مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در فارس كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در فارس پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در فارس

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در فارس | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در فارس

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در فارس

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در فارس،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۹:۵۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

وسواس وارسي كردن از رايج‌ترين انواع وسواس است كه افراد را همواره درگير چك كردن و وارسي كردن چيزها مي‌كند. براي مثال فرد مبتلا به اين اختلال هيچ گاه نمي‌تواند از بسته بودن در منزل خود اطمينان پيدا كند و بارها آن را چك مي‌كند. افرادي كه وسواس وارسي كردن دارند، بارها و بارها موضوعي را وارسي مي‌كنند اما همچنان استرس و اضطراب دارند. ممكن است از ديگران نيز براي اطمينان سؤال بپرسند و كمك بگيرند اما موفق به كاهش تنش و متوقف كردن افكار وسواسي خود نمي‌شوند. درمان انواع وسواس به پيگيري مداوم و دريافت كمك‌هاي تخصصي از مشاوره كنترل استرس نياز دارد اما پيش از آن لازم است علائم و نشانه‌هاي آن به دقت شناسايي شوند. در ادامه بيشتر درباره اين نوع از وسواس صحبت خواهيم كرد پس همراه ما باشيد.

 

منبع :  وسواس وارسي كردن

وسواس وارسي كردن چيست؟

وسواس وارسي كردن يكي از انواع اختلالات وسواسي مي‌باشد كه افراد مبتلا مدام افكار تكرار شونده را در مورد موضوع استرس‌آور در ذهن خود پرورش مي‌دهند و تمام تلاش‌ آن‌ها براي سركوب اين افكار بي‌نتيجه باقي مي‌ماند. در واقع هرچه بيشتر تلاش مي‌كنند افكار وسواسي را از خود دور كنند بيشتر در اين افكار غرق مي‌شوند. در نتيجه وسواس فكري به وسواس عملي تبديل مي‌شود، به اين صورت كه فرد مبتلا مدام در ذهن خود فكري را پرورش مي‌دهد و اين فكر او را وادار مي‌سازد تا موضوعي را بارها و بارها چك كند.

مدل‌هاي چك كردن در افراد مختلف به صورت چك كردن چندباره درب خودرو و منزل، شير آب و گاز، ركعت هاي نماز، وسايل همراه (پول، كليد و گوشي تلفن) و… بروز پيدا مي‌كند.

 

تماس با مشاور

علل ابتلا به وسواس وارسي كردن

به طور كلي وسواس عبارت است از افكار و اعمالي كه فرد نسبت به انجام آن‌ها احساس اجبار و اضطراب مي‌كند. ريشه‌ بروز وسواس در انسان‌ها از ديدگاه‌ها و رويكردهاي متفاوتي مورد بررسي قرار گرفته‌است. در ديدگاه روانكاوانه متخصصان عقيده دارند وسواس در كودكي فرد ريشه دارد و از تثبيت كودك در مرحله مقعدي نشأت مي‌گيرد.

از ديدگاه روانكاوي وسواس تبديل يك فكر اضطرب‌آور به عمل يا فكري است كه به فرد آرامش مي‌دهد و اضطراب او را كم مي‌كند اما اين فرآيند تبديل ناسالم بوده و اغلب نيز به نتيجه دائمي نمي‌انجامد. وسواس چك كردن بيشتر در افرادي ديده مي‌شود كه سابقه‌ ابتلا به اين اختلال و يا اختلالات اضطرابي ديگر در بستگان و نزديكان آن‌ها وجود داشته‌است. همچنين اغلب افراد مبتلا خانواده‌هايي داشته‌اند كه نگراني‌هاي بيش از حد و توام با بدبيني را تجربه كرده‌اند.

 

بيشتر بخوانيد : بيماري وسواس | علت و ريشه انواع وسواس فكري عملي چيست ؟

 

چرخه‌هاي وسواس چك كردن

وسواس به دليل ماهيت بيمار گوني كه دارد در صورتي كه مورد پيگيري و درمان قرار نگيرد، بسيار پايدار خواهد بود و فرد را در چرخه‌اي تكرار شونده به دام خواهد انداخت كه بيرون آمدن از آن دشوار است. چرخه‌ بيماري به صورتي است كه ابتدا يك فكر، شك يا احساس نگراني در مورد موضوعي خاص را در فرد مبتلا ايجاد مي‌كند و او را رها نمي‌سازد مگر آن كه به آن فكر عمل كند اما ماجرا به همين جا ختم نمي‌شود و فرد در يك چرخه گرفتار مي‌گردد.

تبديل شدن فكر وسواسي به عمل

همانطور كه گفتيم فكر وسواسي فرد را وادار به عمل مي‌كند. براي مثال ممكن است با خود فكر كنيد كه آيا درب منزل را بسته‌ايد يا نه. در مرحله بعدي اين فكر شما قدرتمندتر مي‌شود به اندازه‌اي كه اضطراب به سراغتان مي‌آيد. اين اضطراب تركيبي از احساسات مبهم و سردرگمي است كه ترس شما را در مورد موضوع مورد نظر كه در اينجا بسته بودن درب منزل است، تشديد مي‌كند. پس از اين مرحله احساس مي‌كنيد براي رهايي از اين ترس و اضطراب نياز به انجام كاري داريد.

مرحله‌ كاهش اضطراب در وسواس وارسي كردن

وسواس براي فرد مبتلا اضطراب و استرس زيادي را به همراه دارد به همين دليل است كه آن را در گروه اختلالات اضطرابي دسته‌بندي مي‌كنند. در صورتي كه افكار وسواس‌گونه و تكرار شونده‌ فرد به عمل تبدلي شوند، تا حدي احساس آرامش مي‌كند و اضطرابش در اين مرحله از بين مي‌رود. در ادامه‌ مثال قبلي، احتمالا بعد از فكر كردن به بسته بودن يا نبودن درب منزل مجبور مي‌شويد آن را چك كنيد و پس از چك كردن احساس آرامش و راحتي خواهيد داشت. براي آشنايي با اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

در اينجا به نظر مي‌رسد بيماري خود با ايجاد يك فكر شروع مي‌شود و خود نيز بهبود پيدا مي‌كند اما نكته‌اي كه وجود دارد اين است كه شما در سال اول بيماري ممكن است فقط دو بار درب منزل را چك كنيد اما در سال‌هاي بعدي حتي با چهار بار چك كردن هم خيالتان راحت نمي‌شود و اضطرابتان كاهش نمي‌يابد. براي شناخت انواع روش هاي درمان اضطراب شديد كليك كنيد.

 

درمان وسواس وارسي كردن

روان درماني

بهترين روش درمان وسواس چك كردن را روانشناس و رواندرمانگر با توجه به شدت بيماري به شما ارائه مي‌دهد. يكي از روش‌هاي مؤثر در اين زمينه درمان شناختي رفتاري است كه در آن به فرد آموزش داده مي‌شود تا تمركز خود را بر افكار وسواسي كه به او حمله مي‌كنند بگذارد و به جاي تلاش براي انكار يا سركوب، با آن‌ها مواجه شود و آگاهانه در مورد آن‌ها فكر كند. فكر كردن هوشيارانه به افكاري كه به طور ناخودآگاه در ذهن شما پرورش مي‌يابند باعث مي‌شود خود به خود از بين بروند البته اين فرآيند به سادگي صورت نمي‌پذيرد و باعث بروز استرس در شما نيز مي‌شود اما به مرور روانشناس به شما كمك مي‌كند تا اين احساس را از خود دور نگه داريد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره وسواس كليك كنيد.

دارو درماني

جهت درمان وسواس مانند ديگر اختلالات اضطرابي از داروهاي مهاركننده باز جذب سروتونين استفاده مي‌شود تا فرد بتواند همزمان با درمان اضطراب و روش‌هاي روان درماني از آن‌ها استفاده كند و زمان كمتري براي پرداختن به رفتارهاي وسواسي صرف كند. داروها تا حد زيادي اضطراب فرد را كاهش مي‌دهند و با كاهش اضطراب علائم وسواسي نيز به ميزان زيادي كم مي‌شوند. سرترالين، فلوكستين و سيتالوپرام از جمله داروهاي ضد اضطراب هستند.

گاه نيز پزشك تشخيص مي‌دهد داروهاي آرامبخش براي كاهش استرس تجويز كند. به ياد داشته‌باشيد كه داروها علائم را كاهش مي‌دهند و به نظر مفيد مي‌آيند اما عوارض بي شماري به همراه دارند و براي مدت كوتاهي اثر مي‌كنند، به همين دليل توصيه مي‌شود تا حد امكان از روش‌هاي غير دارويي و روان درماني زير نظر مشاور و روانشناس متخصص در زمينه وسواس كمك بگيريد. براي آگاهي بيشتر درباره درمان وسواس فكري كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سؤالات متداول

انواع وسواس كدام‌اند؟

انواع وسواس شامل وسواس پوست كني، وسواس بدريخت انگاري بدن، وسواس احتكار، وسواس موكني و وسواس‌هاي فكري عملي است كه وسواس فكري عملي انواعي متفاوتي دارند كه شايع‌ترين آن‌ها وسواس شستشو و بعد از آن وسواس وارسي كردن است.

راه‌هاي درمان وسواس چيست؟

روش‌هاي روان درماني و درمان‌هاي رفتاري شناختي مي‌توانند بسيار كمك كننده باشند. در صورتي كه شدت بيماري زياد باشد بهتر است از دارو درماني در كنار روش‌هاي روان درماني بهره برد. براي انتخاب بهترين و مناسب‌ترين روش‌هاي درماني با توجه به نوع و شدت بيماري مي‌توانيد از مشاوره وسواس كمك بگيريد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  وسواس وارسي كردن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وسواس وارسي كردن،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۷:۰۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در گلستان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در گلستان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در گلستان

 

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در گلستان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در گلستان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در گلستان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۴:۲۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بي انگيزگي يكي از دلايلي است كه باعث مي‌شود افراد كارهاي خود را در زندگي به تعويق بياندازند و از فعاليت‌هاي روزمره به اندازه كافي لذت نبرند. اگر شما فرد بي انگيزه‌اي باشيد ممكن است نتوانيد سراغ علائق‌تان برويد يا عملكرد مثبتي را در جنبه‌هاي مختلف از خود نشان دهيد. اين بي انگيزگي از عوامل مختلفي نشات مي‌گيرد كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها بايد به افسردگي اشاره كرد. خوشبختانه راهكارهاي مختلفي وجود دارند كه به شما كمك مي‌كنند اين مشكل را درمان نماييد. ما در ادامه به توضيحات بيشتري در مورد علل و راهكارهاي غلبه با بي انگيزگي پرداخته‌ايم. در همين راستا بهره بردن از مشاوره افسردگي نيز مي‌تواند تا حد زيادي در شناسايي اين موضوع به شما كمك نمايد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

 

 

منبع : بي انگيزگي و پوچي

 

 

علل دچار شدن به بي انگيزگي

بي انگيزگي به احساس عدم تمايل براي شروع فعاليت‌هاي مختلف گفته مي‌شود. اين مسئله مي‌تواند فرد را منزوي كرده و عملكرد او را در جنبه‌هاي مختلف زندگي كاهش دهد. علل و عوامل مختلفي مي‌توانند در بروز بي انگيزگي تاثير گذار باشند كه ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

1- دست كم گرفتن خود

برخي افراد به توانمندي‌هايشان به اندازه كافي باور ندارند و دائما خود را دست كم مي‌گيرند. همين مسئله باعث مي‌شود كه همواره اهداف زندگي را دست نيافتني بپندارند و در نتيجه براي رسيدن به آن‌ها تلاشي نكنند. همچنين اين افراد تلاشي براي مقابله با نااميدي‌هايي كه در جريان زندگي براي هر فردي رخ مي‌دهد انجام نمي‌دهند. از همين رو ارزيابي اعتماد به نفس و تقويت باورهاي فرد در مورد نقاط مثبت خود يكي از برنامه‌هايي است كه روانشناسان همواره براي بهبود انگيزه در نظر مي‌گيرند.

2- عدم خودآگاهي كافي

خودآگاهي به اين معناست كه شما در زندگي بدانيد چه هدفي داريد و به دنبال چه چيزهايي هستيد. همه افراد معمولا پس از گذراندن دوره نوجواني و رسيدن به يك هويت باثبات خودآگاهي بيشتري پيدا مي‌كنند. همين مسئله به آن‌ها انگيزه مي‌دهند تا در زمينه‌هاي گوناگون نظير شغل يا تحصيل انرژي صرف كنند و به عملكرد خود در حوزه‌هاي خاص اهميت بدهند. در نتيجه افرادي كه شناخت خوبي از خود ندارند و نتوانسته‌اند به يك جمع بندي درست از هويتشان برسند بيش از سايرين احتمال دارد كه علائمي از بي انگيزگي را از خود نشان دهند.

تماس با مشاور

3- در نظر گرفتن بي انگيزگي به عنوان يك ويژگي باثبات شخصيتي

برخي افراد فكر مي‌كنند انگيزه امري ذاتي، باثبات و مرتبط با شخصيت است. اگر شما نيز چنين عقيده‌اي داشته باشيد در نهايت اين تصور براي شما پيش مي‌آيد كه هرگز نمي‌توانيد همانند افراد با انگيزه عمل كنيد. همين مسئله شما را در نوعي سيكل معيوب قرار مي‌دهد به صورتي كه بي انگيزگي دائما خود را تقويت كرده و شدت بيشتري مي‌يابد.

4- قرار داشتن تحت فشار و استرس مزمن

قرار داشتن تحت استرس شديد و مزمن مي‌تواند به مرور منجر به فرسودگي فرد شود. به طوري كه ديگر حاضر نباشد هيچ گونه تلاشي براي برون رفت از وضعيت فعلي انجام دهد و يا به عبارتي ديگر تسليم مي‌شود. در اين شرايط افراد احساس مي‌كنند كه ديگر انگيزه‌اي ندارند و نمي‌خواهند تلاشي انجام دهند.

5- دچار بودن به افسردگي

بي انگيزگي در صورتي كه با علائمي نظير خلق غمگين، عدم تمايل به انجام فعاليت‌هاي لذت بخش، مشكلات خواب و اشتها، احساس گناه، نااميدي، افكار مرگ و يا تمايل به خودكشي همراه شود مي‌تواند نشان دهنده ابتلاي شما به افسردگي اساسي باشد. در اين شرايط لازم است كه به يك روانشناس باليني مراجعه كرده و خدمات روان درماني مورد نياز را دريافت نماييد. 

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

راهكارهايي براي درمان بي انگيزگي

براي اينكه بتوانيد بي انگيزگي خود را درمان كنيد توجه به برخي توصيه‌هاي عمومي تا حد زيادي كمك كننده خواهد بود. ما در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

1- خودگويي‌هاي مثبت را تمرين نماييد

هرگز نبايد ارزش و تاثير كلام را دست كم بگيريد. همان‌طور كه بايد در حرف زدن با ديگران مراقب گفته‌هاي خود باشيد لازم است در طول روز به آنچه به خودتان مي‌گوييد بيشتر دقت كنيد. زماني كه دائما خود را سرزنش مي‌كنيد يا با جمله‌هايي نظير نمي‌توانم روحيه خود را به هم مي‌ريزيد، مسلما بروز بي‌انگيزگي امري طبيعي خواهد بود. در نتيجه تلاش كنيد كمي با خودتان مهربان‌تر باشيد و خودگويي‌هاي مثبت را تمرين نماييد.

2- براي درمان بي انگيزگي از ورزش كردن كمك بگيريد

ورزش كردن با افزايش برخي مواد شيميايي در مغز نظير اندورفين منجر به احساس سرخوشي و نشاط در انسان مي‌شود. از همين‌رو در اكثر موارد متخصصان سلامت روان براي بهبود افسردگي و علائمي نظير بي انگيزگي، افزايش تحرك بدني و ورزش را توصيه مي‌كنند.

3- با يك فرد مطمئن صحبت كنيد

حرف زدن با يك فرد مطمئن و قابل اعتماد يكي از ساده‌ترين روش‌هايي است كه به كاهش افكار منفي، پايين بودن خلق و عدم انگيزه كمك مي‌كند. به همين خاطر اگر در برهه‌اي از زندگي احساس كرديد كه ديگر انگيزه‌اي نداريد و نمي‌توانيد همانند سابق عملكرد خود را حفظ كنيد بهتر است در مورد افكار خود با فردي كه با او احساس راحتي مي‌كنيد صحبت نماييد. اگر احساس مي‌كنيد ديگران نمي‌توانند بدون قضاوت كردن به حرف‌هاي شما گوش فرا دهند بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد.

4- با افراد با انگيزه در ارتباط باشيد

متخصصان بر اين باورند كه ميزان تلاش شما مي‌تواند بازتابي از روحيه و انگيزه اطرافيانتان باشد. اشخاصي كه دائما با افراد نااميد و بي‌حوصله نشست و برخاست مي‌كنند به مرور زمان تحت تاثير آن‌ها قرار گرفته و ممكن است خود نيز انگيزه‌شان را از دست بدهند. در نتيجه تلاش كنيد روابط اجتماعي‌تان را با افراد مثبت و پرانگيزه بيشتر كنيد و از آنان براي پيشرفت در زندگي كمك بگيريد.

5- به يك روانشناس مراجعه كنيد

همان‌طور كه گفته شد بي انگيزگي مي‌تواند در بسياري از موارد نشان دهنده ابتلاي فرد به اختلال افسردگي باشد. در اين شرايط بسيار اهميت دارد كه براي سلامت روان خود ارزش قائل شويد و براي بهبود آن تلاش كنيد. پژوهش‌ها نشان مي‌دهند كمك گرفتن از خدمات روان درماني و مشاوره مي‌تواند تا حد بسياري در درمان افسردگي به شما كمك نمايد. اگر ميزان افسردگي و بي انگيزگي بسيار شديد بوده يا خطراتي همچون تجربه خودكشي وجود داشته باشد روانشناس شما را به يك روان پزشك ارجاع خواهد داد تا از دارو درماني نيز كمك بگيريد. براي آگاهي بيشتر درباره درمان افسردگي شديد كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

آيا ديدن فيلم‌هاي انگيزشي مي‌تواند افسردگي و مشكلات انگيزه را درمان نمايد؟

بي انگيزگي يكي از مشكلاتي است كه در فرد افسرده با آن مواجه مي‌شود. براي ارزيابي دقيق اين مشكل و درمان آن لازم است كه پيش از هرچيز از يك روانشناس كمك بگيريد. در اين مسير ديدن ويديوهاي انگيزشي مي‌تواند مكمل راه شما باشد و به تسريع روند درمان كمك نمايد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : بي انگيزگي و پوچي

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بي انگيزگي و پوچي،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۱:۴۹:۲۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص كلونازپام يكي از داروهاي ضد اضطراب قوي است كه معمولاً براي كنترل تشنج و حملات صرعي، حمله‌هاي پانيك و همين‌طور كاهش اضطراب‌هاي متوسط و شديد مورداستفاده قرار مي‌گيرد. كلونازپام مغز را وادار به ترشح بيشتر ماده شيميايي به نام گابا مي‌كند و با توجه به اينكه گابا نقش مؤثري در كاهش فعاليت دستگاه عصبي مركزي دارد، دارو از اين طريق خاصيت ضد اضطرابي خود را نشان خواهد داد. اين دارو در كنار قدرت اثربخشي بالايي كه دارد عوارض جانبي را نيز به همراه خواهد داشت. با توجه به ‌تمامي اين موارد و همين‌طور در نظر گرفتن اين موضوع كه داروهاي روان‌پزشكي قدرت درمان اختلالات اضطرابي را ندارند، بهتر است در كنار استفاده از اين داروها از جلسات روان‌درماني زير نظر يك متخصص روانشناسي نيز استفاده نماييد.

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي در DSM5

 

 

منبع : قرص كلونازپام

 

 

 

قرص كلونازپام و موارد استفاده از آن

داروي كلونازپام يكي از ضد اضطراب‌هاي قوي و از خانواده بنزوديازپين‌هاست كه با افزايش ماده شيميايي به نام گابا در مغز فعاليت دستگاه عصبي را كاهش داده و باعث ايجاد احساس آرامش در فرد مي‌شود. با توجه به قدرت داروي كلونازپام در كاهش فعاليت مغز و دستگاه عصبي از اين دارو براي كاهش حملات تشنجي و صرع، كنترل حمله‌هاي وحشت‌زدگي و همين‌طور براي درمان اضطراب‌هاي متوسط و شديد استفاده مي‌شود. كلونازپام همچنين مي‌تواند براي درمان بي‌خوابي‌هاي شبانه در بيماران داراي اختلالات خواب نيز مورداستفاده قرار بگيرد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد.

 

نحوه مصرف قرص كلونازپام

ميزان و نحوه مصرف هر دارو با توجه به شرايط جسمي و سابقه بيماري فرد متفاوت خواهد بود. به همين خاطر از اين دارو زير نظر پزشك استفاده كنيد و از مصرف خودسرانه آن جدا خودداري نماييد. چنانچه يك وعده استفاده از اين دارو را فراموش كرده‌ايد بلافاصله پس از يادآوري آن را مصرف كنيد اما در شرايطي كه به زمان مصرف دوز بعدي نزديك شده‌ايد از خوردن دوز فراموش‌شده صرف‌نظر كنيد و هرگز مقدار مصرف در وعده آينده را دو برابر نكنيد.

تماس با مشاور

 

تداخلات دارويي با قرص كلونازپام

به‌طوركلي بهتر است پزشك معالج را در جريان تمامي داروهايي كه استفاده مي‌كنيد قرار دهيد. تداخلات دارويي علاوه بر اينكه باعث كاهش اثرگذاري داروها خواهد شد، مي‌تواند سلامت جسمي شما را نيز تحت تأثير خود قرار دهد. بهتر است در طول درمان با داروي كلونازپام از اين داروها استفاده نكنيد و يا دراين‌باره از پزشك معالج خود مشورت بگيريد.

-ساير داروهاي خواب‌آور و آرام‌بخش
-ضد تشنج‌ها
-داروهاي ضد پاركينسون
-داروهايي كه براي كاهش انقباضات عضلاني استفاده مي‌شود
-الكل، ترياك و هر نوع ماده مخدر ديگر به‌ويژه كند كننده‌هاي دستگاه عصبي

 

عوارض جانبي كلونازپام

كلونازپام يكي از داروهاي ضد اضطراب قوي است و درنتيجه به ميزاني كه قدرت بيشتري در كاهش علائم اضطرابي دارد، ممكن است عوارض ناخوشايندي را نيز براي فرد ايجاد كند كه در ادامه به برخي از آن‌ها اشاره خواهيم كرد. چنانچه پس از مصرف كلونازپام يك يا چند نمونه از اين موارد را تجربه كرديد، بهتر است دراين‌باره از يك متخصص كمك بگيريد.

-خواب‌آلودگي در طول روز و كاهش سطح هشياري
-احساس گيجي و سردرگمي
-فراموشي؛ اين موضوع مي‌تواند خود را به‌صورت ناتواني در بيان اسامي نشان دهد.
-كاهش توانايي در برخي مهارت‌هاي ذهني نظير حل مسئله، تصميم‌گيري و قضاوت صحيح
-كاهش عملكرد فرد در محيط‌هاي اجتماعي و كاهش بهره‌وري در زمينه‌هاي مختلف

 

بيشتر بخوانيد : علائم اضطراب | نشانه هاي اضطراب شديد چيست؟

 

مسموميت با كلونازپام

مصرف بيش‌ازحد كلونازپام مي‌تواند باعث مسموميت يا اوردوز با اين دارو باشد. درصورتي‌كه علائم زير را در خود يا يكي از نزديكانتان كه از اين دارو استفاده مي‌كند مشاهده كرديد، هرچه سريع‌تر به مراكز درماني مراجعه نماييد.

-احساس سرگيجه و گيج
-كاهش توانايي‌هاي حركتي يا از دست دادن هماهنگي حركات
-كاهش تعداد تنفس
-كاهش ضربان قلب
-فشارخون پايين
-دشواري در حفظ تعادل
-اغما يا بيهوشي

درمان‌هاي روان‌شناختي

استفاده از داروهاي ضد اضطراب يكي از اولين اقداماتي است كه بسياري از افراد براي كاهش نشانه‌هاي اضطراب به‌ويژه در موقعيت‌هاي اضطرابي انجام مي‌دهند. تأثيرگذاري سريع و بدون دردسر در كنار هزينه نسبتاً پايين در مقايسه با درمان‌هاي روان‌شناختي ازجمله دلايلي هستند كه باعث گرايش به استفاده از اين داروها مي‌شوند. علاوه بر اين بسياري از افراد با روش‌هاي مختلف روان‌درماني آشنايي ندارند و استفاده از داروها را تنها راه مبارزه با اضطراب مي‌دانند.

اين درحاليست كه داروها قدرت درمان اضطراب را ندارند و صرفاً باعث توقف نشانه‌ها مي‌شوند؛ درنتيجه به‌محض اينكه شما استفاده از دارو را قطع كنيد نشانه‌ها بازگشت خواهند داشت. همچنين ضد اضطراب‌ها و به‌ويژه داروي كلونازپام باعث اعتياد و وابستگي رواني بالايي در فرد مي‌شوند كه فرد را به افزايش مداوم دوز مصرفي دارو مجبور مي‌كند.

درمان‌هاي روان‌شناختي براي اضطراب به فرد كمك مي‌كنند تا سبك تفكر و باورهاي ناكارآمد خود را كه باعث بروز اضطراب در وي مي‌شوند شناسايي كرده و تغيير دهد و درعين‌حال با آموزش تكنيك‌هايي نظير آرام‌سازي به وي كمك مي‌كنند تا در شرايطي كه دچار اضطراب مي‌شود هيجانات خود را كنترل نمايد. اين درمان‌ها اگرچه ممكن است هزينه و تلاش بيشتري را از شما طلب كنند اما بااين‌حال شما مي‌توانيد در تمامي طول عمر خود و در موقعيت‌هاي مختلف از اين تكنيك‌ها استفاده كرده و همچنين عوارض منفي وابستگي به داروها نيز در اين روش از بين خواهد رفت. براي دريافت درمان اضطراب شديد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

داروي كلونازپام چيست؟

كلونازپام يك داروي ضد اضطراب قوي است كه براي درمان اضطراب‌هاي متوسط و شديد، بي‌خوابي و همين‌طور كنترل حملات تشنجي يا پانيك از آن استفاده مي‌شود.

آيا استفاده از كلونازپام باعث اعتياد مي‌شود؟

بله؛ استفاده طولاني‌مدت از اين دارو باعث وابستگي شده و فرد مجبور است براي دريافت نتيجه سابق، ميزان مصرف را مرتباً افزايش دهد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : قرص كلونازپام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص كلونازپام،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۸:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در خوزستان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در خوزستان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در خوزستان

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در خوزستان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در خوزستان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در خوزستان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۸:۳۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

راه هاي جذب مردان مي‌تواند براي بسياري از خانم‌ها تبديل به سؤالي شود كه به دنبال جواب آن مي‌گردند. بسياري از افرادي كه در روابط عاطفي خود شكست مي‌خورند و يا نمي‌توانند يك رابطه عاطفي را شكل دهند ممكن است به اين فكر بيفتند كه راه هاي جذب مردان چيست؟ به‌طوركلي داشتن عزت‌نفس و علاقه‌اي كه شما به خودتان داشته باشيد يكي از مهم‌ترين پيش‌نيازها براي جلب‌توجه ديگران به شماست. اما علاوه بر اين شما مي‌بايست برخي مهارت‌ها نظير برقراري روابط اجتماعي را نيز به‌خوبي بدانيد. اگر احساس مي‌كنيد در هر يك از اين مسائل ضعيف هستيد و يا دليل شكست مكرر در روابط عاطفي‌تان را متوجه نمي‌شويد مي‌توانيد از يك مشاور كمك بگيريد. روانشناسان با بررسي الگوهاي فكر و رفتار شما نقاط ضعفتان را شناسايي كرده و راه‌هايي را براي از بين بردن آن‌ها به شما آموزش خواهند داد. 

 

منبع :  راه هاي جذب مردان

 

 

 

راه هاي جذب مردان

راه‌هاي بسياري براي جذب مردان وجود دارد. بااين‌حال بعضي از خانم‌ها در اين زمينه با مشكلاتي مواجه مي‌شوند و نياز دارند تا نكاتي را دراين‌باره آموزش ببينند. به همين خاطر در اين قسمت برخي از اين راهكارها را با يكديگر بررسي خواهيم كرد.

اعتمادبه‌نفس داشته باشيد

افرادي كه اعتمادبه‌نفس پاييني دارند معمولاً در روابط عاطفي شكست مي‌خورند و نمي‌توانند براي طولاني‌مدت توجه فردي را به خود جلب كنند. هنگامي‌كه شما خودتان براي شخصيت خود احترامي قائل نباشيد نمي‌توانيد از ديگران انتظار داشته باشيد كه به شما احترام بگذارند. شما مي‌بايست در اولين قدم خود را باور داشته و اطمينان داشته باشيد كه لياقت به دست آوردن بهترين‌ها را داريد. اعتمادبه‌نفس پايين باعث ايجاد اين باور در شما مي‌شود كه سايرين از شما بهتر هستند و رفتار كردن بر اساس چنين باوري دير يا زود باعث انتقال اين تصور به ‌طرف مقابل شما مي‌شود كه او از شما بالاتر است و دليلي ندارد خود را به شما محدود كند. اگر احساس مي‌كنيد درزمينهٔ ارزش دادن به خود يا اعتمادبه‌نفس مشكل داريد مي‌توانيد از يك روانشناس در اين زمينه كمك بگيريد. براي آگاهي بيشتر درباره راه هاي افزايش اعتماد به نفس كليك كنيد.

راه هاي جذب مردان | برنامه‌ريزي كنيد

داشتن برنامه‌هاي متنوع براي طول روز يكي از موضوعاتي است كه باعث جلب‌توجه طرف مقابل به شما مي‌شود. بي‌برنامگي باعث مي‌شود اين تصور در طرف مقابل ايجاد شود كه شما جز او برنامه‌اي نداريد يا به‌عبارت‌ديگر در هر ساعتي از شبانه‌روز كه اراده كند شما را در كنار خود خواهد داشت؛ اما در شرايطي كه شما براي تمامي ساعات روز خود برنامه مشخصي داشته باشيد و به اين برنامه احترام بگذاريد طرف مقابل نيز خواهد فهميد كه صرفاً زمان‌هاي مشخصي را براي ارتباط با شما فرصت دارد و اين مي‌تواند او را به سمت شما مشتاق‌تر كند.

علاوه بر اين برنامه‌هاي متنوع به اين معناست كه شما مهارت‌هاي مختلفي را آموزش خواهيد ديد يا موضوعات بيشتري براي صحبت با شريك احساسي خود داريد و اين مي‌تواند شما را براي وي جذاب‌تر كند. درحالي‌كه بي‌برنامگي باعث يكنواختي در جريان زندگي و ارتباط شما خواهد شد كه اين موضوع مي‌تواند باعث سرد شدن روابط عاطفي ميان شما باشد.

تماس با مشاور

هويت داشته باشيد

يكي از راهكارها براي جلب‌توجه مردان اين است كه براي خود هويتي مشخص و مستقل داشته باشيد. شما مي‌بايست اصول و باورهاي مربوط به خود را داشته باشيد و پايبندي خود را به آن‌ها نشان دهيد. خانم‌هايي كه هميشه از طرف مقابل خود حرف‌شنوي دارند علي‌رغم اين تصور كه همسر خود را راضي نگه‌داشته‌اند اما در حقيقت اين پيام را به وي منتقل مي‌كنند كه او اجازه دارد براي آن‌ها تصميم بگيرد. اگر مي‌خواهيد همسر يا شريك عاطفي‌تان را به سمت خود جذب كنيد بهتر است به باورهاي خود اهميت بيشتري بدهيد.

ابهام داشته باشيد

يك اصل روانشناسي بيان مي‌كند كه پديده‌هاي مبهم توجه بيشتري را به خود جلب مي‌كنند. همه ما به تجربه متوجه اين موضوع شده‌ايم كه طرح‌ها و تصاوير پيچيده براي مدت بيشتري مي‌توانند ما را به خود مشغول كنند. درنتيجه اگر به دنبال راه هاي جذب مردان هستيد بهتر است تا حدودي در روابط خود مبهم رفتار كنيد و هميشه طرف مقابل را در جريان همه‌چيز نگذاريد. براي آگاهي بيشتر درباره شناخت مردان كليك كنيد.

راه هاي جذب مردان | نقش بازي نكنيد

دروغ گفتن و تظاهر به آنچه نيستيد اگرچه در كوتاه‌مدت باعث جذب افراد بسياري به سمت شما خواهد شد بااين‌حال برملا شدن اين موضوع مي‌تواند ضربه‌اي به اعتماد طرف مقابل ايجاد كند كه جبران آن گاهي غيرممكن خواهد بود. به همين خاطر بهتر است براي جلب‌توجه فردي به سمت خود از رفتارهاي نمايشي يا ادعاهاي خلاف واقع استفاده نكنيد.

همراه خوبي باشيد

يكي از مهم‌ترين مسائل براي جذب مردان يا هر فرد ديگري به سمت خود اين است كه ديگران احساس كنند شما حرف‌هايشان را مي‌فهميد و مي‌توانند روي كمكتان حساب كنند. براي رسيدن به اين هدف مهم‌ترين موضوع اين است كه ارزش‌ها و روحيات طرف مقابل خود را بشناسيد. آموختن راهكارهايي در ارتباط با گوش دادن فعال، مهارت صحبت كردن و همين‌طور شناخت موضوعاتي كه مي‌توانند به ‌طرف مقابلتان احساس آرامش يا نشاط بدهند معمولاً باعث علاقه وي به ادامه ارتباط خواهند شد.

با صراحت صحبت كنيد

بسياري از خانم‌ها انتظار دارند كه طرف مقابل بدون صحبت كردن متوجه احساسات و خواسته‌هاي آن‌ها شده و دقيقاً مطابق ميلشان رفتار كند. هنگامي‌كه شما خواسته‌ها يا دلايل ناراحتيتان را با طرف مقابل در ميان نمي‌گذاريد باعث مي‌شويد اين احساس در وي شكل بگيرد كه توانايي فهميدن شما را نداشته و اين مي‌تواند باعث احساس سردرگمي و بي‌كفايتي در وي شده و حتي به قطع رابطه منجر شود. ميان زنان و مردان در نوع رفتار تفاوت‌هايي وجود دارد كه شناخت اين تفاوت‌ها به بهبود ارتباط كمك مي‌كند. براي اطلاع بيشتر درباره تفاوت زن و مرد از ديدگاه روانشناسي كليك كنيد.

خسته‌كننده نباشيد

تكرار مداوم برخي رفتارها باعث خسته شدن طرف مقابل مي‌شود. به همين خاطر بهتر است تا جاي ممكن سعي كنيد يكنواخت رفتار نكنيد. قهر كردن دائم، غرغر كردن يا حتي تهديد مداوم به اينكه رابطه را ترك مي‌كنيد از موضوعاتي هستند كه شايد در كوتاه‌مدت نتيجه‌بخش باشند اما در بلندمدت باعث خستگي طرف مقابل شده و احتمال پايان دادن به رابطه را بيشتر مي‌كنند.

راه هاي جذب مردان | درخواست دوستي از طرف زن

پاسخ به اين سؤال كه آيا مطرح كردن درخواست آشنايي از جانب خانم‌ها صحيح است يا خير، تا حد زيادي بستگي به شخصيت شما و طرف مقابلتان و همين‌طور محيطي كه در آن زندگي مي‌كنيد دارد و به همين خاطر نمي‌توان به‌طورقطع به آن پاسخ داد. بااين‌حال با توجه به اينكه در فرهنگ كشور ما اين تقاضا معمولاً از جانب آقايان مطرح مي‌شود بهتر است به دنبال هنجارشكني نباشيد. مگر اينكه احساس كنيد واقعاً مي‌خواهيد راجع به احساس خود با طرف مقابل صحبت كنيد و همين‌طور پيامدهاي آن را نيز خواهيد پذيرفت.

راه هاي جذب مردان | نقش روانشناسي

بسياري از خانم‌ها در روابط عاطفي خود مرتباً شكست مي‌خورند اما دليل آن را پيدا نمي‌كنند. همان‌طور كه گفته شد بسياري از مواقع دليل شكست خوردن رابطه يا ناتواني از ايجاد روابط جديد اين است كه فرد متوجه ايرادات رفتاري خود نيست. كمك گرفتن از مشاورين روانشناسي به شما اين امكان را خواهد داد كه با نقاط ضعف رفتار خود آشنا شويد و همين‌طور راه‌هايي را براي برطرف كردن آن‌ها به شما آموزش خواهد داد. همچنين شما مي‌توانيد با توصيف فرد موردنظرتان براي مشاور از ميزان تناسب خود با وي نيز مطمئن شويد. براي دريافت مشاوره رابطه دختر و پسر كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

آيا مطرح كردن درخواست دوستي از طرف خانم‌ها كار اشتباهي است؟

پاسخ به اين سؤال تا حد زيادي بستگي به ديدگاه‌هاي شما و طرف مقابل و همين‌طور ميزان علاقه شما به وي دارد. با توجه به اينكه در فرهنگ كشور ما مطرح كردن درخواست دوستي مي‌بايست از جانب آقايان صورت بگيرد، بهتر است براي اين كار پيش‌قدم نشويد. بااين‌حال اگر احساس مي‌كنيد با توجه به شرايط موجود در ارتباط شما اين موضوع پيامد چنداني برايتان ندارد مي‌توانيد درخواستتان را مطرح كنيد.

چه راه‌هايي براي جذب مردان وجود دارد؟

داشتن اعتمادبه‌نفس، برنامه‌ريزي براي ساعات شبانه‌روز خود و همچنين انجام ندادن برخي رفتارها مانند تهديد به پايان رابطه يا اطاعت بيش‌ازحد از خواسته‌هاي طرف مقابل مي‌تواند باعث جذب ديگران به سمت شما باشد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  راه هاي جذب مردان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: راه هاي جذب مردان،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۶:۵۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

درد جسماني ترك اعتياد يكي از سخت‌ترين مراحل و در واقع بزرگ‌ترين ترس و مانع براي ترك اعتياد است. دردهايي كه ممكن است مقاوم‌ترين فرد را نيز از مسير ترك منصرف كرده و باعث وسوسه و لغزش او شود. همانطور كه خيلي از كساني كه اعتياد دارند، دليل شروع مصرف را آرام كردن دردهاي بدني ناشي از تصادف يا بيماري يا كار زياد دانسته‌اند. اما آيا اين مسئله در زمان ترك قابل درمان مي‌باشد يا يكي از هزينه‌هايي است كه فرد معتاد براي ترك مجبور است بپردازد؟ در ادامه اين مطلب به بررسي كامل درد جسماني ترك اعتياد و راه‌هاي درمان آن مي‌پردازيم. 

 

منبع : درد جسماني ترك اعتياد 

 

 

 

علائم جسماني ترك اعتياد چيست؟

اعتياد به مواد مخدر، بخصوص مواد مخدر سنتي نظير ترياك و هروئين علاوه بر وابستگي رواني، وابستگي جسماني شديدي ايجاد مي­‌كنند و ترك ناگهاني و بدون نظر متخصص، باعث مي‌­شود كه فرد دردهاي شديدي را تجربه كند كه گاه اين دردها تا سال‌ها با فرد همراه است. دردهاي مفصلي و عضلاني بخصوص در دست و پا باعث مي‌­شود كه فرد نتواند به راحتي در دوره سم زدايي به زندگي عادي خود برسد. براي آشنايي با روش سم زدايي بدن از مواد مخدر كليك كنيد.

علائمي مانند سوزن سوزن شدن، خواب رفتن، درد استخواني و ماهيچه‌اي، بي­قراري دست و پا (سندروم پاي بي­قرار)، ضربان داشتن دردناك، سوزش، خارش و حتي توهم‌هاي لامسه (حس حركت چيزي روي پوست بدن) برخي از علائم جسماني ترك اعتياد هستند. براي آشنايي با بهترين و كم دردترين روش هاي ترك اعتياد كليك كنيد.

راه هاي كاهش دردهاي جسماني ترك اعتياد

شايع‌ترين راهكار براي كاهش دردهاي جسماني، همان ماساژ با روغن‌هاي گياهي است كه مي‌­تواند كمك كننده باشد. دقت داشته باشيد كه براي هر تلاشي جهت ترك، به متخصص مربوطه مراجعه كنيد و مراقب اعتماد به نفس كاذب خود هنگام ترك باشيد تا دردهاي شما مزمن و طولاني‌تر نشود. برخي از راهكارهاي كاهش درد جسماني ناشي از ترك اعتياد عبارتند از:

تماس با مشاور

1. درد جسماني ترك اعتياد | ترك تدريجي

يكي از مهم‌ترين توصيه‌هاي متخصصان ترك اعتياد اين است كه هرگز ترك ناگهاني را امتحان نكنيد، مخصوصا زماني كه دوره يا دوز مصرف شما بالاست. به اين دليل كه وابستگي جسماني ايجاد شده به مواد، باعث شوك به عضلات مي­‌شود و حتي خطرات جبران ناپذيري مانند ايست قلبي نيز به همراه خواهد داشت. بنابراين براي اينكه دردهاي كمتري تجربه كنيد، حتما ترك تدريجي و زير نظر متخصص انجام دهيد.

 

بيشتر بخوانيد : بعد از ترك اعتياد چه رفتارها و اقداماتي بايد كرد؟ 

 

2. آرامش ذهني

برخي از ورزش‌هاي هوازي و تمرينات جسماني، همانطور كه به آرامش جسماني شما كمك مي­‌كند، مي­‌تواند به آرامش ذهني‌تان نيز منجر شود و همين آرامش رواني، مي‌­تواند به كاهش دردهاي جسماني كمك كند. داشتن خانواده و حامي عاطفي نيز مي­‌تواند به مقاومت بدن در برابر دردها كمك كند.

3. درد جسماني ترك اعتياد | ترك داروهاي متفرقه

برخي از مراكز يا افراد، براي كاهش دردهاي جسماني ناشي از اعتياد تجويزهاي نادرست انجام داده و فرد معتاد نيز به پيشنهادهاي آن‌ها عمل كرده و خود را وارد مشكل جديدي مي­‌كند. هيچ دارويي مخصوصا دارويي كه به كاهش درد شما كمك مي‌­كند بدون وابستگي نيست. فراموش نكنيد كه وابستگي شما به مخدرها نيز به دليل همين حال آرامش آن اتفاق افتاد، بنابراين داروهايي مانند متادون، قرص B2 و انواع مسكن‌ها را كناربگذايد، مگر در شرايطي كه با تشخيص پزشك معتمد تجويز شده باشد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد. 

4. درد جسماني ترك اعتياد | آب درماني

يكي از بهترين مسكن‌هاي بدون خطر، آب درماني است. براي آب درماني معمولا از آب ولرم استفاده مي­‌شود. گرمي آب مي‌­تواند باعث افزايش جريان خون در عضلات شده و تنش عضلاني را كاهش مي‌­دهد. البته آب گرم معمولا در كوتاه مدت به كاهش درد كمك مي­‌كند. دوش آب گرم، استخر يا وان آب گرم، برخي از امكاناتي است كه مي­‌تواند به شما كمك كند.

5. درد جسماني ترك اعتياد | تغذيه مناسب

مصرف برخي از آرامبخش‌هاي طبيعي مانند گل گاوزبان، بابونه، دم كرده زرشك يا حتي آب گوجه فرنگي مي­‌تواند به كاهش درد كمك كند. فراموش نكنيد كه كمبود بسياري از ويتامين‌ها مانند ويتامين ب و د3 مي‌­تواند دردها و ناراحتي‌هاي جسماني را تشديد كند، بنابرين ويتامين‌هاي كافي بايد با تغذيه و مكمل‌هاي دارويي به بدن شما برسد.

نكته مهم در اين مطلب اين است كه ترك اعتياد، مخصوصا مخدرهاي سنتي بدون دردهاي جسماني ممكن نيست و خروج مخدر و سم از بدن طبيعتا آزارهايي خواهد داشت. هرگز فريب كساني كه ادعاي ترك بدون درد را دارند نخوريد و فراموش نكنيد هر نوع ترك وابستگي، هزينه‌هايي به همراه دارد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

آيا ترك اعتياد بدون درد جسماني امكان پذير است؟

با توجه به اينكه مواد مخدر مانند سم در بدن جاري مي‌شوند، ترك آن نيز مسلما با درد و سختي‌هايي همراه است. اما مي‌توان با رعايت برخي نكات و كمك گرفتن از يك فرد متخصص، سختي و درد جسماني ترك اعتياد را تا حد بسيار زيادي كاهش داد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : درد جسماني ترك اعتياد 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: درد جسماني ترك اعتياد،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۱۴:۲۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دوستي دختر و پسر چه پيامدهايي دارد؟ علل و عوامل مختلفي امروزه باعث شده است كه دوستي دختر و پسر گسترش پيدا كند و نسبت به گذشته رايج‌تر باشد. از جمله اين دلايل مي‌توان به كاهش يافتن فرصت ازدواج براي جوانان و افزايش سن ازدواج را مثال زد. اين دوستي‌ها در كشور ما به دليل مغايرت با ريشه‌هاي فرهنگي و اعتقادي مي‌تواند زمينه ساز آسيب‌هاي زيادي شود. براي مثال نداشتن تعهد، تزلزل رابطه و افزايش تجربه شكست‌هاي عاطفي براي هردو طرف از جمله اين آسيب‌ها هستند. ما در ادامه اين مقاله در مورد فوائد و مضرات دوستي دختر و پسر و راهكارهايي براي كاهش آسيب‌هاي احتمالي توضيحات بيشتري را ارائه كرده‌ايم پس با ما همراه باشيد.

 

منبع : دوستي دختر و پسر 

 

دوستي دختر و پسر | علل گرايش دو جنس به روابط دوستي خارج از ازدواج

علل و عوامل مختلفي وجود دارد كه باعث مي‌شود كه دختر و پسرهاي امروزي به روابط دوستانه تمايل بيشتري داشته باشند و اين مسئله نسبت به گذشته رواج بالاتري پيدا كند. ما در ادامه به به چند مورد از مهم‌ترين عللي كه در اين موضوع نقش دارند اشاره كرده‌ايم.

1- بالا رفتن سن ازدواج

امروزه فاكتورهايي كه آمادگي فرد براي ازدواج را تعيين مي‌كنند تغيير كرده است. براي مثال با اهميت يافتن ميزان تحصيلات افراد زيادي ازدواج خود را تا اتمام دوران تحصيلات دانشگاهي به تعويق مي‌اندازند. اين مسئله در كنار گذراندن مراحلي مثل سربازي و كاريابي نسبت به گذشته، اكثر افراد مجبور هستند كه سال‌هاي طولاني‌تري را مجرد بمانند. با اين حال به دليل اينكه نيازهاي جنسي و عاطفي هم‌چنان با شروع دوره نوجواني در افراد وجود دارد ناتواني در مديريت نيازها مي‌تواند باعث شود كه افراد قبل از ازدواج به روابط دوستي روي بياورند.

2- وجود محدوديت‌هاي زياد براي ازدواج

با پيشرفت جوامع، بسياري از افراد سبك‌هاي زندگي تجمل گرايانه‌اي را مي‌پسندند و نمي‌توانند زندگي ساده‌اي را آغاز كنند. همين مسئله باعث مي‌شود كه ازدواج روز به روز براي آن‌ها دشوارتر شود. علاوه بر اين با وجود مشكلاتي نظير تورم و بيكاري در جامعه ما برآورده كردن اهداف بلندپروازانه يا حتي معمولي دشوارتر شده و بسياري از جوانان نمي‌توانند حتي خواسته‌هاي معقول خود را برآورده كنند. همين مسئله باعث مي‌شود كه برخي از آن‌ها از ازدواج صرف نظر كرده و دوستي هاي دختر و پسري را ترجيح دهند.

3- دوستي دختر و پسر | عدم مسئوليت پذيري

افرادي كه در خانواده‌هايي با سبك تربيتي نازپرورده رشد مي‌كنند ديرتر مي‌توانند مسئوليت‌هاي زندگي را بپذيرند. آن‌ها عادت كرده‌اند كه همواره مسئوليت‌هاي زندگي را به دوش ديگران بياندازند و سختي چنداني را تحمل نكنند. همين امر باعث مي‌شود كه براي تن دادن به ازدواج مقاومت بيشتري به خرج دهند و اغلب دوستي و روابط سطحي را ترجيح دهند.

تماس با مشاور

4- داشتن سبك زندگي عشرت طلبانه

برخي افراد به روابط دختر و پسري به عنوان نوعي تفريح و سرگرمي نگاه مي‌كنند. همين امر باعث مي‌شود كه نتوانند ديد درستي نسبت به ازدواج داشته باشند و آن را به عنوان محدوديت در نظر مي‌گيرند. اين افراد مسلما به جاي ازدواج روابط خارج از چارچوب و چندگانه را ترجيح مي‌دهند و پس از ازدواج نيز بيش از ديگران در معرض ريسك خيانت قرار دارند.

دوستي دختر و پسر فوايدي هم دارد؟

بسياري از افراد امروزه طرفدار روابط آزاد هستند و معتقدند اين دوستي‌ها نه تنها ضرري ندارد بلكه مي‌تواند با منافعي براي دو طرف همراه باشد. از نگاه روانشناسي اين مسئله زماني صدق مي‌كند كه اين روابط با ريشه‌هاي فرهنگي و اعتقادي يك جامعه در تضاد نباشد و افراد در همان روابط دوستي نيز حق و حقوقي را براي يكديگر قائل باشند. زماني كه در جامعه‌اي روابط دختر و پسري از جانب عموم پذيرفته شده نيست و افراد مجبورند ارتباطي پنهاني داشته باشند، در صورت بروز هرگونه مشكل از حمايت كم‌تري برخوردارند و اين رابطه بيش از اينكه با منفعت همراه باشد زمينه ساز بروز آسيب براي آن‌ها خواهد بود.

دوستي دختر و پسر و مضرات آن

بر اساس مشاهدات روانشناسان از مراجعين خود در مراكز مشاوره، روابط دختر و پسر به خصوص در كشور ما مي‌تواند براي طرفين به خصوص براي دخترها پيامدهاي منفي بسياري را به بار بياورد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين آسيب‌ها در اين زمينه اشاره كرده‌ايم. در صورتي كه در رابطه خود دچار مشكل شده‌ايد مي‎‌توانيد از خدمات مشاوره رابطه دختر و پسر استفاده نماييد.

1- نبود تعهد رسمي در رابطه

يكي از مهم‌ترين فاكتورهايي كه در رابطه عاطفي براي هردو طرف امنيت رواني ايجاد مي‌كند متعهد بودن زوجين است. در ازدواج افراد به دليل تبعات اجتماعي و خانوادگي محدوديت‌هاي بيشتري براي زير پا گذاشتن تعهدات دارند. اين محدوديت‌ها همانند يك ترمزگير براي رابطه عمل مي‌كنند و كمتر اجازه مي‌دهند كه فرد به راحتي رابطه را كنار بگذارد يا به فريب كاري روي بياورد. اين در حالي است كه در بسياري از موارد عدم رعايت تعهد براي طرفين هيچ‌گونه پيامد جدي ندارد و فرد مي‌تواند به راحتي عهد و پيمان خود را زير پا بگذارد.

2- افزايش ريسك بروز شكست عاطفي

با توجه به اينكه تمام كردن روابط دختر و پسري همواره آسان‌تر از ازدواج است احتمال بروز شكست عاطفي نيز در آن بيشتر است. با توجه به اينكه شكست عاطفي مي‌تواند مسئله بسيار تاثيرگذاري در سلامت روان باشد و زمينه ساز بروز اختلالاتي نظير افسردگي و اضطراب گردد بسيار اهميت دارد كه همواره در مورد آن هشيار باشيد و به هرقيمتي براي رفع نيازهاي عاطفي و جنسي خود با جنس مخالف وارد رابطه نشويد.

3- وجود باورهاي منفي در مورد دوستي دختر و پسر

در جامعه و فرهنگ ما اكثر افراد نگاهي منفي به رابطه دختر و پسري دارند. در بسياري از موارد اين مسئله به ريشه‌هاي اعتقادي مربوط مي‌شود. اين نگاه منفي باعث مي‌شود كه خيلي از دختر و پسرها همواره در رابطه خود نوعي احساس گناه و ناراحتي پنهان را تجربه كنند. همين مسئله مي‌تواند در دراز مدت به سلامت روان طرفين آسيب بزند و زمينه ساز مشكلاتي نظير افسردگي و اضطراب شود.

4- نبود حمايت اجتماعي

از آنجايي كه عموم مردم به خصوص در مورد دخترها نگاه خوبي به رابطه داشتن با جنس مخالف ندارند در نتيجه حمايتي نيز از اين موضوع نمي‌كنند. به همين خاطر اكثر افراد پس از تجربه شكست عاطفي يا هرگونه مشكل در رابطه با پارتنر خود كم‌تر حمايت و پشتيباني دريافت مي‌كنند كه اين موضوع شدت آسيب‌هاي وارده را افزايش مي‌دهد.

دوستي دختر و پسر | توصيه ها و راهكارهايي براي كاهش آسيب 

با توجه به آسيب‌ها و پيامدهاي دوستي دختر و پسر در ادامه به راهكارهايي اشاره كرده‌ايم كه به شما كمك مي‌كند بتوانيد اوضاع را بهتر مديريت نماييد. 

1- در مورد استانداردهاي خود براي ازدواج تجديد نظر كنيد 

برخي افراد فكر مي‌كنند تنها زماني مي‌توانند ازدواج كنند كه تمامي فاكتورهاي لازم را به طور كامل داشته باشند. به همين خاطر به دليل احساس ناتواني براي ازدواج به روابط دوستي روي مي‌آورند. اين در حالي است كه اگر شما از نظر شخصيتي، فرهنگي و خانوادگي به هم نزديك باشيد مي‌توانيد بسياري از مسائل را با مشاركت يكديگر حل كنيد و در كنار همسرتان با سرعت بيشتري در زندگي پيش برويد. در نظر داشته باشيد كه هيچ انساني كامل نيست و شما نيز از اين قاعده مستثني نيستيد. براي اينكه بتوانيد پيش بيني كنيد ازدواج شما در سن و سالي كه داريد تا چه حد مي‌تواند موفقيت آميز باشد بهتر از يك مشاور و روانشناس كمك بگيريد. 

2- فرزندان خود را درگير تجملات نكنيد

برخي از خانواده‌ها توقعات بسيار بالايي در مورد عروس و يا داماد خانواده خود دارند. با توجه به فشارهاي اقتصادي و شرايط دشوار براي مستقل شدن جوان‌ها بسياري از آن‌ها نمي‌توانند توقعات خانواده‌ها را برآورده كنند. همين مسئله باعث مي‌شود كه از ازدواج بهراسند و روابط دوستي را ترجيح دهند. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه بتوانيد ديگاه واقع بينانه‌اي داشته باشيد و علاوه بر ماديات ملاك‌هاي ديگري را نيز در نظر بگيريد. 

3- دوستي دختر و پسر | نيازهاي جنسي خود را مديريت كنيد 

يك باور عمومي غلط  كه در ميان عامه مردم رواج دارد اين است كه نيازهاي جنسي همانند نيازهاي اوليه نظير گرسنگي و تشنگي هستند و بايد هر طور كه شده برآورده شوند. اين در حالي است كه شما مي‌توانيد انرژي جنسي را از طريق مجاري ديگري نظير ورزش كردن تخليه نماييد. در نتيجه هرگز به خاطر اين مسئله خود را در روابط دوستي و آسيب زا درگير نكنيد.

4- روحيه مسئوليت پذيري را در فرزندان خود تقويت كنيد

يكي از دلايل بسيار رايجي كه باعث مي‌شود افراد در روابط آسيب زا با جنس مخالف گرفتار شوند نبود روحيه مسئوليت پذيري و تعهد است چرا كه اين روابط بر خلاف ازدواج به راحتي پايان مي‌يابند و افراد معمولا هزينه كمي بابت رفتارهاي نادرست خود متقبل مي‌شوند. براي جلوگيري از اين معضل بسيار اهميت دارد كه از همان كودكي بر پرورش روحيه مسئوليت پذيري در فرزند خود تمركز كنيد و آن‌ها را افرادي پايبند و متعهد بار بياوريد. والديني كه سبك تربيتي نازپرورده‌اي دارند و اجازه نمي‌دهند بچه‌هايشان خود براي جبران اشتباهات تلاش كنند اغلب در پرورش روحيه مسئوليت پذيري فرزندان با مشكلات بيشتري مواجه هستند. 

براي دريافت مشاوره در زمينه ارتباط با جنس مخالف مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

آيا داشتن روابط متعدد قبل از ازدواج مي‌تواند ريسك خيانت را افزايش دهد؟

بله، افرادي كه درگير روابط متنوع مي‌شوند به مرور اين مسئله به سبك زندگي‌شان تبديل مي‌شود و يك شبه پس از ازدواج نمي‌توانند آن را كنار بگذارند. از همين‌رو ريسك خيانت در اين افراد مي‌تواند بيش از ديگران باشد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : دوستي دختر و پسر 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دوستي دختر و پسر،
موضوع:
[ ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۴:۴۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در سيستان و بلوچستان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در سيستان و بلوچستان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در سيستان و بلوچستان

 

مشاوره ازدواج در سيستان و بلوچستان چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در سيستان و بلوچستان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در سيستان و بلوچستان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در سيستان و بلوچستان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۲:۴۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر