مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در گيلان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در گيلان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در گيلان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در گيلان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در گيلان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در گيلان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در گيلان،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۴۰:۵۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

اختلالات اضطرابي يكي از شايع‌ترين اختلالات رواني است كه بسياري از افراد را درگير كرده و به دلايل بسيار متعددي بروز پيدا مي‌كند و شامل دو ويژگي ترس و اضطراب است. در واقع اضطراب پاسخ طبيعي بدن به شرايط استرس زا است كه تمام افراد ميزاني از آن را در زندگي تجربه مي‌كنند. اختلالات اضطرابي با علائم روانشناختي و فيزيكي بروز مي‌بايد و علل آن ژنتيكي، محيطي و زيستي است و با روش‌هاي شناختي-رفتاري و دارو درماني قابل درمان است. افراد با آگاهي از نشانه‌ها و دلايل ابتلا به اختلالات اضطرابي مي‌توانند آن را كنترل كرده و هرچه سريع‌تر به درمان اختلال بپردازند. 

 

 

منبع : اختلالات اضطرابي

 

 

اختلال اضطرابي چيست و چه تفاوتي با اضطراب معمولي دارد؟

اين كه افراد از انجام كارهايي همچون رفتن به يك مكان جديد يا شروع كار احساس اضطراب كنند بسيار طبيعي است. اين نوع اضطراب ناخوشايند است اما معمولا به افراد انگيزه مي‌دهد كه سخت‌تر و بهتر كار كنند. اضطراب معمول، يك حس گذرا است كه مي‌رود و مي‌آيد اما در زندگي روزمره دخالتي نمي‌كند اما اختلال اضطراب يك نگراني مداوم است كه معمولا شديد بوده و گاه ناتوان كننده مي‌شود و باعث مي‌شود كه فرد از انجام كارهاي لذت بخش خود خودداري كند. مثلا ممكن است مانع از ورود به آسانسور، رد شدن از خيابان و حتي ترك خانه شود. در صورت عدم درمان اضطراب وخيم‌تر نيز خواهد شد.

 

بيشتر بخوانيد : علائم اضطراب | نشانه هاي اضطراب شديد چيست؟

 

انواع اختلالات اضطرابي

اختلال وحشت زدگي

احساس ناگهاني ترس و وحشت شديد است كه در چند دقيقه به اوج مي‌رسد و به آن اختلال پانيك نيز گفته مي‌شود. ممكن است فرد احساس تنگي نفس، تپش قلب، درد قفسه سينه و لرز داشته باشد. برخي مواقع اين علائم به قدري شديد هستند كه فرد فكر مي‌كند در حال مردن است. اين حمله هراس باعث نگراني در مورد وقوع مجدد آن شده و در نتيجه فرد از مكاني كه اين اتفاق افتاده است خودداري مي‌كند.

تماس با مشاور

براي آگاهي بيشتر در زمينه حملات پانيك كليك كنيد.

اختلال اضطراب فراگير

اين اختلال به معني اضطراب مداوم و بيش از حد و نگراني بي دليل در مورد فعاليت‌هاي عادي و معمولي است. حتي در بسياري از مواقع فرد علت اضطراب خود را نيز به خوبي نمي‌داند. اين نگراني با شرايط واقعي متناسب نيست اما فرد نمي‌تواند آن را كنترل كند. اضطراب مداوم بر جسم فرد نيز تاثير مي‌گذارد و با علائمي همچون خستگي و عدم تمركز همراه است.

اختلال اضطراب جدايي از انواع اختلالات اضطرابي

در اين اختلال كودك از ترس جدايي والدين يا مراقبان دچار اضطراب شديد مي‌‌شود به طوري كه دچار كابوس‌هاي شبانه شده و يا در صورت جدايي واكنش بسيار شديد نشان مي‌دهد.

لالي انتخابي

در اين اختلال كودك در يك موقعيت خاص مانند مدرسه توانايي صحبت كردن ندارد. معمولا كودك در شرايط ديگري مانند خانه و با اعضاي خانواده به خوبي صحبت مي‌كند اما اين اضطراب بر عملكرد اجتماعي او تاثير منفي مي‌گذارد.

اختلال اضطراب اجتماعي از انواع اختلالات اضطرابي

در اين اضطراب فرد با ترس و نگراني زياد از حضور در موقعيت هاي اجتماعي اجتناب مي‌كند. اين اضطراب ناشي از احساس خجالت و نگراني در مورد قضاوت يا ديد منفي ديگران است.

هراس خاص

فرد به دليل ترس از يك موضوع خاص مانند ارتفاع يا حشرات از روبه رويي با آن موقعيت اجتناب مي‌كند. فوبي در برخي افراد باعث حمله هراس مي‌شود. براي مثال آگورافوبيا يا بازار هراسي در واقع ترس از تنها بودن در مكان‌هاي عمومي و جاهايي است كه در صورت حمله وحشت زدگي خروج سريع از آن جا دشوار است. اين افراد از بودن در مكان‌هاي بسته و باز مي‌ترسند و معمولا از خانه تنها بيرون نمي‌روند. براي تشخيص اين اختلال علائم بايد 6 ماه طول بكشد.

انواع وسواس

وسواس نيز در واقع ريشه در اضطراب و استرس دارد. بروز اضطراب در اين افراد كمي متفاوت بوده و با افكار و اعمال مرتب با يك موضوع سعي در سركوب اضطراب خود دارند. در موارد شديد تجويز دارو براي اين افراد ضرورت دارد و حتما بايد در جلسات روان درماني قرار بگيرند تا بتوانند روند عادي زندگي خود را حفظ كنند. در صورت عدم درمان بيماري پيشروي كرده و بخش هاي ديگر رفتاري آن‌ها را نيز در برخواهد گرفت. براي آشنايي بيشتر با بيماري وسواس فكري عملي كليك كنيد.

 

اختلالات اضطرابي | علائم اضطراب چيست؟

علائم اضطراب در هر فردي متفاوت است اما از عمده ترين علائم اضطراب مي‌توان به دو دسته زير اشاره كرد.

علائم فيزيولوژيك

_ افزايش ضربان قلب

_ تنفس سريع و پي در پي

_ خستگي و درد بدن

_ تعريق و لرزش

_ اسهال و حالت تهوع

_ خشكي دهان و مشكل در غذا خوردن

_ تكرر ادرار

_ بي حسي يا سوزن سوزن شدن دست‌ها

علائم روانشناختي

_ عدم تمركز

_ بي قراري و تحريك پذيري

_ مشكلات خواب

_ مشكلات جنسي همچون بي ميلي جنسي

 

دلايل اختلالات اضطرابي

عوامل زيستي

اختلالات اضطرابي ممكن است كه در اثر غيرعادي بودن هورمون‌ها و انتقال دهنده‌هاي عصبي بروز پيدا كند. مشكل در فعاليت برخي از قسمت‌هاي مغز نيز در ابتلا به اختلال اضطرابي تاثيرگذار است. برخي بيماري‌ها همچون ديابت، قند خون پايين، كم كاري و پركاري تيروئيد و بارداري نيز از ديگر عوامل زيستي اضطراب است.

عوامل ژنتيكي

تحقيقات نشان داده است كه اضطراب زمينه ارثي و ژنتيكي دارد و از والدين به فرزندان منتقل مي‌شود. البته اين احتمال نيز وجود دارد كه فرزندان در اثر مشاهده رفتار والدين و الگوپذيري از آن‌ها، رفتارشان را تقليد كرده و به تدريج به اختلال اضطرابي مبتلا شوند.

عوامل محيطي

برخي از عوامل محيطي و اجتماعي در بروز اضطراب نقش دارند. مثلا فردي كه شوكي همچون مرگ عزيزان، تصادف يا وقايع طبيعي را تجربه مي‌كند دچار اضطراب مي‌شود.

 

درمان اختلالات اضطرابي

براي درمان اضطراب روش‌هاي درماني متعددي وجود دارد كه با توجه به شرايط بيمار و انتخاب پزشك مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين روش ها شامل موارد زير هستند.

درمان شناختي رفتاري (CBT)

اين درمان يك از انواع روان درماني است كه در درمان اضطراب بسيار كاربردي مي‌باشد. در اين روش نگرش فرد تغيير مي‌كند و او ياد مي‌گيرد كه در برابر اشيا و موقعيت‌هاي ايجاد كننده اضطراب به گونه متفاوتي برخورد كند. در اين روش مهارت‌هاي اجتماعي نيز آموزش داده مي‌شود كه در درمان اختلال اضطراب اجتماعي بسيار حياتي است.

رفتاردرماني اختلالات اضطرابي

در اين روش درماني تمركز بر روي رفتارهاي اشتباه و مضري است كه در واكنش به اضطراب داده مي‌شود. در رفتار درماني هدف اين است كه رفتارهاي اشتباه، اصلاح شوند.

دارودرماني

در صورتي كه علائم اضطراب بسيار شديد باشد، پزشك از دارو درماني نيز در كنار روان درماني استفاده مي‌كند. دارو اضطراب را درمان نمي‌كند اما علائم آن را تا حد بسيار زيادي كاهش مي‌دهد. رايج ترين داروهاي مورد استفاده در درمان اضطراب داروهاي زير هستند.

_ داروهاي ضد اضطراب مانند بنزوديازپين‌ها و بوسپيرون

_ داروهاي ضد افسردگي مانند SSRI، SNRI وMAOIs

براي اطلاعات بيشتر در زمينه درمان اضطراب كليك كنيد.

 

راهكارهاي طبيعي براي كاهش اضطراب

تغيير سبك زندگي يك راهكار بسيار موثر در كاهش استرس و اضطراب است. برخي از اين راهكارها شامل موارد زير هستند.

_ خواب كافي

_ ورزش منظم و مديتيشن

_ رژيم غذايي سالم

_ اجتناب از الكل، سيگار و كافئين

همچنين شما مي‌توانيد با استفاده از كمك روانشناس مي‌توانيد از ريشه مشكل خود آگاه شويد و با روش‌هاي درماني موثر، به درمان اختلال اضطراب بپردازيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : اختلالات اضطرابي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اختلالات اضطرابي،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۸:۳۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

خيانت شوهر در دوران بارداري ازجمله مسائلي است كه حتي فكر كردن به آن مي‌تواند براي خانم‌ها نگران‌كننده باشد. اگرچه تولد فرزند يكي از تجربيات شيرين زندگي براي هر زوجي است اما بااين‌حال دوران بارداري به همان ميزان كه مي‌تواند شيرين باشد، ممكن است مشكلات و بحران‌هايي را نيز به همراه بياورد. تغييرات ظاهري زنان، بي‌توجهي آن‌ها به رابطه جنسي و توجهي كه تا حد زياد از همسر خود دريغ و صرف كودك مي‌كنند، ازجمله مسائلي است كه مي‌تواند احتمال خيانت مرد به زن در دوران بارداري را افزايش دهد. نوع ارتباط شما با همسرتان در اين موضوع بسيار تأثيرگذار خواهد بود. درنتيجه شايد بهتر باشد در كنار تمام برنامه‌ريزي‌هايي كه براي تولد فرزند خود انجام مي‌دهيد، زماني را نيز به مشاوره خانواده و حتي مشاوره جنسي اختصاص دهيد.

 

منبع : خيانت شوهر در دوران بارداري

 

 

دوران بارداري و محدوديت‌هاي برقراري رابطه جنسي

از گذشته تا امروز فرض بر اين بوده كه برقراري رابطه جنسي در دوران بارداري مي‌تواند باعث بروز آسيب‌هاي جدي براي سلامت كودك باشد. اگرچه علم نوين نيز اين باور را تأييد مي‌كند اما بااين‌حال نتايج پژوهش‌ها بيانگر اين است كه شما نيازي به قطع كامل رابطه جنسي در تمامي ماه‌هاي بارداري نداريد بلكه مي‌توانيد با كمك گرفتن از متخصصين روانشناسي جنسي، پوزيشن‌هاي مناسب‌تري را براي برقراري رابطه در دوران بارداري آموزش ببينيد و يا با كمك گرفتن از ساير رفتارهاي جنسي، تا حدودي رضايت خود و همسرتان را در اين زمينه فراهم كنيد. به عبارتي مي‌توان گفت اگرچه شما و همسرتان بايد در دوران بارداري محدوديت‌هايي را در ارتباط جنسي خود مدنظر قرار دهيد، اما بهتر است ارتباط خود را به‌طور كامل قطع نكنيد. 

 

دلايل خيانت شوهر در دوران بارداري

محدوديت‌هايي كه براي برقراري رابطه جنسي در دوران بارداري وجود دارد، گاهي اوقات باعث مي‌شود كه خانواده‌ها با موضوعي به نام خيانت مواجه شوند. خيانت مرد به زن در دوران بارداري مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد كه در ادامه آن‌ها را با يكديگر بررسي خواهيم كرد.

تماس با مشاور

البته بهتر است به اين موضوع توجه داشته باشيد كه بارداري و مشكلاتي كه در اين دوران ايجاد مي‌شود صرفاً بهانه يا دست‌آويزي براي نمايان شدن مشكلات خواهد بود. به‌طورقطع مردان و زناني كه رابطه مطلوبي با يكديگر دارند با اين مشكل مواجه نخواهند شد و خيانت مرد به زن در دوران بارداري بيانگر اين است كه از قبل مشكلاتي در رابطه ميان زوجين وجود داشته است. به‌علاوه روانشناسان معتقدند كه خيانت تا حد زيادي تحت تأثير شخصيت فرد قرار دارد و افرادي كه مرتكب چنين رفتارهايي مي‌شوند، معمولاً ديدگاه‌ها و افكار اشتباهي دارند كه اجازه چنين رفتاري را به آن‌ها مي‌دهد. براي كسب اطلاعات در زمينه خيانت به همسر كليك كنيد. 

1. بي‌توجهي به نيازهاي جنسي مردان

برخي از خانم‌ها به دليل ترسي كه از برقراري رابطه جنسي و آسيب ديدن فرزندشان دارند و يا به دليل سردمزاجي كه در اثر تغييرات هورموني دوران بارداري ايجاد مي‌شود، از برقراري رابطه جنسي با همسرشان به‌طوركلي اجتناب مي‌كنند. اين موضوع مي‌تواند يكي از اصلي‌ترين دلايل براي خيانت مردان در دوران بارداري باشد. هنگامي‌كه شما نسبت به نيازهاي جنسي همسر خود بي‌توجه باشيد، بايد اين احتمال را در نظر بگيريد كه ممكن است او براي ارضا اين نيازها به سراغ فرد ديگري برود. اگر احساس مي‌كنيد به هر دليلي آمادگي برقراري رابطه با همسر خود را نداريد و يا از بابت آسيب ديدن فرزندتان نگرانيد، بهتر است با كمك گرفتن از يك روانشناس متخصص درزمينهٔ مسائل جنسي، اطلاعات خود را در مورد نزديكي با همسرتان در طول دوران بارداري افزايش دهيد.

ترس از آسيب ديدن فرزند به‌ويژه در خانم‌هايي كه تجربه سقط ‌جنين را داشته‌اند، مي‌تواند شدت بيشتري پيدا كند يا حتي گاهي تبديل به وسواسي بي‌دليل در فرد شود. با توجه به اينكه اضطراب مادر در طول دوران بارداري به‌طورقطع بر جنين تأثير خواهد گذاشت، بهتر است در اين زمينه از يك مشاور كمك بگيريد.

2. خيانت شوهر در دوران بارداري | تغييرات ظاهري

تغييرات هورموني و افزايش وزن در دوران بارداري معمولاً باعث مي‌شود كه ظاهر خانم‌ها نسبت به گذشته تغييراتي داشته باشد و اين مسئله مي‌تواند تا حدودي باعث دلسردي آقايان از برقراري رابطه جنسي شود.

3. احساس بي‌توجهي

خبر بارداري براي برخي از خانم‌ها باعث خواهد شد كه آن‌ها تمامي حواس خود را معطوف به فرزندشان كنند و اين موضوع مي‌تواند براي همسر شما ناراحت‌كننده باشد. برخي مطالعات نشان مي‌دهد يكي از دلايلي كه باعث خيانت مرد به زن در دوران بارداري مي‌شود اين است كه آن‌ها احساس مي‌كنند ديگر به‌اندازه كافي موردتوجه و محبت همسر خود نيستند و اين موضوع مي‌تواند باعث ناراحتي آن‌ها شده يا حتي وي را به پيدا كردن شريك عاطفي ديگري كه صرفاً به او توجه كند، سوق دهد.

 

بيشتر بخوانيد : نشانه هاي خيانت مردان | حالات و رفتار مرد بعد از خيانت

 

راهكارهاي جلوگيري از خيانت شوهر در دوران بارداري

اگرچه خيانت تا حد زيادي به شخصيت فرد و رشد اخلاقي او بستگي دارد اما بااين‌حال شما مي‌توانيد با حذف برخي از عوامل خطر و مديريت شرايط موجود، از بروز اين موضوع در خانواده خود جلوگيري كنيد. ازجمله راهكارهايي كه براي جلوگيري از خيانت مرد به زن در دوران بارداري مطرح مي‌شود، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1. به همسرتان اهميت بدهيد

همان‌طور كه گفته شد يكي از اصلي‌ترين دلايل خيانت مرد به زن در دوران بارداري اين است كه مردان احساس مي‌كنند چه به لحاظ عاطفي و چه به لحاظ جنسي چندان‌كه بايد موردتوجه قرار نمي‌گيرند. براي دور كردن چنين احساسي از همسر خود در اين دوران حتي بيش از گذشته به وي توجه داشته باشيد. سعي كنيد با استفاده از لباس‌ها و آرايش مناسب تا حد ممكن ظاهر خود را براي وي مطلوب نگه‌داريد؛ در اين دوران بيش از گذشته به او بگوييد كه دوستش داريد و بزرگ‌تر شدن خانواده‌تان تا چه ميزان براي شما خوشايند است.

2. هدف مشترك خلق كنيد

اين باور را در ذهن همسرتان ايجاد كنيد كه شما و او هدفي يكسان داريد و براي موضوع مشتركي تلاش مي‌كنيد. اين مسئله تا حد زيادي باعث مي‌شود كه او نيز درگير موضوع مورد نظر شما شده و در مقابل آن احساس مسئوليت داشته باشد. براي مثال سعي كنيد تصويري از آينده خانواده به او ارائه دهيد و يا همواره در جملاتتان از عبارت‌هايي مثل فرزند ما يا خانواده ما استفاده كنيد.

3. از يك مشاور كمك بگيريد

پيش از آنكه براي بارداري اقدام كنيد، با يك مشاور خانواده مشورت كرده و از اين موضوع كه شرايط زندگي و فضاي خانواده شما براي اين تغيير بزرگ آماده است مطمئن شويد. درصورتي‌كه مشاورين مشكلاتي را در ارتباط ميان شما و همسرتان گوشزد مي‌كنند، بهتر است ابتدا آن‌ها را برطرف كرده و سپس براي بارداري اقدام نماييد. علاوه بر اين كمك گرفتن از مشاورين در طول بارداري مي‌تواند باعث شناخت نيازهاي همسر براي زوجين باشد و به هردوي آن‌ها نكات مهمي را راجع به چگونگي تعامل با يكديگر آموزش خواهد داد.

 

بيشتر بخوانيد : برخورد با خيانت مردان | عكس العمل در برابر خيانت مردان

 

راهكارهايي براي كنار آمدن با خيانت شوهر در دوران بارداري

اگر با خيانت همسرتان در اين دوران مواجه شديد، بايد بتوانيد شرايط را مديريت كنيد. با استفاده از راهكارهاي زير مي‌توانيد اين شرايط را مديريت نماييد:

1. بر خود مسلط باشيد

اگرچه خيانت شريك عاطفي هميشه موضوع ناراحت‌كننده‌ايست اما بااين‌حال خيانت مرد به زن در دوران بارداري مي‌تواند به‌مراتب مشكلات بيشتري را براي فرد ايجاد نمايد. اين واقعيت كه همسرتان در يكي از نقاط عطف زندگي خانواده و آن‌هم در شرايطي كه شما به او نياز داريد دست به چنين رفتاري زده، مي تواند بسيار ناراحت‌كننده باشد. در چنين شرايطي شما نياز داريد كه در درجه اول آرامش خود را مجدداً به دست آوريد. براي رسيدن به آرامش بهتر است براي مدتي احساسات خود را به‌خوبي بپذيريد. هرگز سعي نكنيد در مقابل آنچه احساس مي‌كنيد مقاومت به خرج دهيد زيرا اين موضوع مي‌تواند باعث بروز مشكلات جسمي و روحي جدي‌تري در شما بشود. پيش از آرام شدن احساسات و مسلط شدن بر خودتان هيچ اقدامي نكنيد.

2. با همسرتان صحبت كنيد

هنگامي‌كه شرايط روحي و هيجاني بهتري پيدا كرديد، با همسرتان نيز در ارتباط با اتفاق پيش‌آمده صحبت كنيد و نظرات او را هم بشنويد. از او بخواهيد دلايل خود را بيان كند و به اين موضوع نيز توجه داشته باشيد كه آيا وي از رفتار خود پشيمان است و يا تصميمي براي جبران گذشته ندارد. اين موضوع مي‌تواند در تصميم‌گيري شما تأثير بسياري داشته باشد.

3. خيانت شوهر در دوران بارداري | تصميم بگيريد

قدم بعدي پس از مسلط شدن بر خود و شنيدن صحبت‌هاي همسرتان اين است كه براي آينده ارتباط خود برنامه‌ريزي كنيد. آنچه مسلم است شما بايد در اين برنامه‌ريزي به سرنوشت و زندگي فرزند خود نيز توجه داشته باشيد. به همان ميزان كه رشد كردن در خانواده‌اي كه والدين ارتباط عاطفي مناسبي با يكديگر ندارند براي فرزند شما آسيب‌رسان خواهد بود، فرزند طلاق بودن نيز تبعاتي را به همراه خواهد داشت. سعي كنيد به‌خوبي منافع و مضرات هر تصميمي را بررسي كنيد و با سنجيدن سود و زيان هر موقعيت تصميم‌گيري نماييد. مي‌توانيد براي تصميم‌گيري در اين زمينه نيز از يك مشاور خانواده كمك بگيريد.

4. مشاوره خانواده را جدي بگيريد

صرف‌نظر از تصميمي كه براي ادامه زندگي با همسرتان گرفته‌ايد، بهتر است راجع به نحوه مديريت شرايط پيش‌آمده از يك روانشناس كمك بگيريد. درصورتي‌كه مي‌خواهيد به هر دليلي زندگي خود را با همسرتان ادامه بدهيد، نياز خواهيد داشت تا روش‌هايي را براي جلوگيري از بروز مجدد اين موضوع آموزش ببينيد. علاوه بر اين بسياري از زوجيني كه فكر مي‌كنند مي‌توانند بدون كمك گرفتن از مشاورين موضوع خيانت را بين خود حل كرده و همسرشان را ببخشند، دير يا زود متوجه مي‌شوند كه خاطره اين موضوع و بي‌اعتمادي نسبت به همسرشان بر تمامي زندگي آن‌ها سايه انداخته است.

چنانچه براي جدا شدن از همسرتان تصميم قطعي گرفته‌ايد نيز بهتر است در ارتباط با تربيت كودك و همين‌طور خلأهايي كه او در آشنايي با مفهوم خانواده و والدين با آن‌ها مواجه خواهد شد، از يك متخصص كودك كمك بگيريد. علاوه بر فرزندتان شما نيز نياز داريد تا از طريق دريافت مشاوره، راه‌هايي را براي فراموش كردن اتفاقات پيش‌آمده و ادامه زندگي دريافت نماييد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره خيانت كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه خيانت مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

 

سؤالات متداول

چه دلايلي براي خيانت شوهر در دوران بارداري وجود دارد؟

محدوديت‌هاي برقراري رابطه جنسي، تغييرات ظاهري خانم‌ها و همين‌طور احساس عدم دريافت توجه از جانب همسر در آقايان باعث بروز چنين پديده‌اي مي‌شود.

چطور مي‌توان از خيانت شوهر در دوران بارداري جلوگيري كرد؟

سعي كنيد تا حد ممكن به نيازهاي جنسي و عاطفي همسرتان توجه داشته باشيد. تا حد امكان در حضور او به‌ظاهر خود توجه داشته باشيد و تلاش كنيد تا تصويري مثبت از آينده خانواده براي او ترسيم نماييد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : خيانت شوهر در دوران بارداري

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۶:۱۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در مازندران كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در مازندران پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در مازندران

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در مازندران | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در مازندران

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در مازندران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۳:۵۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دراماتولومانيا كه با نام وسواس پوست كني شناخته مي‌شود يكي از انواع وسواس‌هاي فكري عملي است كه در آن فرد مبتلا ميل شديدي به كندن پوست بدن خود در نواحي مختلف بدن مانند لب‌ها و دور ناخن دارد. فرد مبتلا به اين نوع از وسواس نمي‌تواند در برابر افكار وسواسي و تمايل خود براي كندن پوست مقاومت كند و اين امر مشكلات جدي را براي او به همراه دارد. اغلب افرادي كه وسواس پوست كني دارند، نسبت به بيماري خود آگاهي كافي نداشته و يا از مطرح كردن آن با ديگران شرم دارند. وسواس پوست كني مانند ديگر انواع وسواس نياز به درمان‌هاي تخصصي دارد؛ آگاهي از علائم و پيامدهاي اين اختلال رواني بيش از پيش شما را متوجه لزوم مراجعه براي درمان مي‌كند.

 

منبع : وسواس پوست كني

 

 

وسواس پوست كني چيست؟

وسواس كندن پوست در درسته‌ي اختلالات اضطرابي جاي مي‌گيرد و جديدا آن را در راهنماي تشخيصي و آماري بيماري‌هاي رواني به صورت يك اختلال مجزا در نظر گرفته‌اند. در اين نوع اختلال اضطرابي فرد به واسطه‌ي افكار مجبور كننده خود، ميل افراطي به كندن پوست و يا جاي جوش و زخم دارد. افراد مبتلا به وسواس پوست كني براي كندن نقاط مختلف پوست بدن خود از ناخن، موچين و يا اعمالي چون گاز گرفتن استفاده مي‌كنند و ممكن است ساعت‌ها به اين كار مشغول باشند. كندن پوست اغلب تا جايي پيش مي‌رود كه آسيب‌هاي جدي به فرد وارد مي‌كند و حتي منجر به خونريزي مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه انواع بيماري وسواس كليك كنيد. 

 

علائم وسواس پوست كني

انواع وسواس نشانه‌هاي مشتركي دارند كه بروز افكار وسواسي و ناتواني فرد در كنترل و سركوب آن‌ها يكي از اين علائم مشترك است. در ادامه علائم اختلال پوست كني را به طور خاص شرح داده‌ايم.

تماس با مشاور

بروز دوره‌هاي متناوب كندن پوست كه منجر به آسيب به بافت پوست مي‌شوند، از راه‌هاي تشخيص اين اختلال است. يكي ديگر از علائم اين است كه فرد تلاش زيادي براي ترك پوست كني مي‌كند و اقداماتي در اين زمينه انجام مي‌دهد ولي موفق نمي‌شود. اين نوع وسواس با بروز مشكلاتي در زمينه‌‌هاي فردي و اجتماعي براي فرد همراه است.

زماني اختلال پوست كني براي فرد تشخيص داده مي‌شود كه علت پزشكي مانند بيماري‌هاي پوستي و يا بيماري‌هاي رواني مانند اسكيزوفرني در فرد وجود نداشته‌باشد. افراد مبتلا به اين اختلال تنش زيادي براي كندن پوست خود احساس مي‌كنند و وسوسه‌ي انجام اين عمل به سراغشان مي‌آيد و بلافاصله پس از كندن پوست ناحيه مورد نظر احساس لذت، آرامش و رهايي از تنش مي‌كنند.

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي

 

دلايل ابتلا به اختلال وسواس پوست كني

ابتلا به وسواس پوست كني دلايل متعددي دارد كه برخي از آن‌ها به شرح زير هستند:

1. اختلالات همايند

يكي از دلايل ابتلا به اين اختلال، اختلالات همايندي است كه فرد با آن‌ها دست و پنجه نرم مي‌كند. اختلالاتي همچون وسواس فكري عملي، اضطراب و افسردگي مي‌توانند علت زيربنايي و زمينه‌ساز بروز وسواس پوست كني باشند.

2. خشم و تنفر

در نظريه روانكاوي، علت بروز پديده پوست كني خشم و تنفر فرد نسبت به وقايع و اطرافيان ذكر شده‌است؛ به اين معنا كه فرد خشم خود را با كندن پوست بدنش نشان مي‌دهد و پس از آن احساس آسودگي مي‌كند.

3. عدم كنترل استرس

ناتواني در مديريت استرس و تنش‌ها عامل ديگري در بروز وسواس پوست كني است؛ اغلب افرادي كه به اين اختلال مبتلا هستند نمي‌توانند استرس و هيجانات خود را به شيوه‌اي سالم كنترل كنند به همين خاطر به رفتارهاي پوست كني روي مي‌آورند.

4. افزايش دوپامين

يكي ديگر از علل ابتلا به اين نوع وسواس افزايش دوپامين در بدن است كه به دنبال مصرف افراطي موادي همچون شيشه و كوكائين پديد مي‌آيد. مصرف اين گونه مواد باعث مي‌شود فرد احساس كند چيزي زير پوستش راه مي‌رود و با كندن پوست تلاش مي‌كند تا اين حس را از بين ببرد.

 

روند پيشرفت اختلال كندن پوست

وسواس كندن پوست ممكن است در هر سني رخ دهد و حتي در كودكان نيز مشاهده مي‌شود. اين عارضه در شرايطي پيشرفت مي‌كند و شديدتر مي‌شود؛ زماني كه فرد دچار يك عارضه‌ي پوستي مانند جوش، جراحت يا عفونت پوستي شده و شروع به كندن آن قسمت مي‌كند. با اين كار جراحت بيشتر شده و فرد از بهبود زخم جلوگيري مي‌كند، هر چه بيشتر اين كار را ادامه دهد جراحت و خارش پوست تشديد يافته و فرد بيشتر زخمش را مي‌كند و اين چرخه ادامه مي‌يابد.

كندن پوست هنگام مواجه با استرس و فشار نيز تشديد مي‌يابد؛ ممكن است فرد يك بار هنگام مواجه با رويداد استرس‌زا گوشه‌ي ناخن يا پوست لبش را بكند، با اين كار احساس آرامش كند و از آن به بعد براي تجربه‌ي آن حس خوشايند اين عمل تبديل به يك عادت و پس از آن يك اختلال مي‌شود.

 

درمان وسواس پوست كني

پيش از پرداختن به درمان لازم است علت اصلي ابتلا تشخيص داده شود. در صورتي كه اختلالات همايند مانند افسردگي، اضطراب و اسكيزوفرني علت بروز آن باشند، نياز به مداخلات تخصصي و كمك مشاوره روانشناسي وجود دارد تا ابتدا اين اختلالات رفع شوند و سپس وسواس نيز از بين برود. يكي از روش‌هاي مؤثري كه جهت درمان وسواس پوست كني از جانب متخصصان ارائه مي‌شود، روش وارونه‌سازي عادت است كه در آن تلاش مي‌شود عات كندن پوست را با عادت ديگري جايگزين كرد. براي آشنايي كامل با روش هاي درمان وسواس كليك كنيد.

1. كاهش استرس براي درمان وسواس پوست كني

يادگيري روش‌ها و راهكارهاي كنترل استرس از اصول اوليه درمان اين نوع وسواس به شمار مي‌رود. از آن‌جايي كه علائم وسواس كندن پوست به دنبال بروز رويدادهاي استرس‌زا هويدا مي‌شوند، بسيار اهميت دارد كه فرد را با استفاده از روش‌هاي مديريت استرس از بروز رفتارهاي پوست كني مصون داشت. اما گاه كنترل و كاهش استرس با وجود مشغله‌ها و مشكلات زياد كاري سخت به نظر مي‌رسد؛ در اين شرايط بهره‌مندي از مشاوره كنترل استرس و كمك گرفتن از فردي آگاه و باتجربه مي‌تواند راهگشا باشد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه راه هاي درمان اضطراب شديد كليك كنيد. 

2. درمان وسواس شديد

براي درمان نوع شديد وسواس مي‌توان از دارو درماني تحت نظر روانپزشك بهره برد. اغلب داروهاي ضد افسردگي و ضد افسردگي سه حلقه‌اي جهت درمان وسواس پوست كني تجويز مي‌شود. مسئله‌اي كه وجود دارد اين است كه داروها اغلب عوارضي را به همراه دارند و به بهبودي كامل اختلال نمي‌انجامند. اين داروها تنها به كنترل و كاهش علائم كمك مي‌كنند. بنابراين پيشنهاد مي‌شود از درمان‌هاي شناختي رفتاري و روانكاوي نيز كمك بگيريد. اين روش‌هاي اثرات دائمي دارند و لازم است تحت نظر مشاور مختصص صورت بگيرند. براي دريافت مشاوره وسواس كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سؤالات متداول

درمان اختلال كندن پوست لب چگونه است؟

براي درمان اختلال كندن پوست ابتدا بايد علت آن شناسايي شود، سپس مي‌توان از روش وارونه‌سازي عادت استفاده كرد به اين معنا كه كندن پوست را با عمل ديگري جايگزين كنيد. همچنين درمان‌هاي شناختي رفتاري و مراجعه به مشاوره كنترل استرس به بهبود هر چه سريع‌تر اختلال كمك مي‌كند.

علت كندن پوست دور ناخن در كودكان چيست؟

اين كار در كودكان بيشتر به دنبال بروز استرس و اضطراب به وجود مي‌آيد. بنابراين بهتر است نشانه‌هاي ديگر استرس و تنش‌هاي رواني را در كودك چك كنيد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : وسواس پوست كني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وسواس پوست كني،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۳۲:۰۶ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در فارس كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در فارس پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در فارس

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در فارس | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در فارس

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در فارس

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در فارس،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۹:۵۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

وسواس وارسي كردن از رايج‌ترين انواع وسواس است كه افراد را همواره درگير چك كردن و وارسي كردن چيزها مي‌كند. براي مثال فرد مبتلا به اين اختلال هيچ گاه نمي‌تواند از بسته بودن در منزل خود اطمينان پيدا كند و بارها آن را چك مي‌كند. افرادي كه وسواس وارسي كردن دارند، بارها و بارها موضوعي را وارسي مي‌كنند اما همچنان استرس و اضطراب دارند. ممكن است از ديگران نيز براي اطمينان سؤال بپرسند و كمك بگيرند اما موفق به كاهش تنش و متوقف كردن افكار وسواسي خود نمي‌شوند. درمان انواع وسواس به پيگيري مداوم و دريافت كمك‌هاي تخصصي از مشاوره كنترل استرس نياز دارد اما پيش از آن لازم است علائم و نشانه‌هاي آن به دقت شناسايي شوند. در ادامه بيشتر درباره اين نوع از وسواس صحبت خواهيم كرد پس همراه ما باشيد.

 

منبع :  وسواس وارسي كردن

وسواس وارسي كردن چيست؟

وسواس وارسي كردن يكي از انواع اختلالات وسواسي مي‌باشد كه افراد مبتلا مدام افكار تكرار شونده را در مورد موضوع استرس‌آور در ذهن خود پرورش مي‌دهند و تمام تلاش‌ آن‌ها براي سركوب اين افكار بي‌نتيجه باقي مي‌ماند. در واقع هرچه بيشتر تلاش مي‌كنند افكار وسواسي را از خود دور كنند بيشتر در اين افكار غرق مي‌شوند. در نتيجه وسواس فكري به وسواس عملي تبديل مي‌شود، به اين صورت كه فرد مبتلا مدام در ذهن خود فكري را پرورش مي‌دهد و اين فكر او را وادار مي‌سازد تا موضوعي را بارها و بارها چك كند.

مدل‌هاي چك كردن در افراد مختلف به صورت چك كردن چندباره درب خودرو و منزل، شير آب و گاز، ركعت هاي نماز، وسايل همراه (پول، كليد و گوشي تلفن) و… بروز پيدا مي‌كند.

 

تماس با مشاور

علل ابتلا به وسواس وارسي كردن

به طور كلي وسواس عبارت است از افكار و اعمالي كه فرد نسبت به انجام آن‌ها احساس اجبار و اضطراب مي‌كند. ريشه‌ بروز وسواس در انسان‌ها از ديدگاه‌ها و رويكردهاي متفاوتي مورد بررسي قرار گرفته‌است. در ديدگاه روانكاوانه متخصصان عقيده دارند وسواس در كودكي فرد ريشه دارد و از تثبيت كودك در مرحله مقعدي نشأت مي‌گيرد.

از ديدگاه روانكاوي وسواس تبديل يك فكر اضطرب‌آور به عمل يا فكري است كه به فرد آرامش مي‌دهد و اضطراب او را كم مي‌كند اما اين فرآيند تبديل ناسالم بوده و اغلب نيز به نتيجه دائمي نمي‌انجامد. وسواس چك كردن بيشتر در افرادي ديده مي‌شود كه سابقه‌ ابتلا به اين اختلال و يا اختلالات اضطرابي ديگر در بستگان و نزديكان آن‌ها وجود داشته‌است. همچنين اغلب افراد مبتلا خانواده‌هايي داشته‌اند كه نگراني‌هاي بيش از حد و توام با بدبيني را تجربه كرده‌اند.

 

بيشتر بخوانيد : بيماري وسواس | علت و ريشه انواع وسواس فكري عملي چيست ؟

 

چرخه‌هاي وسواس چك كردن

وسواس به دليل ماهيت بيمار گوني كه دارد در صورتي كه مورد پيگيري و درمان قرار نگيرد، بسيار پايدار خواهد بود و فرد را در چرخه‌اي تكرار شونده به دام خواهد انداخت كه بيرون آمدن از آن دشوار است. چرخه‌ بيماري به صورتي است كه ابتدا يك فكر، شك يا احساس نگراني در مورد موضوعي خاص را در فرد مبتلا ايجاد مي‌كند و او را رها نمي‌سازد مگر آن كه به آن فكر عمل كند اما ماجرا به همين جا ختم نمي‌شود و فرد در يك چرخه گرفتار مي‌گردد.

تبديل شدن فكر وسواسي به عمل

همانطور كه گفتيم فكر وسواسي فرد را وادار به عمل مي‌كند. براي مثال ممكن است با خود فكر كنيد كه آيا درب منزل را بسته‌ايد يا نه. در مرحله بعدي اين فكر شما قدرتمندتر مي‌شود به اندازه‌اي كه اضطراب به سراغتان مي‌آيد. اين اضطراب تركيبي از احساسات مبهم و سردرگمي است كه ترس شما را در مورد موضوع مورد نظر كه در اينجا بسته بودن درب منزل است، تشديد مي‌كند. پس از اين مرحله احساس مي‌كنيد براي رهايي از اين ترس و اضطراب نياز به انجام كاري داريد.

مرحله‌ كاهش اضطراب در وسواس وارسي كردن

وسواس براي فرد مبتلا اضطراب و استرس زيادي را به همراه دارد به همين دليل است كه آن را در گروه اختلالات اضطرابي دسته‌بندي مي‌كنند. در صورتي كه افكار وسواس‌گونه و تكرار شونده‌ فرد به عمل تبدلي شوند، تا حدي احساس آرامش مي‌كند و اضطرابش در اين مرحله از بين مي‌رود. در ادامه‌ مثال قبلي، احتمالا بعد از فكر كردن به بسته بودن يا نبودن درب منزل مجبور مي‌شويد آن را چك كنيد و پس از چك كردن احساس آرامش و راحتي خواهيد داشت. براي آشنايي با اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

در اينجا به نظر مي‌رسد بيماري خود با ايجاد يك فكر شروع مي‌شود و خود نيز بهبود پيدا مي‌كند اما نكته‌اي كه وجود دارد اين است كه شما در سال اول بيماري ممكن است فقط دو بار درب منزل را چك كنيد اما در سال‌هاي بعدي حتي با چهار بار چك كردن هم خيالتان راحت نمي‌شود و اضطرابتان كاهش نمي‌يابد. براي شناخت انواع روش هاي درمان اضطراب شديد كليك كنيد.

 

درمان وسواس وارسي كردن

روان درماني

بهترين روش درمان وسواس چك كردن را روانشناس و رواندرمانگر با توجه به شدت بيماري به شما ارائه مي‌دهد. يكي از روش‌هاي مؤثر در اين زمينه درمان شناختي رفتاري است كه در آن به فرد آموزش داده مي‌شود تا تمركز خود را بر افكار وسواسي كه به او حمله مي‌كنند بگذارد و به جاي تلاش براي انكار يا سركوب، با آن‌ها مواجه شود و آگاهانه در مورد آن‌ها فكر كند. فكر كردن هوشيارانه به افكاري كه به طور ناخودآگاه در ذهن شما پرورش مي‌يابند باعث مي‌شود خود به خود از بين بروند البته اين فرآيند به سادگي صورت نمي‌پذيرد و باعث بروز استرس در شما نيز مي‌شود اما به مرور روانشناس به شما كمك مي‌كند تا اين احساس را از خود دور نگه داريد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره وسواس كليك كنيد.

دارو درماني

جهت درمان وسواس مانند ديگر اختلالات اضطرابي از داروهاي مهاركننده باز جذب سروتونين استفاده مي‌شود تا فرد بتواند همزمان با درمان اضطراب و روش‌هاي روان درماني از آن‌ها استفاده كند و زمان كمتري براي پرداختن به رفتارهاي وسواسي صرف كند. داروها تا حد زيادي اضطراب فرد را كاهش مي‌دهند و با كاهش اضطراب علائم وسواسي نيز به ميزان زيادي كم مي‌شوند. سرترالين، فلوكستين و سيتالوپرام از جمله داروهاي ضد اضطراب هستند.

گاه نيز پزشك تشخيص مي‌دهد داروهاي آرامبخش براي كاهش استرس تجويز كند. به ياد داشته‌باشيد كه داروها علائم را كاهش مي‌دهند و به نظر مفيد مي‌آيند اما عوارض بي شماري به همراه دارند و براي مدت كوتاهي اثر مي‌كنند، به همين دليل توصيه مي‌شود تا حد امكان از روش‌هاي غير دارويي و روان درماني زير نظر مشاور و روانشناس متخصص در زمينه وسواس كمك بگيريد. براي آگاهي بيشتر درباره درمان وسواس فكري كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سؤالات متداول

انواع وسواس كدام‌اند؟

انواع وسواس شامل وسواس پوست كني، وسواس بدريخت انگاري بدن، وسواس احتكار، وسواس موكني و وسواس‌هاي فكري عملي است كه وسواس فكري عملي انواعي متفاوتي دارند كه شايع‌ترين آن‌ها وسواس شستشو و بعد از آن وسواس وارسي كردن است.

راه‌هاي درمان وسواس چيست؟

روش‌هاي روان درماني و درمان‌هاي رفتاري شناختي مي‌توانند بسيار كمك كننده باشند. در صورتي كه شدت بيماري زياد باشد بهتر است از دارو درماني در كنار روش‌هاي روان درماني بهره برد. براي انتخاب بهترين و مناسب‌ترين روش‌هاي درماني با توجه به نوع و شدت بيماري مي‌توانيد از مشاوره وسواس كمك بگيريد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

منبع :  وسواس وارسي كردن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وسواس وارسي كردن،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۷:۰۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در گلستان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در گلستان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در گلستان

 

 

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

تماس با مشاور

مشاوره ازدواج در گلستان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در گلستان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در گلستان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۴:۲۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بي انگيزگي يكي از دلايلي است كه باعث مي‌شود افراد كارهاي خود را در زندگي به تعويق بياندازند و از فعاليت‌هاي روزمره به اندازه كافي لذت نبرند. اگر شما فرد بي انگيزه‌اي باشيد ممكن است نتوانيد سراغ علائق‌تان برويد يا عملكرد مثبتي را در جنبه‌هاي مختلف از خود نشان دهيد. اين بي انگيزگي از عوامل مختلفي نشات مي‌گيرد كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها بايد به افسردگي اشاره كرد. خوشبختانه راهكارهاي مختلفي وجود دارند كه به شما كمك مي‌كنند اين مشكل را درمان نماييد. ما در ادامه به توضيحات بيشتري در مورد علل و راهكارهاي غلبه با بي انگيزگي پرداخته‌ايم. در همين راستا بهره بردن از مشاوره افسردگي نيز مي‌تواند تا حد زيادي در شناسايي اين موضوع به شما كمك نمايد. براي اطلاع از روند دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

 

 

منبع : بي انگيزگي و پوچي

 

 

علل دچار شدن به بي انگيزگي

بي انگيزگي به احساس عدم تمايل براي شروع فعاليت‌هاي مختلف گفته مي‌شود. اين مسئله مي‌تواند فرد را منزوي كرده و عملكرد او را در جنبه‌هاي مختلف زندگي كاهش دهد. علل و عوامل مختلفي مي‌توانند در بروز بي انگيزگي تاثير گذار باشند كه ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

1- دست كم گرفتن خود

برخي افراد به توانمندي‌هايشان به اندازه كافي باور ندارند و دائما خود را دست كم مي‌گيرند. همين مسئله باعث مي‌شود كه همواره اهداف زندگي را دست نيافتني بپندارند و در نتيجه براي رسيدن به آن‌ها تلاشي نكنند. همچنين اين افراد تلاشي براي مقابله با نااميدي‌هايي كه در جريان زندگي براي هر فردي رخ مي‌دهد انجام نمي‌دهند. از همين رو ارزيابي اعتماد به نفس و تقويت باورهاي فرد در مورد نقاط مثبت خود يكي از برنامه‌هايي است كه روانشناسان همواره براي بهبود انگيزه در نظر مي‌گيرند.

2- عدم خودآگاهي كافي

خودآگاهي به اين معناست كه شما در زندگي بدانيد چه هدفي داريد و به دنبال چه چيزهايي هستيد. همه افراد معمولا پس از گذراندن دوره نوجواني و رسيدن به يك هويت باثبات خودآگاهي بيشتري پيدا مي‌كنند. همين مسئله به آن‌ها انگيزه مي‌دهند تا در زمينه‌هاي گوناگون نظير شغل يا تحصيل انرژي صرف كنند و به عملكرد خود در حوزه‌هاي خاص اهميت بدهند. در نتيجه افرادي كه شناخت خوبي از خود ندارند و نتوانسته‌اند به يك جمع بندي درست از هويتشان برسند بيش از سايرين احتمال دارد كه علائمي از بي انگيزگي را از خود نشان دهند.

تماس با مشاور

3- در نظر گرفتن بي انگيزگي به عنوان يك ويژگي باثبات شخصيتي

برخي افراد فكر مي‌كنند انگيزه امري ذاتي، باثبات و مرتبط با شخصيت است. اگر شما نيز چنين عقيده‌اي داشته باشيد در نهايت اين تصور براي شما پيش مي‌آيد كه هرگز نمي‌توانيد همانند افراد با انگيزه عمل كنيد. همين مسئله شما را در نوعي سيكل معيوب قرار مي‌دهد به صورتي كه بي انگيزگي دائما خود را تقويت كرده و شدت بيشتري مي‌يابد.

4- قرار داشتن تحت فشار و استرس مزمن

قرار داشتن تحت استرس شديد و مزمن مي‌تواند به مرور منجر به فرسودگي فرد شود. به طوري كه ديگر حاضر نباشد هيچ گونه تلاشي براي برون رفت از وضعيت فعلي انجام دهد و يا به عبارتي ديگر تسليم مي‌شود. در اين شرايط افراد احساس مي‌كنند كه ديگر انگيزه‌اي ندارند و نمي‌خواهند تلاشي انجام دهند.

5- دچار بودن به افسردگي

بي انگيزگي در صورتي كه با علائمي نظير خلق غمگين، عدم تمايل به انجام فعاليت‌هاي لذت بخش، مشكلات خواب و اشتها، احساس گناه، نااميدي، افكار مرگ و يا تمايل به خودكشي همراه شود مي‌تواند نشان دهنده ابتلاي شما به افسردگي اساسي باشد. در اين شرايط لازم است كه به يك روانشناس باليني مراجعه كرده و خدمات روان درماني مورد نياز را دريافت نماييد. 

 

بيشتر بخوانيد : علائم افسردگي شديد | نشانه هاي افسردگي چيست؟

 

راهكارهايي براي درمان بي انگيزگي

براي اينكه بتوانيد بي انگيزگي خود را درمان كنيد توجه به برخي توصيه‌هاي عمومي تا حد زيادي كمك كننده خواهد بود. ما در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره كرده‌ايم.

1- خودگويي‌هاي مثبت را تمرين نماييد

هرگز نبايد ارزش و تاثير كلام را دست كم بگيريد. همان‌طور كه بايد در حرف زدن با ديگران مراقب گفته‌هاي خود باشيد لازم است در طول روز به آنچه به خودتان مي‌گوييد بيشتر دقت كنيد. زماني كه دائما خود را سرزنش مي‌كنيد يا با جمله‌هايي نظير نمي‌توانم روحيه خود را به هم مي‌ريزيد، مسلما بروز بي‌انگيزگي امري طبيعي خواهد بود. در نتيجه تلاش كنيد كمي با خودتان مهربان‌تر باشيد و خودگويي‌هاي مثبت را تمرين نماييد.

2- براي درمان بي انگيزگي از ورزش كردن كمك بگيريد

ورزش كردن با افزايش برخي مواد شيميايي در مغز نظير اندورفين منجر به احساس سرخوشي و نشاط در انسان مي‌شود. از همين‌رو در اكثر موارد متخصصان سلامت روان براي بهبود افسردگي و علائمي نظير بي انگيزگي، افزايش تحرك بدني و ورزش را توصيه مي‌كنند.

3- با يك فرد مطمئن صحبت كنيد

حرف زدن با يك فرد مطمئن و قابل اعتماد يكي از ساده‌ترين روش‌هايي است كه به كاهش افكار منفي، پايين بودن خلق و عدم انگيزه كمك مي‌كند. به همين خاطر اگر در برهه‌اي از زندگي احساس كرديد كه ديگر انگيزه‌اي نداريد و نمي‌توانيد همانند سابق عملكرد خود را حفظ كنيد بهتر است در مورد افكار خود با فردي كه با او احساس راحتي مي‌كنيد صحبت نماييد. اگر احساس مي‌كنيد ديگران نمي‌توانند بدون قضاوت كردن به حرف‌هاي شما گوش فرا دهند بهتر است از يك روانشناس كمك بگيريد.

4- با افراد با انگيزه در ارتباط باشيد

متخصصان بر اين باورند كه ميزان تلاش شما مي‌تواند بازتابي از روحيه و انگيزه اطرافيانتان باشد. اشخاصي كه دائما با افراد نااميد و بي‌حوصله نشست و برخاست مي‌كنند به مرور زمان تحت تاثير آن‌ها قرار گرفته و ممكن است خود نيز انگيزه‌شان را از دست بدهند. در نتيجه تلاش كنيد روابط اجتماعي‌تان را با افراد مثبت و پرانگيزه بيشتر كنيد و از آنان براي پيشرفت در زندگي كمك بگيريد.

5- به يك روانشناس مراجعه كنيد

همان‌طور كه گفته شد بي انگيزگي مي‌تواند در بسياري از موارد نشان دهنده ابتلاي فرد به اختلال افسردگي باشد. در اين شرايط بسيار اهميت دارد كه براي سلامت روان خود ارزش قائل شويد و براي بهبود آن تلاش كنيد. پژوهش‌ها نشان مي‌دهند كمك گرفتن از خدمات روان درماني و مشاوره مي‌تواند تا حد بسياري در درمان افسردگي به شما كمك نمايد. اگر ميزان افسردگي و بي انگيزگي بسيار شديد بوده يا خطراتي همچون تجربه خودكشي وجود داشته باشد روانشناس شما را به يك روان پزشك ارجاع خواهد داد تا از دارو درماني نيز كمك بگيريد. براي آگاهي بيشتر درباره درمان افسردگي شديد كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

آيا ديدن فيلم‌هاي انگيزشي مي‌تواند افسردگي و مشكلات انگيزه را درمان نمايد؟

بي انگيزگي يكي از مشكلاتي است كه در فرد افسرده با آن مواجه مي‌شود. براي ارزيابي دقيق اين مشكل و درمان آن لازم است كه پيش از هرچيز از يك روانشناس كمك بگيريد. در اين مسير ديدن ويديوهاي انگيزشي مي‌تواند مكمل راه شما باشد و به تسريع روند درمان كمك نمايد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : بي انگيزگي و پوچي

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بي انگيزگي و پوچي،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۰۱:۴۹:۲۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص كلونازپام يكي از داروهاي ضد اضطراب قوي است كه معمولاً براي كنترل تشنج و حملات صرعي، حمله‌هاي پانيك و همين‌طور كاهش اضطراب‌هاي متوسط و شديد مورداستفاده قرار مي‌گيرد. كلونازپام مغز را وادار به ترشح بيشتر ماده شيميايي به نام گابا مي‌كند و با توجه به اينكه گابا نقش مؤثري در كاهش فعاليت دستگاه عصبي مركزي دارد، دارو از اين طريق خاصيت ضد اضطرابي خود را نشان خواهد داد. اين دارو در كنار قدرت اثربخشي بالايي كه دارد عوارض جانبي را نيز به همراه خواهد داشت. با توجه به ‌تمامي اين موارد و همين‌طور در نظر گرفتن اين موضوع كه داروهاي روان‌پزشكي قدرت درمان اختلالات اضطرابي را ندارند، بهتر است در كنار استفاده از اين داروها از جلسات روان‌درماني زير نظر يك متخصص روانشناسي نيز استفاده نماييد.

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي در DSM5

 

 

منبع : قرص كلونازپام

 

 

 

قرص كلونازپام و موارد استفاده از آن

داروي كلونازپام يكي از ضد اضطراب‌هاي قوي و از خانواده بنزوديازپين‌هاست كه با افزايش ماده شيميايي به نام گابا در مغز فعاليت دستگاه عصبي را كاهش داده و باعث ايجاد احساس آرامش در فرد مي‌شود. با توجه به قدرت داروي كلونازپام در كاهش فعاليت مغز و دستگاه عصبي از اين دارو براي كاهش حملات تشنجي و صرع، كنترل حمله‌هاي وحشت‌زدگي و همين‌طور براي درمان اضطراب‌هاي متوسط و شديد استفاده مي‌شود. كلونازپام همچنين مي‌تواند براي درمان بي‌خوابي‌هاي شبانه در بيماران داراي اختلالات خواب نيز مورداستفاده قرار بگيرد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه داروهاي ضد اضطراب كليك كنيد.

 

نحوه مصرف قرص كلونازپام

ميزان و نحوه مصرف هر دارو با توجه به شرايط جسمي و سابقه بيماري فرد متفاوت خواهد بود. به همين خاطر از اين دارو زير نظر پزشك استفاده كنيد و از مصرف خودسرانه آن جدا خودداري نماييد. چنانچه يك وعده استفاده از اين دارو را فراموش كرده‌ايد بلافاصله پس از يادآوري آن را مصرف كنيد اما در شرايطي كه به زمان مصرف دوز بعدي نزديك شده‌ايد از خوردن دوز فراموش‌شده صرف‌نظر كنيد و هرگز مقدار مصرف در وعده آينده را دو برابر نكنيد.

تماس با مشاور

 

تداخلات دارويي با قرص كلونازپام

به‌طوركلي بهتر است پزشك معالج را در جريان تمامي داروهايي كه استفاده مي‌كنيد قرار دهيد. تداخلات دارويي علاوه بر اينكه باعث كاهش اثرگذاري داروها خواهد شد، مي‌تواند سلامت جسمي شما را نيز تحت تأثير خود قرار دهد. بهتر است در طول درمان با داروي كلونازپام از اين داروها استفاده نكنيد و يا دراين‌باره از پزشك معالج خود مشورت بگيريد.

-ساير داروهاي خواب‌آور و آرام‌بخش
-ضد تشنج‌ها
-داروهاي ضد پاركينسون
-داروهايي كه براي كاهش انقباضات عضلاني استفاده مي‌شود
-الكل، ترياك و هر نوع ماده مخدر ديگر به‌ويژه كند كننده‌هاي دستگاه عصبي

 

عوارض جانبي كلونازپام

كلونازپام يكي از داروهاي ضد اضطراب قوي است و درنتيجه به ميزاني كه قدرت بيشتري در كاهش علائم اضطرابي دارد، ممكن است عوارض ناخوشايندي را نيز براي فرد ايجاد كند كه در ادامه به برخي از آن‌ها اشاره خواهيم كرد. چنانچه پس از مصرف كلونازپام يك يا چند نمونه از اين موارد را تجربه كرديد، بهتر است دراين‌باره از يك متخصص كمك بگيريد.

-خواب‌آلودگي در طول روز و كاهش سطح هشياري
-احساس گيجي و سردرگمي
-فراموشي؛ اين موضوع مي‌تواند خود را به‌صورت ناتواني در بيان اسامي نشان دهد.
-كاهش توانايي در برخي مهارت‌هاي ذهني نظير حل مسئله، تصميم‌گيري و قضاوت صحيح
-كاهش عملكرد فرد در محيط‌هاي اجتماعي و كاهش بهره‌وري در زمينه‌هاي مختلف

 

بيشتر بخوانيد : علائم اضطراب | نشانه هاي اضطراب شديد چيست؟

 

مسموميت با كلونازپام

مصرف بيش‌ازحد كلونازپام مي‌تواند باعث مسموميت يا اوردوز با اين دارو باشد. درصورتي‌كه علائم زير را در خود يا يكي از نزديكانتان كه از اين دارو استفاده مي‌كند مشاهده كرديد، هرچه سريع‌تر به مراكز درماني مراجعه نماييد.

-احساس سرگيجه و گيج
-كاهش توانايي‌هاي حركتي يا از دست دادن هماهنگي حركات
-كاهش تعداد تنفس
-كاهش ضربان قلب
-فشارخون پايين
-دشواري در حفظ تعادل
-اغما يا بيهوشي

درمان‌هاي روان‌شناختي

استفاده از داروهاي ضد اضطراب يكي از اولين اقداماتي است كه بسياري از افراد براي كاهش نشانه‌هاي اضطراب به‌ويژه در موقعيت‌هاي اضطرابي انجام مي‌دهند. تأثيرگذاري سريع و بدون دردسر در كنار هزينه نسبتاً پايين در مقايسه با درمان‌هاي روان‌شناختي ازجمله دلايلي هستند كه باعث گرايش به استفاده از اين داروها مي‌شوند. علاوه بر اين بسياري از افراد با روش‌هاي مختلف روان‌درماني آشنايي ندارند و استفاده از داروها را تنها راه مبارزه با اضطراب مي‌دانند.

اين درحاليست كه داروها قدرت درمان اضطراب را ندارند و صرفاً باعث توقف نشانه‌ها مي‌شوند؛ درنتيجه به‌محض اينكه شما استفاده از دارو را قطع كنيد نشانه‌ها بازگشت خواهند داشت. همچنين ضد اضطراب‌ها و به‌ويژه داروي كلونازپام باعث اعتياد و وابستگي رواني بالايي در فرد مي‌شوند كه فرد را به افزايش مداوم دوز مصرفي دارو مجبور مي‌كند.

درمان‌هاي روان‌شناختي براي اضطراب به فرد كمك مي‌كنند تا سبك تفكر و باورهاي ناكارآمد خود را كه باعث بروز اضطراب در وي مي‌شوند شناسايي كرده و تغيير دهد و درعين‌حال با آموزش تكنيك‌هايي نظير آرام‌سازي به وي كمك مي‌كنند تا در شرايطي كه دچار اضطراب مي‌شود هيجانات خود را كنترل نمايد. اين درمان‌ها اگرچه ممكن است هزينه و تلاش بيشتري را از شما طلب كنند اما بااين‌حال شما مي‌توانيد در تمامي طول عمر خود و در موقعيت‌هاي مختلف از اين تكنيك‌ها استفاده كرده و همچنين عوارض منفي وابستگي به داروها نيز در اين روش از بين خواهد رفت. براي دريافت درمان اضطراب شديد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اضطراب و افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

داروي كلونازپام چيست؟

كلونازپام يك داروي ضد اضطراب قوي است كه براي درمان اضطراب‌هاي متوسط و شديد، بي‌خوابي و همين‌طور كنترل حملات تشنجي يا پانيك از آن استفاده مي‌شود.

آيا استفاده از كلونازپام باعث اعتياد مي‌شود؟

بله؛ استفاده طولاني‌مدت از اين دارو باعث وابستگي شده و فرد مجبور است براي دريافت نتيجه سابق، ميزان مصرف را مرتباً افزايش دهد.

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

منبع : قرص كلونازپام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص كلونازپام،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۲۸:۴۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  [#VoteTitle#]
  [#VTITLE#]
       نتیجه

  لینک های تبادلی
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : 0
  دیروز : 0
  افراد آنلاین : 1
  همه : 0
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر