مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

تاثير محتواها و فيلم هاي خشن بر كودكان شايد براي بسياري از پدر و مادرها آشكار نباشد، اين روزها حتي باز‌ي‌هاي كامپيوتري محتواي خشني دارند كه والدين بايد به آن‌ها هم توجه كنند. چرا كه برنامه‌هاي خشن تأثير منفي زيادي بر شخصيت و روحيات فرزندتان خواهد گذاشت. طبق تحقيقات كودكاني كه بيشتر با اين شكل از برنامه‌ها سروكار دارند در رفتارشان خشونت بيشتري نشان مي‌دهند. درنتيجه بهتر است بر فيلم‌ها و برنامه‌هايي كه فرزندتان تماشا مي‌كند نظارت كافي داشته باشيد و اطلاعات خود را در مورد پيامدهايي كه اين موضوع مي‌تواند براي او به همراه داشته باشد افزايش دهيد. در ادامه درباره آثار اين محتواها و راه‌هاي مقابله با آن‌ها صحبت كرده‌ايم.

 

منبع : تاثير فيلم خشن بر كودكان

تاثير و پيامدهاي ديدن فيلم هاي خشن بر كودكان

در سال‌هاي اخير مشاهده خشونت در برنامه‌هاي تلويزيوني آن‌قدر زياد شده كه گاهي اوقات توجهي به آن نمي‌كنيم، اما اين خشونت‌ها روي ذهن و شخصيت هر كسي و به‌خصوص كودكان تأثيرات منفي بسياري دارد. روانشناسان معتقدند بعضي از مهم‌ترين پيامدهاي منفي مشاهده خشونت عبارتند از:

تأثيرات روحي منفي

اولين و ساده‌ترين پيامد فيلم‌هاي خشن اين است كه اثر منفي در روحيات كودك باقي مي‌گذارد. كودكان نمي‌توانند تفاوت بين تخيل و واقعيت را تشخيص دهند. به همين خاطر تماشاي اين فيلم‌ها باعث مي‌شود آن‌ها باور كنند كه اين خشونت‌ها واقعا در دنيا وجود دارد. چنين تصوري باعث مي‌شود كودك از محيط اطراف خود بترسد و گاهي اوقات حتي به اين باور برسد كه دنيا خيلي هم جاي امني براي زندگي نيست.

تاثير فيلم خشن بر كودكان |همانندسازي

تحقيقات روانشناسي نشان مي‌دهد كودكاني كه بيشتر وقت خود را به تماشاي كارتون‌ها يا فيلم‌هاي خشن مي‌گذرانند، بيش از بقيه كودكان رفتارهاي پرخاشگرانه از خود نشان مي‌دهند. قهرمانان فيلم‌ها مهم‌ترين شخصيت‌هايي هستند كه كودك از آن‌ها الگوبرداري مي‌كند. به همين خاطر اگر قهرمان يك فيلم شخصيت خشني باشد مي‌توانيم انتظار داشته باشيم كودكان هم خشونت را از او ياد مي‌گيرند و در محيط اطراف خود آن را نشان مي‌دهند.

تاثير فيلم خشن بر كودكان و عادي‌سازي خشونت

وقتي براي طولاني‌مدت با موضوعي درگير باشيد به‌مرور زمان براي‌تان عادي خواهد شد. تماشاي فيلم هاي خشن باعث مي‌شود كودكان احساس كنند پرخاشگري خيلي هم چيز بدي نيست و حتي كمك مي‌كند تا چيزي كه مي‌خواهند را راحت‌تر به دست بياورند. اين موضوع باعث مي‌شود ميزان پرخاشگري در كودكان و همين‌طور در آينده ميان بزرگ‌سالان افزايش پيدا كند.

بازي‌هاي كامپيوتري خشونت‌آميز

شايد باورتان نشود اما بازي‌هاي كامپيوتري مي‌توانند تأثيري بسيار منفي‌تر از فيلم‌هاي خشن روي كودكان داشته باشند. در بازي‌هاي كامپيوتري اين كودك است كه يك شخصيت را رهبري مي‌كند و به او دستور مي‌دهد كه رفتارهاي پرخاشگرانه را از خود نشان دهد. به همين خاطر اين بازي‌ها تا حد زيادي مي‌توانند به‌صورت غيرمستقيم اين باور را در كودك ايجاد كنند كه براي مراقبت از خود يا به دست آوردن پاداش بايد نسبت به ديگران بي‌رحمانه رفتار كند.

نقش والدين در كاهش تاثير فيلم خشن بر كودكان

سؤال اصلي راجع به تاثير فيلم هاي خشن بر كودك اين است كه والدين چطور مي‌توانند اين تأثيرات را از بين ببرند؟ ازجمله راهكارهايي كه مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد عبارتند از:

1- نظارت بر محتوا

قبل از هر چيز بهتر است روي برنامه‌هايي كه كودك براي تماشا انتخاب مي‌كند نظارت داشته باشيد. به فرزندتان اجازه ندهيد بعضي از فيلم‌ها را تماشا كند و همين‌طور اگر احساس مي‌كنيد چيزي كودك را ترسانده بهتر است برنامه را عوض كنيد.

2- با كودك صحبت كنيد

گاهي اوقات ممكن است فرزندتان از ديدن يك برنامه خشن و ترسناك بترسد. زياد صحبت كردن راجع به فيلم يا شخصيت تلويزيوني مي‌تواند يكي از نشانه‌هاي اين ترس باشد. در اين شرايط بهتر است با فرزندتان راجع به چيزي كه او را ترسانده صحبت كنيد. هرگز ترس‌هاي كودك را مسخره نكنيد.

بعضي از والدين براي اينكه كودك را مجبور كنند مطابق ميل‌شان رفتار كند به اين ترس‌ها دامن مي‌زنند و از آن‌ها به عنوان ابزاري براي تربيت استفاده مي‌كنند؛ اما يادتان باشد كه باقي ماندن اين ترس‌ها پيامدهاي منفي بسياري در شرايط روحي كودك‌تان مي‌گذارد. در صحبت‌هايتان به كودك اين آرامش را بدهيد كه فيلم‌ها واقعيت ندارند و خطري او را تهديد نمي‌كند.

3- محبت كردن را آموزش دهيد

اگر فرزندتان به محتواهاي خشن كارتون‌ها يا فيلم‌ها علاقه نشان مي‌دهد يك راه مناسب اين است كه توجه او را نسبت به محبت هم جلب كنيد. سعي كنيد فيلم‌هايي با موضوع كمك كردن به ديگران را هم براي او تهيه كنيد. گاهي اوقات مي‌توان از طريق كمك كردن به يك فرد نيازمند، تقسيم كردن اسباب‌بازي‌ها با دوستان يا هر راهكار ديگري كه به ذهنتان مي‌رسد توجه او را به جنبه‌هاي ديگر زندگي هم جلب كنيد.

4- اهميت مشاوره

همان‌طور كه گفتيم فيلم‌ها، بازي‌ها و حتي آهنگ‌هايي كه كودك از آن‌ها استفاده مي‌كند، روي شخصيت و روحيات او اثر مي‌گذارد. پس بهتر است اين محتواها را با دقت انتخاب كنيم. براي اين كار مي‌توانيد از يك مشاور كودك كمك بگيريد و از آن‌ها راجع به برنامه‌هايي كه مي‌توانند ذهن و شخصيت فرزندتان را در مسير بهتري جلو ببرند استفاده كنيد. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

گاهي اوقات ممكن است تماشاي فيلم‌هاي ترسناك يا خشن باعث شود احساس كنيد فرزندتان دچار ترس شده و يا رفتارهاي نامناسب شخصيت‌هاي تلويزيوني را تقليد مي‌كند. در اين شرايط مشاورين مي‌توانند به شما براي تغيير رفتار كودك و يا از بين بردن ترس‌هاي او كمك كنند.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

سؤالات متداول

مشاهده فيلم‌هاي خشن چه اثري روي ذهن كودكان دارد؟

مشاهده اين فيلم‌ها باعث مي‌شود فرزندتان از شخصيت‌هاي فيلم الگوبرداري كند و با ديگران پرخاشگرانه رفتار كند و يا دچار ترس و نگراني شود. به‌علاوه اين فيلم‌ها خشونت را به يك بخش عادي از زندگي كودك تبديل مي‌كند.

چطور مي‌توانم تماشاي فيلم‌هاي خشن براي فرزندم را مديريت كنم؟

بهتر است قبل از اينكه به كودك اجازه بدهيد فيلمي را مشاهده كند محتواي آن را بررسي كنيد و حتما در كنار اين برنامه‌هاي خشن، فيلم‌ها يا برنامه‌هايي با موضوعات محبت و كمك به ديگران را هم براي او تهيه كنيد.

 

 

 

منبع : تاثير فيلم خشن بر كودكان

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۴:۴۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شايد فكر كنيد آرام كردن نوزاد مهارتي است كه بعضي مادران بالفطره آن را دارند و بعضي ديگر قادر به نگهداري از فرزندشان هم نيستند. دو عامل در اين مساله نقش اساسي دارد، تجارب پيشين مادر و خصوصيات منحصر به فرد نوزاد كه از زمان تولد با او همراه هستند. وقتي كه مادر تجربه كافي ندارد و نوزاد دائم گريه مي‌كند، بي‌قرار است، خواب منظمي ندارد و…. مادري كردن به چالشي بزرگ تبديل خواهد شد. در اين زمان خستگي و تغييرات هورموني خانم به بدتر شدن شرايط دامن مي‌زند. براي تغيير اين شرايط تنها كافي است به مواردي كه در ادامه اشاره كرده‌ايم توجه كنيد و در صورت حل نشدن موضوع مشاوره كودك دريافت كنيد.

 

منبع : آرام كردن نوزاد با چند روش ساده

چند توصيه طلايي براي آرامش دادن و آرام كردن نوزاد

بسياري از خانم‌هايي كه تازه مادر شده‌اند نمي‌دانند چطور نوزادشان را آرام كنند. اما اين چالش ممكن است با فرزندان دوم و سوم هم پيش بيايد، چرا كه هر كودك خلقيات و خصوصيات منحصر به فرد خودش را دارد و بايد متوجه تفاوت‌هاي فرزندان‌تان باشيد. در ادامه 8 نكته‌اي كه بايد مد نظر قرار بديد را آورده‌ايم. براي آشنايي با روش‌هاي مراقبت از نوزاد تازه متولد شده كليك كنيد.

1- شدت و طول مدت گريه نوزاد را زير نظر بگيريد

اولين سوالي كه هر مادري هنگام گريه و ناآرامي نوزاد به ذهنش مي‌رسد اين است كه آيا وضعيت كودك من طبيعي است؟ آيا ممكن است درد يا مشكل خاصي در فرزندم وجود داشته باشد؟ پاسخي كه به اين سوال مي‌دهيد مسلما در روشي كه براي آرام كردن نوزاد انتخاب مي‌كنيد بسيار تاثيرگذار است. از همين رو بايد بدانيد گريه كردن خيلي اوقات براي نوزادان طبيعي است. اكثر نوزادان به طور ميانگين در كل روز چيزي در حدود 1 تا 4 ساعت گريه مي‌كنند.

در حقيقت آن‌ها از اين طريق شما را از نيازهاي ابتدايي خود نظير گرسنگي باخبر مي‌كنند. در نتيجه هميشه نياز به اقدامي جدي وجود ندارد. زماني گريه و ناآرامي نوزاد نگران كننده مي‌شود كه كودك براي ساعات طولاني با شدت زياد گريه كند و با كمك روش‌هاي توصيه شده هم آرام نشود.

2- نوزاد را در محيطي آرام و عاري از تنش قرار دهيد

شايد فكر كنيد نوزادان متوجه تنش‌هاي موجود در محيط نمي‌شوند. اما جالب است بدانيد كه بچه‌ها از همان ابتداي تولد استرس‌هاي محيطي را درك كرده و از آن‌ها تاثير مي‌پذيرند. از همين رو بسيار اهميت دارد كه نوزادتان را در محيطي آرام قرار دهيد و تا حد امكان تنش‌هاي پيراموني را كاهش دهيد. بحث كردن با صداي بلند، دعوا و درگيري در محيط خانه از جمله عواملي هستند كه نوزادتان را بي قرار مي‌كنند و آرامش را از او مي‌گيرد.

3- با صداي آرام براي نوزاد آواز بخوانيد

صداي مادر براي نوزادان آرامش بخش است. چرا كه حس شنوايي كودكان از همان دوران جنيني شكل مي‌گيرد و آن‌ها در طول بارداري به صداي مادر عادت مي‌كنند. اين مسئله باعث مي‌شود كه نوزادان پس از تولد بيش از هركس به صداي مادر خود واكنش نشان دهند. از همين رو در بسياري از موارد كافي است تنها با صداي آرام آواز يا لالايي براي نوزاد زمزمه كنيد. اگر لحن آرامي داشته باشد و محيط پيراموني نيز مناسب باشد متوجه مي‌شويد كه فرزندتان با زمزمه‌هاي شما به مرور آرام شده و بي‌قراري‌هايش كم مي‌شوند. اگر باز هم نتوانستيد اورا آرام كنيد يا بخوابانيد مقاله خواباندن نوزاد را مطالعه نماييد.

4- سعي كنيد پيش از هرچيز آرامش خودتان را حفظ كنيد

شرايط روحي و رواني نوزاد ارتباط بسيار تنگاتنگي با وضعيت رواني مادر دارد. اگر شما درگير فشار و استرس‌هاي زيادي باشيد، اين موضوع به فرزندتان نيز منتقل مي‌شود. علت اين موضوع افزايش ترشح هورمون كورتيزول است كه مي‌تواند از طريق شير به كودك نيز منتقل شود. از همين رو براي اينكه نوزاد آرامي داشته باشيد بايد پيش از هر چيز روي آرامش خودتان تمركز كنيد. اگر بعد از زايمان با تغييرات خلقي مواجه شده‌ايد و اضطراب زيادي پيدا كرده‌ايد هرچه سريع‌تر از يك روانشناس براي كنترل شرايط كمك بگيريد.

5- كودك را در آغوش بگيريد

يكي از تفكرات غلط اين است كه  در دوران نوزادي نبايد خيلي كودك را بغل كرد؛ چرا كه آن‌ها به اين كار عادت مي‌كنند. اين در حالي است كه كودكان در سنين نوزادي بيش از هرچيز بر حس لامسه متكي هستند. در آغوش كشيده شدن از جانب والدين به خصوص مادر از جمله منابع بسيار مهم كسب آرامش براي نوزادان است و محروميت از آن با آسيب‌هاي هيجاني جدي همراه است. براي اشنايي با فوايد بوسيدن نوزاد كليك كنيد.

6- نوزاد را قنداق كنيد

شايد فكر كنيد كه در عصر امروز ديگر كسي براي آرام كردن فرزند خود به سراغ قنداق كردن نمي‌رود. اما جالب است بدانيد كه همچنان در سراسر دنيا اين روش كاربرد دارد و به عنوان يك راهكار موثر براي آرامش بخشيدن به نوزادان شناخته مي‌شود. زيرا قنداق كردن به نوعي شرايط رحم را براي كودك تداعي مي‌كند و باعث مي‌شود كه او ناسازگاري كمتري نسبت به محيط از خود نشان دهد.

بيشتر بخوانيد: ماساژ نوزاد

7- علت گريه كودك را به درستي بررسي كنيد

همانطور كه گفته شد گريه نوزاد ابزاري است كه كودك به وسيله آن نيازها و خواسته‌هاي خود را با دنياي بيرون در ميان مي‌گذارد. از همين رو اگر مي‌بينيد فرزندتان آرام نمي‌گيرد بايد شرايط او را به دقت بررسي كنيد. اطمينان يافتن از سير بودن كودك، خشك بودن پوشك و زير نظر گرفتن وضعيت اجابت مزاج از جمله اقدامات اوليه ايست كه بايد انجام دهيد. برخي از مادران همين كه مي‌بينند فرزندشان گريه مي‌كند، بلافاصله شروع به شير دادن به او مي‌كنند اين در حالي است كه اگر نوزاد سير باشد شير دادن اضافي موجب دل درد شده و ناراحتي‌هاي او را دو چندان مي‌كند.

8- به متخصص كودك مراجعه نماييد

اگر شدت و مدت گريه‌هاي فرزندتان غير عادي است و علائمي از حضور درد را در نوزاد مشاهده مي‌كنيد بايد هرچه زودتر به يك متخصص اطفال مراجعه نماييد. توجه داشته باشيد كه تشخيص به موقع بيماري‌ها در دوران نوزادي اهميت بسزايي دارد. گاهي اوقات مشكلات ساده‌اي نظير تب يا عفونت مي‌توانند پيامدهاي جدي و خطرناكي را براي كودك به همراه بياورند.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در كلينيك تخصصي كودك ني ني مايند از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

آيا افسردگي پس از زايمان مي تواند باعث بي قراري و نا آرامي در نوزاد شود؟

بله شرايط روحي مادر تاثير بسزايي در آرامش نوزاد دارد. افسردگي پس از زايمان با محروم كردن نوزاد از يك رابطه ايمن با مادر منجر به علائمي نظير بيقراري و ناآرامي مي‌شود. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه مادران به وضعيت سلامت روان خود اهميت داده و به موقع از يك روانشناس كمك بگيرند.

 

 

منبع : آرام كردن نوزاد با چند روش ساده

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۱:۰۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

يكي از دغدغه‌ها و وظايف اساسي والدين در برابر فرزندان آموزش اندام و نقاط خصوصي بدن به كودكان است. آموزش و تربيت صحيح مسائل جنسي يكي از مسائلي است كه والدين بايد به آن توجه كافي نشان دهند. والدين با داشتن اطلاعات كافي مي‌توانند بهترين شكل اطلاعات را در اختيار فرزند خود قرار دهند. تربيت جنسي به منظور آموزش روابط جنسي به كودك نيست، زيرا كه اين يك تصور اشتباه است. آموزش اين مسائل از آنجايي اهميت دارد كه باعث مي‌‎شود تا كودك بيشتر مراقب بدن خود باشد و خطر سوء استفاده جنسي تا حدودي كاهش پيدا كند. از اين جهت صحبت كردن در ارتباط با اندام خصوصي به كودكان باعث مي‌شود تا درك صحيح‌تري از نقاط خصوصي بدن خود و شخصي بودن اين نقاط داشته باشند. مهمترين مسئله‌اي كه در ارتباط با آموزش نقاط خصوصي بدن كودكان وجود دارد توجه به سن و دوره رشدي او است.

منبع : آموزش اندام و نقاط خصوصي بدن به كودكان

اهميت آموزش اندام و نقاط خصوصي بدن به كودكان

آموزش نقاط خصوصي بدن به كودكان و تربيت جنسي به منظور آموزش مسائل جنسي به كودك نيست، اين مسئله يكي از باورهاي اشتباهي است كه در بين برخي از والدين رواج دارد. آموزش نقاط خصوصي و اندام‌هاي شخصي به كودك باعث مي‌شود تا آگاهي او نسبت به اين مسائل بيشتر شود و در مقابل خطر سوء استفاده جنسي مصون بماند. والدين هميشه نمي‌توانند مواظب فرزند خود باشند، وقتي كودك در مسير مدرسه يا در كوچه و خيابان در حال بازي كردن است بايد نسبت به اين مسائل آگاهي داشته باشد تا مورد سوء استفاده افراد نادرست قرار نگيرد. از اين جهت مي‌توان گفت مهمترين فايده و اهميت آموزش نقاط خصوصي به بدن كودكان آگاهي كودكان جهت كاهش خطرات سوء استفاده جنسي است.

اصول مهم در آموزش اندام و نقاط خصوصي بدن كودكان

با صداقت با كودك صحبت كنيد

بهتر است از همان ابتدا با كودك خود به طور صادقانه و به روشني صحبت كنيد. متخصصين معتقدند كه بهتر است از همان دوران كودكي نام‌گذاري‌هاي عجيب و غريب براي اندام‌هاي خصوصي كودكان به كار گرفته نشود، پس همانند ساير اعضاي بدن، اندام‌هاي خصوصي بدن هم به كودك معرفي شوند. با اين حال بايد مسائل فرهنگي و خانوادگي را هم در نظر گرفت، اما آنچه كه اهميت دارد اين است كه اين مسائل نبايد سركوب شود و اگر كودك پرسشي داشت بايد به طور صادقانه پاسخ داده شود. زيرا اگر والدين اين آموزش را به كودك خود ندهند كودك از شيوه‌هاي ديگري به دنبال پرسش خود مي‌رود و ممكن است اطلاعات اشتباه دريافت كند. صادق نبودن والدين با كودك باعث مي‌شود تا اعتماد بين والد و فرزند كمرنگ‌‎تر شود.

آشنايي و اطلاعات كافي والدين

قبل از هرچيزي والدين خودشان بايد نسبت به شيوه صحيح آموزش نقاط خصوصي بدن كودك آشنايي و اطلاعات كافي داشته باشند. يكي از مسائل مهمي كه اهميت زيادي دارد اين است كه آموزش بايد متناسب با جنسيت، سطح فرهنگ و دوره رشدي كودك باشد. جهت آشنايي بيشتر با شيوه توضيح اندام‌هاي خصوصي بدن كودكان مي‌توانيد از يك روانشناس كودك كمك بگيريد و يا مقاله تربيت جنسي كودكان را مطالعه نماييد.

توضيح دادن ساده مسائل

والدين نبايد طوري صحبت كنند كه منجر به سردرگمي كودك شوند. زيرا سردرگمي كودك باعث مي‌شود تا به شيوه غلطي موضوع را درك كند. توضيح ساده مسائل بهترين كاري است كه والدين مي‌توانند انجام دهند. امروزه با جستجو در منابع مختلف اينترنتي مي‌توان كتاب‌ها، فيلم‌ها و مطالب آموزشي مختلفي به زبان ساده براي اين مسائل دريافت كرد. با اين حال بهتر است جهت آشنايي بيشتر با يك روانشناس كودك گفتگو كنيد تا متناسب با سطح فرهنگي، خانوادگي و ويژگي‌هاي كودك آموزش لازم را به شما بدهد.

سركوب نكردن پرسش‌هاي كودك

كودكان به طور كلي كنجكاو هستند و نسبت به مسائل و موضوعات مختلفي مي‌خواهند اطلاعات بدست بياورند. يكي از پرسش‌هايي كه كودكان از والدين مي‌پرسند در ارتباط با اندام‌هاي خصوصي بدنشان است. در چنين شرايطي والدين نبايد اين پرسش‌ها را سركوب كنند و اطلاعات اشتباه به فرزند خود ارائه دهند. زيرا ارائه اطلاعات اشتباه تاثير نامطلوب بيشتري در زندگي آينده فرد دارد.

زمان مناسب براي آموزش اندام و نقاط خصوصي بدن به كودكان

يك باور اشتباه بين والدين وجود دارد و اين است كه فكر مي‌كنند بهترين سن آموزش نقاط خصوصي بدن به كودكان در هنگام بلوغ است. با اين حال بايد گفت كه سن آموزش دقيقي براي ارائه اين مباحث به كودك وجود ندارد و هر كودك با توجه به سطح رشدي و سطح فرهنگي و خانوادگي بايد اين آموزش‌ها را دريافت كند. اما آنچه كه اهميت دارد ارائه آموزش صحيح از طريق والدين است. زيرا آموزش از طريق همسالان و يا افراد ديگر اغلب سبب افزايش احتمال خطر سوء استفاده جنسي و دريافت اطلاعات اشتباه مي‌شود. مراجعه به روانشناس كودك و آموزش از طريق بازي درماني يكي ديگر از راهكارهاي موثر براي آموزش خانواده‌هايي است كه توانايي صحبت و آموزش به كودك خود را ندارند. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

آموزش امنيت در ارتباط با اندام‌هاي خصوصي

از آنجايي كه هر كودكي حق دارد تا در ارتباط با اندام‌هاي خصوصي‌اش اطلاعاتي متناسب با سطح درك و دوره سني‌اش داشته باشد بايد امنيت و آگاهي لازم در ارتباط با مراقبت از اين اندام‌ها را هم آموزش ببيند. پس از آموزش اين مسائل بهتر است در ارتباط با امنيت و اهميت اين اندام‌ها با كودك خود صحبت كنيد. بهتر است اين كار را به صورت تدريجي انجام دهيد تا كودك دچار ترس و اضطراب نشود.

به فرزندان خود آموزش دهيد كه چه كساني حق دارند در ارتباط با اين اندام‌ها سوال كنند و چه كساني حق ندارند اين كار را انجام دهند. همچنين به كودك خود بگوييد كه اگر در طول روز و در نبود شما كسي درباره اندام‌هاي خصوصي بدنش از او سوال كرد و يا صحبت كرد، حتما اين موضوع را به شما اطلاع دهد. همچنين مهارت نه گفتن را به كودك خود آموزش دهيد تا بتواند در موقعيت‎‌هاي اين چنيني ابراز وجود كند.

سخن آخر

به طور كلي به ياد داشته باشيد كه بهتر است كودكان با نام‌هاي اصلي اندام‌ها خصوصي آشنايي داشته باشند و آموزش اين نقاط از بدن همانند ساير اندام‌هاي ديگر بدن كودك بايد به طور معمولي و طبيعي باشد. به طوري كه كودك احساس نكند تفاوت‌هاي ويژه‌اي بين اين اندام‌ها وجود دارد، هرچقدر كه كودك بيشتر متوجه پنهان كاري شما شود، كنجكاوي بيشتري مي‌كند. هرچقدر كه درك كودك بيشتر شود، بيشتر مي‌توانيد با او صحبت كنيد، در نتيجه  در دوره كودكي نيازي نيست تا كاركردهاي اين نقاط از بدن را به او توضيح دهيد. در مجموع حق طبيعي هر كودكي است كه نسبت به اندام‌هاي بدنش آشنايي داشته باشد. براي آشنايي با نحوه نام گذاري اندام جنسي كودكان كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

سوالات متداول

آيا آموزش نقاط خصوصي بدن به كودكان اهميت دارد؟

مهمترين فايده آموزش نقاط خصوصي بدن به كودكان اين است كه مي‌تواند خطرات احتمالي سوءاستفاده جنسي از كودك را كاهش دهد و كودك را نسبت به اين مسائل آگاه كند.

 

 

 

منبع : آموزش اندام و نقاط خصوصي بدن به كودكان
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۰:۵۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اگر با انواع هوش در كودكان آشنايي داشته باشيد، مي‌دانيد كه هوش تنها محدود به حل مسائل رياضي نيست. روانشناسان در سال‌هاي اخير متوجه شده‌اند كه انواع مختلفي از هوش وجود دارد و نبايد آن را محدود به توانايي‌هاي ذهني كرد. براي مثال ممكن است يك كودك در حل مسائل رياضي ضعيف باشد اما توانايي بالايي در برقراري ارتباط با ديگران يا فهميدن احساسات آن‌ها داشته باشد. روانشناسان كودك معتقدند وظيفه والدين و مربيان مدرسه اين است كه به اين توانايي‌ خاص در كودك توجه كنند و با آموزش‌هاي مناسب او را در شرايطي قرار دهند كه بتواند توانايي خود را رشد دهد. با توجه به آنچه گفته شد در سال‌هاي اخير ديگر كمتر به بهره هوشي يا نمره آي‌كيو توجه مي‌شود و روانشناسان بيشتر تلاش مي‌كنند انواع هوش كودكان را شناسايي كنند و با برنامه‌ريزي مناسب براي آن‌ها به پيشرفت او كمك كنند. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

منبع : انواع هوش كودكان

انواع هوش در كودكان

هوارد گاردنر يكي از اولين روانشناساني بود كه راجع به انواع هوش كودك صحبت كرد. او معتقد بود يك كودك ممكن است در برقراري ارتباط با ديگران، انجام فعاليت‌هاي هنري يا شناخت احساسات خود توانمند باشد و بر اين اساس نظريه‌اي را مطرح كرد كه به آن نظريه هوش‌هاي چندگانه گفته مي‌شود. براي آشنايي با انواع روش هاي استعداديابي كودكان كليك كنيد. با توجه به اين نظريه انواع هوش در كودكان عبارت است از:

هوش بين فردي

هوش بين فردي همان‌طور كه از نام آن پيداست به معني توانايي در برقراري ارتباط با ديگران است. كودكاني كه هوش بين فردي بالايي دارند به خوبي با ديگران ارتباط برقرار مي‌كنند و دوستان بسياري دارند. آن‌ها به‌راحتي وارد يك جمع ناآشنا مثل مهدكودك يا كلاس درس مي‌شوند و خيلي زود با ساير كودكان ارتباط برقرار مي‌كنند. به فعاليت‌ها و بازي‌هاي گروهي علاقه بسياري دارند و به همين اندازه اگر تنها باشند احساس ناراحتي مي‌كنند. قدرت درك احساسات ديگران و همدلي با آن‌ها يكي ديگر از توانايي‌هاي كودكاني است كه هوش بين فردي بالايي دارند. براي تقويت هوش برون فردي كودك كليك كنيد.

هوش درون فردي

كودكاني كه هوش درون فردي بالايي دارند به‌خوبي احساسات و افكار خود را مي‌شناسند و مي‌توانند آن‌ها را كنترل كنند. اين كودكان باورها و اهداف مشخصي دارند و به دنبال رسيدن به آن‌ها هستند. برخلاف كودكاني كه هوش بين فردي بالايي دارند اين گروه ترجيح مي‌دهند زمان‌هايي را به‌تنهايي بگذرانند. براي تقويت هوش درون فردي كودك كليك كنيد.

هوش منطقي يا رياضي

هوش منطقي يا رياضي بالا به كودك كمك مي‌كند تا نسبت به موضوعات مختلف كنجكاو باشد. اين كودكان معمولاً دوست دارند از همه‌چيز سر دربياورند و ممكن است گاهي از سؤالات آن‌ها خسته شويد. توانايي دسته‌بندي اشيا و شمارش آن‌ها در اين كودكان بالاست. بازي با اعداد يا بازي‌هاي انتزاعي مثل حل كردن معماها برايشان لذت‌بخش است. براي تقويت هوش منطقي رياضي كودك كليك كنيد.

انواع هوش كودكان | هوش كلامي

اين كودكان توانايي كلامي بالايي دارند. آن‌ها خزانه لغات بسيار قوي دارند و به‌راحتي مي‌توانند موضوعات مختلف يا افكار و احساسات خود را براي ديگران توضيح دهند. يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين كودكان علاقه به كتاب است. آن‌ها حتي در بازي‌هايشان هم دوست دارند چيزي را براي ديگران توضيح بدهند و به همين خاطر معلم بازي يكي از بازي‌هاي موردعلاقه آن‌هاست. كودكاني كه هوش كلامي بالايي دارند معمولاً زمان زيادي را با اطرافيان صحبت مي‌كنند و اين مي‌تواند براي ديگران خسته‌كننده باشد. براي آشنايي با روش‌هاي تقويت هوش كلامي كودك كليك كنيد.

هوش موسيقي

هوش موسيقي همان‌طور كه از نام آن پيداست به كودك كمك مي‌كند تا استعداد خاصي درزمينهٔ كار كردن با ابزار موسيقي داشته باشد. آن‌ها به‌راحتي ريتم‌هاي مختلف آهنگ‌ها را تشخيص مي‌دهند و به شعر و آهنگ علاقه خاصي دارند. به‌طوركلي مي‌توان گفت صداهاي مختلف آن‌ها را جذب مي‌كند و حساسيت خاصي روي تفاوت صداها دارند. آن‌ها به‌خوبي مي‌توانند حتي صداهاي بسيار شبيه به هم را نيز تفكيك كنند. براي تقويت هوش موسيقيايي كودك كليك كنيد.

هوش ديداري-فضايي يا تصويري

هوش ديداري-فضايي بيش از هر چيز با جزئي‌نگري و دقت توصيف مي‌شود. كودكاني كه هوش ديداري-فضايي بالايي دارند معمولاً پديده‌هاي مختلف را با تمام جزئيات در ذهنشان نگه مي‌دارند و به همين خاطر اگر به نقاشي آن‌ها نگاه كنيد كامل بودن آن‌ شما را شگفت‌زده مي‌كند. اين كودكان از نقاشي، تماشاي عكس‌ها يا ساختن پديده‌هاي مختلف لذت مي‌برند و هنرمندان بسيار خوبي هستند. براي تقويت هوش ديداري فضايي كودك كليك كنيد.

هوش جنبشي-حركتي

اين هوش مي‌تواند از فرزند شما يك ورزشكار قوي بسازد. كودكاني كه هوش جنبشي-حركتي بالايي دارند خيلي زود از يك جا نشستن خسته مي‌شوند و علاقه چنداني به فعاليت‌هاي كم‌تحرك مثل كتاب خواندن يا نقاشي كشيدن ندارند. آن‌ها دوست دارند آزادانه بدوند و بازي كنند. هماهنگي اندام‌هاي مختلف در اين كودكان بالاست و آن‌ها به‌خوبي از پس انجام دادن فعاليت‌هاي بدني برمي‌آيند. براي آشنايي با روش هاي تقويت هوش جنبشي كودك كليك كنيد.

انواع هوش كودكان | هوش طبيعت‌گرا

كودكاني كه هوش طبيعت‌گرايي بالايي دارند معمولاً رابطه بسيار قوي با محيط‌ زيست خود برقرار مي‌كنند. آن‌ها به گياهان و حيوانات يا حتي پديده‌هاي بي‌جان محيط اطرافشان مثل سنگ‌ها علاقه دارند. اين كودكان به دسته‌بندي و داشتن مجموعه‌اي از پديده‌هاي طبيعي علاقه نشان مي‌دهند و به‌خوبي مي‌توانند تفاوت ميان پديده‌هاي طبيعي مختلف را متوجه شوند. يادگيري آن‌ها در محيط باز بسيار راحت‌تر اتفاق مي‌افتد و فضاهاي سربسته معمولاً آن‌ها را كسل مي‌كند. براي آشنايي با راه هاي پرورش هوش طبيعت گرا كودك كليك كنيد.

راه تشخيص انواع هوش كودك

پس از آشنايي با انواع هوش اين سؤال براي والدين پيش مي‌آيد كه چطور توانايي كودك خود را شناسايي كنند يا اين هوش‌ها را در او پرورش دهند؟ براي اين كار بايد از يك مشاور براي انجام تست‌هاي استعداديابي كمك بگيريد تا ميزان توانايي فرزندتان در هركدام از اين زمينه‌ها را مشخص كند. پس از مشخص شدن توانايي‌هاي كودك در هر زمينه‌اي مشاورين با آموزش بازي‌هاي مختلف كمك مي‌كنند تا اين توانايي‌ها را در كودك تقويت كنيد. براي آشنايي با روش هاي كشف استعداد كودكان كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در كلينيك تخصصي كودك ني ني مايند از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سؤالات متداول

چطور مي‌توانم ميزان توانايي فرزندم در هر زمينه هوشي را مشخص كنم؟

براي اين كار بايد تجربيات مختلفي براي كودك فراهم كنيد و به علاقه‌مندي‌هاي او توجه كنيد. كمك گرفتن از يك مشاور براي استعداديابي و برنامه‌ريزي براي پرورش استعدادها هم مفيد خواهد بود.

 

 

 

 

منبع : انواع هوش كودكان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: انواع هوش كودكان،
موضوع:
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۶:۳۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

براي افزايش شير مادر بايد علاوه بر توجه به تغذيه، از روش‌هايي براي اين منظور استفاده كرد. شايد حتي متوجه سير شدن يا نشدن نوزادتان نشويد و نوزاد مدت‌ها به اندازه كافي شير نخورد؛ براي جلوگيري از اين موضوع بايد مقاله راهنماي شير دادن به نوزاد را بخوانيد. اما وقتي متوجه كم بودن شيرتان شديد، حتما بايد عواملي كه موجب اين عارضه شده‌اند را از بين ببريد. جايگزين كردن شير خشك آخرين راهكار بايد باشد، چرا كه فوائد شير مادر هم براي رشد شناختي و هم براي رشدي رواني ضرورت بالايي دارد. در ادامه به راهكارهايي عملي براي افزايش شير مادر اشاره كرده‌ايم. 

 

منبع : افزايش شير مادر با سريع ترين روش

 

چند راهكار علمي براي افزايش شير مادر

از قديم روش‌هاي متعددي براي زياد شدن شير مادر توصيه مي‌شده كه برخي از آن‌ها از نظر علمي هم تاييد شده‌اند. اما اغلب كمبود شير مادر به دليل درگيري‌هاي ذهني است كه باعث اضطراب و تنش مي‌شوند، در اين موارد حتما بايد از مشاوره كودك استفاده نماييد.

1.شيردهي را ادامه دهيد

شير مادر يك معجزه الهي است. اين شير ويژگي‌هاي خاصي دارد از جمله اين كه مقدار و مواد آن به تناسب نياز كودك تغيير مي كند. هرچقدر نوزاد بيشتر شير بخورد شير شما بيشتر مي‌شود. به بياني دقيق‌تر وقتي نوزاد سينه مادر را مي‌مكد، هورمون‌هاي افزايش شير بيشتر ترشح مي‌شوند تا به نياز كودك پاسخگو باشند. پس هر 2 ساعت يك بار و 8 تا 12 بار در روزبه نوزادتان شير بدهيد.

2. براي افزايش شير مادر ، شير خود را به دفعات مكرر بدوشيد

همانطور كه توضيح داديم وقتي نوزاد شير مي‌خورد اين پيام به بدن فرستاده مي‌شود كه شير بيشتري نياز است. بدن نيز هورمون اكسي توسين كه افزاينده شير هست را ترشح مي‌كند تا شير بيشتري توليد نمايد. اگر نوزادتان به خوبي شير نمي‌خورد، خودتان شير سينه‌هايتان را بدوشيد تا بدن به توليد شير بيشتر ترغيب شود.

3.آرامش خود را حفظ كنيد و استراحت كنيد

اگر استرس داشته باشيد و مدام نگران باشيد، فرايند شيردهي با مشكل جدي رو به رو مي‌شود. برعكس اگر آرام باشيد و به اندازه كافي استراحت كنيد، شيردهي بهتر صورت مي‌گيرد. يك سري پژوهش‌ها در زمينه افسردگي پس از زايمان نشان داده اين نوع افسردگي مي‌تواند شيردهي و مراقبت از كودك را دچار اختلال كند. پس اگر به افسردگي دچار شده‌ايد تحت درمان قرار بگيريد.

بيشتر بخوانيد: كم بودن شير مادر

4. براي افزايش شير مادر از هر دو سينه شير بدهيد

بهتر است از هر دو سينه به كودكتان شير بدهيد، اين كار به افزايش شير كمك مي‌كند. وقتي دو سينه مادر تحريك شوند و به بدن اين پيام را برسانند كه شيرر بيشتري نياز است، بدن دو برابر تلاش مي‌كند تا توليد شير را افزايش دهد. البته لازم نيست مدام سينه‌هاي خود را براي شير دهي عوض كنيد بلكه بهتر است در هر سه مرتبه غذادهي اين تغيير را انجام دهيد.

5.در انتخاب لباس هاي زير خود دقت به خرج دهيد

اگر لباس زير (يعني همان سينه بند) تنگ باشد و براي سايز سينه‌هاي‌تان مناسب نباشد، فرايند شيردهي مختل مي‌شود. لباس زير تنگ قفسه سينه را تحت فشار قرار مي‌دهد و روي شيردهي تاثير منفي مي‌گذارد. پس از پوشيدن لباس زير تنگ كه مجراي شير دهي را مسدود مي‌كند، بپرهيزيد.

6.ماساژ سينه را امتحان كنيد

ماساژ سينه بسيار مفيد است چرا كه هم شير مادر را افزايش مي‌دهد و هم به آرامش مادر و كاهش درد سينه‌ها كمك مي‌كند. ماساژ سينه مجراهاي مسدود شده را باز مي‌كند و نواحي سفت را نرم مي‌كند. به همين دليل شير مادر بهتر جريان پيدا كرده و خارج مي‌شود. توجه داشته باشيد كه اين كار بايد بسيار آرام و دقيق انجام شود تا مجراهاي شيردهي آسيب نينند.

7.تماس پوست به پوست داشته باشيد

متخصصان همواره توصيه مي‌كنند كه به هنگام شيردهي تماس پوست به پوست با نوزاد شيرخواره خود داشته باشيد، يعني بالا تنه خود و كودك‌تان را برهنه نماييد و سپس شيردهي را آغاز كنيد. اين كار علاوه بر اين كه رابطه عاطفي بين مادر و كودك را قوي مي‌كند، به تحريك هورمون شيرافزاي بدن نيز منجر مي‌شود.

8.از دادن شيشه شير و پستانك خودداري كنيد

مكيدن پستانك و سر شيشه شير بسيار راحت‌تر از مكيدن نوك سينه مادر است. اگر نوزادتان به شير خوردن از شيشه كه عملي آسان است عادت كند ديگر توانايي مكيدن سينه شما را ندارد. هرقدر هم كه نوزاد كمتر شير بخورد، سينه هايتان شير كمتري توليد مي‌كند و اين فرايند به كاهش شير مادر منتهي خواهد شد.

9.رژيم غذايي خود را تغيير دهيد

تغذيه درست و تغيير رژيم غذايي يكي از بهترين و مطمئن‌ترين راه‌ها براي افزايش شير مادر است. تغذيه مناسب پس از زايمان علاوه بر اين كه به شيردهي كمك مي‌كند، بدن مادر را پس از نه ماه حاملگي بازسازي مي‌كند. مادر شيرده بايد مقدار 300 تا 500 كالري بيشتر از ديگران مصرف كند. مصرف اين مقدار كالري هم به توليد مناسب شير كمك مي‌كند هم اضافه وزن ناشي از زايمان را كاهش مي‌دهد.

مواد غذايي كه شير مادر را افزايش مي‌دهند

 • جو
 • رازيانه
 • شنبليله، برگ ريحان و شويد
 • اسفناج و برگ چقندر
 • سير
 • دارچين
 • زيره
 • دانه هاي خشخاش ( آرامبخش)
 • زنجبيل
 • سياه دانه
 • چاي گل بابونه
 • هويج و آب هويج
 • كدو سبز
 • بادام
 • نخود و لوبياي پخته اي كه نفخ آن گرفته شده باشد
 • آب و آب ميوه
 • ميوه‌هايي مانند پرتقال، زردآلو و زغال اخته
 • برنج قهوه اي
 • ماهي آزاد، سالمون و قزل آلا
 • روغن هاي طبيعي مانند روغن زيتون، روغن نارگيل و روغن سبوس برنج
 • شير گاو (اگر نوزاد شما به آن حساسيت نداشت)
 • گوشت ماهي و مرغ و چهار پايان
 • تخم مرغ

چگونه مي توان فهميد شير مادر براي نوزاد كافي است؟

برخي مادران به خاطر رقيق بودن شير خودشان، دفعات زياد شير خوردن نوزاد و برخي عوامل ديگر فكر مي‌كنند شيرشان كافي نيست. در اينجا برخي نشانه‌ها را براي شما توضيح مي‌دهيم كه وجود آن‌ها مي‌توانند به شما ثابت كند شيرتان سالم و كافي است.

 • اگر نوزاد طبق نمودار سلامت وزني، وزن مي‌گيرد پس  شيري كه دريافت كرده كافي بود.
 • اگر به هنگام شيردهي صداي بلعيدن كوچولويتان را مي‌شنويد يعني نوزاد به راحتي در حال شير خوردن است
 • اگر نوزادتان بين 8 تا 12 نوبت در روز شير مي‌خورد يعني در سلامت قرار دارد و شير شما كافي است
 • به هنگام عوض كردن پوشك بچه نيز مي‌توانيد سلامت گوارشي او را بررسي كنيد. اگر فرزندتان به دفعات مناسب دفع مدفوع دارد يعني غذاي كافي خورده
 • اگر قبل از شير دهي احساس سنگيني و پر بودن سينه‌هايتان را داريد و پس از شير دهي احساس مي‌كنيد خالي شديد و سينه‌هايتان سبك شده، پس حجم شير درون سينه‌تان مناسب است.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

كدام مواد غذايي مانع از افزايش شير مادر مي‌شوند؟

سبزيجاتي مانند كلم، آويشن، جعفري و برگ نعناع توليد شير مادر را كاهش مي دهند. بهتر است مادران شيرده از مصرف الكل و نيكوتين (سيگار) نيز جلوگيري كنند چرا كه اين مواد شير را كاهش داده و مواد سمي را وارد بدن نوزاد مي كنند.

 

 

 

منبع : افزايش شير مادر با سريع ترين روش

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۱:۳۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بسياري از انسان ها در كل عمر خود به خصوص در سال‌هاي جواني به دنبال كشف راز عشق زن و شوهرهاي موفق مي‌گردند. حتما در كتاب‌ها و شخصيت‌هاي اساطيري ديده‌ايد كه عشاق واقعي چه ويژگي‌هايي دارند و چه چيزي باعث مي شود كه شعله عشق در قلب دو نفر همواره روشن بماند. در دنياي واقعي چنين زوج‌هايي كم نيستند، زنان و مرداني كه بيش از 30 سال با علاقه و محبت كنار يكديگر زندگي مي‌كنند و تاب دوري هم را ندارند. شايد زندگي سخت شده باشد و نتوان به راحتي گذشته ازدواج كرد، اما حقيقت عشق تغييري نكرده. شما هم مي‌توانيد با تمام تغييراتي كه در دنياي امروزي اتفاق افتاده رابطه‌اي عاشقانه را شكل بدهيد. تنها كافي رازهاي اين زوج‌ها را بدانيد و در زندگي‌تان پياده كنيد.

 

منبع : راز عشق چيست

راز عشق چيست؟

از ديرباز بسياري از شعرا، نويسندگان، عرفا، فيلسوفان و حتي مردم عادي به دنبال كشف راز عشق بوده‌اند. در واقع اكثر انسان‌ها مي‌خواهند بدانند كه چه چيزي شعله عشق را در وجود ما روشن كرده و مي‌تواند آن را در طول سال‌ها زنده نگه دارد. با اين حال از گذشته تا كنون تعاريف متفاوتي از عشق ارائه شده است. برخي عشق واقعي را تنها به خدا، مادر يا فرزند محدود مي‌كنند. برخي وصال معشوق را پايان كار مي‌دانند و بر اين باورند كه رسيدن به عشق تمامي احساسات را از بين مي‌برد.

در اين ميان زوج‌هايي را مي‌بينيم كه سال‌هاي سال با محبت، مراقبت و صميميت در كنار يكديگر زندگي مي‌كنند و هم چنان قادرند به هم عشق بورزند. اين مسئله به ما نشان مي‌دهد كه عشق مي‌تواند وجهه‌هاي ديگري نيز داشته باشد. در نتيجه همه چيز بستگي به اين دارد كه چگونه آن را تعريف كنيم. براي آشنايي با ملاك هاي عشق واقعي كليك كنيد.

روانشناسان با بررسي زوج‌هايي كه روابط پايدار و رضايت بخشي با يكديگر داشته‌اند، متوجه شدند كه به شيوه متفاوتي به رمز و راز عشق واقعي مي‌نگرند. از نظر آن‌ها مولفه‌هاي زير از جمله مهم‌ترين عواملي هستند در ايجاد عشق و پايداري آن كمك مي‌كنند.

1- تجربه احساس صميميت، شهوت و تعهد در كنار يكديگر

استرنبرگ يكي از نظريه پردازان علم روانشناسي در تئوري مثلث عشق پس از انجام تحقيقات علمي گسترده 3 عامل را براي تجربه عشق واقعي معرفي كرد. او بر اين باور بود كه عشق سالم و رضايت بخش تنها در صورتي تجربه مي‌شود كه زوج‌ها هم زمان در رابطه خود روي  فاكتورهاي صميميت، شهوت و تعهد كار كنند.

در واقع استرنبرگ معتقد بود كه عشق تنها نوعي شور يا هيجان جنسي نيست. در مقابل يك وفاداري عاري از هيجان و صميميت نيز نيست. زوج‌هايي كه عشق واقعي را كشف كرده‌اند، كساني هستند كه همانند دو دوست به يكديگر نزديك هستند، در برابر هم احساس تعهد كرده و همواره شور و شوق جنسي را نيز در ميان خود زنده نگه مي‌دارند.

2- تعادل ميان استقلال و صميمت

در گذشته اين باور وجود داشت كه عاشق و معشوق بايد با يكديگر يكي شوند و نبايد هيچ چيز جدايي از يكديگر داشته باشند. با تغيير جوامع و مدرن شدن ساختار روابط امروزه اين امر امكان پذير نيست. زن و مرد با وجود احساس صميميت و نزديكي بايد زمان‌هايي را نيز به خلوت يكديگر اختصاص دهند، در غير اين صورت به استقلال هم لطمه مي‌زنند و در طولاني مدت عشق آن‌ها تبديل به نوعي رابطه بي حد و مرز و آسيب رسان مي‌شود.

3- راز عشق و مراقبت

از نظر روانشناسان مراقبت يكي از اصول اساسي عشق است. اگر ما عاشق فردي هستيم، بايد در برابر احساساتمان به يكديگر احساس مسئوليت كرده و از رابطه همانند گلي كه در حال شكوفايي است مراقبت كنيم. در واقع عشق نيازمند آن است كه براي آن وقت بگذاريد و هر روز براي نيرومندتر شدن ريشه‌هاي آن تلاش كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : روانشناسي عشق

 

4- وجود احساس دلبستگي سالم

روانشناسان تعريف دلبستگي را از وابستگي جدا كرده‌اند. آن‌ها معتقدند كساني كه راز عشق را دريافته‌اند همان‌هايي هستند كه به جاي وابسته بودن به معشوق به او دلبسته هستند. چرا كه وابستگي تنها نوعي دلمشغولي زياد براي حضور فيزيكي در كنار معشوق است. اما دلبستگي مفهوم فراتري دارد. در دلبستگي نوعي احساس امنيت رواني را تجربه مي‌كنيد. امنيتي كه از ابراز محبت سالم و فضايي صميمانه برخاسته است. احساس دلبستگي با دوري فيزيكي از معشوق از بين نمي‌رود، بلكه نوعي اطمينان قلبي است كه همواره در وجود انسان حس مي‌شود.

5-صداقت و پذيرش

صداقت و پذيرش از جمله ديگر مولفه‌هايي است كه ميان عشاق واقعي وجود دارد. در واقع زوج‌هايي كه راز عشق را كشف كرده‌اند، در عين حال كه با يكديگر صادق هستند، به ديگري اجازه مي‌دهند تا آزادانه حرف‌ها و نيازهايش را بيان كند و همواره با پذيرش بالا سعي مي‌كنند نوعي درك متقابل را ابراز نمايند. همين مسئله باعث مي‌شود كه صداقت روزبه‌روز تقويت شده و كيفيت رابطه نيز بهبود يابد.

6- راز عشق و احترام

يكي از فاكتورهاي بسيار مهم در عشق سالم احترام متقابل است. افرادي كه راز عشق واقعي را درميابند مي فهمند كه بايد در عين تفاوت ها به يكديگر احترام بگذارند و هرگز در رابطه رفتارهايي نظير تمسخر يا سرزنش را بروز نمي دهند. 

7- صبوري در مقابل بالا و پايين زندگي

صبر و شكيبايي از ديگر ملاك هايي است كه به ما نشان مي دهد يك فرد عشق حقيقي را تجربه مي كند. در يك رابطه سالم زوجين هرگز شتابزده عمل نمي كنند زيرا عشق آن ها از شناخت كافي نشات مي گيرد. از همين رو آن ها با تامل  جنبه هاي مختلف رابطه را مي سنجند و از تصميم هاي احساسي و نسنجيده اجتناب مي كنند. هم چنين عشق واقعي باعث مي شود كه افراد در زندگي مشترك نيز صبورتر و پايدارتر باشند. به عبارت ديگر عشق به انسان قدرت مي دهد كه در برابر مشكلات تاب آوري بالاتري نشان دهد چرا كه رابطه آنقدر ارزشمند است كه نمي خواهد به سادگي آن را از دست بدهد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

آيا روانشناس مي‌تواند تشخيص دهد كه عشق ميان زوجين واقعي است يا نه؟

روانشناسان متخصص در حيطه زوج درماني مي‌توانند در مورد ويژگي‌هاي عشق سالم به شما آگاهي داده و آن را در شما بررسي نمايند. با اين كار خودتان در طول جلسات در مي‌يابيد كه چقدر آنچه در رابطه تجربه مي‌كنيد به عشق سالم نزديك است.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

منبع : راز عشق چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: راز عشق چيست،
موضوع:
[ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۷:۱۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

به نظر شما چه راه‌هايي براي پرورش هوش كودك وجود دارد؟ تقريباً همه پدر و مادرها به دنبال اين هستند كه فرزنداني باهوش داشته باشند اما سؤال اينجاست كه آيا واقعاً مي‌توانيم هوش فرزندمان را تغيير دهيم؟ در پاسخ بايد بگوييم روش‌هايي كه براي تربيت فرزندتان در نظر مي‌گيريد تا حد زيادي روي هوش او تأثير دارند. برخلاف گذشته كه تصور مي‌شد كودكان با اندازه مشخصي از هوش به دنيا مي‌آيند حالا تحقيقات نشان مي‌دهد نحوه تربيت كودك تأثير بسياري در پرورش هوش  دارد. به همين خاطر بهتر است پدر و مادرها اطلاعات خود را راجع به راه‌هايي براي تربيت كودك و بالا بردن هوش او افزايش دهند.

 

منبع : پرورش هوش كودك

 

راهكارهايي براي پرورش هوش كودك

 

سبك زندگي سالم

اولين و ساده‌ترين راهي كه براي پرورش هوش كودك وجود دارد اين است كه به تغذيه، خواب و فعاليت بدني او توجه داشته باشيد. يك سبك زندگي سالم يعني تغذيه مناسب و زمان كافي براي استراحت تا حد بسيار زيادي مي‌تواند به فرزند شما كمك كند كه از همه توانايي‌هاي ذهني خود استفاده كند.

پرورش اعتمادبه‌نفس

احتمالاً كودكان باهوشي را ديده‌ايد كه به دليل نداشتن اعتمادبه‌نفس نمي‌توانند از توانايي‌هايشان استفاده كنند. اعتمادبه‌نفس به كودك جرئت تجربه كردن و يادگيري مي‌دهد. كودكاني كه به توانايي‌هاي خود ايمان دارند در موقعيت‌هاي مختلف ديرتر نااميد مي‌شوند و با آرامش بيشتري سعي مي‌كنند از توانايي‌هاي خود استفاده كنند. با توجه به اينكه اعتمادبه‌نفس روي بسياري از مسائل زندگي فرزند شما تأثير مي‌گذارد اگر احساس مي‌كنيد او در اين زمينه دچار مشكل است مشاوره كودك كمك بگيريد.

صحبت كردن براي پرورش هوش كودك

از هر فرصتي براي صحبت با فرزندتان استفاده كنيد. حداقل فايده صحبت كردن براي كودكان اين است كه آن‌ها با كلمات بيشتري آشنا مي‌شوند. مي‌توانيد راجع به اتفاقاتي كه در طول روز برايتان مي‌افتد يا اشيا و پديده‌هاي اطرافتان با كودك صحبت كنيد و از اين راه اطلاعات او را هم افزايش دهيد. اگر سعي كنيد در صحبت‌هاي خود از كودك سوال كنيد يا از او بخواهيد نظرش را راجع به موضوعات مختلف بگويد به پرورش قدرت تفكر و استدلال فرزندتان نيز كمك بسياري كرده‌ايد.

برقراري روابط اجتماعي

يكي از مهم‌ترين راه‌هايي كه كودكان از طريق آن ياد مي‌گيرد برقراري ارتباط با همسالان است. سعي كنيد تا جايي كه مي‌توانيد فرصت بودن در كنار ساير بچه‌ها را براي فرزندتان فراهم كنيد. اين كار باعث مي‌شود تجربيات آن‌ها افزايش پيدا كند و مسائل بسياري را هم از همسالانشان ياد مي‌گيرند. بودن در كنار ديگران احساس شادي و آرامش و امنيت را براي كودك فراهم مي‌كند. احساس آرامش و امنيت باعث مي‌شود كودك كمتر دچار اضطراب بشود و بتواند از توانايي‌هاي ذهني خود بيشتر استفاده كند.

پرورش هوش كودك با مطالعه

سعي كنيد در روز حداقل يك ساعت را به كتاب خواندن اختصاص دهيد. اگر فرزندتان توانايي خواندن و نوشتن ندارد خودتان براي او كتاب بخوانيد. كتاب‌ها باعث مي‌شوند كودك با تجربيات و داستان‌هاي مختلف آشنا شود. حتي مي‌توانيد پس از هر داستان راجع به رفتار قهرمان‌هاي قصه با يكديگر صحبت كنيد و از اين راه قدرت استدلال كردن و تفكر انتقادي را هم در فرزندتان پرورش بدهيد. كتاب‌ها در كنار اينكه به بالا بردن هوش كلامي بسيار كمك مي‌كنند فرزند شما را با انواع تجربيات و راه‌هايي كه براي حل مسئله وجود دارد نيز آشنا خواهند كرد.

استعداديابي

احتمالاً نام هوش‌هاي چندگانه گاردنر و استعداديابي را شنيده‌ايد. يكي از راه‌هايي كه شما مي‌توانيد به پرورش هوش فرزند خود كمك كنيد اين است كه استعدادهاي او را پيدا كنيد و سعي كنيد آن‌ها را تقويت كنيد يا اگر مي‌بينيد فرزندتان در بعضي زمينه‌ها توانايي كمتري دارد با كمك گرفتن از مشاورين كودك راه‌هايي براي بالا بردن اين توانايي‌ها پيدا كنيد. براي اينكه بتوانيد استعدادهاي فرزندتان را پيدا كنيد و آن‌ها را رشد دهيد ايجاد تجربيات متنوع اهميت بسياري دارد. هرچقدر فرزند شما با موضوعات مختلفي درگير باشد توانايي‌هاي ذهني او افزايش پيدا مي‌كند. براي كشف استعداد كودكان كليك كنيد.

آموزش مهارت‌هاي زندگي

مهارت‌هاي زندگي گروهي از توانايي‌ها مثل تصميم‌گيري، حل مسئله يا مديريت هيجانات هستند كه همه ما در طول زندگي به آن‌ها نياز داريم. يكي از نكاتي كه براي پرورش هوش كودك بايد به آن توجه كنيد اين است كه از سنين پايين‌تر و با كمك گرفتن از يك مشاور باتجربه اين توانايي‌ها را به فرزندتان ياد بدهيد. تحقيقات نشان مي‌دهد كودكاني كه در اين زمينه‌ها توانايي بيشتري دارند به‌خوبي مي‌توانند با موفقيت از موقعيت‌هاي مختلف زندگي عبور كنند.

بازي با كودك را جدي بگيريد

بازي يكي از اصلي‌ترين راه‌هايي است كه كودك در آن آموزش مي‌بيند. بازي براي كودكان تنها يك سرگرمي نيست بلكه آن‌ها از اين طريق نقش‌هاي مختلفي را بر عهده مي‌گيرند و با قرار دادن خود به‌جاي شخصيت‌هاي مختلف احساسات آن‌ها را تجربه مي‌كنند. شما مي‌توانيد با استفاده از بازي‌هاي هدفمند نكات بسياري را به فرزند خود آموزش بدهيد.

بين يادگيري‌ها ارتباط برقرار كنيد

وقتي مسائل مختلفي را به فرزندتان آموزش مي‌دهيد، مغز آن‌ها را تبديل به يك انباري مي‌كنيد كه اطلاعات بسياري داخل آن قرار گرفته اما كودك نمي‌داند چطور بايد از آن‌ها استفاده كند. بهترين راهكار اين است كه سعي كنيد بين مسائل مختلف ارتباط برقرار كنيد. از اين راه علاوه بر اينكه فرزند شما بهتر ياد مي‌گيرد سلول‌هاي عصبي مغز نيز ارتباط قوي‌تري با هم برقرار مي‌كنند و اين در هوش كودك شما بسيار تأثير مي‌گذارد.

پرورش هوش كودك و كمال‌گرايي والدين

اينكه شما به دنبال راهي براي بالا بردن توانايي‌هاي فرزندتان باشيد بسيار خوب است اما گاهي وقت‌ها پدر و مادرها بيش‌ازحد كمال‌گرايانه با كودك برخورد مي‌كنند. اينكه شما بخواهيد فرزندتان باهوش‌ترين و بهترين كودك در بين همسالانش باشد يا از او بخواهيد در همه كارها توانايي داشته باشد باعث مي‌شود فرزندتان دچار اضطراب شود. در تربيت كودك هميشه به اين موضوع توجه داشته باشيد كه آن‌ها مانند هر انسان ديگري در كنار نقاط قوت، نقاط ضعفي هم دارند يا ممكن است برخي كارها را دوست نداشته باشند. بهتر است در پرورش هوش كودك تنها سعي كنيد به فرزندتان كمك كنيد تا توانايي‌هاي خودش را پيدا كرده و رشد دهد.

اهميت مشاوره براي تقويت هوش كودكان

براي اينكه بتوانيد هوش فرزندتان را افزايش بدهيد اول بايد بدانيد توانايي‌هاي ذهني او در چه حدي هستند؟ چه استعدادها و علايقي دارد و بهتر است روي كدام‌يك از آن‌ها برنامه‌ريزي كنيد؟ براي پاسخ دادن به اين سؤال‌ها بايد از يك مشاور كودك كمك بگيريد. يكي از موضوعات بسيار مهم در تربيت كودكان اين است كه بسياري از مواقع پدر و مادرها هوش را فقط به‌عنوان توانايي‌هاي ذهني مي‌شناسند. اين اشتباه باعث مي‌شود كودكاني داشته باشيم كه ازنظر توانايي‌هاي ذهني مثل حساب كردن اعداد بسيار قوي هستند اما در روابط اجتماعي يا تصميم‌گيري براي موضوعات مختلف زندگي ضعيف عمل مي‌كنند. مشاورين مي‌توانند به شما كمك كنند با استفاده از يك برنامه تربيتي مناسب ذهن فرزندتان را در تمامي اين زمينه‌ها رشد بدهيد. به همين خاطر است كه معمولاً توصيه مي‌شود راجع به تربيت كودك از يك روانشناس متخصص كمك بگيريد. براي آشنايي با انواع روش هاي استعداديابي كودكان كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

بهترين راهكار براي پرورش هوش كودك چيست؟

بهتر است تا جايي كه مي‌توانيد با كودك صحبت كنيد، برايش كتاب بخوانيد و روابط اجتماعي او را گسترش دهيد. شناسايي استعدادهاي اصلي كودك و همين‌طور ايجاد تجربيات متنوع مي‌توانند بسيار مفيد باشند.

 

 

 

 

منبع : پرورش هوش كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پرورش هوش كودك،
موضوع:
[ ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۵۴:۳۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

براي استعداديابي كودك سه ساله چه كاري بايد انجام داد؟ متخصصان بر اين باورند كه سه سالگي زمان مناسبي براي آغاز فرايند استعداديابي در كودكان است. والدين در اين سن مي توانند از كارشناساني نظير روانشناسان كودك كمك گرفته و به واسطه آن ها توانمندي هاي ذاتي فرزند خود را كشف نمايند. اين امر به آن‌ها كمك مي‌كند تا در سنين بعدي براي هدايت و آموزش فرزندشان مسيرهايي را انتخاب كنند كه شانس موفقيت بالاتر از همه باشد. كارشناسان با بررسي رفتار كودك در مورد استعداد او در حوزه‌هايي نظير توانايي حركتي، هوش كلامي، تفكر فضايي و … بازخورد مي‌دهند. براي شروع مشاوره كودك دريافت كنيد.

منبع : استعداديابي كودك سه ساله

استعداديابي كودك سه ساله |  آيا سه سالگي زمان مناسبي براي استعداديابي است؟

والدين براي استعداديابي فرزندشان مي‌دانند كه بايد پارامتر سن را در نظر بگيرند. اما معمولا نمي‎‌دانند كه دقيقا از چه سني بايد به طور حرفه‌اي اقداماتي براي كشف استعدادها انجام دهند. روانشناسان معتقدند بهترين بازه زماني براي فرايند استعداديابي در كودكان سنين 3 الي 6 سالگي است. چرا كه در اين برهه اكثر كودكان هنوز آموزش‌هاي رسمي را آغاز نكرده‌اند و در نتيجه ظرفيت‌هاي ذهني آن‌ها بكر و دست نخورده باقي مانده است.

اين مسئله به متخصصين كمك مي‌كند تا راحت‌تر بتوانند توانمندي‌هاي ذاتي را از ساير توانمندي‌ها كه در اثر تمرين و ممارست پديد آمده‌اند، تشخيص دهند. در نتيجه اگر كودك سه ساله‌اي داريد و مي‌خواهيد استعدادهاي او را بشناسيد بايد گفت كه زمان مناسبي را براي اين كار انتخاب كرده‌ايد. براي آشنايي بيشتر با سن استعداديابي كودكان كليك كنيد.

متخصصين براي استعداديابي كودك سه ساله چه كاري انجام مي دهند؟

براساس نظريه‌هاي اوليه در مورد هوش، روانسنجان آن را به عنوان يك مفهوم كلي در نظر مي‌گرفتند و با شاخصي تحت عنوان ضريب هوشي يا IQ آن را مي‌سنجيدند. اما به مرور زمان با شكل گيري نظريه‌هايي نظير هوش‌هاي چندگانه اكثر متخصصين بر اين مسئله اتفاق نظر پيدا كردند كه هوش اجزاي مختلفي دارد كه هريك از اين اجزا بايد به طور جداگانه ارزيابي شود.

براي مثال گاردنر در تئوري خود 8 جزء مختلف را براي هوش در نظر گرفت كه هوش‌هاي كلامي، منطقي و رياضي، بصري و فضايي، موسيقيايي، بدني و جنبشي، هوش درون فردي، برون فردي و طبيعت گرايي را شامل مي‌شوند. متخصصان با در نظر گرفتن اين جنبه‌هاي مختلف تلاش مي‌كنند رفتار كودك در هريك از اين حوزه‌ها را زير نظر بگيرند و به اين ترتيب با رويكردي چند وجهي براي كشف استعدادهاي كودكان اقدام كنند. براي آشنايي با روش هاي كشف استعداد كودكان كليك كنيد.

توصيه هايي به والدين براي استعداديابي كودك سه ساله

اگر مي‌خواهيد از سنين كودكي توانمندي‌هاي منحصر به فرد فرزندتان را كشف كنيد، بايد برخي اصول روانشناختي مهم را مد نظر قرار دهيد. اين اصول به شما كمك مي‌كنند تا درك بهتري از استعدادهاي فرزندتان داشته باشيد و مسير صحيحي را براي كشف آن‌ها در پيش بگيريد. براي آشنايي با روش هاي استعداديابي كودكان كليك كنيد.

1- مشاهده گر ريزبيني باشيد

براي اينكه بتوانيد استعدادهاي فرزندتان را كشف كنيد، پيش از هرچيز بسيار اهميت دارد كه مشاهده گر ريزبين و دقيقي باشيد. در همين راستا بايد رفتارهاي روزمره كودك خود را زير نظر بگيريد و ببينيد بيش از همه نسبت به چه مسائلي واكنش نشان مي‌دهد و چه چيزهايي براي او جذاب‌تر هستند.

2- وقت بيشتري را براي بازي با كودك اختصاص دهيد

يكي از قدرتمندترين ابزارهايي كه به كمك آن مي‌توانيد با كودكان ارتباط برقرار كرده و از آن‌ها اطلاعات كسب كنيد، بازي كردن است. در نتيجه تلاش كنيد از همان سال‌هاي ابتدايي براي بازي كردن با فرزند خود وقت بگذاريد و در حين بازي به توانمندي‌ها، علايق و واكنش‌هاي كودك دقت نماييد.

3- نمودار رشد كودك را در نظر بگيريد

كودكان در سن 3 سالگي به سرعت در حال رشد هستند. آن‌ها روز به روز مهارت‌هاي كلامي بيشتري دست پيدا كرده و از نظر توانايي‌هاي حركتي قدرتمندتر مي‌شوند. سرعت رشد آن‌ها در جنبه هاي مختلف مي‌تواند نشانه مهمي از استعدادهاي نهفته شان باشد.

براي مثال برخي كودكان زودتر از سايرين شروع به حرف زدن مي‌كنند و مي‌توانند اشعار يا داستان‌هاي طولاني را حفظ كنند. اين مسئله مي‌تواند به شما نشان دهد كه فرزندتان از نظر هوش كلامي استعداد بالايي دارد. براي اطمينان يافتن از اين موضوع بهتر است در مورد رفتارها و توانمندي‌هاي فرزندتان با يك مشاور كودك صحبت نماييد و در فرايند استعداديابي از وي كمك بگيريد.

4- كودك را با اطلاعات بيش از حد محاصره نكنيد

برخي از پدر و مادرها براي اينكه استعدادهاي كودك را كشف كنند از سنين بسيار كم او را در معرض حجم زيادي از اطلاعات قرار مي‌دهند و آموزش‌هايي نامتناسب با سن فرزندشان به او ارائه مي‌دهند. اين كار نه تنها به شكوفايي هرچه بيشتر استعدادهاي فرزندتان كمك نمي‌كند، بلكه با فشار آوردن به ذهن او مي‌تواند منجر به احساس ناتواني و اضطراب شود. در نتيجه تلاش كنيد همواره هم گام با سرعت رشدي فرزندتان پيش برويد و در سنين خردسالي بيشتر آموزش‌ها را در جريان بازي در اختيار او قرار دهيد. براي اشنايي با روش هاي تربيت كودك سه ساله كليك كنيد.

5- از روانشناسان كودك كمك بگيريد

روانشناسان باليني متخصص در حيطه كودك در زمينه ارزيابي هوش و استعدادهاي كودكان آموزش ديده‌اند. مراجعه به آن‌ها به شما كمك مي‌كند تا به طور حرفه‌اي‌تري در مورد توانمندي‌هاي فرزندتان اطلاعات كسب كنيد و در مورد روش تربيتي خود نيز از روانشناس بازخورد بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

سوالات متداول

آيا استعداديابي براي كودك 3 ساله زود است؟

خير اكثر كارشناسان بر اين باورند كه سنين 3 تا 6 سال زمان بسيار مناسبي براي كشف استعدادهاي كودكان است.

 

 

منبع : استعداديابي كودك سه ساله

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۵۰:۵۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مركز مشاوره روانشناسي تهرانسر كجاست؟ آيا از خدماتي كه در مراكز روانشناسي مختلف ارائه مي‌شود اطلاعي داريد؟ مشاوره روانشناسي يكي از خدماتي است كه توسط متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران، روانشناسان و روان پزشكان ارائه مي‌شود. استفاده از اين خدمات تنها به كساني كه داراي مشكل خاصي هستند اختصاص ندارد بلكه بسياري از افراد براي ارتقاي وضعيت روحي خود يا براي كسب اطلاعات در مورد وضعيت هوشي فرزندانشان از آن استفاده مي‌كنند. ما در ادامه به معرفي بهترين مراكز مشاوره روانشناسي تهرانسر و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها پرداخته‌ايم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

 

منبع : مشاوره روانشناسي تهرانسر

مركز مشاوره و روانشناسي و انواع متخصصين آن

مركز مشاوره و روانشناسي از جمله مراكزي است كه خدمات مرتبط با بهبود و ارتقاي وضعيت روان را به عموم مردم ارائه مي‌دهند. كارشناساني كه در اين مراكز خدمات رساني مي‌كنند مشاور، روانشناس و روان پزشكان را در بر مي‌گيرند. هر كدام از اين متخصصين مي‌توانند در زمينه‌هاي مختلف به شما كمك كنند. براي مثال زماني كه مشكلات روان شناختي به دارو نياز دارند روان پزشكان به كمك افراد مي‌آيند. زماني كه وضعيت‌هاي روان شناختي با استفاده از خدمات روان درماني و به طور كل درمان‌هاي گفت و گو محور قابل بهبود هستند روانشناسان به ارائه خدمات مشاوره مي‌پردازند و زماني كه افراد براي مشورت در مورد موضوعاتي نظير تصميم گيري شغلي و تحصيلي نياز به كمك دارند، مشاوران به كمك آن‌ها مي‌آيند. براي دريافت مشاوره تلفني در تمامي زمينه هاي ذكر شده كليك كنيد.

 

انواع خدمات ارائه شده در مركز مشاوره روانشناسي

شايد براي شما جاي سوال باشد كه در مركز مشاوره روانشناسي تهرانسر دقيقا چه خدماتي ارائه مي‌شود و چه كساني مي‌توانند به آن‌ها مراجعه نمايند. از جمله مهم‌ترين خدمات ارائه شده در اين مراكز مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

– درمان اختلالات روانشناختي فردي نظير افسردگي، اضطراب، وسواس، اعتياد و…

– درمان مشكلات بين فردي، ارتباطي و اختلالات شخصيتي

– بهبود مشكلات مرتبط با ازدواج از طريق خدمات تخصصي زوج درماني

– بهبود مشكلات و تنش‌هاي بين اعضاي خانواده از طريق خدمات تخصصي خانواده درماني و مشاوره خانواده

– بهبود مشكلات مرتبط با عملكرد جنسي از طريق خدمات تخصصي سكس تراپي و مشاوره جنسي

– ارائه مشاوره قبل از ازدواج

– بهبود اختلالات رفتاري و مشكلات رشدي كودكان

– بررسي وضعيت هوشي كودكان و انجام ساير تست‌هاي روانشناسي

– ساير خدمات مركز شامل مشاوره تحصيلي ، مشاوره شغلي ، مشاوره طلاق ، مشاوره خيانت و … مي‌شود.

 

خصوصيات بهترين مركز مشاوره روانشناسي تهرانسر

براي اينكه بتوانيد مراكز تخصصي را از ساير مراكز كه به ارائه خدمات غير علمي مي‌پردازند، تشخيص دهيد در نظر گرفتن برخي ملاك‌ها مي‌تواند به شما كمك كند. از جمله مهم‌ترين ملاك‌هايي كه بهترين مراكز مشاوره را از سايرين جدا مي‌كند بايد به موارد زير اشاره كرد:

1- داشتن مجوز رسمي

اولين ملاكي كه قبل از مراجعه به مراكز روانشناسي بايد به آن توجه نماييد برخورداري از مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي كشور يا سازمان بهزيستي است. مراكزي كه فاقد مجوز معتبر هستند قابل اطمينان نبوده و اجازه ارائه خدمات درماني را ندارند.

2- مركز مشاوره روانشناسي تهرانسر | برخورداري از متخصصين حرفه اي

يك مركز مشاوره حرفه‌اي بايد بتواند در زمينه‌هاي مختلف به مردم خدمات ارائه كند. از همين رو لازم است كه از متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران و روانشناسان  مجرب در جهت ارتقاي كيفيت خدمات روانشناسي كمك بگيرد. روانشناسان براي ارائه خدمات درماني بايد از حداقل مدرك كارشناسي ارشد برخوردار باشند. هم چنين دوره‌هايي كه متخصصان در زمينه درمان اختلالات مختلف گذرانده‌اند و سابقه كار تجربي آن‌ها مي‌تواند راهنماي خوبي براي انتخاب يك مركز مشاوره باشند.

3- استفاده از روش هاي نوين درمان

امروزه براي اكثر مشكلات و وضعيت‌هاي روان شناختي درمان‌هاي حرفه‌اي و خاصي طراحي شده است. براي مثال درمان شناختي- رفتاري و رويكردهاي مرتبط با آن نظير رويكرد طرحواره درماني و درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يا همان اكت، امروزه در سراسر دنيا براي بهبود انواع مشكلات روانشناختي از جمله افسردگي، وسواس، مشكلات زناشويي و… به كار گرفته مي‌شوند. يك مركز مشاوره معتبر بايد بتواند با متودهاي جديد دنيا خود را منطبق كرده و از روش‌هاي جديد درمان براي كمك كردن به مراجعين استفاده نمايد.

4- مركز مشاوره روانشناسي تهرانسر | داشتن تجهيزات كافي

يكي از كارهاي اصلي مراكز روانشناسي گرفتن تست و آزمون‌هاي رواني مختلف از افراد است. از همين رو مراكز مشاوره بايد از تجهيزات كافي براي گرفتن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تشخيص انواع مشكلات روانشناختي برخوردار باشند. هم چنين امروزه براي رفع مشكلاتي نظير بيش فعالي كودكان در كنار درمان‌هاي دارويي و روانشناختي از ابزارهاي خاصي نظير نوروفيدبك و بايوفيدبك نيز استفاده مي‌شود كه وجود آن‌ها در مراكز مي‌تواند به تجهيز هرچه بيشتر آن‌ها كمك نمايد. براي دريافت مشاوره كودك و كشف استعداد كودكان كليك كنيد.

5- ارائه خدمات متنوع

بهترين مراكز مشاوره كشور امروزه مراكزي هستند كه علاوه بر امكان مراجعه حضوري، خدمات تلفني و آنلاين را نيز براي مراجعان خود فراهم مي‌كنند. اين خدمات به مراجعين كمك مي‌كنند تا از هرجاي كشور براي بهبود يا ارتقاي وضعيت روحي و رواني خود با متخصصين تماس بگيرند و با محدوديتي در اين زمينه مواجه نباشند. براي دريافت هر كدام از خدمات زير به صورت غير حضوري كليك كنيد.

مشاوره خانواده تلفني

مشاوره تلفني ازدواج 

مشاوره جنسي تلفني

مشاوره تلفني كودك

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي تهرانسر

1- مركز جامع مشاوره روانشناسي ذهن نو _ تهران _ تهرانسر _ تلفن دفتر مركزي 02166419012 

براي دريافت مشاوره از برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو مي توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۴۶:۵۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مشاوره ترك اعتياد تلفني از جمله خدمات درماني بسيار مفيدي است كه مي‌تواند به افراد درگير سوءمصرف مواد و خانواده آن‌ها كمك كند چرا كه بسياري از افراد به دليل ترس از آبرو و دلايلي مشابه براي مدت‌هاي طولاني اعتياد خود يا عزيزانشان را پنهان مي‌كنند. همين امر باعث مي‌شود زماني براي ترك مراجعه كنند كه اعتياد شدت يافته و آسيب‌هاي زيادي پديد آمده است. مشاوره ترك اعتياد تلفني به شما اين امكان را مي‌دهد كه موانع گفته شده را از پيش روي خود برداريد و آزادانه‌تر مشكل خود را مطرح كنيد. ما در ادامه به توضيحات بيشتري در مورد مشاوره ترك اعتياد تلفني پرداخته‌ايم. براي كسب اطلاعات كامل‌تر تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

منبع : مشاوره تلفني ترك اعتياد

مشاوره ترك اعتياد چيست؟

مشاوره اعتياد نوعي از خدمات روانشناسي است كه در مورد مسائلي نظير علائم اعتياد، علائم محروميت از مواد، انواع روش‌هاي درماني نوين در زمينه ترك و راهكارهاي ناكارآمد در اين زمينه به شما اطلاعات مي‌دهد. همچنين شما به كمك جلسات مشاوره ترك اعتياد مي‌توانيد علل و ريشه‌هاي رواني درگيري با اعتياد را بشناسيد و روشي را براي درمان انتخاب نماييد كه بيشترين تناسب را با مشكلاتتان دارد. جهت دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

لزوم كمك گرفتن از مشاوره ترك اعتياد

بسياري از افراد به دليل استفاده از روش‌هاي منسوخ شده در ترك اعتياد مكررا در كنار گذاشتن مواد مخدر شكست مي‌خورند و همين امر با تخريب اعتماد به نفس آن‌ها به مرور باعث مي‌شود اعتيادشان شدت بگيرد و هرچه بيشتر در اين مشكل فرو بروند. اين در حالي است كه امروزه روش‌هاي نويني براي ترك اعتياد ابداع شده‌اند كه به افراد كمك مي‌كنند به طور بنيادي ريشه‌هاي گرايش به مصرف مواد را در خود بشناسند و بتوانند به طور موثر فرايند درمان را طي كنند.

از جمله اين روش‌ها مي‌توان به درمان‌هاي دارويي نظير متادون درماني و انواع درمان‌هاي روانشناختي نظير رواندرماني فردي، گروه درماني و خانواده درماني اشاره كرد. اگر شما بتوانيد از ابتدا راه درستي را براي ترك انتخاب كنيد مي‌توانيد از آسيب‌هاي شديدتر اعتياد پيشگيري كرده و راحت تر وابستگي خود را از بين ببريد. جهت شروع درمان و ترك اعتياد كليك كنيد.

مشاوره ترك اعتياد تلفني

مطرح كردن مشكل اعتياد با يك متخصص براي همه افراد كار آساني نيست. برخي افراد از ترس آبرو يا به خاطر ترس از قضاوت شدن مدت‌هاي طولاني مشكل خود را پنهان كرده و همين باعث مي‌شود كه اعتيادشان به مرور زمان شدت بسياري پيدا كند. گزينه مشاوره اعتياد تلفني اين امكان را در اختيار افراد قرار مي‌دهد كه راحت تر بر اين مشكل غلبه كنند و به موقع براي دريافت مشاوره تخصصي اقدام نمايند. اين جلسات از نظر ساختار و محتوا فرقي با جلسات حضوري ندارند و مي‌توانند تا حد زيادي فرايند درمان اعتياد را تسهيل بخشند.

مزيت‌ها و محدوديت‌هاي مشاوره ترك اعتياد تلفني

مشاوره ترك اعتياد در حالت عادي مي‌تواند با حضور ساير افراد درگير اعتياد يا با حضور اعضاي خانواده برگزار شود. در حالي كه در جلسات مشاوره تلفني اين امكان وجود ندارد با اين حال مزيت‌هاي اين روش نسبت به محدوديت‌هاي آن بسيار بيشتر است. براي مثال شما از هرجاي كشور مي‌توانيد با بهترين متخصصان تماس بگيريد و از جديدترين متودهاي ترك اعتياد مطلع شويد. اين امر باعث مي‌شود كه در اموري نظير وقت و هزينه نيز صرفه جويي كنيد و از پرداختن به روش‌هاي محكوم به شكست اجتناب نماييد.

ملاك‌هاي انتخاب مراكز مشاوره ترك اعتياد تلفني

اعتياد يكي از شديدترين آسيب‌هاي رواني و اجتماعي است كه مي‌تواند پيامدهاي بسيار زيادي را براي فرد و اطرافيان او به همراه بياورد. اگر افراد نتوانند راهنماي درستي در مسير ترك براي خود انتخاب كنند ممكن است درگير شكست‌هاي مكرر شوند و همين امر با تضعيف اعتماد به نفس، اعتياد آن‌ها را شدت ببخشد. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه بتوانيد از افراد متخصص و مطلعي كمك بگيريد و از مشورت گرفتن با افراد غيركارشناس خودداري نماييد. بسياري از افراد ممكن است به بهانه ترك اعتياد شما را به مصرف موادي ترغيب نمايند كه باعث وابستگي هرچه بيشتر شما شده و اوضاع را وخيم تر كند. در نتيجه لازم است حتما در اين زمينه هوشيار باشيد.

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد از متخصصين حرفه‌اي لازم است با مراكز مشاوره‌اي تماس بگيريد كه از نهادهايي نظير بهزيستي يا سازمان نظام روانشناسي مجوز رسمي براي فعاليت داشته باشند. روانشناسان، مشاوران و مددكاران دوره ديده در زمينه اعتياد از جمله متخصصيني هستند كه در اين مراكز مي‌توانند به شما خدمات رساني كنند و اطلاعات لازم را در اختيارتان قرار دهند. مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو با دارا بودن كادري مجرب و تاييد شده به شما خدمات درماني ارائه مي‌دهد.

سوالات متداول

آيا براي ترك اعتياد حتما بايد از روش‌هاي بستري و قرنطينه استفاده كرد؟

امروزه در اكثر موارد متخصصان روش‌هاي سرپايي براي ترك اعتياد را پيشنهاد مي‌دهند. در نتيجه شما مي‌توانيد با استفاده از مشاوره تلفني و در منزل نيز ترك اعتياد را شروع كنيد. با اين حال در برخي شرايط نظير وقتي كه فرد در خانه از حمايت چنداني برخوردار نسيت يا مشكلات پزشكي خاصي وجود دارد ممكن است روش‌هاي بستري ارجحيت پيدا كنند. براي تصميم گيري در اين زمينه لازم است با يك متخصص در اين زمينه مشورت كرده و مسائلي نظير نوع ماده مصرفي، ميزان، مدت مصرف و مشكلات جسماني خود را با او در ميان بگذاريد.

من فكر مي‌كنم پسر نوجوانم درگير مواد شده اما نمي‌دانم چگونه اين موضوع را با او در ميان بگذارم ؟

دوران نوجواني برهه حساسي است. اگر نتوانيد در اين دوران تعاملات مناسبي با فرزندتان برقرار كنيد ممكن است بحران‌ها و تنش‌هاي متعددي در خانواده تان پديد آيد. به همين خاطر اگر احساس مي‌كنيد فرزندتان درگير اعتياد شده ابتدا بايد با يك متخصص مشورت كنيد و علائمي كه باعث شده شما به اعتياد مشكوك شويد را با او در ميان بگذاريد. توجه داشته باشيد كه هرگز نبايد بي گدار به آب بزنيد و ناگهان فرزندتان را به اعتياد متهم نكنيد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ترك اعتياد تلفني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۵۷:۰۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر