مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

افسردگي سالمندان يكي از جدي‌ترين مشكلات براي سلامت روان آن‌هاست كه متأسفانه توجه چنداني به آن نمي‌شود. بسياري از افراد، افسردگي سالمندان و غم يا گوشه‌گيري آن‌ها را موضوعي طبيعي و به دليل تغييرات زندگي يا مرگ عزيزان مي‌دانند؛ اين در حالي است كه ميان يك غم طبيعي و احساس افسردگي تفاوت بسياري وجود دارد. با توجه به اينكه افسردگي سالمندان مي‌تواند مشكلات بسياري نظير مشكلات شناختي يا حتي خودكشي را به همراه داشته باشد بهتر است نسبت به اين موضوع توجه ويژه‌اي داشته باشيد و درصورتي‌كه نشانه‌هاي افسردگي يا هر بيماري روحي ديگري را در خود يا والدين سالمندتان مي‌بينيد از يك روانشناس متخصص در اين زمينه كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

 

منبع :  افسردگي سالمندان

 

 

افسردگي سالمندان

بر اساس پژوهشي كه در سال 2020 ميلادي با هدف بررسي افسردگي سالمندان صورت گرفت، افسردگي شايع‌ترين بيماري رواني در ميان سالمندان است. اين پژوهش نشان داد در ميان سالمندان افرادي كه در شهرها زندگي مي‌كنند، دايره ارتباطي كمتري دارند و همچنين افرادي كه در سنين ابتداي سالمندي هستند با احتمال بيشتري به افسردگي مبتلا مي‌شوند. اگرچه افسردگي در سالمندان نيز تا حد زيادي مشابه سنين پايين‌تر است بااين‌حال ممكن است برخي از نشانه‌هاي اين اختلال در اين گروه سني متفاوت از ديگران باشد. براي مثال افسردگي سالمندان بيش از غم با نشانه‌هايي مثل بي‌ميلي به برقراري ارتباط و گوشه‌نشيني يا ميل به تنهايي و انزوا خود را نشان مي‌دهد. همچنين پرخاشگري يا بروز اختلالات رفتاري و يا تغيير در توانايي‌هاي ذهني ازجمله نشانه‌هايي هستند كه افسردگي مي‌تواند براي سالمندان ايجاد نمايد.

متأسفانه اغلب مردم تغيير رفتار در سالمندي را موضوعي طبيعي مي‌دانند كه به دليل تغيير شرايط زندگي ايجاد مي‌شود. براي مثال آن‌ها كاهش سطح فعاليت سالمند را به بازنشستگي و يا ناتواني‌هاي جسمي نسبت مي‌دهند. اين درحاليست كه بسياري از سالمنداني كه به لحاظ روحي در شرايط سالم قرار دارند، علي‌رغم بازنشستگي به فعاليت خود ادامه مي‌دهند. درنتيجه درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد رفتار عزيزتان نسبت به گذشته تفاوت‌هاي جدي پيدا كرده، بهتر است دراين‌باره از يك روانشناس كمك بگيريد و يا از او بخواهيد راهكارهايي را براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري به شما آموزش دهد. 

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

پيامدهاي افسردگي سالمندان

1- لذت نبردن از زندگي

لذت نبردن از زندگي را مي‌توان اولين پيامد افسردگي سالمندان دانست. به خاطر داشته باشيد افسردگي در سالمندان درست به‌اندازه ساير گروه‌هاي سني و يا حتي بيش از آن‌ها براي فرد دردناك است و مي‌بايست نسبت به آن توجه ويژه‌اي داشته باشيد. سالمندان نيز درست مانند ساير افراد از حق زندگي باكيفيت برخوردار هستند و مي‌بايست براي برطرف كردن هرگونه مانع در اين زمينه اقدام كرد.

تماس با مشاور

2- دشواري در توانايي‌هاي ذهني

افسردگي مي‌تواند مشكلاتي را در توانايي‌هاي ذهني ايجاد نمايد. برخي از اين ناتواني‌ها به‌صورت مستقيم و به دنبال افسردگي پيش مي‌آيد و برخي از آن‌ها نيز به‌عنوان پيامد غيرمستقيم ابتلا به افسردگي ايجاد مي‌شوند. ناتواني در حفظ تمركز و بروز مشكل در توانايي قضاوت و تصميم‌گيري، كند شدن سرعت فعاليت‌ها از مهم‌ترين نشانه‌هاي افسردگي هستند. علاوه بر اين در بسياري از سالمندان به دنبال افسردگي علائمي مشابه زوال عقل نيز ديده مي‌شود كه گاهي اوقات تمايز اين دو اختلال را حتي براي متخصصين دشوار مي‌كند. ناگهاني شروع شدن يكي از نشانه‌هاي ناتواني‌هاي ذهني است كه به دنبال افسردگي ايجاد مي‌شود و همين‌طور پس از اقدام براي درمان افسردگي نيز به‌تدريج بهبود پيدا مي‌كنند.

افسردگي درعين‌حال باعث مي‌شود دايره فعاليت فرد و ميل وي به برقراري ارتباط با ديگران كاهش پيدا كند و همين‌طور توجه به سلامت جسمي نيز دچار اختلال شود. با توجه به اهميت اين مسائل در جلوگيري از ابتلا به آلزايمر يا هرگونه بيماري ذهني ديگر بي‌توجهي به آن‌ها يكي ديگر از راه‌هايي است كه باعث تأثير افسردگي بر ناتواني‌هاي ذهني مي‌شود.

3- بروز مشكلات جسمي

متخصصين معتقدند افسردگي ارتباط مستقيمي با ابتلا به بيماري‌هاي جسمي، كند شدن روند بهبودي يا حتي افزايش شدت بيماري دارد. به همين خاطر شايد بتوان بروز مشكلات جسمي ازجمله پايين آمدن سطح ايمني بدن و يا ابتلا به سرطان را يكي از پيامدهاي افسردگي در سالمندان دانست.

4- خودكشي

خودكشي به دليل افسردگي يا اضطراب يكي از مشكلات جدي در سالمندي است. اهميت اين موضوع به قدري است كه بر اساس آمارهاي سالانه ميزان خودكشي در سالمندان به‌مراتب بيشتر از جوانان يا سنين ميان‌سالي است. به همين خاطر لازم است كه به درمان اين بيماري توجه كافي داشته باشيد.

دلايل افسردگي سالمندان

چه دلايلي باعث بروز افسردگي در سالمندان مي‌شود؟ پاسخ به اين سؤال با توجه به شرايط زندگي و باورهاي هر فرد مي‌تواند متفاوت باشد. بااين‌حال برخي دلايل نقش بيشتري در ايجاد افسردگي سالمندان دارند. اگر در اطراف شما فرد سالمندي با يك يا چند مورد از اين عوامل خطر را در زندگي تجربه مي‌كند بهتر است براي پيشگيري از ابتلاي وي به افسردگي يا جلوگيري از افزايش شدت آن از يك متخصص روانشناسي كمك بگيريد. براي آشنايي با علل افسردگي در سنين مختلف كليك كنيد.

+ نزديك شدن به سال‌هاي پاياني عمر

يك واقعيت غيرقابل‌انكار اين است كه سالمندي آخرين دوره از زندگي هر فرد است و اين موضوع گاهي اضطراب و ناراحتي بسياري براي فرد به همراه خواهد داشت. آن‌ها از يك‌سو متوجه اشتباهات زندگي خود شده و فرصتي براي جبران آن‌ها نمي‌بينند و از سوي ديگر نزديك شدن به مرگ را تجربه مي‌كنند كه اين مسائل مي‌تواند تا حد زيادي شرايط روحي آن‌ها را دچار بحران نمايد.

+ كاهش سطح فعاليت و بازنشستگي

بازنشستگي و فعاليت كمتر در محيط اجتماعي يكي از موضوعاتي است كه در اكثر موارد همراه با سالمندي اتفاق خواهد افتاد. با توجه به اينكه اين موضوع قدرت كنترل و اثرگذاري فرد بر محيط اطراف‌اش را كاهش مي‌دهد احتمال بروز افسردگي در سالمندان را نيز بالا مي‌برد. آن‌ها معمولاً خود را به‌صورت افرادي ازكارافتاده يا ناتوان باور مي‌كنند و اين موضوع مي‌تواند باعث احساس افسردگي در فرد شود.

 

بيشتر بخوانيد : افسردگي بعد از بازنشستگي | آيا بيكاري بعد از بازنشستگي باعث افسردگي مي شود؟

 

+ افسردگي سالمندان ناشي از مشكلات مربوط به سلامت

بيماري‌هاي سنين سالمندي يكي از مهم‌ترين عوامل اثرگذار در بروز افسردگي هستند. بيماري‌ها از طرفي توانايي فعاليت و لذت بردن فرد از زندگي را كاهش مي‌دهند و از سوي ديگر ترس از مرگ را در وي افزايش مي‌دهند. مشكلات اقتصادي، وابستگي به ديگران يا ساير مشكلاتي كه به دنبال بيماري براي فرد ايجاد مي‌شود نيز مي‌تواند در بروز افسردگي نقش داشته باشد.

+ وابستگي به ديگران

بسياري از سالمندان به دلايلي مانند از دست دادن همسر و تنهايي، مشكلات مربوط به سلامت يا ناتواني‌هاي اقتصادي به همراه فرزندان خود زندگي مي‌كنند. اين موضوع مي‌تواند تبديل به دليلي براي افسردگي سالمندان شود. از دست دادن استقلال عمل براي تصميم‌گيري و يا احساس سربار ديگران بودن ازجمله موضوعاتي است كه فرد را نسبت به افسردگي آسيب‌پذير مي‌كند.

+ احساس تنهايي

سالمندي بازه سني است كه هر يك از فرزندان زندگي مستقلي تشكيل داده و مشغله‌هاي خود را دارند. درعين‌حال ممكن است همسر، والدين، خواهر و برادر يا دوستان خود را نيز از دست داده باشد و اين مسائل همگي مي‌تواند باعث احساس تنهايي در وي شود. توجه داشته باشيد كه تنهايي در كنار بعد فيزيكي مي‌تواند به‌صورت تنهايي رواني نيز اتفاق بيفتد. اين موضوع به اين معناست كه فرد علي‌رغم حضور اطرافيان احساس مي‌كند كسي متوجه احساسات و نيازهاي وي نيست و اين مي‌تواند باعث افسردگي شود. به همين خاطر بهتر است سعي كنيد با كمك گرفتن از روانشناسان يا بالا بردن دايره مطالعاتي خود، از نيازهاي روحي سالمندان آگاهي پيدا كنيد.

افسردگي سالمندان | پيشگيري

سبك زندگي سالم

داشتن الگوي خواب و تغذيه مناسب و همين‌طور برنامه‌ريزي براي ورزش منظم ازجمله موضوعاتي هستند كه مي‌تواند تا حد زيادي به شما براي مقابله با افسردگي كمك كند. درنتيجه سعي كنيد تا جاي ممكن شرايط زندگي خود را روي اصول و برنامه پيش ببريد.

ارتباط با دوستان

به‌طوركلي ارتباط با ديگران و احساس تعلق‌خاطر از مهم‌ترين موضوعاتي است كه شما را در مقابل افسردگي ايمن مي‌كند. بهتر است در ارتباطات خود علاوه بر اينكه سعي مي‌كنيد زماني را با فرزندان و خانواده‌تان بگذرانيد، اوقاتي را نيز به برقراري رابطه با افرادي در گروه سني خود اختصاص دهيد. اين افراد به دليل شرايط مشابهي كه با شما دارند احساس درك شدن و همدلي بيشتري را به شما منتقل خواهند كرد و علاوه بر اين به شما براي حفظ احساس استقلال كمك مي‌كند.

تغيير در باورها

باورهاي اشتباه بسياري در رسيدن به سنين سالمندي وجود دارد كه پذيرش آن‌ها مي‌تواند شما را به سمت افسردگي سوق دهد. باورهايي مثل ناتواني يا ازكارافتادگي، در انتظار مرگ بودن و يا ناآگاهي از مسائل روز جهان ازجمله اين افكار هستند. به ميزاني كه شما اين افكار اشتباه را باور كرده و هماهنگ با آن‌ها رفتار كنيد خود را در مقابل افسردگي آسيب‌پذير مي‌كنيد. درنتيجه سعي كنيد تا با تغيير افكار و باورهاي ذهنيتان به سالمندي به‌عنوان يك پديده منفي و ناخوشايند نگاه نكنيد.

حفظ فعاليت

سعي كنيد تا جاي ممكن فعاليت خود در محيط اجتماعي را حفظ كنيد. با توجه به شرايط جسمي و موقعيت زندگي‌تان اين فعاليت‌ها مي‌تواند موضوعات متفاوتي نظير انتخاب شغل، فعاليت در خيريه‌ها، كمك كردن به فرزندان يا هر موضوع ديگري را در بربگيرد. به اين موضوع توجه داشته باشيد كه فعاليت علاوه بر دور كردن افكار منفي و مزاحم، موجب ايجاد تصوير سودمند بودن در ذهن‌تان براي پيشگيري از افسردگي خواهد شد.

كمك گرفتن از مشاورين براي افسردگي سالمندان

شما در سنين سالمندي به همان ميزان كه نياز داريد تا سلامت جسمي خود را موردبررسي قرار دهيد مي‌بايست به شرايط روحي خود نيز توجه داشته باشيد. تغييرات جدي كه به دنبال افزايش سن در زندگي هر فرد ايجاد مي‌شود نياز به كمك گرفتن از متخصصين را افزايش مي‌دهد. به همين خاطر بهتر است براي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي روحي و يا آموزش راهكارهايي براي حفظ توانايي‌هاي ذهني خود از يك روانشناس كمك بگيريد.

افسردگي سالمندان | درمان

افسردگي اختلالي نيست كه به‌خودي‌خود بهبود پيدا كند و بي‌توجهي به درمان آن علاوه بر اينكه باعث مزمن شدن يا افزايش شدت آن مي‌شود به‌تدريج در تمامي جنبه‌هاي زندگي فرد نفوذ كرده و او را دچار مشكل مي‌كند. به همين خاطر در شرايطي كه متوجه نشانه‌هاي افسردگي سالمندان مي‌شويد بهتر است در اولين فرصت از يك متخصص روانشناسي براي درمان كمك بگيريد. براي آشنايي با انواع روش‌هاي درمان افسردگي كليك كنيد. از مهم‌ترين اقداماتي كه روانشناسان براي درمان افسردگي انجام مي‌دهند مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

از بين بردن افسردگي سامندان با تغيير در افكار منفي

در نخستين قدم روانشناسان به بيمار كمك مي‌كنند باورهاي اشتباه و منفي كه باعث ايجاد يا تداوم افسردگي مي‌شوند را شناسايي كنند. تصور اينكه فرد به حد كافي دوست‌داشتني نيست، نزديك بودن مرگ و به‌خصوص ناتواني ازجمله موضوعاتي هستند كه باعث ايجاد احساسات منفي در سالمندان مي‌شوند. در طي جلسات درماني روانشناس به بيمار كمك خواهد كرد تا اين افكار را شناسايي كرده و با تصورات مثبت‌تري جايگزين نمايد.

آموزش‌هاي رفتاري مناسب

يكي از مشكلاتي كه مي‌تواند باعث افسردگي سالمندان باشد اين است كه آن‌ها در برخي رفتارها ضعيف هستند. روانشناسان از طريق ايجاد تكاليف هفتگي به فرد كمك مي‌كنند تا اين رفتارها را آموزش ديده و به كار ببندد. براي مثال ممكن است از وي بخواهند براي مبارزه با تصور ناتواني فعاليت‌هايي را براي خود در نظر گرفته و آن‌ها را انجام دهد. همچنين برخي سالمندان نياز دارند تا آموزش‌هايي را در ارتباط با نحوه بيان نيازها و خواسته‌هايشان به ديگران آموزش ببينند.

درمان‌هاي هيجاني

احساسات منفي نظير ترس از مرگ يا غم از دست دادن عزيزان ازجمله موضوعاتي است كه مشكلات بسياري را براي سالمندان ايجاد خواهد كرد. روانشناسان با استفاده از تكنيك‌هاي درمان هيجاني به فرد كمك مي‌كنند تا احساسات منفي خود را تخليه كند و همين‌طور راهكارهايي را براي مديريت احساسات به وي آموزش مي‌دهند.

خانواده‌درماني افسردگي سالمندان

علاوه بر سالمندان اطرافيان آن‌ها هم مي‌بايست نكاتي را در مورد ارتباط با سالمندان و بيماري‌هاي روحي شايع اين دوره آموزش ببينند. به همين خاطر در طي درمان افسردگي سالمندان برخي جلسات نيز با حضور خانواده فرد صورت خواهد گرفت.

استفاده از داروها

درصورتي‌كه روانشناس احساس كند شدت بيماري به حدي است كه بهتر است از داروهاي ضدافسردگي استفاده شود با ارجاع بيمار به متخصص اقدامات لازم را در اين زمينه انجام خواهد داد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول 

افسردگي سالمندان چه نشانه‌هايي دارد؟

افسردگي در سالمندان تفاوت چنداني با ساير گروه‌هاي سني ندارد اما ممكن است نشانه‌هايي مانند گوشه‌نشيني، ميل به تنهايي و انزوا، افزايش ناتواني‌هاي ذهني و همين‌طور اختلالات رفتاري مانند پرخاش در اين افراد بيشتر ديده شود.

بهترين درمان براي افسردگي سالمندان چيست؟

درمان افسردگي سالمندان با توجه به وضعيت سلامت جسمي و روحي فرد و همين‌طور شدت بيماري متفاوت خواهد بود. درصورتي‌كه نشانه‌هاي افسردگي را در خود يا اطرافيان احساس مي‌كنيد بهتر است با كمك گرفتن از روانشناس متخصص اقدامات لازم را براي درمان شروع كنيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  افسردگي سالمندان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افسردگي سالمندان،
موضوع:
[ ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۳:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

انتخاب پوزيشن‌ هاي جنسي مناسب تاثير زيادي بر افزايش لذت جنسي و كيفيت زندگي زناشويي زوجين دارد. در واقع هنگامي كه با انتخاب پوزيشن مناسب بتوانيد همسر خود را به خوبي ارضا كنيد بهداشت رواني هردويتان افزايش مي‌يابد و آرامش خاصي را تجربه مي‌كنيد. پوزيشن‌هاي متنوعي براي برقراري رابطه جنسي وجود دارد. هر يك از اين موقعيت‌ها و پوزشين‌ها مي‌تواند احساس لذت و تجربه متفاوتي با خود به همراه داشته باشد. از اين جهت آشنايي با انواع مختلف پوزيشن هاي جنسي ضرورت دارد. همچنين بهره بردن از مشاوره جنسي كمك مي‌كند تا بتوانيد با توجه به شرايط جسمي و ويژگي‌هاي اخلاقي شريك جنسي خود بهترين پوزيشن‌ها را انتخاب نماييد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

 

منبع :  پوزيشن‌ هاي جنسي

 

 

معرفي پوزيشن هاي جنسي

1. پوزيشن ميسيونري

پوزيشن ميسيونوري يا مدل صورت، به نوعي از رابطه گفته مي‌شود كه در آن زن به پشت دراز مي‌كشد و مرد روي زن مي‌خوابد و صورت‌هايشان در مقابل يكدگير قرار مي‌گيرد. در اين پوزيشن زن قدرت انعطاف بيشتري دارد و مي‌تواند با تغيير زاويه پاهايش، موقعيت جديدي را براي دخول فراهم آورد. در اين روش دخول به صورت عمقي انجام مي‌شود و قابليت تحريك پذيري زيادي براي نقطه جي وجود دارد.

2. پوزيشن‌ هاي جنسي | پوزيشن پهلو به پهلو

همانطور كه از اسم اين پوزشين مشخص است مرد و زن به پهلو دراز مي‌كشند و دخول انجام مي‌شود. در اين روش دو حالت وجود دارد، در حالت اول زن مي‌توان پشت به مرد باشد و در حالت دوم صورت مرد و زن مي‌تواند مقابل يكديگر قرار بگيرد.

3. پوزيشن آبشاري

در اين حالت زن شبيه به حالتي مانند پل مي‌ايستد به طوريكه دست و سرش بر روي زمين قرار مي‌گيرد و با پاهايش پشت باسن شريك جنسي خود را نگه مي‌دارد و مرد به صورت نيمه ايستاده بر روي زانو دخول را انجام مي‌دهد.

4. پوزيشن دخول از پشت

يكي از رايج‌ترين پوزيشن هاي جنسي دخول از پشت است. بايد توجه داشت كه منظور از دخول از پشت به معني دخول مقعدي نيست. در اين حالت زن دست‌ها و زانوهايش را روي زمين يا تخت قرار مي‌دهد و مرد به صورت نيمه ايستاده دخول را انجام مي‌دهد. اين حالت مي‌تواند به صورت خوابيده هم انجام شود.

تماس با مشاور

5. پوزيشن‌ هاي جنسي | حالت مرد پايين و زن بالا

در اين پوزشين مرد در پايين قرار دارد و زن در بالا به طوريكه زن و مرد مي‌توانند كنترل رابطه و حركات را داشته باشند. در اين پوزشين مرد پايين است و پشت دراز مي‌كشد و زن بين پاهاي مرد دراز كشيده و خود را به بازوهاي مرد تكيه‌ مي‌دهد. در اين موقعيت مرد آزادي عمل زيادي دارد به طوريكه هم مي‌تواند دخول انجام دهد هم مي‌تواند بدن زن و سينه را لمس كند و لب را ببوسد.

6. پوزيشن قاشقي

يكي از پوزيشن‌هاي مناسب در زمان صبح پوزيشن قاشقي است زيرا اين پوزيشن نيازي به تحرك و حركات خاصي ندارد. زن به پهلو دراز مي‌كشد و پاي راستش را كمي خم به طرف داخل خم مي‌كند. مرد پشت زن دراز مي‌كشد و پاهايش در امتداد پاهاي زن قرار دارد. در اين پوزيشن يك دست مرد كامل آزاد است كه مي‌تواند سينه و يا واژن زن را تحريك كند.

7. پوزيشن‌ هاي جنسي | پوزيشن شمع

يكي از موقعيت‌هاي ساده براي برقراري رابطه جنسي پوزيشن شمع است. در اين پوزيشن مرد و زن به صورت ايستاده هستند به طوريكه زن با پشتش به مرد مي‌چسبد. در اين پوزيشن هر دو دست مرد آزاد است و مي‌تواند بدن زن را لمس و نوازش كند.

8. حالت مرد پايين و نشستن يك طرفه زن

در اين پوزشين مرد به پشت دراز مي‌كشد و كمي زانوهايش را به سمت بالا خم مي‌كند. زن بر روي آلت تناسلي مي‌نشيند به طوريكه هر دو پايش را در يك طرف بدن مرد قرار مي‌دهد. در اين پوزيشن دست‌هاي مرد آزاد است و مي‌توان پشت و سينه زن را لمس و نوازش كند. بيشترين ميزان كنترل رابطه جنسي در اين پوزيشن بر عهده زن است.

9. ساير پوزيشن‌ هاي جنسي

تعداد بسياري پوزيش ‌هاي جنسي ديگر وجود دارد كه بسته به نوع انجام آن مي‌توان در سه دسته آسان، متوسط، و سخت قرار بگيرد. همچنين افراد در شرايط مختلف مي‌توانند از پوزيشن‌هاي مختلف استفاده كنند. با توجه به اهميت و نقش پوزيشن هاي جنسي و انواع متعدد آن به شما توصيه مي‌كنيم تا به يك روانشناس يا مشاور جنسي مراجعه كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : آموزش سكس | مرحله به مرحله رابطه جنسي تا كامل شدن لذت

 

مزايا و معايب تنوع در پوزيشن هاي جنسي

مزايا : ممكن است رابطه جنسي بعد از مدتي براي زوجين تكراري و خسته كننده شود، از اين جهت تنوع در پوزيش ‌هاي جنسي مي‌تواند باعث افزايش هيجان و لذت رابطه جنسي گردد. همچنين برخي افراد به دليل شرايط پزشكي ممكن است نتوانند صرفا از يك پوزيشن خاص استفاده كنند، از اين جهت آشنايي با انواع پوزيشن‌هاي جنسي مي‌تواند سبب افزايش كيفيت رابطه زناشويي بشود.

معايب: افراط و تفريط در هر مسئله‌اي نتيجه مثبتي به بار نمي‌آورد. تغيير زياد و ممتد پوزيشن هاي جنسي ممكن است سبب نارضايتي همسر شود و اين مسئله بر كيفيت رابطه زناشويي اثر منفي بگذارد. همچنين ممكن است برخي افراد با انجام برخي پوزيشن‌ها احساس راحتي زيادي نداشته باشند، از اين جهت آشنايي و نحوه انجام صحيح پوزيشن هاي جنسي حائز اهميت است.

پوزيشن هاي جنسي مناسب براي افراد با شرايط خاص

برخي از پوزيشن‌ها براي همه افراد و همه شرايط مناسب نيست. به عنوان مثال پوزيشن‌هاي مناسب براي افراد داراي اضافه وزن، مردان و زنان مبتلا به كمر درد، زنان باردار و مردان با آلت تناسلي كوچك متفاوت است كه در ادامه بيشتر درباره آن صحبت خواهيم كرد.

دوران بارداري

انجام صحيح رابطه جنسي در دوران بارداري بسيار حائز اهميت است زيرا پوزيشن نامناسب مي‌تواند به رحم و نوزاد داخل شكم آسيب برساند. بهترين پوزشين براي چنين شرايطي اين است كه زن به پشت دراز بكشد و مرد روبروي زن قرار بگيريد. مهم است كه بدن مرد نبايد با شكم زن تماس داشته باشد.

مردان با درد كمر

به طور كلي پوزيشن‌هاي نشسته و پوزيشن‌هايي كه به تحرك و فعاليت كمتري نياز دارد براي افراد با درد كمر مناسب‌تر است. يكي ديگر از پوزيشن‌هاي مناسب براي مردان با درد كمر، اين است كه مرد بر روي كمر خود بخوابد و زن با پاهاي باز روي مرد قرار بگيرد، در اين وضعيت بهتر است كه كنترل رابطه جنسي بر عهده زن باشد تا فشار كمتري به كمر مرد بيايد.

زنان داراي اضافه وزن

در چنين شرايطي پوزيشن‌ هاي جنسي به گونه‌اي بايد باشد كه زن به پشت دراز بكشد و پاهايش را باز كند و يك بالشتك زير باسن خود قرار دهد و مرد در بين پاهاي زن قرار بگيرد تا دخول انجام شود.

 

بيشتر بخوانيد : ارتباط صحيح با همسر | عوامل و موانع ارتباط خوب با همسر

 

مردان با آلت تناسلي كوچك

يكي از بهترين پوزيشن‌ها براي داشتن دخول عميق با آلت تناسلي كوچك اين است كه مرد به پشت بخوابد و زن پاهايش را در طرفين پاهاي مرد قرار دهد، زن در اين حالت هم مي‌تواند بنشيند هم مي‌تواند كمي زانوهايش را به سمت جلو خم كند. در اين حالت دخول عميق اتفاق مي‌افتد و از آنجايي كه كنترل رابطه هم مي‌تواند به عهده زن باشد هم به عهده مرد، تحركات و فعاليت جنسي زياد مي‌شود و موجب ارضا شدن بيشتر زن مي‌شود. با اين حال جهت آشنايي بيشتر و توضيحات كامل‌تر پيشنهاد مي‌كنيم تا پكيج جنسي را تهيه نماييد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

بهترين پوزيشن هاي جنسي كدام‌اند؟

انتخاب بهترين پوزيشن جنسي يك مسئله شخصي و كاملا تجربي است. هر فردي ممكن است در يك پوزيشن خاص احساس لذت و رضايت بيشتري بكند.

آيا با تغيير پوزيشن لذت رابطه جنسي بيشتر مي‌شود؟

رابطه جنسي به طور كلي لذت بخش است، انتخاب صحيح پوزيشن بر اساس ويژگي‌ها و علاقه‌مند‌هاي هر شخص به مراتب مي‌تواند اين لذت را افزايش دهد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  پوزيشن‌ هاي جنسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پوزيشن‌ هاي جنسي،
موضوع:
[ ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۱:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مزايا و معايب ازدواج با دختر پولدار چيست؟ متاسفانه امروزه به دليل وجود مشكلات اقتصادي معيارهاي برخي از جوانان براي انتخاب همسر تغيير نموده و شاخص‌هايي مانند ثروتمند بودن جايگزين ارزش‌هايي مانند اخلاق و وفاداري براي ازدواج شده است. ازدواج با دختر پولدار، اگرچه روياي برخي از پسرهاست تا با آن بتوانند به اهدافي كه در ذهن دارند برسند اما اين ايده مي‌تواند مشكلاتي را نيز به همراه داشته باشد مخصوصا زماني كه تنها به پول دختر توجه كرده و براي ديگر معيارهاي مهم در ازدواج اهميتي قائل نشده باشد. در صورتي كه قصد ازدواج با دختر پولدارتر از خود را داريد، توصيه مي‌شود كه از پيامدهاي آن نيز آگاهي داشته باشيد و حتما با يك روانشناس مشورت نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

منبع :  ازدواج با دختر پولدار

 

 

 

دليل تمايل به ازدواج با دختر پولدار

دلايل زير مي‌تواند از جمله مهم‌ترين مواردي باشد كه پسران را به سمت ازدواج با دختران پولدار سوق مي‌دهد:

1. دستيابي به آرزو‌ها

بسياري از جوانان براي رسيدن به آرزوهايشان صبر ندارند و تلاش نمي‌كنند. بلكه مي‌خواهند يك شبه راه صد ساله را طي كرده و به پول هنگفتي دست يابند. چه راهي از اين آسان‌تر كه با يك دختر پولدار ازدواج نمايند. آن‌ها فكر مي‌كنند ازدواج صرف بر اساس پول و ماديات آن‌ها را سريع‌تر به خواسته‌هايشان مي‌رساند و به اين ترتيب  با پول به هر چه دلشان مي‌خواهد مي‌رسند.

2. وضعيت مالي نابسامان

يكي از دلايلي كه سبب مي‌شود پسران در ازدواج تنها به فكر پول باشند و معيار همسر گزيني خود را منطبق بر ماديات و دارايي طرف مقابل بگذارند، وضعيت اقتصادي نابسمان خانواده است. فرد براي جبران كمبود‌هاي مالي خود  به سمت ازدواج با همسري پولدار كشيده مي‌شود. جوانان تصور مي‌كنند اگر با كسي ازدواج كنند كه چندين خانه و ماشين دارد و هميشه از لحاظ مالي تامين باشند، مي‌توانند تمام كمبودها و واقعيات ناخوشايند گذشته از جمله فقر و وضعيت اقتصادي نامطلوب را جبران كنند و به زندگي ايده آل خود دست يابند.

تماس با مشاور

3. تربيت خانوادگي

خانواده‌هايي كه فرزندان خود را به صورت تك بعدي تربيت مي‌كنند، باعث مي‌شوند در آينده فرزندان‌شان نيز به صورت تك بعدي به ازدواج فكر كرده و پول را تنها معيار در انتخاب شريك زندگي در نظر بگيرند. به همين دليل ممكن است اعتقاد به ازدواج با يك دختر پولدار طرز تفكري باشد كه پسران از نوع تربيت خانوادگي خود ياد گرفته‌اند. مرداني كه از همان كودكي با اين نگرش والدين كه پول در زندگي همه چيز است و افراد پولدار هميشه خوشبخت‌اند، رشد يافته‌اند تنها معيار ازدواج را بر اساس پول و ماديات دختران قرار مي‌دهند. براي كسب اطلاعات در زمينه ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

 

مزاياي ازدواج با دختر پولدار

ازدواج با دختر پولدار مزايايي براي پسران دارد كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

1. تامين آينده مالي

ازدواج با دختر پول دار نه تنها براي شما آرامش به همراه دارد بلكه باعث مي‌شود فرزندانتان نيز زندگي راحت‌تري داشته باشند. با توجه به افزايش روزافزون هزينه‌هاي زندگي، وضعيت مالي خوب هريك از طرفين مي‌تواند آسايش و رفاه فرزندان را تامين نمايد.

2. افزايش شانس پيشرفت

براي كساني كه انگيزه زيادي براي  پيشرفت دارند، ازدواج با دختر پولدار مي‌تواند درهاي زيادي را براي پيشرفت به رويشان باز كند. دختران ثروتمند نسبت به دختران عادي مي‌توانند ارتباطات بيشتري مرتبط با شغل براي همسرشان ايجاد كنند چراكه افراد معمولاً با كساني در ارتباط هستند كه طبقه اقتصادي اجتماعي مشابهي با آن‌ها دارند.

 

بيشتر بخوانيد : اختلاف طبقاتي در ازدواج | اهميت اختلاف طبقاتي در ايران

 

معايب ازدواج با دختر پولدار

ازدواج با دختر پولدار علاوه بر مزايا، معياب و پيامدهايي نيز با خود به همراه دارد كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

1. انتظارات بيشتري از شما خواهند داشت

ازدواج به خاطر پول باعث مي‌شود طور ديگري باشيد زيرا دوستان و بستگان همسرتان با توجه به اينكه پولدار نيستيد دائماً ظاهر شما را بررسي مي‌كنند و اگر از نظر آن‌ها فردي خارق العاده نبوده و استعدادي نداشته باشيد ممكن است اين حس را به شما بدهند كه به اندازه كافي خوب نيستيد. همچنين فردي كه وضعيت مالي خوبي دارد در زندگي مشترك نيز توقعات بيشتر داشته و شما بايد از پس تامين اين مخارج بربياييد. براي كسب اطلاعات در زمينه اختلافات در ازدواج كليك كنيد. 

 2. فردي حريص به نظر خواهيد رسيد

هرچه از نظر مالي يا سن، ظاهر و موفقيت تحصيلي تفاوت زيادي با همسر خود داشته باشيد، افراد بيشتري فكر مي‌كنند كه به جاي عشق به خاطر پول ازدواج كرده‌ايد. بنابراين ممكن است دائماً حرف‌هايي را در پشت سر خود بشنويد كه اگرچه توصيه مي‌شود به حرف ديگران اهميتي ندهيد اما به هر حال اين مسئله مي‌تواند بر روي زندگي شما تاثيرات منفي بگذارد.

3. ازدواج با دختر پولدار | سست بودن پايه‌هاي زندگي

ممكن است اين باور كه شما به خاطر پول ازدواج كرده‌ايد براي هميشه در ذهن همسرتان مانند يك شك باقي بماند و كوچك‌ترين رفتار يا اشتباه شما مهر تائيدي بر اين شبهات بزند. با وجود شك و عدم اعتماد، پايه‌هاي زندگي سست خواهد شد و به مرور زمان فرو خواهد ريخت. 

4. تسلط بيشتر زن در زندگي

ممكن است زن به دليل تامين هزينه‌هاي زندگي قدرت را در خانواده در دست بگيرد. اين مساله معمولا براي مردان قابل هضم نيست چراكه ميل به قدرت و تسلط در ذات آنان وجود دارد. همچنين در صورتي كه پسر در خانواده‌اي با تربيت مردسالار زندگي كرده باشد، اين مساله برايش سخت‌تر نيز خواهد شد. 

 

چگونه مي‌توان مشكلات ازدواج با دختر پولدار را به حداقل رساند؟

-درباره هزينه‌ها، بودجه، كمك‌هاي مالي و خيرخواهانه با هم گفتگو كنيد.

-درباره نقش‌ها، اشتغال و انتظاراتتان از درآمد صحبت كنيد.

-درباره تمام مشكلات احتمالي صحبت كرده و به اين فكر كنيد كه چگونه هم اكنون و هم در آينده مي‌توانند رابطه‌تان را تحت تاثير قرار دهند.

-مشاور قبل از ازدواج را فراموش نكنيد و يا اگر ازدواج شما صورت گرفته است براي حل مشكل و مديريت زندگي زناشويي به مشاور خانواده مراجعه نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا ازدواج به واسطه ماديات و دارايي همسر مي‌تواند زمينه دخالت خانواده او به ويژه پدر زن را فراهم آورد؟

در ازدواج‌هايي كه كمك‌هاي مالي از جانب خانواده دختر وارد زندگي مشترك مي‌شود، ممكن است نقش‌ها دستخوش تغييراتي شود. در اين گونه زندگي‌ها منبع اصلي مالي كه معمولا پدر زن است، در تمامي‌امور ريز و درشت داماد خود دخالت كرده و در قبال پولي كه پرداخت مي‌كند انتظار اطاعت و فرمان‌برداري دارد. به عنوان مثال ممكن است پدر زن تعيين كند كه در كجا زندگي كنند، به كدام مسافرت‌ها بروند و حتي چه زماني بچه‌دار شوند.

ازدواج با دختر پولدار ممكن است چه انتظاراتي ايجاد كند؟

اگر تصميم داريد با دختري از خانواده مرفه ازدواج كنيد، حتما خودتان را براي توقعات خانواده همسرتان آماده كنيد. چه بسا خانواده دختر و حتي خود او توقع مراسم عروسي باشكوه و پرهزينه‌اي داشته باشند كه از توان مالي شما خارج است.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  ازدواج با دختر پولدار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ازدواج با دختر پولدار،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۶:۳۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در خرم آباد كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در خرم آباد پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در خرم آباد

 

 

 

مشاوره ازدواج در خرم آباد چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در خرم آباد | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در خرم آباد

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در خرم آباد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۴:۳۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در يزد كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در يزد پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در يزد

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در يزد | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در يزد

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در يزد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در يزد،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۲:۳۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در ياسوج كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در ياسوج پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در ياسوج

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در ياسوج | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در ياسوج

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در ياسوج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در ياسوج،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۰:۲۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تست تفاهم قبل از ازدواج چيست و چه چيزهايي را مي‌سنجد؟ امروزه متخصصين حوزه سلامت روان توصيه مي‌كنند كه براي شناخت بيشتر همسر آينده از خدماتي نظير مشاوره پيش از ازدواج استفاده نماييد. در اين جلسات مشاوره، درمانگر با انجام مصاحبه و گرفتن تست‌هاي روانشناسي مي‌تواند ميزان سازگاري خلقيات شما را با يكديگر بسنجد و در نتيجه در مورد ميزان تفاهم احتمالي‌تان با يكديگر به يك جمع بندي برسد. ما در ادامه در مورد اهميت استفاده از اين تست‌ها توضيحاتي را ارائه كرده و نمونه‌اي از آن را به همراه تفسير تست در اختيارتان قرار داده‌ايم. پس تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

 

منبع :   تست تفاهم قبل ازدواج

 

 

تست تفاهم قبل از ازدواج و اهميت كمك گرفتن از آن

تست هاي تفاهم قبل از ازدواج يكي از ابزارهايي هستند كه روانشناسان به كمك آن‌ها در مورد ميزان سازگاري زوجين با يكديگر اطلاعات كسب مي‌كنند. استفاده از اين تست‌ها به شما كمك مي‌كند تا فرد مقابل خود را بهتر شناخته و در مورد زندگي آينده‌تان نوعي پيش بيني كلي در اختيار داشته باشيد. همچنين بتوانيد همسر مناسبي براي خود انتخاب كنيد.

در اين شرايط شما مي‌توانيد بفهميد بيشتر در چه حوزه‌هايي ممكن است با يكديگر به تعارض بخوريد. در نتيجه پس از آغاز زندگي مشترك و مواجه شدن با اين اختلاف‌ها غافلگير نخواهيد شد. همچنين درمانگر مي‌تواند به شما كمك كند تا با ارتقاي مهارت‌هاي زندگي بتوانيد قدرت همدلي بالاتري داشته باشيد و با وجود همه تفاوت‌ها بتوانيد ديگري را همان طور كه هست بپذيريد. براي آگاهي بيشتر درباره ملاك هاي انتخاب همسر مناسب كليك كنيد.

اجراي تست تفاهم قبل از ازدواج

براي پاسخ گويي به تست زير تنها كافي است يكي از گزينه‌هاي بلي يا خير را انتخاب كنيد. در نظر داشته باشيد كه در اين تست درست و غلطي وجود ندارد. در نتيجه لازم است گزينه‌اي را انتخاب نماييد كه با شرايط شما مشابهت بيشتري داشته باشد. اين تست‌ها بر اساس روانشناسي ازدواج انتخاب شده‌اند و مي‌توانند بسيار كمك كننده باشند. براي شناخت بيشتر درباره روانشناسي ازدواج كليك كنيد.

1- ما در مورد بچه دار شدن و نحوه تربيت فرزندان با يكديگر به توافق رسيده‌ايم.

تماس با مشاور

الف) بلي

ب) خير

2- خانواده‌هاي هردوي ما براي اين ازدواج مشتاق بوده و موافقت خود را اعلام كرده‌اند.

الف) بلي

ب) خير

3- ما از نظر اعتقادي و مذهبي شباهت‌هاي زيادي با يكديگر داريم.

الف) بلي

ب) خير

4- تست تفاهم قبل ازدواج : فاصله طبقاتي چنداني ميان خانواده‌هاي ما وجود ندارد.

الف) بلي

ب) خير

5- تا به حال چندين بار با يكديگر به مشكل خورده‌ايم و براي قطع رابطه تلاش كرده‌ايم.

الف) بلي

ب) خير

6- فكر مي‌كنم درآمد ما براي اداره زندگي كافي است.

الف) بلي

ب) خير

7- خانواده‌هاي ما از نظر رفتاري و فرهنگي به يكديگر شباهت دارند.

الف) بلي

ب) خير

8- ما از نظر تحصيلي تفاوت چنداني با يكديگر نداريم.

الف) بلي

ب) خير

9- ما دوستان مشترك زيادي داريم.

الف) بلي

ب) خير

10- هردوي ما ارتباط خوبي با والدينمان داريم.

الف) بلي

ب) خير

11- مي‌توانيم زمان‌هايي را به انجام يك فعاليت مشترك با يكديگر اختصاص دهيم.

الف) بلي

ب) خير

12- تست تفاهم قبل ازدواج : از گفت و گو با يكديگر لذت مي‌بريم.

الف) بلي

ب) خير

13- علائق مشتركي ميان ما وجود دارد.

الف) بلي

ب) خير

14- نسبت به تفاوت‌هاي بين فردي بسيار حساس هستيم و نمي‌توانيم با تعارضات كنار بياييم.

الف) بلي

ب) خير

15- مي‌توانيم همانند دو دوست كنار هم باشيم.

الف) بلي

ب) خير

نمره گذاري و تفسير تست تفاهم قبل از ازدواج

براي نمره گذاري اين تست كافي است به پاسخ‌هاي بلي نمره يك و به پاسخ خير هيچ نمره‌اي ندهيد. البته سوالات 5 و 14 به طور معكوس نمره گذاري مي‌شوند. در نتيجه بايد به جواب خير 1 نمره اختصاص دهيد. پس از جمع همه نمرات سوالات خواهيد ديد كه امتياز شما چيزي بين صفر تا 15 متغير خواهد بود. هرچقدر عدد به دست آمده به 15 نزديك تر باشد نشان مي‌دهد كه شما در جنبه‌هاي مختلف تفاهم و سازگاري بيشتري با يكديگر داريد و احتمال بروز تعارض ميان شما كمتر است.

با اين حال بسيار اهميت دارد كه تنها به استفاده از تست‌هاي اينترنتي اكتفا نكنيد چرا كه بسياري از مسائل تنها از طريق مصاحبه با يك روانشناس قابل بررسي هستند. در نتيجه براي اتخاذ يك تصميم منطقي‌تر از خدمات مشاوره قبل از ازدواج كمك بگيريد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا براي تست تفاهم قبل از ازدواج از پرسشنامه‌هاي شخصيتي نيز استفاده مي‌شود؟

بله، گرفتن اين تست‌ها از زوجين و تفسير آن‌ها به كمك يك روانشناس متخصص مي‌تواند به نتيجه گيري در مورد ميزان تفاهم و سازگاري زوجين تا حد زيادي كمك نمايد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :   تست تفاهم قبل ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست تفاهم قبل ازدواج،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۸:۱۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در كرمانشاه كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در كرمانشاه پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :   مشاوره ازدواج در كرمانشاه

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در كرمانشاه | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در كرمانشاه

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :   مشاوره ازدواج در كرمانشاه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۴:۰۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تحمل مرگ عزيزان و كنار آمدن با غم از دست دادن آن‌ها مي‌تواند يكي از دشوارترين چالش‌ها در زندگي هر فرد باشد. از دست دادن عزيزان اتفاق دردناكي است كه به‌اجبار همه ما آن را تجربه خواهيم كرد. بااين‌حال نحوه كنار آمدن با آن مي‌تواند تا حد زيادي كيفيت ادامه مسير زندگي هر فرد را مشخص كند. افرادي كه دشواري بيشتري در كنار آمدن با مرگ عزيزان دارند و يا حتي ادامه دادن به روند طبيعي زندگي برايشان باعث ايجاد احساس گناه و عذاب وجدان مي‌شود معمولاً مشكلاتي مانند افسردگي يا كاهش سطح سلامت روان را تجربه مي‌كنند. روانشناسان معتقدند كه به‌طورمعمول يك سال پس از درگذشت فرد زماني است كه اطرافيان مي‌بايست با غم مرگ او كنار آمده باشند. به همين خاطر اگر شما يا هر فردي از نزديكانتان پس از گذشت اين مدت‌زمان همچنان به‌اندازه روزهاي اول غمگين است از يك روانشناس كمك بگيريد.

 

 

منبع :   تحمل مرگ عزيزان

 

 

مرگ عزيزان و مراحل سوگواري

روانشناسان معتقدند با مرگ فرد اطرافيان وي شرايط و احساساتي را تجربه مي‌كنند كه شدت و ضعف آن‌ها و همين‌طور گذر سالم از آن‌ها تا حد زيادي بستگي به سلامت روان فرد و همين‌طور عمق ارتباط ميان وي با متوفي دارد. اگرچه همه افراد اين مراحل را خواهند گذراند بااين‌حال احتمال دارد اين مراحل در يك فرد به همين ترتيب اتفاق نيفتند و يا پس از گذراندن يك مرحله فرد مجدداً به اين مرحله بازگردد. چنانچه فردي بتواند از تمامي اين مراحل عبور كند درنهايت خواهد توانست اين واقعيت كه عزيزي را از دست داده بپذيرد و خود را با آن سازگار كند. 

انكار

اولين قدم در مواجهه با خبر فوت يكي از عزيزان اين است كه فرد دست به انكار واقعيت مي‌زند. در اين شرايط فرد ممكن است احساس كند خواب مي‌بيند و يا در برخي مواقع به‌گونه‌اي رفتار مي‌كند كه گويي متوفي هنوز زنده است. انكار مي‌تواند در برخي افراد براي طولاني‌مدت باقي بماند. براي مثال مادري كه مرگ فرزندش را باور نمي‌كند ممكن است هرروز يك بشقاب غذا براي او سر ميز بگذارد. درصورتي‌كه فردي در محيط اطراف شما دچار اين مشكل شده بهتر است هرچه سريع‌تر از يك روانشناس كمك بگيريد.

خشم

خشم يكي ديگر از مراحلي است كه افراد هنگام كنار آمدن و تحمل مرگ عزيزان خود تجربه مي‌كنند. در واقع احساس خشم وضعيتي است كه پس از باور مرگ فرد براي اطرافيان پيش خواهد آمد. آن‌ها معمولاً از اينكه چرا اين اتفاق براي آن‌ها افتاده عصباني هستند. اين خشم معمولاً به‌صورت شكايت از خدا به دليل بازنگرداندن فرد متوفي ديده مي‌شود و يا درصورتي‌كه متوفي بيمار بوده باشد احتمال دارد كه آن‌ها از پزشك معالج يا ساير افراد خشمگين باشند و آن‌ها را مقصر مرگ عزيزشان بدانند.

چانه‌زني

چانه‌زني مرحله ايست كه بيشتر پيش از مرگ بيماران و يا پيش از مراسم خاك‌سپاري ديده مي‌شود. افرادي كه يكي از نزديكانشان دچار بيماري لاعلاجي شده و پزشكان از درمان وي قطع اميد كرده‌اند و يا افرادي كه هنوز مراسم خاك‌سپاري را برگزار نكرده‌اند معمولاً به دنبال معامله با خدا براي بازگرداندن عزيزانشان هستند. اين موضوع حتي مي‌تواند در طولاني‌مدت به‌صورت درخواست براي ديدن خواب فرد و يا مرگ و رسيدن به او نيز خود را نشان دهد.

تماس با مشاور

افسردگي

افسردگي يا احساس غم يكي از آخرين مراحلي است كه پس از مرگ عزيزان تجربه مي‌شود. در اين شرايط فرد باور دارد كه عزيزي را از دست داده اما با غم از دست دادن وي كنار نمي‌آيد و يا حتي ممكن است از فكر كردن به ادامه زندگي احساس گناه كند. باقي ماندن در دوره افسردگي يكي از شايع‌ترين حالت‌ها براي افرادي است كه عزيزي را از دست مي‌دهند. با توجه به اينكه اين موضوع مي‌تواند آسيب‌هاي بسياري را در سلامت روان فرد ايجاد كند بهتر است در چنين شرايطي از يك متخصص روانشناسي كمك بگيريد.

پذيرش

آخرين مرحله در تحمل مرگ عزيزان و كنار آمدن با آن پذيرفتن شرايط پيش‌آمده است. در اين وضعيت فرد به اين باور مي‌رسد كه اگرچه تلخ، اين اتفاق در زندگي وي پيش‌آمده و اكنون او مي‌بايست به زندگي كردن بدون عزيزي كه از دست داده عادت كند و زندگي خود را ادامه بدهد. هرچه سريع‌تر فرد به اين مرحله و باور برسد، كنار آمدن با اتفاق پيش‌آمده براي وي آسان‌تر خواهد شد. افرادي كه پس از فوت يكي از عزيزانشان دچار بيماري‌هاي روحي مي‌شوند در رسيدن به اين باور دچار مشكل شده‌اند و اصلي‌ترين اقدام روانشناسان نيز اين است كه به آن‌ها براي رسيدن به اين مرحله كمك كنند.

تحمل مرگ عزيزان | عوامل تأثيرگذار

اينكه يك فرد چطور با مرگ عزيزان خود كنار مي‌آيد به عوامل مختلفي بستگي دارد كه در ادامه به آن‌ها اشاره خواهيم كرد.

سلامت روان و باورهاي فرد

افرادي كه قبل از دست دادن يكي از عزيزانشان با اختلالات روحي به‌ويژه افسردگي مواجه بوده‌اند معمولاً در كنار آمدن با اين وضعيت مشكلات بيشتري را تجربه مي‌كنند. گاهي اوقات خبر فوت عزيزان مي‌تواند باعث عود مجدد بسياري از بيماري‌هاي جسمي و روحي باشد. همچنين طرز تفكر فرد نيز مي‌تواند تأثير بالايي در كنار آمدن با اين شرايط داشته باشد. براي مثال برخي افراد از ادامه دادن فعاليت‌هاي زندگي يا لذت بردن از هر چيزي پس از مرگ عزيزانشان احساس عذاب وجدان مي‌كنند. اين موضوع مي‌تواند كنار آمدن با اين مسئله را طولاني‌تر كند.

شخصيت‌هاي وابسته يا افرادي كه همه زندگي خود را در يك نفر خلاصه كرده‌اند نيز در صورت از دست دادن اطرافيان آسيب بيشتري را تحمل خواهند كرد. به همين خاطر اگر در اطراف شما فردي دچار مشكلات روحي است و به‌تازگي يكي از عزيزانش را از دست داده بهتر است نسبت به سلامت روحي وي حساسيت بيشتري داشته باشيد. گاهي اوقات فرد مي‌بايست براي تغيير افكار و باورهاي اشتباه خود از يك مشاور كمك بگيرد. براي آگاهي از روند درمان افسردگي كليك كنيد.

كيفيت ارتباط با فرد متوفي

يكي از موضوعاتي كه تحمل مرگ عزيزان را تحت تأثير قرار مي‌دهد كيفيت ارتباط ميان افراد است. به ميزاني كه ارتباط ميان آن‌ها نزديك‌تر باشد و يا آن‌ها اشتراكات بيش‌تري باهم داشته باشند تحمل فوت سخت‌تر خواهد بود.

ديدگاه‌هاي موجود در جامعه

بعضي از جوامع و فرهنگ‌ها ديدگاه‌هاي خاصي نسبت به مراسم عزاداري و سوگواري براي متوفيان دارند. براي مثال در برخي از فرهنگ‌ها شيون نكردن يا نخراشيدن صورت نشانه بي‌احترامي به فردي كه فوت كرده است مي‌باشد. طبيعتاً در چنين شرايطي كنار آمدن با غم مرگ عزيزان دشوارتر خواهد بود زيرا ديگران از فرد انتظار دارند كه به سوگواري خود ادامه دهد.

سيستم حمايتي اطراف فرد

داشتن دوستان و اطرافياني كه در شرايط سخت همراه فرد باشند و به او براي كنار آمدن با اين شرايط كمك كنند يكي از عواملي است كه تحمل مرگ عزيزان را آسان‌تر مي‌كند. به ميزاني كه فرد احساس كند تنها نيست و افرادي هستند كه مي‌تواند روي كمك آن‌ها حساب كند بهتر خواهد توانست با شرايط پيش‌آمده كنار بيايد.

كنار آمدن بهتر با غم از دست دادن و تحمل مرگ عزيزان

براي تحمل مرگ عزيزان پذيرش داشته باشيد

اولين قدم در كنار آمدن بهتر با غم مرگ عزيزان اين است كه نسبت به اتفاق پيش‌آمده پذيرش داشته باشيد. اگرچه باور اين موضوع كه شما يكي از عزيزانتان را از دست داده‌ايد و مي‌بايست از اين به بعد مسير زندگي خود را بدون او پيش ببريد دردناك است اما تا زماني كه خود را به اين مرحله نرسانيد بخش زيادي از انرژي ذهني شما درگير اين موضوع است و شما نمي‌توانيد به ساير مسائل زندگي خود توجه داشته باشيد.

شفقت نسبت به خود

شفقت نسبت به خود به اين معناست كه رنج و ناراحتي خود را ببينيد و با خودتان به دليل شرايط سختي كه تجربه مي‌كنيد مهربان باشيد. احساس غم در شرايطي كه شما يكي از عزيزانتان را از دست داده‌ايد بسيار طبيعي است و شما مي‌بايست احساسات خود را بپذيريد. اگر مي‌خواهيد گريه كنيد يا براي مدتي تنها باشيد حتماً اين حق را براي خود قائل شويد. پنهان كردن احساسات و خواسته‌ها باعث بروز مشكلات جدي در سلامت روان شما خواهد شد.

براي تحمل مرگ عزيزان برنامه‌ريزي كنيد

پس‌ازاينكه كمي شرايط روحي بهتري پيدا كرديد با خودتان به اين موضوع فكر كنيد كه چه برنامه‌اي براي زندگي پس از مرگ عزيزتان داريد؟ چه تغييراتي را مي‌بايست در برنامه زندگي خود ايجاد كنيد؟ سعي كنيد به‌دقت راجع به اين مسائل بيانديشيد و براي اهداف و تغييرات جديد برنامه‌ريزي كنيد.

روابط اجتماعي را جدي بگيريد

نياز به برقراري ارتباط با ديگران و دريافت محبت و توجه يكي از نيازهاي اساسي همه انسانهاست. تنهايي مي‌تواند شرايط روحي شما را به‌مراتب بدتر كند و مشكلات جدي نظير افسردگي را برايتان ايجاد نمايد. به همين خاطر بهتر است براي كنار آمدن بهتر با مرگ عزيزانتان روابط اجتماعي را جدي بگيريد.

تحمل مرگ عزيزان | مراجعه به روانشناس

پس از مرگ عزيزان در چه صورت مي‌بايست به روانشناس مراجعه كرد؟ اين سؤال براي بسياري از افراد و به‌خصوص آن‌هايي كه يكي از اطرافيانشان به‌تازگي عزيزي را از دست داده ايجاد خواهد شد. به‌طوركلي مشاهده هرگونه رفتار غيرمعمول و نگران‌كننده از سوي افرادي كه اخيراً دچار سوگ شده‌اند مي‌بايست موردتوجه قرار بگيرد. برخي از اين نشانه‌ها شامل موارد زير است.

سوگ حل‌نشده

اگرچه نمي‌توانيم براي بيرون آمدن از سوگ و پايان عزاداري زمان خاصي را در نظر بگيريم بااين‌حال روانشناسان معتقدند اكثر افرادي كه دچار اين تجربه مي‌شوند پس از گذشت يك سال با آن كنار مي‌آيند. به همين خاطر اگر پس از گذشت اين زمان فرد هنوز با مرگ يكي از عزيزانش كنار نيامده و يا اگرچه هنوز يك سال زمان نگذشته اما نشانه‌هاي فرد شديدتر از آن است كه بتوان نسبت به آن‌ها بي‌توجه بود مي‌بايست راجع به اين موضوع از يك روانشناس كمك بگيريد. توجه داشته باشيد كه سوگ حل‌نشده مي‌تواند به‌صورت باقي ماندن در هر يك از مراحل سوگ به‌ويژه انكار يا افسردگي ديده شود.

بروز آسيب‌ها و بيماري‌هاي روحي جدي

تجربه از دست دادن يكي از عزيزان مي‌تواند ضربه‌اي باشد كه باعث بروز بيماري‌هاي روحي و جسمي بسياري در فرد شود. درصورتي‌كه فرد پس از فوت يكي از عزيزان دچار مشكلات جسمي يا روحي شده بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد. روانشناسان به فرد براي كنار آمدن سازگارانه تر با شرايط جديد كمك خواهند كرد.

ناتواني در برنامه‌ريزي براي زندگي جديد

برخي افراد نمي‌توانند پس از فوت عزيزانشان با شرايط جديد زندگي سازگار شده يا براي آن برنامه‌ريزي كنند. در چنين شرايطي روانشناسان به فرد كمك مي‌كنند تا با ايجاد اهداف و برنامه‌هاي جديد براي زندگي به مسير خود ادامه دهد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول درباره تحمل مرگ عزيزان

چطور مي‌توان با مرگ عزيزان كنار آمد؟

بهتر است نسبت به شرايط پيش‌آمده پذيرش داشته باشيد و همين‌طور به خودتان براي تجربه احساسات منفي حق بدهيد. هرچه سريع‌تر بتوانيد اين حقيقت را باور كنيد كه شرايط پيش‌آمده قابل‌تغيير نيست و شما مي‌بايست ادامه مسير را بدون همراهي عزيزي كه از دست داده‌ايد طي كنيد سريع‌تر با اين موضوع كنار خواهيد آمد.

در چه شرايطي پس از مرگ عزيزان بايد به روانشناس مراجعه كرد؟

هنگامي‌كه علي‌رغم گذشتن زمان كافي فرد هنوز به‌اندازه روزهاي نخست درگير غم از دست دادن يكي از عزيزان خود است و يا هنگامي‌كه تجربه مرگ يكي از نزديكان باعث بروز مشكلات روحي مانند افسردگي در فرد شده بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :   تحمل مرگ عزيزان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تحمل مرگ عزيزان،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۱:۴۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ارضا شدن مردان شامل دو مرحله رسيدن به ارگاسم يا تجربه لذت جنسي و انزال يا خروج مايع مني است. با توجه به اينكه معمولاً با رسيدن آقايان به ارگاسم رابطه جنسي پايان پيدا مي‌كند، مدت‌زمان ارضا شدن يا كيفيت آن يكي از مسائل مهمي است كه مي‌تواند تا حد زيادي روي يك رابطه اثرگذار باشد. مشكلاتي مانند انزال بدون تجربه لذت جنسي يا انزال‌هاي ديررس و زودرس از شايع‌ترين مشكلاتي هستند كه در رابطه جنسي اتفاق مي‌افتند. اگرچه اين مشكلات گاهي اوقات به دليل بدكاري‌هاي فيزيولوژيكي اتفاق مي‌افتد اما بااين‌حال آقايان و همين‌طور شريك جنسي آن‌ها مي‌توانند با كنترل مسائل عاطفي و توجه به نيازهاي يكديگر تا حد زيادي مشكلات مربوط به ارضا شدن مردان را كاهش دهند. اگر در اين زمينه دچار مشكل هستيد و يا نمي‌دانيد چطور مي‌توانيد به ارضا باكيفيت‌تر همسر خود كمك كنيد، مي‌توانيد از روانشناسان متخصص در زمينهٔ مسائل جنسي كمك بگيريد.

 

بيشتر بخوانيد : شناخت بدن همسر چه ضرورتي دارد؟ 

 

 

منبع :   ارضا شدن مردان

 

 

 

ارضا شدن مردان | مراحل و فرايند ارضا

به‌طوركلي ارضا جنسي در مردان از دو مرحله متفاوت رسيدن به ارگاسم و انزال يا خروج مايع مني تشكيل شده است. ارگاسم مرحله‌ايست كه اندكي قبل از انزال اتفاق افتاده و در طي آن فرد لذت جنسي را تجربه مي‌كند كه مي‌تواند همراه با برخي نشانه‌هاي جسمي مثل افزايش ضربان قلب، بالا رفتن تنفس و يا احساس لرزش در بدن باشد. اندكي پس از رسيدن فرد به ارگاسم مايع مني از آلت تناسلي خارج مي‌شود كه به اين مرحله انزال گفته مي‌شود و رسيدن به آن به معناي پايان يافتن رابطه جنسي است. به‌طور ميانگين ارضا شدن مردان بين 3 تا 10 دقيقه طول مي‌كشد و افرادي كه ديرتر يا زودتر از اين زمان دچار ارگاسم مي‌شوند را دچار زود انزالي يا دير انزالي مي‌دانيم.

 يكي ديگر از اختلالاتي كه مي‌تواند در ارتباط با ارضا شدن آقايان اتفاق بيفتد اين است كه در برخي مواقع فرد اگرچه دچار انزال مي‌شود اما لذت جنسي يا ارگاسم را تجربه نمي‌كند. با توجه به اينكه مشكلات در ارضا شدن مردان مي‌تواند كيفيت ارتباط جنسي يا حتي عاطفي آن‌ها با طرف مقابل را تحت تأثير خود قرار دهد، درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد هرگونه مشكلي در اين زمينه براي شما يا شريك جنسيتان اتفاق افتاده بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد. اگر فكر مي‌كنيد خجالت از بيان اين مسائل مانع كمك گرفتن شما مي‌شود، مي‌توانيد از مشاوره‌هاي تلفني استفاده كنيد.

 

تماس با مشاور

مراحل ارضا شدن مردان

برقراري رابطه جنسي فرايندي است كه با برانگيختگي جنسي شروع مي‌شود. با گذشت زمان پس از شروع رابطه ميزان اين انگيختگي افزايش پيدا كرده و پس ‌از آن مجدداً كاهش مي‌يابد. در مراحل اوليه تا رسيدن انگيختگي به اوج، فعاليت تمامي اندام‌هاي بدن سريع‌تر مي‌شود. در اين مرحله گردش خون افزايش پيدا كرده، ضربان قلب و تنفس سريع‌تر شده و ترشح بيشتر هورمون‌هايي مانند اكسي‌توسين يا وازوپرسين فرد را به سمت برقراري روابط اجتماعي متمايل‌تر مي‌كند؛ تمامي اين تغييرات به فرد براي برقراري يك رابطه جنسي ايده آل كمك مي‌كنند. سپس به‌تدريج از ميزان اين فعاليت‌ها كاسته شده و با رسيدن به انزال فرد مجدداً احساس آرامش مي‌كند.

متخصصين اين فرايند را به چهار مرحله تقسيم كرده‌اند كه در ادامه آن‌ها را با يكديگر بررسي خواهيم كرد. اما توجه داشته باشيد كه تقسيم مراحل رابطه جنسي تا رسيدن فرد به ارگاسم صرفاً براي قابل‌فهم كردن آن‌هاست و در حالت واقعي نمي‌توان چندان اين مراحل را از يكديگر تفكيك كرد.

1. مرحله تحريك

در اين مرحله ميل و برانگيختگي فرد براي برقراري رابطه جنسي شروع شده و به‌تدريج اوج مي‌گيرد. همان‌طور كه گفته شد فعاليت‌هاي بدني مثل ضربان قلب و تنفس در اين مرحله افزايش پيدا مي‌كند. ايجاد نعوظ و بزرگ شدن بيضه‌ها از ديگر تغييراتي هستند كه در اين مرحله تجربه مي‌شوند.

2. مرحله اوج

در اين حالت فرد به بالاترين ميزان از تمايل و كاركرد جنسي رسيده است. اندام‌هاي مختلف بدن در بالاترين سطح از فعاليت هستند و آلت تناسلي و بيضه‌ها نيز نسبت به مرحله قبل بزرگ‌تر مي‌شوند.

3. رسيدن به ارگاسم يا ارضا شدن مردان

در اين مرحله فرد رضايت جنسي را تجربه مي‌كند و برخي احساسات جسمي مانند لرزش در اندام‌هاي مختلف بدن يا احساس كشيدگي در ماهيچه‌هاي كف لگن نيز در برخي افراد ديده مي‌شود. با رسيدن به اين مرحله اسپرم‌ها به همراه مايع مني از آلت تناسلي خارج مي‌شوند.

4. مرحله فروكش

فروكش آخرين مرحله از مراحل رابطه جنسي است. در اين قسمت فعاليت اندام‌هاي مختلف بدن مانند ضربان قلب و تنفس به‌تدريج كاهش پيدا مي‌كند. از بين رفتن حالت نعوظ و شل شدن عضلات بدن نيز ازجمله ويژگي‌هاي اين مرحله هستند.

 

بيشتر بخوانيد : نقاط تحريك پذير آقايان | آشنايي با نقاط حساس بدن مردان

 

ارضا شدن مردان | اختلالات ارضا شدن

رسيدن به نقطه ارضا جنسي يا تجربه لذت، مرحله بسيار مهمي در برقراري رابطه جنسي است كه كيفيت آن و همين‌طور مدت‌زماني كه پس از شروع رابطه تا رسيدن به ارگاسم طول مي‌كشد از مهم‌ترين مسائلي هستند كه در ارتباط ميان زوجين تأثير خواهند گذاشت. اختلالات انزال از شايع‌ترين مشكلات جنسي در ميان آقايان هستند و بايد براي درمان آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهيد. درصورتي‌كه با هريك از اختلالات زير درگير شده‌ايد بهتر است از يك متخصص روانشناسي جنسي براي درمان آن كمك بگيريد.

1. زود انزالي

به‌طور ميانگين 3 تا 10 دقيقه پس از شروع آميزش مردان به مرحله ارگاسم و انزال مي‌رسند. زودانزالي به اين معناست كه فرد در زماني كمتر از اين دامنه دچار انزال شود و بسياري از مواقع باعث لذت نبردن فرد يا تجربه نكردن احساس ارگاسم مي‌شود. اختلالات هورموني، مشكلات روحي و به‌ويژه اضطراب، اعتياد به مواد مخدر و همين‌طور داروهايي كه فرد مصرف مي‌كند ازجمله دلايلي است كه مي‌تواند باعث زودانزالي شود. با توجه به اينكه انزال زودرس مشكلاتي را در اعتمادبه‌نفس فرد ايجاد كرده و همين‌طور باعث نارضايتي شريك جنسي مي‌شود، بهتر است براي درمان اين اختلال اقدام كنيد. استفاده از تكنيك‌هاي مسترز و جانسون يكي از مؤثرترين روش‌ها براي درمان اين اختلال است.

2. ديرانزالي

اگرچه طولاني شدن مدت رابطه جنسي مي‌تواند براي بسياري از افراد موضوع خوشايندي باشد اما بااين‌حال گاهي اوقات اين طولاني شدن مي‌تواند باعث خستگي شريك جنسي، بي‌ميلي به ادامه دادن رابطه يا حتي نرسيدن فرد به احساس لذت شود. اين مشكل كه از آن به‌عنوان دير انزالي صحبت مي‌شود به اين معناست كه فرد حداقل 30 تا 45 دقيقه پس از شروع آميزش دچار انزال مي‌شود. حتي در برخي مواقع ديده شده كه فرد به‌طوركلي از تجربه لذت جنسي ناتوان است و يا براي رسيدن به اين احساس نياز به خود ارضايي دارد.

3. ارضا شدن مردان | انزال بدون ارگاسم

در برخي شرايط ممكن است فرد علي‌رغم رسيدن به انزال و خروج مايع مني احساس لذت يا ارگاسم را تجربه نكند. موارد شديدي از زودانزالي كه فرد پيش از نعوظ كامل دچار انزال مي‌شود و يا بيماري‌هاي رواني مانند اسكيزوفرني ازجمله موضوعاتي هستند كه مي‌توانند باعث بروز اين شرايط در فرد شوند.

4. انزال خشك

انزال خشك حالتي متضاد با شرايط پيشين است كه در آن علي‌رغم رسيدن به احساس لذت و تجربه ارگاسم، مايع مني از آلت تناسلي خارج نمي‌شود. با توجه به اينكه اسپرم‌ها براي زنده ماندن و رسيدن به بدن زنان نياز به مايع مني دارند، انزال خشك مي‌تواند نگراني‌هايي را در خصوص توانايي باروري براي فرد ايجاد نمايد.

 

درمان اختلالات مربوط به ارگاسم در مردان

برقراري رابطه جنسي نيازي فطري در هر فرد است اما تجربه اين رابطه بدون كسب لذت مي‌تواند مشكلاتي را به لحاظ روحي براي فرد ايجاد نمايد و حتي كيفيت رابطه عاطفي او با شريك جنسي را نيز تحت تأثير خود قرار دهد. به همين دليل شما بايد اقدامات لازم را براي رفع اين مشكل انجام دهيد.

 به‌طوركلي اولين قدم در درمان اختلالات جنسي پيدا كردن دلايل آن است. در بسياري از مواقع مشكلات روحي مانند افسردگي و اضطراب، مشكلات ناشي از دوران كودكي نظير تجاوز و يا اعتياد به انواع مواد مخدر ازجمله دلايلي هستند كه باعث بروز مشكل در تجربه ارگاسم براي آقايان مي‌شوند. گاهي حتي ممكن است شما در ظاهر خود هيچ اضطراب يا نگراني را تجربه نكنيد اما اين مشكلات خود را در ناتواني‌هاي جنسي شما نشان دهد. به همين خاطر بهتر است در اولين قدم براي درمان اختلالات جنسي از يك روانشناس جنسي در اين زمينه كمك بگيريد.

درصورتي‌كه روانشناسان متوجه وجود اختلالات جسماني يا هورموني در ايجاد اين مشكلات شوند، شما را به متخصصين مربوطه ارجاع خواهند داد و درصورتي‌كه به اين تشخيص برسند كه اختلالات روحي باعث بروز اين شرايط شده نيز اقدامات لازم را براي درمان انجام مي‌دهند. درعين‌حال شما مي‌توانيد براي تجربه لذت بيشتر و بالا بردن كيفيت رابطه جنسي خود نيز از اين روانشناسان كمك بگيريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

به‌طورمعمول انزال در مردان چه مدت پس از رابطه جنسي اتفاق مي‌افتد؟

به‌طور ميانگين 3 تا 10 دقيقه پس از شروع آميزش جنسي فرد دچار ارگاسم و انزال خواهد شد.

انزال خشك يعني چه؟

انزال خشك شرايطي است كه فرد لذت جنسي يا ارگاسم را تجربه مي‌كند اما مايع مني يا به‌طوركلي از اندام تناسلي خارج نمي‌شود و يا ميزان آن بسيار كم است.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :   ارضا شدن مردان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ارضا شدن مردان،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۸:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر