مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در همدان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در همدان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در همدان

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در همدان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در همدان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در همدان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در همدان،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۶:۳۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افزايش دوپامين در بدن فوايد زيادي را براي افراد به همراه دارد. دوپامين يكي از مهم‌ترين پيام رسان‌هاي عصبي در مغز است كه بر تمركز، حافظه و افزايش شادي و لذت تأثير مي‌گذارد. كمبود ترشح اين پيام رسان در مغز مشكلاتي را در زمينه تمركز و حافظه براي فرد به وجود مي‌آورد و افزايش آن منجر به تقويت سيستم پادش‌دهي مغز و به دنبال آن افزايش حس شادي مي‌شود. آگاهي از روش‌هاي طبيعي افزايش اين هورمون در بدن به شما كمك مي‌كند تا به طور طبيعي از مزاياي آن بهره‌مند شويد. در ادامه مطلب به بررسي راه‌هاي افزايش دوپامين در بدن مي‌پردازيم.

 

منبع : افزايش دوپامين

 

 

دوپامين چيست؟

دوپامين پيام رساني عصبي در مغز است كه عملكردهايي مانند توجه، انگيزه، حافظه و حتي حركات بدن را تحت تأثير قرار مي‌دهد. اين پيام رسان در سيستم پاداش دهي مغز نقش دارد و زماني كه به ميزان زيادي در بدن ترشح شود، منجر به ايجاد حس شادي و لذت مي‌شود. اين احساسات در تكرار يك عمل يا رفتار به شما انگيزه مي‌دهد. در مقابل پايين بودن ميزان ترشح دوپامين در مغز منجر به كاهش انگيزه و اشتياق فردي مي‌شود. كار تنظيم ميزان دوپامين در سيستم عصبي صورت مي‌گيرد اما افراد مي‌توانند با استفاده از روش‌هايي ميزان آن را در مغز به طور طبيعي افزايش دهند و انگيزه و روحيه بيشتري داشته‌باشند.

 

بيشتر بخوانيد : درمان افسردگي شديد | بهترين راه درمان افسردگي چيست؟

 

راه‌هاي افزايش دوپامين

با انجام برخي كارهاي مي‌توانيد به صورت طبيعي ميزان ترشح دوپامين در مغز را افزايش دهيد. اين راهكارها عبارتند از:

تماس با مشاور

1. ورزش كردن از مؤثرترين راه‌هاي افزايش دوپامين

ورزش كردن تقريبا از جانب تمام متخصصان توصيه مي‌شود چرا كه در افزايش ميزان هورمون اندورفين و بهبود روحيه عالي است. بعد از ده دقيقه ورزش ايروبيك، بهبود خلق را در خود احساس مي‌كنيد و افزايش اين ميزان تا بيست دقيقه باعث ايجاد حس لذت مي‌شود. ورزش كردن به طور طبيعي ميزان دوپامين را در مغز افزايش مي‌دهد. ورزش روزانه سلامت ذهن و جسم شما را تصمين مي‌كند و از استرس و فشارهاي رواني مي‌كاهد. همچنين علائم افسردگي نيز با ورزش كردن تا حد زيادي كاهش مي‌يابد. براي كسب اطلاعات در زمينه علائم افسردگي كليك كنيد.

2. خواب كافي و با كيفيت

آزاد شدن دوپامين در مغز با احساس هوشياري و بيداري همزمان مي‌شود؛ ميزان ترشح دوپامين در بدن هنگام صبح به طور طبيعي بيشتر است و هر چه به شب نزديك‌تر مي‌شويد، كاهش مي‌يابد. كمبود خواب و بي‌خوابي در شب اين ريتم طبيعي را بر هم مي‌زند و باعث مي‌شود دوپامين به ميزان كافي به هنگام صبح و بيدار شدن از خواب توليد نشود و يا ميزان گيرنده‌هاي آن كاهش يابند. كاهش حساسيت گيرنده‌هاي دوپامين، خواب‌آلودگي را براي فرد به همراه دارد.

كاهش دوپامين در بدن تمركز، حافظه و توانايي هماهنگي در مغز را دچار مشكل مي‌كند. خواب منظم و با كيفيت دوپامين را به طور طبيعي و با گذشت زمان در بدن شما افزايش مي‌دهد به شرطي كه هر شب در ساعت مقرر به خواب برويد و به ميزان كافي بخوابيد؛ در اين صورت بيشتر احساس هوشياري و توانايي فيزيكي خواهيد داشت. ميزان خواب كافي براي بزرگسالان را هفت تا نه ساعت تخمين زده‌اند.

3. مديتيشن كنيد

مديتيشن تمريناتي را شامل مي‌شود كه به پاك كردن ذهن، افزايش تمركز و رها شدن از افكار بيهوده و منفي مي‌انجامد. تمرينات مديتيشن و مراقبه را مي‌توانيد در حالت ايستاده، نشسته و يا خوابيده انجام دهيد. مديتيشن روزانه و مداوم باعث سلامت رواني و فيزيكي مي‌شود و تحقيقات جديد نشان داده‌اند كه باعث افزايش دوپامين در مغز نيز مي‌‌شود.

4. با نور خورشيد دوپامين خود را افزايش دهيد

افسردگي فصلي يا تغيير خلق و خو در زمستان، از جمله تنش‌هايي است كه بر اثر تغييرات آب و هوايي بروز پيدا مي‌كنند و منجر به افسردگي و غم در افرادي مي‌شوند كه نور خورشيد به اندازه كافي به آن‌ها نمي‌رسد. كمتر قرار گرفتن در معرض نور طبيعي خورشيد ميزان توليد هورمون‌هاي شادي بخش را كاهش مي‌دهد و در مقابل بهره‌مندي از آن دوپامين را افزايش مي‌دهد. البته لازم است نكات ايمني را رعايت كنيد؛ قرار گرفتن بيش از حد در معرض نور خورشيد به پوست آسيب مي‌زند و گاه اعتيادآور است.

5. رژيم غذايي با پروتئين زياد باعث افزايش دوپامين مي‌شود

پروتئين‌ها را اجزاي كوچك‌تري به نام آمينو اسيد تشكيل مي‌دهند. يكي از انواع آمينو اسيد كه نقش اساسي در توليد و افزايش دوپامين دارد، تيروزين است. اين آمينو اسيد قابليت تبديل به دوپامين را دارد و به همين دليل مصرف غذاهاي در بردارنده‌ي آن  بسيار بااهميت است. علاوه بر اين دوپامين از طريق فنيل آلانيل هم توليد مي‌شود كه هر دو در غذاهاي پروتئيني مانند گوشت قرمز، بوقلمون، تخم مرغ، لبنيات، سويا و حبوبات به مقدار زياد وجود دارند. در صورت كمبود اين مواد در برنامه‌ي غذايي فرد، توليد دوپامين افت پيدا كرده و در مقابل افزايش مصرف مواد پروتئيني به افزايش تمركز و حافظه كمك مي‌كند.

6. چربي اشباع شده را در برنامه غذايي خود كاهش  دهيد

چربي اشباع شده در مواد غذايي همچون لبنيات پر چرب، روغن نارگيل، چربي حيواني، كره و روغن پالم به وفور يافت مي‌شود. افزايش مصرف چربي اشباع شده مسير گيرنده‌هاي دوپامين را مختل مي‌سازد، سيستم دوپامين را دچار تغييرات مي‌كند و مشكلات ديگري را براي فرد به همراه مي‌آورد كه التهاب بدن يكي از اين موارد است. مصرف زياد چربي اشباع شده با تضعيف عملكردهاي شناختي مغز ارتباط دارد.

7. گوش دادن به موسيقي

گوش دادن به موسيقي شايد جذاب‌ترين روشي باشد كه مي‌توان براي افزايش دوپامين در بدن به كار برد. تحقيقات زيادي نشان داده‌اند كه استفاده از اين روش باعث افزايش ميزان فعاليت سيستم پاداش‌دهي مغز و در نتيجه ايجاد حس رضايت در اين سيستم مي‌شود كه سرشار از گيرنده‌هاي دوپامين است. گوش دادن به موسيقي حتي براي افرادي كه دچار بيماري پاركينسون هستند نيز مي‌تواند بسيار مفيد باشد و در بالا بردن مهارت‌هاي حركتي به آن‌ها كمك كند. گوش كردن به آهنگ‌هاي ملايم، با مضمون و محتواي شاد و يا موسيقي بي‌كلام بهترين انتخاب براي افزايش دوپامين در مغز هستند.

براي دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

افزايش بيش از حد دوپامين چه عوارضي دارد؟

افزايش بيش از اندازه دوپامين در بدن ممكن است با علائمي نظير اضطراب، آشفتگي، خوشي غيرطبيعي، افكار پارانوئيدي و بيش فعالي بروز پيدا كند. براي درمان افسردگي مي‌توانيد از خدمات مشاوره افسردگي كمك بگيريد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : افزايش دوپامين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افزايش دوپامين،
موضوع:
[ ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۴:۲۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تادالافيل يكي از داروهايي است كه براي رفع مشكل ناتواني جنسي و مشكل نعوظ در مردان استفاده مي‌شود. ناتواني جنسي يكي از رايج‌ترين مشكلاتي است كه آقايان در طول زندگي به دلايل مختلف با آن مواجهه مي‌شوند و اين مسئله مي‌تواند بر ميزان رضايت آن‌ها از زندگي زناشويي تاثير منفي بگذارد. تادالافيل از جمله داروهاي موثر بر مشكلات ناتواني جنسي در آقايان است كه باعث شل شدن عضلات و افزايش جريان خون در آلت تناسلي مردان مي‌شود. اين دارو هم مانند ساير داروها علاوه بر مزاياي، عوارض و مواردي براي منع مصرف دارد. از اين جهت توصيه مي‌شود قبل از مصرف حتما با يك روانشناس و پزشك متخصص در زمينه جنسي مشورت نماييد. در ادامه مقاله به بررسي كامل تادالافيل مي‌پردازيم.

 

منبع :  قرص تادالافيل

قرص تادالافيل چيست؟

تادالافيل يا Cialis يكي از داروهاي موثر بر ناتواني جنسي آقايان است كه خصوصا براي درمان اختلال در نعوظ استفاده مي‌شود. مكانيزم اثر اين دارو به اين صورت است كه جريان خون در آلت تناسلي مردان را افزايش مي‌دهد. از ديگر كاربردهاي تادالافيل مي‌توان به درمان علائم رشد و بزرگ شدن خوش‌خيم پروستات و درمان افزايش فشار خون اشاره كرد. براي درمان توصيه مي‌كنيم قبل از مصرف هر دارويي از مشاوره جنسي استفاده نماييد.

 

عوارض جانبي قرص تادالافيل

هر داروي شيميايي يا گياهي كه انسان مصرف مي‌كند علاوه بر اثرات درماني مطلوب داراي عوارض جانبي هم مي‌باشد. با اين حال ممكن است همه افراد اين عوارض جانبي را تجربه نكنند. در صورتي كه پس از مصرف تادالافيل دچار عوارض جانبي شديد حتما به پزشك معالج خود مراجعه نماييد. از جمله عوارض جانبي مصرف تادالافيل مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

تماس با مشاور

-سوءهاضمه
-درد عضلاني
-سردرد
-افزايش ضربان قلب
-گيجي
-افزايش فشار خون
-خشكي دهان
-درد معده
-نعوظ طولاني مدت

 

بيشتر بخوانيد : قرص تاخيري | بهترين قرص تاخيري قوي بدون عوارض

 

موارد منع مصرف و موارد احتياط

-بروز هرگونه حساسيت پس از مصرف
-مصرف همزمان با داروهاي مشابه
-مصرف همزمان با نوشيدني‎‌هاي الكلي
-ابتلا به بيماري‌هاي خوني مانند كم خوني داسي شكل و سرطان خون، فشار خون و…
-مصرف در سن پايين‌تر از 18 سال
-مصرف در بانوان

 

شيوه مصرف قرص تادالافيل

تادالافيل از جمله داروهايي است كه حتما بايد تحت نظارت پزشك مصرف شود و ميزان مصرف آن بر اساس وضعيت و شرايط هر فرد متفاوت است. شيوه مصرف آن به صورت خوراكي همراه با غذا يا بدون غذا مي‌باشد. به طور ميانگين 10 ميلي گرم و نيم ساعت قبل از رابطه جنسي تجويز مي‌شود و مصرف آن بيش از يك عدد در روز توصيه نمي‌شود. با هر بار مصرف تادالافيل اثر آن ممكن است تا 36 ساعت در بدن باقي بماند. فراموش نكنيد كه تحت هيچ شرايطي اين دارو را بدون نظارت پزشك مصرف نكنيد. مصرف خودسرانه آن مي‌تواند عوارض و مشكلات جبران ناپذيري را براي فرد ايجاد كند.

 

تداخل دارويي تادالافيل

تداخل دارويي مي‌تواند عوارض نامناسبي براي فرد داشته باشد و نحوه عملكرد و اثر دارو را تغيير دهد. از اين جهت لازم است حتما فهرست تمام داروهاي گياهي و شيميايي كه مصرف مي‌كنيد را با پزشك معالج خود در ميان بگذاريد. داروها و موادي كه ممكن است با تادالافيل تداخل داشته باشند عبارتند از:

-ريوسيگوئات
-نيترات 
-داروهايي كه براي درمان آنژين يا درد قفسه سينه استفاده مي‌شود
-داروهاي مسدود كننده آلفا
-داروهاي ضد قارچ‌هاي آزول
-آنتي بيوتيك‌هاي ماكروليد
-مهاركننده‌هاي پروتئازي ويروس هپاتيت C
-داروهاي مشابه اثر تادالافيل 

 

بيشتر بخوانيد : درمان زود انزالي | قرص ها و راه درمان زودانزالي مردان

 

نحوه نگه‌داري و مراقبت از تادالافيل

هر دارويي بسته به ويژگي‌ها و فرايند ساختي كه دارد بايد در شرايط مناسبي نگه‌داري شود. بهتر است تادالافيل دور از نور و رطوبت و دماي پايين‌تر از 30 درجه سانتي گراد نگه‌داري شود. از آنجايي كه حداقل سن مصرف تادالافيل 18 سال است، بايد به دور از دست كودكان نگه‌داري شود.

براي دريافت مشاوره در زمينه مشكلات جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

در صورت منع مصرف براي تادالافيل چه كاري بايد انجام داد؟

تالادافيل دارويي است كه به طور اختصاصي جريان خون را افزايش مي‌دهد و بر درمان اختلال نعوظ در مردان كاربرد دارد. برخي افراد به دلايل پزشكي و مشكلات عروقي و خوني از مصرف تادالافيل و داروهاي مشابه منع مي‌شوند. بايد گفته شود كه مشكل ناتواني جنسي و خصوصاً اختلال نعوظ در بسياري موارد ريشه رواني دارد با اين حال بسياري از افراد از اين مسئله آگاهي ندارند و در اولين گام به مصرف دارو روي مي‌آورند. توصيه مي‌شود از يك روانشناس متخصص در زمينه امور جنسي مشورت كنيد تا بر اساس وضعيت و شرايط بهترين راه حل را برايتان در نظر بگيرد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  قرص تادالافيل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص تادالافيل،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۷:۰۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد دلايل ترس مردان از ازدواج چيست؟ ازدواج يك واقعيت شيرين اجتماعي است كه در همه جوامع رواج دارد. اگر چه اين اتفاق مي‌تواند به بهبود شرايط زندگي افراد كمك كند ولي برخي افراد، بسته به فرهنگ و موقعيت اجتماعي كه در آن ايفاي نقش مي‌كنند، نسبت به اين پديده شيرين ديد منفي دارند و از آن گريزان هستند. ديدگاه منفي نسبت به ازدواج از نوعي ترس نشئت مي‌گيرد كه به ويژه در مردان با آمار بيشتري گزارش مي‌گردد. با آگاهي از دلايل ترس مردان از ازدواج و راهكارهاي غلبه بر آن، مي‌توانيد ترس خود را كنار كذاشته و ازدواج موفقي داشته باشيد. 

 

منبع : ترس مردان از ازدواج

 

ترس از ازدواج

گاموفوبيا يا ترس از ازدواج نوعي هراس از قبول مسئوليت و پيمان بستن است. فرد از اينكه مسئوليت يك زندگي را بپذيرد و دائما نسبت به همسر خود متعهد باشد، مي‌ترسد. در واقع اين ترس، يك ترس غير واقعي است و پايه و اساس منطقي ندارد. افراد نمي‌توانند دائما در روابط مختلف قرار گيرند و پس از مدتي نياز دارند كه ارتباط دائم عاطفي برقرار نمايند. به همين دليل بهتر است با ترس‌هاي خود رو به رو شده و وارد شدن به موقعيت جديد را بپذيرند.

 

بيشتر بخوانيد : انگيزه ازدواج | انگيزه هاي اشتباه در مقابل اصلي ترين عوامل ازدواج

 

دلايل ترس مردان از ازدواج

مردان به دلايل متعددي از ازدواج مي‌ترسند كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

تماس با مشاور

1. مشكلات مالي

يكي از علت‌هاي اصلي ترس مردان از ازدواج اين است كه آن‌ها توان مالي لازم براي اداره يك زندگي مشترك را ندارند. فكر كردن به اينكه ازدواج باعث مي‌شود تمام بار مالي خانواده بر عهده او باشد، نوعي ترس را بر وي تحميل مي‌كند و نسبت به ازدواج و تشكيل خانواده بي ميل مي‌شود. علاوه بر اين برخي از مردان در خانواده‌هاي كم توان مالي رشد كرده‌اند و تجربه مشكلات مالي و محدوديت‌هاي كه در اين زمينه داشته‌اند، از آن‌ها انسان‌هايي با اعتماد به نفس پايين ساخته است. افرادي كه عزت نفس پاييني دارند، خود را در حدي نمي‌بينند كه بتوانند مسئوليت زندگي خود و شريك زندگي را توامان بر عهده بگيرند.

2. شخصيت درونگرا

افراد با شخصيت درونگرا ترجيح مي‌دهند دائما تنها باشند و براي خودشان خلوت كنند. فكر كردن به اينكه ازدواج آن‌‌ها را از خلوت مورد علاقه‌شان بيرون مي‌كشاند و مجبور هستند از دنياي دروني خود خداحافظي كنند، سبب ترس آنان مي‌شود. مرداني كه داراي شخصيت درون گرا هستند، بهتر است با خانم‌هايي مانند خودشان ازدواج كنند تا زندگي موفق‌تري داشته باشند. ازدواج يك فرد درون گرا با يك فرد برون گرا كه علاقه زيادي به عمل گرايي دارد و ترجيح مي‌دهد وقت خود را در جمع بگذراند، نتيجه‌اي جز شكست نخواهد داشت.

3. ترس مردان از ازدواج | ترس از ثابت ماندن در يك رابطه عاطفي

جواني، اقتضاي شيطنت و تجربه روابط عاطفي متفاوت به خصوص براي پسران است. ترس از اينكه ازدواج آزادي آن‌ها را سلب مي كند و مجبورند دائما در يك رابطه عاطفي ثابت قرار بگيرند، باعث مي‌شود نسبت به تعهد عاطفي و قبول زندگي مشترك بي‌ميل شوند.

4. وابستگي به پدر و مادر

گاهي روش‌هاي تربيتي اشتباه، پسران را طوري تربيت مي‌كند كه وابستگي شديدي به والدين خود دارند. اختلال وابستگي مانع از اين مي‌شود كه فرد آزادي عمل داشته باشد و بتواند آزادانه انتخاب كند و دست به عمل بزند. تصور اينكه قرار است از پدر و مادر خود به عنوان يك حامي بزرگ جدا شود، او را دچار استرس و ترس شديد مي‌كند. بنابراين تمام سعي خود را به كار مي‌برد تا به بهانه‌هاي مختلف از ازدواج طفره برود و امنيت رواني خود را حفظ نمايد.

5. ترس مردان از ازدواج | تجربه شكست

در گذشته هر انساني موقعيت‌هايي اتفاق مي‌افتند كه براي فرد بسيار دردناك هستند و خاطرات بدي را براي او رقم مي‌زنند. يكي از تلخ‌ترين تجربيات افراد به ويژه براي پسران، تجربه شكست عاطفي است. برخلاف دختران كه با وجود شكست عاطفي و تحمل ناراحتي زياد باز هم مي‌توانند به شخص ديگري دل ببنند، پسران خيلي سخت‌تر به ارتباطات بعدي اعتماد مي‌كنند. عدم اطمينان و شك و ترديد نسبت به تداوم هميشگي يك رابطه زناشويي، آن‌ها را از ازدواج كردن منصرف مي‌كند.

6. باور هاي غلط نسبت به ازدواج

پسراني كه از ازدواج هراس دارند دچار باورهاي غلطي نسبت به اين پديده اجتماعي هستند. ازدواج در نگاه آنان يعني پايان زندگي لذت بخش گذشته؛ اين نوع ديدگاه به ويژه در پسراني كه دوران مجردي خود را با بي بند و باري سپري مي‌كنند به وفور ديده مي‌شود، چراكه ازدواج همچون زنجيري خواهد بود كه بر دست و پاي آن‌ها زده خواهد شد و ديگر نمي‌توانند همچون گذشته آزاد باشند.

7. ترس مردان از ازدواج | عدم آمادگي رواني

ازدواج به منزله اينكه قرار است پسران مسئوليت يك زندگي مشترك را برعهده بگيرند، فقط به توان مالي ختم نمي‌شود بلكه آن‌ها از لحاظ رواني نيز بايد آمادگي لازم را داشته باشند. گفتگوهاي مشترك، پذيرش انتقادات، قبول نقش همسري و مسئوليت‌هاي وابسته از جمله شرايط روحي و رواني است كه مردان بايد آمادگي لازم براي قبول آن‌ها را داشته باشند.

8. دست كشيدن از خواسته ها و اهداف

هر فردي براي آينده خود برنامه‌اي داشته و دوست دارد با گذراندن مقاطع تحصيلي مختلف به  خواسته خود دست يابد و موقعيت‌هاي اجتماعي مشخصي را به دست آورد. گاهي اين تصور غلط به وجود مي‌آيد كه ازدواج مانعي بر سر تحقق دست يابي به خواسته‌ها خواهد بود. در صورتي كه واقعيت چنين نيست و حتي در برخي مواقع تشويق‌ها و حمايت‌هاي همسر مي‌تواند انگيزه بيشتري در شما ايجاد كند تا با توان بيشتري به دنبال رسيدن به خواسته‌ها و اهداف خود برويد.

 

مردان چگونه مي‌توانند با ترس‌هاي خود مقابله كنند؟

-اطمينان از اينكه واقعا مي‌خواهيد لحظات زندگي خود را با شريك زندگي‌تان سهيم شويد.

-باور اينكه ازدواج مي‌تواند باعث بهبود وضعيت زندگي شما شود.

-قبول اين نكته كه بيشتر افراد متاهل در ابتداي ازدواج دچار مشكلات مالي بوده‌اند و كم كم توانسته‌اند خانه و ماشين بخرند.

-پدر و مادر به عنوان منبع وابستگي هميشگي نيستند و عمر جاودان ندارند.

-ملاقات با اشخاص متاهل و خوشبخت

-تقويت مهارت‌هاي فكري و رفتاري در دوران نامزدي

-ريشه يابي ترس و گفتگو درباره علل اصلي ازدواج هراسي

-اهداف شما تغيير نخواهند كرد و همچنان مي‌توانيد به دنبال رسيدن به خواسته‌هاي خود باشيد.

-مراجعه به روانشناس و مشاور در زماني كه نمي‌توانيد از پس ترس‌ها و باورهاي غلط خود در مورد ازدواج برآييد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره ازدواج كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

دلايل اصلي ترس مردان از ازدواج چيست؟

از مهم ترين دلايل آن مي‌توان به مشكلات مالي، شخصيت درونگرا، وابستگي به پدر و مادر، عدم تمايل به يك رابطه ثابت، تصور جلوگيري از پيشرفت با ازدواج، تجربه شكست و… اشاره كرد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : ترس مردان از ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترس مردان از ازدواج،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۴:۳۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در كرمان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در كرمان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در كرمان

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در كرمان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در كرمان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  مشاوره ازدواج در كرمان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در كرمان،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۲:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد جلوگيري از ازدواج فرزندان چه پيامدهايي به همراه دارد؟ ازدواج يكي از مهم‌ترين مراحل زندگي و در عين حال ضروري‌ترين نياز انسان است كه ميل به دوست داشتن و دوست داشته شدن را تامين مي‌كند. اما برخي مواقع ديده مي‌شود كه والدين به دلايل مختلف به صورت خودآگاه يا ناخودآگاه با ازدواج فرزند خود مخالفت كرده و به مانعي بزرگ در سر راه او تبديل مي‌شوند. مسلم است كه والدين به دليل تجربه‌ و علاقه زياد خود به فرزندشان صلاح او را مي‌خواهند اما برخي مواقع جلوگيري آنان از ازدواج چندان منطقي نيست و ريشه در تفكرات اشتباه دارد. آگاهي از پيامدهاي جلوگيري از ازدواج فرزندان به والدين كمك مي‌كند تا اين رفتار خود را تغيير دهند. فرزندان نيز مي‌توانند با به كارگيري راهكارهاي صحيح و كمك گرفتن از فرد متخصص آنان را براي ازدواج خود قانع كنند.

 

منبع :  جلوگيري از ازدواج فرزندان

 

چرا والدين از ازدواج فرزندان خود جلوگيري مي‌كنند؟

دلايل مختلفي به صورت خوداگاه و ناخودآگاه وجود دارد كه باعث مي‌شود والدين مانع ازدواج فرزندان خود شوند كه در ادامه به مهم‌ترين اين دلايل اشاره مي‌كنيم:

1. طرف مقابل را در شان فرزند خود نمي‌دانند

گاهي خانواده‌ها به دليل علاقه زياد به فرزندشان و نگراني‌هايي كه در ارتباط با آينده او دارند، فردي بي عيب و نقص كه از هر لحاظ تمام و كمال باشد را براي ازدواج با فرزندشان مي‌پسندند و در صورت وجود هر گونه مشكلي هر چند كوچك در طرف مقابل، او را رد كرده و با ازدواج فرزند خود مخالفت مي‌كنند. نمي‌توان گفت همواره اين مخالفت‌ها نابجاست؛ در هر صورت والدين به واسطه تجربه‌ خود در بعضي مواقع دلايل منطقي براي مخالفت‌شان دارند اما بسيار ديده شده كه خانواده‌ها منطق را كنار گذاشته و به دنبال فردي با تمام خصوصيات منحصر به فرد هستند و اين گونه است كه از هر شخصي به گونه‌اي ايراد گرفته و باعث تاخير ازدواج فرزند خود مي‌شوند. براي كسب اطلاعات در زمينه مخالفت خانواده دختر با ازدواج كليك كنيد.

2. جلوگيري از ازدواج فرزندان | تمايل به ازدواج فاميلي

بسياري از خانوده‌هاي ايراني تمايل دارند كه فرزندشان با يكي از خويشاوندان ازدواج كند و اين مسئله در بين اين خانواده‌ها به صورت رسم و رسوم نسل به نسل انتقال پيدا كرده است؛ به طوري كه گاهي از كودكي اسم دو فرد را روي هم مي‌گذارند و هرگز به ازدواج فرزند خود با يك غريبه راضي نمي‌شوند، اين مسئله در نسل جديد كاملا غير منطقي است زيرا اين فرزند شماست كه بايد با فرد مورد علاقه خود ازدواج كرده و سال‌ها با او زندگي كند پس اجبار او به ازدواج فاميلي چيزي جز پشيماني به بار نخواهد آورد. چه بسيار جواناني كه به دليل عدم تمايل به ازدواج فاميلي موقعيت‌هاي ديگر خود را نيز از دست داده و سال‌ها ازدواج آن‌ها به تاخير افتاده است. براي كسب اطلاعات در زمينه مخالفت خانواده پسر با ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

3. دلبستگي به فرزند

يكي ديگر از دلايل جلوگيري از ازدواج فرزندان وابستگي به فرزند است. اين شرايط بيشتر در بين خانواده‌هاي تك فرزند ديده مي‌شود همچنين در مواردي كه يكي از والدين در قيد حيات نباشد، والدي كه با فرزند خود زندگي مي‌كند به دليل وابستگي شديد احساسي، ترس از تنها شدن و از دست دادن حمايت فرزند خود و يا بيماري و دلايلي مشابه از ازدواج فرزند خود جلوگيري مي‌كند. در اين شرايط گاهي ديده شده كه فرزند نيز درگير اين مسائل احساسي شده و از ازدواج خودداري كرده و اينگونه ازدواجش به تاخير افتاده است. در اين شرايط والدين بايد توجيه شوند كه ازدواج فرزندشان باعث جدايي آن‌ها از فرزند نيست بلكه رابطه بين آن‌ها مي‌تواند همچنان حفظ شود.

4. بدبيني به ازدواج

گاهي والدين به دليل تجربه شكست در ازدواج خود يا بستگان نزديك و يا حتي ديگر فرزندان‌شان، نسبت به ازدواج بدبين شده‌اند و به اين ترتيب از ازدواج فرزند خود جلوگيري مي‌كنند در حالي كه شكست يك فرد در ازدواج را نمي‌توان به افراد ديگر تعميم داد بلكه مي‎توان از علت بروز اختلاف و شكست درس گرفته و هنگام ازدواج فرزند، وي را در يك انتخاب صحيح راهنمايي كرد.

 

پيامدهاي جلوگيري از ازدواج فرزندان

جلوگير از ازدواج فرزندان كه به تاخير ازدواج آن‌ها مي‌انجامد پيامدهاي فردي، خانوادگي و اجتماعي متعددي را در بر دارد كه در ادامه به مهم‌ترين اين پيامدها اشاره مي‌كنيم:

1. كاهش نرخ باروري خانم‌ها

خانم‌ها به دليل ساختار جسمي كه دارند تا يك سن مشخصي قادر به بارداري هستند. به تاخير افتادن ازدواج خانم‌ها باعث كاهش نرخ باروري يا محدود شدن آن است كه خود منشا تبعات بعدي از قبيل پير شدن خانواده و عدم نشاط، پويايي، كارآيي و مطلوبيت خانواده و همچنين اختلاف سني بيش از حد بين والدين و فرزندان و اختلافات فرهنگي اجتماعي ناشي از عدم درك متقابل والدين و فرزندان و مواردي از اين دست مي‌شود.

2. افسردگي و سرخودگي

جلوگيري از ازدواج فرزندان در نهايت باعث سرخودگي و افسردگي آنان مي‌شود. فرزند شما با بالا رفتن سنش اگر همچنان تنها و مجرد باقي بماند دچار انزوا خواهد شد و احساس پوچي و تنهايي در وجود او رخنه مي‌كند. در واقع نداشتن همسر و فرزند و سرو سامان نگرفتن باعث مي‌شود فرزندتان در حسرت باقي بماند و اميدي براي زندگي نداشته باشد. نداشتن فردي كه در روزهاي تنهايي كنار او قرار بگيرد و محرم رازش باشد باعث مي‌شود احساس پوچي كند. والدين بايد بدانند كه همواره در كنار فرزندشان نخواهند بود و اگر از ازدواج او جلوگيري كنند در نهايت تنهايي و حسرت را به فرزند خود تحميل كرده‌اند. در واقع جلوگيري از ازدواج فرزندان باعث گسترش خلأ‌هاي عاطفي مي‌شود. وقتي خلأ‌ها بروز كند، به دنبال آن مشكلاتي چون افسردگي، نااميدي، ‌اضطراب خشونت و پرخاشگري را در پي خواهد داشت.

3. افزايش روابط نامشروع

افزايش روابط نامشروع يكي ديگر از عواقب جلوگيري از ازدواج در فرزندان است. طبق آمار پسر يا دختري كه ازدواج آن‌ها به تاخير افتاده بيشتر به سمت روابط  نامشروع كشيده مي‌شوند و به دليل عدم كنترل غرايز جنسي به سوي روابط خارج از عرف مي‌روند كه اين مسائل نه تنها براي جوانان بلكه براي خانواده نيز تاثيرات منفي به بار مي‌آورد. خانواده‌اي كه زمينه ديرهنگامي ازدواج فرزند خود ‌را به بهانه‌هاي مختلف همچون “هنوز بچه‌است، فوق ليسانسش را نگرفته و…” فراهم كند، در واقع روابط نادرست او كمك كرده‌ است. به گفته متخصصان عواقب جلوگيري از ازدواج فرزندان مواردي مانند اعتياد، روابط نامشروع جنسي، بزهكاري اخلاقي، مشكلات رواني و رفتارهاي نامتعادل سياسي و اجتماعي را به دنبال دارد.

 

چگونه بايد با مخالفت والدين برخورد كرد؟

براي اينكه بهترين برخورد را با مخالفت والدين‌تان داشته باشيد، راهكارهايي وجود دارد كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

1. جلوگيري از ازدواج فرزندان | صحبت با والدين

بهتر است كه فرزندان به جاي داد و فرياد كردن، به طور منطقي و عاقلانه با پدر و مادر خود به گفتگو بنشينند و نظرات آن‌ها را جويا شوند. مخالفت‌ها هميشه پايه و اساس منطقي ندارند و گاهي به دليل باورهاي غلط ساخته مي‌شوند. ممكن است والدين به دلايل عاطفي و ترس از اينكه فرزندشان قرار است از آن‌ها جدا شود، با ازدواج‌شان مخالفت كنند. گفتگو كردن مي‌تواند به پدر و مادر اين اطمينان را بدهد كه فرزندان بعد از ازدواج همچنان به آن‌ها تعلق خاطر دارند و چيزي از احساس‌شان به پدر و مادر خود كم نمي‌شود.

2. آشنايي خانواده با طرف مقابل

اگر احساس مي‌كنيد مخالفت‌هاي والدين به دليل قضاوت‌هاي اخلاقي نادرست است و ريشه در عدم شناخت عميق طرف مقابل دارد، مي‌توانيد زمينه‌هاي آشنايي بيشتر فرد انتخابي خود را با خانواده فراهم بياوريد تا از نزديك با شخصيت او آشنا شوند و ذهنيت منفي خود را عوض كنند. براي كسب اطلاعات در زمينه دوستي‌هاي قبل ازدواج كليك كنيد.

3. كمك گرفتن از واسطه

بزرگترها حرف همديگر را بهتر متوجه مي‌شوند. اگر در زمان ازدواج و انتخاب همسر با مخالفت والدين خود رو به رو هستيد، از نزديكان و بزرگترهاي اقوام كمك بگيريد و آن‌ها را واسطه قرار دهيد تا با والدين شما صحبت كنند و حرفايتان را به گوش آن‌ها برسانند. به اين ترتيب بدون ايجاد دلخوري مي‌توانيد به نتايج منطقي برسيد و تصميمات درستي بگيريد.

4. جلوگيري از ازدواج فرزندان | تفكر و تصميم عاقلانه

به اين فكر كنيد كه چرا پدر و مادر با انتخاب شما موافق نيستند و نسبت به ازدواج‌تان موضع گيري دارند. شايد آن‌ها به دليل تجارب زياد خود چيزهاي را مي‌بينند و مي‌دانند كه شما به واسطه عشق و علاقه از ديدن آن‌ها ناتوان هستيد. پس كمي تامل نماييد و به دلايل آن‌ها فكر كنيد. شايد حق با آنان باشد و شما گرفتار يك عشق نافرجام شده‌ايد.

5. مراجعه به مشاور

اگر احساس مي‌كنيد پدر و مادرتان به دلايل غير منطقي با ازدواج‌تان مخالفت مي‌كنند و انتخاب شما صحيح است، مي‌توانيد از يك مشاور كمك بگيريد. از پدر و مادرتان بخواهيد با يك مشاور گفتگو كنند؛ مشاوران با داشتن تجربه و علم كافي مي‌توانند نظر و افكار پدر مادرتان را به مسير درست هدايت نمايند. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

فرزنداني كه از ازدواج‌شان جلوگيري مي‌شود چه آينده‌اي دارند؟

اين افراد ازدواج‌شان به تاخير مي‌افتد و ممكن است در فرايند باروري دچار مشكل شوند. افسردگي و انزوا، گرايش به روابط نامشروع و انحرافات اخلاقي از پيامدهاي جلوگيري از ازدواج فرزندان است كه در آينده در انتظار آنان خواهد بود.

والدين چگونه مي‌توانند فرزندان خود را به يك ازدواج موفق هدايت نمايند؟

اگر والدين به جاي قضاوت يك طرفه سعي نمايند كه از ديد فرزند خود به ازدواج نگاه كرده و احساسات دروني دختر و پسر خود را درك كنند، مي‌توانند به عنوان راهنما نقش موثري در تصميم گيري بهتر داشته باشند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  جلوگيري از ازدواج فرزندان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۰:۴۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آمادگي براي رابطه زناشويي يكي از مهم‌ترين اصول داشتن يك رابطه جنسي با كيفيت است. رابطه زناشويي برخلاف باور عموم نه تنها صرفا يك نياز و فعاليت پيش پا افتاده و غريزي نيست، بلكه مجموعه‌اي از پيچيده‌ترين و اصلي‌ترين فعاليت‌هاي روان و جسم آدمي مي‌باشد. رابطه جنسي باكيفيت، يكي از اركان تضمين كننده يك زندگي خوب و سالم است. بنابراين بايد با افزايش آگاهي در زمينه مسائل جنسي و كنار گذاشتن غرور و تعصب، هم براي سلامت جنسي خود و هم همسرتان تلاش كرده و زندگي خود را سرشار از عاطفه، هيجان و شور سالم كنيد. در اين مطلب درباره يك بخش مهم از رابطه زناشويي، يعني آمادگي براي رابطه صحبت خواهيم كرد.

 

منبع :  آمادگي براي رابطه زناشويي 

 

 

آمادگي براي رابطه زناشويي به چه معناست؟

وقتي كلمه رابطه به ميان مي‌آيد، يعني تعامل حداقل 2 نفر با هم. بنابراين براي اينكه بتوانيد رابطه جنسي سالمي داشته باشيد، بايد هم به لذت خود و هم به لذت همسرتان فكر كنيد. فراموش نكنيد كه فداكاري بيش از حد در اين مورد هم به هر دو طرف آسيب خواهد زد. بنابراين براي اينكه دو طرف با كمال ميل وارد رابطه جنسي شده و از آن لذت ببرند، لازم است كه قبل از آن آماده شوند.

قدم اول آماده شدن براي برقراري رابطه زناشويي، شناخت از بدن و اندام جنسي خود و همسر است. نكته مهم در اين مسئله، اين است كه صرف آمادگي اندام جنسي و تحريك شدن آن و ايجاد يك بستر مناسب، نبايد رابطه برقرار كرد. برقراري رابطه جنسي در انسان كمي با حيوانات متفاوت مي‌باشد و آن‌هم نقش مهم عواطف و احساسات در آن است وگرنه بدون درنظر گرفتن احساسات، ميل جنسي يك غريزه است و بين انسان و حيوان تفاوتي نيست.

برقراري رابطه بدون در نظر گرفتن احساسات، مانند تشنه‌ايست كه به او آب دريا مي­‌دهيد. او آب خورده است اما هرگز سيراب نخواهد شد. اين اتفاق به مرور زمان شما رو از رابطه جنسي دلزده كرده و زماني كه دلتان نزديكي مي‌­خواهد، چون جسمتان پر است و ارضا شده، نمي‌­توانيد رابطه لذت بخشي داشته باشيد.

تماس با مشاور

 

بيشتر بخوانيد : اولين رابطه جنسي | نكات مهم براي اولين رابطه زناشويي

چگونه مي‌توان براي رابطه جنسي آماده شد؟

براي اينكه بتوانيد براي برقراري يك رابطه جنسي سالم آماده شويد، ابتدا بايد حس كنيد كه هم از نظر جسمي و هم از نظر رواني، آماده رابطه هستيد و سپس بتوانيد با همسرتان در اين مورد صحبت كنيد. هيچ چيز مانند صحبت كردن نمي‌تواند انسان‌ها را از روحيات هم آگاه كند. البته آماده شدن براي رابطه، در زن و مرد متفاوت است كه در ادامه جداگانه آن را بررسي مي‌كنيم. براي آشنايي با مباحث زناشويي مقاله آموزش سكس را نيز مطالعه نماييد.

1. آمادگي براي رابطه زناشويي | آماده شدن مردان براي رابطه جنسي

مردان بر عكس زنان، دفعات بسيار بيشتري براي رابطه جنسي آماده هستند. اگر از نظر جسماني نگاه كنيم در يك روز و در صورت تقويت جسماني، شايد 10 بار هم توانايي ارضا شدن و برقراري رابطه را داشته باشند اما در زنان اين مسئله متفاوت‌تر است و براي آن‌ها صرفا ارضاي جسماني مهم نيست. مردان براي آماده شدن، بايد از نظر جسماني و رواني به اندازه كافي استراحت كرده و تغذيه مناسب داشته باشند. معمولا خستگي دليل اصلي عدم تمايل مردان به رابطه است. مردان توجه و تاييد شدن را دوست دارند و زماني كه از طرف همسرشان توجه و تمايل را ببينند، معمولا مي‌­توانند تحريك شوند. مردان نيز هميشه فاعل بودن را دوست ندارند.

2. آماده شدن زنان براي رابطه جنسي

زنان به علت پيچيده‌تر بودن اندام‌هاي جنسي‌شان، معمولا به زمان بيشتر و مقدمات بيشتري نياز دارند تا آماده رابطه باشند. برخي از نيازها و ملزومات زنان براي آماده شدن براي رابطه جنسي به شرح زير است:

1. زنان براي رسيدن به تحريك كافي بايد براي مدت طولاني عشق بازي را تجربه كنند. بوسه، نوازش، جملات تحريك كننده، ماساژ و اينگونه رفتارها شرط لازم و ضروري براي آماده شدن زنان است.

2. معمولا زنان محيط امن و كاملا خصوصي را ترجيح مي‌­دهند و آماده كردن آن‌ها در مكان‌هايي كه امن و كاملا خصوصي نيست، مقداري سخت خواهد بود.

3. زنان بيش از مردان به بدن خود حساس هستند و براي اينكه بتوانند آماده رابطه شوند، نبايد از اندام خود احساس ناراضي بودن بكنند.

3. مسئوليت‌هاي هر دو زوجين براي آماده شدن خود و همسر

برخي از مسائل نيز براي داشتن يك رابطه سالم و ايجاد آمادگي رواني، زن و مرد ندارد. مسائلي مانند تميزي خانه، داشتن مكالمات نسبتا كافي درباره مسائل روزمره، همكاري در تمام كردن كارهاي ناتمام خانه، كمك به خواباندن بچه‌ها، آماده كردن لباس يا تزئينات خاصي كه براي يك تحريك رواني لازم است و از اين دسته مسائل، مسئوليت مشترك زن و مرد براي داشتن يك رابطه سالم است.

 

بيشتر بخوانيد : ارتباط صحيح با همسر | عوامل و موانع ارتباط خوب با همسر

 

آمادگي براي رابطه زناشويي | اگر آماده نيستم چگونه به همسرم بگويم؟

يكي از مسائل مهمي كه ممكن است باعث مشكل در رابطه زناشويي شود اين است كه امكان دارد در برخي از موارد مرد يا زن، براي برقراري رابطه جنسي آماده نباشند اما طرف مقابل اصرار به نزديكي داشته باشد. اولين اقدام، پيشگيري از بروز مشكل است. يعني زن و مرد بايد قبل از ازدواج يا نهايتا در اولين روزهاي ازدواج حتما درباره نيازهاي جنسي خود، ميزان نياز و دفعاتي كه دوست دارند يا مي‌توانند رابطه داشته باشند، با هم صحبت كنند. اگر همسرتان در مورد اين مسئله درك داشته باشد و شما نيز با او صادق باشيد و به زور تن به رابطه ندهيد، قطعا از بروز اين مشكل جلوگيري مي‌شود. چند نكته كوتاه براي حل اين مسئله عبارتند از:

1. وقتي دلتان خواست با آغوش باز بپذيريد

يك نكته مهم اين است كه اگر همسرتان درخواست رابطه كرد و شما آماده بوديد، حتما استقبال كرده و بدون هيچ گونه حس بد، درخواست او را بپذيريد. اين مسئله باعث مي‌­شود همسرتان درك كند كه شما مشكلي با رابطه با او نداريد و اگر زمانش باشد، بسيار هم در اين مورد عالي هستيد.

2. آيا زنان مجبورند به رابطه تن دهند

همانطور كه گفته شد معمولا مردان بيش از زنان تمايل به برقراري رابطه، آن هم سريع و فقط براي ارضاي نياز جسمي دارند. نمي‌توان گفت كه تظاهر كنيد و براي بقاي زندگي به هر قيمتي به خواسته همسرتان تن بدهيد، اما اگر حس كرديد كه مي‌توانيد رابطه برقرار كنيد و اين مسئله به شما آسيب نمي‌رساند، حتي اگر ميل نداريد هم به همسرتان براي ارضا شدن كمك كنيد. معمولا مردان توقع زيادي از رابطه ندارند و زنان مي‌توانند با كمي همراهي، اين كار را انجام دهند.

3. آمادگي براي رابطه زناشويي | زماني كه مرد آماده نيست

مسئله براي زوجيني كه در آن تمايل زن از مرد بيشتر است، كمي پيچيده‌تر مي‌شود. زيرا مردان به سادگي ارضا مي‌شوند اما زنان براي ارضا شدن، پيش نوازي، تحريك شدن، رابطه طولاني و نوازش‌هاي بعد از نزديكي را نياز دارند و براي مردي كه خسته است، انجام تمام اين مراحل بسيار سخت مي‌شود. در طرف مقابل اگر زن نياز خود را سركوب كند، فشار بيشتري نسبت به مرد متحمل مي‌شود.

اين مسئله بسيار پيچيده است اما به طور كلي زن و مرد بايد بتوانند در مورد نيازهايشان راحت با هم صحبت كنند. زوجين بايد در اين مورد توافق كرده و يك ميزان حداقل و حداكثري براي رابطه تعيين كنند. اين مسئله به مرور زمان باعث شرطي شدن دو طرف شده و بدن نيز ياد مي‌گيرد كه نيازهايش را مديريت كند. البته به اين سادگي هم نيست و شما حتما به همراهي يك روانشناس و متخصص نياز داريد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

چگونه مي‌توان آمادگي كافي براي رابطه جنسي را به دست آورد؟

براي ايجاد آمادگي در مرحله اول لازم است زن و شوهر در اين مورد با يكديگر صحبت كنند تا از خواسته‌ها و نيازهايشان آگاه شوند. صحبت كردن با يك متخصص نيز مي‌تواند در زمينه كسب آمادگي جنسي تا حد زيادي به شما كمك كند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  آمادگي براي رابطه زناشويي 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۵۷:۱۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

افسردگي صبحگاهي يكي از انواع افسردگي است كه در آن فرد مبتلا بيشتر از هر زمان ديگري در ابتداي روز احساس ناراحتي، نااميدي، عصبانيت و خستگي مي‌كند. به لحاظ علمي اين نوع از افسردگي تغييرات ناپايدار در خلق و خو است و با افسردگي فصلي تفاوت دارد. افسردگي صبحگاهي ممكن است يكي از علائم افسردگي اساسي باشد كه ناديده گرفتن آن و اقدام نكردن براي درمان باعث وخيم شدن اوضاع و سخت شدن فرآيند بهبودي مي‌شود. اين در حاليست كه با اقدامات سادگي و كمك گرفتن از مشاوره افسردگي مي‌توانيد از پيشرفت بيماري و تبديل شدن آن به افسردگي اساسي و مزمن جلوگيري كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره افسردگي كليك كنيد.

 

منبع :  افسردگي صبحگاهي

علائم افسردگي صبحگاهي

يكي از اصلي‌ترين مشخصه‌هاي افسردگي بي‌علاقگي نسبت به چيزها يا فعاليت‌هايي است كه در گذشته براي فرد لذت‌بخش بوده‌اند. در افسردگي صبحگاهي فرد احساسات غم و اندوه و احساس گناه را با شدت بيشتري در ابتداي روز تجربه مي‌كند و تا شب احساس بهتري پيدا خواهد كرد. برخي ديگر از علائم افسردگي صبحگاهي را در ادامه نام برده‌ايم:

_افراد مبتلا بسيار سخت از خواب بيدار شوند و از رختخواب بيرون مي‌آيند.

_براي شروع روز انرژي ندارند.

تماس با مشاور

_نمي‌توانند وظايف ساده مانند درست كردن صبحانه يا دوش گرفتن را در ابتداي روز انجام دهند.

_هر چه از ابتداي روز مي‌گذرد فرد علائم را با شدت كمتري تجربه مي‌كند و رو به بهبودي مي‌رود.

_ممكن است در اشتهايشان تغييرات عمده ايجاد شود.

_در فكر كردن و برنامه‌ريزي روزانه مشكل دارند.

_داشتن احساس نااميدي شديد

_احساس خلأ و پوچي

_بي توجهي يا عدم تمركز

_خواب بيش از حد

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه علائم افسردگي كليك كنيد.

 

علل بروز افسردگي صبحگاهي

هنوز علت قطعي براي بروز اين نوع از افسردگي مشخص نشده اما متخصصان آن را ناشي از اختلال در ساعت زيستي بدن يا همان ريتم شبانه‌روزي بدن مي‌دانند. تمام فعاليت‌هاي خواب و بيداري، ميزان هشياري و سوخت و ساز بدن به واسطه‌ي ساعت زيستي بدن تنظيم و مديريت مي‌شوند. اختلال در اين سيستم باعث مي‌شود انرژي لازم در ساعات اوليه صبح براي بدن تأمين نشود و احساس نااميدي و غم به وجود بيايد.

ملاتونين از مؤثرترين هورمون‌هاي مرتبط با اين موضوع است كه باعث ايجاد حس خواب‌آلودگي مي‌شود. از ديگر عوامل مؤثر در ابتلا به افسردگي صبحگاهي مي‌توان به سابقه خانوادگي افسردگي، مصرف الكل و اعتياد به مواد مخدر، ابتلا به اختلالات اضطرابي، ابتلا به دردهاي مزمن و داشتن سابقه‌ي حوادث ناخوشايند مانند از دست دادن عزيزان يا تجاوز اشاره كرد.

 

تشخيص افسردگي صبحگاهي

روانشناس متخصص براي تشخيص اين نوع از افسردگي، از شما در مورد حالات روحيتان در طول روز سؤالاتي مي‌پرسد. علاوه بر اين موضوعاتي همچون وضعيت كلي خواب، وزن و اشتهاي شما را مورد بررسي قرار مي‌دهد. ممكن است از شما بپرسد كه از چه زماني علائم افسردگي شروع شده‌اند و با توجه به آن، احتمال بهبودي را تخمين بزند.

سابقه‌ي پزشكي و داروهاي مصرفي فرد در جلسه تشخيص مورد بررسي قرار مي‌گيرند چرا كه داروهاي بسياري در بروز افسردگي صبحگاهي تأثير دارند. افسردگي صبحگاهي بخشي از اختلال افسردگي به شمار مي‌رود، به همين دليل معيارهاي خاص جداگانه‌اي براي آن در نظر گرفته نشده‌است؛ با اين حال درمانگر ممكن است سؤالاتي از اين قبيل از شما بپرسد:

_علائم اندوه، خستگي و نااميدي را بيشتر در چه موقع از روز تجربه مي‌كنيد؟
_آيا حالات روحي و خلقتان در طول روز مدام دچار تغيير مي‌شود؟
_آيا در ابتداي روز براي بيرون آمدن از تخت خواب مشكل داريد؟
_آيا مي‌توانيد به خوبي بر روي مسائل گوناگون تمركز كنيد؟
_آيا فعاليتي هست كه مانند گذشته از انجام آن لذت ببريد؟
_آيا توانايي برنامه‌ريزي روزانه‌تان را داريد؟
_چه چيزي باعث بهتر شدن حالتان مي‌شود؟
_در طول شبانه‌روز چند ساعت مي‌خوابيد؟

 

افسردگي صبحگاهي چگونه درمان مي‌شود؟

امروزه درمان‌هاي بسياري براي انواع افسردگي وجود دارند كه مؤثرترين آن‌ها در بهبود علائم افسردگي صبحگاهي را در ادامه شرح داده‌ايم.

1. روان درماني

در جلسات روان درماني به فرد آموزش داده مي‌شود تا به مرور زمان بتواند الگوهاي فكري منفي و اشتباه خود را شناسايي كرده و آن‌ها را اصلاح كند. در اين روش به فرد كمك مي‌شود تا الگوهاي مثبت فكري را در خود تقويت كرده و ديدگاه منفي‌اش را نسبت به مسائل تغيير دهد. در جلسات درماني، روان درمانگر اختلال مراجعه كننده را از تمام ابعاد مورد بررسي و ريشه‌يابي قرار مي‌دهد و بهترين روش‌هاي درماني را در اختيار او قرار مي‌دهد.

2. درمان دارويي افسردگي صبحگاهي

استفاده از داروهاي بازجذب سروتونين مانند ونلافاكسين در درمان افسردگي‌هاي شديد به كار مي‌روند و اغلب در درمان افسردگي اول روز مؤثر واقع نمي‌شوند؛ در مقابل مي‌توان از داروهاي بازجذب سروتونين-نوراپي نفرين طبق تجويز پزشك استفاده كرد.

درمان افسردگي با استفاده از داروهاي ضد افسردگي مي‌تواند در بهبود علائم مؤثر باشد اما از طرفي اين داروها كوتاه اثرند، عوارض بسيار دارند و همچنين آزمون و خطا براي انتخاب بهترين نوع آن به طول مي‌انجامد. استفاده از دارو به درمان قطعي نمي‌انجامد و تنها علائم را كاهش مي‌دهد.

3. درمان افسردگي صبحگاهي با استفاده از نور درماني

يكي از روش‌هاي ساده و مؤثر براي كاهش افسردگي صبحگاهي اين است كه به محض بيدار شدن از خواب پرده‌ها را كنار زده و اجازه دهيد نور خورشيد به درون اتاق بتابد. نور تأثير زيادي بر روحيه دارد و قرار گرفتن در معرض آن بر مواد شيميايي مغز كه با خلق و خو ارتباط دارند، اثرات مثبتي مي‌گذارد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه درمان افسردگي شديد كليك كنيد. 

 

راهكارهاي مؤثر در بهبود علائم افسردگي صبحگاهي

_براي بهبود علائم افسردگي صبحگاهي مي‌توانيد از روش‌هاي ديگري همچون طب سوزني، مراقبه و يوگا استفاده كنيد. چنين فعاليت‌هايي در بهبودي علائم مؤثرند اما نبايد جايگزين درمان‌هاي رواني و پزشكي شوند.

_ ورزش كردن را فراموش نكنيد؛ ورزش در ابتداي روز علائم افسردگي و نااميدي را كاهش مي‌دهد و موجب سرزندگي و نشاط مي‌شود. حتي يك پياده‌روي ساده نيم ساعته، به صورت روزانه و منظم مي‌تواند مؤثر باشد.

_ از شب قبل كارهايي كه براي بيدار شدن در روز بعد لازم داريد را انجام دهيد. براي مثال لباس‌هايتان را آماده كنيد. در اين صورت تمايل بيشتري براي بيدار شدن از خواب خواهيد داشت.

_براي داشتن خواب راحت شبانه محرك‌هاي مزاحم را از بين ببريد و تا نيم ساعت قبل از خواب از وسايلي همچون تلويزيون و گوشي موبايل استفاده نكنيد.

_ميزان مناسب خواب خود را پيدا كنيد؛ خواب كامل هشت ساعته در كاهش علائم افسردگي صبحگاهي و شادي و نشاط اول روز بسيار تأثير گذار است.

_يكي از راه‌هاي كاهش افسردگي صبحگاهي خواب به اندازه و به موقع در هنگام شب است.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سؤالات متداول

علت نااميدي صبحگاهي چيست؟

احساس نااميدي و افسردگي هنگام صبح ممكن است به علت‌هايي همچون اضطراب و استرس، تجربه‌ي اتفاقات ناگوار، بهم ريختن ساعت زيستي بدن و… مرتبط باشد.

افسردگي اول صبح چگونه درمان مي‌شود؟

براي درمان افسردگي مي‌توانيد از مشاوره افسردگي راهنمايي بگيريد تا روانشناس با توجه به نوع و شدت اختلال بهترين درمان‌ها را به شما معرفي كند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  افسردگي صبحگاهي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افسردگي صبحگاهي،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۳۹:۲۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در گرگان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در گرگان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در گرگان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در گرگان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در گرگان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  مشاوره ازدواج در گرگان

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در گرگان،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۳۷:۱۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا از نقش و اهميت خانواده همسر در ازدواج آگاهي داريد؟ بسياري از افرادي كه در شرف ازدواج هستند اين سؤال برايشان به وجود مي‌آيد كه واقعا خانواده همسر تا چه حد در ازدواج اهميت دارد و چه نقشي در ميزان رضايت از زندگي مشترك ايفا مي‌كند. ازدواج تنها پيوند دو نفر نيست بلكه خانواده‌هاي آن‌ها را نيز بهم مرتبط مي‌سازد. شما با اهميت و توجه به خانواده‌ي همسر آينده‌تان در واقع به نوع تربيت، پرورش و سبك زندگي او توجه مي‌كنيد. براي آگاهي بيشتر از جنبه‌هاي مختلف نقش خانواده همسر در ازدواج با اين مقاله همراه باشيد. مشاوره پيش از ازدواج به شما كمك مي‌كند تا با ديد بازتر و شناخت بهتري وارد زندگي مشترك شويد.

 

منبع :  اهميت خانواده همسر در ازدواج

 

چرا شناخت خانواده همسر آينده اهميت دارد؟

ازدواج يكي از مهم‌ترين اتفاقات زندگي است و به همين خاطر بايد به تمام جوانب و ابعاد مرتبط با آن توجه كنيد. حواستان باشد كه خانواده‌ي فردي كه قصد ازدواج با او را داريد، سالم و منسجم باشد. برخي معتقدند كه قرار است با خود طرف ازدواج كنند نه با خانواده‌ي او و خود فرد با خانواده‌اش فرق دارد؛ اين‌ها توجيهات عاشقانه‌اي هستند اما ممكن است در آينده زندگي شما را نابود كنند. هر انساني هر چقدر هم كه متفاوت از خانواده‌اش باشد، هنگام مواجه با بحران‌ها همان روش‌هايي را به كار مي‌برد كه در كودكي و به واسطه‌ي خانواده در او نهادينه شده‌اند.

كنترل فرد بر روي اعمالش و استفاده از عقل و منطق هميشگي نيست؛ گاهي افراد طبق ضمير ناخودآگاهي كه از خانواده تأثير پذيرفته، عمل مي‌كنند. در واقع مي‌توان گفت آن طور كه والدين با رفتارهايشان او را تربيت كرده‌اند. به همين دليل مهم است خانواده كسي را كه دوستش داريد بشناسيد. در يك خانواده منجسم افراد پشت يكديگر هستند و از ارزش‌هاي واحد خانوادگي تبعيت مي‌كنند. در نتيجه هنگام مواجه با مشكلات همه با هم همكاري مي‌كنند. براي كسب اطلاعات در زمينه ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

 

تماس با مشاور

اهميت خانواده همسر در ازدواج | اهميت تناسبات فرهنگي بين خانواده‌هاي زوج‌ها

فرهنگ به معناي بايدها و نبايدهايي است كه براي يك خانواده مشخص مي‌كنند چه چيزي درست و چه چيزي اشتباه است. فرهنگ مجموعه‌اي گسترده از آداب و رسوم، سنت‌ها و اخلاقيات را در بر مي‌گيرد. تناسب فرهنگي بين خانواده‌هاي دو نفري كه قصد ازدواج با يكديگر را دارند، مسئله‌اي پر اهميت است به طوري كه سرنوشت و آينده‌ي زندگي مشترك آن‌ها را تحت تأثير قرار مي‌دهد. از آنجايي كه فرهنگ‌ها با هم تفاوت‌هاي بسياري دارند، بايدها و نبايدها نيز متفاوت‌اند.

ممكن است مسئله‌اي كه براي يك خانواده ارزش محسوب مي‌شود براي ديگري ناپسند باشد. مسائل فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي به ميزان زيادي تعيين كننده‌ي كيفيت روابط زوج‌ها بعد از ازدواج است. هر چه تشابهات فرهنگي بيشتر باشند مسير ازدواج سالم‌تر و آسان‌تر خواهد بود. در مقابل تفاوت‌ها از همان روز خاستگاري تا بعد از ازدواج، اختلافات بسياري را ايجاد مي‌كنند.

 

بيشتر بخوانيد : نقش خانواده در ازدواج | نقش والدين در ازدواج فرزندان چيست ؟

 

نظارت و دخالت خانواده

برخي از خانواده‌ها آزادي و استقلال را از فرزندان خود مي‌گيرند و كنترل بيش از حدي بر آن‌ها دارند؛ همين امر از فرزندان آن‌ها افرادي با شخصيت وابسته مي‌سازد كه در زندگي مستقل از خانواده و در ارتباط با همسر آن‌ها را گرفتار مي‌سازد. هر چقدر هم كه با شريك زندگي خود تفاهم داشته‌باشيد، مداخلات و كنترل‌گري‌هاي خانواده همسر منجر به ايجاد تنش و بروز درگيري و كشمكش‌هاي بسياري مي‌شود و كيفيت روابط شما با همسرتان را تحت تأثير قرار مي‌دهد. به خاطر همين لازم است پيش از ازدواج به اين مسئله توجه كنيد.

 

ارتباط ميان اعضاي خانواده همسر

يكي از موضوعات مهم در بررسي اهميت خانواده همسر در ازدواج، ارتباط ميان اعضاست. بسيار مهم است كه بدانيد اعضاي خانواده همسر آينده‌تان چگونه با يكديگر رفتار مي‌كنند. مهارت‌هاي ارتباط كلامي و غير كلامي آن‌ها را بررسي كنيد. اين كه والدين با يكديگر و با فرزندان چگونه تعامل مي‌كنند و سبك تربيتي آن‌ها به چه صورت بوده‌است. افرادي كه والدين بسيار سخت‌گير و يا بسيار آسان‌گير داشته‌اند، مطمئنا به شيوه‌اي متفاوت از آن‌هايي كه خانواده‌ي متعادلي دارند، تربيت شده‌اند و رفتار مي‌كنند. خانواده‌اي كه در آن تعاملات عاطفي بسيار سطح پايين است و يا بر عكس والديني كه به طور افراطي به فرزندان خود محبت مي‌كنند، تفاوت‌هاي بسياري با خانواده‌اي دارند كه همه چيز در تعادل قرار دارد. اين مسئله به ميزان زيادي بر ارتباطات عاطفي با همسر تأثير مي‌گذارد.

 

وضعيت اقتصادي خانواده همسر

وضعيت اقتصادي خانوادگي همسر آينده نيز در ازدواج اهميت زيادي دارد. اين كه خانواده همسرتان به لحاظ اقتصادي در چه جايگاهي قرار دارند و تا چه حد از اين نظر به خانواده شما نزديك هستند. وضعيت اقتصادي، انتظارات و توقعات افراد را از يكديگر تحت تأثير قرار مي‌دهد و در صورتي كه شرايط مالي بسيار متفاوتي از هم داشته‌باشند، قبل و بعد ازدواج دچار چالش‌ها و مشكلات بسياري مي‌شوند.

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

اهميت خانواده همسر در ازدواج | بررسي حمايتگري خانواده همسر

يكي از مسائل مهم در ازدواج و كيفيت آن، ميزان حمايت‌گر بودن خانواده همسر است. سلامت روان افراد تحت تأثير حمايت‌هايي است كه به لحاظ مالي، عاطفي و رواني از خانواده خود دريافت مي‌كنند. اغلب افرادي كه خانواده‌ و والدين حمايت‌گري ندارند، به دليل فشارهاي زياد و اين كه خود را تنها مي‌پندارند، بيشتر در معرض آسيب‌هاي رواني و اجتماعي قرار دارند.

 

سخن آخر

ازدواج مسئله‌اي است كه عواملي بسياري در موفقيت يا عدم موفقيت آن نقش دارند؛ يكي از اين عوامل خانواده‌هاي افراد است. از آن‌جايي كه افراد پيش از ازدواج به خوبي و به تنهايي نمي‌توانند از پس بررسي تمام جنبه‌ها و عوامل بربيايند، مراجعه به مشاور ازدواج و راهنمايي گرفتن از متخصصان ضرورت بالايي دارد. مشاور سطح تفاهم خانواده‌ها را بررسي مي‌كند و احتمال موفقيت در ازدواج را با توجه به خصوصيات هر فرد و خانواده‌اش تخمين مي‌زند. همچنين به شما كمك مي‌كند تا تعارضات و اختلافات قبل و بعد از ازدواج را حل كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

ازدواج با پسري كه خانواده خوبي ندارد درست است؟

لازم است خانواده كسي كه قصد ازدواج با او را داريد از جنبه‌هاي مختلفي مورد بررسي قرار دهيد و اگر فكر مي‌كنيد شخص مورد نظر خانواده مناسبي ندارد بيشتر بر انتخاب خود فكر كنيد. همچنين اگر گمان مي‌كنيد فرد مورد نظرتان واقعا با خانواده‌اش تفاوت دارد، پيشنهاد مي‌كنيم از مشاوره ازدواج كمك بگيريد.

نقش خانواده بعد از ازدواج چقدر اهميت دارد؟

نقش خانواده پس از ازدواج پر رنگ‌تر مي‌شود. حمايت‌گري خانواده همسر و يا مداخلات بيش از حد آن‌ها روابط شما را با همسرتان تحت تأثير قرار مي‌دهد. به همين خاطر لازم است پيش از ازدواج به موضوع خانواده اهميت دهيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  اهميت خانواده همسر در ازدواج

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۳۴:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر