مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در مهاباد كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در مهاباد پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در مهاباد

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

مشاوره ازدواج در مهاباد | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در مهاباد

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در مهاباد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۸:۳۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

علائم وسواس كدام اند؟ چگونه مي توان تششخيص داد كه فردي به وسواس مبتلا شده است؟ وسواس يكي از اختلالات روانشناختي به نسبت شايع است كه در گذشته به عنوان يك اختلال اضطرابي شناخته مي‌شد. اما امروزه با توجه به شناسايي انواع مختلفي از وسواس نظير وسواس فكري- عملي، بدريخت انگاري، اختلال احتكار، وسواس پوست كني و موكني متخصصان يك طبقه تشخيصي جداگانه را به انواع وسواس و علائم مرتبط با آن اختصاص داده‌اند. با اين حال ريشه اين بيماري همچنان در اضطراب و تنش دروني است، براي آشنايي با علائم وسواس با ما همراه باشيد و براي شناخت انواع اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

 

منبع " علائم وسواس

 

 

 

علائم وسواس | آشنايي با اختلالات وسواس

وسواس در گذشته به عنوان يك اختلال اضطرابي در راهنماي تشخيصي و آماري اختلالات روان پزشكي شناخته مي‌شد، اما به دليل شناسايي طيف گسترده‌اي از اختلالات مرتبط با وسواس، متخصصين يك طبقه تشخيصي جداگانه را به آن اختصاص دادند. از جمله اختلالاتي كه در اين طبقه قرار دارند مي‌توان به وسواس فكري عملي، بدريخت انگاري بدن، اختلال احتكار، وسواس موكني و پوست كني اشاره كرد. در همه اين اختلال‌ها نوعي مشغوليت فكري دائمي با يك موضوع خاص به طور مشترك ديده مي‌شود. با اين حال هركدام از آن ها به عنوان يك اختلال مجزا در نظر گرفته شده و علائم مربوط به خود را دارند. ما در ادامه به علائم وسواس فكري عملي و اختلالات مرتبط با آن ها اشاره كرده‌ايم.

 

بيشتر بخوانيد : بيماري وسواس | علت و ريشه انواع وسواس فكري عملي چيست

 

علائم اختلال وسواس

در اختلال وسواس فكري عملي يا OCD فرد همواره با افكار، اميال، تكانه‌ها يا تصاوير مزاحم و تكرار شونده‌اي رو به رو مي‌شود و براي راندن اين افكار از ذهن خود تلاش مي‌كند اعمالي را به صورت افراطي انجام دهد. براي مثال مشغوليت ذهني شديد با مسائلي نظير نجاست و آلودگي به وسواس شست و شو منجر مي‌شود. در اين شرايط فرد وقت و انرژي زيادي را صرف شستن يا زدودن آلودگي‌ها از خود و اجسام پيراموني مي‌كند. به طور كلي وسواس شستشو، چك كردن، داشتن افكار گناه آلود و مرتبط با مذهب و وسواس تقارن از جمله رايج‌ترين وسواس‌هاي فكري هستند.

ملاك هاي تشخيصي اختلال وسواس

متخصصان براي تشخيص اين اختلال وجود علائم زير را ملاك قرار مي‌دهند:

الف) داشتن علائمي از وسواس فكري، وسواس عملي يا هر دو. وسواس هاي فكري با علائم زير مشخص مي‌شوند.

– وسواس‌هاي فكري افكار، تمايلات، تكانه‌ها و تصاويري هستند كه به طور ناخواسته، مكرر و مزاحم بروز مي‌يابند و فرد در اثر تجربه آن‌ها دست خوش اضطراب يا ناراحتي قابل توجهي مي‌گردد.

– فرد تلاش‌هاي مكرري براي متوقف كردن و راندن اين افكار از ذهن خود انجام مي‌دهد و در حقيقت از همين روست كه به وسواس‌هاي عملي روي مي آورد.

وسواس هاي عملي با ملاك هاي زير مشخص مي‌گردند:

– وسواس‌هاي عملي به انجام  هرگونه رفتار تكراري به صورت عيني يا ذهني گفته مي‌شود كه فرد در پاسخ به افكار و تمايلات مزاحم احساس مي‌كند كه بايد آن‌ها را انجام بدهد. از جمله رفتارهاي وسواسي عيني مي‌توان به وارسي كردن مكرر يا شستشوي افراطي دست‌ها اشاره كرد. از جمله وسواس‌هاي ذهني مي‌توان گفتن ذكرهاي خاص در مقابل افكار گناه آلود را نيز مثال زد.

– هدف فرد از انجام وسواس‌هاي عملي كنترل اضطراب و احساسات ناخوشايندي است كه در پي افكار مزاحم ايجاد شده‌اند. اما در عين حال ارتباط واقع بينانه‌اي بين افكار و رفتارها وجود ندارد.

ب) وسواس‌هاي فكري و عملي افت قابل ملاحظه‌اي در عملكرد روزانه و در جنبه‌هاي مختلف زندگي ايجاد مي‌كنند. در واقع پرداختن به وسواس‌ها اغلب بيش از يك ساعت در روز طول مي‌كشند و عملكرد شغلي، تحصيلي، ارتباطي و … را كاهش مي‌دهند.

ج) علائم وسواس در پي مصرف يك دارو، ماده خاص يا يك بيماري بروز پيدا نكرده است.

د) اين اختلال با علائم اختلال‌هاي رواني ديگر بهتر توجيه نمي‌شود.

علائم اختلال احتكار

احتكار يكي از انواع اختلال‌هاي مرتبط با وسواس است كه متخصصين براي تشخص آن علائم زير را به عنوان ملاك مد نظر قرار مي‌دهند.

– فرد بدون توجه به با ارزش بودن يا بي ارزش بودن اشياء در دور انداختن آن‌ها مشكل دارد.

-شخص به اين علت نمي‌تواند چيزي را دور بياندازد كه فكر مي‌كند ممكن است روزي به دردش بخورند. همچنين در پي دور انداختن آن‌ها دچار اضطراب مي‌شود، در نتيجه با جمع كردن اشيا مختلف سعي مي‌كند از تجربه اين اضطراب اجتناب نمايد.

– ناتواني فرد در دور ريختن اشياء منجر به ايجاد محيطي شلوغ و بي نظم در محيط اطرافش مي‌شود.

– اختلال احتكار منجر به افت قابل توجهي در عملكرد فرد در جنبه‌هاي مختلف زندگي مي‌شود.

– احتكار در پي يك بيماري يا مشكل جسماني خاص به وجود نيامده است.

– احتكار با اختلال رواني ديگري به طرز بهتري قابل توجيه نباشد. براي آشنايي بيشتر با نحوه درمان و تشخيص اختلال احتكار كليك كنيد.

علائم  وسواس بدريخت انگاري بدن

اختلال وسواس بدريخت انگاري بدن با علائم و نشانه‌هاي زير مشخص مي‌گردد. براي آشنايي بيشتر با اختلال بد ريخت انگاري بدن كليك كنيد.

– مشغوليت ذهني زياد در مورد وجود عيب و نقص‌هاي ظاهري كه ديگران آن‌ها را نمي‌بينند يا آن‌ها را بسيار جزئي مي‌دانند.

– فرد در واكنش به مشغوليت فكري در مورد عيب‌هاي ظاهري خود اعمال خاصي را تكرار مي‌كند. براي مثال دائما به متخصصين زيبايي مراجعه مي‌كند يا رفتارهايي نظير رفتن جلوي آينه يا آرايش به طور افراطي انجام مي‌دهد.

– اشتغال ذهني با ظاهر خود افت قابل توجهي را در عملكرد روزانه پديد مي‌آورد.

– اشتغال ذهني در مورد نقص‌هاي ظاهري به علت مصرف دارو يا يك مشكل فيزيولوژيكي به وجود نيامده باشد.

– بدريخت انگاري با اختلال رواني ديگري بهتر توجيه نشود.

علائم وسواس موكني

وسواس موكني يكي ديگر از انواع اختلال‌هاي وسواس است كه متخصصين براي تشخيص آن علائم زير را در نظر مي‌گيرند.

– فرد به طور مكرر اقدام به كندن موهاي خود مي‌كند. اين كندن موها مي‌تواند در نواحي مختلفي از بدن صورت بگيرد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به موي سر، ابرو، مژه و حتي موي ناحيه شرمگاهي اشاره كرد.

–  فرد تلاش‌هاي مكرر و ناموفقي در جهت متوقف كردن رفتار موكني خود انجام مي‌دهد.

– اين موكني افت قابل توجهي در عملكرد روزانه پديد مي‌آورد. براي آشنايي بيشتر با وسواس مو كني كليك كنيد.

علائم وسواس پوست كني

وسواس پوست كني اختلالي مشابه با وسواس موكني است كه به جاي مو فرد در پاسخ به تنش‌هاي تجربه شده به كندن پوست خود روي مي‌آورد. از جمله علائم اين اختلال بايد به موارد زير اشاره كرد.

– كندن و خراشيدن پوست در نواحي مختلف كه منجر به بروز آسيب در آن نواحي مي‌شود.

– تلاش‌هاي مكرر و ناموفق براي متوقف كردن رفتار پوست كني

– بروز افت قابل توجه در عملكرد روزانه فرد براي آشنايي با نشانه ها و راه درمان وسواس پوست كني كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : درمان وسواس | بهترين و جديدترين راه هاي درمان وسواس فكري

 

سخن آخر

در صورت مشاهده علائم هريك از اختلال هاي وسواسي لازم است براي مطمئن شدن در مورد وجود اين اختلالات از يك متخصص در حوزه سلامت روان نظير روانشناس باليني يا روان پزشك كمك بگيريد. خوشبختانه امروزه درمان هاي مختلفي براي بهبود مشكلات وسواسي ابداع شده است كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به روان درماني با رويكرد شناختي رفتاري اشاره كرد. در صورتي كه شدت وسواس ها زياد و غير قابل كنترل باشد ممكن است كه متخصص شروع دارو درماني به كمك داروهاي ضد اضطراب را نيز توصيه نمايد با اين حال در نظر داشته باشيد كه مصرف هرگونه داروي روان پزشكي بايد زير نظر متخصص صورت بگيرد. در نتيجه هرگز به طور سرخود از آن ها استفاده نكنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

براي درمان وسواس چه دارويي از همه بهتر است؟

وسواس در بسياري از موارد با درمان هاي غير دارويي بهبود مي يابد. در نتيجه لازم است ابتدا به يك روانشناس مراجعه نماييد تا وضعيت سلامت روان شما را ارزيابي كند. در نظر داشته باشيد كه مصرف، ادامه و قطع هرگونه داروي روان پزشكي حتما بايد زير نظر متخصص صورت بگيرد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع " علائم وسواس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: علائم وسواس،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۳۶:۰۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در كاشان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در كاشان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع ": مشاوره ازدواج در كاشان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

مشاوره ازدواج در كاشان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در كاشان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع ": مشاوره ازدواج در كاشان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در كاشان،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۳۲:۳۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص آلپرازولام كه اغلب با نام تجاري زاناكس شناخته مي‌شود يكي از انواع داروهاي ضد اضطرابي بنزوديازپيني است كه براي مشكلاتي نظير اختلالات خواب، حمله عصبي و اضطراب فراگير تجويز مي‌شود. با اين حال اين دارو قابليت ايجاد وابستگي و اعتيادآوري شديد رواني دارد؛ به همين خاطر حتما شروع و نحوه قطع مصرف آن بايد زير نظر متخصص صورت گيرد. در ادامه به توضيحات بيشتري در مورد موارد مصرف و عوارض جانبي استفاده از آلپرزولام پرداخته‌ايم. در صورتي كه مدت زيادي است كه از اين دارو مصرف مي‌كنيد حتما نياز به دريافت مشاوره روانشناسي داريد.

 

بيشتر بخوانيد : علائم اضطراب | نشانه هاي اضطراب شديد چيست؟

 

منبع : قرص آلپرازولام براي چيست

 

 

 

آشنايي با قرص آلپرازولام و موارد مصرف آن

آلپرزولام يا همان زاناكس يكي از انواع داروهاي ضداضطرابي است كه در طبقه‌بندي دارويي در دسته بنزوديازپين‌ها قرار مي‌گيرد. از اين دارو اغلب براي درمان اضطراب و حملات عصبي پنيك استفاده مي‌شود. مكانيسم اثر آلپرزولام به اين صورت است كه با افزايش اثر برخي نوروترنسميترها در مغز نظير گابا منجر به افزايش عملكرد مهاري در سيستم عصبي شده و در نتيجه منجر به آرامش بيشتر مي‌شود. از همين رو در پي مصرف كاهش علائم اضطرابي (نظير كاهش تپش قلب، بي قراري و بي خوابي) تجربه مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد. 

عوارض جانبي مصرف قرص آلپرازولام

همانند هرداروي ديگري مصرف آلپرزولام نيز با عوارض جانبي بالقوه‌اي همراه خواهد بود كه ممكن است در برخي افراد بيش از سايرين ديده شود. از جمله اين عوارض مي‌توان به احساس گيجي، كاهش ميل جنسي، سرگيجه و احساس سبكي در سر اشاره كرد. براي مقابله با سرگيجه ناشي از مصرف آلپرزولام توصيه مي‌شود در طول دوران مصرف به آرامي از جا برخيزيد و به طور ناگهاني از موقعيت تكيه داده يا نشسته تغيير حالت ندهيد. توجه داشته باشيد كه اين دارو اعتيادآور است؛ در نتيجه هرگز سرخود از اين دارو مصرف نكنيد. از همين رو اكيدا توصيه مي‌كنيم براي شروع يا قطع مصرف زاناكس حتما با يك متخصص مشورت نماييد.

تداخلات دارويي با قرص آلپرازولام

تداخلات دارويي مي‌تواند بر مكانيسم دارويي كه مصرف مي‌كنيد تاثير گذاشته و برخي عوارض جانبي جدي را تشديد نمايد. در نتيجه نبايد داروهاي مختلف را به طور سرخود و همزمان با يكديگر مصرف كنيد و در زمان مراجعه به متخصص حتما او را در جريان داروهايتان بگذاريد.

از جمله داروهايي كه در مكانيسم عمل آلپرزولام تداخل ايجاد مي‌كنند مي‌توان به مصرف همزمان ساير داروهاي ضد اضطرابي، داروهاي ضدتشنج و برخي ضدافسرگي‌ها اشاره كرد. در واقع هرگونه دارويي كه همانند آلپرزولام منجر به مهار و سركوب سيستم عصبي مي‌شود، مي‌تواند در تداخل با اين دارو به تضعيف مضاعف سيستم عصبي مركزي بيانجامد و عوارضي نظير خواب آلودگي مفرط، كاهش سطح هشياري، اغماء و حتي مرگ را در پي داشته باشد. در نتيجه هنگامي كه پزشك براي شما آلپرزولام تجويز مي‌كند بايد او را در جريان ساير داروهايي كه مصرف مي‌كنيد، قرار دهيد.

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي در DSM5

 

نكاتي كه هنگام مصرف آلپرازولام بايد به آن ها توجه كنيد

– در صورتي كه از قبل داروهاي ضداضطرابي ديگري نظير ديازپام يا لورازپام مصرف كنيد، هنگام تجويز اين دارو سوابق پزشكي و دارويي خود را با متخصص در ميان بگذاريد.

– ابتلا به برخي بيماري‌ها مي‌تواند بر عملكرد اين دارو اثر گذاشته و منجر به عوارض جانبي ناخوشايندي شود. از همين رو در صورت وجود مشكلاتي نظير بيماري‌هاي كليوي، بيماري‌هاي كبدي، مشكلات ريوي يا تنفسي و يا اختلالات خواب نظير آپنه خواب و يا داشتن سابقه اعتياد (به هرگونه مواد يا الكل) حتما موضوع را با متخصص در ميان بگذاريد.

– اين دارو باعث ايجاد احساس خواب آلودگي و گيجي مي‌شود. در نتيجه پس از مصرف از انجام فعاليت‌هايي مثل رانندگي كه به هشياري نياز دارند، بپرهيزيد.

– استفاده از آلپرزولام باعث تضعيف سيستم عصبي مركزي مي‌شود. استفاده همزمان از الكل يا مواد مخدر اين تاثير را به طور مفرط افزايش داده و حتي در مواردي منجر به اغما و يا مرگ مي‌شود.

– قبل از انجام عمل‌هاي جراحي يا مراجعه به دندانپزشك در مورد مصرف اين دارو به پزشك خود اطلاع دهيد.

قدم آخر و جايگزين آلپرازولام

در نظر داشته باشيد كه مصرف داروهاي ضد اضطرابي هميشه براي درمان  اختلالات اضطرابي لازم نيست. در بسياري از موارد با دريافت درمان‌هاي غير دارويي نظير روان درماني با رويكرد شناختي رفتاري مساله از بين مي‌رود و ديگر نيازي به مصرف قرص‌هايي نظير آلپرزولام نيست.

با توجه به عوارضي كه اين داروها به همراه دارند اكثر متخصصين همواره توصيه مي‌كنند كه براي مشكلات روان شناختي (يعني مسائلي كه ريشه در ذهن و روان دارند)، ابتدا به يك روانشناس مراجعه كرده و روان درماني را امتحان كنيد. در صورتي كه علائم اضطرابي شما بسيار شديد بوده يا به دليل وجود مشكلات روانشناختي امكان ادامه جلسات وجود نداشت، مصرف دارو ضرورت داشته و درمانگر شما را به يك روانپزشك ارجاع خواهد داد تا مصرف دارو را همزمان با رواندرماني آغاز نماييد. چرا كه تجويز دارو به معناي درمان نيست و تنها مانند مسكن براي مدت كوتاهي موثر خواهند بود. براي آشنايي با برترين روش هاي درمان اضطراب شديد كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي و اضطراب مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

آيا آلپرازولام اعتيادآور است؟

بله مصرف سرخود اين دارو در دوزهاي كنترل نشده مي تواند آثار اعتيادي به جاي بگذارد. از همين رو بسيار اهميت دارد كه در مورد شروع و نحوه قطع مصرف اين دارو حتما با يك متخصص مشورت كنيد و طبق تجويز و توصيه پزشك پيش برويد.

آيا مصرف آلپرزولام مي تواند به اوردوز منجر شود؟

مصرف بيش از حد آلپرزولام همانند هر داروي ديگري مي تواند با خطر اوردوز همراه شود. در حقيقت دوزهاي بالاي اين دارو با تضعيف و مهار سيستم عصبي مركزي علائم حياتي و سطح هشياري انسان را كاهش مي دهد و در نتيجه مي تواند با پيامدهاي جبران ناپذيري همراه شود.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : قرص آلپرازولام براي چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۲۶:۲۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در آمل كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در آمل پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در آمل

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در آمل | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در آمل

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع : مشاوره ازدواج در آمل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در آمل،
موضوع:
[ ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۴:۲۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهداشت رواني در ازدواج ازجمله مسائلي است كه تمامي زوجين به آن نياز دارند. احتمالاً شما نيز متوجه اين موضوع شده‌ايد كه ارتباط عاطفي و كيفيت ازدواج شما تا حد زيادي مي‌تواند بهداشت رواني‌تان را تحت تأثير خود قرار دهد و همچنين به ميزاني كه شما روحيه و شرايط ذهني مطلوب‌تري داشته باشيد مي‌توانيد كيفيت ازدواج خود را نيز افزايش دهيد. به همين خاطر مشاورين خانواده معمولاً معتقدند كه بهداشت رواني و كيفيت ازدواج يك فرد، دو رابطه متداخل هستند كه هريك ديگري را تحت تأثير قرار مي‌دهد. بااين‌حال متأسفانه بسياري از زوجين به انجام راهكارهايي كه مي‌تواند به شرايط روحي آن‌ها و همسرشان كمك كرده يا رضايت آن‌ها از زندگي زناشويي را افزايش دهد توجه چنداني ندارند. با توجه به اين مسئله ما نيز در اين مطلب راجع به بهداشت رواني در ازدواج و تأثيرات مثبت و منفي آن صحبت خواهيم كرد.

 

منبع : بهداشت رواني در ازدواج

 

 

بهداشت روان چيست و چه اهميتي دارد؟

بهداشت روان به‌طوركلي به اين معناست كه فرد احساس مثبتي نسبت به خود و توانايي‌هايش داشته، به‌راحتي بتواند با شرايط محيطي تطبيق پيدا كرده و از توانايي‌هاي خود براي بهبود وضعيت زندگي استفاده كند. به عبارتي يكي از اصلي‌ترين موضوعاتي كه در ارتباط با بهداشت روان مطلوب مطرح مي‌باشد اين است كه فرد برخلاف بيماران افسرده يا اضطرابي همواره هيجانات منفي را تجربه نمي‌كند و به‌طوركلي احساس مثبتي نسبت به خود و آينده دارد.

بهداشت رواني بالا يا پايين مي‌تواند تأثيرات بسياري را در زندگي فردي و خانوادگي هر شخص به همراه داشته باشد. براي مثال در شرايطي كه بهداشت رواني فرد در سطح مطلوبي قرار نداشته باشد اين موضوع بر ارتباط وي با همسر نيز تأثير گذاشته و مشكلات بسياري را ايجاد خواهد كرد. شايد بتوان گفت اهميت بهداشت رواني در ازدواج اينجا مشخص مي‌شود كه بهداشت رواني نامطلوب موفقيت زندگي زناشويي شما را نيز تحت تأثير قرار داده و از اين طريق شما را بيش‌ازپيش درگير افسردگي نمايد. درعين‌حال افرادي كه بهداشت رواني مطلوبي دارند مي‌توانند چالش‌هاي موجود در رابطه زناشويي خود را نيز به‌خوبي مديريت كرده و از بروز بسياري از مشكلات جلوگيري كنند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج با افسرده | آيا ازدواج راهي براي پايان افسردگي است ؟

 

بهداشت رواني در ازدواج | راهكارهايي براي بهبود

با توجه به اهميت بهداشت رواني در ازدواج، يكي از سؤالاتي كه مطرح خواهد شد اين است كه چطور مي‌توانيم شرايط را به‌گونه‌اي پيش ببريم تا زندگي مشترك و بهداشت رواني ما و همسرمان در شرايط مطلوبي قرار داشته باشد؟ راهكارهايي كه در ادامه به آن‌ها اشاره مي‌كنيم مي‌توانند در اين زمينه تا حد زيادي به شما كمك كنند. براي آشنايي با برترين ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

تماس با مشاور

1. مشاوره پيش از ازدواج را جدي بگيريد

سعي كنيد فرد مناسبي را براي ازدواج انتخاب نماييد. در شرايطي كه طرف مقابل شما به هر دليلي تناسب كافي با شما و خانواده‌تان را نداشته باشد مي‌تواند مشكلات بسياري را برايتان ايجاد كند. به همين خاطر توصيه مي‌شود جلسات مشاوره پيش از ازدواج را جدي بگيريد. مشاوره پيش از ازدواج به شما كمك خواهد كرد تا با شخصيت طرف مقابل و آنچه مي‌بايست پس از ازدواج انتظارش را داشته باشيد آشنا شويد.

علاوه بر اين مشاورين در اين جلسات آموزش‌هايي را براي شيوه برخورد با طرف مقابل به شما آموزش مي‌دهند كه باعث خواهد شد برخي از مشكلات در زندگي شما به‌خوبي مديريت شوند. درنتيجه اگر به دنبال شرايطي هستيد كه يك رابطه موفق و سطح مطلوبي از بهداشت رواني در ازدواج را تجربه كنيد بهتر است به اين موضوع توجه كافي داشته باشيد. براي دريافت وقت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

2. براي بهبود بهداشت رواني در ازدواج با يكديگر صحبت كنيد

يكي از تكنيك‌هايي كه مي‌تواند تا حد زيادي بهداشت رواني شما و همسرتان را تحت تأثير قرار دهد اين است كه مهارت صحبت كردن با يكديگر در شرايط مختلف را آموزش ببينيد. رفتارهايي مانند قهر كردن يا متوسل شدن به‌زور و پرخاش براي به كرسي نشاندن حرف‌ها به‌اندازه سكوت كردن‌هاي مداوم و بي‌توجهي به حقوقتان براي رابطه شما خطرناك خواهند بود. بهترين راهكار اين است كه در يك فضاي مناسب از نظر زمان و مكان خواسته‌هايتان را با همسرتان در ميان بگذاريد و نظرات او را نيز بشنويد. سعي كنيد با كمك يكديگر به يك نتيجه برسيد كه به نفع هردوي شما باشد.

3. احساس تعلق‌خاطر داشته باشيد

احساس تعلق‌خاطر نسبت به يكديگر و زندگي مشترك ازجمله موضوعاتي است كه مي‌تواند تأثير بسياري در بهداشت روان شما و همسرتان داشته باشد. به ميزاني كه شما به يكديگر علاقه داشته و براي بهبود رابطه و پيشرفت زندگي مشتركتان تلاش كنيد هردوي شما از روحيه بهتري برخوردار خواهيد شد. هر يك از ما نياز داريم تا احساس كنيم اطرافياني داريم كه به ما علاقه داشته و در سختي‌ها مي‌توانيم روي آن‌ها حساب كنيم. اگر شما و همسرتان چنين ديدگاهي نسبت به يكديگر و زندگي مشتركتان داشته باشيد قطعاً وضعيت بهداشت روان شما نيز بهبود پيدا خواهد كرد.

بهداشت رواني در ازدواج | زنگ خطرها

وجود برخي از مشكلات و الگوهاي رفتاري در زندگي شما و همسرتان باعث خواهد شد كه سلامت روان و زندگي عاطفي شما درخطر قرار بگيرد. برخي از اصلي‌ترين اين رفتارها را در ادامه با يكديگر بررسي خواهيم كرد. بهتر است در صورت مواجهه با هريك از آن‌ها با همسرتان راجع به آن صحبت كرده و درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد نمي‌توانيد از طريق صحبت با يكديگر نتيجه بگيريد از يك مشاور خانواده تقاضاي كمك كنيد.

1. توهين و بدرفتاري

توهين كردن زوجين به يكديگر يا هرگونه رفتار پرخاشگرانه يكي از موضوعاتي است كه به‌شدت بهداشت رواني در ازدواج را تحت تأثير خود قرار مي‌دهد. توهين به همسر در جمع يا خلوت به‌منزله از بين بردن عزت‌نفس و حرمت هر شخص است كه مي‌تواند دلخوري‌هاي جدي را در زندگي شما ايجاد كند و اين دلخوري‌ها براي مدت‌ها در زندگي شما باقي مانده و باعث بروز دلسردي در زندگي‌تان خواهد شد.

2. روابط يك‌طرفه

روابط يك‌طرفه در اصطلاح به آن دسته از روابطي گفته مي‌شود كه در آن‌ها صرفاً يكي از طرفين به دنبال حفظ ارتباط زناشويي است. در اين شرايط صرفاً يكي از زوجين است كه همواره براي بهبود زندگي تلاش كرده، از اشتباهات طرف مقابل مي‌گذرد يا خود را با شرايط و خواسته‌هاي ديگري وفق مي‌دهد. اين موضوع در درازمدت سلامت روان فرد را تحت تأثير قرار داده و باعث مي‌شود تا او احساس ضرر كردن داشته باشد. به همين خاطر بهتر است در شرايطي كه چنين احساسي نسبت به همسر خود داريد با او صحبت كرده يا راجع به تغيير الگوهاي رفتاري خود از يك مشاور كمك بگيريد.

3. ايراد گرفتن

سطح بهداشت رواني در ازدواج تا حد زيادي تحت تأثير ايراد گرفتن دائم از همسر يا تشويق و محبت به او قرار دارد. يكي از زنگ خطرها براي بهداشت روان شما و همسرتان در زندگي مشترك اين است كه يكي از شما دائماً به دنبال انتقاد كردن از ديگري بوده و به عبارتي تلاش كند تا او را مشابه خواسته‌هاي خود از نو بسازد.

4. نداشتن احساسات مثبت

يكي ديگر از زنگ خطرهاي مهم اين است كه يكي از زوجين يا هردو احساس كنند زندگي مشترك براي آن‌ها خالي از احساسات مثبت و يكنواخت شده است. ازدواج و رابطه عاطفي با همسر يكي از اصلي‌ترين منابعي است كه مي‌بايست آرامش، دل‌خوشي و انگيزه زندگي را براي شما ايجاد كند. درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد زندگي مشتركتان رنگ و بويي كه مي‌بايست داشته باشد را ندارد اين موضوع مي‌تواند تا حد زيادي شرايط روحي شما و همسرتان را تحت تأثير خود قرار دهد. در چنين شرايطي مي‌توانيد از يك مشاور خانواده براي ايجاد تغيير و تنوع در زندگي عاطفي خود كمك بگيريد.

پيامدهاي فقدان بهداشت رواني در ازدواج

1. بي‌كيفيت شدن رابطه عاطفي

همه ما تمايل داريم با افرادي در ارتباط باشيم كه باعث تقويت احساسات مثبت در ما مي‌شوند و به همين نسبت از افرادي كه ما را ناراحت مي‌كنند فاصله خواهيم گرفت. هنگامي‌كه شما يا همسرتان اين احساس را داشته باشيد كه در كنار يكديگر پويايي و نشاط لازم را نداريد به‌تدريج از يكديگر فاصله گرفته و كيفيت رابطه عاطفي شما تحت تأثير قرار خواهد گرفت.

2. آسيب ديدن فرزندان

آسيب ديدن ارتباط عاطفي شما و همسرتان زندگي فرزندان و سلامت روان آن‌ها را نيز تحت تأثير قرار خواهد داد. رشد كردن در يك فضاي خانوادگي كه اطرافيان بامحبت با يكديگر برخورد مي‌كنند به‌مراتب متفاوت از شرايطي خواهد بود كه ارتباط ميان اعضا وضعيت مطلوبي نداشته باشد.

3. افزايش احتمال خيانت

يكي از دلايلي كه باعث بروز خيانت در ميان زوجين مي‌شود اين است كه آن‌ها احساس آرامش و محبت را در كنار هم تجربه نكنند. بيماري‌هاي روحي مانند افسردگي همسر يا ساير مسائلي كه بهداشت رواني در يك خانواده را تحت تأثير خود قرار مي‌دهند ازجمله موضوعاتي هستند كه مي‌توانند احتمال خيانت را در يك خانواده افزايش دهند.

4. جدايي

طلاق و يا طلاق عاطفي در شرايطي بروز پيدا مي‌كند كه زوجين احساس مي‌كنند حضور همسرشان باعث ناراحتي روحي آن‌ها مي‌شود. در شرايطي كه شما احساس كنيد با يك فرد نمي‌توانيد زندگي سالمي را تجربه كنيد احتمالاً به طلاق فكر خواهيد كرد و درصورتي‌كه به هر دليلي امكان اين موضوع وجود نداشته باشد به دنبال كاهش كيفيت ارتباط شما و همسرتان طلاق عاطفي را تجربه خواهيد كرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سؤالات متداول

بهداشت رواني در ازدواج تحت تأثير چه مسائلي قرار دارد؟

كيفيت ارتباط شما و همسرتان، توانايي زوجين براي صحبت و حل كردن مشكلات و همين‌طور اهميتي كه براي بالاتر بردن كيفيت زندگي مشترك قائل هستيد وضعيت بهداشت روان در ازدواج را مشخص خواهد كرد.

چه عواملي بهداشت رواني ازدواج را از بين مي‌برند؟

انتخاب فرد نامناسب براي زندگي مشترك، توهين و تحقير و همين‌طور يك‌طرفه شدن روابط ازجمله موضوعاتي هستند كه به بهداشت رواني ازدواج آسيب خواهند زد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : بهداشت رواني در ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بهداشت رواني در ازدواج،
موضوع:
[ ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۲:۱۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دعوا و قهر با همسر يكي از پرتنش‌ترين رويدادهاي زندگي مي‌باشد كه همه افراد آن را تجربه مي‌كنند و امري گريزناپذير است. با اين حال آشتي كردن بعد از يك دعواي سخت و طولاني نيز با مشكلاتي همراه است چراكه بسياري از افراد پيش قدم شدن براي آشتي را نشانه ضعف مي‌دانند و در عين حال از قهر و دوري نيز عذاب مي‌كشند. اين باورهاي غلط باعث مي‌شود تا مشكلات ميان زوجين بيش از قبل شده و حتي به طلاق نيز منجر گردد. از همين رو در بسياري از مواقع زوجين از مشاورين در اين زمينه سوال مي‌پرسند و به دنبال راهكاري براي حل اين مشكل هستند. در همين راستا، ما نيز به نوبه خود در ادامه تلاش كرده‌ايم تا موانع پيش رو را شناسايي كرده و راهكارهايي در اين زمينه در اختيارتان قرار دهيم پس همراه ما باشيد.

 

منبع : آشتي با همسر

 

 

عقايد غلط پيرامون آشتي با همسر

شايد اين موضوع براي شما نيز اتفاق افتاده باشد كه باوجود تمايل به آشتي بعد از قهر احساس كنيد كه نمي‌توانيد اين كار را انجام دهيد يا دائماً منتظر باشيد كه همسرتان براي ترميم ارتباط پيش قدم شود. باورهاي غلطي در مورد آشتي كردن وجود دارند كه باعث مي‌شوند شما نتوانيد ارتباط خود را از سر بگيريد و هر روز فاصله بيشتري را ميان خود و همسرتان احساس نماييد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

پيش قدم شدن براي آشتي وظيفه من نيست!

بسياري از زوجين فكر مي‌كنند در زندگي مشترك تنها مرد يا تنها زن بايد براي آشتي كردن پيش قدم شود. همين مسئله باعث مي‌شود كه حتي وقتي مطمئن هستند اشتباهي انجام داده‌اند منتظر بمانند تا فرد مقابل براي گفت‌وگو پيش قدم شود. همواره اين نكته را به خاطر بسپاريد كه آشتي كردن رفتاري مرتبط با جنسيت نيست. در واقع اينكه بگوييم مرد معذرت خواهي نمي‌كند يا زن منت كشي نمي‌كند نشان دهنده اين است كه درك درستي از آشتي كردن نداريم. آشتي كردن آغاز راهي است كه نشان مي‌دهد شما براي ارتباط ميان خود ارزش قائليد و حاضريد براي بهبود آن كاري انجام دهيد.

آشتي كردن با همسر مهر تأييدي بر رفتار غلط فرد مقابل است!

يكي از دلايلي كه باعث مي‌شود افراد براي آشتي كردن اقدام نكنند اين است كه فكر مي‌كنند با آشتي مهر تأييدي بر رفتارهاي غلط فرد مقابل خود مي‌زنند. اين در حالي است كه آشتي يعني باز كردن باب گفت‌وگو و تلاش براي حل مشكلات پيشين. اگر آشتي كردن به شيوه درستي انجام شود اين پيغام را به فرد مقابل مي‌رساند كه شما با وجود همه مشكلات تمايل به ادامه ارتباط داريد و درعين‌حال رفتارهاي غلط را نيز تأييد نمي‌كنيد.

تماس با مشاور

مشكلات با آشتي حل نمي‌شوند

برخي افراد انتظار دارند همين كه براي آشتي اقدام كردند همه مشكلات به دست فراموشي سپرده شوند و زندگي به بهترين حالت خود بازگردد. درحالي‌كه در واقعيت اغلب چنين اتفاقي نمي‌افتد چراكه آشتي كردن ابتدايي‌ترين گامي است كه شما براي حل مشكلات برمي‌داريد و اين هرگز به‌تنهايي كافي نيست. تجربه بحران‌هايي نظير خيانت زناشويي باوجود آشتي كردن همچنان مي‌توانند به دو طرف ضربه بزنند و كيفيت زندگي زناشويي را تحت تأثير قرار دهند. در اين شرايط بسيار اهميت دارد كه بتوانيد از متخصص براي بهبود اوضاع خود كمك بگيريد و رابطه خود را التيام ببخشيد. زوج درمانگران ازجمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند تا حد زيادي در رفع اين مشكلات به شما كمك كنند.

براي اطلاع بيشتر درباره زوج درماني كليك كنيد.

آشتي كردن با همسرم غرور مرا جريحه دار مي‌كند

بسياري از افراد به‌خصوص مردان احساس مي‌كنند آشتي كردن به معناي ضعف است و اين مسئله غرور آن‌ها را جريحه دار مي‌كند؛ اما لازم است بدانيد آشتي كردن يا حتي تلاش براي عذرخواهي نشان‌دهنده پختگي فرد است كه به او كمك مي‌كند براي رابطه اولويت و ارزش قائل شده و براي حل آن از احساسات شخصي نظير غرور عبور نمايد. بااين‌حال براي اينكه ازنظر رواني تحت فشار كمتري قرار بگيريد لازم است روش‌هاي درست آشتي كردن را بشناسيد و در موقعيت و زمان مناسب براي آن اقدام كنيد.

 

راهكارهاي مناسب براي آشتي با همسر

كنار گذاشتن عقايد غلط تنها پيش درآمدي براي آشتي كردن است؛ اما در ادامه لازم است مهارت‌هاي لازم براي ترميم مجدد ارتباط را نيز بياموزيم و با روش‌هاي صحيح آشتي كردن آشنا باشيم. ما در ادامه به چند راهكار و اصل مهم اشاره كرده‌ايم كه به شما كمك مي‌كنند رفتار موفق‌تري داشته باشيد و نتايج مناسب‌تري نيز از رفتارهاي خود بگيريد.

1- زمان مناسبي را براي آشتي كردن با همسر خود انتخاب كنيد

اين مسئله بسيار اهميت دارد كه چه زماني براي آشتي پيشقدم مي‌شويد. در شرايطي كه هيجانات شديد مثل خشم يا غم بر ما مسلط هستند ذهن كارايي شناختي خود را تا حد زيادي از دست مي‌دهد و از همين رو كيفيت تصميم‌گيري‌هايمان كاهش مي‌يابند. در نتيجه براي اينكه بهترين نتيجه را بگيريد بهتر است كمي صبر كنيد، به خود و همسرتان اجازه دهيد تا كمي آرام شويد و سپس زماني كه هيجانات شديد در هردوي شما فروكش كرده براي آشتي كردن اقدام كنيد.

2- به همسرتان اجازه حرف زدن بدهيد

وقتي براي آشتي كردن اقدام مي‌كنيد لازم است مهارت گفت‌وگوي مؤثر را بلد باشيد. در يك گفت‌وگوي مؤثر شما بايد بتوانيد در مورد احساسات خود صحبت كرده و به فرد مقابل نيز اجازه دهيد در اين باره حرف بزند. در طول زماني كه همسرتان صحبت مي‌كند تلاش كنيد با حركات ساده‌اي نظير تكان دادن سر، برقراري ارتباط چشمي مناسب يا رفتارهاي ساده‌اي مثل گرفتن دست او نشان دهيد كه در كنارش هستيد، او را درك مي‌كنيد و براي شنيدن حرف‌هايش اشتياق داريد.

3- براي آشتي با همسر از منابع مناسب كمك بگيريد

مشورت گرفتن از ديگران براي حل مشكلات خانوادگي به نوبه خود امري منفي تلقي نمي‌شود اما تا جايي كه اين مشورت گرفتن به حريم خصوصي شما آسيب نزند و موجب تشديد اختلافات نشود. معمولاً كشيده شدن دعواي زوجين به خانواده‌ها بيش از اينكه سازنده باشد اغلب به دخالت و تشديد اوضاع منجر مي‌شود. هم‌چنين توجه داشته باشيد كه به اشتراك گذاشتن دعواها در فضاي مجازي هرگز روش مناسبي براي حل مشكل و آشتي كردن نيستند و تنها به اختلافات شما و دخالت ديگران دامن مي‌زنند. در اين شرايط بهتر است از يك فرد بي‌طرف نظير مشاور خانواده يا يك روانشناس متخصص در حيطه زوج درماني كمك بگيريد تا در عين حال كه به راه‌حل‌ها مي‌انديشيد آرامش رواني خود و همسرتان را نيز حفظ كنيد.

براي اطلاع از روند دريافت مشاوره خانواده كليك كنيد.

4- براي او يادداشت‌هاي كوچك بگذاريد

اگر براي پيش قدم شدن در آشتي احساس خجالت‌زدگي مي‌كنيد يا اينكه غرورتان به شما اجازه اين كار را نمي‌دهد، مي‌توانيد از روش‌هاي ساده ديگري كمك بگيريد كه فضا را براي آشتي تسهيل نمايند. براي مثال مي‌توانيد براي همسرتان يادداشت‌هاي كوچكي بگذاريد و به او يادآور شويد كه باوجود همه مشكلات و سختي‌ها دوستش داريد. انجام اين كارها كمك مي‌كند تا همسرتان نيز براي آشتي متمايل شده و فرصت‌هاي گفت‌وگوي بيشتري در اختيار هردوتان قرار بگيرد.

5- به جاي تمركز بر پيامدها بر راه‌حل‌ها تمركز كنيد

هر قهري در پي يك مشكل بروز پيدا مي‌كند كه مسلما براي يك يا هردوي زوجين از اهميت بسزايي برخوردار است. هر مشكل نيز پيامدهاي مختلفي دارد كه مي‌تواند موجب رنجش و آزار دو طرف شود. هنگام آشتي كردن به‌جاي تمركز بر اين پيامدها سعي كنيد راه‌حل‌هاي پيش رو را با يكديگر مرور كنيد. از يكديگر بپرسيد كه چه‌كارهايي براي رفع مشكل خود مي‌توانيد انجام دهيد و از چه توانايي‌هايي براي حل موضوع برخوردار هستيد. اگر فكر مي‌كنيد مشكلتان آن‌قدر عميق شده كه هيچ راه‌حلي براي آن نيست كمك گرفتن از يك روانشناس مي‌تواند به آرامش ذهن شما و تصميم‌گيري بهتر كمك نمايد.

6- براي آشتي با همسر بخشش را تمرين كنيد

توانايي آشتي كردن پس از بروز موضوعي كه موجب رنجش شما شده تا حد زيادي نيازمند توانايي بخشش است. بخشش به اين معنا نيست كه رفتارهاي فرد مقابل را مي‌پذيريد يا آن را توجيه مي‌كنيد بلكه بخشش به معناي توانايي رها كردن احساسات منفي كينه و خصومت با وجود همه مشكلات است. اين كار بيش از هر كس به خود شما كمك مي‌كند و آرامش دروني بيشتري را برايتان به ارمغان مي‌آورد. اين مسئله در نهايت كيفيت ارتباط شما را نيز بهبود مي‌بخشد. 

7- از پيشقدم شدن براي آشتي، بهره‌وري منفي نكنيد

برخي افراد وقتي براي آشتي پيش‌قدم مي‌شوند دائماً از اين موضوع سوءاستفاده كرده و خواسته يا ناخواسته بابت آن به ديگري سركوفت مي‌زنند. فراموش نكنيد كه آشتي كردن بايد مجرايي براي احساس امنيت و انگيزه‌اي براي شروع دوباره باشد درنتيجه اين انگيزه را با رفتارهاي غلط از بين نبريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سؤالات متداول

با همسري كه دائماً قهر مي‌كند چه‌كار كنم؟

قهر كردن يكي از روش‌هاي ناسازگار براي حل مشكل است كه متأسفانه در برخي افراد به‌صورت عادت درمي‌آيد. ناتواني در ابراز مناسب خشم يا بيان مشكلات خود باعث مي‌شوند كه فرد بيش از پيش به قهر كردن روي بياورد. هم‌چنين مشكلات كهنه‌اي كه مدت‌ها حل‌نشده باقي‌مانده‌اند نيز مي‌توانند در اين موضوع مؤثر باشند. در اين شرايط بهتر است از يك مشاور و روانشناس متخصص كمك بگيريد تا ريشه مشكلات را شناسايي كرده و به شما و همسرتان كمك كند الگوهاي رفتاري تازه‌اي را جايگزين الگوهاي مخرب قبلي نماييد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : آشتي با همسر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: آشتي با همسر،
موضوع:
[ ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۰:۲۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در قائم شهر كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در قائم شهر پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در قائم شهر

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج در قائم شهر

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در قائم شهر | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در قائم شهر

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در قائم شهر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۸:۱۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در قائم شهر كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در قائم شهر پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در قائم شهر

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج در قائم شهر

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در قائم شهر | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در قائم شهر

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در قائم شهر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۷:۳۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ترس از زنبور (apiphobia) يا (melissophobia)، در واقع به ترس غير منطقي، شديد و مداوم از هر نوع زنبور يا نيش آن گفته مي‌شود كه پاسخ اضطرابي فوري ايجاد مي‌كند. همچنين زنبور هراسي يكي از انواع اختلالات فوبياي خاص است كه در دسته اختلالات اضطرابي قرار مي‌گيرد. عوامل مختلفي مانند تجربه ناگوار، رفتارهاي آموخته شده و عوامل فردي مي‌تواند در ايجاد اين اختلال نقش داشته باشد. اين بيماران خود مي‌دانند كه ترسشان منطقي نيست، با اين حال قادر به كنترل آن نيستند. خوشبختانه فوبيا و مخصوصا ترس از زنبور درمان پذير بوده و از روش‌هاي گوناگوني براي بهبود افراد مي‌توان بهره برد. در ادامه به علل، علائم و بهترين راهكارهاي درمان زنبور هراسي خواهيم پرداخت پس همراه ما باشيد.

 

 

منبع : ترس از زنبور 

 

 

ترس از زنبور

ترس از زنبور يا ترس از نيش زنبور يكي از ترس‌هاي رايج در بين مردم است و نوعي فوبي خاص محسوب مي‌شود. اين ترس ممكن است بسيار زياد باشد و منجر به اضطراب شديد شود. افراد مبتلا به ترس از زنبور، ترسي عميق و غير منطقي از زنبور يا موقعيت‌هايي كه در ارتباط با زنبور است دارند. با گذشت زمان، دايره اين ترس گسترده‌تر خواهد شد. براي مثال فرد از تصوير زنبور يا شنيدن كلمه زنبور نيز خواهد ترسيد. به دنبال گسترده شدن ترس، فرد رفتارهاي خود را محدودتر مي‌كند تا از مواجهه با زنبورها اجتناب ورزد.

 

چه عواملي باعث ايجاد ترس از زنبور مي‌شود؟

فوبياي مربوط به حشرات، نوع متداولي از هراس‌هاي خاص است. با اين حال، هنوز دقيقا مشخص نيست چه عواملي باعث ايجاد اين فوبيا مي‌شود. اعتقاد بر اين است كه عوامل زير در ايجاد ترس از زنبور نقش دارند.

تماس با مشاور

تجربيات منفي

فوبياي زنبور ممكن است به يك تجربه پريشاني يا ناخوشايند مرتبط باشد. به عنوان مثال، احساس درد ناشي از نيش زنبور يا داشتن واكنش بد به نيش زنبور مي‌تواند منجر به ترس از زنبورها شود.

رفتارهاي آموخته شده

فرد ممكن است بر اساس اطلاعاتي كه دريافت مي‌كند اين ترس را ياد بگيرد. براي مثال مواردي مانند مشاهده ترس والدين از زنبورها يا شنيدن اخبار يا هشدارهاي مربوط به “زنبورهاي قاتل” به فرد مي‌آموزد كه براي محافظت از خود، بايد از زنبورها فاصله بگيرد.

عوامل فردي

هركس ترس و اضطراب را به روش خاصي پردازش مي‌كند. برخي از افراد ممكن است به طور طبيعي نسبت به سايرين، آمادگي بيشتري براي واكنش‌هاي اضطرابي نسبت به مسائل داشته باشند.

براي آگاهي بيشتر در زمينه اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

 

علائم ترس از زنبور چيست؟

علائم فوبياي زنبور مي‌تواند شامل علائم رواني و جسماني باشد. در صورتي كه تمام اين علائم يا برخي از آن‌ها براي حداقل 6 ماه، در فرد باقي مانده باشد، وي دچار ترس از زنبور يا فوبياي زنبور است.

علائم رواني

 • احساس ترس و اضطراب شديد هنگام فكر كردن يا ديدن زنبورها
 • فرد با توجه به اين كه از ترس غير منطقي خود آگاه است اما احساس اضطراب غير قابل كنترل دارد
 • اجتناب از موقعيت‌ها و مكان‌هايي كه ممكن است در آن جا زنبور وجود داشته باشد

علائم جسماني

 • افزايش ضربان قلب
 • تعريق زياد
 • لرزش
 • گرفتگي يا درد قفسه سينه
 • تنگي نفس
 • سرگيجه
 • حالت تهوع

 

ترس از زنبور در كودكان

كودكان به خوبي بزرگسالان، قادر به بيان احساساتشان نيستند. از طرفي ممكن است آن‌ها نام احساسي كه تجربه مي‌كنند را به خوبي ندانند. علائم ترس از زنبور كه در بالا گفته شد، مي‌تواند در كودكان، به صورت بي‌قراري، گريه، بدخلقي و يا ساير روش‌ها ديده شود.

 

روش‌هاي درمان ترس از زنبور

درمان شناختي رفتاري

هدف درمان شناختي رفتاري تغيير شيوه تفكر و رفتار فرد در مورد موضوع ترس است. يك متخصص بهداشت روان به واسطه تكنيك‌هايي با فرد همكاري خواهد كرد تا به وي در درك و مديريت احساس اضطراب كمك كند.

در طول فرآيند درماني، متخصصان اين ايده را در فرد تقويت مي‌كنند كه ترس از زنبور به طور كلي بي خطر است. همچنين ممكن است تمرينات تنفس و ريلكسيشن را به فرد آموزش دهند تا بتوانند با فوبياي زنبور مقابله كنند.

براي آشنايي بيشتر در زمينه درمان فوبيا كليك كنيد.

مواجهه درماني

همانطور كه از نام اين روش درماني پيداست، قرار گرفتن در معرض محرك استرس زا به صورت تدريجي يا يكباره است. هدف مواجهه درماني اين است كه فرد با گذشت زمان پاسخ خود را تغيير دهد و به فرد در مديريت بهتر احساس اضطراب كمك ‌كند. اين روش درماني اغلب با درمان شناختي رفتاري تركيب مي‌گردد.

غرقه سازي از روش‌هاي درمان ترس از زنبور

در اين روش، فرد به طور ناگهاني و يكباره با تعداد زيادي زنبور، مواجه مي‌شود. اكثر افراد در اين شرايط به دليل ترسي كه احساس مي‌كنند مي‌خواهند موقعيت را ترك كنند. نكته مهم درمان اين است كه نبايد به فرد اجازه ترك محيط داده شود. باقي ماندن فرد در اين شرايط باعث تجربه يكباره اضطراب و درمان خواهد شد.

حساسيت زدايي منظم

عواملي نظير غير اخلاقي بودن و مشكلاتي نظير آن، باعث شد تا حساسيت زدايي منظم، بيشتر از غرقه سازي توجه درمانگران را به خود جلب كند. در اين روش به فرد آموزش داده مي‌شود كه با استفاده از تكنيك‌هايي نظير انقباض و انبساط عضلات و يا تكنيك‌هاي تنفس منظم، اضطرابش را كنترل كند. بعد از يادگيري موفقيت آميز اين مسئله، فرد مي‌بايست يك فهرست از عواملي كه باعث ترس مي‌شوند، به ترتيب اولويت مشخص كند. در مرحله سوم، درمانگر فرد را با موضوعي كه كمترين ترس را در وي ايجاد مي‌كرده، مواجه مي‌كند و فرد بايد بر اساس تكنيك‌هايي كه آموزش ديده، با اضطرابش مقابله كند. هنگامي كه وي توانست، اضطرابش را در اين مرحله كنترل كند، مرحله بعدي فهرست به وي ارائه مي شود. براي آشنايي با جديدترين روش هاي درمان استرس كليك كنيد.

واقعيت مجازي

استفاده از تكنولوژي واقعيت مجازي در سال‌هاي اخير، توجه بسياري را به خود جلب كرده است. در اين تكنيك فرد با استفاده از واقعيت مجازي با موضوع ترسش رو‌به‌رو مي‌شود. با توجه به امكانات واقعيت مجازي كه باعث مي‌شوند فرد تصور كند در همان محيط قرار گرفته، وي احساس مي‌كند واقعا در ميان زنبورها قرار دارد. استفاده از واقعيت مجازي، باعث مي‌شود كه فرد با امنيت بيشتري با موضوع ترس مواجه شود. تحقيقات روانشناسي نشان مي‌دهد كه استفاده از اين تكنولوژي به اندازه مواجهه واقعي سودمند است.

دارو درماني

داروها معمولاً براي درمان فوبياي خاص استفاده نمي‌شوند. با اين حال، در برخي موارد، آن‌ها ممكن است به صورت كوتاه مدت براي كمك به كاهش علائم اضطراب كمك كننده باشند. عمدتا از داروهاي بنزوديازپين نظير آلپرازولام و يا لورازپام كه نوعي آرام بخش و داروي ضد اضطراب هستند براي افراد مبتلا به فوبي خاص استفاده مي‌شود. همچنين داروهاي بتا بلوكر، مي‌تواند برخي از علائم جسمي مانند فشار خون بالا و ضربان قلب را كاهش دهد.

ذكر اين نكته ضروري است كه اگر نسبت به نيش زنبور حساسيت داريد، مهم است كه با پزشك شخصي خود در ارتباط باشيد تا يك درمان مناسب دريافت كنيد.

براي شناخت بيشتر در زمينه داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سوالات متداول

آيا داروهاي ضد اضطراب درمان مناسبي براي ترس از زنبور هستند؟

خير، داروها صرفا باعث كاهش علائم فرد مي‌شوند و نمي‌توانند بيماري را به طور كامل درمان كنند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : ترس از زنبور 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترس از زنبور،
موضوع:
[ ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۵:۲۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر