراق كنند يا تظاهر نمايند كه به لذت جنسي كافي دست يافته‌اند. اين در حالي است كه تظاهر كردن به مرور زمان تنها باعث سردتر شدن رابطه مي‌شود. در نتيجه لازم است در يك فضاي امن نيازها و خواسته‌هاي جنسي خود را با ديگري در ميان بگذاريد و اجازه دهيد فرد مقابل نيز آزادانه با شما گفتگو كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

احساس مي‌كنم همسرم ديگر ميلي به رابطه جنسي با من ندارد چه كار كنم؟

بي ميلي جنسي مي‌تواند تحت تاثير عوامل بيولوژيكي و روانشناختي متفاوتي بروز پيدا كند. لازم است در ابتدا براي كشف ريشه مشكل خود از يك روانشناس متخصص در حوزه زوج درماني كمك بگيريد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

منبع:

تنوع در رابطه زناشويي

 چگونه در رابطه تنوع ايجاد كنيم؟

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۳۶:۰۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

آيا از خدمات مركز مشاوره تلفني بوشهر اطلاع داريد؟ ايجاد شرايط ناگوار در زندگي و قرار گرفتن در وضعيت‌هاي روحي و رواني نامطلوب مانند از دست دادن عزيزان، افسردگي، فوبيا، جدايي و… مساله‌ايست كه براي بسياري از افراد پيش خواهد آمد. در چنين شرايطي فرد نياز دارد كه از طريق مشاوره و كمك گرفتن از افراد متخصص، ناراحتي ناشي از مشكل به وجود آمده را تسكين داده و از طرفي ديگر راه‌حلي كارساز و مفيد براي مشكل خود دريافت كند. در طي چند سال اخير دريافت مشاوره از طريق تلفن و به صورت غيرحضوري بسيار رايج شده و به دليل كاهش هزينه‌ها و همچنين مزيت غيرحضوري بودن، توانسته طرفداران زيادي را به سوي خود جلب كند. مشاوره تلفني بوشهر نيز از جمله مشاوره‌هاي تلفني است كه در طي چند سال اخير توانسته با فعاليت‌هاي نتيجه‌بخش و مشاوره‌هاي بسيار مفيد خود، گره از مشكلات بسياري از مردم باز كند.

 

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

منبع:

مشاوره تلفني بوشهر

مشاوره تلفني از بهترين روانشناسان در استان بوشهر

 

 

مزاياي دريافت مشاوره به صورت تلفني

دريافت مشاوره به صورت تلفني، مزيت‌ها و فوايد بي شماري دارد كه در ادامه به چند نمونه از مهم‌ترين مزاياي مشاوره تلفني بوشهر اشاره خواهد شد:

1. راحت بودن

شما با استفاده از مشاوره تلفني، ديگرنيازي به حضور در محل و روبه رو شدن با مواردي همچون ترافيك، آلودگي هوا، ازدحام و… را نداريد. در واقع تنها با يك تماس مي‌توانيد از مشاوره‌هاي افراد آموزش ديده و مجرب مركز مشاوره تلفني بوشهر بهره‌مند شويد.

2. مشاوره تلفني بوشهر | هزينه كمتري دارد

دريافت مشاوره تلفني، چه از لحاظ ويزيت يا حق مشاوره و چه از لحاظ صرف وقت و انرژي، نسبت به مشاوره حضوري از نظر اقتصادي بسيار مقرون به صرفه‌تر مي‌باشد. همچنين با توجه به شرايط كنوني و شيوع ويروس مرگبار كرونا واهميت فاصله گذاري اجتماعي، مشاوره تلفني بهترين گزينه جهت دريافت مشاوره مي‌باشد.

3. دسترسي مناسب از لحاظ مكان جغرافيايي

مشاوره تلفني براي افرادي كه بنا بر دلايل مختلف مانند مهاجرت و يا دور بودن از مكان مركز مشاوره و عدم دسترسي به آن، نمي‌توانند با روانشناس خود ملاقات حضوري داشته باشند، گزينه بسيار خوبي محسوب مي‌شود.

تماس با مشاور

4. مشاوره تلفني بوشهر | عدم محدوديت زمان

مشاورين مركز مشاوره تلفني بوشهر، هميشه و در هر لحظه فعال هستند و در اين زمينه محدوديتي وجود ندارد. به طور كلي مي‌توان گفت كه مشاوره تلفني در بسياري از موارد نسبت به مشاوره حضوري برتري دارد. مشاوره‌هاي حضوري، معمولا قبل از ملاقات با فرد، نوبت و ساعت مشخصي را جهت دريافت مشاوره تعيين مي‌كنند. در واقع بسياري از مسائل به گونه‌اي هستند كه فرد ممكن است در هر ساعتي از شبانه روز نياز به دريافت مشاوره داشته باشد و عدم بررسي مشكل مورد نظر شايد حوادث و پيامدهاي ناگواري را به همراه داشته باشد. بنابراين مشاوره تلفني در اين زمينه ارجعيت دارد.

5. دريافت مشاوره به صورت ناشناس

همچنين براي دريافت مشاوره تلفني بوشهر، نيازي به گرفتن نوبت قبلي نيست و فقط با برقراري ارتباط تلفني مي توان به مشاور مربوطه وصل شد. بسياري از افراد بنا بر دلايل مختلف علاقه‌اي به حضور در محل مشاوره ندارند يا دوست دارند به صورت ناشناس، اين مشاوره‌ها را دريافت نمايند كه مشاوره تلفني از بهترين گزينه‌ها براي اين گونه از افراد مي‌باشد.

روش دريافت مشاوره تلفني

مركز مشاوره تلفني بوشهر، جهت ارتباط مراجعين به روانشناسان شرايط خاصي تعيين نكرده است و شما مي‌توانيد از طريق ارتباط تلفني، از خدمات و مشاوره‌هاي آنان بهره‌مند شويد. روش دريافت مشاوره تلفني نيز به اين صورت است كه افراد پس از شماره گيري تلفن مركز مشاوره، به منشي وصل شده و سپس منشي مربوطه با پرسيدن سوالات مرتبط با مشكل شما، نوع مشاوره را تعيين كرده و ثبت مي‌نمايد.

پس از طي اين مراحل شما به سرعت با روانشناس و مشاور مربوطه وصل شده و مي‌توانيد مشكل خود را مطرح كرده و از مشاوره‌ها و راه حل‌هاي آنان بهره‌مند شويد. بنابراين دريافت مشاوره تلفني بوشهر، هيچ پيچيدگي خاصي ندارد و شما به همين راحتي مي‌توانيد از تجربه‌ها و مشورت‌هاي يك فرد با تجربه و آموزش ديده بهره‌مند شويد. براي دريافت مشاوره تلفني كليك كنيد.

زمينه‌هاي مشاوره‌اي مركز مشاوره تلفني بوشهر

مركز مشاوره تلفني بوشهر، با بهره گيري از افراد باتجربه و مجرب كه در زمينه‌هاي مختلف مشاوره‌ اي اعم از طلاق، ازدواج، اعتياد و… داراي تحصيلات عاليه هستند، توانسته در شهر بوشهر محبوبيت و موفقيت بسيار بالايي كسب كند. در ادامه به چند نمونه از اين مشاوره‌ها مي‌پردازيم.

1. مشاوره خانواده

مشاوره‌هاي خانوادگي جهت بهبود شرايط و وضعيت زندگي ارائه مي‌گردد كه اين مشاوره‌ها شامل مواردي همچون طلاق، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره زوجين، تغيير جنسيت و… مي‌باشد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مشاوره خانواده و مشاوره تلفني خانواده كليك كنيد. 

2. مشاوره تلفني بوشهر | مشاوره تحصيلي

اين نوع مشاوره مخصوص دانشجويان و دانش آموزان بوده و در اين زمينه مشاوره‎هاي مفيدي به اين قشر از جامعه ارائه مي‌دهد. مشاوره تحصيلي به دانش آموزان كمك مي‌كند در انتخاب رشته تحصيلي دبيرستان، بهترين تصميم را گرفته و در زمينه انتخاب رشته دانشگاهي خود نيز دچار ترديد نشوند. همچنين مشاوران تحصيلي به افراد محصل كمك ميكنند كه مسائل و مشكلات مربوط به تحصيل و همچنين محيط دانشگاه را به راحتي حل نمايند. براي آگاهي بيشتر در زمينه مشاوره تحصيلي و مشاوره تلفني تحصيلي كليك كنيد. 

3. مشاوره روان شناختي

به جرات مي‌توان گفت كه مشاوره روان شناختي مركز مشاوره تلفني بوشهر، از جمله موفق‌ترين و نتيجه بخش‌ترين مشاوره‌هاي تلفني شناخته مي‌شود. چرا كه در اين مركز افرادي بسيار دلسوز و مهربان مشغول به فعاليت بوده و مشاوره روان شناختي را به بهترين نحو انجام مي‌دهند. مشاوره‌هاي روانشناختي در زمينه‌هاي گوناگون و با اهداف متعددي انجام مي‌شود كه رسيدگي به وضعيت روحي و رواني از مهم‌ترين آن‌ها مي‌باشد.

4. مشاوره تلفني بوشهر | مشاوره تلفني طلاق

در صورتي كه در زندگي مشترك خود، به مشكل مواجه شديد و احساس كرديد نياز به همدلي و مشاوره‌هاي يك فرد متخصص داريد، مركز مشاوره تلفني بوشهر آماده ارائه خدمات در هر ساعت از شبانه روز به شما عزيزان مي‌باشد. مشاوران اين مركز تصميم طلاق شما را بررسي كرده و در صورت لزوم راهكارهاي مناسبي را ارائه مي‌دهند. همچنين مركز مشاوره تلفني بوشهر در زمينه آسيب‌هاي پس از طلاق نيز توانسته راه حل‌هاي مفيدي به مراجعه كنندگان پيشنهاد دهد. در بسياري از موارد مشاهده شده افرادي كه در مرز جدايي و طلاق بودند، توانستند با دريافت راهكارهاي مناسب از طريق مشاوره تلفني بوشهر و پياده سازي آن در زندگي، به شرايط عادي برگشته و با شريك زندگي خود صلح و سازش برقرار كنند. براي اطلاع بيشتر از مشاوره طلاق كليك كنيد. 

5. مشاوره در زمينه‌هاي ديگر

مشاوره تلفني بوشهر علاوه بر موارد ذكر شده در حيطه هر آنچه كه شما فكرش را بكنيد و هر نوع مشكلي كه ممكن است براي فرد يا خانواده پيش بيايد بهترين و تخصصي‌ترين خدمات را ارائه مي‌دهد. ساير زمينه‌هاي خدمات مشاوره عبارتند از:

مشاوره ترك اعتياد و مشاوره ترك اعتياد تلفني
مشاوره ازدواج و مشاوره تلفني ازدواج
مشاوره خيانت همسر تلفني
مشاوره كودك و مشاوره تلفني كودك
مشاوره جنسي و مشاوره تلفني جنسي
مشاوره تلفني با موبايل
مشاوره شغلي و مشاوره شغلي تلفني
مشاوره آنلاين
و…

سوالات متداول

_آيا مشاوره تلفني بوشهر نياز به تعيين وقت قبلي دارد؟

خير در هر ساعت از شبانه روز مي‌توانيد با شماره تلفن‌هاي مشخص شده تماس بگيريد و در هر زمينه‌اي كه نياز به مشاوره داريد، با متخصصين حيطه مربوطه ارتباط برقرار نماييد.

براي مشاوره در زمينه هاي مختلف از بوشهر مي توانيد با متخصصان مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

شماره تماس ذهن نو

منبع:

مشاوره تلفني بوشهر

مشاوره تلفني از بهترين روانشناسان در استان بوشهر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۳۴:۱۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

قرص پروپرانولول يكي از انواع داروهايي است كه به دليل خاصيت ضد اضطرابي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين دارو با جلوگيري از دريافت آدرنالين توسط سلول‌هاي قلب باعث كاهش فعاليت آن و همين طور رفع استرس مي‌شود. با اين حال پروپرانولول نيز مانند هر داروي ديگري عوارض جانبي را نيز به همراه خواهد داشت كه از جمله آن‌ها مي‌توان به افزايش وزن، احساس خستگي، سرگيجه و تاري ديد نيز اشاره كرد. علاوه براين قرص پروپرانولول اگرچه تاثير مطلوبي در كاهش استرس دارد اما با اين حال به محض قطع كردن استفاده از اين دارو نشانه‌هاي اضطرابي مجددا بروز پيدا خواهد كرد و به همين خاطر معمولا توصيه مي‌شود كه اگر براي درمان اضطراب از اين دارو استفاده مي‌كنيد، درمان‌هاي رواني را نيز در كنار مصرف دارو مورد توجه قرار دهيد.

 

 

 

منبع:

قرص پروپرانولول چيست

موارد مصرف و جلوگيري از عوارض قرص پروپرانول

 

 

قرص پروپرانولول چيست؟

پروپرانولول كه با نام‌هاي تجاري پرانول يا ايندرال در بازار به فروش مي‌رسد يكي از انواع داروهايي است كه براي درمان بيماري‌هاي قلبي و به ويژه پرفشاري خون و با دوزهاي 10 يا 20 ميلي گرم از آن استفاده مي‌شود. اين دارو بر روي گيرنده‌هاي بتاي قلب اثرگذاشته و از اين طريق مانع فعاليت بيش از حد قلب شده و آرامش مطلوبي را براي فرد ايجاد مي‌كند. به همين خاطر معمولا براي درمان اضطراب يا بيماري‌هايي كه به نوعي به اضطراب مربوط مي‌شوند نيز از آن استفاده مي‌شود.  

 

 قرص پروپرانولول | موارد استفاده

از قرص پروپرانولول براي موارد مختلفي استفاده مي‌شود كه از جمله آن‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

تماس با مشاور

1. درمان پرفشاري خون

اصلي ترين كاربرد قرص پروپرانولول استفاده از آن براي كاهش فشار خون در بيماراني است كه دچار فشارخون بالا هستند. با توجه به اينكه اين دارو گيرنده‌هاي بتا در اعصاب قلب را مسدود مي‌كند و گيرنده‌هاي بتا نيز وظيفه افزايش فعاليت قلب را به عهده دارند استفاده از پروپرانولول مي‌تواند باعث آرامش قلب و كاهش فعاليت آن باشد.

2. كاهش اضطراب

كاهش فعاليت قلب و انسداد گيرنده‌هاي بتا باعث خواهد شد تا فرد احساس آرامش كند و اين موضوع دليلي براي استفاده از قرص پروپرانولول در كاهش شدت بيماري‌هاي اضطرابي است. با توجه به اين كاربرد پروپرانولول، متخصصين معمولا توصيه مي‌كنند كه حداقل 20 تا 30 دقيقه پيش از انجام فعاليت‌هايي كه باعث بروز اضطراب در فرد مي‌شوند از اين دارو استفاده شود.

3. كاهش سردردهاي ميگرني

تحقيقات نشان دهنده اين است كه استفاده از قرص پروپرانولول مي‌تواند باعث كاهش سردردهاي ميگرني نيز باشد. با توجه به اينكه دردهاي ميگرني ارتباط مستقيمي با استرس دارند و همين طور تاثير اين دارو در كاهش استرس وجود چنين نتيجه‌اي بعيد به نظر نمي‌رسد.

 

بيشتر بخوانيد : درمان اضطراب | تكنيك هاي درمان اضطراب شديد

 

قرص پروپرانولول | شيوه مصرف

قرص پروپرانولول به دو شكل قرص‌هاي خوراكي يا شربت ممكن است براي شما تجويز شده باشد. ميزان استفاده از آن با توجه به جنسيت، سن و شرايط جسمي از فردي به فرد ديگر متفاوت است و به همين خاطر بهتر است پيش از مصرف اين دارو با يك متخصص راجع به نحوه استفاده آن مشورت كنيد.

يكي از نكات مهم در ارتباط با استفاده از اين دارو اين است كه سعي كنيد زمان مشخصي براي خوردن آن در هر روز داشته باشيد و در صورتي كه مصرف يك وعده را فراموش كرديد بلافاصله پس از يادآوري قرص را مصرف كنيد. تنها در صورتي كه هنگام يادآوري اين موضوع زمان كوتاهي تا هنگام مصرف دوز بعدي باقي مانده است مصرف وعده قبلي را فراموش كرده و پس از اين با دقت بيشتري به زمان مصرف دارو توجه داشته باشيد. به خاطر داشته باشيد كه هرگز و به هيچ دليلي در يك وعده بيش از مقدار تجويزي پزشك را استفاده نكنيد.

 

عوارض جانبي قرص پروپرانولول

همانطور كه مي‌دانيد استفاده از تمامي داروها در كنار فوايد درماني، عوارضي را نيز به همراه خواهد داشت. اگرچه تمامي عوارض جانبي در يك فرد ديده نمي‌شود و همين طور ممكن است بسياري از بيماران هيچ عارضه جانبي را تجربه نكنند اما با اين حال از عوارض منفي قرص پروپرانولول مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1. اضافه وزن و چاقي

چاقي يكي از عوارض جانبي ناخوشايندي است كه با استفاده از بسياري از داروهاي آرام بخش و ضد اضطراب براي فرد ايجاد مي‌شود. كاهش آدرنالين و احساس سستي و كرختي كه فرد به دنبال استفاده از پروپرانولول تجربه مي‌كند، مي‌تواند باعث تمايل بيشتر به استفاده از مواد غذايي و به ويژه مواد انرژي زايي مانند كربوهيدرات‌ها يا قندها باشد.

2. سرگيجه و تاري ديد

به دنبال كاهش فشار خون و تا زماني كه بدنتان خود را با شرايط جديد تطبيق دهد، احتمال دارد كه احساساتي مانند سرگيجه و تاري ديد يا سرد شدن دست و پا را احساس كنيد. بهتر است علي رغم وجود اين شرايط تا زمان تطبيق بدن خود مصرف دارو را به صورت منظم ادامه دهيد اما در صورتي كه احساس مي‌كنيد شدت علائم بيش از حد تحمل شما هستند، اين موضوع را با متخصص درميان بگذاريد.

3. احساس افسردگي

كاهش آدرنالين و فشارخون در بدن مي‌تواند تا حدودي ميزان فعاليت فرد را نسبت به گذشته كمتر كرده و او را دچار احساس افسردگي نمايد. درصورتي كه مجبوريد براي سلامت خود از اين دارو استفاده كنيد و در عين حال احساس مي‌كنيد مصرف آن باعث افسردگي شما شده، بهتر است در اين زمينه از يك روانشناس كمك بگيريد.

4. عوارض جدي تر

مصرف قرص پروپرانولول در برخي افراد مي‌تواند عوارض جدي‌تري را به همراه داشته باشد. در صورت مشاهده هريك از اين نشانه‌ها هرچه سريع‌تر به مراكز درماني مراجعه كنيد:

-بي حسي در دست و پا
-احساس خارش
-آبي يا كبود شدن انگشتان
-افزايش حجم ادرار
-احساس تشنگي
-بروز مشكلات قلبي نظير آهسته‌تر شدن ضربان قلب

 

قرص پروپرانولول | تداخلات دارويي

پيش از اينكه استفاده از قرص پروپرانولول را شروع كنيد پزشك معالج را كاملا در جريان سابقه پزشكي خود و داروهاي مورد استفاده‌تان قرار دهيد. برخي از داروها يا بيماري‌ها مي‌توانند باعث بروز تداخلات دارويي شوند كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

_اعتياد به الكل و ساير مواد مخدر به ويژه كند كننده‌ها: استفاده از اين داروها در كنار پروپرانولول و به دليل تاثير آن در كاهش فعاليت دستگاه عصبي مي‌تواند باعث تشديد اثر هر يك از آن‌ها باشد. علاوه بر اين برخي مواد مخدر نظير ماري جوانا كه باعث گيجي و كاهش قدرت تصميم گيري مي‌شوند، نبايد در كنار قرص پروپرانولول مورد استفاده قرار بگيرند.

_داروهاي مربوط به نارسايي‌هاي قلبي

_داروهاي مربوط به قندخون و انسولين

_وجود حساسيت يا آلرژي‌هاي شديد

_استفاده از داروهاي مربوط به چربي خون

 

اهميت استفاده از جلسات مشاوره

همانطور كه گفته شد از پروپرانولول براي كاهش اضطراب نيز استفاده مي‌شود. اگر براي درمان بيماري‌هاي اضطرابي مصرف اين دارو را شروع كرده‌ايد، بهتر است به اين موضوع توجه داشته باشيد كه استفاده از قرص پروپرانولول يا هر داروي ضد اضطراب ديگر اگرچه نشانه‌هاي اضطرابي را تخفيف مي‌دهد اما توانايي درمان اين بيماري را ندارد. همچنين پس از مدتي بدن فرد به مقدار مصرفي از دارو عادت كرده و براي تجربه آرامش بايد ميزان مصرف افزايش پيدا كند.

با توجه به مشكلاتي كه استفاده از قرص پروپرانولول در درمان اضطراب دارد معمولا توصيه مي‌شود كه مصرف اين قرص را به عنوان تنها شيوه درماني در نظر نگيريد و در كنار آن درمان‌هاي رواني براي از بين بردن اضطراب را نيز مورد توجه قرار دهيد. روان درماني‌ها به شما كمك مي‌كنند تا دلايل اصلي و زيربنايي مشكل خود را پيدا كرده و براي رفع آن‌ها اقدام كنيد. همچنين روش‌هايي كه در جلسات روان درماني آموزش مي‌بينيد قابل استفاده در تمامي شرايط هستند و به اين ترتيب شما ديگر نيازي به استفاده از داروها نخواهيد داشت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي و ناراحتي هاي زندگي مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

قرص پروپرانولول براي درمان چه بيماري‌هايي تجويز مي‌شود؟

اين قرص به طور كلي براي درمان پرفشاري خون تجويز مي‌شود اما در برخي موارد نيز براي كاهش اضراب و يا درمان سردردهاي ميگرني از آن استفاده مي‌گردد.

آيا قرص پروپرانولول مي‌تواند اضطراب را درمان كند؟

اين قرص مي‌تواند نشانه‌هاي اضطراب را به خوبي كاهش دهد و به همين خاطر توصيه مي‌شود حد‌اقل 20 دقيقه قبل از ورود به موقعيت استرس‌زا از آن استفاده كنيد؛ اما قدرت درمان اضطراب را ندارد و براي درمان اين بيماري بايد از يك روانشناس كمك بگيريد.

عوارض جانبي استفاده از قرص پروپرانولول چيست؟

اضافه وزن، احساس كسالت و افسردگي و سرگيجه از رايج‌ترين عوارض استفاده از پروپرانولول هستند.

 

شماره تماس ذهن نو

منبع:

قرص پروپرانولول چيست

موارد مصرف و جلوگيري از عوارض قرص پروپرانول


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۳۲:۲۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

جايگزين هاي مناسب براي سيگار چيست و آيا در بلند مدت مي‌توانند در كاهش ميل به مصرف سيگار موثر باشند؟ آنچه كه افراد سيگاري را به كشيدن سيگار ترغيب مي‌كند وابستگي ناشي از نيكوتين است. در اين شرايط فرد نوعي وسوسه براي مصرف مجدد سيگار را تجربه مي‌كند و احساس اضطراب و استرس دارد. در اين شرايط بايد چاره‌اي انديشيد و به دنبال انجام رفتارها و جايگزين‌هاي سالم براي سيگار بود. در همين راستا در اين مطلب اطلاعات مفيد و ارزشمندي درباره جايگزين هاي سيگار ارائه خواهيم داد. بهره بردن از مشاوره روانشناسي به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد با توجه به شرايط خود و در محيط‌هاي مختلف جايگزين‌هاي مناسبي بجاي مصرف سيگار پيدا كنيد و ميل به مصرف را در خود كاهش دهيد.

 

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

 

منبع:

جايگزين سيگار

 به جاي سيگار چه كارها يا عاداتي را انجام دهيم؟

 

چگونه مي‌توان از سيگار دل كند؟

در وهله اول شايد به اين فكر بيفتيد كه اگر قرار به ترك سيگار باشد، “چگونه مي‌توانم اين كار را انجام دهم؟”؛ روش‌هاي ترك سيگار متفاوت است و هر شخص با توجه به توانايي و اراده خود يكي از اين راه‌هاي متعدد را بر مي‌گزيند. براي مثال خود درماني از جمله اين روش‌هاست. با خواندن كتاب‌هاي مرتبط مي‌توانيد به خود كمك كنيد و با كسب آگاهي بيشتر، انگيزه‌تان را براي ترك سيگار افزايش بدهيد. همچنين مي‌توانيد از حمايت و تشويق خانواده و دوستان بهره مند گرديد و يا اينكه به مصرف داروهاي جايگزين روي آورده و از آن‌ها استفاده كنيد. با اين حال براي ترك راحت سيگار لازم است كه از وجود يك روانشناس در كنار خود بهره ببريد.

جايگزين ‌هاي مناسب براي سيگار 

NRT

با استفاده از اين دارو بدن فرد سيگاري بدون اينكه نياز به سيگار كشيدن داشته باشد، نيكوتين مورد نياز خود را دريافت مي‌كند. اين دارو به شكل لثه‌اي و به صورت اسپري مي‌باشد. اگرچه استفاده از آن عوارضي را به همراه دارد اما به طور معمول تا حد زيادي مي‌تواند به ترك سيگار كمك كند.

وارنيكلين

يكي ديگر از داروهاي جايگزين براي ترك سيگار استفاده از داروي وارنيكلين مي‌باشد. درباره تاثيرات حتمي اين دارو نمي‌توان نظرات قطعي ارائه داد وليكن به نوبه خود مي‌توانند موثر عمل كنند. نكته قابل توجه اين است كه به دليل عوارض و پيامدهايي كه دارد نبايد توسط افراد سيگاري كه دچار مشكلات روحي و رواني هستند استفاده گردد.

 

بيشتر بخوانيد : ترك اعتياد | بهترين و جديدترين راه هاي ترك اعتياد

جايگزين سيگار | بوپروپيون

اگرچه اين دارو نيز مانند وارنيكلين چندان نتايج قطعي و حتمي را گزارش نمي‌كند اما نبايد نسبت به تاثيرات آن غافل شد. درباره مصرف بوپروپيون بايد گفت عوارضي چون كم خوابي را در پي دارد و به همين دليل در افراد سيگاري كه استرس و اضطراب زيادي دارند توصيه نمي‌شود.

تماس با مشاور

چاي گياهي

زماني كه بدن به سيگار نياز پيدا كند اضطراب فرد سيگاري را در بر مي‌گيرد. در اين زمان سرگرم كردن خود به آماده كردن چاي و صبر كردن تا خنك شدن آن كمي از استرس را كاهش مي‌دهد. استفاده از خلال دندان با طعم دارچين نيز مي‌تواند در اين مواقع مفيد باشد.

رژيم غذايي سالم

مصرف روزانه 1 ميلي متر عصاره جو دوسر در كاهش ميل افراد سيگاري به مصرف سيگار بسيار مفيد و نتيجه بخش است. همچنين براي اينكه ترك راحت تري را تجربه كنيد استفاد از غذاهاي سالم در كنار مصرف مولتي ويتامين‌ها به شما توصيه مي‌گردد.

 

بيشتر بخوانيد : سيگار الكترونيكي | معايب و مزاياي سيگار الكترونيكي چيست

پيدا كردن رفتارهايي براي جايگزين سيگار

در زمان احساس نياز به سيگار مي‌توانيد رفتارهايي انجام دهيد كه حواس شما را پرت كند و ميل به مصرف سيگار را كاهش دهد. سعي كنيد از هرگونه تنهايي و انزوا دوري كنيد و در كنار دوستان و كساني كه مي‌توانند به شما كمك كنند قرار بگيريد. اين مسئله باعث مي‌شود كه استرس روزمره شما كاهش يافته و در راستاي ترك سيگار گام برداريد. در كنار اين عوامل شما مي‌توانيد با انجام تغييراتي در رفتارهاي روزمره، بيان احساسات خود به كساني كه دوستشان داريد و انجام بازي‌هايي با كودكان در كنار سرگرم كردن خود جايگزين مناسبي براي سيگار پيدا كنيد. پياده روي، سفر رفتن و طبيعت گردي نيز بسيار موثر هستند.

 

بيشتر بخوانيد : ترك سيگار | بهترين اقدامات براي ترك سيگار

جمع بندي

در نظر گرفتن جايگزين براي سيگار منطقي به نظر نمي‌رسد زيرا اين ذهنيت را در فرد سيگاري تقويت مي‌كند كه وي قادر به ترك سيگار نيست و بايد به نوعي آن را مصرف كند. حالا اگر نتواند مستقيما سيگار را مورد استفاده قرار دهد وليكن مي‌تواند جايگزين‌هاي آن را مصرف كند. به همين دليل نياز به مصرف سيگار در وي ادامه خواهد داشت. به طور كلي بايد گفت اگر چه تمامي موارد ذكر شده مي‌توانند جايگزيني براي ترك سيگار باشند اما در مورد استفاده از داروهاي جايگزين بايد كمي محتاط تر باشيد زيرا مصرف اين داروها ترك سيگار را براي شما سخت تر مي‌كنند و براي حصول نتيجه به زمان طولاني‌تري نيازمند مي‌شويد.  

براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوال متداول

چه رفتارهايي مي‌تواند جايگزين استعمال سيگار در خانه شود؟

مي‌توانيد با ديگر اعضاي خانواده به صحبت بنشينيد، برنامه‌هاي روزانه خود را مدون كنيد و در صورت داشتن ماشين و باغچه به باغباني و شستن خودرو خود بپردازيد. مهم اين است كه شما سرگرم باشيد و وسوسه مصرف سيگار به سراغ شما نيايد.

آيا ترك سيگار براي افراد مسن دير نيست؟

خير، سيگار كشيدن در هر سن و سالي مشكلات و عوارض منفي به همراه دارد. فرقي نمي‌كند يك نوجوان بخواهد سيگار را ترك كند يا فردي كه در آستانه 50 سالگي قرار دارد. ترك سيگار باعث مي‌شود كه طول عمر بيشتري را نسبت به افراد غير سيگاري تجربه نماييد.

شماره تماس ذهن نو

منبع:

جايگزين سيگار

 به جاي سيگار چه كارها يا عاداتي را انجام دهيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۲۸:۵۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

آيا تا به حال نام قرص وگادول را شنيده‌ايد؟ اين قرص از جمله محصولاتي است كه در بازار براي درمان زود انزالي به فروش مي‌رسد. اين دارو مورد تائيد پزشكان و متخصصان نيست و عوارض بسيار زياد و جدي براي فرد مصرف كننده به همراه دارد. همچنين بهتر است بدانيد كه اين قرص در درمان اختلالات جنسي نيز تاثير چنداني ندارد و روش‌هاي دارويي و غيردارويي بسيار موثرتري نيز در اين زمينه وجود دارند. با آگاهي از عوارض و پيامدهاي مصرف اين قرص، مي‌توانيد با آگاهي بيشتري براي مصرف يا عدم مصرف آن تصميم بگيريد. 

 

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

 

منبع:

قرص وگادول

 زمان و طريقه مصرف قرص وگادول چگونه است ؟

 

 

 

قرص وگادول

قرص وگادول براي موارد مختلفي مصرف مي‌شود و كاربردهاي متعددي دارد. از اين موارد مي‌توان به دردهاي شديد جسمي يا درمان مشكلات جنسي از جمله زود انزالي مردان اشاره كرد. اين قرص به نحوي عمل مي‌كند كه حتي نصف آن مي‌تواند بيشتر از چهل دقيقه انزال مرد را به تاخير بياندازد. قرص وگادول در كشور هند توليد مي‌شود؛ پيدا كردن آن كار آساني نيست و فروش آن به صورت غيرقانوني انجام مي‌شود. اين قرص معمولا به صورت اينترنتي يا به صورت غيرقانوني در داروخانه‌ها به فروش مي‌رسد. البته در صورت مشاهده شدن اين موارد توسط مراجع قانوني، با آن برخورد مي‌شود.

 

قرص وگادول از چه تركيباتي ساخته شده است؟

در ظاهر اين قرص به عنوان يك ماده گياهي به فروش مي‌رسد. اما در واقع قرص وگادول از دو ماده ترامادول و سيلدنافيل ساخته شده است. هر دو اين مواد براي درمان مشكلات جنسي از جمله زود انزالي كاربرد دارند. در قرص وگادول 100 گرم سيلدنافيل و 50 گرم ترامادول وجود دارد. ترامادول قرص خطرناكي است كه باعث اعتياد و وابستگي جسمي فرد مي‌شود. قرص‌هاي اعتيادآور احتمال بيش مصرفي و اوردوز را در مصرف كننده بالا مي‌برند. در واقع اصلا لازم نيست براي درمان زودانزالي يا ديگر مشكلات جنسي به مصرف اين قرص رو بياوريد. راه‌هاي ساده تري براي درمان مشكلات جنسي وجود دارد.

تماس با مشاور

 

بيشتر بخوانيد : قرص تاخيري | بهترين قرص تاخيري قوي بدون عوارض

 

مصرف وگادول چه عوارضي در پي دارد؟

البته كه اين قرص و قرص‌هاي مشابه آن در درمان زودانزالي كمك كننده هستند، اما بايد بدانيد كه اين قرص اثرات جبران ناپذيري را به روي بدن فرد مي‌گذارد. از جمله اين عوارض مي‌توان به سكته قلبي به صورت ناگهاني، افت شديد فشار خون، سردرد و سرگيجه اشاره كرد. مصرف اين قرص عوارضي همچون تهوع و استفراغ را در پي دارد. ممكن است بدن برخي افراد به اين قرص واكنش‌هاي آلرژيك نشان بدهد، به اين معني كه صورت و بدن آن‌ها خارش و سوزش داشته باشد. بعد از مصرف قرص وگادول داشتن درد معده عارضه‌اي طبيعي به شمار مي‌آيد. قرص وگادول در عملكرد قسمت بينايي مغز تاثير مي‌گذارد. همچنين اين قرص در ايجاد نارسايي‌هاي كليوي، عفونت ادرار، سوءهاضمه و… نيز موثر است. بايد دقت داشته باشيد كه با مشاهده هر يك از اين علائم فورا به پزشك مراجعه كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : درمان زود انزالي | قرص ها و راه درمان زودانزالي مردان

 

مصرف قرص‌هاي تاخيري؛ خوب يا بد؟

درمان مشكلات جنسي از جمله زود انزالي چه در آقا و چه در خانم راه‌هاي مختلفي دارد. به عنوان مثال مراجعه كردن به يك مشاور و كمك گرفتن درباره مسائل جنسي مي‌تواند يكي از بهترين راهكارها باشد. مشاوره علاوه بر اينكه عوارضي ندارد، راهكارهايي جهت بهبود رابطه جنسي‌تان نيز به شما ارائه مي‌دهد. از جمله اين راهكارها ياد دادن برخي تمرينات بدني، رفتارها يا ماساژجنسي به زوجين مي‌باشد. مراجعه به يك مشاور جنسي بي‌خطرترين راه‌حل براي درمان زودانزالي شمرده مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

البته بسياري از افراد به خاطر بي صبري كه دارند حاضر نيستند تا ياد گرفتن تمرينات صبر و حوصله به خرج دهند. اين افراد دنبال آنند كه هر چه سريع‌تر به مقصود خود برسند. به همين علت است كه دست به روي قرص‌هاي بالابردن زمان انزال مي‌گذارند. متاسفانه اين افراد به عوارض شديد و خطرناكي كه اين قرص‌ها دارند دقت نمي‌كنند.

تركيبات تشكيل دهنده قرص وگادول باعث مي‌شود كه خاصيت اعتياد آورندگي شديدي داشته باشد. مصرف اين قرص در بدن فرد مصرف كننده وابستگي بوجود مي‌آورد. خاصيت وابستگي اين قرص به علت وجود ماده ترامادول در آن مي‌باشد. فرد با وابسته شدن به قرص، به مصرف بيشتر آن ترغيب مي‌شود. مانند همه داروهاي اعتياد آور بعد از مدتي فرد مصرف كننده مجبور است دوز مصرف را بالا ببرد تا خاصيت‌هاي قبلي دارو خود را نشان دهد. مصرف بالاي اين دارو موجب افت شديد ضربان قلب، كاهش اكسيژن خون، احساس خفگي، انقباضات عضلاني، عدم تعادل در حركت و نهايتا موجب سكته قلبي و مغزي مي‌شود.

 

سخن آخر

قرص وگادول با عوارض بسيار زياد و جدي كه دارد معمولا از طرف متخصصان توصيه نمي‌شود. بهتر است كه براي درمان اختلالات جنسي از ساير روش‌ها و يا داروهاي تائيد شده استفاده نماييد. متخصصان و روانشناسان مركز مشاوره حامي هنر زندگي در خدمت شما هستند تا در هر كجا كه هستيد، به صورت تلفني در اين زمينه ياري‌تان كنند. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشكلات جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

مصرف همزمان قرص وگادول و الكل چه تاثيري بر بدن مي گذارد؟

قرص وگادول از مواد ترامادول و سيلدنافيل ساخته شده است. اين تركيبات اگر در داخل بدن با الكل قاطي شوند، مي‌تواند احتمال مرگ فرد مصرف كننده را بالا ببرند. افرادي كه الكل و قرص وگادول را با يكديگر مصرف كرده‌اند با عوارض جبران ناپذيري مواجه شده‌اند.

 

شماره تماس ذهن نو

منبع:

قرص وگادول

 زمان و طريقه مصرف قرص وگادول چگونه است ؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۲:۵۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

آيا مي‌دانيد اختلاف سني زياد در ازدواج چه مشكلاتي را به همراه دارد؟ ازدواج يك اتفاق خوشايند در زندگي همه دختران و پسران به شمار مي‌آيد و با ايجاد آرامش عميق روحي و رواني تاثير مثبتي در زندگي آنان مي‌گذارد. اين در حاليست كه در راستاي رسيدن به اين هدف، زن و مرد بايد قدم به قدم در كنار هم گام برداشته و يكديگر را درك نمايند. يكي از علل مهمي كه در ادارك درست و صحيح همسر نقش بسزايي دارد، تناسب سني زوجين است. اگر بنا به دلايل مختلف زن و شوهر با دامنه اختلاف سني زياد با يكديگر ازدواج نمايند، ادراك و فهم همسر به درستي اتفاق نمي‌افتد و مشكلاتي را در پي خواهد داشت. با آگاهي هرچه تمام‌تر در زمينه اختلاف سني زياد در ازدواج مي‌توانيد بهترين تصميم را در اين زمينه بگيريد. 

 

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:

اختلاف سني زياد در ازدواج

 تاثير اختلاف سني 15 ، 20 يا 30 سال در ازدواج

 

بيشتر بخوانيد : سن ازدواج | بهترين سن ازدواج از نظر روانشناسي

 

مشكلات و پيامد هاي منفي اختلاف سني زياد در ازدواج

اختلاف سني زياد مي‌تواند مشكلاتي را به همراه داشته باشد كه در ادامه به آن‌ها اشاره مي‌كنيم:

1. عدم درك متقابل

زن و مرد نياز دارند كه توسط همسر خود فهميده شوند و به عبارتي همسرش او را درك نمايد. اين امر زماني واقعيت پيدا مي‌كند كه دختر و پسر ادراك نزديك به هم داشته باشند، يعني نسبت به موضوعات مختلفي كه در زندگي زناشويي رخ مي‌دهد ديدگاه مشابهي داشته و نظرات يكديگر را پيرامون آن موضوع بشنوند و به شكل منطقي واكنش نشان دهند. وقتي زن و مرد با دامنه اختلاف سني كم اقدام به ازدواج مي‌كنند، معمولا از لحاظ فكري، روحي و جنسي ويژگي‌هاي مشابهي دارند كه باعث مي‌شود همديگر را درك كرده و به خواسته‌هاي هم احترام بگذارند. اين در حاليست كه اگر اختلاف سني زياد باشد، زن و مرد نمي‌توانند درك صحيحي از هم پيدا كنند و هر كدام افكار و ذهنيت خاصي را نسبت به موضوع پيش آمده نشان مي‌دهند.

2. اختلاف سني زياد در ازدواج | تغيير يافتن نقش همسر به نقش والد

والدين به دليل اينكه چند سال بيشتر از فرزندان خود زندگي كرده‌اند و تجارب مختلفي به دست آورده‌اند در مواقعي كه فرزندشان دچار اشتباه مي‌شود، شروع به پند و اندرز كرده و نقش يك حمايت كننده را ايفا مي‌كنند. اين نكته در هنگام ازدواج با اختلاف سني زياد هم مشاهده مي‌شود چرا كه وقتي زن يا مرد بزرگتر باشد، قبلا اشتباهاتي را مرتكب شده‌اند كه غالبا طرف مقابل كه چندسن سال كوچكتر بوده، اكنون مرتكب مي‌شود. بنابراين همسران بزرگتر مانند والدين عمل كرده و پند و اندرز مي‌دهند.

تماس با مشاور

 

بيشتر بخوانيد : ملاك انتخاب همسر | معيارهاي انتخاب همسر چيست؟

 

3. عدم برقراري روابط جنسي صحيح

موضوع اختلاف سني زياد زماني بسيار مسئله ساز خواهد شد و زمينه را براي خيانت‌هاي زن يا مرد فراهم مي‌آورد كه يكي از زوجين داراي سن زياد بوده و به نوعي دچار سردي و كاهش ميل به برقراري روابط جنسي شده باشد. حال همسر داراي سن كوچكتر داراي ميل شديد به برقراري رابطه جنسي مي‌باشد و چنانچه اين نياز توسط همسر وي برطرف نشود، ممكن است به سمت راه حل‌هاي مختلف برود كه يكي از نتايج منفي اين امر، بروز خيانت‌هاي بعد از ازدواج است.

4. كنترل كردن هاي شديد

مدتي پس از ازدواج، تاب و تب‌تاي اوليه كاهش مي‌يابد و زن و مرد با منطق بيشتري به نتايج و پيامدهاي ازدواج فكر مي‌كنند. وقتي زن و مردي با هم ازدواج نمايند كه دامنه اختلاف سني آن‌ها زياد باشد، كم كم به اين مسئله فكر مي‌كنند كه همسر جوان‌شان نياز به همسر هم سن و سال خود دارد و اين ذهنيت پيش مي‌آيد كه نكند همسر من در فكر خيانت است و به ديگري گرايش دارد. به همين دليل نسبت به كوچكترين رفتار همسر حساس شده و مي‌خواهد به هر طريقي از كار او سر در بياورد. به اين ترتيب شروع به كنترل كردن همسر خود نموده و ذهنيت شكاكانه‌اي نسبت به رفتارهاي همسر كوچكتر خود پيدا مي‌كند.

5. از دست دادن شادابي اوليه در ظاهر

وقتي زن يا مرد چندين سال از همسر خود بزرگتر باشد يا به عبارت اختلاف سني بين آن‌ها زياد باشد تفاوت در ظاهر آنان قابل مشاهده مي‌شود. يكي از زوجين سن بالايي داشته و به نسبت سن خود چهره‌اي فرسوده‌اي دارد و همسر كوچكتر چهره‌اي شاداب و با طراوت خواهد داشت. به اين ترتيب به مرور زمان همسر كوچكتر از اينكه در اماكن عمومي با همسر خود كه تقريبا سني نزديك به والد او را دارد، ديده شود شرمنده شده و خجالت مي‌كشد.

6. اختلاف سني زياد در ازدواج | انعطاف پذيري كمتر

 اختلاف سني زياد در هنگام ازدواج باعث مي‌شود دو نفر با دو حالت انعطاف پذيري متفاوت در كنار هم قرار گيرند. يكي از زوجين جوان بوده و انعطاف بيشتري براي تغيير دارد اما آن يكي سن بيشتري داشته و به عبارتي شخصيت وي در طول مدت زمان زيادي كه از عمر وي سپري شده، شكل گرفته است. بنابراين نمي‌تواند انعطاف بيشتر از خود نشان دهد.

با وجود تمامي موارد ذكر شده باز هم ديده مي‌شود كه دو نفر با اختلاف سني زياد زندگي شيرين و بي دغدغه‌اي در كنار هم دارند و نمي‌توان اين موضوع را انكار كرد. همچنين دانستن عواقب ازدواج با اختلاف سني زياد مي‌تواند در نحوه انتخاب در اين تصميم بزرگ زندگي بسيار موثر باشد ولي براي افرادي كه انتخاب خود را كرده‌اند و با فردي بسيار بزرگتر يا بسيار كوچكتر از خود ازدواج كرده‌اند، بايد دنبال راهكاري جهت حفظ زندگي بود. در اين رابطه مي‌توان ازمتخصصين و مشاوارن با تجربه در اين زمينه كمك گرفت. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره ازدواج كليك كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

پيامدهاي اختلاف سني زياد در ازدواج چيست؟

اختلاف سني زياد مي‌تواند پيامدهاي منفي را به همراه داشته باشد از جمله پيامد‌هاي آن تغيير نقش يكي از زوجين به والد، اختلاف زياد در خواسته‌ها و نيازهاي مختلف، بروز شك و ترديد بين زوجين، دلسردي و سرخوردگي از ازدواج است.

 

شماره تماس ذهن نو

منبع:

اختلاف سني زياد در ازدواج

 تاثير اختلاف سني 15 ، 20 يا 30 سال در ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۱:۰۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

 

آمادگي براي ازدواج اولين قدم براي ساخت يك زندگي مشترك موفق است اما متاسفانه بسياري از افراد به آن اهميت نمي‌دهند و يا نسبت به آن آگاهي كاملي ندارند. نداشتن آمادگي براي ازدواج باعث شده نرخ طلاق در كشور بالا برود و از طرف ديگر سن ازدواج نيز افزايش پيدا كند. براي مثال شايد جواناني را ديده باشيد كه در سن كم و قبل از رسيدن به آمادگي براي ازدواج وارد زندگي مشترك مي‌شوند و در نهايت شكست مي‌خورند. يا عده ديگري كه علي رغم رد كردن سن ازدواج هنوز آمادگي لازم براي ورود به زندگي مشترك را در خود نمي‌بينند. با آگاهي از ويژگي‌هاي لازم براي كسب آمادگي ازدواج، مي‌توانيد اين آمادگي را در خود ايجاد كنيد و زندگي مشترك موفقي را براي خود بسازيد. 

 

 

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

 

منبع:

آمادگي براي ازدواج

 آمادگي براي ازدواج نيازمند چند بلوغ است؟

 

چطور مي‌توان آمادگي براي ازدواج را به دست آورد؟

ويژگي‌هاي زيادي هستند كه شما براي پيدا كردن آمادگي ازدواج بايد آن‌ها را در شخصيت خود به وجود بياوريد يا ارتقا دهيد. اين ويژگي‌ها عبارتند از:

1. خودشناسي را قدم اول قرار دهيد

فردي كه از خود، ويژگي‌ها و خواسته‌هايش اطلاع نداشته باشد و همچنين با ابعاد فكري، روحي رواني، عاطفي، جسماني و اخلاقي خود آشنا نباشد، هرگز نمي‌تواند دست به انتخاب درستي براي ازدواج بزند. بنابراين لازم است كه شما در قدم اول براي شناختن خودتان زمان بگذاريد و بعد به فكر نيمه گم شده خود باشيد.

2. هدف هاي روشن داشته باشيد

فردي كه تصميم به ازدواج دارد ابتدا بايد هدف زندگي خود و سپس هدفش از ازدواج را بيابد. لازم است اين فرد از خود بپرسد كه چرا مي‌خواهد ازدواج كند و به دنبال چه هدفي وارد زندگي مشترك مي‌شود؟ در كنار تمام اين‌ها هدف مندي و برنامه ريزي مشخصه افراد موفق و مناسب براي ازدواج است. پس بايد اين مشخصه را به شخصيت خود اضافه كنيد.

تماس با مشاور

3. آمادگي براي ازدواج | قدرت حل مسئله و پذيرش خود را تقويت كنيد

اگر به فكر ازدواج يا مستقل شدن هستيد بايد توان رويارويي با مسائل و چالش‌ها را داشته باشيد. يعني بهتر است مهارت حل مسئله را در خود پرورش دهيد تا مشكلات خود را حل كنيد و مهارت پذيرش را در وجودتان ارتقا دهيد تا بتوانيد با مسائل غير قابل حل كنار بياييد.

4. درك خود از جنس مخالف را بالا ببريد

زنان و مردان تا حد بسيار زيادي با يكديگر تفاوت دارند. نوع نگاه دو جنس به يك موضوع كاملا متفاوت است و شما نمي‌توانيد زن و مردي را پيدا كنيد كه صد در صد با هم شباهت داشته باشند. وقتي قرار است وارد يك زندگي عاشقانه با جنس مخالف خود شويد بايد روحيات، اخلاقيات و طرز فكر او را بهتر بشناسيد. به همين خاطر توصيه مي‌شود از مطالعه كتب مربوط به شناخت جنس مخالف غافل نشويد.

5. به دنبال رسيدن به شادي و خوشبختي در تنهايي باشيد

اگر در دوره تجرد خود نتوانيد به شادي و خوشبختي دست پيدا كنيد، در دوره تاهل نيز نمي‌توانيد به آن برسيد. شما بايد خودتان و نه طرف مقابل را براي خوشبخت كردن خود مسئول بدانيد. زماني كه در تنهايي به شادي رسيديد، مي‌توانيد براي ازدواج اقدام نماييد. 

6. آمادگي براي ازدواج | از مسائل جنسي اطلاعات كافي پيدا كنيد

قطعا رابطه جنسي بخش مهمي از زندگي مشترك شما و همسرتان را تشكيل مي‌دهد. بدون يك رابطه جنسي موفق نمي‌توان يك زندگي زناشويي سالم را ساخت پس از همين امروز به دنبال بالا بردن اطلاعات جنسي خود باشيد. البته اين موضوع را نيز مورد توجه قرار دهيد كه بايد براي كسب اطلاعات در اين باره از راه‌هاي درست اقدام كنيد. تماشاي فيلم‌هاي پورن و ساير محتواهاي نامناسب اطلاعات صحيحي به شما نمي‌دهند. 

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج موفق | عوامل و راه هاي ازدواج موفق چيست؟

 

7. خودتان را دوست داشته باشيد

اگر خودتان را دوست نداشته باشيد، نمي‌توانيد ديگري را دوست بداريد. اگر به خود علاقه‌اي نداشته باشيد، عزت نفس و اعتماد به نفس پاييني خواهيد داشت و در صورت اعتماد به نفس پايين از پس زندگي خود بر نمي‌آييد. پس خودتان را در اوليت موارد دوست داشتني زندگيتان قرار دهيد.

8. چالش هاي فكري خود را حل كنيد

اگر در دوران مجردي گره‌هاي فكري خود را باز كنيد و آسيب‌هاي روحي‌تان را با كمك مشاور درمان نماييد، مي‌توانيد ازدواج موفقي داشته باشيد. اما اگر با يك ذهن مشوش از مشكلات خانوادگي و مشكلات مربوط به روابط قبلي و زندگي فرديتان وارد رابطه شويد،  نمي توانيد مسائل روحي خود را به درستي مديريت كنيد. مشاوره ازدواج به شما كمك مي‌كند تا آمادگي ازدواج را در خود ايجاد كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد. 

 

نشانه‌هاي آمادگي براي ازدواج

-روابط گذشته خود را به طور كامل تمام كرده‌ايد
-مهارت انتخاب درست و منطقي را به دست آورده‌ايد
-مسئوليت‌هاي خود را مي‌شناسيد و فرد مسئوليت پذيري هستيد
-صبوريد و توان كوتاه آمدن در بحث‌ها و دعوا ها را داريد
-از نظر روحي رواني در سلامت كامل هستيد
-براي فرار از زندگي قبلي و خانواده خود به ازدواج فكر نمي‌كنيد
-خواسته‌هاي خود و طرف مقابلتان را از زندگي مشترك مي‌دانيد
-به دنبال تغيير طرف مقابل پس از ازدواج نيستيد
-دنبال مرد سوار بر اسب يا ملكه زيبايي نمي‌گرديد
-از استقلال عاطفي و رواني و مالي برخورداريد
-خانواده آماده ازدواج شما هستند
-توانايي برخورد اجتماعي با آشنايان و خانواده و طرف مقابل را داريد
-از توانايي پذيرش تفاوت برخورداريد
-تصور صحيحي از ازدواج پيدا كرده‌ايد
-براي داشتن بچه آماده هستيد
-شريك‌تان را مي‌شناسيد و به او اعتماد داريد
-آمادگي به اشتراك گذاشتن زندگي شخصيتان را داريد
-رسيدن به بلوغ احساسي و عاطفي، بلوغ جسمي و جنسي، بلوغ اقتصادي، بلوغ عقلي

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

در چه سني آمادگي براي ازدواج ايجاد مي‌شود؟

نمي‌توان سن مشخص و دقيقي براي همه افراد تعيين كرد اما به طور كلي خانوم‌ها بعد از 24 سالگي و آقايان بعد از 27 سالگي  آمادگي ازدواج را پيدا مي‌كنند. در حالت كلي لازم است كه براي ازدواج فرد به يك حالت تثبيت شد برسد و كمتر در معرض تغيير افكار و عقايد قرار داشته باشد.

چطور مي‌توانم بفهم طرف مقابلم آمادگي ازدواج دارد؟

هدفمندي و جديت در رابطه، تعهد و داشتن دغدغه زندگي مشترك از نشانه‌هاي آمادگي براي ازدواج است.

براي آمادگي ازدواج كدام بلوغ لازم است؟

بلوغ احساسي و عاطفي، بلوغ جسمي و جنسي، بلوغ اقتصادي، بلوغ عقلي

 

شماره تماس ذهن نومنبع:

آمادگي براي ازدواج

 آمادگي براي ازدواج نيازمند چند بلوغ است؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۳۸:۳۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

آيا از خدمات مركز مشاوره تلفني كرج اطلاع داريد؟ ايجاد شرايط ناگوار در زندگي و قرار گرفتن در وضعيت‌هاي روحي و رواني نامطلوب مانند از دست دادن عزيزان، افسردگي، فوبيا، جدايي و… مساله‌ايست كه براي بسياري از افراد پيش خواهد آمد. در چنين شرايطي فرد نياز دارد كه از طريق مشاوره و كمك گرفتن از افراد متخصص، ناراحتي ناشي از مشكل به وجود آمده را تسكين داده و از طرفي ديگر راه‌حلي كارساز و مفيد براي مشكل خود دريافت كند. در طي چند سال اخير دريافت مشاوره از طريق تلفن و به صورت غيرحضوري بسيار رايج شده و به دليل كاهش هزينه‌ها و همچنين مزيت غيرحضوري بودن، توانسته طرفداران زيادي را به سوي خود جلب كند. مشاوره تلفني كرج نيز از جمله مشاوره‌هاي تلفني است كه در طي چند سال اخير توانسته با فعاليت‌هاي نتيجه‌بخش و مشاوره‌هاي بسيار مفيد خود، گره از مشكلات بسياري از مردم باز كند.

 

 

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

منبع:

مشاوره تلفني كرج

 مشاوره تلفني از بهترين روانشناسان در استان البرز

 

مزاياي دريافت مشاوره به صورت تلفني

دريافت مشاوره به صورت تلفني، مزيت‌ها و فوايد بي شماري دارد كه در ادامه به چند نمونه از مهم‌ترين مزاياي مشاوره تلفني كرج اشاره خواهد شد:

1. راحت بودن

شما با استفاده از مشاوره تلفني، ديگرنيازي به حضور در محل و روبه رو شدن با مواردي همچون ترافيك، آلودگي هوا، ازدحام و… را نداريد. در واقع تنها با يك تماس مي‌توانيد از مشاوره‌هاي افراد آموزش ديده و مجرب مركز مشاوره تلفني كرج بهره‌مند شويد.

2. مشاوره تلفني كرج | هزينه كمتري دارد

دريافت مشاوره تلفني، چه از لحاظ ويزيت يا حق مشاوره و چه از لحاظ صرف وقت و انرژي، نسبت به مشاوره حضوري از نظر اقتصادي بسيار مقرون به صرفه‌تر مي‌باشد. همچنين با توجه به شرايط كنوني و شيوع ويروس مرگبار كرونا واهميت فاصله گذاري اجتماعي، مشاوره تلفني بهترين گزينه جهت دريافت مشاوره مي‌باشد.

تماس با مشاور

3. دسترسي مناسب از لحاظ مكان جغرافيايي

مشاوره تلفني براي افرادي كه بنا بر دلايل مختلف مانند مهاجرت و يا دور بودن از مكان مركز مشاوره و عدم دسترسي به آن، نمي‌توانند با روانشناس خود ملاقات حضوري داشته باشند، گزينه بسيار خوبي محسوب مي‌شود.

4. مشاوره تلفني كرج | عدم محدوديت زمان

مشاورين مركز مشاوره تلفني كرج، هميشه و در هر لحظه فعال هستند و در اين زمينه محدوديتي وجود ندارد. به طور كلي مي‌توان گفت كه مشاوره تلفني در بسياري از موارد نسبت به مشاوره حضوري برتري دارد. مشاوره‌هاي حضوري، معمولا قبل از ملاقات با فرد، نوبت و ساعت مشخصي را جهت دريافت مشاوره تعيين مي‌كنند. در واقع بسياري از مسائل به گونه‌اي هستند كه فرد ممكن است در هر ساعتي از شبانه روز نياز به دريافت مشاوره داشته باشد و عدم بررسي مشكل مورد نظر شايد حوادث و پيامدهاي ناگواري را به همراه داشته باشد. بنابراين مشاوره تلفني در اين زمينه ارجعيت دارد.

5. دريافت مشاوره به صورت ناشناس

همچنين براي دريافت مشاوره تلفني كرج، نيازي به گرفتن نوبت قبلي نيست و فقط با برقراري ارتباط تلفني مي توان به مشاور مربوطه وصل شد. بسياري از افراد بنا بر دلايل مختلف علاقه‌اي به حضور در محل مشاوره ندارند يا دوست دارند به صورت ناشناس، اين مشاوره‌ها را دريافت نمايند كه مشاوره تلفني از بهترين گزينه‌ها براي اين گونه از افراد مي‌باشد.

 

روش دريافت مشاوره تلفني

مركز مشاوره تلفني كرج، جهت ارتباط مراجعين به روانشناسان شرايط خاصي تعيين نكرده است و شما مي‌توانيد از طريق ارتباط تلفني، از خدمات و مشاوره‌هاي آنان بهره‌مند شويد. روش دريافت مشاوره تلفني نيز به اين صورت است كه افراد پس از شماره گيري تلفن مركز مشاوره، به منشي وصل شده و سپس منشي مربوطه با پرسيدن سوالات مرتبط با مشكل شما، نوع مشاوره را تعيين كرده و ثبت مي‌نمايد.

پس از طي اين مراحل شما به سرعت با روانشناس و مشاور مربوطه وصل شده و مي‌توانيد مشكل خود را مطرح كرده و از مشاوره‌ها و راه حل‌هاي آنان بهره‌مند شويد. بنابراين دريافت مشاوره تلفني كرج، هيچ پيچيدگي خاصي ندارد و شما به همين راحتي مي‌توانيد از تجربه‌ها و مشورت‌هاي يك فرد با تجربه و آموزش ديده بهره‌مند شويد. براي دريافت مشاوره تلفني كليك كنيد.

 

زمينه‌هاي مشاوره‌اي مركز مشاوره تلفني كرج

مركز مشاوره تلفني كرج، با بهره گيري از افراد باتجربه و مجرب كه در زمينه‌هاي مختلف مشاوره‌ اي اعم از طلاق، ازدواج، اعتياد و… داراي تحصيلات عاليه هستند، توانسته در شهر كرج محبوبيت و موفقيت بسيار بالايي كسب كند. در ادامه به چند نمونه از اين مشاوره‌ها مي‌پردازيم.

1. مشاوره خانواده

مشاوره‌هاي خانوادگي جهت بهبود شرايط و وضعيت زندگي ارائه مي‌گردد كه اين مشاوره‌ها شامل مواردي همچون طلاق، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره زوجين، تغيير جنسيت و… مي‌باشد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مشاوره خانواده و مشاوره تلفني خانواده كليك كنيد. 

2. مشاوره تلفني كرج | مشاوره تحصيلي

اين نوع مشاوره مخصوص دانشجويان و دانش آموزان بوده و در اين زمينه مشاوره‎هاي مفيدي به اين قشر از جامعه ارائه مي‌دهد. مشاوره تحصيلي به دانش آموزان كمك مي‌كند در انتخاب رشته تحصيلي دبيرستان، بهترين تصميم را گرفته و در زمينه انتخاب رشته دانشگاهي خود نيز دچار ترديد نشوند. همچنين مشاوران تحصيلي به افراد محصل كمك ميكنند كه مسائل و مشكلات مربوط به تحصيل و همچنين محيط دانشگاه را به راحتي حل نمايند. براي آگاهي بيشتر در زمينه مشاوره تحصيلي و مشاوره تلفني تحصيلي كليك كنيد. 

3. مشاوره روان شناختي

به جرات مي‌توان گفت كه مشاوره روان شناختي مركز مشاوره تلفني كرج، از جمله موفق‌ترين و نتيجه بخش‌ترين مشاوره‌هاي تلفني شناخته مي‌شود. چرا كه در اين مركز افرادي بسيار دلسوز و مهربان مشغول به فعاليت بوده و مشاوره روان شناختي را به بهترين نحو انجام مي‌دهند. مشاوره‌هاي روانشناختي در زمينه‌هاي گوناگون و با اهداف متعددي انجام مي‌شود كه رسيدگي به وضعيت روحي و رواني از مهم‌ترين آن‌ها مي‌باشد.

4. مشاوره تلفني كرج | مشاوره تلفني طلاق

در صورتي كه در زندگي مشترك خود، به مشكل مواجه شديد و احساس كرديد نياز به همدلي و مشاوره‌هاي يك فرد متخصص داريد، مركز مشاوره تلفني كرج آماده ارائه خدمات در هر ساعت از شبانه روز به شما عزيزان مي‌باشد. مشاوران اين مركز تصميم طلاق شما را بررسي كرده و در صورت لزوم راهكارهاي مناسبي را ارائه مي‌دهند. همچنين مركز مشاوره تلفني كرج در زمينه آسيب‌هاي پس از طلاق نيز توانسته راه حل‌هاي مفيدي به مراجعه كنندگان پيشنهاد دهد. در بسياري از موارد مشاهده شده افرادي كه در مرز جدايي و طلاق بودند، توانستند با دريافت راهكارهاي مناسب از طريق مشاوره تلفني كرج و پياده سازي آن در زندگي، به شرايط عادي برگشته و با شريك زندگي خود صلح و سازش برقرار كنند. براي اطلاع بيشتر از مشاوره طلاق كليك كنيد. 

5. مشاوره در زمينه‌هاي ديگر

مشاوره تلفني كرج علاوه بر موارد ذكر شده در حيطه هر آنچه كه شما فكرش را بكنيد و هر نوع مشكلي كه ممكن است براي فرد يا خانواده پيش بيايد بهترين و تخصصي‌ترين خدمات را ارائه مي‌دهد. ساير زمينه‌هاي خدمات مشاوره عبارتند از:

مشاوره ترك اعتياد و مشاوره ترك اعتياد تلفني
مشاوره ازدواج و مشاوره تلفني ازدواج
مشاوره خيانت همسر تلفني
مشاوره كودك و مشاوره تلفني كودك
مشاوره جنسي و مشاوره تلفني جنسي
مشاوره تلفني با موبايل
مشاوره شغلي و مشاوره شغلي تلفني
مشاوره آنلاين
و…

 

سوالات متداول

_آيا مشاوره تلفني كرج نياز به تعيين وقت قبلي دارد؟

خير در هر ساعت از شبانه روز مي‌توانيد با شماره تلفن‌هاي مشخص شده تماس بگيريد و در هر زمينه‌اي كه نياز به مشاوره داريد، با متخصصين حيطه مربوطه ارتباط برقرار نماييد.

 

براي مشاوره در زمينه هاي مختلف از اردوبيل مي توانيد با متخصصان مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

منبع:

مشاوره تلفني كرج

 مشاوره تلفني از بهترين روانشناسان در استان البرز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۳۶:۵۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

عمل تغيير جنسيت يكي از گزينه‌هاي پيش روي افرادي است كه با وضعيت ترنسكشوال دست و پنجه نرم مي‌كنند. ترنس‌ها از نظر روانشناختي احساس مي‌كنند با جنسيتي كه به طور فيزيولوژيك برايشان تعريف شده هماهنگي ندارند. همين مسئله باعث مي‌شود كه رفتارهاي جنس مخالف خود را تقليد كرده و براي ارتباط عاطفي و جنسي به افراد هم جنس خودشان روي بياورند. در اين شرايط عمل تغيير جنسيت به آن‌ها كمك مي‌كند تا بتوانند زندگي جديدي را آغاز كرده و به يك ثبات نسبي در زندگي دست يابند. با اين حال قبل از تصميم گيري براي عمل لازم است با آن آشنا شده و چشم انداز پيش روي خود را با دقت بررسي كنيد. در ادامه به بررسي بيشتر عمل تغيير جنسيت پرداخته‌ايم پس تا انتها همراه ما باشيد.

 

ي

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:

عمل تغيير جنسيت

 جلوگيري از عوارض و پشيماني بعد از تغيير جنسي

 

بيشتر بخوانيد : ترنسكشوال و ترنس ها چيست | راه هاي تشخيص و درمان

 

عمل تغيير جنسيت چيست؟

عمل تغيير جنسيت نوعي عمل جراحي است كه بر روي افراد دچار وضعيت ترنسكشوال انجام مي‌شود. در طي اين عمل اندام تناسلي فرد به شكل جنس مخالف تغيير مي‌يابد. گرچه اين تغيير بيشتر جنبه ظاهري دارد چرا كه از درون براي مرداني كه به زن تبديل مي‌شوند رحم و تخمدان وجود ندارد. همچنين زناني كه به مرد تبديل مي‌شوند نيز اندام جنسي به طور كامل تغيير نمي‌يابد و در نتيجه در هر دو صورت امكان باروري از بين مي‌رود. با اين حال افرادي كه دست به عمل تغيير جنسيت مي‌زنند زندگي جديدي را تجربه مي‌كنند. آن‌ها در اين شرايط راحت‌تر مي‌توانند هويت خود را به عنوان يك مرد يا يك زن بپذيرند و از نظر رواني به ثبات بالاتري مي‌رسند.

 

آنچه در جريان عمل تغيير جنسيت اتفاق مي افتد

قبل از عمل، پزشكان در حدود يك سال هورمون تراپي را براي فرد آغاز مي‌كنند تا فرايند تغيير جنسيت از طريق هورمون‌ها آغاز گردد. بسياري از افراد ممكن است در همين دوره درمان را خاتمه دهند و تصميم خود را عوض كنند. اما اگر به طور كامل درمان با هورمون‌ها سپري شود عمل تغيير جنسيت انجام مي‌گردد. در ادامه به آنچه در فرايند تغيير جنسيت زن به مرد و مرد به زن اتفاق مي‌افتد اشاره كرده‌ايم:

تماس با مشاور

1. عمل تغيير جنسيت زن به مرد

براي انجام اين عمل جراح سينه‌ها، واژن، دهانه رحم، لوله‌هاي فالوپي، رحم و تخمدان‌ها را بر مي‌دارند. سپس آلت تناسلي مردانه از طريق طويل كردن مجاري ادراري براي فرد گذاشته مي‌شود. در نهايت اين كيسه‌هاي بيضه هستند كه از طريق خالي كردن لب‌هاي بزرگ اندام تناسلي زنانه و قرار دادن پروتز درون آن‌ها ايجاد مي‌شوند. هركدام از موارد ذكر شده كه براي تغيير جنسيت زن به مرد ضروري هستند عوارض خاص خود را دارند و ممكن است فرد مجبور شود چندين بار بستري شده و عمل‌هاي جراحي مختلفي را انجام دهد. همچنين تغييرات ذكر شده موارد ضروري براي تغيير جنسيت هستند. اما افراد براي اينكه ظاهر مردانه‌تري داشته باشند، مي‌توانند يكسري عمل‌هاي تكميلي نيز انجام دهند كه از جمله آن‌ها مي‌توان به ليپوساكشن لگن و ران براي ايجاد اندامي مردانه‌تر اشاره كرد.

2. عمل تغيير جنسيت مرد به زن

آنچه در جريان عمل تغيير جنسيت مرد به زن اتفاق مي‌افتد برداشتن بيضه‌ها، برداشتن آلت تناسلي، ايجاد واژن، ايجاد كليتوريس و لب‌هاي آن و در نهايت گذاشتن سينه است. البته بسياري از مرداني كه مي‌خواهند به جنس زن تغيير كنند، عمل‌هاي تكميلي زيادي انجام مي‌دهند تا ظاهر آن‌ها ظرافت بيشتري به خود بگيرد. از جمله اين عمل‌هاي تكميلي يا اختياري مي‌توان به جراحي زيبايي بينه، پروتز گونه‌ها، كوچك كردن اندازه فك و چانه اشاره كرد.

 

مجوز هاي لازم براي انجام عمل تغيير جنسيت

عمل تغيير جنسيت همانند ساير عمل2ها به آساني و فقط به درخواست بيمار و رضايت پزشك انجام نمي‌شود. بلكه اين كار نيازمند طي كردن يكسري مراحل قانوني است. اين مراحل قانوني مي‌تواند از كشوري به كشور ديگر متفاوت باشد. در ايران روال عمل تغيير جنسيت به اين صورت است كه فرد بايد از روانشناس، دكتر متخصص غدد و يك جراح در مورد ترنس بودن خود تاييديه دريافت كند. مجوز نهايي پس از ارائه نامه متخصصين به پزشكي قانوني صادر مي‌شود. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

 

بيشتر بخوانيد : مشكلات جنسي | آشنايي با انواع اختلالات كژكاري جنسي

 

ملاك هاي روانشناسان براي تاييد عمل تغيير جنسيت

همان طور كه گفته شد روانشناسان يكي از متخصصيني هستند كه بايد در مورد ترنس بودن فرد قضاوت كنند. ملاك‌هاي آن‌ها براي تاييد اين مسئله مبتلا بودن به اختلال ملال جنسيتي است كه در گذشته با عنوان اختلال در هويت جنسي در نظر گرفته مي‌شد. طبق نظر روانشناسان و روان پزشكان كساني به اختلال ملال جنسيتي دچار هستند كه علائم زير را از خود بروز دهند:

– وجود ناهمخواني بين جنسيت اختصاص يافته و جنسيت ابراز شده از سوي فرد كه دست كم 6 ماه دوام دارد.

– ميل قوي براي رهايي از ويژگي‌هاي اوليه و ثانويه جنسي به دليل ناهمخواني چشمگير با جنسيت تجربه شده

– ميل قوي براي داشتن ويژگي‌هاي اوليه و يا ثانويه جنس مقابل

– ميل قوي براي داشتن جنسيت ديگر

– ميل قوي براي اينكه با او همانند افراد جنس مخالف رفتار شود.

– باور نيرومند مبني بر اينكه فرد احساسات و واكنش‌هاي معمول جنس مقابل را دارد.

– ناهمخواني جنسي باعث ناراحتي، افت كاركرد اجتماعي، شغلي يا ساير حوزه‌هاي مهم زندگي فرد شده است.

 

نكاتي كه قبل از عمل تغيير جنسيت بايد به آن‌ها توجه كنيد

عمل تغيير جنسيت يك تصميم سرنوشت ساز براي افراد ترنس است. اگر شما نيز مي خواهيد اين عمل را انجام دهيد لازم است قبل از اين كار به چند نكته اساسي توجه كنيد.

1- درمان‌هاي روانشناختي را امتحان كنيد

ترنسكشوال در حقيقت مشكل در يافتن هويت جنسي است. در واقع فرد در مسير رشد نتوانسته به هماهنگي لازم با جنسيتي كه از نظر فيزيكي براي او تعيين شده دست يابد. اين مسئله مي‌تواند ريشه در موضوعات مختلفي داشته باشد. براي مثال بزرگ شدن در محيطي كه جنسيت اصلي فرد را نامعتبر مي‌سازند و وجود محدوديت‌ها و تبعيض جنسيتي در جامعه مي‌توانند تا حد زيادي در اين مسئله تاثيرگذار باشند.

 روانشناسان با بررسي اين عوامل مي‌توانند به شما كمك كنند تا بتوانيد هويت جنسي خود را بازيابيد و جنسيت اصلي خود را بپذيريد. بسياري از افراد وقتي به موقع تحت درمان قرار مي‌گيرند، مي‌توانند مسير زندگي‌شان را به طور كل تغيير دهند و نارضايتي جنسي خود را بهبود ببخشند. در نتيجه بهتر است قبل از انجام عمل، درمان‌هاي روان شناختي را نيز امتحان نماييد تا بعد از عمل از انجام آن پشيمان نشويد.

2- خودتان را براي دنياي بعد از عمل آماده نماييد

تغيير جنسيت باعث مي‌شود كه شما هويت جديدي را اتخاذ كني دو همين مسئله مي‌تواند زندگي شغلي، اجتماعي و تحصيلي شما را تغيير دهد. در نتيجه از قبل در مورد اين مسائل تحقيق كرده و تلاش كنيد با ديد بازتري به استقبال اين كار برويد. آماده بودن براي رويارويي با چالش‌هايي كه بعد از عمل اتفاق مي‌افتند باعث مي‌شود كه اين چالش‌ها شما را غافلگير نكنند و بتوانيد راحت‌تر با آن‌ها سازگار شويد.

3- در مورد فرايند عمل و دشواري هاي آن آگاه باشيد

عمل تغيير جنسيت نوعي جراحي سخت و پيچيده است كه درد زيادي را نيز به همراه دارد. آگاهي از چگونگي انجام عمل و مشكلات پس از آن نظير ناباروري به شما كمك مي‌كند ديد واقع گرايانه‌تري در مورد آن داشته باشيد و عجولانه در اين باره تصميم نگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

آيا انجام عمل تغيير جنسيت به حكم مراجع قضايي احتياج دارد؟

بله پس از آنكه نامه تاييديه از متخصصين به پزشكي قانوني داده شد، اين نهاد راي خود را در اختيار قاضي قرار مي‌دهد و در نهايت مجوز از طريق قاضي صادر مي‌شود.

 

شماره تماس ذهن نومنبع:

عمل تغيير جنسيت

 جلوگيري از عوارض و پشيماني بعد از تغيير جنسيت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۳۴:۴۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

 

 

تاثير اعتياد بر خانواده يكي از مهم‌ترين آسيب‌هاي آن است كه مي‌تواند فرد و جامعه را تحت تاثير قرار دهد. فرد معتاد به تدريج اهميتي براي خانواده خود قائل نمي‌شود و فقط به فكر برطرف كردن نياز خود است. در اين زمان اكثرا اعضاي خانواده در تلاش جهت ناديده گرفتن اصل موضوع و عادي جلوه دادن شرايط هستند. ولي با گذشت زمان، تغيير در قوانين و مقررات در خانه، نابسماني و آشفتگي در محيط خانه به وجود خواهد آمد. در خانواده‌هايي كه يكي از اعضا درگير اعتياد است بقيه اعضا به مرور زمان دچار اضطراب و افسردگي شده و روابط در آن خانواده كمرنگ‌تر از گذشته خواهد شد. به همين دليل ضروري است كه اعضاي خانواده از اين آسيب‌ها آگاهي باشند و براي پيشگيري از آن‌ها اقدام نمايند.

 

 

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:

تاثير اعتياد بر خانواده

 بيمار معتاد چه اثري بر ديگر اعضاي خانواده مي گذارد؟

 

تاثير اعتياد بر از بين رفتن قوانين و مقرات در خانواده

اعتياد روندي تدريجي دارد و با گذشت زمان درگيري فرد با مواد بيشتر و بيشتر خواهد شد. با شدت گيري اعتياد، ارتباط فرد معتاد با اعضاي ديگر خانواده كمتر خواهد شد و به همين ميزان ارتباط و وقت بيشتري را با مواد خواهد گذراند. در چنين وضعي روابط عاطفي ميان اعضا به تدريج كم رنگ شده و از بين خواهد رفت و فضاي خانواده را ياس و ناامني فراخواهد گرفت.

 

تاثير اعتياد بر خانواده | تاثير اعتياد بر وضع مقررات جديد در خانواده

قوانين و مقررات در يك خانواده در طول زمان و به صورت يك قانون نانوشته شكل گرفته‌اند ولي اعتياد اين قوانن را تغيير مي‌دهد. رفتارهاي يك فرد معتاد غيرقابل پيش بيني است و هر يك از اعضا روشي خاص در مقابله با تغييرات شخصيتي و رفتاري فرد معتاد در پيش مي‌گيرند. اين روش خاص به تدريج تبديل به بخشي از خلق و خوي اعضاي خانواده مي‌شود. اعضاي خانواده براي ادامه زندگي نقش‌هاي جديدي مي‌پذيرند از جمله اين كه در مورد مشكلات موجود حرف نمي‌زنند، احساسات خودشان را سركوب مي‌كنند و احساسات واقعي خود را بروز نمي‌دهند و بدتر از همه اين كه به ديگران و حتي خودشان دروغ مي‌گويند. در چنين خانواده‌هايي اعضاي ديگر مجبورند نقش فرد معتاد را نيز بپذيرند.

تماس با مشاور

به طور مثال همسر فرد معتاد مجبور به قبول مسئوليت‌ها و وظايف همسر خود مي‌شود و يا اين وظيفه به فرزندان منتقل خواهد شد. اعضاي خانواده درواقع درصدد كمك به بهبودي فرد معتاد هستند ولي غافل از اين كه اين مجموعه رفتارها به استمرار اعتياد فرد كمك خواهد كرد و درنهايت به ويراني كانون خانواده منجر خواهد شد. براي كسب اطلاع در زمينه ترك اعتياد كليك كنيد.

 

تاثير اعتياد بر احساسات خانواده

اعضاي خانواده يك فرد معتاد تحت تاثير رفتارها و عواقب اعتياد وي هستند كه به مرور زمان بر روان و احساسات آن‌ها تاثير منفي خواهد گذاشت كه موارد زير از مهم‌ترين تاثيرهاي احساسي و رواني بر اعضاست:

1. احساس گناه

اعضا خانواده فرد معتاد بر اين باورند كه رفتارها و برخوردهايشان در گذشته باعث اعتياد عضو خانواده شده و از اين بابت احساس گناه مي‌كنند. به طور مثال والدين تصور مي‌كنند كه در تربيت فرزندشان كوتاهي كرده‌اند و يا محبت لازم را به او نكرده‌اند. البته ممكن است فرد معتاد از اين حس گناه اعضاي خانواده سواستفاده كرده و در جهت توجيه و ادامه اعتياد خود استفاده كند. اين احساس گناه و عذاب وجدان باعث حمايت نابجا و بي مورد اعضا خانواده از فرد معتاد شده كه در نهايت منجر به ادامه دار شدن اعتياد فرد خواهد شد.

2. تاثير اعتياد بر خانواده | خشم

روبرو شدن اعضاي خانواده با مصائب و مشكلات بي پايان اعتياد، منجر به بروز حس درماندگي و خشم در اعضا مي‌شود و اين خشم در واقع به اين دليل است كه تلاش‌هايشان در جهت بهبودي فرد و ترك اعتياد وي جواب نداده و فرد معتاد متوجه وضعيت خود نيست. تمامي اين عوامل چيزي به جز احساس خشم، نااميدي و ناراحتي مضاعف براي اعضاي خانواده نخواهد داشت و فرد معتاد نيز بدون درك درست از موقعيت خود و خانواده‌اش به رفتارهاي ناهنجار خود ادامه مي‌دهد.

3. انكار و شرمندگي

در باور عموم نگاه به اعتياد نه به عنوان يك بيماري كه يك مشكل اخلاقي محسوب شده و اعتياد يكي از اعضاي خانواده نتيجه‌اي به جز شرم، سرافكندگي و از بين رفتن آبروي آن خانواده را نخواهد داشت. اعضاي خانواده در اين شرايط به جاي پذيرش واقعيت درصدد انكار آن بر مي‌آيند كه به زعم خود به حفظ كانون خانواده كمك كرده و اعتياد عزيزشان را پنهان كنند. به طور مثال تصميم به قطع ارتباط با فاميل و آشنايان در جهت پنهان كردن اعتياد گرفته و ارتباطات خود را محدود خواهند كرد.

4. اضطراب و تشويش

بسياري از كارشناسان و متخصصين بر اين باورند كه اصلي‌ترين و مهم‌ترين تاثير اعتياد بر خانواده ايجاد تشويش، استرس و اضطراب در ميان اعضاست. فرد معتاد رفتار مشخص و قابل پيش بيني ندارد و اعضاي خانواده نمي‌دانند كه وي هر لحظه چه رفتاري از خود بروز مي‌دهد. در حالت نئشگي خشن و خطرناك و لحظه‌اي بعد آرام مي‌شود و اين رفتار باعث ايجاد سردرگمي در ميان اعضاي خانواده و به تبع آن اضطراب و تشويش آ‌ها خواهد شد. بيشتر معتادان ثبات اخلاقي و شخصيتي ندارند و در دنياي وهم آلود ذهن خود سير مي‌كنند. آنان متوجه رفتارهاي خود نيستند و اعضاي خانواده به ناچار مجبور به تحمل اضطراب و استرس زياد و زندگي پر از رنج و دردسر هستند.

 

بيشتر بخوانيد : پيشگيري از اعتياد در نوجوانان | راه هاي پيشگيري از اعتياد

 

 تاثير اعتياد بر همسر و والدين

والدين و يا همسر فرد معتاد در مقابله با فرد معتاد اغلب واكنش‌هاي زير را از خود بروز مي‌دهند:

-برعهده گرفتن وظايف و مسئوليت‌هاي فرد معتاد

-تلاش براي پنهان كردن وجود اعتياد در خانواده از بقيه و انكار اين موضوع

-حمايت‌هاي بي جا از فرد معتاد و تصور اين كه مسئول اعتياد عزيزشان هستند.

-از دست دادن اعتماد به نفس و احترام

-انزوا و كاهش ارتباط با دوستان، فاميل و آشنايان به دليل احساس شرم و بي آبروي

 

تاثير اعتياد بر خانواده | تاثير اعتياد بر فرزندان

والدين معتاد اكثر وقت خود را به تهيه و مصرف مواد مي‌گذرانند و نقش خود به عنوان پدر و يا مادر را فراموش مي‌كنند. فرزندان آن‌ها به دليل سردرگمي در ارتباط با والدين از محيط خانه فراري هستند و در معرض انواع مشكلات جسماني و عاطفي قرار دارند. افسردگي، اضطراب و تمايل به خودكشي در ميان فرزندان افراد معتاد ديده مي‌شود و احتمال اين كه در آينده مورد سواستفاده‌هاي جسمي و جنسي قرار بگيرند بيشتر است.

1. تاثير بر سلامت جسماني فرزندان

كوليت، آسم و آنتريت بيمارهايي است كه در اثر استشمام دود ناشي از مواد مخدر به وجود مي‌آيد و احتمال ابتلاي فرزندان به اين بيماري‌ها در خانواده معتاد بالاست. از ديگر مشكلات جسمي مي‌توان به انواع مشكلات گوارشي و تنفس و مسموميت‌ها اشاره كرد. مصرف مواد مخدر در دوران بارداري احتمال تولد فرزند با عقب ماندگي ذهني و نقايص مادرزادي را افزايش مي‌دهد.

2. تاثير بر سلامت رواني و احساسي فرزندان

كودكان افراد معتاد اكثرا درگير اختلالات اضطرابي و افسردگي مي‌شوند. همچنين بعضي از كودكان با تقليد از والدين دچار اختلال ضداجتماعي مي‌شوند و تعدادي نيز از پرخوري عصبي رنج مي‌برند. بسياري از فرزندان افراد معتاد به دليل خشونت والدين و دمدمي مزاج بودن آن‌ها، حس اعتماد خود را نسبت به والدين و محيط خانواده از دست مي‌‌دهند. برخي احساس گناه و عذاب وجدان داشته و خود را مقصر اعتياد آن‌ها مي‌دانند و گروهي نيز احساس شرم دارند و از ارتباط با دوستان و هم سالان خود پرهيز مي‌كنند.

 

بيشتر بخوانيد : تاثير اعتياد بر كودكان | عوارض دود و مواد مخدر بر كودكان

 

3. تاثير اعتياد بر خانواده | تاثير بر امور تحصيلي فرزندان

فرزنداني كه در خانواده‌هاي درگير با اعتياد رشد كرده‌اند به احتمال بيشتري به اختلالات يادگيري دچار مي‌شوند. آن‌ها به دليل جو متشنج و نابسامان خانواده تمركزي براي درس خواندن ندارند و حتي امكان دارد در يك مقطع تحصيلي درجا بزنند و يا تصميم به فرار از مدرسه بگيرند. متاسفانه به دليل استفاده ابزاري برخي از والدين از فرزندانشان براي تهيه مواد و يا حتي تشويق آن‌ها به استفاده از مواد امكان ادامه تحصيل از آنان سلب خواهد شد.

 

ساير تاثيرات اعتياد بر خانواده

از ديگر تاثيرات مخرب اعتياد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

-احساس عدم امنيت شخصي

-مشكل در برقراري رابطه جنسي

-نااميدي و خلا معنوي

-ناتواني در بيان خواسته‌هاي خود

-خيال بافي و زندگي در رويا و توهم

-انكار كردن مسائل و مشكلات

-خودداري از برقراري ارتباط و گفتگو با ديگران

 براي كسب اطلاع بيشتر از مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

بهترين راه كاهش آسيب‌هاي اعتياد بر خانواده چيست؟

مشكلات خانوادگي، خشم، تنهايي و انزوا و بي اعتمادي تنها گوشه‌اي از مشكلات اعتياد است كه تاثيرات منفي و جبران نشدني بر بنيان خانواده مي‌گذارد. با مراجعه به متخصصين درمان اعتياد و روانشناسان مي‌توان در جهت بهبود اين بيماري و كاهش تاثيرات آن بر خانواده اقدام كرد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

منبع:

تاثير اعتياد بر خانواده

 بيمار معتاد چه اثري بر ديگر اعضاي خانواده مي گذارد؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۳۷:۲۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر