مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

تست اعتياد يكي از مهم‌ترين آزمايش‌هايي است كه هر فرد در طول مراحل زندگي و براي اهداف مختلفي همچون استخدام، ازدواج و… انجام مي‌دهد. با توجه به پايين آمدن سن اعتياد در كشور و از آنجايي كه افراد معتاد، مصرف مواد مخدر را انكار مي‌كنند شناسايي انواع روش‌هاي تست اعتياد مي‌تواند به اطرافيان فرد كمك كند كه اطلاعات بيشتري از وضعيت وي بدست آورند. به همين خاطر در اين مطلب انواع تست‌هاي اعتياد و اعتبار آن‌ها را با يكديگر بررسي خواهيم كرد. در صورتي كه نسبت به سلامت يكي از اطرافيانتان دچار ترديد هستيد مي‌توانيد با كمك گرفتن از روانشناسان حوزه اعتياد به مواد مخدر، اطلاعات خود را در اين زمينه افزايش دهيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد اين روش‌ها تا پايان مطلب با ما همراه باشيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد انواع مواد اعتياد آور كليك كنيد.

بيشتر بخوانيد : اعتياد چيست 
 
 

انواع تست اعتياد

تست‌هاي اعتياد بسته به نوع ماده مخدر در انواع مختلفي ارائه مي‌شوند و هريك از آن‌ها شيوه مشخصي براي تشخيص مصرف مواد مخدر توسط فرد دارند. به طور كلي از مهم‌ترين تست‌هاي اعتياد مي‌توان به آزمايش ادرار، پلاسماي خون، بزاق و عرق اشاره كرد كه در ادامه هر يك از اين موارد به صورت جداگانه توضيح داده مي‌شود. در صورت نگراني درباره مثبت شدن تست اعتياد خود مي توانيد با دريافت مشاوره ترك اعتياد راهكار مناسب را دريابيد.

آزمايش ادرار

متداول‌ترين راه براي تشخيص اعتياد، آزمايش ادرار است. از اين روش براي تشخيص اعتياد به انواع مختلفي از مواد مخدر استفاده مي‌شود. دقت نسبتا پايين يكي از مشكلات آزمايش ادرار است و به همين خاطر مصرف برخي از داروها مي‌تواند باعث تغيير نتيجه آزمايش شود. با اين اين‌حال آزمايش ادرار، با توجه به سرعت پاسخگويي و مقرون به صرفه بودن، بيشترين كاربرد را در محيط‌هاي كاري و قانوني دارد.

آزمايش پلاسماي خون

يكي از آزمايش‌هاي قابل اعتماد و دقيق براي تست اعتياد، آزمايش پلاسماي خون است اما نكته‌اي كه بايد به آن توجه كرد هزينه‌بر بودن اين روش آزمايش نسبت به ساير روش‌ها مي‌باشد. روش آزمايش پلاسماي خون براي انواع مختلفي از مواد مخدر مانند شيشه، كوكائين، كراك و الكل قابل استفاده است.

آزمايش موي سر و بزاق

يكي از جديدترين روش‌هاي تشخيص مصرف مواد مخدر كه در سال‌هاي اخير مورد استفاده قرار گرفته است آزمايش نمونه موي سر و آزمايش بزاق است. با توجه به اثري كه از متابوليت مواد مخدر در موهاي فرد مصرف‌كننده باقي مي‌ماند، آزمايش موي سر مي‌تواند با دقت بسيار بالاتري مصرف مواد مخدر در بدن فرد را نشان دهد. آزمايش بزاق به طور كلي نتيجه و عملكردي مشابه آزمايش ادرار براي تشخيص اعتياد دارد.

غربالگري روانشناختي

از آنجايي كه بر اساس راهنماي تشخيصي و آماري اختلال‌هاي رواني، مصرف مواد مخدر يك بيماري رواني محسوب مي‌شود و همچنين با توجه به اينكه بسياري از مواد مخدر باعث ايجاد وابستگي رواني در فرد مي‌شوند، يكي از راه‌هاي تست اعتياد استفاده از غربالگري روانشناختي است كه مي‌بايست توسط يك روانشناس يا روانپزشك آموزش ديده انجام شود. اگر شما نشانه‌هاي رفتاري يا روحي مثل پرخاشگري، بدبيني، توهم يا هر نشانه غير متعارف ديگري را در نزديكانتان مشاهده مي‌كنيد بهتر است با يك روانشناس در اين باره صحبت كنيد.

دقت تست اعتياد

از آنجايي كه هر يك از روش‌هاي تست اعتياد دقت تشخيصي متفاوتي دارند شناسايي و آگاهي از دقيق‌ترين روش تست اعتياد مي‌تواند براي اطرافيان فرد مصرف‌كننده امري با اهميت تلقي شود. همانطور كه پيشتر هم گفته شد هيچ روش آزمايشي دقت صد در صد ندارد، اما مي‌توان دقيق‌ترين آزمايش موجود براي تست اعتياد را تست نمونه موي سر دانست. البته نكته‌اي كه در ارتباط با اين تست بايد به آن اشاره كرد اين است كه تست نمونه موي سر در مقايسه با ساير تست‌هاي اعتياد هزينه بالايي دارد و به همين خاطر ممكن است انتخاب بسياري از افراد نباشد. در جدول زير مي توانيد با تست هر كدام از مواد اعتيادآور بيشتر آشنا شويد.

 

چه داروهايي را نبايد قبل از تست اعتياد مصرف كرد؟

مصرف برخي از داروها باعث مي‌شود كه جواب آزمايش فرد علي‌رغم نداشتن اعتياد، مثبت اعلام شود. به عنوان مثال مصرف داروهايي مانند آمفتامين‌ها، متادون و كدئين با دوز مصرفي بالا مي‌تواند جواب آزمايش شما را مثبت كند. با اين حال در مجموع مي‌توان به داروهاي زير اشاره كرد.

 • داروهاي ضد افسردگي
 • آنتي هيستامين‌ها
 • انواع داروهاي آنتي بيوتيك
 • آمفتامين‌ها
 • ديكلوفناك
 • متادون
 • و…

در نتيجه به ياد داشته باشيد كه قبل از انجام تست اعتياد اين دارو‌ها را مصرف نكنيد.  در چنين شرايطي اگر تست اعتياد شما مثبت شد، انجام دوباره تست ضروري است. اگر شما از داروهاي نام برده شده استفاده مي‌كنيد پيشنهاد مي‌كنيم كه حتما از يك روانشناس جهت مشاوره انجام تست اعتياد و بهترين زمان و شيوه انجام تست، كمك بگيريد.

عوامل موثر بر منفي شدن جواب تست اعتياد

عوامل متعددي مي‌توانند بر جواب آزمايش تاثير گذاشته و منجر به منفي شدن نتيجه شوند. به عنوان مثال مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

 • مصرف بوپرنورفين
 • استفاده از رقيق كننده‌ها
 • تغيير سطح PH خون با مصرف مواد خوراكي اسيدي يا بازي
 • نوشيدن آب بيش از حد
 • استفاده از داروهاي ادرار آور

بسياري از مواقع با وجود اعتياد و يا برعكس عدم وجود اعتياد جواب آزمايش با واقعيت تفاوت دارد، اين موضوع موجب سردرگمي بسياري از افراد مي شود. در اين زمان توصيه مي كنيم حتما از مشاوره استفاده كنيد، با مراجعه به مركز مشاوره روانشاسي ذهن نو مي توانيد به صورت تلفني، حضوري و آنلاين مشاوره دريافت كنيد.

توصيه مي‌كنيم در صورت مثبت شدن جواب آزمايش حتي در اثر كدئين از اقدامات خودسرانه پرهيز كرده و جهت ترك اعتياد اقدام نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول درباره تست اعتياد 

آيا جواب آزمايش اعتياد هميشه درست است؟

خير، هيچ روش آزمايشي دقت صد در صد ندارد و با توجه به تاثير عوامل مختلف بر پاسخ آزمايش اعتياد در موارد متعددي جواب آزمايش اعتياد درست نيست. از اين رو، جهت كسب اطمينان آزمايش اعتياد را دوباره تكرار مي‌كنند.

آيا مصرف كدئين منجر به پاسخ مثبت آزمايش اعتياد مي‌شود؟

داروهاي مختلفي مي‌توانند بر جواب آزمايش تاثير بگذارند و منجر به مثبت شدن نتيجه شوند. يكي از داروهايي كه مصرف بيش از حد آن مي‌تواند جواب آزمايش اعتياد شما را تحت تاثير قرار دهد، مصرف زياد كدئين است.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست اعتياد،
موضوع:
[ ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۳۱:۰۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دروغگويي در كودكان را مي‌توان روند طبيعي رشد آن‌ها تلقي كرد، اما در مواردي مي‌بينيم كه گويا كودك با دروغ‌هايش سعي در مخفي كاري، فريب و يا حتي رفتارهاي پرخطري چون دزدي و بزهكاري را دارد كه معمولا كودكان بالاي 6 سال توانايي گفتن دروغ‌هايي با چنين اهدافي را پيدا مي‌كنند. براي آن كه ميزان خطر رفتار كودك را بسنجيم ابتدا بايد به سن كودك و توانايي‌هاي شناختي و ميزان درك او از حقايق توجه داشته باشيم. چرا كه بسياري از رفتارهاي كودكان ممكن است از نظر بزرگسالان عجيب به نظر برسند، اما هر چه با دنياي آن‌ها بيشتر آشنا شويد، بهتر مي‌توانيد علت گفته‌ها و رفتار كودك‌تان را درك كنيد. با دريافت مشاوره كودك به راحتي مي‌توانيد اطلاعات لازم درباره نحوه ارتباط با فرزندتان را به دست بياوريد.

 

منبع : دروغگويي در كودكان قبل و بعد از 5 و6 سالگي

علائم و نشانه هاي دروغگويي در كودكان

اصولا وقتي كودكي دروغ مي‌گويد، والدين از صحت نداشتن آن حرف‌ها با خبر هستند و به وضوح مشخص است كه سعي دارد حقيقت را به گونه‌اي تغيير دهد تا از عواقب آن در امان بماند. طبق تحقيقات كودكان براي دروغ گفتن دچار اضطراب، ناراحتي و ترس مي‌شوند، به طوري كه چهره و گفتارشان كاملا با زماني كه حقيقت را مي‌گويند تفاوت دارد. همچنين مشخص شده كه دروغ گفتن حتي قبل از اين كه كودك راه برود شروع مي‌شود، مثلا كودك شيرخواره‌اي كه تنها براي در آغوش ماندن مادر، تظاهر به گرسنگي مي‌كند در واقع به نوعي توانايي دروغ گفتن را پيدا كرده است. بنابراين تغيير حقايق روند طبيعي رشد كودك است كه نشان دهنده رشد شناختي و قدرت تخيل نوع انسان مي‌باشد. با تربيت و جهت دهي مناسب اين استعداد بالقوه، مي‌توان آن را مانند ساير توانايي‌هاي كودك در مسير درست قرار داد.

از چه سني به بعد دروغگويي در كودكان مسئله اي جدي است؟

اگر نگران دروغ‌هايي هستيد كه فرزندتان در مورد اتفاقات مختلف مي‌گويد، قبل از هر چيز بهتر است سن او را در نظر بگيريد، چرا كه تفاوت زيادي در دروغ‌هاي بچه‌هاي زير 5 و 6 سال با كودكان بالاي اين سن دارد. سرعت رشد مغز و ساير اندام‌ها در سنين ابتدايي بالاست، بنابراين قوه تشخيص كودك 4 ساله با كودك 6 ساله تفاوت زيادي دارد.

دروغگويي در كودكان 5 و زير پنج سال

كودكاني كه در سنين 5 سال يا پايين‌تر قرار دارند، هنوز نمي‌توانند تفاوتي ميان واقعيت و خيال يا حقيقت و نادرستي قائل شوند. به همين دليل ممكن است حرف‌هايي بزنند كه حقيقت نداشته باشند؛ اما نمي‌توان آن‌ها را به پاي دروغگويي كودك گذاشت. مثلا ممكن است فرزند خردسال‌تان از صحبت‌هايش با عروسك بي‌جانش يا حتي رفتن به جايي با دوستان خيالي‌اش داستان‌ها تعريف كند كه اين حرف‌ها ناشي از عدم شناخت حقيقت از خيالات مي‌باشد.

دروغگويي كودك 6 سال و بالاتر

بعد از 5 و 6 سالگي ديگر رنگ دروغ‌هاي كودك تغيير كرده و براي فريفتن و تحت تاثير قرار دادن بزرگ‌ترها به طور دقيق‌تر و هوشمندانه‌تر به كار برده مي‌شود. چنانچه كودكي در سنين 6 سالگي و بعد از آن براي گول زدن و توجيه اقدامات نادرست خود به دروغ متوسل شود، اين يك مسئله تربيتي و مربوط به رشد شناختي و تكامل كودك است كه نياز به بررسي و واكاوي دارد تا والدين بتوانند از آسيب‌هاي جدي شخصيت او در آينده، مثل دزدي يا تهمت، پيشگيري كنند.

والدين مي‌توانند از طريق دريافت مشاوره‌هاي يك متخصص در زمينه روانشناسي كودك اين مشكل را به راحتي رفع نمايند و از بروز مشكلات جدي‌تر در آينده فرزند خود جلوگيري كنند.

دلايل دروغگويي در كودكان

كودكان ممكن است تحت شرايط مختلفي به دروغگويي روي بياورند؛ مثلا هنگامي كه مي‌خواهند كسي را فريب دهند، با دروغ خود شخصي را تحت تاثير قرار داده و توجه او را جلب كنند و يا از آن به عنوان راهي براي فرار از عواقب زيانبار و ناپسند رفتار نادرستي كه مرتكب شده‌اند استفاده كنند. در ادامه به بررسي شايع‌ترين عللي كه مي توانند منجر به دروغگويي در كودكان و بدتر شدن شرايط شوند پرداخته‌ايم:

1- جلب توجه و تظاهر

كودكاني كه به خاطر خود نمايي و اظهار وجود كردن به دروغ گفتن روي مي‌آورند، عمدتا در خانواده‌هايي ديده مي شوند كه والدين بيشتر وقت خود را صرف كار يا مشغله‌هاي ديگري مي‌كنند و كمتر به فرزند خود و نيازهاي او اهميتي مي‌دهند. به عبارتي اين والدين، كودكانشان را به حال خود رها كرده‌اند و وقت كمتري با آن‌ها سپري مي‌كنند. چنين كودكاني هم براي اين كه بتوانند در مركز توجه قرار گيرند و نگاه‌ها را به سمت خود معطوف كنند، به مبالغه و دروغ پردازي و جلب توجه با اين روش مي‌پردازند. اين كودكان اغلب سعي مي كنند با گفتن حرف‌هاي اغراق آميز و ناصحيح و يا نسبت دادن يك امري شگرف به خود، توجه‌ها را جلب كنند.

2- ترسيدن از پدر و مادر

گاهي والدين نسبت به فرزند خود رفتاري مهاجمانه و خشونت آميز دارند و به اين بهانه كه اهميت زيادي به تربيت فرزندشان مي‌دهند و مي‌خواهند او را از انحرافات اخلاقي و رفتاري به دور نگه دارند، تنبيهات شديد و تحقيرآميز و گاها فيزيكي اعمال مي‌كنند. در اين شرايط و حالات مشابه، كودك كم كم منزوي شده و از جمع خانواده خود دور مي‌شود و هنگامي هم كه بخواهد ارتباطي با آن‌ها داشته باشد، حقيقت را نگفته و سخنان دروغ به كار مي برد تا مبادا دوباره مورد خشم و تنبيه والدين قرار گيرند.

اين والدين با اين كار تصور مي‌كنند كه توانسته‌اند كودك خود را به نحو صحيح و بدون ايراد تربيت كنند، حال آن كه با به كارگيري خشونت، باعث مي‌شوند كه كودك به رفتارهاي ناپسند خود ادامه داده و همواره به دنبال راهي براي ساختن دروغي براي فريب دادن پدر و مادر خود باشد.

3- كمبودهاي عاطفي

گاه كودك به اين خاطر كه محبت و عاطفه كافي از اطرافيان خود دريافت نمي‌كند دچار حسادت شده و كساني كه به او بي‌محبتي كرده‌اند را مورد حسادت و خشم قرار مي‌دهند. به اين ترتيب در بيرون با دروغ گفتن به اين افراد يا در مورد آن‌ها، سعي مي‌كند تا اين كم محبتي و بي‌عاطفگي را تلافي كند. دريافت نكردن محبت به ميزان كافي از افراد نزديك، نشان ندادن علني محبت به كودك مثل عدم كاربرد كلمات محبت آميز و يا نوازش كودك از جمله عواملي است منجر به دروغگويي كودك مي‌شود.

4- الگو قرار دادن بزرگ‌تر ها

در دنياي كودكان پدر و مادر نقش بزرگي دارند، آن‌ها به عنوان قهرمان زندگي كودك الگوهاي اصلي به حساب مي‌آيند، بنابراين هر رفتار و عادتي كه داريد به راحتي به فرزندتان هم از طريق ژن‌ها و هم از طريق هم زيستي به او منتقل مي‌شود. بنابراين خيلي اوقات آن‌ها آيينه رفتار خود شما هستند.

5- به ياد نياوردن و نبود تمركز

گاه كودك به دليل نداشتن تمركز و توجه كافي به اطراف و شكل نگرفتن خاطرات مانند بزرگسالان، ممكن است دروغ بگويد. هدف او از اين كار فريفتن نيست، بلكه تنها چيزهايي را مي‌گويد كه بر اساس حدسيات خودش است. 

6- مشكلات مربوط به شخصيت كودك

احساس بي‌اهميت و كم ارزش بودن در كودك يا دور بودن از محيط خانواده يا دشمني داشتن با كسي موجب بروز دروغگويي كودك مي‌شود. در اين موارد حتما بايد والدين نيازها و كمبودهاي كودك را شناسايي كرده و در جهت رفع و برآوردن آن‌ها، از روش هاي صحيح تربيتي استفاده كنند. مهم ترين نكته در اين گونه كودكان اين است كه بايد حس تعلق و مهم بودن و اهميت داشتن وجودشان توسط والدين در آن‌ها ايجاد شده و حفظ شود.

چه كارهايي بايد براي مقابله با دروغگويي كودك انجام داد؟

اگر نگران دروغ‌هايي هستيد كه فرزندتان بدون هيچ دليلي مي‌گويد، بهتر است هر چه زودتر به متخصص كودكان مراجعه كنيد، متخصص كمك مي‌كند تا علل ريشه‌اي آن را بيابيد و انرژي‌تان را در مسير درست صرف كنيد. به اين صورت از صدمات احتمالي كه در آينده وجود دارد نيز جلوگيري كرده‌ايد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

سوالات متداول 

دروغگويي كه نياز به ريشه يابي، شناسايي و برطرف كردن مشكل داشته باشد، از چه سني در كودكان بروز مي‌كند؟

كودكان 5 سال يا كوچك‌تر، چون هنوز به تكامل كافي و قوه شناختي و تمايز ميان خيال و واقعيت يا خواب و بيداري نرسيده‌اند، ممكن است سخنان غيرواقعي بگويند كه جاي نگراني نيست و اغلب ريشه در تخيل و تصورات او دارد. اما چنانچه كودكي در سنين 6 سالگي و پس از آن براي فريب دادن و يا توجيه كارهاي نادرست خود به دروغ متوسل شود، اين يك مسئله تربيتي است كه نياز به بررسي و علت يابي دارد.

كدام كودكان بيشتر دروغ مي گويند؟

معمولا كودكاني كه والدينشان اهميت كمتري به آن‌ها مي‌دهند براي اين كه بتوانند در مركز توجه قرار گيرند و نگاه‌ها را به سمت خود معطوف كنند، به مبالغه و دروغ پردازي و جلب توجه با گفتن دروغ‌هاي متعدد مي‌پردازند. اين كودكان اغلب سعي مي‌كنند با بيان حرف‌هاي اغراق آميز و غيرواقعي و يا نسبت دادن امري غيرمنتظره به خود، توجه‌ها را به سمت خودشان جلب كنند.

 

 

 

منبع : دروغگويي در كودكان قبل و بعد از 5 و6 سالگي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۷:۲۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دروغگويي در كودكان را مي‌توان روند طبيعي رشد آن‌ها تلقي كرد، اما در مواردي مي‌بينيم كه گويا كودك با دروغ‌هايش سعي در مخفي كاري، فريب و يا حتي رفتارهاي پرخطري چون دزدي و بزهكاري را دارد كه معمولا كودكان بالاي 6 سال توانايي گفتن دروغ‌هايي با چنين اهدافي را پيدا مي‌كنند. براي آن كه ميزان خطر رفتار كودك را بسنجيم ابتدا بايد به سن كودك و توانايي‌هاي شناختي و ميزان درك او از حقايق توجه داشته باشيم. چرا كه بسياري از رفتارهاي كودكان ممكن است از نظر بزرگسالان عجيب به نظر برسند، اما هر چه با دنياي آن‌ها بيشتر آشنا شويد، بهتر مي‌توانيد علت گفته‌ها و رفتار كودك‌تان را درك كنيد. با دريافت مشاوره كودك به راحتي مي‌توانيد اطلاعات لازم درباره نحوه ارتباط با فرزندتان را به دست بياوريد.

 

منبع : دروغگويي در كودكان قبل و بعد از 5 و6 سالگي

علائم و نشانه هاي دروغگويي در كودكان

اصولا وقتي كودكي دروغ مي‌گويد، والدين از صحت نداشتن آن حرف‌ها با خبر هستند و به وضوح مشخص است كه سعي دارد حقيقت را به گونه‌اي تغيير دهد تا از عواقب آن در امان بماند. طبق تحقيقات كودكان براي دروغ گفتن دچار اضطراب، ناراحتي و ترس مي‌شوند، به طوري كه چهره و گفتارشان كاملا با زماني كه حقيقت را مي‌گويند تفاوت دارد. همچنين مشخص شده كه دروغ گفتن حتي قبل از اين كه كودك راه برود شروع مي‌شود، مثلا كودك شيرخواره‌اي كه تنها براي در آغوش ماندن مادر، تظاهر به گرسنگي مي‌كند در واقع به نوعي توانايي دروغ گفتن را پيدا كرده است. بنابراين تغيير حقايق روند طبيعي رشد كودك است كه نشان دهنده رشد شناختي و قدرت تخيل نوع انسان مي‌باشد. با تربيت و جهت دهي مناسب اين استعداد بالقوه، مي‌توان آن را مانند ساير توانايي‌هاي كودك در مسير درست قرار داد.

از چه سني به بعد دروغگويي در كودكان مسئله اي جدي است؟

اگر نگران دروغ‌هايي هستيد كه فرزندتان در مورد اتفاقات مختلف مي‌گويد، قبل از هر چيز بهتر است سن او را در نظر بگيريد، چرا كه تفاوت زيادي در دروغ‌هاي بچه‌هاي زير 5 و 6 سال با كودكان بالاي اين سن دارد. سرعت رشد مغز و ساير اندام‌ها در سنين ابتدايي بالاست، بنابراين قوه تشخيص كودك 4 ساله با كودك 6 ساله تفاوت زيادي دارد.

دروغگويي در كودكان 5 و زير پنج سال

كودكاني كه در سنين 5 سال يا پايين‌تر قرار دارند، هنوز نمي‌توانند تفاوتي ميان واقعيت و خيال يا حقيقت و نادرستي قائل شوند. به همين دليل ممكن است حرف‌هايي بزنند كه حقيقت نداشته باشند؛ اما نمي‌توان آن‌ها را به پاي دروغگويي كودك گذاشت. مثلا ممكن است فرزند خردسال‌تان از صحبت‌هايش با عروسك بي‌جانش يا حتي رفتن به جايي با دوستان خيالي‌اش داستان‌ها تعريف كند كه اين حرف‌ها ناشي از عدم شناخت حقيقت از خيالات مي‌باشد.

دروغگويي كودك 6 سال و بالاتر

بعد از 5 و 6 سالگي ديگر رنگ دروغ‌هاي كودك تغيير كرده و براي فريفتن و تحت تاثير قرار دادن بزرگ‌ترها به طور دقيق‌تر و هوشمندانه‌تر به كار برده مي‌شود. چنانچه كودكي در سنين 6 سالگي و بعد از آن براي گول زدن و توجيه اقدامات نادرست خود به دروغ متوسل شود، اين يك مسئله تربيتي و مربوط به رشد شناختي و تكامل كودك است كه نياز به بررسي و واكاوي دارد تا والدين بتوانند از آسيب‌هاي جدي شخصيت او در آينده، مثل دزدي يا تهمت، پيشگيري كنند.

والدين مي‌توانند از طريق دريافت مشاوره‌هاي يك متخصص در زمينه روانشناسي كودك اين مشكل را به راحتي رفع نمايند و از بروز مشكلات جدي‌تر در آينده فرزند خود جلوگيري كنند.

دلايل دروغگويي در كودكان

كودكان ممكن است تحت شرايط مختلفي به دروغگويي روي بياورند؛ مثلا هنگامي كه مي‌خواهند كسي را فريب دهند، با دروغ خود شخصي را تحت تاثير قرار داده و توجه او را جلب كنند و يا از آن به عنوان راهي براي فرار از عواقب زيانبار و ناپسند رفتار نادرستي كه مرتكب شده‌اند استفاده كنند. در ادامه به بررسي شايع‌ترين عللي كه مي توانند منجر به دروغگويي در كودكان و بدتر شدن شرايط شوند پرداخته‌ايم:

1- جلب توجه و تظاهر

كودكاني كه به خاطر خود نمايي و اظهار وجود كردن به دروغ گفتن روي مي‌آورند، عمدتا در خانواده‌هايي ديده مي شوند كه والدين بيشتر وقت خود را صرف كار يا مشغله‌هاي ديگري مي‌كنند و كمتر به فرزند خود و نيازهاي او اهميتي مي‌دهند. به عبارتي اين والدين، كودكانشان را به حال خود رها كرده‌اند و وقت كمتري با آن‌ها سپري مي‌كنند. چنين كودكاني هم براي اين كه بتوانند در مركز توجه قرار گيرند و نگاه‌ها را به سمت خود معطوف كنند، به مبالغه و دروغ پردازي و جلب توجه با اين روش مي‌پردازند. اين كودكان اغلب سعي مي كنند با گفتن حرف‌هاي اغراق آميز و ناصحيح و يا نسبت دادن يك امري شگرف به خود، توجه‌ها را جلب كنند.

2- ترسيدن از پدر و مادر

گاهي والدين نسبت به فرزند خود رفتاري مهاجمانه و خشونت آميز دارند و به اين بهانه كه اهميت زيادي به تربيت فرزندشان مي‌دهند و مي‌خواهند او را از انحرافات اخلاقي و رفتاري به دور نگه دارند، تنبيهات شديد و تحقيرآميز و گاها فيزيكي اعمال مي‌كنند. در اين شرايط و حالات مشابه، كودك كم كم منزوي شده و از جمع خانواده خود دور مي‌شود و هنگامي هم كه بخواهد ارتباطي با آن‌ها داشته باشد، حقيقت را نگفته و سخنان دروغ به كار مي برد تا مبادا دوباره مورد خشم و تنبيه والدين قرار گيرند.

اين والدين با اين كار تصور مي‌كنند كه توانسته‌اند كودك خود را به نحو صحيح و بدون ايراد تربيت كنند، حال آن كه با به كارگيري خشونت، باعث مي‌شوند كه كودك به رفتارهاي ناپسند خود ادامه داده و همواره به دنبال راهي براي ساختن دروغي براي فريب دادن پدر و مادر خود باشد.

3- كمبودهاي عاطفي

گاه كودك به اين خاطر كه محبت و عاطفه كافي از اطرافيان خود دريافت نمي‌كند دچار حسادت شده و كساني كه به او بي‌محبتي كرده‌اند را مورد حسادت و خشم قرار مي‌دهند. به اين ترتيب در بيرون با دروغ گفتن به اين افراد يا در مورد آن‌ها، سعي مي‌كند تا اين كم محبتي و بي‌عاطفگي را تلافي كند. دريافت نكردن محبت به ميزان كافي از افراد نزديك، نشان ندادن علني محبت به كودك مثل عدم كاربرد كلمات محبت آميز و يا نوازش كودك از جمله عواملي است منجر به دروغگويي كودك مي‌شود.

4- الگو قرار دادن بزرگ‌تر ها

در دنياي كودكان پدر و مادر نقش بزرگي دارند، آن‌ها به عنوان قهرمان زندگي كودك الگوهاي اصلي به حساب مي‌آيند، بنابراين هر رفتار و عادتي كه داريد به راحتي به فرزندتان هم از طريق ژن‌ها و هم از طريق هم زيستي به او منتقل مي‌شود. بنابراين خيلي اوقات آن‌ها آيينه رفتار خود شما هستند.

5- به ياد نياوردن و نبود تمركز

گاه كودك به دليل نداشتن تمركز و توجه كافي به اطراف و شكل نگرفتن خاطرات مانند بزرگسالان، ممكن است دروغ بگويد. هدف او از اين كار فريفتن نيست، بلكه تنها چيزهايي را مي‌گويد كه بر اساس حدسيات خودش است. 

6- مشكلات مربوط به شخصيت كودك

احساس بي‌اهميت و كم ارزش بودن در كودك يا دور بودن از محيط خانواده يا دشمني داشتن با كسي موجب بروز دروغگويي كودك مي‌شود. در اين موارد حتما بايد والدين نيازها و كمبودهاي كودك را شناسايي كرده و در جهت رفع و برآوردن آن‌ها، از روش هاي صحيح تربيتي استفاده كنند. مهم ترين نكته در اين گونه كودكان اين است كه بايد حس تعلق و مهم بودن و اهميت داشتن وجودشان توسط والدين در آن‌ها ايجاد شده و حفظ شود.

چه كارهايي بايد براي مقابله با دروغگويي كودك انجام داد؟

اگر نگران دروغ‌هايي هستيد كه فرزندتان بدون هيچ دليلي مي‌گويد، بهتر است هر چه زودتر به متخصص كودكان مراجعه كنيد، متخصص كمك مي‌كند تا علل ريشه‌اي آن را بيابيد و انرژي‌تان را در مسير درست صرف كنيد. به اين صورت از صدمات احتمالي كه در آينده وجود دارد نيز جلوگيري كرده‌ايد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

سوالات متداول 

دروغگويي كه نياز به ريشه يابي، شناسايي و برطرف كردن مشكل داشته باشد، از چه سني در كودكان بروز مي‌كند؟

كودكان 5 سال يا كوچك‌تر، چون هنوز به تكامل كافي و قوه شناختي و تمايز ميان خيال و واقعيت يا خواب و بيداري نرسيده‌اند، ممكن است سخنان غيرواقعي بگويند كه جاي نگراني نيست و اغلب ريشه در تخيل و تصورات او دارد. اما چنانچه كودكي در سنين 6 سالگي و پس از آن براي فريب دادن و يا توجيه كارهاي نادرست خود به دروغ متوسل شود، اين يك مسئله تربيتي است كه نياز به بررسي و علت يابي دارد.

كدام كودكان بيشتر دروغ مي گويند؟

معمولا كودكاني كه والدينشان اهميت كمتري به آن‌ها مي‌دهند براي اين كه بتوانند در مركز توجه قرار گيرند و نگاه‌ها را به سمت خود معطوف كنند، به مبالغه و دروغ پردازي و جلب توجه با گفتن دروغ‌هاي متعدد مي‌پردازند. اين كودكان اغلب سعي مي‌كنند با بيان حرف‌هاي اغراق آميز و غيرواقعي و يا نسبت دادن امري غيرمنتظره به خود، توجه‌ها را به سمت خودشان جلب كنند.

 

 

 

منبع : دروغگويي در كودكان قبل و بعد از 5 و6 سالگي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۵:۵۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شايد معني و تعبير خواب بچه براي شما هم سؤال شده باشد. ديدن بچه در خواب مي‌تواند براي بسياري از ما شيرين و خوشايند باشد. گاهي اوقات هم بچه نمادي است كه مي‌خواهد ما را از چيزي در ضمير ناخودآگاهمان باخبر سازد. ازنظر روانشناسان رؤيا شاهراهي به ضمير ناخودآگاه محسوب مي‌شود؛ در نزديكي سحر كه خواب عميق شده گويا دريچه‌هاي ورود به ناخودآگاه هم باز مي‌شوند. شايد اين همان بخشي از ذهن باشد كه معبران باستاني آن را دروازه‌اي به‌سوي عالم غيب مي‌دانند. بنابراين هر رؤيا را از دو جنبه مي‌توان تعبير كرد؛ بعد روانشناسي و بعد عرفاني.

يكي از نكاتي كه در تعبير خواب اهميت بسياري دارد احساس شما از آن خواب است. آيا خواب بچه باعث خوشحالي شما شده؟ آيا ديدن شرايط آن بچه در خواب باعث نگراني شما شده است؟ اينكه شما چه احساسي از رويايتان داريد تا حد زيادي مي‌تواند در تعبير خواب به شما كمك كند. اگر احساس مي‌كنيد موضوع يك خواب بارها برايتان تكرار مي‌شود بهتر است راجع به آن از يك مشاور كمك بگيريد. گاهي اوقات خواب‌ها مي‌خواهند رازي را به ما بگويند كه به‌تنهايي متوجه آن نخواهيم شد. براي دريافت تعبير خواب خود مي‌توانيد مشاوره تلفني دريافت كنيد.

 

منبع : تعبير خواب بچه چيست

 

تعبير خواب بچه ازنظر معبران باستاني

ديدن خواب كودك براي بسياري از ما احساس مثبتي را به همراه مي‌آورد. درمجموع تعبيرات مثبتي هم از ديدن اين رؤيا شده است. تعبير خواب بچه بيشتر به جنسيت و شرايطي كه در خواب وجود داشته بستگي دارد. براي مثال اگر كسي در خواب ببيند كه بچه‌اي را به سرپرستي قبول كرده روزي فراوان و بابركتي پيدا خواهد كرد؛ اما اگر خواب‌بيننده خودش را ببيند كه كودك شده اين به معناي يك بحران و بازگشت به شرايط نامطلوب است. در اين بخش تعبير انواع خواب‌هاي بچه را ازنظر معبران قديمي و كساني كه اين علم را به‌خوبي مي‌دانسته‌اند بيان خواهيم كرد.

ازنظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) معتقد است ديدن پسربچه در خواب نشانه غم و اندوه است. اگر كسي در خواب ببيند كه نوزاد پسر آورده فرزندش دختر خواهد شد. اگر زني خواب ببيند كه پسري به دنيا آورده و نوزاد بلافاصله با او صحبت كرده به اين معناست كه مادر به‌زودي فوت مي‌كند.

تعبير خواب بچه ازنظر ابن‌سيرين

ازنظر ابن‌سيرين اگر كسي در خواب ببيند كه فرزندش دختر است پسر به دنيا مي‌آورد. درعين‌حال پسردار شدن در خواب به اين معناست كه خواب‌بيننده صاحب دختري خواهد شد. ابن‌سيرين معتقد است ديدن بچه دختر در خواب به معناي رسيدن مال و بركت و شادماني است؛ و ديدن پسر در خواب نشانه غم و ناراحتي است. همچنين اگر كسي ببيند كه خودش به دوران بچگي برگشته نشانه غم و ناراحتي مي‌باشد.

ازنظر ابراهيم كرماني

ابراهيم كرماني معتقد است ديدن كودك زيبا در خواب نشانه فرشته‌ها و ديدن كودك زشت رسيدن به مال و اموال است. ازنظر كرماني اگر خواب‌بيننده بچه‌اي را پيدا كرده و از او مراقبت كند به‌زودي از جايي كه انتظارش را ندارد موردحمايت قرار مي‌گيرد. اگر كسي فرزند خود را مرده ببيند يا از يك دشمن نجات پيدا مي‌كند و يا به ثروت و بزرگي خواهد رسيد. همچنين اگر مردي در خواب ببيند كه به كودكي شير مي‌دهد اين مرد به‌زودي زنداني مي‌شود. اگر خواب بيننده كودكي را ببيند كه اذان مي‌خواند يعني اين كودك از پدر و مادر خود جدا خواهد شد.

تعبير خواب بچه ازنظر منوچهر مطيعي

منوچهر مطيعي در تعبير خواب بچه معتقد است اگر خواب‌بيننده دختري را بين بچه‌هاي خودش ببيند درحالي‌كه اصلاً دختري ندارد خودش به بزرگي و ثروت مي‌رسد. اما اگر دختر داشته باشد ولي دختري كه در خواب مي‌بيند فرزند خودش نباشد به معناي اين است كه بخت دخترش بلند است و او به خوشبختي خواهد رسيد.

تعبير خواب بچه ازنظر آنلي بيتون

آنلي بيتون در تعبير خواب بچه بيشتر به ديدن بچه‌هاي بازيگوش توجه كرده است. اگر كسي در خواب بچه‌هايي را ببيند كه در حال بازيگوشي و شيطنت هستند بايد مراقب باشد. اين خواب به او هشدار مي‌دهد كه اگر تنها به دنبال كسب لذت و خوشحالي باشد ضربه خواهد خورد. بيتون همين‌طور معتقد است اگر كسي در خواب پسربچه ببيند به‌زودي ازدواج خواهد كرد.

از نظر لوك اويتنهاو

اگر خواب بيننده بچه‌هاي خودش را در خواب ببيند يا بچه‌اي را به همراه مادرش ببيند به معناي اتفاقات خوب و خوشحالي است. ديدن كودكي كه مي‌دود و بازي مي‌كند يا ديدن بچه‌هاي زيبا هم نشانه اتفاقات خير و خوشبختي است. اگر بچه‌هاي كوچك و ضعيف در خواب ببيند يا تعداد زيادي بچه ببيند به اين معناست كه دچار غم و ناراحتي خواهد شد.

تعبير خواب بچه ازنظر ليلا برايت

برايت هم معتقد است كه ديدن بچه‌هاي چاق و زيبا به معناي اتفاقات خوب و ديدن بچه‌هاي لاغر و ضعيف نشانه اتفاقات سخت براي خواب‌بيننده هستند. اگر كسي در خواب خود را مشغول بازي با بچه‌ها ببيند يعني در كارهايش موفق مي‌شود. ديدن بچه‌اي كه خوابيده نيز به معناي اين است كه وي زندگي خوبي خواهد داشت.

تعبير خواب بچه شيرخوار

به‌طوركلي ازنظر معبران شير خوردن بچه در خواب مي‌تواند نشانه اتفاقات خوب و برطرف شدن مشكلات باشد. اگر كسي خواب ببيند كه يك نوزاد تازه متولد شده در حال شير خوردن است به‌زودي فرصت دوباره‌اي براي برطرف كردن مشكلات پيدا خواهد كرد.

تعبير خواب بچه ازنظر روانشناسان

روانشناسان معتقدند رؤياها راهي هستند كه ضمير ناخودآگاه از طريق آن براي شما پيام مي‌فرستد. درواقع در عالم بيداري موانع مختلفي وجود دارد كه باعث مي‌شود شما پيام‌هاي ذهن ناخودآگاهتان را درك نكنيد. به همين خاطر آن‌ها در خواب خودشان را به شما نشان مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد معني خواب‌ها و پيام‌هاي ضمير ناخودآگاه را درك كنيد بايد راجع به آن‌ها از يك مشاور متخصص كمك بگيريد.

تعبير خواب بچه ازنظر يونگ

براي تعبير خواب بچه شما بايد بيش از هر چيزي به اين دقت كنيد كه خواب براي خودتان چه معنايي داشته؟ چقدر به مسائل زندگي‌تان نزديك است و تا چه حد دغدغه‌هايتان را در اين خواب ديده‌ايد؟ براي مثال اگر شما صاحب فرزند هستيد و آن‌ها را در خواب مي‌بينيد كه كار خوب يا بدي را انجام مي‌دهند اين مي‌تواند نشان‌دهنده نگراني شما از تربيت و آينده فرزندتان باشد. اگر در خواب احساس مي‌كنيد كه فرزندتان را دوست نداريد يا از دست او عصباني هستيد شايد اين موضوع به اين دليل باشد كه شما آمادگي كافي براي بارداري و بچه‌دار شدن نداشته‌ايد يا به دنيا آمدن فرزندتان شما را از بعضي چيزها محروم كرده اما در عالم واقعيت شهامت توجه به اين مسائل را نداشته باشيد.

به‌طوركلي ازنظر يونگ بچه در خواب به معناي بخشي از زندگي است. اگر در خواب مي‌بينيد كه بچه‌اي را در آغوش كشيده‌ايد و به او محبت داريد به معناي اين است كه بخشي از زندگي خود را بسيار دوست داريد. اگر جدا شدن از بچه براي شما سخت است يا در خواب مي‌بينيد كه فرزندتان مرده اما شما نمي‌خواهيد اين موضوع را باور كنيد و براي زنده كردن او تلاش مي‌كنيد اين مي‌تواند به معناي تلاش شما براي چسبيدن به بخشي از گذشته و ترس از تغييرات باشد. اگر در خواب فرزندتان را فراموش كرده‌ايد يا او را گم مي‌كنيد مي‌تواند به معناي اين باشد كه شما مي‌خواهيد بخشي از زندگي خود را فراموش يا انكار كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خواب و رويا مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

تعبير خواب بچه چيست؟

به‌طوركلي ديدن بچه در خواب نشانه خوبي است اما با توجه به جنسيت بچه و آنچه در خواب ديده‌ايد اين شرايط مي‌تواند متفاوت باشد.

اگر شير خوردن نوزاد را در خواب ببينيم چه معني دارد؟

ديدن شير خوردن نوزاد ازنظر اكثر معبران به معناي داشتن فرصتي براي بهبود شرايط و رشد و پيشرفت است.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : تعبير خواب بچه چيست

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تعبير خواب بچه چيست،
موضوع:
[ ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۳:۱۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

شايد معني و تعبير خواب بچه براي شما هم سؤال شده باشد. ديدن بچه در خواب مي‌تواند براي بسياري از ما شيرين و خوشايند باشد. گاهي اوقات هم بچه نمادي است كه مي‌خواهد ما را از چيزي در ضمير ناخودآگاهمان باخبر سازد. ازنظر روانشناسان رؤيا شاهراهي به ضمير ناخودآگاه محسوب مي‌شود؛ در نزديكي سحر كه خواب عميق شده گويا دريچه‌هاي ورود به ناخودآگاه هم باز مي‌شوند. شايد اين همان بخشي از ذهن باشد كه معبران باستاني آن را دروازه‌اي به‌سوي عالم غيب مي‌دانند. بنابراين هر رؤيا را از دو جنبه مي‌توان تعبير كرد؛ بعد روانشناسي و بعد عرفاني.

يكي از نكاتي كه در تعبير خواب اهميت بسياري دارد احساس شما از آن خواب است. آيا خواب بچه باعث خوشحالي شما شده؟ آيا ديدن شرايط آن بچه در خواب باعث نگراني شما شده است؟ اينكه شما چه احساسي از رويايتان داريد تا حد زيادي مي‌تواند در تعبير خواب به شما كمك كند. اگر احساس مي‌كنيد موضوع يك خواب بارها برايتان تكرار مي‌شود بهتر است راجع به آن از يك مشاور كمك بگيريد. گاهي اوقات خواب‌ها مي‌خواهند رازي را به ما بگويند كه به‌تنهايي متوجه آن نخواهيم شد. براي دريافت تعبير خواب خود مي‌توانيد مشاوره تلفني دريافت كنيد.

 

منبع : تعبير خواب بچه چيست

 

تعبير خواب بچه ازنظر معبران باستاني

ديدن خواب كودك براي بسياري از ما احساس مثبتي را به همراه مي‌آورد. درمجموع تعبيرات مثبتي هم از ديدن اين رؤيا شده است. تعبير خواب بچه بيشتر به جنسيت و شرايطي كه در خواب وجود داشته بستگي دارد. براي مثال اگر كسي در خواب ببيند كه بچه‌اي را به سرپرستي قبول كرده روزي فراوان و بابركتي پيدا خواهد كرد؛ اما اگر خواب‌بيننده خودش را ببيند كه كودك شده اين به معناي يك بحران و بازگشت به شرايط نامطلوب است. در اين بخش تعبير انواع خواب‌هاي بچه را ازنظر معبران قديمي و كساني كه اين علم را به‌خوبي مي‌دانسته‌اند بيان خواهيم كرد.

ازنظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) معتقد است ديدن پسربچه در خواب نشانه غم و اندوه است. اگر كسي در خواب ببيند كه نوزاد پسر آورده فرزندش دختر خواهد شد. اگر زني خواب ببيند كه پسري به دنيا آورده و نوزاد بلافاصله با او صحبت كرده به اين معناست كه مادر به‌زودي فوت مي‌كند.

تعبير خواب بچه ازنظر ابن‌سيرين

ازنظر ابن‌سيرين اگر كسي در خواب ببيند كه فرزندش دختر است پسر به دنيا مي‌آورد. درعين‌حال پسردار شدن در خواب به اين معناست كه خواب‌بيننده صاحب دختري خواهد شد. ابن‌سيرين معتقد است ديدن بچه دختر در خواب به معناي رسيدن مال و بركت و شادماني است؛ و ديدن پسر در خواب نشانه غم و ناراحتي است. همچنين اگر كسي ببيند كه خودش به دوران بچگي برگشته نشانه غم و ناراحتي مي‌باشد.

ازنظر ابراهيم كرماني

ابراهيم كرماني معتقد است ديدن كودك زيبا در خواب نشانه فرشته‌ها و ديدن كودك زشت رسيدن به مال و اموال است. ازنظر كرماني اگر خواب‌بيننده بچه‌اي را پيدا كرده و از او مراقبت كند به‌زودي از جايي كه انتظارش را ندارد موردحمايت قرار مي‌گيرد. اگر كسي فرزند خود را مرده ببيند يا از يك دشمن نجات پيدا مي‌كند و يا به ثروت و بزرگي خواهد رسيد. همچنين اگر مردي در خواب ببيند كه به كودكي شير مي‌دهد اين مرد به‌زودي زنداني مي‌شود. اگر خواب بيننده كودكي را ببيند كه اذان مي‌خواند يعني اين كودك از پدر و مادر خود جدا خواهد شد.

تعبير خواب بچه ازنظر منوچهر مطيعي

منوچهر مطيعي در تعبير خواب بچه معتقد است اگر خواب‌بيننده دختري را بين بچه‌هاي خودش ببيند درحالي‌كه اصلاً دختري ندارد خودش به بزرگي و ثروت مي‌رسد. اما اگر دختر داشته باشد ولي دختري كه در خواب مي‌بيند فرزند خودش نباشد به معناي اين است كه بخت دخترش بلند است و او به خوشبختي خواهد رسيد.

تعبير خواب بچه ازنظر آنلي بيتون

آنلي بيتون در تعبير خواب بچه بيشتر به ديدن بچه‌هاي بازيگوش توجه كرده است. اگر كسي در خواب بچه‌هايي را ببيند كه در حال بازيگوشي و شيطنت هستند بايد مراقب باشد. اين خواب به او هشدار مي‌دهد كه اگر تنها به دنبال كسب لذت و خوشحالي باشد ضربه خواهد خورد. بيتون همين‌طور معتقد است اگر كسي در خواب پسربچه ببيند به‌زودي ازدواج خواهد كرد.

از نظر لوك اويتنهاو

اگر خواب بيننده بچه‌هاي خودش را در خواب ببيند يا بچه‌اي را به همراه مادرش ببيند به معناي اتفاقات خوب و خوشحالي است. ديدن كودكي كه مي‌دود و بازي مي‌كند يا ديدن بچه‌هاي زيبا هم نشانه اتفاقات خير و خوشبختي است. اگر بچه‌هاي كوچك و ضعيف در خواب ببيند يا تعداد زيادي بچه ببيند به اين معناست كه دچار غم و ناراحتي خواهد شد.

تعبير خواب بچه ازنظر ليلا برايت

برايت هم معتقد است كه ديدن بچه‌هاي چاق و زيبا به معناي اتفاقات خوب و ديدن بچه‌هاي لاغر و ضعيف نشانه اتفاقات سخت براي خواب‌بيننده هستند. اگر كسي در خواب خود را مشغول بازي با بچه‌ها ببيند يعني در كارهايش موفق مي‌شود. ديدن بچه‌اي كه خوابيده نيز به معناي اين است كه وي زندگي خوبي خواهد داشت.

تعبير خواب بچه شيرخوار

به‌طوركلي ازنظر معبران شير خوردن بچه در خواب مي‌تواند نشانه اتفاقات خوب و برطرف شدن مشكلات باشد. اگر كسي خواب ببيند كه يك نوزاد تازه متولد شده در حال شير خوردن است به‌زودي فرصت دوباره‌اي براي برطرف كردن مشكلات پيدا خواهد كرد.

تعبير خواب بچه ازنظر روانشناسان

روانشناسان معتقدند رؤياها راهي هستند كه ضمير ناخودآگاه از طريق آن براي شما پيام مي‌فرستد. درواقع در عالم بيداري موانع مختلفي وجود دارد كه باعث مي‌شود شما پيام‌هاي ذهن ناخودآگاهتان را درك نكنيد. به همين خاطر آن‌ها در خواب خودشان را به شما نشان مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد معني خواب‌ها و پيام‌هاي ضمير ناخودآگاه را درك كنيد بايد راجع به آن‌ها از يك مشاور متخصص كمك بگيريد.

تعبير خواب بچه ازنظر يونگ

براي تعبير خواب بچه شما بايد بيش از هر چيزي به اين دقت كنيد كه خواب براي خودتان چه معنايي داشته؟ چقدر به مسائل زندگي‌تان نزديك است و تا چه حد دغدغه‌هايتان را در اين خواب ديده‌ايد؟ براي مثال اگر شما صاحب فرزند هستيد و آن‌ها را در خواب مي‌بينيد كه كار خوب يا بدي را انجام مي‌دهند اين مي‌تواند نشان‌دهنده نگراني شما از تربيت و آينده فرزندتان باشد. اگر در خواب احساس مي‌كنيد كه فرزندتان را دوست نداريد يا از دست او عصباني هستيد شايد اين موضوع به اين دليل باشد كه شما آمادگي كافي براي بارداري و بچه‌دار شدن نداشته‌ايد يا به دنيا آمدن فرزندتان شما را از بعضي چيزها محروم كرده اما در عالم واقعيت شهامت توجه به اين مسائل را نداشته باشيد.

به‌طوركلي ازنظر يونگ بچه در خواب به معناي بخشي از زندگي است. اگر در خواب مي‌بينيد كه بچه‌اي را در آغوش كشيده‌ايد و به او محبت داريد به معناي اين است كه بخشي از زندگي خود را بسيار دوست داريد. اگر جدا شدن از بچه براي شما سخت است يا در خواب مي‌بينيد كه فرزندتان مرده اما شما نمي‌خواهيد اين موضوع را باور كنيد و براي زنده كردن او تلاش مي‌كنيد اين مي‌تواند به معناي تلاش شما براي چسبيدن به بخشي از گذشته و ترس از تغييرات باشد. اگر در خواب فرزندتان را فراموش كرده‌ايد يا او را گم مي‌كنيد مي‌تواند به معناي اين باشد كه شما مي‌خواهيد بخشي از زندگي خود را فراموش يا انكار كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خواب و رويا مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

تعبير خواب بچه چيست؟

به‌طوركلي ديدن بچه در خواب نشانه خوبي است اما با توجه به جنسيت بچه و آنچه در خواب ديده‌ايد اين شرايط مي‌تواند متفاوت باشد.

اگر شير خوردن نوزاد را در خواب ببينيم چه معني دارد؟

ديدن شير خوردن نوزاد ازنظر اكثر معبران به معناي داشتن فرصتي براي بهبود شرايط و رشد و پيشرفت است.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : تعبير خواب بچه چيست

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تعبير خواب بچه چيست،
موضوع:
[ ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۵۱:۵۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

پيدا كردن علت پريود نشدن يكي از اولين اقدامات براي تنظيم سيكل قاعدگي است. عقب افتادن چرخه قاعدگي فشارهاي جسماني و رواني زيادي را براي بانوان به همراه مي‌آورد. به طوري كه اكثر آن‌ها در اين شرايط تحريك پذيري، احساس تنش، بي‌حوصلگي، سردرد و كمر درد را گزارش مي‌دهند. اغلب علت پريود نشدن، نشانه‌اي از بارداري تصور مي‌شود؛ اين در حالي است كه به هم ريختن سيكل قاعدگي مي‌تواند از عوامل مختلفي نشات بگيرد كه از جمله آن‌ها بايد به سبك زندگي بي تحرك، اضافه وزن، بالا بودن ذخيره چربي، مشكلات هورموني و عوارض جانبي داروها اشاره كرد. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد علت پريود نشدن تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد. براي آشنايي با بدن زنان كليك كنيد.

 

منبع : علت پريود نشدن دختر مجرد و زنان چيست

علت پريود نشدن | آشنايي با عوامل تاثيرگذار در قطع پريود

پريود نشدن مي‌تواند به دو شكل اوليه و ثانويه بروز پيدا كند. در شكل اوليه فرد با وجود عبور از 16 سالگي هنوز اولين پريود خود را تجربه نكرده است. در نوع ثانويه چرخه قاعدگي وجود دارد اما براي مدتي قطع شده گرديده. علل و عوامل مختلفي در هردو شكل پريود نشدن نقش دارند كه در ادامه به مهم‌ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

1- علل طبيعي پريود نشدن

اولين چيزي كه در بررسي پريود نشدن مطرح مي‌شود، علل طبيعي آن است. 3مقوله بارداري، قرار داشتن در دوره شيردهي يا آغاز يائسگي از جمله علل طبيعي هستند كه با ايجاد تغيير در سطح هورمون‌هاي زنانه سيكل قاعدگي را تغيير داده و در نهايت منجر به قطع پريود مي‌شوند. در صورتي كه هيچ يك از اين 3 مورد مطرح شده وجود نداشته باشد بررسي ساير عوامل ضرورت پيدا مي‌كند.

2- عوامل مرتبط با سبك زندگي

پريود نشدن مي‌تواند تا حد زيادي با سبك زندگي شما در ارتباط باشد. براي مثال انجام ورزش‌هاي بسيار سنگين يا بالعكس عادت به كم تحركي، خوردن غذاهاي پرچرب و داشتن اضافه وزن از جمله فاكتورهاي مرتبط با سبك زنگي هستند كه مي‌توانند پريودي شما را متوقف كرده يا آن را به تاخير بياندازند.

3- استرس و فشارهاي رواني

بسياري از خانم‌ها اين موضوع را تجربه كرده‌اند كه در اثر فشارهاي رواني و استرس‌هاي روزمره چرخه پريودي آن‌ها دچار تغيير مي‌شود. بررسي‌ها نشان مي‌دهند كه استرس و اضطراب مفرط با افزايش هورمون كورتيزول در بدن مي‌تواند بر هورمون‌هاي جنسي اثر بگذارد و در نتيجه منجر به پريود نشدن شود.  

4- مشكلات هورموني

اختلالات هورموني يكي ديگر از دلايل عمده پريود نشدن هستند. اين اختلالات ممكن است در اثر وجود تومور در نواحي خاصي نظير غده هيپوفيز يا غده تيوئيد ايجاد شوند. همچنين پايين آمدن سطح استروژن در بدن زن و بالا رفتن سطح هورومون تستوسترون نيز مي‌توانند در اين مشكل تاثيرگذار باشند.

5- مشكلات ژنتيكي و كروموزومي

مشكلات ژنتيكي و كروموزومي مي‌توانند از جمله دلايل اصلي پريود نشدن به خصوص از نوع اوليه آن باشند. براي مثال مبتلايان به سندروم ترنر اغلب ديرتر از ديگران شروع چرخه قاعدگي را تجربه كرده يا با متوقف شدن آن رو به رو مي‌شوند.

6- عوارض جانبي داروها

اگر داروي خاصي مصرف مي‌كنيد بايد در نظر داشته باشيد كه قطع پريود مي‌تواند از عوارض جانبي داروها نيز باشد. براي مثال داروهايي كه براي كنترل بارداري مصرف مي‌شوند، داروهاي فشار خون، داروهاي ضدافسردگي و آنتي سايكوتيك‌ها از جمله مواردي هستند كه در بروز اين مشكل نقش دارند.

7- پريود نشدن در اثر دريافت شيمي درماني

اگر مبتلا به سرطان هستيد و دوره شيمي درماني را مي‌گذرانيد بايد بدانيد كه اين روش درماني با اثرگذاشتن بر هورمون‌ها مي‌توانند در به هم ريختن چرخه قاعدگي، تاخير يا قطع پريودي اثرگذار باشند.

8-  مشكلات مادرزادي

كساني كه پريود نشدن از نوع اوليه را تجربه مي‌كنند بايد مشكلات مادرزادي نظير وجود نقايص در اندام‌هاي مرتبط با توليد مثل تخمدان‌ها مورد بررسي قرار بگيرد. چرا كه در بسياري از موارد مشكلات جسماني و مادرزادي مسئول شروع نشدن چرخه قاعدگي در دختر خانم‌ها هستند.

9- مشكلات مرتبط با زايمان

مشكلات بعد از زايمان نظير دچار شدن به عفونت رحم كه اغلب در اثر عدم رعايت نكات بهداشتي پس از زايمان پديد مي‌آيند از جمله ديگر عواملي هستند كه مي‌توانند در پريود نشدن تاثيرگذار باشند.

10- دچار بودن به سندروم تخمدان پلي كيستيك

سندروم تخمدان پلي كيستيك كه با نام تنبلي تخمدان نيز شناخته مي‌شود، مشكلي است كه در طي آن تخمدان بزرگ‌تر از حالت عادي بوده و كيست‌هاي فوليكولي ريز زيادي در آن وجود دارد. اين مشكل مي‌تواند منجر به قطع پريود و ساير اختلالات مرتبط با چرخه قاعدگي شود.

عوارض و پيامدهاي منفي پريود نشدن

پريود نشدن براي اكثر بانوان مقوله آزاردهنده‌اي‌ست. به طوري كه اكثر زنان در پي توقف چرخه قاعدگي خود مشكلات جسماني و روانشناختي متعددي را گزارش مي‌دهند كه از جمله آن‌ها مي‌توان به احساس بي‌حوصلگي، افزايش سطح تنش، اضطراب، تحريك پذيري، افت خلق، عصبي بودن، سردرد، دل درد و كمر درد اشاره كرد. همچنين چرخه قاعدگي نمادي از سلامت قدرت باروري شما است. در نتيجه پريود نشدن مي‌تواند عوارضي نظير نازايي را به همراه داشته باشد كه براي پيشگيري از اين مشكلات بايد هرچه زودتر براي درمان آن به متخصص مراجعه نماييد.

درمان و علت پريود نشدن

با توجه به عوامل مختلفي كه در مورد علت پريود نشدن به آن‌ها اشاره شدن براي درمان اين مشكل ابتدا بايد به دنبال كشف دليل بود. اگر به پزشك مراجعه كرديد و علت جسماني براي اين موضوع نيافتيد، از يك روانشناس كمك بگيريد. روانشناس با بررسي استرس‌هاي روزمره، آموزش تكنيك‌هاي خودآرام سازي و ارائه پيشنهادهايي براي اصلاح سبك زندگي مي‌تواند به شما كمك كند تا سلامت خود را مجددا به دست بياوريد و چرخه قاعدگي‌تان به نظم قبلي بازگردد. براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

آيا پريود نشدن مي‌تواند به خاطر استرس باشد؟

بله، بررسي‌ها نشان مي‌دهند كه عوامل روانشناختي نيز مي‌توانند بر چرخه قاعدگي تاثير بگذارند. براي مثال تجربه استرس زياد با افزايش هورمون كوتيزول در بدن بر هورمون‌هاي جنسي نيز اثر گذاشته و در نهايت مي‌تواند به قطع پريودي بيانجامد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

منبع : علت پريود نشدن دختر مجرد و زنان چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۷:۴۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

انجام تست اعتياد به ب2 يا بوپرنورفين، خواسته بسياري از افرادي كه از اين دارو استفاده مي‌كنند يا خانواده‌هاي آنهاست. با توجه به اينكه اين دارو مي‌تواند خاصيت اعتيادآوري بالايي داشته باشد استفاده از آن باعث نگراني بسياري از خانواده‌ها مي‌شود. به ويژه اينكه مصرف كنندگان اين دارو معمولاً در حال ترك اعتياد به يك ماده مخدر ديگر هستند، ايجاد يك وابستگي جديد مي‌تواند موضوع نگران كننده‌اي براي فرد و خانواده باشد. براي انجام تست اعتياد به ب2 دو راه وجود دارد. شما مي‌توانيد با استفاده از كيت‌هاي تشخيصي اعتياد به ب 2 يك جواب سريع و نسبتاً دقيق راجع به اين نگراني خود پيدا كنيد. همچنين مي‌توانيد با انجام آزمايش خون و درخواست براي شناسايي اعتياد به ب2، نتيجه قابل اطمينان تري به دست آوريد. در ادامه مقاله به بررسي كامل راه‌هاي ترك ترياك مي‌پردازيم. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد انواع مواد اعتياد آور كليك كنيد.

بيشتر بخوانيد : ترك اعتياد به ب2 

 

منبع : تست اعتياد به ب2

 

 

 قرص ب2 يا بوپرنورفين چيست؟

بوپرنورفين يا ب2 يك داروي مسكن نيمه صنعتي است كه در مراكز درماني براي كاهش دردهاي متوسط تا شديد از آن استفاده مي‌شود. درعين حال اين دارو به دليل خاصيت مخدرگونه اي كه دارد معمولاً از جانب كلينيك‌هاي ترك اعتياد براي درمان اعتياد به مواد مخدر مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در كنار تمامي خصايص درماني بوپرنورفين، اين دارو درصورتي كه براي مدت طولاني مورد استفاده قرار بگيرد مي‌تواند خاصيت اعتيادآوري داشته و مصرف كنندگان را درگير وابستگي به يك داروي جديد نمايد. براي آشنايي بيشتر با علائم اعتياد به قرص ب 2 كليك كنيد.

بيشتر بخوانيد : تست اعتياد 

 

تست اعتياد به ب2 چيست

بررسي غلظت ب2 در ادرار

يكي از روش‌هاي تشخيص اعتياد به داروي بوپرنورفين استفاده از كيت‌هاي تشخيصي به نام rapid bup test است. اين شيوه از ارزيابي، اگرچه با سرعت بالا و بدون نياز به تجهيزات آزمايشگاهي خاص قابل اجراست اما قدرت تشخيصي بالايي ندارد و احتمال اشتباه يا منفي كاذب در اين تست وجود دارد. زيرا اين تست صرفاً در شرايطي نتيجه اعتياد را مثبت نشان مي‌دهد كه غلظت بوپرنورفين در ادرار به 10 ميلي گرم يا بيشتر از آن رسيده باشد. درصورتي‌كه به هر دليلي غلظت اين دارو در ادرار فرد كمتر باشد، تست قدرت تشخيص آن را ندارد. به طور كلي در اين شيوه، آنتي بادي‌هايي به نام مونوكلونال مورد بررسي قرار مي‌گيرند و درصورتي كه غلظت بوپرنورفين در ادرار كمتر از ميزان مشخص باشد محل‌هاي اتصال به ذرات پوشيده شده از آنتي بادي را در تست پر نمي‌كند.

 

تست اعتياد به ب2 | بررسي اعتياد به ب2 از طريق آزمايش خون

اگرچه استفاده از داروي ب2 در آزمايش خون مشخص نمي‌شود و حتي مي‌تواند پاسخ تست اعتياد شما را به طور كلي منفي نمايد اما در صورتيكه از آزمايشگاه خواسته شود تا نمونه خون را به لحاظ وجود بوپرنورفين بررسي نمايد، مي‌توان با بررسي مشتقات مورفين، استفاده فرد از بوپرنورفين در يك هفته گذشته را مورد بررسي قرار داد. اين شيوه از تست اعتياد به ب2 اگرچه دقت بيشتري دارد اما برخلاف بررسي نمونه ادرار به حدود يك هفته زمان احتياج دارد.

منفي شدن تست اعتياد با مصرف ب2

داوري ب2 يا بوپرنورفين خاصيت سم‌زدايي بسيار قويي دارد و مصرف آن باعث از بين رفتن نشانه‌هاي اعتياد به مواد مخدر مي‌شود. به همين خاطر بسياري از مبتلايان به سومصرف مواد مخدر از چند روز پيش از انجام آزمايش اعتياد از داروي بوپرنورفين استفاده مي‌كنند و نتيجه تست خود را خلاف واقعيت نشان مي‌دهند. با اين حال مصرف كنندگان اين دارو بايد در نظر داشته باشند كه مصرف خودسرانه بوپرنورفين مي‌تواند باعث وابستگي به اين دارو شود. جهت دريافت مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

مثبت شددن تست اعتياد به ب2

اگر درپي انجام تست اعتياد به ب2، با هريك از دو روش بالا نتيجه تست مثبت شده به اين معناست كه شما به اين دارو اعتياد پيدا كرده و مي‌بايست براي درمان آن اقدام نماييد. با توجه به عوارض شديد جسماني و روحي ناشي از كنارگذاشتن ناگهاني بوپرنورفين بهتر است براي درمان اعتياد به اين دارو از يك متخصص كمك بگيريد. متخصصين به شما كمك خواهند كرد كه به صورت تدريجي مصرف اين دارو را كاهش دهيد و درعين حال با انجام جلسات مشاوره و بازپروري احتمال مصرف مجدد را كاهش دهيد. با توجه به اينكه مصرف طولاني مدت مواد مخدر مي‌تواند ترك اعتياد را دشوارتر نمايد بهتر است هرچه سريعتر در اين زمينه اقدام نماييد. جهت شروع درمان و ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره زمينه در زمينه اعتياد مي توانيد با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

1. ميزان دقت تست اعتياد به ب2 بوپرنورفين چقدر است؟

شيوه ارزيابي از طريق نمونه ادرار درصورتي اعتياد فرد را تأييد مي‌كند كه غلظت بوپرنورفين در ادرار حداقل 10 ميلي گرم باشد به همين خاطر احتمال خطا وجود دارد اما در بررسي نمونه خون، مصرف بوپرنورفين در يك هفته منتهي به آزمايش قابل بررسي است.

2. چرا استفاده از قرص ب2 باعث منفي شدن تست اعتياد مي‌شود؟

اين دارو خاصيت سم‌زدايي بالايي دارد و استفاده از آن تمامي نشانه‌هاي اعتياد در خون و ادرار شما را پاك خواهد كرد. به همين خاطر مصرف آن از چند روز پيش از انجام آزمايش باعث منفي شدن تست اعتياد مي‌شود. البته درصورتي كه از آزمايشگاه خواسته شود تا مصرف مشتقات مرفين را نيز مورد بررسي قرار دهد استفاده از بوپرنورفين مشخص خواهد شد.

3. استفاده از بوپرنورفين براي چه مدتي باعث اعتياد مي‌شود؟

پاسخ اين سؤال با توجه به سن و جنس مصرف‌كننده و ميزان مصرف در هر وعده متفاوت خواهد بود اما به‌طوركلي اين دارو خاصيت اعتيادآوري كمتري نسبت به مرفين يا متادون دارد و بايد براي مدت طولاني‌تري مورد استفاده قرار بگيرد. مشاوره به شما كمك مي كند تا بهترين درمان ممكن را برگزينيد.

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : تست اعتياد به ب2

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست اعتياد به ب2،
موضوع:
[ ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۴:۲۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ازدواج با دختر فقير و دختري كه خانواده‌اش مشكلات مالي دارند، شايد چند موضوع مهمي به نظر نرسد و با خود فكر كنيد كه سطح مالي دختر كه اهميت چنداني ندارد؛ اين مرد است كه بايد هزينه‌هاي زندگي را تامين كند! اما مسئله به همين سادگي‌ها كه فكر مي‌كنيد نيست زيرا اختلاف طبقاتي به شيوه‌هاي مختلف بر كيفيت زندگي زوجين تاثير مي‌گذارد. براي مثال ناتواني در برآورده كردن انتظارات خانواده‌ها، داشتن دو سبك زندگي مختلف و فشارهاي رواني ناشي از عدم استطاعت مالي از جمله چالش‌هايي هستند كه پيش روي شما قرار دارند. وضعيت مالي بر روي سبك زندگي و سبك زندگي بر روي نگرش آدمي به عالم تاثير دارد. بنابراين تفاوت در ارزش‌ها و اهداف مي‌تواند از جمله چالش‌هاي مربوط به ازدواج با دختر فقير باشد. بنابراين در چنين ازدواجي حتما بايد شناخت بيشتري به كمك مشاوره قبل ازدواج اتفاق بيافتد.

 

منبع :  ازدواج با دختر فقير چه فرقي هايي دارد

 

ازدواج با دختر فقير و چالش هاي آن

شايد به عنوان يك مرد فكر كنيد ازدواج با دختر فقير مشكل خاصي نخواهد داشت. مهم اين است كه در يك زندگي مشترك مرد از توان مالي بالا برخوردار باشد، چرا كه در نهايت تامين هزينه‌هاي خانواده به عهده زن نخواهد بود. اما موضوع به همين سادگي‌ها نيست. اگر تفكرات امروزي مبني بر اينكه زن و مرد هردو در تامين هزينه‌هاي خانواده نقش دارند را كنار بگذاريم، باز هم ازدواج با دختري كه سطح مالي بسيار پايين‌تري نسبت به شما دارد با چالش‌هاي مختلفي همراه خواهد بود كه بايد پيش از ازدواج آن‌ها را در نظر بگيريد و آگاهانه‌تر دست به انتخاب بزنيد. در ادامه به مهم‌ترين چالش‌هايي كه در اين زمينه وجود دارند اشاره كرده‌ايم. براي اطلاع از مهم ترين ملاك هاي انتخاب همسر كليك كنيد.

1- ناتواني در برآورده كردن انتظارات خانواده ها

بسيار اهميت دارد كه علاوه بر خودتان انتظارات و خواسته‌هايي كه خانواده از همسرتان دارند را نيز در نظر بگيريد. براي مثال اگر خانواده‌تان براي تهيه جهيزيه يا برگزاري مراسمات عروسي انتظارات بالايي از عروس خود داشته باشند كه او در تامين آن‌ها ناتوان باشد، فشارهاي رواني زيادي به بار خواهد آمد كه زمينه بروز تعارض و اختلافات را ايجاد مي‌كند. در نتيجه بايد قبل از اقدام جدي براي ازدواج با دختري كه از نظر مالي سطح پايين‌تري نسبت به شما دارد، ابتدا جو مناسبي در خانواده خود ايجاد كنيد و آن‌ها را در اين زمينه آماده نماييد.

2- ازدواج با دختر فقير | سبك زندگي متفاوت

اختلاف طبقاتي فقط به تفاوت در درآمدها محدود نمي‌شود، بلكه مي‌توان گفت وضعيت مالي تقريبا بر همه جنبه‌هاي زندگي تاثير مي‌گذارد و سبك زندگي افراد را تعيين مي‌كند. دختري كه در شرايط فقر پرورش يافته در شيوه زندگي، نحوه گذراندن اوقات فراغت و نحوه پول خرج كردن راه و رسم متفاوتي را آموخته است. اين مسئله بيشتر بعد از شروع زندگي مشترك و رفتن زير يك سقف خود را نشان مي‌دهد.

ممكن است خانم با خيلي از مخارج شما موافق نباشد يا همواره در مورد از دست دادن جايگاه اقتصادي‌تان نگران باشد. براي رفع چنين تفاوت‌هايي بهتر است كه از قبل به يك روانشناس مراجعه كنيد و با طي جلسات مشاوره پيش از ازدواج خود را براي مواجهه با اين موضوعات آماده نماييد.

3- تجربه احساسات ناخوشايند نظير خودكم بيني و حقارت

برخي آدم‌ها در رابطه با افراد پولدار عزت نفس‌شان كاهش پيدا مي‌كند. در واقع آن‌هايي كه ارزشمندي زيادي براي پول و ثروت قائل هستند در ارتباط با همسر پولدار ممكن است دچار احساس ضعف و خود كم‌بيني شوند. اين موضوع با كاهش سلامت روان زن مي‌تواند كيفيت زندگي زناشويي شما را نيز تحت تاثير قرار دهد.

4- اختلافات فرهنگي در كنار اختلاف طبقاتي

اختلاف طبقاتي در اكثر موارد با اختلافات فرهنگي همراه مي‌شود. در واقع كساني كه سطح مالي متفاوتي دارند، از نظر آداب و رسومي كه براي ازدواج در نظر مي‌گيرند نيز با يكديگر متفاوت هستند. اين اختلاف نظر و سليقه‌ها احتمال افزايش چالش‌ها و درگيري‌ها را افزايش مي‌دهد و مي‌تواند آينده زندگي زوجين را تهديد كند. براي آشنايي بيشتر با معايب اختلاف طبقاتي در ازدواج كليك كنيد.

اهميت دريافت مشاوره پيش از ازدواج هنگام ازدواج با دختر فقير

با توجه به چالش‌هايي كه ازدواج با دختر فقير مي‌تواند به همراه بياورد، بهتر است كه پيش از اقدام جدي ابتدا از يك روانشناس مشورت بگيريد و در جلسات مشاوره پيش از ازدواج شركت نماييد. در اين جلسات درمانگر علاوه بر اين كه به هردوي شما كمك مي‌كند كه با ويژگي‌هاي شخصيتي يكديگر بيشتر آشنا شويد، تعارض‌هاي احتمالي پيش رو را نيز پيش‌بيني كرده و با ارائه تمرين‌هايي به شما ياري مي‌رساند تا مهارت‌هاي رفتاري خود را براي مقابله با اين تعارض‌ها بالا ببريد. مسلما كساني كه با آگاهي از چالش‌هاي پيش رو وارد زندگي مشترك مي‌شوند، كمتر در حل آن‌ها به مشكل مي‌خورند و بهتر از ديگران مي‌توانند اختلافات را مديريت نمايند.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

آيا ازدواج با دختر فقير محكوم به شكست است؟

خير، لزوما ازدواج با دختري كه سطح مالي پايين‌تري از شما دارد به شكست نمي‌انجامد اما اين ازدواج ريسك‌ها و چالش‌هايي دارد كه لازم است قبل از شروع زندگي مشترك به طور مفصل آن‌ها را بررسي نماييد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

 

منبع :  ازدواج با دختر فقير چه فرقي هايي دارد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۱۰:۱۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

چرا بايد به دنبال بهترين حالت خوابيدن بود؟ ما در طول عمر خود ساعات زيادي را در خواب مي‌گذرانيم. طبق بررسي‌ها انسان‌ها چيزي در حدود يك سوم عمر خود را در خواب هستند! از آنجايي كه در طول خواب بسياري از عضلات انقباض‌هاي طبيعي خود را دست مي‌دهند، بسيار اهميت دارد كه براي حفظ سلامتي خود وضعيتي را انتخاب كنيم كه خطري براي مفاصل و عضلات نداشته باشند. خيلي اوقات علت ديسك كمر همين بد خوابيدن است كه با تغيير عادت بهبودي زيادي پيدا مي‌كند. بد خوابيدن بر روي خلق روزانه هم تاثير منفي مي‌گذارد. بنابراين براي سلامت جسم و روان بايد با بهترين حالات خوابيدن آشنا باشيد. براي آشنايي با انواع اختلالات خواب كليك كنيد.

 

منبع : بهترين حالت خوابيدن از نظر علمي

بهترين حالت خوابيدن كدام است؟

همه ما انسان‌ها ساعات زيادي از عمر خود را در خواب مي‌گذرانيم. به طوري كه بررسي‌ها نشان مي دهند دست كم يك سوم از عمر خود را در خواب هستيم (حدودا 25 تا 40 درصد از طول عمر). از همين رو كيفيت خواب چه از لحاظ رواني و چه از لحاظ جسمي تاثير بسزايي بر سلامتي‌مان خواهد داشت. براي اينكه بفهميم كدام حالت خوابيدن از نظر فيزيكي برايمان بهتر است، در ادامه انواع وضعيت‌هاي خواب را بررسي كرده‌ايم:

1- بهترين حالت خوابيدن براي ستون فقرات | حالت طاق باز

خوابيدن به پشت يا همان حالت طاق باز از نظر متخصصان بهترين حالت خوابيدن براي حمايت از ستون فقرات است. چرا كه در اين وضعيت تمامي مهره‌ها در يك راستا قرار مي‌گيرند و راه نفس كشيدن نيز باز است. از ديگر مزيت‌هاي به پشت خوابيدن پيشگيري از چين و چروك‌هاي پوستي است. زيرا يكي از دلايل پيدايش چروك پوستي قرار گرفتن صورت روي بالش در طي خواب است. خوابيدن به پشت به خصوص براي كساني كه دچار مشكل رفلاكس (بازگشت اسيد معده) و يا داراي خر و پف شبانه هستند، بيشتر توصيه مي‌شود. در مقابل اين وضعيت براي مادران باردار و كساني كه دچار كمر درد هستند، توصيه نمي‌شود.

2- خوابيدن به پهلو

خوابيدن به پهلو براي اكثر افراد راحت‌ترين حالت ممكن براي خوابيدن است. با اين حال بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه اين وضعيت مي‌تواند به ستون فقرات فشار بياورد. اگر عادت داريد كه به پهلو بخوابيد براي پيشگيري از آسيب‌هاي احتمالي بهتر است از يك بالش كوچك كمك بگيريد و آن را ميان زانوان خود قرار دهيد. همچنين مي‌توانيد پاي زيرين خود را به داخل شكم خم كرده و ديگري را در حالت صاف قرار دهيد.

با توجه به آسيب‌هايي كه به پهلو خوابيدن مي‌تواند براي ستون فقرات و عضلات كمر به همراه بياورد، بهتر است تلاش كنيد اين عادت خود را تغيير دهيد و اگر به طور كل نمي‌توانيد آن را كنار بگذاريد حداقل تلاش كنيد براي چند ساعت هم كه شده در وضعيت ديگري بخوابيد. توجه داشته باشيد كه به پهلو خوابيدن علاوه بر مشكلات ذكر شده مي‌تواند در بروز مشكلاتي نظير سوزش معده نيز اثر بگذارد و عملكرد ارگان‌هاي داخلي نظير كبد، ريه و معده را با مشكل مواجه كند.

3- خوابيدن روي شكم

خوابيدن روي شكم يا همان دمر خوابيدن، شايد نامناسب‌ترين وضعيتي باشدكه مي‌توانيد براي خواب انتخاب كنيد! از جمله معايبي كه براي اين وضعيت ذكر مي‌شود عبارتند از؛ بروز چروك‌هاي صورت در اثر قرار گرفتن روي بالش، ايجاد درد و آسيب در نواحي كمر و گردن و بروز مشكلات مفصلي.

در مقابل تنها مزيتي كه مي‌توان براي آن ذكر كرد كاهش خر و پف است. متخصصان توصيه مي‌كنند تا جاي ممكن از خوابيدن روي شكم بپرهيزيد و اگر نمي‌توانيد اين عادت را كنار بگذاريد براي كاهش آسيب‌ها يك بالش زير شكم و ناحيه لگن خود قرار دهيد تا ستون فقرات در يك راستا قرار بگيرد.

4- خوابيدن در حالت جنيني

خوابيدن در حالت جنيني به وضعيتي گفته مي‌شود كه فرد به پهلو دراز كشيده و دوپاي خود را داخل شكم جمع مي‌كند و در مقابل سر را به زانوها نزديك مي‌كند. اين وضعيت به كساني كه به پهلو مي‌خوابند كمك مي‌كند تا فشار كمتري در ناحيه ستون فقرات خود حس كنند و خون به طور آزادانه‌تري در بدنشان جريان داشته باشد. با اين حال نبايد ساعات طولاني در اين وضعيت قرار بگيريد و بهتر است هرچند ساعت موقعيت خود را تغيير دهيد تا به عضلات فشار وارد نشود.

بهترين حالت خوابيدن در دوران بارداري

پيدا كردن وضعيت مناسب براي داشتن يك خواب راحت از جمله دغدغه‌هاي مهم زنان باردار به خصوص در ماه‌هاي آخر حاملگي است. متخصصان همواره به مادران توصيه مي‌كنند كه در اين دوران به پشت نخوابند و به جاي آن خوابيدن به پهلو را امتحان كنند. چرا كه به پشت خوابيدن مشكلاتي نظير سوزش معده و افزايش ضربان قلب را به همراه مي‌آورد. در حالتي كه اگر به پهلو بخوابيد از اين مشكل خبري نخواهد بود. همچنين خوابيدن به پهلو به جريان بهتر خون شما كمك مي‌كند، احتمال خر و پف را كاهش مي‌دهد و در حفظ سلامت قلب و سيستم گوارش موثر خواهد بود.

به پهلوي راست بخوابم يا چپ؟

وقتي به مادران باردار توصيه مي‌شود كه به پهلو بخوابند اين سوال در ذهن‌شان شكل مي‌گيرد كه آيا خوابيدن به پهلوي راست و چپ برايشان فرقي مي‌كند يا خير؟ متخصصين در جواب به اين سوال خوابيدن به پهلوي چپ را توصيه مي‌كنند. چرا كه در اين وضعيت احتمال اينكه رحم به ارگان هايي نظير كبد فشار وارد كند كمتر است، جريان خون راحت‌تر اتفاق مي‌افتد و جنين نيز در وضعيت بهتري قرار مي‌گيرد. در صورتي در به خواب رفتن و يا تدام خواب در طول شب مشكل داريد، حتما مقاله درمان بي خوابي را مطالعه نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اختلالات مربوط به خواب مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سوالات متداول

آيا راهي براي كاهش آسيب هاي ناشي از خوابيدن روي شكم وجود دارد؟

بله اگر به هر دليلي نظير عادت نتوانستيد اين وضعيت را تغيير دهيد، بهتر است يك بالش زير شكم و لگن خود قرار دهيد تا مهره هاي ستون فقراتتان در يك راستا قرار بگيرند.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : بهترين حالت خوابيدن از نظر علمي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۰۶:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تغذيه مادران شيرده به اندازه تغذيه نوزاد اهميت دارد. قطعا دوران شيردهي يكي از شيرين‌ترين و مهم‌ترين دوران‌ها براي هر مادري است. در اين دوران تغذيه و آرامش مادر از اهميت بالايي برخوردار است، چرا كه اين دو سريعا به كودك منتقل مي‌شوند. اگرتغذيه مادر در دوران شيردهي مناسب نباشد؛ طي اين فرايند دو ساله بدن آسيب‌هاي جدي مي‌بيند و مادر دچار پوكي استخوان و ريزش مو مي‌شود. براي شيردهي با كيفيتي لازم نيست زياد غذا بخوريد و به تناسب اندام خود آسيب بزنيد؛ بلكه بايد غذاهاي مقوي را بشناسيد و به مقدار لازم از آن‌ها مصرف نماييد. رعايت درست تغذيه در دوران شيردهي حتي مي‌تواند سبب كاهش وزن شود.  برخي غذاها در دوران شيردهي براي كودك ايجاد مشكل مي‌كنند. مادران بايد اين نوع غذاها را بشناسند تا بتوانند به سلامت گوارشي كودك خود كمك نمايند. با دريافت مشاوره كودك مي‌توانيد به پاسخ سوالات خود در اين زمينه برسيد. 

 

منبع : تغذيه مادران شيرده و رژيم غذايي مناسب مادر

تغذيه مادران شيرده با توجه به تركيبات شير مادر

شير مادر حاوي تمام مواد مغذي است كه كودك براي رشد شش ماه اول نياز دارد (البته به غير از ويتامين D). ميزان كالري در هر اونس از شير مادر حدود 19 تا 23 كالري است كه با ميزان كالري شير خشك متفاوت مي‌باشد. به طوري كه در اوايل دوران شيردهي ميزان آب موجود در آن بيشتر بوده و رفته رفته غليظ‌تر، چرب‌تر و مغذي‌تر مي‌شود. تغذيه مادر بر روي كيفيت شير او تاثير مستقيم دارد، بنابراين مادر بايد از غذاهاي مغذي مصرف كند تا املاح مورد نياز براي رشد به كودك برسد. براي آشنايي با علل كم بودن شير مادر كليك كنيد.

تغذيه مناسب براي مادران شيرده | بهترين غذاها براي مادران شيرده

تغذيه مناسب در دوران شيردهي از اهميت فوق العاده بالايي برخوردار است. چرا كه عدم تغذيه مناسب مي‌تواند به ضعف مادر و كمبود مواد مغذي براي رشد كودك منجر شود. تغذيه درست پس از زايمان نه تنها باعث شيردهي بهتر مي‌گردد، بلكه روحيه مادر را نيز بهبود مي‌بخشد تا از پس وظيفه مادري بهتر بربيايد. متخصصان اين حقيقت را تاييد كرده‌اند كه تغذيه مناسب در اين دوران حتي مي‌تواند احتمال افسردگي پس از زايمان را كاهش دهد. براي دريافت راهنماي شير دادن به نوزاد كليك كنيد.

نوشيدن آب

حدود 80درصد بدن ما از آب تشكيل شده و به همين دليل ريشه بيشتر مشكلات سلامتي به كم آبي بر مي‌گردد. نوشيدن 8 تا 12 ليوان آب در طول روز براي همه افراد ضروري است به خصوص براي مادران شيرده. مصرف مايعات به مقدار مناسب باعث افزايش شير مادر مي‌شود، خستگي را كاهش مي‌دهد و سلامتي مادر را تضمين مي كند. پس سعي كنيد در طول روز هميشه ليوان آب دم دست داشته باشيد.

تغذيه مادران شيرده | ماهي و غذاهاي دريايي

ماهي پخته شده با روغن زيتون يك غذاي فوق العاده براي مادران شيرده است. چرا كه سرشار ازDHA يا همان چربي امگا 3 مي‌باشد. چربي امگا 3 نوعي چربي غيراشباع است كه در بدن مادر توليد نمي‌شود، به همين دليل بايد توسط تغذيه سالم آن را تامين كنيد. غير از انواع ماهي مانند قزل آلا، ساردين، شير ماهي و … غذاهاي زير نيز سرشار از امگا 3 هستند:

 • جلبك
 • صدف
 • خاويار
 • ميگو
 • دانه چيا
 • شاهدانه
 • دانه كتان
 • گردو
 • لوبيا قرمز

منابع سرشار از آهن

آهن ماده‌اي ضروري براي تمام زنان است. چون زنان طي عادت ماهيانه و زايمان خون زيادي از دست مي‌دهند، بايد مكمل‎‌هاي حاوي آهن مصرف كنند تا كم خوني آن‌ها جبران كند. اگر كم خوني زياد نباشد با تغذيه درست مي‌توان آن را جبران كرد. غذاهاي سرشار از آهن عبارتند از:

 • گوشت قرمز
 • جگر
 • تخم مرغ
 • عدس
 • ماهي
 • آب گوجه
 • سيب زميني با پوست

مصرف غذاهاي سرشار از ويتامين ث مانند پرتقال و يا مكمل ويتامين ث نيز به جذب آهن كمك مي‌كند.

سبزيجات و ميوه ها

بدن همه انسان‌ها به ويتامين نياز دارد. نياز به ويتامين در بدن مادران كه قرار است غذاي دو نفر را تامين كنند بسيار بالاست. سبزيجات و ميوه‌ها بهترين منابع سرشار از ويتامين هستند. مصرف روزانه 5 تا 6 ليوان سبزيجات به صورت پخته يا سالادي و 5 تا 6 واحد ميوه براي مادران ايده آل است. از مصرف ميوه‌ها و سبزيجات نفاخ پرهيز كنيد. ميوه هاي مقوي براي زنان شيرده عبارتند از:

 • زغال اخته
 • پرتقال
 • زردآلو
 • انواع خانواده توت ها

سبزيجات مقوي براي زنان شيرده:

 • ريحان
 • هويج
 • برگ كرفس
 • مارچوبه

برنج و نان

متاسفانه يا خوشبختانه برنج و نان جزو تقريبا حذف نشدني غذاي ما ايراني‌ها هستند. حذف كردن اين مواد پس از زايمان براي كاهش وزن كار غلطي است. چرا كه سبب مشكلات ثانويه مانند ريزش مو مي‌شود، پس بهترين كار جايگزين كردن آنهاست.

برنج قهوه‌اي نسبت به برنج سفيد مفيدتر است و براي بانوان شيرده توصيه مي‌شود. فوايد برنج قهوه اي شامل كمك به بهبود خواب، شيرافزا، حفظ قند خون، نرمال سازي نوسانات خلقي مي‌شود.

نان‌هاي سبوس دار و ماكاروني‌هاي سبوس دار نيز انتخاب خوبي هستند. چرا كه سرشار از اسيدفوليك (لازم براي كودك) هستند.

آجيل و مغزها

آجيل‌ها منابع غني از بيوتين هستند. بيوتين يك ماده مفيد براي مادران و كودكان شيرخوار مي‌باشد. مادراني كه پس از زايمان قصد كاهش وزن اصولي دارند، نبايد از خودن آجيل‌ها غافل شوند. بيوتين موجود در آجيل خاصيتي دارد كه به سوختن كربوهيدرات و چربي كمك مي‌كند به همين دليل باعث كاهش وزن مي‌گردد.

علاوه بر اين بيوتين روي سيستم عصبي نوزاد اثر گذاشته و آن را بهبود مي‌بخشد. پس به خاطر كاهش وزن خودتان و سيستم عصبي فرزندتان آجيل بخوريد ولي در مصرف آن زياده روي نكنيد.

پروتئين و لبنيات

پروتئين ماده‌اي مهم براي ساخت بافت‌هاي بدن است. نوزاد و مادر هر دو براي سلامت خود به پروتئين احتياج دارند. مادراني كه به نوزاد خود شير مي‌دهند به مقدار 15 گرم بيشتر از ديگران بايد پروتئين مصرف كنند. منابع غني پروتئين:

 • تخم مرغ
 •  مرغ بدون پوست
 • بوقلمون
 • شير و پنير
 • گوشت بدون چربي گوسفند
 • ميگو ، ماهي تن و قزل آلا
 • جو دو سر، عدس ولوبيا قرمز

لبنيات نيز براي مادران شيرده مفيدند البته بيشتر بچه‌ها به آن حساسيت نشان مي‌دهند. اگر نوزاد شما هم جزء اين دسته است بهتر است با مشورت پزشك كلسيم مورد نياز را مصرف كنيد.

 

تغذيه مادران شيرده | غذاهايي كه مادر شيرده نبايد مصرف كند

كافئين: كافئين در شكلات، قهوه و چاي وجود دارد. مصرف اين ماده در دوران شيردهي سبب تغيير مزه شير مي‌شود.

غذاهاي نفاخ: از غذاهاي نفاخ، حبوباتي كه نفخ آن گرفته نشده، ميوه‌هاي نفاخ و سبزيجات نفاخ دوري كنيد چرا كه مصرف آن‌ها مساوي مي‌شود با دل پيچه و دل درد شديد فرزند دلبندتان.

ادويه: هرچقدر غذا پر ادويه‌تر باشد ضرر آن براي كودك بيشتر است. به همين دليل توصيه مي‌شود مادران از ليمو براي چاشني غذاهاي خود استفاده كنند نه از فلفل و ديگر ادويه جات.

دم نوش: برخي دم نوش‌ها مانند گل گاو زبان و چاي نعناع اثرات جانبي زيادي دارند و حال كودك را بد مي‌كنند.

ترشي: پزشكان توصيه مي‌كنند مادران شيرده از خوردن ترشي اجتناب نمايند تا مزه شير آن‌ها عوض نشود.

جعفري: جعفري يك سبزي مفيد است اما در دوران شيردهي سبب كم شدن شير مادر مي‌شود.

غذاهايي كه كودك شما به آن حساسيت دارد: ممكن است كودك‌تان به غذاي خاصي حساسيت بدهد مثلا به ماهي و لبنيات كه فوايد زيادي براي او دارند حساس باشد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

مادري كه به فرزند خود شير مي‌دهد در طول روز به چه ميزان كالري احتياج دارد؟

500 كالري بيشتر از حد معمول، يعني اگر خانمي با توجه به قد و وزن و بي ام آي روزانه به 2000 كالري احتياج داشته باشد، در حالت شيردهي به 2500 كالري احتياج دارد.

كدام مواد غذايي شير را زياد مي‌كنند؟

جو و جو پرك از افزاينده‌هاي شير هستند كه براي مادران مفيدند.

اگر فرزندم به شير مادر حساسيت داد چه كار كنم؟

براي تشخيص حساسيت غذايي نوزاد خود، غذاهايي كه در طول روز مصرف مي‌كنيد را در يك دفترچه يا اپليكيشن ثبت نماييد تا ماده حساسيت دهنده را پيدا كنيد. سپس اين ماده را به طور كامل از رژيم غذايي خود حذف كنيد و به عنوان جايگزين مكمل مصرف نماييد.

 

 

 

 

 

منبع : تغذيه مادران شيرده و رژيم غذايي مناسب مادر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۲:۰۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  لینک های تبادلی
  فاقد لینک
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : ---
  دیروز : ---
  افراد آنلاین : ---
  همه : ---
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر