مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

چگونگي رفتار با همسر از موضوعاتي است كه مي‌تواند تأثير بسياري بر موفقيت يا شكست يك زندگي داشته باشد. اگر شما نيازها و خواسته‌هاي همسرتان را به‌خوبي بشناسيد و بر اساس آن‌ها با وي رفتار كنيد خواهيد توانست زندگي مشترك موفقي داشته باشيد، اما به ميزاني كه در ارتباط با همسرتان كوتاهي كنيد، ازدواج‌تان با مشكل مواجه خواهد شد.خيلي از ما نمي‌دانيم در شرايط خاص چطور واكنش نشان دهيم تا هم همسرمان را متوجه ناراحتي خود كنيم و هم از آسيب ديدن زندگي‌مان جلوگيري كنيم. پس بهتر است با خودشناسي و بهره گيري از كمك‌هاي مشاورين خانواده اطلاعات خود را از جنس مخالف و نحوه رفتار با وي افزايش دهيد. براي دريافت مشاوره خانواده كليك كنيد.

 

 

منبع : رفتار با همسر

آنچه كه در رفتار با همسر بايد رعايت كنيد

ابراز محبت

در رفتار با همسرتان محبت و علاقه خود را در كلام و رفتارتان نشان دهيد. برخلاف تصور برخي كه فكر مي‌كنند دليلي براي ابراز محبت وجود ندارد اين رفتارها همسرتان را به زندگي مشترك و ارتباط با شما اميدوار و دلگرم خواهد كرد و تأثير بسياري در بالا رفتن كيفيت رابطه عاطفي شما خواهد داشت.

توجه به خواسته‌هاي يكديگر

در يك رابطه مي‌بايست به نيازها و خواسته‌هاي طرف مقابل نيز توجه داشته باشيد و برخلاف دوران تجرد نمي‌توانيد صرفاً بر اساس خواسته‌ها و سليقه خود رفتار كنيد. به همين خاطر يكي از اصولي كه مي‌بايست در رفتار با همسر توجه داشته باشيد اين است كه در مسائل مختلف از او نيز نظر بخواهيد و همواره با همفكري يكديگر در رابطه با مسائل مختلف تصميم بگيريد.

هنگامي‌كه شما به نظرات طرف مقابل اهميت مي‌دهيد درواقع اين پيغام را به همسرتان منتقل مي‌كنيد كه او برايتان اهميت دارد و اين موضوع علاوه بر اينكه باعث افزايش علاقه همسرتان به شما مي‌شود سبب خواهد شد تا او نيز احترام ويژه‌اي براي خواسته‌هاي شما قائل شود.

در رفتار با همسر به او احترام بگذاريد

بي‌احترامي كردن به همسر يا عزيزان وي ازجمله خط قرمزهايي است كه مي‌بايست در رفتار با همسر به آن توجه ويژه داشته باشيد. گاهي اوقات صحبت‌هايي را از روي خشم يا ناراحتي بيان مي‌كنيم و حتي ممكن است پس از مدتي آن‌ها را فراموش كنيم، اما طرف مقابل شما هرگز موضوعي كه او را ناراحت كرده فراموش نمي‌كند و اين موضوع مي‌تواند علاقه وي به شما را تحت تأثير خود قرار دهد. سعي كنيد در مواقعي كه احساس عصبانيت مي‌كنيد از صحبت كردن دست بكشيد و هرگز از رفتارهايي مانند بي‌احترامي، تحقير يا سوءاستفاده از نقاط ضعف طرف مقابل استفاده نكنيد.

صداقت داشته باشيد

صداقت يكي از مهم‌ترين نكاتي است كه براي حفظ زندگي مشترك بايد به آن توجه داشته باشيد. در درجه اول مي‌بايست اين حق را براي طرف مقابل خود قائل باشيد كه به‌اندازه شما در جريان مسائل بوده و اجازه تصميم‌گيري داشته باشد و علاوه بر اين بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه در صورت آشكار شدن حقيقت اعتماد طرف مقابل نسبت به شما از بين خواهد رفت. به همين خاطر بهتر است از ابتدا سنگ‌بناي زندگي خود را بر اساس صداقت پايه‌گذاري كنيد.

قهر و دلخوري را ادامه ندهيد

بحث و اختلاف‌نظر در هر خانواده موضوعي طبيعي است كه نمي‌توان به‌طور كامل از آن اجتناب كرد اما شما مي‌توانيد با توجه به برخي نكات پيامدهاي اين اختلاف‌نظر را به حداقل برسانيد و از بروز مشكلات جدي‌تر جلوگيري كنيد. يكي از مهم‌ترين نكاتي كه در اين زمينه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه هرگز براي مدت طولاني قهر و دلخوري را ادامه ندهيد.

فضاي منفي قهر در يك رابطه و يا تهديد به پايان دادن زندگي مشترك يكي از مخرب‌ترين مسائلي است كه مي‌تواند زندگي مشترك شما را تحت تأثير قرار دهد. هنگامي‌كه از موضوعي عصباني هستيد بهتر است زماني را براي آرام‌تر شدن اختصاص دهيد و پس‌ازآن با همسرتان راجع به ناراحتي‌ها صحبت كرده و راهكاري براي حل اين مشكل پيدا كنيد.

تشكر و قدرداني

تشكر و قدرداني يكي از نكات تأثيرگذاري است كه در رفتار با همسر مي‌بايست به آن توجه داشته باشيد. سعي كنيد زمان‌هايي را به تشكر از زحماتي كه همسرتان براي خانواده مي‌كشد اختصاص دهيد و با كلام يا رفتار خود به او نشان دهيد متوجه تلاشش براي بهبود زندگي مشتركتان هستيد. اين كار باعث خواهد شد تا همسرتان با دلگرمي و علاقه بيشتري به تلاش‌هايش ادامه دهد.

توجه به رشد فردي و آزادي‌هاي شخصي

يكي از ويژگي‌هاي زوجين موفق اين است كه در كنار رابطه صميمانه‌اي كه با يكديگر دارند زماني را به فعاليت‌هاي انفرادي و پيشرفت‌هاي شخصي‌شان اختصاص مي‌دهند. به عبارتي برخلاف يك تصور اشتباه افرادي كه رابطه عاطفي خوبي با يكديگر دارند الزاماً تمام ساعت‌هايشان را در كنار هم نمي‌گذرانند. به همين خاطر اجازه دهيد زمان‌هايي را براي رسيدگي به برنامه‌هاي موردعلاقه خود داشته باشد و به آزادي‌هاي شخصي او احترام بگذاريد. به عبارتي تا جاي ممكن سعي كنيد شرايطي كه براي طرف مقابل ايجاد مي‌كنيد به‌گونه‌اي نباشد كه او احساس كند در اين رابطه دچار محدوديت شده است.

همدلي و همفكري

همدلي و درك احساسات طرف مقابل از مهم‌ترين نكاتي است كه در رفتار با همسر مي‌بايست به آن توجه داشته باشيد. به ميزاني كه شما بتوانيد اين احساس را در همسرتان ايجاد كنيد كه او را دوست داريد و احساساتش را درك مي‌كنيد مي‌توانيد علاقه و صميميت ميانتان را افزايش دهيد.

احترام به حريم خصوصي

اگرچه صداقت يكي از مهم‌ترين مسائلي است كه در زندگي مشترك مي‌بايست به آن توجه داشته باشيد بااين‌حال صداقت هرگز به اين معنا نيست كه شما اجازه داريد حريم خصوصي همسرتان را نقض كنيد. چك كردن تلفن همراه، مطالعه دفتر خاطرات يا رفتارهايي ازاين‌دست با اين توجيه كه نبايد ميان شما و همسرتان هيچ مرزي وجود داشته باشد رفتار اشتباهي است كه صرفاً باعث دور شدن شما از يكديگر خواهد شد.

رفتار با همسر  بر اساس نيازهاي زنان

آنچه آقايان مي‌بايست در رابطه با همسرشان رعايت كنند اين است كه تا جاي ممكن تفاوت‌هاي ميان دو جنس را در رفتارهايتان در نظر بگيريد. زنان به‌طوركلي بيش از مردان به مسائل احساسي و قواعد اخلاقي و اجتماعي توجه مي‌كنند و به همين خاطر اگر بخواهيد با آن‌ها با همان منطق و روشي كه با هم‌جنسانتان برخورد مي‌كنيد ارتباط داشته باشيد احتمالاً دچار مشكل خواهيد شد. سعي كنيد تا جاي ممكن اين تفاوت‌ها را در نظر بگيريد و آن‌ها را به دليل انرژي كه براي رضايت ديگران صرف مي‌كنند سرزنش نكنيد.

در رفتار با همسر بهتر است به اين موضوع توجه داشته باشيد كه احساسات براي زنان از جايگاه بسيار بالايي برخوردار است؛ درنتيجه سعي كنيد محبت خود را به اشكال مختلف نشان دهيد. در سال‌هاي اخير كه بسياري از زنان علاوه بر رسيدگي به امور خانه در محيط كاري نيز فعاليت مي‌كنند بهتر است تلاش كنيد تا در برخي كارها به همسرتان كمك كنيد يا در رفتار و گفتارتان به او نشان دهيد كه متوجه زحماتش هستيد.

رفتار با همسر بر اساس نيازهاي مردان

از گذشته تاكنون مردان را بيشتر به‌عنوان رهبر و مدير يك خانواده مي‌شناسيم و به همين خاطر توجه به نقش‌هاي جنسيتي يكي از مهم‌ترين موضوعاتي است كه زنان مي‌بايست در رفتار با همسرشان در نظر داشته باشند. توجه به نقش‌هاي جنسيتي به اين معناست كه همواره سعي كنيد در رفتار و گفتار خود احساس توانمندي را در همسرتان ايجاد كنيد. مردان نياز دارند تا از جانب شما توانمند و داراي قدرت به نظر برسند و اگر شما اين پيام را در رفتارتان به آن‌ها منتقل نكنيد دچار مشكلاتي نظير از دست دادن اعتماد‌به‌نفس يا نارضايتي از زندگي مشترك خواهند شد.

رفتار با همسر |  اهميت مشاوره خانواده

همه ما در بخش‌هايي از زنگي مشترك احساس مي‌كنيم نياز داريم راجع به وضعيت رابطه‌مان با كسي صحبت كنيم. گاهي اوقات مشكلاتي در رابطه ايجاد مي‌شود كه نمي‌دانيد چطور بايد آن‌ها را حل كنيد و يا علي‌رغم اينكه احساس مي‌كنيد مشكلي وجود ندارد، همه‌چيز ميان شما آن‌طور كه بايد پيش نمي‌رود. اين شرايط به‌ويژه زماني جدي‌تر مي‌شود كه همسر ما رفتاري برخلاف ميل‌مان انجام مي‌دهد و نمي‌دانيم واكنش صحيح در مقابل اين رفتار چيست؟

مشورت گرفتن از اطرافيان گاهي صرفاً مي‌تواند باعث بدتر شدن اوضاع باشد. بسياري از مواقع خانواده‌ها به دليل علاقه‌اي كه به فرزندشان دارند ساده‌ترين مسائل را نيز بيش‌ازحد بزرگ مي‌كنند و يا در برخي از خانواده‌ها ممكن است به دليل ترس از طلاق و پيامدهاي آن از شما بخواهند در مقابل تمامي مشكلات رفتاري همسرتان كوتاه بياييد. به همين خاطر بهتر است در شرايطي كه با همسرتان دچار مشكل مي‌شويد براي برطرف كردن آن از يك مشاور خانواده كمك بگيريد.

برخلاف تصور بسياري از افراد مشاورين خانواده صرفاً به حل اختلافات ميان زوجين نمي‌پردازند بلكه شما مي‌توانيد در هر مرحله از زندگي براي بهبود كيفيت رابطه خود نيز از مشاورين كمك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

در درجه اول از هرگونه خشونت و بدرفتاري اجتناب كنيد و سعي كنيد در يك شرايط مناسب با همسرتان راجع به احساس و خواسته خود صحبت كنيد و با يكديگر به يك نتيجه مشترك برسيد. اگر همسرتان علي‌رغم خواسته شما ميلي به تغيير ندارد بهتر است از تلاش براي عوض كردن او دست برداريد و همان‌گونه كه هست او را بپذيريد.

   

منبع : رفتار با همسر

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۵:۳۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز مشاوره خانواده در يزد كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ مشكلات خانوادگي و زوجي يكي از عمده‌ترين مسائلي هستند كه باعث مي‌شوند افراد به مراكز مشاوره و سلامت روان مراجعه كنند. خانواده درمانگران و زوج درمانگران آموزش ديده در حوزه‌هاي روان شناسي و روان پزشكي تلاش مي‌كنند تا به ارتقاي مهارت‌هاي زندگي در افراد و بهبود ارتباطات بين اعضاي خانواده كمك كنند و بهداشت روان تك تك اعضا را بهبود ببخشند. اگر شما در يزد زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره خانواده در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.همچنين براي مشاوره با بهترين درمانگران متخصص در زمينه خانواده با شماره هاي درج شده مي‌توانيد تماس بگيريد.

 

 

منبع : مشاوره خانواده يزد 

 

 

مشاوره خانواده يا خانواده درماني چيست؟

مشاوره خانواده يا همان خانواده درماني يكي از زير شاخه‌هاي روانشناسي است كه به طور خاص در زمينه بهبود زندگي و روابط خانوادگي تلاش مي‌كند. مراجعه به خانواده درمانگر تنها به كساني كه دچار مشكلات و اختلافات خانوادگي هستند اختصاص ندارد و شما براي بهبود و ارتقاي كيفيت زندگي خود نيز مي‌توانيد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنيد. اين جلسات مشاوره معمولاً با حضور تك تك اعضاي خانواده برگزار شده و روي روابط هريك از اعضا با ديگران كار مي‌كند تا نقايص رفتاري موجود بيشتر بررسي شده و با تمرين كردن اصلاح شوند.

براي آگاهي بيشتر درباره روند دريافت مشاوره خانواده و ويژگي هاي خانواده سالم كليك كنيد.

چه كساني بايد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنند؟

همان طور كه گفته شد مراجعه به مشاوره خانواده تنها به افرادي كه دچار تعارضات جدي در زندگي خود هستند اختصاص ندارد. بلكه شما مي‌توانيد براي افزايش كيفيت زندگي خانوادگي خود نيز از راهنمايي‌هاي يك متخصص كمك بگيريد. با اين حال هنگام بروز مشكلات زير نيز مراجعه به خانواده درمانگر مي‌تواند كمك شاياني را به شما نمايد.

ـ وجود تعارض و اختلافات شديد بين زن و مرد (براي يافتن ريشه اختلافات خانوادگي كليك كنيد)

– وجود اعتياد در يكي از اعضاي خانواده ( براي آشنايي با تاثير اعتياد بر خانواده كليك كنيد)

– درگيري يك يا چند نفر از اعضاي خانواده با يك اختلال رواني نظير افسردگي يا اضطراب

– بروز بحران‌هاي جدي در خانواده نظير مرگ يكي از اعضا يا ابتلا به يك بيماري كشنده

– ناتواني در مديريت دعواي بين خواهر و برادرها

– چالش‌هاي تربيتي بين زن و مرد در زمينه تربيت فرزندان

– خيانت يكي از زوجين و يا هر دو

– اختلاف در تربيت و مشكلات با نوجوان ( براي آشنايي با روانشناسي نوجوان كليك كنيد)

– اختلاف بر سر ازدواج فرزندان (براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد)

-مشكلات و اختلافات در تربيت فرزند ( براي آشنايي با بهترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد)

و…

براي اطلاع از شرايط مشاوره خيانت به همسر و راهكارهاي بخشش خيانت همسر كليك كنيد.

مراكز معتبر مشاوره‌خانواده چه ويژگي‌هايي دارند؟

متاسفانه در اين روزها علاوه بر فارغ التحصيلان روانشناسي، افرادي با ادعاي پوشالي اقدام به مشاوره دادن مي‌كنند كه از علم و تخصص كافي در اين زمينه برخوردار نيستند. به همين دليل لازم است قبل از اينكه مشكلات و موضوعات خانوادگي خود را با مشاوران در ميان بگذاريد از اعتبار و تخصص مركز مشاوره مدنظر خود و روانشناسان آن اطمينان كافي كسب كنيد. از جمله ويژگي‌هاي يك مركز مشاوره خانواده معتبر مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

– مراكز مشاوره خانواده معتبر داراي مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي يا سازمان بهزيستي كشور هستند.

– روانشناساني كه در مراكز مشاوره معتبر فعاليت مي‌كنند حداقل از مدرك كارشناسي ارشد برخوردارند و در حيطه‌هاي مرتبط با زوج و خانواده آموزش‌هاي ويژه ديده‌اند.

– در مراكز مشاوره خانواده معتبر از جديدترين روش‌هاي درماني استفاده مي‌شود و اعضاي آن از نظر علمي به روز هستند.

– مراكز معتبر از تجهيزات كافي براي ارزيابي و تشخيص مشكلات روان برخوردار است و شما مي‌توانيد در آن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تست‌هاي مرتبط با اختلالات رواني را انجام دهيد.

آدرس مراكز مشاوره خانواده در يزد

مركز مشاوره خانواده حامي يزد، بلوار آزادشهر، بين فلكه اول و دوم، بعد از بانك صادرات، طبقه فوقاني پوشاك حميد
مركز مشاوره خانواده امام حسين (ع) يزد، بلوار شهيد دشتي، روبروي بنياد شهيد و امور ايثارگران
مركز مشاوره خانواده اسوه يزد، صفاييه، ميدان اطلسي، بلوار دانشگاه، روبروي مجتمع خورشيد
مركز مشاوره خانواده انديشه يزد، ابتداي خيابان مطهري، كوچه ياس
مركز مشاوره خانواده فروغ در يزد يزد، چهارراه مهديه، كوچه فن آوري زنبق، ساختمان زنبق، طبقه چهارم، واحد 14
مركز مشاوره خانواده پرتو يزد، آزاد شهر، بلوار آزادگان، كوچه 21، كوچه ياوري، پلاك 8
مركز مشاوره خانواده بينش يزد، بلوار دانشجو، خيابان شهيد صالحيه، كوچه بنفشه، پلاك آب 118400
مركز مشاوره خانواده صبح اميد يزد، خيابان كاشاني، روبروي بيمارستان بهمن، كوچه خورشيد تابان

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

   
:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۰:۱۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افزايش اعتماد به نفس يكي از مهم‌ترين پارامترها براي موفقيت در زمينه‌هاي مختلف كاري، تحصيلي و حتي ارتباط با ديگران است. به‌طوركلي اعتمادبه‌نفس به اين معناست كه فرد باور داشته باشد توانايي انجام كار خاصي را دارد. طبيعتاً اين موضوع بيش از هر چيز به تجربيات گذشته و بازخوردهايي كه از ديگران گرفته بستگي دارد. پس به همين خاطر اعتمادبه‌نفس ويژگي ثابتي نيست و همواره مي‌توانيد با ايجاد تغيير در رفتارهايتان آن را بيشتر يا حتي كمتر كنيد. در ادامه روش‌هايي كاربردي جهت افزايش اعتماد به نفس آورده شده است. 

 

منبع : افزايش اعتماد به نفس

تعريف اعتماد به نفس چيست؟

اعتمادبه‌نفس به‌طوركلي يك باور يا تصور است مبني بر اينكه شما احساس مي‌كنيد توانايي انجام كار خاصي را داريد يا خير. اين تصور مي‌تواند در زمينه‌هاي مختلف و يا درباره كل زندگي وجود داشته باشد. براي مثال برخي افراد علي‌رغم اينكه در زمينه‌هاي تحصيلي توانايي بالا و همين‌طور اعتمادبه‌نفس خوبي دارند، در روابط اجتماعي با مشكل مواجه هستند و به عبارتي توانايي برقراري يك رابطه پايدار را در خود نمي‌بينند.

اما گاهي فرد به‌طوركلي و در تمامي زمينه‌ها با ضعف اعتمادبه‌نفس مواجه است. اين افراد احساس مي‌كنند در كل نسبت به ديگران ناتوان هستند و هرگز نمي‌توانند مشابه ديگران باشند. بااين‌حال بايد بدانيد كه اعتمادبه‌نفس درست مانند هر مهارت ديگري در زندگي مي‌تواند با توجه به تجربيات جديد و همين‌طور تلاش‌هاي شما تغيير كند و همواره قادر خواهيد بود اعتمادبه‌نفس خود را از آنچه هست بالاتر ببريد.

نشانه هاي اعتماد به نفس پايين

 افرادي كه اعتمادبه‌نفس پاييني دارند، معمولاً ترجيح مي‌دهند كاري انجام ندهند يا حداقل كارهايشان را زير نظر ديگران انجام ندهند. اين افراد به دليل اضطرابي كه تجربه مي‌كنند در موقعيت‌هاي جديد نيز دچار نگراني شده و به همين خاطر نمي‌توانند از توانايي‌هاي خود به‌درستي استفاده كنند.

ضعف اعتمادبه‌نفس مي‌تواند تمامي جنبه‌هاي زندگي شما از روابط عاطفي گرفته تا عملكرد تحصيلي يا شغلي‌تان را تحت تأثير خود قرار بدهد و همين‌طور باعث خواهد شد تا احساس مثبتي نسبت به خود نداشته باشيد. به همين خاطر بهتر است براي افزايش اعتمادبه‌نفس در خود يا هريك از اطرافيانتان كه با اين مشكل مواجه است اقدام كنيد. اگر احساس مي‌كنيد به هر دليلي به‌تنهايي نمي‌توانيد از پس مشكلات خود براييد مي‌توانيد در اين زمينه از يك روانشناس كمك بگيريد.

افزايش اعتماد به نفس با يافتن دلايل آن

پيش از آنكه به دنبال راهكاري براي افزايش اعتمادبه‌نفس باشيد مي‌بايست دليلي كه باعث ضعف در اين زمينه شده را پيدا كنيد. هنگامي‌كه با اين دلايل آشنا باشيد مي‌توانيد آن‌ها را برطرف كنيد و يا در تربيت فرزندان خود به آن‌ها توجه داشته باشيد تا از اعتمادبه‌نفس پايين در آن‌ها پيشگيري كنيد. از مهم‌ترين دلايلي كه باعث كاهش اعتمادبه‌نفس فرد مي‌شود مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

سبك تربيتي اشتباه

نوع برخورد والدين با كودك يكي از مهم‌ترين مسائلي است كه در شكل‌گيري اعتمادبه‌نفس آن‌ها تأثير مي‌گذارد. والديني كه از تمامي فعاليت‌هاي فرزندشان ايراد مي‌گيرند و اين احساس را به او القا مي‌كنند كه توانايي انجام كاري را ندارد، پدر و مادرهاي كمال‌گرايي كه معيارهاي سخت‌گيرانه‌اي براي فرزندانشان در نظر مي‌گيرند و همين‌طور آن‌هايي كه بيش‌ازحد به نيازهاي كودك توجه مي‌كنند و اجازه درگيري او با موضوعات مختلف را نمي‌دهند، باعث خواهند شد تا كودك تجربه‌اي از رويارويي با محيط نداشته و درنتيجه دليلي براي اعتماد به توانايي‌هاي خود پيدا نخواهد كرد.

تجربه شكست

شكست خوردن در انجام يك كار باعث مي‌شود تا احساس كنيم در اين زمينه توانايي كافي را نداريم يا به‌عبارت‌ديگر اعتمادبه‌نفس خود را از دست خواهيم داد. به ميزاني كه اين شكست شديدتر باشد و يا در موضوع مهم‌تري شكست خورده باشيد، اعتمادبه‌نفس‌تان بيشتر دچار آسيب خواهد شد.

مقايسه نابجا

گاهي اوقات فرد خود را با الگوهاي نامناسبي مقايسه مي‌كند و به خاطر اينكه توانايي‌هاي خود را به‌اندازه آن‌ها نمي‌بيند دچار مشكل در اعتمادبه‌نفس مي‌شود. اين درحاليست كه شما همواره در مقايسه خود با يك الگو مي‌بايست به ميزان تناسب خودتان با وي توجه داشته باشيد.

راهكارهايي براي افزايش اعتماد به نفس

تجربه كنيد

اصلي‌ترين دليل اعتمادبه‌نفس پايين اين است كه فرد تصور مي‌كند از پس انجام كار خاصي برنخواهد آمد. پس نخستين قدمي كه براي افزايش اعتمادبه‌نفس مي‌بايست برداريد اين است كه دست از فكر كردن برداريد و به‌جاي آن شروع به عمل كنيد.

هنگامي‌كه خود را مشغول انجام فعاليتي مي‌كنيد اولاً متوجه اين موضوع خواهيد شد كه برخلاف تصورتان توانايي انجام آن كار را داريد و ثانياً مي‌توانيد با كسب تجربه نقاط ضعف خود را برطرف كنيد، از بين رفتن اين نقاط ضعف باعث بالاتر رفتن اعتماد به نفس‌تان خواهد شد.

افزايش مهارت

اگر در يك زمينه خاص اعتمادبه‌نفس پاييني داريد، سعي كنيد تا جاي ممكن از طريق مطالعه، تمرين و يا هر روش ديگري كه به ذهنتان مي‌رسد مهارت‌هاي خود را در آن زمينه پرورش دهيد. همان‌طور كه گفته شد دليل اصلي اعتمادبه‌نفس پايين اين است كه فرد احساس مي‌كند به حد كافي توانايي ندارد. درنتيجه شما با افزايش مهارت‌هايتان مي‌توانيد اين باور را در خود ضعيف كنيد.

كنترل افكار و احساسات

افرادي كه اعتمادبه‌نفس پاييني دارند در حين انجام يك كار دائماً احساس مي‌كنند كه به‌خوبي از پس آن برنمي‌آيند و احتمالاً ديگران آن‌ها را سرزنش يا مسخره خواهند كرد. وجود چنين افكاري باعث خواهد شد تا دچار اضطراب و نگراني شده و به دنبال اين اضطراب به‌واقع توانايي‌هاي‌تان براي فعاليت كاهش پيدا مي‌كند.

به همين خاطر يكي از راهكارهاي مهمي كه براي بالا بردن اعتمادبه‌نفس بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه سعي كنيد افكار و احساسات منفي خود را كنترل كنيد. براي رسيدن به اين هدف مي‌توانيد به تجربيات مثبتي كه داشته‌ايد فكر كنيد و يا از روش‌هايي مانند تنفس عميق يا تكنيك‌هاي آرام‌سازي استفاده كنيد. اما اگر احساس مي‌كنيد قادر نيستيد احساسات منفي خود را كنترل كنيد بهتر است در اين زمينه از يك روانشناس كمك بگيريد.

تعيين هدف و برنامه‌ريزي

يكي از راهكارهايي كه مي‌توانيد براي افزايش اعتمادبه‌نفس از آن استفاده كنيد اين است كه اهداف و پيشرفت‌هاي خود را قابل بررسي كنيد. براي اين كار هدفي كه داريد را به‌دقت مشخص كنيد و سپس يك خط پايه براي توانايي‌هاي حال حاضر خود در نظر بگيريد.

براي مثال ممكن است شما به اين نتيجه برسيد كه هيچ توانايي براي رسيدن به هدف خود نداريد و يا توانايي‌هاي شما در حد مقدماتي است. سپس براي رسيدن به هدف خود برنامه‌ريزي كنيد و پس از مدتي مجدداً توانايي‌هاي خود را بررسي كرده و ثبت كنيد. اين كار به شما كمك خواهد كرد تا متوجه پيشرفتي كه به‌مرور زمان در حال دستيابي به آن هستيد باشيد و از اين طريق نگاه بهتري به توانايي‌هاي خود داشته باشيد.

افزايش اعتماد به نفس |  اهميت مشاوره

اعتمادبه‌نفس ضعيف مي‌تواند مشكلات بسياري را براي شما ايجاد كند. افرادي كه دچار اين مشكل هستند معمولاً احساس ناتواني و افسردگي را تجربه مي‌كنند و به‌سختي براي انجام كاري اقدام مي‌كنند. باور نداشتن به توانايي‌ها باعث خواهد شد تا هنگامي‌كه كاري را شروع مي‌كنيد نيز دائماً دچار اضطراب باشيد و با توجه به تأثيري كه اضطراب در كاهش تمركز دارد آن‌ها نمي‌توانند به‌درستي از توانايي‌هاي خود براي دستيابي به هدف موردنظرشان استفاده كنند. اين كار باعث ايجاد چرخه معيوبي مي‌شود كه اضطراب باعث كاهش توانايي‌هاي فرد شده و از اين طريق اعتمادبه‌نفس وي را با مشكلات بيشتري مواجه مي‌كند؛ از طرف ديگر اعتماد به‌نفس پايين باعث افزايش اضطراب در حين انجام فعاليت‌هاي مختلف مي‌شود.

در كنار تمامي اين مشكلات مي‌توان گفت اعتمادبه‌نفس پايين باعث خواهد شد تا فرد احساس خوبي نسبت به خود و مسائل مختلف زندگي نداشته باشد. به همين خاطر در شرايطي كه شما يا هر يك از اطرافيانتان درگير اين مشكل هستيد بهتر است براي درمان آن اقدام نماييد. گاهي اوقات باور نداشتن فرد به توانايي‌هاي خود به‌اندازه‌اي است كه او به‌تنهايي نمي‌تواند براي افزايش اعتمادبه‌نفس اقدامي انجام دهد. در اين شرايط بهتر است از يك روانشناس در اين زمينه كمك بگيريد. متخصصين به شما كمك خواهند كرد تا افكار و باورهاي منفي كه درزمينهٔ اعتماد به توانايي‌هاي خود داريد را شناسايي كرده و همين‌طور راهكارهايي را براي برطرف كردن آن‌ها به شما آموزش خواهند داد.

براي دريافت مشاوره در زمينه روابط مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني شغلي از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

با توجه به شرايط زندگي هر فرد و همين‌طور دليل كاهش اعتمادبه‌نفس مي‌توان از راهكارهاي مختلفي مثل افزايش تجربه يا تغيير باورهاي منفي استفاده كرد. اما به‌طوركلي تلاش براي انجام آنچه از آن مي‌ترسيد و افزايش تجربه راهكاريست كه در بسياري از مواقع مي‌تواند كمك‌كننده باشد.

   

منبع : افزايش اعتماد به نفس

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۳:۰۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

هر انساني نيازمند يك رابطه سالم هست. اما گاهي افراد نامناسبي را براي رسيدن به اين خواسته انتخاب مي‌كنيم و يا راهكارهاي مناسبي كه بتوانند ما را به چنين رابطه‌اي برسانند را نمي‌شناسيم. رابطه سالم به‌خودي‌خود ايجاد نمي‌شود و اين شما هستيد كه مي‌بايست هنر ايجاد چنين ارتباطاتي را داشته باشيد. اگر به هر دليلي احساس مي‌كنيد رابطه عاطفي شما از آنچه مي‌خواهيد فاصله دارد و يا نمي‌توانيد يك رابطه سالم و طولاني‌مدت براي خود ايجاد كنيد، بهتر است در اين زمينه از يك مشاور متخصص كمك بگيريد. مشاورين به شما كمك مي‌كنند تا رفتارهاي اشتباه يا نقاط ضعف خود و طرف مقابل را بشناسيد و براي بهبود آن‌ها اقدام نماييد.

 

 

 منبع : رابطه سالم

 

ويژگي‌هاي يك رابطه سالم

براي داشتن يك رابطه سالم ابتدا مي‌بايست با ويژگي‌هاي اين شكل از رابطه آشنا باشيم. سعي كنيد اين ويژگي‌ها را در رابطه خود بررسي كنيد و به اين سؤال پاسخ دهيد كه هريك از آن‌ها تا چه ميزان در رابطه شما وجود دارد؟ از اين طريق خواهيد توانست بخش‌هايي از رابطه كه نياز به توجه بيشتر دارند را شناسايي كنيد. بعضي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي يك رابطه سالم عبارتند از:

احساس آرامش و رضايت

رابطه عاطفي سالم به شما احساس آرامش و رضايت‌خاطر خواهد داد. درواقع روابط سالم منبعي هستند كه انرژي و آرامش رواني را براي شما به همراه مي‌آورند. درنتيجه اولين و ساده‌ترين ويژگي يك رابطه موفق اين است كه شما از بودن در آن احساس خوبي داشته باشيد. البته اين موضوع به معناي آن نيست كه افراد داراي رابطه عاطفي سالم هرگز دچار مشكل نمي‌شوند و رابطه آن‌ها همواره شكلي مثبت دارد، بلكه به معناي آن است كه در اكثر مواقع آن‌ها احساس مثبتي را به يكديگر منتقل مي‌كنند.

ابراز علاقه و محبت

يكي ديگر از ويژگي‌هاي مهم يك رابطه سالم ابراز علاقه طرفين به يكديگر است. كساني كه به يكديگر علاقه دارند محبت را در كلام و همين‌طور رفتار به يكديگر منتقل مي‌كنند و به عبارتي اين اطمينان را در يكديگر ايجاد مي‌كنند كه طرف مقابل به آن‌ها علاقه دارد.

احترام متقابل در رابطه سالم

احترام به طرف مقابل و حفظ حرمت‌ها يكي ديگر از ويژگي‌هايي است كه يك رابطه عاطفي موفق مي‌بايست داشته باشد. وجود اختلاف‌نظر و تفاوت ميان همه افراد موضوعي طبيعي است. بااين‌حال آنچه يك رابطه مطلوب را از روابط بيمار جدا مي‌كند اين است كه در اين روابط طرفين به تفاوت‌هايي كه با يكديگر دارند احترام مي‌گذارند و هيچ‌يك از آن‌ها سعي نمي‌كند ديگري را شبيه به خود كرده يا او را به دليل طرز فكر و رفتارش مسخره كند.

ارتباط متقابل

يكي از شايع‌ترين مشكلات روابط ناسالم اين است كه در اين روابط صرفاً يكي از طرفين براي جلب رضايت و آرامش طرف مقابل تلاش مي‌كند. اين موضوع به‌تدريج باعث خواهد شد تا فرد احساس خستگي كرده و دير يا زود از ادامه رابطه صرف‌نظر كند. اما در روابط سالم هر دو طرف براي جلب رضايت و موفقيت يكديگر تلاش مي‌كنند.

تلاش براي رشد و پيشرفت

يكي از نشانه‌هاي عشق واقعي اين است كه طرفين در كنار رابطه عاطفي كه با يكديگر دارند براي رشد و پيشرفت يكديگر تلاش مي‌كنند و مانعي براي يكديگر در اين زمينه‌ها ايجاد نمي‌كنند. به عبارتي هر دو طرف سعي مي‌كنند تا آنچه در توان دارند براي موفقيت بيشتر طرف مقابل انجام دهند. براي آشنايي با روانشناسي عشق كليك كنيد.

اعتماد متقابل در رابطه سالم

باور به صداقت و تعهد طرف مقابل يكي از ويژگي‌هاي اساسي است كه در يك رابطه سالم وجود دارد. در اين روابط اعضا به يكديگر اعتماد كامل دارند و هيچ‌يك از آن‌ها سعي نمي‌كند با ايجاد محدوديت در زندگي يا بررسي حريم شخصي طرف مقابل نگراني‌هاي خود را از بين ببرد.

همدلي و همراهي

درك احساس يكديگر و همراهي كردن در شرايط سخت را مي‌توان يكي از مهم‌ترين نشانه‌هاي يك رابطه سالم دانست. در يك رابطه سالم هنگامي‌كه يكي از طرفين دچار مشكل يا ناراحتي مي‌شود ديگري به او براي بهبود حال روحي كمك خواهد كرد و همين‌طور به وي نشان خواهد داد كه متوجه شرايط روحي و نگراني‌هاي او هست.

صداقت در رابطه سالم

پنهان‌كاري، دروغ يا فريب هرگز در يك رابطه سالم جايي ندارند. در اين روابط طرفين با يكديگر درنهايت صداقت برخورد مي‌كنند. زيرا باور دارند طرف مقابل، آن‌ها را همان‌گونه كه هستند دوست دارد و نيازي نيست تا چيزي را از وي مخفي نگه دارند.

احترام به آزادي‌هاي فردي

افرادي كه يك رابطه عاطفي سالم را تجربه مي‌كنند تمامي ساعات شبانه‌روز را با يكديگر نمي‌گذرانند، بلكه هر يك از آن‌ها زمان‌هايي را براي اختصاص به ساير مشغوليت‌هاي زندگي اختصاص مي‌دهد. برعكس در يك رابطه بيمارگون يكي از طرفين يا هردوي آن‌ها به دليل احساس ناامني كه دارد سعي مي‌كند تا همواره شريك عاطفي را در كنارش نگه دارد و دوري از او باعث ايجاد اضطراب و نگراني در فرد خواهد شد.

 

 

چطور يك رابطه سالم داشته باشيم؟

ابراز محبت

براي داشتن يك رابطه سالم سعي كنيد در كلام و رفتارتان نسبت به طرف مقابل محبت داشته باشيد. اگرچه برخي افراد اهميتي به كلام محبت‌آميز نمي‌دهند و حتي اين تصور وجود دارد كه نشان ندادن محبت بيشتر مي‌تواند طرف مقابل را به سمت آن‌ها جلب كند! مشاورين خانواده معتقدند با استفاده از كلام و رفتار محبت‌آميز مي‌توانيد دلگرمي و آرامش را به طرف مقابل هديه كرده و او را تا حد زيادي نسبت به رابطه اميدوار نگه داريد.

انعطاف‌پذير باشيد

يكي از اشتباهات رايج بسياري از افراد اين است كه تصور مي‌كنند نظرات آن‌ها صحيح‌تر از ديگران است و به همين خاطر تلاش مي‌كنند تا طرف مقابل را به صورتي كه مي‌خواهند تغيير دهند. علاوه بر اينكه شما هرگز موفق نمي‌شويد شخصيت كسي را عوض كنيد اين رفتار باعث خواهد شد تا طرف مقابل‌تان از شما رنجيده و رابطه شما دچار مشكلات جدي شود. به همين خاطر سعي كنيد در يك رابطه انعطاف داشته باشيد و به طرف مقابل‌تان اين احساس را بدهيد كه او را به همان صورتي كه هست دوست داريد و مي‌پذيريد.

براي به دست آوردن رابطه سالم صحبت كنيد

يكي از توانايي‌هاي زوجيني كه رابطه مثبتي با يكديگر دارند اين است كه آن‌ها به‌خوبي مي‌توانند راجع به موضوعات مختلف با يكديگر صحبت كرده و به يك نتيجه مشترك برسند. صحبت كردن از خواسته‌ها و ناراحتي‌ها يكي از مهم‌ترين نكاتي است كه براي داشتن يك رابطه مطلوب بايد به آن توجه داشته باشيد. اگر احساس مي‌كنيد به هر دليلي نمي‌توانيد با طرف مقابل‌تان بر سر مسائل مختلف صحبت كرده يا راجع به موضوعي به تفاهم برسيد، بهتر است در اين زمينه از يك مشاور متخصص كمك بگيريد.

خاطرات مشترك ايجاد كنيد

يكي از راهكارهاي ايجاد علاقه و همين‌طور عمق بخشيدن به رابطه اين است كه با شريك ‌احساسي‌تان خاطرات شيريني داشته باشيد. خاطرات تأثير بسياري در ايجاد صميميت ميان انسان‌ها دارند. به همين خاطر اگر به دنبال ساختن يك رابطه سالم هستيد سعي كنيد تا جاي ممكن خاطرات شيريني را در كنار طرف مقابل رقم بزنيد.

به علاقه‌مندي‌هاي يكديگر توجه كنيد

توجه نشان دادن به موضوعاتي كه براي طرف مقابل شما اهميت دارند مي‌تواند مزاياي بسياري داشته باشد. هنگامي‌كه شما به اين موضوع اهميت مي‌دهيد در درجه اول اين پيغام را به شريك احساسي‌تان مي‌رسانيد كه او و خواسته‌هايش براي شما اهميت دارند و همچنين اين موضوع باعث خواهد شد تا شما بيشتر با دنياي ذهني و احساسي طرف مقابلتان آشنا شويد.

در رابطه سالم از قهر يا تهديد اجتناب كنيد

يكي از نشانه‌هاي يك رابطه نامطلوب اين است كه يكي از طرفين دائماً ديگري را به برهم زدن رابطه تهديد مي‌كند و يا به بهانه‌هاي مختلف براي مدتي قهر مي‌كند. اين‌گونه رفتارها دير يا زود باعث خواهد شد تا شريك احساسي شما خسته شده يا حتي تصميم بگيرد رابطه را پايان بدهد.

درنتيجه سعي كنيد از رفتارهاي منفي مانند قهر، دعوا يا تهديد طرف مقابل هرگز استفاده نكنيد. اگر موضوعي شما را ناراحت مي‌كند بهتر است تلاش كنيد براي آن راه‌حلي سازنده پيدا كنيد. رفتارهاي منفي هيچ پيغامي براي حل كردن مشكلات به طرف مقابل شما منتقل نخواهند كرد.

همدلي داشته باشيد

همان‌طور كه گفته شد يكي از مهم‌ترين مسائلي كه براي داشتن يك رابطه سالم مي‌بايست به آن توجه داشته باشيد اين است كه با شريك احساسي‌تان همدلي داشته باشيد. سعي كنيد احساسات و خواسته‌هاي او را درك كنيد و رفتار خود را بر اساس آن‌ها تنظيم كنيد. اين كار باعث مي‌شود تا طرف مقابل در كنار شما احساس رضايت و آرامش داشته و درنتيجه براي حفظ يا بهبود رابطه تلاش خواهد كرد.

به نشانه‌هاي غيركلامي توجه كنيد

شناخت نشانه‌هاي غير‌كلامي به شما كمك مي‌كند پيش از اينكه شريك احساسي‌تان از چيزي صحبت كند شما متوجه احساسات و حالات وي باشيد. اين موضوع علاوه بر اينكه در همدلي كردن و شناخت موقعيت‌هاي مختلف به شما كمك مي‌كند باعث ايجاد احساس نزديكي ميان شما مي‌شود.

 

 

رابطه سالم و نقش مشاوره

همه ما گاهي در يك رابطه عاطفي دچار شك و ترديد مي‌شويم كه آيا شخص مناسبي را براي خود انتخاب كرده‌ايم يا خير؟ برخي مواقع نيز ممكن است احساس كنيم متوجه دليل مشكلات رابطه نشويم و يا به‌تنهايي قادر به حل كردن آن‌ها نباشيم. در چنين شرايطي معمولاً به دنبال مشورت گرفتن از ديگران خواهيم بود. اما متأسفانه برخي اوقات افرادي كه براي مشورت انتخاب مي‌كنيم راهكار صحيحي به ما ارائه نمي‌كنند. جانب‌داري، حسادت يا نداشتن علم و تجربه كافي باعث خواهد شد تا آن‌ها نتوانند به شكل مناسبي به شما كمك كنند.

علاوه بر اين گاهي به دليل ترس از قضاوت شدن يا محرمانه دانستن برخي از مسائل نمي‌خواهيم با نزديكانمان راجع به آن صحبت كنيم. به همين خاطر معمولاً توصيه مي‌شود كه اگر به دنبال رفع مشكلات در يك رابطه عاطفي هستيد و يا مي‌خواهيد كيفيت رابطه خود را بيشتر كنيد بهتر است در اين زمينه از يك مشاور متخصص كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد. مشاورين در كنار علم و تجربه‌اي كه براي كمك به مشكل شما دارند اين مزيت را دارند كه شما مي‌توانيد بدون ترس از قضاوت شدن با آن‌ها صحبت كنيد و همچنين مطمئن باشيد كه آن‌ها جانب‌دارانه به مشكلات شما نگاه نمي‌كنند.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

 

سؤالات متداول

احساس آرامش و رضايت خاطر هر دو طرف، اعتماد و تلاش متقابل براي موفقيت ازجمله ويژگي‌هاي يك رابطه سالم هستند.

   

 منبع : رابطه سالم

 :: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۷:۴۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز مشاوره خانواده در زنجان كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ مشكلات خانوادگي و زوجي يكي از عمده‌ترين مسائلي هستند كه باعث مي‌شوند افراد به مراكز مشاوره و سلامت روان مراجعه كنند. خانواده درمانگران و زوج درمانگران آموزش ديده در حوزه‌هاي روان شناسي و روان پزشكي تلاش مي‌كنند تا به ارتقاي مهارت‌هاي زندگي در افراد و بهبود ارتباطات بين اعضاي خانواده كمك كنند و بهداشت روان تك تك اعضا را بهبود ببخشند. اگر شما در زنجان زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره خانواده در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.همچنين براي مشاوره با بهترين درمانگران متخصص در زمينه خانواده با شماره هاي درج شده مي‌توانيد تماس بگيريد.

 

منبع :   مشاوره خانواده زنجان 

 

 

 

مشاوره خانواده يا خانواده درماني چيست؟

مشاوره خانواده يا همان خانواده درماني يكي از زير شاخه‌هاي روانشناسي است كه به طور خاص در زمينه بهبود زندگي و روابط خانوادگي تلاش مي‌كند. مراجعه به خانواده درمانگر تنها به كساني كه دچار مشكلات و اختلافات خانوادگي هستند اختصاص ندارد و شما براي بهبود و ارتقاي كيفيت زندگي خود نيز مي‌توانيد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنيد. اين جلسات مشاوره معمولاً با حضور تك تك اعضاي خانواده برگزار شده و روي روابط هريك از اعضا با ديگران كار مي‌كند تا نقايص رفتاري موجود بيشتر بررسي شده و با تمرين كردن اصلاح شوند.

براي آگاهي بيشتر درباره روند دريافت مشاوره خانواده و ويژگي هاي خانواده سالم كليك كنيد.

چه كساني بايد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنند؟

همان طور كه گفته شد مراجعه به مشاوره خانواده تنها به افرادي كه دچار تعارضات جدي در زندگي خود هستند اختصاص ندارد. بلكه شما مي‌توانيد براي افزايش كيفيت زندگي خانوادگي خود نيز از راهنمايي‌هاي يك متخصص كمك بگيريد. با اين حال هنگام بروز مشكلات زير نيز مراجعه به خانواده درمانگر مي‌تواند كمك شاياني را به شما نمايد.

ـ وجود تعارض و اختلافات شديد بين زن و مرد (براي يافتن ريشه اختلافات خانوادگي كليك كنيد)

– وجود اعتياد در يكي از اعضاي خانواده ( براي آشنايي با تاثير اعتياد بر خانواده كليك كنيد)

– درگيري يك يا چند نفر از اعضاي خانواده با يك اختلال رواني نظير افسردگي يا اضطراب

– بروز بحران‌هاي جدي در خانواده نظير مرگ يكي از اعضا يا ابتلا به يك بيماري كشنده

– ناتواني در مديريت دعواي بين خواهر و برادرها

– چالش‌هاي تربيتي بين زن و مرد در زمينه تربيت فرزندان

– خيانت يكي از زوجين و يا هر دو

– اختلاف در تربيت و مشكلات با نوجوان ( براي آشنايي با روانشناسي نوجوان كليك كنيد)

– اختلاف بر سر ازدواج فرزندان (براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد)

-مشكلات و اختلافات در تربيت فرزند ( براي آشنايي با بهترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد)

و…

براي اطلاع از شرايط مشاوره خيانت به همسر و راهكارهاي بخشش خيانت همسر كليك كنيد.

مراكز معتبر مشاوره‌خانواده چه ويژگي‌هايي دارند؟

متاسفانه در اين روزها علاوه بر فارغ التحصيلان روانشناسي، افرادي با ادعاي پوشالي اقدام به مشاوره دادن مي‌كنند كه از علم و تخصص كافي در اين زمينه برخوردار نيستند. به همين دليل لازم است قبل از اينكه مشكلات و موضوعات خانوادگي خود را با مشاوران در ميان بگذاريد از اعتبار و تخصص مركز مشاوره مدنظر خود و روانشناسان آن اطمينان كافي كسب كنيد. از جمله ويژگي‌هاي يك مركز مشاوره خانواده معتبر مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

– مراكز مشاوره خانواده معتبر داراي مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي يا سازمان بهزيستي كشور هستند.

– روانشناساني كه در مراكز مشاوره معتبر فعاليت مي‌كنند حداقل از مدرك كارشناسي ارشد برخوردارند و در حيطه‌هاي مرتبط با زوج و خانواده آموزش‌هاي ويژه ديده‌اند.

– در مراكز مشاوره خانواده معتبر از جديدترين روش‌هاي درماني استفاده مي‌شود و اعضاي آن از نظر علمي به روز هستند.

– مراكز معتبر از تجهيزات كافي براي ارزيابي و تشخيص مشكلات روان برخوردار است و شما مي‌توانيد در آن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تست‌هاي مرتبط با اختلالات رواني را انجام دهيد.

آدرس مراكز مشاوره خانواده در زنجان

مركز مشاوره خانواده آنيسا زنجان، چهارراه سعدي، كوچه قلعه، ساختمان شفا، طبقه 5
مركز مشاوره خانواده نيك در زنجان زنجان، دروازه رشت، اول خيابان صفا، بن بست ثمين تاب، ساختمان 23، طبقه 2 غربي
مركز مشاوره خانواده برهان زنجان، سعدي وسط، كوچه قدير، پلاك 1/1، واحد 10
مركز مشاوره خانواده افق زنجان، ميدان انقلاب، پشت سينما قدس سابق، كوچه جاويد، ساختمان پارس، طبقه 2
مركز مشاوره خانواده آفرينش زنجان، سعدي وسط، كوچه موسوي، پلاك 11، طبقه سوم
مركز مشاوره خانواده پياژه زنجان، جاده پائين كوه، اراضي مصلا، خيابان ده متري ششم، قطعه 97
مركز مشاوره خانواده رشد در زنجان زنجان، سعدي وسط، كوچه موسوي، پلاك 11، جنب باشگاه سفير، طبقه سوم
مركز مشاوره خانواده آتيه زنجان، چهارراه سعدي، كوچه قلعه، ساختمان البرز، طبقه‌ي 5، واحد 30

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

   

منبع :   مشاوره خانواده زنجان

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۲:۳۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

نحوه برخورد با مردان بي توجه براي بسياري از خانم‌هاي درگير با اين موضوع تبديل به سوالي جدي شده است. همه ما نياز داريم تا فردي را دوست داشته باشيم و به همان ميزان كه محبت و توجه خود را به وي نشان مي‌دهيم، از او نيز محبت دريافت كنيم. با اين حال گاهي اوقات شما متوجه اين موضوع مي‌شويد كه همسرتان چندان كه بايد به شما توجهي ندارد. در چنين شرايطي شما نياز داريد تا اطلاعاتي را در ارتباط با نحوه برخورد با مردان بي توجه به دست آوريد تا رابطه عاطفي خود را به شرايط مطلوب بازگردانيد. براي رسيدن به اين درخواست بهتر است در درجه اول از اين موضوع مطمئن شويد كه آيا واقعاً همسرتان نسبت به شما بي توجه است و يا اين شما هستيد كه بيش از حد به رفتارهاي وي حساسيت نشان مي‌دهيد؟ در ادامه به بررسي بيشتر اين موضوع مي‌پردازيم.

 

منبع : برخورد با مردان بي توجه 

برخورد با مردان بي توجه

نحوه برخورد و رفتار شما با همسرتان در شرايطي كه احساس مي‌كنيد او توجه كافي نسبت به شما و زندگي مشتركتان ندارد يكي از موضوعاتي است كه مي‌تواند تأثير بسياري در بهبود يا آسيب ديدن زندگي مشترك شما داشته باشد. رفتارهايي مانند لجبازي يا مقابله به مثل مي‌تواند ارتباط شما را بدتر از آن چيزي كند كه در ابتدا وجود داشته و در عين حال برخورد سازنده شما مي‌تواند باعث اصلاح رفتار همسرتان شود.

تجربه نشان داده در برخي مواقع اين خانم‌ها هستند كه با حساسيت بيش از حد در روابط عاطفي به اشتباه تصور مي‌كنند همسرشان توجهي به آنها ندارد. به همين خاطر شايد بهتر باشد هنگامي كه با چنين احساسي درگير مي‌شويد براي روشن شدن شرايط و يادگيري راهكارهايي در ارتباط با نحوه برخورد با مردان بي توجه از يك مشاور خانواده كمك بگيريد. مشاورين با شنيدن صحبت‌هايتان مي‌توانند تصوير روشن‌تري از آنچه به واقع در زندگي مشترك شما در حال رخ دادن است به شما نشان دهند.

 

 

بهترين نحوه برخورد با مردان بي توجه

شرايط را بسنجيد

در نخستين قدم بهتر است شرايط را بسنجيد و تصوير روشني از وضعيت موجود تهيه نماييد. براي مثال آيا همسرتان همواره اين خصوصيت را داشته يا از جايي به بعد نسبت به شما بي توجه شده است؟ اگر فكر مي‌كنيد همسرتان هميشه نسبت به شما بي توجه نبوده، با خود به اين سؤال پاسخ دهيد كه چه اتفاقي باعث بي توجهي او شده است؟ اگر رفتاري از جانب شما يا هر نقصي در زندگي مشتركتان او را دلسرد كرده بهتر است براي رفع آن اقدام نماييد. اما اگر بي توجهي او به دليل مشغله‌هاي كاري يا ناراحتي از موضوعي مانند سوگ يا شكست در يك زمينه خاص است بهتر است به جاي تمركز بر بي توجهي همسرتان در اين شرايط او را حمايت كنيد.

با همسرتان صحبت كنيد

اگر احساس مي‌كنيد همسرتان چندان كه بايد به شما توجه ندارد بهتر است در اين باره با او صحبت كنيد. همواره به اين موضوع توجه داشته باشيد كه صحبت كردن اصلي‌ترين وسيله ارتباطي ميان شما و همسرتان است. تصورات اشتباهي مانند اينكه او بايد بدون صحبت كردن متوجه ناراحتي شما و دلايل آن شود را از ذهنتان پاك كنيد و با صراحت راجع به آنچه تصور مي‌كنيد با همسرتان صحبت نماييد. صحبت در بسياري از مواقع باعث خواهد شد تا بسياري از سوتفاهم‌ها ميان شما از بين رفته و با دلايل همسرتان نيز آشنا شويد.

برخورد با مردان بي توجه | دلايل را پيدا كنيد

پس از اينكه شرايط را به دقت بررسي كرديد و با همسرتان نيز راجع به احساسات خود صحبت كرديد مي‌بايست بادقت دلايل بي توجهي همسرتان را براي خود مشخص كنيد و سعي كنيد تا اين دلايل را از بين ببريد. براي مثال ممكن است پس از صحبت با همسرتان به اين نتيجه برسيد كه مي‌بايست زمان‌هاي بيشتري را به صحبت از احساسات خود با همسرتان اختصاص دهيد و يا مي‌بايست برخي رفتارهايتان كه باعث ناراحتي او شده را كنار بگذاريد. سعي كنيد تا جاي ممكن با دقت بيشتري اين دلايل را مشخص كرده و براي برطرف كردن آنها برنامه ريزي داشته باشيد. اگر احساس مي‌كنيد راهكارهاي مناسب براي برطرف كردن اين دلايل را نمي‌دانيد مي‌توانيد از روانشناسان خانواده در اين زمينه كمك بگيريد.

زبان همسرتان را بشناسيد

توجه داشتن به طرف مقابل مي‌تواند در ذهن هريك از ما معنايي متفاوت با ديگري داشته باشد. براي مثال ممكن است همسر شما نسبت به ظاهرتان بي توجه باشد اما تلاش خود براي رفاه شما را به منزله توجه بداند و يا بسياري از مردان در بيان احساسات خود دچار ضعف هستند و ترجيح مي‌دهند توجهشان را در رفتار نشان دهند. در اين شرايط اين شما هستيد كه مي‌بايست زبان بيان توجه و علاقه در همسر خود را شناخته و خود را با آن تطبيق دهيد. البته مي‌توانيد با او صحبت كرده و از وي بخواهيد در كنار تطبيق يافتن شما با تفكرات او، همسرتان نيز به شما و نوع ابراز توجهي كه مي‌پسنديد اهميت بدهد.

برخي از زوجين در چنين شرايطي به اين نتيجه مي‌رسند كه دنياي آنها و همسرشان با يكديگر تفاوت بسياري داشته و هرگز نمي‌توانند زبان مشتركي ميان خود پيدا كنند. با توجه به اينكه اين باور مي‌تواند تا حد زيادي كيفيت زندگي مشترك شما را تحت تأثير خود قرار دهد بهتر است براي جلوگيري از آن از يك مشاور كمك بگيريد. روانشناسان خانواده به شما كمك خواهند كرد تا با استفاده از راهكارهاي مشخصي دستيابي به يك درك مشترك را ميان خود افزايش دهيد.

برخورد با مردان بي توجه | هويت مستقل داشته باشيد

اگر مي‌خواهيد با ناديده گرفته شدن از جانب همسرتان مبارزه كنيد بهتر است تلاش كنيد تا هويتي ثابت براي خود داشته باشيد. همه ما براي افرادي كه كمتر دنباله روي ديگران هستند و براي خود اصول مشخصي دارند احترام بيشتري قائل هستيم. البته به اين مسئله نيز توجه داشته باشيد كه داشتن اصول مشخص در زندگي و پايبندي به آنها به معناي بي توجهي به نظرات ديگران يا عدم انعطاف پذيري و گذشت نيست. بلكه صرفاً به اين معناست كه شما خود را در رضايت ديگران غرق نكنيد و به همسرتان نشان دهيد كه در چالش‌هاي زندگي مي‌تواند روي شما و نظراتتان حساب كند.

تلاش‌هاي همسرتان را تشويق كنيد

اگر رفتار شما همسرتان را به اين نتيجه برساند كه هرگز نمي‌تواند تغييري در شما ايجاد كند اين موضوع تبديل به دليلي براي بي توجهي خواهد شد. در نتيجه سعي كنيد با ايجاد تغييراتي در رفتار خود به او اين پيام را بدهيد كه نظراتش براي شما ارزشمند هستند و به آنها توجه خواهيد كرد. حتي اگر احساس مي‌كنيد خواسته يا نظر همسرتان برخلاف ميل شماست و نمي‌خواهيد آن را عملي كنيد بهتر است از او بابت توجه و نظراتش تشكر كنيد و دلايل خود را براي عمل نكردن به نظراتش بيان كنيد. اما بد نيست گاهي و در برخي مسائل برخلاف ميل باطنيتان به خواسته همسر خود توجه كنيد.

از مشاورين كمك بگيريد

اگر احساس مي‌كنيد نمي‌توانيد به تنهايي دلايل بي توجهي همسر خود را پيدا كنيد و يا راهكارهايي كه تا به حال از آنها استفاده كرده‌ايد تغييري در شرايط ايجاد نكرده بهتر است در اين زمينه از يك روانشناس خانواده كمك بگيريد. مشاورين به دليل تخصص و تجربه‌اي كه در زمينه برخورد با اين مشكلات دارند مي‌توانند راهكارهاي مناسبي را به شما ارائه كنند. علاوه بر اين آن‌ها مي‌توانند از طريق صحبت با شما و همسرتان آسيب‌ها و مشكلات ريشه‌اي كه خود را در رفتارهايي مانند بي توجهي نشان مي‌دهد پيدا كرده و از طريق رفع آنها كيفيت ارتباط ميان شما و همسرتان را بهبود ببخشند. براي دريافت مشاوره خانواده كليك كنيد.

نحوه برخورد با مردان بي توجه | تصميم براي آينده رابطه

بي توجهي طرف مقابل گاهي مي‌تواند شما را به اين نتيجه برساند كه بهتر است به رابطه خود خاتمه بدهيد. اگرچه ارتباط با افرادي كه محبت و توجهشان نسبت به شما را به خوبي نشان مي‌دهند يكي از حقوق طبيعي هر فردي است با اين حال بهتر است براي جلوگيري از به پايان رسيدن رابطه و فشار رواني كه جدايي برايتان ايجاد خواهد كرد تا جاي ممكن تلاش خود را براي بهبود رابطه انجام دهيد. اما اگر احساس مي‌كنيد ادامه اين رابطه ديگر برايتان ممكن نيست بهتر است جدايي از همسرتان را براساس اصول مشخصي پيش ببريد تا آسيب كمتري از اين شرايط ببينيد.

در اولين قدم به خوبي جوانب مختلف تصميم خود را بررسي كنيد و مزايا و معايب آن را در نظر بگيريد. اگر احساس مي‌كنيد مزاياي جدايي بيشتر از ادامه رابطه است در اين باره با همسرتان صحبت كنيد. احساسات خود و تصميمتان را با وي درميان بگذاريد و از او بخواهيد تا او نيز در اين زمينه نظراتش را بيان كند. گاهي اوقات وقتي همسرتان متوجه شود رفتارش تا چه حد باعث آزار شما شده براي تغيير تصميم خواهد گرفت. اما اگر او تمايلي به تغيير در رفتار خود ندارد بهتر است تصميمتان را عملي كنيد. با توجه به اينكه پايان دادن به يك رابطه عاطفي آسيب‌هاي روحي بسياري را براي شما ايجاد خواهد كرد و حتي روابط آينده شما را نيز تحت تأثير قرار مي‌دهد بهتر است در اين زمينه از يك مشاور كمك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

بهتر است ابتدا با طرف مقابل بابت آنچه احساس مي‌كنيد صحبت كنيد و علاوه بر بيان احساساتتان صحبت‌هاي طرف مقابل را نيز بشنويد. همچنين تلاش براي يافتن زبان مشترك با همسر و كمك گرفتن از مشاورين خانواده نيز راهكارهاي مناسبي هستند.

ناتواني در بيان احساسات و يا نبود زبان مشترك ميان زوجين از مهمترين دلايل اين موضوع هستند. گاهي اوقات نيز برخي مردان متوجه اهميت اين مسئله براي همسرشان نيستند و به همين خاطر توجه خود را به او نشان نمي‌دهند.

   

منبع : برخورد با مردان بي توجه 

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۷:۲۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بيماري سفليس يك بيماري عفوني و مسري است كه حدود 10 ميليون نفر در جهان به آن مبتلا هستند. اين بيماري از طريق رابطه جنسي منتقل مي‌شود و نسبتا شايع است. علائم سفليس در مراحل مختلف آن متفاوت است و در صورت عدم درمان مشكلات و پيامدهاي جدي را به همراه خواهد داشت. با تشخيص به موقع مي‌توان اين بيماري را به راحتي درمان كرد؛ پس بهتر است از علائم و نشانه‌ها و همچنين راه‌هاي پيشگيري از آن اطلاع داشته باشيد. در ادامه مقاله به بررسي كامل بيماري سفليس مي‌پردازيم.

 

منبع : بيماري سفليس

بيماري سفليس چيست و چه علائمي دارد؟

سفليس يك عفونت باكتريايي است كه توسط باكتري به نام تروپونماپاليدوم ايجاد مي‌شود و در ابتدا خود را به صورت يك زخم دايره‌اي كوچك نشان مي‌دهد. شيوع بيماري سفليس در زنان رو به كاهش بوده و در مردان 5.3 برابر زنان است. اصلي‌ترين راه منتقل شدن بيماري سفليس از طريق تماس جنسي است. راه تشخيص اين بيماري از طريق خون و پيدا كردن باكتري در ضايعات ناشي از آن است. نشانه‌هاي بيماري در چند مرحله در فرد نمايان مي‌شود كه عبارتند از:

1. سفليس اوليه

در مرحله اول، حدود سه تا پنج هفته پس از تماس فرد با باكتري، زخم بدون درد و خونريزي روي اندام تناسلي، در ناحيه مقعد، سرويكس و آنوس ايجاد شده و لكه‌هاي سفيد درون دهان و گلو به نام شانكر بروز پيدا مي‌كنند. 

2. سفليس ثانويه

در مرحله‌ي دوم ضايعات پوستي در دست‌ها و پاهاي فرد بروز مي‌كند. فرد بيمار ممكن است احساس سردرد، تب خفيف، خستگي، گلو درد، تورم غدد لنفاوي، استخوان درد، احساس درد در ماهيچه و همچنين ريزش مو داشته باشد.

3. سفليس نهفته

در مرحله سوم علائم قلبي يا عصبي بروز پيدا مي‌كند كه با علائمي همانند بيماري آنفولانزا نمايان مي‌شود. خطرناك‌ترين قسمت مرحله نهان است كه در صورت عدم درمان حدود يك سال پس از اولين ابتلا رخ مي‌دهد و ممكن است 5 تا 20 سال طول بكشد و تقريبا هيچ علائمي ندارد. اما پس از بروز با علائم خطرناكي همچون نابينايي و ناشنوايي، مشكلات حافظه و تخريب بافت‌هاي بدن نمايان مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه بيماري‌هاي مقاربتي كليك كنيد.

 

تشخيص و درمان بيماري سفليس

راه تشخيص اين بيماري از طريق خون و پيدا كردن باكتري در ضايعات است. بيماري سفليس در مراحل اوليه به راحتي با دوره كوتاه مدت مصرف آنتي بيوتيك‌هايي مانند تتراسايكلين، داكسي سايكلين و تزريق پني سيلين از بين مي‌رود و درمان مي‌شود. در طول دوره درمان فرد بايد از برقراري رابطه جنسي بپرهيزيد تا دوره تمام شود. 

در صورت عدم درمان، سفليس سبب بيماري‌هاي قلبي، منژيت، سكته مغزي، زوال عقل، از دست دادن هماهنگي اعضاي بدن، بي حسي، ضايعه مغزي، كوري و حتي مرگ مي‌شود. اين بيماري بعد از 2 سال واگيردار نخواهد بود. در آزمايش‌هاي مربوط به سفليس اغلب به دنبال آنتي بادي‌هاي ضد باكتري در خون، مايعات بدن يا بافت‌ها مي‌گردند.

 

آزمايش‌هاي مربوط به سفليس

آزمايش‌هايي كه براي تشخيص سفليس انجام مي‌شود انواع متعددي دارد كه به شرح زير هستند:

1. آزمايش‌هاي غربالگري سفليس

تست VDRL: در اين آزمايش آنتي بادي فرد بررسي مي‌شود كه البته صرفا وجودش به معني بيماري سفليس نيست. اما در افراد مبتلا به سفليس نيز ديده مي‌شود. به همين دليل اين تست اختصاصيت خوب و قطعي ندارد.

تست RPR: با انجام اين آزمايش، آنتي بادي‌هايي كه بر عليه باكتري داخل بدن فرد بيمار توليد مي‌شوند‌، مورد آزمايش و بررسي قرار مي‌گيرند.

2. آزمايش‌هاي تشخيص سفليس

تست FTA-ABS: دراين تست آنتي بادي‌هاي مخصوص سفليس مورد بررسي قرار مي‌گيرند. اين تست پس از 3 تا 4 ماه اوليه در صورت ابتلا مثبت مي‌شود. يعني اگر فرد حتي مبتلا هم باشد ، تا 3 الي 4 هفته اول، آزمايش نمي‌تواند آن را تشخيص دهد. اين تست بر روي نمونه خوني يا مايع مغزي نخاعي انجام مي‌شود.

تست ميكروسكوپي: در اين تست با ميكروسكوپ مخصوص، وجود باكتري عامل سفليس در مايع مغزي نخاعي، بافت يا مايعات بدن مورد بررسي قرار مي‌گيرد. اين تست در مراحل اوليه ي بيماري از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

تست TPPA: در صورت مثبت شدن هركدام از تست‌هاي بالا، اين تست انجام مي‌شود كه اغلب براي تائيد تست‌هاي قبلي است. تست TPPA آنتي بادي‌هاي ضد باكتري را روي نمونه خوني نشان مي‌دهد.

تست  MHA-TP: اين تست هم به عنوان تائيد نهايي، زماني گرفته مي‌شود كه تست‌هاي ديگر مثبت شوند.

 

نكات مربوط به آزمايش سفليس

-در صورت مشكوك بودن و وجود علائم بيماري سفليس، فرد بايد تا زمان مشخص شدن آزمايش‌ها و دستور پزشك از داشتن رابطه ي جنسي خودداري كند. همچنين شريك جنسي‌اش نيز بايد به دستور پزشك، آزمايش‌هاي مورد نياز را انجام دهد.

-روش انجام اين آزمايش با گرفتن نمونه از محل زخم يا با خون‌گيري از ناحيه‌ي بازو يا گرفتن مايع مغزي نخاعي در موارد خاص است.

-مواد مخدر، واكسن‌ها، اندوكارديت، بيماري‌هاي خود ايمن‌، لوپوس، سل، منونوكلئوز، ايدز، لپروسي، مالاريا، هپاتيت، بيماري لايم، آرتريت روماتوئيد و گاهي بارداري، مي‌توانند جواب مثبت كاذب بوجود بياورند.

 

راه‌هاي پيشگيري از بيماري سفليس

1-استفاده از كاندوم هنگام رابطه جنسي

2-عدم مصرف مواد مخدر و مشروبات الكلي

3-نداشتن شريك‌هاي جنسي متعدد

با كمك گرفتن از مشاوره جنسي مي‌توانيد از بروز اين بيماري پيشگيري نماييد و رابطه جنسي سالم و با كيفيتي داشته باشيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

 

مشكلات ناشي از بيماري سفليس

مهم‌ترين مشكلي كه اين بيماري بوجود مي‌آورد، زخم‌هاي جبران ناپذيري‌اند كه بر روي بدن باقي مانده و شايد هيچگاه جاي آن‌ها خوب نشود. مشكلات رواني هم از ديگر عوارض اين بيماري است. سفليس مي‌تواند باعث افزايش خطر ابتلا به ايدز شود. اين خطر، سيستم ايمني و دفاعي بدن را تضعيف كرده و زخم‌هاي ناشي از سفليس را تا دو برابر افزايش مي‌دهد. يك بار مبتلا شدن به بيماري سفليس عدم ابتلاي دوباره‌ي آن را تضمين نمي‌كند. حتي پس از درمان موفق سفليس، احتمال ابتلاي مجدد آن وجود خواهد داشت.

 

سفليس مادرزادي

سفليس مادرزادي از طريق مادر به جنين منتقل مي‌شود. اگر مادر باردار به طور مداوم آزمايش سفليس بدهد و بيماري‌اش تشخيص داده شود، مي‌توان در همان دوره بارداري آن را درمان كرد. اما اگر تشخيص داده نشود و مادر مورد معالجه قرار نگيرد، نوزاد با همان بيماري كه يك عفونت ناراحت كننده و خطرناك است به دنيا مي‌آيد و با مشكلات شديد مغزي و فيزيكي روبرو مي‌شود. سفليس مي‌تواند باعث تولد نوزاد با وزن كم، زايمان زودرس و يا تولد نوزاد مرده شود.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

بله در صورتي كه اين بيماري در مراحل اوليه تشخيص داده شود، مي‌توان آن را به راحتي و با يك دوره مصرف دارو درمان كرد.

   

منبع : بيماري سفليس

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۲:۰۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شناخت زنان شايد به باور عموم كار دشواري به نظر برسد، هر چند هر مرد  و زني خصوصيات منحصر به فرد خودشان را دارند كه آن‌ها را از هم متمايز مي‌كنند، اما مي‌توان در ميان آن‌ها خصوصيات مشترك نيز يافت. اين ويژگي ها به گونه‌‍اي هستند كه زن و مرد را مكمل يكديگر ساخته و در هر كدام جهت رفع نيازهاي ديگري توانايي ها و خصيصه‌هاي خاصي را به وجود آورده است. از اين رو بايد در  زمان ازدواج، حتما نسبت به خود و جنس مخالف‌شان آگاهي لازم پيدا كنند. به كمك مطالعه و مشورت با روانشناسان خانواده و ازدواج مي‌توانند با شناخت كامل و دانايي دست به انتخاب همسر كه يكي از مهم ترين تصميمات در زندگي هر فردي است، بزنند. براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

منبع : شناخت زنان 

اهميت شناخت زنان

گفته مي شود كه زنان در مقايسه با مردان از پيچيدگي ها و نيازهاي روحي و ادراك عميق‌تري نسبت به مردها برخوردارند و به همين دليل لازم است كه مردان قبل از ازدواج، شناخت كافي و آشنايي بيشتري با اين خصوصيات و احتياجات همسر آينده خود داشته باشند تا در آينده و زندگي مشترك دچار نارضايتي و بروز تعارضات و اختلافاتي در روابط زناشويي آن‌ها نشود.

برخي از مردان گمان مي‌كنند كه شناخت يك زن و درك روحيات و خواسته‌هاي او كاري عملا غيرممكن و نشدني است؛ در حالي كه اگر بتوانند به درستي از قوه درك و همدلي و ديد يك زن از زندگي آگاهي پيدا كنند و با جنبه‌هاي مختلف خلقي و رواني او آشنا شوند، اين كار براي آن ها به سادگي خواهد بود و در زندگي مشترك با همسرشان لحظات شاد و به ياد ماندني سرشار از آسودگي خاطر و آرامش هر دو طرف را رقم خواهند زد. براي آشنايي اصول ارتباط با دختران كليك كنيد.

با احساسات و عواطف زنان آشنا شده و آن ها درك كنيد

رفتارها و واكنش‌هاي او را به دقت نگاه كنيد. كدام اتفاقات و حالت‌ها، احساسات او را بر انگيخته و باعث بروز واكنش‌هاي عاطفي در او مي‌شود؟ به طور مثال براي درك سطح احساسات او ببينيد با مشاهده يك صحنه غم انگيز در يك فيلم چقدر تحت تاثير قرار مي‌گيرد و يا نسبت به يك كودك كار كه در خيابان در حال فروختن گل است چقدر اهميت و توجه قائل مي‌شود. سطح احساسات و عواطف او را بسنجيد و ببينيد كه در شرايط مشابه در طول يك زندگي مشترك با او، آيا مي‌توانيد خود را با اين رفتارها و واكنش‌هاي همسر خود هماهنگ كنيد يا خير.

شناخت زنان با درك ميزان هوش هيجاني

اين روزها در روابط ميان زوجين، آن چه بيشتر از هوش و ذكاوت و يا بعبارتي ضريب هوشي طرف مقابل (IQ) مورد توجه و اهميت قرار مي گيرد، ميزان هوش هيجاني يا EQ است. اين مقياس نشان مي‌دهد كه شريك شما به چه ميزان مي‌تواند انعطاف پذيري احساسي و عاطفي داشته باشد و چه قدر توانايي تطابق با رويدادهاي اطراف خود با دادن پاسخ عاطفي مناسب و به جا را دارد. هر چقدر هوش هيجاني شما و شريك زندگي‌تان بالاتر باشد، توانايي هماهنگي و انطباق با هيجان‌ها، عادات و ويژگي‌هاي رفتاري شما دو نفر بيشتر خواهد بود و به دنبال آن ميزان رضايت و دوام رابطه هم بالاتر خواهد رفت.

 

 

منبع انگيزه و انرژي در شريك خود را بيابيد

هر شخصي بنا به علايق و سليقه‌هاي منحصر به فرد خود، از اعمال و تفريحات و كارهاي مختلفي لذت مي‌برد و با انجام آن‌ها مي‌تواند روحيه خود را تقويت كرده و براي ادامه زندگي انگيزه و اشتياق پيدا كند. همه نياز دارند كه اوقاتي از روز خود را به تن آسايي و دوري از فشارها و تنش‌هاي زندگي بگذرانند و ذهن خود را آرام سازند.

سعي كنيد اين اوقات آرام بخش و روحيه دهنده به شريك زندگي خود و كارها و تفريحاتي كه در اين زمان به او انرژي و انگيزه مي‌بخشد را يافته و آن‌ها را به خاطر بسپاريد. ممكن است كسي از آشپزي و پختن غذا لذت ببرد، يا عده‌اي از زنان با كتاب خواندن و يا بيرون رفتن و خريد كردن شاد شده و روحيه بگيرند. وظيفه شما اين است كه بستر اين تفريحات و سرگرمي‌ها را در حد توان خود براي شريك زندگي تان مهيا ساخته و او را به استراحت و فراغت از كارهاي روزمره و دور شدن از مشكلات و گرفتاري‌ها حتي براي چند لحظه دعوت كنيد.

ميزان تطابق خود با فعاليت ها و نحوه زندگي او را بسنجيد

براي شناخت زنان بهتر است ابتدا دركي از سبك زندگي او داشته باشيد. شرايط و موقعيت همسر آينده خود را بررسي كرده و خود را در موقعيت زندگي با وي فرض كنيد. اگر همسر آينده شما كارمند است و تا دير وقت در اداره كار مي‌كند، يا تمايل به وقت گذراندن با دوستان و بيرون رفتن با آن‌ها را دارد؛ آيا رفتار و عادتي را در او مي يابيد كه منجر به ناراحتي و آزار در شما مي‌شود؛ با خود رو راست باشيد كه آيا ويژگي هست كه مايل باشيد آن را در همسر خود تغيير دهيد؟

اگر جواب شما بله است حتما پيش از زندگي زير يك سقف، نظرات و انتقادات خود را به گونه‌اي كه خيلي بي رحمانه و خودخواهانه نباشد، انتقال دهيد و سعي كنيد كه در مورد اين عادات و اخلاق ها با هم به توافق برسيد. گرچه بايد گفت كه اين درك و رضايت مي بايست دو طرفه بوده و همسر آينده شما هم با فعاليت‌ها و سليقه‌هاي شما راحت باشد و بتواند آن‌ها را بدون اجبار و يا ناراحتي بپذيرد.

شناخت زنان با بررسي رفتار وي با سايرين

هر چه قدر روابط خانم با آشنايان و نزديكانش صميمانه‌تر بوده و بتواند به راحتي اين روابط را حفظ كند، حتما در زندگي روزمره خود نيز موفق‌تر و آسوده‌تر عمل خواهد كرد و به دنبالش رضايت و شادي بيشتري هم از اين بابت خواهد داشت. مصداق بارز روابط يك فرد با اطرافيان خود، رابطه او با خانواده اش مي‌باشد. هر چه ميزان احترام و محبت او به اعضاي خانواده‌اش بيشتر باشد (مثلا براي كمك به آنان از هيچ چيز دريغ نكند)، چنين فردي بدون شك در محيطي رشد يافته كه اين ارزش‌ها از اهميت والايي برخوردار بوده و همواره مورد توجه قرار مي‌گرفتند.

بنابراين رعايت اين اصول اخلاقي و پياده كردن آن ها در زندگي شخصي خود با همسر آينده وي نيز برايش كار دشواري نبوده و متقابلا هم اين رفتارها را با شما هم خواهد داشت. به طور كلي ويژگي‌ها و روحيات  زنان علاوه بر وجه اشتراك تفاوت هايي نيز با يكديگر دارند به همين جهت براي شناخت خصوصيات يك زن مشاوره‌هاي قبل ازدواج اهميت بسزايي دارد ، وقتي يك مرد با خصوصيات و خلقيات همسر خود آشنا باشد بهتر مي‌تواند زندگي مشترك را مديريت نمايد. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد.

نمونه پژوهشي در رابطه با شناخت زنان

در پژوهشي كه جهت شناخت عوامل مرتبط با عامليت زنان در جامعه توسط محسن صفاريان و علي مرادي انجام گرفت، نشان داده شد هر چه ميزان محروميت نسبي پايين بيايد، عامليت زنان در جامعه و تصميم گيري آن ها در مسائل جامعه بيشتر مي‌شود.

از ديدگاه آرماتياسن، محروميت نسبي زنان در جهاني كه در آن به سر مي بريم وجود داشته و همچنين نشانه‌ها و علائم فراگيري از نيازها به لحاظ فرهنگي در سراسر زنان به چشم مي خورد. از نظر وي بهترين كار اين است كه كوششي براي حذف نابرابري‌ها و برقراري عدالت اجتماعي براي زنان صورت گيرد؛ بنابراين بر اساس ديدگاه آرماتياسن چنين مي توان استنباط كرد؛ آزادي، جستجو و گرفتن شغل در خارج از خانه مي تواند به كاهش محروميت نسبي زنان كمك كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

   

منبع : شناخت زنان 

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۱۶:۰۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افسردگي زنان خانه دار يكي از معضلاتي است كه تمام اعضاي خانواده را درگير خود مي‌كند. مسئوليت‌هاي سنگين خانه، نداشتن زمان كافي براي توجه به خود، از بين رفتن استقلال، محدود شدن توانايي پيشرفت ازجمله دلايلي است كه باعث افسردگي در زنان خانه‌دار مي‌شود. بااين‌حال با توجه به نقش زنان در مديريت امور خانه و تاثيرشان بر همسر و فرزندان، بايد توجه ويژه‌اي به مشكلات شناختي و روحي آن‌ها داشت. بنابراين اگر متوجه تغييراتي در عادات  و رفتار خودتان يا عزيزتان در چند وقت اخير شده‌ايد، حتما براي درمان و دريافت راهكار از متخصصين كمك بگيريد. مي‌توانيد به صورت تلفني نيز مشاوره افسردگي دريافت نماييد.

افسردگي زنان خانه دار

اگرچه خانه‌داري به‌خودي‌خود نمي‌تواند دليلي براي افسردگي باشد، بااين‌حال نوع نگاه و رفتار فرد مي‌تواند اين موضوع را به عامل خطري براي ابتلا به افسردگي تبديل نمايد. علاوه بر اينكه زنان به‌طوركلي در ابتلا به افسردگي آسيب‌پذيرتر از مردان هستند، خانه‌داري براي برخي از آن‌ها تبديل به دليلي براي توقف انگيزه فعاليت و پيشرفت مي‌شود و اين موضوع مي‌تواند باعث افسردگي فرد شود.

احساس غم و ناراحتي، بي‌انگيزه بودن براي رسيدگي به فعاليت‌هاي داخل خانه، تنهايي و گوشه‌نشيني و همين‌طور بدرفتاري با فرزندان يا همسر همگي مي‌توانند از نشانه‌هاي ابتلا به افسردگي در زنان خانه‌دار باشند. درصورتي‌كه شما يا هريك از اطرافيان‌تان درگير اين مشكلات شده بهتر است از يك روانشناس براي تغيير اوضاع كمك بگيريد. براي آشنايي بيشتر با علائم افسردگي در زنان كليك كنيد.

دلايل ايجاد افسردگي زنان خانه دار

همان‌طور كه گفته شد خانه‌داري به‌تنهايي نمي‌تواند دليلي براي ابتلاي زنان به افسردگي باشد، اما همراه شدن آن با برخي موضوعات مي‌تواند آن را به عامل خطري براي افسردگي تبديل نمايد. از مهم‌ترين دلايل ايجاد افسردگي در زنان خانه‌دار مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

بي‌توجهي به خود

يكي از رايج‌ترين مشكلات زنان خانه‌دار اين است كه آن‌ها به‌تدريج خود را فراموش مي‌كنند و در رسيدگي به امور خانه و تربيت فرزندان غرق مي‌شوند. اين موضوع باعث خواهد شد زمان كمتري را به خود و فعاليت‌هايي براي تفريح اختصاص دهند. يكي از تأثيرات اين سبك از زندگي در درازمدت ابتلاي فرد به افسردگي است.

از بين رفتن استقلال

خانه‌داري در اكثر مواقع به اين معناست كه فرد كار و درآمد مستقلي براي خود ندارد و اين به معناي وابستگي مالي به ديگران است. با توجه به تأثيري كه استقلال مالي و همين‌طور داشتن شغل و درآمد شخصي در اعتمادبه‌نفس و استقلال فرد دارد، مي‌توان پيش‌بيني كرد كه خانه‌داري با ايجاد وابستگي به همسر باعث بروز افسردگي در خواهد شد.

احساس پوچي از دلايل اصلي افسردگي زنان خانه دار

شاغل بودن و يا شركت در كلاس‌هاي آموزشي در محيط بيرون از خانه باعث ايجاد دايره وسيعي از ارتباطات و آموزش نكات جديدي مي‌شود. علاوه بر اين كار ، پيشرفت و ارتقا احساس كفايت و توانمندي ايجاد خواهد كرد. به همين خاطر مي‌توان گفت خانه‌داري با محروم كردن فرد از اين تجربيات باعث احساس افسردگي در وي خواهد شد.

احساس تنهايي

بسياري از زنان خانه‌دار بخش زيادي از زمان روزانه خود را به‌تنهايي مي‌گذرانند و با توجه به تأثيري كه تنهايي و دور بودن از اجتماع در سلامت روان باقي مي‌گذارد، شايد بتوان اين موضوع را يكي از دلايل مهم افسردگي در زنان خانه‌دار دانست.

 

 

پيشگيري و درمان افسردگي زنان خانه دار

با توجه به اينكه جنس مؤنث و همين‌طور خانه‌داري دو عاملي هستند كه مي‌توانند فرد را نسبت به افسردگي آسيب‌پذير نمايند پس بهتر است نسبت به سلامت روان خود حساسيت داشته باشيد و درصورتي‌كه نشانه‌هاي افسردگي را در خود احساس مي‌كنيد از يك مشاور براي درمان كمك بگيريد. ازجمله راهكارهايي كه براي پيشگيري يا درمان افسردگي توصيه مي‌شوند مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

زمان‌هايي را به خود اختصاص دهيد

سعي كنيد براي طول روز و هفته خود برنامه‌ريزي كنيد و در اين برنامه علاوه بر امور خانه و تربيت فرزندان زمان‌هايي را نيز به خود اختصاص دهيد. در اين زمان‌ها مي‌توانيد هر فعاليتي كه به آن علاقه داريد را انجام دهيد و يا از اين زمان‌ها براي مطالعه و پيشرفت شخصي استفاده كنيد. نكته‌اي كه بايد در اين برنامه‌ريزي به آن توجه داشته باشيد اين است كه رسيدگي به مسائل خانه و همين‌طور اختصاص زمان‌هايي به خودتان، دو موضوعي هستند كه هردو به توجه شما نياز دارند و به‌هيچ‌عنوان نبايد يكي از آن‌ها را بر ديگري ترجيح دهيد.

هدف‌گذاري داشته باشيد

سعي كنيد با توجه به شرايط و علاقه‌مندي‌هايتان اهدافي را براي خود در نظر بگيريد و سپس براي رسيدن به اين اهداف تلاش كنيد. اين اهداف مي‌تواند موضوعات ساده‌اي مثل يادگيري يك كار هنري و يا تصميم‌گيري براي يادگيري يك زبان جديد يا ادامه تحصيل باشد. آنچه اهميت دارد اين است كه شما در جهت موضوعي كه به آن علاقه داريد فعاليت‌هاي مثبتي را انجام دهيد.

دايره ارتباطي خود را وسيع‌تر كنيد

اگر احساس مي‌كنيد خانه‌داري باعث كمرنگ شدن ارتباطات شما شده و به همين خاطر احساس تنهايي و افسردگي مي‌كنيد، بهتر است راهي براي پيدا كردن دوستان جديد پيدا كنيد. ايجاد روابط اجتماعي جديد و به‌ويژه برقراري ارتباط با افرادي كه شرايطي مشابه شما دارند مي‌تواند احساس مثبتي از درك شدن و همدلي را براي شما ايجاد نمايد. طي تحقيقات افسردگي زنان خانه دار ي كه در هيچ اجتماعي شركت نداشتند بيشتر از ساير خانم‌ها بود.

كمك بگيريد

اگر نشانه‌هاي افسردگي را در خود احساس مي‌كنيد و يا فكر مي‌كنيد به تنهاي توانايي جلوگيري از بروز اين معضل را نداريد، حتما از يك روانشناس متخصص كمك بگيريد. به خاطر داشته باشيد كه افسردگي اختلالي نيست كه به‌خودي‌خود بهبود پيدا كند، بي‌توجهي به درمان آن مي‌تواند باعث افزايش شدت يا مزمن شدن آن بشود. در كنار اين مسائل افسردگي شما كيفيت ارتباط با همسر و همين‌طور تربيت فرزندان يا رسيدگي به امور خانه را نيز تحت تأثير قرار مي‌دهد و به عبارتي علاوه بر خودتان ساير اعضاي خانواده نيز تحت تأثير افسردگي شما قرار مي‌گيرند. به همين خاطر بهتر است نسبت به درمان اين اختلال در خود حساسيت كافي را داشته باشيد. براي آشنايي با بهترين راه درمان افسردگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 منبع : افسردگي زنان خانه دار

 

سؤالات متداول

احساس تنهايي، نداشتن زمان كافي براي رسيدگي به خود و همين‌طور احساس پوچي يا نداشتن استقلال ازجمله مسائلي است كه باعث افسردگي در زنان خانه‌دار خواهد شد.

   

 منبع : افسردگي زنان خانه دار

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۱۱:۲۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

وابسته كردن مرد به خود تقريبا خواست همه زنان براي تسخير قلب همسرشان است. مردان در مقايسه با زنان چندان دنياي پيچيده‌اي ندارند و برخلاف آنچه كه تصور مي‌شود تسخير قلب شان سخت نخواهد بود. فقط كافي است خودتان باشيد و عاقلانه رفتار كنيد. ظاهر و زيبايي فيزيكي براي ابتداي آشنايي مي‌تواند تاثيرگذار باشد، اما پس از گذشت زمان اثر خودش را از دست مي‌دهد و آنچه كه اهميت بسزايي پيدا مي‌كند چگونگي عملكرد و واكنش‌هاي شما هستند. با اين حال هر رابطه‌اي ويژگي‌هاي منحصر به فرد خودش را دارد و نمي‌توان به طور كلي روشي براي به دست وابسته كردن مردان ارائه داد، در ادامه برخي از راهكارهايي كه به طور معمول مشترك هستند ذكر شده است. براي دريافت راهنمايي دقيق مي‌توانيد مشاوره رابطه دختر و پسر دريافت نماييد.

 

 

منبع : وابسته كردن مرد به خود

 

 

راه هاي وابسته كردن مرد به خود

قبل از هر چيز بايد وابستگي را براي خود تعريف كنيد. مسلما شما دل‌تان نمي‌خواهد همسرتان آنقدر به شما وابسته باشد كه براي رفتن به سر كار هم به شما براي حاضر شدن احتياج داشته باشد! بنابراين نيازي نيست كه مانند يك مادر يا دستيار با او رفتار كنيد. براي وابسته كردن مردان به روش هاي زير توجه كنيد.

براي وابسته كردن مرد به خود بلند پرواز باشيد

زندگي هدفدار و هيجان انگيز براي همه مردان لذت بخش خواهد بود. اگر شما جزء آن دسته از خانم‌هايي هستيد كه مي‌خواهيد تحت حمايت همسر قرار بگيريد و از آرزوهاي خود دست بكشيد، قطعا باعث دلزدگي او خواهيد شد. مردان دوست دارند همسراني موفق و اهل پيشرفت داشته باشند. بلند پرواز بودن و برنامه ريزي براي پيشرفت در زندگي شما را در نگاه همسرتان خواستني‌تر مي‌كند.

به ظاهر خود توجه داشته باشيد

همانطور كه شما دوست نداريد همسرتان شلخته و ژوليده به نظر برسد به همان ميزان و حتي با درصد بيشتري مردان نيز دوست ندارند با همسري روبه رو شود كه به ظاهرش نرسيده و لباس‌هاي نامرتب پوشيده است. بهتر است هميشه مانند روز اول آشنايي ظاهر زيباي خود را حفظ نماييد. از عطري كه مورد پسند اوست استفاده كنيد و در انتخاب پوشش نظر او را بپرسيد و اگر در نوع پوشش تفاهم نداشتيد حتما در مورد آن و نقطه نظرتان صحبت كنيد. 

 

 

براي خود وقت بگذاريد

سپري كردن روزهاي زندگي به شكل تكراري و اينكه صرفا خودتان را وقف خانه و فرزندان كنيد باعث مي‌شود از لحاظ روحي كمي بي حوصله و افسرده به نظر برسيد، بهتر است براي خودتان وقت بگذاريد. در كلاس‌هاي ورزشي و هنري شركت كنيد، گاهي به آرايشگاه برويد و ظاهرتان را تغيير دهيد.

اطلاعات خود را به روز كنيد

مردان از زناني خوششان مي‌آيد كه بتوانند با آن‌ها در مورد مسائل روز بحث كنند و كم نياورند. به روز بودن اطلاعات شما باعث مي شود در زمان صحبت و گفتگو با همسرتان حرفي براي گفتن داشته باشيد و مانند زنان بي سواد جلوه نكنيد.  يك زن باهوش با اطلاعات عمومي و علمي، براي يك مرد جذاب‌تر است.

شيطنت هاي زنانه را در رفتار خود حفظ كنيد

يك دختر بازيگوش براحتي مي‌تواند نظر همسر خود را جلب كند، زيرا فضاي خانه را پر از شور و شادي مي‌نمايد و سبب مي‌شود مرد لحظات مهيج و لذت بخشي را در كنارش سپري كند. پس با شوخي و شيطنت‌هاي زيركانه زنانه فضايي جذاب و دل انگيز در رابطه فراهم كنيد.

حضور در اجتماعات در كنار همسر

حضور زن در كنار مرد وقتي كه در جمع‌هاي دوستانه و حتي شغلي دعوت شده باعث قوت قلب او خواهد شد. گفتن جملات مثبت درباره همسر در جمع سبب مي‌شود اعتماد به نفس او تا حد زيادي افزايش پيدا كند و وابستگي‌اش به شما چندين برابر شود.

براي وابسته كردن مرد به خود ابراز احساسات كنيد

هيچگاه از بيان احساسات قلبي خود به همسرتان خجالت نكشيد و صادقانه به او بگوييد كه چقدر براي شما مهم است و او را تا چه اندازه دوست داريد. وقتي مرد خسته و بي حوصله است مي‌توانيد با گفتن جملات رمانتيك و احساسي حال او را خوب كنيد. به اين ترتيب به او نشان مي‌دهيد كه چقدر برايش احترام قائل هستيد و دوست نداريد او را در حالت ناخوشي ببيند.

اصول اخلاقي را حفظ كنيد

هيچ مردي آنقدر اهميت ندارد كه شما بخاطرش اصول اخلاقي خود را زير پا بگذاريد. در صورتي كه برخلاف اعتقادات خود عمل كنيد، نه تنها از چشم خود بلكه از چشم همسرتان نيز مي افتيد. اگر در ابتداي آشنايي هستيد بر اصول اخلاقي خود پايبند بمانيد. مسلما كسي كه از شما مي‌خواهد خطوط قرمزتان را رد كنيد نمي‌تواند شريك و همراه مناسبي براي شما نيز باشد. براي آشنايي با روش هاي شناخت مردان كليك كنيد.

در نهايت قبل از آن كه بخواهيد مردي را شيفته و دلبسته كنيد، بهتر است اول خودتان را بشناسيد تا معيارهاي واقعي و متناسب با شخصيت خودتان براي انتخاب همسر مشخص كنيد. در اين مسير روانشناسان با ارزيابي جوانب مختلف شخصيتي و نيازهاي رواني‌تان به شما براي دستيابي به زندگي ايده‌آل كمك خواهند كرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

   

منبع : وابسته كردن مرد به خود

 

 

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۰۶:۴۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر