مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

آيا ازدواج با مرد سن بالا مي‌تواند ازدواج موفقي باشد؟ امروزه بسيار ديده مي‌شود كه دختران بيش از پيش به ازدواج با مردان سن بالا علاقه نشان مي‌دهند. اين مساله دلايل مختلفي دارد كه از آن‌ها مي‌توان به مشكلات مالي و اجتماعي پسران جوان براي ازدواج اشاره كرد. تفاوت سني دقيقي را نمي‌توان براي ازدواج مشخص كرد اما به هرحال فاصله سني بسيار زياد مي‌تواند چالش‌هايي را براي زوجين به همراه داشته باشد. با آگاهي از مزايا و معياب ازدواج با مرد سن بالا مي‌توانيد با آگاهي بيشتري در اين زمينه تصميم بگيريد. مشاوره قبل ازدواج مي‌تواند براي شما بسيار مفيد باشد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره ازدواج كليك كنيد. 

 

 

منبع : ازدواج با مرد سن بالا

 

 

نكات مهم در ازدواج با مرد سن بالا

دختراني كه اين تصميم را دارند بايد حتما ويژگي‌هاي مختلفي از جمله تفاوت سطح بلوغ عاطفي، وجود فرزند يا زن سابق مرد سن بالا، وضعيت مالي، هدف او از ازدواج يا ديدگاهش نسبت به اين مسئله را مد نظر قرار داده و پيش از ورود به زندگي مشترك، اين موارد را بررسي و تحليل قرار دهند و چنانچه در اين مورد به مشكل يا ناسازگاري برخورد كردند، با مراجعه به مشاور و استفاده از راهنمايي‌ها و توصيه‌هاي وي تصميم به اين اقدام بگيرند.

اگر دختران بخواهند با بي توجهي به اين عوامل و با چشماني بسته قدم در چنين رابطه‌اي بگذارند، ممكن است در آينده با پشيماني بزرگي در زندگي خود روبرو شده و با خود بگويند كه اگر مي‌توانستند به عقب برگردند هرگز چنين انتخابي را انجام نمي‌دادند. پس لازم است كه حتما مواردي كه در ادامه به بحث خواهيم گذاشت را مورد توجه قرار دهند. براي كسب اطلاعات در زمينه ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

 

تماس با مشاور

چه عواملي باعث ايجاد تمايل در دختران به ازدواج با مردان سن بالا مي‌شود؟

علت‌هاي مختلفي براي گرفتن تصميم ازدواج با مرد سن بالا در ميان دختران وجود دارد كه در ادامه قصد داريم به مهم‌ترين و رايج‌ترين آن‌ها اشاره كنيم. اگر چه عمده علل ازدواج دختران با مردان سن بالا عوامل زير مي‌باشد، اما مواردي هم ديده شده كه اين رابطه صرفا بر پايه علاقه و با شناخت و احترام متقابل شكل گرفته و هيچ عامل ديگري دو طرف را به قرار گرفتن در چنين رابطه‌اي سوق نداده است.

دلايل مختلف دختران براي ازدواج با مردان سن بالا

_حمايت و پشتيباني ناكافي و ناقص خانواده از دختران
_نداشتن مكاني امن و سرپناهي مطمئن براي زندگي
_محروميت از داشتن پدر در خانواده
_بي توجهي و اهميت ندادن پدر خانواده به فرزندان دختر و پشتيباني نكردن از آن‌ها
_عدم موفقيت در برقراري رابطه با مردان هم سن و سال يا با اختلاف سني كم
_زندگي كردن در خانواده‌هايي با طبقه اجتماعي پايين
_نگاه كردن به ازدواج به عنوان راهي براي رهايي يافتن از خانواده
_خود كم بيني و نداشتن اعتماد به نفس كافي در دختران
_ضربه خوردن و شكست در روابط پيشين با پسران كم سن و سال
_ازدواج كردن به قصد انتقام گرفتن از شركاي پيشين، اطرافيان يا همسر سابق
_موقعيت اجتماعي و وضعيت مالي خوب مرد مسن

 

بيشتر بخوانيد : سن ازدواج | بهترين سن ازدواج از نظر روانشناسي

 

مزاياي ازدواج با مرد سن بالا

ازدواج با مردان سن بالا مزايايي براي دختران به همراه دارد كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

1. توانايي حل مشكلات

مردان سن بالا به دليل تجربه‌ بيشتر خود در حل مشكلات پيش آمده در زندگي مهارت خوبي دارند. اين افراد كمتر تحت تاثير احساسات هستند و سعي مي‌كنند با منطق نسبت به حل مسائل اقدام كنند و اينگونه زنان مي‌توانند در زندگي آرامش خاطر بيشتري داشته باشند.

2. امنيت مالي

امنيت مالي از عمده دلايل تمايل دختران جوان به ازدواج با مرد سن بالاست. مردان سن بالا به يك ثبات مالي رسيده‌اند و مي‌توانند امنيت مالي و رفاه اقتصادي را براي همسر و فرزندان خود تامين نمايند. در واقع مي‌توان گفت كه ازدواج با اين مردان دغدغه‌هاي مالي را به همراه نخواهد داشت.

3. قدردان و خانواده دوست

مردان سن بالا به دليل تجربه‌هاي تلخ و شيريني كه در گذشته داشته‌اند، راه‌هاي ارتباط با خانواده و ايجاد يك محيط گرم و صميمي‌در خانواده را بلدند. آن‌ها معمولا قدر همسر خود را مي‌دانند و سعي مي‌كنند زندگي معقول و بي تنشي را براي او فراهم نمايند و نياز‌هاي همسر و فرزندان براي آن‌ها اهميت دارد.

4. شخصيت آن‌ها شكل گرفته است

مردان سن بالا از ثبات شخصيتي برخوردار هستند و چالش‌هايي كه در زندگي با يك مرد جوان ممكن است به وجود بيايد در زندگي با مرد سن بالا وجود ندارد. شخصيت اين افراد شكل گرفته و ازدواج و زندگي با آن‌ها امنيت بيشتري را نصيب زن خواهد كرد. آن‌ها مسير درست زندگي را مي‌دانند و مشكلات كمتري را در مقايسه با جوانان دارند.

5. كاهش نگراني‌هاي ازدواج

به دليل مشكلات متعددي كه در سر راه جوانان امروزي وجود دارد امكان ازدواج براي آن‌ها كمتر است. اين مشكلات عمدتا مسئله بي پولي و بيكاري ونداشتن مسكن است و همين امر سبب شده اكثر پسران جوان تن به ازدواج ندهند و اين گونه دختران زمان خود را براي ازدواج از دست خواهند داد. در اين شرايط ازدواج با يك مرد سن بالا كه از لحاظ مالي و شغلي و شرايط اجتماعي به ثبات رسيده مي‌تواند گزينه خوبي باشد.

 

بيشتر بخوانيد : اختلاف سني زياد در ازدواج | تاثير اختلاف سني 15 ، 20 يا 30 سال در ازدواج

 

موارد مورد انتظار در ازدواج با يك مرد سن بالا

اگر شكاف سني عميقي بين زن و شوهر وجود داشته باشد، مي‌تواند منجر به تفاوت‌هاي فراواني در سلايق آن‌ها، ديدگاهشان نسبت به زندگي و مسائل مختلف آن، فعاليت‌ها و موارد مورد علاقه هر دو و ساير خصوصياتشان شود. حتي ممكن است همسري كه سن بالاتري دارد از همراهي با شريك خود در تفريحات و انواع فعاليت‌ها امتناع كرده كه اين امر هم ممكن است به دليل سطح پايين انرژي و انگيزه در مرد سن بالا باشد.

مرداني كه سن بالاتري دارند اغلب از نظر تمايلات و توانايي‌هاي جنسي با يك دختر جوان متفاوت بوده و ممكن است نتوانند تمام نيازها و درخواست‌هاي او از يك رابطه جنسي سالم و دو طرفه را برطرف كنند. اين مردان عموما مشكلات بيشتري را در زندگي پشت سر گذاشته و از تجربه‌هاي بيشتري نسبت به يك دختر جوان برخوردارند، به همين دليل در بيشتر مواقع ترجيح مي‌دهند كه خودشان تصميم‌هاي بزرگ و مهم زندگي را گرفته و كنترل امور را به دست بگيرند. تكامل و بلوغ فكري در مردان مسن و تفاوت در ديد آن‌ها نسبت به وقايع هم مي‌تواند عاملي باشد كه باعث شود روابط دو طرف رو به سردي و يكنواختي رود.

 

مواردي كه بايد در ازدواج با يك مرد سن بالا مد نظر قرار گيرند

اين روزها نگاه اكثر افراد جامعه به ازدواج يك دختر جوان با مردي مسن، يك نگاه منتقدانه و منفي است كه اغلب اين گونه ازدواج‌ها را نفي مي‌كند. اما با اين حال زوجي كه چنين شرايطي را دارند بايد حتما قبل از ازدواج موارد زير را در نظر بگيرند تا بتوانند پايه‌هاي زندگي خود را هر چه محكم‌تر بنا نهند.

1. حتما مشاوره پيش از ازدواج را در اولويت قرار دهيد

سعي كنيد با مراجعه به يك مشاور، پيش از تصميم به ازدواج از راهنمايي‌هاي او جهت شناخت ميزان تطابق با شريك‌تان در زمينه‌هاي مختلف فكري، فرهنگي، اولويت‌ها، ارزش‌ها و اهداف يكديگر از ازدواج آگاهي پيدا كرده و با بينش و بصيرت لازم در اين راه قدم بگذاريد. اگر دلايل شما براي ازدواج با يك مرد مسن صرفا جهت گريختن از مشكلات و مسائل زندگي باشد، يك مشاور خوب شما را جهت يافتن راه‌هايي براي حل اين مشكلات ياري خواهد كرد.

2. زندگي همسرتان را بررسي كنيد

ممكن است مردي كه قصد ازدواج با او را داريد قبلا دست به ازدواج زده و هم اكنون صاحب فرزنداني از همسر سابق خود باشد. اگر چنين باشد لازم است ببينيد كه آيا مي‌توانيد خود را با اين قضايا تطابق دهيد و رفت و آمد يا حتي زندگي با فرزندان او را تحمل كنيد يا اين كاري خارج از توانايي‌هاي شماست.

3. ديدگاه اطرافيان و ساير افراد جامعه به خود و همسر آينده‎تان را ارزيابي كنيد

درست است كه انسان بايد مطابق ميل و خواسته خود و نه ديگران زندگي كند اما بايد به اين مساله توجه داشته باشيد كه خواه ناخواه در جامعه و ميان افرادي زندگي مي‌كنيد كه مجبور به تعامل و رفت و آمد با آن‌ها هستيد. به همين دليل بايد بررسي كنيد كه تبعات ازدواج با يك فرد مسن تا چه ميزان بر افكار و نظرات بقيه تاثير گذار بوده و آيا قادر به تحمل بار حاصل از اين ديدگاه‌ها و باورهاي سايرين در طول زندگي مشترك خود خواهيد بود يا خير.

4. ميزان تمايل دو طرف به بچه‌دار شدن را مشخص كنيد

مردان مسني كه پيش از اين صاحب فرزند شده‌اند ممكن است ديگر تمايلي به فرزندآوري نداشته باشند در حالي كه دختر جوان بخواهد اين تجربه را در زندگي مشترك خود با همسرش داشته باشد. لازم است كه حتما اين موارد را پيش از ازدواج با شريك زندگيتان در ميان گذاشته و در صورت داشتن نظراتي متناقض و ناسازگار با يكديگر، از راهنمايي‌ها و توصيه‌هاي يك مشاور استفاده كنيد.

 

پژوهشي در رابطه با سن ازدواج

به دنبال تحقيق و مطالعات انجام گرفته توسط مريم ولدخاني، عبد الباسط محمود پور و همكاران در سال 1395 در مورد تاثير سن ازدواج بر الگوهاي همسر گزيني و تفاوت سني زوجين بر كيفيت زندگي زناشويي زنان، نشان داده شد كه تفاوت سني (بزرگ‌تر بودن زن، كوچك‌تر بودن زن و هم سن بودن آن‌ها) تأثيري بر كيفيت زندگي زناشويي ندارد. از آنجايي كه دختران زودتر از پسران به بلوغ جسمي ‌مي‌رسند و به تبع آن جامعه از آن‌ها انتظار رفتار‌هاي بزرگ سالانه بيشتري دارد، اين امر موجب شده كه آن‌ها فراتر از سن تقويمي‌شان به رشد شناختي برسند. به همين دليل واضح است كه اين مساله موجب مي‌شود تفاوت سني تأثير كم رنگ‌تري بر ميزان كيفيت زناشويي بگذارد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : ازدواج با مرد سن بالا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ازدواج با مرد سن بالا،
موضوع:
[ ۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۰۵:۰۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا خيال پردازي جنسي براي انسان ضرر دارد؟ خواسته‌هاي جنسي فرد كه در ضمير ناخودآگاه وي شكل مي‌گيرد، باعث مي‌شود شخص يك رابطه جنسي رويايي و لذت بخش را تصور نمايد كه به آن خيال پردازي جنسي گفته مي‌شود. اين خيال پردازي بستگي زيادي به ميزان شهوت افراد دارد. فردي كه شهوت زيادي داشته باشد، تخيل جنسي قوي‌تري داشته و به همان نسبت شخص با شهوت جنسي كمتر ميزان تصورات جنسي كمتري دارد. خيال پردازي جنسي تا حدودي مي‌تواند به روابط جنسي زوجين كمك كند اما اگر حالت افراطي به خود بگيرد، مشكلات زيادي را به همراه خواهد داشت. با آگاهي از دلايل و عوارض خيال پردازي‌هاي جنسي و كمك گرفتن از روانشناس مي‌توانيد اين مساله را برطرف سازيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

 

 

منبع :  خيال پردازي جنسي

 

 

 

علت خيال پردازي جنسي

در جهت علت يابي اين نوع خيال پردازي مي‌توان علل متعددي را دخيل دانست. گاهي شخص مجرد احساس شهوت زياد داشته و به دليل عدم حضور همسر و تنها بودن به خيال پردازي جنسي مي‌پردازد. در حقيقت وي در عالم رويا خود را با شخص ديگري هم بستر ديده و ارتباط جنسي برقرار مي‌كند و در نتيجه با اين خيال پردازي به آرامش مي‌رسد. اين در حاليست كه برخي ديگر از افراد اگر چه متاهل بوده‌اند و رابطه جنسي را به صورت واقعي انجام مي‌دهند، اما باز هم به خيال پردازي جنسي مي‌پردازند. علت اين امر را مي‌توان به كمبودهاي زن و شوهر در حين برقراري رابطه جنسي مرتبط دانست.

زن و مرد هر كدام نسبت به رابطه جنسي كه يكي از اركان مهم و تثبيت كننده روابط زناشويي است، ديدگاه ويژه‌اي دارند و علاقه‌مندند كه رفتارهاي خاصي را در حين رابطه جنسي تجربه كنند. اما به دليل اينكه اين رفتارهاي لذت بخش توسط همسرشان انجام نمي‌شود، به خيال پردازي جنسي پرداخته و در عالم رويا، خود را در حين رابطه جنسي با شرايط دلخواه تصور مي‌كنند. به اين ترتيب آرامش واقعي را به صورت فرضي تجربه مي‌نمايند.

 

تماس با مشاور

عوارض خيال پردازي جنسي

خيال پردازي جنسي نيز مانند هر موضوع ديگري در حد نرمال و طبيعي مي‌تواند لذتي به همراه داشته باشد، اما اگر از حد طبيعي خود فراتر رود موجب مشكلاتي خواهد شد. چنانچه مرد يا زن دچار خيال پردازي‌هاي جنسي افراط گونه قرار بگيرند، ممكن است انواع و اقسام روابط را تصور كنند و خود را در شرايط بسيار نامطلوب تجسم نمايند كه به شكلي تاسف بار به ارضاء جنسي دست مي‌يابند.

يكي از اين اشكال خيال پردازي‌هاي جنسي، برقراري رابطه جنسي با هم جنس خود مي‌باشد. اگر زن و مرد در خيال پردازي‌هاي جنسي خود به ارتباط با هم جنس تمايل يابند، جز به اين امر ارضاء نمي‌شوند و به تدريج در واقعيت نيز به دنبال چنين رابطه‌هايي خواهند بود. همچنين گاهي خيال پردازي‌هاي جنسي منشا خيانت‌هاي حقيقي شده و زمينه را براي خيانت زوجين به يكديگر فراهم مي‌آورند. زن و مردي كه از ارتباط جنسي با همسر خود ناراضي هستند و كمبودهايي را احساس مي‌كنند، در عالم خيال خود را در حين رابطه جنسي با شخصي غير از همسر خويش مي‌يابند كه به آن‌ها لذت زيادي مي‌دهند. بنابراين در عالم واقعيت نيز اقدام به چنين رابطه‌هايي مي‌نمايند.

 

تاثير خيال پردازي جنسي بر روابط زناشويي

با در نظر گرفتن اينكه رابطه جنسي سبب نزديك شدن بيشتر زن و شوهر به هم ديگر مي‌شود، بايد گفت هر چقدر اين رابطه زيباتر صورت گيرد و احساس لذت بيشتري فراهم آورد، ميزان رضايتمندي زن و مرد از رابطه جنسي نيز افزايش خواهد يافت كه به دنبال آن راوبط گرم و صميمانه در بين آنها شكل مي‌گيرد.

حال اگر زن و مرد خواسته‌اي دارند و در عالم خيال رابطه جنسي خاصي را تجسم مي‌كنند كه به آن‌ها آرامش و لذت بيشتري مي‌دهد، مي‌توانند با همديگر به گفتگو بنشينند و درباره خواسته‌هاي خود صحبت كنند. به اين ترتيب خيال پردازي‌هاي جنسي باعث لذت بخش‌تر شدن رابطه جنسي خواهد شد. اما در عين اين تاثير مثبت مي‌تواند تاثيرات منفي و خطرناكي را برجاي بگذارد كه در نتيجه به جدايي و طلاق ختم شود. زن يا مرد ممكن است متاثر از فضاي مجازي و تبليغات، خيال پردازي جنسي خاصي داشته باشند و رابطه جنسي ويژه‌اي را تجسم نمايند. چنانچه همسر قادر به انجام چنين رابطه‌هايي در عالم واقعيت نباشد، ممكن است طلاق عاطفي و به دنبال آن جدايي اتفاق بيفتد.

 

كنترل خيال پردازي جنسي 

به روش‌هاي زير مي‌توان خيال پردازي‌هاي جنسي را كنترل كرد:

1. افزايش آگاهي

شخص بايد نسب به خيال پردازي‌هاي جنسي افراط گونه خود و عواقب تلخي كه مي‌تواند به دنبال داشته باشد آگاهي كسب نموده و اين تشخيص را بدهد كه آيا اين روابط جنسي خيال پردازانه طبيعي هستند يا يك سري توهمات ناشي از ماهواره و فضاي مجازي مي‌باشند. با افزايش آگاهي خود مي‌توان نقش خيال پردازي‌هاي جنسي را كم رنگ‌تر نمود.

2. فعاليت و سرگرمي بيشتر

هر چقدر فرد زمان فراغت بيشتري داشته باشد به همان نسبت بيشتر در خيال پردازي‌هاي جنسي خود غرق مي‌شود. پس بهتر است خود را با انجام كارهاي مفيد سرگرم نمايد و فعاليت‌هاي بيشتري انجام دهد.

3. مراجعه به مشاور و روانشناس

در صورتي كه شخص غرق در خيال پردازي‌هاي جنسي شود تا حدي كه زندگي وي تحت الشعاع قرار بگيرد و دچار مشكلات روان پريشي شود، بايد به روانشناس متخصص مراجعه كرده و آموزش‌هاي لازم براي خاموش كردن اين خيال پردازي را فرا بگيرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

آيا خيال پردازي جنسي ضرر دارد؟

تصورات جنسي اگر بدون كنترل و افراطي و ادامه دار باشد، مي‌تواند زندگي خود فرد و اطرافيان مخصوصا همسر فرد را تحت تاثير قرار دهد و منجر به مشكلات متعددي در روابط و زندگي زناشويي شود.

روش درمان خيال پردازي جنسي چيست؟

خيال پردازي جنسي مشكلي است كه كاملا ريشه رواني دارد و تنها راه درمان آن مراجعه به متخصصين روانشناس براي دريافت راهكارهاي بهينه است.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  خيال پردازي جنسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خيال پردازي جنسي،
موضوع:
[ ۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۰۲:۴۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در شهركرد كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در شهركرد پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در شهركرد

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در شهركرد | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در شهركرد

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در شهركرد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۸:۵۹:۵۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دخالت والدين در ازدواج فرزندان در اكثر ازدواج‌ها ديده مي‌شود. معمولا اين دخالت‌ها چالش‌هايي را براي زوجيني كه قصد ازدواج دارند به وجود مي‌آورد. عدم درك متقابل ميان والدين و فرزندان بر اختلافات ميان آن‌ها دامن مي‌زند. والدين به نيت خيرخواهي و براي كمك به فرزندشان در تصميم آن‌ها دخالت مي‌كنند اما گاهي اوقات اين دخالت‌ها بر سر ازدواج جوانان مانع ايجاد مي‌كند. با آگاهي از دلايل دخالت والدين در ازدواج و نحوه برخورد با آن‌ها و راضي كردنشان مي‌توانيد اين مساله را به راحتي برطرف سازيد و ازدواج موفقي داشته باشيد. كمك گرفتن از روانشناس نيز مي‌تواند در اين زمينه بسيار موثر باشد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

 

منبع :  دخالت والدين در ازدواج

 

 

دخالت والدين در ازدواج به چه دليل ايجاد مي شود؟

والدين با تصور اينكه صلاح فرزندانشان را بهتر از خود آن‌ها مي‌دانند در ازدواج فرزندان دخالت مي‌كنند. در واقع آن‌ها مي‌خواهند تمام تلاششان را در جهت انتخاب صحيح فرزندشان به كار گيرند. يكي از دلايل اين كار، احساس مسئوليتي است كه آنان نسبت به خوشبختي فرزندانشان دارند. آن‌ها مي‌خواهند بهترين آينده براي فرزندانشان رقم بخورد. اما فرزندان بايد دقت داشته باشند كه مسئوليت انتخاب آن‌ها به عهده خودشان است. چند عاملي كه باعث مي‌شود والدين در تصميم ازدواج فرزندان دخالت كنند را در ادامه بررسي مي‌كنيم.

1. سن پايين فرزندان امكان دخالت را بيشتر مي‌كند

والدين به دليل سن بيشتري كه دارند و سن پايين فرزندان تصور مي‌كنند كه آن‌ها نمي‌توانند تصميم درستي براي خود بگيرند. اين مسئله در بعضي جهات درست است اما بايد دقت داشته باشيد كه تفاوت سني و اختلافات فرهنگي بين دو نسل تفاوت زيادي در طرز فكر والدين و فرزند ايجاد مي‌كند. گاه دخالت پدر و مادر تا بعد از ازدواج فرزند ادامه مي‌يابد و مشكلات زيادي را به بار مي‌آورد.

2. دخالت والدين در ازدواج | عدم استقلال فرزندان

بسياري از افراد قصد ازدواج دارند اما استقلال كافي براي اين امر را ندارند. همين عدم استقلال سبب مي‌شود پدر و مادر حق انتخاب را براي فرزندشان ناديده بگيرند و به تصميم او اعتماد نكنند. بهتر است فرزندان در سنين بالاتر استقلال پيدا كنند تا بتوانند اعتماد پدر و مادرشان را جلب نمايند. آن‌ها از اين طريق مي‌توانند نشان دهند كه وارد دنياي بزرگسالي شده‌اند.

تماس با مشاور

 

بيشتر بخوانيد : نقش خانواده در ازدواج | نقش والدين در ازدواج فرزندان چيست ؟

 

3. وابستگي مالي و اقتصادي به والدين

امروزه تمام جوانان براي تامين هزينه‌هاي ازدواج مانند خانه، ماشين، مراسم عقد و ازدواج، لوازم خانه و غيره به كمك پدر و مادر وابسته هستند. در واقع بدون اين كمك‌ها نمي‌توانند زندگي مشتركشان را آغاز كنند. از همين جهت پدر و مادر به خود حق دخالت كردن و تصميم گيري به جاي فرزندشان را مي‌دهند. در درجه اول ممكن است اين امر كاملا منطقي به نظر برسد، اما بايد توجه كنيد كه انتخاب همسر مسئله بسيار مهمي است كه آينده فرزندان را كاملا تحت تاثير قرار مي‌دهد. والدين بايد سعي كنند از مسائل اقتصادي به عنوان اهرم فشار استفاده نكنند و وضعيت اقتصادي جامعه را مدنظر قرار دهند.

4. دخالت والدين در ازدواج | تصميم نهايي با خود فرزندان باشد

دخالتي كه والدين در ازدواج فرزندانشان مي‌كنند به قصد خيرخواهي انجام مي‌شود اما تنها كار را براي فرزندان سخت‌تر مي‌كند. سوال اساسي اين است كه تا چه حدي دخالت والدين بر ازدواج درست است؟ در بعضي مواقع پدر و مادر اراده و قدرت تصميم گيري را از فرزند خود سلب مي‌كنند. بايد توجه داشته باشيد كه نظر نهايي با خود فرزند باشد. اين تصميم گيري مسئوليت بزرگي است كه تمام زندگي و آينده آن‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد. بهتر است خودشان اين تصميم را بگيرند چون تنها خود آنان هستند كه بايد عواقب تصميم‌شان را بر عهده گيرند. بهتر است پدر و مادر نظر موافق يا مخالف خود را اعلام كنند و جنبه‌هاي مختلف هر تصميمي را براي فرزندشان شرح دهند اما تصميم گيري نهايي را به عهده خود او بگذارند.

دخالت والدين در ازدواج

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

چه زماني مي‌توان بدون رضايت والدين ازدواج كرد؟

ازدواج بدون رضايت پدر و مادر، تبعات زيادي را در پي دارد. همواره به همه توصيه مي‌شود كه بدون رضايت پدر و مادر ازدواج نكنند. مگر اينكه پدر و مادر شما از سلامت رواني و قدرت تصميم گيري درست برخوردار نباشند يا مخالفت آن‌ها غيرمنطقي باشد. به عنوان مثال اگر يكي از والدين به اختلال شخصيت پارانوئيد دچار باشد، نسبت به همه چيز و همه كس شكاك است. طبيعتا مخالفت‌ها و دخالت‌هاي اين شخص نمي‌تواند منطقي باشد. توصيه مي‌شود در چنين شرايطي حتما از كمك روانشناس بهره بگيريد.

دخالت والدين در ازدواج | مخالفت و دخالت خانواده دختر

دختراني كه بدون رضايت خانواده وارد زندگي مشترك مي‌شوند در آينده مشكلاتي را در زندگي تجربه مي‌كنند. اغلب مردان اينكه خانواده دختر در ازدواج او دخالت كند را نوعي توهين مي‌شمارند و معمولا سعي مي‌كنند از راه اصرار، پافشاري و مخالفت به خواسته خود برسند. براي اينكه بهتر بتوانيد رضايت خانواده دختر را جلب كنيد دلايل مخالفت آن‌ها را بررسي نماييد. مي‌توانيد از افراد مطمئن براي واسطه گري كمك بگيريد. سعي كنيد دلايل منطقي آن‌ها را بپذيريد و صبور باشيد. در اين زمينه مي‌توانيد از كمك هاي مشاور و روانشناس بهره مند شويد. توصيه مي كنيم مقاله مخالفت پدر با ازدواج دختر را بخوانيد.

مخالفت و دخالت خانواده پسر

گاه مخالفت‌هايي كه از سوي خانواده پسر صورت مي‌گيرد به دليل علاقه نداشتن به دختري كه پسرشان به همسري انتخاب كرده است. همچنين ترس جدا شدن از فرزند براي مادران نيز امر قابل توجهي در مخالفت‌ها را در بر مي‌گيرد. مخالفت‌ها عمدتا به علت عدم اعتماد به انتخاب همسر فرزندشان مي‌باشد. در اين حالت بهتر است دوباره ملاك‌هاي انتخاب همسرتان را بررسي كنيد تا از تصميمتان مطمئن شويد. در اين راستا مي‌توانيد از كمك افراد متخصص بهره‌مند شويد. براي آشنايي با مشكلات و راه حل هاي مرسوم در زمان مخالفت خانواده پسر با ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

چطور تشخيص دهيم تصميمان براي ازدواج درست است؟

لازم است در تمام مراحل قبل از ازدواج تمام ويژگي‌هاي مثبت و منفي را بررسي نماييد و به عنوان يك شخص ثالث به تصميم خود و آينده‌اي كه مي‌سازيد نگاه كنيد. در اين راستا كمك گرفتن از مشاوره ازدواج نيز توصيه مي‌شود.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  دخالت والدين در ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دخالت والدين در ازدواج،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۲:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در سمنان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در سمنان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در سمنان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در سمنان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در سمنان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در سمنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در سمنان،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۰:۰۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مخالفت پدر با ازدواج دختر موضوعي است كه براي دختران و پسران جوان مشكلاتي را به وجود آورده و ازدواج را براي آن‌ها سخت كرده است. البته ممكن است با وجود مخالفت پدر دختر، ازدواج صورت بگيرد اما همين موضوع روي كيفيت زندگي آن‌ها تأثير منفي مي‌گذارد. پدر دختر با رفتارهايي چون طرد كردن داماد و يا رفتارهاي تحقيرآميز، زندگي مشترك زوجين را دچار اختلافات زيادي مي‌كند كه بايد هرچه سريع‌تر ريشه هر يك از اختلافات بررسي و رفع گردد. همچنين براي كسب رضايت پدر دختر مي‌توان با استفاده از راهكارهايي به نتايج دلخواه رسيد كه در ادامه بيشتر به اين موضوع خواهيم پرداخت.

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

منبع : مخالفت پدر با ازدواج دختر

 

 

مخالفت پدر با ازدواج دختر

البته مخالفت‌ پدر دختر هميشه هم اشتباه نيست، برخي مواقع آن‌ها بر اساس تجربه مي‌خواهند كه دخترشان در رابطه‌اي آسيب نبيند، از اين رو با ازدواج مخالفت مي‌كنند. اما گاهي مخالفت‌ها از عوامل مختلفي نشأت مي‌گيرد كه نتيجه آن فقط سخت‌تر كردن اوضاع براي دختر و پسر است. دشوارترين موضوعات با گفت‌وگو و شناخت علت‌هاي آن قابل رفع هستند كه ازدواج دختر نيز يكي از اين موضوعات است.

 

بيشتر بخوانيد : نقش خانواده در ازدواج | نقش والدين در ازدواج فرزندان چيست ؟

 

اهميت گرفتن رضايت از پدر دختر

جمع‌گرايي، از جمله مهم‌ترين ارزش‌ها در خانواده‌هاي ايراني محسوب مي‌گردد كه افراد قبل از ازدواج بايد به آن توجه كنند. در فرهنگ غربي رضايت والدين و از جمله پدر چندان مهم نيست اما در ايران اگر دختري بخواهد ازدواج كند، به غير از رضايت و نظر خودش، خانواده و مخصوصا پدر مهم‌ترين نقش را در اين موضوع ايفا مي‌كنند.

تماس با مشاور

در اين بين برخي بدون رضايت پدر تصميم به ازدواجي مي‌گيرند كه در اين صورت از مهم‌ترين منبع حمايتي خود را محروم مي‌سازند. در اين شرايط اگر زوجين با مشكلات اقتصادي و يا عاطفي روبه‌رو شوند، نمي‌توانند به خانواده مراجعه كنند و بايد خودشان به تنهايي از پس همه مشكلات برآيند. اين مهم رضايت آن‌ها را از زندگي زناشويي تحت تأثير قرار داده و كيفيت آن را پايين مي‌آورد.

 

واكنش مردان به مخالفت پدر با ازدواج دختر

مردان نسبت به اين موضوع واكنش تندتري را از خود نشان مي‌دهند و علت مخالفت را براي خودشان به يك مسئله شخصي تبديل مي‌كنند. آن‌ها فكر مي‌كنند كه اين مهم توهيني به شخصيتشان است. از اين روي براي اينكه به خواسته خود برسند به سراغ روش‌هايي چون قهر، اصرار و مخالفت با خانواده خود متوسل مي‌شوند.

اما اين روش‌ها تأثير معكوسي را مي‌گذارد و باعث افزايش مشكلات مي‌شود. بهترين كار اين است كه از برخوردهاي هيجاني دوري كنيد. وقتي در رابطه با مخالفت‌ها، انعطاف‌پذيري بيشتري داشته باشيد با خونسردي و آرامش شما، معمولاً سد مخالفت‌ها شكسته خواهد شد.

 

مخالفت پدر با ازدواج دختر | راهكارهاي جلب رضايت پدر دختر

برخي فكر مي‌كنند كه هر مخالفتي نشان دهنده پايان همه چيز است، اما نبايد اينطور فكر كنيد. هميشه مي‌گويند كه براي هر مشكلي راه حلي وجود دارد. وقتي بتوانيد راه حل درست آن را پيدا كنيد، در اين صورت همه مخالفت‌ها برداشته خواهند شد.

1- شناسايي علل مخالفت

مهم‌ترين كاري كه بايد انجام دهيد اين است به دنبال دلايل مخالفت پدر دختر باشيد. پدرها تا حدي مي‌توانند در اين زمينه مخالفت كنند، اما اگر نتوانيد علت واقعي آن را كشف كنيد، اين دست از مخالفت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

متأسفانه برخي در مواجهه با مخالفت‌ها خشمگين مي‌شوند كه كار را خراب‌تر مي‌كند. بايد صبور باشيد و با بالا بردن مهارت‌هاي ارتباطي خود، از در گفت‌وگو وارد شويد تا ريشه مشكلات را شناسايي و رفع كنيد.

در طول جريان گفت‌وگو بايد به پدر دختر اين اطمينان را دهيد كه نگراني‌هاي آن‌ها براي شما قابل درك است و براي شما ارزش زيادي دارد. با اين روش پدر دختر به جاي بهانه آوردن، علت اصلي مخالفت را بازگو مي‌كند و حالا شما مي‌دانيد كه بايد براي رفع آن چه كاري انجام دهيد.

2- يافتن واسطه‌هاي قابل اطمينان

اگر واسطه‌هاي قابل اطميناني داشته باشيد، جلب نظر پدر دختر مي‌تواند مسيري ساده‌تر را طي كند. البته واسطه شما بايد مهارت ارتباطي بسيار خوبي را داشته باشد تا بتواند به خوبي سخن بگويد. اين فرد بايد امين و مطمئن باشد، البته اگر اين فرد را از ميان فاميل‌هاي خود انتخاب كند، بهتر است تا اينكه دوستش باشد. در صورتي كه شخص مورد نظر براي خانواده دختر قابل اعتماد باشد، اين مهم مي‌تواند نقش مؤثري را در جلب نظر پدر دختر ايفا كند.

3- بعد از جلب رضايت پدر دختر ازدواج كنيد

هرگز با وجود مخالفت‌هاي شديد اقدام به ازدواج نكنيد. اين مهم شرايط را به خصوص براي دختر، سخت مي‌كند و زندگي زناشويي شما را با اشكال مواجه خواهد كرد. در جلب رضايت مي‌توانيد از بزرگان خانواده دختر مانند پدربزرگ، مادربزرگ و يا خاله و… كمك بخواهيد. استفاده از روش‌هايي چون دعوا، كتك كاري، قهر و تحت فشار قرار دادن، هيچ گاه جواب نخواهد داد. در اين صورت مجرد ماندن شما بهتر است چون اگر زندگي مشترك را آغاز كنيد، احتمال زيادي وجود دارد كه تحت تأثير شرايط سخت، به سمت طلاق برويد.

4- پذيرفتن دلايل منطقي مخالفت پدر با ازدواج دختر

همانطور كه گفتيم، هميشه مخالفت‌ها بي دليل نيستند. حتي اگر پسر و دختر به هم علاقه زيادي داشته باشند، سر گرفتن يك ازدواج مي‌تواند براي آن‌ها دردسرساز شود. از اين رو اگر دلايل منطقي وجود دارد، سعي كنيد آن را بپذيريد و روي اين ازدواج پافشاري نكنيد.

5- صبور باشيد

صبور بودن در امر ازدواج بسيار ضروري است. شتاب شما ممكن است باعث شود كه پدر دختر اطمينان لازم را نداشته باشند. فراموش نكنيد كه ازدواج كردن نياز به زمان دارد و بايد مدتي را صبر كنيد تا به خواسته خود برسيد. اگر در اين راه صبوري كنيد، به پدر دختر نشان مي‌دهيد كه براي رسيدن به خواسته خود حاضر هستيد سختي‌هاي زيادي را تحمل كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : دخالت والدين در ازدواج | حدود وظيفه و علت دخالت پدر و مادر در ازدواج

 

كمك گرفتن از مشاوران

در برخي مواقع مشكلات و مخالفت‌هاي ازدواج از سمت خانواده دختر و مخصوصا پدر خانواده، دلايل عجيب و غريبي دارد كه راهكارهاي عمومي نمي‌تواند آن را برطرف كند. از اين رو افراد بايد از روانشناسان كمك بگيرند. آن‌ها با برگزاري جلسات و مشاوره‌هاي پيش از ازدواج مي‌توانند مشكلات را شناسايي كرده و براي رفع آن بهترين راهكارها را ارائه دهند.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

مهم‌ترين دلايل مخالفت پدر با ازدواج دختر چيست؟

عدم تأييد شخصيت فرد، سن بالا و يا پايين پسر، وجود برادر و يا خواهر ازدواج نكرده در خانواده، بالا و يا پايين بود سطح اقتصادي خانواده پسر از جمله مهم‌ترين دلايل مخالفت پدر دختر است.

آيا هميشه ازدواج با مخالفت پدر دختر مواجه خواهد شد؟

اكثر والدين وقتي بدانند كه خوشبختي دخترشان در اولويت است و اين مهم توسط پسر و خانواده او به دقت مورد توجه قرار گرفته باشد، دليلي براي مخالفت نمي‌بينند. بهتر است با اولين مخالفت موضوع را با يك مشاوره در ميان بگذاريد تا بهترين واكنش را نسبت به اين موضوع از خود نشان دهيد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مخالفت پدر با ازدواج دختر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۷:۲۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

صميميت زناشويي باعث مي‌شود زوجين از زندگي خود رضايت كامل داشته باشند. صميميت علاوه بر استحكام روابط زن و شوهر، افزايش شادي و اميد را در سال‌هاي آخر عمر براي آن‌ها به ارمغان مي‌آورد. در واقع برقراري روابط صميمانه، نياز اساسي هر انساني محسوب مي‌شود و نبود يا كمبود آن باعث آشفتگي در روابط مختلف به خصوص رابطه زناشويي مي‌گردد. هر چه ميزان صميميت بين زوجين بيشتر باشد به دنبال آن، روابط ميان آن‌ها نيز افزايش يافته و نسبت به يكديگر متعهدتر مي‌شوند. زن و شوهرهايي كه با هم رابطه صميمانه دارند، معمولاً از زندگي مشترك خود رضايت كافي داشته و كمتر از يكديگر دلخور و ناراحت مي‌شوند. دليل اصلي آن نيز تزريق عشق و صميميت در زندگي زناشويي آن‌هاست چرا كه صميميت، حال كلي يك رابطه را تقويت بخشيده و آن را مستحكم‌تر مي‌كند.

 

منبع : صميميت زناشويي

 

 

صميميت زناشويي چيست؟

صميميت زناشويي مواردي همچون در آغوش گرفتن، دراز كشيدن كنار يكديگر، خنديدن و لذت بردن از مسايل و رويدادهاي روزمره را شامل مي‌شود. در واقع اين نوع رابطه، از عوامل اصلي و تاثيرگذار عشق شهوتي و يا رمانتيك شناخته مي‌شود. عدم صميميت در رابطه زناشويي، باعث مي‌شود زندگي زن و شوهر بسيار سرد و خشك و بدون هيچ گونه احساس و هيجاني باشد. ركن اصلي صميميت زناشويي صادقانه بودن با شريك زندگي است.

از آنجايي كه فرد به همسر خود اعتماد و اطمينان دارد و مي‌داند كه از طريق وي آزاري نمي‌بيند، تمايل دارد خود را به طور كامل در اختيار او بگذارد. هنگام ورود به چارچوب ازدواج، بايد تكنيك‌ها و درس‌هاي زيادي را در رابطه با افزايش صميميت جسمي فرا بگيريد. براي برقراري رابطه صميمانه زناشويي، شما در وهله اول بايد فرمول خاص شريك زندگي‌تان را كشف كرده و بدانيد كه با چه روش‌هايي مي‌توانيد به او لذت هديه كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : خجالت زنان از رابطه جنسي با همسر | راه هاي از بين بردن خجالت در رابطه چيست؟

 

تماس با مشاور

تاثير صميميت زناشويي بر روي سلامت بدن

صميميت زناشويي مي‌تواند در زندگي مشترك افراد معجزه ايجاد كرده و سلامت جسمي و رواني را براي هر دو نفر به دنبال داشته باشد. از جمله مزيت‌ها و فوايد صميميت در رابطه زناشويي بر روي سلامت بدن مي‌توان به مواردي همچون كنترل فشار خون، پيشگيري از افسردگي، كاهش استرس، افزايش اعتماد به نفس و… اشاره نمود. برقراري يك رابطه صميمانه قبل از نزديكي، باعث شكل گيري يك رابطه جنسي لذت بخش براي طرفين شده و در نتيجه ترشح هورمون اكسي توسين و به دنبال آن هورمون اندورفين به طور چشمگيري افزايش مي‌يابد. به همين دليل افراد در طي برقراري رابطه جنسي دردهاي جسماني كمتري را تجربه مي‌كنند.

 

انواع صميميت زناشويي

صميميت زناشويي اشكال و مدل هاي متنوعي دارد كه به شرح زير هستند:

1.صميميت عاطفي

منظور از صميميت عاطفي، شريك بودن زوجين در شادي، ترس، نااميدي، غم و اندوه يكديگر مي‌باشد. به طوري كه زن و شوهر احساسات و هيجانات سخت خود را نيز با يكديگر تقسيم مي‌نمايند كه اين امر تنها با احترام متقابل حاصل مي‌شود. از خود گذشتگي و به عبارتي ديگر كنار آمدن با احساسات خود باعث مي‌شود اعتماد شريك زندگي‌تان نسبت به شما افزايش يابد. روانشناسان صميميت عاطفي را از عوامل مهم استحكام پيوندها در ازدواج برشمرده‌اند.

2. صميميت فكري

به توافق رسيدن از لحاظ فكري را صميميت فكري مي‌نامند و مواردي همچون توافق بر سر خواندن كتاب، تماشاي فيلم و يا داشتن يك هدف مشترك را شامل مي‌شود. در نتيجه به دست آمدن صميميت فكري، زن و شوهر از علايق اجتماعي، سياسي و مذهبي طرف مقابل آگاهي پيدا كرده و با آن‌ها آشنايي كامل پيدا مي‌كنند. از راه‌هاي مهم صميميت فكري مي‌توان به مشورت كردن و مكالمات رو در رو اشاره نمود. لازم نيست كه حتما در مورد مسائل مهم گفتگو كنيد، حتي صحبت كردن درباره مسائل روزمره و جزيي زندگي مي‌تواند باعث افزايش صميميت فكري گردد. در بسياري از موارد نيز صميميت زناشويي فكري بدون گفتگو و تنها با نگاه كردن، در آغوش كشيدن و صحبت كردن در مورد يك منظره قشنگ، در افراد شكل مي‌گيرد.

3. صميميت معنوي

بعضي از افراد صميميت معنوي را تنها به افراد مقدس ربط مي‌دهند. اما در واقع دعا كردن و شكر گزاري زوجين با يكديگر مي‌تواند باعث افزايش صميميت معنوي در آن‌ها شود و به رابطه زوجين كمك بسياري مي‌كند.

4. صميميت جنسي

صميميت جنسي باعث دور شدن و بي تحركي افراد شده و عشق و علاقه را براي زندگي آن‌ها به ارمغان مي‌آورد. در واقع رابطه زن و شوهر بدون داشتن عشق و علاقه، بيشتر شبيه به يك رابطه دوستي است. صميميت جنسي از مهم ترين اصول صميميت زناشويي به شمار مي‌رود كه متاسفانه به دليل ناآگاهي زوجين به فراموشي سپرده شده است. امروزه يكي از دلايل مهم مشكلات زوجين، عدم صميميت جنسي و زناشويي در زندگي است.

 

نكات مهم در رابطه با صميميت جنسي زناشويي

تمركز مردان بر نحوه لذت بردن همسرانشان، از ساده‌ترين راه‌هاي برقراري صميميت زناشويي به شمار مي‌رود. در واقع مردان بايد به شيوه‌هاي مختلف از نحوه لذت بردن همسر خود آگاهي يابند و اين نكته را به خوبي درك كنند كه چه روشي مي‌تواند باعث ارگاسم زنان شود. همانطور كه مي‌دانيد كه تحريك كليتروال، ارگاسم را به دنبال دارد. اما در واقع همه افراد با يكديگر فرق مي‌كنند و بسياري از زنان براي رسيدن به ارگاسم و كسب لذت جنسي به تحريكات بيشتري احتياج دارند. همچنين آگاهي يافتن از نقش كليدي آناتومي‌هاي گوناگون دستگاه تناسلي نيز از عوامل مهم صميميت زناشويي محسوب مي‌شود. مشاوران متخصص در اين زمينه مي‌توانند به زوجين كمك بسزايي جهت ارتقاي سطح كيفي رابطه‌شان نمايند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

صميمت زناشويي چه ابعادي را شامل مي‌شود؟

صميميت زناشويي ابعاد مختلف زندگي را شامل مي‌شود  كه مي‌توان به صميميت عاطفي، فكري، معنوي و جنسي اشاره كرد. داشتن صميميت در تمام زمينه‌هاي ذكر شده در گرو درك ابعاد مختلف زندگي زناشويي و شناخت نيازهاي همسر در اين زمينه‌ها مي‌باشد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : صميميت زناشويي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: صميميت زناشويي،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۴:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در زنجان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در زنجان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در زنجان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در زنجان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در زنجان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در زنجان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در زنجان،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۲:۱۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

رفتار با كودك طلاق چگونه بايد باشد؟ طلاق به هر دليلي كه انجام گيرد، آسيب‌هاي زيادي را براي فرزندان به همراه مي‌آورد. كودكان پس از طلاق والدين بيشترين آسيب را متحمل مي‌شوند اما والدين مي‌توانند با برخورد صحيح، اين آسيب‌ها را تا حد بسيار زيادي كاهش دهند. با توجه به اينكه طلاق براي والدين نيز مشكلاتي را ايجاد مي‌كند، توصيه مي‌شود كه حتما با يك روانشناس صحبت كنيد تا در مرحله اول خود بتوانيد از اين مشكلات رها شويد و سپس گامي براي تربيت صحيح فرزندان شاد وسالم خود برداريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره طلاق كليك كنيد.  

 

بيشتر بخوانيد : فرزندان طلاق | زندگي بچه هاي طلاق دچار چه تحولاتي مي شود؟

 

 

منبع :  رفتار با كودك طلاق

 

تربيت فرزندان سالم پس از طلاق

طلاق والدين معمولا براي فرزندان بسيار سخت و آسيب‌زاست. آنان معمولا از لزوم طلاق اطلاعي ندارند و اكثرا خودشان را مقصر طلاق والدين مي‌دانند. اين تفكر مي‌تواند نگرش آنان را نسبت به خود تغيير دهد و مشكلات جدي در بزگسالي ايجاد كند. طلاق مسلما بهترين راه و مخصوصا براي فرزندان نيست اما گاهي مواقع اجتناب ناپذير است پس والدين بايد تلاش خود را بكنند تا فرزندشان كمترين آسيب را از اين اتفاق متحمل شود. برخورد صحيح والدين مي‌تواند اين آسيب را به حداقل برساند به طوري كه فرزندان به طور سالم رشد يابند و شاد زندگي كنند.

 

چگونگي رفتار صحيح با كودك طلاق

در تربيت فرزندان پس از طلاق، برخورد والدين اهميت بسيار زيادي دارد. راهكارهاي زير به شما كمك مي‌كند تا بهترين برخورد را با فرزند خود داشته باشيد:

تماس با مشاور

1. توجه به نيازهاي كودك

همه فرزندان در مرحله اول به محبت و توجه از سوي والدين خود نياز دارند. در صورتي كه پس از طلاق از فرزندان جدا شده‌ايد، بايد همچنان به اين نياز او توجه كنيد. به فرزند خود نشان دهيد كه جدايي شما از يكديگر تاثيري بر عشق و علاقه‌تان به او نگذاشته و همچنان محبت و توجه شما را در اختيار دارد. به او ثابت كنيد كه با وجود تمام مشكلاتي كه با والد ديگرش داشته‌ايد، او را به شدت دوست داريد و برايش ارزش قائل هستيد.  

2. رفتار با كودك طلاق | احساس اعتماد و امنيت

فرزندان طلاق معمولا ترس ترك شدن را همواره در وجود خود دارند و نگرانند كه مبادا والدين روزي آنان را نيز ترك كنند. شما بايد با رفتار و محبت خود به او نشان دهيد كه همواره در كنارش هستيد و هيچ گاه او را ترك نمي‌كنيد.

3. رفتار درست با همسر سابق

توجه داشته باشيد كه همسر سابق‌تان همچنان يك والد براي فرزندتان است پس نبايد در مورد او جلوي فرزندتان به بدي ياد كنيد. اگر همسرتان اشتباهاتي در زندگي مشترك داشته، آن‌ها را به فرزند خود منتقل نكنيد و بگذاريد كه رابطه والد و فرزندي آنان به بهترين نحو پيش برود. مانع ديدار فرزند خود با همسر سابق‌تان نشويد چراكه كودكان براي رشد و پرورش بهتر به هر دوي والدين خود و محبت آنان نياز دارند.

4. رفتار با كودك طلاق | به ديگران اجازه دخالت ندهيد

به طور معمول پس از طلاق يك زن و شوهر، اطرافيان در اين مساله دخالت كرده و روابط آنان را قضاوت مي‌كنند. فرزند خود را از اين قضاوت‌ها و صحبت‌هاي اطرافيان دور نگه داريد. كودك شما در اين شرايط تا حد بسيار زيادي آسيب‌پذير است و حرف‌هاي ديگران مي‌تواند مشكلات و ناراحتي‌هاي زيادي را براي او ايجاد كند. پس به ديگران اجازه ندهيد كه در حريم خصوصي روابط شما دخالت كنند.

 

بيشتر بخوانيد : خصوصيات بچه هاي طلاق | كودك طلاق چه ويژگي هاي منحصر به فردي دارد؟

 

5. كودك را از بحث‌ها دور نگه داريد

روابط شما هرقدر هم كه با همسر سابق‌تان بد بوده باشد، فرزندتان نبايد از آن‌ها مطلع شود. پدر و مادر با وجود تمام اشتباهاتشان براي فرزندان عزيز هستند. آگاهي كودك از اشتباهات پدر يا مادر تنها باعث آسيب ديدن او مي‌شود. پس دعواهاي خود را از كودك‌تان دور نگه داريد و بگذاريد كه تصوير خوبي از هر دوي شما در ذهنش داشته باشد.

6. باج ندهيد

توجه داشته باشيد كه فراهم كردن افراطي امكانات رفاهي براي فرزندان تاثير چنداني در كاهش آسيب‌هاي طلاق ندارد. خريد كردن بيش از حد يا خدمات بدون حد و مرز معمولا نتيجه عكس دارند. شما بايد با محبت و توجه عاطفي خود آسيب‌هايي كه به دليل طلاق ايجاد شده را كاهش دهيد؛ باج دادن تنها روند تربيت كودك را با مشكل مواجه مي‌كند.

7. رفتار با كودك طلاق | از يك روانشناس كمك بگيريد

و درنهايت اين را بدانيد كه طلاق در هر حال تاثيرات منفي به همراه دارد و ممكن است او را در آينده با مشكلات جدي مواجه سازد. معمولا خود والدين نيز در طول فرايند طلاق متحمل فشارهاي رواني بسيار جدي مي‌شوند؛ پس طبيعي است كه نتوانند پس از طلاق به طور كامل توجه خود را معطوف تربيت فرزندشان كنند. به همين دليل توصيه مي‌شود كه حتما از يك روانشناس كمك بگيريد؛ روانشناس با ارائه راهكارهاي اصولي به شما كمك مي‌كند تا از فشارهاي رواني ناشي از طلاق رهايي يابيد و فرزند خود را به خوبي تربيت نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره كودك كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

آسيب‌هاي طلاق براي فرزندان چيست؟

دوران كودكي و وقايع آن ارتباط مستقيمي با سلامت روان فرد در طول زندگي دارد. به همين دليل مسائلي همچون طلاق والدين مي‌تواند كودكان را با مشكلاتي همچون استرس و اضطراب، وسواس، پرخاشگري، افسردگي و… مواجه سازد.

چگونه مي‌توان آسيب‌هاي ناشي از طلاق را براي فرزندان به حداقل رساند؟

برخورد صحيح والدين و حمايت عاطفي آنان نقش بسيار زيادي در كاهش چشمگير آسيب‌هاي طلاق دارد. توجه به كودك و محبت به او، برخورد درست با همسر سابق و كمك گرفتن از روانشناس راهكارهايي هستند كه به شما كمك مي‌كنند تا اين آسيب‌ها را تا حد زيادي كاهش دهيد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  رفتار با كودك طلاق

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: رفتار با كودك طلاق،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۰:۱۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در بوشهر كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در بوشهر پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در بوشهر

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در بوشهر | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در بوشهر

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در بوشهر

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در بوشهر،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۸:۰۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر