مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

آيا مي‌دانيد ساديسم چيست؟ ممكن است خيلي از شما بارها با افرادي برخورد كرده باشيد كه به راحتي به ديگران آسيب مي­‌رسانند. كتك مي­‌زنند، در رانندگي ديگران را اذيت مي­‌كنند، آزارگري جنسي دارند، بچه ها را مي­‌ترسانند و آن‌ها را به گريه مي­اندازند. ساديسم يا ديگر آزاري يك ويژگي شخصيتي است كه در صورت تشديد و ادامه دار بودن مي‌­تواند به اختلال شخصيت ساديستيك نيز تبديل شود. در بسياري از موارد ساديسم اختلال نيست و صرفا يك ويژگي شخصيتي آزاردهنده است. بنابراين بدانيد كه هر ويژگي صرفا اختلال نيست و براي اختلال بودن بايد ملاك‌هاي آن را داشته باشد. با آگاهي از ساديسم و نشانه‌هاي آن و همچنين كمك گرفتن از يك فرد متخصص مي‌توانيد گامي در جهت درمان آن برداريد. 

 

منبع :  ساديسم چيست

 

ساديسم چيست؟

ساديسم يا اختلال آزارگري، يك ويژگي شخصيتي است كه در آن فرد از آسيب رساندن و آزار ديگران لذت مي­‌برد و در موارد عمده به مسائل جنسي مربوط است. به طوري كه فرد از آزارجنسي يا رابطه جنسي آغشته به خشونت و آزار لذت برده و تحريك مي­‌شود. به طور كلي مي‌­توان گفت ساديسم، لذت بردن از ناراحتي و آزار ديگران است. برخي نظريه‌ها مي­‌گويند كه افراد ساديستيك نه تنها از عمل آزارگرانه لذت مي‌­برند، بلكه از تماشاي آن نيز احساس خوبي دارند و بخش عمده لذت آن‌ها، از تماشاي خشونت و آزار ارضا مي­‌شود.

در صورتي كه اين آزارگري، به مدت 6 ماه دوام داشته باشد و شدت آن باعث آسيب جدي به جسم يا روان ديگران و مختل شدن زندگي شخص بيمار شود، مي­‌توان به اختلال شخصيت ساديستيك يا آزارگر رسيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه انحرافات جنسي كليك كنيد. 

انواع ساديسم و علائم آن

ساديسم، به طور كلي شامل علائمي مثل تحقير ديگران، ايجاد مشكل براي آن‌ها، سواستفاده، زير آب زني، تمايل به كنترل ديگران، لذت از آزار دادن و آسيب زدن به ديگران، منفي بافي و نااميد كردن ديگران و همچنين علاقه به ورزش‌ها و فيلم‌هاي خشن و اكشن دارند. به طور كلي 4 زير مجموعه دارد كه هر كدام با علائم و پيامدهايي همراه است:

1. اجبارگر

اين نوع از آزارگري داراي ويژگي‌هاي اجبارگرايانه است. اين افراد معمولا نقش پليس و قاضي را بازي كرده و راه درست و حق را براي ديگران تعيين مي‌­كنند. وظيفه كنترل كردن ديگران را برعهده مي­‌گيرند و مجازات‌هاي وحشيانه و خشن براي قانون شكنان در نظر مي­‌گيرند. اين افراد مي­‌توانند در مقام‌هاي قضايي مانند بازجو يا زندان‌بان يا حتي قضاوت نيز فعاليت كنند و اين روحيه آن‌ها را مناسب اين كار مي‌­كند.

تماس با مشاور

2. ساديسم انفجاري

اين نوع ساديسم داراي شخصيت مرزي است و به راحتي اسير خشم مي­‌شود. يعني طغيان و خشم غيرقابل پيش بيني دارد و اين خشم غيرقابل كنترل است، حملات ترسناك را به دنبال داشته و پس از تخليه اين احساس تحقير فروخورده، دوباره پشيمان مي­‌شود و طلب بخشش مي­‌كند.

3. بي مهره (ترسو)

اين نوع آزارگري داراي ويژگي‌هاي اجتنابي است و اين افراد شخصيت ضعيفي دارند و حتما بايد مورد حمايت گروهي قرار بگيرند و معمولا براي آسيب رساندن، آدم‌هاي ضعيف و ناتوان را انتخاب مي­‌كند. كمي ترسو هستند و شخصيت ناامني دارند.

4. ساديسم ستمگرانه و استبدادي

اين افراد بسيار منفي‌باف و بدبين هستند. ديگران را تهديد و مجبور به اطاعت و تسليم مي‌كند، صحبت كردن او بسيار بٌرنده و كوبنده است، اتهام مي‌­زند و تخريب مي­‌كند. آن‌ها مدام عصباني هستند و اين خشم را ابراز مي‌­كنند. اين افراد هميشه در ديد عموم خشونت خود را ابراز نمي­‌كنند و گاهي هم دور از چشم همه به فعاليت‌هاي مجرمانه مي­‌پردازند.

ساديسم، اختلالي جنسي است؟

ساديسم يك اختلال است كه در تمام ابعاد زندگي فرد بيمار جريان دارد اما معمولا بيشتر خود را به عنوان آزارگري جنسي نشان مي‌­دهد و بيشترين ميزان شكايت قربانيان نيز از آسيب‌هاي جنسي است. هر 4 زيرمجموعه بالا نيز مي­‌تواند در هنگام برقراري رابطه جنسي، حتي با همسر و شريك زندگي نيز رخ دهد. ساديسم، اختلالي رواني است كه در آن شخص با تحميل درد به شريك جنسي خود تحريك شده و انگيزه‌هاي جنسي‌اش برآورده مي‌­شود. ساديسم جنسي اغلب با مازوخيسم نيز همراه است كه به معناي علاقه به آسيب ديدن بوده و تحريك جنسي بعد از دريافت درد و رابطه جنسي خشن ارضا مي‌­شود.

آزارگري جنسي از كمترين ميزان، يعني آسيب رساندن‌هاي عاشقانه مثل گازگرفتن و زخم كردن عضوي از بدن شريك جنسي تا جراحت‌هاي سنگين كه حتي منجر به مرگ مي‌­شود متغير است. رضايت فرد آزارگر، معمولا از تحميل درد جسماني به قرباني خود نيست، بلكه از رنج روحي او لذت مي‌­برد.

علائم ساديسم در رابطه جنسي

-تمايل به وارد كردن درد به شيوه‌هاي مختلف به شريك جنسي و آسيب به اندام جنسي او را دارد.

-علاوه بر دردهاي جسماني، با تحقير يا برخي از صحبت‌هاي تلخ، آزار روحي به شريك خود برساند.

-فحاشي كرده و در حين رابطه الفاظ ركيك استفاده مي­‌كنند.

-به معاشقه علاقه‌اي ندارد و بلافاصله به قصد دخول وارد رابطه جنسي مي­‌شود.

-استعداد خيانت دارند و ممكن است بدون پنهان كاري و پشيماني اين كار را بكنند و در عوض با تحقير يا تهديد، همسر و شريك جنسي خود را نزد خود نگه دارند.

-تصورات و فانتزي‌هاي جنسي خشن دارند.

-به فيلم‌هاي پورن با محوريت خشونت و آسيب علاقه شديدي دارند.

-نيازهاي شريك خود را ناديده مي­‌گيرد.

در حين رابطه، به حالت‌ها و ابزاري كه دردناك و آسيب‌زاست علاقه مند هستند.

علل اختلال ساديسم‌جنسي چيست؟

ساديسم مانند بسياري از اختلالات رواني، معمولا علل مشخصي ندارد اما بر اساس پژوهش‌هاي انجام شده، اصلي‌ترين دليل آن را اختلالات بيولوژيكي و فيزيولوژيكي مي‌دانند. برخي از فرايند شيميايي مغز اين افراد مختل است و ترشح هورمون‌هايي كه به آرامش و تعادل مربوط است كاهش پيدا مي‌­كند. حتي باعث آسيب به قسمت پيشاني مغز اين افراد نيز مي‌شود كه رعايت هنجارها براي آن‌ها دشوار شده و خوي خشن پنهاني خود را نشان دهند.

البته برخي از دانشمندان معتقدند نشان دادن رفتار ساديسمي كاملا ارادي است و فرد با آگاهي كامل اين رفتار را انجام مي‌­دهد كه خيلي قابل تاييد نيست. اما دليل بسيار مهم بروز اين اختلال، تجربه‌هاي دردناك دوران كودكي است. حضور در فضاهاي مجرمانه و خشن، مورد تجاوز قرارگرفتن در دوران كودكي، والدين خشن و آسيب زننده، داشتن فضاي ناامن در دوران كودكي و همچنين نداشتن فضايي براي يادگيري تعاملات اخلاقي و انساني، مي‌تواند به مرور زمان به فرد آسيب بزند و در صورتي كه هيچ مشكلي در مغز و بدن او نباشد، فرد مبتلا به اين اختلال مي‌شود.

آيا راهي براي درمان بيماري ساديسم وجود دارد؟

درمان ساديسم، به عنوان اختلالي با ريشه‌هاي عميق در كودكي فرد، نياز به دوره‌هاي طولاني درمان‌هاي دارويي و روان درماني دارد. برخي از داروهاي آرامبخش براي كنترل رفتارهاي انفجاري و پرخاشگرانه فرد لازم است. همچنين برخي از داروهاي ضداضطراب نيز براي آرام كردن درگيري‌هاي دروني فرد ممكن است موثر باشد.

در كنار درمان دارويي، دوره‌هاي كامل روان درماني كه بنابر تشخيص روانشناس، ممكن است از 10 جلسه به بالا نيز ادامه داشته باشد، مي‌توانند با كشف ريشه‌هاي مشكل و برطرف كردن آسيب‌ها، فرد را به دوره جديدي از زندگي‌اش وارد كنند. اما اينكه درماني بتواند تمام مشكلات و تمايلات ساديسمي فرد بيمار را برطرف كند، به نظر دور از انتظار است. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  ساديسم چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ساديسم چيست،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۳۲:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در رشت كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در رشت پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در رشت

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در رشت | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در رشت

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : مشاوره ازدواج در رشت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در رشت،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۳۰:۳۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ازدواج با مرد پولدار در شرايطي كه مال و ثروت يكي از معيارهاي رابطه و انتخاب همسر است، امري بسيار جذاب و خوشايند براي دختران به نظر مي‌رسد. با اين حال افراد معيارها و انگيزه‌هاي متفاوتي از ازدواج كردن دارند كه پولدار بودن طرف مقابل يكي از آن‌هاست. بسياري از متخصصان و روانشناسان معتقدند هر چه وضعيت مالي، فرهنگي و اجتماعي افراد شبيه هم باشد، احتمال موفقيت آن‌ها در ازدواج بيشتر است. برخي از دختران در مورد ازدواج با مرد پولدارتر از خود دچار ترديد مي‌شوند. به همين دليل لازم است تمام جوانب را مورد بررسي قرار دهيد تا بهترين تصميم را اتخاذ كنيد. در اين ميان ضرورت بهره‌مندي از مشاوره ازدواج بيشتر مشخص مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

 

منبع : ازدواج با مرد پولدار

 

 

آيا ازدواج بر مبناي ثروت اشتباه است؟

پيش از جواب دادن به اين سؤال بهتر است اين موضوع را مورد بررسي قرار دهيد كه همسر آينده‌تان در زندگي چه نقشي برايتان خواهد داشت. تعيين نقش همسر به شما كمك مي‌كند تا با هدف درستي زندگي مشترك تشكيل دهيد. لازم است بدانيد از يكديگر چه انتظاراتي داريد. توافقي كه بين زوجين برقرار مي‌شود به آن‌ها مي‌گويد كه ازدواجشان قرار است چه چيزي به آن‌ها بدهد؛ ازدواج به خاطر پول نيز يكي از اين توافق‌هاست.

ممكن است زن و مرد احساسات عاطفي شديدي نسبت به هم نداشته‌باشند اما از اينكه به اين مرحله رسيده‌اند كه مي‌دانند چه انتظاراتي از هم دارند راضي‌اند. ازدواج بر مبناي مال و ثروت لزوما اشتباه نيست؛ اما تنها در صورتي كه روراستي و صداقت و شفافيت در هر دو طرف وجود داشته‌باشد. اشتباه زماني رخ مي‌دهد كه يك نفر احساسات فرد ديگر را به خاطر پول به بازي بگيرد و از او سوءاستفاده كند. براي كسب اطلاعات در زمينه اختلافات در ازدواج كليك كنيد. 

 

تماس با مشاور

در چه شرايطي ازدواج با مرد پولدار موفقيت‌آميز خواهد بود؟

اولين چيزي كه بايد در نظر داشته‌باشيد اين است كه در ازدواج با مرد پولدار، دختر نيز بايد چيزهاي با ارزش غير مادي براي عرضه كردن داشته‌باشد و اين ارزش‌ها را مشخص كند. چرا كه طرف مقابل قرار است امنيت مالي شما را فراهم كند؛ چيزي كه ارزش زيادي دارد. بسياري از افراد گمان مي‌كنند كسي كه همسر يك فرد پولدار شده حتما امتياز خاصي مانند چهره‌ي بسيار زيبا داشته‌است. اما چنين موضوعي در بلند مدت ممكن است ارزش خود را از دست بدهد. چه بسيار بوده‌اند افرادي كه همسر خود را با فردي جوان‌تر و زيبا‌تر جايگزين كرده‌اند؛ بنابراين بايد دقت داشته‌باشيد، مردي كه قصد ازدواج با او را داريد علاوه بر امتياز مالي، از ارزش‌هاي ديگري نيز برخوردار باشد. لازم است ارتباطاتي در سطح عميق‌تري با او داشته‌باشيد.

گذشته از تمام اين مسائل مرد پولدار ممكن است تمام وقت خود را صرف پول درآوردن و كار كردن بكند و وقت زيادي براي توجه به شما نداشته‌باشد و يا گاها شما را مجبور كند تا طبق تمايلاتش پيش برويد و از او پيروي كنيد. از خود بپرسيد كه آيا مي‌توانيد چنين شرايطي را تحمل كنيد و با آن مشكلي نداريد؟ پاسخ شما مشخص مي‌كند كه آيا شرايط ازدواج با مرد پولدار را داريد يا خير. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

 

چگونه يك مرد پولدار را به خود جذب كنيم؟

اصلي‌ترين دليل افراد براي ازدواج با يك فرد پولدار مشكلات مالي و نياز به پشتوانه‌ي مالي است. شاد بودن و شاد زندگي كردن آن هم در حالي كه نگران تأمين نيازهاي ابتدايي و اصلي زندگيتان هستيد، بسيار سخت است. بسياري از جدايي‌ها در ازدواج به خاطر مشكلات مالي رخ مي‌دهند. بنابراين كاملا قابل درك است كه برخي ملاك خود براي ازدواج را پول طرف مقابل قرار دهند و از بسياري معيارها مانند ظواهر و چهره چشم‌پوشي كنند. اما چگونه مي‌توان يك فرد پولدارِ مناسب ازدواج را به خود جذب كرد؟ در ادامه راهكارهايي را در اين زمينه شرح داده‌ايم.

1.ازدواج با مرد پولدار | متفاوت از ديگران باشيد

امروزه بسياري از دختران با رفتن به سالن‌هاي زيبايي، مراكز خريد و انجام عمل‌هاي زيبايي تلاش مي‌كنند تا هر چه بيشتر باب ميل الگوهاي مد و زيبايي جلوه كنند. اما مطمئنا يك مرد پولدار به دنبال چنين تصويري از همسر ايده‌آل خود نيست چرا كه به راحتي مي‌تواند آن شخص را با فرد ديگري جايگزين كند؛ چنين چيزهايي كه تكراري و فراوان‌اند براي شما امتياز به حساب نمي‌آيند. براي يك مرد پولدار چنين دختراني زياد هستند اما پيدا كردن كسي كه متفاوت باشد و او را هيجان زده كند بسيار سخت است. شما مي‌توانيد آن شخص باشيد.

اين موضوع را نيز در نظر داشته‌باشيد ازدواجي كه تنها به خاطر پول صورت بگيرد سرانجامي ندارد؛ بهترين كار اين است مردي را پيدا كنيد كه بتواند از نظر مالي شما را تأمين كند و در عين حال بتوانيد ارتباط عاطفي معقولانه‌اي برقرار كنيد. مطمئنا هيچ مردي دوست ندارد با زني ازدواج كند كه تنها به فكر خرج كردن پول‌هايي است كه با زحمت به دست آورده. او بايد حس كند كه عميقا دوستش داريد.

2.براي خود ارزش قائل شويد

اغلب مردان پولدار به دنبال دختري مي‌گردند كه به خود احترام بگذارد و ارزش‌هاي وجودي‌اش را حفظ كند. اگر شما خودتان را دوست نداشته‌باشيد و جوري رفتار كنيد كه انگار بي‌ارزش هستيد، چطور انتظار داريد طرف مقابل شما را دوست بدارد؟ سعي كنيد اعتماد به نفستان را افزايش دهيد و با موارد كوچك مانند ورزش كردن، سالم ماندن، تغذيه سالم، پوشش متناسب و مرتب و رعايت بهداشت فردي براي خود احترام قائل شويد.

3.ازدواج با مرد پولدار | براي زندگي‌تان هدف داشته‌باشيد

هيچ مرد پولداري دوست ندارد با دختري بي‌اراده و بي‌هدف ازدواج كند. بيكار ماندن و هدف نداشتن در زندگي هم براي خود فرد و هم براي كسي كه قصد ازدواج با او را دارد كسل كننده است. دست به عمل بزنيد و به دنبال اهداف و آرزوهاي خود برويد نه اينكه ساعت‌ها بنشينيد و خيال‌پردازي كنيد. داشتن هدف در زندگي و رفتن به دنبال آن از شما شخصيتي جذاب مي سازد، شما را فرد توانمندتري نشان مي‌دهد و باعث جذب مرد پولدار به سمتتان مي‌شود.

4.شور و هيجان داشته باشيد

ممكن است گمان كنيد در جستجوي يك مرد پولدار بودن خود يك هدف به حساب مي‌آيد و هيجان‌انگيز است، اما اين كافي نيست. بهتر است ابتدا در زندگي شخصي خود شور و هيجان ايجاد كنيد. به دنبال چيزهايي باشيد كه از آن‌ها لذت مي‌بريد. فردي كه در زندگي شور و هيجان دارد و به دنبال استعدادهايش مي‌رود، هميشه جذاب است و خواستني‌تر به نظر مي‌رسد. اگر تا به حال موفق به كشف استعدادهايتان نشده‌ايد، حتما به دنبالش باشيد و در اين راه از مشاور كمك بگيريد. علاوه بر اين پرورش استعدادها اعتماد به نفس شما را نيز بالا مي‌برد.

 

بيشتر بخوانيد : اختلاف طبقاتي در ازدواج | اهميت اختلاف طبقاتي در ايران

 

5.ازدواج با مرد پولدار | سطح تحصيلات‌ و فرهنگتان را بالا ببريد

اغلب مردان پولدار به دنبال ازدواج با دختري هستند كه مانند خودشان تحصيل‌كرده و باهوش باشد. در صورتي كه برايتان مقدور است تحصيلات دانشگاهي خود را ادامه دهيد و يا اگر شرايطش را نداريد سعي كنيد مطالعات خود را بالا ببريد. بسياري از افراد پولدار ممكن است به سبب شغل يا علايقشان در زمينه‌هاي فرهنگي شركت داشته‌باشند. براي جذب افراد پولدار به سمت خود بهتر است شما نيز در محيط‌هاي فرهنگي حضور داشته‌باشيد و از آن‌ها لذت ببريد. آگاهي‌تان را در مورد موضوعات مختلف بالا ببريد و سعي كنيد به دامنه‌ي ديد وسيع‌تري نسبت به مسائل دست يابيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

چگونه با يك پسر پولدار ازدواج كنيم؟

بهترين كار اين است كه تمام تلاش خود را براي خودسازي و پيشرفت به كار ببريد و چيز ارزشمندي براي عرضه كردن داشته‌باشيد. براي خود هدف انتخاب كنيد، پر شور باشيد و طرز بيان و رفتار خود را بهبود ببخشيد. در اين صورت مي‌توانيد هر كسي را كه مي‌خواهيد به سمت خود جذب كنيد.

مشكلات ازدواج با پسر پولدار چيست؟

در واقع ازدواج با مرد پولدار مشكلي براي شما به وجود نمي‌آورد بلكه ازدواج با مرد پولداري كه به لحاظ فرهنگي و شخصيتي دچار كمبود است و يا پول را معيار سنجش هر چيزي مي‌داند، مشكل آفرين است. فرد پولدار به دليل اعتماد به نفس بالا و احساس بي‌نيازي‌اش از ديگران، ممكن است به احساساتتان لطمه بزند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : ازدواج با مرد پولدار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ازدواج با مرد پولدار،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۲:۲۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افسردگي بعد از بازنشستگي يكي از مشكلات رايج در زمينه سلامت روان است كه بسياري از افراد دچار آن مي‌شوند. در حقيقت ايجاد تغيير در عادات چندين و چند ساله مرتبط با كار و شروع سبك جديدي از زندگي باعث مي‌شود كه بسياري از افراد نتوانند خود را با شرايط سازگار نمايند و در نتيجه علائمي نظير از دست دادن علائق، خلق غمگين، بي‌حوصلگي و ساير نشانه‌هاي افسردگي را تجربه كنند. روانشناسان براي مقابله با افسردگي بعد از بازنشستگي راهكارهاي متعددي را ارائه مي‌كنند كه ما در ادامه اين مقاله به چند مورد از مهم‌ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم پس همراه ما باشيد.

 

بيشتر بخوانيد : درمان افسردگي شديد | بهترين راه درمان افسردگي چيست؟

 

منبع :  افسردگي بعد بازنشستگي

 

علل دچار شدن به افسردگي بعد از بازنشستگي

براي بسياري از افراد كار كردن تنها منبعي براي كسب درآمد نيست. بلكه داشتن فعاليت اقتصادي علاوه بر درآمدزايي احساس كارآمدي و اثرگذاري ايجاد مي‌كند و در طولاني مدت باعث مي‌شود كه افراد هويت خود را تا حد زيادي با شغلشان تعريف نمايند. در اين شرايط بازنشسته شدن مي‌تواند خلا عميقي را در وجود فرد ايجاد كند. به طوري كه بسياري از افراد پس از بازنشستگي احساس مي‌كنند زندگي آن‌ها معنايي ندارد.

در اين شرايط آن‌ها بايد مجددا در ارزش‌ها و اهداف زندگي خود تجديد نظر كرده و به نوعي يكپارچگي و انسجام روحي دست پيدا كنند. افرادي كه از نظر رواني پس از بازنشستگي نتوانند به اين مرحله دست يابند نوعي پوچي و سردرگمي را در زندگي خود احساس مي‌كنند و به افسردگي مبتلا مي‌شوند. همچنين مواجه شدن با تنهايي، از دست دادن دوستان و همكاران، گذراندن ساعات طولاني در خانه و تجربه تعارض و اختلافات بيشتر با همسر از جمله ديگر عواملي هستند كه در افسردگي پس از بازنشستگي تاثير مي‌گذارند. براي آگاهي بيشتر درباره افسردگي در سنين مختلف كليك كنيد.

نحوه پيشگيري و غلبه بر افسردگي بعد از بازنشستگي

از منظر روانشناسي راهكارهاي مختلفي وجود دارد كه به شما كمك مي‌كنند بعد از بازنشستگي از بروز افسردگي پيشگيري كنيد يا در صورت مبتلا شدن، به بهبود آن كمك نماييد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين موارد در اين زمينه اشاره كرده‌ايم.

تماس با مشاور

1- بي كار و بدون فعاليت نمانيد

بازنشستگي نبايد باعث شود كه شما به يك باره فعاليت‌هاي فكري و جسماني خود را متوقف كرده و در خانه بمانيد چرا كه نداشتن تحرك و منزوي بودن يكي از علل اصلي افسردگي پس از دوران بازنشستگي است. در نتيجه تلاش كنيد فعاليت‌هايي نظير پياده روي را به طور روتين در برنامه روزانه خود بگنجانيد. همچنين اين موضوع را در نظر داشته باشيد كه فعاليت‌هاي ورزشي با بالا بردن برخي سطوح شيميايي در مغز نظير آدرنالين تا حد زيادي مي‌توانند در احساس شادابي و نشاط شما تاثير داشته باشد.

2- حلقه حمايت اجتماعي اطراف خود را تقويت كنيد

پس از بازنشستگي طبيعي است كه ساعات طولاني همنشيني با همكاران و دوستان خود را از دست بدهيد. با اين حال بسيار اهميت دارد كه بتوانيد همچنان با همكاران قديمي يا دوستان سابق خود در ارتباط بمانيد و ساعت‌هايي را در طول هفته در كنار آن‌ها بگذرانيد. اين كار با ايجاد نوعي حمايت اجتماعي به شما كمك مي‌كند تا كم‌تر درگير احساسات ناخوشايند باشيد و روحيه‌تان را حفظ نماييد.

3- براي غلبه بر افسردگي بعد از بازنشستگي معناي زندگي خود را دريابيد

همان‌طور كه گفته شد بسياري از افراد پس از بازنشستگي احساس مي‌كنند زندگي‌شان هيچ گونه هدفي ندارد يا اينكه تمام عمرشان بيهوده صرف شده است. در واقع آن‌ها معنايي در زندگي خود پيدا نمي‌كنند و همين مسئله آن‌ها را افسرده مي‌سازد. در اين شرايط بسيار اهميت دارد كه بتوانيد اهداف و ارزش‌هاي زندگي خود را بازنگري كرده و به نوعي معناي شخصي در زندگي دست يابيد. كمك گرفتن از كتاب‌هاي خودياري و مراجعه به روانشناساني كه با رويكردهاي وجودي به درمان افراد مي‌پردازند مي‌تواند تا حد زيادي در اين راه به شما ياري برساند.

4- به دنبال تحقق بخشيدن به روياهاي خود باشيد

برخي افراد فكر مي‌كنند بازنشستگي و شروع پيري به معناي پايان زندگي است. همين مسئله باعث مي شود كه كليه سال‌هاي عمر خود در دوران سالمندي را با افسردگي سر كنند و نتوانند از زندگي لذت ببرند. اين در حالي است كه براي بسياري از مردم جهان دوران بازنشستگي زمان تحقق بخشيدن به روياهايي است كه در سال‌هاي رفته عمر فرصت تحقق بخشيدن به آن‌ها وجود نداشته است. شما مي‌توانيد در اين زمان بيشتر سفر برويد، زمان بيشتري را با دوستان خود بگذرانيد و علاقه مندي‌هايتان را بدون نگراني در مورد شغل دنبال نماييد. براي آگاهي بيشتر درباره افسردگي سالمندان كليك كنيد.

5- از يك درمانگر كمك بگيريد

برخي افراد فكر مي‌كنند كه افسردگي، طبيعت دوران پيري است و درماني ندارد. اين در حالي است كه امروزه روان شناسان و روان پزشكان با رويكردهاي مختلف نظير روان درماني و دارو درماني تا حد زيادي مي‌توانند به بهبود علائم افسردگي در هر سني كمك نمايند و با ريشه يابي علل آن از عود يا تشديد آن نيز پيشگيري كنند. اگر احساس مي‌كنيد پس از بازنشستگي در اكثر اوقات احساس غمگيني داريد، از فعاليت‌هايي كه قبلا مورد علاقه تان بوده‌اند لذت نمي‌بريد، با مشكلاتي در اشتها و خواب مواجه شده‌ايد و يا همواره احساس گناه، ياس و نااميدي مي‌كنيد ممكن است اقدامات خودياري به تنهايي براي درمان افسردگي شما كافي نباشد. در اين شرايط ترجيحا از يك روان شناس براي بهبود مشكل خود كمك بگيريد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

آيا براي درمان افسردگي بعد از بازنشستگي بايد داروهاي ضد افسردگي مصرف كرد؟

همه مبتلايان به اختلال افسردگي به دريافت داروهاي ضد افسردگي نياز ندارند. اما در شرايطي نظير وقتي كه كه بيمار دچار افكار خودكشي است يا از انرژي كافي براي روان درماني برخوردار نيست روان شناس فرد را براي دريافت دارو به روان پزشك ارجاع مي‌دهد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  افسردگي بعد بازنشستگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افسردگي بعد بازنشستگي،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۰:۱۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

گريه بعد از رابطه جنسي يا (Post Coital Dysphoria) يك واكنش فيزيولوژيكي طبيعي است كه به صورت اشك ريختن در حين برقراري رابطه جنسي و يا بعد از رابطه رخ مي‌دهد. بسياري از خانم‌ها بعد از رابطه جنسي اين واكنش طبيعي را تجربه مي‌كنند. حتي مردان هم ممكن است مانند زنان بعد از رابطه گريه كنند اما شيوع آن در آقايان به مراتب كمتر است. علل مختلفي براي گريه بعد از رابطه وجود دارد اما به طور كلي ممكن است اين واكنش از روي احساس آرامش، خوشحال بودن، تصور و تخيل و تغييرات هورموني رخ دهد. با اين حال گريه كردن بيشتر به دليل مسائل روانشناختي بروز مي‌يابد. براي درك بهتر اين پديده، علل ايجاد و روش‌هاي بهبود آن با ما تا انتهاي مطلب همراه باشيد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

 

منبع :  گريه بعد رابطه جنسي

 

 

گريه بعد از رابطه جنسي

گريه بعد از رابطه جنسي و يا اندوه پسا آميزشي (PCD) وضعيتي است كه فرد پس از برقراري رابطه جنسي تجربه مي‌كند. اين اتفاق ممكن است در هر دو جنس مرد و زن رخ دهد اما شيوع آن در زنان به طور واضح بيشتر است. علائم PCD شامل احساس اندوه، بغض، گريه و تحريك‌پذيري بعد از رابطه جنسي است. اين مسئله مي‌تواند بعد از ارگاسم يا حتي بدون ارگاسم روي دهد. بايد توجه كرد كه گريه بعد از رابطه جنسي ارتباطي با گريه و پريشاني رواني بعد از تجاوز ندارد.

دلايل گريه بعد از رابطه جنسي

براي كنترل و مديريت اين مسئله بهتر است علل ايجاد گريه و اندوه را در خود شناسايي كنيد. از جمله مهمترين عوامل به وجود آورنده اين موضوع مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

1. احساس خوشحالي بعد از رابطه جنسي رضايت بخش

طيف گسترده‌اي از احساسات انسان مي‌تواند باعث ايجاد گريه شود، از جمله اين موارد مي‌توان به احساس شادي و خوشحالي اشاره كرد. شايد اصطلاح اشك شوق را شنيده باشيد، در نتيجه همه احساساتي كه باعث گريه مي‌شوند بد و منفي نيستند. به همين ترتيب بعد از يك رابطه جنسي رضايت بخش ممكن است افراد اين خوشحالي و شادي را با گريه كردن تجربه كنند كه اين مسئله نشان دهنده شدت احساسات در آن لحظه است.

2. تخيلات و تصورات ناشي از رابطه جنسي

در مواردي بعد از برقراري رابطه جنسي و ارگاسم اين مسئله به طور طبيعي رخ مي‌دهد. تعجب آور نيست كه به دليل متفاوت بودن تجربه ارگاسم براي اولين بار و يا متفاوت بودن تصور فرد با واقعيت اين اتفاق رخ دهد اما فقط احساس خوب و رضايت از رابطه جنسي نيست كه مي‌تواند باعث گريه كردن شود. در مواردي ممكن است فرد يك رابطه جنسي رضايت بخش نداشته باشد و اين مسئله منجر به گريه كردن بعد از رابطه جنسي شود. با اين حال به دنبال اين قبيل تجارب، گريه كردن بعد از رابطه يك واكنش طبيعي در بدن محسوب مي‌شود.

تماس با مشاور

3. واكنش بيولوژيك بدن

نزديك به 50 درصد از خانم‌ها، گريه بعد از رابطه جنسي را تجربه مي‌كنند. از جمله شايع‌ترين دليل آن را مي‌توان تغييرات هورموني بعد از رابطه در نظر گرفت كه باعث ايجاد هيجانات شديد مي‌شود. از اين جهت گريه كردن مي‌تواند سازوكاري براي كاهش شدت تحريك‌پذيري و تنش ناشي از رابطه جنسي باشد. همچنين اين تغييرات هورموني مي‌تواند در سنين بالاتر يعني نزديك به سن يائسگي هم رخ دهد. يائسگي ميل جنسي را كاهش مي‌دهد و باعث خشكي واژن مي‌شود كه اين تغييرات مي‌تواند هيجانات آشفته و شديدي را در خانم‌ها ايجاد كند.

4. درد ناشي از رابطه جنسي

درد يك واكنش طبيعي در حين رابطه جنسي است كه به علت تغيير و تحريك بافت واژن در حين دخول رخ مي‌دهد. از اين جهت اگر اين درد زياد باشد نزديكي و مقاربت دردناك مي‌تواند يكي از علل گريه بعد از رابطه جنسي باشد. از جمله عواملي كه باعث ايجاد درد مي‌شود مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

 • خشكي واژن خانم‌ها
 • عدم استفاده از مواد روان‌كننده در حين رابطه جنسي
 • عفونت ادراري و مبتلا بودن به بيماري مقاربتي در مردان و زنان
 • ناهنجاري‌هاي ژنتيكي و مادرزادي در مردان و زنان
 • يائسگي
 • بيماري واژينيسموس

بايد توجه داشت عواملي كه باعث ايجاد درد در حين رابطه جنسي مي‌شود قابل درمان هستند. اگر در حين رابطه جنسي دچار درد زياد مي‌شويد بهتر است به يك پزشك و يا روانشناس متخصص در زمينه مسائل جنسي مراجعه كنيد.

دلايل روانشناختي گريه بعد رابطه جنسي

علاوه بر عوامل جسماني و فيزيولوژيك، عوامل روانشناختي هم در گريه بعد از رابطه جنسي نقش دارند كه عمده‌ترين اين دلايل شامل موارد زير است.

اضطراب

گريه كردن يك واكنش و سازوكار طبيعي در برابر اضطراب و استرس است. اضطراب و استرس در قبل از برقراري رابطه جنسي و يا حتي در حين رابطه جنسي مي‌تواند بر PCD اثرگذار باشد. به عبارتي ممكن است در حال برقراري رابطه جنسي باشيد اما فكر و ذهنتان جاي ديگري مشغول باشد، در چنين شرايطي و به دنبال تغييرات هورموني ناشي از رابطه جنسي، احتمال گريه كردن بعد از رابطه بيشتر خواهد شد. حتي نگراني‌ها و اضطراب‌هاي ناشي از اين كه آيا همسرتان به اندازه كافي از رابطه لذت برده است، آيا تمام انتظاراتش برآورده شده و… مي‌تواند بر گريه كردن و اندوه بعد از رابطه تاثير منفي بگذارد.

احساس گناه

دلايل زيادي وجود دارد تا فردي در ارتباط با رابطه جنسي‌اش احساس گناه داشته باشد. مواردي نظير انزال زودرس در مردان، ارضا نشدن زنان، عدم برآورده كردن انتظارات شريك جنسي، شرم و خجالت كشيدن از همسر، تصوير نادرست از اندام بدن و… از جمله مسائلي هستند كه مي‌توانند باعث احساس گناه در فرد شوند. اين موارد ممكن است ريشه در مشكلات ديگر داشته باشد كه خودش را به صورت گريه بعد از رابطه جنسي نشان مي‌دهد.

افسردگي

يكي ديگر از عوامل روانشناختي كه با گريه كردن بعد از رابطه جنسي ارتباط دارد افسردگي است. اگر هميشه خلق پاييني داريد و بعد از رابطه جنسي دچار گريه و اندوه بيشتر مي‌شويد بهتر است به يك روانشناس مراجعه كنيد و در ارتباط با اين مسئله با او صحبت كنيد. برخي از علادم افسردگي شامل فقدان لذت، كاهش تمركز، خلق پايين، كاهش ميل جنسي، كاهش يا افزايش وزن زياد، احساس گناه، افكار خودكشي و… مي‌باشد.

راهكارهايي براي كاهش گريه بعد از رابطه جنسي

پيدا كردن علت گريه كردن

مهمترين مسئله براي انجام راهكار موفق، تشخيص صحيح علت است. اگر بعد از رابطه جنسي گريه مي‌كنيد و اندوهگين مي‌شويد، پريشان نشويد، به خودتان كمي زمان اختصاص دهيد و خودتان را مورد پرسش قرار دهيد تا بتوانيد احساساتتان را به درستي كشف كنيد كه اين گريه كردن به دليل مسائل فيزيكي رخ مي‌دهد يا مسائل روانشناختي.

گفتگو و در ميان گذاشتن مشكلات با همسر

گفتگو و صحبت كردن با همسر هميشه راهكار مفيدي است. اگر رابطه بين‌فردي خوبي با همسر خود داريد و مشكلتان به دليل فقدان صميميت با همسر نيست، با او در ارتباط با مشكلات صحبت كنيد. در بسياري از مواقع مشكلات در طول زندگي باعث مي‌شود تا فرد به طور كلي خلق پاييني داشته باشد و احساس ناخوشايند را تجربه كند.

همچنين در برخي مواقع گريه كردن ممكن است به دليل عدم برآورده كردن انتظارات جنسي رخ دهد. در نتيجه بهتر است در ارتباط با مسائل جنسي با همسر خود گفتگو كنيد و آنچه را كه دوست داريد و نداريد برايش توضيح دهيد. اين مسئله باعث مي‌شود تا شناخت بهتري نسبت به يكديگر پيدا كنيد.

سرزنش نكردن

اگر همسرتان بعد از رابطه جنسي گريه مي‌كند و اندوهگين مي‌شود، تحت هيچ شرايطي او را سرزنش يا تمسخر نكنيد. به عنوان يك همسر هميشه نقش حامي و پشتيبان داشته باشيد و با مهرباني برخورد كنيد. از او سوال كنيد كه آيا تمايل به صحبت كردن در ارتباط با اين مسئله را دارد يا نه. اگر در آن شرايط تمايلي به صحبت كردن نداشت مي‌توانيد در صورت لزوم او را كمي تنها بگذاريد و به او فرصت دهيد. به ياد داشته باشيد كه اين مسئله مي‌تواند ناشي از تغييرات فيزيولوژيك باشد در نتيجه از رفتار همسرتان ناراحت و آزرده نشويد.

مراجعه به روانشناس

اگر به طور مداوم بعد از رابطه گريه مي‌كنيد و هيچ راهكاري برايتان موثر واقع نشد، به يك روانشناس مراجعه كنيد تا با ارزيابي دقيق از مشكلات راهكار مناسبي براي حل اين مسئله‌ در نظر گرفته شود. مركز مشاوره ذهن نو با داشتن مشاوراني برجسته در زمينه مسائل جنسي و فردي آماده خدمت رساني به شما عزيزان به صورت مشاوره تلفني و يا حضوري نيز خواهد بود.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

بعد از رابطه جنسي دوست ندارم همسرم به من نزديك شود، چه كاري بايد انجام دهم؟

بسياري از خانم‌ها بعد از رابطه جنسي دچار اندوه و خلق پايين مي‌شوند كه اين مسئله مي‌تواند به دلايل مختلفي روي دهد. در چنين شرايطي بهتر است اين موضوع را با همسر خود در ميان بگذاريد و شرايط را برايش توضيح دهيد. توضيح ندادن اين مسئله مي‌تواند باعث فقدان صميميت و نارضايتي بين زوجين شود. اگر در ارتباط با حل اين مشكل راهكار مناسبي نداشتيد بهتر است با مراجعه به يك روانشناس در جهت حل اين مشكل اقداماتي انجام دهيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  گريه بعد رابطه جنسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گريه بعد رابطه جنسي،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۷:۲۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در شيراز كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در شيراز پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در شيراز

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در شيراز | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در شيراز

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در شيراز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در شيراز،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۴:۵۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا تا به حال اسم قرص وياگرا را شنيده‌ايد؟ وياگرا نام تجاري داروي سيلدنافيل است كه تاثير بسيار زيادي در بالا بردن توان جنسي آقايان و حل مشكل اختلال نعوظ دارد. قرص وياگرا نيز مانند اكثر داروها در كنار تمام مزاياي خود عوارض جانبي نيز به همراه دارد. به همين دليل توصيه مي‌شود كه از مصرف خودسرانه آن بپرهيزيد و قبل از هر اقدامي به يك فرد متخصص در زمينه مشكلات جنسي مراجعه نماييد. در ادامه مقاله به بررسي كامل قرص وياگرا و چگونگي مصرف آن مي‌پردازيم. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

 

 

منبع : قرص وياگرا

 

 

 

قرص وياگرا (سيلدنافيل)

نكته جالب توجه قرص وياگرا آن است كه ابتدا براي حل مشكلات قلبي و عروقي مانند فشار خون روانه بازار شد. پس از چندي كه تاثير اين قرص به روي بدن شناسايي شد دانشمندان متوجه شدند كه قرص وياگرا در درمان اين مشكلات تاثير آنچناني ندارد. در عوض متوجه شدند كه قرص وياگرا تاثير مثبتي به روي عملكرد جنسي فرد مي‌گذارد. اين قرص مشكلات نغوظ و ناتواني در تجربه چندبار پشت هم را درمان مي‌كند. داروي وياگرا از سال 1998 به طور رسمي به بازار وارد شد. سازمان غذا و دارو اين قرص را براي درمان اختلالات جنسي تاييد كرد.

 

عملكرد قرص سيلدنافيل

قرص وياگرا يا سيلدنافيل براي درمان مشكلات و ناتواني‌هاي جنسي در مردان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. عملكرد اين قرص به اين صورت است كه جريان فشار خون به آلت تناسلي را بيشتر مي‌كند. علت محبوبيت داروي وياگرا به خاطر سهولت استفاده آن و تاثير مثبت بر روي رابطه جنسي است.

تماس با مشاور

قرص وياگرا جريان خون به سمت آلت تناسلي را كنترل مي‌كند. با بيشتر شدن جريان خون به سمت آلت تناسلي، روند طبيعي انزال افزايش مي‌يابد. وياگرا تاثير خوبي به روي تحريك پذيري مي‌گذارد. اما اين دليل نمي‌شود كه فرد به تحريك طبيعي نياز نداشته باشد، بايد از راه‌هاي طبيعي تحريك نيز استفاده كنيد.

 

تاثير قرص وياگرا

قرص وياگرا در كنار سه عامل مهم ديگر مي‌تواند در بهبود كيفيت رابطه جنسي كمك كننده باشد. اين سه بخش شامل تامين خون مناسب، برانگيختگي به اندازه كافي و سيستم عصبي سالم هستند. اگر يكي از اين سه بخش به دلايل گوناگون مانند عمل جراحي از كاركرد طبيعي برخوردار نباشد، قرص وياگرا بي تاثير خواهد بود. در چنين شرايطي فرد بايد به پزشك مراجعه كند تا از طريق تزريق يا راه‌هاي ديگر اختلال نعوظش را درمان كند. براي آشنايي با انواع روش هاي درمان اختلال نعوظ كليك كنيد.

در مواردي كه ناتواني جنسي جنبه رواني داشته باشد، قرص وياگرا نمي‌تواند تاثير خوبي به جا بگذارد. فرد در اين مرحله نيازمند كمك‌هاي روانشناس و مشاور است تا مشكلات رواني‌اش را حل كند. بهترين راه براي درمان اختلالات جنسي روان درماني مي‌باشد. اين روش با كمترين عوارض پايدارترين تاثير را مي‌گذارد.

 

نحوه مصرف قرص وياگرا

اگر در ابتداي دوره مصرف قرص وياگرا قرار داريد آن را با دوز 50 ميلي گرم شروع كنيد. اگر اين دوز دارو برايتان موثر واقع شد، مي‌توانيد از قرص‌هاي 25 ميلي گرمي نيز استفاده نماييد. اگر 50 ميلي گرم براي شما بي تاثير بود يا تاثير آن تنها در 4 ساعت بعد از مصرف باقي مي‌ماند، دوز قرص را به 100 ميلي گرم افزايش دهيد.

اين قرص را يك تا دو ساعت قبل از انجام عمل جنسي مصرف كنيد. اول بايد مطمئن شويد كه مصرف اين قرص براي شما تاثير گذار بوده است. نكته مهمي كه معمولا افراد نسبت به آن دچار سوتفاهم مي‌شوند اين است كه با وجود اين قرص همچنان به تحريك طبيعي جنسي نياز داريد. اگر تحريك جنسي انجام نشود، اين قرص هيچ بهبودي در عملكرد جنسي شما ايجاد نمي‌كند. همچنين اين قرص براي درمان بي ميلي مردان فايده‌اي ندارد.

 

عوارض مصرف قرص وياگرا

اين دارو در اكثر مردان هيچ عوارض جانبي‌اي در پي ندارد. يك درصد از افرادي كه اين دارو را مصرف مي‌كنند متوجه تغييراتي در بينايي خود شده‌اند. به عنوان مثال نوعي تغيير رنگ يا رنگ زرد در بينايي‌شان مي‌بينند. اين عارضه كه از قرص وياگرا به جا مي‌ماند مساله مهمي نبوده و بعد از چند ساعت بهبود مي‌يابد. در بعضي موارد افراد پس از خوردن داروي وياگرا دچار عوارضي مانند سردرد و سرگيجه، سوزش و اختلال نعوظ، اختلالات بينايي و احتقان بيني شده‌اند.

ممكن است اين قرص عوارض جدي‌تري مانند درد در قفسه سينه و قلب را نيز به وجود آورد. امكان دارذ اين قرص زمان نعوظ را بالا ببرد و زمان نعوظ بيشتر از 4 ساعت شود؛ در نتيجه درد و صدمات احتمالي به آلت تناسلي مرد وارد شود. اگر با اين عوارض مواجه شديد فورا به پزشك مراجعه كنيد.

نكته مهم اين است كه عوارض اين دارو معمولا در مواردي ديده مي‌شود كه افراد دارو را بهصورت خودسرانه مصرف كرده‌اند.

 

موارد منع مصرف

در صورتي كه هريك از مشكلات زير را داريد، حتما به پزشك معالج خود اطلاع دهيد و براي مصرف دارو با او مشورت كنيد.

_فشار خون
_مشكلات قلبي
_داشتن سابقه سكته مغزي
_مشكلات بينايي
_بيماري‌هاي كبدي و كليوي
_مشكلات مربوط به گردش خون
_هرگونه بيماري خوني
_مشكل در آلت تناسلي
_زخم معده
نكته: علاوه بر موارد فوق، هر بيماري ديگر را نيز به پزشك معالج خود اطلاع دهيد. 

 

فاكتورهايي كه به ميزان اثر بخشي قرص وياگرا تاثير گذارند

سن افراد از جمله فاكتورهاي مهمي است كه به روي مدت اثربخشي اين دارو تاثير مي‌گذارد. رژيم غذايي كه فرد در سبك زندگي‌اش از آن پيروي مي‌كند نيز عامل مهم دومي است كه در مدت زمان تاثيرگذاري اين دارو تغيير ايجاد مي‌كند. مصرف الكل باعث مي‌شود جريان خون به سمت آلت تناسلي كمتر شود و در نتيجه نعوظ سخت‌تر اتفاق بيوفتد. هر چقدر دوز دارو بيشتر باشد قطعا تاثيربخشي آن نيز طولاني مدت تر خواهد بود.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

چه درمان هايي جايگزين قرص وياگرا هستند؟

اختلالات جنسي معمولا از مسائل ديگري مانند اضطراب و نداشتن اعتماد به نفس ناشي مي‌شود. در نتيجه روان شناسان و مشاوران تلاش مي‌كنند با حل كردن اين مشكلات مراجعان، كيفيت نعوظ آن‌ها را بالا ببرند. اگر شواهدي ببينند كه اين مشكلات در شما وجود دارد جلساتي تربيت مي‌دهند كه مشكل شما به صورت ريشه‌اي از بين ببرد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : قرص وياگرا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص وياگرا،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۲:۲۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شناخت نشانه هاي عاشق شدن زنان در يك رابطه مي‌تواند ازجمله مسائل مهمي باشد كه آقايان بايد به آن توجه داشته باشند. با توجه به اين نشانه‌ها مي‌توانيد عمق ارتباط خود با شريك احساسي‌تان را بررسي كنيد و اگر فكر مي‌كنيد رابطه‌تان به ميزاني كه بايد گرم نيست براي بهبود آن تلاش نماييد. گاهي اوقات نيز بي‌اطلاعي از نشانه هاي عاشق شدن زنان باعث مي‌شود تا متوجه احساس طرف مقابل نشويد و به ميزاني كه بايد براي رابطه خود انرژي نگذاريد يا حتي در برخي مواقع شريك احساسي‌تان را از دست بدهيد. به همين خاطر ما در اين مطلب نشانه هاي عاشق شدن زنان و همين‌طور تصورات اشتباهي كه در اين زمينه وجود دارد را بررسي خواهيم كرد.

 

منبع :  نشانه هاي عاشق شدن زنان

 

 

نشانه هاي عاشق شدن زنان

اگرچه برخي از نشانه‌ها در كلام يا رفتار طرف مقابل به اين معناست كه او به شما علاقه‌مند شده اما بااين‌حال نشانه هاي عاشق شدن زنان مي‌تواند با توجه به سبك شخصيتي و فرهنگ هر منطقه متفاوت باشد. اما به‌طوركلي برخي نشانه‌ها در اكثريت خانم‌ها ديده مي‌شود و تقريباً در تمامي فرهنگ‌ها به معناي احساس علاقه و دوست داشتن هستند. توجه داشته باشيد كه هميشه تمام اين نشانه‌ها در يك نفر ديده نمي‌شود و يا حتي ممكن است بعضي از خانم‌ها علي‌رغم علاقه‌اي كه به شما دارند از انجام اين رفتارها خودداري كنند. مهم‌ترين نشانه هاي عاشق شدن زنان عبارت‌اند از:

1. بيان احساسات

شايد ساده‌ترين نشانه عشق را بتوان بيان احساسات دانست. هنگامي‌كه خانمي به شما ابراز علاقه مي‌كند و در صحبت كردن و رفتارش با شما محبت دارد، مي‌توانيد اين موضوع را نشانه‌اي از علاقه به خود بدانيد. البته ميزان اين محبت مي‌تواند با توجه به شخصيت هر فرد متفاوت باشد. بعضي از دختران به‌طوركلي شخصيت مهربان‌تري دارند و توجه بيشتري را خرج محيط اطرافشان مي‌كنند. اگر طرف مقابلتان از اين دسته افراد است شما بايد به دنبال رفتاري ويژه‌تر در او باشيد كه منحصراً در ارتباط با شما اتفاق مي‌افتد. براي كسب اطلاعات در زمينه شناخت زنان كليك كنيد.

2. نشانه هاي عاشق شدن زنان | تمايل به برقراري ارتباط

هنگامي‌كه دختري به شما علاقه داشته باشد سعي مي‌كند تا ارتباطش را با شما حفظ كند. اگر طرف مقابلتان به شما پيشنهاد مي‌دهد كه زماني را باهم بيرون برويد، با شما تماس مي‌گيرد و يا پيام‌هايتان را بي‌پاسخ نمي‌گذارد، مي‌توانيد اين‌ها را به‌پاي علاقه او بگذاريد. هنگامي‌كه يك خانم از بودن شما در زندگيش خوشحال نباشد اولين نشانه اين است كه سعي مي‌كند ارتباطش را با شما محدود كند.

تماس با مشاور

3. توجه كردن

توجه كردن يكي از مهم‌ترين نشانه هاي عاشق شدن زنان است. اگر شريك احساسي‌تان به ظاهر يا خلق‌وخوي شما توجه دارد، براي راحتي و خوشحالي‌تان تلاش مي‌كند و يا آنچه را از او مي‌خواهيد با دقت انجام مي‌دهد اين‌ها همگي نشانه‌اي از جايگاه ويژه شما در قلب طرف مقابلتان است.

4. حساس شدن روي رفتار شما

وقتي براي يك خانم اهميت نداشته باشيد او توجه چنداني به رفتار شما نخواهد كرد. حتي انتخاب شريك عاطفي جديد نيز نمي‌تواند حسادت اين زنان را برانگيخته كند. اما هنگامي‌كه او به شما علاقه داشته باشد با حساسيت خاصي رفتارتان را بررسي خواهد كرد. در اين شرايط تك‌تك حركات شما براي طرف مقابل اهميت پيدا مي‌كند. دلخوري از نگاه كردن به ساير خانم‌ها، بي‌توجهي به شريك احساسي يا دير جواب دادن پيام‌ها ازجمله نشانه هايي هستند كه خبر از علاقه‌مندي او به شما مي‌دهند. درنتيجه بهتر است در مقابل اين دلخوري‌ها رفتاري داشته باشيد كه شايسته احساس طرف مقابلتان باشد. براي كسب اطلاعات در زمينه تفاوت زن و مرد از ديگاه روانشناسي كليك كنيد.

5. نشانه هاي عاشق شدن زنان | كوتاه آمدن از مرزها

معمولاً خانم‌ها در برقراري ارتباط با جنس مخالف مرزهايي را براي خود در نظر مي‌گيرند. يكي از نشانه‌هاي عشق در شريك احساسي شما اين است كه اين مرزها براي شما كمتر از ساير آقايان هستند يا حتي به نسبت روزهاي اول ارتباط ميان خودتان نيز كمتر شده‌اند. بسته به باورها و فرهنگ طرف مقابلتان اين مرزها مي‌تواند از فردي به فرد ديگر متفاوت باشد. براي مثال ممكن است او به شما اجازه بدهد دستش را بگيريد و يا در آغوشش بكشيد. به خاطر داشته باشيد زن‌ها معمولاً از برقراري رابطه فيزيكي با مردي كه به او علاقه ندارند اجتناب مي‌كنند.

6. بي‌توجهي به ديگران

يكي از نشانه هاي عاشق شدن زنان اين است كه آن‌ها به ميزاني كه به شما نزديك مي‌شوند از ساير مردها فاصله مي‌گيرند. بي‌توجهي نسبت به ساير آقايان و رعايت محدوديت‌هايي در برقراري رابطه كه براي شما خوشايند خواهد بود ازجمله مسائلي است كه نشان مي‌دهد شما بيش از ديگران براي شريك احساسي‌تان اهميت داريد.

7. صحبت كردن با زبان بدن

حتي اگر طرف مقابل هيچ صحبتي از احساسات خود با شما نمي‌كند، مي‌توانيد از طريق زبان بدن تا حدودي متوجه احساسات وي شويد. اگر خانمي به شما علاقه داشته باشد معمولاً در صحبت كردن به شما نگاه مي‌كند، لبخند مي‌زند يا سعي مي‌كند به‌نوعي نزديك به شما بنشيند و بالعكس اگر علاقه‌اي به شما نداشته باشد از شما فاصله مي‌گيرد يا تمايلي به گوش دادن به حرف‌هايتان ندارد.

8. همراهي كردن

اگر به دنبال شناخت نشانه هاي عاشق شدن زنان هستيد و مي‌خواهيد از احساس شريك عاطفي‌تان نسبت به خود مطمئن شويد بهتر است به همراهي كردن توجه ويژه‌اي داشته باشيد. زناني كه به ‌طرف مقابلشان عشق مي‌ورزند، معمولاً در شرايط سخت همراه وي هستند و به او براي پيشرفت در زندگي كمك مي‌كنند. اگر شريك عاطفي‌تان از ساير موقعيت‌هاي مطلوبي كه براي ازدواج دارد به خاطر بودن در كنار شما گذشته مي‌توانيد اين موضوع را نشانه‌اي محكم از احساس علاقه وي به خود بدانيد.

9. رفتار زنانه

زنان به‌صورت تكاملي و غريزي براي رفتارهايي مثل مراقبت كردن و اهميت دادن به ديگران توانايي بالايي دارند. درنتيجه يكي از نشانه هاي عاشق شدن زنان اين است كه سعي مي‌كنند با محبت از شما مراقب كنند. برخي از روانشناسان در اين خصوص از اصطلاح رفتار مادرانه استفاده مي‌كنند اما شايد اين اصطلاح به‌خوبي بيانگر رفتار خانم‌ها در اين شرايط نباشد. به‌طوركلي زني كه شما را دوست داشته باشد با دقت و حساسيت بيشتري به آسايش شما توجه خواهد كرد.

10. صحبت كردن از آينده

هنگامي‌كه طرف مقابلتان با شما از آينده مشترك صحبت مي‌كند، مي‌توانيد اين موضوع را نشانه‌اي از علاقه وي بدانيد. اين موضوع به اين معناست كه شما براي وي تا حدي اهميت پيداكرده‌ايد كه در زندگي آينده‌اش جايگاهي برايتان در نظر گرفته است. خانم‌هايي كه به شريك عاطفي خود علاقه دارند از پيشنهاد ازدواج و جدي‌تر شدن رابطه استقبال خواهند كرد.

 

نشانه هاي عاشق شدن زنان | تصورات اشتباه

يكي از جدي‌ترين مشكلاتي كه در مورد نشانه هاي عشق زنان مطرح مي‌شود تصورات اشتباهي است كه در اين زمينه وجود دارد. اين تصورات گاهي اوقات تا جايي پيش مي‌رود كه اگر خانمي بخواهد براي داشتن زندگي بهتر تلاش كند از جانب اطرافيان به اين متهم خواهد شد كه علاقه‌اي نسبت به شريك احساسي خود نداشته است. بعضي از اين تصورات را در ادامه با يكديگر بررسي خواهيم كرد. اگرچه وجود ميزاني از هريك از اين رفتارها مي‌تواند نشانه علاقه به شريك عاطفي باشد اما بااين‌حال توجه داشته باشيد كه به چه ميزان و در چه موقعيتي اين انتظارات را از طرف مقابلتان داريد؟

با توجه به اينكه برچسب‌هايي مثل علاقه نداشتن يا متعهد نبودن باعث مي‌شود تا ديگران ديدگاه منفي نسبت به فرد داشته باشند و حتي تصورات فرد از خودش نيز تحت تأثير اين افكار قرار بگيرد و با توجه به تأثيرات منفي كه اين موضوع در سلامت روان باقي خواهد گذاشت، بهتر است به آن‌ها توجه ويژه‌اي داشته باشيد. در شرايطي كه شما يا هريك از اطرافيانتان با اين موقعيت‌ها مواجه شديد، بهتر است براي تصميم‌گيري درست از يك مشاور خانواده يا زوج درمانگر كمك بگيريد.

1. توجه در مقابل بي‌توجهي

يك تصور اشتباه در بعضي از آقايان اين است كه براي جلب محبت و توجه طرف مقابل بايد به او بي‌توجه باشند. اين افراد معمولاً انتظار دارند علي‌رغم بي‌توجهي و بيان نكردن احساس قلبي‌شان همواره از شريك عاطفي‌شان محبت و توجه دريافت كنند. به خاطر داشته باشيد براي جلب محبت يك زن شما بايد در رفتار و كلام خود محبت داشته باشيد و بي‌توجهي حتي اگر در كوتاه‌مدت كسي را به سمت شما جلب كند در آينده باعث از بين رفتن رابطه خواهد شد. براي كسب اطلاعات در زمينه شكست عشقي كليك كنيد.

2. ازخودگذشتگي به‌عنوان نشانه هاي عاشق شدن زنان

اگرچه فداكاري و احترام به خواسته‌هاي طرف مقابل از مهم‌ترين ويژگي‌هايي است كه هر دو نفر بايد به آن توجه داشته باشند اما برخي از آقايان انتظار دارند كه طرف مقابل از تمامي فرديت خود براي آن‌ها بگذرد و بي‌توجهي به اين موضوع را نشانه‌اي از عاشق نبودن وي مي‌دانند. گذشتن از خود مي‌تواند از مسائل ساده‌اي مثل تغيير ظاهر بر اساس ميل طرف مقابل تا موضوعات جدي‌تري ادامه پيدا كند. به عبارتي برخي‌ها معتقدند يكي از نشانه هاي عشق در خانم‌ها اين است كه تمامي خواسته‌هاي طرف مقابلشان را بي چون‌وچرا بپذيرد. اين شرايط تا جايي پيش مي‌رود كه داشتن درخواست‌هايي مثل مهياكردن شرايط رفاهي نيز به معناي بي‌علاقگي و وابسته بودن به ماديات تلقي مي‌شود.

 

نشانه هاي عاشق شدن زنان | ساختن يك رابطه

پيش از آنكه به دنبال يافتن نشانه هاي عاشق بودن در شريك احساسي‌تان بگرديد بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد كه يك رابطه عاشقانه و علاقه قلبي به‌خودي‌خود در يك فرد ايجاد نخواهد شد. شما بايد به‌مرور زمان و با تلاش به نكاتي كه مي‌تواند رابطه شما را تبديل به يك رابطه باكيفيت‌تر كند توجه داشته باشيد. برخلاف تصور بسياري از افراد احساس علاقه و توجه چيزي نيست كه از ابتدا ميان دو نفر وجود داشته باشد و رسيدن به اين نقطه نياز به مراقبت‌هاي بسياري در طول زمان دارد. شما مي‌توانيد براي عميق‌تر كردن احساس قلبي ميان خود و شريك عاطفي‌تان از يك زوج درمانگر كمك بگيريد و يا اگر احساس مي‌كنيد مشكلاتي در رابطه وجود دارد مي‌توانيد با كمك گرفتن از اين مشاورين راهكارهايي را براي برطرف كردن آن‌ها پيدا كنيد. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

1.مهم‌ترين نشانه هاي عاشق شدن زنان كدام است؟

هنگامي‌كه خانمي به شما علاقه‌مند باشد، به شما توجه داشته و براي خوشحالي و آرامش‌تان تلاش خواهد كرد. او معمولاً نسبت به برقراري رابطه و ديدار شما علاقه نشان مي‌دهد و براي پيشرفت شما تلاش خواهد كرد.

2.چطور مي‌توانم از حركات طرف مقابلم احساس او نسبت به خودم را بفهمم؟

هنگامي‌كه طرف مقابل در صحبت كردن به شما نگاه مي‌كند، لبخند مي‌زند و سعي مي‌كند با شما تماس فيزيكي داشته باشد، مي‌توانيد اين رفتارها را نشانه‌اي از احساس علاقه وي بدانيد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  نشانه هاي عاشق شدن زنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: نشانه هاي عاشق شدن زنان،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۵:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراحل شكست عشقي به مجموعه احساسات و حالاتي گفته مي‌شود كه فرد پس از پايان رابطه آن‌ها را تجربه مي‌كند. اين احساسات در تمامي افراد يكسان نيست و با توجه به عمق و طول مدت رابطه عاطفي مي‌تواند در برخي افراد شدت بيشتر يا كمتري داشته باشد. در آخرين مرحله از مراحل شكست عشقي فرد به اين پذيرش مي‌رسد كه رابطه وي پايان يافته و او مي‌بايست خود را با شرايط جديد زندگي هماهنگ كند. گذر از تمامي مراحل شكست عشقي معمولاً بين 6 ماه تا يك سال طول خواهد كشيد اما اگر فردي براي مدتي طولاني‌تر از يك سال درگير شكست در يك رابطه عاطفي باشد و يا در شرايطي كه مشكلات روحي نظير افسردگي براي فرد ايجاد مي‌شوند؛ بهتر است براي جلوگيري از بروز مشكلات جدي‌تر از يك روانشناس كمك بگيريد. 

 

منبع :  مراحل شكست عشقي

 

 

شكست عشقي و مراحل آن

روانشناسان معتقدند شكست عشقي و يا فوت همسر باعث به وجود آمدن واكنش‌هاي رواني در فرد مي‌شود كه در اصطلاح به آن‌ها مراحل شكست عشقي گفته مي‌شود. اين مراحل الزاماً و در تمامي افراد به ترتيب زير و با شدت يكساني طي نخواهد شد. ممكن است برخي افراد بعضي از اين مراحل را زودتر از ساير مراحل طي كنند و يا پس از گذشتن از يك مرحله مجدداً به آن بازگردند. همچنين شدت تجربه اين احساسات نيز با توجه به عمق رابطه و همين‌طور مدت‌زمان آشنايي افراد متفاوت خواهد بود.

مراحل شكست عشقي | انكار

نخستين مرحله از مراحل شكست عشقي انكار است. در اين شرايط فرد به‌طوركلي اين واقعيت كه رابطه ميان او و طرف مقابل پايان يافته را انكار مي‌كند. در اين مرحله ممكن است فرد تصور كند تنها يك دعوا يا دلخوري ساده مانند هميشه رخ داده و دليلي براي جدايي وجود ندارد. گاهي نيز ممكن است رفتار فرد به‌گونه‌اي باشد كه گويي هيچ اتفاق خاصي رخ نداده؛ براي مثال آن‌ها ممكن است در روز يا حتي روزهاي پس از جدايي مجدداً با طرف مقابل تماس گرفته و در صحبت‌هايشان نيز هيچ اشاره‌اي به پايان رابطه نداشته باشند. تصور اينكه رابطه تمام نشده و فرد پس از مدتي بازخواهد گشت نيز مي‌تواند نشان‌دهنده انكار واقعيت پيش‌آمده باشد.

خشم

پس‌ازاينكه فرد اين واقعيت را باور مي‌كند كه رابطه عاطفي وي به پايان رسيده معمولاً دچار خشم خواهد شد. در اين شرايط فرد نسبت به شخصي كه او را تنها گذاشته خشم و كينه عميقي را احساس مي‌كند و بيش از قبل تقصيرات طرف مقابل در پايان يافتن رابطه را مي‌بيند. در اين مرحله ممكن است فرد دست به تهديد شما زده يا سعي كند با زورگويي و استفاده از قدرت ارتباط خود را با شما حفظ كند. استفاده از خشم همچنين مي‌تواند به‌صورت لجبازي يا بدرفتاري با طرف مقابل نيز نمايان شود.

مراحل شكست عشقي | چانه‌زني

سومين قسمت از مراحل شكست عشقي بحث يا چانه‌زني براي جلوگيري از پايان رابطه است. در اين مرحله فرد همه تلاش خود را براي بازگرداندن شما انجام خواهد داد. تلاش براي صحبت كردن با شريك عاطفي و قول دادن درزمينهٔ تغيير رفتارهاي ناخوشايند ازجمله اقداماتي هستند كه در اين مرحله ديده مي‌شوند.

تماس با مشاور

چانه‌زني براي بازگشت در برخي افراد به‌ويژه مبتلايان به اختلال شخصيت نمايشي مي‌تواند به‌صورت تهديد به خودكشي و يا رفتارهاي آسيب زدن به خود بروز پيدا كند. در شرايطي كه با چنين رفتاري از جانب طرف مقابل مواجه مي‌شويد بهتر است هرچه سريع‌تر اطرافيان فرد را در جريان گذاشته و همچنين از يك متخصص سلامت روان در ارتباط با راهكارهايي براي پايان دادن به رابطه كمك بگيريد. توجه داشته باشيد كه افراد دچار اختلالات روحي ممكن است مشكلات و حواشي را در زمان پايان دادن به رابطه براي شما ايجاد كنند و به همين خاطر مي‌بايست از يك متخصص سلامت روان در اين زمينه كمك بگيريد.

افسردگي

در شرايطي كه چانه‌زني‌هاي فرد نتيجه نداشته و رابطه به‌واقع پايان يافته باشد، فرد در چهارمين مرحله دچار احساس افسردگي و غم خواهد شد. در اين مرحله اگرچه فرد باور كرده كه ارتباط عاطفي وي پايان يافته بااين‌حال نمي‌تواند خود را از غم و ناراحتي شرايط پيش‌آمده رها كند. روانشناسان توصيه مي‌كنند براي گذار سالم از مراحل شكست عشقي بهتر است به فرد اجازه دهيد تا در اين مرحله بدون انكار، احساسات خود را بروز دهد. براي آگاهي بيشتر درباره درمان افسردگي كليك كنيد.

پذيرش

در آخرين پله از مراحل شكست عشقي فرد به اين باور مي‌رسد كه اگرچه تلخ اما رابطه عاطفي او براي هميشه تمام‌ شده و مي‌بايست به زندگي خود بدون وجود شريك عاطفي ادامه دهد. رسيدن به اين مرحله باعث از بين رفتن تمامي هيجانات منفي و مشكلات شده و فرد را به زندگي عادي بازمي‌گرداند.

مراحل شكست عشقي | عبور سالم از بحران

شكست عشقي به‌طور ميانگين بين 6 ماه تا 1 سال طول خواهد كشيد اما برخي افراد نيز نمي‌توانند به‌ سلامت از اين مراحل عبور كرده و دچار بيماري‌هاي روحي بسياري ازجمله افسردگي مي‌شوند. اگر شما يا يكي از نزديكانتان اخيراً دچار شكست عشقي شده است بهتر است براي عبور سالم از اين شرايط به نكات زير توجه داشته باشيد.

قدرت پذيرش داشته باشيد

مهم‌ترين موضوع براي عبور سالم از مراحل شكست عاطفي اين است كه هرچه سريع‌تر واقعيت را بپذيريد و با آن كنار بياييد. بعضي افراد زمان زيادي را صرف اين موضوع مي‌كنند كه چگونه شريك عاطفي خود را به رابطه بازگردانند. اگرچه تلاش براي از دست ندادن شريك عاطفي يكي از موضوعاتي است كه در يك رابطه عاطفي حتماً مي‌بايست به آن توجه داشته باشيد اما در شرايطي كه تلاش‌هاي شما نتيجه‌اي نداشته و به‌واقع ارتباط ميان شما پايان يافته بهتر است به‌جاي تمركز بر اين مسائل تلاش كنيد تا با اين واقعيت كنار آمده و زندگي خود را با شرايط جديد مطابقت دهيد.

احساسات خود را انكار نكنيد

تجربه هيجانات منفي در شرايطي كه شما يك رابطه عاطفي را تمام كرده‌ايد موضوعي بسيار طبيعيست و به ميزاني كه علاقه شما به طرف مقابل عميق‌تر باشد اين هيجانات با شدت بيشتري تظاهر پيدا خواهد كرد. يكي از موضوعاتي كه براي عبور سالم از مراحل شكست عشقي بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه هرگز احساسات خود را سركوب نكنيد. شما ممكن است گاهي دچار خشم شده و يا در برخي مواقع دل‌تنگ شريك احساسي‌تان باشيد. به خودتان بابت تجربه اين شرايط حق بدهيد و هرگز احساسات خود را سركوب نكنيد. بي‌توجهي به اين احساسات مي‌تواند باعث بروز مشكلات جسمي و روحي بسياري براي شما بشود.

وارد رابطه جديد نشويد

يك تصور اشتباه اما رايج اين است كه فرد براي فراموش كردن شريك عاطفي خود وارد رابطه با فردي ديگر مي‌شود. اين موضوع مي‌تواند با اهداف بسياري ازجمله پركردن جاي خالي طرف مقابل، تحت تأثير قرار دادن وي و يا حتي مشكلاتي نظير اختلال شخصيت وابسته ايجاد شود. فارغ از دليلي كه براي ورود به رابطه جديد در نظر داريد روانشناسان معتقدند ورود به رابطه جديد تا پيش از فارغ شدن ذهن شما از ارتباط قبلي مي‌تواند آسيب‌هاي روحي بسياري را براي شما و طرف مقابل ايجاد نمايد. همچنين اين روابط معمولاً با احتمال بالايي دچار شكست خواهد شد.

براي شناخت بيشتر درباره درمان شكست عشقي كليك كنيد.

مراحل شكست عشقي | نياز به مشاوره رواني

اگرچه شكست عشقي و هيجانات منفي كه فرد در اين شرايط تجربه مي‌كند موضوعي طبيعيست بااين‌حال برخي افراد پس از تجربه اين شكست دچار مشكلات روحي مي‌شوند كه براي درمان آن‌ها به دريافت خدمات تخصصي‌تري نياز است. به همين خاطر در اين بخش زنگ خطرهايي كه مي‌بايست پس از شكست عاطفي به آن‌ها توجه داشته باشيد را بررسي خواهيم كرد. در كنار اين موضوع شما مي‌توانيد پس از پايان يك رابطه با كمك گرفتن از مشاورين متوجه اشتباهات خود شده و از تكرار آن‌ها در ساير روابط جلوگيري كنيد. همچنين برخي از روابط عاطفي به دليل مشكلات روحي طرف مقابل آثار منفي را در سلامت روان شما باقي خواهد گذاشت كه بهتر است براي از بين بردن نتايج آن‌ها از يك مشاور كمك بگيريد.

غم طولاني‌مدت يا سوگ حل‌نشده

بعضي افراد زمان طولاني را درگير ارتباط ازدست‌رفته مي‌شوند و اين موضوع مي‌تواند توانايي فعاليت تحصيلي يا شغلي آن‌ها را تحت تأثير قرار دهد. همچنين درگيري ذهني با رابطه‌اي كه پايان ‌يافته فرصت ايجاد روابط عاطفي جديد را نيز از فرد خواهد گرفت. اگر شما يا هر يك از نزديكانتان براي مدتي بيش از 1 سال درگير احساسات منفي يك رابطه تمام شده است مي‌بايست در اين زمينه از يك روانشناس كمك بگيريد.

باقي ماندن آثار رابطه

بعضي روابط اگرچه تمام مي‌شوند اما تا مدت‌ها تأثير خود را بر زندگي فرد باقي خواهند گذاشت. براي مثال فردي كه درگير خيانت از جانب طرف مقابل شده احتمالاً به‌سختي خواهد توانست مجدداً به كسي اعتماد كند. اين موضوع باعث خواهد شد تا روابط آينده فرد نيز با مشكلات بسياري مواجه شود و به همين خاطر توصيه مي‌شود در اين شرايط از يك مشاور خانواده كمك بگيريد.

بروز مشكلات روحي

گاهي پايان يافتن يك رابطه عاطفي مي‌تواند محركي براي ايجاد بيماري‌هاي روحي در افرادي باشد كه از مدت‌ها قبل زمينه ابتلا به اين اختلالات را داشته‌اند. شايع‌ترين بيماري روحي كه به دنبال شكست عاطفي بروز پيدا مي‌كند افسردگي است. افسردگي يكي از مراحل شكست عشقي است. بااين‌حال برخي افراد نيز ممكن است مشكلاتي نظير اعتياد يا بروز بيماري‌هاي اضطرابي را تجربه كنند. در شرايطي كه چنين مشكلاتي براي فرد ايجاد شده باشد بهتر است براي درمان بيماري‌هاي روحي اقدام كنيد. يك تصور اشتباه اين است كه فرد و اطرافيان بيماري‌هاي روحي را به‌عنوان پيامدي طبيعي و زودگذر از شكست عاطفي مي‌دانند و براي درمان آن اقدامي نمي‌كنند.

روابط نيمه‌تمام مانده

روانشناسان معتقدند هنگامي‌كه براي پايان دادن به يك رابطه تصميم مي‌گيريد مي‌بايست تمامي ارتباطات خود با شريك احساسي‌تان را از بين ببريد؛ اما برخي افراد به هر دليلي تصميم مي‌گيرند تا علي‌رغم پايان دادن به رابطه عاطفي خود ارتباط دوستانه را حفظ كنند. اين موضوع مي‌تواند در برخي شرايط نيز صرفاً به اصرار و خواسته يكي از زوجين صورت بگيرد. ادامه دادن ارتباط علي‌رغم پايان يافتن رابطه احساسي مي‌تواند باعث طولاني‌تر شدن مراحل شكست عاطفي شده و همين‌طور با توجه به ابهاماتي كه درزمينهٔ محدوده رابطه جديد ايجاد خواهد شد احتمالاً شما مقداري از فشار رواني را در اين قبيل روابط تجربه خواهيد كرد. اگر در چنين شرايطي قرار داريد و نمي‌دانيد چطور مي‌توانيد تكليف رابطه خود را مشخص كنيد بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

مراحل شكست‌عشقي چه مدت طول خواهد كشيد؟

گذار از اين مراحل با توجه به مدت رابطه و همين‌طور ميزان علاقه طرفين به يكديگر متفاوت خواهد بود. اما به‌طور ميانگين بين 6 ماه تا يك سال براي پايان مراحل شكست عاطفي زمان لازم است.

در چه شرايطي پس از شكست‌عشقي مي‌بايست به روانشناس مراجعه كرد؟

اگر براي مدتي بيش از 1 سال شرايط روحي و ذهني شما درگير يك رابطه تمام‌ شده مي‌باشد و همين‌طور در شرايطي كه پس از جدايي فرد دچار مشكلات روحي مانند افسردگي يا بي‌اعتمادي به سايرين شده بهتر است از يك مشاور كمك بگيريد. همچنين مشاورين مي‌توانند به شما در شناخت رفتارهاي اشتباهي كه باعث از بين رفتن رابطه شده آگاهي دهند تا از تكرار آن‌ها در روابط بعدي جلوگيري كنيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مراحل شكست عشقي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مراحل شكست عشقي،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۳:۱۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در قم كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در قم پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در قم

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در قم | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در قم

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در قم

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در قم،
موضوع:
[ ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۰:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر