مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

مركز استعداديابي كودكان در تهران در مناطق مختلف احداث شده است. مركز ذهن نو علاوه بر ايجاد شعب غرب و شرق تهران شرايطي را فراهم كرده تا پدر و مادران بتوانند به راحتي با مشاوران كودك در ارتباط بوده و در مورد فرزند خود راهنمايي دريافت كنند. با توجه به آگاهي والدين نسبت به پرورش استعدادها در سنين ابتدايي و علاقه آن‌ها براي پيدا كردن استعداد فرزندانشان روش‌هاي متعددي براي سنجش هوش و مهارت‌هاي ذاتي كودكان و نوجوانان ابداع شده است. اين گونه هر كودكي از همان ابتدا به درستي كشف و هدايت مي‌شود و احتمال موفقيت او در آينده تا حد زيادي بالا خواهد رفت. اگر در تهران زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز استعداديابي در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. جهت دريافت خدمات مشاوره كودك كليك كنيد.

 

منبع : استعداديابي كودكان تهران

كار مركز استعداد يابي چيست؟

استعداد به توانايي‌هاي بالقوه انسان گفته مي‌شود كه در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند به صورت بالفعل دربيايند. نكته بسيار مهم اينجاست كه هيچ انساني بدون استعداد زاده نمي‌شود و شكست افراد در زندگي تنها به دليل نيافتن راه مناسب براي دست يابي به موفقيت‌ها است. اگر توجه كنيد مي‌بينيد كه حتي انسان‌هايي كه بهره هوشي بسيار پاييني دارند و يا ازمعلوليت رنج مي‌برند نيز در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند استعدادهاي خود را پيدا كرده و به جايگاهي در زندگي دست يابند كه ساير افراد به آن‌ها غبطه بخورند. براي آشنايي بيشتر با ويژگي كودكان استثنايي كليك كنيد.

 

 

براي اينكه راحت‌تر اين موضوع را درك كنيد مي‌توانيد به زندگي كساني كه در مسابقات پاراالمپيك قهرمان مي‌شوند نگاه كنيد. آن‌ها در حقيقت با وجود تمام محدوديت‌ها گوهر وجودي خود را پيدا كرده و مسير درست براي پرورش آن را يافته‌اند. در نتيجه استعداد امري است كه مي‌تواند در جلوه‌هاي مختلف ظهور كند و بيش از هر چيز نيازمند تلاش براي كشف و هدايت در مسير درست است. 

اهميت استعداديابي در مركز استعداديابي كودكان تهران

انسان‌ها در همه سنين قابليت رشد و پيشرفت دارند و هيچ زماني متوقف نمي‌شوند. اما برخي برهه‌هاي زماني در زندگي مراحل حساسي هستند كه شكل گيري توانمندي‌ها در آن زمان مي‌تواند به بيشترين بازدهي بيانجامد. در دوران كودكي ذهن بچه‌ها از انعطاف پذيري بيشتري برخوردار است و آمادگي بيشتري براي يادگيري دارد. اگر شما موضوع مورد علاقه فرزندتان را پيدا كنيد مي‌بينيد كه او چگونه مشتاقانه و كنجكاو براي يادگيري هرچه بيشتر تلاش مي‌كند و از پيش رفتن در آن حوزه خاص لذت مي‌برد.

اين در حالي است كه همين كودك ممكن است در موقعيت‌هاي ديگر يادگيري اشتياق خاصي از خود نشان ندهد و دائماً تكاليف را پشت گوش بياندازد. درنتيجه مي‌توان گفت اگر كودك در يك زمينه نظير درس‌هاي مدرسه علاقه چنداني از خود نشان نمي‌دهد به اين معنا نيست كه او به‌طور كلي نسبت به يادگيري بي‌علاقه است. به اين فكر كنيد كه شايد محيط براي او به‌درستي فراهم نشده يا شايد به‌طور كل استعدادهاي او در جايي بيرون از مدرسه قادر به شكوفايي باشند.

اگر شما بتوانيد استعدادهاي فرزندتان را در دوره كودكي شناسايي كنيد و او را در مسير دلخواه خود قرار دهيد، فرزندتان از همان ابتدا موفقيت‌هاي كوچك و بزرگي را تجربه مي‌كند كه به او براي ادامه راه انگيزه مي‌دهند و در دوران نوجواني و بزرگسالي از سردرگمي او پيشگيري مي‌كنند. علاوه بر اين‌ها افرادي كه از دوران كودكي در مسير درست قرار گرفته‌اند به مراتب از شانس بيشتري براي موفقيت برخوردارند و سطح رضايت عمومي بالاتري از زندگي را گزارش مي‌دهند.

 

 

استعداديابي كودكان تهران | وظايف والدين براي استعداديابي كودكان

همه پدر و مادرها مسلما از پيشرفت فرزند خود لذت مي‌برند و از موفق شدن او استقبال مي‌كنند. با اين حال بسياري از آن‌ها با روش‌هاي درست تربيتي آشنا نيستند و همين امر باعث مي‌شود كه ناخواسته در بسياري از اوقات جلوي پرورش استعدادهاي كودك را گرفته و مانع پيشرفت او شوند. توجه به نكات زير به شما كمك مي‌كنند تا بتوانيد راحت تر توانايي‌هاي بالقوه فرزندتان را شناسايي كنيد و او را در مسير مناسب خودش قرار دهيد. براي اشنايي با بهترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد.

اگر وقت كافي نداريد با دريافت مشاوره تلفني كودك نيز مي توانيد از خدمات مركز ذهن نو بهره مند شويد.

1- اولين قدم مشاهده درست

گاهي اوقات والدين آنقدر غرق مشغله‌هاي خود مي‌شوند كه در طول روز كم‌تر درگير دنياي كودك شده و تنها در صورتي كه او نياز خاصي داشته باشد به او توجه مي‌كنند. همين امر اساس بسياري از اشتباهات تربيتي را رقم مي‌زند.  

بسيار اهميت دارد كه در طول روز به درستي فرزندتان را مورد مشاهده قرار دهيد و رفتارهايش را زير نظر بگيريد. براي مثال ببينيد كه نسبت به چه موضوعاتي به وجد مي‌آيد و از كنار چه چيزهايي به سادگي مي‌گذرد. هر بچه‌اي از همان ابتداي كودكي علايق خاصي را پرورش مي‌دهد كه شناسايي و توجه به آن‌ها مي‌تواند در زمينه كشف استعدادهاي او بسيار كمك كننده باشد. جهت آشنايي با اشتباهات تربيتي والدين كليك كنيد.

2- كنار گذاشتن پيش‌فرض‌ها

بسياري از والدين كودكان را آينه گذشته خود مي‌پندارند. آن‌ها تلاش مي‌كنند هر آنچه خود به آن دست نيافتند را براي فرزندشان فراهم كنند و او را در مسيري قرار دهند كه خود روزي به دنبال كسب پيشرفت در آن بودند. اما لازم است اين موضوع را در نظر بگيريد كه فرزندان با تمام شباهت‌هايي كه به شما دارند مي‌توانند دنيايي كاملاً متفاوت داشته باشند. سعي كنيد پيش‌فرض‌هاي خود را كنار بگذاريد و اجازه دهيد كودك با دست زدن به كشف در محيط طبيعي خود استعدادهايش را نمايش دهد. ممكن است او اصلاً علاقه‌اي به قرار گرفتن در مسيرهاي دلخواه شما نداشته باشد و چه بسا اگر در موقعيت‌هاي ديگري قرار بگيرد موفقيت‌هاي دوچنداني را از خود نشان دهد.

3- خودداري از مقايسه

هر انساني وجود منحصر به فردي است كه استعدادهاي خاص به خود را دارد. اگر فرزندتان همانند هم سن و سالانش نمي‌تواند در يك حوزه خاص پيشرفت كند، هرگز او را سرزنش نكنيد و موفقيت‌هاي ديگران را به رخش نكشيد. هميشه سعي كنيد كودك را متناسب با توانايي‌ها و مهارت‌هاي خاص خودش بسنجيد و بر اين اساس پيش برويد. توجه داشته باشيد كه قرار نيست همه انسان‌ها شبيه به هم باشند و مسيرهاي يكساني را طي كنند.

 

 

4- قرار دادن كودك در يك محيط غني

بسيار اهميت دارد كه فرزندتان در كودكي در يك محيط غني و سرشار از تجربيات گوناگون قرار بگيرد و در اين ميان بتواند دست به انتخاب بزند. اگر فرزندتان در يك فضاي يكنواخت بزرگ شود، هرگز استعدادهاي او قابليت رؤيت شدن پيدا نمي‌كنند. از همين رو تلاش كنيد كودك را در معرض محرك‌هاي متنوعي قرار داده و اجازه دهيد او آزادانه در بين آن‌ها اكتشاف كند.

5- اهميت قائل شدن براي رؤياهاي كودك

برخي بچه‌ها مي‌گويند مي‌خواهند در آينده نقاش بزرگي شوند يا بسياري از پسرها از رؤياهاي از خود براي خلبان شدن حرف مي‌زنند. در اكثر موارد والدين و اطرافيان اين روياها را ناديده مي‌گيرند يا تنها با شوخي و خنده به‌سادگي از كنار آن‌ها رد مي‌شوند. در حالي كه لازم است به درستي به آرزوها و تصورات كودك گوش بدهيد و توانايي‌هاي او را براي رفتن در اين مسير بسنجيد. گاهي اوقات همين روياها به بزرگ‌ترين حسرت‌ها در آينده تبديل مي‌شوند.

استعداديابي كودكان تهران | لزوم كمك گرفتن از يك متخصص

خوشبختانه امروزه ابزارهاي مختلفي براي كشف استعدادهاي كودكان ابداع شده است كه به والدين كمك مي‌كنند فرزندان خود را بهتر بشناسند و توانايي‌هاي منحصر به فرد او را تشخيص دهند. براي مثال امروزه آزمون‌هاي هوشي مختلفي وجود دارند كه مي‌توانند توانايي‌هاي بالقوه كودك در زمينه رياضي، موسيقي، كلامي، فعاليت‌هاي حركتي، خلاقيت‌هاي هنري و … را اندازه گيري نمايند. استفاده از اين آزمون‌هاي هوش و استعداد بايد در محيط‌هاي حرفه‌اي و به كمك آزمونگرهاي آموزش‌ديده انجام گيرد چراكه نحوه اجرا شدن تست‌ها و نوع رفتارهايي كه كودك در اين ميان از خود نشان مي‌دهد همگي مي‌توانند در تفسير نهايي تأثيرگذار باشند. از همين رو لازم است كه به مراكز روانشناسي معتبر مراجعه كرده و از متخصصان روان‌شناس باليني براي ارزيابي كودك خود كمك بگيريد.

ارائه خدمات استعداديابي كودكان در مركز مشاوره ذهن نو

مركز مشاوره ذهن نو با در اختيار داشتن نيروهاي متخصص در حوزه كودك و نوجوان مي‌تواند به شما كمك كند تا از تست‌ها و ابزارهاي نوين در جهت استعداديابي كودك خود استفاده كنيد. هم‌چنين در كنار اجراي آزمون‌ها مشاوران و روانشناسان اين مركز مي‌توانند تفسير تست و راهنمايي‌هاي لازم براي پرورش مناسب استعدادهاي كودك را در اختيارتان قرار دهند. جهت دريافت خدمات از مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو كليك كنيد.

آدرس ساير مراكز استعداديابي كودكان در تهران

-مركز مشاوره ذهن نو _ مرزداران و شريعتي _ شماره تماس 02166419012

– مركز مشاوره زندگي _  گيشا، خيابان پانزدهم، پلاك ۹، واحد8

– مركز مشاوره روانشناسي ياريگر _ شريعتي، بالاتر از پل سيد خندان پلاك 1012

– مركز مشاوره پويا _ گيشا، خيابان 39، طبقه 2، واحد 5

– مركز مشاوره رهگشا _ خيابان وليعصر، بالاتر از ميدان وليعصر، نبش فرخي، ساختمان خيام، واحد7 

– مركز روانشناسي راه سبز _ شريعتي، جنب مترو ظفر 

– مركز مشاوره تدبير _ خيابان ستارخان، باقرخان غربي، پلاك 42، طبقه 5، واحد 9

– مركز مشاوره رهنما _ ستارخان، خيابان سازمان آب، نرسيده به گلناز شمالي، پلاك 78، واحد 14

براي دريافت مشاوره در زمينه نوزاد و كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

توانايي‌هاي ما تركيبي از نيروهاي وراثتي و محيطي هستند. استعدادهاي ما امري هستند كه به طور ذاتي مي‌توانند در ما وجود داشته باشند اما تا زماني كه از طريق محيط به درستي پرورش نيابند نمي‌توانند شكوفا شوند. در نتيجه تركيبي از نيروهاي ذاتي و اكتسابي استعدادهاي ما را شكل مي‌دهند. والدين مي توانند با دريافت آموزه هاي لازم به بهترين نحو بر روي استعدادهاي ذاتي تاثير بگذارند.

   

منبع : استعداديابي كودكان تهران

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۳۶:۱۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اختلال علائم جسماني يكي از بيماري‌هاي اضطرابي است كه خود را به‌صورت درگيري ذهني شديد با مشكلات بدني نشان مي‌دهد. اين بيماران معمولاً دچار يك يا چند نشانه جسمي مثل درد در كمر يا شكم هستند و سپس به شكلي افراطي به اين نشانه‌ها پاسخ مي‌دهند. بااين‌حال آن‌ها بيشتر از آنكه براي اختلالشان ريشه رواني در نظر بگيرند تصور مي‌كنند دچار مشكل جسماني شده‌اند و به همين خاطر مرتباً با متخصصين مختلف در تماس بوده و وضعيت سلامتي خود را بررسي مي‌كنند. پيدا نكردن مشكل و عدم باور به رواني بودن بيماري سير درمان را طولاني‌تر خواهد كرد. در ادامه نشانه ها، علل و درمان اين اختلال را آورده‌ايم. براي آشنايي با ساير اختلالات سايكوسوماتيك كليك كنيد.

 

منبع : اختلال علائم جسماني چه نشانه هايي دارد؟

علائم و نشانه هاي اختلال علائم جسماني چيست

اختلال علائم جسماني يكي از انواع بيماري‌هاي اضطرابي است كه خود را به‌صورت ترس شديد از علائم جسماني نشان مي‌دهد. اين بيماران معمولاً داراي يك يا چند نشانه جسماني قابل‌توجه هستند ولي شدت ترس يا نگراني كه براي فرد پيش مي‌آيد به‌مراتب شديدتر از ميزان بيماري است. بيماران به دليل نشانه‌هاي جسماني كه تجربه مي‌كنند در اولين قدم با پزشك متخصص تماس مي‌گيرند و معمولاً تلاش مي‌كنند تا از سلامت خود اطمينان خاطر پيدا كنند، اما متأسفانه اين اطمينان يا براي فرد پيش نخواهد آمد و يا به‌سرعت از بين مي‌رود و به همين خاطر مراجعه به تعداد زيادي از متخصصين سلامت يكي از نشانه‌هايي است كه در اكثر مواقع همراه با اين بيماري ديده مي‌شود.

اضطراب از نشانه‌هاي فيزيولوژيك، كيفيت زندگي را تا حد زيادي تحت تأثير قرار مي‌دهد و همچنين مشكلات بسياري براي روابط اجتماعي يا فعاليت‌هاي كاري و تحصيلي اين افراد ايجاد مي‌كند. آن‌ها معمولاً به حدي راجع به نشانه‌هاي جسماني و ترس‌هايشان با اطرافيان صحبت مي‌كنند كه دوستان يا اطرافيانشان تمايل خود براي صحبت با او را از دست مي‌دهند. با توجه به اينكه اين نشانه‌ها به‌صورت خودبه‌خود درمان نمي‌شوند و حتي ممكن است به‌مرورزمان شدت بيشتري پيدا كنند درصورتي‌كه اين نشانه‌ها را در خود يا هريك از اطرافيانتان مشاهده مي‌كنيد بهتر است با يك متخصص روانشناسي در اين زمينه صحبت كنيد.

 

 

تفاوت اختلال علائم جسماني با خودبيمارانگاري

خودبيمارانگاري نيز درست مانند اختلال علائم جسماني يكي از اختلالات اضطرابي است كه باعث مي‌شود فرد نشانه‌هاي بدني هرچند ضعيف را دليلي براي بيماري‌هاي جدي بداند و دائماً دراين‌باره با متخصصين مشورت كرده يا در حال مطالعه راجع به بيماري‌هاي مختلف باشد. اين دو اختلال اشتراكات بسياري با يكديگر دارند و شايد تشخيص دادن آن‌ها از يكديگر كار چندان راحتي نباشد. بااين‌حال متخصصان معتقدند افراد داراي اختلال علائم جسماني به‌واقع نشانه‌هاي جسماني را در حد متوسط يا شديد تجربه مي‌كنند و به دنبال درمان همين نشانه‌ها هستند اما خودبيمارانگاران معمولاً بدون تجربه نشانه‌هاي جسمي يا در صورت وجود نشانه‌هاي بسيار ضعيف آن را دليلي از يك بيماري خطرناك مي‌دانند و به دنبال پاسخ اين سؤال هستند كه آيا به اين بيماري مبتلا شده‌اند يا خير. براي آشنايي با ساير اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

دلايل اختلال علائم جسماني

اختلال علائم جسماني به دليل اضطراب در فرد ايجاد مي‌شود، اما چرا اين اضطراب خود را به‌صورت نشانه‌هاي بدني و نگراني براي اين علائم نشان مي‌دهد؟ متخصصين چند دليل را به‌عنوان علت اين بيماري مطرح مي‌كنند. توجه داشته باشيد كه معمولاً مجموعه‌اي از اين علائم در يك فرد باعث بروز بيماري مي‌شود.

سابقه ژنتيكي

اگرچه وراثت نقش چندان قوي و اثبات‌شده‌اي در اختلال علائم جسماني ندارد اما متخصصين معتقدند بيماري‌هاي اضطرابي تا حدودي به ژنتيك وابسته هستند و همين‌طور احتمال بروز اختلال علائم جسماني در افرادي كه سابقه اين بيماري را در خانواده دارند بيش از ديگران است.

تجربيات ناخوشايند

تحقيقات نشان مي‌دهد بسياري از افراد مبتلا به اختلال علائم جسماني در طول دوره كودكي تجربه يك بيماري ناخوشايند را پشت سر گذاشته‌اند و خاطرات مربوط به آن هنوز در ذهن فرد باقي مانده است.

جلب‌توجه

درگيري با نشانه‌هاي جسماني مي‌تواند بيش از هر چيز به معناي تلاش براي دريافت توجه از جانب ديگران باشد. افرادي كه بر اساس تجربيات دوران كودكي به اين نتيجه مي‌رسند كه اگر دچار ناتواني يا بيماري باشند بيشتر موردتوجه اطرافيان قرار مي‌گيرند احتمالاً اين عادت را در بزرگ‌سالي نيز ادامه خواهند داد. بااين‌حال توجه داشته باشيد كه اختلال علائم جسماني به معناي تمارض به بيمار بودن نيست بلكه فرد به‌واقع نشانه‌هاي ناراحتي جسماني را تجربه مي‌كند اما شدت اضطراب فرد با نشانه‌ها همخواني ندارد.

تلاش براي جلب‌توجه اطرافيان ممكن است در افرادي كه به‌خوبي نمي‌توانند از احساسات خود صحبت كرده و يا مشكلات را به شيوه‌اي منطقي حل كنند نيز دليلي براي ايجاد اختلال علائم جسماني باشد. درواقع اين افراد با اين نشانه‌ها از ديگران توقع دارند كه صداي كمك خواهي‌شان را شنيده و براي كمك به آن‌ها حاضر شوند.

رويدادهاي استرس آميز

اختلال علائم جسماني در بيشتر مواقع به دنبال يك اتفاق پرتنش براي فرد شروع مي‌شود. افرادي كه آمادگي كافي براي شروع اين بيماري را داشته باشند به دنبال بروز اتفاقاتي مثل از دست دادن عزيزان يا شكست‌هاي عاطفي ممكن است نشانه‌هاي اختلال را از خود نمايش دهند.

 

 

درمان اختلال علائم جسماني

به دنبال ايجاد نشانه‌هاي جسماني آن‌ها براي اطمينان از وضعيت سلامتي خود به متخصصين مختلف مراجعه مي‌كنند و اعتقادي به اينكه بيماري آن‌ها به دليل شرايط عصبي ايجاد شده ندارند. آن‌ها معمولاً در اولين قدم توسط پزشك براي درمان‌هاي روانشناسي ارجاع داده مي‌شوند. به همين خاطر توانايي درمانگر در جلب اطمينان بيمار و ايجاد اين باور كه مي‌تواند به او براي درمان مشكل كمك كند در فرايند درمان اهميت بالايي دارد. ازجمله اقداماتي كه روانشناسان براي درمان اين اختلال انجام مي‌دهند مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1- ايجاد بينش و شناسايي علت

همان‌طور كه گفته شد مبتلايان به اختلال علائم جسماني باور ندارند كه مشكل آن‌ها ريشه رواني دارد. به همين خاطر در اولين قدم درمانگر مي‌بايست اين بينش را براي فرد ايجاد كند كه او به دليل اضطراب بيش‌ازحد دچار چنين مشكلي شده است. براي اين كار درمانگر به بيمار كمك مي‌كند تا وقايع پراضطرابي كه پيش از شروع اين بيماري براي وي ايجاد شده را به خاطر بياورد و سعي كند رابطه شروع اين وضعيت يا تشديد آن با بحران‌هاي زندگي را پيدا كند. سپس درمانگر و بيمار با كمك يكديگر دلايلي كه باعث بروز اين شرايط شده را جستجو مي‌كنند. براي مثال ممكن است ناتواني از بيان خواسته‌ها يا تلاش براي جلب محبت اطرافيان از دلايلي باشند كه باعث ايجاد يا شدت گرفتن بيماري شده‌اند. هنگامي‌كه اين دلايل شناسايي شد براي درمان آن‌ها برنامه‌ريزي مي‌شود.

2- تغيير باورهايي كه باعث ايجاد بيماري مي‌شوند

اصلي‌ترين مرحله درمان ايجاد تغيير در باورهاي بيمار است. بيماران مبتلا به اختلال علائم جسماني معمولاً حساسيت بيش‌ازحدي نسبت به نشانه‌هاي بدني دارند و هنگامي‌كه متوجه مشكلات ساده‌اي در شرايط جسمي خود مي‌شوند آن‌ها را سوءتعبير مي‌كنند و اين سوءتعبير باعث بروز اضطراب بيشتر در فرد مي‌شود. درمانگر اين چرخه را براي بيمار توضيح داده و سپس به او كمك مي‌كند تا حساسيت خود را نسبت به نشانه‌هاي جسماني و همين‌طور تعبير آن‌ها به‌عنوان يك بيماري جدي كنار بگذارد.

3- آموزش كنترل هيجاني و حل مسئله

با توجه به اينكه بيشتر بيماران مبتلا به اختلال علائم جسماني در بيان احساسات يا حل كردن منطقي مشكلات خود ناتوان هستند روانشناسان به فرد كمك مي‌كنند تا راهكارهايي را براي كنترل اضطراب و همين‌طور حل مسئله آموزش ببيند و از اين راه احتمال بروز اختلالات جسماني كاهش پيدا مي‌كند.

 

 

4- دارودرماني

اگرچه داروي مشخصي براي درمان اين اختلال وجود ندارد بااين‌حال درصورتي‌كه روانشناس احساس كند شدت اضطراب به ميزاني است كه فرد نياز به استفاده دارو دارد با كمك متخصصين براي وي از داروهاي ضد اضطراب استفاده مي‌كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

يكي از انواع اختلالات اضطرابي است كه خود را به‌صورت علائم جسماني نشان مي‌دهد. در اين اختلال بيمار يك يا چند نشانه جسماني مانند سردرد يا كمردرد را تجربه مي‌كند و به‌شدت نسبت به آن‌ها دچار اضطراب مي‌شود.

دارويي به‌صورت اختصاصي براي درمان اين بيماري وجود ندارد اما درصورتي‌كه درمانگر احساس كند شدت اضطراب بيش‌ازحدي است كه بتوان آن را كنترل كرد ممكن است از داروهاي ضد اضطراب براي كاهش نشانه‌ها استفاده كند.

   

منبع : اختلال علائم جسماني چه نشانه هايي دارد؟

 

 :: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۳۱:۱۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تعيين حد و مرز در رابطه براي بسياري از جوانان و حتي كساني كه وارد محيط كار و ازدواج شده‌اند، كاري دشوار و تعريف نشده است. عدم توجه به اين حدود عوارض و پيامدهايي را در پي دارد كه معمولا آدم‌ها پس از تجربه اين پيامدها متوجه اهميت مرزهاي ارتباط با ديگران مي‌شوند. سوء استفاده از اطلاعات شخصي، ضربه‌هاي عاطفي، دخالت‌ها، قضاوت‌ها، حسادت‌ها و… از جمله پيامدهاي عدم توجه به حدود رابطه است. در ادامه به چند راهكار موثر براي تعيين اين حدود با اطرافيان‌تان مخصوصا ارتباط با جنس مخالف اشاره كرده‌ايم. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد.

 

منبع : حد و مرز در رابطه و دوستي

اهميت تعيين حد و مرز در رابطه با ديگران

تعيين حد و مرز در رابطه با ديگران به اين معناست كه تا چه حد بايد به اطرافيانمان نزديك شويم و چگونه بايد در عين حفظ استقلال روابط گرم و صميمي را تجربه كنيم. اگر نتوانيم اين مهارت را به خوبي ياد بگيريم احتمالا آسيب‌هاي ارتباطي را تجربه مي‌كنيم.

از جمله آن‌ها مي‌توان به دچار شدن به وابستگي شديد نسبت به ديگران به خصوص نزديكان، از دست دادن استقلال، آسيب ديدن هويت فردي و مواجه شدن با دخالت هاي بي جاي اطرافيان اشاره كرد. در نتيجه براي رسيدن به رشد فردي و اجتماعي حد و مرزهاي خود را بشناسيم و براي ايجاد آن‌ها قدم‌هاي مناسبي برداريم.

چند راهكار موثر براي تعيين حد و مر در رابطه

براي اينكه بتوانيد در روابط خود حد و مرزهاي درستي را تعيين كنيد در نظر گرفتن چند توصيه روانشناسي مي‌تواند تا حد زيادي راهگشا باشد. در ادامه به 5مورد از مهم‌ترين‌هاي آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

1- استقلال رفتاري و عاطفي را بشناسيد

يكي از دلايلي كه باعث مي‌شود افراد نتوانند حد و مرز درستي را در روابط و دوستي خود تعريف كنند، عدم آشنايي كامل آن‌ها با مفهوم استقلال است. برخي افراد فكر مي‌كنند كه استقلال تنها به معني جدا شدن فيزيكي از خانواده است. اين در حالي است كه افراد بايد از نظر رواني نيز به بلوغ برسند و از منظر هيجاني نيز براي هويت خود تعريف مستقلي داشته باشند.

كساني كه استقلال را با اين ديد نگاه نمي‌كنند ممكن است تمام احساسات خود را به حضور يا احساسات افراد ديگر پيوند بزنند و همين مسئله باعث مي‌شود كه كنترل هيجاناتشان بيش از همه در دست شخص ديگري نظير والدين يا دوستان قرار داشته باشد. از همين رو با گذر از نوجواني و رسيدن به دوره بزرگسالي بايد بتوانيد به يك استقلال همه جانبه دست يابيد و هويت منحصر به فردي را براي خود تعريف نماييد.

 

 

2- شما حق داريد كه براي روابطتان حد و مرز تعيين كنيد

برخي افراد هنگامي كه مي‌خواهند چارچوب خاصي را در رابطه اعمال كنند به احساس بدي دچار مي‌شوند. به خصوص زماني كه حد و مرزها به افراد نزديك نظير پدر، مادر يا همسر مربوط مي‌شود. اما بايد اين را بدانيد كه داشتن حدود مشخص براي ارتباط بين فردي يكي از حقوق انساني همه ماست. در حقيقت هر فرد بزرگسالي حق دارد هويتي مستقلي داشته باشد و هيچكش وظيفه ندارد كه به طور دائم تسليم خواسته‌ها يا نيازهاي ديگران باشد.

3- مهارت جرات ورزي را تمرين كنيد

براي اينكه حد و مرز مناسبي در روابطتان داشته باشيد بايد جرات مند باشيد. در همين راستا بايد بتوانيد با حقوق فردي خود و ديگران در يك ارتباط سالم آشنا باشيد و روش‌هاي درستي براي مخالفت كردن با خواسته‌هاي بي جاي ديگران را بشناسيد.

برخورداري از مهارت كافي براي “نه گفتن” از جمله مهارت‌هاي بسيار مهم در زمينه جرات ورزي است كه بايد آن را بياموزيد. اگر در اين زمينه مشكل داريد و همواره احساس مي‌كنيد در ارتباطات خود درگير مسائلي نظير رودربايستي مي‌شويد؛ مراجعه به يك روانشناس يا شركت در كارگاه هاي آموزشي در زمينه مهارت‌هاي زندگي و مطالعه كتاب‌هاي خودياري تا حد زيادي در اين زمينه به شما كمك نمايد.

4- براي خودتان خط قرمز بگذاريد

هركسي در زندگي خط قرمزهايي دارد. اين خط قرمزها به او يادآور مي‌شود كه چه ارزش‌هايي دارد و چه مسائلي بيش از همه برايش مهم هستند. براي اينكه بتوانيد خط قرمز‌هايتان را بشناسيد سعي كنيد به جنبه‌هاي مختلف زندگي خود دقت كنيد و دريابيد بيشتر نسبت به چه مسائلي حساس هستيد يا شديدترين واكنش‌هايتان نسبت به چه چيزهايي هستند؟ شناخت اين موارد به شما كمك مي‌كند تا بدانيد در روابطتان به افراد تا چه حد اجازه پيشروي بدهيد و چه جايي از مرزهاي خود دفاع كنيد.

5- به كارگيري مهارت گفتگوي موثر

براي اينكه بتوانيد حد و مرزهاي مناسبي در روابطتان داشته باشيد بايد به طور شفاف و واضح در مورد آن‌ها با اطرافيانتان صحبت كنيد. اگر حساسيت‌هاي خود را با ديگران در ميان نگذاريد، نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد كه آن‌ها ذهن خواني كرده و بطور خودكار به ارزش‌هاي شما احترام بگذارند. اگر احساس مي‌كنيد حرف زدن در اين باره براي شما بسيار دشوار است، براي بالا بردن مهارت گفتگوي خود مي‌توانيد از يك روانشناس كمك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

چه روابطي نياز به تعيين حد و مرز دارد؟

هر رابطه ميان فردي به حد و مرزهاي مخصوص خود نياز دارد. در ارتباط با افراد نزديك‌تر مرزهاي گسترده تري داريم و بخش بيشتري از وجود خود را با آن‌ها به اشتراك مي‌گذاريم اما با افراد دورتر مرزهاي بسته‌تري ايجاد مي‌كنيم. اما مسئله مهم اينجاست كه نزديك‌ترين روابط نيز به يكسري چارچوب‌هاي خاص نياز دارند.

 

 

 

 

   

منبع : حد و مرز در رابطه و دوستي

 

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۲۶:۲۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بيان يا ابراز عشق براي هر كسي كار راحتي نيست. شايد اين موضوع در شخصيت شما نهفته باشد، براي مثال شخصيت‌هاي درونگرا بيشتر احساسات خود را سركوب مي‌كنند و در بيان كلامي عواطف با مشكل مواجه هستند، پس در رابطه عاطفي نمي‌توانند آنطور كه بايد عاشقانه رفتار نمايند. اين مسئله در بسياري از موارد زمينه‌ساز بروز سوء تفاهم و تنش ميان زوجين مي‌شود. اگر راه‌هاي ابراز عشق را بلد نيستيد، در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد و اگر شريك‌تان عشق و محبتش را نشان نمي‌دهد، باري دريافت زوج درماني هر چه زودتر اقدام كنيد، چرا ادامه چنين ارتباطي به مرور زمان آسيب‌هاي عميقي به عواطف‌تان خواهد زد.

 

 منبع : ابراز عشق يا بيان عشق با ساده ترين روش ها

چند راهكار ساده براي ابراز عشق

ابراز عشق براي همه كار راحتي نيست. چرا كه برخي شخصيت ها بيش از سايرين احساسات دروني خود را سركوب مي‌كنند و ممكن است از بيان عواطف خود خجالت كشيده يا احساس ناراحتي كنند. همچنين اين مسئله مي‌تواند ناشي از فقدان مهارت‌هاي ارتباطي كافي در گنجينه رفتاري باشد. در ادامه 7راهكار ساده براي نشان دادن عشق‌تان آورده‌ايم. در صورت شك در مورد رابطه حتما مشاوره رابطه دختر و پسر دريافت كنيد.

1- گفتن “دوستت دارم” را فراموش نكنيد

خيلي‌ها (مخصوصا مردان) توقع دارند شريك عاطفي‌شان از كارهايي كه انجام مي‌دهند به ميزان عشق آن‌ها پي ببرد، اما نبايد قدرت كلمات را ناديده بگيريد. گاهي اوقات گفتن جمله ساده دوستت دارم از هر كار ديگري تاثيرگذارتر است.

2- به ويژگي هاي مثبت شريك عاطفي تان توجه نماييد

يكي از روش‌هايي كه به واسطه آن مي‌توانيد عشق خود را ابراز كنيد، توجه به ويژگي‌هاي مثبت او است. در همين راستا تلاش كنيد در مورد ويژگي‌هاي ظاهري و اخلاقي‌اش كه براي‌تان جذاب است به او بازخورد بدهيد. اين كار باعث مي‌شود كه شريك عاطفي‌تان احساس كند به او توجه مي‌كنيد و دوستش داريد.

3- خوب گوش دادن را تمرين كنيد

ابراز عشق تنها با گفتن ميسر نمي‌شود گاهي اوقات براي اينكه به او نشان دهيد چقدر دوستش داريد بايد خوب به او گوش دهيد. براي اين كار زماني كه شريك عاطفي‌تان با شما صحبت مي‎‌كند، از كارهاي ديگر دست بكشيد و با زبان بدن خود نظير تكان دادن سر يا برقرار كردن ارتباط چشمي مناسب به او بگوييد براي حرف‌هايش ارزش قائل هستيد. كار كردن با گوشي يا تماشا كردن تلويزيون زماني كه شريك عاطفي‌تان نياز دارد با شما صحبت كند به طور غيرمستقيم اين پيغام را مي‌رساند كه او را دوست نداريد يا به دغدغه‌هايش اهميتي نمي‌دهيد.

4- گاهي بي دليل هديه بخريد

هديه خريدن حتما نبايد مناسبت خاصي داشته باشد. يكي از راه‌هايي كه مي‌توانيد به كمك آن عشق خود را ابراز كنيد اين است كه گاهي بدون مناسبت و بي مقدمه براي شريك عاطفي تان هديه بخريد. اين هديه مي‌تواند تنها يك شاخه گل باشد اما از آنجايي كه توجه و محبت شما را نشان مي‌دهد از ارزشمندي بالايي برخوردار است.

5- روش هاي جديدي را براي ابراز عشق امتحان كنيد

يك رابطه بلند مدت زماني دوام مي‌آورد كه طرفين از يك نواختي و روزمرگي در آن بپرهيزند. براي همين هميشه از يك راه و روش يكسان براي عشق ورزي استفاده نكنيد. تلاش كنيد كمي خلاقيت به خرج داده و كمي متفاوت عمل كنيد. براي مثال حتي در نحوه معاشقه، بوسيدن و آميزش جنسي با شريك عاطفي تان روش‌هاي مختلفي را امتحان كنيد و طبق عادت هميشگي پيش نرويد.

6- موقعيت مناسبي را براي ابراز عشق انتخاب كنيد

در بسياري از مواقع شكست‌هاي ما به زمان‌بندي غلط براي انجام كارها بر مي‌گردد. پس مهمه كه چه زمان و چه موقعيتي را براي ابراز عشق انتخاب مي‌كنيد. براي مثال اگر براي اولين بار مي‌خواهيد از احساسات خود صحبت كنيد زماني را انتخاب كنيد كه از نظر احساسي در شرايط با ثباتي قرار داشته باشد. وقتي كه او غمگين، عصباني يا خسته است قدرت تصميم گيري خود را تا حد زيادي از دست مي‌دهد و خيلي احتمال دارد كه واكنش مناسبي به ابراز علاقه شما نشان ندهد در نتيجه موقعيت مناسب را پيدا كنيد.

7- به جزئيات دقت كنيد

براي ابراز عشق حتما لازم نيست كار شگفت انگيزي انجام دهيد. گاهي اوقات توجه به جزئيات كوچك مي‌تواند تا حد زيادي دلگرم كننده باشد و شعله عشق را ميان زوجين زنده نگه دارد. از همين رو تلاش كنيد به قدم‌هاي مثبت و هرچند كوچكي كه شريك عاطفي تان براي حفظ رابطه برمي‌دارد توجه كرده و از آن‌ها قدرداني كنيد. براي مثال تشكر كردن بابت غذايي كه همسرتان مي‌پزد يا قدرداني بابت كمك كردن در كارهاي خانه مسائل كوچكي هستند كه مي‌توانند عشق و علاقه شما را نشان دهند.

مقالات پيشنهادي

روانشناسي عشق

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

تفاوت زن و مرد در شيوه بروز احساسات يكي از زمينه‌هايي است كه مي‌تواند منجر به احساس ناكامي در زندگي مشترك شود. براي اينكه بتوانيد در اين زمينه به تفاهم بيشتري برسيد بايد مهارت‌هاي ارتباطي خود را تقويت كرده و بيشتر با شخصيت‌‍هاي يكديگر آشنا شويد تا به اين ترتيب درك بيشتري از هم داشته باشيد. شركت در جلسات زوج درماني از جمله راهكارهايي است كه مي تواند تا حد زيادي در اين زمينه به شما كمك نمايد.

   

 منبع : ابراز عشق يا بيان عشق با ساده ترين روش ها

 

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۰۹:۵۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ده و بيش از يك سال روند انجام‌شان به طول مي‌انجامد. پژوهش‌هاي باليني همچنين بيانگر اين نكته هستند كه اگر درمان‌هاي دارويي در تركيب با روان درماني به خصوص روان درماني با رويكرد شناختي- رفتاري قرار بگيرد، طول مدت درمان افسردگي كاهش يافته و اثربخشي نيز تا حد قابل توجهي بالا مي‌رود.

منبع : طول درمان افسردگي چقدر است

طول درمان افسردگي با داروهاي ضد افسردگي

بعضي‌ها فكر مي‌كنند كه بلافاصله بعد از خوردن داروهاي ضد افسردگي بايد علائم اين اختلال در آن ها فروكش كند. اين در حالي است كه همه ضدافسردگي ها براي تاثيرگذاري به دست كم دو هفته زمان نياز دارند. در حقيقت علائم بهبودي اغلب 2 هفته پس از شروع درمان خود را نشان مي‌دهند. افرادي كه از اين مسئله اطلاع ندارند ممكن است از سر ناآگاهي داروي خود را بدون مشورت پزشك بسيار زود قطع كرده يا دوز آن را به طور سرخود افزايش دهند. اين در حالي است كه هرگونه تغيير در روند استفاده از داروهاي ضد افسردگي حتما بايد زير نظر متخصص صورت بگيرد. در غير اين صورت ممكن است عوارض ناخوشايندي را براي فرد به همراه بياورد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

داروهاي ضد افسردگي براي اثربخشي به دست كم دو هفته زمان نياز دارند.استفاده از آن ها تنها در شرايطي كه افسردگي شديد وجود دارد و درمان‌هاي ديگر پاسخگويي چنداني ندارند توصيه مي‌شود.

طول درمان افسردگي به عوامل مختلفي بستگي دارد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به شدت افسردگي، وجود ساير اختلالات روانشناختي و نوع درمان انتخاب شده توسط درمانگر اشاره كرد. در مواردي كه فرد به افسردگي خفيف تا متوسط مبتلاست و درمانگر از رويكرد شناختي رفتاري استفاده مي‌كند احتمالا طول درمان چيزي در حدود كمتر از 6 ماه هست.

   
:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۰۵:۳۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اضطراب امتحان نوعي اضطراب عملكردي و از جمله مشكلات بسيار رايج در دانش آموزان و دانشجويان است كه مي‌تواند عملكرد آن‌ها را به‌شدت تحت تأثير قرار دهد. اين اضطراب علي‌رغم آمادگي لازم براي امتحان به دلايل مختلفي قبل يا در حين آزمون بروز مي‌يابد. معمولا نشانه‌ها به صورت علائم جسماني، هيجاني و رفتاري مشخص مي‌شود و تجربيات ناموفق پيشين تاثير زيادي بر اين اضطراب دارند. با اين حال جاي نگراني وجود ندارد چراكه با استفاده از راهكارهاي مختلف از جمله توجه به علت مساله، استفاده از تكنيك‌هاي آرام سازي و كنترل اضطراب مي‌توان اضطراب امتحان را كاهش داد. اگر فرزندتان و يا خود شما دچار اضطراب‌امتحان مي‌شويد، حتما براي دريافت مشاوره تحصيلي كليك كنيد.

 

منبع : اضطراب امتحان در دانش آموزان

مفهوم اضطراب امتحان چيست؟

اضطراب امتحان، به تجربه اضطراب و نگراني بيش‌ازحدي گفته مي‌شود كه هنگام امتحانات براي فرد ايجاد مشود. اضطراب مي‌تواند با ديدن برگه امتحان يا قرار گرفتن در حال و هواي سالن امتحان شروع شده و يا از شب قبل يا حتي روزهاي قبل‌تر ايجاد شود. در اين شرايط فكر شركت در امتحان نيز باعث بروز اضطراب مي‌شود.

اين اضطراب در گروه اضطراب‌هاي عملكردي قرار مي‌گيرد. اضطراب عملكردي به گروهي از اضطراب‌ها گفته مي‌شود كه هنگام ارزيابي يا نظارت ديگران از رفتار در فرد ايجاد مي‌شود.

 

نشانه هاي اضطراب امتحان

علائم جسمي

احساس تنگي نفس، تپش قلب، دل‌پيچه، يا هر حالت ديگري كه به هنگام اضطراب در جسم خود احساس مي‌كنيد، مي‌توانند نشانه‌هاي اين اضطراب باشند.

علائم شناختي

از دست دادن تمركز يا فراموش كردن هر آنچه براي امتحان آماده كرده‌ايد، در اين گروه قرار مي‌گيرد. در كنار اين ضعف‌ها، باور به اينكه در امتحان نتيجه خوبي نخواهم گرفت، شكست خواهم خورد يا هر فكر منفي ديگري كه در ايام امتحانات وارد ذهن شما مي‌شود، از علائم شناختي اضطراب هستند.

علائم هيجاني

به‌طوركلي، اضطراب خود در گروه هيجانات قرار دارد. به همين خاطر تجربه حالت اضطراب، دل‌شوره يا نگراني را از نشانه‌هاي هيجاني اضطراب مي‌نامند.

علائم رفتاري

هرگونه رفتاري كه فرد در پاسخ به اضطراب ايجاد شده نشان مي‌دهد، در گروه نشانه‌هاي رفتاري قرار مي‌گيرند. براي مثال شدت اضطراب در برخي افراد باعث مي‌شود كه آن‌ها در جلسه امتحان حضور پيدا نكنند. رفتارهايي نظير گريه كردن، لرزش دست يا حتي آماده كردن تقلب به دليل اينكه احساس مي‌كند قطعاً در امتحان شكست خواهد خورد، ازجمله مثال‌هاي اين گروه از نشانه‌ها هست.

 

 

علت و دلايل اضطراب امتحان

اضطراب امتحان مي‌تواند با دلايل مختلفي ايجاد شود. ازجمله مهم‌ترين دلايلي كه در اين زمينه وجود دارد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد. همچنين مي‌توانيد براي آگاهي از دلايل اضطراب امتحان در خود و بررسي بيشتر اين موضوع حتما از مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات دريافت نماييد.

تجربيات ناموفق پيشين

يكي از مهم‌ترين منابعي كه افراد براي ارزيابي توانمندي‌هاي خود از آن استفاده مي‌كنند، تجربيات پيشين آن‌ها در مواقع مشابه است. هنگامي‌كه تجربيات قبلي نشان‌دهنده اين است كه در امتحانات عملكرد خوبي نداريد، پس احساس مي‌كنيد كه در اين امتحان نيز شكست خواهيد خورد. اين باور به ضعف و ناتواني باعث مي‌شود كه دچار اضطراب  شديدي بشويد. ازجمله تجربيات ناموفق پيشين مي‌توان به رد شدن در امتحان، كم‌آوردن زمان، بدحال شدن در جلسه امتحان و مواردي ازاين‌دست اشاره كرد.

اهميت امتحان

به ميزاني كه يك موضوع اهميت بيشتري داشته باشد، اضطراب بيشتري نيز ايجاد خواهد شد. براي مثال اهميت كنكور سراسري به‌مراتب بالاتر از يك امتحان كلاسي است و درنتيجه اضطراب بيشتري ايجاد مي‌كند.

نگراني از ارزيابي ديگران از ديگر دلايل اضطراب امتحان

تمامي اضطراب‌هاي عملكردي و از جمله اضطراب امتحان، در اصل به دليل تر از مورد ارزيابي قرار گرفتن توسط ديگران ايجاد مي‌شود. كساني كه نسبت به نظرات ديگران در مورد خودشان حساس هستند و يا بيش‌ازحد تحت تأثير قضاوت قرار مي‌گيرند، بيشتر مستعد ابتلا به اين نوع اضطراب هستند.

تعامل نامطلوب جسم و ذهن

در شرايطي كه ديدگاه نامطلوبي به امتحان داريد و احساس مي‌كنيد كه قرار است اتفاق بدي پيش بيايد، بدن‌تان شروع به ترشح هورمون آدرنالين مي‌كند. آدرنالين هورموني است كه بدن در هر شرايطي كه احساس خطر كند بيشتر آن را ترشح مي‌كند. ترشح آدرنالين باعث بروز نشانه‌هاي جسمي ازجمله افزايش ضربان قلب مي‌شود.

احتمالاً مشاهده اين علائم جسمي شما را مضطرب خواهد كرد. درنتيجه تعامل ذهن و بدن باعث بروز مشكلاتي خواهد شد. در اين شرايط افكار منفي باعث ترشح بيشتر آدرنالين شده و به دنبال آن بيشتر مضطرب مي‌شويد. در كنار اضطراب بيشتر احتمالاً دچار ترس و افكار منفي بيشتري نيز خواهيد شد.

ضعف در اعتمادبه‌نفس

بي‌اعتماد بودن به توانايي‌ها و اعتماد نداشتن به اينكه مي‌توانيد از پس وضعيت موجود برآييد باعث مي‌شود كه احساس اضطراب امتحان را تجربه كنيد.

 

 

راه هاي كاهش و غلبه بر اضطراب امتحان

جريان افكار را به دست بگيريد

نكته اصلي براي درمان حالت اضطراب امتحان، اين است كه به اين باور برسيد كه اضطراب موجود به دليل افكار منفي ايجادشده است. هنگامي‌كه اين موضوع را پذيرفتيد، سعي كنيد كنترل افكارتان را در دست داشته باشيد. به‌جاي اينكه اجازه بدهيد، افكار منفي وارد ذهن‌تان شده و شدت بگيرد و شما را غرق در اضطراب كند، افكارتان را كنترل كنيد و مانع گسترش آن‌ها شويد. براي اين كار بايد بتوانيد حواستان را پرت كرده و بر روي اين افكار تمركز نكنيد.

بررسي دلايل اضطراب امتحان

براي اينكه بتوانيد افكار منفي را در ذهنتان مديريت كنيد، علاوه بر پرت كردن حواس، يك راهكار ديگر پاسخگويي به آن‌هاست. اگر احساس مي‌كنيد كه در امتحان نتيجه خوبي نخواهيد آورد، سعي كنيد دلايل اين احساستان را پيدا كنيد، از كجا مطمئن هستيد كه موفق نخواهيد شد؟ سپس دلايلي را كه براي مخالفت با اين فكر داريد بررسي كنيد. براي مثال اينكه شما كتاب را به‌خوبي مطالعه كرده‌ايد، نمونه سؤالات مربوط به امتحان را بررسي كرده‌ايد، در طول سال فعاليت خوبي در اين درس داشته‌ايد و… دلايلي هستند كه نشان مي‌دهد افكار شما اشتباه است.

فعاليت بدني

ورزش كردن در روز امتحان، به شما كمك مي‌كند كه به لحاظ آمادگي جسماني و روحيه در شرايط مطلوب‌تري قرار بگيريد. صبح روز امتحان، بين 20 تا 30 دقيقه فعاليت بدني هوازي را در برنامه خود قرار دهيد.

تكنيك‌هاي آرام‌سازي

فن‌هايي نظير تنفس مناسب، ريلكسيشن يا مراقبه، مي‌تواند به شما در كاهش نشانه‌هاي اضطراب كمك كند و شما را در شرايط بهتري قرار دهد. اين تكنيك‌ها به‌ويژه در شرايطي كه احساس مي‌كنيد شدت اضطراب بيشتر از آن است كه بتوانيد بر افكارتان تمركز پيدا كنيد به شما كمك خواهد كرد.

استراحت‌هاي كوتاه در جلسه امتحان

در طول مدت امتحان، چند بار و براي چند دقيقه، استراحت كنيد سعي كنيد با خوردن يك جرعه آب، كشيدن يك نفس عميق يا انجام حركات كششي در صندلي خود؛ اضطراب را از خود دور كرده و همچنين اجازه ندهيد كه خستگي بر شما غلبه كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب ها مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره تحصيلي تلفني از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

به لحاظ كيفي هيچ تفاوتي وجود ندارد، صرفاً اضطراب امتحان، شديدتر بوده و مي‌تواند عملكرد فرد در امتحان را تحت تأثير قرار دهد.

اضطراب امتحان يك اضطراب عملكردي است به اين معني كه فرد از اينكه ديگران بر رفتارش نظارت مي‌كنند، نگران است. دلايل ديگري ازجمله ضعف اعتمادبه‌نفس يا تجربه شكست در ساير امتحانات نيز مي‌تواند دخيل باشد.

   

منبع : اضطراب امتحان در دانش آموزان

 

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۰۱:۰۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

فرق و تفاوت ميل جنسي زنان و مردان در چيست؟ آيا زنان بيشتر از مردان از رابطه جنسي لذت مي برند؟ طبق يافته‌هاي پژوهشي ميل جنسي مردان و زنان از نظر كيفي با يكديگر متفاوت است؛ چرا كه زنان و مردان به شيوه‌اي متفاوت برانگيخته مي‌شوند و اين مسئله در نوع لذت آن‌ها از رابطه تاثير مي‌گذارد. هر چه زن و مرد اين تفاوت‌ها را بهتر درك كنند، لذت بيشتري از با هم بودن خواهند برد. براي آشنايي با مراحل چرخه پاسخ جنسي كليك كنيد. در ادامه توضيحاتي براي درك تفاوت و فرق ميل جنسي زنان و مردان آورده شده است.

 

منبع :  فرق ميل جنسي زنان و مردان

 

فرق ميل جنسي زنان و مردان چيست؟

تفاوت هاي جنسيتي همواره يكي از موضوعات مورد علاقه در بين عموم مردم است. اكثر زنان و مردان دوست دارند در مورد جنس مخالف خود اطلاعات بيشتري كسب كنند تا به اين ترتيب با دنياي يكديگر آشنايي بيشتري داشته باشند.

اين مسئله در مورد موضوعات مرتبط با آميزش جنسي نيز صدق مي‌كند. از آنجايي كه يك باور عمومي مي‌گويد زنان بيشتر از مردان در رابطه جنسي لذت مي‌برند، در اين مقاله به بررسي اين موضوع پرداخته‌ايم كه اساسا ميل جنسي زنان و مردان چه تفاوتي با يكديگر دارد.

1- مردان بيشتر به رابطه جنسي فكر مي كنند

براساس يافته‌هاي پژوهشي اكثر مردان بالغ زير 60 سال حداقل يكبار در روز به رابطه جنسي فكر مي‌كنند، اما در مقابل تنها يك چهارم زنان به اين ميزان به رابطه جنسي مي‌انديشند. با افزايش سن ميزان تخيلات جنسي در هر دو جنس كاهش مي‌يابد. با اين حال به طور كل تخيلات مردان دو برابر زنان است. مطالعه‌اي كه در دانشگاه فلوريداي امريكا انجام شد نشان داد مردان برانگيختگي جنسي خود به خودي بيشتري نسبت به زنان دارند و فانتزي هاي جنسي‌شان نيز متنوع‌تر بوده و به دفعات بيشتري بروز مي‌يابد.

2- مردان اشتياق بيشتري نسبت به رابطه جنسي دارند

نتايج مطالعات همچنين نشان مي‌دهند كه مردان در آغاز رابطه، اواسط و بعد از گذشت سال‌ها بيشتر از زنان، از شريك خود درخواست رابطه جنسي مي‌كنند. در واقع آن‌ها در همه سنين اشتياق بيشتري نسبت به آميزش جنسي دارند و بيشتر نيز به دنبال آن مي‌روند.

3- تحريك و برانگيختگي ميل جنسي در زنان پيچيده تر از مردان است

بررسي‌هاي متعددي درباره تحريك ميل جنسي در زنان و مردان انجام شده است. در همين راستا در تحقيق دانشگاه نورث وسترن تصاوير برانگيزنده ميل جنسي را به زنان و مردان دگرجنس گرا و همجنس گرا نشان دادند. سپس از آن‌ها در مورد سطح برانگيختگي جنسي تجربه شده سوال پرسيدند. محققان همچنين از طريق دستگاه‌هاي متصل به اندام تناسلي ميزان تحريك جنسي را در افراد بررسي كردند تا صحت ادعاي آن‌ها در مورد ميزان برانگيختگي جنسي به طور دقيق‌تري مشخص گردد.

در مردان نتايج آزمايش قابل پيش بيني بود. آن‌ها اين طور گزارش مي‌كردند كه از ديدن تصاوير مرتبط با رابطه مرد و زن و تصاوير زن با زن بيشتر تحريك مي‌شدند. دستگاه‌هاي اندازه گيري برانگيختگي جنسي نيز صحت ادعاي آن‌ها را تاييد مي‌كرد.

اما در زنان نتايج آزمايش غيرقابل پيش بيني و شگفت انگيز بود. زناني كه گرايش جنسي مستقيم داشتند (يعني دگر جنس گرا بودند)، ادعا مي‌كردند كه بيش از همه از ديدن رابطه زن با مرد تحريك مي‌شوند. اما دستگاه‌هاي اندازه گيري نشان مي‌داد كه آن ها هنگام مشاهده رابطه زن با مرد، زن با زن و مرد با مرد به يك اندازه تحريك مي‌شوند!

نتايج تحقيقات مي‌گويد كه مردان به طور واضح و مشخص مي‌دانند كه چه كسي و چه موقعيتي بيشتر از همه آن‌ها را تحريك مي‌كند، اما زنان در اين زمينه انعطاف پذيري بيشتري داشته و غيرقابل پيش بيني هستند. به طوري كه حتي ممكن است خودشان نيز ندانند چه چيزي بيشتر موجب تحريك ميل جنسي شان مي‌شود!

4- ميل جنسي زنان تا حد زيادي تحت تاثير عوامل فرهنگي و اجتماعي قرار دارد

شواهد مختلفي در مطالعات پژوهشي وجود دارد كه نشان مي‌دهند ميل جنسي زنان بيشتر از مردان تحت تاثير عوامل محيطي قرار دارد. از جمله اين شواهد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

– نگرش زنان نسبت به ميل جنسي و نحوه آميزش، بيشتر از مردان در طول زمان تغيير مي‌كند.

– زناني كه به طور منظم در مراسم مذهبي كليسا شركت مي‌كنند ميل جنسي كمتري را گزارش مي‌دهند. در حالي كه اين رابطه بين ميل جنسي و شركت در مراسم مذهبي بين مردان ديده نمي‌شود.

– زنان هنگام تصميم گيري براي برقراري رابطه جنسي بيشتر تحت تاثير گروه همسالان قرار مي‌گيرند.

– زنان با سطح تحصيلات بالاتر تمايل بيشتري نسبت به اعمال جنسي متفاوت (رابطه دهاني)  را از خود نشان مي‌دهند. در حالي كه اين موضوع در مردان با سطح تحصيلاتشان ارتباطي ندارد.  

5- زنان براي تحريك ميل جنسي به روش هاي غير مستقيم تري نياز دارند

زنان براي تحريك ميل جنسي به زمينه ذهني بسيار بيشتري نياز دارند. رابطه جنسي براي آن‌ها فراتر از يك امر فيزيكي صرف است. همچنين زنان براي اينكه ميل جنسي قوي داشته باشند تا حد زيادي به احساسات خود وابسته هستند. براي همين وقتي در يك رابطه عاشقانه قرار بگيرند بيش از هر زماني مي‌توانند نسبت به شريك عاطفي خود ميل جنسي داشته باشند و مرداني كه سريعا براي آميزش جنسي اقدام مي‌كنند كمتر به نظر آن‌ها جذاب مي‌رسند.

6- زنان ارگاسم يا همان اوج لذت جنسي را به شيوه اي متفاوت تجربه مي كنند

مردان براي رسيدن به اوج لذت جنسي پس از نعوظ به طور متوسط به 4 دقيقه زمان نياز دارند. اين در حالي است كه زنان اگر بخواهند ارگاسم را تجربه كنند پس از تحريك جنسي به چيزي در حدود 10 الي 11 دققيه زمان نياز دارند. مسئله ديگر اينجاست كه 75 درصد مردان گزارش مي‌كنند كه در طول رابطه جنسي حداقل يك بار به ارگاسم مي‌رسند اما اين آمار براي زنان تنها 26 درصد است. اين تفاوت تنها در واقعيت وجود ندارد بلكه در ادراك زن و مرد از يكديگر نيز وجود دارد به طوري كه 45 درصد مردان فكر مي‌كردند همسرشان در رابطه جنسي ارگاسم را تجربه مي‌كند.

 

 

آيا زنان از رابطه جنسي لذت بيشتري مي برند؟

جواب دادن به اين سوال كار دشواري است چرا كه ميل جنسي زنان و مردان به طور كيفي تفاوت‌هايي با يكديگر دارد. به طور خلاصه مي‌توان گفت مردان ساده‌تر به تحريك جنسي مي‌رسند، همواره و در تمامي سنين اشتياق بيشتري براي آميزش دارند و راحت‌تر نيز ارگاسم را تجربه مي‌كنند. اما همه اين مسائل در زنان به فاكتورهاي گوناگوني بستگي دارد.

براي مثال تجربه ميل جنسي تا حد زيادي در آن‌ها به سطح عشق، علاقه و صميميت موجود در رابطه بستگي دارد. هم چنين ميل جنسي در آن‌ها مي‌تواند به عوامل فرهنگي و اجتماعي نيز وابسته باشد. در نهايت رسيدن به ارگاسم نيز براي زنان دشوارتر است و نيازمند اين است كه شريك عاطفي شان زمان بيشتري براي معاشقه صرف نمايد. در صورتي كه در رابطه جنسي خود احساس مي‌كنيد به اندازه كافي لذت نمي‌بريد يا شريك‌تان لذت نمي‌برد، مشاوره جنسي دريافت كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي و زوج درماني مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

سوالات متداول

تفاوت زن و مرد در ميل جنسي با چند پارامتر مورد سنجش قرار مي‌گيرد، ميزان فكر كردن به رابطه، تاثيرپذيري از عوامل محيطي، اشتياق به رابطه، محرك هاي جنسي، دفعات ارگاسم و ميزان لذت از رابطه. در هر 6 پارامتر تفاوت هاي چشم گيري وجود دارد براي مثال….

   

منبع :  فرق ميل جنسي زنان و مردان

 

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۵۶:۰۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ويژگي هاي نوجوان ازجمله مسائلي است كه همه والدين و افرادي كه با نوجوانان در ارتباط هستند بايد از آن آگاهي داشته باشند. اگر مي‌خواهيد فرزندتان به‌سلامت از اين دوره سني عبور كند بايد اطلاعات خود را راجع به نوجواني افزايش دهيد. به‌اين‌ترتيب شما خواهيد فهميد هريك از رفتارهاي نوجوان به چه دليلي اتفاق مي‌افتند و علاوه بر اين به‌خوبي مي‌توانيد در برابر آن‌ها واكنش نشان دهيد. ويژگي‌هاي دوره نوجواني به انواع ويژگي‌هاي رواني، رفتاري، احساسي و اجتماعي تقسيم مي‌شوند و مي‌توان گفت نوجوان در تمامي اين ابعاد نسبت به كودكي كه مي‌شناختيد تفاوت دارد و گاهي اين تفاوت‌ها آنقدر زياد است كه شايد شما را دچار اضطراب كند.

منبع : ويژگي هاي نوجوان

ويژگي هاي رواني نوجوان

سلامت روان را شايد بتوان مهم‌ترين جزء از زندگي هر فرد دانست. نوجواني زماني است كه فرد تحت تأثير فشارهاي رواني بسياري قرار مي‌گيرد و اين مي‌تواند سلامت روان او را به خطر بياندازد. به همين خاطر بايد با ويژگي‌هاي رواني اين دوره و نحوه برخورد با آن‌ها آشنا باشيد تا بتوانيد به بهبود رشد شخصيت در نوجوان خود كمك كنيد.

اعتقاد به مهم بودن

يكي از شايع‌ترين خطاهاي فكري در دوره نوجواني اين است كه آن‌ها احساس مي‌كنند افراد بسيار مهمي هستند و در هر جمعي توجه همه روي آن‌هاست و به همين خاطر حساسيت بالايي نسبت به ظاهر خود پيدا مي‌كنند يا بسياري از مواقع احساس مي‌كنند ديگران قصد آزار دادن آن‌ها يا لجبازي با آن‌ها را دارند.

وقتي با چنين صحبت‌هايي از جانب فرزندتان مواجه مي‌شويد، بهتر است به‌جاي تحقير يا تلاش براي اثبات اينكه اشتباه فكر مي‌كنند سعي كنيد تا جاي ممكن با اين افكار مخالفت نكنيد و يا اگر احساس مي‌كنيد نياز به دخالت شما هست، بهتر است به‌جاي مخالفت با افكار نوجوان شدت افكارشان را زير سؤال ببريد. براي مثال اگر فرزند شما از اين صحبت مي‌كند كه يكي از معلمان به‌عمد با او بدرفتاري مي‌كند به او بگوييد “يعني مي‌گويي شبا ميشينه نقشه ميكشه كه چطور شاگردايي مثل تورو آزار بده؟”. تصور مهم بودن موضوعي نيست كه بخواهيد نگران آن باشيد و به‌مرورزمان از بين خواهد رفت اما اگر احساس مي‌كنيد شدت آن كمي غيرعادي است يا علي‌رغم گذشت زمان تغييري نمي‌كند بهتر است دراين‌باره از يك مشاور كمك بگيريد.

تصور همه‌تواني

يكي ديگر از تصورهاي اشتباه دوره نوجواني اين است كه آن‌ها احساس مي‌كنند قدرت انجام هر كاري را دارند و يا مي‌توان گفت به محدوديت‌هاي خود توجه چنداني ندارند. اين موضوع را شما مي‌توانيد در آرزوهاي بزرگ و صحبت‌هاي آرماني نوجوان ببينيد و يا ممكن است خود را به اشكال منفي نشان دهد.

براي مثال يك نوجوان ممكن است تصور كند استفاده از مواد مخدر براي ديگران اعتيادآور است، اما براي او چنين نخواهد بود و او به‌راحتي مي‌تواند استفاده از مخدرها را كنار بگذارد. هنگامي‌كه با اين تصورات مواجه مي‌شويد بهتر است در كنار مبارزه با باورهاي اشتباه نوجوان به اين موضوع نيز توجه داشته باشيد كه رفتار شما نبايد به‌طوركلي توانايي‌ها و اعتمادبه‌نفس او را تحت تأثير قرار بدهد.

تغيير در طرز تفكر

نوجواني دوره سني است كه توانايي‌هاي ذهني فرزند شما رشد بسيار چشمگيري خواهد كرد. دايره تفكرات كودك معمولاً به چيزهايي كه در محيط اطراف خود مي‌بيند وابسته است و او با حقايق غيرمادي يا نمادها كاري ندارد. اما نوجوان مي‌تواند راجع به موضوعاتي كه در محيط اطراف وي نيستند نيز فكر كند و اين باعث مي‌شود تا آن‌ها از اين به بعد بتوانند استدلال كنند و يا در ذهن خود فرضيه‌سازي نمايند. به ميزاني كه شما به رشد اين توانايي‌هاي ذهني در فرزندتان كمك كنيد او را براي زندگي آينده آماده‌تر خواهيد كرد.

جست‌وجوي هويت مستقل

به اعتقاد اريك اريكسون، روانشناس معروف آلماني‌-‌امريكايي پيدا كردن هويتي مستقل مهم‌ترين تكليف دوره نوجواني است. نوجوان در اين دوره تلاش مي‌كند تا باورها و عقايد خاص خود را پيدا كند و به‌نوعي خود را جدا از والدين و به‌عنوان فردي مستقل معرفي نمايد. به همين خاطر در دوره نوجواني ممكن است متوجه اين موضوع شويد كه فرزند شما راجع به دليل و ريشه مسائل مختلف سؤال مي‌كند يا سعي مي‌كند موضوعات مختلف اخلاقي و اجتماعي را براي خود تحليل كند. بهتر است در اين شرايط با آرامش و محبت به سؤالات فرزندتان پاسخ دهيد و به او براي پيدا كردن هويتي مستقل و باثبات كمك كنيد.

ويژگي هاي رفتاري نوجوان

تغيير در باورها و افكار نوجوان باعث مي‌شود تا رفتار آن‌ها نيز به نسبت گذشته متفاوت باشد و اين موضوع گاهي باعث نگراني والدين مي‌شود. اينكه فرزند شما ديگر به‌اندازه گذشته بر اساس ميل و خواسته‌تان رفتار نمي‌كند احتمالاً موضوع نگران‌كننده‌اي خواهد بود اما بهتر است آن را به‌عنوان بخشي از فرايند رشد فرزندتان در نظر بگيريد و به او كمك كنيد تا از خطر رفتارهاي اشتباه در امان باشد.

تغييرات رفتاري سريع از ويژگي هاي بارز نوجوان

هنگامي‌كه نوجوان به دنبال پيدا كردن هويتي مستقل براي خود مي‌گردد، انواع رفتارها را امتحان مي‌كند كه گاهي اوقات با يكديگر تفاوت بسياري دارند. اين موضوع باعث نگراني والدين مي‌شود و آن‌ها تصور مي‌كنند فرزندشان ثبات شخصيتي ندارد. تغيير در رفتار نوجوان به‌تدريج و با شكل گرفتن شخصيت آن‌ها كاهش پيدا مي‌كند. هنگامي‌كه متوجه تغييرات در افكار يا رفتارهاي فرزندتان مي‌شويد به‌جاي مطرح كردن اين موضوع و تحقير كردن نوجوان سعي كنيد به او كمك كنيد تا پيامدها و نتايج هريك از رفتارها و شخصيت‌هايي كه براي خود انتخاب مي‌كند را پيداكرده و از ميان آن‌ها بهترين وضعيت را انتخاب كند.

تلاش براي اثبات خود

نوجوانان به دنبال اين هستند كه به اطرافيان ثابت كنند بزرگ شده‌اند. به همين خاطر گاهي اوقات مي‌بينيد كه آن‌ها بي‌دليل با ديگران لجبازي مي‌كنند يا تلاش مي‌كنند تا حرف خود را به كرسي بنشانند. مخالفت‌هاي بيش‌ازحد، تلاش براي انجام كارها به‌صورت تنهايي و كمك نخواستن از ديگران ازجمله رفتارهايي هستند كه در اين زمان مشاهده مي‌كنيد و ممكن است شما را نگران كنند. بهتر است سعي كنيد با تأييد توانايي‌هاي نوجوان احساس اعتمادبه‌نفس و توانمندي را در آن‌ها رشد دهيد.

رفتارهاي پرخطر

تصور همه‌تواني و همين‌طور بي‌تجربگي نوجوانان گاهي اوقات باعث مي‌شود آن‌ها رفتارهاي خطرناكي بكنند. استفاده از مواد مخدر، بزهكاري يا برقراري روابط جنسي ازجمله مشكلاتي هستند كه ممكن است براي نوجوان پيش بيايد. نوجوانان در كنار تصور اشتباهي كه از توانايي‌هاي خود دارند گاهي اوقات نيز بسيار هيجاني رفتار مي‌كنند و به پيامدهاي تصميماتي كه مي‌گيرند توجهي ندارند.

بعضي وقت‌ها نيز اين فشار گروه همسالان است كه آن‌ها را به‌سوي برخي رفتارهاي نامناسب سوق مي‌دهد. براي جلوگيري از بروز چنين مشكلاتي شما بايد از طريق روابط دوستانه آگاهي نوجوان را درزمينهٔ مسائل مختلف افزايش دهيد و همين‌طور با كمك گرفتن از يك مشاور راه‌هاي تصميم‌گيري منطقي و مخالفت با درخواست‌هاي نا‌به‌جا را به فرزندتان آموزش دهيد. علاوه بر اين درصورتي‌كه هريك از اين انحرافات رفتاري براي فرزندتان پيش‌آمده بهتر است براي جلوگيري از پيامدهاي منفي بيشتر از يك متخصص روانشناسي كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره نوجوان كليك كنيد.

اهميت به نقش‌هاي جنسيتي

همان‌طور كه گفتيم نوجوان در حال تلاش است تا به اطرافيان اثبات كند بزرگ شده است. به همين خاطر شما در اين دوران تقليد آن‌ها از بزرگ‌سالان و نقش‌هاي جنسيتي را مي‌بينيد. براي مثال يك پسر نوجوان ممكن است تلاش كند مانند مردان صحبت كند يا كارهايي كه آن‌ها انجام مي‌دهند را انجام دهد.

علاقه‌مندي به جنس مخالف

بلوغ و شروع نيازهاي جنسي در نوجوان باعث مي‌شود تا آن‌ها نسبت به جنس مخالف علاقه و كنجكاوي نشان دهند و به دست آوردن رضايت آن‌ها براي وي اهميت بسياري پيدا مي‌كند. اين موضوع در بسياري از خانواده‌ها باعث نگراني والدين مي‌شود. بهتر است در اين شرايط واكنش تندي به كنجكاوي‌هاي فرزندتان نشان ندهيد و سعي كنيد با برخوردي دوستانه به او براي شناخت راه صحيح كمك كنيد.

ويژگي هاي احساسي نوجوان

تغييرات هورموني و همين‌طور فشارهاي رواني كه در اين دوره براي نوجوان پيش مي‌آيند باعث خواهد شد تا آن‌ها در بسياري از مواقع توانايي كنترل هيجانات خود را نداشته باشند. به همين خاطر ممكن است احساس كنيد فرزندتان پرخاشگر شده و يا در لحظه احساسات وي تغيير مي‌كند. به‌تدريج و با افزايش سن توانايي كنترل هيجانات او نيز افزايش پيدا مي‌كند. اما اگر احساس مي‌كنيد نوجوان براي مدت طولاني درگير احساسات منفي مثل غم يا عصبانيت شده بهتر است در اين زمينه با يك متخصص مشورت نماييد.

ويژگي هاي اجتماعي نوجوان

اهميت گروه همسالان

در نوجواني برخلاف دوران كودكي گروه همسالان نسبت به خانواده اهميت بيشتري پيدا مي‌كند و نوجوانان ترجيح مي‌دهند زمان بيشتري را در كنار دوستان خود بگذرانند. اين موضوع گاهي اوقات باعث نگراني والدين مي‌شود. شما مي‌توانيد با ايجاد يك رابطه دوستانه و مثبت با فرزندتان او را به‌وقت گذراندن در كنار خانواده علاقه‌مند كنيد اما به خاطر داشته باشيد كه برقراري روابط اجتماعي يكي از مراحل بزرگ شدن فرزند شماست كه نبايد با آن مخالفت كنيد.

ناتواني از مقاومت در برابر دوستان

اهميت گروه همسالان براي نوجوان به ميزاني است كه آن‌ها گاهي اوقات براي داشتن تأييد دوستان دست به هر كاري مي‌زنند. به عبارتي مي‌توان گفت آن‌ها توانايي مخالفت كردن با درخواست‌هاي دوستانشان را ندارند و اين موضوع مي‌تواند خطرات بسياري را به همراه داشته باشد.

اهميت مشاوره با توجه به ويژگي هاي نوجوان و دوره نوجواني

دور ماندن از خطرات و همين‌طور دستيابي به يك هويت مستقل كه مي‌توان آن را بزرگ‌ترين تكليف دوره نوجواني دانست، اگر در اين دوره اتفاق نيفتند فرد در آينده با مشكلات بسياري مواجه مي‌شود. كمك گرفتن از مشاورين متخصص در اين دوره علاوه بر اينكه به والدين كمك مي‌كند تا با آگاهي و دقت بيشتري با فرزندشان رفتار كنند؛ برخي مهارت‌هاي مهم مثل مخالفت كردن با درخواست‌هاي منفي يا كنترل هيجانات را نيز به نوجوان آموزش مي‌دهد و اين مي‌تواند براي عبور موفقيت‌آميز از اين دوره به وي كمك كند. براي آشنايي بيشتر با مباحث روانشناسي نوجوان كليك كنيد.

علاوه بر اين، سازگاري با شرايط جديد زندگي فشار رواني بسياري را براي نوجوان ايجاد مي‌كند و به همين خاطر احتمال بروز بيماري‌هاي رواني در سنين نوجواني افزايش پيدا مي‌كند. مشاورين مي‌توانند با بررسي و شناخت صحيح مشكلات براي درمان آن‌ها برنامه‌ريزي كرده و از مزمن شدن مشكلات جلوگيري كنند.

براي دريافت مشاوره در زمينه نوجوانان مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

نوجواني دوره‌اي است كه فرد تغييرات بسياري را پشت سر مي‌گذارد و به همين خاطر در تمامي ابعاد رواني، رفتاري، احساسي و ارتباط با ديگران ويژگي‌هاي جديدي ايجاد مي‌شود اما مهم‌ترين آن‌ها تلاش براي دستيابي به يك هويت ثابت و مستقل است.

   

منبع : ويژگي هاي نوجوان

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ويژگي هاي نوجوان،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۵۰:۴۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

عشق اول زندگي براي همه ما مفهومي رازآلود است. عشق اول معمولاً اثرات طولاني‌مدتي دارد و همه ما بدون آن كه دليل آن را بدانيم تا مدت‌ها درگير احساسات مثبت و منفي آن خواهيم بود و حتي بسياري از مواقع گفته‌شده كه بعضي‌ها تا پايان عمر نتوانسته‌اند عشق اول خود را فراموش كنند. به همين خاطر بسياري از ما به دنبال راهكاري مي‌گرديم تا عشق اول را تبديل به يك رابطه دائمي كنيم و بسياري ديگر نيز به دنبال راهكاري براي فراموش كردن خاطره ناخوشايند پايان اولين رابطه عاطفي‌مان هستيم. در ادامه توضيحات مفيدي براي هر دو مخاطبان را آورده‌ايم.

منبع : عشق اول زندگي چه تفاوتي دارد

چرا عشق اول زندگي مهم است؟

تقريباً همه ما به اين موضوع باور داريم كه عشق اول جايگاه ويژه‌اي در ذهن و قلبمان خواهد داشت و شايد قابل‌مقايسه با ساير روابط عاطفي كه تجربه خواهيم كرد نباشد. اما كمتر كسي دلايل اين تفاوت را مي‌داند. تجربه عشق اول مي‌تواند براي هريك از ما با توجه به شرايطي كه در آن قرار داشتيم متفاوت بوده و به دلايل خاصي مهم باشد، اما بعضي از مهم‌ترين دلايلي كه تقريباً همه ما قبول داريم عبارتند از:

پاك بودن احساسات در عشق اول زندگي

معمولاً با تمامي عشق و انرژي خود وارد اولين رابطه عاطفي‌مان مي‌شويم. اين باعث مي‌شود عشق اول زندگي تبديل به رابطه احساسي نيرومندي شود كه شايد ديگر هرگز آن را تجربه نكنيد. اين شدت از احساسات علاوه بر اينكه تأثير عاطفي بالايي دارد باعث مي‌شود تا مغز شما حجم زيادي از مواد شيميايي نظير اكسي‌توسين يا هورمون عشق را ترشح كند و اين به معناي آن است كه حتي به لحاظ ذهني و رواني نيز درگير رابطه خود خواهيد شد و به عبارتي مغز شما به ترشح اين ميزان از هورمون‌هاي شيميايي وابسته مي‌شود.

دقيقاً به همين خاطر است كه وقتي رابطه عاطفي شما تمام مي‌شود براي مدتي احساس مي‌كنيد عصبي و كلافه هستيد و نمي‌توانيد آرامش خود را به دست آوريد.

حافظه و تجربه نخستين رابطه عاطفي

طبق تحقيقات حافظه انسان هميشه اولين و آخرين مورد از هر چيز را بهتر از ساير موارد ذخيره مي‌كند. به همين خاطر است كه خيلي‌ها هرگز نمي‌توانند عشق اول خود را فراموش كنند. اين به دليل آن است كه نخستين تجربه‌ها با دقت بيشتري در ذهن ما رمزگذاري مي‌شوند.

آنچه از ديگران درباره عشق اول زندگي شنيده‌ايم

اين كه از ديگران شنيده‌ايم يا در كتاب‌ها و فيلم‌ها از برتري عشق اول ديده‌ايم، بر باورهايمان تاثير دارد. اهميتي كه اين منابع براي عشق اول قائل مي‌شوند و آن را به‌نوعي مقدس و خاص جلوه مي‌دهند باعث مي‌شود كه اين موضوع در ضمير ناخودآگاه همه ما جايگاه ويژه‌اي پيدا كند. شايد شما نيز به تجربه متوجه اين موضوع شده باشيد كه گاهي اوقات روابط عاطفي بعدي ما به‌مراتب عميق‌تر و بهتر هستند، اما تجربه عشق اول صرف‌نظر از اين موضوع براي مدت بيشتري با شما باقي خواهد ماند.

تأثير تجربه اول بر زندگي

اولين روبه‌رويي با هر موضوعي مي‌تواند تأثير بسياري در ديدگاه ما نسبت به آن داشته باشد. به همين خاطر عشق اول زندگي نيز مي‌تواند نوع ديدگاه شما راجع به عشق را مشخص كند.

بسياري از كساني كه از داشتن رابطه عاطفي مي‌ترسند يا سعي مي‌كنند تا جاي ممكن از روابط صميمانه دوري كنند در گذشته خود يك شكست عشقي را تجربه كرده‌اند. هنگامي‌كه شما در نخستين رابطه خود مورد بي‌وفايي قرار مي‌گيريد، احتمالاً در ساير روابط خود نيز تا حدودي از عشق مي‌ترسيد اما اگر اولين رابطه عاطفي شما تبديل به يك رابطه دائمي مطلوب شده باشد؛ به‌طور حتم به شكل ديگري فكر مي‌كنيد.

ندانستن راه‌هاي مراقبت از خود

وقتي نمي‌دانيم چطور از خود مراقبت كنيم با مشكلات و فشار رواني بيشتري مواجه خواهيم شد. در تمامي روابطي كه بعد از عشق اول تجربه مي‌كنيد شما مي‌دانيد از رابطه به دنبال چه چيزي هستيد، مديريت كردن مشكلات را ياد گرفته‌ايد و حتي مي‌دانيد پس از پايان رابطه چطور از خود مراقبت كنيد. اما در رابطه اول اين مسائل به‌خوبي مشخص نيست. هنگامي‌كه براي نخستين بار با شكست عشقي مواجه مي‌شويد نمي‌دانيد چطور بايد با آن كنار بياييد و به همين خاطر است كه ناراحتي‌هاي مربوط به عشق اول براي مدت طولاني در شما باقي خواهد ماند.

آيا عشق اول زندگي فراموش مي‌شود؟

براي بسياري از كساني كه در اولين رابطه عاطفي خود دچار شكست شده‌اند اين سؤال پيش مي‌آيد كه آيا مي‌توان عشق اول را فراموش كرد؟ واقعيت اين است كه در پاسخ به اين سؤال نمي‌توانيم به‌طورقطع بله يا خير بگوييم. اين موضوع به عمق رابطه، ميزان علاقه‌اتون به او، وضعيت رابطه و نحوه تمام شدن آن و همين‌طور شخصيت و شرايط زندگي شما بستگي دارد.

با همه اين‌ها بايد گفت كه شما قادر هستيد تا عشق اول خود را فراموش كنيد، پس محكوم نيستيد كه بقيه عمرتان را در ياد و خاطره اين رابطه باقي بمانيد. اما با توجه به عواملي كه گفته شد بعضي از ما سخت‌تر و بعضي راحت‌تر با اين تجربه كنار خواهيم آمد.  با توجه به اينكه فراموش نكردن يك رابطه مي‌تواند زندگي شما را تحت تأثير قرار دهد و باعث بروز مشكلات روحي بسياري ازجمله افسردگي شود؛ اگر احساس مي‌كنيد در اين زمينه دچار مشكل هستيد بهتر است از يك مشاور كمك بگيريد.

تفاوت زن و مرد در عشق اول زندگي

اما فراموش كردن عشق اول براي زنان سخت‌تر است يا براي مردان؟ در حقيقت فراموش كردن عشق اول بيش از آنكه به جنسيت فرد مربوط باشد به سبك شخصيتي و همين‌طور كيفيت رابطه بستگي دارد. به همين خاطر است كه بسياري از زنان و مردان مي‌توانند عشق اول خود را فراموش كنند و درعين‌حال زنان و مردان بسياري نيز در اين موضوع دچار مشكل مي‌شوند. بااين‌حال شايد بتوان گفت زنان و مردان به شكل متفاوتي تحت تأثير رابطه اول قرار مي‌گيرند. براي مثال زنان به دليل شخصيت عاطفي كه دارند بيشتر دچار مشكلات احساسي مي‌شوند، اما مردان بيشتر احساس مي‌كنند غرور آن‌ها ضربه خورده و تلاش مي‌كنند تا از تجربه مجدد اين موضوع اجتناب كنند. براي درك بهتر اين تفاوت ها مقالات زير را مطالعه نماييد.

عشق اول زنان

فراموشي عشق اول در مردان

چه زماني از يك مشاور كمك بگيريم؟

اگر مي‌خواهيد رابطه عاطفي خود را تبديل به يك رابطه صميمي‌تر كنيد و يا به دنبال راهكاري براي فراموش كردن عشق اول زندگي خود هستيد مي‌توانيد از يك مشاور متخصص درزمينهٔ روابط عاطفي كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد. 

ازجمله اقداماتي كه روانشناسان در اين زمينه مي‌توانند براي شما انجام دهند عبارتند از:

بالا بردن كيفيت رابطه

اگر در رابطه شما همه‌چيز خوب است و مشكل خاصي نگرانتان نكرده باز هم مي‌توانيد از مشاورين كمك بگيريد. مشاور به شما كمك خواهد كرد كه با استفاده از برخي نكات و همين‌طور بالا بردن آگاهي خود راجع به نوع شخصيت طرف مقابل و ويژگي‌هاي يك رابطه عاطفي سالم بتوانيد كيفيت رابطه خود را روزبه‌روز بهتر كنيد.

برطرف كردن مشكلات

ممكن است رابطه شما دچار مشكلات مختلفي باشد. گاهي از برخي خصوصيات اخلاقي طرف مقابل خوشتان نمي‌آيد يا نمي‌دانيد چطور با آن‌ها كنار بياييد. گاهي نيز اختلاف‌نظر يا سوءتفاهمي بينتان ايجاد شده كه ظاهراً قرار نيست به‌راحتي برطرف شود. در چنين مواردي كمك گرفتن از اطرافيان به دليل علاقه آن‌ها مي‌تواند نتايج منفي داشته باشد. گاهي اوقات نيز نمي‌خواهيم راجع به مشكلات زندگي خود با ديگران صحبت كنيم يا شايد اطرافيان راهكار مناسبي براي مشكلاتمان ندارند. در اين شرايط مي‌توانيد با كمك گرفتن از مشاورين خانواده مشكلاتتان را برطرف كنيد.

شناخت شخصيت طرف مقابل

مشاورين مي‌توانند به شما در شناخت سبك شخصيتي طرف مقابل، موضوعاتي كه براي او اهميت دارند و همين‌طور نحوه رفتار با هر سبك شخصيت كمك كنند. از اين طريق شما مي‌توانيد شناخت بهتري از طرف مقابل به دست آوريد و بسياري از مشكلات رابطه شما برطرف خواهد شد.

مدت زمان لازم براي فراموشي عشق اول

اگر رابطه عاطفي شما پايان پيداكرده و احساس مي‌كنيد نمي‌توانيد شريك احساسي‌تان را فراموش كنيد بهتر است از يك متخصص در اين زمينه كمك بگيريد. ناتواني در فراموش كردن رابطه‌اي كه تمام‌شده مي‌تواند مشكلات بسياري را برايتان ايجاد كند. ازجمله اينكه شما فرصت لذت بردن از زندگي خود و همين‌طور داشتن روابط عاطفي ديگر را حداقل براي مدتي از دست مي‌دهيد. به همين خاطر بهتر است سعي كنيد با استفاده از راهكارهاي مختلف ازجمله صحبت با مشاورين اين مشكل را براي خود برطرف كنيد. مدت زمان لازم براي فراموشي بستگي به ميزان پذيرش شما و طي مراحل شكست عشقي است. براي درك اين موضوع مقاله روانشناسي عشق را مطالعه كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

بله؛ اگرچه ممكن است اين كار سخت باشد اما غيرممكن نيست و اگر احساس مي‌كنيد در اين زمينه دچار مشكل هستيد بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد.

فراموش كردن عشق اول بيش از آنكه به جنسيت فرد بستگي داشته باشد به سبك شخصيتي و همين‌طور عمق رابطه بستگي دارد.

   

منبع : عشق اول زندگي چه تفاوتي دارد

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 2


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۴۴:۰۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بيان يا ابراز عشق براي هر كسي كار راحتي نيست. شايد اين موضوع در شخصيت شما نهفته باشد، براي مثال شخصيت‌هاي درونگرا بيشتر احساسات خود را سركوب مي‌كنند و در بيان كلامي عواطف با مشكل مواجه هستند، پس در رابطه عاطفي نمي‌توانند آنطور كه بايد عاشقانه رفتار نمايند. اين مسئله در بسياري از موارد زمينه‌ساز بروز سوء تفاهم و تنش ميان زوجين مي‌شود. اگر راه‌هاي ابراز عشق را بلد نيستيد، در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد و اگر شريك‌تان عشق و محبتش را نشان نمي‌دهد، باري دريافت زوج درماني هر چه زودتر اقدام كنيد، چرا ادامه چنين ارتباطي به مرور زمان آسيب‌هاي عميقي به عواطف‌تان خواهد زد.

 

 منبع : ابراز عشق يا بيان عشق با ساده ترين روش ها

چند راهكار ساده براي ابراز عشق

ابراز عشق براي همه كار راحتي نيست. چرا كه برخي شخصيت ها بيش از سايرين احساسات دروني خود را سركوب مي‌كنند و ممكن است از بيان عواطف خود خجالت كشيده يا احساس ناراحتي كنند. همچنين اين مسئله مي‌تواند ناشي از فقدان مهارت‌هاي ارتباطي كافي در گنجينه رفتاري باشد. در ادامه 7راهكار ساده براي نشان دادن عشق‌تان آورده‌ايم. در صورت شك در مورد رابطه حتما مشاوره رابطه دختر و پسر دريافت كنيد.

1- گفتن “دوستت دارم” را فراموش نكنيد

خيلي‌ها (مخصوصا مردان) توقع دارند شريك عاطفي‌شان از كارهايي كه انجام مي‌دهند به ميزان عشق آن‌ها پي ببرد، اما نبايد قدرت كلمات را ناديده بگيريد. گاهي اوقات گفتن جمله ساده دوستت دارم از هر كار ديگري تاثيرگذارتر است.

2- به ويژگي هاي مثبت شريك عاطفي تان توجه نماييد

يكي از روش‌هايي كه به واسطه آن مي‌توانيد عشق خود را ابراز كنيد، توجه به ويژگي‌هاي مثبت او است. در همين راستا تلاش كنيد در مورد ويژگي‌هاي ظاهري و اخلاقي‌اش كه براي‌تان جذاب است به او بازخورد بدهيد. اين كار باعث مي‌شود كه شريك عاطفي‌تان احساس كند به او توجه مي‌كنيد و دوستش داريد.

3- خوب گوش دادن را تمرين كنيد

ابراز عشق تنها با گفتن ميسر نمي‌شود گاهي اوقات براي اينكه به او نشان دهيد چقدر دوستش داريد بايد خوب به او گوش دهيد. براي اين كار زماني كه شريك عاطفي‌تان با شما صحبت مي‎‌كند، از كارهاي ديگر دست بكشيد و با زبان بدن خود نظير تكان دادن سر يا برقرار كردن ارتباط چشمي مناسب به او بگوييد براي حرف‌هايش ارزش قائل هستيد. كار كردن با گوشي يا تماشا كردن تلويزيون زماني كه شريك عاطفي‌تان نياز دارد با شما صحبت كند به طور غيرمستقيم اين پيغام را مي‌رساند كه او را دوست نداريد يا به دغدغه‌هايش اهميتي نمي‌دهيد.

4- گاهي بي دليل هديه بخريد

هديه خريدن حتما نبايد مناسبت خاصي داشته باشد. يكي از راه‌هايي كه مي‌توانيد به كمك آن عشق خود را ابراز كنيد اين است كه گاهي بدون مناسبت و بي مقدمه براي شريك عاطفي تان هديه بخريد. اين هديه مي‌تواند تنها يك شاخه گل باشد اما از آنجايي كه توجه و محبت شما را نشان مي‌دهد از ارزشمندي بالايي برخوردار است.

5- روش هاي جديدي را براي ابراز عشق امتحان كنيد

يك رابطه بلند مدت زماني دوام مي‌آورد كه طرفين از يك نواختي و روزمرگي در آن بپرهيزند. براي همين هميشه از يك راه و روش يكسان براي عشق ورزي استفاده نكنيد. تلاش كنيد كمي خلاقيت به خرج داده و كمي متفاوت عمل كنيد. براي مثال حتي در نحوه معاشقه، بوسيدن و آميزش جنسي با شريك عاطفي تان روش‌هاي مختلفي را امتحان كنيد و طبق عادت هميشگي پيش نرويد.

6- موقعيت مناسبي را براي ابراز عشق انتخاب كنيد

در بسياري از مواقع شكست‌هاي ما به زمان‌بندي غلط براي انجام كارها بر مي‌گردد. پس مهمه كه چه زمان و چه موقعيتي را براي ابراز عشق انتخاب مي‌كنيد. براي مثال اگر براي اولين بار مي‌خواهيد از احساسات خود صحبت كنيد زماني را انتخاب كنيد كه از نظر احساسي در شرايط با ثباتي قرار داشته باشد. وقتي كه او غمگين، عصباني يا خسته است قدرت تصميم گيري خود را تا حد زيادي از دست مي‌دهد و خيلي احتمال دارد كه واكنش مناسبي به ابراز علاقه شما نشان ندهد در نتيجه موقعيت مناسب را پيدا كنيد.

7- به جزئيات دقت كنيد

براي ابراز عشق حتما لازم نيست كار شگفت انگيزي انجام دهيد. گاهي اوقات توجه به جزئيات كوچك مي‌تواند تا حد زيادي دلگرم كننده باشد و شعله عشق را ميان زوجين زنده نگه دارد. از همين رو تلاش كنيد به قدم‌هاي مثبت و هرچند كوچكي كه شريك عاطفي تان براي حفظ رابطه برمي‌دارد توجه كرده و از آن‌ها قدرداني كنيد. براي مثال تشكر كردن بابت غذايي كه همسرتان مي‌پزد يا قدرداني بابت كمك كردن در كارهاي خانه مسائل كوچكي هستند كه مي‌توانند عشق و علاقه شما را نشان دهند.

مقالات پيشنهادي

روانشناسي عشق

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

تفاوت زن و مرد در شيوه بروز احساسات يكي از زمينه‌هايي است كه مي‌تواند منجر به احساس ناكامي در زندگي مشترك شود. براي اينكه بتوانيد در اين زمينه به تفاهم بيشتري برسيد بايد مهارت‌هاي ارتباطي خود را تقويت كرده و بيشتر با شخصيت‌‍هاي يكديگر آشنا شويد تا به اين ترتيب درك بيشتري از هم داشته باشيد. شركت در جلسات زوج درماني از جمله راهكارهايي است كه مي تواند تا حد زيادي در اين زمينه به شما كمك نمايد.

   

 منبع : ابراز عشق يا بيان عشق با ساده ترين روش ها

 

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۵:۴۷:۱۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر