مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

هرپس يكي از ويروس‌هاي بيماري‌زاست كه منجر به ايجاد تب خال و عارضه‌هاي پوستي در نواحي مختلفي از بدن مي‌شود. بيشترين نواحي كه هرپس ظاهر مي‌شود بر روي لب يا دستگاه تناسلي است و اولين نشانه‌ها به صورت درد و خارش احساس مي‌شود. هرپس اگر به بدن راه پيدا كند تا آخر عمر در بدن فرد مبتلا باقي مي‌ماند. به همين خاطر بهترين روش درمان پيشگيري از ابتلا شدن با روش‌هايي از جمله رابطه جنسي محافظت شده است چراكه تنها راه انتقال و علت ابتلا به اين بيماري تماس پوستي است. با اين حال مداخلات سريع و زودهنگام جهت بهبود علائم از شدت ويروس كم مي‌كند و احتمال انتقال به افراد ديگر را كاهش مي‌دهد. در ادامه به طور كامل درباره هرپس صحبت خواهيم كرد پس همراه ما باشيد.

 

منبع :  ويروس هرپس

 

هرپس و انواع آن

هرپس سيمپلكس يا تب خال ساده يك بيماري عفوني است كه نحوه بروز علائم آن به صورت ايجاد تب خال، التهاب و عارضه‌هاي پوستي بر روي اعضاي بدن و نواحي تناسلي هر دو جنس مرد و زن است. راه انتقال تب خال به صورت تماس با پوست است كه در هنگام رابطه جنسي رخ مي‌دهد. امكان انتقال اين بيماري از طريق مادر باردار به جفت وجود دارد. در هنگام زايمان نيز در اثر تماس سر و بدن نوزاد با اندام جنسي مادر اين بيماري مي‌تواند به نوزاد هم منتقل شود. 

به طور كلي مي‌توان تب خال دهاني را در دو دسته تقسيم بندي كرد. نوع اول آن به صورت تب خال و عارضه پوستي در نواحي لب و دهان شكل مي‌گيرد و عمدتا از طريق تماس با ناحيه آلوده و همچنين بزاق آلوده انتقال پيدا مي‌كند. در نوع دوم مي‌توان به هرپس تناسلي و يا تبخال تناسلي اشاره كرد كه از طريق تماس با ناحيه آلوده در طي رابطه جنسي به فرد ديگر منتقل مي‌شود. براي آشنايي با انواع بيماري هاي مقاربتي كليك كنيد.

نحوه انتقال هرپس

تمام بيماري‌هاي مقاربتي و عفوني از طريق تماس با ناحيه آلوده به فرد ديگر يا ساير نواحي بدن منتقل مي‌شوند كه هرپس هم از اين قاعده مستثني نيست. هرپس تناسلي عمدتا واژن، دهانه رحم و نواحي بيروني دستگاه تناسلي را آلوده مي‌كند. در مردان هم عمدتا مجاري ادراري، بيضه‌ها و آلت تناسلي آلوده مي‌شود. اين بيماري ممكن است براي مدت‌ها بدون علامت و عارضه پوستي در بدن فرد وجود داشته باشد از اين جهت چون فرد از آن آگاهي ندارد مي‌تواند ناخواسته افراد ديگر را هم مبتلا كند. در صورتي كه هرگونه احساس سوزش، خارش، التهاب در نواحي تناسلي خود مشاهده كرديد بهتر است در اولين قدم به پزشك مراجعه كنيد.

تماس با مشاور

نشانه‌هاي هرپس

نشانه‌هاي هرپس معمولا به صورت عارضه‌ها و برآمدگي‌هاي كوچك قرمز رنگ، زخم باز، احساس خارش، سوزش و التهاب در نواحي لب، اندام تناسلي يا نواحي مقعد هستند. اولين نشانه‌ها به صورت درد و خارش احساس مي‌شود. معمولا تا 2 ماه پس از تماس با قسمت آلوده اولين نشانه‌ها بروز پيدا مي‌كنند. در ابتدا فرد مبتلا فقط سوزش و التهاب را احساس مي‌كند، پس از آن ناحيه آلوده به برآمدگي‌هاي كوچك قرمز رنگ و سپس زخم تبديل مي‌شوند. زخم‌ها معمولا به صورت سر باز همراه با ترشحات و خونريزي هستند. زخم‌هاي روي نواحي تناسلي مي‌تواند ادرار كردن و برقراري رابطه جنسي را با مشكل و درد همراه كند. همچنين از آنجايي كه اين بيماري سيستم ايمني بدن را تضعيف مي‌كند در اولين روزهاي آلودگي فرد ممكن است علائمي مانند سرماخوردگي يا آنفولانزا را نيز تجربه كند.

علل ابتلا به هرپس

هر دو نوع هرپس، يعني هرپسي كه در نواحي دهان منتشر مي‌شود و هرپسي كه در نواحي تناسلي بروز مي‌يابد از طريق تماس جنسي و تماس پوست به پوست انتقال پيدا مي‌كنند. در نتيجه تنها راه انتقال و علت ابتلا به اين بيماري تماس پوستي است، از اين جهت امكان ابتلا از طريق استخر رفتن، سرويس بهداشتي عمومي و يا ساير لوازم شخصي فرد آلوده انتقال نمي‌يابد.

تشخيص هرپس

هرگاه نشانه‌هاي سوزش و التهاب در نواحي تناسلي خود مشاهده كرديد در اولين قدم به پزشك مراجعه كنيد. آزمايش خون و نمونه برداري از بافت مي‌توانند به تشخيص هرپس كمك كنند. بهتر است فرد مبتلا آزمايش‌ ساير بيماري‌هاي مقاربتي را هم بدهد تا از سلامت خود اطمينان حاصل نمايد و يا در صورت ابتلا به ساير بيماري‌هاي مقاربتي درمان زودهنگام را شروع كند.

عوامل خطرساز و زمينه‌ساز

عواملي وجود دارد كه مي‌تواند سبب افزايش احتمال ابتلا به اين بيماري در افراد مختلف شود. از جمله اين عوامل مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

رابطه جنسي محافظت نشده: مهمترين عامل زمينه ساز و خطرساز ابتلا به هرپس، انجام رابطه جنسي محافظت نشده است. اين مسئله زماني افزايش پيدا مي‌كند كه فرد رابطه جنسي متعدد با افراد متعدد و بدون محافظت داشته باشد. به طور كلي براي پيشگيري از بيماري‌هاي مقاربتي و هرپس بهتر است در حين رابطه جنسي از كاندوم استفاده شود.

جنسيت: به طور كلي احتمال ابتلا به هرپس در زنان بيشتر از مردان است. همچنين احتمال انتقال هرپس از مادر باردار به نوزاد وجود دارد.

علاوه بر اين موارد مي‌توان به افزايش سن، استرس، سرماي شديد، نقص سيستم ايمني بدن و سابقه خانوادگي اشاره كرد.

درمان

به طور كلي هيچ روش قطعي براي درمان وجود ندارد. هر فردي به محض مشاهده اولين علائم بايد براي درمان اقدام كند. با اين حال داروهاي مختلفي براي رفع علائم و عارضه‌هاي هرپس وجود دارد. به عنوان مثال داروهاي ضد ويروس مانند آسيكلووير، فام سيكلووير و دالاسيكلووير كمك مي‌كند تا علائم و عارضه‌هاي ايجاد شده سريع‌تر بهبود پيدا كند. اين به اين معنا است كه ويروس براي هميشه در بدن باقي مي‌ماند اما علائم آن را مي‌توان درمان كرد. يك نكته در ارتباط با درمان دارويي وجود دارد و آن اين است كه حتي پس از رفع علائم و عارضه‌هاي ايجاد شده همچنان بايد به مصرف دارو ادامه داد زيرا مصرف دارو مي‌تواند منجر به كاهش انتقال هرپس به شخص ديگر شود.

در كنار درمان‌هاي دارويي توصيه مي‌شود تا از درمان‌هاي روانشناختي استفاده شود زيرا استرس و اضطراب تاثير زيادي بر شدت علائم ناشي از هرپس دارد و مطالعات نشان داده كه دريافت مشاوره و خدمات روانشناسي براي بهبود علائم تاثير مطلوب دارد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

آيا استرس بر روي هرپس تاثير دارد؟

امروزه نتايج مطالعات نشان داده كه استرس مي‌تواند يكي از عوامل بروز هرپس باشد، همچنين مي‌تواند باعث شدت علائم و ضايعات پوستي شود. در نتيجه استرس، علاوه بر اينكه باعث مشكلات روانشناختي را زياد مي‌كند مي‌تواند بر مسائل جسماني هم تاثير منفي بگذارد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  ويروس هرپس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ويروس هرپس،
موضوع:
[ ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۳۷:۵۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در سنندج كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در سنندج پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در سنندج

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در سنندج | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در سنندج

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : مشاوره ازدواج در سنندج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در سنندج،
موضوع:
[ ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۳۵:۳۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مصرف كدام مواد مخدر و خوراكي‌ها براي ميل جنسي مضر هستند؟ بسياري از افراد براي افزايش ميل جنسي خود به مصرف مواد يا خوراكي‌هايي روي مي‌آورند كه گاهي اين مواد، مضر بوده و بجاي افزايش ميل جنسي باعث تاثيرات نامطلوب بر عملكرد جنسي فرد نيز مي‌شود. در واقع برخي از مواد خوراكي يا مواد مخدر سبب آسيب رساندن به نيروي جنسي و قواي جنسي مي‌شوند كه آشنايي با اين مواد و مصرف نكردن آن‌ها مي‌تواند براي جلوگيري از كاهش ميل جنسي موثر باشد. در ادامه بيشتر درباره اين موضوع صحبت خواهيم كرد. بهره بردن از مشاوره جنسي كمك مي‌كند تا افراد بتوانند با توجه به ويژگي‌هاي فردي خود با مصرف خوراكي‌هاي مجاز و مقوي و بدون استفاده از دارو رابطه طولاني و لذت بخشي را تجربه كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : مشكلات جنسي | آشنايي با انواع اختلالات كژكاري جنسي

 

منبع :  مواد مضر براي ميل جنسي

 

 

 

مواد خوراكي مضر براي ميل جنسي

علاوه بر مواد غذايي مفيد و موثر بر افزايش ميل جنسي، مواد خوراكي هم وجود دارد كه در درازمدت مي‌تواند باعث كاهش ميل جنسي شود. از جمله اين خوراكي‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

1. سيب زميني سرخ كرده

سيب زميني سرخ كرده غذايي است كه به واسطه چربي ترانس بالا مي‌تواند سطح تستوسترون و گردش خون را كاهش دهد. همچنين نمك زياد موجود در سيب زميني سبب ايجاد مشكلاتي در نعوظ مردان مي‌شود. در نتيجه مصرف سيب زميني سرخ كرده قبل از برقراري رابطه جنسي توصيه نمي‌شود و حتي در درازمدت ميل جنسي را كاهش مي‌دهد.

2. غذاهاي چرب و فست فودي

خوردن غذاهاي چرب و فست فودي براي همه افراد وسوسه انگيز است. مصرف اين دست از غذاها مي‌تواند بر زمان انزال در مردان اثر منفي بگذارد. چربي موجود در اين غذاها باعث بسته شدن عروق در دستگاه تناسلي مردان و زنان مي‌شود و در نتيجه نعوظ در مردان و ميل جنسي در مردان و زنان به مرور كاهش پيدا مي‌كند.

تماس با مشاور

3. مواد مضر براي ميل جنسي | غذاهاي كنسروي

امروزه مصرف غذاهاي كنسروي به يكي از وعده‌هاي اصلي غذايي تبديل شده است. با اين حال مطالعات نشان داده است كه خوردن غذاهاي كنسرو شده تاثير منفي بر ميل جنسي دارد. سديم بالاي موجود در غذاهاي كنسرو شده به دليل كاهش مايعات در بدن باعث ايجاد نفخ مي‌شود كه اين مسئله مي‌تواند تاثير نامطلوبي در حين رابطه جنسي داشته باشد.

4. نوشيدني‌هاي انرژي‌زا

بسياري از افراد براي افزايش انرژي و هيجان بيشتر در رابطه جنسي از نوشيدني‌هاي انرژي‌زا استفاده مي‌كنند. شايد مصرف آن در كوتاه مدت موثر باشد اما ميزان شكر و كافئين زياد موجود در اين نوشيدني‌ها در بلند مدت باعث ايجاد رخوت شديد در بدن مي‌شود. علاوه بر اين شكر زياد باعث كاهش سطح تستوسترون مي‌شود و در نتيجه ميل جنسي را كاهش مي‌دهد.

5. خوردن غذاهاي سنگين

خوردن وعده‌ها و غذاهاي سنگين كه هضم آن دشوار است مانند گوشت قرمز باعث احساس خواب‌آلودگي و كسلي در بدن مي‌شود و فرد انرژي لازم را براي برقراري رابطه جنسي نخواهد داشت. در نتيجه بهتر است قبل از برقراري رابطه جنسي از مصرف غذاهاي سنگين و زياد پرهيز كنيد.

6. مواد مضر براي ميل جنسي | نعنا

بسياري از افراد براي آرام كردن معده و خوش بو كردن دهانشان از نعنا يا قرص نعنا استفاده مي‌كنند. اما نعنا بر رابطه جنسي اثرات نامطلوبي دارد. بنابراين بهتر است قبل از رابطه جنسي خوردن قرص نعنا يا چاي نعنا را كاهش دهيد يا قطع كنيد زيرا منتوئيل موجود در نعنا تاثير منفي درسطح تستوسترون مردان دارد.

7. شكلات

شكلات يكي از محبوب‌ترين مواد خوراكي در بين افراد با سنين مختلف است. تركيبات موجود در شكلات باعث افزايش ترشح هورمون اندروفين و شادي مي‌شود اما نكته منفي مصرف شكلات اين است كه با كاهش ميل جنسي، كسلي و احساس رخوت همراه مي‌شود.

 

بيشتر بخوانيد : بي ميلي جنسي | دلايل و راه هاي درمان بي ميلي جنسي به رابطه جنسي

 

مواد مخدر مضر براي ميل جنسي

به طور كلي مصرف مواد مخدر مختلف در بلند مدت تاثير نامطلوبي بر وضعيت ميل جنسي و كيفيت رابطه جنسي مي‌گذارد. از جمله اين مواد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

1. ترامادول

از جمله شايع‌ترين موادي كه افراد مصرف مي‌كنند داروي ترامادول براي جلوگيري از انزال زودرس است. شايد در كوتاه مدت اين دارو بتواند موثر واقع شود اما در بلند مدت عوارض جبران‌ناپذيري در بدن فرد بجا مي‌گذارد. از جمله عوارض شايع ترامادول در بلند مدت مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

 • سردرد
 • كاهش ميل جنسي در درازمدت
 • ابتلا به انزال زودرس شديد در صورت مصرف بلند مدت
 • دير انزالي در كوتاه مدت
 • كاهش قدرت و حفظ نعوظ در مردان
 • تشنج
 • درد معده
 • تحريك‌پذيري

2. الكل

مصرف الكل روز به روز در حال افزايش است. بايد توجه داشت كه الكل يك ماده آرامبخش است نه يك ماده محرك. در نتيجه سرخوشي ناشي از مصرف الكل به دليل كاهش بازداري و احساس آرامبخشي زياد مي‌باشد. مصرف الكل ميزان حساسيت نسبت به نوازش و لمس را كاهش مي‌دهد كه اين مسئله مي‌تواند از ارگاسم و لذت جنسي بكاهد. همچنين مصرف الكل مي‌تواند تاثير منفي بر وضعيت نعوظ در مردان بگذارد. در نتيجه براي داشتن يك رابطه جنسي موفق بهتر است الكل مصرف نكنيد.

3. ترياك و مواد هم‌خانواده با ترياك

ترياك و مواد مرتبط با ترياك، مانند ساير مواد مخدر ديگر مي‌تواند در كوتاه مدت موثر باشد ولي در بلند مدت آسيب رسان است. در واقع در كوتاه مدت ممكن است ترياك سبب بهبود وضعيت زودانزالي درمردان شود ولي در درازمدت آسيب‌هاي آن بيشتر شده و تاثير نامطلوبي بر وضعيت رابطه جنسي و جسم و روان فرد مي‌گذارد.

4. مواد مخدر مضر براي ميل جنسي | مواد محرك

مصرف داروهاي محرك مانند آمفتامين‌ها، متامفتامين‌ها نظير شيشه، كوكائين و… ممكن است در كوتاه مدت تاثيري بر كاهش ميل جنسي نداشته باشند، بلكه برعكس باعث افزايش فعاليت و ميل جنسي نيز شوند. مصرف اين مواد مي‌تواند وضعيت ادراك واقعيت را از بين ببرد يا تغييراتي را به وجود بيارود، در چنين شرايطي ممكن است فرد دست به رفتارهاي پرخطر جنسي بزند كه منجر به پيامد‌هاي نامطلوبي شود. همچنين يكي ديگر از ويژگي‌هاي مواد محرك، وابستگي شديد رواني به آن‌هاست. به طوريكه پس از مدتي فرد براي برقراري رابطه جنسي و تحريك شدن حتما بايد مواد محرك مصرف كند تا بتواند به ميل جنسي دست پيدا كند.

5. سيگار

مصرف سيگار هم ازجمله مواردي است كه تاثير منفي بر ميل جنسي دارد. باور اشتباهي در بين مردم وجود دارد كه مصرف سيگار براي رابطه جنسي مفيد است اما اين فقط يك باور اشتباه است، در واقع سيگار به طور برعكس عمل مي‌كند و تاثير منفي بر ميزان توان جنسي دارد. نيكتوتين موجود در سيگار منجر به انقباض و بسته شدن رگ‌هاي خوني در دستگاه تناسلي و در نتيجه كاهش ميل جنسي و توان جنسي مي‌شود.

6. ساير داروها

مصرف داروهاي مختلف روانپزشكي نظير داروهاي آرام‌بخش، ضد افسردگي‌ها، قرص‌هاي جلوگيري از بارداري و داروهاي كاهش دهنده فشار خون مي‌توانند تاثير نامطلوبي بر ميل جنسي داشته باشند. در صورتي كه تحت تاثير مواد نام برده قرار گرفته ايد، با دريافت كمك تخصصي مي‌توانيد به راحتي مشكل را رفع نماييد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

آيا فقط با رعايت تغذيه سالم مي‌توان كاهش ميل جنسي را درمان كرد؟

مهمترين مسئله براي درمان كاهش ميل جنسي اين است كه بتوانيد به درستي تشخيص دهيد  چه مسئله‌اي باعث كاهش ميل جنسي شما شده است. ميل جنسي تحت تاثير عوامل مختلفي نظير مسائل رواني، جسماني و اجتماعي مختلف قرار دارد اما يكي از تاثير گذارترين عوامل موثر بر اين مسئله مصرف غذاهاي ناسالم و مواد مخدر است. جهت تشخيص صحيح و درمان مشكل كاهش ميل جنسي، بهتر است به يك روانشناس متخصص در زمينه مسائل جنسي مراجعه كنيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مواد مضر براي ميل جنسي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مواد مضر براي ميل جنسي،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۱:۱۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مصرف كدام مواد مخدر و خوراكي‌ها براي ميل جنسي مضر هستند؟ بسياري از افراد براي افزايش ميل جنسي خود به مصرف مواد يا خوراكي‌هايي روي مي‌آورند كه گاهي اين مواد، مضر بوده و بجاي افزايش ميل جنسي باعث تاثيرات نامطلوب بر عملكرد جنسي فرد نيز مي‌شود. در واقع برخي از مواد خوراكي يا مواد مخدر سبب آسيب رساندن به نيروي جنسي و قواي جنسي مي‌شوند كه آشنايي با اين مواد و مصرف نكردن آن‌ها مي‌تواند براي جلوگيري از كاهش ميل جنسي موثر باشد. در ادامه بيشتر درباره اين موضوع صحبت خواهيم كرد. بهره بردن از مشاوره جنسي كمك مي‌كند تا افراد بتوانند با توجه به ويژگي‌هاي فردي خود با مصرف خوراكي‌هاي مجاز و مقوي و بدون استفاده از دارو رابطه طولاني و لذت بخشي را تجربه كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : مشكلات جنسي | آشنايي با انواع اختلالات كژكاري جنسي

 

منبع :  مواد مضر براي ميل جنسي

 

 

 

مواد خوراكي مضر براي ميل جنسي

علاوه بر مواد غذايي مفيد و موثر بر افزايش ميل جنسي، مواد خوراكي هم وجود دارد كه در درازمدت مي‌تواند باعث كاهش ميل جنسي شود. از جمله اين خوراكي‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

1. سيب زميني سرخ كرده

سيب زميني سرخ كرده غذايي است كه به واسطه چربي ترانس بالا مي‌تواند سطح تستوسترون و گردش خون را كاهش دهد. همچنين نمك زياد موجود در سيب زميني سبب ايجاد مشكلاتي در نعوظ مردان مي‌شود. در نتيجه مصرف سيب زميني سرخ كرده قبل از برقراري رابطه جنسي توصيه نمي‌شود و حتي در درازمدت ميل جنسي را كاهش مي‌دهد.

2. غذاهاي چرب و فست فودي

خوردن غذاهاي چرب و فست فودي براي همه افراد وسوسه انگيز است. مصرف اين دست از غذاها مي‌تواند بر زمان انزال در مردان اثر منفي بگذارد. چربي موجود در اين غذاها باعث بسته شدن عروق در دستگاه تناسلي مردان و زنان مي‌شود و در نتيجه نعوظ در مردان و ميل جنسي در مردان و زنان به مرور كاهش پيدا مي‌كند.

تماس با مشاور

3. مواد مضر براي ميل جنسي | غذاهاي كنسروي

امروزه مصرف غذاهاي كنسروي به يكي از وعده‌هاي اصلي غذايي تبديل شده است. با اين حال مطالعات نشان داده است كه خوردن غذاهاي كنسرو شده تاثير منفي بر ميل جنسي دارد. سديم بالاي موجود در غذاهاي كنسرو شده به دليل كاهش مايعات در بدن باعث ايجاد نفخ مي‌شود كه اين مسئله مي‌تواند تاثير نامطلوبي در حين رابطه جنسي داشته باشد.

4. نوشيدني‌هاي انرژي‌زا

بسياري از افراد براي افزايش انرژي و هيجان بيشتر در رابطه جنسي از نوشيدني‌هاي انرژي‌زا استفاده مي‌كنند. شايد مصرف آن در كوتاه مدت موثر باشد اما ميزان شكر و كافئين زياد موجود در اين نوشيدني‌ها در بلند مدت باعث ايجاد رخوت شديد در بدن مي‌شود. علاوه بر اين شكر زياد باعث كاهش سطح تستوسترون مي‌شود و در نتيجه ميل جنسي را كاهش مي‌دهد.

5. خوردن غذاهاي سنگين

خوردن وعده‌ها و غذاهاي سنگين كه هضم آن دشوار است مانند گوشت قرمز باعث احساس خواب‌آلودگي و كسلي در بدن مي‌شود و فرد انرژي لازم را براي برقراري رابطه جنسي نخواهد داشت. در نتيجه بهتر است قبل از برقراري رابطه جنسي از مصرف غذاهاي سنگين و زياد پرهيز كنيد.

6. مواد مضر براي ميل جنسي | نعنا

بسياري از افراد براي آرام كردن معده و خوش بو كردن دهانشان از نعنا يا قرص نعنا استفاده مي‌كنند. اما نعنا بر رابطه جنسي اثرات نامطلوبي دارد. بنابراين بهتر است قبل از رابطه جنسي خوردن قرص نعنا يا چاي نعنا را كاهش دهيد يا قطع كنيد زيرا منتوئيل موجود در نعنا تاثير منفي درسطح تستوسترون مردان دارد.

7. شكلات

شكلات يكي از محبوب‌ترين مواد خوراكي در بين افراد با سنين مختلف است. تركيبات موجود در شكلات باعث افزايش ترشح هورمون اندروفين و شادي مي‌شود اما نكته منفي مصرف شكلات اين است كه با كاهش ميل جنسي، كسلي و احساس رخوت همراه مي‌شود.

 

بيشتر بخوانيد : بي ميلي جنسي | دلايل و راه هاي درمان بي ميلي جنسي به رابطه جنسي

 

مواد مخدر مضر براي ميل جنسي

به طور كلي مصرف مواد مخدر مختلف در بلند مدت تاثير نامطلوبي بر وضعيت ميل جنسي و كيفيت رابطه جنسي مي‌گذارد. از جمله اين مواد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

1. ترامادول

از جمله شايع‌ترين موادي كه افراد مصرف مي‌كنند داروي ترامادول براي جلوگيري از انزال زودرس است. شايد در كوتاه مدت اين دارو بتواند موثر واقع شود اما در بلند مدت عوارض جبران‌ناپذيري در بدن فرد بجا مي‌گذارد. از جمله عوارض شايع ترامادول در بلند مدت مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

 • سردرد
 • كاهش ميل جنسي در درازمدت
 • ابتلا به انزال زودرس شديد در صورت مصرف بلند مدت
 • دير انزالي در كوتاه مدت
 • كاهش قدرت و حفظ نعوظ در مردان
 • تشنج
 • درد معده
 • تحريك‌پذيري

2. الكل

مصرف الكل روز به روز در حال افزايش است. بايد توجه داشت كه الكل يك ماده آرامبخش است نه يك ماده محرك. در نتيجه سرخوشي ناشي از مصرف الكل به دليل كاهش بازداري و احساس آرامبخشي زياد مي‌باشد. مصرف الكل ميزان حساسيت نسبت به نوازش و لمس را كاهش مي‌دهد كه اين مسئله مي‌تواند از ارگاسم و لذت جنسي بكاهد. همچنين مصرف الكل مي‌تواند تاثير منفي بر وضعيت نعوظ در مردان بگذارد. در نتيجه براي داشتن يك رابطه جنسي موفق بهتر است الكل مصرف نكنيد.

3. ترياك و مواد هم‌خانواده با ترياك

ترياك و مواد مرتبط با ترياك، مانند ساير مواد مخدر ديگر مي‌تواند در كوتاه مدت موثر باشد ولي در بلند مدت آسيب رسان است. در واقع در كوتاه مدت ممكن است ترياك سبب بهبود وضعيت زودانزالي درمردان شود ولي در درازمدت آسيب‌هاي آن بيشتر شده و تاثير نامطلوبي بر وضعيت رابطه جنسي و جسم و روان فرد مي‌گذارد.

4. مواد مخدر مضر براي ميل جنسي | مواد محرك

مصرف داروهاي محرك مانند آمفتامين‌ها، متامفتامين‌ها نظير شيشه، كوكائين و… ممكن است در كوتاه مدت تاثيري بر كاهش ميل جنسي نداشته باشند، بلكه برعكس باعث افزايش فعاليت و ميل جنسي نيز شوند. مصرف اين مواد مي‌تواند وضعيت ادراك واقعيت را از بين ببرد يا تغييراتي را به وجود بيارود، در چنين شرايطي ممكن است فرد دست به رفتارهاي پرخطر جنسي بزند كه منجر به پيامد‌هاي نامطلوبي شود. همچنين يكي ديگر از ويژگي‌هاي مواد محرك، وابستگي شديد رواني به آن‌هاست. به طوريكه پس از مدتي فرد براي برقراري رابطه جنسي و تحريك شدن حتما بايد مواد محرك مصرف كند تا بتواند به ميل جنسي دست پيدا كند.

5. سيگار

مصرف سيگار هم ازجمله مواردي است كه تاثير منفي بر ميل جنسي دارد. باور اشتباهي در بين مردم وجود دارد كه مصرف سيگار براي رابطه جنسي مفيد است اما اين فقط يك باور اشتباه است، در واقع سيگار به طور برعكس عمل مي‌كند و تاثير منفي بر ميزان توان جنسي دارد. نيكتوتين موجود در سيگار منجر به انقباض و بسته شدن رگ‌هاي خوني در دستگاه تناسلي و در نتيجه كاهش ميل جنسي و توان جنسي مي‌شود.

6. ساير داروها

مصرف داروهاي مختلف روانپزشكي نظير داروهاي آرام‌بخش، ضد افسردگي‌ها، قرص‌هاي جلوگيري از بارداري و داروهاي كاهش دهنده فشار خون مي‌توانند تاثير نامطلوبي بر ميل جنسي داشته باشند. در صورتي كه تحت تاثير مواد نام برده قرار گرفته ايد، با دريافت كمك تخصصي مي‌توانيد به راحتي مشكل را رفع نماييد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

آيا فقط با رعايت تغذيه سالم مي‌توان كاهش ميل جنسي را درمان كرد؟

مهمترين مسئله براي درمان كاهش ميل جنسي اين است كه بتوانيد به درستي تشخيص دهيد  چه مسئله‌اي باعث كاهش ميل جنسي شما شده است. ميل جنسي تحت تاثير عوامل مختلفي نظير مسائل رواني، جسماني و اجتماعي مختلف قرار دارد اما يكي از تاثير گذارترين عوامل موثر بر اين مسئله مصرف غذاهاي ناسالم و مواد مخدر است. جهت تشخيص صحيح و درمان مشكل كاهش ميل جنسي، بهتر است به يك روانشناس متخصص در زمينه مسائل جنسي مراجعه كنيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مواد مضر براي ميل جنسي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مواد مضر براي ميل جنسي،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۸:۳۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در بندرعباس كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در بندرعباس پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در بندرعباس

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در بندرعباس | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در بندرعباس

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در بندرعباس

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۵:۲۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در اراك كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در اراك پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در اراك

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در اراك | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در اراك

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در اراك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در اراك،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۲:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اختلالات خلقي همانطور كه از اسمشان پيداست، خلق و خو را مورد هدف بيماري قرار مي‌دهند و مشكلات و پيامدهايي را در تمام جنبه‌هاي زندگي براي فرد به دنبال دارند. خلق را مي‌توان وضعيتي هيجاني دانست كه البته نسبت به هيجانات ثبات بيشتري دارد و در طول زمان كمتر با بروز رويدادها و اتفاقات دچار تغيير مي‌شود. خلق شما تعيين كننده‌ي ديدگاهتان نسبت به مسائل است و بر ارزيابي شما نسبت به محيط اطرافتان تأثير مي‌گذارد. در صورتي كه خلق دچار نوسان و مشكل شود، اختلالات خلقي و به دنبال آن‌ها اختلال در زندگي روزمره بروز پيدا مي‌كنند.

 

منبع : اختلالات خلقي

 

 

اختلالات خلقي

اختلالات خلقي دسته‌اي از اختلالات اعصاب و روان هستند كه مشخصه‌ي اصلي آن‌ها بالارفتن يا پايين آمدن خلق است. انسان سالم در طول زندگي ممكن است طيفي از خلق بالا، خلق پايين يا طبيعي را تجربه كند اما توانايي كنترل و مديريت آن‌ها را دارد. در مقابل افرادي كه به يكي از اختلالات خلقي مبتلا هستند، هيچ كنترلي بر احساسات و هيجانات خود ندارند و به طور غير ارادي دچار نوسان مي‌شوند؛ اين افراد همچنين ممكن است يكي از خلق‌هاي بالا يا پايين را در مدت زمان طولاني تجربه كنند. اختلالات خلقي توانايي‌هاي شناختي فرد را نيز تحت تأثير قرار مي‌دهند. مثلا اختلال دوقطبي سبب كاهش قدرت تمركز و حافظه‌ي فرد مبتلا مي‌شود. اختلال در تكلم، ميل جنسي، عملكرد شغلي، تحصيلي و روابط بين فردي از ديگر پيامدهاي ابتلا به اختلالات خلقي هستند.

 

انواع اختلالات خلقي

اختلالات خلقي به طور كلي دو دسته‌ي اختلالات افسردگي و اختلالات دوقطبي را در بر مي‌گيرند كه هر يك داراي انواع گوناگوني هستند. در ادامه به شرح هر يك از اين اختلالات پرداخته‌ايم.

تماس با مشاور

1. اختلالات افسردگي

افسردگي انواع گوناگوني دارد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به افسردگي اساسي و افسرده خويي اشاره كرد. مهم‌ترين نشانه‌ي تشخيصي افسردگي تجربه‌ي خلق پايين براي مدت طولاني و بي‌علاقگي نسبت به همه چيز است. فرد مبتلا به افسردگي در طول روز به صورت همواري غمگين است و نسبت به چيزهايي كه در گذشته برايش لذت‌بخش بوده‌اند، احساسي خنثي و بي‌علاقگي دارد. تغييرات خواب، بي‌اشتهايي يا پرخوري، كاهش ميل جنسي، بروز افكار مربوط به خودكشي، داشتن احساس گناه و… از علائم عمده‌ي اين اختلال به شمار مي‌رود. افسردگي بر اساس طول مدت، شدت و نشانه‌ها انواع گوناگوني دارد. براي كسب اطلاع بيشتر درباره علائم افسردگي كليك كنيد. 

2. اختلالات دوقطبي

اختلالات دوقطبي علاوه بر نشانه‌هاي افسردگي دوره‌هايي از شيدايي يا مانيا را نيز براي فرد به دنبال دارند. مانيا باعث مي‌شود فرد حالتي شديد از خلق بالا را تجربه كند كه با شاد بودن معمولي تفاوت دارد. فردي كه دوره‌هاي مانيا را تجربه مي‌كند، بسيار پرانرژي و پر حرف مي‌شود، نياز بسيار كمي به خواب دارد و مدام براي آينده برنامه‌هاي بزرگ مي‌چيند. بيمار در دوره‌هاي مانيا ممكن است آسيب‌ها و ضررهاي جبران ناپذيري به خود يا ديگران وارد كند. اختلال دوقطبي خود به چهار نوع تقسيم بندي مي‌شود:

دوقطبي نوع يك: در اولين نوع دوقطبي، يك دوره مانيا به همراه افسردگي اساسي بروز پيدا مي‌كند و حداقل به مدت يك هفته ادامه مي‌يابد. براي آشنايي بيشتر با نشانه هاي اختلال دوقطبي نوع يك كليك كنيد.

دوقطبي نوع دو: نوع دوم دوقطبي با حالت ضعيف‌تري از مانيا كه به آن هيپومانيا مي‌گويند، به همراه دوره‌اي از افسردگي اساسي مشخص مي‌شود. علائم حداقل براي مدت چهار روز بروز پيدا مي‌كنند. براي اشنايي بيشتر با اختلال دوقطبي نوع دو كليك كنيد.

نوع پيشرونده: در نوع پيشرونده‌ي دو قطبي، فرد مبتلا در طول روز بيش از چهار بار تغييرات خلقي را تجربه مي‌كند. اين نوع اختلال ممكن است با نوع اول و دوم دوقطبي همراه باشد.

سيكلوتايمي يا خلق ادواري: اين نوع دوقطبي در واقع شكل خفيف‌تري از نوع دوم است و علائم حداقل تا دو سال تداوم دارند. دوره‌هايي از هايپومانيك و افسردگي اساسي در اين نوع دوقطبي بروز پيدا مي‌كنند.

 

علل ابتلا به اختلالات خلقي

علل ابتلا به اختلالات خلقي مجموعه‌اي از عوامل زيستي، ژنتيكي، اجتماعي و شخصيتي را در بر مي‌گيرد. ممكن است اين عوامل به صورت تركيبي و با هم منجر به بروز اختلال در فرد باشند. در ادامه به شرح هر يك پرداخته‌ايم.

عوامل زيستي: عامل زيستي كه منجر به بروز علائم اختلال خلقي مي‌شود، دو ناقل عصبي به نام‌هاي سروتونين و نوراپي نفرين هستند كه با كم و زياد شدنشان، خلق دچار تغييرات مي‌شود. كاهش فعاليت دوپامين منجر به بروز افسردگي و افزايش آن باعث مانيا مي‌شود.

ژنتيك: اين عامل تأثير بسيار زيادي بر بروز افسردگي و مانيا دارد. در اكثر مواقع امكان انتقال افسردگي مادر و پدر به فرزندانشان وجود دارد.

عوامل رواني اجتماعي: استرس‌هاي محيطي ريسك ابتلا به اختلالات خلقي را به ميزان زيادي افزايش مي‌دهد؛ براي مثال تجاوز در كودكي يا از دست دادن پدر و مادر در سنين پايين با ابتلا به افسردگي ارتباط زيادي دارد.

 

تشخيص اختلالات خلقي

تقريبا همه در طول زندگي خود بارها تغييرات خلقي را تجربه مي‌كنند اما ميزان و شدت اين تغييرات در تشخيص اختلالات خلقي مورد بررسي قرار مي‌گيرد. براي تشخيص اختلالات خلقي در فرد، متخصص روانشناس با استفاده از مصاحبه باليني، ميزان و شدت تغييرات خلقي را مورد بررسي قرار مي‌دهد. لازم به ذكر است كه تغييرات خلقي تا حدي طبيعي هستند و جاي نگراني وجود ندارد؛ به خصوص خانم‌ها در دوره‌هاي قاعدگي اين تغييرات را به ميزان بيشتري تجربه مي‌كنند كه به آن سندروم پيش از قاعدگي مي‌گويند.

با اين حال در صورتي كه احساس مي‌كنيد تغييرات خلقي در شما آنقدر زياد است كه جنبه‌هاي مختلف زندگي مانند شغل، تحصيل و روابطتان با ديگران را تحت تأثير قرار داده و فعاليت‌هايتان را مختل كرده، از مشاور روانشناس راهنمايي بگيريد. مشاور اول شما را از وجود يا نبود اختلال آگاه كرده و سپس بهترين راهكارها را در اختيارتان قرار مي‌دهد.

 

درمان اختلالات خلقي

خوشبختانه با پيشرفت روز افزون علم روانشناسي و روان‌پزشكي، درمان‌هاي متنوع و مؤثري براي انواع اختلالات اعصاب و روان پديد آمده كه در ادامه مؤثرترين آن‌ها در درمان اختلالات خلقي را شرح داده‌ايم.

1. داروها در درمان اختلالات خلقي

داروهاي تثبيت كننده خلق از جمله ليتيوم كربنات يا داروهاي ضد افسردگي مانند ضد افسردگي‌هاي سه حلقه‌اي جهت درمان اختلالات خلقي توسط روانپزشك تجويز مي‌شوند. داروها به بهبود و يا كاهش علائم افسردگي و مانيا مي‌انجامند و لازم است حتما تحت نظر پزشك مصرف شوند. داروهاي اعصاب و روان اغلب خاصيت اعتيادآوري دارند و فرد را به لحاظ جسمي و رواني به خود وابسته مي‌كنند. به همين دليل هرگز بدون نظر پزشك دوز داروها را زياد نكنيد. داروها اغلب عوارضي را نيز براي فرد به دنبال دارند.

2. درمان‌هاي روانشناختي

درمان‌هاي روانشناختي در كنار مصرف داروها بيشترين تأثير را بر بهبود و رفع علائم اختلالات خلقي مي‌گذارند. اين درمان‌ها شامل مواردي همچون رفتار درماني، درمان شناختي رفتاري افسردگي، روانكاوي، خانواده درماني و… مي‌شوند كه همگي طي جلسات درماني و زير نظر مشاور متخصص صورت مي‌گيرند. درمان شناختي رفتاري نسبت به دارو درماني مزيت دارد چرا كه عوارض داروها را ندارد و برخلاف آن‌ها كوتاه اثر نيستند.

روش‌هاي روانشناختي با توجه به نوع و شدت بيماري فرد، در نظر گرفته مي‌شوند. هدف درمان گاه به حل تعارض‌هاي دروني و گاه به رفع تحريف‌هاي شناختي مربوط مي‌شود كه خوشبختانه در روان درماني هر دوي آن‌ها دست‌يافتني هستند. براي كسب اطلاع در زمينه مشاوره افسردگي كليك كنيد.

3. درمان هاي مكمل

روش‌هايي همچون تحريك عصب واگ، نوردرماني و يا الكتروشوك درماني از جمله روش‌هاي درماني مكمل به شمار مي‌روند. الكتروشوك درماني اغلب براي بيماراني مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه وضعيت آن‌ها بسيار وخيم بوده، احتمال خودكشي در آن‌ها بالاست و يا به درمان‌هاي ديگر پاسخ مثبت نشان نداده‌اند؛ اين روش بسيار كم مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

تغيير در سبك زندگي، انجام ورزش روزانه، استفاده از روش‌هاي آرام‌سازي مانند يوگا و مراقبه و… روش‌هايي هستند كه مي‌توانند در كنار دارو درماني و درمان‌هاي روانشناختي مؤثر واقع شوند و فرد را هر چه سريع‌تر به سمت زندگي بدون اختلال و تنش هدايت كنند. براي كسب اطلاع در زمينه درمان افسردگي كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

چرا افراد به اختلالات خلقي مبتلا مي‌شوند؟

عوامل زيستي، سابقه‌ي خانوادگي اختلال، شرايط محيطي استرس‌زا و پرتنش و تجربه‌ي اتفاقات ناگوار به خصوص در دوران كودكي، فرد را مستعد ابتلا به انواع اختلالات خلقي مي‌كنند. گاه يك يا چند عامل به صورت تركيبي در بروز اختلال نقش دارند.

داروهاي اختلالات خلقي كدام‌اند؟

جهت درمان اختلالات خلقي از انواع داروهاي تثبيت كننده خلق مانند ليتيوم كربنات يا داروهاي ضد افسردگي مانند ضد افسردگي‌هاي سه حلقه‌اي استفاده مي‌شود.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : اختلالات خلقي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اختلالات خلقي،
موضوع:
[ ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۹:۳۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بي اشتهايي ناشي از افسردگي زندگي تاريك و اندوهگين فرد مبتلا به افسردگي را سخت‌تر از قبل مي‌كند. بسياري از افراد مبتلا به افسردگي، بي‌اشتهايي و عدم تمايل به غذا خوردن را تجربه مي‌كنند كه اين امر به تدريج مشكلات جسمي و رواني زيادي را پديد مي‌آورد و در صورتي كه درمان اتفاق نيوفتد، فرد با پيامدهاي خطرناكي مواجه مي‌شود. درمان بي‌اشتهايي زماني اتفاق مي‌افتد كه علت آن، يعني افسردگي درمان شود. آگاهي از علائم افسردگي و رابطه‌ي آن با بي‌اشتهايي امري ضروري در فرآيند درمان به شمار مي‌رود. براي موفقيت در درمان افسردگي نياز به يك همراه و مشاور داريد؛ مشاوره افسردگي راه درمان را براي شما آسان كرده و مانع از عود بيماري مي‌شود. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مشاوره افسردگي كليك كنيد. 

 

منبع : بي اشتهايي ناشي از افسردگي

 

 

 افسردگي و بي اشتهايي چه رابطه‌اي دارند؟

افسردگي و بي اشتهايي رابطه‌اي مستقيم دارند و هر دو علت و معلول يكديگر به حساب مي‌آيند. همانطور كه افسردگي باعث بروز بي اشتهايي مي‌شود، بي اشتهايي نيز ممكن است در بروز افسردگي نقش داشته‌باشد. براي مثال شخصي را تصور كنيد كه دچار سوءتغذيه است و به همين علت احساساتي مانند بي‌ارزش بودن و خلق پايين را تجربه مي‌كند؛ همين عوامل منجر به تخريب روحيه و انگيزه‌ي او مي‌شود و افسردگي به بار مي‌آورد. افسردگي و اختلالات خوردن كه بي اشتهايي نيز جزئي از آن‌هاست، دو بيماري مجزا شناخته مي‌شوند اما به ميزان زيادي از يكديگر تأثير مي‌پذيرند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه علائم افسردگي كليك كنيد.

 

پيامدهاي بي اشتهايي ناشي از افسردگي

حدود پنجاه تا هفتاد و پنج درصد مبتلايان به انواع اختلالات خوردن مانند بي اشتهايي، علائم افسردگي را نيز از خود بروز مي‌دهند. همزمان شدن ابتلا به اين دو اختلال، پيامدهاي بيشتري را براي فرد به دنبال دارد و خطر اقدام براي خودكشي را افزايش مي‌دهد. بي اشتهايي ناشي از افسردگي گاه تبديل به بي اشتهايي رواني مي‌شود كه خود اختلالي مجزا و پيچيده است.

تماس با مشاور

بي اشتهايي عصبي مجموعه‌اي از پيامدهاي خطرناك را در بر مي‌گيرد كه خطرناك‌ترين آن‌ها مرگ است. از جمله ديگر پيامدهاي ابتلا به افسردگي و بي اشتهايي مي‌توان به صدمه به خود، افكار خودكشي، آسيب به اندام‌هاي حياتي، مصرف مواد مخدر و الكل، نارسايي كليه، سكته قلبي، لاغري بيش از اندازه و پوكي استخوان اشاره كرد.

 

بي اشتهايي ناشي از افسردگي به چه علت رخ مي‌دهد؟

بي اشتهايي ناشي از افسردگي همانطور كه از اسمش پيداست بر اثر بروز افسردگي رخ مي‌دهد اما يكي از علت‌هاي ديگري كه آن را تبديل به مشكلي جدي‌تر و خطرناك‌تر مي‌كند، تاكيد بازار مد براي تثبيت لاغري به عنوان نشانه‌اي از زيبايي است. اين مسئله نقش مهمي در بروز افسردگي و بي اشتهايي به خصوص در دختران دارد.

از ديگر علل همزماني افسردگي و بي اشتهايي مي‌توان به زندگي دانشجويي و دوري از خانواده، شرايط زندگي خارج از كشور، احساس تنهايي، فشارهاي مالي و روابط، مقايسه شدن با همسالان و… اشاره كرد. در صورتي كه اين مشكل مورد درمان قرار نگيرد تبديل به اختلالي جدي‌تر مي‌شود.

 

درمان بي اشتهايي ناشي از افسردگي

افسردگي ماهيتي پيچيده دارد و همزماني آن با بي اشتهايي، روند درمان را كمي با مشكل مواجه مي‌كند. اما لازم است به دليل همپوشاني عوامل ايجاد كننده‌ي آن‌ها هر دو به صورت همزمان مورد درمان قرار گيرند. با رفع عللي كه منجر به بي اشتهايي و افسردگي مي‌شوند، مي‌توان به درمان اميدوار بود. در فرآيند درمان نياز به حضور روانشناس جهت روان درماني و پزشك متخصص براي درمان مشكلات جسمي ناشي از بي اشتهايي وجود دارد. از مؤثرترين روش‌هاي درمان افسردگي، درمان شناختي رفتاري است كه در كنار آن مي‌توانيد از روش‌هاي ديگري همچون موسيقي يا هنر درماني، گروه درماني و در شرايط حادتر، داروهاي ضد افسردگي استفاده كنيد. مشاوره افسردگي به شما در انتخاب بهترين نوع درمان كمك مي‌كند. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه درمان افسردگي كليك كنيد. 

 

سخن آخر

افسردگي اختلالي سخت و قابل برگشت است و فرد به تنهايي از پس آن بر نمي‌آيد و به مرور زمان مشكل شديدتر مي‌شود. به همين دليل لازم است از يك روانشناس كمك بگيريد تا با ريشه‌يابي مشكل در فرآيند درمان و بهبودي علائم به شما كمك كند. رفتار درماني شناختي ممكن است جلسات زيادي به طول بي‌انجامد اما در نهايت نتيجه مطلوبي به دست مي‌دهد و خطر بازگشت علائم افسردگي در اين روش بسيار كم است. بنابراين با صرف وقت و هزينه مي‌توانيد سلامت خود را به دست آورده و از بي اشتهايي ناشي از افسردگي رهايي يابيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

علائم افسردگي كدام‌اند؟

بي اشتهايي يا پر خوري، عدم تمايل به انجام فعاليت‌هايي كه در گذشته لذت بخش بوده‌اند، احساس گناه، احساس بي‌ارزشي و گريه كردن بدون دليل از علائم شايع افسردگي به شمار مي‌روند.

درمان بي اشتهايي چيست؟

بي اشتهايي اگر به دليل افسردگي بروز پيدا كند، با درمان افسردگي نيز رفع مي‌شود. درمان‌هاي روانشناختي مانند روان درماني و رفتار درماني در اين زمينه به فرد كمك مي‌كنند. مي‌توانيد در اين زمينه علائم، مشكلات و احساسات خود را با يك روانشناس در ميان بگذاريد تا از راهنمايي‌هاي لازم برخوردار شويد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : بي اشتهايي ناشي از افسردگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۲:۴۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افسرده خويي يكي از انواع افسردگي است كه در آن علائم به شكل مزمن بروز پيدا مي‌كنند و حداقل تا دو سال ادامه دارند. شدت و ميزان علائم در فردي كه افسرده خويي دارد نسبت به افسردگي اساسي كمتر است و امكان دارد فرد خلق پايين خود را عادي بداند يا نسبت به بيماري‌اش بينش نداشته‌باشد. اطرافيان نيز در بيشتر مواقع متوجه بيماري فرد نمي‌شوند. علائم اين اختلال بي‌سر و صدا بروز پيدا مي‌كند و زندگيتان را مختل نمي‌كند اما تجربه‌ي شادي و لذت را از شما مي‌گيرد؛ افسرده خويي زمينه را براي ابتلا به افسردگي‌هاي شديدتر و بروز افكار خودكشي فراهم مي‌كند، به همين دليل لازم است هر چه سريع‌تر از مشاوره افسردگي كمك بگيريد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره افسردگي كليك كنيد. 

 

منبع : افسرده خويي

 

 

افسرده خويي چيست؟

افسرده خويي از انواع اختلالات افسردگي و مرتبط با اختلالات خلقي است كه بيشتر نشانه‌هاي افسردگي اعم از ناراحتي، لذت نبردن از مسائلي كه قبلا مورد علاقه فرد بوده‌اند، احساس عذاب وجدان و… را در بر مي‌گيرد اما اين علائم به صورت مزمن و با شدت كمتر بروز پيدا مي‌كنند. فرد حداقل به مدت دو سال بايد با اين علائم زندگي كرده‌باشد تا تشخيص افسرده خويي به او داده شود. پيدايش علائم در اين اختلال تدريجي است و اغلب بيمار نمي‌تواند به ياد بياورد كه اولين بار كي علائم را تجربه كرده. در كودكان و نوجوانان اين اختلال به جاي افسردگي با حالت‌هايي از تحريك پذيري و زودرنجي بروز پيدا مي‌كند و حداقل يك سال ادامه دارد.

 

علائم افسرده خويي

ديستايمي يا همان افسرده خويي دوره‌اي بلند مدت از علائم افسردگي است كه حداقل با دو نشانه‌ي ديگر مانند بي‌خوابي يا پرخوابي، خستگي يا كاهش انرژي، تغيير خوردن (كمتر يا بيشتر)، عزت نفس پايين، يا احساس نااميدي همراه مي‌شود. فرد مبتلا به اين اختلال تمركز ضعيفي دارد و در تصميم‌گيري‌ها بسيار سخت عمل مي‌كند.

تماس با مشاور

در اختلال ديس تايمي فرد براي اجتناب از بروز استرس و شكست خوردن، فرصت‌هاي زندگي را ناديده مي‌گيرد وهمواره عقب نشيني مي‌كند؛ همچنين در موارد شديدتر حتي از تعامل با ديگران و انجام فعاليت‌هاي روزانه دوري مي‌كند. تشخيص ديس تايمي اغلب به دليل نامحسوس بودن علائم سخت است. از طرفي افراد مبتلا در موقعيت‌هاي اجتماعي توانايي پنهان كردن علائم و بيماري خود را دارند. اين اختلال ممكن است با اختلالات رواني ديگر همراه شود. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه علائم افسردگي كليك كنيد. 

 

علل ابتلا به اختلال افسرده خويي

علت دقيق افسرده خويي مشخص نيست اما متخصصان معتقدند تغييرات در ساختار و مواد شيميايي مغز به خصوص انتقال دهنده‌هاي عصبي مانند سروتونين، در تغيير خلق و وضع رواني تأثير چشمگيري دارند. از ديگر عوامل مؤثر در بروز اين اختلال مي‌توان به جنسيت، سابقه خانوادگي و شرايط زندگي استرس‌زا اشاره كرد. ممكن است تمام عوامل به صورت تركيبي منجر به بروز اختلال شوند.

1. جنسيت

بروز افسرده خويي در زنان دو برابر بيشتر از مردان است. اين امر مي‌تواند به دليل تفاوت‌هاي هورموني در برخي مراحل خاص زندگي، مانند حاملكي يا يائسگي باشد. علاوه بر اين اغلب زنان بيشتر از مردان تمايل دارند مشكلات افسردگي خود را با پزشكان در ميان بگذارند.

2. سابقه خانوادگي

افرادي كه در خويشاوندان آن‌ها سابقه‌ي ابتلا به يكي از انواع افسردگي وجود دارد، بيشتر در معرض ابتلا به افسرده خويي قرار مي‌گيرند. به احتمال زيادي افسردگي پدر و مادر به فرزندان انتقال پيدا مي‌كند.

3. شرايط محيطي استرس‌زا

شرايط محيطي استرس‌زا براي طولاني مدت زمينه را براي ابتلا به انواع اختلالات افسردگي و به خصوص ديس تايمي فراهم مي‌كند. اين شرايط مي‌تواند شامل فقر، تبعيض، بيماري‌هاي مزمن، مشكلات خانوادگي و زناشويي، مصرف دارو و… باشد. براي كسب اطلاعات در زمينه اختلالات خلقي كليك كنيد. 

 

درمان اختلال افسرده خويي

اغلب افراد افسرده خويي را جدي نمي‌گيرند و تنها زماني كه مشكلاتشان تبديل به افسردگي اساسي مي‌شود به مراكز درمان مراجعه مي‌كنند. هر چه سريع‌تر براي درمان اين اختلال اقدام كنيد، آسيب كمتري به مغز و روان شما وارد مي‌شود و بهبودي سريع‌تر اتفاق مي‌افتد. ممكن است لازم باشد براي پيشگيري از بازگشت علائم مدت‌ها تحت درمان قرار بگيريد و وقت، هزينه و انرزي زيادي صرف كنيد اما در آخر، زماني كه از دنياي تاريك افسردگي رهايي يابيد متوجه مي‌شويد كه ارزش صرف وقت و هزينه را داشته‌است. مشاوره افسردگي به شما كمك مي‌كند تا با روحيه بالا در اين مسير قدم برداريد و بهترين روش درماني را انتخاب كنيد.

1. روان‌درماني در كاهش علائم افسرده خويي

جلسات روان درماني با مصاحبه باليني و گرفتن شرح علائم از مراجعه كننده آغاز مي‌شود و با توجه به نياز فرد اهداف درماني مشخص مي‌گردند. رفتار درماني شناختي روشي مؤثر است كه اغلب جهت درمان اختلالات افسردگي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در اين روش مشاور به شما كمك مي‌كند تا تمامي الگوهاي فكري و طرحواره‌هاي منفي خود را شناسايي كنيد؛ پس از آن افكار منفي به چالش كشيده مي‌شوند و با آزمايشات رفتاري تلاش مي‌شود تا ديدگاه منفي خود را نسبت به مسائل اصلاح كنيد. در جلسات درماني روانشناختي قادر خواهيد بود تا به تدريج با الگوهاي فكري افسردگي مبارزه كنيد.

2. درمان دارويي

داروها به سرعت عمل مي‌كنند و درماني سريع به حساب مي‌آيند. البته داروهاي مورد استفاده در درمان كه شامل داروهاي ضد افسردگي و ضد افسردگي سه حلقه‌اي مي‌شوند، به درمان كامل نمي‌انجامند و تنها علائم را كاهش مي‌دهند. روانپزشك با توجه به نوع و شدت افسردگي دارو تجويز مي‌كند. با توجه به كوتاه اثر بودن داروها و عوارضي كه براي بيمار به همراه دارند، پيشنهاد مي‌كنيم از روش‌هاي غير دارويي بهره‌مند شويد.

3. درمان‌هاي مكمل

درمان‌هاي مكمل به بهبود هر چه سريع‌تر علائم افسردگي كمك مي‌كنند. در كنار دارو درماني و روان درماني، تغيير سبك زندگي مي‌تواند كمك كننده باشد. در واقع لازم است بيشتر از قبل به خواب، استراحت و تفريحات خود اهميت دهيد و زمان‌هايي را نيز براي ورزش كردن اختصاص دهيد. پراختن به فعاليت‌هاي گروهي، ديدار با آشنايان و دوستان، نوشتن، يوگا و مراقبه در درمان افسرده خويي بسيار مؤثرند. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه درمان افسردگي كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

تفاوت افسردگي اساسي با افسرده خويي چيست؟

در افسرده خويي فرد علائم را با شدت كمتري تجربه مي‌كند و هميشه خلق پاييني دارد. احتمال ابتلا به اختلالات شخصيت در فردي كه ديس تايمي دارد بالاست و كاركرد روزانه‌ي او مختل نمي‌شود. در صورتي كه در افسردگي اساسي عملكرد فرد در بيشتر زمينه‌ها مختل مي‌شود.

راه‌هاي درمان افسرده خويي كدام‌اند؟

مشاوره افسردگي به شما كمك مي‌كند تا بهترين روش درمان را با توجه به نوع و شدت بيماري و بر اساس نيازهايتان انتخاب كنيد. امروزه روش‌هاي رفتار درماني شناختي از مؤثرترين درمان‌ها به شمار مي‌روند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : افسرده خويي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افسرده خويي،
موضوع:
[ ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۷:۳۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد بهم زدن نامزدي چه پيامدهايي دارد؟ يكي از مسائلي كه ممكن است در دوره ي نامزدي پيش بيايد اين است كه پسر يا دختر و يا هردوي آنان، پس از گذراندن بعضي از مراحل مقدماتي مثل گفت و گوها، رفت و آمدها، مراسم بله برون و حتي بعد از عقد، با آشنايي بيشتر متوجه شوند كه مناسب يكديگر نيستند و به فكر بهم زدن نامزدي بيفتند. بدون شك جدايي در دوران نامزدي بسيار بهتر از جدايي بعد ازدواج است. اما با اين حال تصميم به جدايي در دوران نامزدي نيز پيامدهايي به همراه خواهد داشت كه در اين مطلب به بررسي آن مي‌پردازيم. اگر احساس مي‌كنيد به آخر خط رسيده‌ايد و ديگر نمي‌خواهيد به رابطه خود ادامه دهيد، با يك فرد متخصص مشورت نماييد و با آگاهي كامل بهترين راه را در پيش بگيريد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

منبع : بهم زدن نامزدي

 

فلسفه دوران نامزدي

فلسفه دوران نامزدي ايجاد فرصتي مناسب جهت آشنايي با اخلاقيات، روحيات و ويژگي‌هاي فردي و شخصيتي دختر و پسر با يكديگر است. در واقع در اين دوران افراد سعي مي‌كنند نسبت به يكديگر و نقاط قوت و ضعف‌شان شناخت حاصل كرده و اين آگاهي را اساسي در جهت ايجاد تفاهم و موفقيت در زندگي مشترك آينده‌شان قرار دهند. از آنجايي كه نامزدي تنها دوران آشنايي است، دور از واقعيت نخواهد بود اگر طرفين پس از مدتي كه از دوران نامزدي‌شان گذشت متوجه عدم سنخيتشان با يكديگر شده و در دو راهي بين ماندن و ادامه دادن يا ترك كردن و رها شدن قرار گيرند. براي كسب اطلاعات در زمينه دوران نامزدي كليك كنيد.

 

دلايل بهم زدن نامزدي

افراد براي بهم زدن رابطه خود دلايل بسيار زيادي دارند اما برخي از شايع‌ترين دلايل آن به شرح زير هستند:

تماس با مشاور

1. شناخت خصوصيات اخلاقي طرف مقابل

يكي از عمده دلايل تمام كردن نامزدي پي بردن به خصوصيات واقعي اوست. در واقع شايد در اوايل آشنايي فرد بتواند تا حدودي ظاهر سازي كند و ويژگي‌هاي اخلاقي و رفتاري خود را موجه جلوه دهد ولي به مرور چهره واقعي و مشكلات اخلاقي او نمايان مي‌شود كه اين مشكلات مي‌تواند بي بندو باري، خشونت، دروغگويي و يا موارد ديگر باشد كه باعث بهم زدن نامزدي خواهد شد. از سوي ديگر ممكن است فرد تنها به تفاوت‌هاي ميان خود و نامزدش پي ببرد كه اين لزوما به معني مشكل داشتن فرد مقابل نيست. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه نامزدي تا عقد كليك كنيد.

2. اختلاف فرهنگي خانواده‌ها

معمولا بعد از كمي رفت و آمد بين دو خانواده اختلافات فرهنگي نمايان مي‌شود. در صورتي كه شكاف عميق فرهنگي ميان دو خانواده وجود داشته باشد، امكان بهم زدن نامزدي از جانب يكي از خانواده‌ها محرز است. در اين ميان مي‌توان به مواردي مانند سطح اعتقادات خانواده، دخالت خانواده‌ها، توقعات و… اشاره كرد.

3. اعتياد يا مجرم بودن طرف مقابل

اعتياد به مواد مخدر يا مجرم بودن براي بسياري از افراد غير قابل قبول است و در صورت مشخص شدن اين مشكلات احتمال بهم خوردن نامزدي زياد است. گاهي اعتياد فرد در روزهاي اول مشخص نيست ولي اين مسئله چيزي نيست كه بشود براي هميشه آن را پنهان كرد. گاهي نيز فرد اعتياد به مواردي غير از مواد مخدر مانند فضاي مجازي دارد و يا اينكه ممكن است يك بزهكار بوده و در زمان خواستگاري با چهره مطلوبي ظاهر شده باشد كه در دوران نامزدي اين مسئله نمايان شده و دليل بهم زدن نامزدي مي‌شود.

4. وضعيت مالي

بسيار ديده شده در دوران نامزدي اختلافات بر سر مسائل اقتصادي و هزينه‌هاي پيش رو براي مراسم عقد و عروسي پيش مي‌آيد و دليل به هم خوردن نامزدي مي‌شود. مشكلات مالي معمولا از جانب مرد است و زن نامزدي را بهم مي‌زند.

5. داشتن بيماري

بيماري‌هاي جسمي و روحي نيز مي‌تواند دلايل بهم زدن نامزدي باشد. در اين مورد مي‌توان به بيماري‌هاي جسمي مانند ايدز كه امكان ادامه زندگي مشترك با فرد وجود ندارد اشاره كرد و يا ديگر بيماري‌هايي كه مي‌تواند در زندگي زناشويي به طرف مقابل منتقل شود. همچنين اختلالات رواني نيز از ديگر دلايل تمام كردن نامزدي است كه مي‌توان به اختلالات دو قطبي، اسكيزوفرني و امثال آن اشاره كرد كه امكان ادامه زندگي با فرد را غير ممكن مي‌سازد مگر اينكه او تحت درمان قرار بگيرد.

قبل از بهم زدن نامزدي اقدامات زير را انجام دهيد

بهتر است قبل از تمام كردن نامزدي موارد زير را مد نظر قرار داده و بعد از اينكه به يك نتيجه قانع كننده رسيديد اين كار را انجام دهيد.

1. ملاك‌هايتان را باز بيني كنيد

با خودتان فكر كنيد، ملاك شما براي ازدواج چه بود؟ ملاك‌هاي اصلي افراد، آن موارد و خط قرمزهايي هستند كه اگر آن ملاك‌ها در فرد مورد نظر وجود نداشته باشد، با او هرگز زندگي نخواهند كرد. اكنون كه ملاك‌هاي ازدواج خود را مرور كرده‌ايد به نامزدتان دقت نماييد، آيا او واقعاً فاقد اين ملاك‌هاست؟

2. بهم زدن نامزدي | با افرادي كه تجارب مشابه دارند مشورت كنيد

قبل از مشورت با يك روانشناس، تصميمي نگيريد. خيلي از افراد هستند كه در دوران نامزدي مشكلاتي شبيه شما داشته‌اند اما بعدها اين مشكلات را حل كرده‌اند. از آن‌ها بپرسيد چطور با مشكلات‌شان كنار آمده‌اند و چگونه توانسته‌اند رابطه و نامزدي‌شان را مديريت كنند. مشورت با بزرگترها مي‌تواند راهگشا باشد اما دقت كنيد كه تصميم گيرنده نهايي شما هستيد. با اقتدار اما نه لجبازي تصميم بگيريد.

3. از يك روانشناس كمك بگيريد

اگر به راحتي نمي‌توانيد تعارض‌هاي دروني خود را حل كنيد و اساسا دچار سردر گمي شده‌ايد حتما با يك روانشناس صحيت كنيد. گفتگو با يك مشاور مي‌تواند سبب تخليه احساسات و افكار منفي  شود و در تصميم گيري عاقلانه‌تر به شما كمك خواهد كرد. گاهي اوقات ممكن است ظاهر رفتاري و گفتاري ديگران، شما را به عمق بيشتري از عدم محبت نسبت به نامزدتان ببرد و توهم يك زندگي بهتر در موقعيتي ديگر را ايجاد نمايد، به همين دليل گفتگو با روانشناس كمك مي‌كند تا به علت اصلي جدايي پي ببريد و متوجه اشتباه خود بشويد. البته به هم زدن نامزدي را نمي‌توان مطلقا اشتباه دانست و چه بسا موقعيت‌هايي وجود داشته باشد كه لزوم جدايي و بهم زدن نامزدي را ايجاب كند.

4. پيامدهاي جدايي را بشناسيد

به هم زدن يك رابطه عاطفي، چهره خوشايندي در پرونده زندگي شما و نامزدتان ندارد. درست است كه هر فرد مسئول زندگي خود مي‌باشد اما به هرحال نمي‌توان نقش باورهاي فرهنگي و عمومي را در زندگي افراد ناديده گرفت. جدايي در دوران نامزدي مي‌تواند حرف‌هاي ناخوشايندي را به همراه داشته باشد و حتي زندگي و ازدواج آينده را نيز تحت تاثير قرار دهد. اين مساله مخصوصا براي زنان مشكلات بيشتري ايجاد مي‌كند. توجه داشته باشيد كه در صورت لزوم جدايي، نبايد صرفا به دليل جلوگيري از حرف مردم رابطه را ادامه داد. ماندن در يك رابطه اشتباه آسيب‌هاي بيشتري در آينده به همراه خواهد داشت. 

 

اشتباهات در بهم زدن يا بهم نزدن نامزدي

گاهي بهم زدن نامزدي به دلايلي است كه قابل حل شدن مي‌باشد و چون فرد راهكار مناسبي را بلد نيست نسبت به نامزد خود سرد شده و سعي در بهم زدن نامزدي دارد. در اين شرايط بهتر است قبل از بهم زدن نامزدي با يك مشاوره خانواده صحبت كرده و دلايل خود را بيان كنيد تا در صورت امكان با استفاده از راهكارهاي ارائه شده بجاي بهم زدن نامزدي به حل مشكل بپردازيد. به طور كلي اشتباهات در بهم زدن يا بهم نزدن نامزدي شامل موارد زير است:

-تصميم گيري عجولانه براي بهم زدن نامزدي بدون فكر و دريافت مشاوره منطقي
-عدم توجه به اشتباهات و مشكلات فاحش طرف مقابل و ماندن با او به دليل علاقه زياد يا دلايل ديگر
-گاهي فرد ايرادات بزرگي دارد و شما تصور مي‌كنيد كه بعد از شروع زندگي مشترك قابل حل است در صورتي كه اينطور نيست.
-بهم زدن نامزدي تحت شرايط غير عادي و عصبانيت؛ بهتر است در اين شرايط تصميم‌گيري نكنيد.
-تصور اينكه عشق و محبت براي زندگي مشترك كافي است و مي‌توان مسائل ديگر را ناديده گرفت.

روش صحيح بهم زدن نامزدي

در هنگام تصميم گيري در آرامش كامل باشيد و منطقي تصميم بگيريد و قبل از بهم زدن نامزدي موارد زير را بررسي نماييد:

_مشكلاتي كه باعث شده بخواهيد نامزدي را بهم بزنيد بررسي نماييد و ببينيد قابل حل هستند يا خير

_اگردر مشكلات به وجود آمده سهيم هستيد تلاش كنيد تا خود را تغيير بدهيد و درصدد حل مشكلات برآييد.

_ملاك‌هاي اوليه خود را بررسي كنيد و ببينيد آيا هنوز اين ملاك‌ها در فرد وجود دارد يا خير

_قبل از بهم زدن نامزدي درمورد مشكل و احساس خود و روش‌هاي حل مشكل با او مشورت كنيد.

_مشكلات و مسائل بعد از بهم زدن نامزدي را بررسي نماييد.

_اگر با كمك يك واسطه مي‌توان مشكل را حل كرد حتما از اين روش استفاده كنيد.

_با يك روانشناس صحبت كرده و مشكل به وجود آمده را مطرح نماييد تا با دريافت راهكارهاي علمي تصميم درستي اتخاذ نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

بهم زدن نامزدي چه پيامدهايي به همراه دارد؟

باور عموم نسبت به برهم زدن نامزدي چندان خوشايند نيست و اين مساله مي‌تواند بر ازدواج آينده شما تاثير منفي بگذارد.

بهترين راه بهم زدن نامزدي چيست؟

ابتدا با يك متخصص مشورت نماييد تا از درستي تصميم خود اطمينان حاصل نماييد. مشكلات موجود را با فرد مقابل خود در ميان بگذاريد و در صورت عدم تفاهم با تصميم مشترك نامزدي را به هم بزنيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : بهم زدن نامزدي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بهم زدن نامزدي،
موضوع:
[ ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۵:۳۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر