مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

دسترسي به خدمات مشاوره براي ايرانيان خارج از كشور با چالش‌هاي بيشتري همراه است. چراكه درمانجو در اين شرايط اغلب به دنبال متخصصي مي‌گردد كه از نظر فرهنگي به آن‌ها نزديك بوده و در نتيجه او را بيشتر درك كند. خوشبختانه امروزه مراكز مشاوره با ارائه خدمات آنلاين و تلفني امكان دسترسي به مجرب‌ترين روانشناسان را براي ايرانيان خارج از كشور نيز فراهم كرده‌اند. براي دريافت مشاوره مي‌توانيد از طريق واتس آپ ويا ساير اپليكيشن ها تماس بگيريد.

منبع : مشاوره خارج از كشور

 

 

اهميت دريافت خدمات مشاوره براي ايرانيان خارج از كشور

فارغ از تمام مسائلي كه در زندگي روزمره هر كسي ممكن است پيش بيايد مهاجران با شرايط ويژه‌اي روبه‌رو هستند كه لزوم دريافت خدمات مشاوره را براي آن‌ها بيشتر مي‌كند. دست و پنجه نرم كردن با دلتنگي، چالش‌هاي سازگاري با محيط جديد و دچار شدن به تعارض‌هاي فرهنگي- عقيدتي از جمله مسائلي هستند كه آسيب‌پذيري رواني افراد را بالا مي‌برند.

در اين شرايط مراجعه به يك روانشناس و دريافت خدمات مشاوره به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد احساسات گوناگون خود را مديريت كرده و به شيوه‌اي موثرتر با زندگي پس از مهاجرت آشنا شويد. در همين راستا ممكن است درمانگر يكسري مهارت‌ها را به شما بياموزد تا بتوانيد در تعامل با افراد جديد بهتر عمل كنيد.

انواع خدمات مشاوره خارج از كشور

ايرانيان خارج از كشور براي استفاده از خدمات مشاوره گزينه‌هاي مختلفي پيش روي خود دارند كه هركدام از مزيت هاي خاصي برخوردار است. در ادامه هركدام از اين گزينه‌ها را بررسي كرده‌ايم.

1- خدمات مشاوره حضوري

مشاوره حضوري يكي از اولين گزينه‌هاي موجود است كه اكثر درمانجويان به آن فكر مي‌كنند. با اين حال اين مورد براي مهاجران چالش‌هاي زيادي به همراه دارد. براي مثال تفاوت‌هاي فرهنگي باعث مي‌شود كه بسياري از افراد نتوانند به اندازه كافي از جلسات رواندرماني با مشاورين خارجي بهره‌مند شوند. از طرفي ديگر دسترسي به يك درمانگر فارسي زبان و با زمينه فرهنگي يكسان نيز هميشه كار راحتي نيست.

2- خدمات مشاوره آنلاين

خوشبختانه امروزه بسياري از مراكز مشاوره خدمات خود را به صورت آنلاين نيز ارائه مي‌دهند. برگزاري جلسات به كمك تماس ويديويي و كمك گرفتن از فضاي چت از جمله خدمات آنلايني است كه امروزه در دسترس مراجعين داخل و خارج كشور قرار دارد. اين گزينه به شما اين امكان را مي‌دهد تا از هرجاي دنيا با مجرب‌ترين متخصصان داخل كشور تماس برقرار كرده و از جلسات رواندرماني با آن‌ها بهره‌مند شويد. براي دريافت مشاوره آنلاين كليك كنيد.

3- مشاوره تلفني

خدمات مشاوره تلفني نيز همانند مشاوره آنلاين امروزه در بسياري از مراكز مشاوره كشور ارائه مي‌شود. مشاوره تلفني براي افرادي كه نزد درمانگر و در ارتباط تصويري احساس خجالت زدگي مي‌كنند يا به هر دليلي راحت نيستند گزينه مناسبي محسوب مي‌شود. با اين حال اين گزينه مي‌تواند براي مراجعين خارج از كشور از نظر هزينه به صرفه نباشد. براي آشنايي با روند درمان از طريق مشاوره تلفني كليك كنيد.

انواع جلسات روان درماني و مشاوره براي ايرانيان خارج از كشور

جلسات مشاوره و رواندرماني مي توانند به صورت انفرادي، زوجي، گروهي و يا خانوادگي برگزار شوند. براي موضوعاتي نظير مشكلات سازگاري، افسردگي، اضطراب، احساس تنهايي پس از مهاجرت و ساير مواردي از اين دست اغلب جلسات رواندرماني فردي پيشنهاد مي‌شوند.

اما در مواردي كه مشكل فرد بيشتر از ارتباطات ميان فردي نشات مي‌گيرد، مشاوره به صورت زوج‌درماني يا خانواده درماني مي‌تواند اثربخشي بيشتري را ايفا نمايد. در جلسات مشاوره آنلاين به صورت تماس ويديويي درمانگر مي‌تواند از افراد ديگر نظير همسر، ساير اعضاي خانواده يا كساني كه به مشكل مشابهي دچار هستند نيز همزمان دعوت كند تا در فرايند مشاوره حضور داشته باشند. در نتيجه محدوديتي در اين زمينه وجود ندارد.  

براي دريافت مشاوره در زمينه‌هاي مختلف مي‌توانيد در هر ساعت از روز از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

پژوهش‌هاي زيادي در مورد مشاوره تلفني انجام شده است. بررسي‌ها نشان مي‌دهند كه اگر در جلسات مشاوره تلفني درمانگر پروتكل‌هاي مربوطه را رعايت نمايد، رواندرماني با تلفن نيز مي‌تواند به طرز معناداري اثربخشي داشته باشد.

بله، امروزه بسياري از مراكز مشاوره خدمات مشاوره آنلاين و تلفني نيز ارائه مي‌دهند كه مي توانند در دسترس مراجعين خارج از كشور نيز قرار بگيرند.

   

منبع : مشاوره خارج از كشور

 :: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره خارج از كشور،
موضوع:
[ ۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۵:۵۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

معمولا قبل از اينكه فردي بخواهد نقش مهمي را بر عهده بگيرد، سلامت او بايد مورد بررسي قرار بگيرد و يكي از معيارهاي سلامت، عدم وابستگي به اعتياد است. برخي افراد قبل از ازدواج يا استخدام، تصميم به ترك گرفته و موفق مي‌شوند كه بدون هيچ ترس و نگراني، تست‌هاي اعتياد خود را منفي تحويل بگيرند و مسير جديد زندگي خود را پيدا كنند. اما برخي از افراد نيز به دليل لغزش‌هاي بد موقع، فشار خانواده و يا به وجود آمدن ضرورت‌هاي زماني، به دنبال منفي كردن تست اعتياد خود به هر نحوي هستند و متاسفانه آسيب‌هاي زيادي نيز در اين راه به آن‌ها وارد مي‌شود. تست شيره نيز با اهداف مختلف گرفته شده و متخصصان ترك اعتياد به شما در اين زمينه راهنمايي لازم را ارائه مي‌دهند. براي دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

منبع : تست اعتياد به شيره

تست شيره | اثر شيره چند روز در بدن باقي مي ماند؟

شيره از خانواده ترياك و با ماده موثر مورفين است كه خاصيت تسكين دهندگي داشته اما بسيار اعتياد آور است. براي تست اعتياد به شيره، تست مورفين انجام مي‌شود. تست مورفين شايع و انجام آن آسان است. بنابراين ساده‌ترين آزمايش و پايين‌ترين سطح آزمايشگاه‌ها نيز قابليت تشخيص مصرف شيره را دارند.

آزمايشگاه‌ها معمولا براي تست مورفين آزمايش ادرار مي‌گيرند كه در آن صورت، 2 تا 3 روز پس از ترك پاسخ منفي مي‌شود. در صورت گرفتن آزمايش خون، اين زمان به 8 روز مي‌رسد.

آزمايش از مو كه يكي از جديدترين و پيشرفته‌ترين راه‌هاي تست اعتياد است كه حتي تا 3 ماه پس از آخرين مصرف نيز جواب تست مثبت شود. البته در صورت شدت و مدت زياد مصرف، همه اين زمان‌ها قابليت افزايش دارند. براي آشنايي با نشانه هاي اعتياد به شيره كليك كنيد.

 

 

 

چه عواملي در منفي شدن تست اعتياد به شيره موثر است؟

ساختار بدن هر فرد و كيفيت ماده مصرفي متفاوت است و دادن يك نسخه واحد به همه اشتباه است. پس متوجه باشيد كه مسكن‌هاي حاوي كدئين به دليل وجود ماده موثر مورفين، مي‌تواند آزمايش شما را مثبت كند. اما در ادامه برخي از اصلي‌ترين عواملي كه در منفي يا مثبت شدن تست اعتياد اثر گذارند را بيان مي‌كنيم:

ميزان تحرك و سوخت و ساز بدن

بدن انسان به طور خودكار قابليت سم زدايي دارد و از طريق عرق و ادرار، سم‌هاي موجود در بدن را دفع مي‌كند. طبيعتا كسي كه تحرك بيشتر و مصرف بيشتر مايعات داشته باشند، با سرعت بيشتري سم از بدن آن‌ها خارج مي‌شود.

سن

چون با افزايش سن، سوخت و ساز بدن نيز كاهش مي‌يابد، افراد مسن‌تر معمولا ديرتر ماده مخدر از بدن‌شان دفع مي شود.

سلامت جسماني

سلامت جسماني باعث مي‌شود كه بدن عملكرد مناسب‌تري داشته باشد. دفع سموم به عنوان يكي از ملاك‌هاي سلامت، در بدن‌هاي سالم سريع‌تر و بهتر انجام مي‌شود.

وزن

مواد مخدر قابليت تركيب شدن در چربي را دارند و حجم بيشتر چربي، سموم بيشتري را در خود نگه مي‌دارند. علاوه بر آن، چربي زياد در بدن سرعت سوخت و ساز را پايين مي‌آورد و باعث مي‌شود كه ماده مخدر ديرتر دفع شود.

شدت و زمان مصرف

طبيعتا هرچه ميزان و مدت زمان مصرف شيره طولاني‌تر باشد، دفع آن از بدن دشوارتر خواهد بود.

 

 

 

راه هاي منفي شدن تست شيره

شيره، ترياك و هروئين از يك خانواده بوده و هم تست آن‌ها و هم راه‌هاي منفي شدن تست‌شان مانند همديگر است. طبيعتا تنها راه سالم و مطمئن منفي شدن تست اعتياد، تلاش براي خارج كردن آن از بدن است. بنابراين بايد از ساختار خود بدن براي منفي كردن تست اعتياد خود كمك بگيريد. راه‌هاي منفي كردن تست اعتياد به شيره:

 • افزايش ميزان ادرار بهترين راه دفع سم است. مصرف زياد مايعات دو مزيت دارد. هم باعث افزايش ادرار شده و سموم را از اين طريق از بدن خارج مي‌كند و هم باعث رقيق شدن ادرار مي‌شود كه موجب مشكوك شدن تست اعتياد با ادرار مي‌شود.
 • ورزش كردن كمك مي‌كند كه هم سوخت و ساز بدن افزايش پيدا كند و هم با تعريق، سموم را به حالت طبيعي از بدن دفع مي‌كند. احتمالا متوجه شده‌ايد كه پس از ترك شيره، عرق شما بوي تندتري دارد و دليل آن نيز دفع سم مخدر از بدن شماست. بنابراين نگران نباشيد و به ورزش خود ادامه دهيد.
 • قرص‌هايي كه به عنوان داروهاي نگهدارنده در ترك اعتياد شناخته مي‌شود مي‌تواند به منفي شدن تست كمك كند. متادون و B2 اصلي‌ترين داروهاي نگهدارنده هستند. البته فراموش نكنيد كه اين داروها نيز خود مخدر و اعتيادآور هستند و مصرف آن‌ها به هيچ وجه توصيه نمي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد انواع مواد اعتياد آور كليك كنيد.

 

 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

   

منبع : تست اعتياد به شيره

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست اعتياد به شيره،
موضوع:
[ ۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۲:۴۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز مشاوره خانواده در سمنان كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ مشكلات خانوادگي و زوجي يكي از عمده‌ترين مسائلي هستند كه باعث مي‌شوند افراد به مراكز مشاوره و سلامت روان مراجعه كنند. خانواده درمانگران و زوج درمانگران آموزش ديده در حوزه‌هاي روان شناسي و روان پزشكي تلاش مي‌كنند تا به ارتقاي مهارت‌هاي زندگي در افراد و بهبود ارتباطات بين اعضاي خانواده كمك كنند و بهداشت روان تك تك اعضا را بهبود ببخشند. اگر شما در سمنان زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره خانواده در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. همچنين براي مشاوره با بهترين درمانگران متخصص در زمينه خانواده با شماره هاي درج شده مي‌توانيد تماس بگيريد.

 

 

منبع :  مشاوره خانواده سمنان

 

مشاوره خانواده يا خانواده درماني چيست؟

مشاوره خانواده يا همان خانواده درماني يكي از زير شاخه‌هاي روانشناسي است كه به طور خاص در زمينه بهبود زندگي و روابط خانوادگي تلاش مي‌كند. مراجعه به خانواده درمانگر تنها به كساني كه دچار مشكلات و اختلافات خانوادگي هستند اختصاص ندارد و شما براي بهبود و ارتقاي كيفيت زندگي خود نيز مي‌توانيد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنيد. اين جلسات مشاوره معمولاً با حضور تك تك اعضاي خانواده برگزار شده و روي روابط هريك از اعضا با ديگران كار مي‌كند تا نقايص رفتاري موجود بيشتر بررسي شده و با تمرين كردن اصلاح شوند.

براي آگاهي بيشتر درباره روند دريافت مشاوره خانواده و ويژگي هاي خانواده سالم كليك كنيد.

چه كساني بايد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنند؟

همان طور كه گفته شد مراجعه به مشاوره خانواده تنها به افرادي كه دچار تعارضات جدي در زندگي خود هستند اختصاص ندارد. بلكه شما مي‌توانيد براي افزايش كيفيت زندگي خانوادگي خود نيز از راهنمايي‌هاي يك متخصص كمك بگيريد. با اين حال هنگام بروز مشكلات زير نيز مراجعه به خانواده درمانگر مي‌تواند كمك شاياني را به شما نمايد.

ـ وجود تعارض و اختلافات شديد بين زن و مرد (براي يافتن ريشه اختلافات خانوادگي كليك كنيد)

– وجود اعتياد در يكي از اعضاي خانواده ( براي آشنايي با تاثير اعتياد بر خانواده كليك كنيد)

– درگيري يك يا چند نفر از اعضاي خانواده با يك اختلال رواني نظير افسردگي يا اضطراب

– بروز بحران‌هاي جدي در خانواده نظير مرگ يكي از اعضا يا ابتلا به يك بيماري كشنده

– ناتواني در مديريت دعواي بين خواهر و برادرها

– چالش‌هاي تربيتي بين زن و مرد در زمينه تربيت فرزندان

– خيانت يكي از زوجين و يا هر دو

– اختلاف در تربيت و مشكلات با نوجوان ( براي آشنايي با روانشناسي نوجوان كليك كنيد)

– اختلاف بر سر ازدواج فرزندان (براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد)

-مشكلات و اختلافات در تربيت فرزند ( براي آشنايي با بهترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد)

و…

براي اطلاع از شرايط مشاوره خيانت به همسر و راهكارهاي بخشش خيانت همسر كليك كنيد.

مراكز معتبر مشاوره‌خانواده چه ويژگي‌هايي دارند؟

متاسفانه در اين روزها علاوه بر فارغ التحصيلان روانشناسي، افرادي با ادعاي پوشالي اقدام به مشاوره دادن مي‌كنند كه از علم و تخصص كافي در اين زمينه برخوردار نيستند. به همين دليل لازم است قبل از اينكه مشكلات و موضوعات خانوادگي خود را با مشاوران در ميان بگذاريد از اعتبار و تخصص مركز مشاوره مدنظر خود و روانشناسان آن اطمينان كافي كسب كنيد. از جمله ويژگي‌هاي يك مركز مشاوره خانواده معتبر مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

– مراكز مشاوره خانواده معتبر داراي مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي يا سازمان بهزيستي كشور هستند.

– روانشناساني كه در مراكز مشاوره معتبر فعاليت مي‌كنند حداقل از مدرك كارشناسي ارشد برخوردارند و در حيطه‌هاي مرتبط با زوج و خانواده آموزش‌هاي ويژه ديده‌اند.

– در مراكز مشاوره خانواده معتبر از جديدترين روش‌هاي درماني استفاده مي‌شود و اعضاي آن از نظر علمي به روز هستند.

– مراكز معتبر از تجهيزات كافي براي ارزيابي و تشخيص مشكلات روان برخوردار است و شما مي‌توانيد در آن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تست‌هاي مرتبط با اختلالات رواني را انجام دهيد.

آدرس مراكز مشاوره خانواده در سمنان

مركز مشاوره خانواده رويش سمنان – ميدان سعدي – ساختمان صدف
مركز مشاوره خانواده زندگي بهتر سمنان – ميدان مشاهير – بلوار قدس – جنب رستوران رضا – مجتمع ميثم – طبقه اول
مركز مشاوره خانواده سلامت سمنان سمنان – باغ فردوس – بلوار ميرزاي شيرازي – نبش كوچه طلاگر
مركز مشاوره خانواده نهال سمنان – باغ فردوس – روبروي پوشاك ميراج – مجتمع بهرامي
مركز مشاوره خانواده امام هادي ( ع) سمنان – ميدان امام علي – جنب بلوار گلستان
مركز مشاوره خانواده بامداد سمنان – بلوار امير كبير – جنب پل محب شاهدين – پرديس پزشكان بوعلي – طبقه8
مركز مشاوره خانواده نويد سمنان سمنان – بلوار جمهوري – نبش خيابان چهاردهم – پلاك 103 – طبقه فوقاني سوپر ماركت
مركز مشاوره خانواده طلوع فجر شاهرود – خيابان امام – خيابان شيخ بهايي – شيخ بهايي دوم – پلاك 9

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

   

منبع :  مشاوره خانواده سمنان

 :: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۹:۲۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تفاوت هاي زن و مرد را مي‌توان از جنبه‌هاي مختلف –جسمي، رواني، جنسي، عاطفي- بررسي كرد. برخلاف باور پيشينان تفاوت‌ها موجب برتري مرد بر زن و يا بالعكس آن نيست. از منظر روانشناسان اين تفاوت‎‌ها نقطه قوت ارتباط زن و مرد هستند. در واقع اين دو جنس مي‌توانند مكمل هم بوده و براي ايفاي نقش‌هاي مختلف زندگي به يكديگر ياري برسانند. جالب آن كه نيازهاي زن و مرد نيز در طي رابطه آن دو بهتر برآورده شده و هر دو قادرند جهت ارضاي جسمي و رواني يكديگر قدم بردارند. شما با شناخت تفاوت‌ها درك بهتري داشته و در حين رابطه مي‌توانيد تصميمات و رفتار مناسب‌تري را پيش بگيريد. براي درك بهتر جنس مخالف مي‌توانيد مشاوره رابطه دختر و پسر دريافت كنيد.

 

منبع : تفاوت زن و مرد از نظر روانشناسان

 

تفاوت ويژگي هاي زنان و مردان

متسفانه عموم مردم تفاوت هاي جسمي و رواني زن و مرد را محدود به باورها و ديدگاه‌هاي كليشه‌اي مي‌دانند كه اغلب آن‌ها پايه و اساس علمي نداشته و ريشه در انديشه‌هاي برتري طلبانه مردان و تضعيف زنان در جامعه دارد. هر چند ديدگاه‌هاي اشتباه موجب آسيب‌هاي جدي براي مردان نيز شده است، براي مثال مردان در طول تاريخ ياد گرفته‌اند كه در مورد احساسات‌شان صحبت نكنند كه موجب درون ريزي بيش از حد احساسات و شيوع افسردگي پنهان در مردان شده است. اين دست افكار هيچ منبع استناد قابل اطمينان و موثقي نداشته و تنها باورهاي نادرستي هستند كه صرفا به دليل ناآگاهي توده مردم همچنان به طور رايج بيان مي‌شوند. خلقت هر مرد و زني اساسا متفاوت از ديگري است و همين تفاوت بنيادي منجر به ظهور تفاوت‌هاي روانشناختي متعددي شده است. در ادامه با مطالعه ديدگاه روانشناسان، با خصايص روحي و رواني مختلف هر يك آشنا خواهيم شد.

قدرت ذهني و حافظه

يكي از قابليت‌هاي ذهني كه تفاوت آن در دو جنس مرد و زن به اثبات رسيده است، قدرت حافظه و به ياد سپردن اتفاقات و رويدادهاي مختلف است. طبق بررسي‌ها زنان قادرند جزئيات بيشتر و دقيق‌تري از  حوادث و رويدادها را به خاطر بسپرند و به راحتي هر زمان كه لازم باشد با جزئيات تمام آن را شرح دهند. اما بالعكس مردان تنها مي‌توانند امور را به طور كلي‌تر و عمومي نگريسته و در ذهن خود نگاه دارند و زياد به جزئيات توجهي ندارند. اگرمتاهل باشيد يا در يك رابطه مستمر و پايدار باشيد، اين موضوع به وضوح براي شما قابل لمس و عيني خواهد بود. در نهايت حافظه كوتاه مدت در زنان قوي‌تر عمل كرده و در مقابل، مردان از حافظه بلند مدت بهتري نسبت به زنان برخوردارند.

 

 

نحوه برقراري ارتباط با ديگران

اكثر مردان وقتي مي‌خواهند با شخص جديدي ارتباط برقرار كنند، عموما از جايگاه بالاتري به او نگريسته و خود را بهتر از جنبه‌هاي مختلف شخصيتي و آگاهي مي‌پندارند. در صورتي كه اين فرد، شخص صميمي يا آشنا با آن‌ها نباشد، اغلب سعي مي‌كند با قاطعيت و تحكم بيشتري با او صحبت كرده و در حرف‌هايشان حس صغير و پايين رتبه بودن را به شخص مقابل القا كنند؛ در حالي كه زنان اين گونه نيستند. وقتي كه يك زن با شخصي ارتباط برقرار مي‌كند، صميميت و همدلي بيشتري از خود بروز داده و سعي مي‌كند كه خود را هم تراز نشان دهد تا متكبر و خودخواه به نظر نيايد. آن چه زنان از ايجاد ارتباطات با سايرين به دنبال آن هستند، داشتن يك رابطه صميمانه و آشنايي پايدار با افراد تازه در زندگي است.

تفاوت زن و مرد در قوه توجه و تمركز

براساس مطالعات به اثبات رسيده، نحوه تمركز در زنان و مردان با تفاوت هايي همراه است. زنان اين توانايي را دارند كه در يك لحظه بر روي چندين مسئله و مشكل تمركز كرده و با هم به آن‌ها رسيدگي كنند و به راحتي هم از پس اين كار بر بيايند؛ اما در مقابل مردان تنها توانايي تمركز بر روي يك كار معين در زماني خاص را دارند و تمام توجه و تمركزشان را به آن كار اختصاص مي‌دهند. به همين دليل تمركز زنان مي‌تواند به راحتي مختل شده و به هم بخورد، اما عمق توجه و دقت مردان باعث مي‌شود كه به سختي حواس‌شان پرت شده و از موضوع اصلي منحرف شوند.

به طور مثال زنان مي توانند در عين پختن غذا و تماشاي برنامه مورد علاقه خود در تلويزيون، با تلفن هم صحبت كنند، كاري كه انجام آن توسط مردان بسيار دشوار و دور از انتظار مي‌باشد. به همين دليل پژوهشگران ادعا مي‌كنند كه به سبب سطحي بودن تمركز در زنان و دقت و توجه بالا در مردان، ياد گرفتن يك مهارت يا كار و درس براي مردان نسبتا راحت‌تر و سريع‌تر از زنان انجام مي‌پذيرد.

ميزان هوش و خلاقيت

تا دهه‌هاي اخير تصور بر اين بود كه مردان در تمام زمينه‌ها نسبت به زنان هوش و درك بالاتري داشته و بنابراين مي‌توانند در امور مختلف بهتر عمل كنند. اما مطالعات و پژوهش‌هايي كه در سال‌هاي اخير صورت گرفت به وضوح نشان دادند كه ميزان هوش زنان با فاصله اندكي از مردان بيشتر است. با اين حال آن چه باعث بروز و شكوفايي هوش و خلاقيت و به كار گيري قابليت‌هاي ذهني به صورت عملي در هر كدام از جنس مرد و زن مي‌شود، زمينه ها و شرايط محيطي موجود مي‌باشد. در يك مطالعه بر روي بازيكنان شطرنج مجازي مشخص شد كه وقتي زنان اطلاعي از جنسيت بازيكن مقابل ندارند، عملكردشان تفاوتي با بازيكنان مرد ندارد. اما در صورتي كه مي‌فهميدند كه بازيكن مقابل مرد هست، افت قابل ملاحظه در عملكردشان پيش مي‌آمد.

 

 

اهميت شناخت تفاوت هاي زن و مرد

از آنجايي كه تشكيل خانواده و تعامل زن و مرد رابطه‌اي انكارناپذير است، اين دو جنس بايد با خصوصيات و ويژگي‌هاي يكديگر آشنا باشند، بايد تفاوت‌هايي كه ميان خودشان و جنس مخالف وجود دارد را بشناسند، اما اين شناخت بايد از ديدگاه روانشناسي و كاملا علمي باشد نه از ديدگاه عامه، شناختن تفاوت‌هاي زن و مرد مي‌تواند زندگي بدون تنشي را براي دو طرف رقم بزند، مشاوره هاي قبل از ازدواج و شركت در جلسات روانشناسي مي‌تواند تمام تفاوت‌هاي واقعي ميان زن و مرد را در اختيار شما قرار دهد. براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

نمونه پژوهشي در مورد تفاوت هاي زن و مرد از ديدگاه روانشناسي

به دنبال تحقيقي كه توسط علي حسين زاده در مورد تفاوت هاي زن و مرد و نقش و كاركرد آن انجام گرفت، چنين نتيجه‌اي به دست آمد كه در ميان زن و مرد تفاوت‌هايي وجود دارد كه شناسايي آن‌ها در نقش و كاركرد هر يك تاثير مي‌گذارد. گاهي ممكن است يك ويژگي براي يكي مثبت و براي ديگري منفي باشد. ابعاد مختلف اين تفاوت‌ها را مي‌توان در زمينه مسائل فيزيكي، عاطفي، جنسي، طبيعي و فكري مطالعه كرد و تفاوت‌ها را شناسايي نمود.

آشنايي با تفاوت‌ها براي سازگاري، نشاط، سلامت و آرامش در زندگي بشري كاركردهايي دارد. اين كاركردها را مي‌توان در عشق و محبت اعضاي خانواده نسبت به يكديگر، فضاي صميمي حاكم بر زندگي زناشويي، قضاوت عادلانه افراد نسبت به خود و ديگران، تعادل در رفتار، شادي و نشاط جستجو كرد. حاصل اين آشنايي، درك متقابل ميان اعضاي خانواده، انتظارات به جا و واقع بينانه، بهره‌مندي از آزادي قانونمند و حركت تكاملي خانواده به سمت مقصدي اعلاست كه براي همه اعضاي خانواده قابل وصول است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و رابطه مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

منبع : تفاوت زن و مرد از نظر روانشناسان

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۶:۰۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز مشاوره خانواده در جنوب تهران كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ مشكلات خانوادگي و زوجي يكي از عمده‌ترين مسائلي هستند كه باعث مي‌شوند افراد به مراكز مشاوره و سلامت روان مراجعه كنند. خانواده درمانگران و زوج درمانگران آموزش ديده در حوزه‌هاي روان شناسي و روان پزشكي تلاش مي‌كنند تا به ارتقاي مهارت‌هاي زندگي در افراد و بهبود ارتباطات بين اعضاي خانواده كمك كنند و بهداشت روان تك تك اعضا را بهبود ببخشند. اگر شما در جنوب تهران زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره خانواده در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. همچنين براي مشاوره با بهترين درمانگران متخصص در زمينه خانواده با شماره هاي درج شده مي‌توانيد تماس بگيريد.

منبع : مشاوره خانواده جنوب تهران

مشاوره خانواده يا خانواده درماني چيست؟

مشاوره خانواده يا همان خانواده درماني يكي از زير شاخه‌هاي روانشناسي است كه به طور خاص در زمينه بهبود زندگي و روابط خانوادگي تلاش مي‌كند. مراجعه به خانواده درمانگر تنها به كساني كه دچار مشكلات و اختلافات خانوادگي هستند اختصاص ندارد و شما براي بهبود و ارتقاي كيفيت زندگي خود نيز مي‌توانيد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنيد. اين جلسات مشاوره معمولاً با حضور تك تك اعضاي خانواده برگزار شده و روي روابط هريك از اعضا با ديگران كار مي‌كند تا نقايص رفتاري موجود بيشتر بررسي شده و با تمرين كردن اصلاح شوند.

براي آگاهي بيشتر درباره روند دريافت مشاوره خانواده و ويژگي هاي خانواده سالم كليك كنيد.

چه كساني بايد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنند؟

همان طور كه گفته شد مراجعه به مشاوره خانواده تنها به افرادي كه دچار تعارضات جدي در زندگي خود هستند اختصاص ندارد. بلكه شما مي‌توانيد براي افزايش كيفيت زندگي خانوادگي خود نيز از راهنمايي‌هاي يك متخصص كمك بگيريد. با اين حال هنگام بروز مشكلات زير نيز مراجعه به خانواده درمانگر مي‌تواند كمك شاياني را به شما نمايد.

ـ وجود تعارض و اختلافات شديد بين زن و مرد (براي يافتن ريشه اختلافات خانوادگي كليك كنيد)

– وجود اعتياد در يكي از اعضاي خانواده ( براي آشنايي با تاثير اعتياد بر خانواده كليك كنيد)

– درگيري يك يا چند نفر از اعضاي خانواده با يك اختلال رواني نظير افسردگي يا اضطراب

– بروز بحران‌هاي جدي در خانواده نظير مرگ يكي از اعضا يا ابتلا به يك بيماري كشنده

– ناتواني در مديريت دعواي بين خواهر و برادرها

– چالش‌هاي تربيتي بين زن و مرد در زمينه تربيت فرزندان

– خيانت يكي از زوجين و يا هر دو

– اختلاف در تربيت و مشكلات با نوجوان ( براي آشنايي با روانشناسي نوجوان كليك كنيد)

– اختلاف بر سر ازدواج فرزندان (براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد)

-مشكلات و اختلافات در تربيت فرزند ( براي آشنايي با بهترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد)

و…

براي اطلاع از شرايط مشاوره خيانت به همسر و راهكارهاي بخشش خيانت همسر كليك كنيد.

مراكز معتبر مشاوره خانواده جنوب تهران چه ويژگي‌هايي دارند؟

متاسفانه در اين روزها علاوه بر فارغ التحصيلان روانشناسي، افرادي با ادعاي پوشالي اقدام به مشاوره دادن مي‌كنند كه از علم و تخصص كافي در اين زمينه برخوردار نيستند. به همين دليل لازم است قبل از اينكه مشكلات و موضوعات خانوادگي خود را با مشاوران در ميان بگذاريد از اعتبار و تخصص مركز مشاوره مدنظر خود و روانشناسان آن اطمينان كافي كسب كنيد. از جمله ويژگي‌هاي يك مركز مشاوره خانواده معتبر مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

– مراكز مشاوره خانواده معتبر داراي مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي يا سازمان بهزيستي كشور هستند.

– روانشناساني كه در مراكز مشاوره معتبر فعاليت مي‌كنند حداقل از مدرك كارشناسي ارشد برخوردارند و در حيطه‌هاي مرتبط با زوج و خانواده آموزش‌هاي ويژه ديده‌اند.

– در مراكز مشاوره خانواده معتبر از جديدترين روش‌هاي درماني استفاده مي‌شود و اعضاي آن از نظر علمي به روز هستند.

– مراكز معتبر از تجهيزات كافي براي ارزيابي و تشخيص مشكلات روان برخوردار است و شما مي‌توانيد در آن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تست‌هاي مرتبط با اختلالات رواني را انجام دهيد.

آدرس مراكز مشاوره خانواده در جنوب تهران

مركز مشاوره خانواده دريا شهر ري، روبروي مترو شهر ري، ساختمان پزشكان نور، طبقه 4، واحد 10
مركز مشاوره خانواده روشنگر در جنوب تهران ميدان شهدا، خيابان مجاهدين اسلام، خيابان كاظمي، پلاك 5، طبقه اول
مركز مشاوره خانواده دكتر احمدي افسريه، خيابان دوم،پلاك 566
مركز مشاوره خانواده آفتاب بزرگراه خاوران ، بين فرهنگسرا وپمپ بنزين دوم ، نبش كوچه شهيد هاشمي ، ساختمان سپهر ، طبقه دوم ، واحد غربي
مركز مشاوره خانواده مهرآسا پيروزي ، چهارراه كوكاكولا ، ابتداي افراسيابي ، نبش كوچه برقعي ، ساختمان پزشكان مهدي ، طبقه سوم ، واحد 5
مركز مشاوره خانواده رفاه خيابان مجاهدين اسلام ، خيابان آقاجانلو
مركز مشاوره خانواده صبا در جنوب تهران خيابان پيروزي، روبروي خيابان پنجم نيروي هوايي، مجتمع نسيم، پلاك 94، طبقه 4، واحد 21
مركز مشاوره خانواده مينا خيابان پيروزي، روبروي خيابان پنجم نيرو هوايي (روبروي مترو نيرو هوايي)، مجتمع نسيم، طبقه اول، واحد 1

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

   شماره تماس با موبايل : 66419012-021

منبع : مشاوره خانواده جنوب تهران

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۶:۱۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ترس از مكان هاي بسته نوعي هراس يا فوبياست كه در طبقه بندي اختلالات روان پزشكي به عنوان يك اختلال اضطرابي شناخته مي شود. افراد مبتلا به اين اختلال هنگامي كه در مكان هاي بسته نظير هواپيما، سينما، آسانسور و صف هاي شلوغ قرار مي گيرند ترس يا اضطراب چشمگيري را از خود بروز مي دهند. ما در ادامه اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد علائم، علل بروز و روش هاي درمان ترس از مكان هاي بسته پرداخته ايم. پس تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

 

 

منبع :  ترس از مكان هاي بسته

آيا ترس از مكان هاي بسته يا كلاستروفوبيا اختلال است؟

برخي افراد ممكن است از قرار گرفتن در فضاهاي بسته يا تنگ احساس ناراحتي كنند و در اين شرايط ترس و اضطراب به سراغ‌شان بيايد. اين مسئله از نظر متخصصان سلامت روان زماني به عنوان يك اختلال اضطرابي در نظر گرفته مي‌شود كه اضطراب فرد با تهديد موجود در موقعيت، تناسبي نداشته باشد و موجب بروز اختلالاتي در عملكرد فرد گردد. براي آشنايي با ساير اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

آشنايي با نشانه هاي اختلال كلاستروفوبيا يا همان ترس از مكان هاي بسته

ترس از مكان هاي بسته كه در ادبيات تخصصي روانشناسي با نام كلاستروفوبيا شناخته مي‌شود، وضعيتي است كه در آن فرد هنگام قرار گرفتن در فضاهاي تنگ، بسته و شلوغ مضطرب شده و ترس قابل توجهي  از خود نشان مي‌دهد. به طور كلي از جمله علائمي كه فرد در اختلال كلاستروفوبيا تجربه مي‌كند بايد به موارد زير اشاره كرد.

 • احساس اضطراب و ترس شديد هنگام قرار گرفتن در موقعيت‌هاي بسته نظير آسانسور، هواپيما، سينما و ..
 • تلاش براي اجتناب از قرار گرفتن در مكان‌هاي بسته
 • بروز علائم جسماني مرتبط با استرس هنگام قرار گرفتن در مكان‌هاي بسته نظير تپش قلب، سرگيجه، افزايش سرعت تنفس، تعريق، لرزش، حالت تهوع، دل درد و…
 • فرد به خاطر ابتلا به كلاستروفوبيا دچار محدوديت‌هايي در زندگي روزمره مي‌شود و عملكردش روزمره‌اش مختل مي‌گردد.

علل دچار شدن به ترس از مكان هاي بسته

تاكنون مطالعات بي‌شماري در زمينه علل دچار شدن به انواع فوبيا از جمله كلاستروفوبيا انجام شده است. نتايج اين مطالعات نشان مي‌دهند كه عوامل ژنتيكي و محيطي مي‌توانند در اين مشكل نقش داشته باشند. براي مثال پژوهشگران يك ژن به نام GPM6A كشف كرده‌اند كه مي‌تواند در بروز علائم فوبياي اختصاصي سهم داشته باشد.

همچنين مشاهدات باليني نشان مي‌دهند كه اكثر ترس‌هاي شديد ريشه در تجربيات ناخوشايند كودكي دارند. توجه به اين نكته حائز اهميت است كه ترس‌ها مي‌توانند از طريق مشاهده نيز منتقل شوند. از همين رو افرادي كه اطرافيان‌شان دچار نوعي فوبيا هستند، بيش از ديگران اين مشكلات را گزارش مي‌دهند.

موقعيت‌هاي برانگيزان ترس از مكان هاي بسته

هرگونه مكان سربسته، شلوغ يا تنگ مي‌تواند برانگيزان اضطراب‌هاي مرتبط با اختلال كلاستروفوبيا باشد. از جمله رايج‌ترين اين موقعيت‌ها مي‌توان به آسانسور، هواپيما، تونل، ماشين (به خصوص آن‌هايي كه داراي قفل اتوماتيك هستند)، حمام و اتاق پرو اشاره كرد.

در واقع اكثر افراد به اين خاطر در اين موقعيت‌ها مضطرب مي‌شوند كه مي‌ترسند در صورت لزوم نتوانند از آنجا فرار كنند. همچنين ممكن است نگران اين باشند كه در فضاي بسته دچار حمله عصبي شوند و اين مسئله در نهايت به شرمندگي آن‌ها نزد ديگران بيانجامد.

درمان ترس از مكان هاي بسته يا كلاستروفوبيا

امروزه متخصصان سلامت روان از جمله روانشناسان و روانپزشكان براي درمان ترس از مكان هاي بسته از روش‌هاي موثري استفاده مي‌كنند كه شامل موارد زير مي‌باشد. براي آشنايي با جديدترين روش‌هاي درمان فوبي كليك كنيد.

1- روان درماني با رويكرد شناختي رفتاري

مطالعات پژوهشي بيانگر اين هستند كه روان درماني با رويكرد شناختي رفتاري يكي از موثرترين روش‌ها براي درمان انواع هراس‌هاي اختصاصي از جمله كلاستروفوبياست. اين روش نوعي درمان مبتني بر گفت و گوست كه طي آن درمانگر تلاش مي‌كند افكار منفي كه زيربناي احساسات ناخوشايند هستند را شناسايي كند و به شما ياري برساند تا بر آن‌ها غلبه نماييد. براي آشنايي بيشتر با روان درماني كليك كنيد.

همچنين با استفاده از تكنيك‌هاي رفتاري نظير ريلكسيشن درمانگر به شما مي‌آموزد كه چگونه در موقعيت‌هاي استرس‌زا كنترل هيجانات خود را به دست بگيريد. براي اشنايي با جديدترين روش هاي درمان اضطراب شديد كليك كنيد.

2- مواجهه درماني

مواجهه درماني يكي از رايج‌ترين و موثرترين روش‌هايي است كه درمانگران براي بهبود علائم مرتبط با فوبيا از آن بهره مي‌جويند. در اين روش درمانگر به طور تدريجي و سلسله مراتبي شما را با موقعيت‌هايي كه براي‌تان ترسناك است مواجه مي‌كند تا بتوانيد به مرور زمان بر علائم اضطرابي خود غلبه كرده و با آن‌ها كنار بياييد.

3- واقعيت مجازي

در شرايطي كه مواجه كردن بيمار با موقعيت‌هاي اضطراب‌آور در دنياي واقعي امكان‌پذير نيست، استفاده از فناوري واقعيت مجازي مي‌تواند تا حد بسياري راهگشا باشد. در اين روش با استفاده از كامپيوتر موقعيت‌هايي كه شامل مكان‌هاي بسته نظير آسانسور يا هواپيماست براي فرد شبيه سازي مي‌شود. مراجع به كمك درمانگر خود مي‌آموزد كه چگونه در اين موقعيت‌ها دوام بياورد و از تكنيك‌هاي خود آرام سازي استفاده نمايد.

4- درمان هاي دارويي

در اكثر موارد كلاستروفوبيا به روان درماني به طور مثبتي جواب مي‌دهد و نياز به درمان‌هاي دارويي وجود ندارد. با اين حال اگر فرد به اندازه كافي از روان درماني بهره نبرد، روانشناس او را به روانپزشك ارجاع مي‌دهد تا به كمك روش‌هاي دارويي روند درمان او را تسريع نمايد. از جمله داروهايي كه در اين شرايط تجويز مي‌شود مي‌توان به بنزوديازپين ها و ضدافسردگي‌ها اشاره كرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

براي كنترل علائم اين اختلال لازم است به روانشناس مراجعه كرده و از روان درماني كمك بگيريد. در صورتي كه نياز به دارو وجود داشته باشد درمانگر شما را به روان پزشك ارجاع خواهد داد. توجه داشته باشيد كه داروهاي ضد اضطرابي حتما بايد زير نظر متخصص مصرف شوند در نتيجه از هرگونه استفاده سرخود از آن ها بپرهيزيد.

   

منبع :  ترس از مكان هاي بسته

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترس از مكان هاي بسته،
موضوع:
[ ۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۲:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مورفين يكي از انواع مواد مخدر افيوني است كه قابليت زيادي در تسكين دهندگي درد دارد و به شكل‌هاي مختلفي مانند قرص، شربت و تزريق وريدي استفاده مي‌شود. با اين حال اين ماده اثربخشي بسيار قوي دارد و بايد حتما در موارد خاص و تحت نظارت پزشك مورد استفاده قرار بگيرد چرا كه مورفين همانند ساير مخدرها نظير ترياك اعتياد آور است و مي‌تواند مشكلات جسماني و رواني مختلفي را براي فرد مصرف كننده ايجاد نمايد. با توجه به عوارض زياد مرفين ترك اعتياد به آن از اهميت بالايي برخوردار است و در اين راه نقش خانواده‌ها نيز پررنگ مي‌باشد. در ادامه درباره عوارض، علائم و نشانه‌هاي اعتياد به مورفين بيشتر صحبت خواهيم كرد. بهره بردن از مشاوره روانشناسي مي‌تواند به افراد در استفاده درست از مورفين و يا ترك آن موثر باشد. براي دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد

 

منبع : علائم اعتياد به مورفين

 

مورفين چيست؟

مورفين نوعي ماده مخدر افيوني است كه به طور طبيعي در گياه خشخاش وجود دارد. داروي مورفين مسكني بسيار قوي است و براي كاهش دردهاي بسيار شديد يا مزمن تجويز مي‌شود. با اين حال همانند همه مواد افيوني؛ مورفين نيز قابليت اعتيادآوري دارد و مي‌تواند منجر به وابستگي جسماني و رواني شود. براي آشنايي با انواع مواد اعتياد آور كليك كنيد.

 

موارد مصرف مورفين

همان طور كه گفته شد مورفين يك مسكن بسياري قوي است و از همين رو پزشكان براي كاهش درد در برخي شرايط پزشكي از آن استفاده مي‌كنند. از جمله اين شرايط مي‌توان به دردهاي ناشي از جراحات بسيار سنگين، سرطان حاد و انجام برخي عمل‌هاي جراحي نظير عمل قلب يا ستون فقرات اشاره كرد. همچنين مورفين مي‌تواند به عنوان يك مكمل بي هوشي در اتاق عمل مورد استفاده قرار بگيرد. در همه اين موارد بسيار اهميت دارد كه دستورات پزشكي را رعايت كنيد و الگوي مصرف دارو را به طور خود سر تغيير ندهيد. 

 

 

علت اعتياد به مورفين 

مصرف مورفين منجر به توليد ماده شيمايي خاصي در مغز به نام اندورفين مي‌شود. ترشح اين ماده همواره با ايجاد احساس لذت در انسان همراه است و در عين حال مي‌تواند به كاهش دردهاي جسماني نيز كمك كند. توليد اندورفين و تحريك شدن گيرنده‌هاي لذت در مغز در نهايت به بيش فعالي مدار دوپاميني مي‌انجامد كه علت اصلي بروز وابستگي به مواد مخدر است. در واقع هنگام بروز اعتياد مغز انسان براي احساس لذت به دريافت مورفين و فعاليت بيش از حد گيرنده‌هاي دوپاميني نياز پيدا مي‌كند و ديگر بدون دريافت مواد مخدر قادر به تجربه لذت نيست. 

متاسفانه بسياري از افراد بدون آگاهي از آثار زيان بار مورفين براي كاهش دردهاي جسماني خود بدون مشورت با پزشك شروع به مصرف اين ماده مي‌كنند اما به مرور با تجربه مقاومت بدني نسبت به دوزهاي پايين اين ماده مجبور مي‌شوند مصرف خود را افزايش داده و به تدريج درگير آسيب اعتياد مي‌گردند. البته برخي افراد نيز آگاهانه و صرفا براي تجربه احساس تسكين و آرامش بيشتر در زندگي به اين ماده روي مي‌آورند كه در نهايت هردو گروه اين افراد با مشكلات متعدد مرتبط با اعتياد روبه‌رو مي‌شوند. 

علائم و نشانه هاي اعتياد به مورفين

اگر شما يا يكي از عزيزانتان مورفين مصرف مي‌كنيد و در مورد بروز اعتياد نگران هستيد، علائم زير به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد وجود اين مشكل را بهتر تشخيص دهيد. لازم است در صورت هرگونه مصرف بيش از اندازه، غير مجاز يا طولاني تر از مدت تجويز شده در اولين فرصت با پزشك خود تماس گرفته و در مورد نحوه قطع دارو يا چگونگي ادامه آن از او مشورت بگيريد.

– داشتن تلاش‌هاي مكرر ناموفق براي كاهش يا قطع مصرف مورفين

– اختصاص دادن زمان، تلاش و هزينه زياد براي مصرف مرفين و رهايي از آن

– داشتن وسوسه شديد يا احساس اجبار براي مصرف مورفين

– كاهش مسئوليت پذيري اجتماعي و فردي

– تمايل براي گوشه گيري و انزوا نسبت به خانواده و دوستان

– قرار دادن خود يا ديگران در موقعيت‌هاي پرخطر براي به دست آوردن مورفين و استفاده از آن

– تجربه علائم ناخوشايند جسماني زماني كه فرد تلاش مي‌كند مرفين را كنار بگذارد.

 

 

عوارض اعتياد به مورفين

اعتياد به مورفين مي‌تواند براي افراد بسيار خطرناك باشد و زندگي آن‌ها را تهديد كند. از جمله عوارض اعتياد به مورفين در كوتاه مدت مي‌توان به كند شدن سرعت تنفس، غير نرمال شدن ريتم قلبي، سرگيجه، بي‌قراري، احساس گيجي و تشنج اشاره كرد.

همچنين اين دارو در دراز مدت با ايجاد اثر تحمل باعث مي‌شود كه نسبت به دوزهاي پايين آن مقاومت پيدا كرده و دائما نياز داشته باشيد ميزان مصرف خود را افزايش دهيد. با توجه به اين كه مواد افيوني مراكز تنفسي در بصل النخاع را تحت تاثير قرار مي‌دهند مصرف مقادير كنترل نشده مورفين مي‌تواند به مهار تنفسي بيانجامد و با كاهش سطح هوشياري خطر بروز كما و حتي مرگ را در پي داشته باشد. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه به موقع براي كنار گذاشتن اين ماده اقدام كرده و درمان‌هاي مورد نياز را در پيش بگيريد.

 

علائم قطع مصرف مورفين

سوءمصرف مورفين باعث مي‌شود كه در زمان كنار گذاشتن آن، علائم جسمي و رواني ناخوشايندي به سراغ‌تان بيايد كه به آن‌ها علائم ترك گفته مي‌شود. از جمله علائمي كه در پي ترك مرفين مشاهده مي‌شوند بايد به موارد زير اشاره كرد.

 • تب
 • ريزش اشك از چشم‌ها و دچار شدن به آبريزش بيني
 • لرزش
 • درد عضلاني
 • احساس بي قراري مفرط
 • احساس گيجي
 • دچار شدن به بي خوابي و ساير اختلالات خواب
 • داشتن علائم گوارشي نظير حالت اسهال، استفراغ و دردهاي شكمي

 

درمان اعتياد به مورفين

اعتياد به مورفين به اين معنا نيست كه شما به پايان راه رسيده‌ايد. خوشبختانه امروزه درمان‌هاي متعددي طراحي شده‌اند كه به افراد كمك مي‌كنند بتوانند با تجربه كم ترين علائم جسماني اين ماده را كنار بگذارند و مجددا زندگي عادي خود را از سر بگيرند. سم زدايي به كمك درمان‌هاي نگه دارنده نظير متادون از جمله روش‌هايي است كه در درمان اعتياد به مورفين مي‌تواند به كار گرفته شود. با اين حال به دليل شباهت داروهاي نگه دارنده با مواد افيوني لازم است كه ترك به كمك آن‌ها را حتما زير نظر پزشك آغاز كنيد. مصرف خودسرانه اين داروها مي‌تواند زمينه ساز اعتياد جديدي در شما شود و مشكلات جديدي را به مشكلات قبلي تان بيفزايد.

علاوه بر درمان‌هاي دارويي و فرايند سم زدايي بايد به اين نكته نيز توجه داشته باشيد كه اعتياد به مورفين با ايجاد وابستگي رواني ذهن انسان را نيز تحت تاثير قرار مي‌دهد و درمان پايدار آن نيازمند كمك گرفتن از درمان‌هاي روان شناختي است. از جمله موثرترين روش‌هاي روانشناختي كه در ترك اعتياد به مرفين به كار مي‌رود مي‌توان به درمان شناختي رفتاري، گروه درماني و خانواده درماني اشاره كرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

مصرف مورفين تحت نظارت پزشك اغلب مشكلي ايجاد نمي‌كند چرا كه پزشكان دارو را در مقادير كنترل شده و در زمان محدود توصيه مي‌كنند. براي پيشگيري از اعتياد تنها كافي است دستورات پزشك را رعايت نماييد و از مصرف سرخود اين دارو زماني كه درد شدت مي‌گيرد خودداري كنيد.

اگر درد و مشكل جسماني بسيار شديدي براي مادر ايجاد شده باشد تنها پزشك است كه مي‌تواند فوايد مصرف مورفين را نسبت به خطرهاي احتمالي آن بررسي كرده و در نهايت براي آن تصميم بگيرد. به طور كلي با توجه به اينكه مرفين نوعي مخدر محسوب مي‌شود و مي‌تواند از جفت عبور نمايد بهتر است در دوران بارداري مورد استفاده قرار نگيرد. 

   شماره تماس با موبايل : 66419012-021

منبع : علائم اعتياد به مورفين

 

 :: بازديد از اين مطلب : 3


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: علائم اعتياد به مورفين،
موضوع:
[ ۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۷:۰۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز مشاوره خانواده در ايلام كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ مشكلات خانوادگي و زوجي يكي از عمده‌ترين مسائلي هستند كه باعث مي‌شوند افراد به مراكز مشاوره و سلامت روان مراجعه كنند. خانواده درمانگران و زوج درمانگران آموزش ديده در حوزه‌هاي روان شناسي و روان پزشكي تلاش مي‌كنند تا به ارتقاي مهارت‌هاي زندگي در افراد و بهبود ارتباطات بين اعضاي خانواده كمك كنند و بهداشت روان تك تك اعضا را بهبود ببخشند. اگر شما در ايلام زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره خانواده در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. همچنين براي مشاوره با بهترين درمانگران متخصص در زمينه خانواده با شماره هاي درج شده مي‌توانيد تماس بگيريد.

 

منبع : مشاوره خانواده ايلام

مشاوره خانواده يا خانواده درماني چيست؟

مشاوره خانواده يا همان خانواده درماني يكي از زير شاخه‌هاي روانشناسي است كه به طور خاص در زمينه بهبود زندگي و روابط خانوادگي تلاش مي‌كند. مراجعه به خانواده درمانگر تنها به كساني كه دچار مشكلات و اختلافات خانوادگي هستند اختصاص ندارد و شما براي بهبود و ارتقاي كيفيت زندگي خود نيز مي‌توانيد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنيد. اين جلسات مشاوره معمولاً با حضور تك تك اعضاي خانواده برگزار شده و روي روابط هريك از اعضا با ديگران كار مي‌كند تا نقايص رفتاري موجود بيشتر بررسي شده و با تمرين كردن اصلاح شوند.

براي آگاهي بيشتر درباره روند دريافت مشاوره خانواده و ويژگي هاي خانواده سالم كليك كنيد.

چه كساني بايد به مراكز مشاوره خانواده مراجعه كنند؟

همان طور كه گفته شد مراجعه به مشاوره خانواده تنها به افرادي كه دچار تعارضات جدي در زندگي خود هستند اختصاص ندارد. بلكه شما مي‌توانيد براي افزايش كيفيت زندگي خانوادگي خود نيز از راهنمايي‌هاي يك متخصص كمك بگيريد. با اين حال هنگام بروز مشكلات زير نيز مراجعه به خانواده درمانگر مي‌تواند كمك شاياني را به شما نمايد.

ـ وجود تعارض و اختلافات شديد بين زن و مرد (براي يافتن ريشه اختلافات خانوادگي كليك كنيد)

– وجود اعتياد در يكي از اعضاي خانواده ( براي آشنايي با تاثير اعتياد بر خانواده كليك كنيد)

– درگيري يك يا چند نفر از اعضاي خانواده با يك اختلال رواني نظير افسردگي يا اضطراب

– بروز بحران‌هاي جدي در خانواده نظير مرگ يكي از اعضا يا ابتلا به يك بيماري كشنده

– ناتواني در مديريت دعواي بين خواهر و برادرها

– چالش‌هاي تربيتي بين زن و مرد در زمينه تربيت فرزندان

– خيانت يكي از زوجين و يا هر دو

– اختلاف در تربيت و مشكلات با نوجوان ( براي آشنايي با روانشناسي نوجوان كليك كنيد)

– اختلاف بر سر ازدواج فرزندان (براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد)

-مشكلات و اختلافات در تربيت فرزند ( براي آشنايي با بهترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد)

و…

براي اطلاع از شرايط مشاوره خيانت به همسر و راهكارهاي بخشش خيانت همسر كليك كنيد.

مراكز معتبر مشاوره‌خانواده چه ويژگي‌هايي دارند؟

متاسفانه در اين روزها علاوه بر فارغ التحصيلان روانشناسي، افرادي با ادعاي پوشالي اقدام به مشاوره دادن مي‌كنند كه از علم و تخصص كافي در اين زمينه برخوردار نيستند. به همين دليل لازم است قبل از اينكه مشكلات و موضوعات خانوادگي خود را با مشاوران در ميان بگذاريد از اعتبار و تخصص مركز مشاوره مدنظر خود و روانشناسان آن اطمينان كافي كسب كنيد. از جمله ويژگي‌هاي يك مركز مشاوره خانواده معتبر مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

– مراكز مشاوره خانواده معتبر داراي مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي يا سازمان بهزيستي كشور هستند.

– روانشناساني كه در مراكز مشاوره معتبر فعاليت مي‌كنند حداقل از مدرك كارشناسي ارشد برخوردارند و در حيطه‌هاي مرتبط با زوج و خانواده آموزش‌هاي ويژه ديده‌اند.

– در مراكز مشاوره خانواده معتبر از جديدترين روش‌هاي درماني استفاده مي‌شود و اعضاي آن از نظر علمي به روز هستند.

– مراكز معتبر از تجهيزات كافي براي ارزيابي و تشخيص مشكلات روان برخوردار است و شما مي‌توانيد در آن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تست‌هاي مرتبط با اختلالات رواني را انجام دهيد.

آدرس مراكز مشاوره خانواده در ايلام

مركز مشاوره خانواده سينا ايلام، بلوار سيد الشهدا، نرسيده به بازار، پشت مجتمع پاييز
مركز مشاوره خانواده تبسم ايلام ايلام، بلوار سيدالشهدا، كوچه مركز جراحي سيدالشهدا، روبروي مطب دكتر بختياري
مركز مشاوره خانواده اميد فردا ايلام، خيابان خرمشهر، كوچه جنب حسينيه اهل بيت
مركز مشاوره خانواده نويد ايلام، خيابان خرمشهر، پايين تر از اداره بنياد شهيد شهرستان ايلام
مركز مشاوره خانواده شهرام مامي ايلام، خيابان سعدي جنوبي، جنب پاركينگ عمومي، ساختمان عرش، طبقه دوم، واحد 3
مركز مشاوره خانواده ناصر همتي ايلام، خيابان سعدي جنوبي، پشت حوزه علميه، كوچه اديب، جنب داروخانه دكتر افراه
مركز مشاوره خانواده كفايت ايلام ايلام، خيابان طالقاني، كوچه اسلامي، نرسيده به پاساژ ملت
مركز مشاوره خانواده انيس ايلام، ميدان 22 بهمن، كوچه بغل بيمارستان قائم، انتهاي كوچه، ساختمان پزشكان سينا

براي دريافت مشاوره در زمينه خانواده مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني خانواده با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

   

منبع : مشاوره خانواده ايلام

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۳:۳۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

زگيل تناسلي يكي از بيماري‌هاي شايع و مسري است كه از طريق رابطه جنسي انتقال مي‌يابد. اين بيماري توسط ويروس پاپيلوماي انساني بوجود مي‌آيد. اين زگيل‌ها معمولا در نواحلي تناسلي به وجود مي‌آيند و در صورتي كه درمان نشوند، ممكن است باعث سرطان شده و به شريك جنسي نيز منتقل گردد. اين عارضه مي‌تواند هم در آقايان و هم در خانم‌ها رخ دهد. با آگاهي از دلايل و علائم زگيل تناسلي و كمك گرفتن از يك فرد متخصص، مي‌توانيد هرچه سريع‌تر آن را شناسايي كرده و چاره‌اي براي درمان بينديشيد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

 منبع : زگيل تناسلي در مردان و زنان

زگيل تناسلي بيشتر براي چه كساني اتفاق مي‌افتد؟

1-افراد زير سي سال
2- افرادي كه از بدو تولد  ناقل اين بيماري‌اند (مادر زادي) 
3- افرادي كه سيستم ايمني ضعيفي دارند.
4- افرادي كه با تعداد زيادي پارتنر رابطه جنسي داشته‌اند.
5-افرادي كه رابطه جنسي بدون استفاده از ابزار محافظتي مانند كاندوم دارند.
6- افرادي كه رابطه جنسي با فرد آلوده يا مبتلا به زگيل تناسلي دارند.

 

عوامل موثر در افزايش خطر ابتلا به زگيل تناسلي

_استخر عمومي
_توالت فرنگي عمومي
_استفاده از لباس زير ديگران
_استفاده از وسايل جنسي مشترك
_نزديكي جنسي زن با زن
_چرك كلاميديايي و انگلي به صورت همزمان
_استفاده از تيغ مشترك
_وضعيت نامطلوب اجتماعي و اقتصادي و بهداشتي 

 

زگيل تناسلي در خانم‌ها 

در خانم‌ها زگيل‌هاي تناسلي در اطراف و داخل واژن و مقعد و يا بر روي دهانه رحم بوجود مي‌آيند كه به دو صورت بسيار كوچك و يا خوشه‌هاي بزرگ نمايان مي‌شوند. رنگ اين زگيل‌ها قرمز، سفيد و يا خاكستري است. گاهي ممكن است فردي مبتلا به زگيل تناسلي باشد اما هيچ علائمي از خود نشان ندهد. امكان دارد اين زگيل‌ها در داخل رحم بوجود بيايند كه تشخيص آن سخت و دشوار است. همچنين احتمال دارد علائم زگيل تناسلي را داشته باشيد اما پس از مراجعه به دكتر و معاينه، مشخص شود كه علت ديگري دارد.

اغلب اين زگيل‌ها بسيار ريزند بطوريكه با چشم نمي‌توان آن‌ها را ديد و در حدي كه خود شخص متوجه وجود آن‌ها نمي‌شود. اما اگر زگيل‌ها باقي بمانند و رشد كنند و تعدادشان بيشتر شود، بايد از آن‌ها- نمونه برداري شود و مورد بررسي قرار گيرد. در صورتي كه در دختران باكره اين زگيل‌ها بسيار ريز باشند و سيستم ايمني بدن فرد را دچار اختلال نكند، بدون نياز به اقدام درماني خاص بعد از مدتي خود به خود از بين مي‌روند. امكان برگشت زگيل تناسلي در خانم‌ها بسيار زياد است و اگر درمان آن به تعويق بيفتد امكان بروز سرطان رحم و ديواره رحم وجود دارد.

 

زگيل تناسلي در آقايان 

در آقايان زگيل‌هاي تناسلي در اطراف مقعد، بر روي ران يا كشاله ران، اسكروتوم، آلت تناسلي و يا پوست بيضه ظاهر مي‌شود. آزمايش قطعي براي تشخيص زگيل تناسلي در آقايان وجود ندارد.

نكته: هم در خانم‌ها و هم در آقايان ممكن است كه زگيل تناسلي بر روي لب‌ها، دهان، زبان و گلو شكل بگيرد.

 

 

علائم ابتلا به زگيل تناسلي

1-مشاهده زگيل‌هاي مشخص و واضح بر روي آلت تناسلي يا اطراف آن
2- آلت يا واژن شما ترشحات غير طبيعي دارد.
3-  شريك جنسي‌تان به زگيل تناسلي مشكوك يا مبتلاست.
4- در حين ادرار يا رابطه جنسي دچار سوزش يا خونريزي مي‌شويد.
5- در ناحيه تناسلي خود دچار درد و خارش شويد.

در صورت رؤيت هر كدام از علائم به پزشك متخصص مراجعه نماييد. پزشك پس از پرسش چند سوال، معاينه باليني انجام مي‌دهد و در صورت نياز، بيوپسي يا نمونه برداري از زگيل را تجويز خواهد كرد.

 

درمان زگيل تناسلي

براي درمان زگيل تماسلي، روش‌هاي متعددي وجود دارد كه برخي از آ‌ن‌ها به شرح زير هستند:

1. دارودرماني

داروهاي موضعي مختلفي براي درمان زگيل تناسلي وجود دارند كه از آن‌ها مي‌توان به كونديلوكس ( پودوفيلين و پودوفيلوكس)، ايمي كيمود (آلدرا، زيكلارا) و ورگن (سينكاتچينز) اشاره كرد. از آنجايي كه اين داروها مي‌توانند به بافت سالم بدن آسيب بزنند، حتما بايد تحت نظارت پزشك مصرف شوند. 

2. جراحي

برخي از زگيل‌هاي تناسلي را بايد با جراحي از پوست جدا كرد. پزشك ابتدا ناحيه‌اي كه زگيل روي آن قرار دارد را بي‌حس كرده و سپس زگيل را برمي‌دارد. در مواردي كه درمان‌هاي ديگر موفقيت آميز نبوده يا دسترسي به زگيل دشوار باشد، جراحي با ليزر توصيه مي‌شود.

3. الكتروتراپي

روش ديگري به نام الكتروسرجري يا الكتروكوتري وجود دارد كه از جريان برق براي سوزاندن زگيل استفاده مي‌شود. معمولا پزشكان از اين راه براي از بين زگيل‌هاي بزرگ استفاده مي‌كنند.

4. ساير روش‌هاي درماني

يكي از درمان‌هاي گياهي، استفاده از عصاره گياهي پودوفيلين است. اين دارو همانند آنتي بيوتيك‌ها از تقسيمات سلولي جلوگيري مرده و تاثير مستقيمي بر سلول‌هاي اپيتليال دارد. يكي ديگر از راه‌هاي درمان اين بيماري استفاده از نيتروژن مايع است. نيتروژن مايع به طور وسيع در كرايوتراپي يا سرما درماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد و باعث مرگ سلولي، ايجاد كريستال‌هاي مايع در داخل سلول و آسيب به اجزاي آن مي‌شود. محصول پودوفيلين در درمان زگيل تناسلي موثر بوده و عوارض و احتمال عود كمتري نسبت به كرايوتراپي با نيتروژن مايع دارد. براي درمان خانگي نيز مي‌توان به استفاده از سير و چاي سبز و مصرف سبزيجات و ميوه جات اشاره نمود.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

بهترين راه پيشگيري در رابطه با تمام بيماري‌هاي عفوني و و يروسي كه از طريق رابطه‌هاي جنسي منتقل مي‌شوند، آگاهي دادن به مردم و به خصوص جوانان است. با آگاهي از راه‌هاي انتقال و علائم اوليه، مي‌توان زگيل تناسلي را كنترل كرد و جلوي رشد و پيشرفت آن را گرفت.

   

 منبع : زگيل تناسلي در مردان و زنان

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۰:۰۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افسردگي بعد از ترك سيگار اختلال شايعي است كه به شكل‌هاي مختلفي خودش را نشان مي‌دهد. معممولا حس پوچي و بي حوصلگي به قدري شدت پيدا مي‌كند كه عادت قديمي يعني همان سيگار كشيدن براي فرار از فشارها و ناراحتي‌ها يادآوري مي‌شود. نيكوتين سيگار باعث وابستگي مغز شده و سطوح دوپامين ترشح شده در سيستم عصبي را افزايش مي دهد.  بالا رفتن دوپامين با افزايش احساس سرخوشي و يا كاهش علائم افسردگي همراه خواهد بود. از همين رو ابتلا به افسردگي از جمله مشكلات موقتي رايجي است كه در پي ترك سيگار تجربه مي‌شود. در ادامه علل و علائم افسردگي پس از ترك سيگار و راهكارهاي مقابله با آن‌ها به طور كامل اشاره شده است. با دريافت مشاوره ترك اعتياد مي‌توانيد از روش‌هاي بدون عوارض استفاده كنيد.

منبع : افسردگي بعد از ترك سيگار چه علائم و راه درماني دارد

 

علت هاي ابتلا به افسردگي بعد از ترك سيگار

سيگار ماده‌اي حاوي نيكوتين است كه مصرف آن به مرور زمان منجر به بروز وابستگي سلول‌هاي مغز مي‌شود. در اين شرايط ميزان ترشح دوپامين در سيستم عصبي مركزي بالا مي‌رود و در نتيجه فرد پس از استعمال سيگار احساس سرحالي و نشاط بيشتري را تجربه مي‌كند.

همين مسئله باعث شده كه بسياري از افراد كه دچار افسردگي پنهان هستند براي فرار از احساسات ناخوشايند غم و اندوه خود به استفاده از سيگار روي بياورند، در نتيجه طبيعي است كه با ترك نيكوتين علائمي از افسردگي در افراد به طور موقتي بروز پيدا كنند. به عبارت ديگر مي‌توان گفت اين اختلال ناشي از ترك نيكوتين و يا وجود افسردگي قبلي در فرد است. براي جلوگيري از بروز عوارض ترك مي‌توانيد مقاله ترك سيگار را مطالعه نماييد.

علائم بروز افسردگي بعد از ترك سيگار

افسردگي كه پس از ترك سيگار تجربه مي‌شوند علائم يكساني با اختلال افسردگي اساسي دارد. از جمله اين علائم بايد به مواردي نظير احساس غمگيني در اكثر اوقات روز، از دست دادن علاقه به مسائلي كه قبلا براي فرد خوشايند بوده‌اند، بروز تغييراتي در خواب و اشتها، ايجاد مشكلاتي در تمركز، احساس خستگي مفرط و افزايش حساسيت رواني يا همان تحريك پذيري اشاره كرد.

همچنين در مواردي كه فرد دچار افسردگي شديد مي‌شود ممكن است با مرگ نيز اشتغال ذهني پيدا كند و از همين رو ميل به خودكشي داشته باشد. البته بايد به اين نكته توجه كنيد كه مبتلايان به افسردگي همه اين علائم را با هم تجربه نمي‌كنند. با اين حال هرچقدر تعداد آن‌ها بيشتر باشد، متخصصان شدت افسردگي را بالاتر در نظر مي‌گيرند. براي آشنايي بيشتر با علائم افسردگي كليك كنيد.

راهكارهايي براي مقابله با افسردگي بعد از ترك سيگار

افسردگي پس از ترك سيگار امري موقتي است، در نتيجه كافي است براي پشت سر گذاشتن آن صبر و شكيبايي نشان دهيد و به توصيه‌هاي متخصصان براي سازگاري با اين وضعيت توجه نماييد. در ادامه به چند راهكار مهم براي مقابله با اين شرايط اشاره كرده‌ايم.

1- با ورزش كردن اندروفين جايگزين ايجاد كنيد

ورزش كردن يكي از ساده ترين و موثرترين راهكارهاي مقابله با افسردگي است. چرا كه انجام فعاليت‌هاي بدني باعث افزايش ترشح مواد شيميايي خاصي نظير اندورفين در سيستم عصبي مي‌شود. اين مواد به طور طبيعي منجر به تجربه احساس نشاط و سرخوشي در انسان مي‌گردند و در نتيجه مي‌توانند علائمي نظير احساس غمگيني مفرط را كاهش دهند.

اين نكته را به خاطر بسپاريد كه ورزش‌هاي ساده نظير چند دقيقه پياده روي نيز اگر به طور روزانه و منظم انجام شوند مي‌توانند تاثيرات بسيار شگرفي بر وضعيت رواني شما بگذارد. در نتيجه اگر شرايط انجام  فعاليت‌هاي بدني حرفه‌اي را نداريد، نااميد نشويد شما مي‌توانيد با پيگيري ورزش‌هايي ساده و معمولي نيز وضعيت خلقي خود را بهبود ببخشيد.

2- از حرف زدن در مورد احساسات‌تان نهراسيد

شواهد پژوهش‌هاي روانشناسي نشان مي‌دهند حرف زدن در مورد احساسات منفي مي‌تواند تا حد زيادي در برون رفت از وضعيت‌هاي بحراني تاثيرگذار باشد و به شما كمك كند تا سريع‌تر در مسير بهبودي گام برداريد. اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه همه انسان‌ها در برابر مشكلاتي نظير افسردگي آسيب پذير هستند و ممكن است در موقعيت‌هايي از زندگي خود آن را تجربه كنند.

در نتيجه هرگز خود را به خاطر هيجانات ناخوشايندي كه داريد سرزنش نكنيد يا به خاطر حرف زدن در موردشان شرم‌سار نباشيد. اگر بعد از ترك سيگار خلقتان تغيير كرده و احساساتي نظير غمگيني تا حد زيادي به سراغ‌تان مي‌آيد، سعي كنيد در مورد آنچه در درون‌تان مي‌گذرد با فردي قابل اطمينان صحبت كنيد. اگر فكر مي‌كنيد اطرافيان‌تان نمي‌توانند به اندازه كافي شما را درك كنند، مراجعه به يك روانشناس بهترين گزينه ايست كه مي‌تواند به كمك شما بيايد. براي دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

3- به خودتان يادآوري كنيد كه همه چيز موقتي

وقتي افسرده مي‌شويد، معمولا اين فكر به سراغ‌تان مي آيد كه اوضاع در بدترين حالت ممكن است و شرايط ديگر تغيير نخواهد كرد. براي مقابله با اين وضعيت دائما به خود يادآوري كنيد كه افسردگي وضعيتي موقتي است كه در پاسخ به كنار گذاشتن نيكوتين ايجاد شده است. با ترك سيگار و آغاز فرايند بهبودي به مرور زمان علائم افسردگي نيز محو مي‌شوند. در نتيجه هرگز اوضاع به همين منوال باقي نخواهد ماند.

4- ليستي از كارهاي مورد علاقه تان تهيه كنيد

اكثر افرادي كه سيگار مي‌كشند در شرايطي كه غم يا اضطراب به سراغ آن‌ها مي آيد پيش از هرچيز به سراغ سيگار مي‌روند. به همين خاطر زماني كه سيگار را كنار مي‌گذارند بيش از هر وقتي احساس افسردگي و پريشاني مي‌كنند. در اين شرايط وسوسه مصرف مجدد به سراغ شما مي‌آيد و لغزش دوباره به سمت سيگار مي‌تواند علائم افسردگي را تشديد نمايد.

براي غلبه بر اين مشكلات لازم است يك ليست از كارهاي مورد علاقه‌تان تهيه كرده و زمان‌هايي كه دچار وسوسه مي‌شويد به سراغ انجام آن‌ها برويد. شما بايد به مرور زمان تلاش كنيد بيشتر خودتان را دوست بداريد و از روش‌هاي سالمي براي آرام نگه داشتن خود استفاده كنيد.

5- زنجيره حمايت اجتماعي اطراف خود را تقويت كنيد

برخورداري از حمايت اجتماعي كافي در زندگي يكي از عوامل بسيار مهم در ترك موفق است. افرادي كه دوستان يا خانواده حمايتگري دارند نه تنها راحت‌تر مي‌توانند سيگار، مواد يا الكل را كنار بگذارند بلكه مشكلات جانبي نظير افسردگي بعد از ترك نيز به ميزان بسيار كمتري در ميان آن‌ها بروز مي‌كند. در نتيجه بهتر است زمان‌هاي بيشتري را با اين افراد بگذارنيد. شركت كردن در گروه درماني يا گروه‌هاي خودياري از جمله روش‌هايي است كه مي‌تواند زنجيره حمايت اجتماعي در اطراف شما را تقويت كند.

درمان افسردگي پس از ترك سيگار

استفاده از راهكارهاي خودياري به تنهايي براي درمان اختلال افسردگي كافي نيستند. اگر پس از ترك سيگار دست كم به مدت دو هفته علائمي از افسردگي را تجربه كرديد، بايد براي ارزيابي وضعيت روان شناختي خود از يك متخصص در حوزه سلامت روان نظير روانشناس يا روان پزشك كمك بگيريد.

امروزه درمان‌هاي بسيار متنوعي براي درمان اختلال افسردگي به كار مي‌روند كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به روان درماني فردي، گروهي، خانواده درماني و درمان‌هاي دارويي اشاره كرد. براي انتخاب بهترين روش درمان لازم است مشاوره دريافت كنيد. اين كار به شما كمك مي كند تا مزايا و معايب درمان‌هاي مختلف را نسبت به يكديگر بسنجيد و بهترين تصميم را در اين زمينه بگيريد. براي آشنايي با سريع ترين روش هاي درمان افسردگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

منبع : افسردگي بعد از ترك سيگار چه علائم و راه درماني دارد

 

سوالات متداول

توجه به اين نكته بسيار اهميت دارد كه هرگز از داروهاي روان پزشكي نظير ضد افسردگي ها به طور خودسرانه استفاده نكنيد. افسردگي پس از ترك سيگار در بسياري از موارد با روش هاي غير دارويي نظير روان درماني به كمك رويكرد شناختي رفتاري بهبود مي يابد. اگر افسردگي شديد باشد يا به هر دليل نياز به دارو وجود داشته باشد روان شناس شما را به يك روان پزشك ارجاع خواهد داد.

   

منبع : افسردگي بعد از ترك سيگار چه علائم و راه درماني دارد

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۴۰:۴۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر