مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي چيست؟ ارضا شدن و رسيدن به اوج لذت جنسي مهم‌ترين نياز در حين رابطه است. در صورت ارضا نشدن مردان ممكن است عوارض جسماني و فشارهاي رواني مختلفي براي آنان ايجاد شود. همچنين اين مسئله مي‌تواند بر ميزان رضايت و كيفيت زندگي زناشويي تاثير منفي بگذارد. انتظار مي‌رود كه رابطه جنسي بين زوجين به ارضا شدن هر دو طرف ختم شود تا كيفيت و رضايت از رابطه زناشويي به اوج خود برسد. عوامل و دلايلي مختلفي در عدم ارضا شدن مردان نقش دارند كه دانستن آن‌ها به زوجين كمك مي‌كند تا ريشه اين مساله را شناسايي كرده و با كمك گرفتن از يك فرد متخصص گامي در جهت درمان بردارند. 

 

 

منبع : عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه

 

 

علت‌ ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي

مردان به دلايل مختلفي در رابطه ارضا نمي‌شوند كه برخي از شايع‌ترين آن‌ها به شرح زير هستند:

1. خودارضايي

خودارضايي يا استمنا در مردان يكي از عوامل رايج ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي با همسر است. خودارضايي مي‌تواند قبل از رابطه جنسي باشد و يا حتي بعد از رابطه جنسي رخ دهد. خودارضايي باعث مي‌شود تا فرد به همان وضعيت عادت كند و ديگر با برقراري رابطه جنسي با همسر تحريك و ارضا نشود. بسياري از خانم‌ها به اندازه كافي با بدن و نقاط تحريك‌پذير همسرشان آشنايي ندارند , بر همين اساس برخي از مردان پس ارضا كردن همسرشان، خودارضايي انجام مي‌دهند تا ارضا شوند.

2. عوارض ارضا نشدن مردان | پريشاني‌هاي رواني

شايع‌ترين مسئله‌اي كه باعث ارضا نشدن و تحريك‌پذيري كم مردان مي‌شودT پريشاني‌هاي رواني نظير افسردگي، اضطراب و استرس است. مسائل روانشناختي هم مي‌توانند بر ميزان ميل جنسي و نعوظ و هم بر ارضا نشدن مردان تاثير منفي داشته باشند. اگر علت ارضا نشدن خود را از مسائل روانشناختي مي‌دانيدT بهتر است حتما با يك روانشناس متخصص در زمينه امور جنسي صحبت كنيد تا هرچه سريع‌تر اين مسئله را حل و فصل كنيد.

تماس با مشاور

3. مصرف مواد مخدر

مصرف مواد مخدر و محرك مختلف مي‌تواند بر ميزان ميل جنسي، نعوظ و ارضا نشدن مردان تاثيرگذار باشد. برخي مردان به دليل تحريك بيشتر و تاخير در انزال به مصرف مواد مخدر و داروهاي مختلف روي مي‌آورند. اين داروها و مواد ممكن است در كوتاه مدت موثر واقع شوند اما در بلندمدت چيزي جز نتيجه منفي به همراه خود ندارند.

 

بيشتر بخوانيد : دلزدگي زناشويي | تعريف و اثربخشي انواع روش هاي درمان دلزدگي زناشويي

 

4. افزايش سن

با افزايش سن ميل جنسي و ميزان تحريك‌پذيري هم در آقايان و هم در خانم‌ها كمتر مي‌شود و اين يك مسئله طبيعي و زيستي است. نكته‌اي كه وجود دارد اين است كه اگر اين مسئله باعث ايجاد نگراني و اضطراب بيشتر در فرد شودT مي‌تواند تاثير منفي و مخرب بيشتري بر وضعيت ميل جنسي و توان جنسي آقايان داشته باشد.

5. عوارض ارضا نشدن مردان | عدم علاقه به همسر

برخي از آقايان علاقه‌اي به همسر خود ندارند و از روي اجبار رابطه جنسي انجام مي‌دهند. در چنين شرايطي طبيعي است كه فرد در رابطه جنسي ارضا نشود.

6. عدم آشنايي با نقاط تحريك پذير مرد

در برخي موارد خانم‌ها با نقاط تحريك‌پذير همسرشان آشنايي ندارند و نمي‌توانند به اندازه كافي مرد را تحريك كنند تا به ارضا برسد. همچنين باور غلطي وجود دارد كه فقط مردان بايد با نقاط تحريك‌پذير همسرشان آشنايي داشته باشند و آن نقاط را لمس و يا تحريك كنند. از اين جهت آشنايي با نكات و مسائل زناشويي مي‌تواند براي زوجين بسيار حائز اهميت باشد.

 

بيشتر بخوانيد : علت سرد شدن رابطه زناشويي | نشانه ها ، علل و راه هاي جلوگيري [/box

 

عوارض و پيامد‌هاي ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي

ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي عوارض و پيامدهايي دارد كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

1. آسيب به غده پروستات

عدم ارضا و يا عدم تخليه كامل مايع مني مي‌تواند باعث آسيب رساندن به غده پروستات و ورم بيضه شود. اين مسئله به اين دليل اتفاق مي‌افتد كه در هنگام تحريك و نعوظ در مجاري ادرار و بيضه، تراكم خون ايجاد شده و عدم تخليه مني و ارضا باعث آسيب رساني به بدن مي‌شود. همچنين برخي از متخصصين باور دارند كه بين سلامت پروستات و انزال ارتباط وجود دارد. رابطه جنسي و ارضا شدن مي‌تواند از تراكم عوامل و مواد سرطان‌زا در داخل غده پروستات پيشگيري كند.

2. عوارض ارضا نشدن مردان | آسيب رواني مرد

تخليه مني و ارضا شدن مي‌تواند باعث كاهش تنش و استرس و به نوعي تخليه رواني باشد. در صورتي كه ارضا در پايان رابطه جنسي رخ ندهد، اين تخليه رواني و كاهش تنش و آرامش ايجاد نمي‌شود و در صورت تكرار بيش از حد اين مسئله، ممكن است فرد به ناتواني جنسي، افسردگي، اضطراب، پرخاشگري و روابط بين فردي بد با همسرش دچار شود. شايع‌ترين مسئله‌اي كه در اين شرايط براي مردان پيش مي‌آيد پرخاشگري است.

3. كاهش صميميت و رابطه بين زوجين

علاوه بر آسيب‌هاي رواني كه مرد در صورت ارضا نشدن تجربه مي‌كند، روابط بين فردي زوجين هم ضعيف مي‌شود. زيرا اين مسئله مستقيما بر روي نارضايتي از رابطه جنسي تاثير دارد و به مراتب تاثير منفي در زندگي مشترك و صميمت زوجين مي‌گذارد. پيشنهاد مي‌شود كه در چنين شرايطي زوجين پيش‌نوازي و معاشقه را در حين رابطه جنسي بيشتر كنند.

4. عوارض ارضا نشدن مردان | افزايش احتمال خود ارضايي

در صورتي كه زن براي مرد جذابيتي نداشته باشد و يا به هر دليلي مرد علاقه‌اي به رابطه جنسي با همسرش نداشته باشد و در حين رابطه ارضا نشود، ممكن است براي ارضا شدن به سمت خودارضايي برود. در واقع مي‌توان گفت كه خودارضايي هم مي‌تواند علت ارضا نشدن و هم پيامد ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي باشد.

5. افزايش احتمال اختلال نعوظ

رابطه جنسي كم و ارضا نشدن به مرور زمان باعث مي‌شود كه مرد كمتر تحريك شده و دچار مشكلاتي نظير اختلال نعوظ گردد. آلت تناسلي يك ماهيچه است و در صورت عدم فعاليت و ارضا نشدن، تقويت نمي‌شود و دچار ناتواني جنسي خواهد شد.

 

روش‌هايي براي بهبود و درمان ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي

براي موثر واقع شدن روش‌هاي درماني، ابتدا بايد علت مشكل پيدا شود. در صورت تشخيص صحيح علت، مي‌توان از روش‌هاي درماني استفاده كرد:

1. تمرينات تنفسي و درمان‌هاي روانشناختي

از آنجايي كه در موارد متعددي علت ارضا نشدن مردان مشكلات و پريشاني‌هاي روان‌شناختي است، تمرينات تنفسي مي‌تواند كمك كننده باشد. براي انجام اين كار مي‌توانيد به صورت آرام بر روي يك صندلي بنشينيد و دستتان را روي شكم قرار دهيد. چندين نفس عميق شكمي بكشيد، به طوري كه وقتي عمل دم يا بازدم را انجام مي‌دهيد دستتان بالا و پايين شود. بهتر است اين كار را به طور روزانه بين 10 تا 20 بار انجام دهيد. با اين‌حال اگر علت مشكلتان به دليل مسائل روان‌شناختي است، به يك روانشناس متخصص در زمينه امور جنسي مراجه كنيد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

2. عوارض ارضا نشدن مردان | تمرينات كگل

تمرينات كگل منجر به تقويت ماهيچه و عضلات كف لگن شده و باعث مي‌شود تا بتوانيد كنترل انزال را در به دست بگيريد. علاوه بر اين انجام تمرينات كگل بر عملكرد جنسي آقايان هم تاثير مثبت مي‌گذارد.

3. دارودرماني

در برخي مواقع دارودرماني تنها راه درمان است. بسياري از افراد به علت تحريك‌پذيري پايين ممكن است در طول رابطه جنسي ارضا نشوند. با مصرف دارو‌هاي مختلف و به تعادل رساندن هورمون‌هاي بدن مي‌توان اين مساله را برطرف كرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

آيا مصرف مواد مخدر در ارضا شدن مردان موثر است؟

امروزه برخي از افراد براياينكه بتوانند انزال ديرتري را تجربه كنند به سراغ مصرف مواد مخدر مختلفي مي‌روند. ممكن است در كوتاه مدت مصرف اين مواد موثر واقع شود اما در بلندمدت باعث عوارض مختلفي مانند ارضا نشدن و كم‌تحريكي در طول رابطه جنسي مي‌شود. به عبارتي فرد پس از مدتي ديگر توانايي ارضا شدن در حين رابطه را از دست خواهد داد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۶:۲۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

امروزه كاهش سن ازدواج يكي از مسائل جدي و قابل توجه در جامعه است و مي‌تواند صدمات جبران‌ناپذيري را به افراد وارد كند. طلاق در سن كم يكي از مشكلاتي است كه به دنبال ازدواج زودهنگام و دست زدن به انتخاب ناآگاهانه‌ اتفاق مي‌افتد و مي‌تواند موجب اثرات سو فراواني در هر يك از زن و مرد شود. آمار و ارقام به دست آمده نشان مي‌دهد كه در سال‌هاي اخير، نرخ طلاق در زوج‌هاي با سن پايين‌تر رشد قابل توجهي نسبت به گذشته داشته كه اين امر نگراني مسئولان و جامعه شناسان را در مورد تاثيرات جمعيتي و اجتماعي اين معضل بر انگيخته است. با آگاهي از دلايل و پيامدهاي طلاق در سن كم مي‌توانيد از اين مساله پيشگيري نماييد. 

 

منبع : طلاق در سن كم

 

 

كاهش سن طلاق و افزايش زنان مطلقه

با روندي كه سن طلاق و نرخ بروز آن در پيش گرفته است، سالانه با افزايش تعداد زنان بيوه كه در سنين كم طلاق گرفته‌اند، مواجه هستيم. آمارها نشان مي‌دهند بازه سني كه طلاق در آن بيشتر اتفاق مي‌افتد از 20 تا 24 سالگي در زنان و 25 تا 29 سالگي در مردان است كه اين ميانگين سني طلاق حتي در دهه‌هاي پيشين كه آمار طلاق بسيار پايين تر از ميزان فعلي بوده است، نيز ثابت بوده و همين بازه‌هاي سني را شامل مي‌شد كه خود نشان دهنده گسترش جمعيت زنان مطلقه كم سن در جامعه امروزي است.

 

صدمات اجتماعي – فردي طلاق در سنين كم

طلاق به تنهايي مي‌تواند اثرات ناخوشايند بسياري را بر زندگي فرد و جامعه بر جاي بگذارد، حال اگر اين طلاق در گروه سني پايين‌تري اتفاق بيفتد، اين صدمات به طرز ناگواري چند برابر خواهند شد و در اين ميان دختران آسيب بيشتري مي‌بينند. اقدام براي طلاق جنبه‌هاي گوناگوني از زندگي وي از جمله فردي، جسمي، شخصيتي، رواني، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي را تحت تاثير قرار داده و دگرگون مي‌كند و عواقب زير را نيز به همراه دارد.

تماس با مشاور

1. كاهش محبوبيت در خانواده

يكي از اين آسيب‌ها، نپذيرفتن و ناديده گرفتن و بها ندادن به كارها و رفتارهاي دختر بيوه در محيط خانواده است. اگر دختر بعد از طلاق گرفتن به خانواده خود روي آورده و اقدام به زندگي با آن‌ها كند، ممكن است جوي سنگين و نسبتا پر خفقان بر فضاي خانه و روابط بين اعضا حاكم شود و ديگر اين دختر به عنوان فرزند پذيرفته شده‌اي كه انواع حمايت‌هاي عاطفي، مادي و رواني را پيش از طلاق از جانب خانواده‌ها دريافت مي‌كرد، شناخته نشود و به هر عملي كه دست بزند از ديد اعضاي خانواده نادرست و كاملا خطا خواهد بود. تمامي اين افكار كه در جامعه ما در برابر يك خانم مطلقه در اذهان عمومي جاي گرفته است ناشي از تفكرات، عقايد و ذهنيت‌هاي عميق و قديمي است كه نسبت به زنان طلاق گرفته در طرز تفكر افراد رسوخ كرده و مخالفت با آن‌ها همواره تقبيح و تنبيه گرديده است.

2. طلاق در سن كم | كاهش حس اعتماد به نفس

يكي ديگر از صدمات بيوه شدن دختران در سنين پايين، كاهش حس اعتماد به نفس است. به دنبال رفتارهاي نامناسب و آزار دهنده‌اي كه افراد خانواده، بستگان يا نزديكان فرد ممكن است از خود نشان دهند، فرد خود را به عنوان يك تهديد براي خانواده تلقي كرده و اعتماد به نفسش را از دست مي‌دهد.

خانواده‌هايي كه بر مبناي ارزش‌هاي فرهنگي و هنجارهاي رايج در آداب خانوادگي اين دختران را قبول نكرده و از پذيرش آن‌ها در جمع خود امتناع مي‌ورزند، اصولا زمينه را براي كاهش اعتماد به نفس اين دختران و احساس بي ارزش بودن و پوچي در آنان هموار ساخته و مي‌توانند اثرات رواني مخربي را بر شخصيت و روابط اين زنان با ساير افراد در جامعه داشته باشند. چنين شخصي با هر ثانيه از زمان كه با نزديكان يا دوستان خود سپري مي‌كند، مدام خود را سرزنش كرده و به عنوان يك شي اضافه و فاقد اهميت مي‌پندارد.

3. طلاق در سن كم | شكست هاي مجدد

چنين زناني وقتي مي‌بينند كه در محيط خانواده از مقبوليت سابق خود و اهميت كافي براي كسي برخوردار نيستند، ممكن است دست به يك انتخاب تازه زده و بخواهند كه شخص جديدي را وارد زندگي خود كنند. اين افراد با توجه به اين كه قبلا تجربه ناگواري را پشت سر گذاشته و توانايي لازم جهت به ثمر رساندن رابطه خود در ازدواج پيشين‌شان را به طور كامل كسب نكرده بودند، ممكن است در ازدواج دوم نيز از تفاهم كافي با شريك خود برخوردار نبوده و دچار شكست شوند.

4. افزايش فشار هاي رواني و عاطفي رفتارهاي خطرناك

در شرايطي كه فشار رواني و عاطفي وارده بر فرد مضاعف شده و از پشتيباني كافي نيز در اين زمينه بهره‌مند نمي‌باشد، ممكن است مشكلات متعدد رواني از جمله افسردگي، اجتناب از جمع‌هاي دوستانه يا خانوادگي، تمايل به گوشه گيري و فرو رفتن در افكار به طور مداوم بروز كند كه گاه در موارد شديد و وخيم، فرد دست به آسيب رساندن به خود و خود كشي هم مي‌زند. در چنين مواردي ضروري است كه با شناسايي هر چه سريع‌تر افراد در معرض خطر و معرفي آنان به مراكز مشاوره و پشتيباني، از هر گونه اتفاق غير منتظره و پر خطر توسط آنان جلوگيري كنيد. براي اطلاع از راهكارهايي براي جلوگيري از طلاق كليك كنيد.

 

راهكارهاي كاهش پيامدهاي طلاق در سن كم

از نظر متخصصان اين حوزه، تمامي افكار و انديشه‌هاي غلط در رابطه با طلاق در نتيجه عدم وجود قوانين كارآمد در اين حوزه حاصل شده است. در جوامعي كه از زنان طلاق گرفته به شيوه هدفمند حمايت شده و امكانات لازم جهت در پيش گرفتن حرفه‌اي به خصوص ادامه دادن به تحصيل، حمايت اقتصادي و فرهنگي و همچنين مهيا كردن لوازم مورد نياز جهت شروع به كار در شغلي معين در اختيارشان قرار داده مي‌شود، كمتر در معرض ضعف و ناكارآمدي در اين مرحله قرار گرفته و مي‌توانند به طرز موثري به شكوفايي استعدادها و توانايي‌هاي خود بپردازند.

در چنين مواردي مي‌توانيد با كمك گرفتن از يك مشاور مجرب و مشورت كردن با وي، اقدام به طرح ريزي برنامه‌اي مشخص براي آينده‌تان كنيد تا با سمت و سو بخشيدن به فعاليت‌ها و از سرگيري شيوه جديد زندگي، خود را با تغييرات حاصله تطابق داده و از آن‌ها در جهت منفعت و رشد روزافزون خود بهره ببريد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره طلاق كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول 

آيا طلاق در سن كم صحيح است؟

بهترين راهكار پيشگيري از وقوع طلاق است اما گاهي طلاق مي‌تواند نجات بخش زندگي فرد باشد و با وجود عواقب متعددي كه براي فرد به همراه دارد تنها راه چاره باشد. صدمات ناشي از طلاق در سن كم را مي‌توان با استفاده از راهكارهاي تاييد شده توسط جامعه روانشناسان تقليل بخشيد و به مرور فرد را به شرايط طبيعي بازگرداند.

طلاق در سن كم چه عواقبي دارد؟

طلاق در سن كم مي‌تواند عواقبي از قبيل افسردگي، تحمل قضاوت‌هاي خانواده و جامعه، دلتنگي براي همسر، ازدواج اشتباه براي بار دوم ، كاهش اعتماد به نفس و… را همراه داشته باشد. داشتن علم و آگاهي كافي در زمان بروز چنين شرايطي براي تصميم گيري صحيح مي‌تواند راه گشاي مشكلات زندگي فرد باشد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : طلاق در سن كم

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طلاق در سن كم،
موضوع:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۳:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در اردبيل كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در اردبيل پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در اردبيل

 

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در اردبيل | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در اردبيل

نام مركز مشاوره ازدواج كرج آدرس
ذهن نو 02166419012
وصال بلوار طالقاني شمالي – كوچه شهيد ميرزايي – ساختمان سينا – طبقه ۳
نيك منش آدرس مركز مشاوره ازدواج كرج – نيك منش : چهارراه طالقاني – ساختمان پزشكان ايرانيان – بلوك ۲ – طبقه اول
مشاوره آرامش برتر طالقاني ، بلوار هفت تير ، ساختمان بورس ، طبقه چهارم ، واحد ۲۴
مركز مشاوره الفباي زندگي جهانشهر ، بلوار ماهان ، نبش كوچه ي غزل ، ساختمان ماهان ، پلاك ٦٥ ، واحد ۳ ، طبقه ي دوم
مركز تخصصي مشاوره و ازدواج طراوت خيابان شهيد بهشتي ، ميدان سپاه ، به سمت سه راه گوهردشت ، نرسيده بِه بازار ملاصدرا ، جنب داروخانه فيروزبخت
نگاه نو چهارراه هفت تير ، مركز تجاري اداري كيش ، طبقه سوم شمالي ، واحد ۴۰۲
دكتر امير آرامي بين ميدان شهدا و چهارراه طالقاني ، نرسيده به اداره پست ، ابتداي كنار گذر ، ساختمان پزشكان ارم ، طبقه ۹ ، واحد ۳۵
گروه زندگي برتر خيابان درختي ، روبروي ميدان عطار ، ساختمان الماس ، واحد ۷
دفتر مشاوره منيژه جاسبي بين چهارراه هفت تير و كارخانه قند ، ساختمان برليان
كلينيك مشاوره و روان شناسي رام فر طالقاني جنوبي ، نبش خيابان شهيد عابديني ، جنب فست فود هايدا ، ساختمان آسمان ، طبقه ۱ ، واحد ۲
راه مهرباني مهرشهر ، فاز ۴ ، چهارراه مسجد جامع ، نبش خيابان۵۰۴ ، پلاك۲
دفتر مشاوره حيدري سه راه گوهردشت ، خيابان وليعصر ۵ ، ساختمان سجاديان ، طبقه ۱ ، واحد ۲
موسسه ازدواج كليد آفرينش خيابان بهشتي ، بين پمپ بنزين حصارك و نمايندگي ايران خودرو ، ساختمان آفرينش
مركز مشاوره و خدمات روانشناسى گلشن ميدان شهدا ، ضلع غربى ميدان ، بعد از آموزشگاه رحمانى ، ساختمان زرندى
مركز مشاوره و خدمات روانشناختي رازي خيابان طالقاني شمالي ، ابتداي بلوار ماهان
دكتر حسين روحاني چهار راه طالقاني ، جنب داروخانه دكتر چلنگر ، ساختمان هستي
مركز مشاوره نظام سلامت محور خيابان شهيد بهشتي ، بين ميدان سپاه و بازار ملاصدرا ، روبروي باشگاه فرهنگي ورزشي سپاه ، جنب موسسه اعتباري ثامن – طبقه ۶، واحد ۶۰۲
مركز مشاوره دكتر معين متري گلشهر ، بين خيابان پونه و بنفشه ، مجتمع جاويد ، طبقه سوم ، واحد ۵
مركز مشاوره فراز انديشان هفت تير ، بلوار استقلال ميدان بهارستان
مركز مشاوره انگيزه حصارك ، بعد از خيابان المهدي ، ساختمان فرش آريانا ، طبقه ۲
مركز مشاوره نيك منش چهار راه طالقاني ، ساختمان پزشكان ايرانيان ، بلوك ۲ ، طبقه اول
مركز مشاوره جاهدي شاهين ويلا ، بين ۳ و ۴ شرقي ، طبقه ي فوقاني فروشگاه عبدي

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع :  مشاوره ازدواج در اردبيل

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۱:۱۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در ساري كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در ساري پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در ساري | بهترين مشاوران در شهرستان ساري

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در ساري | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در ساري

1- مركز مشاوره مرهم، ابتداي خيابان 15 خرداد، كوچه دوم سمت راست، مجتمع مازيار

2- مركز مشاوره رهنمود، خيابان معلم، رو به روي استاندارد، ساختمان تاج

3- مركز مشاوره بامداد، خيابان فرهنگ، خيابان پيوندي، نبش پيوند 2

4- مركز مشاوره طلوع، خيابان فرهنگ، ساختمان شهريار 3

5- مركز مشاوره ياس سپيد، خيابان خاقاني، رو به روي كانون زبان ايران، ساختمان احمد

6- مركز مشاوره رهيافت، بلوار امير مازندراني، طبقه فوقاني بانك توسعه و تعاون، نبش كوچه اتحاد، ساختمان سينا،

7- مركز مشاوره ذهن پويا، ميدان معلم، بلوار پرستار شرقي، پلاك 122

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در ساري | بهترين مشاوران در شهرستان ساري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۵:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

امروزه تنوع طلبي جنسي يه يك مشكل جدي براي جوانان و افراد متاهل تبديل شده است. ميل به برقراري رابطه با جنس مخالف و تامين نيازهاي جنسي يكي از اصلي‌ترين نيازهاي ذاتي يك انسان به شمار مي‌رود. اما در طي چند سال اخير و با پيشرفت و شكوفايي رسانه‌هاي تصويري، بسياري از افراد و به خصوص قشر جوان جامعه براي تامين نياز خود به تنوع طلبي جنسي روي آورده‎اند. برخي از پزشكان تنوع طلبي جنسي را يك نوع اختلال مي‌دانند كه در ادامه ارضاي جنسي نامطلوب و كم رنگ شدن روابط عاطفي شروع به شكل گيري مي‌كند.  البته تمايل افراد به تنوع طلبي جنسي علاوه بر موارد ذكر شده، مي‌تواند دلايل ديگري نيز داشته باشد كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به تماشاي ***گرافي، صحنه‌هاي مستهجن و هيجان انگيز، سايت‌هاي مبلغ جنسي و… اشاره نمود. 

 

 

منبع : تنوع طلبي جنسي مردان در روانشناسي

 

 

تنوع طلبي جنسي چيست؟

تنوع جنسي به عنوان يك اختلال است كه در همه افراد ديده مي‌شود اما درجه بندي متفاوتي دارد. ميزان شيوع اين پديده در مردان بسيار بيشتر از زنان مي‌باشد. با توجه به نظر روانشناسان، اگر زن و مرد رابطه جنسي خوب و رضايتمندي داشته باشند، به هيچ عنوان سراغ تنوع طلبي نمي‌روند. يك فرد تنوع طلب علاقه مند به برقراري رابطه با زنان متعدد چه از لحاظ عاطفي و چه از لحاظ جنسي است و همواره سعي مي‌كند به دنبال ايجاد تنوع در رابطه جنسي خود با ديگران باشد.

در واقع فرد تنوع طلب به كسي اتلاق مي‌شود كه از رابطه فعلي با همسر خود رضايت كافي ندارد و مي‌خواهد روابط جنسي متفاوت را تجربه كند. بسياري از روانشناسان و صاحب نظران، شخصي را كه در زندگي شخصي خود نمي‌تواند لذت جنسي و ارضا شدن را تجربه كند، به فردي گرسنه تشبيه مي‌كنند كه فقط به دنبال غذاست و مي‌خواهد طعم انواع و اقسام مختلف غذاها را بچشد.

 

بيشتر بخوانيد : رابطه جنسي پرخطر | بعد از نزديكي پر خطر چه كنيم؟

     

 

تماس با مشاور

دلايل ايجاد حس تنوع طلبي در افراد

ريشه اصلي شكل گيري اين پديده جنسي را مي‌توان عدم رضايتمندي از رابطه جنسي فعلي و ارضاي نامناسب جنسي برشمرد. همچنين تماشاي صحنه‌ها و فيلم‌هاي نامتعارف جنسي و سايت‌هاي غير مجاز، در بروز هيجانات كاذب افراد نقش بسيار پررنگي ايفا مي‌كنند و از محرك‌هاي اصلي و عوامل تكميل كننده اين پديده جنسي محسوب مي‌شوند. نرسيدن به ارضاي كامل جنسي و كم رنگ شدن عشق و محبت در رابطه زناشويي و همچنين عدم رضايتمندي كافي از شريك جنسي، فرد را وادار مي‌كند جهت تامين نياز جنسي و عاطفي خود روابط متعدد با اشخاص مختلف را تجربه نمايد.

 

آيا تنوع طلبي جنسي در زنان نيز وجود دارد؟

در واقع امروزه پديده تنوع طلبي با وجود محرك‌هاي ذكر شده، در زنان نيز مشاهده مي‌شود اما ميزان شيوع بسيار پاييني دارد. در بسياري از موارد مشاهده شده كه زنان با پسران مجرد يا متاهل وارد رابطه شده‌اند. تنوع طلبي در زنان بر خلاف مردان با هدف تامين كمبودهاي جنسي صورت نمي‌گيرد و دليل متفاوتي دارد. معمولا زنان به دليل كمبود محبت و خلاء عاطفي، به برقراري رابطه با جنس مخالف گرايش پيدا كرده كه به دنبال آن، رابطه نامشروع جنسي شكل مي‌گيرد.

 

عوارض منفي تنوع طلبي در زندگي افراد

عوارض منفي و آسيب‌هاي ناشي از تنوع طلبي در همه افراد يكسان است اما در واقع افرادي كه تعهد خانوادگي دارند و متاهل هستند آسيب‌هاي شديدتري را متحمل مي‌شوند. به طور مثال امكان دارد فردي كه دچار تنوع طلبي جنسي است، وارد رابطه جديدي شده و به شريك زندگي خود خيانت كند كه اين امر مي‌تواند مشكلات متعددي را رقم بزند. آسيب‌هاي ناشي از تنوع طلبي، در وهله اول دامن‌گير زندگي فرد شده و مشكلاتي نظير طلاق و از هم پاشيدن يك زندگي خانوادگي را به دنبال دارد. در چنين شرايطي مسلما فرزندان نمي‌توانند از اين مهلكه جان سالم به در ببرند و به طور حتم مشكلاتي همچون طلاق و كشمش بين پدر و مادر، آينده آن‌ها را به شدت تحت تاثير قرار خواهد داد.

زني كه با يك مرد تنوع طلب ازدواج مي‌كند، ممكن است آزارهاي روحي و عاطفي شديدي را تجربه كند و در نتيجه آن به بيماري‌هاي مختلفي دچار شود. بنابراين نبايد عوارض و آسيب‌هاي تنوع طلبي را ناديده گرفت. در اين بين علاوه بر از هم پاشيدن خانواده، خود فرد تنوع طلب نيز بسيار آسيب مي‌بيند. چنين افرادي به طور معمول در ذهن خود ميان انتخاب لذت و وفاداري در جدال هستند و در نهايت با خاموش كردن نداي وجدان خود، لذت را انتخاب مي‌كنند. شايد برايتان جالب باشد كه بسياري از مردان تنوع طلب هميشه سعي در توجيه كردن رفتارهايشان دارند و در اين مورد از موضوعاتي همچون شرعي بودن چند همسري و ذاتي بودن حس تنوع طلبي بهره مي‌برند.

 

راهكارهاي مناسب جهت بهبود تنوع طلبي‌جنسي

اگر در شريك زندگي‌تان علائم تنوع طلبي را مشاهده مي‌كنيد، پيشنهاد مي‌كنيم راهكارهاي زير را جهت رفع اين مشكل به كار ببريد:

1. در وهله اول سعي كنيد با آرامش و متانت با او گفتگو كرده و به هيچ عنوان او را چشم چران يا خيانت كار خطاب نكنيد. به او بفهمانيد كه دوستش داريد و نمي‌توانيد حضور افراد ديگر را در زندگي‌تان تحمل كنيد.

2. ريشه تنوع طلبي در بسياري از مردان جامعه، ناامني‌هاي روحي و خلاهاي رواني عنوان شده است. بنابراين شما بايد كاري كنيد كه او خودش را باور داشته باشد و سعي كنيد تا حد امكان كنارش باشيد تا تنها نماند.

3. اگر شريك زندگيتان به تنوع طلبي جنسي عادت كرده، تغيير دادن آن بسيار سخت و دشوار است. اما سعي كنيد به هيچ عنوان بهانه‌ها و انكارهاي او را باور نكنيد. شما بايد بدانيد كه هيچ تقصيري در نوع شخصيت و رفتار همسرتان نداريد.

4. اگر با به كارگيري راهكارهاي ذكر شده، احساس كرديد هيچ تغييري در همسرتان مشاهده نشده، بهتر است براي ادامه درمان از يك مشاور روانشناس كمك بگيريد. اغلب روانشناسان بر اين باورند كه تنوع طلبي يك نوع اختلال رواني و اعتياد رفتاري محسوب مي‌شود كه بايد درمان شود. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط صحيح با همسر مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

_آيا تنوع طلبي قابل درمان است؟

در پاسخ به اين سوال بايد گفت در واقع تنوع طلبي جنسي يك اختلال رواني است كه به واسطه عوامل متعددي كه در زندگي فرد رخ داده به وجود مي‌آيد و مانند ديگر اختلالات رواني قابل درمان بوده و نياز به مراجعه به يك مشاور يا روانشناس دارد.

_دليل تنوع طلبي جنسي چيست؟

تنوع طلبي جنسي دلايل متعددي داشته دارد مانند مشاهده بيش از حد فيلم‌هاي مستهجن و يا كمبودهاي عاطفي و جنسي از جانب همسر كه بايد توسط روانشناس ريشه يابي شده و دليل اصلي آن مشخص شود.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : تنوع طلبي جنسي مردان در روانشناسي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۳:۱۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

زوج درماني يكي از شاخه‌هاي روانشناسي است كه با هدف اصلاح مشكلات و بهبود كيفيت رابطه ميان دو نفر ايجاد شده است. اگرچه زن و شوهرها اكثريت افرادي هستند كه براي زوج درماني مراجعه مي‌كنند بااين‌حال اصطلاح زوج، به هرگونه رابطه دونفره گفته مي‌شود به همين خاطر حتي حل اختلافات ميان دو دوست نيز مي‌تواند بخشي از اهداف زوج درماني باشد. در جلسات زوج درماني درمانگران تلاش مي‌كنند تا كيفيت ارتباط ميان طرفين بهبود يابد و دلايلي كه باعث كاهش كيفيت رابطه مي‌شود را شناسايي و براي رفع آن‌ها برنامه‌ريزي كنند. درعين‌حال شما مي‌توانيد در شرايطي كه با طرف مقابل خود هيچ مشكلي نداريد نيز براي بهبود كيفيت ارتباط خود از زوج درماني استفاده كنيد. با توجه به نوع مشكل و دلايلي كه براي آن وجود دارد از روش‌هاي مختلفي براي زوج درماني استفاده مي‌شود كه در ادامه راجع به آن‌ها صحبت خواهيم كرد.

 

منبع : زوج درماني

 

 

زوج درماني چيست؟

زوج درماني شاخه‌اي از روانشناسي است كه به دنبال اصلاح رابطه ميان دو نفر است. درنتيجه برخلاف باور عموم زوج درماني راهكاري نيست كه تنها براي زن و شوهرها مناسب باشد و تمامي افرادي كه در رابطه خود مشكلاتي را احساس مي‌كنند مي‌توانند از اين روش درماني استفاده كنند. براي مثال اگر شما با دوست يا هم‌اتاقي خود دچار مشكل شده‌ايد نيز مي‌توانيد از زوج درماني استفاده كنيد.

زوج‌درمانگران ابتدا توضيح شما از مشكل پيش‌آمده را مي‌شنوند و سپس بدون جانب‌داري از فردي خاص يا گوشزد كردن اشتباهات ديگري سعي مي‌كنند تا با آموزش برخي اصول به طرفين، به آن‌ها در بهبود وضعيت ارتباط خود كمك كنند.

خدمات زوج‌درمانگران

شما مي‌توانيد براي درمان هرگونه مشكلي كه در ارتباط ميان شما و طرف مقابل ايجاد شده از زوج درماني استفاده كنيد و حتي در شرايطي كه مشكل خاصي نيز ميانتان وجود ندارد براي پيشگيري از بروز اختلاف يا بالا بردن كيفيت رابطه از يك زوج‌درمانگر كمك بگيريد. بااين‌حال براي برخي از خدماتي كه در زوج درماني ارائه مي‌شود تقاضاي بيشتري وجود دارد كه در ادامه به معرفي آن‌ها خواهيم پرداخت.

مشاوره پيش از ازدواج

انتخاب شريك زندگي يكي از مهم‌ترين تصميماتي است كه هريك از ما در طول زندگي با آن مواجه مي‌شويم. با توجه به اهميتي كه اين تصميم‌گيري در زندگي آينده و شرايط روحي فرد خواهد داشت بهتر است پيش از هرگونه اقدامي از مناسب بودن طرف مقابل براي شروع زندگي اطمينان پيدا كنيد. مشاوره پيش از ازدواج ميزان تناسب شخصيت شما با طرف مقابل را مشخص كرده و همين‌طور راهكارهايي را براي نحوه تعامل با يكديگر در اختيارتان خواهد گذاشت. آموزش‌هايي كه در طي جلسات مشاوره پيش از ازدواج به طرفين داده مي‌شود باعث خواهد شد تا احتمال بروز تنش و اختلاف در زندگي آن‌ها كاهش پيدا كند. اين موضوع با توجه به اينكه معمولاً بيشتر اختلافات در اوايل زندگي و به دليل آشنايي كمتر طرفين با يكديگر بروز پيدا مي‌كند مي‌تواند تأثير بالايي در داشتن يك زندگي موفق داشته باشد.

تماس با مشاور

براي اطلاع از روند دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

كمك به حل اختلافات

در طول رابطه مشكلات و چالش‌هاي بسياري ميان شما و همسرتان ايجاد خواهد شد. نحوه مديريت اين مشكلات تأثير بسياري در كيفيت رابطه و احساس قلبي شما نسبت به يكديگر خواهد داشت. اين مشكلات مي‌تواند به دليل دخالت و بدرفتاري خانواده‌ها، تفاوت‌هاي فرهنگي و يا بحران‌هايي مانند خيانت روي بدهد. در اين شرايط زوج درماني به شما كمك خواهد كرد تا دلايل مشكلات پيش‌آمده را شناسايي كرده و براي حل آن‌ها برنامه‌ريزي كنيد.

روانشناسان معتقدند بي‌توجهي به حل اختلافاتي كه در طول يك رابطه ايجاد مي‌شود باعث خواهد شد تا آن‌ها در ذهن فرد باقي مانده و با بروز هر مشكل جديدي تمامي خاطرات تلخ مربوط به آن مجددا در ذهن فرد روشن شود. اين موضوع به‌مرورزمان باعث خواهد شد تا كيفيت رابطه كاهش پيداكرده و حتي حجم دلخوري‌ها به ميزاني افزايش پيدا كند كه شما ديگر نتوانيد دليل اصلي مشكلات را پيدا كنيد. به همين خاطر بهتر است پيش از مزمن شدن مشكلات در يك رابطه براي حل آن‌ها اقدام كنيد.

افزايش كيفيت رابطه

حتي در شرايطي كه مشكل خاصي ميان زوجين وجود ندارند آن‌ها مي‌توانند براي بالا بردن كيفيت رابطه از زوج درماني استفاده كنند. نياز به دوست داشتن طرف مقابل و همين‌طور دريافت محبت از جانب آن‌ها يكي از اصلي‌ترين نيازها در زندگي هر فرد است و زوج‌درمانگران خدماتي را براي رسيدن به اين خواسته به شما ارائه خواهند كرد.

درمان مشكلات جنسي

مشكلات جنسي يكي از جدي‌تري دلايلي هستند كه باعث آسيب ديدن رابطه زوجين خواهند شد و بسياري از افراد به دليل شرمي كه از بيان آن‌ها دارند معمولاً به دنبال پيدا كردن راهي براي درمان نخواهند بود. كمك به حل اين مشكلات يكي از اقداماتي است كه زوج‌درمانگران براي شما انجام خواهند داد. درصورتي‌كه درمانگر به اين نتيجه برسد كه مشكلات جنسي در رابطه شما به دليل سردي عاطفي ايجاد شده براي حل اين مشكلات برنامه‌ريزي خواهد كرد و در غير اين صورت به زوجين در پيدا كردن روانشناس متخصص درزمينهٔ مشكلات جنسي كمك خواهد كرد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

آيا شما به زوج درماني نياز داريد؟

برخي نشانه‌ها در رابطه ميان شما و همسرتان نشان‌دهنده اين است كه نياز به استفاده از خدمات زوج درماني داريد. علاوه بر اين دلايل درصورتي‌كه شما احساس مي‌كنيد درزمينهٔ خاصي نياز به دريافت آموزش و كمك داريد نيز مي‌توانيد از روانشناسان كمك بگيريد. توجه داشته باشيد همان‌طور كه گفته شد اين مشكلات مي‌تواند در هر رابطه ديگري به‌غيراز ازدواج نيز وجود داشته باشد.

عادي شدن زندگي

اگر احساس مي‌كنيد رابطه شما حالت سرزندگي و نشاط سابق را ازدست‌داده و ديگر به‌اندازه گذشته از كنار هم بودن لذت نمي‌بريد بهتر است اين موضوع را جدي بگيريد. عادي و يكنواخت شدن زوجين براي يكديگر يكي از مشكلاتي است كه بي‌توجهي به آن مي‌تواند باعث بروز بحران‌هايي مانند خيانت و يا ايجاد طلاق عاطفي در يك رابطه شود. علاوه بر اين نتايج تحقيقات نشان مي‌دهد ميزان رضايت از زندگي و احساس نشاط در افرادي كه رابطه عاطفي گرمي دارند به‌مراتب بالاتر از سايرين است درنتيجه اگر احساس مي‌كنيد ارتباط عاطفي شما به‌اندازه گذشته صميمي نيست بهتر است براي رسيدن به شرايط مطلوب تلاش كنيد.

زياد شدن مشاجره‌ها

اگر دعوا و ناراحتي ميان شما و همسرتان بيشتر شده اين مي‌تواند زنگ خطري براي مشكلاتي در رابطه شما باشد كه بهتر است براي آن‌ها برنامه‌ريزي داشته باشيد. افزايش مشاجرات به اين معناست كه شما و همسرتان توانايي صحبت كردن صحيح با يكديگر را نداريد و يا موضوعي ميان شما حل‌نشده باقي مانده است. علاوه بر اين با توجه به پيامدهاي منفي كه مشاجرات خانوادگي در سلامت روان شما و ساير اعضاي خانواده به‌ويژه فرزندان مي‌گذارد بهتر است براي برطرف كردن اين شرايط تصميم بگيريد.

بروز بحران

ارتباط شما و همسرتان مي‌تواند دستخوش مشكلات جدي مانند اعتياد يا خيانت شود. در چنين شرايطي اگر تصميم داريد رابطه با همسرتان را حفظ كنيد بهتر است با كمك گرفتن از زوج درماني راهكارهايي را براي حل كردن مشكل پيش‌آمده و ترميم آسيب‌هايي كه ارتباط شما از اين مشكل ديده آموزش ببينيد. بسياري از افرادي كه پس از خيانت يا ساير مشكلات جدي مثل ضرب و شتم به زندگي مشترك بازمي‌گردند پس از مدتي متوجه خواهند شد كه نمي‌توانند اختلافات پيش‌آمده را فراموش كنند و اين موضوع زندگي آن‌ها را مجدداً با بحران مواجه خواهد كرد. درنتيجه بهتر است در چنين شرايطي استفاده از زوج درماني را جدي بگيريد.

نبود تفاهم

اگر احساس مي‌كنيد صحبت‌هاي شما و همسرتان به نتيجه مفيدي نمي‌رسد و نمي‌توانيد خواسته‌هايتان را به‌درستي به يكديگر منتقل كنيد و يا در شرايطي كه احساس مي‌كنيد تفريح‌ها و ديدگاه‌هاي شما در زندگي يكسان نيست مي‌توانيد با كمك گرفتن از زوج ‌درماني و بهره بردن از روانشناسي ازدواج پيش از جدي‌تر شدن عدم تفاهم‌هايتان براي حل آن‌ها برنامه‌ريزي كنيد. براي كسب اطلاع بيشتر از روانشناسي ازدواج كليك كنيد. 

زوج درماني | مخالفت همسر با مراجعه به درمانگر

يكي از مشكلاتي كه بسياري از زوجين با آن مواجه مي‌شوند اين است كه علي‌رغم وجود مشكلات، طرف مقابل تمايلي به شركت در جلسات زوج درماني ندارد. با توجه به اينكه عدم همكاري طرف مقابل مي‌تواند اثربخشي زوج درماني را تا حدودي تحت تأثير قرار دهد شما مي‌بايست براي اين موضوع راه‌حلي پيدا كنيد.

با همسرتان صحبت كنيد

اگر فكر مي‌كنيد رابطه شما نياز به دريافت خدمات تخصصي دارد دلايل خود را براي همسرتان بيان كنيد و با توضيح احساسات خود به او نشان دهيد تا چه حد استفاده از جلسات زوج درماني براي شما اهميت دارد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مهارت گفت و گوي موثر زوجين كليك كنيد.

از مشاور بخواهيد با همسرتان صحبت كند

شما مي‌توانيد از مشاور بخواهيد با همسرتان صحبت كرده و او را براي يك جلسه ملاقات حضوري دعوت كند. با توجه به اينكه مخالفت با زوج درماني در بسياري از مواقع معمولاً پس از شروع جلسه اول و با تغيير ذهنيت فرد از بين مي‌رود درنتيجه دعوت درمانگر و حضور فرد در مركز مشاوره مي‌تواند تا حد زيادي كمك‌كننده باشد.

روان‌درماني فردي

اگر علي‌رغم تمامي تلاش‌هاي شما همسرتان حاضر به شركت در جلسات مشاوره نيست بهتر است درمان را به‌صورت انفرادي ادامه دهيد. حضور شما در جلسات درمان اگرچه به‌اندازه حضور هر دو نفر اثربخش نيست بااين‌حال نتايج آن بهتر از رها كردن درمان است. زوج‌درمانگر در چنين شرايطي آموزش‌هايي را راجع به نحوه مديريت رابطه و تعامل با طرف مقابل به شما آموزش خواهد داد كه مي‌تواند تا حدودي به كاهش تنش‌ها كمك كند.

ساختار جلسات زوج درماني

با توجه به اينكه هدف در زوج درماني بهبود شرايط رابطه است جلسات معمولاً برخلاف درمان فردي به‌صورت سه‌نفره و با حضور زوجين و درمانگر صورت مي‌گيرد. البته درصورتي‌كه درمانگر احساس كند نياز دارد با طرفين به‌صورت خصوصي صحبت كند ممكن است در طول درمان برخي جلسات نيز به‌صورت فردي برگزار شود. جلسات مشترك معمولاً براي مدتي در حدود يك ساعت تا يك ساعت و نيم طول كشيده و طبيعتاً هزينه اين شيوه از درمان نيز بيشتر از درمان فردي است.

رويكردهاي مختلف زوج درماني

زوج درماني شناختي-رفتاري

در اين شيوه از زوج درماني درمانگر تلاش خواهد كرد تا رفتارهاي اشتباه زوجين را پيداكرده و شيوه‌هاي صحيح‌تري از تعامل را به آن‌ها آموزش بدهد. براي مثال ممكن است برخي از زوجين چگونگي صحبت يا انتقاد كردن از يكديگر را بلد نباشند و اين باعث بروز مشكل در ميان آن‌ها باشد. درمانگران شناختي-رفتاري شيوه صحيح اين قبيل رفتارها را به زوجين ياد مي‌دهند. همچنين در طول اين جلسات درمانگر تصورات و باورهاي اشتباه زوجين را نيز شناسايي و براي رفع آن‌ها برنامه‌ريزي خواهد كرد. براي مثال اين باور كه طرف مقابل مي‌بايست خود متوجه خواسته‌ها يا انتظارات شما باشد و يا اين تصور كه پس از ازدواج ديگر دليلي براي رسيدگي به‌ظاهر وجود ندارد ازجمله مسائلي هستند كه مي‌تواند مشكلاتي را در رابطه ايجاد نمايد و درمانگر مي‌بايست آن‌ها را با افكار سازنده‌تري جايگزين نمايد. براي شناخت بيشتر درباره رويكرد شناختي-رفتاري كليك كنيد.

ايماگوتراپي

ايماگوتراپي شيوه‌اي از زوج درماني است كه معتقد است زوجين در تمامي لحظات زندگي و حتي شرايطي كه در ظاهر به‌شدت با يكديگر اختلاف دارند مشتاقانه به دنبال يافتن راه‌حلي براي سامان دادن به اوضاع زندگي مشترك خود هستند و همين‌طور نحوه تعامل ميان زوجين را به ديدگاه‌هايي كه فرد راجع به والدين خود دارد نسبت مي‌دهد. مهم‌ترين نكته در ارتباط با ايماگوتراپي اين است كه اين شيوه از درمان تنها در شرايطي كه هر دو نفر در جلسه درماني حضور داشته باشند قابل انجام است.

زوج درماني پويشي

درمانگران پويشي معتقدند رابطه ميان زوجين به‌صورت ناهشيار تحت تأثير ارتباط آن‌ها با والدين يا ساير افراد مهم زندگي است. به همين خاطر در طي جلسات تلاش مي‌شود تا اين تمايلات ناهشيار موردبررسي قرارگرفته و پس از آگاهي فرد از اين موضوع رفتارها و باورهاي جديد به وي آموزش داده مي‌شود.

زوج درماني هيجان مدار

در اين شيوه از درمان بيشتر بر سبك دل‌بستگي زوجين و هيجانات منفي و نامناسبي كه در زندگي آن‌ها وجود دارد تمركز مي‌شود. درمانگران سعي مي‌كنند با استفاده از تكنيك‌هاي تخليه هيجاني يا آرام‌سازي به زوجين كمك كنند تا با مديريت شرايط هيجاني ارتباط ميان زوجين را بهبود ببخشند.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

1. چه زماني بايد به زوج درمانگر مراجعه كرد؟

اگر احساس مي‌كنيد رابطه شما به حد گذشته خوشايند نيست و يا تعداد مشاجرات در ارتباط شما افزايش پيدا كرده بهتر است از يك زوج‌درمانگر كمك بگيريد. همچنين اگر در رابطه شما بحران خاصي مانند خيانت پيش‌آمده و يا صرفاً به دنبال بالاتر بردن كيفيت رابطه هستيد نيز مي‌توانيد از اين درمان استفاده كنيد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : زوج درماني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: زوج درماني،
موضوع:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۱:۰۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد كه چگونه مي‌توان به جبران آسيب خود ارضايي پرداخت؟ خود ارضايي به عنوان عادتي غلط و آسيب‌زا معمولا در نوجواني آغاز شده و گاهي اوقات ممكن است براي هميشه همراه فرد باقي بماند. عادتي كه جداي از آسيب‌هاي جسماني، آسيب‌هاي رواني زيادي نيز به همراه دارد. برخي معتقدند كه آسيب‌هاي خودارضايي جبران ناپذير و هميشگي است اما عده‌اي از متخصصان نظرشان بر خلاف اين مسئله مي‌باشد. خودارضايي هم در پسران و هم در دختران وجود دارد اما در پسران به دليل اينكه اندام تناسلي آن‌ها بيروني است، انجام عمل خود ارضايي آسان‌تر بوده و مي‌­توانند در هر شرايطي به سادگي اين كار را انجام دهند. با آگاهي از راه‌هاي جبران آسيب خود ارضايي و كمك گرفتن از يك فرد متخصصف مي‌توانيد مشكلات ناشي از آن را برطرف سازيد. 

 

منبع : جبران آسيب خود ارضايي

 

 

آسيب هاي خود ارضايي

درباره خودارضايي مطالب ترسناك زيادي وجود دارد كه بايد گفت كمي از آن‌ها اغراق است. البته شكي در اين نيست كه خودارضايي به جسم و روان آسيب مي‌­زند اما اكثر آسيب‌هاي آن جبران پذير است.

آسيب‌هاي جسمي خود ارضايي

-ضعف عضلاني و جسماني

-ضعف حافظه و حواس پرتي

-بي حالي و كمبود انرژي

-آسيب به اندام‌هاي حسي آلت تناسلي كه باعث حساسيت بيش از حد آن شده و ممكن است حتي به بي اختياري ادرار و انزال نيز بيانجامد.

-كمبود آب بدن (يكي از آسيب‌هاي خودارضايي، ضعف بينايي است و دليل آن نه اثر مستقيم خودارضايي، بلكه كاهش آب بدن و به تبع آن كاهش آب چشم است كه مي‌­تواند در بلند مدت به بينايي آسيب بزند.)

[box type="shadow"]
بيشتر بخوانيد : خودارضايي در زنان | رفع عوارض خودارضايي در زنان [/box] 

آسيب‌هاي رواني خود ارضايي

-اعتياد به ***گرافي و خودارضايي

-اضطراب

-افسردگي

-احساس گناه و كاهش اعتماد به نفس

-ناتواني در برقراري رابطه جنسي سالم

[box type="shadow"]
بيشتر بخوانيد : خودارضايي در مردان | علت شروع خودارضايي در مردان [/box] 

جبران آسيب خود ارضايي | چرا خود ارضايي باعث آسيب مي‌شود؟

ارضاي جنسي يا به عبارت ديگر ارگاسم، يك فرايند چند بعدي است كه در آن هم روان و هم جسم فرد درگير است. ارضاي سالم بايد در رابطه جنسي سالم و با همراهي شريك جنسي اتفاق بيفتد و زماني كه اين اتفاق نمي‌­افتد، آسيب زا خواهد بود. در خودارضايي، حتي از نظر جسمي نيز بدن نياز جنسي خود را رفع شده نمي‌­بيند. زماني كه شما رابطه جنسي برقرار مي­‌كنيد، تمام اندام جنسي و جسمي شما در حال تكاپو و فعاليت هستند و ارضا، واقعي است. اما زمان خودارضايي، فرد خود و اندام جسمي خود را مجبور به قرار گرفتن در موقعيت رابطه جنسي مي­‌كند. اين مسئله در بلند مدت باعث آسيب به اندام‌هاي حسي آلت تناسلي شده و باعث مي‌­شود فرد نتواند يك رابطه جنسي سالم را تجربه كند.

از نظر رواني نيز زماني كه شما در حال معاشقه و برقراري رابطه عاشقانه هستيد، هورمون‌هاي مغز در حال ترشح هستند و فعل و انفعالات بسياري در حال رخ دادن در مغز و روان آدمي است. بنابراين زمان خودارضايي به دليل عدم وجود اين محرك‌هاي سالم جنسي، مغز دچار تعارض شده و ممكن است حتي هورمون‌هاي آسيب زايي ترشح كند كه به مرور به ميل جنسي و تحريك جنسي فرد آسيب مي‌­زند.

 

جبران آسيب خود ارضايي

اكثر آسيب هاي خودارضايي به مرور زمان از بين خواهد رفت اما بايد بدانيد كه اين فرايند زمان بر است. براي جبران آسيب خود ارضايي بايد به مدت زمان اعتياد و ميزان تاثير آن بر زندگي روزمره و روابط‌ ميان فردي‌تان توجه كنيد. براي آشنايي با انواع روش‌هاي ترك خودارضايي كليك كنيد. در ادامه برخي از راه‌هاي جبران آسيب هاي خودارضايي عبارتند از:

1. داشتن يك رابطه جنسي سالم

يكي از اصلي‌ترين راه‌هاي ترك خود ارضايي و جبران آسيب‌هاي آن، داشتن يك رابطه عاشقانه و جنسي سالم است كه مي‌­تواند فرد را نسبت به خودارضايي بي نياز كند. البته در اين راه همراهي شريك زندگي شما براي جبران آسيب خود ارضايي ضروري است.

2. تغذيه مناسب

مايع مني مردان شامل حجم زيادي از مواد مغذي مانند پروتئين‌ها، فسفر، پتاسيوم و غيره مي‌باشد كه اسپرم نيز، بخشي از اين مايع مني است كه 2 الي 5  درصد مايع مني را شامل مي­‌شود. بنابراين با هر بار ارضا، حجم زيادي از اين مواد خارج مي‌­شود و نياز به جبران دارد. خوراكي‌هايي با طبع گرم مانند زنجبيل، موز، عسل، مواد حاوي كلسيم مانند لبنيات، تخم شربتي، پروتئين، سبزيجاتي مانند پياز، سير و پيازچه و تمام موادي كه طبع گرم دارند براي جبران آني آسيب هاي خودارضايي مناسب هستند.

3. ورزش منظم

همانطور كه مي‌­دانيد بهترين، كم هزينه‌ترين و قطعي‌ترين راه پيشگيري و درمان اكثر بيماري‌ها، ورزش سالم و منظم است. ورزش روزانه نه تنها ضعف عضلاني و جسماني ناشي از خود ارضايي را جبران مي‌­كند، بلكه اثر زيادي در جبران آسيب‌هاي رواني ناشي از خود ارضايي دارد. اگر يك معجزه براي سلامتي خود مي­‌خواهيد، ورزش منظم را در نظر بگيريد. روزانه ده دقيقه پياده روي و ورزش هوازي كافي است.

4. جبران آسيب خود ارضايي | اصلاح سبك زندگي

مهم‌ترين بعد سبك زندگي، ساعات كافي و سالم خواب است. دير خوابيدن و دير بيدار شدن، به خودي خود آسيب زاست و زماني كه با آسيبي مثل خود ارضايي همراه شده باشد، تاثير منفي زيادي بر بدن مي‌گذارد. بنابراين بهبود ساعت خواب، تغذيه سالم، توجه به آرامش رواني، ارتباط سالم، شغل مناسب و... تمام ابعاد سبك زندگي سالم است.

5. كمك گرفتن از روانشناس

خودارضايي يك مسئله بسيار پيچيده است و بسياري از بخش‌هاي روان و جسم آدمي را درگير خود مي­‌كند. دليل شروع، ادامه و ناتواني در ترك كردن خود ارضايي، همه و همه پر از ابعاد پنهان است كه تنها يك متخصص مي‌­تواند آن‌ها را كشف كرده و به فرد بيمار براي كاهش يا ترك اين عادت كمك كند. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

منبع : جبران آسيب خود ارضايي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: جبران آسيب خود ارضايي،
موضوع:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۸:۲۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در تبريز كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در تبريز پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در تبريز

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در تبريز | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در تبريز

1- مشاوره ازدواج رشد در تبريز _ آدرس مركز مشاوره ازدواج تبريز – رشد تبريز: تبريز ، خيابان ۱۷ شهريور جديد ، روبروي ناحيه ۲ آموزش و پرورش

2- مشاوره ازدواج صدرا در تبريز _ تبريز ، خيابان ۱۷ شهريور ، روبروي بستني وحيد ، برج امپراتور ، طبقه اول ، واحد B

3- مشاوره ازدواج شمس _ آدرس مركز مشاوره ازدواج تبريز – شمس: تبريز ، خيابان آبرسان ، درمانگاه خصوصي بيمارستان شمس

4- مشاوره ازدواج الهام _ تبريز ، تقاطع خيابان ۱۷ شهريور جديد و طالقاني، روبروي بانك مسكن ، ساختمان امروز ـ طبقه دوم

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در تبريز

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۲:۱۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مخالفت خانواده پسر با ازدواج براي بسياري از دختران و پسران جوان تبديل به چالش مهمي براي شروع زندگي مشترك مي‌شود و باعث مي‌گردد تا آن‌ها همواره به دنبال راهكاري براي حل اين موضوع و رسيدن به عشق خود باشند. براي مخالفت خانواده پسر با ازدواج دلايل بسياري وجود دارد كه ازجمله آن‌ها مي‌توان به نامناسب دانستن انتخاب فرزندشان براي ازدواج و اختلافات فرهنگي و مالي اشاره كرد. فارغ از اينكه دليل مخالفت خانواده با ازدواج چيست اين موضوع مي‌تواند تأثيرات منفي بسياري را در زندگي شما ايجاد كند و حتي در بسياري از مواقع مي‌تواند باعث پايان يافتن رابطه و جدايي باشد. به همين خاطر بهتر است راهكاري براي از بين بردن مخالفت آن‌ها پيدا كنيد. در همين راستا كمك گرفتن از مشاوره پيش از ازدواج مي‌تواند تا حد زيادي براي خروج از اين چالش به شما كمك كند.

 

منبع : مخالفت خانواده پسر با ازدواج

 

 

 

مخالفت خانواده پسر با ازدواج

مخالفت خانواده پسر با ازدواج مي‌تواند يكي از مشكلات جدي باشد كه در يك رابطه ايجاد مي‌شود و به ميزاني كه اين مخالفت شدت بيشتري داشته يا پسر به خانواده خود وابسته‌تر باشد مخالفت مي‌تواند اثرات منفي جدي‌تري در زندگي فرد ايجاد نمايد. اين موضوع آقايان را از روز اول در دوراهي ميان همسر و خانواده قرار مي‌دهد و به‌ويژه زماني كه طرف مقابل دائماً به شما گوشزد كند كه به‌عنوان يك مرد مي‌بايست توانايي تصميم‌گيري مستقل را داشته باشيد باعث دشوارتر شدن شرايط براي شما خواهد شد.

مخالفت خانواده پسر با ازدواج فرزندشان مي‌تواند حتي تا سال‌ها پس از ازدواج نيز ادامه پيدا كند. ممكن است خانواده هرگز عضو تازه‌وارد را به‌عنوان عروس خود نپذيرند و اين موضوع را دائماً در رفتار و صحبت‌هاي خود به وي گوشزد كنند. همچنين روانشناسان معتقدند با توجه به فرهنگ خانواده‌ها در كشور ما، مخالفت خانواده پسر يا حتي دختر با ازدواج مي‌تواند شانس موفقيت ازدواج را نيز تا حد زيادي كاهش دهد. به همين خاطر بهتر است پيش از ازدواج موافقت اعضاي خانواده خود را به دست آوريد.

 

بيشتر بخوانيد : نقش خانواده در ازدواج | نقش والدين در ازدواج فرزندان چيست ؟

 

دلايل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

اختلافات فرهنگي و مالي

تفاوت طبقاتي ميان دو خانواده مي‌تواند يكي از دلايل مخالفت خانواده پسر با ازدواج باشد. اين تفاوت مي‌تواند در شرايط مالي يا فرهنگي دو خانواده وجود داشته باشد. با توجه به اهميتي كه ميزان اين تفاوت در زندگي مشترك شما خواهد داشت بهتر است راجع به اين موضوع به‌دقت بيانديشيد. توجه داشته باشيد كه شما علاوه بر همسرتان مي‌بايست با خانواده وي نيز در ارتباط باشيد و درنتيجه تناسب مي‌بايست ميان خانواده‌ها نيز وجود داشته باشد.

تماس با مشاور

در نظر داشتن فردي ديگر

يكي از دلايلي كه مي‌تواند باعث مخالفت خانواده پسر با ازدواج باشد اين است كه آن‌ها فرد ديگري را به‌عنوان عروس خود در نظر گرفته باشند. در چنين شرايطي بهتر است با خانواده خود صحبت كنيد و دلايل بهتر بودن انتخاب خود نسبت به نظر آن‌ها را برايشان بيان كنيد.

نامناسب بودن زمان ازدواج از دلايل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

دليل مخالفت برخي از خانواده‌ها با ازدواج پسرشان نامناسب دانستن فرد موردنظر او نيست. بلكه خانواده‌ها احساس مي‌كنند فرزندشان آمادگي كافي براي ازدواج و مديريت يك زندگي را ندارد. اگر شما احساس مي‌كنيد علي‌رغم تصور خانواده توانايي كافي براي شروع زندگي مستقل را داريد بهتر است توانايي‌هاي خود را به آن‌ها نشان دهيد تا نگراني‌هايشان برطرف شود.

مخالفت با نحوه آشنايي

دوستي‌هاي پيش از ازدواج ازجمله موضوعاتي است كه برخي خانواده‌ها با آن مخالفت دارند و درنتيجه نمي‌خواهند فرزندشان همسر آينده خود را از اين طريق انتخاب نمايد. در چنين شرايطي بهتر است از خانواده خود بخواهيد مدتي را براي شناخت بيشتر فرد موردنظر شما و خانواده او اختصاص دهند و تصميم‌گيري را به پايان اين دوره واگذار نماييد. 

 

بيشتر بخوانيد : دوستي هاي قبل از ازدواج چه فوائد و آسيب هايي دارد؟

 

تمايل به وابستگي فرزندان

بعضي از والدين تمايل دارند فرزندانشان هرگز مستقل نشده و براي هميشه در كنار آن‌ها زندگي كنند. به همين خاطر با ازدواج آن‌ها به‌عنوان تهديدي كه قرار است باعث جدايي فرزندشان شود مخالفت خواهند كرد. اين موضوع به‌ويژه در مادراني كه ارتباط عاطفي قوي با همسر خود ندارند بيشتر ديده مي‌شود. با توجه به اينكه وابستگي مي‌تواند در طول زندگي مشترك شما نيز مشكلاتي را به همراه داشته باشد بهتر است در شرايطي كه احساس مي‌كنيد دليل مخالفت‌ها چنين چيزي است از يك مشاور خانواده كمك بگيريد.

مسائل مالي از دلايل مخالفت خانواده پسر با ازدواج

مخالفت خانواده پسر با ازدواج گاهي نيز مي‌تواند به دليل اختلاف مالي بر سر مسائلي نظير مهريه ايجاد شده باشد. در چنين شرايطي بهتر است با همسرتان صحبت كرده و توافق خود را به هر دو خانواده اعلام كنيد. سعي كنيد در ارتباط با مسائل مختلف خود و همسرتان تصميم گرفته و از ايجاد حاشيه‌ها جلوگيري كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

اهميت مخالفت خانواده پسر با ازدواج

براي بعضي از افرادي كه علي‌رغم مخالفت خانواده‌ها تصميم دارند با يكديگر ازدواج كنند اين سؤال پيش خواهد آمد كه مخالفت خانواده‌ها با ازدواج مي‌تواند چه مشكلاتي را براي زندگي مشترك آن‌ها ايجاد كند؟ مخالفت خانواده پسر با ازدواج باعث بروز مشكلاتي مي‌شود كه در ادامه به آن‌ها اشاره خواهيم كرد.

اختلافات ادامه‌دار

در بسياري از موارد اختلاف خانواده با عروس جديد براي مدت طولاني يا حتي تا هميشه باقي خواهد ماند و اين موضوع به اين معناست كه شما از ابتدا زندگي پرحاشيه‌اي را شروع خواهيد كرد. اين حاشيه‌ها مي‌تواند باعث بروز مشكلات بسياري در زندگي مشترك شما شود كه ممكن است توانايي مديريت آن‌ها را نداشته باشيد.

ايجاد دوراهي عاطفي

مرداني كه علي‌رغم مخالفت خانواده با همسر دلخواه خود ازدواج مي‌كنند خود را در تعارض ميان خانواده و همسر قرار مي‌دهند و مديريت اين موضوع انرژي رواني بسياري را از آن‌ها خواهد گرفت. اين موضوع مي‌تواند تا جايي پيش برود كه شما مجبور به كنار گذاشتن خانواده يا همسرتان شويد. همچنين فرزندان شما نيز در آينده درگير اين تعارضات مي‌شوند و از داشتن يك خانواده و فاميل منسجم محروم خواهند بود.

طلاق يا سردي عاطفي

تجربه نشان مي‌دهد با توجه به فرهنگ كشور ما كه خانواده نخست هر فرد جايگاه بالايي براي وي دارد مخالفت خانواده‌ها با ازدواج باعث بروز مشكلات و حاشيه‌هاي بسياري در زندگي مشترك شما مي‌شود كه گاهي مديريت كردن آن‌ها غيرممكن خواهد بود و اين موضوع مي‌تواند باعث از بين رفتن كيفيت رابطه عاطفي يا حتي طلاق باشد.

براي آگاهي بيشتر درباره دخالت والدين در ازدواج كليك كنيد.

راهكارهايي براي رفع مخالفت خانواده پسر با ازدواج

با توجه به پيامدهايي كه مخالفت خانواده پسر با ازدواج مي‌تواند در زندگي شما ايجاد كند بهتر است تلاش كنيد تا پيش از ازدواج موافقت همه اعضا را به دست آورده و شروع زندگي خود را با خاطرات شيريني رقم بزنيد. ازجمله راهكارهايي كه براي جلب رضايت خانواده مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد موارد زير را دربر مي‌گيرد.

با خانواده صحبت كنيد

سعي كنيد در يك شرايط مناسب ازنظر زمان و مكان با اعضاي خانواده خود صحبت كرده و خواسته‌تان را مطرح نماييد. اگر احساس مي‌كنيد صحبت كردن هم‌زمان با تمامي اعضاي خانواده احتمال موفقيت صحبت‌ها را كاهش مي‌دهد با هريك از آن‌ها به‌طور خصوصي صحبت كنيد. بهتر است اين كار را با عضوي از خانواده شروع كنيد كه جلب رضايت وي آسان‌تر است و سپس با كمك همين فرد سايرين را نيز راضي كنيد. در طي گفت‌وگو با اعضاي خانواده خود به اين مسائل توجه داشته باشيد:

 • به صحبت‌هاي ديگران با دقت گوش دهيد و به آن‌ها نشان دهيد نگراني‌هايشان را مي‌فهميد. به خاطر داشته باشيد مخالفت يكسره و جانب‌داري بيش‌ازحد باعث شكست خوردن بحث مي‌شود.
 • دلايل خود براي مناسب دانستن فرد موردنظرتان را براي خانواده بيان كنيد و سعي كنيد سؤالات آن‌ها را جواب دهيد تا ابهامي باقي نماند.
 • از خانواده خود بخواهيد مدتي را به شما براي ارتباط با فرد موردنظرتان زمان بدهند و تصميم‌گيري را به ايجاد شناخت بيشتر از يكديگر موكول كنيد.

روبه‌رو كردن خانواده با فرد موردعلاقه‌تان

در شرايطي كه دليل مخالفت خانواده نامناسب دانستن فردي است كه براي ازدواج انتخاب كرده‌ايد شايد بهتر باشد اين فرد را با خانواده خود روبه‌رو كنيد و فرصت صحبت با يكديگر را براي آن‌ها ايجاد نماييد. به عبارتي خانواده شما مي‌بايست زماني را براي دفاع از خود به شخص موردعلاقه شما بدهند و پس از شنيدن صحبت‌هاي او قضاوت كنند.

مشاوره پيش از ازدواج

يكي از اقداماتي كه روانشناسان خانواده در جلسات مشاوره پيش از ازدواج انجام مي‌دهند بررسي دلايل مخالفت خانواده‌ها و تلاش براي جلب موافقت آن‌هاست. درنتيجه استفاده از مشاوره پيش از ازدواج مي‌تواند يكي از راهكارهاي مفيد براي برطرف كردن مخالفت خانواده پسر باشد. روانشناسان در طي جلسات مشاوره ميزان تناسب شما و طرف مقابل را بررسي كرده و درصورتي‌كه مخالفت خانواده‌ها بي‌دليل باشد از طريق برگزاري جلسات گروهي به شما براي به دست آوردن موافقت آن‌ها كمك خواهند كرد. همچنين در شرايطي كه شما و طرف مقابلتان علي‌رغم تمامي مخالفت‌ها تصميم داريد با يكديگر ازدواج كنيد مشاورين راهكارهايي را براي مديريت زندگي مشترك با وجود حواشي كه در آن ايجاد خواهد شد به شما آموزش مي‌دهند. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

1. مخالفت خانواده پسر با ازدواج چه مشكلاتي را ايجاد خواهد كرد؟

اين مخالفت مي‌تواند باعث پايان يافتن رابطه باشد اما در شرايطي كه علي‌رغم مخالفت خانواده شما تصميم به ازدواج گرفته‌ايد بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد كه حداقل براي مدتي خود را در يك دوراهي عاطفي ميان همسر و خانواده خود قرار مي‌دهيد و اين موضوع انرژي رواني بسياري را از شما خواهد گرفت.

2. چطور مي‌توان خانواده پسر را براي ازدواج راضي كرد؟

سعي كنيد با خانواده صحبت كنيد و دلايل مخالفتشان را بشنويد. اگر براي دلايل آن‌ها پاسخي داريد مطرح كنيد و يا از آن‌ها بخواهيد اجازه دهند مدتي را براي آشنايي با طرف مقابل اختصاص دهيد و تصميم‌گيري را به پايان اين دوره موكول كنيد. استفاده از مشاوره پيش از ازدواج نيز مي‌تواند تا حد زيادي كمك‌كننده باشد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مخالفت خانواده پسر با ازدواج

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۵:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افسردگي مزمن كه در اصطلاح تخصصي بيشتر با نام‌هاي ديس تايمي، افسرده خويي و اختلال افسردگي پايدار شناخته مي‌شود، نوعي افسردگي است كه در آن علائم اختلال به شدت افسردگي اساسي وجود ندارند اما اين علائم به مدت بسيار طولاني‌تري در فرد باقي مي‌مانند و در نتيجه چالش‌هاي زيادي را در زندگي او ايجاد مي‌كنند. در ادامه اين مقاله در مورد علائم افسردگي مزمن، علل بروز و روش‌هاي درمان آن اطلاعات بيشتري را ارائه كرده‌ايم. براي كسب آگاهي در اين زمينه تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه اختلالات خلقي كليك كنيد. 

 

 

منبع : افسردگي مزمن چه نشانه هايي دارد

 

 

 

 

افسردگي مزمن چيست و چه علائمي دارد؟

افسردگي مزمن يكي از انواع اختلالات افسردگي است كه در اصطلاح تخصصي روان پزشكي بيشتر با نام هاي ديس تايمي، افسرده خويي و افسردگي پايدار شناخته مي‌شود. در اين شرايط فرد نسبت به افسردگي اساسي علائم كمتري از از اختلال خلقي را بروز مي‌دهد. با اين حال اين علائم به مدت طولاني‌تري (دست كم به صورت دو ماه كامل) همراه او خواهند بود و در نتيجه به بروز چالش‌هاي مزمن در زندگي مي‌انجامند. از جمله مهم‌ترين نشانه‌هاي ابتلا به افسردگي مزمن بايد به موارد زير اشاره كرد:

-نداشتن علاقه و انگيزه كافي براي انجام فعاليت‌هاي روزمره
-احساس غمگيني و پوچي مفرط در زندگي
-نااميدي نسبت به خود، ديگران و آينده
-احساس خستگي مفرط و نداشتن انرژي كافي براي انجام فعاليت‌ها
-اعتماد به نفس پايين، خودانتقادگري مفرط يا دچار بودن به احساس بي كفايتي
-تحريك پذيري مفرط يا تجربه خشم مفرط
-تجربه ناتواني‌هايي در تمركز و تصميم گيري
-كاهش ميزان فعاليت و ثمربخشي در زندگي
-درگيري با احساس گناه شديد
-داشتن اشتهاي بسيار كم يا بالعكس اشتهاي زياد و پرخوري
-دچار بودن به اختلالات خواب نظير بي خوابي

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه علائم افسردگي كليك كنيد. 

تماس با مشاور

 

علل بروز افسردگي مزمن

افسردگي مزمن همانند اختلال افسردگي اساسي يك علت واحد ندارد. بلكه متخصصان بر اين باورند كه اين مشكل از تعامل علل و فاكتورهاي گوناگون پديد مي‌آيد. از جمله مهم‌ترين عواملي كه در بروز افسردگي مزمن نقش دارند مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1- تفاوت هاي زيستي  

عوامل زيستي نظير ژنتيك يا تفاوت‌هايي در ساختارهاي مغزي مي‌توانند در بروز اختلالات روانشناختي از جمله افسردگي مزمن تاثير گذار باشند. در واقع افرادي كه زمينه ژنتيكي ابتلا به اين مشكلات را دارند، بيش از ديگران احتمال دارد كه هنگام قرار گرفتن در شرايط سخت و ناكام كننده علائمي از از اختلالات افسردگي را از خود نشان دهند.

2- ميزان انتقال دهنده هاي عصبي

امروزه پژوهشگران به اين نتيجه رسيده‌اند كه اختلالات افسردگي با كاهش برخي انتقال دهنده‌هاي عصبي در مغز همراه هستند. از جمله مهم‌ترين اين انتقال دهنده‌ها مي‌توان به سروتونين و نوراپي نفرين اشاره كرد. از همين روست كه بسياري از متخصصين در درمان افسردگي از داروهاي ضد افسردگي و افزايش دهنده سروتونين استفاده مي‌كنند.

با اين حال برخي مطالعات بيانگر آنند كه افت سطوح انتقال دهنده‌هاي عصبي و شيميايي مغز علت افسردگي نيستند بلكه پيامد آن هستند. علل افسردگي بيش از هرچيز به عوامل روانشناختي برمي‌گردد و به درمان‌هاي غير دارويي نظير روان‌درماني فردي و خانواده درماني نياز دارد. اگر ريشه‌هاي روان شناختي افسردگي برطرف شود، سطوح انتقال دهنده‌ها نيز به طور خودكار به حالت اوليه باز خواهند گشت.

3- رويدادهاي زندگي

رويدادهاي استرس‌زاي زندگي يكي از دلايل عمده بروز انواع اختلالات افسردگي از جمله افسرده خويي هستند. از جمله مهم‌ترين اتفاقاتي كه مي‌توانند منجر به بروز ديس تايمي شوند بايد به از دست دادن والدين در سال‌هاي اوليه زندگي، از دست دادن عزيزان، درگيري با مشكلات مزمن در زندگي نظير فشارهاي كاري و مالي و ساير مواردي از اين قبيل اشاره كرد.

 

پيامدهاي ابتلا به افسردگي مزمن

از آنجايي كه افسرده خويي مدت زمان زيادي در زندگي فرد باقي مي‌ماند، مي‌تواند چالش‌هاي زيادي را به همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترين مشكلاتي كه در اين شرايط اتفاق مي‌افتند مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

-كاهش كيفيت زندگي در ابعاد مختلف
-مبتلا شدن همزمان به ساير اختلالات روانشناختي نظير افسردگي اساسي و اضطراب
-پناه بردن به به مواد و الكل براي كاهش رنج‌هاي رواني
-بروز تعارضات بين فردي و مشكلات خانوادگي به دليل كج خلقي دائمي
-دچار شدن به افكار مرگ و افزايش ريسك خودكشي

 

درمان افسردگي مزمن

براي درمان افسردگي مزمن روش‌هاي متفاوتي وجود دارد. براي مثال كمك گرفتن از جلسات روان درماني با رويكردهاي روان تحليلي نظير رويكرد روانپويشي و تحليل روابط ابژه مي‌توانند تا حد بسياري كمك كننده باشند. همچنين رويكردهاي شناختي رفتاري نيز امروزه در اكثر تحقيقات پژوهشي توانسته‌اند تاثيرگذاري خود را در درمان انواع اختلالات رواني از جمله اختلالات افسردگي نشان دهند. براي ارزيابي دقيق‌تر مشكل خود و دريافت درمان‌هاي مناسب لازم است كه به يك روان شناس باليني مراجعه نماييد. در صورتي كه روانشناس تشخيص دهد در كنار جلسات روان درماني به دريافت داروهاي ضد افسردگي نيز نياز داريد، شما را به يك روان پزشك ارجاع خواهد داد. براي كسب اطلاعات در زمينه درمان افسردگي كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

– آيا افسردگي مزمن با داروهاي ضد افسردگي درمان مي‌شود؟

درمان‌هاي دارويي ممكن است براي بهبود افسردگي مزمن لازم باشند اما به تنهايي كافي نيستند. افراد بايد حتما به كمك يك روانشناس از جلسات روان درماني نيز براي بهبود مشكل خود كمك بگيرند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره افسردگي كليك كنيد. 

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : افسردگي مزمن چه نشانه هايي دارد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۳:۳۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر