مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

آيا مصرف متادون در بارداري ممنوع است؟ متادون چه عوارضي براي جنين به همراه خواهد داشت؟ متادون تراپي يا همان درمان اعتياد به كمك داروهاي نگهدارنده يكي از روش‌هاي نوين براي ترك اعتياد به مواد افيوني نظير ترياك و هروئين است. اين روش به كاهش علائم ناشي از ترك نظير درد عضلاني، اسهال و استفراغ كمك مي‌كند و باعث مي‌شود افراد دوره سم زدايي را با سهولت بيشتري پشت سر بگذارند. با اين حال به دليل ساختار مشابه متادون با مواد مخدر، مصرف نا به جاي آن مي‌تواند عوارض ناخوشايندي براي جنين و مادر به همراه داشته باشد و منجر به مشكلاتي نظير سقط جنين و زايمان زودرس شود. ما در ادامه به بررسي بيشتر عوارض مصرف متادون در دوران بارداري پرداخته‌ايم. پس تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد.

 منبع : عوارض مصرف متادون در بارداري 

اهميت ترك و استفاده از روش متادون تراپي در ترك متادون در بارداري

اعتياد به مواد مخدر در زنان و درمان نشدن آن در طول بارداري مي‌تواند عوارض بسيار گران باري براي جنين به همراه داشته باشد. در واقع نوسانات مواد مخدر در خون مادر كودك را تحت تاثير قرار داده و منجر به بروز مشكلات گوناگوني از جمله تاخير رشد، زايمان زودرس، سقط جنين و مرده زايي مي‌شود. با اين حال اگر باردار هستيد و هنوز ترك اعتياد و متادون در بارداري را شروع نكرده‌ايد قطع ناگهاني مصرف نيز مي‌تواند خطرناك باشد. چرا كه مواد مخدر از جفت عبور كرده و در نتيجه جنين نيز به مواد وابسته شده است.

كنار گذاشتن يكباره مصرف منجر به بروز سندروم ترك براي جنين مي‌شود. نوزاداني كه با اين سندروم متولد مي‌شوند اغلب علائم ناخوشايندي نظير تشنج، تب، لرز، بي قراري و ناتواني در شير خوردن را تجربه مي‌كنند. در نتيجه بسيار اهميت دارد كه روش درستي را براي ترك اعتياد خود انتخاب كنيد تا كمترين آسيب و بيشترين فايده را براي شما و فرزندتان به همراه داشته باشد. مطالعات نشان مي‌دهند درمان به كمك داروهاي نگهدارنده از جمله متادون و بوپرنورفين يكي از امن‌ترين روش‌ها براي سم زدايي در دوران بارداري هستند و مي‌توانند به پاك شدن بدن مادر و جنين از مواد مخدر كمك كنند.

بيشتر بخوانيد : بهترين روش ترك متادون

مصرف متادون در بارداري

ترك اعتياد به كمك متادون از سال 1970 بر روي مادران مبتلا به اختلالات مصرف مواد به كار گرفته شده و از سال 1998 به عنوان درمان استاندارد در اين دوران شناخته شده است. البته نوزاداني كه مادرانشان در طول بارداري متادون مصرف مي‌كردند نيز پس از تولد ممكن است علائم سندروم ترك يا همان محروميت از مواد را از خود نشان دهند. با اين حال بررسي‌ها نشان مي‌دهند كه اين علائم در مقايسه با نوزاداني كه مادرانشان تحت درمان نبودند بسيار خفيف‌تر بوده و از شدت كمتري برخوردار است.

بيشتر بخوانيد : اعتياد به متادون

مزاياي مصرف متادون در بارداري

استفاده از روش متادون تراپي براي ترك مواد افيوني تا حد زيادي براي مادران و فرزندان آن‌ها موثر است و مي‌تواند مزاياي مختلفي داشته باشد كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

– به ثبات رساندن سطح مواد افيوني در بدن جنين و پيشگيري از بروز سندروم محروميت از مواد در دوران جنيني

– ايجاد فرصت بهتر براي داشتن دوران بارداري سالم تر و فراهم كردن مراقبت بيشتر از جنين

– ارتقاي وضعيت سلامت مادر و جنين و پيشگيري از مشكلات بلند مدت نظير بروز نقايص عصب شناختي

 

خطرات و عوارض مصرف متادون در دوران بارداري

متادون ماده‌اي شبه افيوني است كه مصرف كنترل نشده آن مي‌تواند آثاري مشابه با اعتياد به مواد مخدر را به همراه بياورد. در نتيجه افرادي كه به طور خودسر از اين ماده استفاده مي‌كنند، خود و جنينشان را در معرض اعتياد به مواد افيوني قرار مي‌دهند و بايد با عوارضي نظير تولد نوزاد معتاد، احتمال دچار شدن به زايمان زودرس، سقط جنين، بروز نواقص عصب شناختي و تولد نوزاد مرده دست و پنجه نرم كنند.

اگر مي‌خواهيد از متادون در بارداري به عنوان يك روش درماني براي بهبود اعتياد استفاده كنيد، لازم است كه حتما از مشاوره  ترك اعتياد كمك بگيريد. دوز مصرف متادون حتما بايد متناسب با ميزان و شدت اعتياد شما به مواد مخدر و وضعيت جسماني‌تان توسط پزشك تعيين شود. هم چنين توجه داشته باشيد كه متادون را حتما از مراكز پزشكي مطمئن و معرفي شده از جانب متخصصين تهيه كنيد. متاسفانه مراكزي نظير برخي عطاري‌ها اقدام به فروش غير قانوني متادون مي‌كنند كه در بسياري از مواقع خالص نيستند و داراي مقادير ديگري از ساير مواد مخدر هستند.

براي دريافت مشاوره در زمينه بارداري مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره _ تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

براي ترك اعتياد به مواد مخدر در دوران بارداري متادون درماني موثرتر است يا درمان با بوپرنورفين؟

بررسي‌ها و پژوهش‌هاي اخير نشان مي‌دهد كه متادون نسبت به بوپرنورفين براي مادران باردار تاثيرگذاري بيشتري دارد با اين حال بوپرنورفين نيز مي‌تواند در بسياري از موارد موثر باشد. در نتيجه لازم است حتما با پزشك در اين باره مشورت كنيد و درمان خود را زير نظر يك متخصص آغاز نماييد.

 

 

 

 منبع : عوارض مصرف متادون در بارداري 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۵۳:۱۹ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

ماده مخدر گل يا ماري جوانا چيست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ با توجه به گسترش روز افزون شمار مصرف كنندگان ماده مخدر گل يا ماريجوانا اين سوال براي بسياري از افراد به ويژه خانواده‌ها پيش آمده است. به دليل كاهش سن استفاده از گل و عوارض ناخوشايند اين ماده در سلامت جسم و روان فرد، بهتر است در صورتي كه دچار سوء مصرف اين ماده شده‌ايد و يا نشانه‌هايي از ابتلا به آن را در نزديكان‌تان مي‌بينيد، هرچه سريع‌تر با يك متخصص در زمينه اعتياد مشورت نماييد. علاوه بر اين مشاوران مي‌توانند راهكارهاي مناسبي را براي جلوگيري از اعتياد فرزندان يا ساير عزيزانتان به شما آموزش دهند. در اين مطلب راجع به اين ماده و راه‌هاي درمان اعتياد به آن صحبت خواهيم كرد.

بيشتر بخوانيد :  اعتياد چيست | تعريف و آشنايي با ماهيت اعتياد

 

 

 

منبع : ماري جوانا

ماده مخدر گل يا ماريجوانا

ماده مخدر گل يا ماري جوانادر واقع همان ماري جواناست اما قدرت اعتياد آوري به مراتب بالاتري دارد. اين ماده از قسمت‌هاي مختلف گياه شاهدانه تهيه مي‌شود و حدودا 3 برابر ماري جوانا داراي ماده اعتياد آور تتراهيدروكانابينول يا THC مي‌باشد. THC اصلي ترين ماده اعتيادآور در مواد مخدري نظير حشيش، ماريجوانا و گل (كانابيس ها) است. مقدار موجود از تي اچ سي در گل، گاه باعث مي‌شود كه حتي يك بار استفاده ازآن هم فرد را درگير اعتياد كند. رايج ترين شيوه استفاده از گل اين است كه آن را به صورت پودر در كاغذ پيچيده و دود ناشي از سوزاندن آن را مانند سيگار وارد ريه مي‌كنند.

ماده مخدر ماري جوانا يا گل

همانطور كه گفته شد ماري جوانا و ماده مخدر گل هردو از جمله مواد اعتياد آوري هستند كه از گياه شاهدانه به دست مي‌آيند. به كليه مواد مخدري كه از نظر ساختار شيميايي و شيوه عملكرد مشابه ماري جوانا باشند كانابينول گفته مي‌شود. كانابينول‌ها به طور كلي مي‌توانند توانايي درك فرد از موقعيت زماني و مكاني را تغيير دهند و باعث بروز توهم در مصرف كنندگان شوند. تاثير اصلي آن‌ها بر روي سيستم اعصاب مركزي به صورت آرام كردن سرعت فعاليت دستگاه عصبي و ايجاد آرامش در مصرف كننده است. براي كسب اطلاعات در زمينه كانابيس ها كليك كنيد.

نحوه استفاده و مكانيزم اثر ماري جوانا يا ماده مخدر گل

يكي از اصلي‌ترين راه‌هاي استفاده از ماري جوانا كه به آن گرس يا ويد نيز گفته مي‌شود به صورت استنشاق دود ناشي از سوختن اين ماده است. علاوه بر اين بعضي افراد ماريجوانا را به صورت پودر خوراكي مصرف مي‌كنند.

هنگامي كه دود ناشي از سوزاندن اين ماده وارد ريه مي‌شودُ به سرعت و از طريق عروق خوني موجود در ريه در سراسر بدن پخش مي‌شود. به همين خاطر سرعت تاثيرگذاري و شدت آن به مراتب بيشتر از زماني خواهد بود كه اين ماده به صورت خوراكي استفاده شود. اصلي ترين شيوه تاثيرگذاري اين ماده بر روي گيرنده‌هاي كانابينوئيدي مغز است و درنتيجه تحت تاثير قرار گرفتن آن‌ها يك احساس آرامش و سرخوشي براي فرد به وجود مي‌آيد. اما در كنار اين احساس سوخوشي، مشكلاتي نظير كند شدن گذشت زمان، ايجاد اختلال در حافظه و بروز توهم نيز بروز پيدا مي‌كند. اين موارد از نشانه‌هاي استفاده از ماري جوانا هستند.

بيشتر بخوانيد : انواع مواد اعتياد آور | آشنايي با انواع ماده هاي اعتياد آور

نشانه هاي مصرف ماده مخدر گل يا ماريجوانا

از كجا مي‌توان فهميد كه يك نفر ماري جوانا يا ماده مخدر گل مصرف كرده است؟ براي بسياري از خانواده‌هايي كه نگران سلامتي عزيزانشان هستند اين سوال مطرح است. بايد گفت كه مصرف ماريجوانا و گل نشانه‌هايي به همراه دارد كه مي‌توانيد به آن‌ها دقت كنيد. در صورت مشاهده اين نشانه‌ها در عزيزانتان بهتر است هرچه سريع‌تر با يك متخصص در زمينه اعتياد مشورت نماييد. البته اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه تشخيص اعتياد يا عدم اعتياد به هرگونه ماده مخدر صرفا برعهده متخصصين اين حوزه است و نشانه‌ها مي‌تواند دلايل ديگري نيز داشته باشد. استفاده از تست گل نيز مي تواند براي تصميم قطعي به متخصص كمك كند. اين نشانه‌ها عبارتند از:

 _دشواري در حفظ تعادل 

_اختلال در حافظه

_قرمز شدن چشم‌ها

_احساس خستگي يا خواب آلودگي

_رفتارهاي ساده لوحانه مثل خنديدن‌هاي نامناسب، رفتارهاي دور از شان و…. كه در حالت عادي از فرد سر نمي‌زند.

_افزايش اشتها، علاقه به موسيقي و تفريح و يك حالت سرزندگي كه خلق عادي و هميشگي فرد نيست.

نشانه هاي مسموميت با ماده مخدر گل يا ماري جوانا

درصورتي كه مصرف ماري جوانا يا ماده مخدر گل بيش از تحمل بدن باشد، علائم مسموميت يا اوردوز در فرد نمايان مي‌شود. در صورت مشاهده همه يا برخي از نشانه‌ها هرچه سريع‌تر بيمار را به يك مركز درماني منتقل نماييد. نشانه‌هاي مسموميت با گل يا ماري جوانا عبارتند از:

_بالا رفتن ضربان قلب، احساس تپش قلب و درد در قفسه سينه

_تشنج

_حملات وحشت زدگي يا هر حالت اضطرابي شديد ديگر

_سردرد

_آسيب ديدن قدرت ادراك، قضاوت و توانايي عمل كردن در محيط

_نشانه‌هاي رواني ناگهاني و غيرعادي مثل هذيان، بدبيني يا فراموشي هويت

ترك اعتياد به گل يا ماري جوانا

ماري جوانا و گل برخلاف بسياري از مواد مخدر ديگر از جمله ترياك، وابستگي جسمي براي فرد ايجاد نمي‌كند و اعتياد به آن‌ها تنها به صورت يك ميل رواني شديد به مصرف مجدد است. اين ويژگي باعث شده تا بسياري به اشتباه تصور كنند كه ماده مخدر گل اعتياد آور نيست. با اين حال بايد بدانيد كه تمايل رواني به مصرف آن يك تمايل ساده نيست كه بتوانيد با آن مبارزه كنيد و نيازمند يك اقدام درماني مناسب براي يك بازه زماني نسبتا طولاني است. به همين دليل توصيه مي‌شود كه براي ترك اين ماده مخدر اين كار را زير نظر يك متخصص انجام دهيد و از قطع ناگهاني مصرف به صورت خودسرانه جدا خودداري نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ترك اعتياد كليك كنيد. 

با توجه به اينكه ماريجوانا و گل هيچ اعتياد جسمي براي فرد ايجاد نمي‌كند و داروي مشخصي نيز براي ترك آن‌ها وجود ندارد، تنها راه درمان اعتياد به اين مواد استفاده از خدمات روان درماني است. در طي جلسات مشاوره، روانشناسان به شما كمك مي‌كنند تا راهكارهاي غلبه بر تمايل به مصرف را آموزش ببينيد و همچنين دلايل زيربنايي كه باعث بروز اعتياد شده‌اند نيز مورد بررسي و درمان قرار خواهند گرفت. براي آشنايي با بهترين روش هاي ترك ماري جوانا كليك كنيد.

علاوه بر روان درماني براي فرد معتاد، خانواده فرد نيز نكاتي را در جلسات روان درماني آموزش مي‌بينند. اين نكات به آن‌ها كمك مي‌كند كه شرايط مطلوبي را درجهت ترك ماده مخدر براي فرد فراهم نمايند. 

سوالات متداول در مورد ماريجوانا

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره ترك اعتياد تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

1.آيا ماده مخدر گل اعتياد آور است؟

بله؛ ماري جوانا وابستگي جسمي ندارد و به همين دليل بسياري از افراد تصور مي‌كنند كه اعتيادآور نيست اما اين ماده اعتياد رواني و ميل به مصرف بالايي را در فرد ايجاد مي‌كند.

2.نشانه‌هاي مصرف ماري جوانا چيست؟

دشواري در حفظ تعادل، قرمز شدن چشم‌ها و خنديدن‌هاي بيش از حد از نشانه‌هاي مصرف اين ماده هستند. شما مي‌توانيد براي آگاهي بيشتر از نشانه‌هاي مصرف ماري جوانا و نحوه ترك آن از مشاوره ترك اعتياد استفاده نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.  

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

منبع : ماري جوانا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ماري جوانا،
موضوع:
[ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۳۱:۱۳ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

تعبير خواب نوزاد زماني معنا دارد كه رويا را در نزديكي سحر ببينيد و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رويا شاهراهي به ضمير ناخودآگاه محسوب مي‌شود و در نزديكاي سحر كه خواب عميق شده، گويا دريچه‌هاي ورود به ناخودآگاه هم باز مي‌شوند و شايد همان بخشي از ذهن باشد كه معبران باستاني آن را دروازه‌اي به سوي عالم غيب مي‌دانند. بنابراين هر رويا را از دو جنبه مي‌توان تعبير كرد؛ بعد روانشناسي و بعد عرفاني. تعبير خواب هر آنچه كه باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثير بسياري بر معناي آن دارد. گاه خوابي معناي بدي دارد، اما شما هم در خواب و هم در بيداري احساس خوبي از ديدن آن خواب داريد، بنابراين علي رغم توضيحات زير مي‌توان گفت برداشت‌تان بسيار اهميت دارد. براي دريافت تعبير خواب تان مي‌توانيد مشاوره تلفني دريافت كنيد.

 

منبع : تعبير خواب نوزاد از نظر يونگ

تعبير خواب نوزاد از نظر معبران باستاني

معمولا تعبير خواب نوزاد، از اتفاقات مهم و خوشايندي خبر مي‌دهد و نشان دهنده پيشرفت و تغيير مثبت در زندگي است. شكل و قيافه نوزاد و همينطور كاري كه انجام مي‌دهد نيز مي‌تواند در تعبير خواب نوزاد مهم باشد.

به طور كلي نوزاد در خواب نشان معصوميت‌ و بي‌گناهي‌ است. در ادامه تعبير خواب نوزاد را از منظر معبران باستاني و اسلامي مرور كرده‌ايم:

تعبير خواب نوزاد از نظر محمد بن سيرين

محمد بن سيرين اينگونه ديدن نوزاد را در خواب تعبير مي‌كند، اگر فردي خواب نوزاد بييند، به طوري كه در خواب صاحب نوزاد دختر (يا زاييدن دختر) مي‌شود، نشان سلامتي و شادي از اهل است.

اگر فردي خواب نوزاد بييند، به طوري كه در خواب صاحب نوزاد پسر مي‌شود، بدين معني است كه او در زندگي صاحب فرزند دختر خواهد شد.

همينطور اگر شخصي در خواب ببيند كه دختر دار مي‌شود، بدين معني است كه او در زندگي صاحب فرزند پسر خواهد شد.

محمد بن سيرين خواب نوزاد را از اين جنبه نيز بررسي كرده است كه اگر در خواب ببينيد كه بچه دار شده ايد و خودتان در حال شير خوردن مي‌باشيد، بدين معناست كه به خواسته‌هايتان نخواهيد رسيد.

تعبير خواب نوزاد از نظر امام صادق (ع)

تعبير خواب نوزاد از نظر امام صادق (ع) نيز از دو جنبه بيان شده است. اگر زني در خواب دختري زايد، بدين معني است كه او در زندگي صاحب فرزندي خواهد شد كه ﺑﺰﺭﮒ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﻣﻰ‌ﺷﻮﺩ.

همينطور اگر زني در خواب پسري زايد كه بلافاصله بعد از تولد حرف بزند، مرگ كسي كه خواب ديده است، نزديك است.

تعبير خواب نوزاد از نظر ابراهيم كرماني

ابراهيم كرماني مي‌گويد اگر مردي در خواب به كودكي شير بدهد، تعبير آن اين است كه زنداني خواهد شد و بهتر است براي دفع بلا صدقه بدهد.

و همينطور اگر شخصي در خواب ببيند كه نوزادي را سر راه گذاشته‌اند و شخص آن را برمي‌دارد، نشانه آن است كه جايي كه شخص اميد ندارد، چيزي به او خواهد رسيد.

اگر شخصي در خواب ببيند كه كودكي در حال اذان گفتن است، اينگونه تعبير مي‌شود كه او با پدر و مادرش وداع كرده و از آن ها جدا خواهد شد.

تعبير خواب از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتي كه بر خواب و رويا داشته‌اند، متوجه فعاليت‌هاي رواني ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشي است كه در عالم بيداري سكوت كرده، ولي تاثير زيادي بر باورها، شناخت و حتي رفتار ما دارد. وقتي كه به خواب مي‌رويد، ناخودآگاه كنترل را به دست گرفته و هر آنطور كه مي‌خواهد رفتار مي‌كند. ناخودآگاه مانند راهرويي كه پر از در هست در خود ساكناني دارد كه از كودكي تا به امروز اين راهرو بلندتر و پرجمعيت‌تر گشته است. در عالم خواب گويي اين ساكنان بيرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهي هم آرزوها را مرور مي‌كنند.

اما گاهي هم روياهايي مي‌بينيم كه هرگز اتفاق نيافتاده و يا به آن فكر نشده. براي مثال ممكن است زماني خواب نوزاد ببينيد كه در طول روز اصلا به آن فكر نكرديد يا هيچ گونه مشغله ذهني در مورد آن نداشتيد.

روانشناسان به خصوص آن‌هايي كه با رويكردهاي روانكاوي كار مي‌كنند بر اين باورند كه اشياء مختلف در خواب مي‌توانند نماد و بازتاب يك موضوع خاص باشند. آن‌ها از طريق كاوش در مورد نوع هيجاني كه در خواب وجود داشته و كمك گرفتن از تكنيك‌هايي نظير تداعي آزاد در مورد رويا تلاش مي‌كنند به معناي نهفته در خواب پي ببرند.  

تعبير خواب نوزاد در روانشناسي | نگاهي به تعبير رويا به روش يونگ

يونگ يكي از بزرگ‌ترين نظريه پردازان علم روانشناسي است كه مطالعات زيادي در زمينه رويا و تعبير آن انجام داد. در كتاب تعبير رويا به روش يونگ آمده است كه به طور كلي ديدن خواب نوزاد، نشان دهنده يك اتفاق جديد و فرصت هاي خوب پيش رو مي‌باشد. نوزاد نشان دهنده شخصيت و يا توانايي فرد براي ورود به اين اتفاق جديد و يا پروژ نو است.

نوزاد در خواب نشان از معصوميت و يك شروع دوباره است و به موردي از وجود شما اشاره مي‌كند كه آسيب پذير مي‌باشد.

خنديدن نوزاد در خواب

اگر شخصي در خواب ببيند كه نوزادي به او مي‌خندد، بدين معني است كه لذت وصف نشدني را تجربه خواهد كرد.

نوزاد گريان

اگر شخصي در خواب نوزاد گريان ببيند، به عقيده يونگ بدين معني است كه بخشي از وجود شخص و يا نيازهاي فرد در گذشته مورد توجه قرار نگرفته و تامين نشده است.

نوزاد سقط شده

تعبير نوزاد سقط شده در خواب از نظر يونگ بدين صورت است كه شخص چيزي را كه در حال پيشرفت و گسترش بوده است را از دست خواهد داد. اين موارد مي‌توانيد يك رابطه و يا يك بخشي از شخصيت و يا توانايي هاي فرد باشد.

خواب ديدن نوازد زن باردار

اگر زن بارداري خواب نوزاد ببيند، نشان دهنده اين است كه او از بچه دار شدن و يا نگه داشتن جنين در طول بارداري مي‌ترسد و نگران است.

ديدن بدن بزرگسال با سر نوزاد

از ديدگاه يونگ ديدن بدن بزرگسال با سر نوزاد نشان دهنده اين است كه فرد در دوران كودكي آسيب ديده است، شكننده و آسيب پذير است و نياز به مراقبت دارد. اين شخصي در مسئوليت هايي كه بر عهده دارد كوتاهي مي‌كند. اين افراد با اينكه از نظر جسمي بالغ شده‌اند، از نظر افكار هنوز نابالغ هستند.

ديدن بدن نوزاد با سر بزرگسال

اگر فردي در خواب بدن نوزادي را با سر بزرگسال ببيند، نشان دهنده اين است كه شخص داراي تفكر منطقي و عقلاني بوده و در حين حال داراي عواطف و احساسات نابالغ است.

پذيرفتن نوزادي به فرزندي

به عقيده يونگ پذيرفتن نوزادي به فرزندي در خواب نشان دهنده اين است كه شخص روش جديدي را براي زندگي انتخاب كرده است. يا كار و مسئوليتي را بر عهده خواهد گرفت كه نيازمند مراقبت است.

افتادن نوزاد

اگر فردي خواب ببيند كه نوزادي از دست او به زمين مي‌افتد، بدين معني است كه او به نيازهاي اوليه‌اش بي توجه است و در ارتباط با جنس مخالف داراي ضعف است.

همينطور مي‌تواند به معناي از دست دادن يك فرصت، خيانت كردن به ديگري نيز باشد.

تعبير خواب نوزاد در روانشناسي | تعبير خواب نوزاد از ديدگاه آنلي بيتون

آنلي بيتون اينگونه ديدن خواب نوزاد را تعبير مي‌كند؛ به طور كلي ديدن خواب نوزاد نشان از شادي در زندگي دارد.

به عقيده آنلي بيتون اگر دختري در خواب ببيند كه صاحب نوزادي است، بدين معنا مي‌باشد كه متهم به كارهاي غيراخلاقي خواهد شد.

اگر نوزادي را در حال شنا كردن ببينيد، بدين معني است كه از سختي و گرفتاري رها خواهيد شد.

ديدن نوزاد مرده در خواب نشانه‌ ناراحتي و نگراني مي باشد. اگر زني در خواب از نوزاد خود در حال پرستاري باشد، بدين معني است كه كاري دلپذير انجام خواهد داد. با توجه به اين كه معناي خواب تعابير مختلفي مي‌تواند داشته باشد، براي دريافت تعبير خواب خود كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه انواع خواب مي‌توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تعبير خواب نوزاد از نظر يونگ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۲۷:۳۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

دارو يا قرص نورتريپتيلين ، يكي از داروهايي است كه براي درمان مشكلات روحي و رواني همچون افسردگي تجويز مي‌شود. اين دارو با نام تجاري آونتيل، پاملور و نام رايج  نورتريپتيلين “Nortriptyline ” شناخته مي‌شود. داروي نورتريپتيلين نبايد به صورت خودسرانه و بدون تجويز پزشك مصرف شود. تاثير داروهاي اعصاب و روان بعد از چند روز تا چند هفته مشخص مي‌شود، بنابراين بدون نظر متخصص دارو را مصرف و يا قطع نبايد كرد. براي اجتناب از عوارض دارو بسياري از درمانگران روش‌هاي غيردارويي را به كار مي‌برند كه مي‌توانيد در مقاله درمان افسردگي با اين روش‌ها آشنا شويد. در ادامه عواض، دوز، موارد و نحوه مصرف و تداخلات دارويي با نورتريپتيلين را آورده‌ايم.

 

منبع : قرص نورتريپتيلين براي چي تجويز مي شود

داروي يا  قرص نورتريپتيلين چيست ؟

داروي نورتريپتيلين براي درمان مشكلات روحي رواني همانند افسردگي و تسكين دردهاي عصبي از سوي پزشك تجويز مي‌شود. داروي نورتريپتيلين از دسته داروهاي سه حلقه‌اي است و مصرف آن حس خوبي در فرد ايجاد كرده و ضمن كم كردن اضطراب و تنش رواني باعث تقويت روحيه او مي‌شود. براي اشنايي با ويژگي‌هاي داروهاي ضد افسردگي سه حلقه اي كليك كنيد.

داروي نورتريپتيلين در جهت جلوگيري از خودكشي بيمار مبتلا به افسردگي نيز كاربرد دارد و داراي مزاياي زيادي است. اما طبق آمار كه در اثر مصرف نادرست و در افراد كمتر از 25 سال اين دارو باعث شديدتر شدن افسردگي نيز شده است.

 

موارد مصرف داروي نورتريپتيلين

مهم‌ترين موارد مصرف داروي نورتريپتيلين، درمان بيماري افسردگي است. اين دارو گاها براي شب ادراري در كودكان، درد نوروپاتي، اختلال بيش فعالي كمبود توجه، متوقف كردن سيگار و اضطراب نيز تجويز مي‌گردد. داروي نورتريپتيلين در كاهش علائم افسردگي، كم خوابي و كمبود اشتها موثر است. براي اشنايي با ساير داروهاي ضد افسردگي كليك كنيد.

در نظر داشته باشيد، چنانچه به يكي از بيماري‌هاي زير مبتلا هستيد و دارو مصرف مي ‌نيد، حتما در مورد مصرف قرص نورتريپتيلين با پزشك خود مشورت كتيد.

 • الكلسيم‌حاد
 • آسم
 • اختلالات دوقطبي
 • اختلالات خوني و گوارشي
 • گلوكوم با زاويه باريك
 • افزايش فشار داخل كره چشم
 • پركاري تيروئيد
 • هيپرتروفي پروستات
 • عيب‌كار كليه
 • اسكيزوفرني
 • حملات تشنجي
 • حساسيت به داروهاي ضدافسردگي سه حلقه‌اي
 • احتباس ادرار

نحوه مصرف داروي نورتريپتيلين

داروي نورتريپتيلين با تاثير بر روي انتقال دهنده‌هاي عصبي بيمار باعث بهبودي مي‌شود. ميزان و دوز مصرفي داروي نورتريپتيلين توسط پزشك بايستي تعيين شود. مي‌توانيد پيش از شروع مصرف راهنماي دارويي داخل جعبه اين دارو را به دقت مطالعه نماييد.

دوز مصرفي داروي نورتريپتيلين

درمانگر پس از ارزيابي با توجه به شرايط بيمار و عوارض احتمالي اين دارو، دوزهاي مختلفي از آن را تجويز مي‌كند. 

اما به طور معمول داروي نورتريپتيلين براي افراد بين ۱۳ تا ۱۸ سال، ۳۰ تا ۵۰ ميلي گرم در روز در ۳ تا ۴ وعده و گاهي يك دوز در روز، براي بزرگسالان ۲۵ تا ۱۵۰ ميلي گرم در روز در دوزهاي جداگانه يا به صورت متوالي و براي سالمندان نيز ۱۰ تا ۷۵ ميلي گرم در روز در وعده‌هاي جداگانه يا يك دوز كلي در يك روز تجويز مي‌شود. 

براي افزايش كيفيت رويه درمان بهتر است كه اين دارو را در زمان‌هاي معيني در طول روز استفاده كنيد. نكته اي كه بايستي بدان توجه داشته باشيد اين است كه به هيچ وجه بدون مشورت با پزشك دوز مصرفي دارو را افزايش ندهيد و يا در اثر رو به بهبودي به يكباره مصرف دارو را قطع ننماييد. چراكه قطع خودسرانه اين دارو باعث ايجاد عوارضي همچون تغييرات خلقي، بي ثباتي رواني، سردرد، خستگي و مشكلات خواب مي‌شود.

چه زماني دارو تاثير خود را مي‌گذارد؟

لازم است توجه داشته باشيد كه براي اينكه بتوانيد تاثيرات داروي نورتريپتيلين را ببينيد بايستي به طور مداوم و پيوسته در ساعات معين، دوزهاي تجويز شده توسط پزشك را متناسب با شرايطي كه داريد، دريافت نماييد.

معمولا قرص و داروي نورتريپتيلين پس از گذشته يك تا چهار هفته تاثير خود را بر روي بيمار نشان مي‌دهد. بهتر است در اين بازه زماني چنانچه علائمي را ديديد كه موجب بدتر شدن‌تان شده، به پزشك خود اطلاع دهيد.

 

مسموميت ناشي از قرص و داروي نورتريپتيلين

قرص يا داروي نورتريپتيلين سطح سروتونين را در بدن فرد بيمار افزايش مي‌دهد. احتمال بروز يك بيماري بسيار جدي به نام سندروم _ مسموميت سروتونين بسيار كم است. مسموميت‌هاي دارويي‌ وقتي ره مي‌دهد كه با ساير داروهايي كه موجب افزايش سطح سروتونين مي‌شوند، مصرف گردد.

بنابراين بهتر است در مورد داروهايي كه مصرف مي‌كنيد با پزشك خود صحبت كنيد به خصوص اگر عوارضي مثل تپش قلب، توهم، ناهماهنگي در حركات، سرگيجه شديد، تهوع، استفراغ و اسهال شديد، لرزش ماهيچه‌اي، تب بي‌دليل، آشفتگي و بي‌حوصلگي را مشاهده كرديد.

عوارض قرص يا داروي نورتريپتيلين

برخي عوارض قرص يا داروي نورتريپتيلين طبيعي است كه مي‌توانيد با اطلاع از آن‌ها در جهت رفعشان اقدام نماييد.

 • خشكي دهان
 • يبوست و سوهاضمه
 • اسهال يا تهوع
 • خواب آلودگي
 • خستگي
 • سرگيجه
 • مشكلات بينايي مانند تاري ديد 
 • در اويل مصرف امكان سرگيجه با تغيير وضعيت بدن

عوارض غير معمول

چنانچه پس از مصرف داروي نورتريپتيلين عوارض زير را داشتيد، بايستي كه به پزشك خود اطلاع دهيد.

 • اضطراب و پريشاني
 • اختلال در خواب
 • مشكل در دفع ادرار
 • احساس گز گز انگشتان
 • تغيير غير عادي در اشتها يا وزن
 • تغيير طعم ها در دهان
 • زنگ زدن گوش
 • لكه هاي قرمز پوستي خارش دار
 • ريزش مو 
 • تعريق شديد
 • ضربان قلب نامنظم

عوارض جانبي جدي و خطرناك

برخي از عوارض داروي نورتريپتيلين جدي و خطرناك هستند، اگر عوارضي همچون موارد زير مشاهده كرديد، حتما به پزشك خود اطلاع دهيد.

 • سرگيجه شديد
 • تپش قلب سريع يا نامنظم
 • غش كردن
 • تشنج
 • درد يا تورم يا سرخي چشم
 • گشادي مردمك چشم 
 • تغييرات بينايي مانند ديدن رنگين كمان دور منابع نوري موقع شب

تداخلات دارويي با قرص نورتريپتيلين

يكي از مواردي كه چندين بار تاكيد كرده‌ايم اين است كه پيرامون داروهايي كه مصرف مي‌كنيد، با پزشك خود مشورت كنيد تا عوارض جانبي اين دارو را كاهش دهيد. به طور مثال مصرف داروي نورتريپتيلين با داروهاي خواب آور، عوارض جانبي آن را افزايش مي‌دهد. همينطور داروهاي تسكين دهنده عضلاني و داروهاي ضد اضطراب و سرگيجه، داروهاي ضد افسردگي مثل سيتالوپرام، اس‌سيتالوپرام، فلوكسيتين، فلووكسامين يا سرترالين و … داراي تداخل دارويي با داروي نورتريپتيلين مي‌باشد كه بهتر است از تمامي آن‌ها قبل از مصرف دارو نامبرده مطلع گرديد.

 • مخدرهايي كه كاهنده‌ي سرفه يا درد هستند مثل كدئين
 • الكل
 • ماري‌جوآنا
 • داروهاي خواب يا ضد اضطراب شامل آلپرازولام، ديازپام، زولپيدم
 • شل كننده عضلاني شامل كاريزوپرودول، سيكلوبنزاپرين
 • آنتي هيستامين‌ها شامل سيتريزين، ديفن هيدرامين

در صورت تشديد يا عدم بهبود افسردگي با وجود مصرف داروها، حتما مشاوره افسردگي دريافت كنيد.

ديگر تداخلات دارويي

برخي از داروهايي كه با نورتريپتيلين تداخل دارويي دارند عبارتند از:

 • رقيق كننده‌هاي خون مانند وارفارين
 • دسولفيرام
 • مكمل‌هاي تيروئيد
 • داروهاي آنتيكولينرژيك‌ مانند بنزتروپين، آلكاليد‌هاي بلادونا
 • برخي از داروهاي درمان فشار خون مانند و موثر در مغز شامل كلونيدين و گوانابنز
 • داروهاي بازدارنده مونوآمين اكسيداز (MAO) مانند آيزوكروبوكسازيد، لينزوليد، متيلن بلو، موكلوبمايد، فنلزين، پروكاربازين، رازاگيلين، سافيناميد، سلژيلين و ترانيل سيپرومين 
 • داروهاي موثر بر روند خروج نورتريپتيلين از بدن شامل سايمتيدين، تربينافين
 • داروهاي درمان تپش قلب نامنظم مانند كوينيدين، پروپافنون و فلكاينيد

اين تداخلات دارويي ليست كاملي نيست و بهتر است تمامي داروهايي كه مصرف مي‌كنيد را به اطلاع پزشك خود برسانيد.

سخن آخر

 • يكي از تاثيراتي كه اين دارو بر روي بيمار مي‌گذارد اين است كه در اوايل مصرف ممكن است، تمايل به خودكشي را افزايش دهد، به همين دليل بهتر است در هفته‌هاي اولِ درمان، بيمار تحت نظر باشد.
 •  در صورتي كه باردار هستيد، فقط در صورت ضرورت و با تجويز پزشكي اين دارو را مصرف كنيد.
 • داروي نورتريپتيلين، به صورت شربت نيز وجود دارد، كه در اين صورت حاوري مقداري الكل است، در صورتي كه مبتلا به بيماري ديابتي، وابستگي الكل، بيماري كبدي هستيد و يا در شرايطي كه نياز به محدود كردن يا عدم مصرف الكل داريد با پزشك خود در ميان بگذاريد.
 • مصرف داروي نورتريپتيلين، در بيماران مبتلا به ديابت باعث مي‌شود كه كنترل قند خون دشوارتر شود كه در اين مورد نيز نظر پزشك حائز اهميت است.

براي دريافت مشاوره در زمينه داروهاي اعصاب و روان مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سوالات متداول

موارد مصرف داروي نورتريپتيلين چه مي باشد؟

درمان بيماري افسردگي، شب ادراري در كودكان، درد نوروپاتي، اختلال بيش فعالي كمبود توجه، متوقف كردن سيگار و اضطراب از مهم‌ترين موارد مصرف داروي نورتريپتيلين است كه باعث كاهش كاهش علائم افسردگي، كم خوابي و كمبود اشتها و … مي گردد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

 

منبع : قرص نورتريپتيلين براي چي تجويز مي شود


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۲۴:۳۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز استعداديابي كودكان مشهد كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ استعداديابي كودكان يكي از دغدغه‌هاي مشترك بسياري از پدر و مادرهاست چراكه هر كودكي با توانمندي‌هاي خاص و منحصر به فرد خود متولد شده و اگر از همان اول به درستي كشف و هدايت شود احتمال موفقيت او در آينده تا حد زيادي بالا خواهد رفت. با افزايش سطح اطلاعات جامعه از اهميت استعداديابي؛ امروزه والدين بيشتر براي اين موضوع ارزش قائل هستند و به دنبال متخصصيني مي‌گردند تا بتوانند در اين زمينه به آن‌ها كمك كنند. اگر شما در مشهد زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز استعداديابي در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. جهت دريافت خدمات مشاوره كودك كليك كنيد.

 

 

منبع : استعداديابي كودكان مشهد

استعداد چيست؟

استعداد به توانايي‌هاي بالقوه انسان گفته مي‌شود كه در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند به صورت بالفعل دربيايند. نكته بسيار مهم اينجاست كه هيچ انساني بدون استعداد زاده نمي‌شود و شكست افراد در زندگي تنها به دليل نيافتن راه مناسب براي دست يابي به موفقيت‌ها است. اگر به دقت به زندگي افراد نگاه كنيد مي‌بينيد كه حتي انسان‌هايي كه بهره هوشي بسيار پاييني دارند و يا ازمعلوليت رنج مي‌برند نيز در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند استعدادهاي خود را پيدا كرده و به جايگاهي در زندگي دست يابند كه ساير افراد به آن‌ها غبطه بخورند.

براي اينكه راحت‌تر اين موضوع را درك كنيد مي‌توانيد به زندگي افرادي كه در مسابقات پاراالمپيك قهرمان مي‌شوند نگاه كنيد. آن‌ها در حقيقت با وجود تمام محدوديت‌ها گوهر وجودي خود را پيدا كرده و مسير درست براي پرورش آن را يافته‌اند. در نتيجه استعداد امري است كه مي‌تواند در جلوه‌هاي مختلف ظهور كند و بيش از هر چيز نيازمند تلاش براي كشف و هدايت در مسير درست است. براي آشنايي بيشتر با ويژگي كودكان استثنايي كليك كنيد.

استعداديابي كودكان مشهد | اهميت استعداديابي در كودكان

انسان‌ها در همه سنين قابليت رشد و پيشرفت دارند و هيچ زماني متوقف نمي‌شوند. اما برخي برهه‌هاي زماني در زندگي مراحل حساسي هستند كه شكل گيري توانمندي‌ها در آن زمان مي‌تواند به بيشترين بازدهي بيانجامد. در دوران كودكي ذهن بچه‌ها از انعطاف پذيري بيشتري برخوردار است و آمادگي بيشتري براي يادگيري دارد. اگر شما موضوع مورد علاقه فرزندتان را پيدا كنيد مي‌بينيد كه او چگونه مشتاقانه و كنجكاو براي يادگيري هرچه بيشتر تلاش مي‌كند و از پيش رفتن در آن حوزه خاص لذت مي‌برد.

اين در حالي است كه همين كودك ممكن است در موقعيت‌هاي ديگر يادگيري اشتياق خاصي از خود نشان ندهد و دائماً تكاليف را پشت گوش بياندازد. درنتيجه مي‌توان گفت اگر كودك در يك زمينه نظير درس‌هاي مدرسه علاقه چنداني از خود نشان نمي‌دهد به اين معنا نيست كه او به‌طور كلي نسبت به يادگيري بي‌علاقه است به اين فكر كنيد كه شايد محيط براي او به‌درستي فراهم نشده يا شايد به‌طور كل استعدادهاي او در جايي بيرون از مدرسه قادر به شكوفايي باشند.

اگر شما بتوانيد استعدادهاي فرزندتان را در دوره كودكي شناسايي كنيد و او را در مسير دلخواه خود قرار دهيد فرد از همان ابتدا موفقيت‌هاي كوچك و بزرگي را تجربه مي‌كند كه به او براي ادامه راه انگيزه مي‌دهند و در دوران نوجواني و بزرگسالي از سردرگمي او پيشگيري مي‌كنند. علاوه بر اين‌ها افرادي كه از دوران كودكي در مسير درست قرار گرفته‌اند به مراتب از شانس بيشتري براي موفقيت برخوردارند و سطح رضايت عمومي بالاتري از زندگي را گزارش مي‌دهند.

استعداديابي كودكان مشهد | وظايف والدين براي استعداديابي كودكان

همه پدر و مادرها مسلما از پيشرفت فرزند خود لذت مي‌برند و از موفق شدن او استقبال مي‌كنند. با اين حال  بسياري از آن‌ها با روش‌هاي درست تربيتي آشنا نيستند و همين امر باعث مي‌شود كه ناخواسته در بسياري از اوقات جلوي پرورش استعدادهاي كودك را گرفته و مانع پيشرفت او شوند. توجه به نكات زير به شما كمك مي‌كنند تا بتوانيد راحت تر توانايي‌هاي بالقوه فرزندتان را شناسايي كنيد و او را در مسير مناسب خودش قرار دهيد.

اگر وقت كافي نداريد با دريافت مشاوره تلفني كودك نيز مي توانيد از خدمات مركز ذهن نو بهره مند شويد.

1- اولين قدم مشاهده درست

گاهي اوقات والدين آنقدر غرق مشغله‌هاي خود مي‌شوند كه در طول روز كم‌تر درگير دنياي كودك شده و تنها در صورتي كه او نياز خاصي داشته باشد به او توجه مي‌كنند. همين امر اساس بسياري از اشتباهات تربيتي را رقم مي‌زند.

بسيار اهميت دارد كه در طول روز به درستي فرزندتان را مورد مشاهده قرار دهيد و رفتارهايش را زير نظر بگيريد. براي مثال ببينيد كه نسبت به چه موضوعاتي به وجد مي‌آيد و از كنار چه چيزهايي به سادگي مي‌گذرد. هر بچه‌اي از همان ابتداي كودكي علايق خاصي را پرورش مي‌دهد كه شناسايي و توجه به آن‌ها مي‌تواند در زمينه كشف استعدادهاي او بسيار كمك كننده باشد. جهت آشنايي با بهترين وجديدترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد.

2- كنار گذاشتن پيش‌فرض‌ها

بسياري از والدين كودكان را آينه گذشته خود مي‌پندارند. آن‌ها تلاش مي‌كنند هر آنچه خود به آن دست نيافتند را براي فرزندشان فراهم كنند و او را در مسيري قرار دهند كه خود روزي به دنبال كسب پيشرفت در آن بودند. اما لازم است اين موضوع را در نظر بگيريد كه فرزندان با تمام شباهت‌هايي كه به شما دارند مي‌توانند دنيايي كاملاً متفاوت داشته باشند. سعي كنيد پيش‌فرض‌هاي خود را كنار بگذاريد و اجازه دهيد كودك با دست زدن به كشف در محيط طبيعي خود استعدادهايش را نمايش دهد. ممكن است او اصلاً علاقه‌اي به قرار گرفتن در مسيرهاي دلخواه شما نداشته باشد و چه بسا اگر در موقعيت‌هاي ديگري قرار بگيرد موفقيت‌هاي دوچنداني را از خود نشان دهد.

3- خودداري از مقايسه

همان طور كه بارها گفته شد هر انسان وجود منحصر به فردي است كه استعدادهاي مخصوص به خود را دارد. اگر فرزندتان همانند هم سن و سالانش نمي‌تواند در يك حوزه خاص پيشرفت كند هرگز او را سرزنش نكنيد و موفقيت‌هاي ديگران را به رخش نكشيد. هميشه سعي كنيد كودك را متناسب با توانايي‌ها و مهارت‌هاي خاص خودش بسنجيد و بر اين اساس پيش برويد. توجه داشته باشيد كه قرار نيست همه انسان‌ها شبيه به هم باشند و مسيرهاي يكساني را طي كنند.

4- قرار دادن كودك در يك محيط غني

بسيار اهميت دارد كه فرزندتان در كودكي در يك محيط غني و سرشار از تجربيات گوناگون قرار بگيرد و در اين ميان بتواند دست به انتخاب بزند. اگر فرزندتان در يك فضاي يكنواخت بزرگ شود هرگز استعدادهاي او قابليت رؤيت شدن پيدا نمي‌كنند. از همين رو تلاش كنيد كودك را در معرض محرك‌هاي متنوعي قرار داده و اجازه دهيد او آزادانه در بين آن‌ها اكتشاف كند.

5- اهميت قائل شدن براي رؤياهاي كودك

تقريباً همه ما شنيده‌ايم كه فردي در دوران كودكي از رؤياهاي خود بگويد. مثلاً برخي بچه‌ها مي‌گويند مي‌خواهند در آينده نقاش بزرگي شوند يا بسياري از پسرها از رؤياهاي از خود براي خلبان شدن حرف مي‌زنند. در اكثر موارد والدين و اطرافيان اين روياها را ناديده مي‌گيرند يا تنها با شوخي و خنده به‌سادگي از كنار آن‌ها رد مي‌شوند. در حالي كه لازم است به درستي به آرزوها و تصورات كودك گوش بدهيد و توانايي‌هاي او را براي رفتن در اين مسير بسنجيد. گاهي اوقات همين روياها به بزرگ ترين حسرت‌هاي فرد در آينده تبديل مي‌شوند.

استعداديابي كودكان مشهد | لزوم كمك گرفتن از يك متخصص براي استعداديابي كودكان

خوشبختانه امروزه ابزارهاي مختلفي براي كشف استعدادهاي كودكان ابداع شده است كه به والدين كمك مي‌كنند فرزندان خود را بهتر بشناسند و توانايي‌هاي منحصر به فرد او را تشخيص دهند. براي مثال امروزه آزمون‌هاي هوشي مختلفي وجود دارند كه مي‌توانند توانايي‌هاي بالقوه كودك در زمينه رياضي، موسيقي، كلامي، فعاليت‌هاي حركتي، خلاقيت‌هاي هنري و … را اندازه گيري نمايند. استفاده از اين آزمون‌هاي هوش و استعداد بايد در محيط‌هاي حرفه‌اي و به كمك آزمونگرهاي آموزش‌ديده انجام گيرد چراكه نحوه اجرا شدن تست‌ها و نوع رفتارهايي كه كودك در اين ميان از خود نشان مي‌دهد همگي مي‌توانند در تفسير نهايي تأثيرگذار باشند. از همين رو لازم است كه به مراكز روانشناسي معتبر مراجعه كرده و از متخصصان روان‌شناس باليني براي ارزيابي كودك خود كمك بگيريد.

ارائه خدمات استعداديابي كودكان در مركز مشاوره ذهن نو

مركز مشاوره ذهن نو با در اختيار داشتن نيروهاي متخصص در حوزه كودك و نوجوان مي‌تواند به شما كمك كند تا از تست‌ها و ابزارهاي نوين در جهت استعداديابي كودك خود استفاده كنيد. هم‌چنين در كنار اجراي آزمون‌ها مشاوران و روانشناسان اين مركز مي‌توانند تفسير تست و راهنمايي‌هاي لازم براي پرورش مناسب استعدادهاي كودك را در اختيارتان قرار دهند. جهت دريافت خدمات از مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو كليك كنيد.

آدرس ساير مراكز استعداديابي كودكان مشهد

موسسه استعداديابي كودكان فرداي روشن مشهد، فرحبخش غربي، خيابان معرفت، معرفت ۲، پلاك ۱۴
موسسه استعداديابي كودكان نوبنياد مشهد، بلوار هفت تير، هفت تير ۲۳ (نرسيده به ميدان ويلا سمت چپ)، پلاك ۵۶
موسسه استعداديابي كودكان انديشه كيان مشهد، بلوار پيروزي، بين پيروزي ۶۱ و ۶۳، پلاك ۱۱۹

سؤالات متداول

– استعداد ذاتي است يا اكتسابي؟

توانايي‌هاي ما تركيبي از نيروهاي وراثتي و محيطي هستند. استعدادهاي ما امري هستند كه به طور ذاتي مي‌توانند در ما وجود داشته باشند اما تا زماني كه از طريق محيط به درستي پرورش نيابند نمي‌توانند شكوفا شوند. در نتيجه تركيبي از نيروهاي ذاتي و اكتسابي استعدادهاي ما را شكل مي‌دهند. والدين مي توانند با دريافت آموزه هاي لازم به بهترين نحو بر روي استعدادهاي ذاتي تاثير بگذارند. مقاله آموزش پدر و مادر را مطالعه نماييد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

منبع : استعداديابي كودكان مشهد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۲۴:۱۲ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

علت تنفر مرد از همسرش چيست؟ حتما تا به حال جمله “زمان همه چيز را حل مي‌كند” را بارها و بارها شنيده‌ايد. اما آيا واقعا زمان مي‌تواند هر مشكلي را حل كند حتي اگر آن مشكل به حد تنفر در وجود يك شخص ريشه دوانده باشد؟ برخي از مردان پس از مدت زماني احساس مي‌كنند طرف مقابل، همسر ايده آل آن‌ها نيست. شايد اين احساس گذرا باشد و در برخي افراد به زودي از بين برود اما اگر به مرور زمان اين احساس شدت بگيرد و به يك تنفر دروني تبديل شود چه اتفاقي خواهد افتاد؟ چه عواملي زمينه را براي بروز چنين حس نفرتي ايجاد كرده است؟ آيا حس تنفر مرد نسبت به همسر خود امري عادي است يا بايد علل آن را شناخت و از بروز اين احساس نفرت جلوگيري كرد؟ براي پاسخ به اين سوال در ادامه مقاله با ما همراه باشيد و يا براي دريافت مشاوره جنسي كليك كنيد.

 

منبع : علت تنفر مرد از همسر اش چيست

احساس تنفر به همسر

زندگي هميشه مسير همواري را طي نمي‌كند و وجود فراز و نشيب‌ها امري طبيعي و غير قابل اجتناب هستند. اگر در هنگام روبه‌رو شدن با مشكلات احساس مي‌كنيد كه تمامي مسائل از جانب همسرتان است و او را در تمامي موضوعات مقصر مي‌دانيد، كمي توقف كنيد و احساس خود را مورد ارزيابي قرار دهيد. اگر نسبت به همسر خود كينه به دل داريد، زندگي شما در معرض خطر قرار دارد و لازم است بررسي‌هاي بيشتر توسط مشاوره خانواده صورت گيرد. با اين حال احساس نفرت معمولا با علائمي همچون موارد زير خود را نشان مي‌دهد.

 • گوشه گيري و عدم صحبت نمودن با همسر
 • نااميدي و احساس غم
 • كاهش ميل جنسي
 • عدم پايبندي به مسئوليت‌ها و تعهدات
 • اختصاص دادن وقت بيشتري به كار
 • دير آمدن به منزل
 • توهين و تحقير

بيشتر بخوانيد : علت سرد شدن رابطه زناشويي

علت تنفر مرد از همسرش

1. عدم رعايت آراستگي

قديمي‌ها معتقدند كه زنان به واسطه گوش عاشق مي‌شوند و مردان به واسطه چشم. اين اعتقاد اگرچه از تمامي جوانب درست و قطعي نيست اما تا حد زيادي بر اين واقعيت دلالت مي‌كند كه مردان دوست دارند همسرشان هميشه آراسته و مرتب باشند. متاسفانه اكثر خانم‌ها تنها زماني كه به مهماني مي‌روند يا قصد بيرون رفتن از منزل را دارند به آراستگي خود اهميت مي‌دهند. عدم آراستگي زنگ هشداري است كه دائما به صدا در مي‌آيد و مردان را به نوعي احساس انزجار نسبت به همسر خود مي‌كشاند.

2. علت تنفر مرد از همسرش | وابستگي زن

برخي زنان به شدت به همسر خود وابسته هستند، هيچ استقلالي نداشته و تحت سلطه همسر خويش مي‌باشند. وابستگي بيش از اندازه و مطيع بودن زن باعث دل زدگي از طرف مرد مي‌شود. در طولاني مدت مردان به احساس نفرت دچار مي‌شوند و تاب ديدن همسر وابسته خود را هم ندارند.

3. حسادت

اگر حسادت زن تا حدي ادامه يابد كه زندگي اجتماعي مرد را هم تحت الشعاع قرار بدهد و به او اجازه برقراري ارتباط با هيچكس داده نشود، اين مسئله به مرور باعث كناره گيري و كاهش صميمت بين زن و شوهر خواهد شد و يك حس بيزاري را به وجود مي‌آورد.

4. سلطه گري زنان

با توجه به ويژگي‌هاي ذاتي، مردان نسبت به زنان احساس قدرت بيشتري دارند و از اينكه حرف اول و آخر را خودشان بزنند احساس قدرت و اعتماد به نفس پيدا مي‌كنند. اگر به هر دليلي زنان نسبت به مردان قدرت بيشتري احساس كنند و سعي داشته باشند حرف خود را به كرسي بنشانند با رفتار سرد و بدون محبت همسر روبه‌رو مي‌شوند.

5. علت تنفر مرد از همسرش | استقلال زياد زن

مردان دوست ندارند همسرشان استقلال زيادي داشته باشند. در واقع حدي از وابستگي، لازمه حفظ رابطه گرم و صميمي بين زن و شوهر است. مرد دوست دارد كه زن به حمايت او نياز داشته باشد.

6. احساس بي علاقگي زن به رابطه جنسي

رابطه جنسي لازمه تداوم يك زندگي مشترك است. مردان گرايش زيادي به برقراري رابطه جنسي دارند و اگر ببينند كه شريك جنسي زندگي‌اش به اين رابطه علاقه نشان نمي‌دهد يا در حين انجام رابطه ضعيف عمل مي‌كند كم كم از همسر خود فاصله مي‌گيرند و  با مرور زمان به احساس تنفر دچار مي‌شوند.

بيشتر بخوانيد : دلزدگي زناشويي

7. شكوه و شكايت كردن

مردان دوست دارند وقتي به خانه مي‌آيند همه چيز آرام باشد و با استقبال گرم همسر خود روبه‌رو شوند اما اگر زن دائما به شكوه و شكايت بپردازد و نق بزند حوصله همسر خود را سر مي‌برد.

8. علت تنفر مرد از همسرش | اعتماد به نفس پايين

اگر زن از اعتماد به نفس كافي برخوردار نباشد و خود را فردي ضعيف نشان دهد با احساس تنفر مرد روبه‌رو خواهد شد. در واقع مردان از زناني كه براي شروع و انجام هركاري اعتماد به نفس لازم را ندارند فاصله مي‌گيرند.

9. جاسوسي

برخي زنان عادت دارند كوچكترين مسئله زندگي خود را به ديگران به ويژه خانواده پدري انتقال دهند. اين موضوع علت بسياري از اختلافات زن و شوهرها و احساس تنفر مردان نسبت به همسران خود مي‌باشد.

10. علت تنفر مرد از همسرش | بي اندازه خريد كردن

خريد بي اندازه بدون اينكه ضرورتي در كار باشد باعث مي‌شود از ناحيه مردان اين گونه برداشت شود كه همسرشان پولي را كه وي به زحمت به دست آورده به هدر مي‌دهد و قدر زحمات او را نمي‌داند.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

سوالات متداول

آيا دخالت زن در امور شخصي همسر رفتار معقول و پسنديده‌اي است؟

درست است كه زن و مرد نبايد چيزي را از هم پنهان كنند اما شايد موضوعي باشد كه مرد ترجيح بدهد به تنهايي با آن روبه رو شود يا اينكه بخواهد در زمان ديگري بازگو كند. در اين گونه موارد نبايد به حريم شخصي وي تجاوز كرد. اين مسئله به مرور باعث مي‌شود كه مرد نسبت به اينگونه رفتارهاي همسرش تنفر پيدا كند.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

 

منبع : علت تنفر مرد از همسر اش چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۲۱:۲۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

قرص كاربامازپين در گروهي از داروها به نام ضد تشنج قرار دارد كه با كاهش فعاليت الكتريكي غيرطبيعي در مغز كار مي‌كند. اين ماده با كاهش تكانه‌هاي عصبي كه باعث تشنج و درد عصبي مي‌شوند (مانند نورالژي عصب سه قلو) كار مي‌كند. كاربامازپين همچنين براي درمان اختلال دو قطبي استفاده مي‌شود. مصرف اين دارو مانند ساير داروها داراي عوارضي است كه متخصص به دليل ارجحيت فوايد آن توصيه به مصرف كرده است. بنابراين در صورت بروز عوارض جانبي حتما به متخصص اطلاع داده تا در صورت لزوم داروي جايگزين تجويز كند. هنگام مصرف قرص كاربامازپين به تداخلات دارويي نيز توجه نماييد و هرگز خودسرانه شروع به مصرف و يا قطع مصرف ننماييد. در ادامه دوزهاي مصرفي، عوارض و روش هاي جايگزين اين قرص را آورده‌ايم.

 

 

منبع : قرص كاربامازپين چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص كاربامازپين چيست،
موضوع:
[ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۷:۱۷:۴۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

والديني كه نياز به وجود فرزند را در خانواده احساس مي‌كنند همواره به دنبال راهكارهايي براي باردار شدن هستند و اين مسئله با افزايش سن و به مرور اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. به غير از وجود بيماري‌هاي خاص نكاتي مانند وضعيت تغذيه و زمان برقراري رابطه جنسي نيز مي‌توانند در احتمال بارداري نقش داشته باشند و ممكن است شما از اين نكات اطلاعي نداشته باشيد. بهتر است علاوه بر افزايش اطلاعات خود در زمينه راه‌هاي مناسب براي بارداري تا جايي كه مي‌توانيد اطلاعات خود را راجع به نيازهاي روحي كودك و اصولي كه مي‌بايست به عنوان والدين رعايت كنيد نيز افزايش دهيد. توجه كنيد كه شما به عنوان والدين در برابر سلامت جسمي و روحي فرزند خود مسئوليت داريد.

منبع : باردار شدن با چند ترفند

افزايش احتمال لقاح براي باردار شدن

يكي از اصلي‌ترين نكاتي كه براي افزايش احتمال بارداري مي‌بايست به آن توجه داشته باشيد اين است كه احتمال تلاقي اسپرم و تخمك يا به عبارتي تشكيل سلول تخم را افزايش دهيد. براي اين كار راه‌هاي متنوعي وجود دارد كه ما در ادامه به برخي از آن‌ها اشاره خواهيم كرد. در صورت وجود هر نوع مشكل با شماره هاي درج شده براي دريافت مشاوره كودك تماس بگيريد.

پوزيشن‌هاي جنسي مناسب

استفاده از پوزيشن‌هاي جنسي مناسب را مي‌توان اولين قدم براي افزايش احتمال بارداري دانست. متخصصين معتقدند كه بهترين پوزيشن‌هاي جنسي آن‌هايي هستند كه باعث مي‌شوند آلت تناسلي به ميزان بيشتري وارد واژن شود. اين پوزيشن‌ها مي‌تواند با توجه به اندام فيزيكي و شرايط شما و همسرتان حالت‌هاي مختلفي را شامل شود، شما مي‌توانيد با كمك گرفتن از متخصصين روانشناسي در حوزه روابط جنسي از اين پوزيشن‌ها اطلاع پيدا كنيد؛ در عين حال حالت سنتي به‌طور معمول يكي از مناسب‌ترين پوزيشن‌هاي رابطه جنسي براي افزايش احتمال بارداري فرد است. در اين شرايط علاوه بر ورود كامل آلت تناسلي، به دليل وضعيت جاذبه اسپرم شرايط راحت‌تري براي ورود به رحم خواهد داشت.

پايان رابطه جنسي

معمولاً توصيه مي‌شود كه آقايان پس از انزال اجازه دهند آلت تناسلي براي مدتي داخل واژن باقي بماند تا از تخليه كامل اسپرم‌ها در واژن اطمينان حاصل شود. علاوه بر اين خانم‌ها نيز پس از پايان رابطه جنسي بهتر است براي حداقل 20 دقيقه دراز بكشند. سعي كنيد در اين مدت در شرايطي قرار داشته باشيد كه احتمال بيرون ريختن مايع مني از واژن كمتر باشد.

افزايش دفعات ارتباط براي باردار شدن

افزايش تعداد دفعات رابطه جنسي يكي ديگر از پاسخ‌هايي است كه به سؤال چگونه باردار شويم داده مي‌شود. اين پاسخ بر اين فرض منطقي استوار شده كه افزايش تعداد دفعات رابطه جنسي باعث افزايش احتمال ورود اسپرم به رحم و به عبارتي افزايش احتمال بارداري خواهد شد.

آگاهي از زمان تخمك‌گذاري

علاوه بر اينكه شما مي‌بايست نكاتي را در ارتباط با نحوه رابطه جنسي مورد توجه قرار دهيد بايد از زمان برقراري رابطه جنسي نيز آگاه باشيد. به‌طوركلي سلول تخمك براي زماني در حدود 12 تا 24 ساعت در محيط رحم زنده خواهد ماند. درنتيجه رابطه‌اي شما را به بارداري خواهد رساند كه در اين بازه زماني اتفاق بيفتد و به همين خاطر آگاهي خانم‌ها از زمان تخمك‌گذاري نكته بسيار مهمي در افزايش احتمال بارداري است. نشانه‌هايي نظير افزايش دماي بدن و يا بيشتر شدن ترشحات واژن ازجمله نكاتي هستند كه زمان تخمك‌گذاري را به شما نشان مي‌دهند.

روش ديگري نيز به‌عنوان روش تقويمي وجود دارد كه به‌صورت حدودي 12 تا 16 روز پيش از شروع قاعدگي را زمان تخمك‌گذاري مي‌دانند. شما مي‌توانيد با تهيه كيت‌هاي مخصوص تخمك‌گذاري از داروخانه‌ها نيز از زمان اين فرايند در بدن خود آگاهي پيدا كنيد.

توقف استفاده از داروهاي جلوگيري

برخي از داروهاي جلوگيري حتي پس از قطع مصرف نيز تا مدتي مانع بارداري شما خواهند شد. به همين خاطر بهتر است راجع به نوع مراقبت خود و ميزان آمادگي بدنتان براي بارداري از يك متخصص كمك بگيريد. متخصصين زمان لازم براي قطع مصرف داروهاي جلوگيري و پس‌ازآن زمان مناسب اقدام براي بارداري را به شما اطلاع خواهند داد.

افزايش تعداد اسپرم‌ها براي باردار شدن

علاوه بر بالا بردن احتمال لقاح، افزايش تعداد اسپرم‌ها در مايع مني نيز يكي ديگر از راهكارهايي است كه براي افزايش احتمال بارداري موردتوجه قرار مي‌گيرد. به ميزاني كه تعداد اسپرم‌ها يا توانايي حركت آن‌ها در مايع مني بيشتر باشد احتمال رسيدن آن‌ها به رحم و تركيب با تخمك نيز افزايش پيدا خواهد كرد. براي اين منظور بهتر است به نكات زير توجه داشته باشيد.

 • رعايت وزن مناسب و جلوگيري از اضافه‌وزن
 • عدم تماس مكرر با تلفن همراه يا هر وسيله ديجيتال ديگر
 • عدم حضور در محيط‌هاي بسيار گرم مثل سونا
 • عدم استفاده از داروهاي هورموني و مكمل‌هاي بدنسازي
 • كاهش يا قطع مصرف كافئين
 • عدم استفاده از الكل، نيكوتين يا ساير مواد مخدر

توجه به سبك زندگي براي باردار شدن

كنترل وضعيت تغذيه، خواب و تمامي رفتارهاي روزانه شما يكي ديگر از پاسخ‌ها براي اين سؤال است كه چگونه باردار شويم. سبك زندگي سالم در زماني كه شما براي بارداري اقدام مي‌كنيد و همين‌طور در طول مدت بارداري تأثير بسياري بر سلامت جنين شما و گذراندن آسان‌تر دوره بارداري خواهد داشت. در اين زمينه به مسائل زير توجه داشته باشيد.

وضعيت تغذيه

اهميت تغذيه در بارداري موضوعي است كه از زمان‌هاي قديم به آن توجه مي‌شده است. متخصصين معتقدند درصورتي‌كه شما به ميزان بيشتري از مواد غذايي سالم و تازه و به‌ويژه پروتئين، آهن و كلسيم استفاده كنيد احتمال بارداري افزايش پيدا مي‌كند. علاوه بر اين بهتر است مصرف مكمل فوليك اسيد را نيز شروع كنيد. اين مكمل باعث شكل‌گيري صحيح لوله عصبي در جنين شده و همچنين آمار سقط‌هاي سه‌ماهه اول بارداري را نيز كاهش مي‌دهد. تا جاي ممكن سعي كنيد در دوراني كه براي بارداري تلاش مي‌كنيد از مصرف كافئين و فست فودها دوري كنيد. به خاطر داشته باشيد اضافه‌وزن يكي ديگر از نكاتي است كه مي‌تواند احتمال لقاح را كاهش دهد و مشكلات ناباروري را برايتان به همراه داشته باشد. درنتيجه تلاش كنيد تا وزن خود را در شرايط مطلوبي نگه‌داريد.

الگوي خواب

بدن شما به استراحت نياز دارد. سعي كنيد در اين دوران بيش از هميشه به خواب كافي و همين‌طور داشتن يك برنامه مشخص براي ساعت خواب‌وبيداري توجه داشته باشيد. به‌طور ميانگين بدن به 7 تا 9 ساعت خواب در طول شبانه‌روز نياز دارد و اين ميزان بسته به وضعيت شما متفاوت خواهد بود. درصورتي‌كه احساس مي‌كنيد با مشكلات خواب مواجه هستيد مي‌توانيد در اين زمينه از يك مشاور كمك بگيريد.

ورزش منظم

داشتن برنامه براي ورزش منظم باعث بهبود شرايط تخمك‌گذاري و آمادگي بيشتر بدن شما براي بارداري و زايمان مي‌شود درنتيجه توجه به فعاليت بدني را در برنامه روزانه خود قرار دهيد. البته برخي از پزشكان معتقدند ورزش‌هاي سنگين يا طولاني‌مدت مي‌تواند آسيب‌هايي را براي توانايي باروري فرد به همراه داشته باشد درنتيجه بهتر است راجع به نوع ورزش خود با يك متخصص مشورت نماييد. در نهايت توصيه مي‌شود كه حتما مقاله برنامه ريزي براي بچه دار شدن را مطالعه نماييد.

نقش شرايط روحي در باردار شدن

تحقيقات اخير نشان مي‌دهند كه شرايط روحي زوجين در هنگام برقراري رابطه جنسي تأثير بسياري در احتمال لقاح موفق خواهد داشت. اهميت شرايط روحي به ميزاني است كه بسياري از متخصصين روانشناسي شخصيت معتقدند شرايط روحي والدين در زمان برقراري رابطه جنسي و تشكيل نطفه بر شخصيت فرد در آينده اثر خواهد گذاشت. درنتيجه بهتر است در اين ايام از شرايط روحي خود و همسرتان به‌خوبي مراقبت كنيد. بيماري‌هاي روحي نظير اضطراب و افسردگي و يا ناراضي بودن از رابطه جنسي ازجمله مسائلي هستند كه مشكلاتي را در زمينهٔ باروري خانم‌ها و آقايان ايجاد خواهند كرد. براي آشنايي با بايدها و نبايدهاي مراقبت هاي قبل از بارداري كليك كنيد.

اگر احساس مي‌كنيد درزمينهٔ مسائل روحي با مشكل مواجه هستيد بهتر است براي درمان اين اختلالات از يك مشاور كمك بگيريد. به اين موضوع توجه داشته باشيد كه بيماري‌هاي روحي شما درصورتي‌كه مورد بي‌توجهي قرار بگيرند در آينده نيز باعث مي‌شوند شما نتوانيد وظايف پدر يا مادري خود را به‌درستي انجام دهيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك مي‌توانيد در هر ساعت از روز براي مشاوره تلفني كودك از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان كلينيك تخصصي ني ني مايند تماس حاصل نماييد.

 

 

سؤالات متداول

آگاهي از زمان تخمك‌گذاري چه تأثيري در بارداري دارد؟

سلول تخمك بين 12 تا 24 ساعت در رحم باقي خواهد ماند و اين بازه زماني تنها فرصتي است كه شما در طول يك سيكل براي بارداري خواهيد داشت. به همين خاطر بهتر است از زمان تخمك‌گذاري آگاهي داشته باشيد و در اين زمان به رابطه جنسي توجه بيشتري داشته باشيد.

آيا اضطراب مي‌تواند مانع بارداري شود؟

بيماري‌هاي روحي مي‌توانند مشكلاتي را درزمينهٔ لقاح موفق ايجاد كنند بااين‌حال نمي‌توانند به‌طوركلي مانع بارداري فرد شوند؛ مگر اينكه بيمار تحت درمان با داروهاي خاصي باشد كه مشكلاتي را درزمينهٔ بارداري ايجاد مي‌كنند.

مواد غذايي چه تأثيري بر احتمال بارداري خواهند داشت؟

استفاده از مواد غذايي سالم و مصرف پروتئين، كلسيم و آهن مي‌توانند شانس شما را براي بارداري افزايش دهند. بهتر است در اين دوران از فست فودها و نوشيدني‌هاي كافئين دار اجتناب كنيد و همچنين عادات تغذيه‌اي خود را منظم‌تر كنيد.

 

 

 

 

 

 

منبع : باردار شدن با چند ترفند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: باردار شدن با چند ترفند،
موضوع:
[ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۵۹:۴۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مراكز استعداديابي كودكان قم كدام‌اند و چه خدماتي را ارائه مي‌دهند؟ استعداديابي كودكان يكي از دغدغه‌هاي مشترك بسياري از پدر و مادرهاست چراكه هر كودكي با توانمندي‌هاي خاص و منحصر به فرد خود متولد شده و اگر از همان اول به درستي كشف و هدايت شود احتمال موفقيت او در آينده تا حد زيادي بالا خواهد رفت. با افزايش سطح اطلاعات جامعه از اهميت استعداديابي؛ امروزه والدين بيشتر براي اين موضوع ارزش قائل هستند و به دنبال متخصصيني مي‌گردند تا بتوانند در اين زمينه به آن‌ها كمك كنند. اگر شما در قم زندگي مي‌كنيد و به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز استعداديابي در اين شهر هستيد تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد. جهت دريافت خدمات مشاوره كودك كليك كنيد.

 

منبع : استعداديابي كودكان قم

استعداد چيست؟

استعداد به توانايي‌هاي بالقوه انسان گفته مي‌شود كه در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند به صورت بالفعل دربيايند. نكته بسيار مهم اينجاست كه هيچ انساني بدون استعداد زاده نمي‌شود و شكست افراد در زندگي تنها به دليل نيافتن راه مناسب براي دست يابي به موفقيت‌ها است. اگر به دقت به زندگي افراد نگاه كنيد مي‌بينيد كه حتي انسان‌هايي كه بهره هوشي بسيار پاييني دارند و يا ازمعلوليت رنج مي‌برند نيز در صورت قرار گرفتن در محيط مناسب مي‌توانند استعدادهاي خود را پيدا كرده و به جايگاهي در زندگي دست يابند كه ساير افراد به آن‌ها غبطه بخورند.

براي اينكه راحت‌تر اين موضوع را درك كنيد مي‌توانيد به زندگي افرادي كه در مسابقات پاراالمپيك قهرمان مي‌شوند نگاه كنيد. آن‌ها در حقيقت با وجود تمام محدوديت‌ها گوهر وجودي خود را پيدا كرده و مسير درست براي پرورش آن را يافته‌اند. در نتيجه استعداد امري است كه مي‌تواند در جلوه‌هاي مختلف ظهور كند و بيش از هر چيز نيازمند تلاش براي كشف و هدايت در مسير درست است. براي آشنايي بيشتر با ويژگي كودكان استثنايي كليك كنيد.

استعداديابي كودكان قم | اهميت استعداديابي در كودكان

انسان‌ها در همه سنين قابليت رشد و پيشرفت دارند و هيچ زماني متوقف نمي‌شوند. اما برخي برهه‌هاي زماني در زندگي مراحل حساسي هستند كه شكل گيري توانمندي‌ها در آن زمان مي‌تواند به بيشترين بازدهي بيانجامد. در دوران كودكي ذهن بچه‌ها از انعطاف پذيري بيشتري برخوردار است و آمادگي بيشتري براي يادگيري دارد. اگر شما موضوع مورد علاقه فرزندتان را پيدا كنيد مي‌بينيد كه او چگونه مشتاقانه و كنجكاو براي يادگيري هرچه بيشتر تلاش مي‌كند و از پيش رفتن در آن حوزه خاص لذت مي‌برد.

اين در حالي است كه همين كودك ممكن است در موقعيت‌هاي ديگر يادگيري اشتياق خاصي از خود نشان ندهد و دائماً تكاليف را پشت گوش بياندازد. درنتيجه مي‌توان گفت اگر كودك در يك زمينه نظير درس‌هاي مدرسه علاقه چنداني از خود نشان نمي‌دهد به اين معنا نيست كه او به‌طور كلي نسبت به يادگيري بي‌علاقه است به اين فكر كنيد كه شايد محيط براي او به‌درستي فراهم نشده يا شايد به‌طور كل استعدادهاي او در جايي بيرون از مدرسه قادر به شكوفايي باشند.

اگر شما بتوانيد استعدادهاي فرزندتان را در دوره كودكي شناسايي كنيد و او را در مسير دلخواه خود قرار دهيد فرد از همان ابتدا موفقيت‌هاي كوچك و بزرگي را تجربه مي‌كند كه به او براي ادامه راه انگيزه مي‌دهند و در دوران نوجواني و بزرگسالي از سردرگمي او پيشگيري مي‌كنند. علاوه بر اين‌ها افرادي كه از دوران كودكي در مسير درست قرار گرفته‌اند به مراتب از شانس بيشتري براي موفقيت برخوردارند و سطح رضايت عمومي بالاتري از زندگي را گزارش مي‌دهند.

استعداديابي كودكان قم | وظايف والدين براي استعداديابي كودكان

همه پدر و مادرها مسلما از پيشرفت فرزند خود لذت مي‌برند و از موفق شدن او استقبال مي‌كنند. با اين حال  بسياري از آن‌ها با روش‌هاي درست تربيتي آشنا نيستند و همين امر باعث مي‌شود كه ناخواسته در بسياري از اوقات جلوي پرورش استعدادهاي كودك را گرفته و مانع پيشرفت او شوند. توجه به نكات زير به شما كمك مي‌كنند تا بتوانيد راحت تر توانايي‌هاي بالقوه فرزندتان را شناسايي كنيد و او را در مسير مناسب خودش قرار دهيد.

اگر وقت كافي نداريد با دريافت مشاوره تلفني كودك نيز مي توانيد از خدمات مركز ذهن نو بهره مند شويد.

1- اولين قدم مشاهده درست

گاهي اوقات والدين آنقدر غرق مشغله‌هاي خود مي‌شوند كه در طول روز كم‌تر درگير دنياي كودك شده و تنها در صورتي كه او نياز خاصي داشته باشد به او توجه مي‌كنند. همين امر اساس بسياري از اشتباهات تربيتي را رقم مي‌زند.

بسيار اهميت دارد كه در طول روز به درستي فرزندتان را مورد مشاهده قرار دهيد و رفتارهايش را زير نظر بگيريد. براي مثال ببينيد كه نسبت به چه موضوعاتي به وجد مي‌آيد و از كنار چه چيزهايي به سادگي مي‌گذرد. هر بچه‌اي از همان ابتداي كودكي علايق خاصي را پرورش مي‌دهد كه شناسايي و توجه به آن‌ها مي‌تواند در زمينه كشف استعدادهاي او بسيار كمك كننده باشد. جهت آشنايي با بهترين وجديدترين روش هاي تربيت كودك كليك كنيد.

2- كنار گذاشتن پيش‌فرض‌ها

بسياري از والدين كودكان را آينه گذشته خود مي‌پندارند. آن‌ها تلاش مي‌كنند هر آنچه خود به آن دست نيافتند را براي فرزندشان فراهم كنند و او را در مسيري قرار دهند كه خود روزي به دنبال كسب پيشرفت در آن بودند. اما لازم است اين موضوع را در نظر بگيريد كه فرزندان با تمام شباهت‌هايي كه به شما دارند مي‌توانند دنيايي كاملاً متفاوت داشته باشند. سعي كنيد پيش‌فرض‌هاي خود را كنار بگذاريد و اجازه دهيد كودك با دست زدن به كشف در محيط طبيعي خود استعدادهايش را نمايش دهد. ممكن است او اصلاً علاقه‌اي به قرار گرفتن در مسيرهاي دلخواه شما نداشته باشد و چه بسا اگر در موقعيت‌هاي ديگري قرار بگيرد موفقيت‌هاي دوچنداني را از خود نشان دهد.

3- خودداري از مقايسه

همان طور كه بارها گفته شد هر انسان وجود منحصر به فردي است كه استعدادهاي مخصوص به خود را دارد. اگر فرزندتان همانند هم سن و سالانش نمي‌تواند در يك حوزه خاص پيشرفت كند هرگز او را سرزنش نكنيد و موفقيت‌هاي ديگران را به رخش نكشيد. هميشه سعي كنيد كودك را متناسب با توانايي‌ها و مهارت‌هاي خاص خودش بسنجيد و بر اين اساس پيش برويد. توجه داشته باشيد كه قرار نيست همه انسان‌ها شبيه به هم باشند و مسيرهاي يكساني را طي كنند.

4- قرار دادن كودك در يك محيط غني

بسيار اهميت دارد كه فرزندتان در كودكي در يك محيط غني و سرشار از تجربيات گوناگون قرار بگيرد و در اين ميان بتواند دست به انتخاب بزند. اگر فرزندتان در يك فضاي يكنواخت بزرگ شود هرگز استعدادهاي او قابليت رؤيت شدن پيدا نمي‌كنند. از همين رو تلاش كنيد كودك را در معرض محرك‌هاي متنوعي قرار داده و اجازه دهيد او آزادانه در بين آن‌ها اكتشاف كند.

5- اهميت قائل شدن براي رؤياهاي كودك

تقريباً همه ما شنيده‌ايم كه فردي در دوران كودكي از رؤياهاي خود بگويد. مثلاً برخي بچه‌ها مي‌گويند مي‌خواهند در آينده نقاش بزرگي شوند يا بسياري از پسرها از رؤياهاي از خود براي خلبان شدن حرف مي‌زنند. در اكثر موارد والدين و اطرافيان اين روياها را ناديده مي‌گيرند يا تنها با شوخي و خنده به‌سادگي از كنار آن‌ها رد مي‌شوند. در حالي كه لازم است به درستي به آرزوها و تصورات كودك گوش بدهيد و توانايي‌هاي او را براي رفتن در اين مسير بسنجيد. گاهي اوقات همين روياها به بزرگ ترين حسرت‌هاي فرد در آينده تبديل مي‌شوند.

استعداديابي كودكان قم | لزوم كمك گرفتن از يك متخصص براي استعداديابي كودكان

خوشبختانه امروزه ابزارهاي مختلفي براي كشف استعدادهاي كودكان ابداع شده است كه به والدين كمك مي‌كنند فرزندان خود را بهتر بشناسند و توانايي‌هاي منحصر به فرد او را تشخيص دهند. براي مثال امروزه آزمون‌هاي هوشي مختلفي وجود دارند كه مي‌توانند توانايي‌هاي بالقوه كودك در زمينه رياضي، موسيقي، كلامي، فعاليت‌هاي حركتي، خلاقيت‌هاي هنري و … را اندازه گيري نمايند. استفاده از اين آزمون‌هاي هوش و استعداد بايد در محيط‌هاي حرفه‌اي و به كمك آزمونگرهاي آموزش‌ديده انجام گيرد چراكه نحوه اجرا شدن تست‌ها و نوع رفتارهايي كه كودك در اين ميان از خود نشان مي‌دهد همگي مي‌توانند در تفسير نهايي تأثيرگذار باشند. از همين رو لازم است كه به مراكز روانشناسي معتبر مراجعه كرده و از متخصصان روان‌شناس باليني براي ارزيابي كودك خود كمك بگيريد.

ارائه خدمات استعداديابي كودكان در مركز مشاوره ذهن نو

مركز مشاوره ذهن نو با در اختيار داشتن نيروهاي متخصص در حوزه كودك و نوجوان مي‌تواند به شما كمك كند تا از تست‌ها و ابزارهاي نوين در جهت استعداديابي كودك خود استفاده كنيد. هم‌چنين در كنار اجراي آزمون‌ها مشاوران و روانشناسان اين مركز مي‌توانند تفسير تست و راهنمايي‌هاي لازم براي پرورش مناسب استعدادهاي كودك را در اختيارتان قرار دهند. جهت دريافت خدمات از مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو كليك كنيد.

آدرس ساير مراكز استعداديابي كودكان قم

موسسه استعداديابي كودكان قم قم ،سالاريه، ميدان پيچك به سمت ميدان مفيد، پلاك ۱۷۶
موسسه استعداديابي كودكان الهام شوندي قم، دورشهر، كوچه ۱۶

سؤالات متداول

– استعداد ذاتي است يا اكتسابي؟

توانايي‌هاي ما تركيبي از نيروهاي وراثتي و محيطي هستند. استعدادهاي ما امري هستند كه به طور ذاتي مي‌توانند در ما وجود داشته باشند اما تا زماني كه از طريق محيط به درستي پرورش نيابند نمي‌توانند شكوفا شوند. در نتيجه تركيبي از نيروهاي ذاتي و اكتسابي استعدادهاي ما را شكل مي‌دهند. والدين مي توانند با دريافت آموزه هاي لازم به بهترين نحو بر روي استعدادهاي ذاتي تاثير بگذارند. مقاله آموزش پدر و مادر را مطالعه نماييد.

 

براي عضويت در اينستاگرام (ذهن نو) كليك كنيد

آخرين تحقيقات علمي روانشناسي

 

 ورود به صفحه

 

سوالي داريد؟ با ما تماس بگيريد

تماس با برترين مشاوران از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور از 8 صبح الي 12 شب حتي ايام تعطيل

سراسر كشور :9099070354 استان تهران :9092301539

 

 

 

جهت مشاوره تلفني با موبايل و رزرو وقت حضوري

 شماره تماس با موبايل : 66419012-021

 

 

 

 

 

 

منبع : استعداديابي كودكان قم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: استعداديابي كودكان قم،
موضوع:
[ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۰۱:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

خشم و افسردگي به دو صورت خود را نشان مي‌دهد. در نوع اول بي قراري و خشم به صورت آشكار خود را نشان مي‌دهد، به طوري كه بيمار افسرده با هر تلنگري پرخاشگري كرده و با الفاظ و رفتار زشت به ديگران ناراحتي‌اش را ابراز مي‌كند، در نوع دوم افسردگي ناشي از خشم، فرد ترجيح مي‌دهد كه خشم خود را سركوب كرده و آن را دروني كند. هر دو حالت منجر به شكل گيري سيكل معيوبي مي‌شود كه ديگران را در ارتباط با بيمار مستاصل مي‌كند. براي درمان اين وضعيت رويكردهاي مختلف روش‌هاي موثري ارائه كرده‌اند كه هر كدام را در ادامه شرح داده‌ايم. براي آشنايي با ساير علائم افسردگي كليك كنيد.

 منبع : خشم و افسردگي چه ارتباطي با هم دارند

خشم فروخورده در افسردگي | آشنايي با رويكردهاي مختلف در سبب شناسي افسردگي

در تبيين اختلال افسردگي و توضيح علل آن متخصصان از رويكردهاي مختلفي بهره مي گيرند. هركدام از اين رويكردها از زاويه ديد خاصي به مسئله افسردگي مي پردازند. براي مثال در رويكرد شناختي رفتاري روانشناسان همواره بر اين موضوع تاكيد مي كنند كه افكار ما زيربناي تمامي احساسات و رفتارهايمان  هستند. در نتيجه براي بهبود خلق افسرده پيش از هرچيز بايد افكار افسرده ساز را پيدا كرد. از جمله افكاري كه تاثير بسزايي در پيدايش و تداوم افسردگي دارند مي‌توان به فاجعه سازي از رويدادهاي منفي، نسبت دادن شكست‌ها به درون و موفقيت‌ها به بيرون و اعتقاد به عدم توانايي كافي براي انجام دادن تكاليف اشاره كرد.

در اين ميان روانكاوان تبيين متفاوتي از اختلال افسردگي دارند. آن‌ها بيش از هرچيز تلاش مي‌كنند اين مشكل را به واسطه مكانيسم‌هاي دفاعي شرح دهند. از ديد آن‌ها سركوب يا همان فروخوردن خشم، دروني سازي و برگرداندن آن به خود از جمله فرايندهاي اصلي بروز اختلال افسردگي در ميان مبتلايان است. براي دريافت مشاوره افسردگي كليك كنيد.

تاثير سركوب خشم در بروز اختلال‌افسردگي

در نظريه روان كاوي به مقوله خشم فروخورده در افسردگي بيش از هر رويكرد ديگري پرداخته شده است. بر اساس اين نظريه روانكاوان معتقدند كه مبتلايان به افسردگي بيش از سايرين دست خوش هيجان خشم مي‌شوند. با اين حال از آن جايي كه روش‌هاي ابراز سالم اين هيجان را نمي‌دانند آن را سركوب كرده و يا به عبارت ديگر آن را فرو مي‌خورند.

از آنجايي كه خشم هيجان بسيار نيرومندي است و انرژي آن با سركوب كردن از بين نمي‌رود، اين انرژي به درون فرد باز مي‌گردد. به اين ترتيب كسي كه نمي‌تواند به طور سالم از ديگران انتقاد كند دچار خودسرزنش گري مفرط مي‌شود و دائما عملكرد خود را زير سوال مي‌برد. همين امر پيامدهايي نظير كاهش اعتماد به نفس، عدم اطمينان به توانمندي‌ها، احساس گناه و ساير علائم افسردگي را در پي خواهد داشت.

بيشتر بخوانيد : علت افسردگي چيست

علل ناتواني در ابراز خشم

علل مختلفي وجود دارد كه باعث مي‌شود افراد نتوانند به شيوه اي سالم خشم خود را ابراز كنند. براي مثال بزرگ شدن در خانواده‌اي كه هرگونه ابراز هيجاني را به شدت سركوب مي‌كرده، تجربه تنبيه شديد به خاطر بروز ناراحتي يا عصبانيت، ترس از ناتواني در كنترل اوضاع پس از ابراز خشم، عدم آشنايي با رفتار جرات مندانه و ناتواني در تشخيص پرخاشگري از ابراز خشم به روش صحيح از جمله رايج‌ترين دلايلي است كه به خشم فروخورده و بروز مشكلات روانشناختي نظير افسردگي و اضطراب مي‌انجامد.

خشم فروخورده در افسردگي | چگونگي پيشگيري از بروز افسردگي

افسردگي‌اساسي يكي از انواع اختلال‌هاي روانپزشكي است كه منشا زيستي، ژنتيكي، محيطي و روانشناختي مختلفي دارد. در حقيقت بروز و شدت افسردگي به نحوه تعامل اين فاكتورها با يكديگر بستگي دارد. در همين راستا با كنترل برخي عوامل محيطي و رواني مي‌توان از ابتلا يا شدت يافتن اختلال افسردگي پيشگيري كرد. براساس توصيه روانشناسان مبتني بر رويكرد روانكاوي، مي‌توان گفت اگر بتوانيد هيجان خشم را در وجود خود بپذيريد و از مجراي سالمي آن را ابراز نماييد سركوب و برگرداندن آن به درون اتفاق نمي‌افتد و در نتيجه تا حد زيادي از بروز اختلال افسردگي پيشگيري خواهد شد. براي دريافت درمان افسردگي كليك كنيد.

در نتيجه اولين قدم براي پيشگيري از افسردگي اين است كه بپذيريد خشم يكي از هيجانات اصلي در انسان است و همه آدم‌خت به طور طبيعي آن را تجربه مي‌كنند. به خودتان يادآور شويد كه احساس خشم در درون‌تان به نوبه خود امري منفي نيست، بلكه تبديل شدن آن به پرخاشگري و بدرفتاري است كه به كنترل و مديريت نياز دارد. در نتيجه بايد اصول جرات مندي را ياد بگيريد و تمرين كنيد كه وقتي عصباني مي‌شويد، چه واكنش‌هاي سالمي را از خود نشان دهيد. اگر در اين زمينه با مشكل زيادي رو به رو هستيد، مراجعه به روانشناس ضروري است.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

 

 

 

سوالات متداول

من هنگام عصبانيت نمي توانم به درستي با فرد مقابل حرف بزنم و همه چيز را در خودم مي ريزم همين مسئله باعث انزوا و افسردگي من شده چگونه مي توانم اين عادت را تغيير بدهم؟

مراجعه به روانشناس يكي از مهم‌ترين اقداماتي است كه مي‌توانيد در اين زمينه انجام دهيد. روانشناس با ارائه آموزش‌هايي نظير كنترل خشم و ياد دادن مهارت جرات ورزي مي‌تواند به شما كمك كند تا بر اين مشكل خود غلبه كرده و افسردگي‌تان را نيز بهبود ببخشيد.

 

 

 

 منبع : خشم و افسردگي چه ارتباطي با هم دارند

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ارتباط خشم و افسردگي،
موضوع:
[ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۵۴:۱۷ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  [#VoteTitle#]
  [#VTITLE#]
       نتیجه

  لینک های تبادلی
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : 0
  دیروز : 0
  افراد آنلاین : 8
  همه : 0
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر