مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

انواع طلاق طبق قانون براي جدايي زن و مرد تعريف شده است. با توجه به نوع طلاق شرايط مختلفي براي دوران پس‌ازآن ايجاد مي‌شود. براي مثال گاهي اوقات امكان رجوع از زن و مرد گرفته مي‌شود؛ يا ممكن است زني به دليل سختي‌ها و مشكلات تمايل به ادامه زندگي نداشته باشد. در تمامي اين حالت‌ها نوع طلاق و اقدامات قانوني كه بايد انجام دهيد با يكديگر تفاوت دارند. در ادامه هر كدام از انواع طلاق را شرح داده‌ايم. بايد توجه داشته باشيد كه اگر تصميم به جدايي گرفتيد بايد قبل از چنين اقدامي به تمام مسير آگاهي داشته و راهكارهاي ديگر را نيز امتحان كرده باشيد.

 

منبع : انواع طلاق در روانشناسي

انواع طلاق و نكات مربوط به آن در قانون

طلاق رجعي

دليل اينكه به اين نوع از طلاق (رجعي) مي‌گوييم اين است كه زن و شوهر مي‌توانند در مدت عده خانم به يكديگر رجوع كنند؛ در اين حالت بدون نياز به ازدواج مجدد آن‌ها مي‌توانند به زندگي مشترك خود ادامه دهند.

وقتي طلاق شما از نوع رجعي باشد زنان موظف هستند براي مدت سه ماه يا به‌اندازه سه عادت ماهانه عده نگه دارند. در اين زمان زن اجازه ازدواج كردن يا برقراري رابطه جنسي با مرد ديگري را ندارد. درعين‌حال وظيفه تأمين هزينه‌هاي سكونت و نفقه آن‌ها بر عهده مرد خواهد بود. همان‌طور كه گفتيم در طول اين سه ماه درصورتي‌كه زن و مرد به توافق برسند مي‌توانند سند طلاق خود را باطل كرده و دوباره زندگي با يكديگر را ادامه بدهند. اما اگر زني در موقع جدايي از همسرش باردار باشد اين زمان به‌جاي سه ماه، تا پايان وضع حمل خواهد بود. در چنين مواردي دريافت مشاوره طلاق و خانواده به شدت توصيه مي‌شود، چرا كه در بيشتر موارد علت اختلاف‌ها حل نشده باقي مي‌ماند.

طلاق بائن

شايد بتوان گفت طلاق بائن دقيقاً در نقطه مقابل طلاق رجعي قرار دارد. در اين حالت به‌محض جاري شدن صيغه طلاق زن و مرد به يكديگر نامحرم هستند و امكان رجوع وجود ندارد. در طلاق بائن نيز خانم‌ها موظف هستند عده نگه دارند؛ اما در اين مدت نفقه آن‌ها بر عهده همسرشان نيست؛ امكان رجوع وجود ندارد و همين‌طور در صورت مرگ هريك از طرفين ديگري از او ارث نخواهد برد. طلاق بائن با توجه به اينكه چه كسي درخواست طلاق را مطرح مي‌كند داراي دو نوع مبارات و خلع است كه در ادامه آن‌ها را توضيح خواهيم داد.

طلاق مبارات يا طلاق توافقي

در اين حالت زن و مرد هردو باهم تصميم مي‌گيرند كه به زندگي خود پايان دهند. آن‌ها در مورد مسائل مختلفي مثل تقسيم وسايل خانه و درآمدها، حضانت فرزندان و همين‌طور مهريه با يكديگر توافق مي‌كنند و سپس درخواست طلاق خود را به دادگستري اعلام مي‌كنند. هنگامي‌كه صيغه طلاق بين زن و مرد جاري مي‌شود آن‌ها ديگر امكان رجوع به يكديگر را نخواهند داشت. براي آشنايي بيشتر با نحوه طلاق توافقي كليك كنيد.

طلاق خلع

در طلاق خلع كراهت و ناراحتي از سوي زن اتفاق مي‌افتد. درواقع درحالي‌كه زن متقاضي طلاق است مرد تمايلي به اين موضوع ندارد. به همين خاطر زن براي اينكه بتواند همسرش را براي طلاق راضي كند مبلغي به‌اندازه مهريه يا حتي بيشتر يا كمتر به او مي‌پردازد و در ازاي آن طلاق مي‌گيرد. اما نكته مهم اين است كه شوهر بايد راضي به دريافت اين مبلغ در ازاي طلاق باشد. يعني اگر مردي تمايلي به طلاق دادن همسر خود حتي با گرفتن پول نداشته باشد هيچ‌كس نمي‌تواند او را به اين كار مجبور كند. پس از طلاق خلع نيز امكان رجوع براي مرد وجود ندارد.

طلاق زن به دليل عسر و حرج

شايد اين سؤال براي شما هم پيش بيايد كه اگر زني بخواهد از همسرش جدا شود چه راهي دارد؟ درواقع بايد گفت اگر مرد با طلاق خلع موافقت نمي‌كند زنان راه بسيار سختي براي جدايي پيش رو دارند. در اين شرايط دو راه در مقابل زنان وجود دارد:

 • طلاق به دليل رعايت نكردن شروط عقد

شروط 12گانه عقد در دفترچه ازدواج شما ثبت شده است. اگر همسرتان يكي از آن‌ها را رعايت نكرده باشد، براي مثال بدون اجازه شما همسر ديگري گرفته باشد، اعتياد داشته باشد، زنداني شود يا…. شما مي‌توانيد با ارائه مدارك به دادگاه از همسرتان جدا شويد.

 • طلاق به دليل عسر و حرج زن

در اين حالت بايد به دادگاه ثابت كنيد كه زندگي با همسرتان براي شما سخت است. براي مثال اگر او شما را كتك زده، رفتار مناسبي ندارد يا هر دليل ديگري داريد. در بسياري از مواقع راضي كردن دادگاه براي اينكه زني در عسر و حرج قرارگرفته موضوع سختي خواهد بود. بااين‌حال اگر دادگاه به اين نتيجه برسد زن مي‌تواند بدون موافقت مرد از او طلاق بگيرد و طلاق از نوع بائن خواهد بود. يعني مرد حق رجوع به زن را نخواهد داشت. در چنين مواردي نيز با دريافت مشاوره روانشناسي مي‌توانيد راه‌هايي به جز طلاق را نيز جويا شويد.

انواع طلاق در روانشناسي

در بسياري از مواقع هم زن و مرد بدون آن كه در جايي ثبت كنند، از هم طلاق مي‌گيرند. گاه آسيب‌هاي ناشي از اين نوع طلاق بسيار بيشتر خواهد بود. در ادامه به انواع طلاق در روانشناسي اشاره كرده‌ايم.

طلاق عاطفي: در اين نوع طلاق زن و مرد ديگر هيچ نوع محبتي به يكديگر نمي‌كنند و تنها به مانند دو هم خانه به زندگي شان ادامه مي‌دهند.

طلاق اقتصادي: در اين حالت تمام اموال و مخارج زن و مرد از يكديگر جدا شده و اختلافات زيادي در مورد مالكيت و دخل و خرج وجود دارد كه در نهايت موجب سرد شدن و آسيب به رابطه زناشويي و سلامت خانواده خواهد شد.

طلاق اجتماعي: در اين نوع طلاق گروه دوستان و تعاملات اجتماعي زن و مرد از هم جدا شده و يا با عدم حضور در اجتماعات مشترك از يكديگر طلاق مي‌گيرند.

طلاق رواني: در اين نوع طلاق زوج به نيازهاي يكديگر پاسخ نمي‌دهند و مسئوليت‌هايي كه در زندگي مشترك بر عهده دارند را ناديده مي‌گيرند. در اين وضعيت نيز وسواس، خيانت، افسردگي و… به احتمال زياد پيش خواهد آمد.

 

انواع طلاق و اهميت مشاوره

طلاق يكي از مهم‌ترين تصميماتي است كه يك نفر در زندگي با آن مواجه مي‌شود. اگرچه طلاق بسياري از مواقع موضوع ناراحت‌كننده‌اي است اما گاهي وقت‌ها هم بهترين يا تنها تصميم موجود است. اختلافات و ناراحتي‌ها در زندگي مشترك براي همه پيش خواهد آمد. گاهي اوقات به هر دليلي دوست نداريم راجع به اين مسائل با اطرافيان صحبت كنيم. گاهي وقت‌ها هم راهي براي برطرف كردن مشكلات پيدا نمي‌كنيم. در همه اين شرايط بهتر است از يك مشاور خانواده كمك بگيريد.

مشاورين با توجه به تخصص و تجربه‌اي كه درزمينهٔ مشكلات خانواده دارند مي‌توانند به شما كمك كنند مشكلاتي كه با همسرتان داريد را حل كنيد. اگر تصميم شما براي طلاق قطعي شده كمك گرفتن از مشاورين خانواده به شما كمك مي‌كند تا در اين مسير آسيب كمتري ببينيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه جدايي مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره طلاق با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 021664109012 تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

انواع طلاق چه فرقي با هم دارند؟

مهم‌ترين تفاوت انواع طلاق با هم در اين است كه در بعضي از آن‌ها مرد حق رجوع كردن به زن را ندارد. اينكه مرد يا زن متقاضي طلاق باشند و همين‌طور دليل طلاق از ديگر تفاوت‌هاي انواع طلاق هستند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۲۰:۱۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز استعداديابي كودكان قزوين كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ استعداديابي كودكان يكي از دغدغه‌هاي مشترك بسياري از پدر و مادرهاست چراكه هر كودكي با توانمندي‌هاي خاص و منحصر به فرد خود متولد شده و اگر از همان اول به درستي كشف و هدايت شود احتمال موفقيت او در آينده تا حد زيادي بالا خواهد رفت. با افزايش سطح اطلاعات جامعه از اهميت استعداديابي؛ امروزه والدين بيشتر براي اين موضوع ارزش قائل هستند و به دنبال متخصصيني مي‌گردند تا بتوانند در اين زمينه به آن‌ها كمك كنند. اگر شما در قزوين زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز استعداديابي در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. جهت دريافت خدمات مشاوره كودك كليك كنيد.

 

منبع : استعداديابي كودكان قزوين

استعداد چيست؟

استعداد به توانايي‌هاي بالقوه انسان گفته مي‌شود كه در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند به صورت بالفعل دربيايند. نكته بسيار مهم اينجاست كه هيچ انساني بدون استعداد زاده نمي‌شود و شكست افراد در زندگي تنها به دليل نيافتن راه مناسب براي دست يابي به موفقيت‌ها است. اگر به دقت به زندگي افراد نگاه كنيد مي‌بينيد كه حتي انسان‌هايي كه بهره هوشي بسيار پاييني دارند و يا ازمعلوليت رنج مي‌برند نيز در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند استعدادهاي خود را پيدا كرده و به جايگاهي در زندگي دست يابند كه ساير افراد به آن‌ها غبطه بخورند.

 براي اينكه راحت‌تر اين موضوع را درك كنيد مي‌توانيد به زندگي افرادي كه در مسابقات پاراالمپيك قهرمان مي‌شوند نگاه كنيد. آن‌ها در حقيقت با وجود تمام محدوديت‌ها گوهر وجودي خود را پيدا كرده و مسير درست براي پرورش آن را يافته‌اند. در نتيجه استعداد امري است كه مي‌تواند در جلوه‌هاي مختلف ظهور كند و بيش از هر چيز نيازمند تلاش براي كشف و هدايت در مسير درست است. براي آشنايي بيشتر با ويژگي كودكان استثنايي كليك كنيد.

استعداديابي كودكان قزوين | اهميت استعداديابي در كودكان

انسان‌ها در همه سنين قابليت رشد و پيشرفت دارند و هيچ زماني متوقف نمي‌شوند. اما برخي برهه‌هاي زماني در زندگي مراحل حساسي هستند كه شكل گيري توانمندي‌ها در آن زمان مي‌تواند به بيشترين بازدهي بيانجامد. در دوران كودكي ذهن بچه‌ها از انعطاف پذيري بيشتري برخوردار است و آمادگي بيشتري براي يادگيري دارد. اگر شما موضوع مورد علاقه فرزندتان را پيدا كنيد مي‌بينيد كه او چگونه مشتاقانه و كنجكاو براي يادگيري هرچه بيشتر تلاش مي‌كند و از پيش رفتن در آن حوزه خاص لذت مي‌برد.

اين در حالي است كه همين كودك ممكن است در موقعيت‌هاي ديگر يادگيري اشتياق خاصي از خود نشان ندهد و دائماً تكاليف را پشت گوش بياندازد. درنتيجه مي‌توان گفت اگر كودك در يك زمينه نظير درس‌هاي مدرسه علاقه چنداني از خود نشان نمي‌دهد به اين معنا نيست كه او به‌طور كلي نسبت به يادگيري بي‌علاقه است به اين فكر كنيد كه شايد محيط براي او به‌درستي فراهم نشده يا شايد به‌طور كل استعدادهاي او در جايي بيرون از مدرسه قادر به شكوفايي باشند.

اگر شما بتوانيد استعدادهاي فرزندتان را در دوره كودكي شناسايي كنيد و او را در مسير دلخواه خود قرار دهيد فرد از همان ابتدا موفقيت‌هاي كوچك و بزرگي را تجربه مي‌كند كه به او براي ادامه راه انگيزه مي‌دهند و در دوران نوجواني و بزرگسالي از سردرگمي او پيشگيري مي‌كنند. علاوه بر اين‌ها افرادي كه از دوران كودكي در مسير درست قرار گرفته‌اند به مراتب از شانس بيشتري براي موفقيت برخوردارند و سطح رضايت عمومي بالاتري از زندگي را گزارش مي‌دهند.

استعداديابي كودكان قزوين | وظايف والدين براي استعداديابي كودكان

همه پدر و مادرها مسلما از پيشرفت فرزند خود لذت مي‌برند و از موفق شدن او استقبال مي‌كنند. با اين حال  بسياري از آن‌ها با روش‌هاي درست تربيتي آشنا نيستند و همين امر باعث مي‌شود كه ناخواسته در بسياري از اوقات جلوي پرورش استعدادهاي كودك را گرفته و مانع پيشرفت او شوند. توجه به نكات زير به شما كمك مي‌كنند تا بتوانيد راحت تر توانايي‌هاي بالقوه فرزندتان را شناسايي كنيد و او را در مسير مناسب خودش قرار دهيد.

اگر وقت كافي نداريد با دريافت مشاوره تلفني كودك نيز مي توانيد از خدمات مركز ذهن نو بهره مند شويد.

1- اولين قدم مشاهده درست

گاهي اوقات والدين آنقدر غرق مشغله‌هاي خود مي‌شوند كه در طول روز كم‌تر درگير دنياي كودك شده و تنها در صورتي كه او نياز خاصي داشته باشد به او توجه مي‌كنند. همين امر اساس بسياري از اشتباهات تربيتي را رقم مي‌زند.  

بسيار اهميت دارد كه در طول روز به درستي فرزندتان را مورد مشاهده قرار دهيد و رفتارهايش را زير نظر بگيريد. براي مثال ببينيد كه نسبت به چه موضوعاتي به وجد مي‌آيد و از كنار چه چيزهايي به سادگي مي‌گذرد. هر بچه‌اي از همان ابتداي كودكي علايق خاصي را پرورش مي‌دهد كه شناسايي و توجه به آن‌ها مي‌تواند در زمينه كشف استعدادهاي او بسيار كمك كننده باشد. جهت آشنايي با بهترين وجديدترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد.

2- كنار گذاشتن پيش‌فرض‌ها

بسياري از والدين كودكان را آينه گذشته خود مي‌پندارند. آن‌ها تلاش مي‌كنند هر آنچه خود به آن دست نيافتند را براي فرزندشان فراهم كنند و او را در مسيري قرار دهند كه خود روزي به دنبال كسب پيشرفت در آن بودند. اما لازم است اين موضوع را در نظر بگيريد كه فرزندان با تمام شباهت‌هايي كه به شما دارند مي‌توانند دنيايي كاملاً متفاوت داشته باشند. سعي كنيد پيش‌فرض‌هاي خود را كنار بگذاريد و اجازه دهيد كودك با دست زدن به كشف در محيط طبيعي خود استعدادهايش را نمايش دهد. ممكن است او اصلاً علاقه‌اي به قرار گرفتن در مسيرهاي دلخواه شما نداشته باشد و چه بسا اگر در موقعيت‌هاي ديگري قرار بگيرد موفقيت‌هاي دوچنداني را از خود نشان دهد.

3- خودداري از مقايسه

همان طور كه بارها گفته شد هر انسان وجود منحصر به فردي است كه استعدادهاي مخصوص به خود را دارد. اگر فرزندتان همانند هم سن و سالانش نمي‌تواند در يك حوزه خاص پيشرفت كند هرگز او را سرزنش نكنيد و موفقيت‌هاي ديگران را به رخش نكشيد. هميشه سعي كنيد كودك را متناسب با توانايي‌ها و مهارت‌هاي خاص خودش بسنجيد و بر اين اساس پيش برويد. توجه داشته باشيد كه قرار نيست همه انسان‌ها شبيه به هم باشند و مسيرهاي يكساني را طي كنند.

4- قرار دادن كودك در يك محيط غني

بسيار اهميت دارد كه فرزندتان در كودكي در يك محيط غني و سرشار از تجربيات گوناگون قرار بگيرد و در اين ميان بتواند دست به انتخاب بزند. اگر فرزندتان در يك فضاي يكنواخت بزرگ شود هرگز استعدادهاي او قابليت رؤيت شدن پيدا نمي‌كنند. از همين رو تلاش كنيد كودك را در معرض محرك‌هاي متنوعي قرار داده و اجازه دهيد او آزادانه در بين آن‌ها اكتشاف كند.

5- اهميت قائل شدن براي رؤياهاي كودك

تقريباً همه ما شنيده‌ايم كه فردي در دوران كودكي از رؤياهاي خود بگويد. مثلاً برخي بچه‌ها مي‌گويند مي‌خواهند در آينده نقاش بزرگي شوند يا بسياري از پسرها از رؤياهاي از خود براي خلبان شدن حرف مي‌زنند. در اكثر موارد والدين و اطرافيان اين روياها را ناديده مي‌گيرند يا تنها با شوخي و خنده به‌سادگي از كنار آن‌ها رد مي‌شوند. در حالي كه لازم است به درستي به آرزوها و تصورات كودك گوش بدهيد و توانايي‌هاي او را براي رفتن در اين مسير بسنجيد. گاهي اوقات همين روياها به بزرگ ترين حسرت‌هاي فرد در آينده تبديل مي‌شوند.

استعداديابي كودكان قزوين | لزوم كمك گرفتن از يك متخصص براي استعداديابي كودكان

خوشبختانه امروزه ابزارهاي مختلفي براي كشف استعدادهاي كودكان ابداع شده است كه به والدين كمك مي‌كنند فرزندان خود را بهتر بشناسند و توانايي‌هاي منحصر به فرد او را تشخيص دهند. براي مثال امروزه آزمون‌هاي هوشي مختلفي وجود دارند كه مي‌توانند توانايي‌هاي بالقوه كودك در زمينه رياضي، موسيقي، كلامي، فعاليت‌هاي حركتي، خلاقيت‌هاي هنري و … را اندازه گيري نمايند. استفاده از اين آزمون‌هاي هوش و استعداد بايد در محيط‌هاي حرفه‌اي و به كمك آزمونگرهاي آموزش‌ديده انجام گيرد چراكه نحوه اجرا شدن تست‌ها و نوع رفتارهايي كه كودك در اين ميان از خود نشان مي‌دهد همگي مي‌توانند در تفسير نهايي تأثيرگذار باشند. از همين رو لازم است كه به مراكز روانشناسي معتبر مراجعه كرده و از متخصصان روان‌شناس باليني براي ارزيابي كودك خود كمك بگيريد.

ارائه خدمات استعداديابي كودكان در مركز مشاوره ذهن نو

مركز مشاوره ذهن نو با در اختيار داشتن نيروهاي متخصص در حوزه كودك و نوجوان مي‌تواند به شما كمك كند تا از تست‌ها و ابزارهاي نوين در جهت استعداديابي كودك خود استفاده كنيد. هم‌چنين در كنار اجراي آزمون‌ها مشاوران و روانشناسان اين مركز مي‌توانند تفسير تست و راهنمايي‌هاي لازم براي پرورش مناسب استعدادهاي كودك را در اختيارتان قرار دهند. جهت دريافت خدمات از مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو كليك كنيد.

آدرس ساير مراكز استعداديابي كودكان قزوين

موسسه استعداديابي كودكان قزوين قزوين، توحيد، كوچه غزال
موسسه استعداديابي كودكان كيو تلنت قزوين، خيام شمالي، طبقه فوقاني پاساژ مرندي
موسسه استعداديابي و خلاقيت كودكان قزوين قزوين، فلسطين شرقي، نبش توحيد، روبروي فروشگاه هفت

سؤالات متداول

استعداد ذاتي است يا اكتسابي؟

توانايي‌هاي ما تركيبي از نيروهاي وراثتي و محيطي هستند. استعدادهاي ما امري هستند كه به طور ذاتي مي‌توانند در ما وجود داشته باشند اما تا زماني كه از طريق محيط به درستي پرورش نيابند نمي‌توانند شكوفا شوند. در نتيجه تركيبي از نيروهاي ذاتي و اكتسابي استعدادهاي ما را شكل مي‌دهند. والدين مي توانند با دريافت آموزه هاي لازم به بهترين نحو بر روي استعدادهاي ذاتي تاثير بگذارند. مقاله آموزش پدر و مادر را مطالعه نماييد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

منبع : استعداديابي كودكان قزوين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۶:۳۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

جوش صورت در دوران بلوغ يكي از علائمي است كه با شروع نوجواني و در پي تغييرات هورموني پديد مي‌آيد. اين مسئله براي بسياري از نوجوانان يك دغدغه مهم است و حتي مي‌تواند باعث شود كه از ظاهر خودشان بيزار باشند يا اعتماد به نفس پاييني پيدا كنند. اما خوشبختانه اين جوش‌ها موقتي هستند در نتيجه اگر فرزندتان را براي تغييرات دوران بلوغ آماده نماييد، مي‌تواند به سلامت اين دوران را پشت سر بگذارد. براي كمك به درمان جوش بلوغ ، بايد دلايل بروز آن را درك كرده و متناسب با آن روش درمان مناسب پيش گرفت. براي كاهش تنش‌هاي مربوط به اين سنين حتما مشاوره نوجوان دريافت نماييد.

 

منبع : جوش بلوغ به چه علت ظاهر مي شود

دلايل و علل بروز جوش صورت در دوران بلوغ

مهم‌ترين علتي كه منجر به بروز جوش صورت در دوران بلوغ مي‌شود، تغييرات هورموني است. در حقيقت افزايش سطح برخي هورمون‌ها نظير تستوسترون منجر به افزايش ماده‌اي به نام سبوم در پوست صورت مي‌شود. سبوم نوعي چربي است كه كمك مي‌كند بافت پوست نرم و لطيف باشد. اما اگر سبوم بيش از حد ترشح شود روي فوليكول‌هاي مو را مسدود كرده و در نهايت به بروز جوش مي‌انجامد. با گذشت زمان و كاهش يافتن نوسانات هورموني اين مشكل نيز به مرور برطرف مي‌شود. البته اگر اقدامات مراقبتي كافي انجام نشود ممكن است پس از دوران بلوغ نيز آثار جوش روي صورت افراد باقي بماند.

جوش بلوغ و دغدغه هاي ظاهري نوجوانان

نوجوانان در دوران بلوغ بيش از پيش به ظاهر خود اهميت مي‌دهند. آن‌ها ممكن است ساعت‌هاي زيادي از وقت خود را جلوي آينه بگذرانند يا دائما از شكل و قيافه خود ايراد بگيرند. علت اين امر آن است كه در حال شكل دهي يك تصوير جديد از خود هستند، همچنين مي‌خواهند در چشم جنس مخالف نيز جذاب جلوه كنند. در اين ميان بروز جوش‌هاي متعدد روي صورت مي‌تواند به دغدغه ذهني مهمي براي آن‌ها تبديل شود و اعتماد به نفسشان را كاهش دهد. براي آشنايي بيشتر با مسائل مربوط با سن بلوغ نوجوان كليك كنيد.

اگر والدين از قبل درمورد تغييرات بلوغ و موقتي بودن آن‌ها به فرزندشان آگاهي بدهند، اين دغدغه‌ها تا حد زيادي كنترل مي‌شود. همچنين پدر و مادرها بايد به فرزندانشان بياموزند به جاي ظاهر بر توانمندي‌هاي دروني و دستاوردهايشان تكيه كنند. اين مسئله باعث مي‌شود كه در طي بلوغ مشكلات كمتري با تغييرات ظاهري ناخوشايند خود داشته باشند و بتوانند راحت‌تر اين دوران را پشت سر بگذارند.

راهكارهايي براي بهبود و درمان جوش صورت در دوران بلوغ

براي اينكه جوش‌هاي صورت در دوران بلوغ زودتر بهبود يابند و زودتر از دستشان خلاص شويد استفاده از برخي راهكارها موثر هستند كه از جمله آن‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1- استرس ها را كاهش داده و خودتان را آرام نگه داريد

بررسي‌ها نشان مي‌دهند كه افزايش تنش و استرس مي‌تواند يكي از عوامل تحريك كننده براي جوش‌هاي پوستي باشد. در نتيجه براي اينكه در دوران بلوغ جوش‌هاي صورت‌تان زودتر بهبود پيدا كند، بايد تلاش كنيد اضطراب‌هايتان را مديريت كرده و آرامش خود را افزايش دهيد. استفاده از تكنيك‌هاي خودآرام سازي نظير ريلكسيشن و مراقبه از جمله روش‌هايي است كه مي‌تواند در اين زمينه به شما كمك كند.

2- براي درمان جوش بلوغ استفاده از لوازم آرايش را كاهش دهيد

استفاده از لوازم آرايش به خصوص كرم پودرها با افزايش چربي پوست موجب به تشديد جوش‌هاي صورت مي‌شود. در نتيجه تلاش كنيد مصرف آن‌ها را به حداقل رسانده و در صورت تمايل به آرايش از محصولات فاقد چربي استفاده نماييد.

3- پوست صورت خود را تميز نگه داريد

تميز نگه داشتن پوست صورت و شستشوي آن با كاهش باكتري‌ها در كاهش جوش‌هاي بلوغ تاثير بسزايي دارد. در نتيجه بهتر است با شوينده‌هاي ملايم دست كم روزي دو بار صورت خود را بشوييد.

4- براي درمان جوش بلوغ از موادغذايي حساسيت زا دوري كنيد

مصرف برخي مواد غذايي در تشديد بروز جوش‌هاي بلوغ تاثير بسزايي دارند. از همين رومتخصصين توصيه مي‌كنند كه در اين دوران خوردن برخي غذاهاي پرچرب، ادويه‌ها و شيريني جات را به حداقل برسانيد.

5- به جوش ها دست نزنيد

تحريك جوش‌ها از طريق دست زدن و فشار دادن آن‌ها باعث التهاب پوستي شده و روند ترميم را كندتر مي‌كند. در نتيجه از دستكاري جوش‌ها خودداري نماييد.

6- مصرف ميوه ها و سبزيجات را افزايش دهيد

مصرف ميوه‌ها و سبزيات يكي از عوامل بسيار موثر در سلامت پوست است. ويتامين‌هاي موجود در آن‌ها پوست صورت شما را شفاف كرده و جوش‌هاي صورت را با سرعت بيشتري از بين ببرد. در نتيجه سعي كنيد از يك رژيم غذايي سالم پيروي كرده و حتما ميوه و سبزيجات را به ميزان كافي در آن بگنجانيد.

7- مايعات بيشتري بنوشيد

براي اينكه چربي پوست را كنترل كنيد نوشيدن مايعات تا حد زيادي كمك كننده هستند. در نتيجه تلاش كنيد در طي روز 8  ليوان آب بنوشيد و از ساير نوشيدني‌هاي سالم نيز كمك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه نوجوانان مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

آيا استرس مي تواند باعث جوش صورت در دوران بلوغ شود؟

علت اصلي بروز جوش صورت در دوران بلوغ تغييرات هورموني است اما برخي عوامل نظير استرس، باعث تشديد جوش‌هاي صورت در دوران بلوغ مي‌شوند.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

منبع : جوش بلوغ به چه علت ظاهر مي شود

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۳:۴۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

روانشناسي كودك يكي از حيطه‌هاي پركاربرد علم روانشناسي است كه در ارتباط با نيازهاي روحي و تربيتي كودكان صحبت مي‌كند. روانشناسان كودك معمولاً به دنبال فهم اين موضوع هستند كه چطور مي‌توانيم به كودكان كمك كنيم تا سلامت روحي خود را حفظ كرده و در عين حال بتوانند حداكثر توانايي‌هاي خود را به حالت بالفعل درآورند. در سال‌هاي اخير و به دنبال آشنايي والدين با اهميت روانشناسي كودك، بسياري از آن‌ها سعي مي‌كنند تا در تربيت كودك خود از نظرات روانشناسان استفاده كنند. ما نيز در اين مطلب به معرفي حوزه روانشناسي كودك و زمينه‌هاي مختلف آن خواهيم پرداخت. جهت آگاهي بيشتر مشاوره كودك دريافت كنيد.

منبع : روانشناسي كودك

روانشناسي كودك چيست؟

روانشناسي كودك به شاخه‌اي از روانشناسي گفته مي‌شود كه به طور خاص در ارتباط با كودكان و نيازهاي رشدي آن‌ها صحبت مي‌كند. در حقيقت روانشناسان كودك معتقدند كه نيازهاي روحي و توانايي‌هاي ذهني كودكان كاملاً متفاوت از بزرگسالان است و به همين خاطر آن‌ها به متخصصيني نياز دارند كه با توانايي‌ها و نيازهايشان آشنايي كامل داشته باشند. با اين حال روانشناسي كودك صرفاً راجع به مشكلات و نيازهاي روحي كودكان صحبت نمي‌كند. بخش مهمي از اين حيطه روانشناسي به چگونگي پرورش هرچه بهتر توانايي‌هاي كودكان و تبديل آن‌ها به بزرگسالاني توانمند مي‌پردازد.

بيشتر بخوانيد: بهترين تعداد فرزند

ابعاد مختلف روانشناسي كودك

روانشناسي كودك راجع به جنبه‌ها و حيطه‌هاي مختلفي از توانايي‌هاي كودكان صحبت مي‌كند. به عبارتي روانشناسان مي‌بايست راجع به تمامي اين ابعاد در سنين مختلف آگاهي داشته باشند و بتوانند كودك را در تمامي اين جنبه‌ها مورد بررسي قرار دهند.

رشد جسمي كودك

رشد جسمي شاخص‌ترين و واضح‌ترين جنبه در رشد كودكان است. كودكان مي‌بايست در هر سن توانايي‌هاي مشخصي را به دست آورده باشند. براي مثال آنها بايد بتوانند در حدود يك سالگي راه بروند و يا در 6 سالگي به قد و وزن مشخصي دست پيدا كرده باشند. تأخير در رسيدن به اين توانايي‌ها مي‌تواند نشان دهنده مشكلات زير بنايي خاصي باشد و يا در آينده مشكلاتي را براي كودك ايجاد كند. به همين خاطر روانشناسان كودك مي‌بايست با توانايي‌هاي فيريزيولوژيك در هر گروه سني و مشكلات مربوط به آن آشنايي داشته باشند.

رشد ذهني كودك

توانايي‌هاي ذهني كودك يكي از قديمي‌ترين مباحثي هستند كه در روانشناسي كودك مطرح شده‌اند. روانشناسان مي‌بايست به خوبي با توانايي‌هاي ذهني هر گروه سني از كودكان آشنا باشند و درصورتي كه كودكي دچار مشكل در هريك از اين زمينه‌ها مثل افت تمركز و يا ضعف در يادگيري مطالب باشد بتوانند به او براي بهبود كمك كنند. علاوه بر اين ارزيابي هوش و ساير توانايي‌هاي ذهني كودكان نيز در اين زمينه مورد بررسي قرار مي‌گيرد. براي آشنايي بيشتر با توانايي ها ونحوه شكل گيري شخصيت كودك كليك كنيد.

رشد اجتماعي كودك | روانشناسي كودك

آموزش مهارت‌هاي ارتباط اجتماعي به كودك نظير مهارت دوست يابي يا صحبت كردن در ميان جمع از مسائلي هستند كه در اين بعد بررسي مي‌شوند. علاوه بر اين محيط اجتماعي كودك يكي از مسائلي است كه مي‌تواند باعث آسيب ديدن كودك و يا رشد بهتر او باشد. به همين خاطر بررسي محيط اجتماعي و ميزان توانايي كودكان در زمينه مسائل اجتماعي اهميت بالايي دارد. براي آشنايي بيشت با دنياي كودكان كليك كنيد.

رشد هيجاني كودك

هيجان در نوزادان تازه متولد شده معمولاً بسيار ساده و محدود به شادي، ترس، غم و يا خشم است. به مرور و با بزرگتر شدن كودكان اين هيجانات پيچيده‌تر شده و احساساتي همچون شرم و احساس گناه يا احساس غرور را نيز شامل مي‌شود. مشكلات هيجاني مي‌تواند باعث بروز بيماري‌هايي همچون افسردگي يا اضطراب در كودكان شود.

به همين خاطر روانشناسي كودك به سلامت هيجانات در كودكان توجه ويژه‌اي دارد. رشد هيجاني علاوه بر تاثيري كه در بروز بيماري‌هاي مختلف دارد، ساير توانايي‌هاي كودك از جمله روابط اجتماعي و توانايي‌هاي ذهني را نيز تحت تأثير قرار مي‌دهد. يك كودك افسرده تمايلي به برقراري ارتباط با ديگران ندارد و يا يك كودك مضطرب نمي‌تواند به خوبي بر انجام كارها تمركز داشته باشد. براي آشنايي با نشانه هاي كودك سالم كليك كنيد.

متخصصان روانشناسي كودك چه كارهايي انجام مي‌دهند؟

براي بسياري از والدين اين سؤال ايجاد مي‌شود كه كمك گرفتن از روانشناسي كودك و روانشناسان كودك چه اهميتي دارد؟ برخي ديگر نيز تصور مي‌كنند كه پيش از به وجود آمدن مشكل جدي نيازي به كمك گرفتن از مشاورين وجود ندارد. به همين خاطر در اين بخش راجع به اهميت مشاوره با روانشناسان كودك و كمك گرفتن از آنها صحبت خواهيم كرد.

آموزش نكات تربيتي مهم

كمك گرفتن از مشاورين كودك اين امكان را براي شما فراهم مي‌كند كه با اصول تربيت فرزند و مسائلي كه در اين زمينه بايد به آنها توجه داشته باشيد به درستي آشنا شويد. بسياري از نقاط ضعف و مشكلاتي كه بزرگسالان با آنها درگير مي‌شوند ريشه در ناآگاهي والدين از اصول تربيتي و بي توجهي آن‌ها به پرورش شخصيت كودكانشان دارد. شما مي‌توانيد با كمك گرفتن از روانشناسان كودك در ارتباط با شيوه‌هاي برخورد با كودك و اصول مهم در تربيت او اطلاعات مفيدي به دست آوريد.

آشنايي با نيازها و توانايي‌هاي كودك در هر مرحله از رشد | روانشناسي كودك

روانشاسان معتقدند كه در هر دوره سني نيازهاي روحي كودكان و توانايي آن‌ها براي انجام امور مختلف با يكديگر متفاوت خواهد بود. براي مثال كودكان در دوسال اول زندگي و براساس رفتاري كه از اطرافيان به ويژه مادر مي‌بينند يك ديدگاه كلي را راجع به ميزان امنيت دنيا و قابل اعتماد بودن اطرافيان در ذهنشان ايجاد مي‌كنند و اين ديدگاه در تمامي سال‌هاي زندگي بر ارتباطات آن‌ها تأثير خواهد گذاشت.

علاوه بر احساس امنيت، سنين دبستان زماني است كه كودكان تلاش مي‌كنند تا توانايي‌هاي خود را به ديگران ثابت كنند و اگر از جانب والدين مورد بي توجهي قرار بگيرند احساسي از ناتواني و ضعيف بودن را در خود شكل داده و در آينده نيز تبديل به بزرگسالاني مي‌شوند كه اعتماد به نفس كافي براي انجام امور مختلف را ندارند. با توجه به تاثيري كه تجربيات دوران كودكي در شخصيت بزرگسالي فرد به جا مي‌گذارد بهتر است والدين اطلاعات خود را راجع به نيازهاي كودكان، روانشناسي كودك و راه‌هاي پاسخگويي به آن‌ها افزايش دهند.

شناسايي استعدادها و توانايي‌هاي كودك

يكي از اقدامات مهم در زمينه روانشناسي كودك شناسايي استعدادها و توانايي كودكان است. روانشناسان با استفاده از آزمون‌ها و ابزارهاي مختلف مي‌توانند زمينه‌هاي توانايي كودك و همين طور نقاط ضعف او را مشخص كرده و با برنامه ريزي مناسب براي پرورش آن‌ها به شما كمك كنند تا توانمندي فرزندتان را افزايش دهيد. اين مسئله باعث خواهد شد كه كودكان در بزرگسالي كمتر با مشكلاتي مثل پيدا كردن رشته تحصيلي يا حرفه مورد علاقه مواجه شوند و آمادگي كافي براي شروع فعاليت به عنوان يك بزرگسال داشته باشند.

پرورش توانايي‌هاي ذهني كودكان

افزايش توانايي‌هاي ذهني نظير توجه و تمركز، حافظه، خلاقيت يا مهارت‌هايي همچون حل مسئله و تصميم گيري از جمله ساير اقدامات روانشناسان كودك است كه باعث قوي‌تر شدن كودك شما در هريك از اين زمينه‌ها مي‌شود.

درمان بيماري‌هاي روحي و مشكلات رفتاري

يكي از اصلي‌ترين جنبه‌هاي روانشناسي كودك تلاش براي بهبود بيماري‌هاي روحي و مشكلات رفتاري در كودكان است. اگرچه كودكان نيز مانند بزرگسالان مي‌توانند به بيماري‌هايي همچون افسردگي و اضطراب مبتلا شوند با اين حال نشانه‌هاي اين بيماري‌ها در كودكان متفاوت از بزرگسالان است و به همين خاطر نياز است تا به شيوه متفاوتي مورد ارزيابي و درمان قرار بگيرند. روانشناسان كودك با كمك گرفتن از تكنيك‌هايي همچون بازي درماني، نقاشي و يا استفاده از پرسشنامه‌هاي مخصوص كودكان به ارزيابي و درمان مشكلات در آن‌ها مي‌پردازند.

براي درياقت مشاوره در زمينه كودك مي توانيد از طريق تلفن 02166419012 با برترين و مجرب ترين متخصصان كودك و نوجوان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو ارتباط برقرار كنيد.

سؤالات متداول درباره روانشناسي كودك

در چه زمينه‌هايي مي‌توان از روانشناس كودك كمك گرفت؟

علاوه بر درمان اختلالات روحي و رفتاري، شما مي‌توانيد براي آشنايي با نيازهاي كودك، شيوه‌هاي تربيتي و يا مشخص شدن توانايي‌هاي ذهني و استعدادهاي كودكتان از روانشناسان كودك كمك بگيريد.

روانشناسان كودك چه گروه سني از كودكان را بررسي مي‌كنند؟

روانشناسي كودك به بررسي نيازهاي روحي در كودكان و نوجوانان تا پيش از رسيدن به سن 18 سالگي مي‌پردازد.

 

 

 

 

 

 

منبع : روانشناسي كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: روانشناسي كودك،
موضوع:
[ ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۲:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اينكه چطور دوست پسرم را راضي به ازدواج كنم و يا چه راه‌هايي براي ترغيب پسر به ازدواج وجود دارد، مساله‌اي است براي بسياري از خانم‌هاي جوان پيش مي‌آيد. بعضي از باورهاي كليشه‌اي كه بيان مي‌كند مردان تمايلي به ازدواج ندارند و يا به دنبال روابط ناپايدار هستند تا لذت بيشتري ببرند، باعث شده كه برخي خانم‌ها نيز ديدگاه منفي نسبت به آقايان پيدا كرده و گاهي رفتارهاي متقابل به مثل نيز نشان دهند. اما بايد گفت كه مردان نيز مانند خانم‌ها در صورتي كه در رابطه‌اي پايدار و عاطفي قرار بگيرند، از سلامت روان و جسمي بيشتري برخوردارند. بنابراين اگر فرض را بر اين بگذاريم به راحتي مي‌توانيد همسري مناسب و راهي كاربري براي ترغيب مردان به ازدواج پيدا كنيد. براي آشنايي بيشتر با فوايد و معايب دوستي دختر و پسر كليك كنيد.

 منبع :  ترغيب پسر به ازدواج

راهكارهايي براي ترغيب پسر به ازدواج

خودتان باشيد

قبل از هر چيز نقش بازي كردن را رها كنيد. سعي كنيد خود واقعي‌تان باشيد. اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه نمي‌توانيد يك‌عمر نقش بازي كنيد. به‌اضافه اگر طرف مقابل روزي بفهمد شما شخصيت واقعيتان را از او پنهان كرده‌ايد رابطه ضربه جدي خواهد ديد. به همين خاطر سعي كنيد تا جاي ممكن در تمام شرايط خود واقعيتان باشيد.

به غرور مردانه آن‌ها توجه كنيد

براي راضي كردن دوست پسر به ازدواج بايد اعتماد به نفس او را ببيشتر كنيد. يادتان باشد مردها به دنبال زني مي‌گردند كه رياست آن‌ها را زير سؤال نبرد. مردان دوست دارند احساس كنند توانسته‌اند مراقب شما باشند. اين كار به آن‌ها احساس قدرت و اعتمادبه‌نفس مي‌دهد. به همين خاطر هميشه سعي كنيد طوري رفتار كنيد كه اين احساس را در آن‌ها ايجاد كنيد. اين كار شما باعث مي‌شود در كنارتان احساس خوب آرامش و اعتمادبه‌نفس را تجربه كنند و احتمالاً دل كندن از اين احساس سخت خواهد شد.

براي ترغيب پسر به ازدواج تابع نباشيد

درست است كه قرار شد شما به طرف مقابل احساس رياست و مديريت بدهيد. اما يك قاعده را در ذهنتان داشته باشيد. هرگز قرار نيست از خود و عقايدتان براي طرف مقابل بگذريد. اگر جايي احساس مي‌كنيد رفتار دوست پسرتان شما را ناراحت كرده يا به شما آسيب مي‌زند، خيلي راحت و جدي آن را بيان كنيد. به خاطر داشته باشيد مردها خيلي هم از زني كه هميشه موافق باشد خوششان نمي‌آيد. اگر شما هويت‌تان را فراموش كرده باشيد چيزي براي علاقه‌مند كردن ديگران نخواهيد داشت. درنتيجه يك قانون مهم براي راضي كردن دوست پسر به ازدواج اين است؛ هرگز تمام و كمال تابع طرف مقابل نباشيد.

برنامه‌ريزي داشته باشيد

يك نكته مهم ديگر اين است كه براي ساعت‌هاي روزتان برنامه داشته باشيد. بدترين كاري كه مي‌توانيد بكنيد اين است كه طرف مقابل احساس كند شما به‌جز او برنامه‌اي نداريد. بگذاريد شرايط طوري پيش برود كه او احساس كند اگر دير بجنبد نمي‌تواند در لحظه‌هاي شما جايي داشته باشد.

به‌علاوه وقتي شما براي تمام ساعت‌هاي خود برنامه مفيد داشته باشيد اين يعني در مسير پيشرفت قرارگرفته‌ايد. مردان از زني كه هرلحظه در حال پيشرفت و برنامه‌ريزي باشد بسيار خوششان مي‌آيد. چنين زني قطعاً مي‌تواند به‌خوبي خانه و فرزندان آن‌ها را اداره كند. اما درعين‌حال سعي كنيد برنامه‌هايتان آن‌قدر زياد نشود كه طرف مقابل احساس كند هيچ جايي در زندگي شما ندارد. جانب احتياط را نگه داريد اما براي پيشرفت و تفريح خود برنامه‌هايي به‌غيراز او نيز داشته باشيد.

براي ترغيب پسر به ازدواج مشاور خوبي باشيد

براي ترغيب پسر به ازدواج يك راه مهم وجود دارد. آن‌هم اين است كه سعي كنيد مشاور و همدم خوبي باشيد. به او كمك كنيد تا براي پيشرفت و بهبود شرايط راه‌حلي پيدا كند. وقتي از مشكلات با شما صحبت مي‌كند به‌خوبي گوش دهيد؛ به‌خوبي دلداري‌اش دهيد و سعي كنيد يك راهكار مناسب براي او پيدا كنيد. به‌علاوه تلاش كنيد به او كمك كنيد هميشه در حال بهبود بخشيدن به زندگي خود باشد. اين كار باعث مي‌شود شريك احساسي‌تان هم باور كند شما مي‌توانيد همراه مناسبي براي تمام زندگي او باشيد.

همراه باشيد

اگر مي‌خواهيد مردي را به ازدواج ترغيب كنيد بايد بتوانيد دوست خوبي براي او باشيد. قهر كردن‌هاي طولاني‌مدت، ايراد گرفتن از رفتار طرف مقابل، مخالف بودن با برنامه‌ها و خواسته‌هاي او هرگز شما را تبديل به گزينه‌اي براي ازدواج نمي‌كند. رفتار شما بايد به‌گونه‌اي باشد كه او احساس كند همراه خوبي براي لحظه‌هايش پيدا كرده. درنتيجه به علاقه‌مندي‌هاي طرف مقابل توجه داشته باشيد و به آن‌ها اهميت بدهيد. اگر او به كتاب خواندن يا فيلم ديدن علاقه دارد زماني را به اين كارها اختصاص دهيد. اگر قرار است براي آخر هفته به يك دورهمي برويد او را تنها نگذاريد. خلاصه سعي كنيد به او نشان دهيد كه مي‌تواند در كنار شما اوقات فراغت خوبي داشته باشد.

ترغيب پسر به ازدواج با حل اختلاف‌ها

يك نشانه همسر خوب اين است كه به دوام رابطه فكر مي‌كند. اولين شرط دوام رابطه هم اين است كه اختلاف‌ها را از بين ببريد. هنري كه بايد داشته باشيد دقيقاً اينجا خودش را نشان مي‌دهد. هرگز اجازه ندهيد شرايط به سمت دعوا حركت كند. اگر احساس مي‌كنيد دير يا زود اختلاف بالا مي‌گيرد بحث را قطع كنيد. مدتي بعد زماني را به صحبت كردن اختصاص دهيد. سعي كنيد اختلافتان را با حرف زدن حل كنيد. براي راضي كردن پسر به ازدواج بايد در كنار حفظ كردن حرمت‌ها اختلاف را هم حل كنيد؛ به‌علاوه اين امنيت را در رابطه ايجاد كنيد كه اختلاف‌ها به معناي قهر و تمام شدن رابطه نيستند.

وابسته نباشيد

براي ترغيب پسر به ازدواج بعضي رفتارها را هم نبايد داشته باشيد؛ يكي از مهم‌ترين آن‌ها اين است كه به او وابسته نباشيد. زنگ زدن‌هاي بيش‌ازحد، اصرار به بودن طرف مقابل يا چك كردن دائمي او رفتارهايي هستند كه شريك احساسي‌تان را از شما دل زده مي‌كنند. هميشه سعي كنيد به آزادي‌هاي فردي طرف مقابل هم اهميت بدهيد. به‌علاوه اين موضوع را به ياد داشته باشيد كه همه ما نياز داريم گاهي تنها باشيم و اين اصلا غيرعادي نيست. اما اگر احساس مي‌كنيد رابطه شما سرد است و دوست پسرتان به بهانه‌هاي مختلف مي‌خواهد از شما دور شود بهتر است كمي جدي‌تر به رابطه‌تان فكر كنيد.

هدفتان را از رابطه مشخص كنيد

يك نكته مهم را به خاطر داشته باشيد؛ آن‌هم اينكه هدفتان را از رابطه براي طرف مقابل مشخص كنيد؛ و براي آن زمان بگذاريد. براي اين كار لازم نيست از همان روز اول به طرف مقابل بگوييد قصد شما صرفاً ازدواج است. بلكه بايد اين را در رفتارتان به او نشان بدهيد.

براي مثال اجازه بدهيد مدتي از رابطه بگذرد و با روحيات يكديگر آشنا شويد، سپس از او بپرسيد كه چه قصد و هدفي براي اين رابطه دارد؟ اگر او مثل شما براي ازدواج مصمم است از وي بخواهيد زماني براي اين موضوع مشخص كند. به خاطر داشته باشيد دوستي‌هاي طولاني‌مدت و بدون هدف تنها باعث عادي شدن شما و شرايط براي طرف مقابل مي‌شود. براي آشنايي با نشانه هاي رابطه بي سرانجام كليك كنيد.

ترغيب پسر به ازدواج| اهميت مشاوره

قبل از اينكه به ترغيب پسر براي ازدواج فكر كنيد به اين سؤال‌ها پاسخ دهيد؛

آيا گزينه مناسبي را براي ازدواج انتخاب كرده‌ايد؟

طرف مقابل چه شخصيتي دارد و چطور بايد او را به سمت خود جذب كنيد؟

در ذهن طرف مقابل چه مي‌گذارد؟

در اين رابطه چقدر انتظاراتتون برآورده مي‌شود؟

همان‌طور كه در ابتدا گفتيم شما براي جلب كردن گزينه موردنظرتان به ازدواج بايد شرايط رابطه خود و شخصيت او را در نظر بگيريد. تا زماني كه به اين سؤالات پاسخ ندهيد نمي‌توانيد او را به ازدواج ترغيب كنيد. براي آشنايي با نحوه مرور رابطه كليك كنيد.

در اين شرايط كمك گرفتن از مشاور خانواده مي‌تواند بسيار كمك‌كننده باشد. مشاور به شما كمك مي‌كند پاسخ تمام اين سؤال‌ها را پيدا كنيد و سپس راهي براي ترغيب دوست پسر به ازدواج نشان‌تان خواهد داد. اگر در هنگام پاسخ به اين سؤال‌ها به اين نتيجه برسيد كه دوست پسرتان يا موردي كه براي ازدواج در نظر داريد، گزينه خوبي براي ازدواج نيست مشاور به شما كمك خواهد كرد تا رابطه را با ناراحتي و مشكلات كمتري تمام كنيد. درنتيجه يكي از اولين اقداماتي كه توصيه مي‌شود جدي بگيريد، دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر است (براي براورد چنين روابطي حتما نياز به حضور هر دو نفر در جلسه مشاوره نيست).

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

آيا راهي براي ترغيب پسر به ازدواج وجود دارد؟

بله؛ نشان دادن توانايي و مهارت‌ها، وابسته نبودن، داشتن برنامه‌هاي شخصي و بسياري از راهكارهاي ديگر براي اين شرايط وجود دارد.

آيا اشكالي دارد مستقيماً از پسري بخواهم مرا خواستگاري كند؟

تصميم‌گيري راجع به اين كار به شرايط فرهنگي و همين‌طور وضعيت رابطه شما بستگي دارد؛ اما بهتر است تا جاي ممكن به‌جاي صحبت مستقيم از اين موضوع راه‌هاي ديگر را امتحان كنيد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

 

 منبع :  ترغيب پسر به ازدواج

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترغيب پسر به ازدواج،
موضوع:
[ ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۰:۳۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

پاره شدن پرده بكارت و نحوه تشخيص آن از جمله مسائلي است كه براي بسياري از دختران و پسران در جريان ازدواج پيش مي‌آيد. از آنجا كه پاره شدن پرده بكارت هميشه به معناي برقراري رابطه جنسي نيست و يا هميشه بعد از اولين رابطه خونريزي رخ نمي‌دهد، بهتر است قبل از ازدواج براي آشنايي بيشتر با بدن خودتان به متخصص زنان مراجعه نماييد. با آگاهي بيشتر مي‌توانيد مانع از درد و خونريزي ناشي از پاره شدن پرده بكارت را به حداقل برسانيد و يا حتي در همان دفعات اوليه از رابطه تان لذت نيز ببريد. در ادامه درباره نحوه پاره شدن هر نوع پرده‌بكارت صحبت كرده‌ايم. در صورت وجود هرگونه سوال در اين زمينه مي‌توانيد مشاوره قبل از ازدواج بگيريد.

 

منبع : پاره شدن پرده بكارت

كدام ناحيه پرده بكارت دچار پارگي مي شود؟

پرده بكارت در ورودي واژن قرار گرفته است. بافتي كه متشكل از دو لايه مخاط و يك لايه فيبر در وسط آن مي‌باشد. تا به حال براي پرده بكارت كاربرد خاصي مشخص نشده و صرفا در زمان اولين رابطه جنسي و دخول آلت، ممكن است پاره شود و با كمي خونريزي همراه باشد، البته در برخي موارد نيز خونريزي انجام نمي‌شود، چراكه به دليل خاصيت فيبري اين پرده، داخل آن خونرساني انجام نمي‌شود.

به طور كلي پرده بكارت در اشكال مختلفي وجود دارد. بيشتر افراد داراي پرده بكارت هلالي شكل هستند تا امكان خروج خون قاعدگي از مهبل فراهم شود. براي آشنايي با انواع پرده بكارت كليك كنيد.

اهميت پرده بكارت براي دختران جوان و مجرد و البته خانواده‌هاي آن‌ها در كشور ما بسيار زياد است، به طوري كه بايستي از سلامت آن مراقبت شود. البته ممكن است كسي حتي بدون داشتن رابطه جنسي پرده بكارت نداشته باشد و دليل آن نيز تفاوت شكل و نوع پرده بكارت در هر كس مي‌باشد و يا ممكن است كه شكل نگرفته باشد.

پاره شدن انواع پرده بكارت 

همانطور كه اشاره كرديم پرده بكارت در زنان داراي شكل‌هاي مختلفي است كه هر كس با توجه به نوع پرده بكارت خود در اولين رابطه جنسي درد و خونريزي متفاوتي را تجربه مي‌كند.

اطلاع از اشكال و انواع مختلف پرده بكارت به خانم‌ها در شناخت بهتر بدنشان كمك مي‌كند. لازم است به اين نكته نيز توجه داشته باشيد كه پرده بكارت صرفا با اولين رابطه جنسي و دخول از بين نمي‌رود و ممكن است در اثر برخي فعاليت‌ها همچون سواركاري، ژيمناستيك، شنا و يا … از بين برود. براي آشنايي با نكات مربوط به شب زفاف كليك كنيد.

پرده بكارت حلقوي

تقريبا 95درصد از خانم‌ها داراي پرده بكارت حلقوي هستند. پرده بكارت حلقوي در واقع يك بافت شبيه به يك حلقه است كه حفره‌اي در وسط آن قرار گرفته است كه محل خروج ترشحات واژن و همينطور خون حاصل از قاعدگي مي‌باشد.

پرده بكارت حلقوي نيز در دو نوع كشساني و غيركشساني وجود دارد كه خونريزي حاصل از پاره شدن پرده بكارت در نوع حلقوي غير كشساني بيشتر است.

پرده بكارت حلقوي مي‌تواند داراي حلقه‌اي بيضي شكل نيز باشد و به طور كلي پرده بكارت حلقوي نيز خود داراي اشكال متفاوتي است.

پاره شدن پرده بكارت ارتجاعي

پرده بكارت ارتجاعي، مشابه پرده بكارت حلقوي است و تفاوت آن با پرده بكارت حلقوي اين است كه به دليل داشتن قابليت ارتجاعي در اولين رابطه جنسي و اولين دخول پاره نمي‌شود و در نتيجه پارگي رخ نداده و خونريزي ندارد.

كساني كه داراي اين نوع پرده بكارت هستند، ممكن است در اولين رابطه جنسي خود گمان كنند كه باكره نيستند و پرده بكارت خود را از دست داده اند كه اينطور نيست.

پرده تيغه اي يا دو سوراخي (سپتيت)

اين نوع از پرده بكارت را مي‌توان اينطور توصيف كرد كه پرده بكارت حلقوي را در نظر بگيريد، به طوري كه يك تيغه عمودي اين حلقه را به دو قسمت تقسيم كرده باشد. با اولين دخول اين تيغه از بين رفته و احتمالا با كمي خونريزي همراه خواهد بود.

پاره شدن پرده غربالي يا مشبك (كريبريفرم )

پرده بكارت كريبريفرم، نوعي از پرده بكارت است كه به طور كامل در ورودي واژن قرار گرفته است و داراي حفره‌هاي ريز و سوراخي جهت خروج ترشحات واژن و خون قاعدگي مي‌باشد. اين نوع پرده بكارت چندان شايع نيست، پاره شدن پرده بكارت مشبك نيز اگر با آمادگي و تحت شرايط آرام انجام شود بدون درد و با خونريزي كمي همراه خواهد بود.

پرده بسته يا مسدود

در برخي خانم‌ها از زمان كودكي پرده بكارت به طور كامل شكل نمي‌گيرد و در واقع پرده بكارت آن‌ها مسدود و كاملا بسته است. اين دسته از افراد زماني كه به سن بلوغ مي‌رسند و سيكل قاعدگي را تجربه مي‌كنند، متوجه پرده بكارت مسدود خواهند شد، چراكه خون حاصل از قاعدگي راهي براي خروج از واژن ندارد.

اين دسته از خانم‌ها در زمان اولين رابطه‌جنسي خود نيز با مشكل مواجه هستند و ممكن است به دليل پاره نشدن پرده بكارت يك رابطه جنسي سخت و دردناك را تجربه كنند. در صورتي كه پرده بكارت اين دسته با دخول نيز پاره نشود بايستي با يك عمل جراحي آن را درمان كنند.

پاره شدن و يا پارگي پرده بكارت بدون دخول

پارگي پرده بكارت ممكن است به دلايل مختلفي اتفاق بيافتد كه البته مهم‌ترين دليل آن، داشتن رابطه جنسي و انجام عمل دخول است.

در مقاله فوق انواع مختلف پرده بكارت را بررسي كرديم، بدين معني كه در تمامي پرده‌هاي بكارت، رابطه جنسي با درد و خونريزي همراه نيست.

همچنين در نظر نيز داشته باشيد كه ممكن است پرده بكارت در يك دختر جوان به دليل بيماري، آسيب مستقيم، خود ارضايي، ورزش هاي سنگين و … نيز پاره شود، در برخي افراد نيز از بدو تولد پرده بكارت وجود ندارد كه توسط پزشك قابل تشخيص است.

نشانه هاي پاره شدن پرده بكارت

پرده بكارت انواع مختلفي دارد كه همين باعث مي‌شود پس از پارگي دختران و خانم‌ها علائم متفاوتي را مشاهده كنند. از شايع‌ترين علائم پارگي پرده بكارت مي‌توان به موارد زير اشاره كرد، اما اين علائم قطعي نخواهد بود و ممكن است هيچ علائمي نداشته باشد.

 • خونريزي
 • احساس درد در واژن
 • مشاهده لكه بر روي واژن
 • مشاهده تكه هايي از پوست پاره شده در اطراف واژن
 • و …

پاره شدن پرده بكارت در اثر خودارضايي

سوالي كه برخي از دختران با آن مواجه هستند اين است كه آيا پرده بكارت در اثر خودارضايي پاره مي شود، يا خير؟ به طور كلي عمل خود ارضايي توصيه نمي‌شود اما توجه داشته باشيد كه اگر اين عمل در منطقه كليتوريس و با مالش همراه باشد، آسيبي به پرده بكارت نخواهد رسيد.

اما چنانچه براي خود ارضايي از يك جسم خارجي و يا انگشت استفاده كنيد و داخل واژن خود فرو كنيد ممكن است به پرده بكارت خود آسيب برسانيد. براي اطمينان از سالم بودن پرده بكارت خود به متخصص زنان مراجعه كنيد.

پاره شدن پرده بكارت در اثر جراحي زنان

اين روزها جراحي‌هاي زيبايي بين زنان جوان باب شده است، اما همواره نگراني‌هايي را نيز براي آنان به همراه دارد كه آيا اين عمل به پرده بكارت آن‌ها آسيب مي‌رساند يا خير؟

برخي عمل‌هاي جراحي زيبايي شامل سفيد كردن واژن، ليزر كردن موها، لابيا پلاستي و … كه انجام مي‌شود، هيچ ارتباطي با پارگي پرده بكارت فرد ندارد.

اما چنانچه در عمل زيبايي جسم خارجي داخل واژن فرد قرار گيرد، ممكن است باعث پارگي آن شده و به آن آسيب برساند.

پاره شدن پرده بكارت در اثر فعاليت هاي ورزشي

همانطور كه اشاره كرديم از عوامل پارگي پرده بكارت در خانم ها، مي‌توان به انجام ورزش‌هاي سنگين اشاره كرد.

فعاليت‌هاي ورزشي شامل دوچرخه سواري، دوميداني، شنا كردن و… ممكن است باعث پارگي پرده بكارت شود كه در معاينات پزشكي قابل تشخيص است. براي آشنايي با بدن زنان كليك كنيد.

تشخيص ترميم پارگي پرده بكارت 

سوالي كه براي كساني كه پارگي بكارت خود را ترميم كرده‌اند وجود دارد اين است كه آيا پس از كسب بهبودي بعد از انجام ترميم پرده بكارت، امكان تشخيص اين امر وجود دارد. در پاسخ بايد گفت كه تشخيص ترميم پارگي پرده بكارت به عوامل مختلفي شامل ميزان آسيب ديدگي پرده بكارت و نحوه ترميم آن وابسته است.

برخي پزشكان كه داراي تجربه كم تري هستند، تنها ورودي واژن را مي‌دوزند و پرده بكارت را ترميم نمي‌كنند كه خب بديهي است قابل تشخيص است، بنابراين پزشكي كه براي اين امر انتخاب مي‌كنيد، تعيين كننده اين موضوع خواهد بود.

سخنان پاياني

 • ممكن است پس از برقراري اولين رابطه جنسي، به دليل پارگي پرده بكارت كمي درد احساس كنيد كه به مرور برطرف خواهد شد.
 • چنانچه خونريزي پس از پاره شدن پرده بكارت مداوم و طولاني باشد، لازم است به پزشك مراجعه كنيد تا مطمئن شويد خونريزي ناشي از پارگي واژن نيست.
 • چنانچه عمل ترميم پرده بكارت را انجام داده‌ايد، لازم است پس از عمل برخي نكات را رعايت كنيد تا مراحل ترميم با سرعت بيشتري انجام شود، بنابراين از داشتن فعاليت‌هاي سنگين، مسافرت، رانندگي طولاني و … جلوگيري كنيد.
 • همواره پارگي پرده بكارت ناشي از برقراري رابطه جنسي نيست و ممكن است در اثر عوامل ديگري باشد كه توسط پزشك قابل تشخيص است.
 • در صورتي كه پرده بكارت پاره شود، به خودي خود ترميم نخواهد شد.

براي دريافت مشاوره در زمينه پاره شدن پرده بكارت، مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

 

 

 

منبع : پاره شدن پرده بكارت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پاره شدن پرده بكارت،
موضوع:
[ ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۶:۳۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز استعداديابي كودكان سمنان كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ استعداديابي كودكان يكي از دغدغه‌هاي مشترك بسياري از پدر و مادرهاست چراكه هر كودكي با توانمندي‌هاي خاص و منحصر به فرد خود متولد شده و اگر از همان اول به درستي كشف و هدايت شود احتمال موفقيت او در آينده تا حد زيادي بالا خواهد رفت. با افزايش سطح اطلاعات جامعه از اهميت استعداديابي؛ امروزه والدين بيشتر براي اين موضوع ارزش قائل هستند و به دنبال متخصصيني مي‌گردند تا بتوانند در اين زمينه به آن‌ها كمك كنند. اگر شما در سمنان زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز استعداديابي در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. جهت دريافت خدمات مشاوره كودك كليك كنيد.

 

 

منبع : استعداديابي كودكان سمنان

استعداد چيست؟

استعداد به توانايي‌هاي بالقوه انسان گفته مي‌شود كه در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند به صورت بالفعل دربيايند. نكته بسيار مهم اينجاست كه هيچ انساني بدون استعداد زاده نمي‌شود و شكست افراد در زندگي تنها به دليل نيافتن راه مناسب براي دست يابي به موفقيت‌ها است. اگر به دقت به زندگي افراد نگاه كنيد مي‌بينيد كه حتي انسان‌هايي كه بهره هوشي بسيار پاييني دارند و يا ازمعلوليت رنج مي‌برند نيز در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند استعدادهاي خود را پيدا كرده و به جايگاهي در زندگي دست يابند كه ساير افراد به آن‌ها غبطه بخورند.

 براي اينكه راحت‌تر اين موضوع را درك كنيد مي‌توانيد به زندگي افرادي كه در مسابقات پاراالمپيك قهرمان مي‌شوند نگاه كنيد. آن‌ها در حقيقت با وجود تمام محدوديت‌ها گوهر وجودي خود را پيدا كرده و مسير درست براي پرورش آن را يافته‌اند. در نتيجه استعداد امري است كه مي‌تواند در جلوه‌هاي مختلف ظهور كند و بيش از هر چيز نيازمند تلاش براي كشف و هدايت در مسير درست است. براي آشنايي بيشتر با ويژگي كودكان استثنايي كليك كنيد.

استعداديابي كودكان سمنان | اهميت استعداديابي در كودكان

انسان‌ها در همه سنين قابليت رشد و پيشرفت دارند و هيچ زماني متوقف نمي‌شوند. اما برخي برهه‌هاي زماني در زندگي مراحل حساسي هستند كه شكل گيري توانمندي‌ها در آن زمان مي‌تواند به بيشترين بازدهي بيانجامد. در دوران كودكي ذهن بچه‌ها از انعطاف پذيري بيشتري برخوردار است و آمادگي بيشتري براي يادگيري دارد. اگر شما موضوع مورد علاقه فرزندتان را پيدا كنيد مي‌بينيد كه او چگونه مشتاقانه و كنجكاو براي يادگيري هرچه بيشتر تلاش مي‌كند و از پيش رفتن در آن حوزه خاص لذت مي‌برد.

اين در حالي است كه همين كودك ممكن است در موقعيت‌هاي ديگر يادگيري اشتياق خاصي از خود نشان ندهد و دائماً تكاليف را پشت گوش بياندازد. درنتيجه مي‌توان گفت اگر كودك در يك زمينه نظير درس‌هاي مدرسه علاقه چنداني از خود نشان نمي‌دهد به اين معنا نيست كه او به‌طور كلي نسبت به يادگيري بي‌علاقه است به اين فكر كنيد كه شايد محيط براي او به‌درستي فراهم نشده يا شايد به‌طور كل استعدادهاي او در جايي بيرون از مدرسه قادر به شكوفايي باشند.

اگر شما بتوانيد استعدادهاي فرزندتان را در دوره كودكي شناسايي كنيد و او را در مسير دلخواه خود قرار دهيد فرد از همان ابتدا موفقيت‌هاي كوچك و بزرگي را تجربه مي‌كند كه به او براي ادامه راه انگيزه مي‌دهند و در دوران نوجواني و بزرگسالي از سردرگمي او پيشگيري مي‌كنند. علاوه بر اين‌ها افرادي كه از دوران كودكي در مسير درست قرار گرفته‌اند به مراتب از شانس بيشتري براي موفقيت برخوردارند و سطح رضايت عمومي بالاتري از زندگي را گزارش مي‌دهند.

استعداديابي كودكان سمنان | وظايف والدين براي استعداديابي كودكان

همه پدر و مادرها مسلما از پيشرفت فرزند خود لذت مي‌برند و از موفق شدن او استقبال مي‌كنند. با اين حال  بسياري از آن‌ها با روش‌هاي درست تربيتي آشنا نيستند و همين امر باعث مي‌شود كه ناخواسته در بسياري از اوقات جلوي پرورش استعدادهاي كودك را گرفته و مانع پيشرفت او شوند. توجه به نكات زير به شما كمك مي‌كنند تا بتوانيد راحت تر توانايي‌هاي بالقوه فرزندتان را شناسايي كنيد و او را در مسير مناسب خودش قرار دهيد.

اگر وقت كافي نداريد با دريافت مشاوره تلفني كودك نيز مي توانيد از خدمات مركز ذهن نو بهره مند شويد.

1- اولين قدم مشاهده درست

گاهي اوقات والدين آنقدر غرق مشغله‌هاي خود مي‌شوند كه در طول روز كم‌تر درگير دنياي كودك شده و تنها در صورتي كه او نياز خاصي داشته باشد به او توجه مي‌كنند. همين امر اساس بسياري از اشتباهات تربيتي را رقم مي‌زند.  

بسيار اهميت دارد كه در طول روز به درستي فرزندتان را مورد مشاهده قرار دهيد و رفتارهايش را زير نظر بگيريد. براي مثال ببينيد كه نسبت به چه موضوعاتي به وجد مي‌آيد و از كنار چه چيزهايي به سادگي مي‌گذرد. هر بچه‌اي از همان ابتداي كودكي علايق خاصي را پرورش مي‌دهد كه شناسايي و توجه به آن‌ها مي‌تواند در زمينه كشف استعدادهاي او بسيار كمك كننده باشد. جهت آشنايي با بهترين وجديدترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد.

2- كنار گذاشتن پيش‌فرض‌ها

بسياري از والدين كودكان را آينه گذشته خود مي‌پندارند. آن‌ها تلاش مي‌كنند هر آنچه خود به آن دست نيافتند را براي فرزندشان فراهم كنند و او را در مسيري قرار دهند كه خود روزي به دنبال كسب پيشرفت در آن بودند. اما لازم است اين موضوع را در نظر بگيريد كه فرزندان با تمام شباهت‌هايي كه به شما دارند مي‌توانند دنيايي كاملاً متفاوت داشته باشند. سعي كنيد پيش‌فرض‌هاي خود را كنار بگذاريد و اجازه دهيد كودك با دست زدن به كشف در محيط طبيعي خود استعدادهايش را نمايش دهد. ممكن است او اصلاً علاقه‌اي به قرار گرفتن در مسيرهاي دلخواه شما نداشته باشد و چه بسا اگر در موقعيت‌هاي ديگري قرار بگيرد موفقيت‌هاي دوچنداني را از خود نشان دهد.

3- خودداري از مقايسه

همان طور كه بارها گفته شد هر انسان وجود منحصر به فردي است كه استعدادهاي مخصوص به خود را دارد. اگر فرزندتان همانند هم سن و سالانش نمي‌تواند در يك حوزه خاص پيشرفت كند هرگز او را سرزنش نكنيد و موفقيت‌هاي ديگران را به رخش نكشيد. هميشه سعي كنيد كودك را متناسب با توانايي‌ها و مهارت‌هاي خاص خودش بسنجيد و بر اين اساس پيش برويد. توجه داشته باشيد كه قرار نيست همه انسان‌ها شبيه به هم باشند و مسيرهاي يكساني را طي كنند.

4- قرار دادن كودك در يك محيط غني

بسيار اهميت دارد كه فرزندتان در كودكي در يك محيط غني و سرشار از تجربيات گوناگون قرار بگيرد و در اين ميان بتواند دست به انتخاب بزند. اگر فرزندتان در يك فضاي يكنواخت بزرگ شود هرگز استعدادهاي او قابليت رؤيت شدن پيدا نمي‌كنند. از همين رو تلاش كنيد كودك را در معرض محرك‌هاي متنوعي قرار داده و اجازه دهيد او آزادانه در بين آن‌ها اكتشاف كند.

5- اهميت قائل شدن براي رؤياهاي كودك

تقريباً همه ما شنيده‌ايم كه فردي در دوران كودكي از رؤياهاي خود بگويد. مثلاً برخي بچه‌ها مي‌گويند مي‌خواهند در آينده نقاش بزرگي شوند يا بسياري از پسرها از رؤياهاي از خود براي خلبان شدن حرف مي‌زنند. در اكثر موارد والدين و اطرافيان اين روياها را ناديده مي‌گيرند يا تنها با شوخي و خنده به‌سادگي از كنار آن‌ها رد مي‌شوند. در حالي كه لازم است به درستي به آرزوها و تصورات كودك گوش بدهيد و توانايي‌هاي او را براي رفتن در اين مسير بسنجيد. گاهي اوقات همين روياها به بزرگ ترين حسرت‌هاي فرد در آينده تبديل مي‌شوند.

استعداديابي كودكان سمنان | لزوم كمك گرفتن از يك متخصص براي استعداديابي كودكان

خوشبختانه امروزه ابزارهاي مختلفي براي كشف استعدادهاي كودكان ابداع شده است كه به والدين كمك مي‌كنند فرزندان خود را بهتر بشناسند و توانايي‌هاي منحصر به فرد او را تشخيص دهند. براي مثال امروزه آزمون‌هاي هوشي مختلفي وجود دارند كه مي‌توانند توانايي‌هاي بالقوه كودك در زمينه رياضي، موسيقي، كلامي، فعاليت‌هاي حركتي، خلاقيت‌هاي هنري و … را اندازه گيري نمايند. استفاده از اين آزمون‌هاي هوش و استعداد بايد در محيط‌هاي حرفه‌اي و به كمك آزمونگرهاي آموزش‌ديده انجام گيرد چراكه نحوه اجرا شدن تست‌ها و نوع رفتارهايي كه كودك در اين ميان از خود نشان مي‌دهد همگي مي‌توانند در تفسير نهايي تأثيرگذار باشند. از همين رو لازم است كه به مراكز روانشناسي معتبر مراجعه كرده و از متخصصان روان‌شناس باليني براي ارزيابي كودك خود كمك بگيريد.

ارائه خدمات استعداديابي كودكان در مركز مشاوره ذهن نو

مركز مشاوره ذهن نو با در اختيار داشتن نيروهاي متخصص در حوزه كودك و نوجوان مي‌تواند به شما كمك كند تا از تست‌ها و ابزارهاي نوين در جهت استعداديابي كودك خود استفاده كنيد. هم‌چنين در كنار اجراي آزمون‌ها مشاوران و روانشناسان اين مركز مي‌توانند تفسير تست و راهنمايي‌هاي لازم براي پرورش مناسب استعدادهاي كودك را در اختيارتان قرار دهند. جهت دريافت خدمات از مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو كليك كنيد.

آدرس ساير مراكز استعداديابي كودكان سمنان

موسسه استعداديابي كودكان كيميا سمنان، بيست متري وحدت، چهارراه بقيه الله
موسسه استعداديابي كودكان خانه خورشيد سمنان، ميدان هفت تير، جنب پيشخوان دولت، ساختمان ويلايي دوطبقه
موسسه استعداديابي كودكان رشد آفرين(لگو) سمنان، بلوار وليعصر، سه راه مسجد آل محمد، جنب مانتو فروشي حجاب
موسسه استعداديابي كودكان ژاهو سمنان، ضلع جنوبي ميدان نماز
موسسه استعداديابي كودكان آينده سازان سمنان، ابتداي بلوار وليعصر، روبروي داروخانه وليعصر
موسسه استعداديابي كودكان باربد سمنان، بالاتر از ميدان ارگ، مجموعه هلال احمر
موسسه استعداديابي كودكان اوج سمنان، خيابان طالقاني، حد فاصل ميدان ارگ و بلوار قدس
موسسه استعداديابي كودكان انديشه ورزان جوان  سمنان، ميدان نماز، بلوار شهيد مصطفي فدايي، روبه روي فروشگاه اتكاء، پلاك ۳۹

سؤالات متداول

– استعداد ذاتي است يا اكتسابي؟

توانايي‌هاي ما تركيبي از نيروهاي وراثتي و محيطي هستند. استعدادهاي ما امري هستند كه به طور ذاتي مي‌توانند در ما وجود داشته باشند اما تا زماني كه از طريق محيط به درستي پرورش نيابند نمي‌توانند شكوفا شوند. در نتيجه تركيبي از نيروهاي ذاتي و اكتسابي استعدادهاي ما را شكل مي‌دهند. والدين مي توانند با دريافت آموزه هاي لازم به بهترين نحو بر روي استعدادهاي ذاتي تاثير بگذارند. مقاله آموزش پدر و مادر را مطالعه نماييد.

 

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

 

 

 

منبع : استعداديابي كودكان سمنان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۳:۱۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص الانزاپين كه نام تجاري Zyprexa در داروخانه‌هاي كشور به فروش مي‎رسد؛ از جمله موثرترين داروهاييست كه در درمان روان‌پريشي كاربرد دارد. داروهاي ضدسايكوز در واقع بر روي گيرنده‌هاي دوپامين و سروتونين تاثير مي‌گذارند و باعث كاهش انتقال دهنده‌هاي مغزي مي‌شوند. نكته‌اي كه وجود دارد اين است كه داروهاي ضدروانپريشي ساختار پيچيده‌اي دارد و به هيچ عنوان نبايد به صورت خودسرانه مصرف شود، چراكه ممكن است باعث بروز عوارض خطرناك اين دارو شود. بنابراين در صورتي كه پزشك اين دارو را براي شما تجويز كرده است، مي‌توانيد با اطلاع از نحوه مصرف، عوارض جانبي و تداخلات و … قرص الانزاپين اثربخشي اين دارو را افزايش دهيد.

منبع : قرص الانزاپين چيست

قرص الانزاپين براي چه بيماري هايي تجويز و استفاده مي شود؟

قرص الانزاپين يك داروي ضدروانپريشي است كه كاربرد اصلي آن درمان برخي مشكلات روحي و رواني از جمله بيماري اسكيزوفرني و بيماري دو قطبي مي‌باشد.

لازم است توجه داشته باشيد كه داروي الانزاپين در كنار برخي ديگر از داروها براي درمان افسردگي نيز تجويز مي‌گردد. قرص الانزاپين از مهاركننده‌هاي دوپامين و سروتونين با تاثير مثبتي كه بر روي عملكرد مغز دارد، باعث كاهش توهمات بيمار شده و موجب مي‌شود فرد بتواند بهتر فكر كند و بدون استرس و اضطراب فعاليت‌هاي روزانه خود را انجام دهد.

نحوه مصرف قرص الانزاپين

تاكيد مي‌كنيم كه مصرف داروي الانزاپين فقط با تجويز پزشك امكان پذير است، چراكه دوز مصرفي بايستي با توجه به شدت بيماري، سن بيمار، پاسخدهي بدن بيمار به درمان و … توسط پزشك تجويز شود.

اما اگر براي درمان، قرص الانزاپين براي شما تجويز شده است، مي‌توانيد نكته‌هاي زير را در نظر داشته باشيد : 

 • قبل از مصرف داروي الانزاپين حتما راهنماي داخل جعبه را مطالعه نماييد و همينطور به طور كامل ميزان و نحوه مصرف دارو را از پزشك خود سوال كنيد.
 • معمولا داروي الانزاپين بايستي به صورت خوراكي و يك بار در روز مصرف شود.
 • معمولا مصرف قرص الانزاپين با دوزهاي پايين شروع شده و به تدريج افزايش مي‌يابد.
 • اگر مي‌خواهيد اثربخشي دارو را مشاهده كنيد، بايستي اين دارو را به طور منظم در بازه‌هاي زماني مشخصي مصرف كنيد.
 • نبايد به صورت خودسرانه دوز مصرفي قرص الانزاپين را افزايش دهيد و يا يكباره مصرف آن را قطع كنيد، چراكه باعث بروز عوارض جانبي اين دارو خواهد شد.

موارد منع مصرف قرص الانزاپين

در برخي موارد مصرف قرص الانزاپين بايستي يا همراه با احتياط مصرف شود و يا مصرف آن ممنوع مي‌باشد. چنانچه دچار مشكلات و بيماري‌هاي زير هستيد، بايستي پيرامون مصرف داروي الانزاپين با پزشك خود مشورت كنيد.

 • بيماري‌هاي كبدي
 • تشنج
 • مشكل در بلعيدن
 • مشكل در ادرار كردن
 • كمبود گلوبول‌هاي سفيد
 • زوال عقل
 • بيماري معده و روده
 • مصرف سيگار
 • سابقه شخصي و خانوادگي ديابت
 • بيماري قلبي 
 • آپنه خواب
 • سابقه مشكلات قلبي
 • مشكلات عروقي مغزي
 • مشكلات مربوط به قرنيه
 • بيماران مبتلا به پنوموني
 • هيپوترفي پروستات

مسموميت و خودكشي با قرص الانزاپين

در صورتي كه داروي الانزاپين بيش از اندازه مصرف شود، باعث ايجاد مسموميت و اوردوز خواهد شد. مصرف بيش از اندازه داروي الانزاپين باعث بروز علائمي از جمله خواب آلودگي شديد، سرگيجه، تندي و غير طبيعي شدن ضربان قلب، حركات غيرمعمول و تشنج خواهد شد. بنابراين بهتر است در صورتي كه پس از مصرف قرص الانزاپين اين عوارض را مشاهده كرديد، سريعا به پزشك خود مراجعه كنيد.

عوارض قرص الانزاپين چيست

داروهاي ضدروان پريشي همانطور كه گفته شد با توجه به ساختاري كه دارد در عين داشتن فوايد بسيار براي بيمار مي‌تواند داراي عوارض جانبي نيز باشد. از شايع‌ترين عوارض قرص الانزاپين مي‌توان به موارد زير اشاره كرد كه در صورت ادامه دار شدن مراجعه به پزشك ضروري است.

 • خواب آلودگي
 • سرگيجه و گيجي
 • ناراحتي معده
 • خشكي دهان
 • يبوست
 • افزايش اشتها
 • بالا رفتن وزن

همينطور در برخي موارد داروي الانزاپين داراي عوارض جدي نيز بوده است كه حتما بايستي در صورت بروز اين علائم به پزشك اطلاع داده شود: 

 • مشكل در بلعيدن
 • لرزش و رعشه بدن
 • ضربان قلب آهسته
 • خستگي و بي حالي
 • تغييرات خلقي و رواني مثل سردرگمي، توهم و گيجي
 • كرخت شدن يا سوزش دست و پا
 • زردي چشم و پوست
 • درد شديد معده و شكم
 • مشكل در ادرار
 • اختلال تنفس هنگام خواب
 • ترشح شير از سينه و برهم خوردن نظم قاعدگي در زنان و يا ايجاد مشكل در بارداري
 • كاهش توان جنسي، عدم توانايي توليد اسپرم و بزرگ شدن سينه‌ها در مردان

در نظر داشته باشيد كه اگر متخصص صلاح مي‌داند كه دارو مصرف شود همواره فوايد مصرف قرص الانزاپين براي درمان بيشتر بوده و عوارض اين دارو نيز به مرور و با وارد شدن در طول درمان رفع خواهد شد.

تداخلات دارويي با قرص الانزاپين

مصرف همزمان داروي الانزاپين با برخي دارو ها ممكن است عملكرد اين دارو را مختل كرده و و كارگرد آن را كاهش دهد. از مهم ترين دارو هايي كه با الانزاپين داراي تداخل دارويي هستند مي توان به موارد زير اشاره كرد :

 • داروهاي خواب‌آور
 • داروهاي ضدافسردگي
 • داروهاي ضدسرفه
 • الكل و يا ماري جوانا
 • داروهاي ضد اضطراب مانند آلپرازولام، لورازپام، زولپيدوم
 • آرامبخش‌هاي ماهيچه‌اي مثل سيكلوبنزاپرين
 • آنتي هيستامين‌ها

هشدار هاي پاياني 

 • قرص الانزاپين ممكن است باعث افزايش قند خون شود، بنابراين بيماران مبتلا به ديابت بايستي در صورت تشخيص و تجويز پزشك اين دارو را مصرف كنند.
 • چنانچه به قرص الانزاپين حساسيت داريد به پزشك خود اطلاع دهيد.
 • قرص الانزاپين در برخي موارد باعث افزايش سطح كلسترول خون و چاقي مي‌شود و مي‌تواند مشكلات قلبي را افزايش دهد، بنابراين رعايت رژيم غذايي همراه با مصرف اين دارو حائز اهميت است.
 • از مهم‌ترين عوارض جانبي اين دارو سرگيجه است. بنابراين زماني كه اين دارو را مصرف كرده‌ايد از تمامي كارهايي كه نيازمند هوشياري بالا است همچون رانندگي بپرهيزيد.
 • انجام ورزش‌هاي سنگين همزمان با مصرف قرص الانزاپين بايستي با احتياط انجام شود، چراكه مصرف اين دارو باعث كاهش تعريق شده و احتمال سكته قلبي را افزايش مي‌دهد.
 • مصرف قرص الانزاپين در نوجوانان و سالمندان داراي عوارض حادتري مي‌باشد، بنابراين در اين سنين بايستي با احتياط بيشتري مصرف شود.
 • مصرف داروي الانزاپين در دوران بارداري و شيردهي توصيه نمي‌شود.
 • چنانچه مصرف يك دوز دارو را فراموش كرده‌ايد در زمان بعدي دو دوز مصرف نكنيد و به اندازه همان يك بار مصرف نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع داروهاي اعصاب و روان مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

موارد مصرف داروي الانزاپين براي درمان كدام بيماري ها مي باشد؟

داروي الانزاپين از داروي هاي ضدروانپريشي است كه موارد مصرف آن درمان برخي مشكلات روحي و رواني از جمله بيماري اسكيزوفرني و بيماري دو قطبي مي‌باشد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

منبع : قرص الانزاپين چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص الانزاپين چيست،
موضوع:
[ ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۰:۵۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص فلورازپام با نام تجاري دالمان از جمله داروهايي‌ضدافسردگي، ضداضطراب و خواب‌آور مي‌باشد. مصرف داروي فلورازپام فقط با تجويز پزشك بايد انجام شود و مصرف خودسرانه آن به هيچ وجه توصيه نمي‌گردد، چراكه از جمله داروهايي است در كنار مزيت‌هايش عوارض ناخواسته‌اي نيز دارد و وابستگي ايجاد مي‌كند. بيماراني كه به دلايل مختلفي و با تجويز پزشك قرص  فلورازپام مصرف مي‌كنند، مي‌توانند از موارد مصرف، نحوه مصرف، عوارض و تداخل دارويي اين دارو مطلع باشند تا با رعايت آن‌ها اثربخشي آن را افزايش دهند. براي آشنايي با ساير روش‌هاي غير دارويي درمان اضطراب و افسردگي كليك كنيد.

 

منبع : قرص فلورازپام و مدت زمان اثر آن

موارد مصرف قرص فلورازپام

قرص فلورازپام كه با نام تجاري دالمان يا دالمادورم Dalmane و  dalmadorm در داروخانه‌هاي كشور موجود است و توسط پزشكان براي درمان اختلالات اضطرابي و درمان بي خوابي، درمان تشنج و … تجويز مي‌گردد.

اين دارو معمولا در قالب يك كپسول موجود است، كه بيمار بايستي در يك دوره كوتاه يك الي دو هفته‌اي آن را مصرف كند و معمولا مصرف طولاني اين دارو توصيه نمي‌شود. براي آشنايي بيشتر با ساير انواع داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد.

نحوه مصرف قرص فلورازپام

بهتر آن است كه قبل از مصرف قرص فلورازپام ، راهنماي داخل جعبه را مطالعه نماييد و از پزشك خود نيز نحوه مصرف اين دارو را بپرسيد. معمولا قرص فلورازپام بايستي قبل از خواب شب مصرف شود و بيمار پس از آن حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب عميق داشته باشد. مصرف اين دارو به دليل خواب آور بودن در طول روز توصيه نمي‌شود. 

نكته ديگري كه در مورد قرص فلورازپام وجود دارد، اين است كه نبايد اين دارو را كمتر و يا بيشتر از ميزاني كه پزشك تجويز كرده، مصرف كنيد. همانطور كه پيش تر اشاره كرديم معمولا دوره مصرف قرص فلورازپام كوتاه است و چنانچه پس از گذشت نهايتا ده روز در روند بهبودي قرار نگرفتيد، بهتر است با پزشك خود مشورت لازم را داشته باشيد.

توجه

 • اگر قرص فلورازپام را در مدت طولاني مصرف كرده‌ايد و قصد داريد مصرف خود را قطع كنيد، به ياد داشته باشيد كه قطع يكباره مصرف اين دارو باعث بروز عوارض جانبي مي‌شود. قطع مصرف اين دارو بايستي به صورت تدريجي باشد.
 • براي حفظ سلامت اين دارو بهتر است آن را دماي اتاق و به دور از رطوبت و گرما و نور نگهداري كنيد.
 • مصرف بيش از حد قرص فلورازپام باعث مي‌شود برخي عوارض اين دارو شامل خواب آلودگي، سردرگمي، تنفس ضعيف، افتادگي يا بيهوشي را تجربه كنيد.

مقدار مصرف و مدت زمان اثر قرص فلورازپام

دوز مصرفي قرص فلورازپام به موارد مختلفي از جمله جنسيت، سن، نوع بيماري و … در اندازه‌هاي مختلفي تجويز مي‌شود. معمولا براي درمان بيخوابي اين دارو براي خانم‌ها ۱۵ ميلي گرم در روز و براي آقايان ۱۵ تا ۳۰ ميلي گرم در روز تجويز مي‌شود.

احتياط مصرف

مصرف قرص فلورازپام در برخي موارد كه مبتلا به بيماري ديگري است، توصيه نمي‌شود. از جمله مهم‌ترين مواردي كه بايستي حتما به پزشك خود اطلاع دهيد، موارد زير هستند:

 • بيماري‌هاي كليوي و كبد 
 • آپنه خواب
 • داشتن مشكلات تنفسي
 • بيماري انسدادي ريوي
 • مشكلات روحي مثل افسردگي يا افكار خودكشي
 • داشتن سابقه شخصي يا خانوادگي اعتياد
 • سابقه خانوادگي راه رفتن در خواب
 • بيماري‌هاي خاص عضلاني
 • مصرف همزمان دارو با الكل و ماري جوانا

مصرف اين دارو در سالمندان نيز توصيه نمي‌شود، چراكه باعث بروز عوارض جانبي اين دارو شامل گيجي و توهم، بي ثباتي و خواب آلودگي مي‌شود و احتمال سقوط و شكستگي استخوان دارد. همينطور مصرف فلورازپام در دوران بارداري و شيردهي ممنوع است.

مسموميت و خودكشي با قرص فلورازپام

اشاره و تاكيد كرديم كه قرص فلورازپام بايستي دقيقا به اندازه‌اي مصرف شود كه پزشك تجويز كرده است و مصرف بيش از حد اين دارو باعث مسموميت خواهد شد. از مهم‌ترين علائم مصموميت با قرص فلورازپام مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • خواب آلودگي شديد
 • تنگي نفس
 • غش و ضعف
 • سردرگمي و گيجي
 • افزايش فشار خون و ضربان قلب
 • افسردگي و خطر خودكشي
 • كما

در صورتي كه اين علائم را در بيمار مشاهده كرديد، بايستي كه سريعا با اورژانس تماس بگيريد تا اقدامات لازم جهت شستشوي معده انجام شود، در غير اين صورت مي‌تواند جان بيمار را به خطر بياندازد.

عوارض قرص فلورازپام

قرص فلورازپام نيز در كنار فوايد بسياري كه دارد، داراي برخي عوارض جانبي نيز مي‌باشد. از مهم‌ترين عوارض جانبي و خفيف اين دارو مي‌توان به سرگيجه يا مشكل هماهنگي عصب و عضله، افزايش خطر سقوط يا سرگيجه هنگام بلند شدن از يك موقعيت نشسته يا دراز كش و … اشاره كرد.

كاربرد مصرف قرص فلورازپام در حل مشكل بيخوابي در طول شب است، اما اگر در طول روز اين دارو باعث خواب آلودگي شما شود، بهتر است به پزشك خود اطلاع دهيد، از ديگر عوارض داروي فلورازپام كه نياز به مراجعه به پزشك معالج دارد، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد : 

 • افسردگي
 • افكار عحيب
 • افكار خودكشي
 • توهم
 • پرخاشگري و اضطراب
 • از دست دادن حافظه
 • واكنش‌هاي آلرژيك مثل تورم و التهاب، خارش و تنگي نفس
 • سردرد
 • ناراحتي معده و يا سوزش سر دل 
 • تهوع و استفراغ
 • يبوست يا اسهال
 • درد در دستگاه گوارش
 • عصبي بودن و تحريك پذيري
 • تشنگي
 • درد‌هاي بدني
 • پر حرفي
 • بيش فعالي و يا مشكل در تمركز
 • مشكل در بينايي و سوزش چشم
 • افت فشار خون
 • دهان خشك و مزه تلخ دهان
 • بي حوصلگي
 • بي اشتهايي

تداخلات دارويي با فلورازپام

يكي از نكاتي كه هر بيمار بايستي پيش از مصرف يك دارو از آن مطلع باشد، تداخلات دارويي آن است كه در صورت عدم رعايت، ضمن كاهش اثربخشي باعث بروز عوارض جانبي اين دارو نيز خواهد شد. در ادامه مهم‌ترين مواردي كه باعث ايجاد تداخل دارويي با قرص فلورازپام مي‌شود را آورده‌ايم: 

 • داروهاي بيهوش‌كننده‌هاي عمومي
 • مهاركننده‌هاي مونوآمينو اكسيداز
 • داروهاي ضددرد مخدر
 • داروهاي ضدافسردگي سه حلقه‌اي
 • داروهاي پايين آورنده فشار خون
 • داروهاي هم خانواده فلورازپام شامل بنزوديازپين‌ها 
 • داروهاي خواب و يا ضداضطراب مانند آلپرازولام، ديازپام، زولپيدم، آنتي‌هيستامين‌ها شامل ستيريزين، ديفن هيدرامين
 • شل‌ كننده‌هاي عضلاني
 • داروهاي ضددرد و مسكن مانند هيدروكدون و كدئين

در نظر داشته باشيد كه ممكن است ليستي كه در اين قسمت از مقاله ارائه كرده‌ايم، ليست كاملي از تداخلات دارويي فلورازپام نباشد بنابراين بهتر است در ابتدا تمامي داروهاي مصرفي‌تان را در اختيار پزشك خود قرار دهيد. براي آشنايي با ساير انواع داروهاي بنزوديازپين كليك كنيد.

هشدارهاي پاياني

 • اگر پس از گذشت يك مدت كوتاه از مصرف دارو فلورازپام متوجه شديد كه اثرات آن كاهش يافته، بهتر است با پزشك معالج خود مشورت كنيد و خودسرانه مصرف دارو را قطع نكنيد و يا براي افزايش اثرات آن، دوز مصرفي را افزايش ندهيد.
 • اثربخشي دارو معمولا ۲ تا ۳ روز پس از مصرف نمايان خواهد شد.
 • مصرف بيش از اندازه اين دارو باعث مسموميت و ترك ناگهاني آن نيز موجب بروز عوارض مي‌شود.
 • قرص فلورازپام در جهت رفع بيخوابي تجويز مي‌شود و بشدت خواب‌آور است، بنابراين زماني كه اين دارو را مصرف كرده‌ايد از انجام كارهاي كه هوشياري نياز دارد همچون بيخوابي بپرهيزيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع دارو هاي اعصاب و روان مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

داروي فلورازپام براي چه مواردي تجويز مي شود؟

معمولا داروي فلورازپام براي درمان اختلالات اضطرابي، درمان بي خوابي، آرام بخشي عضلاني و درمان تشنج تجويز مي گردد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

 

 

منبع : قرص فلورازپام و مدت زمان اثر آن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۳۰:۰۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

با چه كساني نبايد ازدواج كرد ؟ از آن‌جا كه ازدواج يكي از مهم‌ترين تصميمات در زندگي هركسي است، دختر/پسر و خانواده‌ها توجه زيادي به آن دارند. اگر درست انتخاب نكنيم مشكلاتي بسياري در آينده منتظر ما خواهند بود. اما سؤال اينجاست كه چطور تشخيص بدهيم كسي كه انتخاب كرده‌ايم مناسب زندگي هست يا خير؟ بهترين راه براي اين كار كمك گرفتن از مشاوره پيش از ازدواج است. اما در كنار مشاوره پيش از ازدواج بعضي از گروه‌هاي شخصيتي اصلاً براي ازدواج مناسب نيستند. اگر با يكي از آن‌ها مواجه شديد بهتر است پيش از جدي شدن رابطه از آن‌ها فاصله بگيريد. براي آشنايي با ملاك هاي انتخاب همسر كليك كنيد. در ادامه به شخصيت‌هايي اشاره كرديم كه اصلا براي ازدواج مناسب نيستند.

 

 

منبع : با چه كساني نبايد ازدواج كرد

با چه كساني نبايد ازدواج كرد

بيماري‌هاي رواني

اولين كساني كه بايد از آن‌ها اجتناب كنيد بيماري‌هاي رواني هستند. اگر احساس مي‌كنيد او بيش‌ازحد افسرده، عصبي يا مضطرب است هرگز به اين فكر نكنيد كه در آينده بهتر خواهد شد. به اين نكته دقت داشته باشيد كه موضوع بر سر شدت بيماري رواني است.

وجود افسردگي در حد خفيف يا متوسط اگرچه زندگي شما را تحت تأثير قرار مي‌دهد اما پاسخگويي بهتري به درمان دارد. ولي بيماري هرچقدر شديدتر باشد، شرايط سخت‌تري پيش رو خواهيد داشت. بسياري از بيماري‌هاي رواني تنها توسط متخصصان قابل شناسايي است، بنابراين حتما بايد براي ارزيابي مشاوره قبل از ازدواج دريافت كنيد.

با كساني كه اختلالات جنسي دارند نبايد ازدواج كرد

رابطه جنسي يكي از مهم‌ترين مسائل در ازدواج زوجين است. بررسي‌هاي روانشناسان نشان مي‌دهد بسياري از مشكلات بين زن و شوهرها و حتي بسياري از طلاق‌ها به دليل اختلاف بر سر مسائل جنسي پيش مي‌آيد. به همين خاطر اين موضوع را پيش از ازدواج‌تان جدي بگيريد. كساني كه مشكلات جنسي جدي دارند نمي‌توانند گزينه مناسبي براي ازدواج باشند. حتي اگر با مشكلات ساده‌اي مثل سردمزاجي مواجه شده‌ايد، بهتر است قبل از ازدواج براي درمان آن اقدام كنيد.

شخصيت‌هاي پرخاشگر

تا چه حد مي‌توانيد عصبانيت و پرخاشگري را تحمل كنيد؟ آيا مي‌دانيد پرخاشگري مي‌تواند نشانه‌اي از يك بيماري روحي باشد؟ تابه‌حال به اين فكر كرده‌ايد كه شايد پرخاشگري همسرتان به حدي برسد كه با شما بدرفتاري كند؟ پرخاشگري از آن دسته مسائلي است كه مي‌تواند مشكلات بسياري را در زندگي مشترك شما ايجاد كند. به همين خاطر اگر نشانه‌هاي پرخاش را در طرف مقابل خود مي‌بينيد بهتر است در تصميمتان براي ازدواج تجديدنظر كنيد.

با كساني كه كنترل‌گر هستند نبايد ازدواج كرد

زندگي كردن با كسي كه دوست دارد هميشه و همه‌جوره شما را تحت كنترل خودش داشته باشد، بسيار سخت است. شايد روزهاي اول از توجهي كه طرف مقابل به شما دارد خوشحال باشيد. اما دير يا زود از اين‌همه توجه خسته مي‌شويد.

يادتان باشد همه انسان‌ها دوست دارند آزاد باشند و خودشان براي زندگي‌شان تصميم بگيرند. اين‌كه يك نفر شما را وادار كند كاري را انجام بدهيد يا اجازه انجام يك كار را به شما ندهد موضوع خوشايندي نيست. پس اگر احساس مي‌كنيد طرف مقابل شما شخصيت كنترل‌گري است حتماً راجع به اين موضوع با مشاور خانواده صحبت كنيد.

با آدم دروغ‌گو نبايد ازدواج كرد

دروغ يا پنهان‌كاري يكي از بدترين آفت‌هاي زندگي مشترك هستند. وقتي طرف مقابل شما به دروغ‌گويي عادت داشته باشد دير يا زود راجع به مسائل مختلف زندگي هم به شما دروغ خواهد گفت. به همين خاطر بهتر است از ابتدا وارد رابطه با چنين افرادي نشويد. براي آشنايي با ويژگي هاي دختر خوب براي ازدواج كليك كنيد.

منبع درآمد نامشخص

اينكه بخواهيد به شرايط زندگي با همسرتان قانع باشيد يا به او كمك كنيد تا پيشرفت كند و زندگي را باهم بسازيد، بسيار خوب است. اما هرگز به معناي اين نيست كه طرف مقابل شما منبع درآمدي نداشته باشد. يكي از اشتباهات در ازدواج اين است كه با مردي ازدواج كنيد كه توانايي تأمين مخارج زندگي را ندارد. چنين زندگي با احتمال بسيار زياد محكوم به شكست است. به همين خاطر بهتر است پيش از ازدواج راجع به اين موضوع به‌درستي تصميم‌گيري كنيد. براي آشنايي با ويژگي هاي مرد ايده آل براي ازدواج كليك كنيد.

با كساني كه درگير رابطه قبلي خود هستند، نبايد ازدواج كرد

يكي از بدترين چيزها در ازدواج اين است كه احساس كنيد فكر و احساس شريك عاطفي شما درگير جاي ديگري است. درنتيجه ازدواج با كساني كه درگير روابط يا زندگي گذشته خود هستند ممنوع است. اين افراد در بهترين حالت شما را براي اين مي‌خواهند كه تنهايي و دردي كه مي‌كشند را فراموش كنند. هرگز فكر نكنيد رابطه شما دير يا زود بهتر خواهد شد بلكه تا جاي ممكن از اين مدل روابط دوري كنيد.

اگر طرف مقابل شما از همسرش جدا شده يا زندگي خوبي با او ندارد و شما را به‌عنوان نفر سوم وارد رابطه مي‌كند، بهتر است كمي با دقت بيشتر به چنين رابطه و ازدواجي فكر كنيد. به خاطر داشته باشيد كه هميشه در اختلاف‌نظرها هر دو طرف مقصر هستند. پس با دقت دلايل به هم خوردن ازدواج اول شريك احساسي‌تان را بررسي كنيد.

برنامه مشخصي براي ازدواج ندارد

بعضي‌ها فقط از ازدواج صحبت مي‌كنند. اما برنامه مشخصي براي تشكيل زندگي ندارند. كنار اين دسته از افراد بودن بيشتر اوقات تنها به اين معناست كه شما داريد زمانتان را تلف مي‌كنيد. به‌علاوه اينكه اگر كسي براي يكي از مهم‌ترين اتفاقات زندگي‌اش برنامه‌اي نداشته باشد خود مي‌تواند يك نشانه بزرگ از بي‌برنامگي و بي‌خيالي باشد. آن‌ها احتمالاً در آينده هم براي بخش‌هاي مهم زندگي برنامه مشخصي ندارند.

با كساني كه تنبل هستند نبايد ازدواج كرد

مرد يا زن تنبل شريك خوبي براي زندگي شما نيست. آن‌ها تلاش چنداني براي پيشرفت زندگي نمي‌كنند. بيشتر اوقاتشان را به بطالت مي‌گذرانند و اين مي‌تواند براي شما بسيار سخت باشد. به‌خصوص اگر اهل كار و فعاليت هستيد توصيه مي‌كنيم از اين گروه فاصله بگيريد.

شخصيت هاي نابالغ

بلوغ جنبه‌هاي مختلفي دارد. يك نفر زماني كه تصميم مي‌گيرد ازدواج كند بايد ازنظر شخصيت به بلوغ كامل رسيده باشد. يعني او بايد بتواند به‌تنهايي راجع به مسائل مهم زندگي‌اش تصميم بگيرد. رفتارش با ديگران را كنترل كند و همين‌طور شرايط اقتصادي مناسبي داشته باشد. درنتيجه يكي ديگر از گروه‌هايي كه بايد از آن‌ها فاصله بگيريد شخصيت‌هاي نابالغ هستند. كساني كه ترك خانواده اوليه براي آن‌ها مشكل است؛ حرف‌هاي ديگران در زندگي و تصميماتشان تأثير دارد و همين‌طور كساني كه احساس مي‌كنيد هنوز ازنظر فكري به درايت و پختگي لازم نرسيده‌اند.

با كساني كه دچار اعتيادند نبايد ازدواج كرد

گاهي اوقات يك تصور اشتباه در زندگي ما به وجود مي‌آيد؛ آن‌هم اينكه مي‌توانيم فرد معتاد را ترك بدهيم. يا با شرايط او خواهيم ساخت. به خاطر داشته باشيد اعتياد يك بيماري پيش‌رونده است. كسي كه امروز در مقابل خود مي‌بينيد دير يا زود ازنظر نوع و مقدار مصرف مواد مخدر تغيير خواهد كرد. آن‌ها مجبورند براي رسيدن به لذت قبل مدام ميزان مصرف را افزايش دهند؛ درنتيجه سم بيشتري وارد بدنشان مي‌كنند كه باعث مي‌شود بيشتر به‌سوي پيامدهاي منفي اعتياد حركت كنند.

به‌علاوه بسياري از مواقع مشكلاتي مانند چند مصرفي براي آن‌ها پيش خواهد آمد. در كنار تمامي اين‌ها نگراني و مشكلات قانوني كه ممكن است با آن مواجه شويد، طرد شدن از جانب اطرافيان، بيكاري همسر و بسياري مسائل ديگر را هم در نظر بگيريد. به همين خاطر است كه مي‌گوييم معتادان يكي از مناطق ممنوعه براي ازدواج هستند.

آدم‌هاي بي‌منطق

در يك زندگي مشترك موفق شما بايد بتوانيد هميشه با همسرتان صحبت كنيد. نظرات يكديگر را بشنويد و باهم تصميم بگيريد. به همين خاطر است كه ازدواج با آدم‌هاي بي‌منطق نمي‌تواند ازدواج موفقي باشد. كساني كه هميشه حرف، حرف خودشان است، در هر دعوايي قهر مي‌كنند يا دليل مشخصي براي خواسته‌هايشان ندارند انسان‌هاي بي‌منطقي هستند. شايد شما بتوانيد براي يك يا دو بار اين رفتارها را تحمل كنيد، اما طولاني شدن آن‌ها حتماً آزاردهنده خواهد بود.

ازدواج با آدم‌هاي خسيس ممنوع

توافق بر سر مسائل مالي يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي ازدواج است. شما و همسرتان بايد بر سر منابع درآمد و همين‌طور خرج كردن آن‌ها با يكديگر توافق داشته باشيد. به همين خاطر است كه روانشناسان معمولاً توصيه مي‌كنند با افراد خسيس ازدواج نكنيد، مگر اينكه واقعاً با سياست‌هاي آن‌ها موافق باشيد.

يك آدم خسيس به‌احتمال‌زياد با هزينه كردن براي تدارك يك مهماني، خريد لباس، رفتن به سفر يا حتي يك گشت‌وگذار دونفره مخالف خواهد بود. به همين خاطر بسيار مهم است كه قبل از ازدواج به اين مسائل فكر كنيد.

نقش مشاوره در تصميم‌گيري براي ازدواج

همان‌طور كه در ابتداي بحث گفتيم بسياري از ما نمي‌توانيم اين ويژگي‌هاي نامناسب را در مدت كوتاه آشنايي و در طرف مقابل تشخيص دهيم. به همين خاطر بهتر است از يك مشاور پيش از ازدواج كمك بگيريد. مشاورين با استفاده از مصاحبه باليني و تست‌هاي شخصيت به‌راحتي متوجه ويژگي‌هاي خوب يا بد طرف مقابل شما خواهند شد. به‌علاوه اگر تصميم شما براي ازدواج جدي باشد مشاورين مي‌توانند راهكارهايي را براي كنار آمدن با طرف مقابل و زندگي بهتر به شما آموزش دهند. به همين خاطر است كه روانشناسان هميشه توصيه مي‌كنند پيش از ازدواج اين مشاوره‌ها را جدي بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

چرا نبايد با كسي كه در گذشته از همسرش جدا شده ازدواج كنيم؟

پيش از اينكه تصميم بگيريد با اين فرد ازدواج كنيد ابتدا مطمئن شويد كه او به‌طور كامل گذشته‌اش را فراموش كرده و به شما به‌عنوان ابزاري براي فراموش كردن گذشته نگاه نمي‌كند. به‌علاوه سعي كنيد دلايل جدايي او را پيدا كنيد. اين دلايل اطلاعات بسياري راجع به شخصيت طرف مقابل به شما مي‌دهد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 09397993559

 

 

 

منبع : با چه كساني نبايد ازدواج كرد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۲۲:۰۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر