مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

آيا ازدواج با اسكيزوفرن مي‌تواند موفقيت آميز باشد؟ اسكيزوفرن اصطلاحي عاميانه است كه به افراد روان پريش و مبتلا به اختلال اسكيزوفرنيا گفته مي‌شود. از آنجايي كه مبتلايان به اسكيزوفرني دچار گسست از واقعيت هستند و علائمي نظير توهم و هذيان را تجربه مي‌كنند اغلب رفتارهايي از خود نشان مي‌دهند كه درك آن‌ها براي اطرافيان دشوار است. از همين رو ازدواج با اسكيزوفرن مي‌تواند با چالش‌هاي متعددي همراه باشد و بر بهداشت جسمي و رواني افراد تاثيرات نامطلوب بگذارد. ما در ادامه در مورد اين چالش‌ها و راهكارهاي مقابله با آن توضيحات بيشتري ارائه كرده‌ايم. با توجه به ويژگي‌هاي رفتاري افراد اسكيزوفرن لازم است كه قبل از ازدواج با اين افراد حتما از مشاوره قبل از ازدواج بهره ببريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

 

 

منبع :  ازدواج با اسكيزوفرن

 

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ازدواج با اسكيزوفرن،
موضوع:
[ ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۴:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دستگاه تناسلي مردان به صورت غضروفي شكل است و ساختار و اجزاي مختلفي دارد. اين اندام نقش اساسي در توليد مثل و آميزش جنسي ايفا مي‌كند. آشنايي با بخش‌هاي مختلف دستگاه تناسلي مردان كمك مي‌كند تا با نقش‌هاي هر قسمت آشنا شويم و اين مسئله مي‌تواند در زندگي زناشويي و فردي تاثيرات مثبتي داشته باشد. در واقع با افزايش شناخت زوجين مي‌توان لذت جنسي بيشتري را در روابط تجربه كرد. دستگاه جنسي مردان از چند بخش اصلي به نام‌هاي كلاهك، بدنه، بيضه و كيسه بيضه تشكيل شده است. هر يك از اين بخش‌ها وظايف و كاركرد خاص خودشان را دارند كه در ادامه بيشتر با اين اندام‌ها آشنا خواهيد شد. 

 

بيشتر بخوانيد : شناخت بدن همسر چه ضرورتي دارد؟

 

 

منبع :  دستگاه تناسلي مردان

 

 

ساختار دستگاه تناسلي مردان

دستگاه تناسلي مردان برخلاف دستگاه تناسلي زنان از پيچيدگي كمتري برخوردار است و بيشتر اندام‌ها در بيرون از بدن مرد قرار دارند. مهم‌ترين وظيفه اندام تناسلي مردان توليد، نگهداري و انتقال اسپرم براي توليد مثل و برقراري رابطه جنسي است. اندام تناسلي مردان داراي بخش‌هاي بيروني و دروني هستند كه در ادامه هر يك از اين بخش‌ها توضيح داده مي‌شود. مشاوره جنسي به شما جهت دريافت آموزش هاي جنسي لازم راهنمايي لازم را ارائه مي دهند.

اجزاي بيروني دستگاه تناسلي مردان

كلاهك آلت تناسلي

قسمت مخروطي شكل آلت تناسلي، حشفه يا به عبارتي كلاهك آلت تناسلي نام دارد. اين بخش بيروني ترين قسمت آلت تناسلي را تشكيل مي‌دهد. پوست حشفه يا غلفه كه به صورت لايه‌اي از پوست نرم است در اين قسمت وجود داد. اين پوست همان ناحيه‌اي است كه در هنگام ختنه برداشته مي‌شود. از ديگر بخش‌هايي كه در اين قسمت وجود دارد مي‌توان به دهانه مجاري ادراري يا مجراي خروج مني اشاره كرد. بيشترين ميزان پايانه‌هاي عصبي آلت تناسلي در اين ناحيه قرار دارد كه نشان دهنده بيشترين ميزان حساسيت به تماس، فشار، دما و تحريك جنسي مي‌باشد.

بدنه اصلي

همانطور كه از نام اين قسمت مشخص است بدنه يا تنه آلت تناسلي را تشكيل مي‌دهد. اين قسمت از بافت اسفنجي و استوانه‌اي شكل تشكيل شده است. اين بافت‌ها داراي شمار زيادي از رگ‌هاي خوني كوچك هستند كه در زمان تحريك جنسي از خون انباشته مي‌شوند كه منجر به نعوظ مي‌‌گردد. اين قسمت از اندام تناسلي نسبت به فشار، تماس و دما حساس است اما ميزان اين حساسيت از قسمت كلاهك آلت تناسلي كمتر مي‌باشد.

كيسه بيضه

در زير آلت تناسلي پوستي به طور كيسه مانند وجود دارد و بيضه‌ها، عصب‌ها و رگ‌هاي خوني در آن جاي گرفته‌اند. عضلاتي در كيسه بيضه وجود دارد كه امكان انقباض و انبساط و تنظيم دماي كيسه بيضه را فراهم مي‌كنند.

 

بيشتر بخوانيد : نقاط تحريك پذير آقايان | آشنايي با نقاط حساس بدن مردان

 

اجزاي داخلي دستگاه تناسلي مردان

بيضه

بيضه‌ها اندامي بيضي شكل هستند كه وظيفه توليد اسپرم و هورمون تستوسترون بر عهده آن‌هاست. به طور عادي و در صورت نبود ناهنجاري‌هاي ژنتيكي تمام مردان با اندام تناسلي كامل متولد مي‌شوند اما عملكرد بيضه‌ها يعني توانايي توليد اسپرم تا زمان بلوغ به تعويق مي‌افتد. توليد اسپرم از طريق لوله‌هاي مني ساز كه به صورت توده‌هاي مارپيچي شكل است انجام مي‌شود.

اپيديديم

اپيديديم لوله‌اي باريك و طولاني است كه در پشت بيضه‌ها قرار داشته و وظيفه خروج و انتقال اسپرم را از بيضه برعهده دارد. انقباضات انجام شده توسط اپيديديم اسپرم را به طرف مجراي منفي هدايت مي‌كند. همچنين بلوغ اسپرم يا توانايي لقاح به وسيله اپيديديم انجام مي‌شود كه به طور ميانگين حدودا 18 ساعت اين فرايند طول مي‌كشد.

مجراي مني

مجراي مني لوله‌اي است كه از اپيديديم به سمت حفره لگن و پشت مثانه ختم مي‌شود و وظيفه منتقل كردن اسپرم را به پيشابراه دارد.

دستگاه تناسلي مردان | پيشابراه

وظيفه خروج ادرار يا مني از مثانه به بيرون بدن توسط پيشابراه انجام مي‌شود. نكته‌اي كه هست اين است كه تنها يك مجرا براي خروج ادرار و خروج مني وجود دارد و امكان تخليه همزمان ادرار و مني نيست به عنوان مثال جريان ادرار در هنگام ارضا و تخليه مني قطع مي‌شود تا ارضا و خروج مني انجام گيرد.

كيسه‌هاي مني

كيسه‌هاي مني اندام‌هايي كيسه مانند مي‌باشند كه سرشار از قند فروكتوز هستند. بيشترين حجم مايع انزال يعني حدود 60 درصد را كيسه‌هاي مني تشكيل مي‌دهند. ماده‌ ديگري كه در اين قسمت توليد مي‌شود و براي توليد مثل و نگهداري مايع مني در دهانه رحم زن مفيد است، ماده‌اي است كه منجر به چسبناك شدن يا ژله‌اي شدن مني بعد از انزال مي‌شود.

دستگاه تناسلي مردان | غده پروستات

غده پروستات در زير مثانه و در مقابل مقعد قرار دارد. غده پروستات مايعي به مايع انزال اضافه مي‌كند كه آنتي ژن خاص پروستات يا PSA نام دارد كه به تغذيه اسپرم كمك مي‌كند. هرچه غده پروستات بزرگتر باشد ميزان PSA هم بيشتر مي‌شود. اما بزرگ شدن بيش از حد غده پروستات كه معمولا نشان دهنده سرطان است ميزان PSA را كاهش مي‌دهد.

غدد پيازي

غدد پيازي يا كوپرنيز به طور كلي دو عملكرد مختلف را انجام مي‌دهند. ترشحات ناشي از اين غدد مي‌تواند دستگاه تناسلي را روان كند و با توليد و ترشح پادتن‌هايي بر باروري تاثير بگذارد. اين تاثير گذاري مي‌تواند ضد اسپرم باشد و از بارور كردن تخمك جلوگيري كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سوالات متداول

آيا اندازه دستگاه تناسلي مردان براي رابطه جنسي اهميت دارد؟

به طور كلي يك باور اشتباه وجود دارد كه اندازه آلت تناسلي بزرگ منجر به لذت جنسي بيشتر مي‌شود. درحاليكه كه ميزان لذت جنسي به پايانه‌هاي عصبي آلت تناسلي مردانه و اندام جنسي زنانه مربوط است كه ارتباطي به سايز آلت تناسلي ندارد. براي دريافت اطلاعات صحيح در ارتباط با اندام‌هاي جنسي مرد و يا رابطه جنسي پيشنهاد مي‌كنيم كه به يك روانشناس متخصص در زمينه مسائل جنسي مراجعه كنيد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  دستگاه تناسلي مردان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دستگاه تناسلي مردان،
موضوع:
[ ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۲:۵۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

حتما شما هم توسط فيلم‌هاي سينمايي و يا برنامه‌هاي مستند تا حدي با اختلال احتكار يا انباشت گري آشنا هستيد. اما آيا مي‌دانستيد كه اين اختلال يكي از انواع اختلالات مرتبط با وسواس است. در واقع انباشت گري ريشه در اضطراب و استرس حل نشده‌اي دارد كه سال‌ها بيمار را همراهي مي‌كند. با وجود اينكه انباشت گري موجب به هم ريختگي محل زندگي آن‌ها مي‌شود، اما باز هم تمايل شديدي به نگه داشته وسايل به درد نخور دارند. هر كسي ممكن است از دور ريختن برخي وسايل اجتناب كند، اين موضوع در مورد افراد مبتلا به اختلال احتكار گستره وسيع‌تري دارد كه در ادامه درباره آن شرح داده‌ايم. براي دريافت مشاوره وسواس كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : بيماري وسواس | علت و ريشه انواع وسواس فكري عملي چيست ؟

 

 

منبع : اختلال احتكار يا انباشت گري

 

تعريف علمي اختلال احتكار

اختلال احتكار ، انباشت گري يا ذخيره سازي يكي از انواع اختلالات مرتبط با وسواس است. افراد مبتلا، مشغوليت ذهني زيادي با اشياء پيرامون خود دارند. همين مسئله باعث مي‌شود كه فارغ از ارزش وسيله‌ها، نتوانند چيزي را دور بياندازند و در نتيجه وسايل گوناگوني را در اطراف خود نگهداري مي‌دارند. براي آشنايي با ساير اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

علائم ابتلا به اختلال احتكار

خيلي از آدم‌ها شايد به خاطر خساست يا علاقه به جمع كردن كلكسيون از دور انداختن اشياء گوناگون امتناع كنند؛ اما آيا همه اين افراد به اختلال احتكار مبتلا هستند؟ پاسخ به اين سوال منفي است. تشخيص اختلال انباشت گري از جانب متخصصان تنها زماني مطرح مي‌شود كه علائم زير به عنوان ملاك تشخيصي در فرد مشاهده شود.

 1. بيمار فارغ از ارزشمندي اشياء مشكل زيادي در دور انداختن وسايل دارد. يعني حتي بي‌ارزش‌ترين اجسام را هم به اين فكر كه روزي به درد مي‌خورند، نگه مي‌دارد. (مثل روزنامه هاي سال هاي گذشته، در بطري نوشابه، جعبه هاي تلويزيوني كه سوخته….)
 2. – آنچه كه باعث مي‌شود بيمار نتواند اشياء را دور بياندازد، اعتقاد او مبني بر مورد استفاده قرار گرفتن‌شان در آينده است. همچنين مبتلايان به اختلال احتكار در صورت دور انداختن وسايل احساس ترس و اضطراب مي‌كنند از همين رو با نگهداري از آن‌ها در محيط پيرامون خود تلاش مي‌كنند از تجربه اضطراب اجتناب نمايند.
 3. – احتكار و انباشت وسايل مختلف در محيط زندگي باعث اختلال در عملكرد روزانه فرد در جنبه هاي مختلف زندگي مي شود.
 4. – رفتار انباشت گري در اثر مصرف دارو يا يك عارضه پزشكي نظير تومور مغزي حادث نشده است.
 5. – اين اختلال با علائم اختلال روانشناختي ديگري به طور بهتر توجيه نمي شود.

علل دچار شدن به اختلال احتكار

متخصصان در پژوهش‌هاي خود در مورد وسواس و اختلالات مرتبط با آن تاكيد مي‌كنند كه علت مشخصي براي بروز اين مشكلات وجود ندارد. بلكه عوامل مختلفي در تعامل با يكديگر مي‌توانند در بروز طيف بيماري‌هاي‌وسواس نقش داشته باشند. عوامل وراثتي، وجود تفاوت‌هايي در ساختار مغز، وجود الگوهايي از رفتار احتكار در خانواده، تجربه شرايط بد اقتصادي و نگراني دائمي در مورد از دست دادن اموال؛ همگي از جمله عوامل موثر در بروز اين اختلال هستند.

ميزان شيوع اختلال انباشت گري

در مورد ميزان شيوع اختلال احتكار در جمعيت عمومي اطلاعات كشوري دقيقي در دسترس نيست. مطالعات تخمين مي‌زنند كه ميزان ابتلا به اين اختلال در ايالات متحده آمريكا بين 2 تا 6 درصد باشد. همچنين شواهد حاكي از آن است كه انباشت گري در هردو جنس تظاهر مي‌كند و طبق آمار شيوع آن در مردان بالاتر است.

راهي براي درمان اختلال انباشت گري

براي درمان اختلال احتكار لازم است كه ابتدا به يك متخصص در حوزه سلامت روان نظير روانشناس يا روان پزشك مراجعه كنيد. درمانگر با انجام مصاحبه باليني يا استفاده از آزمون‌هاي روان شناختي ارزيابي دقيقي از وضعيت سلامت روان بيمار به دست خواهد آورد. در صورت مطرح شدن تشخيص اختلال احتكار درمانگر گزينه‌هاي درماني مختلفي را پيش روي خواهد داشت.

براي مثال در بسياري از موارد اين مشكل به كمك رواندرماني با رويكرد شناختي رفتاري درمان خواهد شد. در صورتي كه شدت اختلال احتكار بسيار زياد باشد يا مشكلات روانشناختي ديگري نيز وجود داشته باشد درمان با داروهاي ضداضطرابي و ضد افسردگي نيز مي‌تواند روند درمان را تسهيل كند. با اين حال توجه به اين مسئله بسيار حائز اهميت است كه هرگز از داروهاي روانپزشكي به طور سرخود استفاده نكنيد و حتما پيش از مصرف و همچنين قبل از قطع داروها با متخصص مشورت نماييد. براي شروع روي درمان وسواس كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سوالات متداول

آيا افراد مسن بيشتر از جوانان به اختلال احتكار مبتلا مي شوند؟

بله مطالعات همه گير شناسي نشان مي‌دهند بزرگسالان مسن كه در دامنه سني بين 55 تا 94 سال قرار دارند در مقايسه با بزرگسالان جوان‌تر يعني افراد 34 تا 44 ساله 3 برابر بيشتر به اختلال احتكار مبتلا مي‌شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : اختلال احتكار يا انباشت گري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۵۰:۴۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

چگونه مي‌توان نارضايتي جنسي را برطرف كرد؟ رابطه جنسي با كيفيت، يكي از بنيان‌هاي زندگي سالم است. هم از نظر رواني و هم از نظر جسماني، داشتن رضايت جنسي از شريك زندگي از مهم‌ترين بعدهاي زندگي انسان است. بسياري از زوجين از اينكه از شريك خود راضي نيستند، گله دارند و اين نارضايتي به بخش‌هاي ديگر زندگي‌شان نيز نفوذ مي­‌كند. اما نكته مهم اين است كه بسياري از زوجين دچار نارضايتي جنسي هستند اما از آن بي‌خبرند و اين مسئله باعث بروز اختلاف مي‌­شود. با آگاهي از دلايل بروز نارضايتي جنسي، راه‌هاي برطرف كردن آن و كمك گرفتن از يك فرد متخصص مي‌توانيد كيفيت روابط جنسي خود را افزايش دهيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

 

منبع : نارضايتي جنسي

 

 

نارضايتي جنسي چيست؟

شايد بد نباشد بدانيد كه تنها 30 درصد زوجين از رابطه جنسي خود رضايت دارند و درصد زيادي صرفا جهت رفع مسئوليت يا تخليه ميل جنسي اقدام به رابطه جنسي مي­‌كنند. رضايت جنسي زماني پديد مي‌­آيد كه زوجين از كيفيت و كميت رابطه جنسي خود رضايت داشته و همسر خود را نيز در زمينه خدمات جنسي كاملا كافي و رضايت بخش مي‌­داند و هم در زمينه جسماني هم در زمينه رواني، اثر مثبت رابطه حس شود. شايد ايده آل باشد كه فكر كنيد زوجين هميشه بايد از همديگر راضي باشند اما رضايت جنسي يك طيف است كه مي‌تواند از عدم رضايت تا رضايت كامل متغير باشد و همه زوجين بايد سعي كنند هميشه به سمت رضايت كامل جنسي حركت كنند. فراموش نكنيد كه يك زندگي سالم، از اتاق خواب سالم شروع مي­‌شود.

 

دلايل بروز نارضايتي جنسي چيست؟

اگر متاهل هستيد به ياد بياوريد كه زمان آشنايي با همسر خود، به چه ملاك‌هايي اهميت مي‌داديد و اگر قصد ازدواج داريد، مرد يا زن روياهاي شما چه ويژگي‌هايي دارد؟ شايد نهايت 5 تا 10 درصد افراد قبل از ازدواج به سلامت و آگاهي جنسي شريك زندگي خود فكر مي‌­كنند يا قبل از ازدواج به اين اشاره كرده و درباره آن صحبت مي­‌كنند. موضوعي كه به جرات مي‌­توان گفت يكي از سه ضلع مثلث زندگي سالم است. بنابراين اولين و مهم‌ترين دليل بروز نارضايتي جنسي تابو بودن صحبت درباره مسائل جنسي پيش از ازدواج و عدم شناخت كافي زن و مرد از وضعيت جنسي همديگر است. مسئله‌اي كه اگر كسي مطرح كند بي حيا و هوس ران شناخته شده و ممكن است يك ازدواج به هم بخورد. برخي ديگر از دلايل بروز نارضايتي جنسي به شرح زير هستند:

1. روابط خانوادگي آشفته

خانواده يك سيستم به هم پيوسته است و بروز مشكل در هر بخش از آن، مي‌­تواند به بقيه بخش‌هاي زندگي آسيب بزند. دخالت والدين، مشكلات مربوط به فرزندان و اختلافات بين خود زوجين، مي­‌تواند به طور كاملا مستقيم در نارضايتي جنسي تاثير داشته باشد. مشكلات عاطفي بين زوجين نيز يكي از مهم‌ترين دلايل نارضايتي جنسي است.

2. بي توجهي به نيازها و درخواست هاي همديگر

زنان و مردان در اكثر بخش‌هاي يك رابطه جنسي با هم متفاوت هستند. مردان زود تحريك مي‌­شوند و زنان ديرتر. مردان بعد از ارضا معمولا احساسا‌ت‌شان فروكش مي­‌كند اما زنان هم قبل و هم بعد از رابطه به معاشقه و توجه نياز دارند. اين تنها بخشي از تفاوت‌هاي زن و مرد است. بنابراين زوجين بايد نسبت به بدن طرف مقابل خود و روحيات و تمايلات او شناخت كافي پيدا كرده و حتما در مورد خواسته‌هاي خود صحبت كنند.

3. مشكلات جسماني

برخي از مشكلات جسماني مانند اضافه وزن، واژينيسموس، بيماري‌هاي مقاربتي، دردهاي عضلاني، مشكلات در اندام‌هاي جنسي و… مي‌­تواند به مرور زمان باعث عدم رضايت جنسي شود. حتي مسئله ساده‌اي مثل عدم رعايت بهداشت فردي در رابطه، مي‌­تواند بسيار آزاردهنده باشد و باعث عدم رضايت جنسي شود.

4. مشكلات رواني

برخي از مشكلات روانشناختي نيز مي­‌تواند باعث بروز نارضايتي جنسي شود. يكي از بارزترين آن‌ها نداشتن اعتماد به نفس در رابطه است. اين مسئله زماني تشديد مي‌­شود كه حس كنيد شريك جنسيتان از شما رضايت ندارد و اين احساس منجر به نارضايتي جنسي مي‌­شود. همچنين احساس گناه ناشي از نزديكي نيز در برخي افراد باعث عدم رضايت جنسي مي­‌گردد.

برخي از آسيب‌ها نيز مي­‌تواند بر رابطه جنسي تاثير بگذارد. مثلا تجربه دردناك اولين رابطه يا تجربه تجاوز مخصوصا در زنان، باعث عدم توانايي در برقراري رابطه شده و به مرور زمان اگر درمان نشود باعث نارضايتي جنسي مي­‌شود. همچنين درخواست‌هاي آسيب زننده و خشن طرفين مي‌­تواند باعث نارضايتي گردد.

 

بيشتر بخوانيد : علت سرد شدن رابطه زناشويي | نشانه ها ، علل و راه هاي جلوگيري

 

راه كار هاي رسيدن به رضايت جنسي

همانطور كه گفته شد ساده‌ترين راهكار رسيدن به درك متقابل از نيازها، خواسته‌ها، تمايلات و علايق دو طرف در زمينه روابط جنسي است. زوجين بايد بتوانند در مورد اين مسئله مهم با هم صحبت كنند، به نظرات هم احترام بگذارند و در صورتي كه نتوانند خودشان مشكلاتشان را حل كنند، حتما به متخصص مراجعه نمايند. در اين مورد ممنوعيت‌هاي سنتي و باورهاي متعصبانه را كنار بگذاريد؛ اگر نتوانيد اين مسئله را حل كنيد، زندگي سالمي نخواهيد داشت، مقاله دلزدگي زناشويي را مطالعه نماييد. برخي ديگر از راهكارهاي رسيدن به رضايت جنسي به شرح زير هستند:

1. نارضايتي جنسي | رعايت ملزومات رابطه

مردان بايد بدانند كه بدن زن چه ويژگي‌هايي دارد. مثلا حتما بايد قبل از دخول آن‌ها را تحريك كرده و معاشقه داشته باشيد. آلت تناسلي زنان به آلودگي حساس‌تر بوده و رعايت بهداشت فردي لازم است. زنان نيز بايد بدانند كه اندام تناسلي مردانه چگونه كار مي­‌كند و توقعات بيش از اندازه نداشته باشند. اين مثال‌ها بخشي از ملزومات يك رابطه سالم است كه بايد با تحقيق يا صحبت با روانشناس متخصص آموزش ببينيد.

2. تخت خواب، حريم خصوصي شماست

يكي از مسائلي كه باعث نارضايتي مي‌­شود، ورود فرزند تازه و اصرار كودك به خوابيدن پيش مادر يا پدر است. بايد بدانيد كه كودك بعد از دوسالگي بايد تنها بخوابد و اگر نمي‌تواند، جاي خواب او را از تخت خود جدا كنيد. تخت خواب شما حريم خصوصي شماست و نبايد با كسي شريك شويد. همچنين فراموش نكنيد كه براي حل مشكلات، آن‌ها را به تخت خواب نياوريد.

3. عاطفه و توجه، كليد حل مشكلات جنسي

هم زنان هم مردان به توجه و تحسين شدن از طرف همسرشان نياز دارند. بايد بدانيد كه برخي از فعاليت‌ها در هنگام نزديكي مانند صحبت‌هاي عاشقانه، تاييد و تحسين همسر در هنگام رابطه و بعد از آن و… در رسيدن به رضايت جنسي بسيار ضروري است. غرور، خودخواهي و حتي خجالت، مي­‌تواند آسيب زننده باشد.

4. نارضايتي جنسي | درك متقابل

هر سن و هر دوره‌اي از زندگي شرايط خاصي دارد و زن و مرد بايد سعي كنند همديگر را درك كنند. زنان زماني كه درگير كارهاي خانه و بچه داري باشند و مردان زماني كه شغل سنگيني داشته باشند طبيعتا نمي‌­توانند مثل روزهاي اول ازدواج رابطه جنسي برقرار نمايند. بنابراين درك متقابل مي‌­تواند به رضايت جنسي كمك كند و در حل اين مسئله، معمولا كمك روانشناس لازم است.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سوالات متداول

راه درمان نارضايتي جنسي چيست؟

به طور كلي شما بايد هميشه علت مشكل را پيدا كنيد، زماني كه علل نارضايتي جنسي خود را كشف كرديد، با حل كردن آن، معمولا مشكلتان برطرف مي­شود. پس بيشتر از اينكه دنبال راهكار باشيد، دنبال كشف علت مشكل خود باشيد. كمك گرفتن از مشاوره متخصص نيز مي‌تواند در اين زمينه به شما كمك كند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : نارضايتي جنسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: نارضايتي جنسي،
موضوع:
[ ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۴۳:۱۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تحقير كردن از جمله رفتارهاي نامطلوبي است كه والدين خواسته يا ناخواسته در برخورد با نوجوان خود انجام مي‌دهند. رفتار اطرافيان به خصوص والدين در تقويت و تثبيت باورهاي نوجوان نسبت به توانايي‌ها و استعدادهاي خود نقش بسيار مهمي دارد و همانطور كه مي‌تواند به تقويت اعتماد به نفس نوجوان كمك كند گاهي با رفتارهاي مخرب نيز همراه مي‌شود. در نتيجه اين رفتارهاي مخرب باعث تحقير نوجوان و فروپاشي شخصيت او مي‌گردد. برخي والدين به دليل عدم آگاهي از چگونگي برخورد با نوجوان به غلط تصور مي‌كنند چنانچه با جملات تحقير آميز با او صحبت كنند تغييراتي حاصل مي‌شود در صورتي كه پيامدها و تاثيرات نامطلوب تحقير كردن مي‌تواند مشكلات روانشناختي گسترده‌اي را براي نوجوان به وجود آورد. با توجه به اهميت موضوع در ادامه بيشتر درباره آن صبحت مي‌كنيم پس همراه ما باشيد.

 

منبع : تحقير نوجوان

 

تحقير كردن نوجوان

حقارت احساسي عميق و ريشه‌اي در وجود شخص مي‌باشد. هرگونه توبيخ و تنبيه نوجوان به منزله تحقير كردن شخصيت اوست و به هر شكلي با نوجوان برخورد شود، مجموعه رفتارهاي وي در آينده شكل مي‌گيرد. نوجواني كه احساس حقارت دارد اختلالات رواني مانند افسردگي، عزت نفس پايين و اقدام به خودكشي را تجربه مي‌كند. اگر دائما با رفتارهاي توهين آميز با نوجوان خود برخورد مي‌كنيد و او را مورد ضرب و شتم قرار مي‌دهيد در حقيقت فردي را تربيت مي‌كنيد كه در آينده‌اي نه چندان دور به تحقير كردن ديگران خواهد پرداخت و بزهكاري را به شكل كاملا بارزي به نمايش خواهد گذاشت.  براي جلوگيري از بروز چنين عواقبي مشاوره خانواده دريافت نماييد.

رفتارهاي تحقير آميز با نوجوان

تحقير كردن نوجوان مي‌تواند به شكل‌هاي مختلفي صورت گيرد. گاهي يك نگاه يا حرف ساده نيز مي‌تواند به منزله تحقير كردن نوجوان باشد. رفتارهاي زير مي‌تواند از جمله مهمترين رفتارهاي تحقير آميز با نوجوان باشد كه اثرات منفي زيادي براي آن‌ها دارد.

برچسب زدن

هيچگاه از الفاظ منفي و تحقير آميز براي تعريف نوجوان خود استفاده نكنيد. اگر در موقعيت‌هاي مختلف فرزند خود را با برچسب‌هاي منفي همچون “تن پرور، تنبل، بي خيال و…” مورد خطاب قرار دهيد، خواسته يا ناخواسته در حال لطمه زدن به عزت نفس او هستيد.

انتقاد كردن در حضور ديگران

هر فردي دوست دارد در حضور ديگران خوب به نظر برسد و ويژگي‌هاي خود را بزرگ نمايي كند. انتقاد كردن از نوجوان آن هم در حضور ديگران باعث مي‌شود او در جمع خجالت بكشد و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

حرف‌هاي كنايه آميز

گفتگو كردن با نوجوانان به طور مستقيم و بدون استفاده از كلمات كنايه آميز مانع از ايجاد سوتفاهم مي‌گردد. وقتي به طور غيرمستقيم به رفتار نادرست نوجوان اشاره مي‌كنيد و جملات كنايه آميز استفاده مي‌نماييد، جنگ و دعوا شكل مي‌گيرد. در اين حالت هيچگاه پند و اندرز شما موثر واقع نمي‌شود چرا كه نوجوان عادت كرده است حرف‌هاي كنايه آميز شما را بشنود. به همين دليل نصايح خيرخواهانه والدين را به عنوان كنايه و تحقير تلقي مي‌كند.

تاثيرات نامطلوب تحقير نوجوان

اينكه والدين و اطرافيان نوجوان چه پيامي به او انتقال مي‌دهند در ساخت ابعاد شخصيت نوجوان تاثير بسيار زيادي دارد. خود ارزشمندي و داشتن تصوير ذهني مثبت نسبت به خود و توانمندي‌هاي خويش در نوجوان وقتي ممكن است كه از جانب ديگران مورد پذيرش قرار بگيرد. نوجواناني كه مدام از جانب اطرافيان تحقير مي‌شوند از اعتماد به نفس پاييني برخوردار مي‌باشند و سلامت رواني آنان تهديد مي‌گردد.

اين مسئله به مرور باعث مي‌شود كه آن‌ها خود را به حدي بي ارزش بدانند كه فكر كنند وجودشان براي هيچكس اهميت و ارزشي ندارد. احساس حقارت آنچنان در وجود آن‌ها ريشه مي‌دواند كه به شكل يك عقده رواني در بزرگسالي خود را نشان مي‌دهد و تعاملات اجتماعي وي تحت تاثير آن قرار مي‌گيرد. در كنار اين مسائل نوجواناني كه تحقير شدن را به دفعات تجربه مي‌كنند ممكن است براي كاهش تنش و مشكلات به مصرف مواد مخدر روي آورند و يا در جمع‌هايي قرار بگيرند كه آنان را به سمت روابط جنسي پرخطر بكشاند. همچنين افسردگي، اضطراب و استرس نيز از ديگر پيامدهاي نامطلوب تحقير نوجوان محسوب مي‌گردد.

راهكارهايي براي برخورد صحيح با نوجوان و كاهش حقارت آنان

اطرافيان و مخصوصا والدين بايد سعي كنند به نوجوان خود آزادي و استقلال بدهند و مانع از ارتباط نوجوان با گروه‌هاي دوستان نشوند. سعي كنيد جمع‌هاي دوستانه خانوادگي تشكيل داده و به نظرات فرزند خود اهميت دهيد. نوجواني دوران حساسي است و والدين بايد مراقب نوع رفتار و حرف زدن خود باشند. با اين حال اگر در نحوه برخورد با فرزندتان دچار مشكلاتي هستيد يا در فرزند شما احساس حقارت شكل گرفته است و به دنبال راهي براي كاهش و از بين بردن اين موضوع مي‌باشيد لازم است كه از يك مشاور و روانشناس نوجوان كمك بگيريد. روانشناس با بررسي علل شكل گيري و جلسات خانواده درماني كمك مي‌كند تا اين احساس به مرور در نوجوان از بين برود و نوجوان بتواند بهداشت جسمي و رواني خود را بدست آورد.

براي آگاهي بيشتر درباره روانشناسي نوجوان كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه نوجوانان مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سوالات متداول

چه رفتارهايي موجب تحقير نوجوان مي‌شود؟

رفتارهايي مانند برچسب زدن‌هاي منفي، حرف‌هاي كنايه آميز، مقايسه كردن نوجوان با ديگران و انتقاد كردن خصوصا در جمع باعث تحقير نوجوان شده و اثرات منفي زيادي را براي او دارد.

تاثيرات رواني تحقير نوجوانان چيست؟

تحقير نوجوانان باعث مي‌شود كه خود را به حدي بي ارزش بدانند كه فكر مي‌كنند وجودشان براي هيچكس اهميت و ارزشي ندارد. احساس حقارت آنچنان در وجود آن‌ها ريشه مي‌دواند كه به شكل يك عقده رواني در بزرگسالي خود را نشان مي‌دهد و تعاملات اجتماعي آنان تحت تاثير قرار مي‌‌گيرد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : تحقير نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تحقير نوجوان،
موضوع:
[ ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۹:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ازدواج با معتاد چه سرانجامي دارد؟ ازدواج مقوله‌ي بسيار مهمي است كه تمام جنبه‌هاي زندگي افراد را تحت تأثير قرار مي‌دهد. به همين دليل لازم است افراد با آگاهي كامل دست به انتخاب همسر آينده خود بزنند. يكي از معيارهاي انتخاب همسر سلامت روان اوست؛ با اين حساب نمي‌توان انتظار داشت ازدواج با فرد معتاد پيامدهاي مثبتي برايتان داشته‌باشد. ممكن است واقعا به او علاقه داشته‌باشيد و بارها از او درخواست كرده‌باشيد تا ترك كند اما نتيجه‌اي نگرفته باشيد. زندگي با فرد معتاد چالش‌هاي فراواني دارد و هر روز وضعيت شما را سخت‌تر مي‌كند. در ادامه تمام جوانب ازدواج و زندگي با فرد معتاد را مورد بررسي قرار داده‌ايم تا با استفاده از آن‌ها و كمك گرفتن از يك فرد متخصص، انتخاب عاقلانه‌تري داشته باشيد. براي كسب اطلاع در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : ملاك انتخاب همسر | معيارهاي انتخاب همسر چيست؟

 

منبع : ازدواج با معتاد

 

 

 

قبل از ازدواج با معتاد آگاهي خود را بالا ببريد

فرد معتاد با وجود آگاهي از خطرات و اثرات مخرب ماده‌اي كه به آن وابستگي دارد، نمي‌تواند ميل خود را براي مصرف آن كنترل كند و به لحاظ ذهني برايش لذت بخش است. اعتياد را مي‌توان نوعي مسموميت مزمن در نظر گرفت كه شخص و اطرافيانش را تخريب مي‌كند. مصرف مواد به فرد آرامش مي‌بخشد و او را به طور موقت تسكين مي‌دهد اما در طولاني مدت فرد را اسير خود مي‌كند. بعد از آنكه اثر مواد از بين برود، فرد باز هم در جستجوي آن خود را به اين در و آن در مي‌زند.

ممكن است در ابتدا اين وابستگي تنها به شكل جسماني باشد اما به تدريج به اعتياد رواني مي‌انجامد. شايد با خود فكر كنيد نامزد معتادتان واقعا شما را دوست دارد و تنها اشكالش اعتياد است اما بايد توجه داشت كه فرد معتاد عاشق ماده‌ايست كه مصرف مي‌كند و به آن وابستگي شديد دارد. بنابراين حتي اگر لازم باشد آن را به شما هم ترجيح مي‌دهد. بهتر است قبل از ازدواج با چنين شخصي در مورد بيماري او و چگونگي تأثير مواد مخدر بر مغز اطلاعات كامل كسب كنيد.

 

پيامدهاي منفي ازدواج با معتاد

فرد معتاد بيشتر از اينكه عاشق شما باشد به مواد مصرفي خود وابسته است؛ در اين شرايط مي‌توانيد اعتياد را رقيب خود در نظر بگيريد و مشاهده مي‌كنيد كه چطور تمام فكر و ذهن نامزدتان درگير آن است. اعتياد آزادي فرد را از او مي‌گيرد و مسلما ازدواج با فردي كه آزادي ندارد منطقي به نظر نمي‌رسد. فرد معتاد ممكن است در اوايل رابطه با شما بسيار خونگرم و خوش برخورد باشد اما به مرور زمان صميميت خود را از دست مي‌دهد و كم كم از اطرافيانش دوري مي‌كند. در واقع چنين افرادي تحت تأثير مواد دچار كرختي عاطفي و رواني شده‌ و نمي‌توانند مسائل را مانند ديگران درك كنند و به تبع شما نيز نمي‌توانيد رابطه‌ي خوبي با آن‌ها داشته‌باشيد.

 

وعده‌هاي بيمار معتاد براي ترك

ممكن است اين حرف را از زبان نامزد معتاد خود زياد شنيده باشيد كه “قول مي‌دهم بعد از ازدواج ترك كنم.” اما حقيقت اين است كه ترك اعتياد به سختي صورت مي‌گيرد آن هم تنها در شرايطي كه خود فرد در تصميمش جدي باشد و اراده‌ي قوي داشته باشد. با فكر و اميد به تغيير همسر با او ازدواج نكنيد؛ قرار نيست با ازدواج همسر خود را تربيت كنيد يا او را تغيير دهيد بلكه قرار است در كنار او به آرامش برسيد و در آينده فرزندان خود را با همراهي او پرورش دهيد.

سعي كنيد قبل از ازدواج همسرتان را همانطور كه هست بپذيريد و قصدي براي تغيير او نداشته‌باشيد. به خاطر همين توصيه مي‌كنيم اگر مطابق معيارهاي شما نيست اصلا با او ازدواج نكنيد. اگر واقعا قصد تغيير دارد، از او بخواهيد پيش از ازدواج اين كار را انجام دهد؛ پيش از ازدواج اعتياد خود را ترك كرده و تلاش كند تا اعتماد شما را به دست بياورد.

 

با نامزد معتادم چه كنم؟

برخورد و صحبت با افراد معتاد از اصول خاصي برخوردار است. به او بگوييد كه قصد شروع زندگي مشترك با يك فرد معتاد را نداريد و اگر واقعا زندگي با شما را مي‌خواهد بايد قبل از ازدواج اعتياد خود را درمان كند. به او بگوييد كه در فرآيند درمان همراهش خواهيد بود و در تمام مراحل كمكش مي‌كنيد و اگر واقعا دوستش داريد به سخنان خود عمل كنيد. حتما برايش مشخص كنيد كه بر تصميم خود مصمم و جدي هستيد. در صورت لزوم او را تهديد كنيد كه اگر اعتياد خود را به طور كامل ترك نكند رابطه‌تان را تمام مي‌كنيد. در اين شرايط اگر واقعا برايش ارزشمند باشيد تمام اراده و تلاش خود را به كار مي‌گيرد. اما اگر نسبت به تهديدات شما بي‌اعتنايي كرد، سر حرفتان بمانيد و خود را از اين رابطه بيرون بكشيد.

فرآيند ترك براي معتادان بسيار سخت است؛ امكان دارد براي چند روز ترك كند و دوباره به مصرف مواد باز گردد. در اين شرايط كوتاه نياييد و صبر كنيد تا به مرور تغييرات هر چند كمي را ببينيد. افراد معتاد اغلب به تعداد دفعات زيادي اعتياد خود را كنار مي‌گذارند اما با بروز علائم ترك وسوسه مي‌شوند و دوباره مصرف مي‌كنند. به همين دليل به آن‌ها توصيه كنيد در كنار فرآيند ترك مواد از مشاور روانشناس نيز كمك بگيرند تا به طور كامل در ترك باقي بمانند. چرا كه فرد معتاد براي ترك وابستگي رواني به ماده‌ي مصرفي، بايد حتما بر روان خود كار كند و تحت درمان‌هاي روانشناختي قرار بگيرد. علاوه بر اين شما نيز براي ادامه دادن در كنار چنين فردي به راهنمايي‌هاي مشاور نياز خواهيد داشت. براي كسب اطلاع در زمينه مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد. 

 

ازدواج با معتادي كه ترك كرده است

بعد از اين كه مطمئن شديد نامزدتان به طور كامل ترك كرده، كمي بيشتر براي ازدواج صبر كنيد و زمان عروسي را به تعويق بياندازيد تا با اعتماد و اطمينان بيشتري وارد زندگي مشترك شويد. ازدواج با شخصي كه كمتر از يك سال از زمان تركش گذشته، كمي خطرناك است و ريسك دارد. توجه داشته‌باشيد كه اعتياد علاوه بر مشكلات جسماني، روان فرد را نيز تحت تأثير قرار مي‌دهد. ممكن است نامزد شما حتي بعد از ترك رفتارهايي همچون بي‌حوصلگي، پرخاشگري و خشم از خود بروز دهد. بنابراين تمام جوانب و رفتارهاي او را در نظر بگيريد و با دقت بيشتري به او بنگريد.

گاهي فرد احساساتي از تنهايي و انزوا را تجربه مي‌كند چرا كه لذت كشيدن مواد در زندگي او از بين رفته و ديگر نمي‌تواند با چيز ديگري خود را خوشحال كند. بنابراين اگر قصد ازدواج با فردي كه ترك كرده را داريد بايد مطمئن شويد آثار و پيامدهاي اعتياد در او باقي نمانده باشد. ازدواج با فردي كه اعتياد خود را كنار گذاشته و به زندگي عادي برگشته مي‌تواند موفقيت‌آميز باشد اما لازم است بيشتر از ديگران مراقب اين ازدواج باشيد و در زندگي مشترك مدام نشانه‌هاي لغزش همسر خود به سمت مواد را در نظر بگيريد. براي كسب اطلاع در زمينه ترك اعتياد كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد و ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سؤالات متداول

ازدواج با پسري كه قبلا اعتياد داشته چگونه است؟

اعتياد پيامدهاي رفتاري زيادي مانند پرخاشگري و بي هدفي را به دنبال دارد. اگر مي‌خواهيد با فردي كه قبلا اعتياد داشته ازدواج كنيد حتما در دوران نامزدي و آشنايي‌هاي اوليه، اخلاقيات و روحيات او را در نظر گرفته و نشانه‌ها را ناديده نگيريد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : ازدواج با معتاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ازدواج با معتاد،
موضوع:
[ ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۸:۰۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اختلال بد ريخت انگاري بدن يكي از انواع اختلالات مرتبط با وسواس است كه در آن فرد در مورد وجود يك يا چند نقص در ظاهر خود مشغوليت ذهني مداوم دارد. با اين حال نواقص بيان شده براي بقيه قابل مشاهده نيست و يا آنقدر بي اهميت است كه كسي متوجه آن نمي‌شود و گاهي اين نواقص بر روي بدن فرد حتي زيبا هم جلوه مي‌كند. اگر دچار اين اختلال هستيد، به احتمال زياد اعتماد به نفس پاييني داريد و دائم در حضور ديگران احساس زشتي و شرمساري مي‌كنيد. يا اگر دائم به دنبال عمل‌هاي زيبايي براي اقصي نقاط بدن‌تان هستيد توصيه مي‌كنيم يكبار حداقل اين مقاله را مطالعه نماييد. با آگاهي هر چه بيشتر بهتر مي‌توانيد در مورد برنامه‌هايتان تصميم‌گيري نماييد. در ادامه بطور مختصر درباره جوانب مختلف بدشكل انگاري صحبت كرده‌ايم، مي‌توانيد با يك تماس و يا درج پرسش در پايين مقاله به پاسخ‌هاي خود دست يابيد.

 

 

منبع : بد ريخت انگاري بدن

 

 

 

آشنايي با اختلال بد ريخت انگاري يا  بد شكل انگاري بدن

اختلال بد شكل انگاري يا بد ريخت انگاري بدن (body dysmorphic disorder) يكي از انواع اختلالات مرتبط با وسواس است كه در آن فرد در مورد وجود يك يا چند نقص ظاهري درباره خود، مشغوليت ذهني زيادي دارد. اين نواقص ظاهري اغلب از جانب اطرافيان قابل تشخيص نيستند يا چندان به چشم نمي‌آيند. با اين حال فرد آن‌ها را به طور اغراق آميزي بد يا مايه شرمندگي مي‌داند. با تمام اين صحبت‌ها هر كسي هم كه با ظاهر خود مشكل دارد، از جانب متخصصان تشخيص اختلال بد شكل انگاري بدن را دريافت نمي‌كند؛ بلكه با مشخص شدن مجموعه‌اي از نشانگان و عوامل زمينه‌اي مي‌توان وجود آن را تشخيص داد و براي درمان طبق دستورات متخصص پيش رفت. براي آشنايي با ساير انواع بيماري وسواس كليك كنيد.

علائم اختلال بد شكل انگاري بدن يا خود زشت پنداري

 • اشتغال ذهني زياد در مورد وجود نواقصي در ظاهر بدن كه از جانب ديگران قابل تشخيص نيستند يا بسيار ناچيز جلوه مي‌كنند.
 • داشتن اعتقاد قوي مبني بر وجود نواقصي در ظاهر كه باعث مي‌شود، زشت يا بد شكل ديده شود.
 • فرد مبتلا به اين اختلال معتقد است كه ديگران همواره نگاهي منفي در مورد ظاهر او دارند، اما آن را پنهان مي‌كنند.
 • تلاش‌هاي مكرر براي برطرف كردن نقص‌هايي كه در خود ادراك مي‌كند. براي مثال ايستادن بيش از حد در جلوي آينه يا مراجعه مكرر به پزشك‌هاي زيبايي
 • تلاش براي پوشاندن نقص‌هاي ادراك شده در خود به روش‌هاي مختلف نظير نوع لباس پوشيدن يا آرايش بيش از حد
 • نظرخواهي و جلب اطمينان افراطي از ديگران در مورد مناسب بودن ظاهر اندامش

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي در DSM5

 

چرا برخي دچار اختلال خود زشت پنداري مي شوند؟

متخصصان در مورد علل ابتلا به اختلالات روانشناختي همواره بر اين مسئله تاكيد مي‌كنند كه يك علت واحد مسئول بروز اين مشكلات نيست. بلكه مشكلات رواني از جمله اختلال بد ريخت انگاري بدن از تعامل عوامل مختلف با يكديگر پديد مي‌آيند، كه مي‌تواند ريشه در دوران‌هاي مختلف زندگي داشته باشد. از جمله اين عوامل مي‌توان به سابقه وجود اختلال در اعضاي خانواده، وجود تفاوت‌هايي در ساختار يا شيمي مغز، داشتن انتظارات غير واقع بينانه و ارزيابي‌هاي غير منطقي از خود اشاره كرد.

اختلال بد شكل انگاري بدن و عوامل خطر

وجود برخي عوامل مي‌تواند ريسك ابتلا به اختلال بد شكل انگاري بدن را افزايش دهد. از جمله اين عوامل بايد به موارد زير اشاره كرد.

– وجود سابقه اختلال بد ريخت انگاري بدن يا هرگونه اختلال وسواسي در اعضاي خانواده

– داشتن تجربيات منفي در گذشته نظير تجربه سوء استفاده جسماني، جنسي يا رواني نظير ناديده گرفته شدن در دوران كودكي

– برخورداري از برخي ويژگي‌هاي شخصيتي نظير كمال گرايي

– وجود فشارهاي اجتماعي و محيطي كه ملاك‌هاي سخت گيرانه‌اي را براي زيبايي در نظر مي‌گيرند.

– دچار بودن به ساير مشكلات روان شناختي نظير افسردگي يا اضطراب

 


بيشتر بخوانيد : علائم اضطراب | نشانه هاي اضطراب شديد چيست؟

 

درمان اختلال بد شكل انگاري بدن

براي درمان اختلال خود زشت پنداري بايد حتما به يك روانشناس مراجعه كنيد. روانشناسان از رويكردهاي مختلفي براي بهبود اين مشكل استفاده مي‌كنند كه از جمله تاثيرگذارترين آن ها مي‌توان به رويكرد شناختي رفتاري و استفاده از تكنيك هاي مواجه سازي تدريجي اشاره كرد.

در حقيقت درمانگران بر اين باورند كه باورهاي هر كس در مورد ظاهر منشا تمامي احساسات و رفتارهاي غلطي است كه بروز مي‌دهند. پس براي بهبود اضطراب‌ها و الگوهاي رفتاري غلط پيش از هرچيز بايد اين افكار مورد بررسي قرار گرفته و اصلاح شوند. به روند اين كار در جلسات روان درماني شناخت درماني گفته مي‌شود. همچنين در مواجه سازي تدريجي ابتدا درمانگران تلاش مي‌كنند تا بفهمند فرد به خاطر نواقصي كه در خود مي‌بيند از چه كارهايي پرهيز مي‌كند و دست به چه اجتناب‌هايي مي‌زند. روانشناسان معتقدند كه اجتناب‌ها عوامل تداوم بخش بيماري هستند. در نتيجه تلاش مي كنند تا به مرور با ارائه تمرين‌هاي رفتاري اين اجتناب‌ها را حذف كنند تا اختلال به طور پايداري درمان شود. البته اين چكيده يكي از روش‌هاي مورد استفاده است.

چه زماني بايد دارو دريافت كرد؟

در صورتي كه شدت اختلال بد ريخت انگاري بدن بسيار شديد باشد و به روان درماني پاسخ ندهد يا شرايط پيچيده روان پزشكي ديگري وجود داشته باشد روانشناس شما را به يك روانپزشك ارجاع خواهد داد تا از دارو درماني نيز در روند بهبودي خود كمك بگيريد.

اگر فقط چند نشانه از اختلال را داشتيم چه كاري بايد بكنيم؟

با خواندن اين مقاله ممكن است برخي از نشانه ها را در خود ببينيد و دچار اضطراب شويد. اما جاي نگراني نيست، اول از همه بايد بدانيد كه با توجه به ملاك‌هاي زيبايي در اين روزها خيلي از آدم‌ها احساس زيبايي نمي‌كنند. پس با وجود چند نشانه به خود برچسب نزنيد، هر چند حتي اگر به اين اختلال دچار هم شده باشيد، باز جاي نگراني نيست. اگر به دنبال سلامتي و شادابي در زندگي خود هستيد تنها با چند اقدام ساده مي‌توانيد اين مساله رو حل نماييد و از پيچيده شدن موضوع جلوگيري كنيد. مشاور شما را در مورد اقدامات لازم راهنمايي خواهد كرد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه وسواس ها مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

اختلال بد ريخت انگاري با اعتماد به نفس پايين چه تفاوتي دارد؟

در اعتماد به نفس پايين فرد نه تنها در مورد ظاهر بلكه در جنبه هاي مختلف زندگي نسبت به عملكرد مناسب در خود ترديد دارد و نمي تواند با اطمينان بالا عمل كند. اما در اختلال بد ريخت انگاري نوعي مشغوليت ذهني شديد در مورد وجود نواقص ظاهري مطرح است كه با اعمال وسواسي نمايان مي شود.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : بد ريخت انگاري بدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بد ريخت انگاري بدن،
موضوع:
[ ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۸:۲۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

انتخاب دوست در نوجواني مسئله‌اي است كه بيش از هر چيز ديگري در اين دوران اهميت دارد و شكل گيري هويت و شخصيت فرد را تحت تأثير قرار مي‌دهد. چرا كه افراد در اين دوران بيشتر از هر كس ديگري با دوستان خود وقت مي‌گذارند و اغلب ترجيح مي‌دهند از آن‌ها در رفتارها و كارهاي خود الگوبرداري كنند. طبيعي است كه در اين ميان اگر فرزند شما گزينش صحيحي در انتخاب دوستان خود نداشته‌باشد و به اصطلاح گير دوست ناباب بيوفتد، آسيب‌هاي فراواني را متحمل مي‌شود. وظيفه‌ي والدين است تا فرزندان خود را در انتخاب دوست مناسب راهنمايي و هدايت كنند. با آگاهي از اصول تربيت نوجوان و كمك گرفتن از يك فرد متخصص مي‌توانيد بهترين راهنماي فرزند خود در اين دوران باشيد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره خانواده كليك كنيد.

 

 

منبع : انتخاب دوست در نوجواني

 

 

اهميت انتخاب دوست در دوران نوجواني

انتخاب دوست مناسب در دوران نوجواني از آن‌جايي اهميت دارد كه به افزايش امنيت اجتماعي و رواني نوجوان كمك مي‌كند و او را در بسياري از زمينه‌ها رشد مي‌دهد. داشتن دوست و عضو بودن در گروه‌هاي دوستي در نوجواني به فرد احساس تعلق داشتن مي‌دهد و بر اعتماد به نفس او مي‌افزايد. داشتن دوستان سالم باعث مي‌شود فرد تجربيات مثبتي در زمينه ارتباطات اجتماعي كسب كند و همين مسئله عبور از بحران‌هاي بلوغ رواني اجتماعي را براي او آسان‌تر مي‌كند. نوجوانان در فرآيند دوست يابي با عقايد و باورهاي مختلف و گوناگون مواجه مي‌شوند و مي‌توانند هويت مستقل خود را شكل دهند. براي كسب اطلاعات در زمينه تربيت نوجوان كليك كنيد.

 

نقش والدين در كمك به نوجوان در انتخاب دوست

اغلب افراد در دوران نوجواني تمايل دارند به شيوه‌ي مستقلانه‌اي براي روابط خود وانتخاب اطرافيانشان عمل كنند اما با اين حال هنوز هم به حمايت و راهنمايي‌هاي والدين نياز دارند. در شرايطي كه بسياري از والدين نمي‌دانند چگونه در فرآيند دوست يابي به نوجوان خود كمك كنند، راهكارهاي زير مي‌توانند كمك كننده باشند:

1.انتخاب دوست در نوجواني | اولين دوست نوجوان خود باشيد

اولين كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه ارتباطات مثبتي با فرزند خود برقرار كنيد و اولين دوست صميمي او باشيد؛ چرا كه روابط صميمانه‌ي فرزندان با والدينشان زمينه را براي شكل دهي روابط دوستي سالم‌تر فراهم مي‌كند. علاوه بر اين اگر رابطه‌ي خوبي با فرزند خود داشته‌باشيد، حرف شنوي و پذيرش بيشتري نسبت به راهنمايي‌ها و توصيه‌هايتان خواهد داشت.

در دوران نوجواني كه فرزندتان روحيه حساس‌تري دارد، شما نيز انعطاف‌پذيري خود را در برابر آن‌ها افزايش دهيد و سعي كنيد روابط نزديك‌تري با آن‌ها برقرار نماييد. براي حل تعارضات و اختلافات والد و فرزندي و بهبود روابط ميان خود مي‌توانيد از روانشناس نوجوان و يا مشاوره خانواده كمك بگيريد. براي كسب اطلاعات در زمينه روانشناسي نوجوان كليك كنيد.

2.شناخت و آشنايي با دوستان نوجوان

معمولا والدين مي‌ترسند كه فرزندشان دوست ناباب پيدا كند و تحت تأثير رفتارهاي ناپسند او قرار بگيرد. به همين دليل توصيه مي‌كنيم بر دوستان فرزند خود نظارت غير مستقيم داشته‌باشيد. سعي كنيد دوستان او را كامل بشناسيد. براي مثال مي‌توانيد يك مهماني ترتيب دهيد و آن‌ها را به خانه‌تان دعوت كنيد. با اين كار مي‌توانيد رفتارهاي آن‌ها را به دقت بررسي كنيد و ببينيد آيا دوستان مناسبي براي فرزندتان هستند يا خير.

3.انتخاب دوست در نوجواني | نه گفتن را به فرزند خود بياموزيد

براي آنكه فرزند نوجوانتان بتواند در ارتباطات خود با دوستانش بهتر و سالم‌تر عمل كند و در برابر وسوسه‌ها و پيشنهادات نابهنجار برخي از آن‌ها مقاومت كند، بايد مهارت نه گفتن و جرأت‌ورزي را به او ياد دهيد. اين مهارت‌ را با الگوپذيري از شما نيز ياد مي‌گيرند، بنابراين سعي كنيد الگوي مناسبي براي او باشيد. يادگيري اين مهارت به فرد كمك مي‌كند اعتماد به نفس خود را بالا ببرد و احساس كارآمدي داشته‌باشد. از اين رو با حفظ استقلال خويش در برابر ديگران مي‌تواند پيشنهادات ناسالم آن‌ها را رد كند.

4. قوانين را مشخص كنيد

براي اين كه فرزند نوجوانتان بتواند دوستان مناسبي انتخاب كند، لازم است قوانيني را براي او در نظر بگيريد. در صورتي كه براي فرزند خود چهارچوب‌ها و قوانين را به طور واضح توضيح ‌دهيد و خود نيز به آن‌ها عمل كنيد، نمي‌تواند خارج از قوانين رفتار كند. ميزان صميميت در روابط والدين و فرزندان بر اثر بخشي و پيروي از قوانين تأثير انكارناپذيري دارد. توجه داشته‌باشيد كه اين قوانين نبايد خشك باشند. هنگامي كه نوجوان به اعتقادات و ارزش‌ها خانوادگي پايبند باشد، در انتخاب دوستان خود دقت بيشتري به خرج مي‌دهد. اين موضوع را به او آموزش دهيد كه دوست هركس بيانگر نوع شخصيت اوست و بايد دوستي براي خود انتخاب كند كه بيشترين وجه اشتراك را با ارزش‌هاي او داشته‌باشد.

5. انتخاب دوست در نوجواني | پاداش دادن و تقويت رفتار

به جاي تمركز كردن بر امور منفي و نبايدهاي روابط دوستي فرزندتان، سعي كنيد به جنبه‌هاي مثبت روابط او توجه كنيد. با تمركز كردن بر رفتارهاي مثبت فرزند خود مي‌توانيد به او كمك كنيد تا رفتارهاي اجتماعي مناسب‌تري را در خود پرورش دهد. او را مدام تشويق كنيد و برايش حامي باشيد. در مورد روابط امن و رفتارهاي مناسب فرزندتان به او بازخوردهاي مثبت بدهيد و رفتارهايش را با پاداش‌‌هاي كلامي و يا بغل كردن و خريدن يك چيز جزئي تقويت كنيد. اين سبك تربيتي به طور خودكار احتمال انتخاب‌هاي نادرست او را كاهش مي‌دهد.

براي دريافت مشاوره در زمينه نوجوانان مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سوالات متداول

چرا انتخاب دوست در نوجواني از اهميت بسياري برخوردار است؟

داشتن روابط گسترده و دوستان سالم امنيت رواني و اجتماعي نوجوان را تأمين مي‌كند و منجر به افزايش اعتماد به نفس او مي‌شود. در فرآيند دوست يابي فرد با باورها و عقايد مختلف آشنا شده و مي‌تواند هويت مستقل خود را پيدا كند.

چگونه مي‌توانم فرزندم را از دوستان ناباب دورنگه دارم؟

امر و نهي مستقيم به نوجوان باعث ايجاد نوعي مقاومت در او و در نتيجه سرپيچي كردن از حرف‌هايتان مي‌شود. در اين وضعيت احتمال بيشتري دارد كه به سمت دوست ناباب بروند. بنابراين سعي كنيد رابطه خود را با فرزند نوجواناتان صميمانه‌تر كنيد و دوستان فرزند خود و خانواده‌ي آن‌ها را بشناسيد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : انتخاب دوست در نوجواني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: انتخاب دوست در نوجواني،
موضوع:
[ ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۵:۱۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در ساوه كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در ساوه پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در ساوه

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

مشاوره ازدواج در ساوه | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در ساوه

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در ساوه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در ساوه،
موضوع:
[ ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۲:۱۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

داشتن نشانه هاي واژن سالم بيانگر سلامت جسمي و جنسي در بانوان محسوب مي‌شود.  واژن سالم معمولاً واژني تعريف مي‌شود كه سطح PH داخل آن طبيعي و متعادل باشد و با ترشحات طبيعي، عدم خشكي در هنگام رابطه جنسي و عادت ماهيانه منظم همراه است. اهميت داشتن واژن سالم به گونه‌اي است كه مي‌تواند در سلامت روان افراد نيز نقش داشته باشد. با اين حال لازم است كه همواره با بهره بردن از روش‌هاي خودمراقبتي و پيشگيرانه به بهداشت خود توجه داشته باشيد. در ادامه به طور كامل درباره نشانه هاي واژن سالم، راهكارهاي تشخيصي و افزايش سلامت واژن صحبت خواهيم كرد. بهره بردن از مشاوره جنسي به خانم‌ها كمك مي‌كند تا بتوانند بهداشت جنسي خود را بالا ببرند و براي داشتن رابطه لذت بخش آماده باشند.

 

منبع : نشانه هاي واژن سالم

 

 

 

چرا داشتن واژن سالم اهميت دارد؟

واژن يكي از مهم‌ترين اعضاي بدن خانم‌ها محسوب مي‌شود كه نقش موثر و مهمي در سلامت خانم، تخليه ادرار، توليد مثل و برقراري رابطه جنسي دارد. عفونت و بيماري در واژن مي‌تواند به راحتي به ديگر اعضاي بدن زنان و حتي شريك جنسيشان منتقل شود در نتيجه حفظ سلامت واژن از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و مي‌تواند از گسترش بيماري‌ و عفونت پيشگري كند. جدي‌ترين پيامد نداشتن واژن سالم ابتلا به بيماري‌هاي مقاربتي است. بيماري‌هاي مقاربتي زيادي وجود دارد كه مي‌تواند بر سلامت واژن تاثير منفي بگذارد. شايع‌ترين بيماري مقاربتي كه حتي مي‌تواند منجر به سرطان دهانه رحم براي خانم‌ها شود زگيل تناسلي (HPV) مي‌باشد.  

 

بيشتر بخوانيد : آشنايي با بدن زن | ويژگي هاي منحصر به فرد زنان

 

نشانه هاي واژن سالم

ترشحات طبيعي واژن

اولين مسئله براي داشتن واژن سالم توجه به ترشحات واژن است. ترشحات واژن يك واكنش طبيعي براي دفع باكتري‌هاي مضر و تنظيم سطح PH واژن است. اگر ترشحات واژن نسبت به گذشته دچار تغيير شوند معمولا نشان دهنده عدم سلامت واژن هستند. اين تغيير معمولاً در رنگ، ظاهر و بوي ترشحات اتفاق مي‌افتد. در برخي موارد مانند عادت ماهانه و بارداري، ترشحات واژن تغيير پيدا مي‌كنند و پس از مدتي به حالت اوليه باز مي‌گردند اما اگر دچار ترشحات غيرطبيعي شديد حتما بايد به متخصص جهت بررسي سلامت واژن مراجعه كنيد.

نداشتن عفونت و التهاب از نشانه هاي واژن سالم

در هر قسمت از بدن كه عفونت و التهاب رخ دهد نشان دهنده عدم سلامت آن ناحيه است. عفونت و التهاب در واژن ممكن است به دليل رعايت نكردن بهداشت شخصي، شستشوي نامناسب واژن، استفاده كردن از لباس زير نامناسب، وارد كردن جسم خارجي آلوده به داخل واژن، برقراري رابطه جنسي محافظت نشده و… رخ دهد. از اين جهت يكي از كليدي ترين نشانه هاي واژن سالم نداشتن عفونت در واژن و ترشحات واژن است. عفونت داخل واژن باعث برهم خوردن سطح PH مي‌شود و منجر به ترشح غيرطبيعي و با بوي بد مي‌شود. عفونت در واژن علاوه بر ترشحات غير طبيعي، معمولا با درد، سوزش و خارش همراه است.

برقراري رابطه جنسي و عدم خشكي واژن

اگر در هنگام برقراري رابطه جنسي احساس راحتي و لذت داريد پس واژن سالمي داريد. اما اگر در هنگام برقراري رابطه جنسي درد زياد و يا خشكي واژن زيادي را تجربه مي‌كنيد به طوري كه مجبور به اتمام رابطه جنسي باشيد بايد به سلامت واژن خود شك كنيد. درد زياد و خشكي زياد واژن در هنگام رابطه جنسي نشان دهنده عدم سلامت واژن است.

عادت ماهانه منظم از نشانه هاي واژن سالم

انتظار مي‌رود هر خانمي پس از بلوغ عادت ماهانه منظمي را تجربه كند. برخي مواقع به دليل علت‌هاي مختلفي مانند استرس و اضطراب زياد، به هم خوردن هورمون‌ها و بارداري و… ريتم عادت ماهانه به هم مي‌خورد. اما اگر اين به هم خوردگي بيش از دو ماه طول بكشد بهتر است به متخصص جهت بررسي سلامت واژن و رحم خود مراجعه كنيد. همچنين تجربه خونريزي شَديد، درد و سوزش زياد در هنگام عادت ماهانه مي‌تواند نشان دهنده واژن ناسالم باشد.

 

بيشتر بخوانيد : دستگاه تناسلي زنان | آشنايي با آناتومي و تفاوت هاي فيزيولوژي ناحيه تناسلي زنان

 

راه‌هاي تشخيص واژن سالم

امكان راه‌هاي تشخيص واژن سالم به صورت آزمايشگاهي و خانگي وجود دارد اما روش‌هاي خانگي از دقت كم‌تري برخوردار هستند و امكان اشتباه در آن وجود دارد.

تشخيص سلامت واژن در خانه

اولين مسئله براي تشخيص سلامت واژن توجه به ترشحات غيرطبيعي آن است. ترشحات غيرطبيعي معمولاً از طريق تغيير شكل، رنگ و بو امكان پذير است. به صورتي كه ترشحات خيلي غليظ و يا خيلي آبكي، با رنگ متمايل به زرد، سبز، يا قهوه‌اي، اگر با بوي بد همراه باشد نشان دهنده يك عفونت و مشكل در واژن است. همچنين خارش واژن، وجود زخم، برجستگي يا لكه روي واژن مي‌تواند نشان دهنده يك مشكل باشد. براي انجام معاينه و بررسي واژن خود در خانه مي‌توانيد از آينه، چراغ قوه كوچك و يا دوربين تلفن همراه خود استفاده كنيد. اگر هر تغييري در واژن خود مشاهده كرديد بهتر است در اولين قدم به متخصص مراجعه كنيد.

تشخيص آزمايشگاهي سلامت واژن

بهترين روش تشخيص آزمايشگاهي، آزمايش پاپ اسمير مي‌باشد كه به طور كلي براي بررسي سلامت واژن و بررسي التهاب و عفونت و سرطان دهانه رحم انجام مي‌شود. خانم‌هايي كه زير 21 سال هستند و رابطه جنسي نداشته‌اند معمولا نياز به انجام پاپ اسمير ندارند، بين سنين 21 تا 29 سال بهتر است هر سه سال يك بار اين آزمايش انجام شود، بعد از 30 سالگي بهتر است هر 5 سال يك بار آزمايش پاپ اسمير انجام گيرد.

راهكارهايي براي كاهش عفونت و افزايش سلامت واژن

به طور كلي خوددرماني و درمان خانگي بدون نظارت متخصص توصيه نمي‌شود اما اگر در شرايطي قرار داريد كه امكان مراجعه به متخصص وجود ندارد مي‌توانيد از درمان‌هاي خانگي استفاده كنيد. اين درمان‌ها كمك مي‌كند تا پس از مدتي نشانه هاي واژن سالم را در خود ملاحظه كنيد.

روش‌هاي پيشگري و خودمراقبتي

بهترين روش خودمراقبتي، جلوگيري و پيشگيري از ايجاد عفونت است. پوشيدن لباس‌ زير پنه‌اي، رعايت بهداشت شخصي، شستشوي صحيح واژن، واردن نكردن جسم خارجي در واژن و… عواملي موثر بر افزايش سلامت واژن محسوب مي‌شوند. همچنين يكي ديگر از عوامل شايعي كه منجر به كاهش سلامت واژن مي‌شود انجام رابطه جنسي محافظت نشده است. خانم‌ها و آقايان بايد بدانند كه رابطه محافظت نشده باعث انتقال بيماري بين دو جنس مي‌شود. همچنين مسائل رواني نظير استرس و اضطراب مي‌تواند منجر به ايجاد مشكلاتي نظير التهاب و ضعف سيستم ايمني در برابر عفونت شود.

در كنار اين روش‌هاي خود مراقبتي مي‌توانيد براي كاهش عفونت،‌ آنتي بيوتيك نيز مصرف كنيد. با اين حال بهتر است مصرف دارو نيز نظر متخصص باشد. همچنين خوردن ماست براي افزايش سطح سلامت و ايمني بدن مي‌تواند موثر واقع شود.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول درباره نشانه هاي واژن سالم

چه زماني بايد به متخصص زنان مراجعه كرد؟

هرگاه متوجه ترشحات غير طبيعي، خارش، زخم و يا برآمدگي و هرگونه تغيير ديگري در واژن خود شديد بهتر است به متخصص زنان مراجعه كنيد. در مجموع اگر ازدواج كرده‌ايد و يا رابطه جنسي داريد بهتر است هر چند ماه يك بار چكاب شويد تا با بررسي آزمايش‌هاي مختلف از سلامت واژن خود اطمينان حاصل نماييد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : نشانه هاي واژن سالم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: نشانه هاي واژن سالم،
موضوع:
[ ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۰:۳۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر