مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

مشاوره خانواده تلفني چيست ؟ با پيشرفت تكنولوژي و نوين شدن زندگي هاي امروزي، مشكلات نسبت به گذشته پيچيده تر شده اند. حل اين مشكلات جديد نيازمند راهكار هاي نوين و به روز مي باشد.  زماني كه به مشكلات خانوادگي در زندگي مان برخورد مي كنيم براي حل آن طبيعتا به صورت حضوري به درمانگر خانواده مراجعه مي كنيم، اما يك انتخاب مناسب استفاده از مشاوره خانواده تلفني مي باشد. در مقاله به بررسي مزيت ها و معايب مشاوره تلفني خانواده نسبت به مشاوره خانواده حضوري مي پردازيم.

منبع : مشاوره خانواده تلفني

مشاوره خانواده چيست؟

خواه و نخواه در زندگي اختلافات خانوادگي به وجود مي آيد، كه اين امر مي تواند دلايل زيادي داشته باشد. اما موضوع مهم داشتن آگاهي و آمادگي كافي براي حل اين مشكلات است. مشاوره خانواده كمك مي كند تا در اين شرايط با داشتن مهارت هاي ارتباطي و درك شرايط از اين مشكلات با كمترين هزينه و آسيب عبور كنيم. در صورتي كه با چستي و چگونگي عملكرد مشاوره خانواده آگاهي كامل را نداريد توصيه مي كنيم مقاله مشاوره خانواده را مطالعه كنيد. چرا كه در اين مقاله تمركز بر روي آشنايي شما با مزيت ها و معايب مشاوره تلفني خانواده با حضوري است.

اهميت و لزوم مراجعه به مشاوره خانواده

خانواده يكي از مهم‌ترين عوامل تأثيرگذار در سلامت روان افراد جامعه است. بسياري از مشكلات نظير كمبود اعتماد به نفس، افسردگي، نداشتن قدرت ابراز وجود در زندگي و درگيري در آسيب‌هاي اجتماعي نظير اعتياد از فقدان روابط خانوادگي صميمانه نشات مي‌گيرند. در مقابل بسياري از موفقيت‌هاي ما در زندگي تا حد زيادي در اثر حمايت‌هاي اعضاي خانواده پديد مي‌آيند و هرگز نمي‌توان نقش آن‌ها را در احساس رضايتمندي رواني ناديده گرفت. از همين رو بسيار اهميت دارد كه بتوانيد در محيط خانواده جو سالم و صميمانه‌اي ايجاد كنيد و اگر احساس مي‌كنيد روابطتان دستخوش تنش شده براي پيشگيري از آسيب‌هاي جدي از يك متخصص براي رفع مشكلات خود كمك بگيريد.

 

 

مشاوره خانواده تلفني

امروزه به طور كلي خدمات حضوري جاي خود را به خدمات تلفني و آنلاين داده‌اند. به تبع اين موضوع جلسات مشاوره نيز در بسياري از مراكز به صورت غيرحضوري برگزار مي‌شود. در جلسات مشاوره تلفني شما اين شانس را داريد كه از هر جاي كشور با بهترين متخصصان در تماس باشيد و با از بين بردن محدوديت‌هاي مكاني در وقت و هزينه خود صرفه جويي كنيد.

هم چنين بسياري از افراد ممكن است نسبت به رفتن نزد مشاور و روانشناس احساس خوبي نداشته باشند يا در حضور درمانگر احساس معذب بودن بكنند. مشاوره تلفني به اين افراد كمك مي‌كند تا آزادانه‌تر رفتار كرده و با آسودگي بيشتري مسائل خود را مطرح نمايند. در نتيجه اگر مشكلاتي در خانواده‌تان وجود دارد كه آرامش اعضا را به هم زده و در عين حال به هر دليلي امكان مراجعه حضوري نزد روانشناس نيز براي شما وجود ندارد مي‌توانيد به صورت تلفني با مراكزي كه به طور تخصصي در زمينه زوج و خانواده خدمات مشاوره ارائه مي‌دهند تماس بگيريد و موضوعات خود را با يك درمانگر حرفه‌اي درميان بگذاريد.

مسائل مطرح شده در مشاوره خانواده تلفني

جلسات مشاوره خانواده مي‌توانند مباحث مختلفي را در بر بگيرند كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به موضوعات زير اشاره كرد.

– اختلاف با همسر و تصميم گيري براي طلاق

– اختلاف بر سر تربيت فرزندان

– درگيري با نوجوانان و مسائل مرتبط با دوره رشدي آن‌ها

– اختلافات مالي و مسائل شغلي نظير بازنشستگي

– حل اختلاف ميان فرزندان از موضوعات مهم مشاوره خانواده تلفني

– درگيري يكي از اعضا با مشكلات روان شناختي نظير افسردگي، اضطراب، سوءمصرف مواد و …

– وجود اختلاف نظرهاي عقيدتي و ناتواني براي سازگاري با يكديگر

– ناتواني و عدم سازگاري با بروز تغييرات بزرگ در خانواده نظير مرگ يا ابتلاي يكي از اعضا به بيماري‌هاي مزمن 

مشاوره خانواده تلفني | آنچه براي انتخاب متخصصين بايد در نظر بگيريد

متأسفانه امروزه بسياري از افراد غير متخصص اقدام به ارائه خدمات روانشناسي مي‌كنند و به اين ترتيب ممكن است سرنوشت يك خانواده را نيز تحت تأثير خود قرار دهند. از همين رو بسيار اهميت دارد كه با مراكزي تماس بگيريد كه داراي مجوز رسمي از سازمان نظام روانشناسي يا بهزيستي بوده و داراي كادر تحصيل كرده و حرفه‌اي در اين زمينه هستند. توجه داشته باشيد كه افراد براي ارائه خدمات درماني بايد از حداقل مدرك كارشناسي ارشد در رشته روانشناسي يا مشاوره برخوردار باشند. همچنين داشتن سوابق كاري در زمينه خانواده يا زوج علاوه بر تحصيلات مربوطه از جمله مسائلي است كه در انتخاب يك مشاور خوب بايد به آن توجه كنيد. 

مزيت‌ها و محدوديت‌هاي مشاوره خانواده تلفني

يكي از محدوديت‌هاي مشاوره خانواده تلفني اين است كه امكان برگزاري جلسات به صورت هم زمان با همه اعضا وجود ندارد و درمانگر نمي‌تواند تعاملات ميان افراد را مشاهده نمايد. با اين حال درمانگران تلاش مي‌كنند تا به صورت فردي جلسات را برگزار كرده و به حل مشكلات مرتبط با خانواده بپردازند. آن‌ها ممكن است در كنار مشاوره تلفني برگزاري خدمات مشاوره تحت وب و آنلاين را نيز به شما پيشنهاد دهند تا كيفيت جلسات را بالاتر ببرند.

با اين حال دريافت مشاوره خانواده به صورت تلفني مزاياي خودش را نيز دارد براي مثال در اين روش شما از هرجاي كشور مي‌توانيد با معتبرترين مراكز تماس بگيريد و در هزينه‌هاي رفت و آمد خود صرفه جويي نماييد. هم‌چنين اگر يكي از اعضا نسبت به مراجعه نزد مشاور مقاومت داشته باشد مشاوره تلفني مي‌تواند اين مقاومت‌ها را كم كرده و باعث شود افراد استقبال بيشتري از اين جلسات به عمل بياورند. مي‌توانيد در هر ساعت از روز با شماره‌هاي مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس گرفته و مشاوره دريافت كنيد.

سؤالات متداول

بله اگر شما امكان مراجعه حضوري نزد درمانگر را نداريد به جاي صرف نظر كردن از اين موضوع سعي كنيد از يك درمانگر به صورت تلفني كمك بگيريد. شايد اين روش با محدوديت‌هايي همراه باشد اما در عين حال در مورد موضوعات مهمي مثل مواجهه با خيانت به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد بر احساسات خود مسلط شده و با نيروي منطق خود بهترين تصميم را بگيريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مشاوره تلفني با موبايل كليك كنيد.

   

منبع : مشاوره تلفني خانواده

 :: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره خانواده تلفني،
موضوع:
[ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۷:۱۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

طولاني شدن دوران عقد بيش از حد انتظار مي‌تواند زمينه بروز چالش و تعارض را ميان زوجين پديد آورد. چرا كه دختر و پسر در دوران عقد وضعيت بلاتكليفي را تجربه مي‌كنند كه در طولاني مدت مي‌تواند آن‌ها را آشفته كرده و به اختلاف‌ها دامن بزند. دلايل مختلفي وجود دارد كه به طولاني شدن دوران عقد مي‌انجامد، از جمله اين دلايل مي‌توان به مشكلات مالي، داشتن اختلاف نظر در مورد نحوه برگزاري مراسمات و بروز اتفاقات ناگوار نظير مرگ عزيزان اشاره كرد. در ادامه اين مقاله به طور جامع‌تر به دلايل و پيامدهاي طولاني شدن دوران عقد پرداخته‌ايم. براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

منبع : طولاني شدن دوران عقد چه پيامدهايي دارد

دلايل و علت طولاني شدن دوران عقد

اكثر زوجين براي شروع زندگي مشترك خود شوق زيادي دارند و دوست دارند زودتر مراسم عروسي خود را برگزار كنند. در اين ميان عوامل مختلفي وجود دارند كه همانند يك مانع عمل كرده و باعث طولاني شدن دوران عقد مي‌شوند. از جمله مهم ترين عواملي كه در اين زمينه وجود دارند مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1- وجود مشكلات مالي

امروزه با وجود مشكلات اقتصادي برگزار كردن يك مراسم عروسي هرچند ساده يا خريد جهيزيه براي بسياري از خانواده‌ها امري دشوار و زمان بر است. همين مسئله باعث مي‌شود كه دختر و پسر مجبور باشند زمان بيشتري را در دوران عقد بگذرانند و براي شروع زندگي مشترك خود بيش از پيش صبر كنند.

2- طولاني شدن دوران عقد به دليل داشتن انتظارات بالا از زندگي

فارغ از مشكلات مالي در بسياري از مواقع آنچه باعث مي‌شود دختر و پسر نتوانند زندگي مشترك خود را شروع كنند، كمال‌گرايي و داشتن انتظارات بسيار بالا است. اين روحيه باعث مي‌شود كه زوجين همواره به دنبال خريد بهترين وسايل و يا برگزار كردن يك مهماني بسيار مجلل باشند كه فراهم كردن امكانات آن اوضاع را دشوارتر مي‌سازد.

3- مرگ عزيزان

در فرهنگ ايراني اكثر خانواده‌ها هنگامي كه عزيزي را از دست مي‌دهند به احترام او به مدت خاصي از برگزاري هرگونه مراسم جشن خودداري مي‌كنند. اين مدت زمان به تناسب نزديك بودن آن فرد به خانواده عروس و داماد مي‌تواند متغير باشد. براي مثال براي اقوام درجه يك بسياري از خانواده‌ها تا يك سال صبر مي‌كنند و براي اقوام دور نيز ممكن است تا 40 روز مراسم خود را به تعويق بيندازند.

4- عدم كسب شناخت كافي از يكديگر پيش از عقد

برخي از زوجين كه به هر دليلي قبل از عقد به شناخت كافي از يكديگرنرسيده‌اند، در دوران عقد به مرور با يكديگر آشنا مي‌شوند. اين آشنايي باعث مي‌شود به تازگي جنبه‌هايي متفاوتي از يكديگر را كشف كنند كه آن‌ها را براي شروع زندگي مشترك به ترديد بيندازد. از همين رو متخصصين همواره تاكيد مي‌كنند كه قبل از تصميم‌گيري قطعي براي عقد همه اقدمات لازم براي كسب شناخت كافي از يكديگر را انجام دهيد.

5- عدم حمايت خانواده ها

براي اينكه دختر و پسر بتوانند از دوران عقد عبور كرده و زندگي مشترك را آغاز كنند به حمايت‌هاي فكري، عاطفي، مالي و … از جانب خانواده‌هايشان نياز دارند. متاسفانه برخي از خانواده‌ها نه تنها از فرزندان خود حمايت نمي‌كنند، بلكه با دخالت‌هاي بي جا زمينه بروز تنش‌ها و تعارضات را نيز افزايش داده و شروع زندگي را براي زوجين سخت‌تر مي‌كنند.

آثار منفي طولاني شدن دوران عقد

اكثر زن و شوهرها وقتي دوران عقدشان بيش از حد انتظار طولاني مي‌شود، چالش‌هاي مختلفي را در رابطه خود تجربه مي‌كنند كه در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم. براي آشنايي با مسائل مربوط به دوران نامزدي كليك كنيد.

1- نداشتن استقلال كافي

زن و شوهر وقتي عقد مي‌كنند مسئوليت‌هايشان تغيير مي‌كنند و ديگران نيز انتظارات متفاوتي از آن‌ها پيدا خواهند كرد. در اين شرايط آن‌ها نياز دارند، استقلال بيشتري داشته باشند و بتوانند به عنوان يك خانواده جدا براي زندگي‌شان تصميم بگيرند. اما زندگي در خانواده پدري و رسمي نشدن ازدواج دائما اين نياز آن‌ها را سركوب كرده و باعث تجربه تنش در رابطه‌شان مي‌شود.

2- احساس بلاتكليفي

حضور در خانه پدري، نامشخص بودن زمان ازدواج و آغاز زندگي مشترك  در دوران عقد باعث تجربه حس بلاتكليفي در زوجين مي‌شود. پايدار ماندن اين حس در بلند مدت مي‌تواند نوعي اضطراب و نگراني مزمن را ايجاد كرده و سلامت روان هر دو را كاهش دهد.

3- مشكلات مرتبط با مديريت نيازهاي جنسي

داشتن رابطه جنسي در دوران عقد براي اكثر زوجين كار دشواري است. آن‌ها به دليل اينكه در خانه خود زندگي نمي‌كنند ممكن است در حفظ حريم خصوصي با مشكل زيادي رو به رو باشند. همچنين بسياري از بانوان به دليل نگراني از به هم خوردن ازدواج يا ترس از بارداري از برقراري رابطه جنسي كامل امتناع مي‌كنند كه اين مسئله در كنار وجود ميل جنسي نسبت به همسر مي‌تواند براي دو طرف ناكام كننده باشد.

4- درگيري با مشكلات خانوادگي

نداشتن استقلال كافي در دوران عقد باعث مي‌شود كه حد و مرز دقيقي بين زوجين و خانواده‌هاي آن‌ها برقرار نباشد. اين مسئله با منجر شدن به دخالت‌هاي بي‌جا زمينه بروز انواع اختلافات و تعارض‌ها را فراهم مي‌كند و رضايت زناشويي را در دوران عقد كاهش مي‌دهد.

طولاني شدن دوران عقد و توصيه‌هايي براي مديريت مسائل دوران عقد

از نظر متخصصان دوران عقد نبايد بيش از 6 ماه تا يك سال طول بكشد. در اين مدت براي اينكه بتوانيد اوضاع را به بهترين شكل مديريت كنيد و از طولاني شدن عقد خود پيشگيري نماييد، در نظر گرفتن برخي توصيه‌ها مي‌تواند تا حد زيادي كمك كننده باشد، براي مثال:

 • تلاش كنيد از  ابتدا برنامه ريزي دقيقي براي نحوه برگزاري مراسم عروسي و خريد جهيزيه داشته باشيد.
 • انتظارات خود را با امكانات موجود هماهگ كنيد.
 • پيش از تصميم‌گيري براي عقد اقدامات لازم براي كسب شناخت كافي از يكديگر را انجام دهيد.
 • در دوران قبل از عقد از خدمات مشاوره پيش از ازدواج كمك بگيريد.
 • اگر دوران عقد نسبت به شروع زندگي مشترك ترديد پيدا كرديد، از يك زوج درمانگر براي بررسي بهتر اوضاع كمك بگيريد.
 • پس از عقد در ارتباط با خانواده‌هاي خود حد و مرزهاي مشخصي وضع كنيد تا درگير دخالت‌هاي اطرافيان نشويد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

اين امر مسئله اي نسبي است. با اين حال متخصصين بر اين باورند كه اكثر افراد زماني كه دوران عقدشان بيش از 6ماه تا 1 سال طول مي‌كشد بيش از سايرين تنش و تعارض در رابطه را گزارش مي‌دهند.

   

منبع : طولاني شدن دوران عقد چه پيامدهايي دارد

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۲:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دروغ گفتن در خواستگاري ممكن است خواسته يا ناخواسته اتفاق بيافتد. گاه حتي ديدگاه خانم يا آقا نسبت به خودش با آنچه كه واقعا هست، تفاوت دارد. بنابراين فارغ از گفته‌هاي خواستگار شما بايد براي تصميم‌گيري از ساير منابع براي كسب اطلاعات لازم بهره ببريد. با اين حال دروغ‌هايي كه به عمد زده مي‌شوند توجيهي نداشته و بايد براي جلوگيري از مشكلات آتي نشانه هاي دروغگويي را بشناسيد. در ادامه به ويژگي هاي خواستگار دروغگو و راه هاي مقابله با آن اشاره كرده‌ايم. براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

منبع : دروغ گفتن در خواستگاري

چرا بايد با ويژگي هاي خواستگار دروغگو آشنا شويم؟

بسياري از مردان ممكن است زماني كه به خواستگاري مي‌روند در مورد موضوعات مختلف دروغ بگويند. دروغگويي در مورد ميزان درآمد، شغل، نوع روابط با جنس مخالف، عادات و سبك رفتاري از جمله شايع‌ترين دروغ‌هايي هستند كه در اين شرايط مطرح مي‌شوند. در بسياري از موارد ممكن است دروغگويي به دليل علاقه مندي خواستگار به دختر خانم و تلاش براي به دست آوردن او به هر شيوه ممكن اتفاق بيافتد. با اين حال اين دروغ‌ها تا ابد پنهان نمي‌مانند و پس از برملا شدن، آسيب هاي زيادي به ازدواج وارد مي‌كنند.

با اين حال ممكن است بسيار دير متوجه دروغگويي خواستگار بشويد. حتي در مواردي پس از ازدواج به پنهان كاري‌هاي همسر خود پي مي‌برند. اين وضعيت اغلب ضربه روحي سنگيني به خانم‌ها وارد مي‌كند و اعتماد آن‌ها را از بين مي‌برد. از همين رو براي اينكه بتوانيد از روح و روان خودتان مراقبت كنيد و آينده ازدواج‌تان را تضمين نماييد، بايد قبل از عقد و بستن پيمان زناشويي به شناخت كافي از همسر آينده خود دست يابيد و از طريق آشنايي با ويژگي‌هاي خواستگار دروغگو او را به خوبي ارزيابي نماييد.

دروغ گفتن در خواستگاري | چطور خواستگار دروغگو را بشناسيم؟

خواستگار دروغگو معمولا از طريق برخي راهكارهاي ساده قابل شناسايي است. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين مشخصه‌هاي اين افراد اشاره كرده‌ايم.

1- طفره رفتن و گزافه گويي

يكي از ويژگي‌هاي اصلي خواستگار دروغگو طفره رفتن در پاسخگويي به سوالاتي است كه دختر خانم در طي جلسات خواستگاري مطرح مي‌كند. در واقع او به جاي اينكه به طور واضح و شفاف جواب سوال‌ها را بدهد، دائما طفره مي‌رود، در صحبت‌هاي خود حاشيه پردازي‌هاي زيادي دارد و با اين گزافه‌گويي‌ها تلاش دارند تا حواس شما را از موضوع اصلي پرت كنند.

2- دروغ گفتن در خواستگاري | تظاهرات چهره اي و زبان بدن متفاوت

كساني كه دروغ مي گويند به طور ناخودآگاه بيانات چهره‌اي و زبان بدن متفاوتي پيدا مي‌كنند. براي مثال اكثر آدم‌ها هنگام دروغگويي نمي‌توانند به طور مستقيم به چشم‌هاي شما نگاه كنند. در نتيجه تماس چشمي‌شان كاهش پيدا مي‌كند. همچنين از نظر بدني نوعي حالت دفاعي به خود مي‌گيرند. گذاشتن دست روي چانه و عقب كشيدن بدن هنگام صحبت از جمله ديگر نشانه‌هاي بدني هستند كه مي‌توانند بيانگر دروغگويي طرف مقابل باشند.

3- تناقض گويي

از قديم اين مثل رواج داشته كه دروغگو فراموش كار است. در نتيجه كافي است كمي هشيار باشيد و با دقت به حرف‌هاي خواستگارتان گوش فرا دهيد. اجازه دهيد تا او به طور تمام و كمال حرف‌هايش را بازگو كند. در اين شرايط اگر آدمي دروغگو باشد در حين صحبت‌هايش متوجه يكسري تناقضات خواهيد شد. اين تناقضات وقتي نمايان‌تر مي‌شوند كه بحث را بيشتر باز كرده يا سوال‌هاي جزئي‌تري از او مي‌پرسيد.

4- بروز علائم اضطرابي

درست است كه برخي افراد آنقدر دروغ مي‌گويند كه اين كار برايشان راحت مي‌شود. اما بازهم دروغگويي در يك جلسه رسمي خواستگاري كار راحتي نيست. اكثر افراد هنگامي كه مي‌خواهند در اين موقعيت چيزي را مخفي كرده و يا دروغ بگويند علائم اضطرابي را از خود نشان مي‌دهند. از جمله اين علائم مي‌توان به لرزش صدا،  لرزش دست‌ها، سرخ شدن صورت و بي‌قراري حركتي اشاره كرد.

البته توجه به اين نكته حائز اهميت است كه بروز نشانه‌هاي استرس و اضطراب در جلسات اول خواستگاري امري طبيعي هستند و نبايد همواره آن‌ها را به عنوان نمادي از دروغگويي تلقي كنيد. اين نشانه‌ها زماني به عنوان علامتي از دروغگويي در نظر گرفته مي‌شوند كه دو طرف كمي باهم آشنا شده باشند، از قرار داشتن در جلسه خواستگاري احساس راحتي كنند و نگراني از اين بابت نداشته باشند.

5- دروغ گفتن در خواستگاري | نشانه گرفتن احساسات

يكي ديگر از نشانه‌هاي خواستگار دروغگو اين است كه وقتي از نظر منطقي مي‌خواهيد موضوعي را به طور واضح برايتان توضيح دهد، به جاي جواب دادن به اين موضوع سعي مي‌كند احساسات شما را تحت تاثير قرار دهد. براي مثال زماني كه از او مي پرسيد كه درآمدش چقدر است ممكن است بحث را به مادي گرايي انسان‌هاي امروزي بكشاند و تلاش كند نوعي احساس گناه را در شما پديد آورد.

او در نهايت براي دروغ‎‌هايش نيز دلايل احساسي خواهد داشت. براي مثال با جملاتي نظير اينكه “نمي‌خواستم تو را از دست بدهم” يا “آنقدر دوستت داشتم كه مجبور به دروغ گفتن شدم” كاري مي‌كند تا به طور احساسي در مورد قضايا قضاوت كنيد و در نتيجه نتوانيد به درستي تصميم بگيريد.

سخن پاياني

با وجود تمام نشانه‌هايي كه گفته شد تشخيص دادن خواستگار دروغگو براي همه افراد كار آساني نيست. براي مثال ممكن است شما به طور كل آدمي باشيد كه به ديگران بيش از حد اعتماد مي‌كند. اين جنبه از وجود شما باعث مي‌شود كه نكات منفي را كم رنگ‌تر ببينيد و در نهايت نتوانيد به خوبي به دروغگويي‌هاي طرف مقابل پي ببريد. در اين شرايط مشورت كردن با بزرگ‌‍ترها و كمك گرفتن از مشاوره پيش از ازدواج به شما كمك مي‌كند تا به جمع بندي بهتري از خواستگار خود برسيد و شناخت عميق‌تري از او داشته باشيد. 

مقاله هاي پيشنهادي نويسنده

بهداشت رواني در ازدواج

ملاك انتخاب همسر

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

استفاده از جلسات مشاوره پيش از ازدواج يك ابزار كمكي بسيار موثر براي به دست آوردن شناخت دقيق‌تر در مورد همسر آينده است. روانشناس با استفاده از مصاحبه‌هاي روانشناختي و تست‌هاي شخصيتي مي‌تواند به آن جنبه‌هاي وجودي كه در ظاهر كمتر نمايان مي‌گردند پي ببرد. در نتيجه در تشخيص خواستگار دروغگو نيز مي‌تواند مفيد واقع گردد.

   

منبع : دروغ گفتن در خواستگاري

 

 :: بازديد از اين مطلب : 2


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دروغ گفتن در خواستگاري،
موضوع:
[ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۲۸:۰۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص ديازپام يكي از انواع داروهاي آرام‌بخش است كه نبايد بدون تجويز متخصص مصرف گردد. با افزايش سطح تنش در جوامع مدرن و افزايش مشكلات روانشناختي نظير استرس و بي‌خوابي بسياري از افراد به دنبال داروهاي آرام بخش هستند. ديازپام يكي از اين آرام بخش‌هاست كه با كاهش سطح فعاليت سيستم عصبي مركزي و افزايش اثرات بازدارندگي در آن منجر به كاهش اضطراب‌ها و بهبود اختلالات خواب مي‌شود. با اين حال به دليل عوارض بالقوه اين داروها اكثر متخصصين استفاده از روش‌هاي غيردارويي نظير رواندرماني را در اولويت قرار مي‌دهند. براي آشنايي بيشتر با داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد.

منبع : قرص ديازپام چيست

آشنايي با موارد مصرف قرص ديازپام

ديازپام نوعي داروي آرام بخش بنزوديازپيني است كه در بازار با نام تجاري واليوم نيز شناخته مي‌شود. متخصصان در درمان وضعيت‌هاي مختلفي ديازپام را تجويز مي‌كنند. براي مثال استفاده از اين دارو مي‌تواند به رفع علائم اضطرابي، تشنج و سندروم محروميت از الكل كمك كند. همچنين ممكن است ديازپام براي رفع اسپاسم‌هاي عضلاني يا به عنوان آرام بخش قبل از عمل‌هاي جراحي نيز تجويز گردد. اين دارو با افزايش اثر انتقال دهنده‌هاي عصبي كه نقش مهار كننده را دارند سطح عملكرد سيستم عصبي مركزي انسان را پايين آورده و در نتيجه منجر به اثرات آرام بخشي در انسان مي‌شود.

نكاتي كه هنگام مصرف ديازپام بايد به آن ها توجه كنيد

قبل از مصرف ديازپام حتما نكات زير را در نظر بگيريد:

 • در صورتي كه سابقه آلرژي به ساير داروهاي آرام بخش نظير اگزازپام يا لورازپام را داريد، قبل از مصرف ديازپام حتما اين موضوع را به پزشك خود اطلاع دهيد.
 • در صورت داشتن مشكلات پزشكي نظير بيماري‌هاي كليوي، كبدي، ريوي، مشكلات تنفسي نظير آپنه انسدادي و دچار بودن به هرگونه مشكل روحي رواني حتما قبل مصرف ديازپام اين موضوع را با پزشك در ميان بگذاريد.
 • در صورت داشتن  هرگونه سابقه شخصي يا خانوادگي در مورد سوء مصرف مواد يا الكل اين موضوع را به پزشك اطلاع دهيد.
 • استفاده از اين دارو سطح هشياري شما را پايين آورده و مي‌تواند باعث تاري ديد و مشكل در تمركز شود. از همين رو پس از مصرف ديازپام از انجام فعاليت‌هايي كه به هشياري بالا نياز دارد، نظير رانندگي خودداري كنيد.
 • هرگز اين دارو را با الكل يا مواد ديگري نظير گل يا حشيش كه روي هشياري اثر مي‌گذارند مصرف نكنيد.
 • قبل از انجام جراحي‌هاي مرتبط با دندان پزشكي، متخصص را در جريان مصرف ديازپام قرار دهيد.

 

 

عوارض جانبي مصرف قرص ديازپام

ديازپام همانند هر داروي ديگري مي‌تواند عوارض جانبي خاصي را به همراه داشته باشد. از همين رو حتما آن را زير نظر يك متخصص مصرف نماييد. متخصص بر اساس شرايط بدني، مشكلات جسماني و روانشناختي مي‌تواند قضاوت كند كه آيا مزاياي مصرف اين دارو برايتان بيش از عوارض آن خواهد بود يا خير.

مصرف ديازپام لزوما با بروز عوارض جانبي همراه نخواهد بود. از همين رو خيلي‌ها بدون تجربه مشكل خاصي مي‌توانند از اين دارو استفاده كنند. در ادامه به مهم‌ترين عوارض جانبي كه در پي مصرف ديازپام ظهور مي‌كنند اشاره كرده‌ايم. در صورت مشاهده هريك از اين‌ها با پزشك خود تماس بگيريد و در مورد ادامه يا نحوه قطع مصرف دارو با يك متخصص مشورت نماييد.

 • بروز هرگونه تغيير روانشناختي خاص نظير تجربه بي قراري، گيجي، توهم، مشكلات حافظه و افسردگي
 • بروز مشكلاتي در تكلم
 • بروز مشكلات حركتي نظير دشواري در راه رفتن
 • احساس ضعف عضلاني
 • لرزش اندام‌ها
 • زردي پوست يا چشم‌ها
 • تنگي نفس
 • بروز هرگونه علامتي كه بيانگر عفونت در بدن هستند نظير تب و سرفه

تداخل دارويي با قرص ديازپام

تداخل دارويي زماني اتفاق مي‌افتد كه مصرف همزمان دو يا چند دارو در كنار يكديگر به بروز تغييراتي در متابوليسم آن‌ها بيانجامد يا عوارض جانبي را تشديد كند. از همين رو بايد قبل از مصرف هرگونه داروي جديد ليست داروهاي شيميايي يا گياهي كه استفاده مي‌كنيد را در اختيار پزشك خود قرار دهيد. از جمله داروهايي كه اغلب با ديازپام تداخل ايجاد مي‌كنند مي‌توان به كلوزاپين، فلوواكسامين، اورليستات و سديم اكسي بات اشاره كرد.

متخصصان بر اين باورند كه مصرف ديازپام در كنار داروهايي كه منجر به تداخل مي‌شوند مي‌تواند عوارض جانبي بسيار جدي را به همراه بياورد كه تنگي نفس، سطحي شدن تنفس، از دست رفتن انقباض عضلاني و كاهش هشياري را شامل مي‌شوند.

به طور كلي بايد گفت كه از مصرف همزمان ديازپام با داروهاي مسكن، ساير داروهاي آرام بخش، الكل، آنتي هيستامين‌ها و شل كننده‌هاي عضلاني اجتناب كنيد و در صورت لزوم استفاده از آن‌ها حتما اين موضوع را با پزشك در ميان بگذاريد.

اعتياد به قرص ديازپام و ساير آرام‌بخش‌ها

يكي از مشكلات بسيار عمده‌اي كه پيش روي مصرف داروهاي آرام بخش بنزوديازيني نظير ديازپام وجود دارد، اين است كه اين داروها مسيرهاي دوپامينرژيك در مغز را تحت تاثير قرار داده و منجر به بروز آثار اعتيادي مي‌شوند. از همين رو اين داروها حتما بايد زير نظر متخصص و در مقادير بسيار مشخص و كنترل شده استفاده شوند.

متاسفانه بسياري از افراد با عدم آگاهي از ين موضوع به طور خودسر به مصرف آرام بخش‌ها روي مي‌آورند. آن‌ها پس از مدتي متوجه مي‌شوند كه نسبت به اين دارو دچار تحمل شده‌اند (يعني مصرف همان مقادير قبلي قادر به ايجاد اثرات مطلوب قبلي نخواهد بود). در نتيجه مصرف كننده بالاجبار بايد ميزان دوز داروي خود را بالا ببرد كه همين مسئله به تدريج منجر به تشديد آثار اعتيادي مي‌شود.

سخن پاياني

بيشترين موارد مصرف ديازپام در زمينه مشكلات اضطرابي و اختلالات خواب است. متخصصان سلامت روان با توجه به آثار منفي و عوارض جانبي استفاده از آرام بخش‌ها پيش از هرچيز درمان‌هاي غير دارويي را پيشنهاد مي‌دهند.

براي مثال روانشناسان در جلسات روان درماني با آموزش تكنيك‌هاي خود آرام سازي نظير ريلكسيشن، مراقبه و ذهن آگاهي مي‌توانند به مديريت استرس‌هاي شما كمك كنند. پژوهش‌ها نشان مي‌دهند بسياري از افراد به اين روش‌هاي درماني پاسخ مي‌دهند و اصلا نيازي به دريافت دارو پيدا نمي‌كنند. با اين حال در مواردي كه بيمار سطح اضطراب بسيار بالا و غيرقابل كنترلي را نشان مي‌دهد و در شرايطي كه پاسخگويي او به روان درماني بسيار پايين است، استفاده از داروهايي نظير ديازپام مي‌تواند به تسهيل روند درمان كمك بسزايي كند. براي آشنايي با انواع روش هاي درمان اضطراب كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي و اضطراب مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

بله اين دو ماده هردو عملكرد سيستم عصبي مركزي را كاهش مي‌دهند. اين مسئله مي‌تواند به كاهش هشياري و بروز مشكلات تنفسي جدي بيانجامد.

   

منبع : قرص ديازپام چيست

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص ديازپام چيست،
موضوع:
[ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۲۳:۳۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مشاوره ازدواج و لزوم كمك گرفتن چقدر اهميت دارد؟ مهم نيست كه در نقطه شروع يك رابطه هستيم يا 50 سال از زندگي مشتركمان مي گذرد. همواره در زندگي مشترك با مشكلات روبرو خواهيم شد. در چنين مواقعي داشتن آگاهي و اطلاعات در مورد نحوه عبور از مشكلات و گرفتن بهترين تصميم با توجه به شرايطي كه در آن قرار داريم از اهميت بالايي برخوردار است. دريافت مشاوره از يك متخصص بهترين راهكار براي رسيدن به اين آگاه مي باشد. بر اساس تجربه شاهد بوديم كه در زمان شروع يك زندگي مشترك تاثير موثرتري بر روي زندگي مشترك خواهد داشت. در اين مقاله به بررسي كامل زمينه هاي مطرح در حوزه مشاوره ازدواج مي پردازيم. 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي‌پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از راه‌هايي است كه به افراد كمك مي‌كند قبل از شروع زندگي مشترك به شناخت بهتري از يكديگر دست يابند و از همان ابتدا رابطه سالمي را شكل دهند. در جلسات مشاوره موضوعات گوناگوني مورد بررسي قرار مي گيرد؛ كه در اكثر موارد موضوعي كه مراجع به خاطر آن به در مانگر مراجعه مي كند با مشكلي كه در واقع با آن روبرو است يكي نيست.

در شكل زير در رديف بالا مي بينيد كه بيشتر مراجعان به ترتيب بابت چه مسائلي به درمانگران مراجعه مي كنند و يا به طور كلي از چه مسئله اي در زندگيشان شكايت دارند. ( كودكان ، مسائل مربوط به كار، ارتباط با همسر، مشكلات مالي، شكست عاطفي و خيانت، مشكلات قانوني، والدين ) اما مختصصان بعد از بررسي هاي به عمل آمده و مصاحبه با گروه هاي مختلفي كه به دنبال حل مشكلاتشان بوده اند به اين موضوع پي بردند كه درمانجويان آگاهي لازم نسبت به مسائلشان را ندارند چرا كه پس از بررسي مشخص مي شد كه مسئله آنها آن چيزي نيست كه فكر مي كنند و مشكل اصلي آنها متفاوت است كه در رديف پايين به ترتيب مسائل واقعي كه درمانجويان درگير آن هستند نشان داده شده است.

 

آيا به مشاوره ازدواج نياز دارم ؟ لزوم و اهميت آن چيست ؟

سوالات زير را از خود و همسرتان ( كسي كه قصد ازدواج با او را داريد. ) بپرسيد :

آيا در سن پايين ازدواج كرده ايد ؟

آيا  اختلاف سني شما و هسمرتان بيشتر از پنج سال مي باشد ؟

آيا شخص شما از لحاظ مالي به استقلال كامل رسيده ايد ؟

آيا والدينتان از يكديگر طاق گرفته اند ؟

آيا شما و همسرتان از لحاظ عقيدتي و فرهنگ خانوادگي با هم متفاوت هستيد ؟

آيا با همسرتان در مورد مسائل مختلف بحث و جدل داريد ؟

آيا به شخص ديگري به غير از همسرتان فكر مي كنيد ؟

آيا حس عصبانيت و خشم نسبت به همسرتان برخي اوقات پيدا مي كنيد ؟

آيا باور داريد كه رابطه شما با همسرتان يك رابطه عيق نيست ؟

اگر به سه سوال از سوالات بالا جواب بله داده ايد، شما داراي احتمال طلاق بالا مي باشيد. اين به اين معنا نيست كه شما به طور حتمي طلاق مي گيريد ولي ادامه زندگي مشترك براي شما پيچيده و دشوارتر خواهد بود. درمانگر ازدواج به شما كمك مي كند تا رابطه و زندگي مشترك بهتريي را تجربه نماييد.

بر اساس تحقيقات انجام شده تنها 28 درصد افراد قبل از شروع زندگي مشترك از مشاوره ازدواج استفاده مي كنند و اين آمار براي زوج هايي كه بين 5 تا 10 سال زندگي مشتركشان مي گذرد به بيشترين مقدار خود خواهد رسيد. دلايلي كه سبب مي شود زوجين با وجود آگاهي از مشكلاتي كه دارند باز هم به درمانگر مراجعه نكنند؛ در تصوير زير نشان داده شده است.

همانطوري كه در تصوير بالا مي بينيد اكثر افراد ترجيح مي دهند تا مشكلات خود را ناديده بگيرند كه همين امر سبب ريشه تر شدن مشكل و بزرگ تر شدن اختلافاتشان با همسرشان مي شود.

نتيجه بخشي مشاوره ازدواج

در اكثر مطالعات انجام شده در مورد نحوه نتيجه بخشي و تاثير مشاوره ازدواج بر زندگي مشترك مي بينيد كه در طولاني مدت در 90 درصد موارد نتيجه بخش مي باشد. اگر اين تحقيقات انجام شده را با دقت بيشتر مورد بررسي قرار دهيم خواهيم ديد كه المان هايي وجود دارد كه نشان مي دهد مشاوره قبل از ازدواج بر روي يك زوج تاثير پذيري بيشتري دارد و يا تاثير گذار نخواهد بود. در ادامه به طور مختصر باين موارد اشاره شده است

چه زوج هايي نتيجه بهتري از مشاوره ازدواج گرفته اند ؟

بر اساس تحقيقات انجام شده المان هاي زير به شما كمك مي كند تا متوجه شويد مشاوره ازدواج براي شما نتيجه بخش خواهد يا خير . اگر المان هاي زير را داريد، احتمال نتيجه بخشي مشاوره قبل از ازدواج بر روي شما بيشتر است :

– زوج هاي جوان

-زوج هايي كه هنوز عاشق همديگر هستند

-زوج هايي كه پذيرش درمان و تغيير را دارند

-زوج هايي كه عيب هاي خود را مي بينند

مشاوره ازدواج بر چه زوج هايي تاثير كمتري را خواهد داشت ؟

اگر المان هاي زير را بيشتر در خود مي بينيد؛ احتمال تاثير گذاري مشاوره ازدواج بر روي شما كمتر است. اين جمله به اين معنا نمي باشد كه بايد از زندگي مشترك خود دست بكشيد اما بايد انتظارهاي واقع بينانه اي داشته باشيد.

-زوج هايي كه زمان خيلي طولاني از مشكلشان مي گذرد.

-زوج هايي كه طلاق گرفته اند.

-زوج هايي كه رابطه خود را از دست رفته مي دانند

-ازدواج با كساني كه معتاد به مواد مخدر، الكل و ***گرافي و … مي باشند.

توصيه درمانگران نيومايند

اگر فكر مي كنيد كه در زندگي مشترك يا با شخصي كه قصد ازدواج با وي را داريد، دچار مشكل شده ايد. بهترين كار ارجاع هرچه سريعتر به متخصص مشاوره ازدواج مي باشد. پرداخت هزينه مالي و زماني براي حل كردن اين موضوع در آينده بيشتر از آنكه فكرش را هم بكنيد براي شما به صرفه خواهد بود. چرا كه حل اين مشكل در آينده علاوه بر پيچيده تر شدن موضوع نيازمند صرف هزينه مالي و زماني چندين برابر خواهد بود. با مراجعه به درمانگران متخصص در زمينه ازدواج مي توانيد نتيجه را هر چه سريعتر در زندگي شخصي خود مشاهده نماييد.

پيدا كردن درمانگر مناسب براي مشاوره ازدواج

تصميم‌گيري براي ازدواج مسئله‌اي بسيار حساس و مهم است و مشاوره گرفتن در مورد آن حساسيت و دقت بيشتري مي‌طلبد. براي اينكه بتوانيد روانشناس مناسبي را براي ازدواج انتخاب نماييد به وجود فاكتورهاي زير دقت كنيد.

داشتن تحصيلات كافي 

قبل از اينكه براي مشاوره ازدواج نزد يك متخصص مراجعه كنيد به تحصيلات او دقت نماييد. روان شناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند بهترين گزينه‌هايي هستند كه مي‌توانيد براي دريافت مشاوره نزد آن‌ها مراجعه كنيد.

سابقه فعاليت در زمينه زوج و خانواده

روانشناسان و مشاوران به مرور زمان تلاش مي‌كنند حوزه‌هاي فعاليت خود را محدودتر كرده و در زمينه‌هاي خاصي خدمات مشاوره و درمان را ارائه دهند. اين كار به آن‌ها كمك مي‌كند تا بتوانند به‌طور حرفه‌اي‌تر و تخصصي‌تر روي موضوعات تمركز كنند و در نهايت موفق‌تر عمل نمايند. از همين رو تلاش كنيد حوزه فعاليت متخصص موردنظر خود را بررسي نماييد و ببينيد آيا در زمينه ازدواج فعاليتي داشته است يا خير. توجه داشته باشيد كه صرفاً داشتن تحصيلات نمي‌تواند از نظر تجربي به افراد كمك كند.

انواع خدمات مشاوره ازدواج

روانشناسان براي ارائه مشاوره ازدواج علاوه بر برگزاري جلسات فردي يا زوجي و صحبت كردن در مورد موضوعات مختلف از روش‌هاي مختلفي كمك مي‌گيرند كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به دو مورد زير اشاره كرد.

استفاده از تست‌هاي روان‌شناختي و آزمون‌هاي شخصيت

برخي روان شناسان براي كسب شناخت بهتر از دو طرف و دادن پيش آگهي در مورد ميزان سازگاري آن‌ها با يكديگر از تست‌هاي روان‌شناختي نظير آزمون‌هاي شخصيت استفاده مي‌كنند. اين آزمون‌ها مي‌توانند ويژگي‌هاي باثبات فردي هريك از شما را آشكار كرده و به شما نشان دهد تا چه حد مي‌توانيد با يكديگر تعامل مثبت داشته باشيد.

كمك گرفتن از جلسات گروهي

برخي از روانشناسان به زوجين پيشنهاد مي‌دهند در جلسات گروهي شركت كنند كه زوج‌هاي جوان ديگري نيز در آن حضور دارند. در اين جلسات افراد از معيارها و ملاك‌هاي خود صحبت مي‌كنند و درمانگر نيز تلاش مي‌كند جلسات را به سمت اهداف معيني هدايت نمايد. تبادل انديشه‌ها كمك مي‌كند افراد ذهنيت بازتري نسبت به ازدواج پيدا كنند و ارزش‌هاي شخصي خود را بيشتر بشناسند.

چالش‌ها بر سر راه استفاده از خدمات مشاوره ازدواج

استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج براي همه زوجين كار آساني نيست. برخي افراد وقتي به مراجعه نزد روانشناس فكر مي‌كنند دچار ترس و اضطراب مي‌شوند. آن‌ها ممكن است فكر كنند مسائلي در جلسات فاش مي‌شود كه آن‌ها براي آن آماده نيستند. در اين شرايط بهترين راه‌حل اين است كه ابتدا نظرات فرد مقابل را در مورد جلسات جويا شده و سعي كنيد اطلاعات خود را در زمينه خدماتي كه دراين‌باره ارائه مي‌شود بالا ببريد. هم‌چنين مي‌توانيد در مورد اين نگراني‌ها نيز با روانشناس صحبت كنيد و در مورد نحوه آماده كردن فرد مقابل از او كمك بگيريد. اگر يكي از طرفين براي مراجعه رضايت ندارد به‌جاي صرف نظر كردن از اين كار مي‌توانيد از جلسات مشاوره فردي استفاده نماييد. 

شما ميتوانيد تنها با يك تلفن از خدمات تخصصي مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو بهره مند شويد. جهت رزرو و شروع درمان با شماره هاي درج شده تماس حاصل نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مشاوره تلفني با موبايل كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

ترجيحا جلسات مشاوره بايد به‌صورت دونفره برگزار شوند تا عقايد هردوطرف و الگوهاي رفتاري آن‌ها مورد بررسي قرار بگيرد. با اين حال در شرايط خاص مثل زماني كه يكي از طرفين راضي به استفاده از خدمات مشاوره نيست يا زماني كه مسائل شخصي خاصي براي يكي از طرفين وجود دارد مي‌توان قبل از جلسات دونفره از مشاوره انفرادي كمك گرفت.

در اين مقاله به شما توضيح داده شده كه چگونه بهترين مشاوره ازدواج را انتخاب كنيد.

تست شخصيت و نئو بهترين تست ها براي مشاوره ازدواج مي باشند. شما مي توانيد به صورت آنلاين در همين سايت تست را انجام دهيد. 

   

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۲:۲۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مشاوره ازدواج و لزوم كمك گرفتن چقدر اهميت دارد؟ مهم نيست كه در نقطه شروع يك رابطه هستيم يا 50 سال از زندگي مشتركمان مي گذرد. همواره در زندگي مشترك با مشكلات روبرو خواهيم شد. در چنين مواقعي داشتن آگاهي و اطلاعات در مورد نحوه عبور از مشكلات و گرفتن بهترين تصميم با توجه به شرايطي كه در آن قرار داريم از اهميت بالايي برخوردار است. دريافت مشاوره از يك متخصص بهترين راهكار براي رسيدن به اين آگاه مي باشد. بر اساس تجربه شاهد بوديم كه در زمان شروع يك زندگي مشترك تاثير موثرتري بر روي زندگي مشترك خواهد داشت. در اين مقاله به بررسي كامل زمينه هاي مطرح در حوزه مشاوره ازدواج مي پردازيم. 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي‌پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از راه‌هايي است كه به افراد كمك مي‌كند قبل از شروع زندگي مشترك به شناخت بهتري از يكديگر دست يابند و از همان ابتدا رابطه سالمي را شكل دهند. در جلسات مشاوره موضوعات گوناگوني مورد بررسي قرار مي گيرد؛ كه در اكثر موارد موضوعي كه مراجع به خاطر آن به در مانگر مراجعه مي كند با مشكلي كه در واقع با آن روبرو است يكي نيست.

در شكل زير در رديف بالا مي بينيد كه بيشتر مراجعان به ترتيب بابت چه مسائلي به درمانگران مراجعه مي كنند و يا به طور كلي از چه مسئله اي در زندگيشان شكايت دارند. ( كودكان ، مسائل مربوط به كار، ارتباط با همسر، مشكلات مالي، شكست عاطفي و خيانت، مشكلات قانوني، والدين ) اما مختصصان بعد از بررسي هاي به عمل آمده و مصاحبه با گروه هاي مختلفي كه به دنبال حل مشكلاتشان بوده اند به اين موضوع پي بردند كه درمانجويان آگاهي لازم نسبت به مسائلشان را ندارند چرا كه پس از بررسي مشخص مي شد كه مسئله آنها آن چيزي نيست كه فكر مي كنند و مشكل اصلي آنها متفاوت است كه در رديف پايين به ترتيب مسائل واقعي كه درمانجويان درگير آن هستند نشان داده شده است.

 

آيا به مشاوره ازدواج نياز دارم ؟ لزوم و اهميت آن چيست ؟

سوالات زير را از خود و همسرتان ( كسي كه قصد ازدواج با او را داريد. ) بپرسيد :

آيا در سن پايين ازدواج كرده ايد ؟

آيا  اختلاف سني شما و هسمرتان بيشتر از پنج سال مي باشد ؟

آيا شخص شما از لحاظ مالي به استقلال كامل رسيده ايد ؟

آيا والدينتان از يكديگر طاق گرفته اند ؟

آيا شما و همسرتان از لحاظ عقيدتي و فرهنگ خانوادگي با هم متفاوت هستيد ؟

آيا با همسرتان در مورد مسائل مختلف بحث و جدل داريد ؟

آيا به شخص ديگري به غير از همسرتان فكر مي كنيد ؟

آيا حس عصبانيت و خشم نسبت به همسرتان برخي اوقات پيدا مي كنيد ؟

آيا باور داريد كه رابطه شما با همسرتان يك رابطه عيق نيست ؟

اگر به سه سوال از سوالات بالا جواب بله داده ايد، شما داراي احتمال طلاق بالا مي باشيد. اين به اين معنا نيست كه شما به طور حتمي طلاق مي گيريد ولي ادامه زندگي مشترك براي شما پيچيده و دشوارتر خواهد بود. درمانگر ازدواج به شما كمك مي كند تا رابطه و زندگي مشترك بهتريي را تجربه نماييد.

بر اساس تحقيقات انجام شده تنها 28 درصد افراد قبل از شروع زندگي مشترك از مشاوره ازدواج استفاده مي كنند و اين آمار براي زوج هايي كه بين 5 تا 10 سال زندگي مشتركشان مي گذرد به بيشترين مقدار خود خواهد رسيد. دلايلي كه سبب مي شود زوجين با وجود آگاهي از مشكلاتي كه دارند باز هم به درمانگر مراجعه نكنند؛ در تصوير زير نشان داده شده است.

همانطوري كه در تصوير بالا مي بينيد اكثر افراد ترجيح مي دهند تا مشكلات خود را ناديده بگيرند كه همين امر سبب ريشه تر شدن مشكل و بزرگ تر شدن اختلافاتشان با همسرشان مي شود.

نتيجه بخشي مشاوره ازدواج

در اكثر مطالعات انجام شده در مورد نحوه نتيجه بخشي و تاثير مشاوره ازدواج بر زندگي مشترك مي بينيد كه در طولاني مدت در 90 درصد موارد نتيجه بخش مي باشد. اگر اين تحقيقات انجام شده را با دقت بيشتر مورد بررسي قرار دهيم خواهيم ديد كه المان هايي وجود دارد كه نشان مي دهد مشاوره قبل از ازدواج بر روي يك زوج تاثير پذيري بيشتري دارد و يا تاثير گذار نخواهد بود. در ادامه به طور مختصر باين موارد اشاره شده است

چه زوج هايي نتيجه بهتري از مشاوره ازدواج گرفته اند ؟

بر اساس تحقيقات انجام شده المان هاي زير به شما كمك مي كند تا متوجه شويد مشاوره ازدواج براي شما نتيجه بخش خواهد يا خير . اگر المان هاي زير را داريد، احتمال نتيجه بخشي مشاوره قبل از ازدواج بر روي شما بيشتر است :

– زوج هاي جوان

-زوج هايي كه هنوز عاشق همديگر هستند

-زوج هايي كه پذيرش درمان و تغيير را دارند

-زوج هايي كه عيب هاي خود را مي بينند

مشاوره ازدواج بر چه زوج هايي تاثير كمتري را خواهد داشت ؟

اگر المان هاي زير را بيشتر در خود مي بينيد؛ احتمال تاثير گذاري مشاوره ازدواج بر روي شما كمتر است. اين جمله به اين معنا نمي باشد كه بايد از زندگي مشترك خود دست بكشيد اما بايد انتظارهاي واقع بينانه اي داشته باشيد.

-زوج هايي كه زمان خيلي طولاني از مشكلشان مي گذرد.

-زوج هايي كه طلاق گرفته اند.

-زوج هايي كه رابطه خود را از دست رفته مي دانند

-ازدواج با كساني كه معتاد به مواد مخدر، الكل و ***گرافي و … مي باشند.

توصيه درمانگران نيومايند

اگر فكر مي كنيد كه در زندگي مشترك يا با شخصي كه قصد ازدواج با وي را داريد، دچار مشكل شده ايد. بهترين كار ارجاع هرچه سريعتر به متخصص مشاوره ازدواج مي باشد. پرداخت هزينه مالي و زماني براي حل كردن اين موضوع در آينده بيشتر از آنكه فكرش را هم بكنيد براي شما به صرفه خواهد بود. چرا كه حل اين مشكل در آينده علاوه بر پيچيده تر شدن موضوع نيازمند صرف هزينه مالي و زماني چندين برابر خواهد بود. با مراجعه به درمانگران متخصص در زمينه ازدواج مي توانيد نتيجه را هر چه سريعتر در زندگي شخصي خود مشاهده نماييد.

پيدا كردن درمانگر مناسب براي مشاوره ازدواج

تصميم‌گيري براي ازدواج مسئله‌اي بسيار حساس و مهم است و مشاوره گرفتن در مورد آن حساسيت و دقت بيشتري مي‌طلبد. براي اينكه بتوانيد روانشناس مناسبي را براي ازدواج انتخاب نماييد به وجود فاكتورهاي زير دقت كنيد.

داشتن تحصيلات كافي 

قبل از اينكه براي مشاوره ازدواج نزد يك متخصص مراجعه كنيد به تحصيلات او دقت نماييد. روان شناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند بهترين گزينه‌هايي هستند كه مي‌توانيد براي دريافت مشاوره نزد آن‌ها مراجعه كنيد.

سابقه فعاليت در زمينه زوج و خانواده

روانشناسان و مشاوران به مرور زمان تلاش مي‌كنند حوزه‌هاي فعاليت خود را محدودتر كرده و در زمينه‌هاي خاصي خدمات مشاوره و درمان را ارائه دهند. اين كار به آن‌ها كمك مي‌كند تا بتوانند به‌طور حرفه‌اي‌تر و تخصصي‌تر روي موضوعات تمركز كنند و در نهايت موفق‌تر عمل نمايند. از همين رو تلاش كنيد حوزه فعاليت متخصص موردنظر خود را بررسي نماييد و ببينيد آيا در زمينه ازدواج فعاليتي داشته است يا خير. توجه داشته باشيد كه صرفاً داشتن تحصيلات نمي‌تواند از نظر تجربي به افراد كمك كند.

انواع خدمات مشاوره ازدواج

روانشناسان براي ارائه مشاوره ازدواج علاوه بر برگزاري جلسات فردي يا زوجي و صحبت كردن در مورد موضوعات مختلف از روش‌هاي مختلفي كمك مي‌گيرند كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به دو مورد زير اشاره كرد.

استفاده از تست‌هاي روان‌شناختي و آزمون‌هاي شخصيت

برخي روان شناسان براي كسب شناخت بهتر از دو طرف و دادن پيش آگهي در مورد ميزان سازگاري آن‌ها با يكديگر از تست‌هاي روان‌شناختي نظير آزمون‌هاي شخصيت استفاده مي‌كنند. اين آزمون‌ها مي‌توانند ويژگي‌هاي باثبات فردي هريك از شما را آشكار كرده و به شما نشان دهد تا چه حد مي‌توانيد با يكديگر تعامل مثبت داشته باشيد.

كمك گرفتن از جلسات گروهي

برخي از روانشناسان به زوجين پيشنهاد مي‌دهند در جلسات گروهي شركت كنند كه زوج‌هاي جوان ديگري نيز در آن حضور دارند. در اين جلسات افراد از معيارها و ملاك‌هاي خود صحبت مي‌كنند و درمانگر نيز تلاش مي‌كند جلسات را به سمت اهداف معيني هدايت نمايد. تبادل انديشه‌ها كمك مي‌كند افراد ذهنيت بازتري نسبت به ازدواج پيدا كنند و ارزش‌هاي شخصي خود را بيشتر بشناسند.

چالش‌ها بر سر راه استفاده از خدمات مشاوره ازدواج

استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج براي همه زوجين كار آساني نيست. برخي افراد وقتي به مراجعه نزد روانشناس فكر مي‌كنند دچار ترس و اضطراب مي‌شوند. آن‌ها ممكن است فكر كنند مسائلي در جلسات فاش مي‌شود كه آن‌ها براي آن آماده نيستند. در اين شرايط بهترين راه‌حل اين است كه ابتدا نظرات فرد مقابل را در مورد جلسات جويا شده و سعي كنيد اطلاعات خود را در زمينه خدماتي كه دراين‌باره ارائه مي‌شود بالا ببريد. هم‌چنين مي‌توانيد در مورد اين نگراني‌ها نيز با روانشناس صحبت كنيد و در مورد نحوه آماده كردن فرد مقابل از او كمك بگيريد. اگر يكي از طرفين براي مراجعه رضايت ندارد به‌جاي صرف نظر كردن از اين كار مي‌توانيد از جلسات مشاوره فردي استفاده نماييد. 

شما ميتوانيد تنها با يك تلفن از خدمات تخصصي مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو بهره مند شويد. جهت رزرو و شروع درمان با شماره هاي درج شده تماس حاصل نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مشاوره تلفني با موبايل كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سؤالات متداول

ترجيحا جلسات مشاوره بايد به‌صورت دونفره برگزار شوند تا عقايد هردوطرف و الگوهاي رفتاري آن‌ها مورد بررسي قرار بگيرد. با اين حال در شرايط خاص مثل زماني كه يكي از طرفين راضي به استفاده از خدمات مشاوره نيست يا زماني كه مسائل شخصي خاصي براي يكي از طرفين وجود دارد مي‌توان قبل از جلسات دونفره از مشاوره انفرادي كمك گرفت.

در اين مقاله به شما توضيح داده شده كه چگونه بهترين مشاوره ازدواج را انتخاب كنيد.

تست شخصيت و نئو بهترين تست ها براي مشاوره ازدواج مي باشند. شما مي توانيد به صورت آنلاين در همين سايت تست را انجام دهيد. 

   

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۱:۲۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ترك قرص خواب بدون مشورت با متخصص آسيب‌هاي جبران ناپذيري به همراه خواهد داشت. مصرف اين داروها نبايد به طور خودسر صورت بگيرد، به هر نحوي كه دچار اعتياد به داروهاي خواب آور شده‌ايد، بايد براي قطع داروها نظر متخصصان را جويا شويد و به كمك آن‌ها داروها را قطع يا جايگزين نماييد. متخصصان روانشناسي با رويكرد درمان بدون دارو، كمك مي‌كنند تا بتوانيد علاوه بر تنظيم سيكل خواب، كيفيت خواب‌تان را نيز بالا ببريد. در ادامه به روش‌هاي موثر در ترك قرص خواب پرداخته‌ايم.

منبع : ترك قرص خواب

پيش از درمان نوع قرص خواب مشخص شود

كيفيت خواب موضوعي است كه مي‌‎تواند سلامت انسان را به طور جدي تحت تاثير قرار دهد. اكثر كساني كه خواب خوبي ندارند در طول روز سطح استرس بالايي را گزارش مي‌دهند و از نظر خلقي ناراحتي‌هايي را تجربه مي‌كنند. براي درمان اين وضعيت در قدم اول درمان‌هاي غيردارويي پيشنهاد مي‌شود.

براي مثال روانشناسان از طريق آموزش فنون خودآرام سازي نظير ريلكسيشن، مراقبه و تكنيك‌هاي ذهن آگاهي تلاش مي‌كنند سطح تنش مراجع را كاهش داده و در نتيجه تجربه خواب راحت را تسهيل نمايند. با اين حال در مواردي كه روان‌درماني پاسخگو نبوده يا اضطراب‌هاي شديد مانع از ادامه روند درمان مي‌شوند، استفاده از قرص‌هاي خواب توصيه مي‌گردد. قرص‌هاي خواب معمولا داروهاي ضد اضطرابي بنزوديازپيني هستند كه از جمله آن‌ها مي‌توان به ديازپام، آلپرزوالام، اگزازپام و كلرديازپوكسايد اشاره كرد.  

نحوه عملكرد داروهاي خواب

اين داروها با تضعيف فعاليت سيست عصبي مركزي سطح هوشياري مغز را پايين آورده، فعاليت سيستم سمپاتيك را كم مي‌كنند و در نهايت منجر به احساس خواب آلودگي مي‌شوند. با اين حال از آنجايي كه اين داروها قابليت ايجاد وابستگي جسماني و اعتيادآوري دارند، بايد با ملاحظه بسيار و تحت نظر متخصص مصرف شوند.

ترك ناگهاني قرص خواب

خيلي‌ها از تفاوت قرص‌هاي خواب با ساير قرص‌ها آگاهي ندارند. از همين رو به محض اينكه مشكل خوابشان برطرف شد يا سطح اضطرابشان پايين آمد اقدام به قطع سرخود اين داروها مي‌كنند. اين در حاليست كه اكثر قرص‌هاي خواب منجر به بروز نوعي وابستگي جسماني در انسان مي‌شوند. قطع ناگهاني آن‌ها با علائم جسماني و رواني ناخوشايندي همراه خواهد شد كه به آن سندروم محروميت از مواد گفته مي‌شود.

در اين شرايط ممكن است كه علائمي نظير استرس، بي‌قراري، تشديد بيخوابي، سردرد، افزايش تحريك پذيري، بالا رفتن ضربان قلب، حالت تهوع، لرزش دست، بروز علائم افسردگي ، حملات پنيك و تشنج را تجربه كنيد. از همين رو بسيار اهميت دارد كه قبل از قطع قرص خواب حتما با پزشك خود مشورت كنيد.

نكاتي در مورد اعتياد به قرص خواب

همانطور كه گفته شد داروهاي ضداضطرابي كه به قرص‌هاي خواب مشهور هستند، قابليت اعتيادآوري دارند. متاسفانه برخي افراد كه درگير اضطراب‌هاي مزمن‌اند و يا از روش‌هاي سالم نمي‌توانند هيجانات منفي خود را كنترل كنند، به مصرف بي‌رويه اين داروها روي مي‌آورند. مصرف كننده پس از مدتي متوجه مي‌شود كه استفاده از همان دوزهاي قبلي اثرات گذشته را ندارد، در نتيجه مجبور مي‌شود كه ميزان مصرف خود را به مرور افزايش دهد و همين مسئله به مرور منجر به تشديد اعتياد مي‌گردد.

اگر دچار اعتياد به اين قرص‌ها شده‌ايد هرگز براي ترك آن‌ها به طور ناگهاني اقدام نكنيد. زيرا همانطور كه گفته شد ممكن است با سندروم محروميت مواجه شده و در نتيجه درگير علائم جسماني و رواني جدي شويد. از همين رو پيش از هركاري ابتدا به يك متخصص سلامت روان نظير روانشناس يا روانپزشك مراجعه كرده و ميزان مصرف قبلي داروي خود را با او در ميان بگذاريد. درمانگر با توجه به شدت اعتياد و ميزان مصرف دارو يك برنامه مناسب براي ترك را در اختيار شما قرار خواهد داد.

روش هاي ترك اعتياد به قرص خواب

در صورت بروز اعتياد به قرص‌هاي خواب روش‌هاي متعددي وجود دارد كه به شما كمك مي‌كنند از شر وابستگي جسماني و رواني به اين دارو خلاص شويد. در مرحله اول متخصص برنامه دقيقي براي سم‌زدايي دارو از بدن در اختيارتان قرار مي‌دهد. در نظر داشته باشيد كه سم زدايي به معناي ترك اعتياد نيست، بلكه تازه آغاز راه است.

زيرا مواد اعتيادآور منجر به بروز تغييراتي در مدارهاي مغزي مي‌شوند كه در طولاني مدت روي شما اثرگذاشته و از همين رو منجر به بروز علائمي مثل وسوسه و لغزش‌هاي مكرر مي‌شوند. در نتيجه بايد در كنار سم‌زدايي از روان درماني نيز كمك بگيريد. جلسات روان درماني با روانشناس مي‌تواند به سه صورت فردي، گروهي و خانوادگي برگزار شود.

پژوهش‌ها نشان مي‌دهند كه استفاده از جلسات گروهي يا خانوادگي به صورت روش‌هاي تكميلي در كنار جلسات فردي اثربخشي درمان را دو چندان مي‌كنند. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه لازم است به يك مركز مشاوره معتبر مراجعه كرده و مشاوره ترك اعتياد دريافت نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد، افسردگي و اضطراب مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

بله، قرص‌هاي خواب مي‌توانند وابستگي جسمي و رواني ايجاد كنند. از همين رو در صورت قطع سرخود و ناگهاني ممكن است به بروز علائم ناخشايندي نظير بي‌قراري، تپش قلب، حالت تهوع و تشنج بيانجامند. در نتيجه بايد حتما براي آگاهي از نحوه كنار گذاشتن آن‌ها ابتدا با يك متخصص مشورت نماييد.

   

منبع : ترك قرص خواب

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترك قرص خواب،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۶:۵۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شايد باورتان نشود اما بسياري از مرداني كه خيانت مي كنند همسرشان را دوست دارند و در صورت برملا شدن خيانت‌شان حاضر به جدايي و برهم زدن زندگي مشترك‌شان نيستند. همين مساله موجب سردرگمي خانم‌ها شده و باعث مي‌شود عشق شوهرشان را باور نكنند. طبق آمار طلاق در كشور ايران در دهه هشتاد و پس از آن طلاق (به خاطر خيانت) به طور صعودي افزايش يافته است. وقتي مرد/زن هر گونه روابط جنسي يا عاطفي برقرار كند كه خارج از چارچوب قواعد و اصول رابطه زناشويي باشد، خيانت رخ داده است. در ادامه به دلايل بروز چنين رفتاري از جانب مردان با وجود علاقه به همسرشان پرداخته‌ايم. در صورت مواجه شدن با چنين شرايطي حتما مشاوره خيانت دريافت كنيد.

منبع :  چرا مردان با وجود دوست داشتن همسرشان به او خيانت 

ايا علاقه به همسر به طور قطعي مي تواند مانع از خيانت شود؟

دلبستگي و علاقه به همسر يكي از عوامل مهمي است كه وجود آن در يك رابطه زناشويي پايدار و دو طرفه لازم بوده و نبود آن مي‌تواند آن رابطه را در معرض خطرات و لرزش‌هايي قرار دهد و به ناپايداري و تخريب ستون‌هاي رابطه‌اي بيانجامد. هر چقدر ميزان علاقه و وابستگي به همسر بيشتر باشد، به دنبال آن تعهد فرد نسبت به رابطه با همسر خود بيشتر شده، ثبات رابطه افزايش يافته و تمايل بيشتري براي ادامه رابطه و ماندن در آن پيدا خواهد كرد؛ بدون اين كه شخص ديگري يا انگيزه‌هاي دروني خود فرد بخواهند او را به سمت خارج شدن از حدود معين و ثابت رابطه حال حاضر خود سوق دهند.

حال در اين ميان ديده شده مرداني با وجود اظهار علاقه و دلبستگي به همسر خود، دست به خيانت‌هايي در خارج از حيطه روابط زناشويي خود مي‌زنند و به برقراري روابط مخفيانه با يك شخص سوم –چه جنسي و چه عاطفي- مي‌پردازند. اين خيانت ناشي از نوعي تعارض بين گفته‌ها و عمل خيانتكار مي‌باشد كه مي‌تواند نشان دهنده نوعي اختلال و بيماري در رفتار او باشد.

 

 

چرا مردان به زني كه دوستش دارند خيانت مي كنند؟

علل مختلفي مي‌توانند منجر به خيانت در مرداني كه به همسر خود علاقه دارند شود كه در ادامه به توضيح و بررسي شايع‌ترين و مهم‌ترين اين علل خواهيم پرداخت.

سابقه خيانت هاي پيشين

مرداني كه قبلا سابقه خيانت به شريك زندگي خود را داشته باشند، احتمال اين كه دوباره مرتكب اين رفتار شوند بيشتر از ساير مردان است. تحقيقات و گزارشات مربوطه نشان مي‌دهند كه اگر فردي در رابطه‌اي كه در آن قرار دارد دست به خيانت به شريك زندگي خود بزند، احتمال اين كه در رابطه آينده خود نيز به طرف مقابلش خيانت كند به ميزان 3 برابر بيشتر از كساني است كه تا به حال سابقه خيانت نداشته اند.

 

 

مشكلات رواني و اختلالات شخصيتي

مشاهده شده است كساني كه دچار اختلالات شخصيتي خاصي نظير اختلال خود شيفتگي (عشق و علاقه افراطي به خود و دانستن خود به عنوان مركزيت تمام اتفاقات) و يا شخصيت‌هاي مردم ستيز و ضداجتماعي هستند، احتمال بيشتري به همسر خود خيانت مي‌كنند؛ حتي اگر علاقه و دلبستگي زيادي به آن‌ها نشان دهند.

 كساني كه داراي شخصيت خودشيفته هستند اغلب تمام گرايشات و لذت‌ها را براي خود مي‌خواهند و نسبت به ديگران توجه يا علاقه زيادي نشان نمي‌دهند. بنابراين تمام كارهايي كه انجام مي‌كنند را اعمال به جا و درستي انگاشته و براي خود محدوديتي در مرتكب شدن آن‌ها متصور نمي‌شوند. به همين دليل مي‌توانند به راحتي به خيانت كنندد، بدون اين كه نگران آسيب ورنجي باشند كه به شريك زندگي‌شان مي‌دهند. اين اختلال نه تنها در جنس مرد، بلكه در زنان هم مي‌تواند منجر به خيانت به همسرشان شود.

ساير انواع اختلالات شخصيتي و عدم تكامل جنبه‌هاي رواني در افراد كه مي‌تواند احتمال خيانت به همسر را بالا ببرد شامل؛ داشتن احساس ناامني در رابطه، اختلال در برقراري روابط صميمانه و دوري از نزديكي، اختلال شخصيت دو قطبي، اعتماد به نفس پايين و نداشتن عزت نفس مي‌باشد.

داشتن انواع اعتياد

وجود انواع مختلفي از اعتياد در هر دو جنس مي‌تواند نقش برجسته‌اي در بروز خيانت باشد. حال اين اعتياد مي‌تواند انواع مختلفي را از قبيل اعتياد به مواد مخدر، الكل، انواع داروها، رفتارهاي پر خطر، شرط بندي و يا حتي اعتياد جنسي را شامل شود. شخصي كه به نوعي از اعتياد جنسي مبتلاست، قادر به كنترل خواسته‌ها، تمايلات و رفتارهاي خود از نظر جنسي نبوده و همين افراط در فعاليت‌هاي جنسي و عدم ارضا نيازهاي او توسط شريك فعلي‌اش باعث مي‌شود كه به دنبال راه‌هاي ديگري براي ارضا اين نيازها رفته و در كسان ديگر به غير از همسر خود بخواهد اين خواسته‌ها و تمايلات افراطي خود را برآورده كند.

وجود آسيب هايي در گذشته (اغلب در كودكي)

گاه ممكن است كه در گذشته همسرتان رخدادهاي ناگواري وجود داشته باشد كه آسيب‌هايي را به روان و جنبه‌هاي مختلف شخصيتي او وارد كرده و اين آسيب‌ها و نقايص در تمام زندگي همراه او باشند. تعداد بسياري از اين افراد كه از يك زخم ديرينه در روح و روان خود رنج مي‌برند معمولا سعي در پنهان كردن و مخفي نمودن آن از ديگران دارند.

زماني هم كه اين افراد وارد رابطه با شخصي شده و يك زندگي جديد را شروع مي‌كنند، هر چقدر هم از زندگي خود رضايت داشته و به همسر خود علاقه وافر و سرشاري داشته باشند، اين ضربه روحي همچنان در اعماق ذهن ناخود آگاه آن‌ها حضور داشته و به گونه‌اي رفتارها و اعمال اين اشخاص را تحت تاثير قرار مي‌دهد و منجر به خيانت مي‌شود.

 

 

راه هاي كاهش آسيب هاي روحي مربوط به گذشته

اين آسيب‌هاي روحي كه در فرد به وجود مي‌آيد، مي‌تواند ناشي از هر گونه اتفاق ناخوشايند در گذشته او نظير خشونت جسمي، آزار و اذيت جنسي، كمبود محبت و عاطفه، نداشتن روابط سالم با والدين و طي نكردن مراحل رشد جسمي و رواني دوران كودكي به شكل صحيح باشند.

مردان/زنان اغلب اين اتفاقات را به عنوان نقاط تاريك و آسيب پذير شخصيت خود مي‌دانند و تمايلي به افشاي اين تجربه‌هاي تلخ ندارند؛ حال آن كه با مطرح كردن اين مشكلات و در ميان گذاشتن آن‌ها با يك روان درمانگر يا مشاور و حتي همسر خود مي‌توانند به پشت سر گذاشتن آن‌ها و بهبود اين آسيب‌ها فكر كنند.

كساني كه شاهد خيانت والدين خود بوده اند

همچنين مي‌توان گفت كودكاني كه شاهد خيانت والدين خود بوده‌اند و يا از جانب والدين غفلت و اهمالي نسبت به آن‌ها –چه از نظر مادي، رواني، عاطفي- صورت گرفته باشد، احتمال خيانت اين كودكان در بزرگسالي هم به ميزان زيادي افزايش خواهد يافت.

عدم رضايت جنسي و عاطفي

گاهي مردان با وجود علاقه زيادي كه به همسر خود دارند، به دليل عدم رضايت جنسي و عاطفي از شريك زندگي خود به يك ارتباط خارج از چهار چوب خانواده روي مي‌آورند و اين گونه زمينه خيانت شكل مي‌گيرد. در واقع در بين مردان نيازهاي جنسي بيشتر عامل بروز خيانت است كه اين امر در زنان بيشتر نيازهاي عاطفي را شامل مي‌شود. اصلاح روابط ميان زن و شوهر مي‌تواند در كاهش بروز خيانت تاثير گذار باشد.

چكار كنم كه شوهرم به من خيانت نكند؟

همانطور كه گفتيم ريشه اصلي بيشتر خيانت مردان مشكلات روحي و رواني و يا كاستي‌هايي است كه در رابطه عاطفي يا جنسي با همسر خود دارند. براي ريشه يابي مشكل اصلي و برطرف كردن آن تنها راه ارتباط با يك مشاور روانكاو است، يك مشاور با بررسي جوانب مختلف زندگي زناشويي و همچنين كنكاش در گذشته فرد، علت اصلي بروز خيانت را دريافته و راهكارهاي لازم را جهت بهبودي و رفع مشكل ارائه مي‌دهد.

پژوهش هاي انجام شده در رابطه با خيانت مردان

نتايج پژوهش‌هاي انجام گرفته توسط دكتر مجتبي حبيبي عسگر اباد و زهرا حاجي حيدري در مورد علل خيانت زناشويي نشان مي‌دهد كه يكي از علل اصلي خيانت مردان، عدم رضايت جنسي در رابطه زناشويي مي‌باشد كه ممكن است از اختلالات جنسي خود فرد يا همسرش نشأت گيرد. به طور كلي، عدم رضايت جنسي موجب مي‌شود مردان اقدام به برقراري ارتباط فرا زناشويي كنند. براي حل اين مسئله، مي‌توان با فرهنگسازي در جامعه براي مراجعه به *** تراپي و مشاوره، گامي در جهت كاهش خيانت برداشت. براي شروع درمان خيانت كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خيانت مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

   

منبع :  چرا مردان با وجود دوست داشتن همسرشان به او خيانت 

 :: بازديد از اين مطلب : 2


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۵:۰۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص لورازپام نوعي داروي ضداضطرابي است كه با كاهش عملكرد سيستم سمپاتيك و سيستم عصبي مركزي مغز به رفع تنش و استرس كمك مي‌كند. از لورازپام در درمان اختلالات اضطرابي و مشكلات خواب معمولا استفاده مي‌شود. با اين حال به دليل عوارض و خاصيت اعتيادآوري اين دارو، متخصصان آن را با احتياط تجويز مي‌كنند. از طرفي اين دارو راهي براي درمان قطعي نبود و تنها براي كوتاه مدت بايد مصرف شود. درمانجويان با توجه به مشكل‌شان بايد به دنبال راهي براي درمان كامل باشند. در ادامه به طور كامل درباره داروي لورازپام صحبت كرده‌ايم. براي آشنايي با ساير داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد.

 

منبع : قرص لورازپام 

موارد مصرف و آشنايي با قرص لورازپام

لورازپام نوعي داروي ضداضطرابي است كه در طبقه بندي دارويي در دسته بنزوديازپين‌ها قرار مي‌گيرد. لورازپام از طريق افزايش برخي انتقال دهنده‌هاي عصبي در مغز نظير گابا باعث افزايش اثرات مهاري در سيستم عصبي مركزي مي‌شود و در نتيجه به رفع تنش و اضطراب كمك مي‌كند. از همين رو  متخصصان از اين دارو جهت درمان اختلالات اضطرابي و مشكلات خواب كمك مي‌گيرند. با اين حال بايد توجه داشته باشيد كه بنزوديازپين‌ها داروهايي هستند كه قابليت اعتيادآوري دارند و مي‌توانند وابستگي جسماني و رواني ايجاد كنند، از همين رو مصرف سرخود آن‌ها به هيچ وجه توصيه نمي‌شود.

عوارض جانبي قرص لورازپام

لورازپام همانند هر داروي ديگري در كنار آثار مثبت به طور بالقوه مي‌تواند يكسري عوارض جانبي را نيز به همراه داشته باشد. با اين حال اين عوارض در همه افراد ديده نمي‌شود. به عبارت ديگر هركسي كه لورازپام مصرف مي‌كند لزوما با عوارض زير رو به رو نخواهد شد. در صورت مشاهده هريك از عوارض زير بايد مشكل خود را با متخصص در ميان بگذاريد و در مورد ادامه مصرف دارو يا نحوه قطع آن با او مشورت نماييد. برخي از شايع‌ترين عوارض عبارتند از:

 • دچار شدن به سرگيجه و از دست دادن تعادل حركتي
 • دچار شدن به مشكلات گوارشي نظير يبوست، حالت تهوع، سوزش سر معده
 • ايجاد تغييراتي در اشتها
 • بروز تغييراتي در ميل يا توانايي جنسي
 • سردرد
 • تاري ديد

 

 

قرص لوراپام و عوارض جانبي غير شايع

آنچه در بالا ذكر شد عوارض جانبي رايج در مصرف لورازپام بود. با اين حال ممكن است درصد كمتري از بيماران با عوارض جدي‌تري مواجه شوند. اين عوارض مواردي نظير دچار شدن به توهم، بروز تغييرات خلقي، تجربه افكار خودكشي، دشواري در تكلم، ايجاد تغييراتي در بينايي، دشواري در راه رفتن، احساس ضعف غيرمعمول، بروز اختلالاتي در حافظه، علائم عفونت نظير تب و سرفه، كاهش هشياري، تنگي نفس و تشنج را در برمي‌گيرند. در صورت مشاهده هريك از علائم گفته شده سريعا با پزشك تماس گرفته يا به اورژانس مراجعه نماييد.

هشدارهايي در مورد مصرف قرص لوزاپام

هنگام مصرف لورازپام لازم است كه به برخي هشدارها توجه نماييد كه در ادامه به مهم‌ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم:

 • در صورتي كه به داروهاي مشابه با لوزارپام نظير ديازپام يا آلپرزولام حساسيت داريد، حتما قبل از شروع مصرف اين موضوع را با پزشك خود در ميان بگذاريد.
 • در صورت داشتن مشكلات پزشكي نظير بيماري‌هاي كليوي، كبدي، ريوي، مشكلات تنفسي نظير آپنه انسدادي و دچار بودن به هرگونه مشكل روحي رواني حتما قبل مصرف لورازپام اين موضوع را با پزشك در ميان بگذاريد.
 • در صورت داشتن هرگونه سابقه شخصي يا خانوادگي در مورد سوء مصرف مواد يا الكل اين موضوع را به پزشك اطلاع دهيد.
 • استفاده از اين دارو سطح هشياري شما را پايين آورده و مي‌تواند باعث تاري ديد و مشكل در تمركز شود. از همين رو پس از مصرف لورازپام از انجام فعاليت‌هايي كه به هشياري بالا نياز دارد، نظير رانندگي خودداري كنيد.
 • هرگز اين دارو را با الكل يا مواد ديگري كه روي هشياري اثر مي‌گذارند مصرف نكنيد.
 • قبل از انجام جراحي‌هاي مرتبط با دندان، متخصص را در جريان مصرف لورازپام قرار دهيد.
 • استفاده از اين دارو براي دوران بارداري و شيردهي توصيه نمي‌شود. در نتيجه اگر در اين دوران قرار دهيد براي يافتن داروي جايگزين با پزشك مشورت نماييد.

تداخلات دارويي با لورازپام

استفاده از برخي داروها در كنار لورازپام مي‌تواند متابوليسم آن را تحت تاثير قرار داده و منجر به تشديد عوارض جانبي گردد. از جمله اين داروها مي‌توان به ساير داروهاي ضد اضطرابي، داروهاي ضد تشنج نظير كلوزاپين، داروهاي تجويزي براي مشكلات تنفسي نظير تئوفيلين و ساير داروهاي مرتبط با اختلالات اعصاب و روان اشاره كرد. اگر اين داروها را مصرف مي‌كنيد حتما قبل مصرف لورازپام اين موضوع را با پزشك خود در ميان بگذاريد. براي آشنايي با برترين روش‌هاي درمان اضطراب شديد كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي و اضطراب مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

بله، لورازپام نوعي داروي ضداضطرابي بنزوديازپيني است كه مي تواند وابستگي جسماني و رواني ايجاد كند. از همين رو استفاده از اين دارو تنها بايد در مقادير بسيار كنترل شده و زير نظر پزشك صورت بگيرد.

   

منبع : قرص لورازپام 

 


:: بازديد از اين مطلب : 0


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص لورازپام چيست ؟،
موضوع:
[ ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۰:۳۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مصرف همزمان الكل و حشيش كه در سال‌هاي اخير گسترش بيشتري پيدا كرده يكي از انواع چند مصرفي مواد مخدر است كه مي‌تواند آسيب‌هاي بسياري را براي سلامت جسمي و روحي فرد ايجاد كند. در دسترس بودن اين دو ماده و استفاده تفريحي از آن‌ها يكي از دلايلي است كه باعث مي‌شود فرد به سمت مصرف همزمان الكل و حشيش سوق پيدا كند. با توجه به اينكه الكل و به‌خصوص حشيش وابستگي رواني بالايي را در فرد ايجاد مي‌كند و تا حد زيادي انگيزه و ميل به ترك اعتياد را كاهش مي‌دهد بهتر است درصورتي‌كه شما يا هريك از اطرافيانتان درگير مصرف همزمان الكل و حشيش شده است از يك روانشناس متخصص در زمينه ترك اعتياد كمك بگيريد.

منبع : مصرف همزمان الكل و حشيش

مصرف همزمان الكل و حشيش

اعتياد به چند ماده يا چندمصرفي يكي از موضوعات جديد و در حال گسترشي است كه متخصصين ترك اعتياد در سال‌هاي اخير با آن مواجه شده‌اند. در اين ميان استفاده از الكل در كنار ساير مواد اعتيادآور شايع‌ترين حالتي است كه در چند مصرفي‌ها ديده مي‌شود. استفاده تفنني الكل و حشيش معمولاً باعث احساس كنجكاوي در فرد براي مصرف همزمان اين دو ماده و تجربه احساساتي مي‌شود كه در حين اين همزماني براي فرد رخ خواهد داد. براي آشنايي با عوارض اعتياد به حشيش كليك كنيد.

بااين‌حال با توجه به عوارض رواني شديدي كه اعتياد به هريك از اين مواد به‌تنهايي ايجاد خواهد كرد مصرف همزمان آن‌ها مي‌تواند مشكلات بيشتري را براي فرد ايجاد نمايد. درنتيجه اگر شما يا هريك از اطرافيانتان درگير مصرف همزمان الكل و حشيش شده، با توجه به اهميت مدت‌زمان مصرف مواد مخدر در ترك اعتياد بهتر است هرچه سريع‌تر براي ترك از يك متخصص كمك بگيريد. براي دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

دلايل مصرف همزمان الكل و حشيش

 

 

مصرف تفريحي

الكل و حشيش دو مخدري هستند كه استفاده از آن‌ها در دورهمي‌هاي نوجوانان و جوانان تبديل به موضوعي متداول شده است. استفاده از اين دو ماده و تصورات اشتباهي مانند اعتيادآور نبودن آن‌ها يا بالا بردن سطح هوشياري تبديل به انگيزه‌اي براي استفاده همزمان از آن‌ها شده است.

تجربه لذت بيشتر هنگام مصرف همزمان الكل و حشيش

يكي از اصلي‌ترين دلايل براي مصرف همزمان مخدرها با يكديگر اين است كه استفاده توأمان از آن‌ها باعث افزايش اثرگذاري و لذتي مي‌شود كه استفاده مجزاي اين مواد هرگز فرد را به چنين تجربه‌اي نخواهد رساند.

كاهش خودكنترلي

استفاده از مخدرها به‌ويژه الكل باعث خواهد شد تا قدرت تصميم‌گيري و خودكنترلي فرد كاهش يافته و درنتيجه احتمال انجام رفتارهاي پرخطر افزايش پيدا خواهد كرد. اين موضوع مي‌تواند تبديل به دليلي براي مصرف همزمان الكل و حشيش شود.

 

 

آثار منفي مصرف همزمان الكل و حشيش

افزايش احتمال ابتلا به اسكيزوفرني

متخصصين روانشناسي معتقدند بسياري از بيماران مبتلا به اسكيزوفرني يا ساير انواع روان‌پريشي تجربه استفاده از حشيش يا ماري‌جوانا را در زندگي خود داشته‌اند؛ اين درحاليست كه استفاده از الكل نيز مي‌تواند تا حدودي كاهش هوشياري و بروز توهم‌هاي حسي را به دنبال داشته باشد. درنتيجه مصرف همزمان الكل و حشيش در افرادي كه زمينه ژنتيكي و رواني لازم براي ابتلا به اين بيماري را دارند مي‌تواند خطر ابتلا را تا حد زيادي افزايش داده و يا باعث شروع سريع‌تر يا نشانه‌هاي شديدتر اين اختلال شود.

اعتياد به ساير مخدرها

به‌طوركلي استفاده از هر ماده مخدري مي‌تواند خطر اعتياد به ساير مخدرها را نيز افزايش دهد و درنتيجه مصرف همزمان چند مخدر اين خطر را به‌مراتب افزايش خواهد داد.

بروز آسيب‌هاي جسمي و رواني

مصرف همزمان الكل و حشيش به اين معناست كه فرد در يك بازه زماني مقدار سم بيشتري را وارد بدن مي‌كند و درنتيجه بدن نياز به تلاش مضاعفي براي بازگشت به حالت طبيعي خواهد داشت يا حتي در بسياري از مواقع امكان بازگشت به حالت طبيعي تا حدودي از بين خواهد رفت. با توجه به تأثيرات رواني الكل و حشيش، استفاده همزمان از اين دو ماده مي‌تواند مشكلات مغزي بسياري را براي فرد ايجاد نمايد.

ترك مصرف همزمان الكل و حشيش | اقدامات روان‌شناختي

اختلال در فرايند ترك اعتياد يكي از مشكلاتي است كه به دنبال مصرف همزمان الكل و حشيش براي فرد پيش خواهد آمد و به همين خاطر استفاده از مشاورين روانشناسي در فرايند ترك اهميت بالايي پيدا خواهد كرد. با توجه به اينكه حشيش مخدري است كه بيش از وابستگي‌هاي فيزيولوژيك باعث اعتياد رواني در فرد مي‌شود ترك اعتياد به آن ازجمله اقداماتي است كه مي‌بايست زير نظر متخصصين روانشناسي صورت بگيرد. بي‌توجهي به مشاوره‌هاي رواني ترك اعتياد باعث بروز مشكلاتي براي فرد خواهد شد كه مي‌توان بازگشت به سمت مصرف مجدد يا رها كردن فرايند ترك را نام برد. در ادامه به مهم‌ترين اقدامات روانشناسي براي ترك مصرف همزمان الكل و حشيش اشاره خواهيم كرد.

هدف‌گزاري و افزايش انگيزه براي ترك اعتياد

دشواري‌هاي ترك اعتياد يكي از مهم‌ترين دلايلي است كه باعث كاهش ميل و انگيزه فرد براي ترك خواهد شد. اين موضوع به‌ويژه در شرايطي كه فرايند ترك به دليل مصرف همزمان بيش از يك مخدر با مشكلاتي مواجه مي‌شود افزايش پيدا خواهد كرد. روانشناسان ترك اعتياد تلاش خواهند كرد تا با ايجاد اهداف مشخص و قابل‌دستيابي براي فرد و همين‌طور استفاده از جلسات مشاوره انگيزشي مانع از افت انگيزه فرد و نيمه‌كاره رها كردن ترك شوند.

آموزش مهارت‌هايي براي كنترل خود

يكي از مهارت‌هايي كه اكثر مصرف‌كنندگان مواد مخدر در آن ضعيف هستند توانايي كنترل خود و تسليم نشدن در مقابل وسوسه‌هاي ذهني است. روانشناسان با آموزش راه‌هاي خودكنترلي به فرد تلاش خواهند كرد تا به او كمك كنند تسليم وسوسه استفاده مجدد از مخدر نشده و با شروع مجدد مصرف مبارزه كند.

پيدا كردن علل اصلي مصرف همزمان الكل و حشيش

در طي جلسات بازپروري رواني تلاش خواهد شد تا دلايل زيربنايي كه باعث اعتياد فرد شده مشخص و براي برطرف كردن آن‌ها برنامه‌ريزي شود. براي مثال ممكن است احساس خجالت يا حتي ناتواني در مخالفت با دوستان دلايلي باشند كه فرد را به سمت مصرف همزمان الكل و حشيش سوق داده‌اند. در اين شرايط درمانگر به فرد كمك خواهد كرد تا با رفع اين مشكلات احتمال شروع مجدد مصرف را كاهش دهد.

ايجاد برنامه و هدف براي زندگي

يكي از اقدامات روانشناسان براي ترك اعتياد اين است كه به فرد كمك خواهند كرد تا براي ادامه زندگي خود برنامه‌ريزي كرده و با اتخاذ اهداف سازنده و برنامه‌ريزي براي روزهاي خود، گرايش به استفاده از مخدرها را كاهش دهد. به عبارتي در اين مرحله علايق و اهداف مناسب‌تري جايگزين استفاده از مخدرها خواهد شد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

كسب لذت بيشتر و اين باور اشتباه كه حشيش باعث اعتياد نخواهد شد ازجمله دلايلي هستند كه باعث مصرف همزمان الكل و حشيش مي‌شوند. همچنين استفاده از الكل باعث كاهش قدرت خودكنترلي فرد شده و به همين خاطر احتمال استفاده از حشيش يا ساير مخدرها در اين شرايط افزايش پيدا مي‌كند.

به دليل وابستگي رواني شديدي كه استفاده از حشيش در فرد ايجاد مي‌كند و همچنين مشكلات فيزيولوژيك و رواني كه در فرايند ترك اعتياد همزمان به چند ماده ايجاد مي‌شود بهتر است از هرگونه اقدام خودسرانه خودداري كرده و از يك متخصص در اين زمينه كمك بگيريد.

استفاده همزمان اين دو ماده مي‌تواند خطر ابتلا به اسكيزوفرني يا ساير بيماري‌هاي رواني را در افرادي كه زمينه ژنتيكي و رواني دارند افزايش دهد. بروز انواع بيماري‌هاي جسمي و همين‌طور افزايش احتمال مسموميت يا ايست قلبي از ساير مشكلاتي هستند كه به دنبال اين شيوه از مصرف ايجاد خواهد شد.

   

منبع : مصرف همزمان الكل و حشيش

 

 


:: بازديد از اين مطلب : 1


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مصرف همزمان الكل و حشيش،
موضوع:
[ ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۷:۱۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر