مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

آيا در مورد تاثير الكل بر شير مادر اطلاعي داريد؟ همان طور كه در دوران بارداري مصرف الكل ممنوع است و مي‌تواند به كودك آسيب برساند در دوران شيردهي نيز همچنان اين محدوديت وجود خواهد داشت چرا كه الكل موجود در خون مادر به شير ورود پيدا كرده و در نتيجه مي‌تواند كودك را تحت تاثير قرار دهد. مواجهه نوزادان شيرخوار با الكل پيامدهاي مختلفي را براي آن‌ها به همراه خواهد داشت كه از جمله آن‌ها مي‌توان به بروز وابستگي به الكل و دچار شدن به مشكلات رشدي حركتي اشاره كرد. ما در ادامه اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد تاثير الكل بر شير مادر پرداخته‌ايم. در صورتي كه به مصرف الكل اعتياد پيدا كرده‌ايد لازم است كه با بهره بردن از مشاوره ترك اعتياد و مشاوره كودك شرايط زندگي خود و فرزندتان را بهبود بخشيد. 

 

 

منبع : خوردن مشروب همزمان با شيردهي

 

تاثير الكل بر شير مادر | خوردن مشروب همزمان با شير دهي چه پيامدي دارد؟

متخصصان همواره بر اين موضوع تاكيد مي‌كنند كه مادران در دوران بارداري و شيردهي بايد از مصرف الكل بپرهيزند چرا كه الكل موجود در خون مادر باردار با عبور از جفت به جنين مي‌رسد. همچنين در دوران شيردهي نيز الكل با وارد شدن به شير مادر مي‌تواند تاثيرات نامطلوب خود را بر نوزاد بگذارد. ما در ادامه به مهم‌ترين تاثيرات الكل بر شير مادر اشاره كرده‌ايم. براي آشنايي با فوايد شير مادر كليك كنيد.

1- تاثير الكل بر شير مادر | كاهش ميزان توليد شير

مصرف الكل مي‌تواند بر ميزان شير توليد شده در بدن مادر تاثير بگذارد. در واقع بر خلاف برخي تصورات غلط مبني بر اينكه مصرف الكل باعث زياد شدن شير مي‌شود تحقيقات نشان مي‌دهند كه استفاده از هرگونه نوشيدني الكلي در دوران شيردهي با كاهش دادن سطح آكسي توسين در بدن مادر همراه است و اين مسئله ميزان شير در دسترس كودك را تا حدود 10 درصد كاهش مي‌دهد.

2- كاهش ميل نوزاد به شير مادر

بررسي‌ها نشان دهنده اين موضوع هستند كه مصرف الكل توسط مادر باعث مي‌شود كه نوزادان ميل كمتري براي خوردن شير از خود نشان دهند چراكه ممكن است الكل طعم شير مادر را تغيير داده و به همين دليل باعث بيزاري نوزاد شود. اين مسئله به خودي خود فرايند رشد آن‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد و تاثيرات نامطلوب خود را در كوتاه مدت و بلند مدت مي‌گذارد. 

3- تاثير الكل بر شير مادر | بروز تغييراتي در الگوي خواب نوزاد

مطالعات تحقيقاتي بيانگر اين يافته هستند كه الكل موجود در شير مادر بر ريتم و الگوي خواب نوزاد تاثير مي‌گذارد. در نتيجه نوزادان در اين شرايط خواب منقطع‌تري را تجربه مي‌كنند. به اين معنا كه طول خواب پيوسته آن‌ها به مراتب از ساير كودكان كمتر است. علاوه بر اين حجم خواب كلي نوزاد نيز در اين شرايط به ميزان 25 درصد از ساير نوزادان هم سن، كمتر خواهد بود.

4- تاثير الكل بر شاخص‌هاي رشدي كودك

تغذيه شدن از شير مادري كه الكل مصرف مي‌كند مي‌تواند رشد كودك را تحت تاثير خود قرار دهد. در همين راستا بررسي‌ها نشان مي‌دهند كه نوزادان در اين شرايط از نظر رشد حركتي، شناختي و ذهني تا حدودي از ساير كودكان هم سن خود پايين‌تر هستند. در نتيجه مي‌توان گفت الكل با اثر گذاشتن بر شير مادر و راه يافتن به بدن نوزاد مي‌تواند عاملي براي ابتلاي نوزاد به يكي از اختلالات رواني در درازمدت باشد.

5- بروز عقب ماندگي‌هاي ذهني و جسمي

مصرف سنگين الكل و شير دادن به كودك در اين شرايط مي‌تواند پيامدهاي جبران ناپذيري براي فرزند شما به همراه داشته باشد چرا كه حجم زياد الكل وارد بدن نوزاد شده، بر مغز او اثر گذاشته و در نهايت مي‌تواند باعث بروز عقب ماندگي هاي ذهني و جسمي شود.

بيشتر بخوانيد: نياز هاي اوليه كودكان

نوشيدني هاي الكي با درصد پايين را در دوران شيردهي مي توان مصرف كرد؟

با توجه به تاثير منفي الكل بر شير مادر بسيار اهميت دارد كه اگر در دوران شيردهي قرار داريد هرگز از نوشيدني‌هاي الكلي استفاده نكنيد. اگر بنا به هر دليلي به مصرف الكل پرداختيد لازم است شيردهي به كودك را متوقف كرده و منتظر بمانيد تا الكل به طور كامل از بدن شما پاك شود. در اين فاصله تغذيه كردن كودك از شير خشك بسيار بهتر از شير دادن به طور طبيعي است.

همچنين اگر دچار وابستگي جسماني به الكل شده‌ايد و نمي‌توانيد مصرف آن را قطع كنيد از يك روانشناس يا روان پزشك براي شروع فرايند ترك كمك بگيريد. خوشبختانه امروزه درمان‌هاي سرپايي متنوعي براي ترك اعتياد به الكل و مواد ابداع شده است كه به شما كمك مي‌كند اين دوران را راحت تر پشت سر بگذاريد و علائم ناشي از محروميت به ميزان كمتري شما را درگير خود كند. مشاوره ترك اعتياد اين امكان را در اختيار شما قرار مي‌دهد كه بتوانيد روش مناسبي براي پرهيز از مصرف الكل در پيش بگيريد و در نتيجه به ترك پايدار دست پيدا كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 
 

سوالات متداول

چقدر طول مي‌كشد الكل از بدن مادر پاك شود؟

اين مسئله تا حد زيادي به ميزان الكل موجود در نوشيدني‌ها بستگي دارد. براي مثال مصرف نصف ليوان نوشيدني حاوي 4 درصد الكل به مدت بيش از دو ساعت در خون شما جريان خواهد داشت.

 

منبع : خوردن مشروب همزمان با شيردهي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۱۲:۰۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آموزش دوستيابي به كودكان پيش از مدرسه يا دوران مدرسه بايد توسط والدين و اولياي مدرسه انجام شود، دوستيابي نوعي مهارت است كه نياز به يادگيري دارد. بعضي كودكان فطرتا اجتماعي هستند اما بعضي ديگر براي برقراري ارتباط نياز به آموزش دارند. البته به كودكان اجتماعي هم بايد مفاهيمي مثل درك متقابل، همدردي و برقراري ارتباطي سالم آموزش داده شود. عدم توجه به مهارت دوستيابي باعث عدم رشد شناختي و كاهش اعتماد به نفس كودك مي‌‍شود. ارتباطات بين فردي زمينه رشد فرزندتان را فراهم كرده و باعث آمادگي هر چه بيشتر او براي ورود به جامعه مي‌شود. در ادامه راه هاي تقويت و آموزش اين مهارت به كودكان را شرح داده‌ايم. براي دريافت راهنمايي‌هاي لازم مشاوره كودك دريافت كنيد.

 

منبع :  آموزش دوستيابي به كودكان

 

اهميت دوستيابي به كودكان در مدرسه

انسان اساساً موجودي اجتماعي است و بسياري از فعاليت‌ها و كاركرد‌هايش به زندگي در اجتماع و ديگران وابسته است، در نتيجه داشتن دوستان بيشتر مي‌تواند به كودك كمك كند تا ارتباطاتش را با ساير افراد بيشتر كند. دوستيابي در مدرسه يكي از چالش‌هاي كودكان و نوجوانان محسوب مي‌شود و از آنجايي كه يكي از موضوعات كليدي در فرايند اجتماعي شدن هست، مي‌تواند جنبه‌هاي مختلف زندگي كودك را تحت تاثير قرار دهد. كودكاني كه مهارت بيشتري در ارتباط با دوستيابي دارند، محبوبيت و پذيرش بيشتري در گروه همسالان خود خواهند داشت، زيرا كه مي‌توانند نظر ديگران را راحت‌تر به سمت خود جلب كنند.

اين مسئله بر وضعيت‌ روانشناختي كودكان هم تاثير مي‌گذارد، به طور كلي كودكاني كه دايره دوستان بيشتري دارند يا ارتباط خوبي با ساير همسالان خود دارند، از اعتماد بنفس و عزت نفس بيشتري برخوردارند. همچنين برقراري ارتباط نامناسب در مدرسه و نداشتن دوست باعث مي‌شود تا به احتمال بيشتري كودك اضطراب و افسردگي را تجربه كند و دچار مشكلات تحصيلي شود. در نتيجه مجموعه اين مسائل باعث مي‌شود تا آموزش دوستيابي در مدرسه توسط والدين و مربيان حائز اهميت باشد.

نقش ويژگي‌هاي شخصيتي كودك در دوستيابي

يكي از مسائلي كه والدين و مربيان كودك بايد به آن توجه كنند اين است كه هر كودكي ويژگي شخصيتي منحصر به خودش را دارد. برخي از كودكان درون‌گرا و برخي برون گرا هستند. كودكان درون‌گرا معمولاً دايره دوستان كمتري دارند و تمايل به حضور در جمع را ندارند و به عبارت ديگر با خودشان و دوستان كمي كه دارند راحتند و اين گونه رضايت بيشتري دارند. كودكان برون‌گرا معمولاً تمايل به بودن در جمع دارند و مي‌خواهند كه دوستان زيادي داشته باشند و تنهايي براي آن‌ها عذاب آور و سخت است.

والدين بايد بدانند كه درون‎گرا بودن يا برون‌گرا بودن يك ويژگي شخصيتي است و هيچ يك از اين ويژگي‌ها به خودي خود خوب يا بد نيستند. نكته‌اي كه بايد به آن توجه شود اين است كه درون‌گرا بودن به معني افسرده بودن كودك نيست و والدين نبايد اين مسائل را با يكديگر اشتباه بگيرند. هر زمان كه احساس كرديد در ارتباط با فرزند خود پرسشي داريد، بهتر است از يك روانشناس كمك بخواهيد.

بهترين زمان آموزش دوستيابي به كودكان

هر كودكي سبك يادگيري و ويژگي‌هاي شخصيتي مخصوص به خودش را دارد، در نتيجه قبل از آموزش مهارت دوستيابي به كودكان بايد با ويژگي‌هاي كودك آشنا باشيد. با اين حال سنين مدرسه بهترين دوره براي حضور كودك در جمع همسالان محسوب مي‌شود و كودك در اين دوران با افراد مختلفي در ارتباط هست. پس آموزش دوستيابي مي‌تواند همزمان با شروع تحصيل كودك از طريق روش‌هاي مختلفي نظير مشاهده و الگو برداري، بازي درماني، شيوه‌هاي تقويت رفتار مطلوب و… انجام شود.

با اين حال بهتر است والدين از همان دوران خردسالي با كودك خود به شيوه‌هاي مختلفي كار كنند و آموزش ارتباطات اجتماعي را از همان زمان آغاز كنند. به طور كلي اگر آموزش مهارت‌ دوستيابي و روابط اجتماعي از همان دوره خردسالي شروع شود، كودك در سال‌هاي بعدي زندگي چالش‌هاي كمتري را تجربه مي‌كند. رفتن به مهد و داشتن پيش زمينه‌اي از ارتباط با همسالان بر آموزش دوستيابي در دوران مدرسه بسيار موثر است.

نقش والدين در آموزش دوستيابي به كودكان در مدرسه

كودك محصول خانواده است و بسياري از اعمال و رفتارش را از خانواده خود ياد مي‌گيرد. والدين مي‌توانند نقش اساسي در آموزش مهارت دوستيابي در كودكان داشته باشند. در ابتدا والديني كه خودشان مهارت دوستيابي خوبي دارند و با آدم‌هاي مختلفي در ارتباطند، معمولاً داراي كودكاني همانند خودشان هستند. علاوه بر اين والديني وجود دارد كه روابط اجتماعي محدودي دارند، اما تمايل دارند كه فرزندشان روابط اجتماعي خوبي داشته باشد، اين دسته از والدين مي‌توانند با حضور در جلسات و كارگاه‌هاي آموزشي كه توسط روانشناسان برگزار مي‌شود، نكاتي را به طور اختصاصي آموزش ببيند كه در افزايش مهارت ارتباطي خودشان و فرزندشان موثر باشد.

نقش مسئولان مدرسه در آموزش دوستيابي به كودكان

به طور كلي كودكان بر اساس محيطي كه در آن بزرگ مي‌شوند و همچنين بر اساس ويژگي‌هاي شخصيتي خودشان به دو دسته تقسيم مي‌شوند. برخي از كودكان تمايل به حضور در جمع را دارند ولي برخي از كودكان ميل زيادي به حضور در جمع ندارند. به عبارتي برخي از كودكان تمايل دارند تا مي‌توانند دوست جديد پيدا كنند، ولي بعضي ديگر همان چند دوست صميمي كه دارند برايشان كافي و رضايت بخش است. در نتيجه مسئولان مدرسه بايد ويژگي‌هاي شخصيتي و رفتاري كودك را بدانند و متناسب با آن آموزش بدهند.

مسئولان مدرسه موظف اند به كودك ياد بدهند كه درك صحيحي ازچگونگي و چرايي شكل گيري روابط اجتماعي و دوستيابي پيدا كند. انجام بازي‌هاي دسته جمعي در مدرسه، فعاليت‌هاي گروهي و… اقداماتي مناسب براي شروع و برقراري ارتباط همسالان بايكديگر است.

راهكارهايي براي افزايش مهارت دوستيابي به كودكان در مدرسه

1- آموزش مهارت معرفي خود

يكي از بهترين راهكارهاي دوستيابي اين است كه به كودك آموزش بدهيد تا براي شروع دوستي پيش‌قدم شود و خودش را به طور صحيح معرفي كند. براي يادگيري بهتر مي‌توانيد اين كار را به صورت بازي نقش در منزل تمرين كنيد. به عنوان والد مي‌توانيد نقش يك كودك را بازي كنيد و با فرزند خودتان تمرين كنيد.

2- آموزش مهارت فن بيان

توانايي صحبت كردن و ابراز وجود كودك يكي از مسائلي است كه مي‌تواند براي دوستيابي موثر واقع شود. كودكاني كه مهارت كلامي بهتري دارند دوستان بيشتري پيدا مي‌كنند. شركت در كلاس‌هاي آموزشي مي‌تواند راهكار مناسبي براي افزايش مهارت‌هاي كلامي كودك و پيدا كردن دوست جديد باشد.

3- برگزاري اردوهاي علمي و تفريحي

برگزاري كلاس‌ها، اردوهاي علمي و تفريحي و… بستري را فراهم مي‌كند تا كودكان زيادي در يك محيط مشترك در كنار يكدگير حضور داشته باشند و فعاليت‌هايي را انجام دهند، همين مسئله باعث مي‌شود تا كودكان راحت‌تر با يكدگير ارتباط برقرار كنند. همچنين حضور كودك در چنين فعاليت‌هايي باعث مي‌شود تا همسالان با توانايي‌ها و ويژگي‌هاي يكديگر آشنا شوند و علايق مشترك پيدا كنند. پيدا كردن علايق مشترك خودش عاملي است كه مي‌تواند براي شروع يك دوستي خوب موثر واقع شود.

4- دعوت همكلاسي‌ها به منزل

دعوت همكلاسي‌ها به منزل البته با اجازه بزرگ‌ترها مي‌تواند راه مناسبي براي افزايش مهارت دوستيابي كودك محسوب شود. دعوت مي‌تواند به بهانه‌هاي مختلفي مانند يادگيري و تمرين درس‌ها، تولد و يا جشن‌ها و دورهمي‌هاي مختلف باشد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

سوالات متداول

آيا دايره دوستان كم كودك در مدرسه نشان دهند افسردگي است؟

مهمترين مسئله‌اي كه در ارتباط با دوستيابي كودك بايد به آن توجه كرد ويژگي شخيصي كودك است. برخي از كودكان به طور ذاتي درون‌گرا هستند و دايره دوستان كمتري دارند. بنابراين نمي‌توان گفت كه صرفاً دايره دوستان كم كودك نشان دهنده افسردگي است. با اين حال اگر كودك علائم ديگري غير از اين مورد را دارد بهتر است با يك روانشناس گفتگو كنيد.

 

 

 

منبع :  آموزش دوستيابي به كودكان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۰۵:۴۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اختلال نشخوار نوزاد و كودك يكي ديگر از انواع اختلال‌هاي خوردن است كه ممكن است در دوران نوزادي يا كودكي رخ دهد. اختلالات خوردن و خصوصاً اختلال نشخوار يك مسئله شايع نيست با اين حال از جمله مسائلي است كه مي‌تواند به يك موضوع نگران كننده براي والدين تبديل شود. تغذيه مناسب براي رشد كودكان امري ضروري و حائز اهميت محسوب مي‌شود و عادات غذايي بد هم به همان اندازه براي رشد و سلامت كودك مضر هستند. كودك مبتلا به اختلال نشخوار معمولاً غذاي خورده شده را به دهانش باز مي‌گرداند و دوباره آن را مي‌جود و قورت مي‌دهد. از آنجايي كه اين كار مي‌تواند سلامت كودك را به خطر بياندازد بررسي علل و راهكارهاي درماني اين مسئله براي والدين ضروري مي‌باشد. براي آشنايي با ساير مشكلات تغذيه كودكان كليك كنيد.

 

 

 

نشخوار كردن غذا در نوزاد و كودك

اختلال نشخوار يكي از انواع اختلالات مرتبط با خوردن است كه عمدتاً در نوزادي و كودكي رخ مي‌دهد. همانطور كه از اسم اين اختلال مشخص است كودك غذاي خورده شده را به دهان باز مي‌گرداند و دوباره آن را مي‌خورد، در مواردي هم غذا را به بيرون پس مي‌زند. زماني مي‌توان كودك را مبتلا به اختلال نشخوار تشخيص داد كه پيش از آن به صورت عادي غذا مي‌خورده، ولي حداقل يك ماه است كه اين رفتار در او تكرار مي‌شود. نكته‌اي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه نشخوار كردن ممكن است در هنگام غذا خوردن و يا بعد از خوردن غذا رخ دهد.

نشانه‌هاي اختلال نشخوار در نوزاد و كودك

از جمله نشانه‌هاي اختلال نشخوار در كودكان مي‌توان به استفراغ مكرر، جويدن دوباره غذا، كاهش وزن، خراب شدن دندان‌ها و مشكلات تنفسي، سوءهاضمه، لب‌هاي خشكيده و دل درد مكرر و… اشاره كرد. همچنين برخي كودكان به دليل تلاش براي بالا آوردن غذاي خورده شده حركات عجيب و غريب مانند عقب نگه داشتن سر، پيچ و قوس خوردن زياد، منقبض كردن عضلات شكم و… را انجام مي‌دهند.

تشخيص اختلال نشخوار نوزاد

قبل از هرچيزي بايد از عدم وجود يك مشكل پزشكي و يا زيستي در كودك مطمئن شد. در بسياري از موارد مشكلات مرتبط با تغذيه كودك با بيماري‌هاي گوارشي و جسمي ارتباط دارد. براي اطمينان از عدم وجود مشكل پزشكي مي‌توان به پزشك متخصص مراجعه كرد و آزمايش‌هاي مربوطه را انجام داد. پس از اطمينان حاصل كردن از عدم وجود مشكل پزشكي مي‌توان با دقت و اطمينان بيشتري نشخوار كردن را به اختلالات خوردن نسبت داد. در چنين حالتي بهتر است از يك روانشناس يا روانپزشك كودك كمك بخواهيد.

علت اختلال نشخوار در نوزادان و كودكان

اختلال نشخوار از جمله مسائلي است كه علت آن به درستي شناخته نشده است، با اين حال مي‌توان مجموع عوامل زيستي، رواني، اجتماعي را در شكل گيري اين اختلال موثر دانست. برخي از شرايط وجود دارد كه ارتباط زيادي با اختلال نشخوار غذا دارد كه در ادامه به اين موارد اشاره مي‌شود.

 • وجود بيماري‌هاي جسماني
 • استرس و اضطراب شديد
 • رابطه نامطلوب و فقدان صميميت بين مادر و كودك
 • تمارض و يا راهي براي جلب توجه
 • موقعيت‌هاي استرس‌زاي زندگي
 • عدم توجه به نيازهاي كودك
 • و…

شيوع اختلال نشخوار

به گزارش پنجمين ويراست راهنماي آماري و تشخيصي اختلالات رواني، شيوع اختلال نشخوار به طور دقيق مشخص نيست با اين حال اين وضعيت با معلوليت ذهني ارتباط نزديكي دارد. به طوري كه نرخ شيوع آن با افزايش معلوليت ذهني رابطه مستقيم دارد. همچنين ميزان شيوع اين اختلال در مردان بيشتر از زنان است. اين اختلال عمدتا در نوزادان و كودكان بين 3 ماهه تا يك ساله ديده مي‌شود در موارد اندكي امكان دارد در دوران نوجواني و يا بزرگسالي مشاهده شود.

درمان اختلال نشخوار نوزاد

تشخيص علت اختلال نشخوار در شيوه درمان آن بسيار اهميت دارد، به عبارتي كودكاني كه مشكل پزشكي و يا زيستي دارند تا آن مشكل‌شان برطرف نشود، اختلال نشخوارشان هم بهبود نمي‌يابد. به طور كلي براي درمان اختلال نشخوار عمدتا از دارو درماني استفاده نمي‌شود از اين جهت راهكارهاي بهبود وضعيت و شيوه درمان اختلال نشخوار عمدتاً بر تغيير رفتار كودك تمركز دارد. از جمله راهكارهايي كه مي‌تواند براي بهبود وضعيت اين كودكان به آن اشاره كرد عبارتند از؛ تغيير شيوه نشستن كودك در هنگام غذا خوردن، تغيير توجه و تمركز كودك در هنگام خورد غذا، بهبود رابطه بين مادر و فرزند، پرت كردن حواس كودك.

همچنين يكي ديگر از روش‌هايي كه مي‌تواند براي درمان اين كودكان از آن استفاده كرد تكنيك شرطي سازي بيزاي آور است، به طوري كه هر زمان كه كودك مي‌خواهد غذا را بالا بياورد، مواد شور و يا تندي را بر روي زبان او قرار مي‌دهند. در موارد زيادي اختلال نشخوار به خودي خود از بين مي‌رود و نياز به ارائه راهكارها و مراقبت‌هاي درماني ندارد. به طور كلي درمان‌هاي روانشناختي مبتني بر بهبود روابط مي‌تواند براي درمان اين كودكان و كاهش علائم آن‌ها موثر واقع شود. براي دريافت راهكار مي‌توانيد مشاوره كودك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

سوالات متداول

آيا اختلال نشخوار كودك تا بزرگسالي هم ادامه مي‌يابد؟

اختلال نشخوار از آن دسته اختلالاتي است كه عمدتاً در دوران نوزادي و يا كودكي رخ مي‌دهد و در اكثر مواقع به طور خود به خودي بهبود پيدا مي‌كند. با اين حال در موارد اندكي ممكن است در دوران نوجواني و بزرگسالي هم رخ دهد.

 

 

 

 

منبع : اختلال نشخوار نوزاد و كودك

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۰۲:۴۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

فراموشي شكست عشقي يا عشق از دست رفته براي خيلي‌ها كار آساني نيست. همين سختي جدايي است كه باعث مي‌شود بسياري از زنان/مردان با وجود مشكلات و تعارضات در رابطه‌اي باقي بمانند. شايد فكر كنيد كه عشق شما فرق داشته و در دسته عشق‌هاي اساطيري است كه ديگر نمي‌توانيد ذره‌اي از آن را در كنار كس ديگر تجربه كنيد؛ اگر باورهاي مشابه اين را داريد، بهتر است وقت بيشتري را براي شناخت خود و رابطه‌تان بگذاريد. براي فراموشي شكست عشقي و عشقي كه ديگر پيش شما نيست بيشتر بايد وقت و انرژي بگذاريد. اگر تا به حال موفق نشده‌ايد دست از تلاش بر نداريد و با دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر به دنبال راهكارهاي كاربردي باشيد.

 

 

منبع :  فراموشي شكست عشقي يا عشق از دست رفته

 

 

چرا فراموشي شكست عشقي سخت است؟

انسان، موجودي پر از غرايز جسماني و نيازهاي رواني است. نيازهايي كه لازم است ارضا شوند تا آدمي به بقاي خود ادامه دهد. اگر بخواهيم در يك جمله اهميت عشق را بيان كنيم، عشق آن چيزي است كه بيشترين نيازهاي جسمي، رواني و غرايز درون آدمي را به شكلي متعالي و لذت بخش برطرف مي‌كند. در واقع، عشق مانند شاه راهي است كه گذر از آن، انسان را از خيلي از نيازها و تجربيات و هزينه‌ها، بي‌نياز مي‌كند. اساس عشق، 3 موضوع شهوت، تعهد و علاقه است و بيراه نيست اگر بگوييم اصلي‌ترين اساس تمايز عشق از ديگر چيزها، نياز و تمايل جنسي شديد و سالم بين دو فرد است كه منجر به توليد مثل و ارضاي غريزه بقاي انسان مي‌شود.

آيا فراموش كردن شكست عشقي و همه عشق‌ها ممكن است؟

شايد خيلي از آدم‌ها اعتقاد داشته باشند كه بدون عشق هم مي‌شود زندگي كرد. البته كه تا حد زيادي هم درست مي‌گويند اما همانطور كه گفتيم عشق مانند شاهراهي است كه به بهترين و ساده‌ترين راه شما را به بسياري از اهداف و نيازها مي‌رساند. حال پرسش اينجاست كه اگر اين شاهراه نباشد، آيا راه فرعي يا بيراهه‌اي براي رسيدن به مقصد نيست؟ خب مشخصا راهي وجود دارد، اما راهي پرهزينه‌تر، طولاني‌تر، باريك‌تر، ناامن‌تر و سنگلاخي‌تر پيش پاي شماست.

شايد آدم‌هايي را ديده‌ايد كه بجاي گذراز بزرگراه، از راه‌هاي قديمي و فرعي به مقصد مي‌روند و معمولا براي پرداخت نكردن هزينه عوارضي، راه قديمي را به اتوبان ترجيح مي‌دهند. عشق هزينه دارد و براي اينكه بتوانيد آن را تجربه كنيد، بايد هزينه آن را پرداخت كنيد، اما اگر تمايلي به پذيرش مسئوليت‌هاي آن نداريد، مي‌توانيد از راه فرعي برويد. نيازهاي جنسي خود را يا سركوب كنيد يا از راه‌هاي ناسالم برطرف كنيد، نياز به همدم را با دوست پر كنيد، نياز به آرامش را با الكل و مواد مخدر، اما نياز به درك شدن، نياز به تعالي، نياز به دوست داشتن و دوست داشته شدن و نياز به رشد را نمي‌توانيد بدون تجربه عشق برطرف كنيد.

مدت زمان لازم براي فراموشي شكست عشقي

هر عشقي ممكن است به هر دليلي به سرانجام نرسد. اكثر رواياتي كه از عشق‌هاي ماندگار در تاريخ و ادبيات هست، مربوط به عشق‌هاي به وصال نرسيده است. زماني كه عشق به وصال برسد، شدت و هيجان آن كم شده و تبديل به وجود ديگري مي‌شود، اما مشكل زماني است كه عشق به وصال و سرانجام نمي‌رسد، آنجاست كه درد و پريشاني آغاز شده و فرآيند كنار آمدن با اين شكست و فراموش كردن آن شايد مدت‌ها طول بكشد.

اگر بخواهيم خلاصه و رك بگوييم، عشق هيچوقت فراموش نمي‌‍شود. اصلا قرار هم نيست فراموش شود، بلكه بايد نحوه كنار آمدن با شكست عشقي و نرسيدن به معشوق را آموزش ببينيم و تلاش كنيم عشق خود را، مانند خاطره‌اي در ذهن نگاه داريم. خاطره اي كه در گنجينه قلب ما مي‌ماند، جاي خود را دارد، گاهي به آن سر مي‌زنيد، براي شما عزيز است ولي هرگز مزاحم روند زندگي و ادامه آن نمي‌شود و قرار نيست هميشه نقش پررنگي در ابعاد زندگي‌تان داشته باشد. زندگي شما جاي خود، گنجينه خاطرات هم جاي خود….

همانطور كه ورود به عشق هزينه دارد، خروج از آن نيز هزينه بر است. شما زماني كه از اتوبان خارج مي‌شويد، از گيت‌هاي عوارضي رد مي شويد، گاهي هزينه مي‌پردازيد گاهي رسيد هزينه را مي‌دهيد و به مسيرتان ادامه مي‌دهيد. آيا با فراموش كردن عشق، بايد تمام اثرات آن را نيز فراموش كنيم؟ شما با خروج از اتوبان، هزينه‌اي كه بابت آن داديد بر مي‌گردد يا مسير صاف و پهني كه به سرعت از آن عبور كرديد، از بين مي‌رود؟ طبيعتا نه.

 

بيشتر بخوانيد : درمان شكست عشقي

 

راه هاي فراموش كردن شكست عشقي

همانطور كه گفتيم قرار نيست عشق را فراموش كنيم، بلكه بايد نحوه زندگي پس از آن و بدون آن را بياموزيم. در ادامه، برخي از راه‌هايي كه به شما كمك مي‌كند تا بهتر با اين جدايي كنار آمده و با هزينه‌هاي كمتري عبور كنيد، پرداخته‌ايم.

بپذيريد كه عاشقي شما براي گذشته است

عشق مي‌تواند هميشه بدون حضور فيزيكي در ذهن‌تان وجود داشته باشد. شايد كسي را عميقا دوست داشته باشيد اما ناچار از او جدا مي‌شويد، اين به معناي تمام شدن عشق نيست. شما عشق را تجربه كرديد. ضرب المثلي مي‌گويد “عاشق شدن و از دست دادن بهتر از تجربه نكردن عشق است”.

فعال باشيد

كمي براي بهبودي قلب شكسته خود وقت صرف كنيد، سپس از استقلال و زمان آزاد خود به عنوان فرصتي براي بهبود زندگي‌تان استفاده كنيد. الان فرصت براي موفقيت‌هايي است كه در گذشته از آن‌ها غفلت شده و باعث مي‌شود حس بهتري نسبت به خود داشته باشيد. خود را وقف كار كنيد، به يادگيري هنر و مهارت روي بياوريد و سرگرمي جديدي ايجاد كنيد. سفرو ورزش نيز بسيار مفيد است.

روابط جديد را تجربه كنيد

شايد تا چند ماه براي عشق از دست رفته خود سوگواري كرده و ارتباطات‌تان را محدود كرديد، اما مطمئن باشيد خارج شدن از سوگواري، خيانت به عزيز از دست رفته نيست. بنابراين بعد از چند ماه (حداقل 6ماه بسته به مدت رابطه) سعي كنيد با آدم‌هاي جديد صحبت كنيد اما احساساتتان را كنترل كنيد. تابوي عشق مقدس خود را بشكنيد. حتما بايد زمان كافي براي بازيابي خود پيدا كنيد، ورود عجولانه به رابطه اي ديگر، خودزني است.

زندگي در حال با نگاه به آينده

هر چه رابطه‌تان طولاني‌تر بوده باشد، جدايي از افكار گذشته دشوارتر است اما بايد تلاش كنيد شرايط حال خود را در نظر بگيريد، اهدافي براي آينده خود تعيين كنيد، رو به جلو باشيد و جلوي افكار گذشته نشويد. فكر گذشته مانند درياست، قدم زدن در آن گاهي لذت بخش است اما ناگهان زيرپاي شما خالي مي‌شود و در آن غرق مي‌شويد.

بگذاريد خاطرات كمرنگ شود

بايد اجازه دهيد كه خاطرات و تصاوير معشوقه‌تان به مرور زمان كمرنگ شود. زمان همه زخم‌ها را التيام مي‌بخشد. بايد اجازه دهيد زخم شما خشك شود و نبايد با ناخنك زدن، آن را دوباره تازه كنيد. درست بعد از جدايي ممكن است فكر كنيد حتي يك دقيقه بدون فكر و حضور معشوقه خود نمي‌توانيد زندگي كنيد، اما به آرامي و طي ماه‌ها، اين افكار از بين مي‌رود. اگر اينگونه نبود، نسل انسان بخاطر غرق شدن در خاطرات، منقرض مي شد. بعد از گذشت از اين مرحله، به خود افتخار خواهيد كرد.

تمام ارتباطات را قطع كنيد

دوست معمولي باشيم، گاهي از هم سراغ بگيريم، به هم سر بزنيم، گاهي با دوستان بيرون برويم و… تمام اين‌ها اشتباه است. براي فراموش كردن نبايد هيچ ارتباطي با معشوقه خود داشته باشيد. حتي بايد سعي كنيد تمام عكس‌ها، يادگاري‌ها و تصاوير او را نيز حذف كنيد. خود را گول نزنيد، همانطور كه دوباره شانس ديدن يك عزيز فوت كرده را داريد، بايد شانس ديدن دوباره معشوقه سابق را براي خود قائل باشيد.

عشق، دوباره تجربه مي شود

اين كه ميگويند عشق همين يك بار است و انسان يكبار عاشق مي‌شود، حرف درستي نيست. ورود برخي از افراد به زندگي ما گاهي براي رشد و تغيير دادن شيوه زندگيمان است، شايد واقعا عشقي نبوده كه فكر مي‌كرديد شانسش همين يكبار در خانه شما را زده. به خود فرصت بدهيد، انسان موجودي بسيار انعطاف پذير است.

دلايل جدايي را هيچوقت فراموش نكنيد

معمولا پس از جدايي، تا مدتي زشتي‌هاي رابطه را فراموش مي‌كنيد و دلايل جدايي و اختلافات را از ياد مي‌بريد. مدام به روابط جنسي، روابط عاشقانه، خوش گذراني‌ها و شيريني‌هاي رابطه فكر مي‌كنيد كه باعث مي‌شود دوباره تمايل به برگشت پيدا كنيد. اما هميشه بايد دلايل جدايي و مشكلات خود را در كنار شيريني ها به ياد بياوريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۰۰:۲۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مركز مشاوره روانشناسي تهران پارس كجاست؟ آيا از خدماتي كه در مراكز روانشناسي مختلف ارائه مي‌شود اطلاعي داريد؟ مشاوره روانشناسي يكي از خدماتي است كه توسط متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران، روانشناسان و روان پزشكان ارائه مي‌شود. استفاده از اين خدمات تنها به كساني كه داراي مشكل خاصي هستند اختصاص ندارد بلكه بسياري از افراد براي ارتقاي وضعيت روحي خود يا براي كسب اطلاعات در مورد وضعيت هوشي فرزندانشان از آن استفاده مي‌كنند. ما در ادامه به معرفي بهترين مراكز مشاوره روانشناسي تهران پارس و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها پرداخته‌ايم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

 

منبع : مشاوره روانشناسي تهران پارس

 

 

مركز مشاوره و روانشناسي و انواع متخصصين آن

مركز مشاوره و روانشناسي از جمله مراكزي است كه خدمات مرتبط با بهبود و ارتقاي وضعيت روان را به عموم مردم ارائه مي‌دهند. كارشناساني كه در اين مراكز خدمات رساني مي‌كنند مشاور، روانشناس و روان پزشكان را در بر مي‌گيرند. هر كدام از اين متخصصين مي‌توانند در زمينه‌هاي مختلف به شما كمك كنند. براي مثال زماني كه مشكلات روان شناختي به دارو نياز دارند روان پزشكان به كمك افراد مي‌آيند. زماني كه وضعيت‌هاي روان شناختي با استفاده از خدمات روان درماني و به طور كل درمان‌هاي گفت و گو محور قابل بهبود هستند روانشناسان به ارائه خدمات مشاوره مي‌پردازند و زماني كه افراد براي مشورت در مورد موضوعاتي نظير تصميم گيري شغلي و تحصيلي نياز به كمك دارند، مشاوران به كمك آن‌ها مي‌آيند. براي دريافت مشاوره تلفني در تمامي زمينه هاي ذكر شده كليك كنيد.

 

انواع خدمات ارائه شده در مركز مشاوره روانشناسي

شايد براي شما جاي سوال باشد كه در مركز مشاوره روانشناسي تهران پارس دقيقا چه خدماتي ارائه مي‌شود و چه كساني مي‌توانند به آن‌ها مراجعه نمايند. از جمله مهم‌ترين خدمات ارائه شده در اين مراكز مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

– درمان اختلالات روانشناختي فردي نظير افسردگي، اضطراب، وسواس، اعتياد و…

– درمان مشكلات بين فردي، ارتباطي و اختلالات شخصيتي

– بهبود مشكلات مرتبط با ازدواج از طريق خدمات تخصصي زوج درماني

– بهبود مشكلات و تنش‌هاي بين اعضاي خانواده از طريق خدمات تخصصي خانواده درماني و مشاوره خانواده

– بهبود مشكلات مرتبط با عملكرد جنسي از طريق خدمات تخصصي سكس تراپي و مشاوره جنسي

– ارائه مشاوره قبل از ازدواج

– بهبود اختلالات رفتاري و مشكلات رشدي كودكان

– بررسي وضعيت هوشي كودكان و انجام ساير تست‌هاي روانشناسي

– ساير خدمات مركز شامل مشاوره تحصيلي ، مشاوره شغلي ، مشاوره طلاق ، مشاوره خيانت و … مي‌شود.

 

خصوصيات بهترين مركز مشاوره روانشناسي تهران پارس

براي اينكه بتوانيد مراكز تخصصي را از ساير مراكز كه به ارائه خدمات غير علمي مي‌پردازند، تشخيص دهيد در نظر گرفتن برخي ملاك‌ها مي‌تواند به شما كمك كند. از جمله مهم‌ترين ملاك‌هايي كه بهترين مراكز مشاوره را از سايرين جدا مي‌كند بايد به موارد زير اشاره كرد:

1- داشتن مجوز رسمي

اولين ملاكي كه قبل از مراجعه به مراكز روانشناسي بايد به آن توجه نماييد برخورداري از مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي كشور يا سازمان بهزيستي است. مراكزي كه فاقد مجوز معتبر هستند قابل اطمينان نبوده و اجازه ارائه خدمات درماني را ندارند.

2- مركز مشاوره روانشناسي تهران پارس | برخورداري از متخصصين حرفه اي

يك مركز مشاوره حرفه‌اي بايد بتواند در زمينه‌هاي مختلف به مردم خدمات ارائه كند. از همين رو لازم است كه از متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران و روانشناسان  مجرب در جهت ارتقاي كيفيت خدمات روانشناسي كمك بگيرد. روانشناسان براي ارائه خدمات درماني بايد از حداقل مدرك كارشناسي ارشد برخوردار باشند. هم چنين دوره‌هايي كه متخصصان در زمينه درمان اختلالات مختلف گذرانده‌اند و سابقه كار تجربي آن‌ها مي‌تواند راهنماي خوبي براي انتخاب يك مركز مشاوره باشند.

3- استفاده از روش هاي نوين درمان

امروزه براي اكثر مشكلات و وضعيت‌هاي روان شناختي درمان‌هاي حرفه‌اي و خاصي طراحي شده است. براي مثال درمان شناختي- رفتاري و رويكردهاي مرتبط با آن نظير رويكرد طرحواره درماني و درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يا همان اكت، امروزه در سراسر دنيا براي بهبود انواع مشكلات روانشناختي از جمله افسردگي، وسواس، مشكلات زناشويي و… به كار گرفته مي‌شوند. يك مركز مشاوره معتبر بايد بتواند با متودهاي جديد دنيا خود را منطبق كرده و از روش‌هاي جديد درمان براي كمك كردن به مراجعين استفاده نمايد.

4- مركز مشاوره روانشناسي تهران پارس | داشتن تجهيزات كافي

يكي از كارهاي اصلي مراكز روانشناسي گرفتن تست و آزمون‌هاي رواني مختلف از افراد است. از همين رو مراكز مشاوره بايد از تجهيزات كافي براي گرفتن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تشخيص انواع مشكلات روانشناختي برخوردار باشند. هم چنين امروزه براي رفع مشكلاتي نظير بيش فعالي كودكان در كنار درمان‌هاي دارويي و روانشناختي از ابزارهاي خاصي نظير نوروفيدبك و بايوفيدبك نيز استفاده مي‌شود كه وجود آن‌ها در مراكز مي‌تواند به تجهيز هرچه بيشتر آن‌ها كمك نمايد. براي دريافت مشاوره كودك و كشف استعداد كودكان كليك كنيد.

5- ارائه خدمات متنوع

بهترين مراكز مشاوره كشور امروزه مراكزي هستند كه علاوه بر امكان مراجعه حضوري، خدمات تلفني و آنلاين را نيز براي مراجعان خود فراهم مي‌كنند. اين خدمات به مراجعين كمك مي‌كنند تا از هرجاي كشور براي بهبود يا ارتقاي وضعيت روحي و رواني خود با متخصصين تماس بگيرند و با محدوديتي در اين زمينه مواجه نباشند. براي دريافت هر كدام از خدمات زير به صورت غير حضوري كليك كنيد.

مشاوره خانواده تلفني

مشاوره تلفني ازدواج 

مشاوره جنسي تلفني

مشاوره تلفني كودك

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي تهران پارس

1- مركز جامع مشاوره روانشناسي ذهن نو _ تهران _ تهران پارس _ تلفن دفتر مركزي 02166419012 

براي دريافت مشاوره از برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو مي توانيد از طريق شماره 02166418908 تماس بگيريد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

منبع : مشاوره روانشناسي تهران پارس

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۵۷:۱۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تقليد كودك از شخصيت‌ فيلم ها موضوعي اجتناب ناپذير است. اما در سال‌هاي اخير محتواي فيلم‌ها و بازي‌هاي كامپيوتري روزبه‌روز خشن‌تر مي‌شود و در نتيجه بسياري از پدر و مادرها حق دارند نگران اين موضوع باشند كه فرزندشان از اين فيلم‌ها و شخصيت‌هاي كارتوني الگوبرداري كند. تقليد كودك از شخصيت‌ فيلم‌ها بيشتر به معني تقليد از خشونت است، اما اين تقليد مي‌تواند مربوط به هر رفتاري باشد كه شامل آسيب به رشد، آسيب به فرايند يادگيري و حتي سلامت كودك است. براي جلوگيري از اين تقليدها والدين مي‌توانند اقداماتي كنند كه در ادامه شرح داده‌ايم.

 

 

منبع : تقليد كودك از فيلم ها چه تبعاتي دارد

 

 

چرا بايد به تقليد كودك از شخصيت فيلم ها توجه داشته باشيم؟

همه در كودكي بازي‌هاي خيالي يا الگو گرفتن از شخصيت‌هاي كارتوني را تجربه كرده‌ايم و در بزرگ‌سالي هم مشكلي نداشته‌ايم. درنتيجه بسياري از والدين از روانشناسان كودك مي‌پرسند كه اصلاً چرا بايد به اين تقليدها توجه داشته باشيم؟

بازي‌هاي خيالي بخشي از جريان رشد كودك هستند و لازم نيست نگران همه آن‌ها باشيم، اما واقعيت اين است كه در سال‌هاي اخير ميزان خشونت در برنامه‌هاي تلويزيوني افزايش بسياري پيدا كرده است. ويژگي‌هاي اخلاقي شخصيت‌هاي كارتوني به‌شدت تغيير كرده و همين موضوع است كه تقليد كودكان از اين شخصيت‌ها را تبديل به يك موضوع نگران‌كننده مي‌كند. ازجمله پيامدهاي منفي تقليد كودكان از شخصيت‌هاي فيلم‌ها عبارتند از:

ناتواني از تفكيك خيال و واقعيت

بچه‌ها به‌خصوص در سنين پايين‌تر قدرت تشخيص واقعيت از خيال را ندارند. براي مثال ممكن است كودكي بخواهد از يك بلندي بپرد، زيرا فكر مي‌كند مانند مرد عنكبوتي آسيبي به او نمي‌رسد. اين رفتارها خطرات بسياري را براي كودك يا حتي دوستان و اطرافيان او ايجاد مي‌كند.

تقليد كودك از فيلم ها و يادگيري خشونت

طبق تحقيقات روانشناسان كودكان آمادگي بالايي براي يادگيري رفتار از راه مشاهده دارند. اين يعني آن‌ها هر رفتاري كه از ديگران مي‌بينند را ياد گرفته و تكرار مي‌كنند. تماشاي برنامه‌هاي خشن تلويزيوني باعث مي‌شود كودك به دنبال تقليد از قهرمان‌هاي اين فيلم‌ها دست به خشونت بزند و به‌مرور زمان رفتار خشن با ديگران براي كودك تبديل به يك موضوع عادي مي‌شود.

ماندگاري در شخصيت

يادگيري‌هاي كودكي براي مدت طولاني در ذهن و رفتار هر فرد باقي مي‌مانند و حتي شايد تا بزرگ‌سالي هم ادامه پيدا كنند. تماشاي فيلم‌هاي خشن باعث مي‌شود تا خشونت در شخصيت كودك ريشه بگيرد و حتي تا بزرگ‌سالي و به‌خصوص نوجواني هم ادامه پيدا كند.

نكات مثبت تقليد كودك از شخصيت‌هاي فيلم ها

تقليد هميشه هم چيز بدي نيست و گاهي اوقات ويژگي‌هاي مثبتي هم دارد كه مي‌توان از آن‌ها استفاده كرد. براي مثال اگر فرزندتان محتواهاي مناسبي ببيند و محبت را از شخصيت‌هاي تلويزيوني ياد بگيرد يا با مشاهده برنامه‌هاي مناسب مهارت‌هايي مثل حل مسئله و تصميم‌گيري را ياد بگيرد؛ مهارت‌هاي مفيدي براي رشد شخصيت او به حساب مي‌آيند. گاهي اوقات حتي تقليد از شخصيت‌هاي فيلم‌هاي ترسناك به اين معني است كه كودك دارد تلاش مي‌كند تا بر ترس‌هاي خود غلبه كند.

چطور با تقليد كودك از شخصيت‌هاي فيلم ها برخورد كنيم

براي فيلم ديدن كودك برنامه‌ريزي كنيد

اولين و بهترين راهكار اين است كه زمان تماشاي تلويزيون را كم كنيد. براي طول روز فرزندتان برنامه‌ريزي كنيد و تنها يك بخش از اين برنامه را براي تماشاي تلويزيون در نظر بگيريد. هرچقدر بتوانيد زمان مواجهه كودك با برنامه‌هاي خشن را كم كنيد، مي‌توانيد مقدار تقليد از خشونت را هم كاهش دهيد.

اگر فرزندتان به فيلم‌هاي خشن يا ترسناك علاقه دارد، سعي كنيد در برنامه روزانه او زمان‌هايي را هم براي آشنايي با رفتارهاي ديگر مثل كمك كردن به ديگران يا فعاليت‌هاي هنري در نظر بگيريد تا بين برنامه‌هاي تلويزيوني خشن و ساير برنامه‌ها تعادل برقرار شود. در صورتي كه نمي‌دانيد چه مهارت‌ها و اصولي را بايد در تربيت او به كار بريد حتما مقاله آموزش پدر و مادر را مطالعه نماييد.

محتواهاي مناسب انتخاب كنيد

براي تماشاي فيلم، موسيقي يا حتي بازي‌هاي كامپيوتري سعي كنيد تا جاي ممكن برنامه‌هايي را براي كودك انتخاب كنيد كه در آن‌ها خشونت و يا انحرافات اخلاقي وجود ندارد. براي مثال اگر با فرزندتان براي خريد فيلم‌هاي كارتوني مي‌رويد و او قرار است چند فيلم انتخاب كند صرفاً اجازه بدهيد فقط يكي از اين فيلم‌ها با موضوعاتي مثل خشونت يا جنگ رابطه داشته باشد.

با كودك صحبت كنيد

زمان‌هايي را براي صحبت با فرزندتان در نظر بگيريد. به او توضيح بدهيد كه فيلم‌ها واقعيت ندارند و خشونتي كه در اين برنامه‌ها مي‌بيند نبايد در دنياي واقعي اتفاق بيفتد. به‌علاوه راجع به بدي‌هاي خشونت با ديگران و همين‌طور اهميت محبت و كمك با آن‌ها صحبت كنيد تا در كنار تأثيري كه از فيلم‌ها و برنامه‌هاي نامناسب مي‌گيرند از طريق صحبت كردن با شما با ساير موضوعات هم آشنا شوند.

از مشاور كمك بگيريد

همان‌طور كه گفتيم محتواهايي كه فرزندتان براي تماشا يا بازي انتخاب مي‌كند مي‌تواند اثر بسياري روي شخصيت و روحيات او حتي تا بزرگ‌سالي داشته باشد. به همين خاطر بهتر است كه راجع به برنامه‌هاي مناسب براي كودك از يك مشاور كمك بگيريد. مشاور كودك محتواهاي مناسب كودكان را به شما معرفي مي‌كند و راجع به چگونگي در برنامه ريزي براي تماشاي اين محتواها و باقي ساعات روز كودك به شما كمك مي‌كند.

اگر احساس مي‌كنيد تقليد كودك از شخصيت‌هاي فيلم‌ها به جايي رسيده كه او ممكن است به خود يا ديگران آسيب بزند و يا از اين برنامه‌ها ترسيده و يا سوالات جنسي (يا رفتارهاي جنسي) دارد كه مربوط به سنش نيست، بهتر است هر چه زودتر به متخصص كودك مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در كلينيك تخصصي كودك ني ني مايند از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

چطور مي‌توانم جلوي تقليد فرزندم از رفتارهاي خشن فيلم‌ها را بگيرم؟

بهتر است روي برنامه‌هايي كه فرزندتان تماشا مي‌كند نظارت داشته باشيد و اجازه ندهيد بيش‌ازحد به تماشاي برنامه‌هاي خشن بنشينند. مي‌توانيد در طول روز برنامه‌هايي به‌غيراز تماشاي فيلم يا كارتون براي او در نظر بگيريد.

تقليد از شخصيت‌هاي فيلم‌ها چه مشكلاتي را براي كودك ايجاد مي‌كند؟

تماشاي خشونت باعث مي‌شود كه كودك احساس كند پرخاشگري خيلي هم چيز بدي نيست و حتي اين احساسات تا بزرگ‌سالي در او باقي بماند.

 

 

منبع : تقليد كودك از فيلم ها چه تبعاتي دارد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۱۸:۰۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

استعداديابي كودكان يكي از دغدغه‌هايي است كه با گسترش دانش پدر و مادران بيشتري را به خود جلب كرده است. پدر و مادرها به دنبال اين هستند كه توانمندي‌هاي خاص فرزند خود را كشف كرده و از اين طريق بتوانند او را در مسير درستي هدايت كنند. استعداديابي به موقع و با روش‌هاي درست كمك مي‌كند تا شانس بيشتري براي موفقيت تحصيلي و شغلي داشته باشند. روانشناسان باليني از جمله متخصصيني هستند كه با استفاده از تست‌هاي هوش مي‌توانند در اين زمينه كمك كنند. كلينيك تخصصي كودك ني ني مايند با تجربه چندين ساله در زمينه استعداديابي، با روش‌هاي مختلف شما پدر و مادرهاي عزيز را در اين زمينه راهنمايي مي‌كند.

 

منبع : استعداديابي كودكان چه اهميتي دارد

اهميت استعداديابي كودكان

استعداد به هرگونه توانايي ذاتي گفته مي‌شود كه به طور بالقوه در انسان وجود دارد. با اين حال استعدادها براي شكوفايي به زمينه مناسب و فراهم بودن شرايط محيطي نياز دارند. والديني كه استعدادهاي فرزندشان را نمي‌شناسند ممكن است از روي عدم آگاهي او  را در مسيري قرار دهند كه بازدهي چنداني در آن نداشته باشد.

اين مسئله پيامدهاي بلند مدتي به همراه دارد. چرا كه در اين شرايط شانس موفقيت‌هاي تحصيلي و شغلي تا حد زيادي كاهش مي‌يابند. از همين رو متخصصان والدين را تشويق مي‌كنند كه از همان دوران كودكي براي كشف استعدادهاي فرزندشان اقدام كرده و با راهنمايي‌هايي كه دريافت مي‌كنند، او را در مسيري هدايت كنند كه احتمال بازدهي در آن بيش از همه وجود داشته باشد. همين الان براي كشف استعداد كودكان كليك كنيد.

بهترين زمان براي استعداديابي كودكان

بسياري از پدر و مادرها نمي‌دانند كه دقيقا چه زماني بايد براي استعداديابي كودك خود اقدام نمايند. طبق نظر متخصصان سنين پيش دبستاني (3 تا 6 سال) بهترين زمان براي كشف استعدادهاي كودكان است. چرا كه در اين دوره سني هنوز آموزش‌هاي رسمي ارائه نشده، در نتيجه سوگيري ذهني كمتري وجود دارد. اين امر به متخصصان كمك مي‌كند تا راحت‌تر بتوانند توانمندي‌هاي ذاتي را از توانمندي‌هاي اكتسابي تشخيص دهند. با اين حال در نظر داشته باشيد كه استعداديابي تنها به اين سنين محدود نمي‌شود؛ در نتيجه كودكان بزرگ‌تر، نوجوانان و بزرگسالان نيز مي‌توانند از خدمات مشاوره در زمينه استعداديابي بهره‌مند شوند. براي آشنايي با اقدامات لازم در هر سن استعداديابي كودكان كليك كنيد.

روش هاي استعداديابي كودكان

براي اينكه بتوانيد استعدادهاي فرزند خود را كشف كنيد، حرفه‌اي‌ترين اقدام اين است كه به يك روانشناس باليني مراجعه نماييد. روانشناس با استفاده از آزمون‌هاي هوشي نظير تست هوش وكسلر، تست هوش ريون يا تست هوش چندگانه گاردنر مي‌تواند در مورد توانايي‌ها و استعدادهاي خاص فرزندتان در حوزه‌هاي مختلف به شما اطلاعات بدهند. علاوه بر روش‌هاي تخصصي از طريق مشاهده دقيق رفتارهاي كودك، توجه به علاقه مندي‌هاي خاص او و گرايش‌هاي خاصي كه به موضوعات مختلف دارد، مي‌توانيد در مورد استعدادهاي ذاتي او اطلاعات بيشتري به دست بياوريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره بهتر است مشاوره كودك بگيريد.

استعداديابي بر اساس انواع هوش

در گذشته متخصصان براي ارزيابي استعداد از آزمون‌هايي استفاده مي‌كردند كه يك نمره كل را در اختيار متخصصين قرار مي‌داد. اين نمره كل تحت عنوان ضريب هوشي يا IQ شناخته مي‌شد. اما به مرور متخصصان روانسنجي رويكرد خود را تغيير دادند. نظريه پردازاني نظير هوارد گاردنر بر اين باور بودند كه هوش جنبه‌هاي مختلفي دارد كه هريك از اين جنبه ها بايد به طور جداگانه ارزيابي شود. گاردنر در نظريه خود 8 نوع هوش مختلف را معرفي كرد كه هوش‌هاي كلامي، منطقي و رياضي، بصري و فضايي، موسيقيايي، بدني و جنبشي، هوش درون فردي، برون فردي و طبيعت گرايي را شامل مي‌شوند. براي آشنايي بيشتر با انواع هوش كودكان كليك كنيد.

طبق اين رويكرد افراد ممكن است در يك بعد نمره پاييني دريافت كنند اما در بعد ديگري عملكرد بالايي داشته باشند. در نتيجه نمي توان گفت كه يك فرد كاملا بي استعداد يا با استعداد است بلكه هركسي در جنبه‌هاي خاصي استعداد دارد كه بايد با ارزيابي‌هاي تخصصي كشف شود. براي آشنايي بيشتر با هوش كودك كليك كنيد.

تفاوت استعداديابي كودكان و بزرگسالان

ابزارهاي استعداديابي كودكان و بزرگسالان متفاوت هستند، اما از آنجايي كه استعدادهاي انسان ذاتي هستند، نتايج استعداديابي در سنين كودكي و بزرگسالي مشابه هم خواهد بود. در اين جا اين سوال مطرح مي‌شود كه چرا متخصصين تاكيد دارند كه استعداديابي را در سنين پايين انجام دهيم؟ در پاسخ به اين پرسش بايد گفت كه هرچقدر سن فرد موقع كشف توانمندي‌ها پايين‌تر باشد فرصت‌هاي بيشتري براي قرار گرفتن در محيط‌هاي مناسب با استعدادهايش در اختيار او قرار دارند؛ در نتيجه احتمال دست‌يابي به موفقيت هاي شغلي و تحصيلي نيز بالاتر خواهد بود.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در كلينيك تخصصي كودك ني ني مايند از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

رواشناسان چگونه مي توانند به استعداديابي كودك كمك كنند؟

روانشناسان با استفاده از آزمون‌هاي هوشي نظير تست وكسلر يا تست گاردنر جنبه‌هاي مختلف هوشي كودكان را مورد ارزيابي قرار مي‌دهند و در مورد استعدادهاي خاص كودك به والدين او بازخورد مي‌دهند. همچنين آن‌ها از طريق مصاحبه روانشناختي و مشاهده دقيق رفتارهاي كودك در جريان مشاوره يا بازي درماني نيز مي‌توانند به كشف استعدادها كمك كنند.

 

 

 

منبع : استعداديابي كودكان چه اهميتي دارد

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۱۳:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شروع رابطه جديد بعد از جدايي براي بسياري از افراد كار آساني نيست. ترس از تجربه شكست مجدد، نداشتن اعتماد به نفس كافي، احساس بدبيني نسبت به جنس مخالف، ترس از قضاوت ديگران و دچار شدن به افسردگي پس از جدايي از جمله مسائلي هستند كه مانع شروع يك رابطه جديد مي‌شوند. براي بعضي ديگر هم فرصتي براي رابطه جديد بلافاصله بعد از جدايي پيش مي‌آيد كه آن‌ها را با دوگانگي‌هايي مواجه مي‌كند. در اين شرايط نيز بهتر است به دور از احساسات به مساله بنگريد. شايد در نگاه اول آن شخص جديد همه ملاك‌هاي شما را داشته باشد، اما نبايد فراموش كنيد كه چنين رابطه‌اي پيچيدگي‌هاي زيادي خواهد داشت كه در ادامه درباره آن شرح داده‌ايم.

 

 

 

منبع : رابطه جديد بعد از جدايي را چه مدت بعد شروع كنيم

 

چرا شروع رابطه جديد بعد از جدايي سخت است؟

شروع رابطه جديد بعد از جدايي هميشه كار آساني نيست. بسياري از زنانو مردان به روانشناسان گفته‌اند كه با گذشت مدت‌ها از تجربه شكست عاطفي همچنان درگير خاطرات گذشته هستند و فكر كردن به رابطه جديد آن‌ها را مضطرب و نگران مي‌كند. در ادامه به مهم‌ترين عواملي كه مانع شروع رابطه جديد بعد از جدايي مي‌شوند اشاره كرده‌ايم.

1- ترس از شكست مجدد

طلاق يا جدايي عاطفي يكي از تجربيات بسيار آسيب زا براي اكثر افراد است كه مي‌تواند زمينه بروز انواع مشكلات روانشناختي را فراهم كند. جدايي گاهي آنقدر عذاب آور است كه به يك كابوس تبديل مي‌شود. كابوسي كه انسان همواره از تكرار وقوع آن مي‌ترسد. كساني كه چنين احساساتي را در درون خود دارند، از فكر كردن به يك رابطه جديد نيز مي‌ترسند و به شيوه‌هاي مختلف تلاش مي‌كنند تا در آن درگير نشوند. در اين شرايط مراجعه به روانشناس براي حل بحران‌هاي مرتبط با جدايي و دوره سوگ از اهميت بسياري برخوردار است. براي آشنايي با مراحل شكست عشقي كليك كنيد.

2- فقدان اعتماد به نفس

جدايي براي بسياري از مردان/زنان با كاهش اعتماد به نفس همراه مي‌شود. زيرا آن‌ها از يك رويداد منفي نتيجه‌اي كلي مي‌گيرند. براي مثال ممكن است پس از شكست عاطفي دائما با خود بگوييد”من به اندازه كافي خوب نيستم” يا “ديگر هيچكس مرا دوست نخواهد داشت”؛ اين افكار باعث مي‌شود كه به فكر شروع رابطه‌اي جديد نباشيد و دائما خود را بابت رابطه از دست رفته سرزنش كنيد.

3- احساس بدبيني و بي اعتمادي

اگر جدايي عاطفي به دلايلي نظير خيانت اتفاق بيافتد، آسيب‌هاي رواني بسيار بيشتري به همراه مي‌آورد. خيلي از آدم‌ها در اين شرايط به طور كل اعتماد خود را نسبت به دنياي پيرامون از دست مي‌دهند. آن‌ها فكر مي‌كنند وقتي يكي از عزيزان به او خيانت مي‌كند، پس احتمال دارد اين رفتار از هر كسي سر بزند. وقتي اين طرز فكر به طور افراطي بر انسان غلبه كند، مسلما كمتر درگير روابط عاطفي عميق مي‌شود و همواره سعي مي‌كند فاصله خود را با ساير افراد حفظ نمايد.

4- ترس از قضاوت ديگران

جدايي به خصوص وقتي در قالب طلاق اتفاق مي‌افتد، فشار اجتماعي زيادي را براي زوجين به همراه مي‌آورد. براي مثال در بسياري از فرهنگ‌ها طلاق را براي زن يك انگ مي‌دانند. انگي كه باعث مي‌شود روابط اجتماعي او محدود شده و با نگاه‌هاي منفي از جانب ديگران روبه‌رو شود. در اين شرايط تصميم گيري براي شروع يك رابطه جديد مي‌تواند دشوارتر باشد. چرا كه فرد مي‌ترسد اگر اين رابطه نيز موفقيت آميز پيش نرود، از جانب ديگران طرد شود و يا با واكنش‌هايي نظير سرزنش و تحقير مواجه گردد.

5- دچار شدن به افسردگي بعد از جدايي

همه افراد به طور طبيعي پس از جدايي دست خوش هيجانات منفي مي‌شوند. هيجاناتي كه معمولا در طي يك دوره 6 ماهه بروز مي‌يابند. اين دوره كه به چرخه سوگ شهرت دارد با عواطف و واكنش‌هايي نظير انكار، چانه زني، خشم و نااميدي همراه مي‌شود. اگر افراد به شيوه‌اي سالم اين هيجانات را در خود حل و فصل نكنند، به احتمال زياد درگير مشكلات روانشناختي نظير افسردگي مي‌شوند. از آنجايي كه افسردگي عملكرد ما را در حوزه‌هاي مختلف زندگي نظير تحصيل، شغل و روابط ميان فردي مختل مي‌كند، در اين شرايط امكان شروع يك رابطه جديد بسيار سخت خواهد بود.

عوارض شروع رابطه جديد بلافاصله بعد از شكست

بيشتر روانشناسان توصيه مي‌كنند كه براي شروع رابطه جديد به خودتان فرصت بدهيد. ارتباط با يك آدم جديد، آن هم بلافاصله بعد از شكست يا جدايي عاطفي تبعات زيادي به همراه خواهد داشت. سوالاتي در مورد رابطه قبلي، تغيير دائمي احساسات متناقض، افكار و خاطرات، مقايسه رابطه جديد با قبلي و…. زمينه كج رفتن خشت اول رابطه جديد را فراهم مي‌كند. بنابراين اگر قرار است بعد از جدايي رابطه‌اي را شروع كنيد، حتما مشاوره رابطه دختر و پسر دريافت نماييد.

 چگونگي شروع رابطه جديد بعد از جدايي

براي اينكه بتوانيد پس از جدايي يك شروع جديد داشته باشيد و زندگي عاطفي خود را از نو بسازيد توجه به نكات زير بسيار اهميت دارد:

1- به خودتان زمان بدهيد

همانطور كه گفته شد آدم‌ها پس از جدايي درگير هيجانات مرتبط با دوره سوگ مي‌شوند كه به طور طبيعي حداكثر 6 ماه طول مي‌كشد. در اين زمان بايد كمي به خودتان فرصت بدهيد و شتابزده وارد يك رابطه جديد نشويد. متاسفانه بسياري از افراد براي اجتناب از احساس غم و ناراحتي ناشي از جدايي خود را درگير روابط جديد غلطي مي‌كنند كه نه تنها مشكل آن‌ها را بهبود نمي‌بخشد بلكه به پيچيدگي هرچه بيشتر اوضاع نيز مي‌انجامد.

2- براي رابطه جديد بعد از جدايي از شكست هاي گذشته درس بگيريد

بسيار اهميت دارد كه قبل از شروع يك رابطه جديد رابطه قبلي را به خوبي بررسي كنيد. از خود بپرسيد كه چقدر در مشكلاتي كه در گذشته تجربه كرديد نقش داشتيد و لازم است چه صفاتي را در درون خود تغيير دهيد. بسيار اهميت دارد كه نقش خود را در جدايي قبلي هيچ نپنداريد و از شكست‌هايتان درس بگيريد.

3- ملاك هاي واقع بينانه اي براي خود ترسيم كنيد

قبل از شروع رابطه عاطفي ملاك‌هاي خود براي انتخاب شريك عاطفي را بشناسيد. بسياري از كساني كه يك بار جدايي را تجربه كرده‌اند، دچار انتظارات غيرواقع بينانه‌اي مي‌شوند و ملاك‌هاي بسيار دور از دسترسي را براي انتخاب همسر در نظر مي‌گيرند. براي مثال ممكن است دنبال كسي بگرديد كه هيچ نقصي نداشته باشد. اين در حالي است كه بايد بپذيريم هيچ انساني كامل نيست و هر انتخابي فرصت‌ها و محدوديت‌هاي خاص خودش را دارد.

4- خود را براي تعارض ها و مشكلات آينده آماده كنيد

نبايد انتظار داشته باشيد كه رابطه بعدي شما يك رابطه كاملا عالي و عاري از هرگونه تعارض باشد. در عوض بايد اين حقيقت را بپذيريد كه هر رابطه‌اي چالش‌هاي خاص خود را دارد. چه بهتر كه از ابتدا بتوانيم خود را براي مواجهه با اين چالش‌ها آماده كنيم و مهارت‌هاي ارتباطي خود را بيش از پيش تقويت نماييم. مراجعه به يك روانشناس و دريافت خدمات مشاوره پيش از ازدواج از جمله اقداماتي است كه مي‌تواند در اين زمينه تا حد زيادي به شما ياري برساند.

5- براي رابطه جديد بعد از جدايي گذشته را پشت سر بگذاريد

قبل از اينكه وارد رابطه جديد بشويد از خود بپرسيد كه آيا گذشته را به شيوه‌اي سالم پشت سر گذاشته‌ايد؟ يا هنوز با گذشت مدت‌ها احساساتي نظير غم شديد يا خشم و كينه آزارتان مي‌دهد؟ بسيار اهميت دارد كه قبل از يك شروع تازه مشكلات فردي خود را درمان كرده و تعارض‌هاي شخصي‌تان را پشت سر بگذاريد. اگر هم چنان با موضوعات مرتبط با رابطه قبلي مشغوليت فكري داريد، حتما قبل از فكر كردن به رابطه جديد از يك درمانگر براي حل مسائل پيشين كمك بگيريد. براي آشنايي با روش‌هاي درمان شكست عشقي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه نوجوانان مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

آيا 1 سال پس از طلاق زمان مناسبي براي شروع رابطه جديد است؟

اكثر افراد براي اينكه بعد از جدايي از نظر عاطفي بازيابي شوند حداقل به 6 ماه زمان نياز دارند. با اين حال بعضي‌ها در اين زمان به درستي با عواطف خود رو به رو نمي‌شوند و همين مسئله باعث مي‌شود حتي با گذشت 1 سال نيز درگير گذشته باشند. براي اينكه آمادگي خود براي ازدواج يا شروع رابطه جديد را بررسي كنيد بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : رابطه جديد بعد از جدايي را چه مدت بعد شروع كنيم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۱۰:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شايد فكر كنيد ديگر زمان پيدا كردن راه حل مناسب براي پايان دادن به دعواهاي خانوادگي تمام شده و تنها راه دوري يا جدايي است. خانواده در واقع پايگاه امني است كه هر مرد يا زني براي رسيدن به آرامش به آن نياز دارد، زماني كه تنش يا دعوايي در خانواده پيش مي‌آيد، هر كدام از اين اعضا انگار چيزي را گم كرده‌اند و براي جبران و به دست آوردن آن در جستجوي جايگزيني خواهند بود، مگر آن كه هر چه زودتر به اتفاق راه حلي براي رفع دعواها پيدا كنند. پس اگر در خانواده‌تان مدتي است كه مساله‌اي باعث آزار خاطرتان شده، هر چه زودتر براي حل آن بهتر است راهي پيدا كنيد. متخصصان خانواده به شما براي پيدا كردن علل و راهكاري مناسب راهنمايي ارائه مي‌دهند. 

 

منبع : درمان دعواهاي خانوادگي

 

 

پيامد پيدا نكردن راه حل براي دعواهاي خانوادگي

بحث و اختلاف‌نظر ميان اعضا در تمامي خانواده‌ها پيش مي‌آيد، اما با توجه به پيامدهاي منفي كه طولاني شدن اين دعواها به همراه دارد بهتر است همه ما راهكارهايي را براي مديريت اختلاف‌نظرها در خانواده خود پيدا كنيم تا بتوان از بروز مشكلات جدي‌تر پيشگيري كرد. بي‌توجهي به دعواهاي خانوادگي و اختلافاتي كه ميان اعضا شكل مي‌گيرد، بيش از هر چيز احتمال بروز آسيب‌هاي روحي نظير افسردگي يا اضطراب را افزايش خواهد داد. با توجه به اينكه خانواده براي همه ما بستري است كه مي‌خواهيم تنش‌هاي روزمره زندگي‌مان را در آن فراموش كنيم، اختلاف و فضاي سرد عاطفي در خانواده تأثير نامطلوبي بر تمامي اعضا و به‌ويژه كودكان دارد. به همين خاطر اگر در محيطي زندگي مي‌كنيد كه به هر دليلي تنش و درگيري‌هاي غيرقابل‌حل در آن زياد اتفاق مي‌افتد، بهتر است براي سلامت روان فرزندان خود مشاوره خانواده دريافت كنيد.

راه‌هاي پايان دادن به دعواي خانوادگي

اگرچه نمي‌توانيم از بروز بحث و اختلاف‌نظر ميان اعضاي خانواده جلوگيري كنيم اما با كمك گرفتن از برخي راهكارها مي‌توان مانع طولاني شدن اين اختلافات شد. بعضي از مهم‌ترين راهكارهايي كه مي‌توان از آن‌ها استفاده كرد را در ادامه با يكديگر بررسي خواهيم كرد:

1- با يكديگر صحبت كنيد

صحبت كردن را شايد بتوان اصلي‌ترين راهكار براي از بين بردن تمامي سوءتفاهم‌ها و اختلافات دانست. وقتي در محيط خانواده شما بحث يا اختلاف‌نظري ايجاد مي‌شود، بهتر است زماني را به كاهش تنش‌ها و آرام شدن شرايط روحي اعضا اختصاص دهيد و سپس از آن‌ها بخواهيد راجع به موضوع پيش‌آمده با يكديگر صحبت كنند. البته بايد توجه داشت كه اگر مي‌خواهيد صحبت كردن نتيجه داشته باشد مي‌بايست به اصول و قوانين صحبت در خانواده توجه داشته باشيد.

گاهي اوقات هم ممكن است به دنبال پايان دادن به اختلاف ميان والدين يا ساير اعضاي خانواده‌تان با يكديگر باشيد. در اين شرايط بهتر است ابتدا به‌تنهايي با هريك از آن‌ها صحبت كنيد و سپس در شرايطي كه احساس مي‌كنيد هردوي آن‌ها به لحاظ روحي در وضعيت بهتري قرار دارند، جلسه‌اي را به صحبت كردن رودررو اختصاص دهيد. اگر مي‌خواهيد به‌عنوان واسطه ميان اعضاي خانواده خود سازش برقرار كنيد توجه داشته باشيد كه صحبت‌هاي شما با هر دو طرف مي‌بايست همدلانه باشد و هيچ‌يك از اعضا نبايد احساس كند كه شما از طرف مقابل جانب‌داري مي‌كنيد.

2- راه حل دعواهاي خانوادگي | هيجانات خود را كنترل كنيد

يكي از راهكارهاي مهم براي پيشگيري از بروز درگيري ميان اعضاي خانواده يا جلوگيري از شدت يافتن آن اين است كه سعي كنيد هنگام صحبت كردن هيجانات خود را كنترل كنيد. وقتي شما در يك بحث خانوادگي دچار هيجانات منفي به‌ويژه خشم مي‌شويد، توانايي خود را براي تفكر منطقي از دست خواهيد داد و اين رفتار باعث بروز دعوا يا اختلافات شديد مي‌شود. به همين خاطر مي‌بايست به دنبال راهكارهايي باشيد كه به شما كمك مي‌كنند مديريت رفتار خود را به بخش منطقي ذهن و نه هيجاناتتان واگذار كنيد.

يكي از راهكارهايي كه مشاورين خانواده در اين شرايط توصيه مي‌كنند اين است كه نسبت به نشانه‌هاي بدني و هيجاني خود هشيار باشيد؛ وقتي در جريان صحبت با طرف مقابل احساس مي‌كنيد دچار خشم شده‌ايد، گفتگو را براي مدتي متوقف كرده و تا پيش از بازگشت به شرايط روحي ثابت از صحبت كردن اجتناب كنيد. شما مي‌توانيد نشانه‌اي را به‌عنوان قرارداد ميان خود و ساير اعضاي خانواده تعيين كنيد كه اين نشانه بيانگر نياز شما به قطع كردن بحث باشد.

3- بخشيدن و تقاضاي بخشش را بياموزيد

گاهي اوقات اگرچه در ظاهر يك دعوا يا اختلاف ميان اعضاي خانواده پايان پيدا مي‌كند، اما كدورت‌ها به‌صورت خاموش در ذهن و قلب آن‌ها باقي مي‌ماند. اين موضوع علاوه بر اينكه كيفيت رابطه ميان اعضا را تحت تأثير خود قرار مي‌دهد باعث خواهد شد تا در ساير مواقعي كه اختلافي ميان اعضا پيش مي‌آيد نيز تمامي ناراحتي‌هاي گذشته مجدداً زنده شوند. براي جلوگيري از اين موضوع و پايان دادن به يك كدورت شما بايد هنر بخشيدن طرف مقابل و يا درخواست براي بخشيده شدن را در خود ايجاد كنيد.

به خاطر داشته باشيد كه همه ما ممكن است در برخي مواقع كار اشتباهي انجام دهيم و پذيرفتن اشتباهات يا تلاش براي جبران آن‌ها موضوعي نيست كه به شخصيت و غرور فرد لطمه بزند؛ بلكه شما از اين طريق به ساير اعضا نشان خواهيد داد كه خوشحالي و آرامش آن‌ها تا چه حد برايتان اهميت دارد. بخشيدن طرف مقابل در شرايطي كه حق با شماست و يا عذرخواهي بابت رفتار اشتباهي كه انجام داده‌ايد مي‌تواند باعث شود تا ساير اعضاي خانواده نيز اين رفتار را ياد بگيرند و در شرايط مشابه مانند شما رفتار كنند.

4- راه حل دعواهاي خانوادگي |دلايل را پيدا كنيد

پيدا كردن دلايل اختلافات يكي از مهم‌ترين نكاتي است كه براي برطرف كردن آن‌ها مي‌بايست به آن توجه داشته باشيد. سعي كنيد چند مورد از آخرين اختلافاتي كه ميان شما و ساير اعضاي خانواده پيش‌آمده را به ياد بياوريد و بررسي كنيد؛ چه موضوع مشتركي در تمامي اين اختلافات پيدا مي‌كنيد؟ براي مثال ممكن است احساس كنيد ناتواني در كنترل هيجانات، كدورت‌هاي گذشته يا حتي صحبت‌هاي اطرافيان ازجمله مسائلي است كه باعث ايجاد دعوا و ناراحتي در خانواده شما شده است. پس از پيدا كردن اين دلايل سعي كنيد با كمك ساير اعضا راهكاري براي برطرف كردن اين شرايط پيدا كنيد.

5- احساسات ديگران را نيز در نظر بگيريد

اگر به دنبال راه حل مناسبي براي پايان دادن به دعواهاي خانوادگي هستيد، يكي از مهم‌ترين نكاتي اين است كه دنيا را از دريچه ديد ساير اعضاي خانواده‌تان نگاه كنيد و به احساسات آن‌ها به‌اندازه احساسات خودتان توجه داشته باشيد. در اختلافات خانوادگي گاهي اوقات ما صرفاً به خواسته‌هاي خود توجه مي‌كنيم و اين موضوع باعث خواهد شد كه متوجه ناراحتي كه براي ديگران ايجاد مي‌كنيم نباشيم. اگر اعضاي يك خانواده اين تمرين را با يكديگر انجام دهند كه در هر موقعيت خود را به‌جاي طرف مقابل تصور كنند بسياري از اختلافات ايجاد نخواهد شد.

6- خانواده‌درماني

اگر احساس مي‌كنيد به‌تنهايي قادر به حل كردن مشكلاتي كه در محيط خانواده ايجادشده نيستيد، مي‌توانيد از مشاورين خانواده براي بهبود شرايط كمك بگيريد. اختلافات خانوادگي ممكن است ميان والدين و فرزندان و يا زوجين اتفاق بيفتد. مشاورين خانواده با بررسي شرايط و همين‌طور شنيدن صحبت‌هاي شما و ساير اعضاي خانواده سعي مي‌كنند تا دلايل و ريشه اختلافات را پيداكرده و براي برطرف كردن آن‌ها به شما كمك خواهند كرد. براي درك ريشه اختلافات خانوادگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

چطور مي‌توان راه حل مناسبي براي پايان دادن به اختلافات خانوادگي پيدا كرد؟

مهم‌ترين موضوعي كه براي پايان دادن به اختلافات خانوادگي بايد مدنظر داشته باشيد اين است كه با يكديگر صحبت كنيد و سعي كنيد در يك فضاي منطقي راه‌حلي براي مشكلات خود بيابيد. در حين صحبت كردن بهتر است به مسائلي نظير توجه به احساسات ديگران و همين‌طور كنترل هيجانات توجه داشته باشيد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : درمان دعواهاي خانوادگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: درمان دعواهاي خانوادگي،
موضوع:
[ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۰۱:۲۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

گاه رفتارهاي عجيب و غريب كودك براي بعضي از پدر و مادرها تبديل به يك موضوع نگران كننده مي‌شود كه نمي‌دانند چطور بايد با آن برخورد كنند. گاهي وقت‌ها رفتار فرزندمان آن‌قدر عجيب است كه نمي‌توانيم دليلش را بفهميم يا ممكن است از كارهاي او در مقابل ديگران خجالت بكشيم. حتما وقتي بشنويد رفتارهاي عجيب‌وغريب كودك دير يا زود تمام مي‌شوند، خوشحال مي‌شويد و او رفتار اجتماعي مناسب را ياد خواهد گرفت. رفتارهاي عجيب‌وغريب ممكن است به خاطر مشكلات روحي يا ذهني نيز ايجاد شده باشند كه راجع به آن‌ها در ادامه صحبت خواهيم كرد، توصيه مي‌كنيم مقاله اصول مربوط به تربيت كودك را نيز مطالعه كنيد.

 

منبع : رفتارهاي عجيب و غريب كودك چطور شكل مي گيرند

رفتارهاي عجيب و غريب كودك

قبل از هر چيزي بايد به اين سؤال پاسخ دهيم كه رفتار عجيب‌وغريب يعني چه يا به چه رفتاري عجيب مي‌گوييم؟ گاهي اوقات پدر و مادرها بيش‌ازحد روي فرزندشان حساس هستند و هر رفتاري به نظرشان زشت يا عجيب مي‌آيد. اين والدين از كودك انتظار دارند كه درست مثل يك بزرگ‌سال رفتار كند. بعضي وقت‌ها هم رفتار كودكان واقعاً عجيب است. شايد ديده باشيد كودكاني كه مي‌دانند يك رفتار زشت است اما عمداً جلوي ديگران انجام مي‌دهند. براي مثال ممكن است جلوي ديگران دست توي دماغ و دهانشان بكنند يا بچه‌هاي كوچك‌تر را اذيت كنند.

به‌طوركلي رفتار عجيب‌وغريب كودك يعني فرزندتان دست به رفتارهايي مي‌زند كه با سن او مناسب نيستند يا مي‌داند كه نبايد اين كارها را در مقابل ديگران انجام دهد. مثلاً اگر يك كودك 4 ساله به اندام خصوصي خود دست مي‌زند اين موضوع خيلي هم عجيب نيست و بسياري از بچه‌ها در اين سن اين كار را انجام مي‌دهند، اما اگر يك بچه 7 يا 8 ساله چنين كاري مي‌كند بايد علت اين رفتار را بيابيد.

دلايل رفتارهاي عجيب و غريب كودك

ناآشنايي با قوانين اجتماعي

بچه‌ها در دنياي خودشان زندگي مي‌كنند و خيلي با قواعد زندگي اجتماعي آشنا نيستند. اين باعث مي‌شود گاهي رفتارهايي از آن‌ها ببينيد كه به نظر عجيب هستند. آن‌ها نمي‌دانند چه حرفي را بايد در چه موقعيتي بزنند يا نزنند و شايد حرف‌هايشان شما را خجالت‌زده كند. در اين موقعيت‌ها بهتر است به‌جاي بدرفتاري با كودك با آرامش رفتار صحيح را به او توضيح دهيد.

مشاهده نتيجه رفتار

كودكان با رفتارهاي مختلف در حال شناخت محيط اطراف هستند. آن‌ها مي‌خواهند ببينند رفتارهايشان در شرايط مختلف چه پيامدي دارد و همين كار به آن‌ها كمك مي‌كند تا به‌تدريج با رفتارهاي درست و غلط آشنا شوند. براي همين گاهي اوقات رفتار آن‌ها ازنظر بزرگ‌ترها عجيب به نظر مي‌رسد. آن‌ها بدون توجه به خوب يا بد بودن رفتارها آن‌ها را در موقعيت‌هاي مختلف انجام مي‌دهند تا بفهمند بهترين موقع براي هر رفتار كدام است.

رفتارهاي عجيب غريب كودك براي جلب‌توجه

لجبازي يا تلاش براي جلب‌توجه اطرافيان يكي از مهم‌ترين دلايلي است كه فرزندتان به سراغ رفتارهاي عجيب مي‌رود. هنگامي‌كه كودك احساس مي‌كند شما صداي او را نمي‌شنويد مجبور است شدت رفتارهايش را بيشتر كند تا بالاخره توجه شما را به سمت خودش جلب كند. اين نكته را به ياد داشته باشيد كه كودك هميشه به دنبال جلب محبت و توجه شما از راه‌هاي مثبت نيست! هدف آن‌ها اين است كه شما او را ببينيد و براي اين ديده شدن ممكن است حتي به رفتارهاي منفي هم دست بزنند.

نشان دادن استقلال

يكي از رفتارهاي كلافه كننده و عجيب كودكان اين است كه سعي مي‌كنند با شما مخالفت كنند يا به شكل‌هاي مختلفي لجبازي و مخالفت خود را به شما نشان دهند. درواقع در سنين پايين‌تر كودك مي‌خواهد به شما بگويد كه ديگر مستقل شده و مي‌خواهد بعضي كارها را خودش به‌تنهايي انجام دهد، در اين شرايط بهتر است به‌جاي تحريك لجبازي كودك به او اجازه دهيد راجع به بعضي چيزها خودش تصميم بگيرد.

راه هاي از بين بردن رفتارهاي عجيب غريب كودك

احساسات كودك را درك كنيد

مهم‌ترين موضوع اين است كه درك كنيد فرزندتان مثل شما به دنيا نگاه نمي‌كند. تجربه آن‌ها در مورد مسائل اجتماعي بسيار كمتر از شماست و ذهنشان نمي‌تواند مسائل را مثل يك بزرگ‌سال با منطق بررسي كند. براي همين بهتر است كه ناتواني‌هاي آن‌ها را درك كنيد و از فرصت‌هاي مناسب براي آموزش دادن قواعد مختلف استفاده كنيد.

از پرخاشگري خودداري كنيد

بسياري از پدر و مادرها وقتي رفتار نامناسبي از فرزندشان مي‌بينند عصباني مي‌شوند و با او بدرفتاري مي‌كنند. در اولين قدم بايد اين بدرفتاري‌ها را كنار بگذاريد. بدرفتاري (توهين، بالا بردن صدا، تنبيه، مسخره كردن، تخريب شخصيت ….) با كودك تنها باعث مي‌شود آن‌ها احساس شرم و خجالت كنند و حتي ممكن است اين تصورها را راجع به خودشان تا بزرگ‌سالي هم نگه دارند.

بي‌توجه باشيد

بهترين راه براي ناپديد شدن رفتارهاي عجيب غريب كودك اين است كه به آن‌ها بي‌توجه باشيد. خيلي وقت‎‌ها رفتارهاي نامناسب كودك به اين خاطر است كه آن‌ها مي‌خواهند توجه و تأييد شما را به دست بياورند. اگر احساس كنند كه با بعضي رفتارها به اين خواسته نمي‌رسند دير يا زود رفتارشان را تغيير خواهند داد.

چه زماني از مشاور كمك بگيريم؟

اگر شما هم درگير رفتارهاي عجيب‌وغريب فرزندتان هستيد، بهتر است راجع به اين موضوع با مشاور صحبت كنيد. روانشناس كودك به‌خوبي مي‌تواند به شما كمك كند تا به فرزندتان آموزش بدهيد و رفتارهاي اشتباه او را با رفتاري صحيح‌تر عوض كنيد. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

گاهي اوقات رفتارهاي عجيب غريب كودك به دليل مشكلات جدي ايجاد شده است. براي مثال كودكان مبتلا به اوتيسم ممكن است رفتارهايي مثل خودزني داشته باشند و يا يك حركت را بارها تكرار كنند. بچه‌هاي بيش‌فعال به شكل غيرقابل‌كنترلي پرجنب‌وجوش و جوش هستند و يك كودك عقب‌مانده ذهني ممكن است كارهايي بكند كه اصلاً از سن او انتظار نداريم. اگر شما از فرزند خود يا هركدام از اطرافيان اين رفتارها را مي‌بينيد بهتر است هرچه سريع‌تر راجع به اين موضوع از يك متخصص كمك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

در مقابل رفتارهاي عجيب فرزندم بايد چه كار كنم؟

بهتر است برخورد تندي در مقابل اين رفتارها نداشته باشيد و سعي كنيد با آرامش دليل اشتباه بودن رفتار كودك را به او آموزش دهيد.

 

 

 

منبع : رفتارهاي عجيب و غريب كودك چطور شكل مي گيرند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۸:۲۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر