مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

دل‌شوره، احساس بي قراري و اضطراب ازجمله احساساتي هستند كه همه افراد در طول زندگي بارها تجربه مي‌كنند. بااين‌حال برخي از افرادي كه درگير بيماري‌هاي اضطرابي هستند، اين احساسات را با شدتي غيرقابل‌تحمل و در اكثر ساعات روز تجربه مي‌كنند. اين موضوع مي‌تواند باعث كاهش بهره‌وري فرد در مسائل شغلي و تحصيلي باشد. همچنين اضطراب باعث بروز مشكلات جسمي بسياري ازجمله بيماري‌هاي قلبي و عروقي مي‌شود. به همين خاطر درصورتي‌كه دل‌شوره و احساس بي‌قراري را تجربه مي‌كنيد بهتر است از يك روانشناس براي درمان آن كمك بگيريد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره كنترل استرس و اضطراب كليك كنيد.

 

منبع :  اضطراب و احساس بي قراري

 

 

 

اضطراب و احساس بي قراري چگونه بر هم تاثير مي گذارند؟

اضطراب يك احساس تشويش و نگراني درونيست كه بسياري از مواقع فرد دليلي براي آن پيدا نمي‌كند و معمولاً با نشانه‌هايي نظير تپش قلب، تند شدن تنفس و يا لرزش در دست‌وپا خود را نشان مي‌دهد. بااين‌حال برخي افراد نيز ممكن است هيچ نشانه اضطرابي را در حالت عادي تجربه نكنند. بي قراري در اين افراد معمولاً خود را به‌صورت بيماري‌هاي جسمي مانند ميگرن، فشارخون و يا كاهش سطح ايمني نشان مي‌دهد. بعضي افراد به‌ويژه كودكان نيز در حين تجربه اضطراب متوجه هيجانات خود نمي‌شوند و معمولاً بي‌قراري يا پرخاشگري از خود نشان مي‌دهند.

با توجه به اينكه بي قراري باعث كاهش توانايي فرد براي فعاليت در سطح اجتماع مي‌شود و همين‌طور با توجه به آسيب‌هايي كه براي سلامت جسمي و رواني فرد ايجاد مي‌كند، بهتر است براي درمان آن اقداماتي صورت بگيرد. بي‌توجهي به درمان اضطراب مي‌تواند باعث شديدتر و يا مزمن شدن اين اختلال در فرد شود و مشكلات بسياري را براي وي و اطرافيان او ايجاد نمايد. به همين خاطر بهتر است اقداماتي را براي درمان چنين شرايطي در نظر بگيريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه علائم اضطراب كليك كنيد. 

 

تماس با مشاور

دلايل بروز اضطراب و احساس بي قراري

اضطراب پديده‌اي چندبعدي است كه معمولاً تحت تأثير جسم، روان و محيط اجتماعي فرد ايجاد مي‌شود. اختلال در هر يك از اين سه زمينه مي‌تواند باعث بروز بيماري‌هاي اضطرابي در فرد شود و درنتيجه چنانچه مشكل در بيش از يكي از اين سه زمينه وجود داشته باشد، احتمال بروز و همين‌طور شدت بي قراري در فرد افزايش پيدا مي‌كند. ازجمله دلايل بروز بي قراري مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1. اضطراب به‌عنوان كاركردي سازگارانه

يكي از مهم‌ترين كاركردهاي اضطراب اين است كه بروز خطري را به فرد گوشزد كرده و شرايط جسمي و روحي او را براي بقا در شرايط خطر آماده سازد. براي مثال هنگامي‌كه فرد مورد تهاجم قرار مي‌گيرد، اضطراب به وي كمك مي‌كند تا از طريق رفتارهايي مانند فرار كردن خود را از مهلكه دور كند. البته بايد به اين موضوع توجه داشت كه بيماري‌هاي اضطرابي نشانه كژكاري در سيستم جسمي و رواني فرد هستند و كاركرد سازگارانه‌اي را به همراه ندارند.

2. مشكلات فيزيولوژيك

وجود اختلال و آسيب در بخش‌هايي از مغز كه وظيفه كنترل اضطراب را بر عهده دارند يكي از دلايلي است كه باعث افزايش احساس بي قراري مي‌شود. افرادي كه به اين دليل دچار بي قراري مي‌شوند، معمولاً پاسخگويي خوبي به درمان‌هاي دارويي دارند.

3. تصورات اشتباه

افرادي كه دچار احساس بي قراري مي‌شوند معمولاً افكار منفي بسياري نظير ناتوان بودن و يا آسيب ديدن را در ذهن مي‌پرورانند. اين باورهاي اشتباه مي‌تواند تحت تأثير تربيت، تجربيات ناخوشايند و يا به هر دليل ديگري در ذهن فرد شكل گرفته باشد.

4. نامعلوم بودن آينده

يكي از مهم‌ترين دلايلي كه باعث بروز دل‌شوره و اضطراب در فرد مي‌شود احساس بلاتكليفي و نامعلوم بودن نتيجه مسائل مختلف است. هنگامي‌كه فرد احساس مي‌كند تسلطي بر شرايط ندارد و نمي‌تواند پيش‌بيني خاصي از آينده داشته باشد، بيشتر دل‌شوره و بي قراري را تجربه خواهد كرد.

5. اضطراب و احساس بي قراري | اعتمادبه‌نفس پايين

ضعيف بودن اعتمادبه‌نفس باعث مي‌شود فرد نسبت به خود و توانايي‌هايش ديد مثبتي نداشته باشد و اين تصور در وي شكل مي‌گيرد كه قدرت كنترل شرايط را نخواهد داشت. ترس از مسخره شدن در يك سخنراني، نگراني از اينكه ديگران فرد را كنار بگذارند و مواردي ازاين‌دست نشان‌دهنده اعتمادبه‌نفس پايين فرد و دليلي براي ايجاد اضطراب در وي است.

6. سبك زندگي

يكي از مهم‌ترين دلايلي كه باعث ايجاد بي قراري در فرد مي‌شود سبك زندگي نامناسب است. داشتن مشاغل پراسترس، سبك شخصيتي كه كارها را به دقيقه نود واگذار مي‌كند و همين‌طور افرادي كه حجم زيادي از كارهاي مختلف را براي خود در نظر مي‌گيرند بيش از ديگران در معرض اضطراب و بيماري‌هاي اضطرابي هستند.

 

پيامدهاي اضطراب و احساس بي قراري

اضطراب و بيماري‌هاي اضطرابي پيامدهاي جسمي و رواني بسياري را براي سلامت روان فرد ايجاد مي‌كنند. به همين خاطر بهتر است درصورتي‌كه بي قراري يا دل‌شوره و نگراني را در خود احساس مي‌كنيد پيش از بروز عوارض منفي براي رفع آن‌ها اقدام نماييد. از مهم‌ترين پيامدهاي احساس بي قراري مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1. كاهش سلامت جسمي

اضطراب باعث ترشح هورمون كورتيزول در خون مي‌شود كه فرد را براي پاسخ دادن در مقابل موقعيت نگران‌كننده آماده مي‌سازد. در شرايطي كه فرد دچار بي قراري‌هاي دائم يا مزمن باشد، سطح كورتيزول در خون وي به‌صورت دائم بالاتر از حد معمول خواهد بود و اين مي‌تواند باعث بروز مشكلات جسمي بسياري براي فرد شود. بيماري‌هاي قلبي از جمله فشارخون بالا، كاهش سطح ايمني بدن، اختلالات آلرژيك و همين‌طور ديرتر بهبود يافتن زخم‌ها و بيماري‌ها ازجمله پيامدهايي هستند كه به دنبال اضطراب بيش‌ازحد براي فرد ايجاد خواهد شد.

2. كاهش سلامت روان به دليل اضطراب و احساس بي قراري

بي قراري علاوه بر جسم، شرايط روحي فرد را نيز تحت تأثير خود قرار مي‌دهد. وجود نگراني و دل‌شوره‌هاي دائم باعث خواهد شد تا حجم زيادي از انرژي رواني فرد صرف فكر كردن به موضوع اضطراب شده و درنتيجه توانايي وي براي فعاليت‌هاي سازنده‌تر كاهش پيدا مي‌كند. علاوه بر اين احساس بي قراري توانايي‌هاي ذهني مانند حافظه و قدرت تصميم‌گيري فرد را نيز تحت تأثير خود قرار مي‌دهد. در كنار اين مشكلات دلشوره و نگراني باعث مي‌شود تا توانايي شما براي زندگي سالم در محيط و لذت بردن از زندگي‌تان كاهش پيدا كند. اين موضوع مي‌تواند تا حد زيادي سلامت روان فرد را تحت تأثير قرار داده و همين‌طور باعث بروز بيماري‌هايي نظير افسردگي در فرد شود.

 

درمان احساس بي قراري و اضطراب

براي درمان ا‌ضطراب و نگراني‌هاي مداوم راهكارهايي متعددي وجود دارد كه برخي از آن‎ها به شرح زير هستند:

1. از يك مشاور كمك بگيريد

اگر احساس مي‌كنيد بي قراري باعث ناراحتي شما شده و يا شدت علائم اضطرابي از كنترل خارج‌شده بهتر است راجع به شرايط خود با يك متخصص روانشناسي صحبت كنيد. اضطراب مي‌تواند خود را به‌صورت بيماري‌هاي مختلفي ازجمله وسواس، ترس‌هاي فوبيك، حملات پانيك و يا حتي انواع آلرژي‌ها نشان دهد. روانشناسان به شما كمك خواهند كرد تا دلايل اضطراب خود را پيدا كرده و براي رفع آن‌ها اقدام نماييد.

2. ورزش

يك برنامه ورزشي منظم براي حداقل 20 دقيقه در روز و به‌ويژه تمرينات هوازي ازجمله راهكارهايي است كه باعث افزايش اكسيژن‌رساني به مغز شده و تا حد زيادي در كاهش اضطراب مؤثر هستند.

3. تغيير سبك زندگي

اگر احساس مي‌كنيد سبك زندگي شما باعث بروز بي قراري مي‌شود، بهتر است اقداماتي را در جهت تغيير سبك زندگي مدنظر قرار دهيد. خواب شبانه كافي، استفاده از مواد غذايي سالم و طبيعي و همين‌طور برنامه‌ريزي براي انجام فعاليت‌هاي مختلف ازجمله اقداماتي هستند كه تا حد زيادي به كاهش احساس بي قراري در شما كمك خواهند كرد.

اقدامات روان‌شناختي براي درمان احساس بي قراري و اضطراب

اضطراب يكي از شايع‌ترين اختلالات رواني در سال‌هاي اخير است و بسياري از افراد از هر دو جنس را درگير خود كرده است. با توجه به پيامدهاي منفي جسمي و رواني كه براي اختلالات اضطرابي مطرح مي‌شود، بهتر است هرچه سريع‌تر و پيش از مزمن شدن آن‌ها براي درمان اقدام نماييد. براي آشنايي با انواع اختلالات اضطرابي كليك كنيد. ازجمله اقداماتي كه روانشناسان براي كاهش بي قراري انجام مي‌دهند، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1. آموزش تكنيك‌هاي آرام‌سازي

نخستين قدم براي مبارزه بابي قراري اين است كه بتوانيد در شرايط اضطرابي هيجانات خود را مديريت كنيد. روانشناسان با آموزش تكنيك‌هاي آرام‌سازي مانند تنفس عميق يا ريلكسيشن به فرد كمك مي‌كنند تا بتواند در شرايط پراضطراب وضعيت جسمي خود را مديريت كرده و به عبارتي كمتر درگير بي قراري شود.

2. اصلاح الگوي تفكر

بسياري از مواقع بي قراري به دليل افكار اشتباه فرد ايجاد مي‌شود. هنگامي‌كه فرد احساس مي‌كند خطري در حال وقوع است و يا بي‌اعتمادي به توانايي‌هاي خود از مهم‌ترين دلايلي هستند كه باعث اضطراب در فرد مي‌شوند. در چنين شرايطي روانشناسان تلاش خواهند كرد تا با نشان دادن ناكارآمد بودن افكار فرد و جايگزين كردن آن‌ها با افكار سازگارانه‌تر به او در كاهش اضطراب كمك كنند.

3. خانواده‌درماني

خانواده و به‌خصوص سبك تربيتي والدين ازجمله مسائلي است كه مي‌تواند باعث شكل‌گيري ا‌ضطراب در شخصيت فرد شود. والديني كه دائماً فرزندان خود را از انجام كارهاي مختلف منع مي‌كنند و آن‌ها را از پيامد هر رفتاري مي‌ترسانند، باعث شكل‌گيري اضطراب در آن‌ها مي‌شوند. به همين خاطر روانشناسان در چنين شرايطي جلساتي را با اعضاي خانواده تدارك ديده و به آن‌ها براي تغيير سبك‌رفتاري كمك مي‌كنند.

4. درمان‌هاي گروهي

گروه‌درماني براي ا‌ضطراب يكي از روش‌هاي درماني است كه بسته به صلاح‌ديد روانشناس ممكن است مورداستفاده قرار بگيرد. در طي جلسات گروه‌درماني فرد متوجه خواهد شد كه افراد بسياري مشكلاتي شبيه به او دارند و همين‌طور با راهكارهاي كه سايرين از آن‌ها استفاده مي‌كنند آشنا خواهد شد. حضور در اين جلسات انگيزه فرد براي درمان را افزايش خواهد داد و باعث كاهش ا‌ضطراب در وي مي‌شود. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه درمان ا‌ضطراب شديد كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

چه دلايلي براي اضطراب وجود دارد؟

ا‌ضطراب مي‌تواند به دليل مشكلات فيزيولوژيكي، ترس از آينده، سبك تربيتي اشتباه والدين و يا فقدان اعتماد به نفس در فرد ايجاد شود.

اضطراب در چه شرايطي غيرعادي است؟

اگر شدت ا‌ضطراب به ميزاني باشد كه باعث بروز مشكلاتي در عملكرد فرد شود و يا در‌صورتي‌كه ا‌ضطراب براي طولاني‌مدت در فرد باقي بماند، مي‌بايست براي درمان آن از يك مشاور كمك بگيريد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع :  اضطراب و احساس بي قراري

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اضطراب و احساس بي قراري،
موضوع:
[ ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۰:۰۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مادر افسرده چه اثرات منفي بر روي اعضاي خانواده خود مي‌گذارد؟ در اين شرايط چگونه مي‌توان به مادر و خانواده كمك كرد؟ افسردگي درمان نشده از دوران بارداري و پسازايماني در كنار ابتلا به افسردگي به دلايل ديگر مي‌تواند شما را به مادري افسرده تبديل كند و بر نحوه رفتارتان با فرزند و همسر و سبك تربيتي كه اتخاذ مي‌كنيد تاثير بگذارد. در اكثر موارد كودكان نيز در اين شرايط در معرض آسيب‌هاي روانشناختي مختلف قرار مي‌گيرند كه لازمه آن درمان افسردگي مادر است. ما در اين مقاله در مورد ويژگي‌هاي مادران افسرده و روش‌هاي درمان اين مشكل توضيحات بيشتري را ارائه كرده‌ايم. در همين راستا بهره بردن از مشاوره افسردگي كمك مي‌كند تا مادر بتواند افسردگي خود را درمان كرده و سلامت رواني خانواده ارتقا يابد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

 

منبع : مادر افسرده

 

 

 

مادر افسرده | ميزان شيوع افسردگي در ميان زنان

انواع اختلالات افسردگي از افسردگي فصلي گرفته تا افسردگي اساسي از جمله شايع ترين مشكلات مرتبط با سلامت روان در بين افراد جامعه هستند. در اين ميان بر اساس مطالعات همه گير شناسي سازمان بهداشت جهاني، ميزان شيوع افسردگي در زنان تقريبا دو برابر بيشتر از مردان اعلام شده است. پژوهشگران تخمين مي‌زنند كه از هر 10 زن يكي از آن‌ها به افسردگي مبتلا است. در نتيجه مي‌توان گفت افسردگي در ميان مادران بيش از پدران ديده مي‌شود. محققان هنوز به اين نتيجه نرسيده‌اند كه دقيقا چه عواملي مسئول بروز اين تفاوت آماري هستند. از جمله عواملي كه به نظر مي‌رسد در اين موضوع تاثير داشته باشند مي‌توان به نوسانات هورموني بيشتر در زنان، مواجهه با فشارهاي اجتماعي بيشتر و عوامل آسيب زاي فرهنگي اشاره كرد. براي آشنايي با نشانه هاي افسردگي در زنان كليك كنيد.

ويژگي‌هاي مادر افسرده

ممكن است فرد مبتلا به افسردگي آنقدر در اين مشكل غرق شده باشد كه نسبت به بيماري خود بينش چنداني پيدا نكند. با اين حال از طريق ايجاد برخي تغييرات ظاهري و بروز برخي خصوصيات رفتاري مي‌توان به وجود اختلال افسردگي در مادر پي برد. بر اساس مطالعه‌اي كه توسط تريسي تامپسون پژوهشگر ژورنال واشنگتن دي سي روي 400 مادر مبتلا به افسردگي انجام شد نتايج تحقيقات نشان دادند كه رايج‌ترين علائم در مادران افسرده تحريك پذيري و حساسيت رواني زياد، تمايل به انزوا و ناتواني در ايجاد قوانين و محدوديت براي پرورش نظم و انضباط در فرزندان هستند.

در حقيقت مادران افسرده در يك چرخه معيوب گرفتار هستند. آن‌ها نياز مفرطي به تنهايي و خلوت دارند. اين در حالي است كه فرزند آن‌ها بازيگوشي مي‌كند و در اكثر مواقع تنهايي او را به هم مي‌زند. در اين شرايط مادران با كاستن از ميزان سخت گيري خود اغلب به فرزندان اجازه مي‌دهند تا آزادانه تر رفتار كنند و به اين ترتيب معمولا سبك تربيتي سهل گيرانه‌تري را در پيش مي‌گيرند.

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

تماس با مشاور

مادر افسرده | تاثيرات افسردگي مادر بر كودك

زندگي كردن با يك مادر افسرده مي‌تواند تاثير منفي بلندمدتي را بر زندگي كودكان بگذارد. ما در ادامه به چند مورد از مهم ترين اثرات افسردگي مادر بر فرزندان اشاره كرده‌ايم. براي شناخت بيشتر درباره تاثير افسردگي بر اعضاي خانواده كليك كنيد.

1- پناه بردن به روابط اجتماعي غلط

عدم برخورداري از رابطه عميق با مادر باعث مي‌شود كه افراد از همان بچگي دائما احساس تنهايي و نوعي كمبود عاطفي را احساس نمايند. همين مسئله مي‌تواند به طور ناخواسته آن‌ها را در روابط اجتماعي آسيب زايي درگير نمايد. در حقيقت از آنجايي كه اين افراد نتوانسته‌اند از مجرايي سالم نيازهاي عاطفي خود را برآورده كنند ممكن است به الگوهاي ارتباطي غلط روي بياورند.

2- تجربه نوجواني دردسرساز

افرادي كه مادران افسرده‌اي داشته‌اند معمولا در دوران نوجواني با چالش‌هاي بيشتري مواجه مي‌شوند. اين افراد در پي يافتن هويت دلخواه خود سردرگمي بيشتري را تجربه كرده و بيش از سايرين امكان دارد به گروه دوستان وابسته شوند. همين امر مي‌تواند باعث شود كه آن‌ها همه هويت خود را به گروه‌هايي نظير همسالان گره بزنند و به هر طريقي به دنبال كسب حمايت و پذيرش از جانب آن‌ها باشند.

3- دچار شدن به مشكلات تحصيلي

مادران افسرده اغلب كمتر مي‌توانند مشاركت فعالي در رشد و پرورش فرزند خود داشته باشند. همين امر باعث مي‌شود كه بچه‌هاي آن‌ها در صورتي كه خود از انگيزه و انرژي كافي برخوردار نباشند يا پدر نيز در زندگي آن‌ها نقش پررنگي ايفا نكند مشكلاتي نظير افت تحصيلي را تجربه نمايند.

4- قرار گرفتن در معرض افسردگي دوران كودكي

بسياري از بچه‌هايي كه زندگي با يك مادر افسرده را تجربه مي‌كنند به مرور خود نيز دچار خلق و خوي افسرده‌اي مي‌شوند. عواملي نظير يادگيري مشاهده‌اي، انزواي مادر، ناتواني او در برقراري ارتباطي عميق با كودك، آسيب ديدن سبك دلبستگي و محروم بودن از تجربه هيجانات مثبت در كنار مادر از جمله عواملي هستند كه باعث مي‌شوند اين بچه‌ها در معرض افسردگي دوران كودكي قرار بگيرند. براي آگاهي بيشتر درباره خانواده هاي افسرده پرور كليك كنيد.

5- آسيب پذيري در برابر مشكلات سلامت روان در بزرگسالي

نه تنها كودكاني كه مادر افسرده دارند در دوران كودكي بيش از ساير بچه‌ها امكان دارد كه دچار مشكلات مرتبط با سلامت روان شوند بلكه ممكن است مشكلات آن‌ها در صورت درمان نشدن تا دوران بزرگسالي همراهشان بماند. از همين رو بسيار اهميت دارد كه مادران به موقع براي درمان مشكل خود اقدام كنند و در صورت مشاهده علائمي از افسردگي در فرزند خود از همان دوران كودكي براي دريافت درمان مناسب به يك متخصص نظير روانشناس كودك مراجعه نمايند.

سخن آخر

با توجه به اثرات منفي كه افسردگي براي كودك و خود مادر در پي دارد لازم است كه همواره نسبت به سلامت روان خود هشيار باشيد و در صورت تجربه علائمي نظير خلق غمگين، لذت نبردن از فعاليت‌هايي كه قبلا مورد علاقه‌تان بودند يا علائمي نظير كاهش انرژي، اشتها و بروز مشكلات خواب به موقع براي درمان افسردگي اقدام كنيد. توجه داشته باشيد كه اين مشكل امري رايج در ميان عموم است و هرگز نبايد به خاطر وجود آن خود را سرزنش كنيد. خوشبختانه امروزه درمان‌هاي روانشناختي مختلفي براي بهبود اين مشكل وجود دارند كه به شما كمك مي‌كنند علائم خود را بهبود ببخشيده و سلامت روانتان را ارتقا بدهيد. براي آگاهي بيشتر درباره درمان افسردگي كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

آيا براي درمان افسردگي پس از زايمان دريافت داروهاي ضد افسردگي ضرورت دارد؟

در بسياري از موارد اختلالات افسردگي به درمان‌هاي غير دارويي نظير درمان شناختي رفتاري جواب مي‌دهند. با اين حال در برخي شرايط خاص نظير دچار بودن مادر به افسردگي شديد يا درگيري او با افكار مرگ و خودكشي دريافت داروهاي ضد افسردگي ضرورت مي‌يابد. براي تصميم گيري در مورد اين موضوع لازم است كه ابتدا به يك روانشناس مراجعه نماييد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مادر افسرده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مادر افسرده،
موضوع:
[ ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۷:۵۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

چگونه يك پسر را عاشق كنيم؟ اين سؤال تبديل به يك چالش و موضوع مهم در زندگي بسياري از دختران شده است. با توجه به اينكه داشتن يك رابطه عميق عاطفي يكي از نيازهاي اساسي هر فردي است، پس نيازي نيست براي داشتن چنين سؤالي از خود خجالت بكشيد يا احساس كنيد كه بايد اين موضوع را از ديگران مخفي نگه داريد. اگر احساس مي‌كنيد تاكنون به هر دليلي در روابط خود شكست خورده‌ايد يا طرف مقابل چندان‌كه بايد به شما توجه ندارد، بهتر است راهكارهايي را براي پاسخ به اين پرسش كه چگونه پسري را عاشق كنيم جست‌وجو كنيد. شما در اين مسير مي‌توانيد از مشاورين روانشناسي نيز كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد.

 

 

منبع : چگونه يك پسر را عاشق كنيم

 

 

 

چگونه يك پسر را عاشق كنيم؟

اينكه چطور بتوانيد فرد مورد نظرتان را عاشق خود كنيد سواليست كه با توجه به شخصيت شما و طرف مقابل و همين‌طور ميزان ارتباط ميان شما متفاوت خواهد بود اما بعضي از راهكارها در اكثر مواقع و در ارتباط با بيشتر آقايان مي‌تواند شما را به هدفتان برساند. بهتر است به اين راهكارها توجه داشته باشيد و با توجه به شرايط خود و طرف مقابل تغييراتي در آن‌ها ايجاد كنيد:

1. به آراستگي ظاهرتان اهميت بدهيد

مهم نيست ارتباط شما با پسر موردعلاقه‌تان در چه حد باشد، حتي اگر صرفاً در حد سلام و احوالپرسي نيز با يكديگر آشنا هستيد يا مي‌خواهيد توجه او را به سمت خود جلب كنيد، يكي از اولين اصولي كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه آراستگي ظاهرتان را حفظ كنيد. به اين موضوع توجه داشته باشيد كه آراستگي ظاهري به معناي آرايش كردن بيش‌ازحد و يا تغيير دائم لباس‌ها نيست. بالعكس خانم‌هايي كه براي جلب‌توجه به اين رفتارها دست مي‌زنند دير يا زود باعث خستگي طرف مقابل مي‌شوند. سعي كنيد تا حد ممكن و در يك حد معمول هميشه تميز و مرتب باشيد. ظاهر موضوعي است كه حتي اگر هيچ ارتباط كلامي ميان شما وجود نداشته باشد، مي‌تواند توجه طرف مقابل را به سمت شما جلب كند. درنتيجه به اين موضوع توجه داشته باشيد.

2. اعتمادبه‌نفستان را بالا ببريد

همه انسان‌ها به افرادي كه اعتمادبه‌نفس بالايي دارند و براي خود احترام قائل مي‌شوند بيش از سايرين توجه مي‌كنند. اگر مي‌خواهيد ديگران را به سمت خود جلب كنيد در درجه اول بايد خودتان را باور داشته باشيد. حتي اگر احساس مي‌كنيد نسبت به طرف مقابل پايين‌تر هستيد، سعي كنيد در رفتار خود اين موضوع را از او پنهان نگه داريد. همواره به‌گونه‌اي با ديگران برخورد كنيد كه گويي از خود و توانايي‌ها و امتيازاتتان اطمينان كامل داريد. اگر احساس مي‌كنيد در اين زمينه ضعيف هستيد، بهتر است از يك مشاور كمك بگيريد.

تماس با مشاور

3. چگونه يك پسر را عاشق كنيم | متعادل رفتار كنيد

حفظ تعادل يكي از مهم‌ترين موضوعاتي است كه براي علاقمند كردن يك پسر بايد به آن توجه داشته باشيد. محبت يا بي‌توجهي بيش‌ازحد هر دو به يك اندازه مي‌توانند آسيب‌زا باشند. سعي كنيد محبت، صداقت و تمامي رفتارهاي خود را بر اساس مدت‌زماني كه از رابطه گذشته عميق كنيد. افرادي كه بدون توجه به اين موضوع از ابتدا بيش‌ازحد عاشقانه رفتار مي‌كنند، در ذهن طرف مقابل سؤال‌هايي را به وجود مي‌آورند كه شايد باعث پايان رابطه شود. درعين‌حال وقتي بدون توجه به رفتار طرف مقابل با او برخورد سردي داشته باشيد، ممكن است او را به اين نتيجه برسانيد كه از اين رابطه به نتايج دلخواه نخواهد رسيد.

4. به نقش‌هاي جنسيتي توجه داشته باشيد

يكي از موضوعاتي كه براي عاشق كردن پسر موردعلاقه‌تان بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه هميشه در رابطه نقش يك زن را ايفا كنيد و اجازه دهيد طرف مقابل تنها مرد رابطه باقي بماند. به‌طوركلي و بر اساس يك تمايل فطري مردان به سمت زناني گرايش پيدا مي‌كنند كه نقش‌هاي زنانه و همين‌طور ظرافت‌هاي زنانه را به‌خوبي در رفتار خود رعايت مي‌كنند. اين زنان علاوه بر اينكه احساس مراقبت كردن را به مردان منتقل مي‌كنند، به‌خوبي به آن‌ها اجازه مي‌دهند كه به‌عنوان يك مرد به حمايت بپردازند. حتي اگر با طرف مقابلتان صرفاً در حد يك سلام و احوالپرسي ساده ارتباط داريد، در اين برخوردها نهايت ظرافت و احساس زنانگي خود را به كار بگيريد.

 يكي از هشدارهايي كه بايد مدنظر داشته باشيد اين است كه رفتارهاي مردانه مثل استفاده از اصطلاحات آقايان، پرداخت كردن صورت‌حساب يا انجام برخي كارها اگرچه از شما يك دوست خوب مي‌سازند اما احتمالاً طرف مقابل شما را به‌عنوان شريك احساسي در نظر نخواهد گرفت. بهتر است حتي گاهي براي كارهايي كه به‌تنهايي مي‌توانيد انجام دهيد نيز از آقايان كمك بگيريد. اين موضوع به آن‌ها احساس مفيد بودن مي‌دهد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه تفاوت زن و مرد از ديدگاه روانشناسي كليك كنيد. 

5. رازهاي زندگيتان را برملا نكنيد

در يك رابطه هيچ‌چيز بهتر از صداقت نيست و اگر مي‌خواهيد ارتباط شما براي طولاني‌مدت باقي بماند، بايد هر آنچه را به طرف مقابل مربوط مي‌شود با وي در ميان بگذاريد. بااين‌حال بهتر است براي بيان اين مسائل زمان مناسبي را پيدا كنيد. ابتداي آشنايي و زماني كه شناخت طرف مقابل از شما كافي نيست صحبت كردن از موضوعات مختلف زندگي و به‌خصوص روابط گذشته باعث ايجاد سوءتفاهم‌هايي در ذهن وي خواهد شد. اين موضوع مي‌تواند باعث شكل‌گيري ذهنيت منفي از شما در باور طرف مقابل باشد كه بعدها بايد زمان زيادي را صرف تغيير آن كنيد و يا ممكن است او تصميم بگيرد كه اين رابطه را ترك كند. پس اگر هنوز به رابطه قبلي فكر مي‌كنيد و يا مسائل حل نشده داريد مقاله مراحل شكست عشقي را بخوانيد. 

6. چگونه يك پسر را عاشق كنيم | خود را نيازمند نشان ندهيد

يكي از اشتباهاتي كه بسياري از خانم‌ها انجام مي‌دهند تحت‌فشار گذاشتن طرف مقابل براي ازدواج و يا تهديد كردن او به ازدواج با فردي ديگر است. اين موضوع به‌ويژه اگر زمان زيادي از رابطه شما نگذشته، مي‌تواند باعث اين تصور در طرف مقابل شود كه شما قصد محدود كردن او را داريد. به همين خاطر سعي كنيد در يك ارتباط تا جاي ممكن خود را نيازمند نشان ندهيد. بالعكس با رفتارهايتان اين باور را در طرف مقابل ايجاد كنيد كه او بايد هرچه سريع‌تر براي داشتنتان اقدام كند. شما مي‌توانيد مرزها و محدوديت‌هاي ارتباطي‌تان را با توجه به باورها و فرهنگ خود و خانواده‌تان تنظيم كنيد و يا درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد رابطه‌اي براي شما مناسب نيست از آن خارج شويد اما بهتر است از طرف مقابل نخواهيد كه براي ازدواج با شما قدم بردارد.

7. استقلال داشته باشيد

اگر به دنبال پاسخ اين سؤال هستيد كه چگونه يك پسر را عاشق خود كنيم بهتر است به استقلال به‌عنوان يك راهكار كليدي توجه داشته باشيد. مردان از زناني كه چه به لحاظ فكر و عقيده و چه به لحاظ مالي استقلال دارند بيشتر خوششان مي‌آيد. احتمالاً متوجه اين موضوع شده‌ايد كه همه براي افرادي كه داراي فكر و ايده از جانب خودشان هستند و مستقل از محيط رفتار مي‌كنند احترام بيشتري قائل هستند. درنتيجه براي جذب مردان به اين موضوع توجه داشته باشيد كه شما در ابتدا بايد هويتي مستقل براي خود داشته باشيد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه شناخت مردان كليك كنيد. 

8. منفي نباشيد

رفتارهاي منفي مانند قهر كردن، تهديد به تمام كردن رابطه يا غر زدن اگرچه گاهي مي‌تواند شما را براي طرف مقابل جذاب‌تر كند اما تبديل‌شدن آن‌ها به عادت ازجمله مسائلي است كه مي‌تواند باعث پايان يافتن رابطه شود. هنگامي‌كه از موضوعي ناراحت هستيد و به‌جاي بيان دلايل آن قهر مي‌كنيد يا بهانه مي‌گيريد، اين احساس را به طرف مقابل مي‌دهيد كه در شناخت احساسات شما ناتوان است و اين موضوع پس از مدتي باعث خسته شدن وي از شما خواهد شد.

9. براي روز خود برنامه‌ريزي داشته باشيد

سعي كنيد تا جاي ممكن فعاليت‌هاي مختلفي براي طول روز خود داشته باشيد و در كنار اين فعاليت‌ها زماني را هم به طرف مقابل اختصاص دهيد. هنگامي‌كه شما در تمامي ساعات شبانه‌روز براي پاسخ دادن به طرف مقابل خود و ديدار با او وقت داشته باشيد اين احساس را در وي ايجاد مي‌كنيد كه هيچ برنامه‌اي به غير از او در زندگي نداريد و اين مي‌تواند شما را در ذهن وي تبديل به يك آدم ناخوشايند كند.

10. چگونه يك پسر را عاشق كنيم | گاهي مخالفت كنيد

اگر مي‌خواهيد كسي را به سمت خود جذب كنيد موافقت بيش‌ازحد و به عبارتي تسليم خواسته‌هاي وي بودن نمي‌تواند راهكار مناسبي باشد. اين وضعيت شما را در موضع ضعف قرار مي‌دهد و هيچ‌كس عاشق انسان‌هاي ضعيف نمي‌شود. اگر با موضوعي مخالفت داريد بهتر است مخالفت خود را بيان كنيد يا در موقعيت‌هاي مختلف نظر و سليقه خود را بگوييد. اگر مي‌خواهيد طرف مقابل احساس كند كه شما او را دوست داريد و با درخواست‌هايش موافقت مي‌كنيد، نخست بايد نظر خود را بيان كرده و سپس به او بگوييد براي خوشحاليش حرف او را مي‌پذيريد. هنگامي‌كه از ابتدا با همه‌چيز موافقت مي‌كنيد طرف مقابل متوجه هدف شما نخواهد شد.

11. هم‌صحبت خوبي باشيد

براي اينكه عشق و توجه پسر موردعلاقه‌تان را به دست آوريد، سعي كنيد همراه و هم‌صحبت خوبي باشيد. همه انسان‌ها در شرايطي كه احساس كنند كسي حرفشان را مي‌فهمد و از صحبت كردن با او احساس آرامش مي‌كنند، نسبت به وي احساس بهتري پيدا خواهند كرد. سعي كنيد اطلاعات بيشتري راجع به علاقمندي‌ها و روحيات طرف مقابل كسب كنيد و تا جاي ممكن در شرايط مختلف به او اين احساس را بدهيد كه مي‌تواند روي كمك شما حساب كند.

12. به زندگي طرف مقابل احترام بگذاريد

اگر مي‌خواهيد احترام و علاقه را از طرف مقابل خود دريافت كنيد، بايد در رفتار و گفتار خود به او احترام بگذاريد. در شرايطي كه طرف مقابل شما مي‌خواهد زماني را تنها باشد يا با خانواده خود وقت بگذراند، به خواسته‌هاي او احترام بگذاريد. اگر طرف مقابل شما احساس كند كه مشغله‌هاي كاري و علاقه‌مندي‌هاي او را درك مي‌كنيد و درعين‌حال كه از بودن در كنار وي لذت مي‌بريد و براي او محدوديتي ايجاد نمي‌كنيد رابطه‌تان كيفيت بهتري خواهد داشت.

13. چگونه يك پسر را عاشق كنيم | ايجاد انرژي مثبت

به ميزاني كه بتوانيد خاطرات شادي را با طرف مقابلتان ايجاد كنيد احساس تعلق‌خاطر را در وي افزايش خواهيد داد. به همين خاطر سعي كنيد با توجه به علايق هردو نفر برنامه‌هايي را تنظيم كنيد كه اوقات خوشي را در كنار يكديگر بگذرانيد. اين اوقات خوش حتي مي‌تواند به‌صورت مجازي و از راه دور نيز ساخته شود. براي مثال زمان‌هايي را باهم قرار بگذاريد و يك كار را انجام دهيد. مي‌توانيد از طريق عكس يا تماس تصويري نيز در اين شرايط همراه يكديگر باشيد.

 

چگونه يك پسر را عاشق كنيم | برقراري رابطه جنسي

بعضي از خانم‌ها برقراري رابطه جنسي را وسيله‌اي براي جلب‌توجه و محبت طرف مقابل مي‌دانند. گاهي ممكن است به‌اشتباه اين تصور براي فردي پيش بيايد كه درخواست داشتن رابطه جنسي از جانب پسر به معناي علاقه به اوست و يا در برخي مواقع فرد براي جلوگيري از پايان دادن به يك رابطه عاطفي وارد رابطه جنسي مي‌شود. به اين موضوع توجه داشته باشيد كه رابطه جنسي هرگز وسيله خوبي براي ايجاد محبت يا پايبند كردن طرف مقابل نيست.

اگر مردي به‌واقع شما را دوست داشته باشد، هرگز به دليل محدوديت‌هاي جنسي تركتان نخواهد كرد و اگر فردي قصد ترك كردن شما را داشته باشد حتي در صورت برقراري رابطه جنسي نيز اين كار را خواهد كرد. درنتيجه صرفاً در شرايطي وارد ارتباط جنسي شويد كه خودتان تمايل به تجربه آن داشته باشيد.

 

چگونه يك پسر را عاشق كنيم | مطرح كردن پيشنهاد دوستي از طرف خانم‌ها

يكي از سؤالاتي كه معمولاً از جانب خانم‌ها مطرح مي‌شود اين است كه آيا پيشنهاد دادن آن‌ها به يك آقا براي شروع رابطه صحيح است؟ براي پاسخ به اين سؤال بايد فرهنگ خود و طرف مقابل و همين‌طور كيفيت ارتباطتان را در نظر بگيريد. با توجه به اينكه ديدگاه غالب در كشور ما معتقد است كه خانم‌ها نبايد چنين درخواستي را مستقيماً مطرح كنند، بهتر است از انجام آن صرف‌نظر كنيد و راه‌هاي ديگري را در براي به دست آوردن طرف مقابل تجربه نماييد. براي مثال مي‌توانيد ارتباط خود را از طريق يك دوستي مجازي در شبكه‌هاي اجتماعي شروع كنيد و يا از يك دوست مشترك بخواهيد شما را به يكديگر معرفي كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

مهم‌ترين رفتاري كه با آن مي‌توان يك پسر را عاشق كرد چيست؟

شما براي جذب يك پسر به سمت خود بايد مجموعه‌اي از ويژگي‌ها ازجمله ظاهر آراسته، اعتمادبه‌نفس و همين‌طور محبت و همدلي را در كنار هم داشته باشيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : چگونه يك پسر را عاشق كنيم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۵:۱۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در لرستان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در لرستان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در لرستان

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در لرستان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در لرستان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در لرستان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۲:۴۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

راه‌هاي جذب دختران مي‌تواند براي بسياري از پسران تبديل به يك چالش جدي باشد. ناتواني در ايجاد يك رابطه عاطفي پايدار براي برخي از آقايان تبديل به نشانه ضعف در ميان ساير دوستان هم‌جنسشان خواهد شد. به همين خاطر در شرايطي كه شما با راهكارهاي جذب دختران و برقراري رابطه با جنس مخالف آشنا نباشيد احتمالاً استرس و نگراني را تجربه خواهيد كرد. اگر تاكنون چندين بار در روابط خود شكست خورده‌ايد و يا به هر دليلي نمي‌توانيد يك رابطه را آغاز كنيد بهتر است از يك روانشناس در اين زمينه كمك بگيريد. روانشناسان به شما براي فهميدن اشتباهات رفتاري و همين‌طور آموزش رفتار صحيح كمك خواهند كرد. حتي درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد از صحبت كردن دراين‌باره احساس خجالت مي‌كنيد مي‌توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره تلفني كليك كنيد.

 

منبع : جذب دختران مغرور

 

 

 

جذب دختران | مطرح كردن درخواست دوستي

براي بسياري از آقايان مطرح كردن درخواست دوستي اصلي‌ترين چالشي است كه با آن مواجه مي‌شوند. اين افراد شايد در طول يك رابطه افرادي گرم و صميمي باشند و به‌خوبي بتوانند طرف مقابل را به خود جذب كنند اما به دليل ضعفي كه در شروع يك رابطه و مطرح كردن درخواستشان دارند معمولاً از ايجاد يك رابطه ناتوان هستند. براي مطرح كردن درخواست دوستي به موضوعات زير توجه داشته باشيد.

محاسبه سود و زيان

سخت شدن مطرح كردن پيشنهاد دوستي براي بسياري از مردان به اين خاطر است كه آن‌ها از پاسخ منفي مي‌ترسند. شنيدن جواب رد به حدي آن‌ها را ناراحت مي‌كند كه ترجيح مي‌دهند به‌طوركلي درخواستشان را مطرح نكنند. در اين شرايط سعي كنيد در ذهنتان به اين سؤال پاسخ دهيد كه اگر واقعاً طرف مقابل با درخواست شما مخالفت كند چه اتفاقي خواهد افتاد؟ در بدترين حالت قرار است چه مشكلي پيش بيايد؟ هنگامي‌كه واقع‌بينانه به اين موضوع نگاه كنيد متوجه خواهيد شد عواقب مطرح كردن درخواستتان چندان‌كه به نظر مي‌رسد نيز وحشتناك نيستند.

كمك بگيريد

اگر احساس مي‌كنيد واقعاً توانايي بيان درخواستتان را نداريد يكي از راهكارهايي كه مي‌توانيد امتحان كنيد اين است كه از يك دوست مشترك بخواهيد درخواست دوستي شما را به طرف مقابل اطلاع بدهد. اين موضوع حتي شايد بتواند احتمال ايجاد رابطه را افزايش دهد. دوستان مشترك معمولاً شناخت خوبي از شما دارند و اين مي‌تواند نكته مثبتي در به دست آوردن تأييد شخص موردنظرتان باشد. با اين حال زنان و مردان در اين موضوع متفاوت هستند و گاهي ترجيح مي‌دهند از افراد ديگر كمك نگيرند و خود تلاش كنند. براي آگاهي بيشتر درباره تفاوت زن و مرد از ديدگاه روانشناسي كليك كنيد.  

درخواستتان را در يك محيط خلوت مطرح كنيد

اگر نگران قضاوت ديگران و احساس شرمندگي در ميان جمع هستيد بهتر است درخواست خود را در يك محيط خلوت مطرح كنيد. از طرف مقابل بخواهيد چند دقيقه از وقتش را به شما اختصاص دهد و سپس با او راجع به خواسته خود صحبت كنيد.

تماس با مشاور

احتمال موفقيت را بالا ببريد

بهتر است با خودتان به اين سؤال پاسخ دهيد كه در چه شرايطي ديگران به درخواست شما پاسخ منفي مي‌دهند؟ يا به‌عبارت‌ديگر دليل مخالفت با درخواست شما چيست؟ براي مثال ممكن است شما درخواست خود را در شرايط نامناسبي مطرح مي‌كنيد و يا طرز بيان مناسبي نداريد، هنگامي‌كه بتوانيد علت شكست خود در اين زمينه را بيابيد مي‌توانيد راهكارهايي را براي برطرف كردن آن پيدا كنيد. اگر احساس مي‌كنيد در اين زمينه ضعيف هستيد مي‌توانيد از يك روانشناس درزمينهٔ افزايش جرئت‌مندي كمك بگيريد.

جذب دختران | محيط اجتماعي اطرافتان را عوض كنيد

اگر احساس مي‌كنيد ناتواني شما در برقراري ارتباط با دختران به اين دليل است كه در محيط مناسبي قرار نداريد سعي كنيد محيط اطراف خود را عوض كنيد. افزايش دامنه روابط اجتماعي و حتي گسترش دوستي‌هاي مجازي مي‌توانند تا حد زيادي به شما در تغيير محيط اجتماعي اطراف و آشنايي با افراد جديد كمك كنند.

به روابطتان فرصت بدهيد

اگر احساس مي‌كنيد در اولين قدم نمي‌توانيد پيشنهاد خود را با طرف مقابل مطرح كنيد بهتر است سعي كنيد براي خود زمان بخريد. اين موضوع به اين معناست كه وقتي از طريق دوستان يا فضاي مجازي يا به هر طريق ديگري با دختري آشنا شديد ابتدا مدتي را به‌عنوان يك دوست اجتماعي با او سپري كنيد و سپس درخواستتان را مطرح كنيد. اين موضوع باعث مي‌شود تا ميزاني از آشنايي ميان شما ايجاد شده و شايد اين مسئله بتواند مطرح كردن درخواست را براي شما آسان كرده يا احتمال موافقت طرف مقابل را بالاتر ببرد.

دوستي‌هاي مجازي

اگر در مطرح كردن پيشنهاد به‌صورت حضوري مشكل داريد مي‌توانيد رابطه خود را از فضاي مجازي شروع كنيد. البته براي اين كار بهتر است حواستان را جمع كنيد تا درگير حواشي و مشكلات مربوط به اين فضا نشويد. بااين‌حال فضاي مجازي اين امكان را براي شما ايجاد مي‌كند كه بدون احساس خجالت و نگراني از مخالفت درخواستتان را مطرح كنيد.

راهكارهايي براي جذب دختران

اينكه شما چطور مي‌توانيد دختر موردعلاقه‌تان را متوجه خود كنيد سواليست كه با توجه به شخصيت شما و طرف مقابل، كيفيت رابطه ميان‌تان و همين‌طور فرهنگ و باورهاي هريك از شما متفاوت خواهد بود. بااين‌حال روانشناسان معتقدند برخي از اصول رفتاري براي جذب دختران در تمامي شرايط لازم است. در ادامه اين اصول را با يكديگر بررسي خواهيم كرد. 

آراستگي ظاهري

ظاهر شما اولين چيزيست كه طرف مقابل از شما مي‌بيند و در قضاوت او راجع به شما تأثير بسياري خواهد داشت. به همين خاطر بهتر است سعي كنيد ظاهرتان را هميشه آراسته نگه داريد. توجه داشته باشيد كه اگر مي‌خواهيد ظاهر شما براي يك خانم جذابيت داشته باشد مي‌بايست درست مثل يك جنتلمن لباس بپوشيد. به عبارتي مي‌توان گفت در اولين قدم لباس پوشيدن و ظاهر شما اين پيغام را به زنان منتقل مي‌كند كه آيا مي‌توانند روي شما حساب كنند يا خير. پس اگر به دنبال راهكاري براي جذب دختران هستيد سعي كنيد در لباس پوشيدن خود اين اطمينان را براي طرف مقابل ايجاد نماييد.

اعتمادبه‌نفستان را بالا ببريد

همه ما نسبت به افرادي كه به توانايي‌هايشان اعتماد دارند و به خود احترام مي‌گذارند علاقه و توجه بيشتري نشان مي‌دهيم. اين موضوع به‌ويژه در شرايطي كه به دنبال راهي براي جذب طرف مقابل هستيد اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. خانم‌ها بيشتر جذب مرداني مي‌شوند كه مستقلانه عمل مي‌كنند و نياز به دريافت حمايت يا مشورت از ديگران ندارند. به همين خاطر حتي اگر از درون احساس ضعف مي‌كنيد سعي كنيد اين ضعف را در رفتارتان از ديگران مخفي نگه داريد. اگر احساس مي‌كنيد درزمينهٔ اعتمادبه‌نفس و تصميم‌گيري‌هاي مستقلانه ضعيف هستيد مي‌توانيد از يك مشاور نيز در اين زمينه كمك بگيريد.

براي جذب دختران به حد كافي مردانه رفتار كنيد

براي جذب دختران به اين موضوع توجه داشته باشيد كه آن‌ها بيشتر جذب مرداني مي‌شوند كه به حد كافي رفتار مردانه و پخته‌اي داشته باشند و به عبارتي اين اطمينان را در آن‌ها ايجاد كنند كه مي‌توان به اين فرد تكيه كرد. اين گروه از مردان ويژگي‌هايي دارند كه لازم است به آن‌ها توجه داشته باشيد. براي مثال آن‌ها موضوعات مختلف را تحت كنترل دارند و به‌خوبي از پس اتفاقات و چالش‌هاي محيط اطرافشان برمي‌آيند. استقلال يكي ديگر از ويژگي‌هاي اين مردان است. آن‌ها معمولاً در كسب درآمد و برطرف كردن نيازهايشان مستقل هستند. وابستگي شما به خانواده به لحاظ مالي يا در تصميم‌گيري‌ها مي‌تواند يك نكته منفي در جذب دختران باشد.

به استقلال طرف مقابل احترام بگذاريد

اگرچه ميزاني از كنترل‌گري و توجه به رفتارهاي طرف مقابلتان براي تمامي خانم‌ها موضوعي خوشايند است و در ذهن آن‌ها اين باور را ايجاد مي‌كند كه براي شما اهميت دارند بااين‌حال توجه داشته باشيد كه براي جذب طرف مقابلتان مي‌بايست استقلال و تصميم‌گيري‌هاي او را به رسميت بشناسيد. محدود كردن بيش‌ازحد طرف مقابل يا اينكه از او بخواهيد مشابه شما فكر كند از موضوعاتي هستند كه مي‌توانند باعث از بين رفتن رابطه شما شوند.

براي جذب دختران محبت كردن را فراموش نكنيد

محبت كلامي و رفتاري به طرف مقابل را شايد بتوان اصلي‌ترين راهكار براي جذب دختران دانست. توجه داشته باشيد كه زنان اگرچه به رفتارهاي محبت‌آميز توجه زيادي دارند اما اين موضوع هرگز جاي كلام محبت‌آميز را نخواهد گرفت. اگر مي‌خواهيد طرف مقابلتان را عاشق كنيد بهتر است تا جايي كه مي‌توانيد در كلام و رفتارتان به او محبت داشته باشيد.

اعتماد طرف مقابل را به دست آوريد

اولين قدم براي اينكه بتوانيد دختري را به سمت خود جذب كنيد اين است كه او را نسبت به خود مطمئن كنيد. اگر خانم‌ها در يك رابطه احساس كنند كه شما واقعاً دوستشان داريد و آن‌ها را براي استفاده جنسي يا وقت‌گذراني انتخاب نكرده‌ايد با تعهد بالايي ارتباط خود را ادامه خواهند داد. به همين خاطر بهتر است اين اعتماد را در آن‌ها ايجاد كنيد كه همواره دوستشان داريد. افرادي كه در روزهاي اول يك رابطه از ارتباط جنسي صحبت مي‌كنند و يا طرف مقابل خود را به دليل محدوديت‌هاي اخلاقي و خانوادگي مسخره مي‌كنند شانس موفق بودن رابطه را از خود دريغ خواهند كرد.

براي جذب دختران به رفتارتان دقت كنيد

مرداني كه در ارتباط با خانم‌ها برخي ظرايف را رعايت مي‌كنند معمولاً در روابط خود بسيار موفق‌تر خواهند بود. اين ظرايف همان‌هايي هستند كه از شما يك جنتلمن واقعي مي‌سازد. سعي كنيد براي ورود به هر مكاني يا سوارشدن به اتومبيل ابتدا در را براي او باز كنيد. اگر در حال قدم زدن در خيابان هستيد شما در سمتي كه ماشين‌ها حركت مي‌كنند بايستيد و يا وقتي با دوستان او مواجه مي‌شويد برخوردي دوستانه داشته باشيد. استفاده از كلمات زننده يا الفاظ مردانه در برخورد با جنس مخالف ازجمله موضوعاتي هستند كه مي‌بايست از آن‌ها دوري كنيد. هرچه كه بتوانيد شناخت خود را نسبت به زنان بالاتر ببريد احتمال موفقيت‌تان نيز افزايش مي‌‌يابد. براي آشنايي بيشتر درباره شناخت زنان كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

ظاهر چه اهميتي در جذب دختران دارد؟

پيش از اينكه شما وارد صحبت با فردي شويد و فرصت بيان عقايد يا نشان دادن اخلاقياتتان را داشته باشيد فرد مورد نظر ظاهر شما را ديده و شما را قضاوت خواهد كرد. اگر مي‌خواهيد توجه خانم‌ها را به خود جلب كنيد بهتر است ظاهرتان به‌اندازه كافي آراسته و مردانه باشد.

دختران بيشتر جذب چه پسرهايي مي‌شوند؟

آقاياني كه اعتمادبه‌نفس كافي داشته و در ارتباط‌هاي خود به حد كافي مردانه رفتار مي‌كنند بيشتر موردتوجه قرار مي‌گيرند. علاوه بر اين محبت كردن كلامي و رفتاري و همين‌طور تحت كنترل داشتن اوضاع ازجمله موضوعاتي هستند كه زنان را مجذوب مردي مي‌كنند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : جذب دختران مغرور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: جذب دختران مغرور،
موضوع:
[ ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۰:۱۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در گيلان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در گيلان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در گيلان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در گيلان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در گيلان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در گيلان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در گيلان،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۰:۵۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اختلالات اضطرابي يكي از شايع‌ترين اختلالات رواني است كه بسياري از افراد را درگير كرده و به دلايل بسيار متعددي بروز پيدا مي‌كند و شامل دو ويژگي ترس و اضطراب است. در واقع اضطراب پاسخ طبيعي بدن به شرايط استرس زا است كه تمام افراد ميزاني از آن را در زندگي تجربه مي‌كنند. اختلالات اضطرابي با علائم روانشناختي و فيزيكي بروز مي‌بايد و علل آن ژنتيكي، محيطي و زيستي است و با روش‌هاي شناختي-رفتاري و دارو درماني قابل درمان است. افراد با آگاهي از نشانه‌ها و دلايل ابتلا به اختلالات اضطرابي مي‌توانند آن را كنترل كرده و هرچه سريع‌تر به درمان اختلال بپردازند. 

 

 

منبع : اختلالات اضطرابي

 

 

اختلال اضطرابي چيست و چه تفاوتي با اضطراب معمولي دارد؟

اين كه افراد از انجام كارهايي همچون رفتن به يك مكان جديد يا شروع كار احساس اضطراب كنند بسيار طبيعي است. اين نوع اضطراب ناخوشايند است اما معمولا به افراد انگيزه مي‌دهد كه سخت‌تر و بهتر كار كنند. اضطراب معمول، يك حس گذرا است كه مي‌رود و مي‌آيد اما در زندگي روزمره دخالتي نمي‌كند اما اختلال اضطراب يك نگراني مداوم است كه معمولا شديد بوده و گاه ناتوان كننده مي‌شود و باعث مي‌شود كه فرد از انجام كارهاي لذت بخش خود خودداري كند. مثلا ممكن است مانع از ورود به آسانسور، رد شدن از خيابان و حتي ترك خانه شود. در صورت عدم درمان اضطراب وخيم‌تر نيز خواهد شد.

 

بيشتر بخوانيد : علائم اضطراب | نشانه هاي اضطراب شديد چيست؟

 

انواع اختلالات اضطرابي

اختلال وحشت زدگي

احساس ناگهاني ترس و وحشت شديد است كه در چند دقيقه به اوج مي‌رسد و به آن اختلال پانيك نيز گفته مي‌شود. ممكن است فرد احساس تنگي نفس، تپش قلب، درد قفسه سينه و لرز داشته باشد. برخي مواقع اين علائم به قدري شديد هستند كه فرد فكر مي‌كند در حال مردن است. اين حمله هراس باعث نگراني در مورد وقوع مجدد آن شده و در نتيجه فرد از مكاني كه اين اتفاق افتاده است خودداري مي‌كند.

تماس با مشاور

براي آگاهي بيشتر در زمينه حملات پانيك كليك كنيد.

اختلال اضطراب فراگير

اين اختلال به معني اضطراب مداوم و بيش از حد و نگراني بي دليل در مورد فعاليت‌هاي عادي و معمولي است. حتي در بسياري از مواقع فرد علت اضطراب خود را نيز به خوبي نمي‌داند. اين نگراني با شرايط واقعي متناسب نيست اما فرد نمي‌تواند آن را كنترل كند. اضطراب مداوم بر جسم فرد نيز تاثير مي‌گذارد و با علائمي همچون خستگي و عدم تمركز همراه است.

اختلال اضطراب جدايي از انواع اختلالات اضطرابي

در اين اختلال كودك از ترس جدايي والدين يا مراقبان دچار اضطراب شديد مي‌‌شود به طوري كه دچار كابوس‌هاي شبانه شده و يا در صورت جدايي واكنش بسيار شديد نشان مي‌دهد.

لالي انتخابي

در اين اختلال كودك در يك موقعيت خاص مانند مدرسه توانايي صحبت كردن ندارد. معمولا كودك در شرايط ديگري مانند خانه و با اعضاي خانواده به خوبي صحبت مي‌كند اما اين اضطراب بر عملكرد اجتماعي او تاثير منفي مي‌گذارد.

اختلال اضطراب اجتماعي از انواع اختلالات اضطرابي

در اين اضطراب فرد با ترس و نگراني زياد از حضور در موقعيت هاي اجتماعي اجتناب مي‌كند. اين اضطراب ناشي از احساس خجالت و نگراني در مورد قضاوت يا ديد منفي ديگران است.

هراس خاص

فرد به دليل ترس از يك موضوع خاص مانند ارتفاع يا حشرات از روبه رويي با آن موقعيت اجتناب مي‌كند. فوبي در برخي افراد باعث حمله هراس مي‌شود. براي مثال آگورافوبيا يا بازار هراسي در واقع ترس از تنها بودن در مكان‌هاي عمومي و جاهايي است كه در صورت حمله وحشت زدگي خروج سريع از آن جا دشوار است. اين افراد از بودن در مكان‌هاي بسته و باز مي‌ترسند و معمولا از خانه تنها بيرون نمي‌روند. براي تشخيص اين اختلال علائم بايد 6 ماه طول بكشد.

انواع وسواس

وسواس نيز در واقع ريشه در اضطراب و استرس دارد. بروز اضطراب در اين افراد كمي متفاوت بوده و با افكار و اعمال مرتب با يك موضوع سعي در سركوب اضطراب خود دارند. در موارد شديد تجويز دارو براي اين افراد ضرورت دارد و حتما بايد در جلسات روان درماني قرار بگيرند تا بتوانند روند عادي زندگي خود را حفظ كنند. در صورت عدم درمان بيماري پيشروي كرده و بخش هاي ديگر رفتاري آن‌ها را نيز در برخواهد گرفت. براي آشنايي بيشتر با بيماري وسواس فكري عملي كليك كنيد.

 

اختلالات اضطرابي | علائم اضطراب چيست؟

علائم اضطراب در هر فردي متفاوت است اما از عمده ترين علائم اضطراب مي‌توان به دو دسته زير اشاره كرد.

علائم فيزيولوژيك

_ افزايش ضربان قلب

_ تنفس سريع و پي در پي

_ خستگي و درد بدن

_ تعريق و لرزش

_ اسهال و حالت تهوع

_ خشكي دهان و مشكل در غذا خوردن

_ تكرر ادرار

_ بي حسي يا سوزن سوزن شدن دست‌ها

علائم روانشناختي

_ عدم تمركز

_ بي قراري و تحريك پذيري

_ مشكلات خواب

_ مشكلات جنسي همچون بي ميلي جنسي

 

دلايل اختلالات اضطرابي

عوامل زيستي

اختلالات اضطرابي ممكن است كه در اثر غيرعادي بودن هورمون‌ها و انتقال دهنده‌هاي عصبي بروز پيدا كند. مشكل در فعاليت برخي از قسمت‌هاي مغز نيز در ابتلا به اختلال اضطرابي تاثيرگذار است. برخي بيماري‌ها همچون ديابت، قند خون پايين، كم كاري و پركاري تيروئيد و بارداري نيز از ديگر عوامل زيستي اضطراب است.

عوامل ژنتيكي

تحقيقات نشان داده است كه اضطراب زمينه ارثي و ژنتيكي دارد و از والدين به فرزندان منتقل مي‌شود. البته اين احتمال نيز وجود دارد كه فرزندان در اثر مشاهده رفتار والدين و الگوپذيري از آن‌ها، رفتارشان را تقليد كرده و به تدريج به اختلال اضطرابي مبتلا شوند.

عوامل محيطي

برخي از عوامل محيطي و اجتماعي در بروز اضطراب نقش دارند. مثلا فردي كه شوكي همچون مرگ عزيزان، تصادف يا وقايع طبيعي را تجربه مي‌كند دچار اضطراب مي‌شود.

 

درمان اختلالات اضطرابي

براي درمان اضطراب روش‌هاي درماني متعددي وجود دارد كه با توجه به شرايط بيمار و انتخاب پزشك مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين روش ها شامل موارد زير هستند.

درمان شناختي رفتاري (CBT)

اين درمان يك از انواع روان درماني است كه در درمان اضطراب بسيار كاربردي مي‌باشد. در اين روش نگرش فرد تغيير مي‌كند و او ياد مي‌گيرد كه در برابر اشيا و موقعيت‌هاي ايجاد كننده اضطراب به گونه متفاوتي برخورد كند. در اين روش مهارت‌هاي اجتماعي نيز آموزش داده مي‌شود كه در درمان اختلال اضطراب اجتماعي بسيار حياتي است.

رفتاردرماني اختلالات اضطرابي

در اين روش درماني تمركز بر روي رفتارهاي اشتباه و مضري است كه در واكنش به اضطراب داده مي‌شود. در رفتار درماني هدف اين است كه رفتارهاي اشتباه، اصلاح شوند.

دارودرماني

در صورتي كه علائم اضطراب بسيار شديد باشد، پزشك از دارو درماني نيز در كنار روان درماني استفاده مي‌كند. دارو اضطراب را درمان نمي‌كند اما علائم آن را تا حد بسيار زيادي كاهش مي‌دهد. رايج ترين داروهاي مورد استفاده در درمان اضطراب داروهاي زير هستند.

_ داروهاي ضد اضطراب مانند بنزوديازپين‌ها و بوسپيرون

_ داروهاي ضد افسردگي مانند SSRI، SNRI وMAOIs

براي اطلاعات بيشتر در زمينه درمان اضطراب كليك كنيد.

 

راهكارهاي طبيعي براي كاهش اضطراب

تغيير سبك زندگي يك راهكار بسيار موثر در كاهش استرس و اضطراب است. برخي از اين راهكارها شامل موارد زير هستند.

_ خواب كافي

_ ورزش منظم و مديتيشن

_ رژيم غذايي سالم

_ اجتناب از الكل، سيگار و كافئين

همچنين شما مي‌توانيد با استفاده از كمك روانشناس مي‌توانيد از ريشه مشكل خود آگاه شويد و با روش‌هاي درماني موثر، به درمان اختلال اضطراب بپردازيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : اختلالات اضطرابي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اختلالات اضطرابي،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۸:۳۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

خيانت شوهر در دوران بارداري ازجمله مسائلي است كه حتي فكر كردن به آن مي‌تواند براي خانم‌ها نگران‌كننده باشد. اگرچه تولد فرزند يكي از تجربيات شيرين زندگي براي هر زوجي است اما بااين‌حال دوران بارداري به همان ميزان كه مي‌تواند شيرين باشد، ممكن است مشكلات و بحران‌هايي را نيز به همراه بياورد. تغييرات ظاهري زنان، بي‌توجهي آن‌ها به رابطه جنسي و توجهي كه تا حد زياد از همسر خود دريغ و صرف كودك مي‌كنند، ازجمله مسائلي است كه مي‌تواند احتمال خيانت مرد به زن در دوران بارداري را افزايش دهد. نوع ارتباط شما با همسرتان در اين موضوع بسيار تأثيرگذار خواهد بود. درنتيجه شايد بهتر باشد در كنار تمام برنامه‌ريزي‌هايي كه براي تولد فرزند خود انجام مي‌دهيد، زماني را نيز به مشاوره خانواده و حتي مشاوره جنسي اختصاص دهيد.

 

منبع : خيانت شوهر در دوران بارداري

 

 

دوران بارداري و محدوديت‌هاي برقراري رابطه جنسي

از گذشته تا امروز فرض بر اين بوده كه برقراري رابطه جنسي در دوران بارداري مي‌تواند باعث بروز آسيب‌هاي جدي براي سلامت كودك باشد. اگرچه علم نوين نيز اين باور را تأييد مي‌كند اما بااين‌حال نتايج پژوهش‌ها بيانگر اين است كه شما نيازي به قطع كامل رابطه جنسي در تمامي ماه‌هاي بارداري نداريد بلكه مي‌توانيد با كمك گرفتن از متخصصين روانشناسي جنسي، پوزيشن‌هاي مناسب‌تري را براي برقراري رابطه در دوران بارداري آموزش ببينيد و يا با كمك گرفتن از ساير رفتارهاي جنسي، تا حدودي رضايت خود و همسرتان را در اين زمينه فراهم كنيد. به عبارتي مي‌توان گفت اگرچه شما و همسرتان بايد در دوران بارداري محدوديت‌هايي را در ارتباط جنسي خود مدنظر قرار دهيد، اما بهتر است ارتباط خود را به‌طور كامل قطع نكنيد. 

 

دلايل خيانت شوهر در دوران بارداري

محدوديت‌هايي كه براي برقراري رابطه جنسي در دوران بارداري وجود دارد، گاهي اوقات باعث مي‌شود كه خانواده‌ها با موضوعي به نام خيانت مواجه شوند. خيانت مرد به زن در دوران بارداري مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد كه در ادامه آن‌ها را با يكديگر بررسي خواهيم كرد.

تماس با مشاور

البته بهتر است به اين موضوع توجه داشته باشيد كه بارداري و مشكلاتي كه در اين دوران ايجاد مي‌شود صرفاً بهانه يا دست‌آويزي براي نمايان شدن مشكلات خواهد بود. به‌طورقطع مردان و زناني كه رابطه مطلوبي با يكديگر دارند با اين مشكل مواجه نخواهند شد و خيانت مرد به زن در دوران بارداري بيانگر اين است كه از قبل مشكلاتي در رابطه ميان زوجين وجود داشته است. به‌علاوه روانشناسان معتقدند كه خيانت تا حد زيادي تحت تأثير شخصيت فرد قرار دارد و افرادي كه مرتكب چنين رفتارهايي مي‌شوند، معمولاً ديدگاه‌ها و افكار اشتباهي دارند كه اجازه چنين رفتاري را به آن‌ها مي‌دهد. براي كسب اطلاعات در زمينه خيانت به همسر كليك كنيد. 

1. بي‌توجهي به نيازهاي جنسي مردان

برخي از خانم‌ها به دليل ترسي كه از برقراري رابطه جنسي و آسيب ديدن فرزندشان دارند و يا به دليل سردمزاجي كه در اثر تغييرات هورموني دوران بارداري ايجاد مي‌شود، از برقراري رابطه جنسي با همسرشان به‌طوركلي اجتناب مي‌كنند. اين موضوع مي‌تواند يكي از اصلي‌ترين دلايل براي خيانت مردان در دوران بارداري باشد. هنگامي‌كه شما نسبت به نيازهاي جنسي همسر خود بي‌توجه باشيد، بايد اين احتمال را در نظر بگيريد كه ممكن است او براي ارضا اين نيازها به سراغ فرد ديگري برود. اگر احساس مي‌كنيد به هر دليلي آمادگي برقراري رابطه با همسر خود را نداريد و يا از بابت آسيب ديدن فرزندتان نگرانيد، بهتر است با كمك گرفتن از يك روانشناس متخصص درزمينهٔ مسائل جنسي، اطلاعات خود را در مورد نزديكي با همسرتان در طول دوران بارداري افزايش دهيد.

ترس از آسيب ديدن فرزند به‌ويژه در خانم‌هايي كه تجربه سقط ‌جنين را داشته‌اند، مي‌تواند شدت بيشتري پيدا كند يا حتي گاهي تبديل به وسواسي بي‌دليل در فرد شود. با توجه به اينكه اضطراب مادر در طول دوران بارداري به‌طورقطع بر جنين تأثير خواهد گذاشت، بهتر است در اين زمينه از يك مشاور كمك بگيريد.

2. خيانت شوهر در دوران بارداري | تغييرات ظاهري

تغييرات هورموني و افزايش وزن در دوران بارداري معمولاً باعث مي‌شود كه ظاهر خانم‌ها نسبت به گذشته تغييراتي داشته باشد و اين مسئله مي‌تواند تا حدودي باعث دلسردي آقايان از برقراري رابطه جنسي شود.

3. احساس بي‌توجهي

خبر بارداري براي برخي از خانم‌ها باعث خواهد شد كه آن‌ها تمامي حواس خود را معطوف به فرزندشان كنند و اين موضوع مي‌تواند براي همسر شما ناراحت‌كننده باشد. برخي مطالعات نشان مي‌دهد يكي از دلايلي كه باعث خيانت مرد به زن در دوران بارداري مي‌شود اين است كه آن‌ها احساس مي‌كنند ديگر به‌اندازه كافي موردتوجه و محبت همسر خود نيستند و اين موضوع مي‌تواند باعث ناراحتي آن‌ها شده يا حتي وي را به پيدا كردن شريك عاطفي ديگري كه صرفاً به او توجه كند، سوق دهد.

 

بيشتر بخوانيد : نشانه هاي خيانت مردان | حالات و رفتار مرد بعد از خيانت

 

راهكارهاي جلوگيري از خيانت شوهر در دوران بارداري

اگرچه خيانت تا حد زيادي به شخصيت فرد و رشد اخلاقي او بستگي دارد اما بااين‌حال شما مي‌توانيد با حذف برخي از عوامل خطر و مديريت شرايط موجود، از بروز اين موضوع در خانواده خود جلوگيري كنيد. ازجمله راهكارهايي كه براي جلوگيري از خيانت مرد به زن در دوران بارداري مطرح مي‌شود، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1. به همسرتان اهميت بدهيد

همان‌طور كه گفته شد يكي از اصلي‌ترين دلايل خيانت مرد به زن در دوران بارداري اين است كه مردان احساس مي‌كنند چه به لحاظ عاطفي و چه به لحاظ جنسي چندان‌كه بايد موردتوجه قرار نمي‌گيرند. براي دور كردن چنين احساسي از همسر خود در اين دوران حتي بيش از گذشته به وي توجه داشته باشيد. سعي كنيد با استفاده از لباس‌ها و آرايش مناسب تا حد ممكن ظاهر خود را براي وي مطلوب نگه‌داريد؛ در اين دوران بيش از گذشته به او بگوييد كه دوستش داريد و بزرگ‌تر شدن خانواده‌تان تا چه ميزان براي شما خوشايند است.

2. هدف مشترك خلق كنيد

اين باور را در ذهن همسرتان ايجاد كنيد كه شما و او هدفي يكسان داريد و براي موضوع مشتركي تلاش مي‌كنيد. اين مسئله تا حد زيادي باعث مي‌شود كه او نيز درگير موضوع مورد نظر شما شده و در مقابل آن احساس مسئوليت داشته باشد. براي مثال سعي كنيد تصويري از آينده خانواده به او ارائه دهيد و يا همواره در جملاتتان از عبارت‌هايي مثل فرزند ما يا خانواده ما استفاده كنيد.

3. از يك مشاور كمك بگيريد

پيش از آنكه براي بارداري اقدام كنيد، با يك مشاور خانواده مشورت كرده و از اين موضوع كه شرايط زندگي و فضاي خانواده شما براي اين تغيير بزرگ آماده است مطمئن شويد. درصورتي‌كه مشاورين مشكلاتي را در ارتباط ميان شما و همسرتان گوشزد مي‌كنند، بهتر است ابتدا آن‌ها را برطرف كرده و سپس براي بارداري اقدام نماييد. علاوه بر اين كمك گرفتن از مشاورين در طول بارداري مي‌تواند باعث شناخت نيازهاي همسر براي زوجين باشد و به هردوي آن‌ها نكات مهمي را راجع به چگونگي تعامل با يكديگر آموزش خواهد داد.

 

بيشتر بخوانيد : برخورد با خيانت مردان | عكس العمل در برابر خيانت مردان

 

راهكارهايي براي كنار آمدن با خيانت شوهر در دوران بارداري

اگر با خيانت همسرتان در اين دوران مواجه شديد، بايد بتوانيد شرايط را مديريت كنيد. با استفاده از راهكارهاي زير مي‌توانيد اين شرايط را مديريت نماييد:

1. بر خود مسلط باشيد

اگرچه خيانت شريك عاطفي هميشه موضوع ناراحت‌كننده‌ايست اما بااين‌حال خيانت مرد به زن در دوران بارداري مي‌تواند به‌مراتب مشكلات بيشتري را براي فرد ايجاد نمايد. اين واقعيت كه همسرتان در يكي از نقاط عطف زندگي خانواده و آن‌هم در شرايطي كه شما به او نياز داريد دست به چنين رفتاري زده، مي تواند بسيار ناراحت‌كننده باشد. در چنين شرايطي شما نياز داريد كه در درجه اول آرامش خود را مجدداً به دست آوريد. براي رسيدن به آرامش بهتر است براي مدتي احساسات خود را به‌خوبي بپذيريد. هرگز سعي نكنيد در مقابل آنچه احساس مي‌كنيد مقاومت به خرج دهيد زيرا اين موضوع مي‌تواند باعث بروز مشكلات جسمي و روحي جدي‌تري در شما بشود. پيش از آرام شدن احساسات و مسلط شدن بر خودتان هيچ اقدامي نكنيد.

2. با همسرتان صحبت كنيد

هنگامي‌كه شرايط روحي و هيجاني بهتري پيدا كرديد، با همسرتان نيز در ارتباط با اتفاق پيش‌آمده صحبت كنيد و نظرات او را هم بشنويد. از او بخواهيد دلايل خود را بيان كند و به اين موضوع نيز توجه داشته باشيد كه آيا وي از رفتار خود پشيمان است و يا تصميمي براي جبران گذشته ندارد. اين موضوع مي‌تواند در تصميم‌گيري شما تأثير بسياري داشته باشد.

3. خيانت شوهر در دوران بارداري | تصميم بگيريد

قدم بعدي پس از مسلط شدن بر خود و شنيدن صحبت‌هاي همسرتان اين است كه براي آينده ارتباط خود برنامه‌ريزي كنيد. آنچه مسلم است شما بايد در اين برنامه‌ريزي به سرنوشت و زندگي فرزند خود نيز توجه داشته باشيد. به همان ميزان كه رشد كردن در خانواده‌اي كه والدين ارتباط عاطفي مناسبي با يكديگر ندارند براي فرزند شما آسيب‌رسان خواهد بود، فرزند طلاق بودن نيز تبعاتي را به همراه خواهد داشت. سعي كنيد به‌خوبي منافع و مضرات هر تصميمي را بررسي كنيد و با سنجيدن سود و زيان هر موقعيت تصميم‌گيري نماييد. مي‌توانيد براي تصميم‌گيري در اين زمينه نيز از يك مشاور خانواده كمك بگيريد.

4. مشاوره خانواده را جدي بگيريد

صرف‌نظر از تصميمي كه براي ادامه زندگي با همسرتان گرفته‌ايد، بهتر است راجع به نحوه مديريت شرايط پيش‌آمده از يك روانشناس كمك بگيريد. درصورتي‌كه مي‌خواهيد به هر دليلي زندگي خود را با همسرتان ادامه بدهيد، نياز خواهيد داشت تا روش‌هايي را براي جلوگيري از بروز مجدد اين موضوع آموزش ببينيد. علاوه بر اين بسياري از زوجيني كه فكر مي‌كنند مي‌توانند بدون كمك گرفتن از مشاورين موضوع خيانت را بين خود حل كرده و همسرشان را ببخشند، دير يا زود متوجه مي‌شوند كه خاطره اين موضوع و بي‌اعتمادي نسبت به همسرشان بر تمامي زندگي آن‌ها سايه انداخته است.

چنانچه براي جدا شدن از همسرتان تصميم قطعي گرفته‌ايد نيز بهتر است در ارتباط با تربيت كودك و همين‌طور خلأهايي كه او در آشنايي با مفهوم خانواده و والدين با آن‌ها مواجه خواهد شد، از يك متخصص كودك كمك بگيريد. علاوه بر فرزندتان شما نيز نياز داريد تا از طريق دريافت مشاوره، راه‌هايي را براي فراموش كردن اتفاقات پيش‌آمده و ادامه زندگي دريافت نماييد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره خيانت كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه خيانت مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

چه دلايلي براي خيانت شوهر در دوران بارداري وجود دارد؟

محدوديت‌هاي برقراري رابطه جنسي، تغييرات ظاهري خانم‌ها و همين‌طور احساس عدم دريافت توجه از جانب همسر در آقايان باعث بروز چنين پديده‌اي مي‌شود.

چطور مي‌توان از خيانت شوهر در دوران بارداري جلوگيري كرد؟

سعي كنيد تا حد ممكن به نيازهاي جنسي و عاطفي همسرتان توجه داشته باشيد. تا حد امكان در حضور او به‌ظاهر خود توجه داشته باشيد و تلاش كنيد تا تصويري مثبت از آينده خانواده براي او ترسيم نماييد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : خيانت شوهر در دوران بارداري

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۶:۱۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در مازندران كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در مازندران پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در مازندران

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در مازندران | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در مازندران

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در مازندران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۳:۵۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دراماتولومانيا كه با نام وسواس پوست كني شناخته مي‌شود يكي از انواع وسواس‌هاي فكري عملي است كه در آن فرد مبتلا ميل شديدي به كندن پوست بدن خود در نواحي مختلف بدن مانند لب‌ها و دور ناخن دارد. فرد مبتلا به اين نوع از وسواس نمي‌تواند در برابر افكار وسواسي و تمايل خود براي كندن پوست مقاومت كند و اين امر مشكلات جدي را براي او به همراه دارد. اغلب افرادي كه وسواس پوست كني دارند، نسبت به بيماري خود آگاهي كافي نداشته و يا از مطرح كردن آن با ديگران شرم دارند. وسواس پوست كني مانند ديگر انواع وسواس نياز به درمان‌هاي تخصصي دارد؛ آگاهي از علائم و پيامدهاي اين اختلال رواني بيش از پيش شما را متوجه لزوم مراجعه براي درمان مي‌كند.

 

منبع : وسواس پوست كني

 

 

وسواس پوست كني چيست؟

وسواس كندن پوست در درسته‌ي اختلالات اضطرابي جاي مي‌گيرد و جديدا آن را در راهنماي تشخيصي و آماري بيماري‌هاي رواني به صورت يك اختلال مجزا در نظر گرفته‌اند. در اين نوع اختلال اضطرابي فرد به واسطه‌ي افكار مجبور كننده خود، ميل افراطي به كندن پوست و يا جاي جوش و زخم دارد. افراد مبتلا به وسواس پوست كني براي كندن نقاط مختلف پوست بدن خود از ناخن، موچين و يا اعمالي چون گاز گرفتن استفاده مي‌كنند و ممكن است ساعت‌ها به اين كار مشغول باشند. كندن پوست اغلب تا جايي پيش مي‌رود كه آسيب‌هاي جدي به فرد وارد مي‌كند و حتي منجر به خونريزي مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه انواع بيماري وسواس كليك كنيد. 

 

علائم وسواس پوست كني

انواع وسواس نشانه‌هاي مشتركي دارند كه بروز افكار وسواسي و ناتواني فرد در كنترل و سركوب آن‌ها يكي از اين علائم مشترك است. در ادامه علائم اختلال پوست كني را به طور خاص شرح داده‌ايم.

تماس با مشاور

بروز دوره‌هاي متناوب كندن پوست كه منجر به آسيب به بافت پوست مي‌شوند، از راه‌هاي تشخيص اين اختلال است. يكي ديگر از علائم اين است كه فرد تلاش زيادي براي ترك پوست كني مي‌كند و اقداماتي در اين زمينه انجام مي‌دهد ولي موفق نمي‌شود. اين نوع وسواس با بروز مشكلاتي در زمينه‌‌هاي فردي و اجتماعي براي فرد همراه است.

زماني اختلال پوست كني براي فرد تشخيص داده مي‌شود كه علت پزشكي مانند بيماري‌هاي پوستي و يا بيماري‌هاي رواني مانند اسكيزوفرني در فرد وجود نداشته‌باشد. افراد مبتلا به اين اختلال تنش زيادي براي كندن پوست خود احساس مي‌كنند و وسوسه‌ي انجام اين عمل به سراغشان مي‌آيد و بلافاصله پس از كندن پوست ناحيه مورد نظر احساس لذت، آرامش و رهايي از تنش مي‌كنند.

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي

 

دلايل ابتلا به اختلال وسواس پوست كني

ابتلا به وسواس پوست كني دلايل متعددي دارد كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

1. اختلالات همايند

يكي از دلايل ابتلا به اين اختلال، اختلالات همايندي است كه فرد با آن‌ها دست و پنجه نرم مي‌كند. اختلالاتي همچون وسواس فكري عملي، اضطراب و افسردگي مي‌توانند علت زيربنايي و زمينه‌ساز بروز وسواس پوست كني باشند.

2. خشم و تنفر

در نظريه روانكاوي، علت بروز پديده پوست كني خشم و تنفر فرد نسبت به وقايع و اطرافيان ذكر شده‌است؛ به اين معنا كه فرد خشم خود را با كندن پوست بدنش نشان مي‌دهد و پس از آن احساس آسودگي مي‌كند.

3. عدم كنترل استرس

ناتواني در مديريت استرس و تنش‌ها عامل ديگري در بروز وسواس پوست كني است؛ اغلب افرادي كه به اين اختلال مبتلا هستند نمي‌توانند استرس و هيجانات خود را به شيوه‌اي سالم كنترل كنند به همين خاطر به رفتارهاي پوست كني روي مي‌آورند.

4. افزايش دوپامين

يكي ديگر از علل ابتلا به اين نوع وسواس افزايش دوپامين در بدن است كه به دنبال مصرف افراطي موادي همچون شيشه و كوكائين پديد مي‌آيد. مصرف اين گونه مواد باعث مي‌شود فرد احساس كند چيزي زير پوستش راه مي‌رود و با كندن پوست تلاش مي‌كند تا اين حس را از بين ببرد.

 

روند پيشرفت اختلال كندن پوست

وسواس كندن پوست ممكن است در هر سني رخ دهد و حتي در كودكان نيز مشاهده مي‌شود. اين عارضه در شرايطي پيشرفت مي‌كند و شديدتر مي‌شود؛ زماني كه فرد دچار يك عارضه‌ي پوستي مانند جوش، جراحت يا عفونت پوستي شده و شروع به كندن آن قسمت مي‌كند. با اين كار جراحت بيشتر شده و فرد از بهبود زخم جلوگيري مي‌كند، هر چه بيشتر اين كار را ادامه دهد جراحت و خارش پوست تشديد يافته و فرد بيشتر زخمش را مي‌كند و اين چرخه ادامه مي‌يابد.

كندن پوست هنگام مواجه با استرس و فشار نيز تشديد مي‌يابد؛ ممكن است فرد يك بار هنگام مواجه با رويداد استرس‌زا گوشه‌ي ناخن يا پوست لبش را بكند، با اين كار احساس آرامش كند و از آن به بعد براي تجربه‌ي آن حس خوشايند اين عمل تبديل به يك عادت و پس از آن يك اختلال مي‌شود.

 

درمان وسواس پوست كني

پيش از پرداختن به درمان لازم است علت اصلي ابتلا تشخيص داده شود. در صورتي كه اختلالات همايند مانند افسردگي، اضطراب و اسكيزوفرني علت بروز آن باشند، نياز به مداخلات تخصصي و كمك مشاوره روانشناسي وجود دارد تا ابتدا اين اختلالات رفع شوند و سپس وسواس نيز از بين برود. يكي از روش‌هاي مؤثري كه جهت درمان وسواس پوست كني از جانب متخصصان ارائه مي‌شود، روش وارونه‌سازي عادت است كه در آن تلاش مي‌شود عات كندن پوست را با عادت ديگري جايگزين كرد. براي آشنايي كامل با روش هاي درمان وسواس كليك كنيد.

1. كاهش استرس براي درمان وسواس پوست كني

يادگيري روش‌ها و راهكارهاي كنترل استرس از اصول اوليه درمان اين نوع وسواس به شمار مي‌رود. از آن‌جايي كه علائم وسواس كندن پوست به دنبال بروز رويدادهاي استرس‌زا هويدا مي‌شوند، بسيار اهميت دارد كه فرد را با استفاده از روش‌هاي مديريت استرس از بروز رفتارهاي پوست كني مصون داشت. اما گاه كنترل و كاهش استرس با وجود مشغله‌ها و مشكلات زياد كاري سخت به نظر مي‌رسد؛ در اين شرايط بهره‌مندي از مشاوره كنترل استرس و كمك گرفتن از فردي آگاه و باتجربه مي‌تواند راهگشا باشد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه راه هاي درمان اضطراب شديد كليك كنيد. 

2. درمان وسواس شديد

براي درمان نوع شديد وسواس مي‌توان از دارو درماني تحت نظر روانپزشك بهره برد. اغلب داروهاي ضد افسردگي و ضد افسردگي سه حلقه‌اي جهت درمان وسواس پوست كني تجويز مي‌شود. مسئله‌اي كه وجود دارد اين است كه داروها اغلب عوارضي را به همراه دارند و به بهبودي كامل اختلال نمي‌انجامند. اين داروها تنها به كنترل و كاهش علائم كمك مي‌كنند. بنابراين پيشنهاد مي‌شود از درمان‌هاي شناختي رفتاري و روانكاوي نيز كمك بگيريد. اين روش‌هاي اثرات دائمي دارند و لازم است تحت نظر مشاور مختصص صورت بگيرند. براي دريافت مشاوره وسواس كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سؤالات متداول

درمان اختلال كندن پوست لب چگونه است؟

براي درمان اختلال كندن پوست ابتدا بايد علت آن شناسايي شود، سپس مي‌توان از روش وارونه‌سازي عادت استفاده كرد به اين معنا كه كندن پوست را با عمل ديگري جايگزين كنيد. همچنين درمان‌هاي شناختي رفتاري و مراجعه به مشاوره كنترل استرس به بهبود هر چه سريع‌تر اختلال كمك مي‌كند.

علت كندن پوست دور ناخن در كودكان چيست؟

اين كار در كودكان بيشتر به دنبال بروز استرس و اضطراب به وجود مي‌آيد. بنابراين بهتر است نشانه‌هاي ديگر استرس و تنش‌هاي رواني را در كودك چك كنيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : وسواس پوست كني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وسواس پوست كني،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۲:۰۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر