مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

آيا روش‌هاي تست اعتياد به كراك را مي‌شناسيد؟ اعتياد به كراك براي بسياري از خانواده‌ها تبديل به دغدغه بسيار مهمي شده است. اين ماده مخدر به دليل قيمت پاييني كه دارد به‌راحتي در اختيار عموم قرار گرفته و با توجه به قدرت اعتياد آوري شديد، مي‌تواند تنها با چند بار استفاده باعث اعتياد هميشگي فرد به اين ماده شود. به همين دليل خانواده‌هاي بسياري، به‌ويژه آن‌ها كه فرزندانشان در مرحله نوجواني و جواني قرار دارند، نگران اعتياد به كراك در فرزندان خود هستند و به دنبال يافتن راه‌هايي براي پيشگيري يا انجام تست اعتياد به كراك مي‌باشند. با توجه به اهميت اين موضوع ما نيز در اين مطلب راجع به اعتياد به كراك و روش‌هاي رايج براي تست اعتياد به اين ماده خواهيم پرداخت.

منبع : 

علت منفي كاذب شدن كيت كراك

تست اعتياد به كراك

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

كراك و نشانه‌هاي اعتياد به آن

كراك نام ماده مخدري است كه از كوكائين به دست مي‌آيد و به همين خاطر خاصيت تحريك‌كنندگي بالايي دارد. البته بايد به اين موضوع نيز اشاره كرد كه توانايي اعتيادآوري كراك به‌مراتب بالاتر از كوكائين است و تنها چند بار استفاده از آن باعث اعتياد خواهد شد. علاوه بر ماده مخدر كراك كه از كوكائين به دست مي‌آيد، نوع ديگري از كراك نيز در ايران رواج دارد كه از ماده مخدر هروئين تهيه مي‌شود و به همين خاطر بيش از آنكه خاصيت تحريك‌كنندگي داشته باشد باعث ايجاد آرامش و احساس رخوت در فرد مي‌شود. متخصصين معتقدند كه كراك تهيه‌شده از هروئين نيز خاصيت اعتيادآوري بسيار بالايي دارد و در كنار آن عوارض منفي بسياري را نيز به همراه خواهد داشت.

نشانه‌هاي اعتياد به كراك، درصورتي‌كه اين ماده از هروئين به‌دست‌آمده باشد مانند نشانه‌هاي مصرف هروئين است و فرد معمولاً پس از مصرف احساس آرامش و رخوت مي‌كند. خواب‌آلودگي، گوشه‌گيري و عدم تمايل به حضور در جمع و يا بي‌قراري به هنگام عدم مصرف ازجمله نشانه‌هاي اعتياد به اين ماده هستند. اما درصورتي‌كه ماده مخدر كراك از كوكائين به‌دست‌آمده باشد احتمالاً به دنبال مصرف آن شما نشانه‌هايي همچون احساس شادماني و افزايش انرژي، پرحرفي و يا عدم نياز به خواب را در فرد مشاهده خواهيد كرد.

 

تماس با مشاور

روش‌هاي تست اعتياد به كراك

اگرچه نشانه‌هاي گفته‌شده در بالا مي‌تواند هشداري به منظور مصرف مواد مخدر براي اطرافيان فرد باشد اما بااين‌حال همواره اين موضوع را به خاطر داشته باشيد كه تشخيص قطعي اعتياد از راه انجام تست اعتياد و بر اساس نظر متخصصين صورت مي‌گيرد. درنتيجه به‌جاي برچسب زدن به فرد و بدرفتاري با وي سعي كنيد با كمك گرفتن از مشاورين حوزه اعتياد در اين زمينه اقدام نماييد. براي انجام تست اعتياد به كراك روش‌هاي بسياري وجود دارد كه ازجمله آن‌ها مي‌توان به تست ادرار، خون، بزاق و مو اشاره كرد.

متداول‌ترين روش براي تست اعتياد به كراك، آزمايش ادرار است در اين شيوه بقاياي ماده كراك و يا موادي كه پس از تجزيه كراك در بدن ترشح مي‌شود در ادرار فرد مورد بررسي قرار مي‌گيرد. دو روش تست نواري و كروماتوگرافي براي سنجش نمونه ادرار فرد وجود دارد كه روش كروماتوگرافي دقت بالاتري داشته و حتي مقادير بسيار كم از اين ماده مخدر در بدن را نيز تشخيص خواهد داد.

استفاده از نمونه خون يكي ديگر از روش‌هاي بررسي استفاده از كراك است. در اين روش تركيبات شيميايي موجود در خون فرد موردبررسي قرار گرفته و درصورتي‌كه از اين ماده مخدر استفاده شده باشد قابل‌تشخيص خواهد بود. بااين‌حال يكي از ايراداتي كه در آزمايش خون و ادرار براي تشخيص اعتياد به كراك وجود دارد، محدوديت زمان است. اين دو روش ارزيابي معمولاً مي‌توانند استفاده از كراك را براي مدت كوتاهي قبل از انجام آزمايش مشخص كنند و به همين خاطر ايجاد فاصله عمدي ميان مصرف و انجام تست اعتياد باعث نتيجه منفي كاذب خواهد شد. دقيق‌ترين روش براي تشخيص اعتياد به كراك بررسي مو است كه متأسفانه به دليل هزينه بالا معمولاً مورداستفاده قرار نمي‌گيرد. بااين‌حال استفاده از نمونه موي فرد مي‌تواند مصرف ماده مخدر ظرف چند ماه اخير را به‌خوبي مشخص نمايد.

 

جواب منفي كاذب در تست اعتياد به كراك

همان‌طور كه مي‌دانيد بسياري از معتادين به مواد مخدر، اعتياد خود را انكار مي‌كنند و به همين خاطر ممكن است حتي راه‌هايي را براي منفي كردن عمدي تست اعتياد به كراك امتحان كنند. ازجمله اين راه‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1. ايجاد فاصله زماني

همان‌طور كه اشاره شد تست خون و ادرار براي سنجش اعتياد به كراك دچار محدوديت زماني هستند و به همين خاطر ايجاد يك وقفه چندروزه بين زمان مصرف و انجام تست مي‌تواند باعث جواب منفي كاذب در نمونه تست فرد شود.

2. استفاده از داروهاي سم‌زدايي

استفاده از برخي داروها مثل ب 2 يا بوپرنورفين به دليل خاصيت سم‌زدايي قوي اين دارو باعث خواهد شد تا علي‌رغم اعتياد به كراك، نتيجه تست فرد منفي باشد.

3. دست‌كاري نمونه آزمايش

رقيق كردن نمونه آزمايش با آب و يا ريختن موادي مانند اشك يا ناخن در نمونه باعث تغيير PH آن شده و احتمالاً باعث خواهد شد كه اعتياد فرد در هنگام بررسي نمونه قابل‌تشخيص نباشد.

علي‌رغم تمامي روش‌هايي كه براي دست‌كاري نتيجه آزمايش وجود دارد درصورتي‌كه دست‌اندركاران انجام آزمايش به فردي مشكوك باشند، مي‌توانند با انجام تست‌هاي تكميلي مانند TLC احتمال اعتياد فرد را يك‌بار ديگر و با دقت بيشتر بررسي كنند. تست TLC يكي از دقيق‌ترين تست‌هاي بررسي اعتياد است و مي‌توان گفت امكان تقلب در نتيجه آن تقريباً وجود ندارد.

 

تست اعتياد به كراك | با نتيجه مثبت چه كنيم؟

اكنون كه در ارتباط با روش‌هاي تست اعتياد به كراك صحبت كرديم، بهتر است به اين سؤال نيز پاسخ دهيم كه در صورت مثبت شدن تست اعتياد چه بايد كرد؟ احتمالاً رويارويي با اين موضوع كه يكي از عزيزانتان دچار اعتياد به اين ماده مخدر شده باعث بروز احساسات منفي بسياري در شما خواهد شد. بااين‌حال به اين نكته توجه داشته باشيد كه نحوه برخورد شما با فردي كه دچار اعتياد شده تأثير بسياري در تصميم‌گيري وي براي درمان و يا ادامه اعتياد خواهد داشت.

روانشناسان معتقدند وجود حمايت اجتماعي از جانب اطرافيان ازجمله دلايلي است كه باعث خواهد شد فرد با موفقيت بيشتري مراحل ترك اعتياد را پشت سر بگذارد. درنتيجه شايد بهتر باشد مشكل خود را با يك روانشناس درميان بگذاريد و در ارتباط با روش‌هايي كه براي برخورد با فرد معتاد و ترغيب وي براي ترك اعتياد وجود دارد از وي سؤال نماييد. علاوه بر اين شما بايد اقداماتي را انجام دهيد كه ساير اعضاي خانواده ازجمله كودكان در اين شرايط آسيب كمتري ببينند. براي اين منظور توصيه مي‌كنيم حتما مشاوره ترك اعتياد دريافت كنيد.

 

اقدامات روانشناسي براي ترك اعتياد به كراك

يكي از اشتباهات رايج در درمان ترك اعتياد اين است كه فرد و خانواده وي به دنبال انجام درمان‌هاي فيزيولوژيك يا صرف سم‌زدايي در ترك اعتياد هستند و از بين رفتن وابستگي جسماني به ماده مخدر را برابر با كامل شدن درمان مي‌دانند. بااين‌حال بايد توجه داشته باشيد كه ايجاد انگيزه براي شروع فرايند درمان و ادامه آن يكي از اقدامات اساسي است كه بايد توسط روانشناسان صورت بگيرد. علاوه بر اين ساير اقدامات روانشناسان در درمان ترك اعتياد عبارتند از:

 • آموزش مقاومت در برابر ميل به مصرف مجدد مواد مخدر و شناسايي محرك‌هايي كه باعث افزايش اين ميل مي‌شوند.
 • بررسي آسيب‌هاي رواني كه به دنبال اعتياد براي فرد ايجاد شده و كمك به وي براي درمان آن‌ها
 • كمك به فرد براي ريشه‌يابي علل بروز اعتياد و برطرف كردن آن‌ها
 • استفاده از جلسات گروه‌درماني و آشنايي با افرادي كه مانند فرد مراحل ترك اعتياد را مي‌گذرانند و هدفي مشترك با وي دارند.
 • ايجاد جلسات خانواده‌درماني و كمك به فرد براي رفع مشكلات ارتباطي كه به دنبال اعتياد فرد بين او و اعضاي خانواده پيش آمده است.

 

سؤالات متداول

1. چه روش‌هايي براي تست اعتياد به كراك وجود دارد؟

استفاده از نمونه ادرار، خون، بزاق و يا مو براي بررسي اعتياد به كراك استفاده مي‌شوند.

2. دقيق‌ترين آزمايش براي سنجش اعتياد به كراك كدام است؟

بررسي نمونه مو مي‌تواند مصرف كراك را حتي تا چند ماه پيش از انجام آزمايش مشخص نمايد اما با توجه به هزينه بالاي اين تست معمولاً از نمونه ادرار استفاده مي‌شود.

3. آيا امكان منفي كردن عمدي تست اعتياد به كراك وجود دارد؟

بله، راه‌هايي ازجمله دست‌كاري نمونه و يا استفاده از برخي داروها وجود دارد اما در صورت شك مراكز انجام آزمايش مي‌توان از تست‌هاي تكميلي استفاده كرد كه امكان تقلب در آن‌ها بسيار ضعيف است. براي آشنايي با انواع تست اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تست اعتياد به كراك مي‌توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : تست اعتياد به كراك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست اعتياد به كراك،
موضوع:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۴:۲۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

خود ارضايي در كودكان يكي از چالش‌ها و دغدغه‌هاي بسيار مهم براي والدين است. آن‌ها اغلب در مواجهه با اين موضوع بسيار نگران مي‌شوند و سوالات زيادي برايشان به وجود مي‌آيد. براي مثال ممكن است با خود فكر كنيد چرا كودك پاك و معصوم من بايد به اين زودي با مسائل جنسي درگير شود و چطور مي‌توانم او را از اين فعاليت بازدارم. ما در اين مقاله تلاش كرده‌ايم از منظر رشد رواني- جنسي اين موضوع را بررسي كنيم و بهترين شيوه برخورد با كودك را به شما آموزش دهيم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

منبع : 

خود ارضايي در كودكان

برخورد با خودارضايي كودك

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

خود ارضايي در كودكان نشانه هاي آن 

خود ارضايي در كودكان به معناي لمس اندام جنسي توسط خود كودك است كه باعث تحريك او شده و مي‌تواند علائمي نظير تنفس سريع، لرزش و گرگرفتگي را نيز به همراه بياورد. در واقع خود ارضايي فعاليتي خود تحريكي است كه براي كودك لذت و آرامش ايجاد مي‌كند. اين فعاليت با آنچه در سنين پايين‌تر اتفاق مي‌افتد متفاوت است. براي مثال كودكان 2 ساله ممكن است در پي كشف بدن خود به اندام تناسلي‌شان نيز دست بزنند اما اين امر خود ارضايي محسوب نمي‌شود.

 

بيشتر بخوانيد : روانشناسي كودك | اهميت و آشنايي با روانشناسي كودك

 

علل خود ارضايي در كودكان

متخصصان بر اين باورند كه تجربه خود ارضايي در كودكان اگر به صورت گذرا باشد امري طبيعي است و بسياري از كودكان پيش دبستاني به دلايل مختلف دست به اين كار مي زنند.  براي مثال ممكن است فرزند شما با كشف بدن خود حين لمس آلت تناسلي به اين موضوع پي ببرد كه دست زدن به اين ناحيه مي تواند حس خوبي براي او ايجاد كند. در نتيجه احتمال دارد اين رفتار را تكرار نمايد.

تماس با مشاور

هم چنين كودك مي تواند به تدريج ياد بگيرد كه در برابر فشارهاي رواني موجود در زندگي از اين كار استفاده كند و به اين ترتيب احساس لذت را جايگزين ترس‌ها و اضطراب‌هاي خود كند. در نتيجه انجام خود ارضايي زماني كه كودكان تحت فشار رواني قرار دارند، بيش از ساير مواقع ديده مي‌شود. اين نكته را در نظر داشته باشيد كه داشتن واكنش‌هاي بسيار تند و خشن نه تنها اين رفتار را كاهش نمي‌دهد بلكه در اكثر مواقع با ايجاد اضطراب بيشتر منجر به تشديد اين رفتار مي‌گردد. براي آشنايي با نكات تربيت جنسي كودكان كليك كنيد.

 

واكنش مناسب در برابر خود ارضايي كودكان

داشتن واكنش مناسب در برابر خود ارضايي كودك در ترك يا تداوم اين رفتار تاثير بسزايي دارد. به طوري كه نشان دادن واكنش‌هاي افراطي و خشن اغلب به تشديد خود ارضايي منجر شده و كودك را بيشتر در اين مشكل درگير مي‌كند. ما در ادامه به مناسب ترين واكنش‌هايي كه بايد در برابر خود ارضايي كودكان از خود نشان دهيد اشاره كرده‌ايم:

1- داشتن تماس جسماني و عاطفي كافي با كودك

بررسي‌ها نشان مي‌دهد بسياري از كودكان اگر در طول روز به اندازه كافي از تماس جسمي برخوردار باشند به خود ارضايي روي نمي‌آورند. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه مطمئن شويد حداقل يك ساعت در روز تماس نزديكي با فرزندتان داريد و به نيازهاي عاطفي‌اش پاسخ مي‌دهيد.

2- خود ارضايي در كودكان | استفاده از تكنيك حواس پرتي و تعيين قوانين

هنگامي كه متوجه خود ارضايي در فرزندتان شديد در وهله اول تلاش كنيد با استفاده از وسايلي كه براي كودك جذاب است حواس او را از انجام اين كار پرت كنيد. در اين مسير مي‌توانيد از اسباب بازي‌ها يا برنامه‌هاي كارتوني مورد علاقه كودكان كمك بگيريد. اگر تلاش‌هاي شما در اين زمينه نتيجه‌اي نمي‌دهد در قدم بعدي تلاش كنيد تا مستقيما به رفتار كودك اشاره نماييد.

براي او توضيح دهيد كه اين كار امري خصوصي است و ديگران نبايد آن را مشاهده كنند. توجه داشته باشيد كه استفاده از روش بي‌توجهي به طور كامل براي حذف اين رفتار مناسب نيست. چرا كه كودك رفتار شما را به عنوان مجوزي براي تكرار عمل خود در هر زمان و مكان برداشت مي‌كند. پس در صورت مشاهده مكرر آن لازم است متناسب با سن و درك و فهم فرزندتان با او صحبت كرده و اين رفتار را ناديده نگيريد.

3- توجه كردن به بافتي كه رفتار در آن اتفاق مي افتد

توجه كنيد كه ممكن است فرزندتان در شرايط تنش زا و استرس زا دست به خود ارضايي بزند. سعي كنيد اين رفتار فرزندتان را زير نظر بگيريد و ببينيد بيشتر در چه شرايطي انجام مي‌شود. تلاش براي رفع استرس‌ها يا شرايطي كه عمل خود ارضايي را ترغيب مي‌كنند، مي‌تواند در حذف خود ارضايي در كودكان تاثير بسزايي داشته باشد.

4- خودداري از تنبيه و روش هاي خشونت آميز

بسيار اهميت دارد كه بتوانيد در مواجهه با خود ارضايي كودك آرامش خود را حفظ نماييد و هيجانات منفي‌تان را مديريت كنيد. داشتن واكنش‎هاي بسيار پرخاشگرانه نظير فرياد كشيدن بر سر كودك، ناسزا گفتن، تحقير كردن يا تنبيه‌هاي بدني در كنار ايجاد فشار رواني نوعي جنگ قدرت را ايجاد مي‌كند كه در آن كودك ميل زيادي به سركشي پيدا كرده و براي نشان دادن مخالفت خود با شما اين عمل را تكرار مي‌كند.

 

چه زماني خود ارضايي براي كودكان دردسر ساز مي شود؟

همان طور كه گفته شد دست زدن به خود ارضايي مي‌تواند در فرايند رشد كودك امري طبيعي باشد و با نشان دادن واكنش مناسب مي‌توان از آن عبور كرد. با اين حال در برخي شرايط خود ارضايي كودك به عنوان يك آسيب و مشكل در نظر گرفته مي‌شود. در اين موارد لازم است كه حتما با يك روان شناس كودك صحبت كرده و در مورد وضعيت فرزندان از او مشورت بگيريد. از جمله شرايطي كه در آن‌ها خودارضايي كودك به عنوان مشكل در نظر گرفته مي‌شود مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

– زماني كه خود ارضايي در كودكان به يك فعاليت وسواسي تبديل شود و عملكرد او را در حوزه‌هاي ديگر مختل نمايد.

– زماني كه كودك به طور زودهنگام از متقابل بودن عمل جنسي توسط زن و مرد آگاهي پيدا كند.

– زماني كه كودك تلاش مي‌كند فعاليت جنسي را با كودك ديگري امتحان كند.

– زماني كه والدين با هيچ روشي نمي‌توانند حواس كودك را از انجام اين كار پرت كنند.

– دفعات زياد خود ارضايي به خصوص در زماني كه كودك تحت فشار و استرس قرار دارد.

– عدم درك خصوصي بودن اين عمل و انجام خود ارضايي در جمع

 

سوالات متداول

– خودارضايي كودكان با كنجكاوي طبيعي در مورد اندام جنسي چه تفاوتي دارد؟

كنجكاوي معمولا در سنين پايين‌تر نظير 2 سالگي اتفاق مي‌افتد و كودك همان طور كه اندام‌هاي مختلفش را كشف كرده و به خودآگاهي دست مي‌يابد، ممكن است به اندام تناسلي‌اش نيز توجه كند. اما در خود ارضايي كودك در مي‌يابد كه اين رفتار مي‌تواند احساس خوشايندي براي او ايجاد كند و به قصد تجربه لذت آن را تكرار مي‌كند. وجود علائم جسماني نظير تعريق يا تنفس سريع از جمله نشانه‌هاي خود ارضايي در كودكان است. براي مقابله با اين مساله حتما مشاوره كودك دريافت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خود ارضايي كودكان مي‌توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : خود ارضايي در كودكان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خود ارضايي در كودكان،
موضوع:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۲:۱۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مركز مشاوره روانشناسي اصفهان كجاست؟ آيا از خدماتي كه در مراكز روانشناسي مختلف ارائه مي‌شود اطلاعي داريد؟ مشاوره روانشناسي يكي از خدماتي است كه توسط متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران، روانشناسان و روان پزشكان ارائه مي‌شود. استفاده از اين خدمات تنها به كساني كه داراي مشكل خاصي هستند اختصاص ندارد بلكه بسياري از افراد براي ارتقاي وضعيت روحي خود يا براي كسب اطلاعات در مورد وضعيت هوشي فرزندانشان از آن استفاده مي‌كنند. ما در ادامه به معرفي بهترين مراكز مشاوره روانشناسي اصفهان و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها پرداخته‌ايم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

منبع :

مركز مشاوره روانشناسي اصفهان

آدرس مشاوره اصفهان

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

مركز مشاوره و روانشناسي و انواع متخصصين آن

مركز مشاوره و روانشناسي از جمله مراكزي است كه خدمات مرتبط با بهبود و ارتقاي وضعيت روان را به عموم مردم ارائه مي‌دهند. كارشناساني كه در اين مراكز خدمات رساني مي‌كنند مشاور، روانشناس و روان پزشكان را در بر مي‌گيرند. هر كدام از اين متخصصين مي‌توانند در زمينه‌هاي مختلف به شما كمك كنند. براي مثال زماني كه مشكلات روان شناختي به دارو نياز دارند روان پزشكان به كمك افراد مي‌آيند. زماني كه وضعيت‌هاي روان شناختي با استفاده از خدمات روان درماني و به طور كل درمان‌هاي گفت و گو محور قابل بهبود هستند روانشناسان به ارائه خدمات مشاوره مي‌پردازند و زماني كه افراد براي مشورت در مورد موضوعاتي نظير تصميم گيري شغلي و تحصيلي نياز به كمك دارند، مشاوران به كمك آن‌ها مي‌آيند. براي دريافت مشاوره تلفني در تمامي زمينه هاي ذكر شده كليك كنيد.

 

انواع خدمات ارائه شده در مركز مشاوره روانشناسي

شايد براي شما جاي سوال باشد كه در مركز مشاوره روانشناسي اصفهان دقيقا چه خدماتي ارائه مي‌شود و چه كساني مي‌توانند به آن‌ها مراجعه نمايند. از جمله مهم‌ترين خدمات ارائه شده در اين مراكز مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

تماس با مشاور

– درمان اختلالات روانشناختي فردي نظير افسردگي، اضطراب، وسواس، اعتياد و…

– درمان مشكلات بين فردي، ارتباطي و اختلالات شخصيتي

– بهبود مشكلات مرتبط با ازدواج از طريق خدمات تخصصي زوج درماني

– بهبود مشكلات و تنش‌هاي بين اعضاي خانواده از طريق خدمات تخصصي خانواده درماني و مشاوره خانواده

– بهبود مشكلات مرتبط با عملكرد جنسي از طريق خدمات تخصصي سكس تراپي و مشاوره جنسي

– ارائه مشاوره قبل از ازدواج

– بهبود اختلالات رفتاري و مشكلات رشدي كودكان

– بررسي وضعيت هوشي كودكان و انجام ساير تست‌هاي روانشناسي

– ساير خدمات مركز شامل مشاوره تحصيلي ، مشاوره شغلي ، مشاوره طلاق ، مشاوره خيانت و … مي‌شود.

 

خصوصيات بهترين مركز مشاوره روانشناسي اصفهان

براي اينكه بتوانيد مراكز تخصصي را از ساير مراكز كه به ارائه خدمات غير علمي مي‌پردازند، تشخيص دهيد در نظر گرفتن برخي ملاك‌ها مي‌تواند به شما كمك كند. از جمله مهم‌ترين ملاك‌هايي كه بهترين مراكز مشاوره را از سايرين جدا مي‌كند بايد به موارد زير اشاره كرد:

1- داشتن مجوز رسمي

اولين ملاكي كه قبل از مراجعه به مراكز روانشناسي بايد به آن توجه نماييد برخورداري از مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي كشور يا سازمان بهزيستي است. مراكزي كه فاقد مجوز معتبر هستند قابل اطمينان نبوده و اجازه ارائه خدمات درماني را ندارند.

2- مركز مشاوره روانشناسي اصفهان | برخورداري از متخصصين حرفه اي

يك مركز مشاوره حرفه‌اي بايد بتواند در زمينه‌هاي مختلف به مردم خدمات ارائه كند. از همين رو لازم است كه از متخصصين سلامت روان از جمله مشاوران و روانشناسان  مجرب در جهت ارتقاي كيفيت خدمات روانشناسي كمك بگيرد. روانشناسان براي ارائه خدمات درماني بايد از حداقل مدرك كارشناسي ارشد برخوردار باشند. هم چنين دوره‌هايي كه متخصصان در زمينه درمان اختلالات مختلف گذرانده‌اند و سابقه كار تجربي آن‌ها مي‌تواند راهنماي خوبي براي انتخاب يك مركز مشاوره باشند.

3- استفاده از روش هاي نوين درمان

امروزه براي اكثر مشكلات و وضعيت‌هاي روان شناختي درمان‌هاي حرفه‌اي و خاصي طراحي شده است. براي مثال درمان شناختي- رفتاري و رويكردهاي مرتبط با آن نظير رويكرد طرحواره درماني و درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يا همان اكت، امروزه در سراسر دنيا براي بهبود انواع مشكلات روانشناختي از جمله افسردگي، وسواس، مشكلات زناشويي و… به كار گرفته مي‌شوند. يك مركز مشاوره معتبر بايد بتواند با متودهاي جديد دنيا خود را منطبق كرده و از روش‌هاي جديد درمان براي كمك كردن به مراجعين استفاده نمايد.

4- مركز مشاوره روانشناسي اصفهان | داشتن تجهيزات كافي

يكي از كارهاي اصلي مراكز روانشناسي گرفتن تست و آزمون‌هاي رواني مختلف از افراد است. از همين رو مراكز مشاوره بايد از تجهيزات كافي براي گرفتن انواع تست‌هاي هوش، شخصيت و تشخيص انواع مشكلات روانشناختي برخوردار باشند. هم چنين امروزه براي رفع مشكلاتي نظير بيش فعالي كودكان در كنار درمان‌هاي دارويي و روانشناختي از ابزارهاي خاصي نظير نوروفيدبك و بايوفيدبك نيز استفاده مي‌شود كه وجود آن‌ها در مراكز مي‌تواند به تجهيز هرچه بيشتر آن‌ها كمك نمايد. براي دريافت مشاوره كودك كليك كنيد.

5- مركز مشاوره روانشناسي اصفهان | ارائه خدمات متنوع

بهترين مراكز مشاوره كشور امروزه مراكزي هستند كه علاوه بر امكان مراجعه حضوري، خدمات تلفني و آنلاين را نيز براي مراجعان خود فراهم مي‌كنند. اين خدمات به مراجعين كمك مي‌كنند تا از هرجاي كشور براي بهبود يا ارتقاي وضعيت روحي و رواني خود با متخصصين تماس بگيرند و با محدوديتي در اين زمينه مواجه نباشند. براي دريافت هر كدام از خدمات زير به صورت غير حضوري كليك كنيد.

مشاوره خانواده تلفني

مشاوره تلفني ازدواج 

مشاوره جنسي تلفني

مشاوره تلفني كودك

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي اصفهان

1- خيابان كاوه ، خ دانش ، نبش رباط سوم ، ساختمان كسري ، طبقه ۱ _ كلينيك پايتخت پارسه

2- اصفهان خيابان توحيد مياني، جنب داروخانه دي، مجتمع پزشكي زيتون، طبقه ۲، واحد ۶ _ مركز مشاوره روانشناسي توحيد

3- خيابان توحيد مياني ،حد فاصل چهارراه توحيد و چهارراه مهرداد، كوچه روبروي كليسا(شماره ۳۵)،پلاك ۶۰_ مركز مشاوره روانشناسي رائين اصفهان

4- خيابان فلسطين، ساختمان نگين، طبقه سوم_ دكتر افشين طباطبائي

5- چهارراه آبشار خ آبشار دوم  ،  قبل از پل غدير مقابل ، تقاطع   پلاك ۲۸۴_ كلينيك آبشار

سوالات متداول

– آيا روانشناس دارو هم تجويز مي كند؟

خير، روانشناسان باليني از اطلاعات دارويي برخوردارند اما از اين اطلاعات تنها در جهت ارزيابي مراجعاني كه نياز به مداخلات دارويي و شناختي دارند، استفاده مي‌كنند و در اين شرايط فرد را به يك روان پزشك ارجاع مي‌دهند.

 

براي دريافت مشاوره از برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو مي توانيد از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

منبع : مركز مشاوره روانشناسي اصفهان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۳۱:۳۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اولين رابطه جنسي يكي از مهم‌ترين دغدغه‌ها و چالش‌هاي زوجين جوان است. براي بيشتر افراد، اولين رابطه جنسي تجربه راحتي نيست و ممكن است با احساس ترس، اضطراب، گناه و .. همراه باشد. توجه داشته باشيد كه اولين رابطه جنسي مسير زندگي زناشويي شما را مشخص مي‌كند و بر روابط آينده شما و حتي رابطه عاطفي‌تان تاثير مي‌گذارد به همين دليل بايد آن را جدي بگيريد. البته داشتن اطلاعات كامل در اين زمينه مي‌تواند به شما كمك كند كه چگونه بر احساس ترس و استرس ناشي از اولين رابطه جنسي غلبه كنيد و تجربه بي‌نظيري از اولين رابطه با همسر خود داشته باشيد. در ادامه مقاله به بررسي كامل اولين رابطه جنسي مي‌پردازيم.

منبع :

اولين رابطه جنسي

نكات مهم براي اولين رابطه زناشويي

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

اولين رابطه جنسي

ديدگاه‌هاي متفاوتي از اولين رابطه جنسي وجود دارد. بعضي افراد آن را تجربه‌اي هيجان‌انگيز و بعضي ترسناك مي‌پندارند. درباره اولين سكس، دختران ترس از پارگي پرده بكارت و بارداري دارند و پسران نيز دچار استرس مي‌شوند كه داشتن حس ترس و استرس مسئله كاملا طبيعي مي‌باشد. هر شخصي با توجه به فرهنگ خانواده و جامعه، باور و اعتقادات شخصي، تاثير دوستان و…. اقدام به برقراري اولين رابطه خود مي‌كند. برخي پيش از ازدواج تصميم به برقراري رابطه مي‌كنند كه به دليل بروز ناهنجاري‌هاي مختلف بهتر است از انجام آن پرهيز كرد.

در واقع گاهي اوقات دختران به خاطر ترس از دست دادن طرف مقابل، تن به رابطه جنسي مي‌دهند كه اين حالت به شدت آسيب زننده است و بايد از آن اجتناب كرد چرا كه طرف شما تعهدي ندارد و به راحتي مي‌تواند تركتان كند. از طرفي حسي كه از برقراري اولين رابطه تجربه مي‌كنيد، مي‌تواند نظر شما را در ارتباط با روابط بعدي تغيير دهد. انتخاب اولين شريك جنسي و وقت مناسب براي اولين رابطه و همچنين آمادگي روحي و جسمي دو طرف بسيار حائز اهميت است.

از طرف ديگر زماني كه زوجين كم تجربه هستند، ممكن است در زمان نزديكي اتفاقات غير منتظره‌اي پيش بيايد بنابراين مقاربت جنسي در سني بايد انجام شود كه دو طرف كاملا بالغ باشند. بيشتر مردم دفعه اول، رابطه جنسي خوبي را تجربه نمي‌كنند و اين موضوع به معناي آن نيست كه هميشه رابطه‌هاي بعدي خوب نخواهند بود. هر بار كه اين عمل را انجام مي‌دهيد به تجربه‌هاي شما افزوده مي ‌شود و و در نتيجه به مرور زمان رابطه‌اي لذت بخشي خواهيد داشت.

تماس با مشاور

 

دانستني هاي اولين رابطه جنسي

1. افزايش اطلاعات درباره رابطه جنسي سبب مي‌شود در شب زفاف يك رابطه با درد كمتر و لذت بخش‌تر را تجربه كنيد. براي داشتن رابطه‌اي بدون درد و استرس، بهتر است مقاربت جنسي را زماني انجام دهيد كه بدن آرام و بدون اضطراب و خستگي است. بعد از يك مراسم طولاني در اولين شب ازدواج، نزديكي پيشنهاد نمي‌شود.

2. حتما پيش از شروع رابطه، همسرتان را از نظر روحي آماده كنيد. شب زفاف حتما با نوازش و معاشقه طولاني شروع شود و مرد طوري رفتار كند كه زن مايل به برقراري رابطه شود نه با زور و عجله فقط براي اينكه شهوت مرد فروكش شود. شما با حالت زور فقط جسم همسرتان را تصرف مي‌كنيد در حالي كه در يك رابطه سالم بايد جسم و روح را با هم به دست آوريد.

3. كوچك‌ترين خطايي در اين شب مي‌تواند همسرتان را خسته و محزون كند و تا آخر زندگي مشتركتان تاثيرگذار و غير قابل جبران خواهد بود. توجه داشته باشيد دخول را يك باره انجام ندهيد و به آهستگي عمل كنيد. همچنين در صورت درد زياد و سوزش رابطه را پايان دهيد. سكوت را حين رابطه رعايت كنيد و با صحبت‌هاي حاشيه‌اي، تمركز خود و همسرتان را برهم نزنيد.

– در شب زفاف خوش بگذرانيد و چيزهايي كه باعث لذت‌تان مي‌شود را به همسرتان بگوييد تا به ارضاء شدن يكديگر كمك كنيد. ممكن است مرد در مدت زمان كم ارضاء شود كه جاي نگراني نيست و با كمي معاشقه و خوابيدن، مجدد شروع به رابطه كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : شب زفاف | وظايف عروش و داماد در شب عروسي

چه اقداماتي را پيش از اولين رابطه جنسي بايد جدي گرفت؟

1. در برقراري رابطه جنسي، مسئله بهداشت و نظافت شخصي را جدي بگيريد تا از بيماري‌هاي مقاربتي نظير ايدز و زگيل هاي تناسلي و… پيشگيري نماييد. 

2. براي اينكه دچار استرس و نگراني از بيماري و بارداري نشويد پيش از برقراري رابطه از وسايل ايمني استفاده نماييد كه براي جلوگيري از بارداري و عفونت مي‌توانيد از كاندوم استفاده كنيد.

3. انتخاب مكان امن و زمان مناسب به شما كمك مي‌كند كه بدون اضطراب رابطه جنسي را برقرار كرده و از آن لذت ببريد.

4. از مصرف غذاهاي سنگين و مشروب پرهيز نماييد چرا كه غذاي سنگين موجب خواب آلودگي شده و مشروب هم سبب مشكل در نعوظ مي‌شود.

 

تغييرات فيزيولوژيكي و هورموني بعد از اولين رابطه جنسي

در زمان نزديكي تغييراتي در بدن ايجاد مي‌شود نظير افزايش حساسيت در نوك سينه‌ها، فشار خون، نفس كشيدن عميق، عرق كردن، لرز و لغزندگي واژن و حتي امكان دارد دهانه واژن به دليل جريان خون متورم و بزرگ شود. اين تغييرات كاملا طبيعي هستند و پاسخ فيزيولوژيك بدن نسبت به رابطه جنسي مي‌باشد كه بعد از رابطه به حالت قبل برمي‌گردد.

تحريك در بعضي خانم‌ها منجر به افزايش جريان خون در سينه شده و تورم و افزايش حجم به وجود مي‌آورد. همچنين در زمان نزديكي، مغز مواد شيميايي آزاد مي‌كند كه اين مواد، هورمون اندروفين، دوپامين و اكسي توسين هستند كه با نام هورمون عشق شناخته مي‌شود. اين هورمون‌ها باعث ايجاد حس اعتماد قوي در شريك جنسي و سبب حس رضايت و شادماني مي‌گردند.

 

احساس درد زنان در اولين رابطه جنسي

پرده بكارت عضله‌اي ماهيچه‌اي است كه نسبت به عضلات ديگر از رشته‌هاي عصبي خيلي كمي برخوردار مي‌باشد. در واقع به علت كشش و باز شدن ديواره واژن و ايجاد زخمي سطحي در داخل آن درد را احساس مي‌كنيد. در اولين رابطه اگر آرامش روحي و جسمي داشته باشيد، پاره شدن پرده بكارت با درد مختصر و خونريزي كمي همراه خواهد بود. خونريزي پس از پارگي پرده بكارت معمولا كم است كه البته در هر خانمي با توجه به جثه و سن متفاوت مي‌باشد.

برخي زنان هم متوجه درد نمي‌شوند مگر در صورتي كه ترشحات واژن كم باشد. استرس زياد و عدم ترشحات كافي در واژن، سبب خشكي آن مي‌شود از علل درد بيشتر در زمان اولين رابطه جنسي است. هر چقدر معاشقه بيشتري داشته باشيد لغزندگي واژن بيشتر و در نتيجه رابطه بهتر خواهد بود. اگر هم در حين روابط جنسي بعدي خود احساس درد داشتيد بهتر است به متخصص مراجعه نماييد و علت آن را بيابيد.

اگر خانمي در حين نزديكي، درد زيادي در قسمت لگن و شكم داشت بايد به متخصص رجوع كند و اگر مردي در زمان رابطه جنسي دچار درد مقاربتي شد به دلايلي نظير اختلال در بافت روي آلت مردانه، بيمارهاي مقاربتي و… مروبط است كه بايد به متخصص اورولوژيست مراجعه نمايد. همچنين زنان و مرداني كه در زمان نزديكي به علل هيجاني يا عاطفي دچار درد مي‌شوند بايد با مراجعه به روانشناس، مشاور يا سكس تراپيست اين مشكل را درمان كنند.

 

علت عدم خونريزي برخي زنان در اولين رابطه جنسي چيست؟

در ابتداي واژن، پرده بكارت وجود دارد و اين پرده انواع گوناگوني داشته و معمولا در اولين يا دومين نزديكي پاره مي‌شود. يكي از انواع پرده، حلقوي است و خانم‌هايي كه اين نوع پرده را دارند در اولين نزديكي خود خونريزي نخواهند داشت و همينطور به دليل بافت ضخيم پرده ممكن است تا مدت‌ها درد مقاربت داشته باشند.

بهتر است پيش از اولين رابطه زناشويي، نه به خاطر اخذ گواهي سلامت بلكه به دليل اطلاع از نوع پرده بكارت خود، به متخصص زنان مراجعه نماييد و درخواست توضيح در مورد آن را بدهيد چرا كه در مواردي كمياب ديده شده كه به دليل ضخيم بودن پرده بكارت نياز به عمل جراحي بوده است.

 

چگونه استرس خود از اولين رابطه جنسي را كاهش دهيم؟

انتخاب يك مكان امن و مناسب كه در آن راحت هستيد، كمك مي‌كند تا استرس‌تان كمتر شود. اگر در شرايط و مكان ناراحت باشيد، نمي‌توانيد تمركز كنيد و در نتيجه به استرس‌تان افزوده مي‌شود و از رابطه خود لذت نمي‌بريد. در واقع استرس قبل از آميزش جنسي امري طبيعي مي‌باشد كه با انجام معاشقه طولاني مدت برطرف مي‌شود.

در آغوش گرفتن، بوسيدن و لمس بدن طرف مقابلتان، منجر به احساس راحتي بين شما مي‌شود و بهتر مي‌توانيد ارتباط برقرار نماييد. سعي كنيد آرامش خودتان را حفظ نموده و عجله نكنيد. اگر در حين نزديكي مدام فكر كنيد الان چه كاري انجام دهيد و بعدش چه كاري دچار استرس مي‌شويد و نمي‌توانيد از رابطه خود لذت ببريد. بگذاريد همه چيز خود به خود و طبيعي پيش رود.

 

بيشتر بخوانيد : آموزش سكس | مرحله به مرحله تا كامل شدن لذت

راهكارهايي براي كمتر شدن درد زنان در اولين آميزش جنسي 

1. برخي زنان از پاره شدن پرده بكارت خود ترس و استرس دارند تا جايي كه رابطه زناشويي‌شان را مدام به تاخير مي‌اندازند. بايد بدانيد كه اندكي حس درد امري طبيعي است و اگر وقت كافي صرف پيش نوازي كنيد و ترشحات واژن كافي باشد و همچنين عمل دخول به آهستگي و با صبر و حوصله توسط مردان انجام شود، در حين دخول درد كمتري احساس مي‌كنيد.

2. آرامش خود را حفظ نماييد و بر استرس‌تان غلبه كنيد. حس ترس باعث منقبض شدن ماهيچه‌ها و كافي نبودن ميزان ترشح روان كننده در واژن شده و در نتيجه حس درد بيشتري در زمان نزديكي خواهيد داشت و عمل دخول برايتان دردناك مي‌شود.

3. برخي اوقات با 1 يا 2 مرتبه سكس ممكن است پرده بكارت پاره نشود و با هر بار نزديكي بخشي از آن پاره مي‌شود و كمي هم خونريزي دارد كه جاي نگراني نيست. توجه كنيد كه خونريزي و درد نداشتن در برخي از خانم‌ها غيرطبيعي نيست و اين موضوع به معناي باكره نبودن آن‌ها نمي‌باشد.

4. بهتر است براي كاهش درد، ژل لوبريكانت را تهيه نماييد. برخي زنان به علت ترس و استرس، ترشحات واژني كمي دارند كه اين موضوع سبب احساس درد زيادي در نزديكي مي‌شود. بنابراين استفاده از اين ژل مي‌تواند به عمل دخول و نزديكي شما كمك بسياري كند. ضمن اينكه مانع پاره شدن كاندوم هم مي‌شود.

 

راه‌هاي پيشگيري از بارداري در نخستين رابطه جنسي

 در اولين رابطه جنسي، با داشتن پرده بكارت و بدون دخول هم ممكن است بارداري شكل بگيرد. در واقع اگر مايع مني بر روي واژن يا داخل آن ريخته شود ممكن است سبب بارداري شود. بنابراين اگر مايع اسپرم بر روي پرده بكارت ريخته شود، مي‌تواند با گذشت از سوراخ پرده و با حركت به طرف تخمك‌ها موجب بارداري شود كه اين بارداري جز موارد نادر محسوب مي‌شود. به همين منظور براي پيشگيري از بارداري و همچنين عفونت‌هاي مختلف، از قرص‌هاي هورموني يا كاندوم استفاده نماييد. با كمك گرفتن از مشاوره جنسي مي‌توانيد بهترين راه‌هاي پيشگيري از بارداري را انتخاب نماييد.

 

سوالات متداول

_علت حس گناه بعد از برقراري اولين رابطه جنسي چيست؟

عده‌اي به دليل از دست دادن بكارت خود احساس گناه مي‌كنند در صورتي كه اين جريان كاملا طبيعي است و به جاي اين حس، بايد از ورود به مرحله بالغ شدن خود خوشحال باشيد و هرگز از داشتن رابطه جنسي به همسر خود خجالت نكشيد.

_در چه صورتي بعد از اولين رابطه جنسي بايد به متخصص رجوع كرد؟

اگر بعد از رابطه درد شديدي داشتيد حتما به متخصص مراجعه نماييد. داشتن خونريزي كم تا 3 روز طبيعي است و جاي نگراني نيست اما در صورت بيشتر شدن بايد به متخصص مراجعه نماييد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رابطه زناشويي مي توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : اولين رابطه جنسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اولين رابطه جنسي،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۲۹:۴۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

علائم خماري يكي از مسائل چالش برانگيز براي مصرف كنندگاني است كه تمايل به ترك مواد اعتياد آور را دارند. در واقع اين اشخاص به خاطر عدم مصرف موادي كه به آن اعتياد پيدا كرده‌اند، دچار خماري مي‌شوند كه شدت و نوع بروز آن نيز به مواد مخدر مصرفي بستگي دارد. درد و مشكلات ناشي از خماري يكي از مهم‌ترين موانع براي ترك اعتياد است به اين صورت كه افراد با وجود تمايل بسيار زياد براي ترك كردن، به دليل ترس از خماري، از اين كار خودداري كرده و روز به روز بيشتر در دام اعتياد گرفتار مي‌شوند. در حالي كه با آگاهي از خماري و حالات آن و كمك گرفتن از يك متخصص مي‌توانيد درد ناشي از خماري را كاهش داده و با موفقيت ترك كنيد. 

منبع : 

علائم خماري

راه هاي از بين بردن نشانه هاي خماري

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

خماري چيست؟

فرد مصرف كننده پس از قطع مواد اعتياد آوري كه سال‌ها آن را مصرف كرده دچار حالت خماري شده و با دردهاي روحي و جسمي مواجه مي‌شود. براي نمونه، مواد سنتي مانند ترياك حالت خماري‌اش بيشتر با دردهاي جسماني همراه است و در مقابل، مواد صنعتي نظير شيشه كه حاوي مواد شيميايي هستند و گل كه مانند شيشه توهم زا مي‌باشد، بيشتر روان فرد را درگير مي‌كند.

 

علائم خماري چيست ؟

حالتي كه خماري بر روي جسم افراد مي‌گذارد با علائمي نظير عرق كردن بيش از حد، آسيب‌هاي پوستي، اسهال و استفراغ، حس تهوع، يبوست، لرزيدن بدن و درد در مفاصل بروز پيدا مي‌كند. حالت روحي هم كه به واسطه ترك يا كاهش مواد به وجود مي‌آيد با نشانه‌هايي مانند تغيير در اشتها و خواب فرد، استرس و افسردگي همراه است كه البته اين نشانه‌ها همانطور كه گفته شد بيشتر به نوع موادي كه فرد مصرف مي‌كند بستگي دارد ولي معمولا در بيشتر آن‌ها ديده مي‌شود.

تماس با مشاور

 

بيشتر بخوانيد : ترك اعتياد در خانه | سريع ترين روش ترك اعتياد در منزل

علائم خماري در ترياك 

خماري كه به علت عدم مصرف ترياك در بدن مصرف كننده بروز مي كند با حالاتي مانند آبريزش بيني، لرز و تعرق، تهوع و استفراغ، خارش، بدن درد و يبوست يا اسهال همراه است. از نظر روحي هم فرد با افت وضعيت روحي مواجه مي‌شود به طوري كه با كوچك‌ترين حرفي ناراحت شده و تحت تاثير قرار مي‌گيرد. همچنين مي‌توان به علائمي نظير پريشاني، كسل بودن، افسردگي و كاهش توانايي تعامل با ديگران اشاره كرد.

 

علائم خماري در گل يا ماري جوانا

از آنجايي كه گل يك ماده توهم زاست در حالت خماري احساس كلافگي و اعصاب خوردي به همراه دارد و معمولا از دردهاي جسماني خبري نيست و تنها كم شدن اشتها را به همراه دارد به همين خاطر به مصرف كنندگان گل پيشنهاد مي‌شود حتما با مشاور و روانشناس صحبت كنند تا ترك سريع‌تر و آسان‌تري داشته باشد. مشاور با صحبت‌هايش علائمي مانند افسردگي آشفتگي و حساسيت او را به حداقل مي‌رساند.

 

علائم خماري در شيشه

شيشه از ترياك و گل خطرناك تر است كه دليل آن صنعتي بودن اين ماده مي‌باشد. حالت خماري اين ماده نيز بيشتر با نشانه‌هاي رواني بروز پيدا مي‌كند و از نظر جسماني تنها به مدت يك هفته و حتي كمتر، تمايل به خواب زياد اتفاق مي‌افتد. از نظر روحي و رواني نيز حالاتي مانند عصبانيت، افسردگي، توهم، افزايش اشتها، خستگي و سردرگمي پيش بروز مي‌يابد.

 

چطور درد و علائم خماري را كاهش دهيم؟

درد خماري از فردي به فرد ديگر متفاوت است و طبيعتا هر چقدر اعتياد سنگين‌تر باشد ترك هم سخت‌تر خواهد شد اما كاري غيرممكن نيست. راهكار كاهش درد هنگام خماري اين است كه خودتان را از لحاظ روحي و جسمي براي حالت خماري آماده كنيد و اراده خود را با كمك روانشناس تقويت نماييد.

افراد در موقعيت حساس احتياج دارند با فردي كه با او راحت هستند، صحبت كنند و همچنين آن فرد بتواند به آن‌ها راهكارهايي ارائه دهد تا مشكل خود را برطرف سازند. قطعا روانشناس بيشترين كمك را به مصرف كننده در جهت كاهش درد خماري و تسريع ترك اعتيادش مي‌كند چرا كه بعد رواني ترك اعتياد بسيار سنگين بوده و با كمك مشاور و حضور در كلينيك‌هاي مطمئن است كه نتيجه بهتري حاصل مي‌شود. براي شروع درمان و ترك اعتياد كليك كنيد.

 

سوالات متداول

_براي درد خماري چكار بايد كرد؟

بايد تمام پتانسيل لازم از جمله رژيم غذايي درست و صحبت با روانشناس متخصص را به كار گرفت تا بهتر درد روحي و حتي جسمي را كنترل كرد. با دريافت مشاوره ترك اعتياد از جديدترين و بهترين روش هاي مقابله استفاده كنيد.

_آيا درد خماري دائمي است؟

خير اين درد مقطعي بوده و بسته به شرايط فرد مصرف كننده پس از يك دوره كوتاه، كامل از بين مي‌رود. 

 

 براي دريافت مشاوره در زمينه خماري و حالات آن مي توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع « علائم خماري

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: علائم خماري،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۲۷:۳۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شايد قمار و شرط بندي‌هاي مختلف ورزشي در نگاه اول يك تفريح مهيج و يك ريسك خيلي كوچك به نظر بيايند اما كم كم با شروع اعتياد به قمار، اين تفريحات تبديل به منجلابي مي‌شوند كه بيرون آمدن از آن بسيار دشوارو نيازمند كمك حرفه‌اي است. پژوهش‌هاي متخصصين اين زمينه نشان داده اعتياد به قمار با اعتياد به الكل و مواد مخدر برابري مي‌كند وهمچنين پيامدهاي جبران ناپذيري در زمينه مالي، رواني و خانوادگي براي فرد به ههمراه دارد تا جايي كه در نوع مزمن آن ممكن است فرد سر همسر يا فرزندانش ( به خصوص فرزندان دختر) قمار كند. با آگاهي كامل از اعتياد به قمار و روش‌هاي درمان آن، مي‌توانيد گامي موثر در جهت ترك و رهايي برداريد. 

منبع :

روانشناسي قمار و شرط بندي

اعتياد به قمار

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

اعتياد به قمار

به طور كلي در هر نوع اعتياد سيستم پاداش دهي مغز دچار اختلال مي‌شود. مغز با ترشح ماده دوپامين به برخي فعاليت‌ها پاسخي مثبت و لذت بخش مي‌دهد، مثلا بعد از خوردن شيرينيجات مغز دوپامين ترشح مي‌كند و احساس لذت به وجود مي‌آيد. در اعتياد نيز همينگونه است چون فرد اولين بار با مصرف الكل، كشيدن مواد يا قماربازي، احساس لذت كرده و دوباره اين رفتارها را تكرار مي‌كند تا جايي كه درگير اعتياد شود. بعد از مدتي بدون انجام آن عمل احساس بي قراري كرده و بارها تصميم به ترك آن مي‌گيرد اما موفق نمي‌شود. باقي فعاليت‌هاي روزانه برايش كسل كننده به نظر مي‌آيند و…

پژوهشگران به اين نتيجه رسيده‌اند كه الگوي فعاليت مغزي در معتادان به قمار همانند افراد مبتلا به اعتياد به مواد مخدر و الكل است. بر اساس اين پژوهش‌ها، افراد معتاد به قمار و مواد مخدر نمي‌توانند ميزان دوپامين مغز خود را تنظيم نمايند، در نتيجه به مواد مخدر و يا فعاليت‌هايي همچون قمار نياز دارد تا اين كمبود را جبران كرده و موجب احساس لذت در مغز آنان شود.

 

بيشتر بخوانيد :  اعتياد چيست | تعريف و آشنايي با ماهيت اعتياد

 

تماس با مشاور

علائم اعتياد به قمار

فرد براي بازي كردن بيشتر و جبران ضررهاي قبلي به پول بيشتري احتياج پيدا ميكند، بنا براين شروع به قرض گرفتن ، فروختن اشياي قيمتي مثل طلا و حتي در مواردي دزدي ميكند.

_فرد هربار بعد از باخت تصميم به ترك قمار مي‌گيرد اما به تصميمش عمل نمي‌كند و دچار ترك ناموفق مي‌شود.

_فرد مدام به خانواده‌اش دروغ مي‌گويد و پنهان كاري مي‌كند.

_زماني كه بازي نمي‌كند يا مي‌بازد بي قرار و بدخلق است تا جايي كه دست به فحاشي و پرخاشگري مي‌زند. 

_فكر فرد مدام درگير قمار است و هر بار براي جبران ضررهاي قبلي قمار مي‌كند و در نتيجه درون اين چرخه معيوب گير مي‌افتد.

_موقعيت‌هاي مالي و روابط عاطفي فرد با بحران‌هاي بسيار جدي مواجه مي‌شود.

 

خطرات اعتياد به قمار

همان طور كه ابتداي بحث گفته شد، اعتياد به قمار ممكن است تا جايي پيش برود كه فرد سر اعضاي خانواده خودش نيز قمار كند. علاوه بر اين، قمار و باخت‌هاي متعدد باعث شكست‌هاي بزرگ مالي مي‌شود؛ خانه، ماشين و سرمايه فرد سر قمار به فنا خواهد رفت. 

سلامت روحي فرد به هم خورده و دچار افسردگي، اضطراب و مشكلات عصبي مي‌شود. در نتيجه از پس شغل و ديگر مسئوليت‌هاي خود بر نمي‌آيد. روابط فرد به هم مي‌خورد تا جايي كه ديگران از او نااميد شده و حتي ممكن است شريك عاطفي‌اش تصميم به جدايي و طلاق بگيرد.

 

بيشتر بخوانيد : اعتياد رفتاري | نشانه ها و علل رفتار اعتيادگونه

 

كمك به فرد معتاد به قمار

فرد معتاد به سختي مي‌تواند به خودش كمك كند پس بهتر است شما حامي او باشيد. قبل از اين كه تصميم قطعي به جدايي بگيريد؛ بهتر است قدم‌هايي براي كمك به اين فرد كه عزيز شماست برداريد.

در قدم اول بايد حامي او باشيد پاي درد و دل هايش بنشينيد و كاري كنيد كه به شما اطمينان كند. در قدم بعدي بايد عوامل روي آوردن وي به قمار را شناسايي كنيد. در اين مرحله ضروري است كه از يك روانشناس كمك بگيريد تا با ريشه‌يابي و حل آن، به درمان اعتياد به قمار كمك كند. براي شروع درمان و ترك اعتياد كليك كنيد.

 

دلايل اعتياد به قمار

_روي آوردن به قمار به خاطر هيجان و فرار از احساس كسلي

_براي رسيدن سريع به پول و سرمايه

_ براي پذيرفته شدن در يك گروه اجتماعي خاص مثل جمع دوستان

_ فكر نكردن به مشكلات، پرت كردن حواس و بي حسي

_ فرار از افسردگي و به دست آوردن لذت

_براي ناكامي در ترك عادت قماربازي

 

درمان اعتياد به قمار

روش‌هاي درماني متعددي وجود دارند كه به شما كمك مي‌كنند تا از اعتياد به قمار براي هميشه رهايي يابيد. درمان شناختي يا رفتار درماني شايع ترين و اثر بخش ترين درمان براي ترك اعتياد است. گاهي نيز اگر مشكل اعتياد فرد ريشه در كودكي و خانواده داشته باشد، روانكاوي اثر بخش است.
اگر فرد به اين درمان‌ها جواب نداد، روانپزشك يك دوره دارو درماني را تجويز مي‌كند كه مي‌تواند كمك دهنده باشد. گاهي نيز اگر مشكل خيلي حاد نباشد روانشناس با پيشنهاد جايگزيني يك سرگرمي بهتر كه هم به فرد لذت بدهد هم مفيد و سودمند باشد، او را از شر غول اعتياد به قمار نجات مي‌دهد. اگر مراجعه حضوري به روانشناس براي شما سخت است و امكان آن وجود ندارد، بهترين راه مشاوره آنلاين و تلفني مي‌باشد. براي دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

سوالات متداول

1. آيا بدون كمك روانشناس مي‌توان براي ترك اقدام كرد؟

مشاوران و روانشناسان در زمينه اعتياد اطلاعات زياد و درست تري نسبت به يك فرد غير متخصص دارند كه احتمال ترك هميشگي را بالا مي‌برد. از طرف ديگر ترك‌هاي مداوم ناموفق باعث مي‌شود كه اعتياد ريشه دارتر شده و فرد احساس ناكامي و شكست كند.

2. ارتباط اعتياد به قمار و افسردگي چيست؟

افسردگي ممكن است فرد را به قمار بكشاند تا فرد علاوه بر فراموشي درگيري‌هاي ذهني‌اش، لذت را نيز تجربه كند. بنابراين اگر ريشه اعتياد به قمار افسردگي باشد مي‌توان با درمان افسردگي اعتياد را نيز حل كرد.

3. آيا بايد از فردي كه اعتياد به قمار دارد جدا شوم؟

جدايي و طلاق از فرد معتاد به قمار به عوامل مختلفي بستگي دارد. به همين منظور توصيه مي‌شود كه قبل از هر اقدامي با يك روانشناس مشورت نماييد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : اعتياد به قمار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اعتياد به قمار،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۲۴:۵۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مرد ايده آل چگونه مردي است و چه ويژگي‌ها و خصوصياتي دارد؟ دانستن پاسخ اين سوالات به دختراني كه در شرف ازدواج هستند كمك زيادي مي‌كند تا بهترين انتخاب را داشته باشند. منظور از مرد ايده آل يك فرد بي نقص نيست بلكه مردي است كه از نظر اخلاقي، مالي و… در حدي باشد كه بتواند زندگي پر رفاهي را براي همسر خود و در آينده براي فرزندانش بسازد. اگر دختران بدون شناخت و آگاهي‌هاي لازم تن به ازدواج دهند قطعا در آينده با آسيب‌هاي مختلفي روبرو مي‌شوند. بنابراين براي داشتن ازدواج موفق و گرفتن بهترين تصميم، حتما اين بخش را با دقت مطالعه نماييد. در ادامه به بررسي كامل مرد ايده آل و ويژگي‌هاي او مي‌پردازيم.

منبع :

خصوصيات يك همسر ايده آل

مرد ايده آل

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

 

 

 

منظور از مرد ايده آل چيست؟

در يك تعريف كلي مرد ايده آل را مي‌توان اين گونه تعريف كرد؛ فردي با سلامت جسمي و روحي كه براي همسر و خانواده‌اش ارزش زيادي قائل است و داراي هيچ نوع ناهنجاري نمي‌باشد. البته مردان ايده آل داراي ويژگي‌ها و خصوصيات ديگري هم هستند كه با شناخت اين مشخصات به راحتي مي‌توانيد يك فرد ايده آل را از يك فرد نامناسب تشخيص دهيد.

زندگي در كنار يك مرد ايده آل، بسيار لذت بخش و مملو از آرامش و عزت فراوان خواهد بود. اين مردان به شدت بر روي همسر و خانواده خود حساس هستند و در زندگي‌شان، مسيرهايي را انتخاب مي‌كنند كه كم‌ترين آسيبي به همسرشان نرسد. در نتيجه هر چقدر خصوصيات همسر شما به خصوصيات مردان ايده آل نزديك تر باشد زندگي بهتري خواهيد داشت. براي آن كه بتوانيد تصميم گيري منطقي تري داشته باشيد، مقاله ملاك هاي انتخاب همسر را نيز مطالعه كنيد.

 

تماس با مشاور

مرد ايده آل چه ويژگي ها و خصوصياتي دارد؟

مردان ايده‌آل خصوصياتي و نشانه‌هايي دارند كه به شرح زير مي‌باشد:

1. مرد ايده آل شاد و شوخ طبع است

مرد مناسب و ايده آل، داراي روحيه و انرژي بالايي است و اين حس خوب را به همسرش هم منتقل مي‌كند به طوري كه مدام در تلاش است تا همسرش شاد و خوشحال باشد. آن‌ها از بيان هر گونه كلامي كه منجر به ناراحتي همسرشان شود اجتناب مي‌كنند و همواره مي‌كوشند در يك محيط آرامش بخش با همسر و فرزندان خود زندگي كنند. در كل شادي و آرامش زيادي در زندگي آن‌ها جريان دارد و هرگز اجازه نمي‌دهند مشكلات مختلف، شادي آن‌ها و خانواده‌شان را تحت تاثير قرار دهد.

2. مرد ايده آل همسرش را درك مي كند

مرداني كه داراي درك پاييني از‌ روحيات خانم‌ها هستند همواره از همسرشان توقع دارند شاد و پرانرژي باشد يا هرگز آن‌ها را تنها نگذارد در صورتي كه هر انساني، در لحظاتي از زندگي‌اش احتياج به تنهايي و خلوت با خودش دارد. اين عدم درك مرد موجب رنجش و ناراحتي بيشتر زنان مي‌شود. در مقابل مرد ايده آل كه درك بالايي دارد به خوبي شرايط را درك كرده و حتي محيطي براي همسرش فراهم مي‌كند كه بتواند لحظاتي را تنها باشد تا زودتر به آرامش برسد و به نوعي خستگي جسمي و روحي‌اش برطرف شود.

3. وقت خالي مرد ايده آل با همسرش مي گذرد

همسر ايده آل بيشترين زمان خالي خود را براي همسرش در نظر مي‌گيرد و در واقع جز همسرش اولويت ديگري ندارد. اين ارزش قائل شدن براي همسر موجب مهر و محبت بيشتر ميان زوجين شده كه در نتيجه زندگي آن‌ها بهتر از افرادي خواهد بود كه به جاي همسر، دوستان و خانواده خود را در اولويت قرار مي‌دهند.

4. مرد ايده آل همواره از همسرش حمايت مي كند

حمايت از نشانه‌هاي بارز مردان ايده آل است. از حمايت عاطفي و مالي گرفته تا حمايت كاري. اين مردان هميشه پشتيبان همسر خود هستند و با حمايت‌هاي همه جانبه منجر به افزايش اعتماد به نفس در همسر خود شده و شادابي و نشاط دروني آن‌ها را افزايش مي‌دهند به همين خاطر همسر مردان ايده آل شرايط روحي بهتري نسبت به ساير خانم‌ها دارند.

5. مرد ايده آل هرگز به همسرش خيانت نمي كند

وفاداري و پايبندي به عهد و پيمان ازدواج از ويژگي‌هاي شاخص يك مرد ايده آل است. خيانت، زندگي زناشويي را به شدت تخريب كرده و در بيشتر مواقع نابود مي‌كند. به همين خاطر مردان آگاه و ايده آل هرگز به همسرشان خيانت نمي‌كنند و همواره مي‌كوشند تا كيفيت زندگي خود و همسرشان را افزايش دهند.

6. مرد ايده آل در صورت انجام كار اشتباه از همسرش عذرخواهي مي كند

پذيرفتن اشتباه از ديگر خصوصيات مرد مناسب براي ازدواج است. مردي كه پس از اشتباهش، متوجه آن اشتباه مي‌شود و از همسرش عذر مي‌خواهد با اين كار موجب توقف ناراحتي‌ها و خوشحالي دروني همسرش مي‌شود. در مقابل، مرداني كه هرگز به اشتباه خود اقرار نمي‌كنند بسيار خودخواه و خودراي به نظر مي‌رسند و معمولا زندگي با اينجور مردان كار بسيار مشكلي است.

7. همسرش را با كارهاي خانه تنها نمي گذارد

كمك به تكميل كارهاي منزل، از كارهايي است كه مردان درجه يك و ايده آل آن را انجام مي‌دهند. اين كمك هر چقدر هم كم باشد موجبات خرسندي زنان را در پي دارد و آن‌ها را بيشتر به زندگي دلگرم مي‌كند. اين گونه مردان كه معمولا بسيار هم مهربان هستند از هيچ كاري براي خوشحالي و كم شدن زحمات همسرشان دريغ نمي‌كنند.

8. به سلامت جسمي و روحي اش اهميت مي دهد

هر شخصي كه براي خودش ارزش قائل باشد قطعا براي ديگران هم ارزش قائل است. مردان مناسب براي ازدواج، با پاكيزگي و سلامت جسمي و روحي خود منجر به جذب بيشتر همسرشان مي‌شوند و در ظاهر و رفتار طوري عمل مي‌كنند كه همسرشان بيشتر بپسندد. در كل اين گونه مردان به خودشان بسيار اهميت مي‌دهند و انسان‌هاي سالمي هستند.

9. مرد ايده آل پشتكار زيادي دارد

وضعيت مالي مردان، براي هدايت و پشتيباني از خانواده بايد مناسب باشد تا آسيب‌هاي مختلفي براي خانواده‌اش به وجود نيايد. مرد ايده آل مي‌داند كه نبايد همسر و فرزندانش را در شرايط سخت مالي قرار دهد به همين خاطر پشتكار زيادي در كارها داشته و همواره در تلاش براي رسيدن به يك درآمد مناسب است.

10. مرد واقعي اجازه دخالت هيچ فردي در زندگي شخصي‌اش را نمي‌دهد

دخالت ديگران جز تخريب زندگي زناشويي فايده ديگري ندارد مگر اينكه شخصي كه به سراغش مي‌رويد از اعضا خانواده شما نباشد و از روانشناسان قابل اعتماد و باتجربه باشد. اين مردان به خوبي از اهميت اين موضوع باخبر هستند و به جز اعتماد و هم انديشي با روانشناس اين حوزه به هيچ فردي اعتماد نكرده و مسائل شخصي‌شان را هرگز نزد ديگران مطرح نمي‌كنند چرا كه افراد معمولي، دانش لازم براي همفكري با شما را ندارند و ممكن است از سر تعصب به شما يا همسرتان، گمراه‌تان كنند.

 

دليل عدم يافتن مرد ايده آل توسط برخي از دختران چيست؟

در شرايط عادي براي هر دختري، مرد ايده آل وجود دارد كه ممكن است هر لحظه از راه برسد و سرنوشت خوبي را برايش رقم بزند. زمان آشنايي با مرد مورد نظرتان مشابه ديگران نيست و دليل عدم يافتن آن را بايد در خودتان بيابيد. پيش نياز هر رابطه‌اي، داشتن سلامت جسم و روح است كه بايد قبل از ازدواج حتما به آن دست يابيد و بعد وارد رابطه زناشويي شويد.

به عبارتي بايد ايده آل باشيد تا مرد ايده آل به سراغتان بيايد. همچنين داشتن ظاهري مرتب و پاكيزه و شيك پوشي در حد اعتدال، مورد پسند مرد ايده آل قرار مي‌گيرد و آن‌ها را به زندگي با شما ترغيب مي‌كند. در واقع با ارزش قائل شدن براي خود، راحت‌تر نيمه‌تان را پيدا مي‌كنيد.

 

انجام چه كارهايي منجر به تبديل يك مرد معمولي به يك مرد ايده آل مي‌شود؟

با به كار بردن راهكارهايي مي‌توانيد همسر خود را از يك مرد معمولي به يك مرد ايده آل تبديل كنيد. البته برخي از مردان، انعطاف كمتري در بهبود رفتار خود دارند و براي بهتر شدن، به كمك يك روانشناس متخصص نياز دارند. عده‌اي ديگر نيز با مشاهده رفتار همسر خود انعطاف نشان داده و به فرد ايده‌آلي براي همسرشان تبديل مي‌شوند. راهكارهايي كه خانم‌ها بايد به كار بگيرند عبارتند از:

– در مقابل كار خوبي كه همسرتان انجام مي‌دهد او را تشويق كنيد.

– در نزد ديگران همسرتان را سركوب نكنيد.

– او را با روش‌هاي مختلف خوشحال كنيد.

– با خشم و عصبانيت با او صحبت نكنيد.

– رفتار خوبي با خانواده‌اش داشته باشيد.

– به صحبت‌هاي همسرتان گوش دهيد.

– به علايق همسرتان احترام بگذاريد.

– به نيازهاي جنسي او اهميت دهيد.

– متعاقبا همسرتان را درك كنيد.

رعايت اين موارد در بيشتر اوقات منجر به رفتار بهتر مردان شده و در نهايت آن‌ها را بيشتر به خصوصيات مثبت مردان ايده آل نزديك مي‌كند. زندگي زناشويي يك ارتباط دو طرفه است پس اگر شما انتظار يك همسر ايده آل را داريد بايد خودتان هم ايده آل باشيد و بهترين محيط و شرايط را براي همسرتان فراهم كنيد.

 

سوالات متداول

_آيا امكان تغيير رفتار در مردان ايده آل وجود دارد؟

بله گاهي اوقات زنان با بد رفتاري‌هاي مداوم سبب تغيير رفتار همسرشان مي‌شوند. بنابراين بد خلقي‌هاي بي مورد زمينه ساز رفتارهاي ناپسند در مردان است.

_چقدر زمان براي شناخت مردان نياز است؟

تقريبا با ۶ ماه زمان مي‌توان به شناخت نسبي از طرف مقابل خود دست يافت. البته بهتر است در اين راه از يك روانشناس كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ويژگي هاي مرد ايده ال مي توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : مرد ايده آل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خصوصيات يك همسر ايده آل،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۲۲:۴۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ترك اعتياد به مواد توهم زا را مي‌توان يكي از سخت‌ترين انواع ترك اعتياد دانست چراكه اين مواد تأثير بسياري بر فرايندهاي مغزي و ادراك فرد مي‌گذارند. به همين خاطر استفاده از جلسات مشاوره و بازپروري در فرايند ترك اعتياد به مواد توهم زا ضروري به نظر مي‌رسد. مواد توهم زا شامل انواع مختلفي از جمله ال اس دي، كتامين و قرص اكس مي‌باشد. اعتياد به اين مواد باعث آسيب ديدن موقعيت اجتماعي، تحصيلي و شغلي فرد شده و حتي ارتباطات خانوادگي فرد را نيز تحت تأثير خود قرار مي‌دهد. به همين خاطر تلاش براي ترك اعتياد به مواد توهم زا اهميت بسياري دارد. در اين مطلب راجع به انواع مواد توهم زا و چگونگي عملكرد آن‌ها صحبت خواهيم كرد و سپس روش‌ها و مراحل مختلفي كه براي ترك اعتياد به اين گروه از مواد مخدر وجود دارد را با يكديگر بررسي مي‌كنيم.

منبع :

ترك اعتياد به مواد توهم زا

ترك اعتياد به مواد توهم زا با سريع ترين روش هاي درمان

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

مواد توهم زا و انواع آن

مواد توهم زا به گروهي از مواد مخدر گفته مي‌شود كه اگرچه وابستگي جسمي به همراه ندارند ولي باعث تغيير در شرايط ذهني و ادراكات فرد شده و احتمال بروز توهم را افزايش مي‌دهند. از معروف‌ترين انواع اين دسته از مواد مخدر مي‌توانيم به قرص اكس اشاره كنيم.

در ارتباط با دلايل استفاده از اين مواد بايد به اين نكته اشاره كنيم كه مواد توهم زا برخلاف ساير مواد اعتيادآور احساس لذت و سرخوشي را به همراه ندارند و تنها دليل تمايل فرد به مصرف آن‌ها تأثير قوي و خارق‌العاده‌اي است كه در ذهن فرد ايجاد مي‌كنند. براي مثال در ارتباط با مصرف ال‌اس‌دي گفته مي‌شود كه اين ماده باعث هم‌آميزي حواس مي‌شود به اين معنا كه فرد ممكن است آنچه را مي‌شنود ببيند و يا بالعكس. اين مواد باعث افزايش وضوح رنگ‌ها و هوشياري فرد مي‌شوند و همان‌طور كه گفته شد تجربه اين شرايط انگيزه‌اي براي فرد خواهد بود كه مجدداً از اين مواد استفاده كند. ازجمله انواع مواد توهم زا مي‌توان به ال‌اس‌دي، قرص اكس، فن سيكليدين و كتامين اشاره كرد.

نتايج تحقيقات نشان مي‌دهد كه بسياري از معتادين به مواد توهم زا نوجوانان و جوانان هستند و اين به آن معناست كه خانواده‌ها مي‌بايست توجه ويژه‌اي نسبت به ابتلاي فرزندانشان به اعتياد به اين مواد داشته باشند. شما مي‌توانيد با كمك گرفتن از مشاورين راه‌هاي پيشگيري از بروز اعتياد در فرزندانتان را شناسايي كرده و همچنين اطلاعات خود را راجع به انواع مواد توهم زا و نشانه‌هاي مصرف هريك از آن‌ها افزايش دهيد.

تماس با مشاور

آيا گل و حشيش جزء توهم زاها هستند؟

بايد گفت خير، اين دو ماده در دسته كانابيس ها قرار ميگيرند، اما به دليل آثار مشابهي كه با توهم زاها ايجاد مي‌كنند، روش هاي درماني آن ها نيز تشابه زيادي دارد. براي آشنايي با روش ترك ماري جوانا و ترك حشيش كليك كنيد.

 

ترك اعتياد به مواد توهم زا

يكي از نخستين سؤالاتي كه در ارتباط با ترك اعتياد به مواد توهم زا بايد به آن پاسخ دهيم اين است كه اگر اين مواد وابستگي جسمي ايجاد نمي‌كنند پس منظور از اعتياد و ترك آن چيست؟ براي پاسخ به اين سؤال بايد گفت كه برخلاف تصور عموم اعتياد به مواد مخدر صرفاً جنبه جسماني ندارد و وابستگي‌هاي رواني شايد به‌مراتب خطرناك‌تر و مشكل آفرين‌تر باشند. وابستگي رواني به اين معناست كه فرد در ذهن خود ميل شديدي به مصرف مجدد ماده مخدر احساس مي‌كند و وجود اين وسوسه عاملي براي شروع مصرف مجدد حتي پس از مراحل سم‌زدايي و پاك شدن بدن فرد خواهد بود. به همين خاطر است كه معمولاً توصيه مي‌شود در كنار درمان‌هاي فيزيولوژيكي براي ترك اعتياد به جلسات رواندرماني و بازپروري نيز مي‌بايست توجه شود.

علاوه بر اهميت رواندرماني در كاهش وسوسه و تمايل فرد براي ترك اعتياد، مواد توهم زا معمولاً باعث بروز آسيب‌ها و مشكلاتي در عملكرد طبيعي مغز شده و آسيب‌هاي روحي و رواني را به همراه دارند كه بررسي بروز آن‌ها و راه‌هاي بهبود يا جلوگيري از بروز آن‌ها بر عهده روانشناسان خواهد بود. براي شروع درمان و ترك اعتياد كليك كنيد.

روانشناسان براي ترك اعتياد به مواد توهم زا چه كاري انجام مي‌دهند

پس‌ از آنكه با معناي ترك اعتياد در ارتباط با مواد توهم زا آشنا شديد نوبت پاسخگويي به اين سؤال است كه اقدامات بازپروري يا روان‌شناختي در ارتباط با ترك اعتياد به توهم‌زاها چيست يا به عبارتي روانشناسان در اين زمينه چه كارهايي انجام مي‌دهند. ازجمله اقداماتي كه روانشناسان براي ترك اعتياد به اين قبيل مواد مخدر انجام مي‌دهند مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

 • برگزاري جلسات انگيزشي براي ايجاد انگيزه نسبت به ترك اعتياد و كمك به فرد براي نگه‌داشتن اين انگيزه در تمامي مراحل درماني
 • بررسي آسيب‌هاي موجود در كاركرد مغز فرد يا بيماري‌هاي روحي كه به دليل مصرف مواد توهم زا ايجاد مي‌شود و تلاش براي بهبود آن‌ها يا جلوگيري از پيشرفت
 • كمك به فرد براي شناسايي عواملي كه باعث بروز وسوسه مصرف مجدد در وي مي‌شوند و تلاش براي كنترل وسوسه در اين شرايط
 • علت‌يابي دلايل اعتياد فرد و كمك به وي براي از بين بردن ريشه‌هاي اعتياد
 • استفاده از جلسات خانواده‌درماني و كمك به بهبود روابط فرد با اعضاي خانواده و همچنين آموزش نكاتي كه اعضاي خانواده بايد آن‌ها را رعايت كنند.
 • برگزاري جلسات گروه‌درماني و كمك به فرد براي برقراري ارتباط با ساير افرادي كه شرايط و اهدافي مشترك با فرد دارند.

بي‌توجهي به ترك اعتياد به مواد توهم زا

با توجه به اينكه استفاده از مواد توهم زا آسيب يا وابستگي جسمي را به همراه ندارد بي‌توجهي به ترك اعتياد و ادامه استفاده از اين مواد چه عوارضي را به دنبال خواهد داشت؟

استفاده از مواد توهم زا در درجه اول باعث قطع ارتباط فرد با محيط مي‌شود و از اين طريق احتمال بروز آسيب‌هاي جسمي يا حتي مرگ را براي مصرف‌كننده به دنبال داشته باشد. براي مثال بارها ديده شده كه فرد خود را از ارتفاعي به پايين مي‌اندازد و يا از ماشين در حال حركت پياده مي‌شود و مشكلات جسمي بسياري براي وي پيش خواهد آمد. توجه داشته باشيد كه در اكثر اين موارد فرد به‌قصد آسيب زدن به خود يا خودكشي اين رفتار را انجام نمي‌دهد بلكه آن‌ها تحت تأثير مواد توهم زا ممكن است حركت ماشين و يا ميزان ارتفاع نقطه‌اي كه در آن قرار دارند را به‌درستي درك نكنند. همان‌طور كه گفته شد توهم مي‌تواند به‌صورت عدم ادراك واقعيت‌هاي موجود در محيط نيز بروز پيدا كند.

علاوه بر خطرات جسماني كه به دنبال مصرف مواد توهم زا ممكن است براي فرد پيش بيايد استفاده از اين مواد معمولاً عوارض ناخوشايندي را در عملكرد طبيعي مغز فرد به دنبال خواهد داشت كه مي‌تواند براي مدتي طولاني يا حتي به‌صورت دائم باقي مانده و مشكلاتي را براي فرد به همراه داشته باشد. در كنار تمامي اين مسائل اعتياد باعث آسيب ديدن موقعيت اجتماعي، تحصيلي و شغلي فرد شده و حتي ارتباطات خانوادگي فرد را نيز تحت تأثير خود قرار مي‌دهد. به همين خاطر تلاش براي ترك اعتياد به مواد توهم زا اهميت بسياري دارد.

سؤالات متداول

1. آيا اعتياد به مواد توهم زا نشانه جسمي دارد؟

استفاده از اين مواد وابستگي جسمي به همراه ندارد و به همين خاطر به دنبال عدم استفاده نيز نشانه‌هاي جسماني بروز پيدا نمي‌كنند. مواد توهم زا صرفاً يك وابستگي و كشش براي مصرف مجدد در ذهن فرد ايجاد مي‌كنند.

2. براي ترك اعتياد به مواد توهم زا بايد چه كرد؟

با توجه به اينكه اعتياد به اين مواد صرفاً جنبه رواني دارد براي ترك اعتياد نيز بهتر است از يك متخصص روانشناسي كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد از طريق شماره _ با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

منبع : ترك اعتياد به مواد توهم زا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۵۵:۰۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد خيانت عاطفي به چه معناست؟ بعضي از افراد تصور مي‌كنند منظور از خيانت، تنها خيانت جنسي است ولي اين تصور درستي نيست چرا كه خيانت انواع مختلفي دارد و يكي از آن‌ها كه متاسفانه در سال‌هاي اخير بسيار زياد شده است، خيانت از نوع عاطفي مي‌باشد. در اين نوع خيانت، فرد متاهل شروع به ارتباط با شخص سومي كرده و در صدد جبران كمبود محبت خود، رفع تنهايي و… بر مي‌آيد. در واقع علل مختلفي سبب گرايش به اين ناهنجاري مي‌شود كه با شناخت آن‌ها مي‌توانيد از اين نوع خيانت پيشگيري كرده و پايه‌هاي خانواده خود را محكم سازيد.

منبع : 

خيانت عاطفي و احساسي

خيانت فقط همبستر شدن نيست

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

مفهوم خيانت

هنگامي كه شخصي، چه زن و چه مرد با وجود همسر اقدام به برقراري رابطه با شخص سومي مي‌كند، خيانت اتفاق مي‌افتد كه متاسفانه موجبات از بين رفتن و گسستن پيوند زناشويي را فراهم مي‌كند. اين ناهنجاري سه نوع مختلف دارد كه عبارتند از خيانت جنسي، عاطفي، جنسي_عاطفي. در ادامه مطلب به بررسي خيانت احساسي و عاطفي مي‌پردازيم. براي آشنايي بيشتر با انواع خيانت كليك كنيد.

 

خيانت عاطفي و احساسي

در اين نوع خيانت، شخص متاهل به شخص ديگري كه از جنس مخالف خود علاقمند شده و تمايل دارد كه مرتب با او صحبت كند. البته اين خيانت صرفا به خاطر عشق ورزيدن به فردي غير از همسر صورت نمي‌گيرد. برخي افراد از روي تنهايي يا به خاطر كمبود محبت يا هر علت ديگري به همسرشان خيانت كرده و با برقراري ارتباط كلامي و احساسي با نفر سوم سعي در جبران اين خلا و كمبودهايشان دارند.

 

بيشتر بخوانيد : روابط فرازناشويي | علل و آسيب هاي رابطه فرازناشويي

 

تماس با مشاور

چه مسائلي باعث خيانت عاطفي و احساسي مي شوند؟

1. كمبود محبت شديد و محبت نديدن از سوي همسر

2. ناراضي بودن از زندگي با همسر خود

3. ناديده گرفتن و بي توجهي از طرف همسر

4. تحقير فرد از سوي همسرش نزد ديگران

5. توهين‌ها و سرزنش‌هاي مداوم از جانب همسر

6. تكراري شدن زندگي زناشويي

7. تعلق خاطر به فرد ديگر

8. انتقام گرفتن از همسر

9. پشيماني از ازدواج و…

 

علائم خيانت عاطفي و احساسي

تغيير رفتار بدون هيچ دليل مشخصي و بي توجهي و عدم استقبال از رابطه جنسي از بارزترين نشانه‌هاي اين نوع خيانت است. زن يا مردي كه با شخص سومي از نظر عاطفي ارتباط برقرار مي‌كند تمايل كمتري به صحبت و عشق ورزيدن به همسرش دارد. البته اين نشانه‌ها به معناي خيانت صد در صدي اينگونه افراد نيست و امكان دارد فردي به دليل دلخوري از همسرش اين نشانه‌ها را داشته باشد.

ضمن اينكه برخي افراد به دليل اينكه همسرشان به آن‌ها شك نكند هيچ گونه تغيير رفتاري ندارند و حتي برخوردشان هم بهتر مي‌شود. بنابراين مسئله خيانت پيچيده است و نبايد از روي حدس و گمان به همسرتان تهمت بزنيد چرا كه روابط زناشويي‌تان را به شدت تخريب كرده و حتي باعث نابودي زندگي شما مي‌شود. به همين خاطر پس از اطمينان و صحبت با مشاور متخصص در اين حوزه، اقدامات لازم را انجام دهيد.

 

راهكارهايي براي پيشگيري از خيانت عاطفي

براي پيشگيري از اين خيانت راهكارهايي وجود دارد كه به شرح زير هستند:

1. محبت كردن به همسر

در خيانتي مانند خيانت احساسي و عاطفي، فرد معمولا از كمبود محبت رنج مي‌برد و تنها به دنبال محبت ديدن است. بنابراين اگر محبت كردن را بياموزيد و يك محيط پر از عشق و آرامش براي همسرتان فراهم كنيد، تا حد زيادي از بروز اين ناهنجاري جلوگيري مي‌شود.

2. انتخاب همسر مناسب

برخي از زنان و مردان هم پس از ازدواج به دنبال عشق قديمي خود مي‌روند كه براي اين مورد هر چقدر افراد به همسر خود محبت كنند، باز هم ممكن است به نتيجه‌اي نرسند. بنابراين دقت در انتخاب همسر، يكي از بهترين راهكارها براي پيشگيري از اين خيانت عاطفي مي‌باشد.

3. درك همسر و ايجاد رابطه سالم

درست است كه خيانت به هر دليلي كار اشتباهي است ولي متاسفانه فرد مقابل و خيانت ديده هم گاها در بروز اين ناهنجاري مقصر است. برخي از زوجين با بدرفتاري‌ها و بدخلقي‌هاي هميشگي و عدم درك همسرشان در مواقع مختلف و از همه مهم ناديده گرفتن و بي توجهي مالي و عاطفي به همسرشان زمينه ساز خيانت عاطفي و حتي جنسي مي‌شوند. پس براي اينكه با اين ناهنجاري روبرو نشويد، بايد خود را اصلاح كرده و به حقوق اوليه همسرتان احترام بگذاريد.

 

سوالات متداول

_خيانت عاطفي بيشتر توسط مردان اتفاق مي افتد يا زنان؟

در اين خيانت نمي‌توان جنسيت خاصي را مشخص كرد. هم زنان و هم مردان ممكن است به اين خيانت دست بزنند.

_آيا در خيانت عاطفي رابطه جنسي هم صورت مي گيرد؟

خير خيانت عاطفي صرفا كلامي و با بيان صحبت‌هاي احساسي و محبت آميز همراه است. در صورت مواجه شدن با چنين مساله اي توصيه ميكنيم قبل از هر اقدامي مشاوره خيانت دريافت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خيانت مي توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : خيانت عاطفي و احساسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خيانت عاطفي و احساسي،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۵۳:۰۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد رابطه پيش از ازدواج چه مزايا و معايبي دارد؟ رابطه پيش از ازدواج يك رابطه ميان فردي است كه در صورت حفظ حد و حدودها به افراد كمك مي‌كند تا به شناخت نسبي از يكديگر برسند و ازدواج موفقي داشته باشند. اما در غير اين صورت رابطه عاطفي و رابطه جنسي قبل ازدواج منجر به مشكلات متعددي در زندگي مشترك مي‌شود. با اطلاع از مزايا و معايب رابطه قبل ازدواج مي‌توانيد با آگاهي بيشتري در اين مسير گام برداريد و بهترين تصميم را اتخاذ كنيد. ضمن اينكه مشاوره روانشناسي نيز به شما كمك مي‌كند تا رابطه قبل ازدواج خود را طبق اصول پيش ببريد. براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

منبع : 

رابطه قبل ازدواج

روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد

 

مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو خدمات 

 

مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

 

مشاوره تلفني - مشاوره تلفني خانواده - مشاوره تلفني ازدواج - مشاوره تلفني خيانت - مشاوره تلفني كودك - مشاوره تلفني جنسي - مشاوره تلفني ترك اعتياد - مشاوره شغلي تلفني - مشاوره تلفني تحصيلي - مشاوره حضوري - مشاوره خانواده - مشاوره ازدواج - مشاوره خيانت - مشاوره كودك - مشاوره جنسي - مشاوره ترك اعتياد - مشاوره شغليمشاوره تحصيلي

از جمله مهمترين موضوعاتي كه شما بايد بر روي آن ها 

ترك ترياك - ترك متادون - ماده مخدر گل - ترك ترامادول - تربيت كودك - تست اعتياد - ترك اعتياد - درمان استرس - درمان اضطراب - درمان افسردگي - علائم افسردگي - روانشناسي كودك - ملاك انتخاب همسر 

 

 

 

رابطه قبل ازدواج و تاثير آن بر ازدواج

دختر و پسري كه قبل از ازدواج يك رابطه عاشقانه با شخص ديگر را تجربه كرده‌اند و به دلايلي نتوانستند باهم ازدواج كنند، وارد يك رابطه پايدار به اسم ازدواج مي‌شوند. براي چنين فردي چند نكته وجود دارد، اول اينكه رابطه قبلي را تمام شده بداند وبه همسرش عشق بورزد و زندگي عاشقانه‌اي را با اوبسازد. در اين صورت در طول زندگي مشتركش اختلالي ايجاد نخواهد شد.

اما اگر فرد با اينكه ازدواج كرده ولي همچنان به رابطه قبل از ازدواج خود فكر كند و در تمام لحظات عاشقانه با همسرش فرد موردنظر را جايگزين نمايد، در صورت ادامه يافتن در زندگي مشتركش، مشكلاتي ايجاد خواهد شد چراكه اين يك نوع خيانت فكري به همسر است. نوع سوم كه بدترين نوع آن است، هركدام از طرفين با شخص ديگري ازدواج كرده‌اند ولي همچنان به روابط پنهاني خود ادامه مي‌دهند. در اين نوع روابط اغلب درگيري‌هاي خانوادگي و پرونده‌هاي جنايي شكل مي‌گيرد.

 

بيشتر بخوانيد : شناخت قبل ازدواج با چه راه هايي مناسب است؟ 

 

تماس با مشاور

رابطه قبل ازدواج از ديد روانشناسان

از ديد روانشناسان، رابطه پيش از ازدواج دوره‌اي است براي شناخت طرفين نسبت به يكديگر، نه دوره‌اي كه طرفين به رفع نيازهاي جنسي يكديگر بپردازند. انجام رابطه جنسي پيش از ازدواج، نامزدي يا عقد باعث مي‌شود تا طرفين كمتر متوجه اختلافات و مشكلات يكديگر شوند و تمركزشان بيشتر به سوي لذت‌هاي رابطه جنسي كشيده شود.

 

ديدگاه خانواده و جامعه بر روابط قبل از ازدواج

نياز‌هاي زندگي امروز، تغييرات سريع اجتماعي و فرهنگي، تغيير در ساختار خانواده، شبكه گسترده و پيچيده از ارتباطات انساني و تنوع آن‌ها و گستردگي و هجوم منابع اطلاعاتي انسان را با چالش‌ها، استرس‌ها و فشار‌هاي زيادي روبرو كرده‌ است كه مقابله با آن‌ها نيازمند توانمندي‌هاي رواني و اجتماعي مي‌باشد. فقدان مهارت‌ها و توانايي‌هاي عاطفي، رواني و اجتماعي افراد را در مواجهه با مسائل و مشكلات آسيب‌پذيز كرده و آن‌ها را در معرض انواع اختلالات رواني، اجتماعي و رفتاري قرار مي‌دهد.

همانطور كه گفته شد در جامعه امروز اغلب دخترها و پسرها يك نوع رابطه آزاد را تجربه مي‌كنند كه البته حد و ‌حدود آن در افراد مختلف فرق مي‌كند. بيشتر كساني كه در سن ازدواج هستند افراد زيادي را ملاقات كرده‌اند و در اين ملاقات‌ها ممكن است احساس عاطفي شكل بگيرد و به دلايلي به سرانجام نرسد و باعث آسيب‌هاي روحي، رواني و اجتماعي در زندگي‌شان شود كه اين موضوع براي خانواده‌ها و جامعه نگران كننده است.

اغلب خانواده‌ها به خصوص آن‌هايي كه صاحب دختر هستند انتظار دارند كه دخترشان در زندگي زناشويي‌اش موفق باشد. به همين دليل اكثر خانواده‌ها معتقدند كه در هر نوع رابطه‌اي بايد رعايت شأن و موازين اخلاقي را بجا آورد. نسل جوان هم انتظار دارد كه جامعه نيازهاي آن‌ها را برآورده سازد و در مقابل جامعه هم از نسل جوان چنين انتظاري را دارد. خانواده‌ها نيز انتظار دارند كه جوانان‌شان در امنيت و سلامت باشند.

 

مزايا و معايب رابطه قبل از ازدواج

رابطه پيش از ازدواج هميشه به نتايج منفي ختم نمي‌شود. چارچوبي كه دختر و پسر در آن رفت و آمد مي‌كنند اگر تحت نظارت خانواده باشد، مي‌تواند از وجود اشتباهات در رابطه پيش از ازدواج جلوگيري كند. در اين صورت ارتباط پيش از ازدواج مي‌تواند منافع زيادي براي دختر و پسر داشته باشد. امروزه جوانان براي شناخت يكديگر روش‌هاي سنتي را كافي نمي‌دانند. به همين دليل به داشتن رابطه پيش از ازدواج سوق پيدا مي‌كنند. يك رابطه سالم نيازمند شناخت كافي از يكديگر مي‌باشد. مراكز مشاوره روانشناسي به افراد كمك مي‌كنند كه شناخت كافي از يكديگر را براي ازدواج به دست آورند.

اما نكته مهم اين است كه از همان ابتداي ازدواج افراد پنهان‌كاري نكنند زيرا يك نوع خيانت به خود وهمسر در آينده محسوب مي‌شود و بعد از ازدواج زندگي زناشويي را به خطر مي‌اندازد. آشنايي با افراد مختلف كمك مي‌كند تا درباره افراد مختلفي كه در جامعه وجود دارند اطلاعات كسب كنيد. آگاهي هرچه بيشتر از اين تفاوت‌ها باعث مي‌شود تا افراد خود را بهتر بشناسند. هرچند كه روانشناسان معتقدند كه آشنايي پيش از ازدواج صرفا براي داشتن يك ازدواج موفق كافي نيست بلكه نيازمند يك يك برنامه آموزشي درباره زندگي زناشويي است.

 

سوالات متداول

_رابطه پيش از ازدواج چه فايده‌اي براي دختر و پسر دارد؟

اگر رابطه پيش از ازدواج در چارچوب خاصي باشد كه باعث آسيب‌ به دختر و پسر نشود و تحت نظارت خانواده‌ها رفت و آمد كنند، بسيار مفيد بوده و به شناخت هرچه بيشتر و بهتر آن‌ها كمك مي‌كند.

_تفاوت رابطه جنسي پيش از ازدواج و بعد از ازدواج چيست؟ 

در رابطه جنسي بعد از ازدواج تعهد، مسئوليت ‌پذيري و توام بخشيدن به زندگي وجود دارد و هدف پيش بردن زندگي مشترك است درحالي كه در رابطه جنسي قبل از ازدواج هدف بيشتر ارضاي جنسي، كنجكاوي و هوس‌بازي است. تعهد و مسئوليت ‌پذيري وجود ندارد و صرفاً اين كار با جنبه سرگرمي و لذت بردن انجام مي‌شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رابطه پيش از ازدواج مي‌توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : رابطه قبل ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: رابطه قبل ازدواج،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۵۱:۱۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر