مشاوره روانشانسي ذهن نو
مركز مشاوره ذهن نو برترين مركز مشاوره روانشناسي در زمينه هاي مختلف روانشناسي از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، كودك، طلاق، خيانت، نوجوان، بلوغ، جنسي و سكس تراپي ، ترك اعتياد، اختلات رواني و شخصيت و ... مي باشد.

دخالت والدين در ازدواج فرزندان در اكثر ازدواج‌ها ديده مي‌شود. معمولا اين دخالت‌ها چالش‌هايي را براي زوجيني كه قصد ازدواج دارند به وجود مي‌آورد. عدم درك متقابل ميان والدين و فرزندان بر اختلافات ميان آن‌ها دامن مي‌زند. والدين به نيت خيرخواهي و براي كمك به فرزندشان در تصميم آن‌ها دخالت مي‌كنند اما گاهي اوقات اين دخالت‌ها بر سر ازدواج جوانان مانع ايجاد مي‌كند. با آگاهي از دلايل دخالت والدين در ازدواج و نحوه برخورد با آن‌ها و راضي كردنشان مي‌توانيد اين مساله را به راحتي برطرف سازيد و ازدواج موفقي داشته باشيد. كمك گرفتن از روانشناس نيز مي‌تواند در اين زمينه بسيار موثر باشد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

 

 

منبع :  دخالت والدين در ازدواج

 

 

دخالت والدين در ازدواج به چه دليل ايجاد مي شود؟

والدين با تصور اينكه صلاح فرزندانشان را بهتر از خود آن‌ها مي‌دانند در ازدواج فرزندان دخالت مي‌كنند. در واقع آن‌ها مي‌خواهند تمام تلاششان را در جهت انتخاب صحيح فرزندشان به كار گيرند. يكي از دلايل اين كار، احساس مسئوليتي است كه آنان نسبت به خوشبختي فرزندانشان دارند. آن‌ها مي‌خواهند بهترين آينده براي فرزندانشان رقم بخورد. اما فرزندان بايد دقت داشته باشند كه مسئوليت انتخاب آن‌ها به عهده خودشان است. چند عاملي كه باعث مي‌شود والدين در تصميم ازدواج فرزندان دخالت كنند را در ادامه بررسي مي‌كنيم.

1. سن پايين فرزندان امكان دخالت را بيشتر مي‌كند

والدين به دليل سن بيشتري كه دارند و سن پايين فرزندان تصور مي‌كنند كه آن‌ها نمي‌توانند تصميم درستي براي خود بگيرند. اين مسئله در بعضي جهات درست است اما بايد دقت داشته باشيد كه تفاوت سني و اختلافات فرهنگي بين دو نسل تفاوت زيادي در طرز فكر والدين و فرزند ايجاد مي‌كند. گاه دخالت پدر و مادر تا بعد از ازدواج فرزند ادامه مي‌يابد و مشكلات زيادي را به بار مي‌آورد.

2. دخالت والدين در ازدواج | عدم استقلال فرزندان

بسياري از افراد قصد ازدواج دارند اما استقلال كافي براي اين امر را ندارند. همين عدم استقلال سبب مي‌شود پدر و مادر حق انتخاب را براي فرزندشان ناديده بگيرند و به تصميم او اعتماد نكنند. بهتر است فرزندان در سنين بالاتر استقلال پيدا كنند تا بتوانند اعتماد پدر و مادرشان را جلب نمايند. آن‌ها از اين طريق مي‌توانند نشان دهند كه وارد دنياي بزرگسالي شده‌اند.

تماس با مشاور

 

بيشتر بخوانيد : نقش خانواده در ازدواج | نقش والدين در ازدواج فرزندان چيست ؟

 

3. وابستگي مالي و اقتصادي به والدين

امروزه تمام جوانان براي تامين هزينه‌هاي ازدواج مانند خانه، ماشين، مراسم عقد و ازدواج، لوازم خانه و غيره به كمك پدر و مادر وابسته هستند. در واقع بدون اين كمك‌ها نمي‌توانند زندگي مشتركشان را آغاز كنند. از همين جهت پدر و مادر به خود حق دخالت كردن و تصميم گيري به جاي فرزندشان را مي‌دهند. در درجه اول ممكن است اين امر كاملا منطقي به نظر برسد، اما بايد توجه كنيد كه انتخاب همسر مسئله بسيار مهمي است كه آينده فرزندان را كاملا تحت تاثير قرار مي‌دهد. والدين بايد سعي كنند از مسائل اقتصادي به عنوان اهرم فشار استفاده نكنند و وضعيت اقتصادي جامعه را مدنظر قرار دهند.

4. دخالت والدين در ازدواج | تصميم نهايي با خود فرزندان باشد

دخالتي كه والدين در ازدواج فرزندانشان مي‌كنند به قصد خيرخواهي انجام مي‌شود اما تنها كار را براي فرزندان سخت‌تر مي‌كند. سوال اساسي اين است كه تا چه حدي دخالت والدين بر ازدواج درست است؟ در بعضي مواقع پدر و مادر اراده و قدرت تصميم گيري را از فرزند خود سلب مي‌كنند. بايد توجه داشته باشيد كه نظر نهايي با خود فرزند باشد. اين تصميم گيري مسئوليت بزرگي است كه تمام زندگي و آينده آن‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد. بهتر است خودشان اين تصميم را بگيرند چون تنها خود آنان هستند كه بايد عواقب تصميم‌شان را بر عهده گيرند. بهتر است پدر و مادر نظر موافق يا مخالف خود را اعلام كنند و جنبه‌هاي مختلف هر تصميمي را براي فرزندشان شرح دهند اما تصميم گيري نهايي را به عهده خود او بگذارند.

دخالت والدين در ازدواج

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

چه زماني مي‌توان بدون رضايت والدين ازدواج كرد؟

ازدواج بدون رضايت پدر و مادر، تبعات زيادي را در پي دارد. همواره به همه توصيه مي‌شود كه بدون رضايت پدر و مادر ازدواج نكنند. مگر اينكه پدر و مادر شما از سلامت رواني و قدرت تصميم گيري درست برخوردار نباشند يا مخالفت آن‌ها غيرمنطقي باشد. به عنوان مثال اگر يكي از والدين به اختلال شخصيت پارانوئيد دچار باشد، نسبت به همه چيز و همه كس شكاك است. طبيعتا مخالفت‌ها و دخالت‌هاي اين شخص نمي‌تواند منطقي باشد. توصيه مي‌شود در چنين شرايطي حتما از كمك روانشناس بهره بگيريد.

دخالت والدين در ازدواج | مخالفت و دخالت خانواده دختر

دختراني كه بدون رضايت خانواده وارد زندگي مشترك مي‌شوند در آينده مشكلاتي را در زندگي تجربه مي‌كنند. اغلب مردان اينكه خانواده دختر در ازدواج او دخالت كند را نوعي توهين مي‌شمارند و معمولا سعي مي‌كنند از راه اصرار، پافشاري و مخالفت به خواسته خود برسند. براي اينكه بهتر بتوانيد رضايت خانواده دختر را جلب كنيد دلايل مخالفت آن‌ها را بررسي نماييد. مي‌توانيد از افراد مطمئن براي واسطه گري كمك بگيريد. سعي كنيد دلايل منطقي آن‌ها را بپذيريد و صبور باشيد. در اين زمينه مي‌توانيد از كمك هاي مشاور و روانشناس بهره مند شويد. توصيه مي كنيم مقاله مخالفت پدر با ازدواج دختر را بخوانيد.

مخالفت و دخالت خانواده پسر

گاه مخالفت‌هايي كه از سوي خانواده پسر صورت مي‌گيرد به دليل علاقه نداشتن به دختري كه پسرشان به همسري انتخاب كرده است. همچنين ترس جدا شدن از فرزند براي مادران نيز امر قابل توجهي در مخالفت‌ها را در بر مي‌گيرد. مخالفت‌ها عمدتا به علت عدم اعتماد به انتخاب همسر فرزندشان مي‌باشد. در اين حالت بهتر است دوباره ملاك‌هاي انتخاب همسرتان را بررسي كنيد تا از تصميمتان مطمئن شويد. در اين راستا مي‌توانيد از كمك افراد متخصص بهره‌مند شويد. براي آشنايي با مشكلات و راه حل هاي مرسوم در زمان مخالفت خانواده پسر با ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

چطور تشخيص دهيم تصميمان براي ازدواج درست است؟

لازم است در تمام مراحل قبل از ازدواج تمام ويژگي‌هاي مثبت و منفي را بررسي نماييد و به عنوان يك شخص ثالث به تصميم خود و آينده‌اي كه مي‌سازيد نگاه كنيد. در اين راستا كمك گرفتن از مشاوره ازدواج نيز توصيه مي‌شود.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  دخالت والدين در ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دخالت والدين در ازدواج،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۲:۳۱ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در سمنان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در سمنان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در سمنان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در سمنان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در سمنان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در سمنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در سمنان،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۰:۰۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

مخالفت پدر با ازدواج دختر موضوعي است كه براي دختران و پسران جوان مشكلاتي را به وجود آورده و ازدواج را براي آن‌ها سخت كرده است. البته ممكن است با وجود مخالفت پدر دختر، ازدواج صورت بگيرد اما همين موضوع روي كيفيت زندگي آن‌ها تأثير منفي مي‌گذارد. پدر دختر با رفتارهايي چون طرد كردن داماد و يا رفتارهاي تحقيرآميز، زندگي مشترك زوجين را دچار اختلافات زيادي مي‌كند كه بايد هرچه سريع‌تر ريشه هر يك از اختلافات بررسي و رفع گردد. همچنين براي كسب رضايت پدر دختر مي‌توان با استفاده از راهكارهايي به نتايج دلخواه رسيد كه در ادامه بيشتر به اين موضوع خواهيم پرداخت.

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

منبع : مخالفت پدر با ازدواج دختر

 

 

مخالفت پدر با ازدواج دختر

البته مخالفت‌ پدر دختر هميشه هم اشتباه نيست، برخي مواقع آن‌ها بر اساس تجربه مي‌خواهند كه دخترشان در رابطه‌اي آسيب نبيند، از اين رو با ازدواج مخالفت مي‌كنند. اما گاهي مخالفت‌ها از عوامل مختلفي نشأت مي‌گيرد كه نتيجه آن فقط سخت‌تر كردن اوضاع براي دختر و پسر است. دشوارترين موضوعات با گفت‌وگو و شناخت علت‌هاي آن قابل رفع هستند كه ازدواج دختر نيز يكي از اين موضوعات است.

 

بيشتر بخوانيد : نقش خانواده در ازدواج | نقش والدين در ازدواج فرزندان چيست ؟

 

اهميت گرفتن رضايت از پدر دختر

جمع‌گرايي، از جمله مهم‌ترين ارزش‌ها در خانواده‌هاي ايراني محسوب مي‌گردد كه افراد قبل از ازدواج بايد به آن توجه كنند. در فرهنگ غربي رضايت والدين و از جمله پدر چندان مهم نيست اما در ايران اگر دختري بخواهد ازدواج كند، به غير از رضايت و نظر خودش، خانواده و مخصوصا پدر مهم‌ترين نقش را در اين موضوع ايفا مي‌كنند.

تماس با مشاور

در اين بين برخي بدون رضايت پدر تصميم به ازدواجي مي‌گيرند كه در اين صورت از مهم‌ترين منبع حمايتي خود را محروم مي‌سازند. در اين شرايط اگر زوجين با مشكلات اقتصادي و يا عاطفي روبه‌رو شوند، نمي‌توانند به خانواده مراجعه كنند و بايد خودشان به تنهايي از پس همه مشكلات برآيند. اين مهم رضايت آن‌ها را از زندگي زناشويي تحت تأثير قرار داده و كيفيت آن را پايين مي‌آورد.

 

واكنش مردان به مخالفت پدر با ازدواج دختر

مردان نسبت به اين موضوع واكنش تندتري را از خود نشان مي‌دهند و علت مخالفت را براي خودشان به يك مسئله شخصي تبديل مي‌كنند. آن‌ها فكر مي‌كنند كه اين مهم توهيني به شخصيتشان است. از اين روي براي اينكه به خواسته خود برسند به سراغ روش‌هايي چون قهر، اصرار و مخالفت با خانواده خود متوسل مي‌شوند.

اما اين روش‌ها تأثير معكوسي را مي‌گذارد و باعث افزايش مشكلات مي‌شود. بهترين كار اين است كه از برخوردهاي هيجاني دوري كنيد. وقتي در رابطه با مخالفت‌ها، انعطاف‌پذيري بيشتري داشته باشيد با خونسردي و آرامش شما، معمولاً سد مخالفت‌ها شكسته خواهد شد.

 

مخالفت پدر با ازدواج دختر | راهكارهاي جلب رضايت پدر دختر

برخي فكر مي‌كنند كه هر مخالفتي نشان دهنده پايان همه چيز است، اما نبايد اينطور فكر كنيد. هميشه مي‌گويند كه براي هر مشكلي راه حلي وجود دارد. وقتي بتوانيد راه حل درست آن را پيدا كنيد، در اين صورت همه مخالفت‌ها برداشته خواهند شد.

1- شناسايي علل مخالفت

مهم‌ترين كاري كه بايد انجام دهيد اين است به دنبال دلايل مخالفت پدر دختر باشيد. پدرها تا حدي مي‌توانند در اين زمينه مخالفت كنند، اما اگر نتوانيد علت واقعي آن را كشف كنيد، اين دست از مخالفت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

متأسفانه برخي در مواجهه با مخالفت‌ها خشمگين مي‌شوند كه كار را خراب‌تر مي‌كند. بايد صبور باشيد و با بالا بردن مهارت‌هاي ارتباطي خود، از در گفت‌وگو وارد شويد تا ريشه مشكلات را شناسايي و رفع كنيد.

در طول جريان گفت‌وگو بايد به پدر دختر اين اطمينان را دهيد كه نگراني‌هاي آن‌ها براي شما قابل درك است و براي شما ارزش زيادي دارد. با اين روش پدر دختر به جاي بهانه آوردن، علت اصلي مخالفت را بازگو مي‌كند و حالا شما مي‌دانيد كه بايد براي رفع آن چه كاري انجام دهيد.

2- يافتن واسطه‌هاي قابل اطمينان

اگر واسطه‌هاي قابل اطميناني داشته باشيد، جلب نظر پدر دختر مي‌تواند مسيري ساده‌تر را طي كند. البته واسطه شما بايد مهارت ارتباطي بسيار خوبي را داشته باشد تا بتواند به خوبي سخن بگويد. اين فرد بايد امين و مطمئن باشد، البته اگر اين فرد را از ميان فاميل‌هاي خود انتخاب كند، بهتر است تا اينكه دوستش باشد. در صورتي كه شخص مورد نظر براي خانواده دختر قابل اعتماد باشد، اين مهم مي‌تواند نقش مؤثري را در جلب نظر پدر دختر ايفا كند.

3- بعد از جلب رضايت پدر دختر ازدواج كنيد

هرگز با وجود مخالفت‌هاي شديد اقدام به ازدواج نكنيد. اين مهم شرايط را به خصوص براي دختر، سخت مي‌كند و زندگي زناشويي شما را با اشكال مواجه خواهد كرد. در جلب رضايت مي‌توانيد از بزرگان خانواده دختر مانند پدربزرگ، مادربزرگ و يا خاله و… كمك بخواهيد. استفاده از روش‌هايي چون دعوا، كتك كاري، قهر و تحت فشار قرار دادن، هيچ گاه جواب نخواهد داد. در اين صورت مجرد ماندن شما بهتر است چون اگر زندگي مشترك را آغاز كنيد، احتمال زيادي وجود دارد كه تحت تأثير شرايط سخت، به سمت طلاق برويد.

4- پذيرفتن دلايل منطقي مخالفت پدر با ازدواج دختر

همانطور كه گفتيم، هميشه مخالفت‌ها بي دليل نيستند. حتي اگر پسر و دختر به هم علاقه زيادي داشته باشند، سر گرفتن يك ازدواج مي‌تواند براي آن‌ها دردسرساز شود. از اين رو اگر دلايل منطقي وجود دارد، سعي كنيد آن را بپذيريد و روي اين ازدواج پافشاري نكنيد.

5- صبور باشيد

صبور بودن در امر ازدواج بسيار ضروري است. شتاب شما ممكن است باعث شود كه پدر دختر اطمينان لازم را نداشته باشند. فراموش نكنيد كه ازدواج كردن نياز به زمان دارد و بايد مدتي را صبر كنيد تا به خواسته خود برسيد. اگر در اين راه صبوري كنيد، به پدر دختر نشان مي‌دهيد كه براي رسيدن به خواسته خود حاضر هستيد سختي‌هاي زيادي را تحمل كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : دخالت والدين در ازدواج | حدود وظيفه و علت دخالت پدر و مادر در ازدواج

 

كمك گرفتن از مشاوران

در برخي مواقع مشكلات و مخالفت‌هاي ازدواج از سمت خانواده دختر و مخصوصا پدر خانواده، دلايل عجيب و غريبي دارد كه راهكارهاي عمومي نمي‌تواند آن را برطرف كند. از اين رو افراد بايد از روانشناسان كمك بگيرند. آن‌ها با برگزاري جلسات و مشاوره‌هاي پيش از ازدواج مي‌توانند مشكلات را شناسايي كرده و براي رفع آن بهترين راهكارها را ارائه دهند.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سؤالات متداول

مهم‌ترين دلايل مخالفت پدر با ازدواج دختر چيست؟

عدم تأييد شخصيت فرد، سن بالا و يا پايين پسر، وجود برادر و يا خواهر ازدواج نكرده در خانواده، بالا و يا پايين بود سطح اقتصادي خانواده پسر از جمله مهم‌ترين دلايل مخالفت پدر دختر است.

آيا هميشه ازدواج با مخالفت پدر دختر مواجه خواهد شد؟

اكثر والدين وقتي بدانند كه خوشبختي دخترشان در اولويت است و اين مهم توسط پسر و خانواده او به دقت مورد توجه قرار گرفته باشد، دليلي براي مخالفت نمي‌بينند. بهتر است با اولين مخالفت موضوع را با يك مشاوره در ميان بگذاريد تا بهترين واكنش را نسبت به اين موضوع از خود نشان دهيد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مخالفت پدر با ازدواج دختر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۷:۲۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

صميميت زناشويي باعث مي‌شود زوجين از زندگي خود رضايت كامل داشته باشند. صميميت علاوه بر استحكام روابط زن و شوهر، افزايش شادي و اميد را در سال‌هاي آخر عمر براي آن‌ها به ارمغان مي‌آورد. در واقع برقراري روابط صميمانه، نياز اساسي هر انساني محسوب مي‌شود و نبود يا كمبود آن باعث آشفتگي در روابط مختلف به خصوص رابطه زناشويي مي‌گردد. هر چه ميزان صميميت بين زوجين بيشتر باشد به دنبال آن، روابط ميان آن‌ها نيز افزايش يافته و نسبت به يكديگر متعهدتر مي‌شوند. زن و شوهرهايي كه با هم رابطه صميمانه دارند، معمولاً از زندگي مشترك خود رضايت كافي داشته و كمتر از يكديگر دلخور و ناراحت مي‌شوند. دليل اصلي آن نيز تزريق عشق و صميميت در زندگي زناشويي آن‌هاست چرا كه صميميت، حال كلي يك رابطه را تقويت بخشيده و آن را مستحكم‌تر مي‌كند.

 

منبع : صميميت زناشويي

 

 

صميميت زناشويي چيست؟

صميميت زناشويي مواردي همچون در آغوش گرفتن، دراز كشيدن كنار يكديگر، خنديدن و لذت بردن از مسايل و رويدادهاي روزمره را شامل مي‌شود. در واقع اين نوع رابطه، از عوامل اصلي و تاثيرگذار عشق شهوتي و يا رمانتيك شناخته مي‌شود. عدم صميميت در رابطه زناشويي، باعث مي‌شود زندگي زن و شوهر بسيار سرد و خشك و بدون هيچ گونه احساس و هيجاني باشد. ركن اصلي صميميت زناشويي صادقانه بودن با شريك زندگي است.

از آنجايي كه فرد به همسر خود اعتماد و اطمينان دارد و مي‌داند كه از طريق وي آزاري نمي‌بيند، تمايل دارد خود را به طور كامل در اختيار او بگذارد. هنگام ورود به چارچوب ازدواج، بايد تكنيك‌ها و درس‌هاي زيادي را در رابطه با افزايش صميميت جسمي فرا بگيريد. براي برقراري رابطه صميمانه زناشويي، شما در وهله اول بايد فرمول خاص شريك زندگي‌تان را كشف كرده و بدانيد كه با چه روش‌هايي مي‌توانيد به او لذت هديه كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : خجالت زنان از رابطه جنسي با همسر | راه هاي از بين بردن خجالت در رابطه چيست؟

 

تماس با مشاور

تاثير صميميت زناشويي بر روي سلامت بدن

صميميت زناشويي مي‌تواند در زندگي مشترك افراد معجزه ايجاد كرده و سلامت جسمي و رواني را براي هر دو نفر به دنبال داشته باشد. از جمله مزيت‌ها و فوايد صميميت در رابطه زناشويي بر روي سلامت بدن مي‌توان به مواردي همچون كنترل فشار خون، پيشگيري از افسردگي، كاهش استرس، افزايش اعتماد به نفس و… اشاره نمود. برقراري يك رابطه صميمانه قبل از نزديكي، باعث شكل گيري يك رابطه جنسي لذت بخش براي طرفين شده و در نتيجه ترشح هورمون اكسي توسين و به دنبال آن هورمون اندورفين به طور چشمگيري افزايش مي‌يابد. به همين دليل افراد در طي برقراري رابطه جنسي دردهاي جسماني كمتري را تجربه مي‌كنند.

 

انواع صميميت زناشويي

صميميت زناشويي اشكال و مدل هاي متنوعي دارد كه به شرح زير هستند:

1.صميميت عاطفي

منظور از صميميت عاطفي، شريك بودن زوجين در شادي، ترس، نااميدي، غم و اندوه يكديگر مي‌باشد. به طوري كه زن و شوهر احساسات و هيجانات سخت خود را نيز با يكديگر تقسيم مي‌نمايند كه اين امر تنها با احترام متقابل حاصل مي‌شود. از خود گذشتگي و به عبارتي ديگر كنار آمدن با احساسات خود باعث مي‌شود اعتماد شريك زندگي‌تان نسبت به شما افزايش يابد. روانشناسان صميميت عاطفي را از عوامل مهم استحكام پيوندها در ازدواج برشمرده‌اند.

2. صميميت فكري

به توافق رسيدن از لحاظ فكري را صميميت فكري مي‌نامند و مواردي همچون توافق بر سر خواندن كتاب، تماشاي فيلم و يا داشتن يك هدف مشترك را شامل مي‌شود. در نتيجه به دست آمدن صميميت فكري، زن و شوهر از علايق اجتماعي، سياسي و مذهبي طرف مقابل آگاهي پيدا كرده و با آن‌ها آشنايي كامل پيدا مي‌كنند. از راه‌هاي مهم صميميت فكري مي‌توان به مشورت كردن و مكالمات رو در رو اشاره نمود. لازم نيست كه حتما در مورد مسائل مهم گفتگو كنيد، حتي صحبت كردن درباره مسائل روزمره و جزيي زندگي مي‌تواند باعث افزايش صميميت فكري گردد. در بسياري از موارد نيز صميميت زناشويي فكري بدون گفتگو و تنها با نگاه كردن، در آغوش كشيدن و صحبت كردن در مورد يك منظره قشنگ، در افراد شكل مي‌گيرد.

3. صميميت معنوي

بعضي از افراد صميميت معنوي را تنها به افراد مقدس ربط مي‌دهند. اما در واقع دعا كردن و شكر گزاري زوجين با يكديگر مي‌تواند باعث افزايش صميميت معنوي در آن‌ها شود و به رابطه زوجين كمك بسياري مي‌كند.

4. صميميت جنسي

صميميت جنسي باعث دور شدن و بي تحركي افراد شده و عشق و علاقه را براي زندگي آن‌ها به ارمغان مي‌آورد. در واقع رابطه زن و شوهر بدون داشتن عشق و علاقه، بيشتر شبيه به يك رابطه دوستي است. صميميت جنسي از مهم ترين اصول صميميت زناشويي به شمار مي‌رود كه متاسفانه به دليل ناآگاهي زوجين به فراموشي سپرده شده است. امروزه يكي از دلايل مهم مشكلات زوجين، عدم صميميت جنسي و زناشويي در زندگي است.

 

نكات مهم در رابطه با صميميت جنسي زناشويي

تمركز مردان بر نحوه لذت بردن همسرانشان، از ساده‌ترين راه‌هاي برقراري صميميت زناشويي به شمار مي‌رود. در واقع مردان بايد به شيوه‌هاي مختلف از نحوه لذت بردن همسر خود آگاهي يابند و اين نكته را به خوبي درك كنند كه چه روشي مي‌تواند باعث ارگاسم زنان شود. همانطور كه مي‌دانيد كه تحريك كليتروال، ارگاسم را به دنبال دارد. اما در واقع همه افراد با يكديگر فرق مي‌كنند و بسياري از زنان براي رسيدن به ارگاسم و كسب لذت جنسي به تحريكات بيشتري احتياج دارند. همچنين آگاهي يافتن از نقش كليدي آناتومي‌هاي گوناگون دستگاه تناسلي نيز از عوامل مهم صميميت زناشويي محسوب مي‌شود. مشاوران متخصص در اين زمينه مي‌توانند به زوجين كمك بسزايي جهت ارتقاي سطح كيفي رابطه‌شان نمايند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

صميمت زناشويي چه ابعادي را شامل مي‌شود؟

صميميت زناشويي ابعاد مختلف زندگي را شامل مي‌شود  كه مي‌توان به صميميت عاطفي، فكري، معنوي و جنسي اشاره كرد. داشتن صميميت در تمام زمينه‌هاي ذكر شده در گرو درك ابعاد مختلف زندگي زناشويي و شناخت نيازهاي همسر در اين زمينه‌ها مي‌باشد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : صميميت زناشويي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: صميميت زناشويي،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۴:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در زنجان كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در زنجان پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع : مشاوره ازدواج در زنجان

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در زنجان | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در زنجان

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع : مشاوره ازدواج در زنجان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در زنجان،
موضوع:
[ ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۲:۱۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

رفتار با كودك طلاق چگونه بايد باشد؟ طلاق به هر دليلي كه انجام گيرد، آسيب‌هاي زيادي را براي فرزندان به همراه مي‌آورد. كودكان پس از طلاق والدين بيشترين آسيب را متحمل مي‌شوند اما والدين مي‌توانند با برخورد صحيح، اين آسيب‌ها را تا حد بسيار زيادي كاهش دهند. با توجه به اينكه طلاق براي والدين نيز مشكلاتي را ايجاد مي‌كند، توصيه مي‌شود كه حتما با يك روانشناس صحبت كنيد تا در مرحله اول خود بتوانيد از اين مشكلات رها شويد و سپس گامي براي تربيت صحيح فرزندان شاد وسالم خود برداريد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره طلاق كليك كنيد.  

 

بيشتر بخوانيد : فرزندان طلاق | زندگي بچه هاي طلاق دچار چه تحولاتي مي شود؟

 

 

منبع :  رفتار با كودك طلاق

 

تربيت فرزندان سالم پس از طلاق

طلاق والدين معمولا براي فرزندان بسيار سخت و آسيب‌زاست. آنان معمولا از لزوم طلاق اطلاعي ندارند و اكثرا خودشان را مقصر طلاق والدين مي‌دانند. اين تفكر مي‌تواند نگرش آنان را نسبت به خود تغيير دهد و مشكلات جدي در بزگسالي ايجاد كند. طلاق مسلما بهترين راه و مخصوصا براي فرزندان نيست اما گاهي مواقع اجتناب ناپذير است پس والدين بايد تلاش خود را بكنند تا فرزندشان كمترين آسيب را از اين اتفاق متحمل شود. برخورد صحيح والدين مي‌تواند اين آسيب را به حداقل برساند به طوري كه فرزندان به طور سالم رشد يابند و شاد زندگي كنند.

 

چگونگي رفتار صحيح با كودك طلاق

در تربيت فرزندان پس از طلاق، برخورد والدين اهميت بسيار زيادي دارد. راهكارهاي زير به شما كمك مي‌كند تا بهترين برخورد را با فرزند خود داشته باشيد:

تماس با مشاور

1. توجه به نيازهاي كودك

همه فرزندان در مرحله اول به محبت و توجه از سوي والدين خود نياز دارند. در صورتي كه پس از طلاق از فرزندان جدا شده‌ايد، بايد همچنان به اين نياز او توجه كنيد. به فرزند خود نشان دهيد كه جدايي شما از يكديگر تاثيري بر عشق و علاقه‌تان به او نگذاشته و همچنان محبت و توجه شما را در اختيار دارد. به او ثابت كنيد كه با وجود تمام مشكلاتي كه با والد ديگرش داشته‌ايد، او را به شدت دوست داريد و برايش ارزش قائل هستيد.  

2. رفتار با كودك طلاق | احساس اعتماد و امنيت

فرزندان طلاق معمولا ترس ترك شدن را همواره در وجود خود دارند و نگرانند كه مبادا والدين روزي آنان را نيز ترك كنند. شما بايد با رفتار و محبت خود به او نشان دهيد كه همواره در كنارش هستيد و هيچ گاه او را ترك نمي‌كنيد.

3. رفتار درست با همسر سابق

توجه داشته باشيد كه همسر سابق‌تان همچنان يك والد براي فرزندتان است پس نبايد در مورد او جلوي فرزندتان به بدي ياد كنيد. اگر همسرتان اشتباهاتي در زندگي مشترك داشته، آن‌ها را به فرزند خود منتقل نكنيد و بگذاريد كه رابطه والد و فرزندي آنان به بهترين نحو پيش برود. مانع ديدار فرزند خود با همسر سابق‌تان نشويد چراكه كودكان براي رشد و پرورش بهتر به هر دوي والدين خود و محبت آنان نياز دارند.

4. رفتار با كودك طلاق | به ديگران اجازه دخالت ندهيد

به طور معمول پس از طلاق يك زن و شوهر، اطرافيان در اين مساله دخالت كرده و روابط آنان را قضاوت مي‌كنند. فرزند خود را از اين قضاوت‌ها و صحبت‌هاي اطرافيان دور نگه داريد. كودك شما در اين شرايط تا حد بسيار زيادي آسيب‌پذير است و حرف‌هاي ديگران مي‌تواند مشكلات و ناراحتي‌هاي زيادي را براي او ايجاد كند. پس به ديگران اجازه ندهيد كه در حريم خصوصي روابط شما دخالت كنند.

 

بيشتر بخوانيد : خصوصيات بچه هاي طلاق | كودك طلاق چه ويژگي هاي منحصر به فردي دارد؟

 

5. كودك را از بحث‌ها دور نگه داريد

روابط شما هرقدر هم كه با همسر سابق‌تان بد بوده باشد، فرزندتان نبايد از آن‌ها مطلع شود. پدر و مادر با وجود تمام اشتباهاتشان براي فرزندان عزيز هستند. آگاهي كودك از اشتباهات پدر يا مادر تنها باعث آسيب ديدن او مي‌شود. پس دعواهاي خود را از كودك‌تان دور نگه داريد و بگذاريد كه تصوير خوبي از هر دوي شما در ذهنش داشته باشد.

6. باج ندهيد

توجه داشته باشيد كه فراهم كردن افراطي امكانات رفاهي براي فرزندان تاثير چنداني در كاهش آسيب‌هاي طلاق ندارد. خريد كردن بيش از حد يا خدمات بدون حد و مرز معمولا نتيجه عكس دارند. شما بايد با محبت و توجه عاطفي خود آسيب‌هايي كه به دليل طلاق ايجاد شده را كاهش دهيد؛ باج دادن تنها روند تربيت كودك را با مشكل مواجه مي‌كند.

7. رفتار با كودك طلاق | از يك روانشناس كمك بگيريد

و درنهايت اين را بدانيد كه طلاق در هر حال تاثيرات منفي به همراه دارد و ممكن است او را در آينده با مشكلات جدي مواجه سازد. معمولا خود والدين نيز در طول فرايند طلاق متحمل فشارهاي رواني بسيار جدي مي‌شوند؛ پس طبيعي است كه نتوانند پس از طلاق به طور كامل توجه خود را معطوف تربيت فرزندشان كنند. به همين دليل توصيه مي‌شود كه حتما از يك روانشناس كمك بگيريد؛ روانشناس با ارائه راهكارهاي اصولي به شما كمك مي‌كند تا از فشارهاي رواني ناشي از طلاق رهايي يابيد و فرزند خود را به خوبي تربيت نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره كودك كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

آسيب‌هاي طلاق براي فرزندان چيست؟

دوران كودكي و وقايع آن ارتباط مستقيمي با سلامت روان فرد در طول زندگي دارد. به همين دليل مسائلي همچون طلاق والدين مي‌تواند كودكان را با مشكلاتي همچون استرس و اضطراب، وسواس، پرخاشگري، افسردگي و… مواجه سازد.

چگونه مي‌توان آسيب‌هاي ناشي از طلاق را براي فرزندان به حداقل رساند؟

برخورد صحيح والدين و حمايت عاطفي آنان نقش بسيار زيادي در كاهش چشمگير آسيب‌هاي طلاق دارد. توجه به كودك و محبت به او، برخورد درست با همسر سابق و كمك گرفتن از روانشناس راهكارهايي هستند كه به شما كمك مي‌كنند تا اين آسيب‌ها را تا حد زيادي كاهش دهيد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  رفتار با كودك طلاق

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: رفتار با كودك طلاق،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۱۰:۱۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

بهترين مراكز مشاوره ازدواج در بوشهر كدام اند؟ در اين مراكز چه خدماتي به زوجين ارائه مي شود؟ مشاوره ازدواج يكي از خدماتي است كه توسط روانشناسان حرفه‌اي در حيطه زوج و خانواده ارائه مي‌شود. در اين سبك از مشاوره، روانشناس به طرفين كمك مي‌كند تا به شناخت بيشتري در مورد خود و ديگري دست پيدا كنند و با بررسي ملاك هايي كه در مورد ازدواج دارند، واقع بينانه‌تر در مورد آينده خود تصميم بگيرند. ما در ادامه اين مقاله براي رفاه حال شما به معرفي بهترين مراكز مشاوره در بوشهر پرداخته ايم. همچنين مي‌توانيد براي دريافت مشاوره از هر جايي تنها با يك تماس از متخصصان در پايتخت به صورت تلفني و يا انلاين خدمات بگيريد، فقط كافي است براي دريافت مشاوره ازدواج كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : انواع ازدواج | آشنايي با انواع اشكال ازدواج

 

منبع :  مشاوره ازدواج در بوشهر

 

 

مشاوره ازدواج چيست و به چه مسائلي مي پردازد؟

مشاوره ازدواج يكي از انواع خدماتي است كه توسط روانشناسان متخصص در حيطه زوج و خانواده به عموم مردم ارائه مي شود. استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي كند تا ملاك هاي خود براي شروع زندگي مشترك را بيشتر بشناسيد و در حقيقت به نوعي خودآگاهي دست پيدا كنيد.

هم چنين در اين جلسات از طريق مصاحبه و تست هاي روانشناسي مي توانيد در مورد صفات اخلاقي و ويژگي‌هاي شخصيتي فرد مقابل خود نيز به شناخت بيشتري دست يابيد. در جلسات مشاوره قبل از ازدواج موضوعات بسيار متنوعي مي توانند مورد بحث و بررسي قرار بگيرند كه از جمله مهم ترين آن ها مي توان به مسائل مالي، اعتقادي، نيازهاي عاطفي، مهارت هاي ارتباطي، ميزان تمايل براي بچه دار شدن، نوع نگاه طرفين  به رابطه جنسي، قدرت تصميم گيري و توانايي كنترل خشم در هر دو نفر اشاره كرد. اين حيطه را روانشناسي ازدواج مي نامند.

 

تماس با مشاور

اهميت كمك گرفتن از مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج شما علاوه بر شناخت خود و شريك آينده تان مي توانيد به كمك درمانگر مهارت هاي لازم براي زندگي را ارتقا داده و در نتيجه با آمادگي بيشتري مسير جديد را آغاز نماييد. همين مسئله به شما كمك مي كند تا ديدگاه واقع بينانه تري در مورد ازدواج داشته باشيد و در برخورد با مشكلات راحت تر از رويكرد حل مسئله استفاده نماييد. مسلما زوجيني كه علاوه بر جذابيت‌هاي اوليه از نقاط ضعف و مشكلات يكديگر نيز آگاهي دارند و مشكلات زندگي را بيشتر مي‌شناسند،  در سازگاري با يكديگر موفق‌تر از ساير زوجين عمل خواهند كرد. براي آشنايي با مهارت هاي لازم براي ازدواج كليك كنيد.

 

مشاوره ازدواج در بوشهر | ويژگي هاي بهترين مراكز مشاوره ازدواج

براي اينكه بتوانيد مركز مشاوره قابل اعتمادي را براي مشاوره ازدواج انتخاب نماييد، در نظر گرفتن چند ملاك مهم مي‌تواند تا حد زيادي به شما كمك نمايد. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترين ملاك‌ها اشاره كرده ايم. براي آشنايي با ملاك انتخاب همسر كليك كنيد.

1- برخورداري از متخصصين حرفه اي  

يك مركز مشاوره معتبر تلاش مي‌كند از متخصصين حرفه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره ازدواج كمك بگيرد. روانشناسان باليني در گرايش خانواده و ساير روانشناساني كه داراي حداقل مدرك كارشناسي ارشد هستند و در حوزه زوج درماني فعاليت مي‌كنند، از جمله متخصصيني هستند كه مي‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. يكي از مهم‌ترين پارامترهايي كه بايد توسط اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد، انگيزه ازدواج طرفين است.

2- داشتن مجوز رسمي براي فعاليت

مراكز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراكزي هستند كه از نهادهاي رسمي داراي مجوز فعاليت هستند. در كشور ما دو نهاد سازمان بهزيستي كشور و سازمان نظام روانشناسي نهادهايي هستند كه مجوز فعاليت را براي مراكز مشاوره عمومي و تخصصي صادر مي‌كنند. 

 

بيشتر بخوانيد : رابطه قبل ازدواج | روابط قبل ازدواج چگونه بايد باشد؟

 

3- انعطاف پذيري در ارائه خدمات

امروزه مراكز مشاوره تلاش مي كنند تا براي رفاه حال مراجعان انعطاف پذيري بيشتري در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همين رو بسياري از آن ها علاوه بر مشاوره حضوري، امكان برگزاري جلسات به صورت تلفني و آنلاين را هم فراهم مي كنند. اين مسئله به افراد كمك مي كند تا از هرجاي كشور با بهترين متخصصين تماس بگيرند و به اين ترتيب در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

 

بيشتر بخوانيد : ازدواج مجدد چه زماني خوب است | آشنايي با مشكلات ازدواج دوم

 

آدرس مراكز مشاوره ازدواج در بوشهر

1- مشاوره ازدواج در ذهن نو _ 02166419012

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني ازدواج با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

سوالات متداول

– آيا مي توانيم به صورت انفرادي براي مشاوره ازدواج مراجعه كنيم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج مي توانند به صورت انفرادي يا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

شماره تماس ذهن نو

 

 

 

منبع :  مشاوره ازدواج در بوشهر

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره ازدواج در بوشهر،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۸:۰۵ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

نحوه برخورد با شخصيت مرزي چگونه بايد باشد؟ زندگي با فردي كه از اختلال شخصيت مرزي رنج مي‌برند چالش‌هاي خاص خود را دارد. اين افراد ممكن است گاهي شما را تا سر حد مرگ بپرستند اما با ديدن كوچك‌ترين ضعفي در درونتان احساس تنفر وكينه بكنند. اين امر تا حد زيادي كيفيت تعاملات بين فردي را تحت تاثير قرار داده و باعث بروز مشكلات متعددي مي‌شود. ما در اين مقاله به بيان راهكارهايي براي داشتن تعاملات بهتر در برخورد با شخصيت مرزي پرداخته‌ايم پس تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد. در همين راستا بهره بردن از مشاوره روانشناسي كمك مي‌كند تا بتوانيد آگاهي خود را نسبت به اين اختلال و روش‌هاي درماني افزايش دهيد. 

 

منبع :  برخورد با شخصيت مرزي

 

 

شخصيت مرزي چه اختلالي است؟

شخصيت مرزي نوعي اختلال در سلامت روان است كه بر نحوه تفكر و احساسات فرد مبتلا تاثير مي‌گذارد. از همين رو دچار شدن به اختلال مرزي منجر به بروز مشكلاتي در زندگي روزمره مي‌شود. از جمله مهم‌ترين مشكلاتي كه افراد با شخصيت مرزي به آن دچار هستند بايد به ناتواني در تنظيم هيجانات، حساسيت به طرد، نداشتن تصويري با ثبات از خود و نشان دادن الگويي از روابط ناپايدار اشاره كرد. براي آشنايي بيشتر با علل و نشانه هاي اختلال شخصيت مرزي كليك كنيد.

نحوه تعامل و برخورد با شخصيت مرزي

شايد شما نتوانيد بدون كمك گرفتن از يك درمانگر حرفه‌اي شخصيت مرزي را درمان كنيد اما با نوع رفتارهاي خود مي‌توانيد مشكلات ارتباطي را تا حد زيادي تعديل نماييد. ما در ادامه از منظر روانشناسي به چند توصيه مهم در اين باره اشاره كرده‌ايم.

1- اطلاعات خود را در مورد شخصيت مرزي بالا ببريد

اولين قدم براي اينكه بتوانيد با مبتلايان به شخصيت مرزي تعاملات سالم‌تري داشته باشيد اين است كه درك دقيقي از مشكل آن‌ها به دست بياوريد. تا زماني كه ندانيد فرد مقابلتان با چه مشكلي دست و پنجه نرم مي‌كند و چه رنج‌هايي را متحمل مي‌شود هرگز نمي‌توانيد درك متقابلي را در رابطه شكل دهيد. از همين رو لازم است از منابعي نظير كتاب‌ها و روانشناسان كمك بگيريد و اطلاعات خود را در مورد اختلال شخصيت مرزي به روز نگاه داريد.

 

بيشتر بخوانيد : درمان شخصيت مرزي | بهترين روش درمان شخصيت مرزي

 

تماس با مشاور

2- هنگام برخورد با شخصيت مرزي براي احساسات آن‌ها ارزش قائل شويد

در بسياري از موارد افراد مبتلا به شخصيت مرزي احساسات خود را شديدتر از آنچه متناسب با موقعيت در نظر گرفته مي‌شود درك مي‌كنند. اين مسئله باعث مي‌شود كه اغلب اطرافيان آن‌ها احساساتشان را اغراق آميز تلقي كرده و در نتيجه با بي توجهي و ناديده گيري به آن‌ها پاسخ بدهند. اين وضعيت معمولا باعث مي‌شود كه حساسيت‌هاي فرد تشديد شود. در مقابل اگر شما بخواهيد بيش از حد به اين احساسات بال و پر بدهيد مسلما بدتر از قبل خواهند شد. در اين شرايط لازم است در برخورد با شخصيت مرزي از تكنيك بازتاب استفاده كنيد.

يعني اگر فرد مي‌گويد رنج زيادي مي‌كشم شما مي‌توانيد با همدردي جمله مشابهي را به زبان بياوريد. براي مثال مي‌توانيد بگوييد “درك مي‌كنم كه در رنج بسياري هستي”. پاسخ دادن به اين شيوه باعث مي‌شود كه براي عواطف فرد مقابل ارزش قائل شويد و در عين حال او را ناديده نگيريد. اين وضعيت به شخصيت مبتلا به اختلال مرزي كمك مي‌كند تا درك كند افرادي هستند كه به وضعيت او اهميت مي‌دهند.

3- افراد با اختلال شخصيت مرزي را براي مسئوليت پذيري تشويق كنيد

وقتي عاشق فردي مي‌شويد كه به شخصيت مرزي مبتلاست بسيار احتمال دارد كه مسئوليت‌هاي او را هم بپذيريد و بخواهيد همه كارهايش را انجام دهيد اما از نظر روانشناختي بسيار اهميت دارد كه در اين تله گرفتار نشويد. البته منظور ما اين نيست كه فرد را براي انجام مسئوليت‌هايش تنها بگذاريد بلكه كافي است در كنارش باشيد و ابتدا اجازه دهيد او خودش كارها را رفع و رجوع كند.

براي مثال از آنجايي كه كنترل هيجانات در افراد مرزي با مشكلات زيادي رو به روست امكان دارد كه در مواقع عصبانيت كارهايي انجام دهند كه فورا از آن پشيمان شوند. پرت كردن ظروف شكستني يا ساير وسايل از جمله اقداماتي است كه ممكن است در اين شرايط اتفاق بيافتد. در اين زمان سريعا به دنبال اين نرويد كه اشتباه فرد مقابل را پاك كنيد. به او فرصت دهيد تا هيجاناتش فروكش كند و سپس همراه خود او كمك كنيد تا پيش آمدهاي رو به رو را حل و فصل نماييد. اين كار به فرد كمك مي‌كند تا مسئوليت پذيرتر باشد، عواقب كارهايش را به درستي ببيند و سعي بيشتري در جهت تنظيم هيجاناتش انجام دهد.

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات شخصيت دسته b (كلاستر B) چه ويژگي هايي دارند؟

 

4- هنگام برخورد با شخصيت مرزي حرف‌هاي خود را با زبان ساده بيان كنيد

افراد مبتلا به شخصيت مرزي بيش از ديگران احتمال دارد كه صحبت‌هاي ديگران را تحريف كنند و برداشت بدي از آن‌ها داشته باشند. در واقع حساسيت بالاي آن‌ها نسبت به طرد باعث مي‌شود كه هر حرف مبهمي را به معناي توهين يا كنار گذاشتن خود تلقي كنند. از همين رو هنگام حرف زدن با كسي كه مي‌دانيد به شخصيت مرزي مبتلاست بهتر است ساده‌تر و روشن‌تر صحبت كنيد و در بيانات خود كمتر از ابهامات كلامي استفاده نماييد.

5- تهديدهاي فرد براي خودكشي يا خودزني را ناديده نگيريد

پديده خودزني و خودكشي در ميان مبتلايان به اختلال مرزي تا حد بسياري رايج است. متاسفانه بسياري از خانواده‌ها خطر خودكشي را جدي نمي‌گيرند. آن ها احساس مي‌كنند كه فرد تنها به خاطر تهديد كردن يا جلب توجه مسئله خودزني يا خودكشي را مطرح مي‌كند. اين در حالي است كه آمارها نشان مي‌دهند 10 درصد مبتلايان به اختلال شخصيت مرزي سالانه در اثر خودكشي جان خود را از دست مي‌دهند. همچنين چيزي در حدود 80 درصد آن‌ها در مورد احتمال اين كار با نزديكان و آشنايان خود صحبت مي‌كنند. 

در نتيجه بسيار اهميت دارد كه در برخورد با افراد داراي شخصيت مرزي اين خطر را جدي بگيريد و در اسرع وقت با يك روانشناس در خصوص وضعيت فرد مشورت نماييد. در اكثر موارد مبتلايان به شخصيت مرزي به روان درماني‌هاي طولاني مدت نياز دارند اما در عين حال براي فروكش كردن خطر خودكشي لازم است برخي داروها نيز مصرف شوند كه در اين صورت روانشناس شما را به يك روانپزشك ارجاع خواهد داد.

براي دريافت مشاوره در زمينه شخصيت ها مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

سوالات متداول

درمان اختلال شخصيت مرزي تا چه حد مي‌تواند موفقيت آميز باشد؟

در بسياري از مواقع مبتلايان به شخصيت مرزي به دلايل برخورداري از عقايد خاص به درمان‌هاي روان شناختي باور ندارند. همين مسئله باعث مي‌شود كه آن‌ها نتوانند بهره لازم را از اين درمان‌ها بگيرند. با اين همه شدت بيماري در افرادي كه براي درمان مراجعه مي‌كنند نسبت به كساني كه هرگز درمان نگرفته‌اند تا حد بسيار زيادي كمتر خواهد بود.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

 

منبع :  برخورد با شخصيت مرزي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: برخورد با شخصيت مرزي،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۵:۵۰ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌دانيد بيماري وسواس چيست و چه نشانه‌هايي دارد؟ وسواس يك ويژگي و صفت رفتاري است كه برخلاف ميل فرد، باعث وجود برخي افكار آزاردهنده و تكراري در ذهن مي‌شود. وسواس ممكن است در زندگي روزمره فرد اختلالات زيادي ايجاد كند و باعث كاهش عملكرد او شود. معمولا از واژه وسواسي براي كسي استفاده مي‌­شود كه كارهاي خود را دقيق انجام مي­‌دهد اما رفتار وسواسي، رفتاري افراطي است كه نه تنها باعث بهبود عملكرد نمي‌­شود، بلكه به عملكرد عادي فرد نيز آسيب مي‌رساند. با آگاهي از علل، علائم و انواع وسواس مي‌توانيد هرچه سريع‌تر آن را شناسايي كرده و براي درمان اقدام نماييد. 

 

بيشتر بخوانيد : اختلالات اضطرابي | معرفي انواع و درمان اختلالات اضطرابي در DSM5

 

 

منبع :  بيماري وسواس

 

 

وسواس چيست؟

وسواس به خودي خود معني خاصي ندارد و آن تعريفي كه از وسواس در گفتگوهاي روزمره وجود دارد، وسواس فكري-عملي يا اختلال وسواس اجباري است كه در ادامه مطلب به آن مي‌پردازيم. در مكالمات روزمره، معمولا از واژه وسواسي زياد استفاده مي‌شود و به كسي مي‌گويند كه در انجام كارهايش سخت گير است، بسيار دقت مي‌­كند و به كامل انجام دادن يك كار اهميت مي‌­دهد. اين تعريف تا حدودي درست است و نشانه كمالگرايي مي‌باشد كه يكي از ويژگي‌هاي اختلال وسواس است. اما در حالت عادي افراد دقيقي كه بر كار خود تمركز دارند، وسواسي نيستند. زماني تشخيص وسواس وطرح مي‌شود كه اين حالت افراطي بوده و باعث اختلال در عملكرد فرد شود.

 

انواع بيماري وسواس

وسواس انواع مختلفي دارد كه هر كدام بخشي از زندگي فرد را مختل كرده و رفتارهاي خاصي را شامل مي‌شوند. وسواس خود را به شكل‌هاي بسياري نشان مي‌­دهد؛ رفتارهايي مثل ترديد در كارهاي انجام شده مانند قفل كردن درب، شك در هنگام عبادت و نماز، نگراني بيش از حد در مورد مسائل ديني، دقت و نظم افراطي در فعاليت‌ها كه باعث اختلال در عملكرد مي‌­شود، احساس مجبور بودن براي انجام برخي از فعاليت‌ها، توقع بسيار زياد از خود و… همه مي‌­توانند بخشي از افكار وسواسي باشند. برخي از عمده‌ترين انواع وسواس را در ادامه بيان مي‌كنيم.

تماس با مشاور

1. وسواس تقارن

اين نواع وسواس باعث ناراحتي فرد از عدم تقارن شده و باعث اضطراب او مي­‌شود. مثلا اگر در دو جيب فرد به يك اندازه وسايل نباشد، ممكن است اذيت شود. نظم بيش از حد در دسته بندي كردن وسايل يا فايل‌ها، سختگيري در چيدمان وسايل منزل و اصرار بر قرينه بودن و صاف بودن آن‌ها، منظم بودن و صاف بودن جاي خواب و اين گونه رفتارها جزء وسواس تقارن هستند.

2. وسواس چك كردن

چك كردن مدام شيرهاي گاز، شير آب، قفل كردن در، چك كردن گوشي و هر چيزي كه ممكن است عدم چك كردن آن در ذهن فرد باعث بروز اتفاق بدي بشود. فرد حتي پس از چك كردن چندين باره نيز همچنان نگراني‌هايي در مورد بروز اتفاقات ناگوار دارد. براي آشنايي با انواع روش هاي درمان وسواس وارسي كردن كليك كنيد.

3. وسواس شستشو

همانطور كه از نام اين وسواس مشخص است، به معني عدم اطمينان از تميز بودن اشيا و بدن فرد وسواسي مي‌باشد كه منجر به شستشوي مداوم دست و بدن، لباس‌­ها، ميوه، ظرف‌هاي منزل، اتومبيل و هر وسيله شخصي مي‌‌شود. براي آشنايي بيشتر با نشانه هاي وسواس شستشو كليك كنيد.

4. بيماري وسواس | وسواس صدمه و آسيب

در اين وسواس فرد به طور دائم نگران آسيب رساندن به خود و ديگران است و از ترس اينكه نكند رفتار اشتباه و آسيب زننده‌اي بكند، بسيار محتاط مي­‌شود و نگراني‌هايي بسيار زيادي دارد. 

5. وسواس بيماري

ترس از مريض بودن يا مريض شدن يا ابتلا به يك بيماري خاص و لاعلاج كه باعث بروز رفتارهاي وسواسي مثل دكتر رفتن زياد، مصرف زياد دارو يا انجام آزمايش‌هاي پزشكي فراوان مي‌­شود.

6. وسواس افكار ممنوعه

اين نوع وسواس بيشتر فكري است و باعث بروز تصورات معمولا جنسي ممنوعه و تابو مي‌­شود. فعاليت جنسي با نزديكان درجه يك و كودكان يا تصورات خشن و فانتزي‌هاي آزاردهنده جنسي، برخي از افكار مربوط به اين نوع وسواس هستند.

 

وسواس فكري عملي چيست؟

وسواس فكري-عملي نشانه و علامت اختلال وسواس اجباري است. اختلال فكري شامل افكار، تمايلات يا تصورات مكرر و پايداري هستند كه به صورت مزاحم يا ناخواسته تجربه مي‌­شوند، در حالي كه وسواس‌هاي عملي يا اجبارها، رفتارهاي تكراري يا فعاليت‌هاي ذهني پر تكراري هستند كه فرد احساس مي‌­كند بايد آن‌ها را در پاسخ به يك رفتار فكري انجام دهد. اين رفتار بر طبق قوانين ذهني فرد هستند و بايد با دقت اجرا شوند.

به تعريف ساده‌تر، وسواس فكري يعني يك فكر تكرار شونده و آزار دهنده مثل فكر درباره اينكه دست‌هايش كثيف است، شير گاز را نبسته، نبايد به چيزي دست بزند و ويروس‌ها در حال نفوذ هستند. به آن عملي كه براي ارضاي فكرهاي وسواسي و آرام كردن خود انجام مي‌­شود، وسواس عملي مي‌گويند. مانند شستن فراوان دست‌ها براي تميز شدن، چك كردن مجدد شير گاز، دست نزدن به اشيا يا دستكش دست كردن، مراقبت بيش از حد در مقابل ويروس مانند ضدعفوني كردن مرتب دست و محيط  و… كه همه جزء وسواس رفتاري هستند. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره وسواس كليك كنيد. 

 

اختلال وسواس جبري (OCD)

بر خلاف باور عموم، وسواس فكري_عملي يك اختلال يا بيماري مجزا و مشخص نيست، بلكه نشانه‌هاي اصلي يك اختلال ديگر به نام اختلال وسواسي جبري مي­‌باشد. اختلال وسواس اجباري، اختلالي است كه با وجود وسواس‌هاي فكري يا وسواس‌هاي عملي يا هردو تشخيص داده مي‌­شود. يعني ممكن است فردي وسواس فكري داشته باشد ولي وسواس عملي نداشته باشد اما با اين حال باز هم مي‌­تواند مبتلا به اختلال OCD باشد. برخي از علائم يا نشانه‌هاي تشخيص اختلال وسواس اجباري عبارتند از:

1. وجود افكار تكراري كه دائم به ذهن برمي‌­گردد و به شكل ناخواسته و غيرارادي در ذهن فرد ايجاد شده و باعث اضطراب و ناراحتي او مي‌­شود.

2. فرد تلاش مي­‌كند كه اين افكار را سركوب كرده و يا حتما فعاليتي بكند كه افكار آزاردهنده‌اش را خنثي نمايد.

3. وجود رفتارهاي تكراري (مانند شستن مرتب دست‌ها) يا فعاليت‌هاي ذهني تكراري (مثل دعاكردن و ذكر گفتن دائم يا تكرار آهسته كلمات در سكوت) به طوري كه فرد احساس مي‌‌كند بايد حتما آن‌ها را به شكلي خاص اجرا نمايد.

4. اين اعمال اجباري با هدف پيشگيري يا كم كردن اضطراب و ناراحتي و يا جلوگيري از وقوع يك اتفاق ترسناك صورت مي­‌گيرد. البته اين رفتارها افراطي است و اصلا با ميزان خطر آن فكر يا رفتار تناسب ندارد.

5. رفتارهاي وسواسي بسيار وقت گيرند و چند مرتبه در روز اتفاق مي­افتند و باعث اختلال در روند زندگي شغلي و اجتماعي فرد مي‌­شود.

6. وجود باورهاي ناكارآمد مانند احساس مسئوليت بيش از حد، حتي در رابطه با مسائلي كه به او مربوط نيست.

7. كمال­گرايي بيش از حد كه باعث احساس نارضايتي دائمي فرد از خود مي‌شود.

8. حواس پرتي، عدم تمركز و ناتواني در انجام كارهاي اصلي زندگي (خصوصا در درس و انجام شغل)

 

برخي از ديگر اختلالات وسواس اجباري

اختلالات وسواسي جبري انواع مختلفي دارند. در ادامه سه نوع اصلي اختلالات وسواسي جبري را بررسي مي‌كنيم:

1. بيماري وسواس | اختلال بدشكل انگاري بدن

افراد مبتلا به اين اختلال، دائم ذهنشان مشغول اين است كه عيب و نقصي در بدنشان وجود دارد كه ديگران نمي‌­بينند يا متوجه آن نمي‌­شوند. همچنين فرد براي جبران اين عيب، مدام خود را جلوي آينه وارسي مي‌­كند، آرايش افراطي دارد و مدام از ديگران درباره ظاهر و عيب‌هاي خود سوال مي‌­پرسد.براي آشنايي كامل با اختلال بد ريخت انگاري بدن كليك كنيد.

2. اختلال احتكار يا ذخيره سازي

ناتواني فرد در دور ريختن يا جداشدن از وسايل و متعلقات خود كه فراتر از ارزش مالي و واقعي آن‌هاست. اين ناتواني باعث جمع كردن وسايل زيادي مي­‌شود كه باعث شلوغي و تراكم بيش از حد اين وسايل در محل زندگي شده و براي فرد اختلال ايجاد مي‌­كند. اين مسئله مي‌­تواند در فايل‌هاي كامپيوتري و مجازي نيز اتفاق بيفتد. براي آشنايي با علائم اختلال احتكار كليك كنيد.

3. اختلال كندن مو و پوست

كندن مكرر موها و خراشيدن پوست كه باعث ريزش مو بروز التهابات پوستي مي­‌شود. فرد كنترلي در اين رفتار خود ندارد و در توقف آن با شكست مواجه مي‌شود. كندن مو و پوست از اضطراب و استرس فرد مي‌كاهد. براي اشنايي با اختلال وسواس پوست كني كليك كنيد.

 

بيشتر بخوانيد : درمان اضطراب | تكنيك هاي درمان اضطراب شديد

 

دلايل ابتلا به اختلال وسواس

اختلال وسواس اجباري مانند اكثر اختلالات رواني ريشه هاي زيستي، رواني و اجتماعي دارد. برخي از اين دلايل به شرح زير هستند:

1. ژنتيك و فيزيولوژي

يكي از دلايل عمده ابتلا به اين اختلال، وجود ژن بيماري وسواس در خانواده درجه يك فرد است. ميزان شيوع اين اختلال در كساني كه يكي از نزديكان درجه يكشان مبتلا بوده، دوبرابر كساني است كه ژن بيماري در وابستگان درجه يك خود ندارند. البته برخي از آسيب‌هاي مغزي و نارسايي‌هاي هورموني نيز باعث بروز رفتارهاي شبه وسواسي در فرد مي‌­شوند.

2. بيماري وسواس | نوع تربيت والدين

والديني كه مبتلا به اختلال وسواس هستند، طبيعتا رفتارهاي وسواسي از خود نشان داده و كودك با الگوبرداري از آن‌ها، به مرور زمان دچار وسواس ميشود. همچنين والدين سختگير و كنترل‌گري كه از كودك خود توقعات بيش از اندازه دارند، انتقاد و سرزنش مي‌كنند و هيچوقت از او راضي نيستند، باعث مي‌­شوند كه كودك با دقت و وسواس زياد كارهاي خود را انجام دهد. به مرور زمان اين مسئله هم باعث كمال‌گرايي افراطي و هم نارضايتي كودك از خود و بروز رفتارهاي وسواسي در وي مي‌شود.

 

اختلال شخصيت وسواس جبري (OCPD)

يك اختلال ديگر كه ممكن است با وسواس اشتباه گرفته شود، اختلال شخصيت وسواسي اجباري مي‌باشد كه با اختلال وسواسي جبري متفاوت بوده و حتي برخي از علائم آن نيز متفاوت است. زماني كه علائم اختلال وسواسي جبري، تبديل به شخصيت شده و فرد بدون اين نشانه‌ها قابل تصور نباشد، اختلال شخصيت وسواسي-جبري مطرح مي‌گردد. طبيعتا درمان اختلال شخصيت از يك اختلال عادي سخت‌تر است، پس مي‌توان گفت اختلال شخصيت وسواسي-جبري حادتر از اختلال وسواس است.

البته امكان دارد كه اختلال شخصيت وسواسي جبري مانند اختلال وسواس، دوره‌هاي حاد و آزاردهنده شديد نداشته باشد و صرفا يك سري از ويژگي‌هاي شخصيتي باشد. برخي از نشانه‌هاي اختلال شخصيت وسواسي جبري عبارتند از:

1. سعي مي­‌كند با توجه دقيق به قوانين و جزئيات بي‌اهميت احساس كنترل به دست بياورد، تا حدي كه از مسير اصلي منحرف مي‌شود.
2. به طور افراطي خود را وقف كار كرده، تا حدي كه ابعاد ديگر زندگي را فراموش مي‌كنند.
3. به شدت كمالگرا هستند اما اين كمالگرايي منجر به اتفاقات مثبت و پيشرفت نمي­‌شود. به دليل توقع بالا، هيچوقت از خود راضي نيستند و هميشه درجا مي‌زنند.
4. احساس گناه شديد دارند و معمولا اين احساس گناه باعث رفتارهاي خلاف ميل مي‌­شود.

 

درمان بيماري وسواس

روش‌هاي متعددي براي درمان وسواس وجود دارد كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به دارو درماني، رفتار درماني و درمان شناختي اشاره كرد. در رفتار درماني تلاش بر اين است كه استرس و اضطراب كاهش يابد و افكار وسواسي متوقف شود به طوري كه منجر به تغيير رفتار گردد. در شناخت درماني نيز با تغيير بينش و نگرش فرد، افكار وسواسي اصلاح شده و درمان صورت مي‌گيرد. در صورت لزوم، پزشك از دارو درماني نيز در كنار روان درماني استفاده مي‌كند.  براي درمان وسواس ضروري است كه از يك فرد متخصص كمك بگيريد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه درمان وسواس كليك كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه وسواس ها مي توانيد در هر زمان از روز براي مشاوره تلفني با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو از طريق شماره 02166419012 تماس بگيريد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  بيماري وسواس

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بيماري وسواس،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۳:۳۴ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]

خجالت زنان از رابطه جنسي با همسر يكي از مسائل شايع اما بسيار آسيب‌زاست. اين زنان از رابطه جنسي شرم دارند، از بيان خواسته‌هاي زناشويي خود مي‌هراسند و به خاطر ترس و خجالتي كه در وجودشان هست، هم خود و هم طرف مقابلشان را بي ميل مي‌كنند. اين موضوع در شرايطي اتفاق مي‌افتد كه امروزه دليل بيشتر طلاق‌ها و خيانت‌ها نارضايتي جنسي اعلام شده است. براي همه و مخصوصا خانم‌ها لازم است كه اطلاعات خود را در زمينه مشكلات جنسي بالا ببرند تا زندگي زناشويي‌شان ارتقا پيدا كند و از آسيب‌ها در امان باشند. با كمك گرفتن از مشاوره جنسي مي‌توانيد اطلاعات خود را در اين زمينه افزايش دهيد. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد. 

 

 

منبع :  خجالت زنان از رابطه جنسي با همسر

 

 

نشانه‌هاي رفتاري زناني كه از رابطه جنسي با همسر خجالت مي‌كشند

-تمايل به داشتن رابطه جنسي در تاريكي يا در نور كم

-فرار كردن از رابطه جنسي

-امتناع از صحبت كردن و بيان خواسته‌هاي خود درباره رابطه جنسي

تماس با مشاور

-به تعويق انداختن و زود تمام كردن رابطه جنسي

-ترس از اندام‌هاي جنسي مردانه

-ترس از حامله شدن و زايمان

-ترس از قضاوت شدن در زمان رابطه

-ترس كلي از رابطه جنسي

-بي ميلي جنسي

 

خجالت زنان از رابطه جنسي | آيا خجالت از رابطه جنسي در زنان طبيعي است؟

معمولا زنان ايراني به دليل پيش زمينه‌هاي فرهنگي‌اي كه دارند از رابطه جنسي خجالت مي‌كشند. به طور كلي شرم از رابطه جنسي در دوران تجرد براي اكثر دختران وجود دارد. در دوره نامزدي نيز شرم از رابطه جنسي طبيعي است؛ اين شرم مي‌تواند آميخته با هيجان و ترس باشد چون معمولا افراد در اين دوره هيچ تجربه جنسي جدي ندارند.

اما پس از ازدواج و گذشتن ماه‌هاي اوليه زندگي زناشويي نه تنها خجالت از رابطه جنسي امري طبيعي نيست بلكه مي‌تواند بسيار آسيب زا باشد. زنان متاهل بايد فكري به حال خجالت جنسي خود بكنند چون اين مشكل به تدريج همسر آنان را نسبت به رابطه جنسي سرد خواهد كرد.

انواع خجالت از رابطه جنسي

به طور كلي خجالت از رابطه جنسي ممكن است دروني يا بيروني باشد. يعني افراد ممكن است درون خود احساس خجالت كنند و از رابطه جنسي بترستند يا اين كه در افكار خود تصورات جنسي پرباري داشته باشند و تنها از ابراز رفتارها و كلام‌هاي جنسي خجالت بكشند و اجتناب كنند.

 

بيشتر بخوانيد : صميميت زناشويي | تعريف و نحوه افزايش صميميت زناشويي در روزهاي اول

 

علل خجالت زنان از رابطه جنسي

زنان به دلايل مختلفي دچار شرم از رباطه جنسي مي‌شوند. شناخت اين دلايل به شما كمك مي‌كند بينش بهتري نسبت به مشكل خود داشته باشيد. اين ئلايل عبارتند از:

1. بي ميلي جنسي

بي ميلي جنسي يك نوع اختلال عملكردي جنسي است كه انواع مختلفي مثل مادام العمر، موقعيتي يا اكتسابي دارد. اگر شما به دليل بي ميلي جنسي از موضوعات پيرامون رابطه جنسي خجالت مي‌كشيد، بايد ابتدا به حل بي ميلي خود بپردازيد.

2. افكار منفي

افكار منفي نسبت به بدن خود، رابطه جنسي و طرف مقابل مي‌تواند سبب خجالت و فرار كردن از رابطه زناشويي شود.

3. خجالت زنان از رابطه جنسي | رو به رو نشدن

اكثر افرادي كه تا به حال رابطه جنسي نداشته‌اند و دچار ترس از اولين رابطه‌اند، صرفا به دليل رو به رو نشدن با رابطه جنسي با مشكل خجالت و شرم درگير مي‌شوند. اين افراد اگر اولين رابطه جنسي خود را در شرايط خوبي تجربه كنند، از رابطه لذت خواهند برد و خجالتشان به مرور از بين مي‌رود. 

4. تاثير تربيت و فرهنگ

در تربيت خانواده‌هاي ايراني اغلب دختران به حجاب و حيا و صحبت نكردن با نامحرم تشويق مي‌شوند. همچنين حتي بعد از ازدواج زنان با اين باور وارد رابطه جنسي مي‌شوند كه لذت براي مردان است نه آن‌ها و اگر درباره رابطه جنسي صحبت كنند يا خواستار رابطه زناشويي شوند، شرم و حيا را زير پا گذاشته‌اند و شوهرانشان اين عمل را دوست ندارند. در حالي كه در دنياي واقعي امروزه اكثر اين نسخه اكثر اين باورهاي قديمي منسوخ شده‌اند. مردان از زنان بي پروا و شجاع كه نيازهاي خود را در اولويت قرار مي‌دهند خوششان مي‌آيد.

5. مشكلات روحي

برخي مشكلات روحي مثل عدم اعتماد به نفس، افسردگي، اضطراب و استرس، وسواس، بد ريخت انگاري بدني و ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن سبب خجالت از رابطه جنسي مي‌شود و حتي ممكن است تاثير منفي روي ميل جنسي داشته باشند.

6. خجالت زنان از رابطه جنسي | خاطرات منفي

خاطره از تجاوز جنسي يا مورد آزار قرار گرفتن مي‌تواند افراد را براي هميشه از رابطه جنسي متنفر كند. افرادي كه درگير اين اتفاقات مي‌شوند اكثرا رابطه جنسي را كاري شيطاني و پليد مي‌دانند و به همين دليل حتي با همسرشان نيز نمي‌توانند راحت نزديكي كنند. علاوه بر اين اگر تجربه اولين رابطه همراه با درد و خشونت و نرسيدن به ارگاسم باشد زنان را دچار شرم از رابطه جنسي مي‌كند.

7. رابطه عاطفي مشكل دار

اگر شوهر شما فردي قضاوت‌گر، ايرادگير و بدبين باش،د به احتمال زياد از رابطه جنسي با او خجالت مي‌كشيد و نمي‌توانيد آن طور كه بايد از اين نوع رابطه لذت ببريد.

 

چطور مي‌توان خجالت از رابطه جنسي را درمان كرد؟

-خودتان و بدنتان را بپذيرد و به سمت زيباتر شدن قدم برداريد.

-اگر دچار نقص‌هاي ظاهري هستيد تا جايي كه مي‌توانيد به درمان بپردازيد و در صورت عدم امكان خودتان را بپذيريد.

-درباره رابطه جنسي اطلاعات كسب كنيد.

-با همسر خود درباره رابطه جنسي صحبت كنيد.

-مشكلات روحي خود را درمان كنيد.

-اتاق دو نفره‌تان را روشن كنيد و يك لباس زيبا بپوشيد تا همسرتان از لحاظ بصري تحريك شود.

-با موقعيتي كه از آن خجالت مي‌كشيد يا مي‌ترسيد رو به رو شويد.

-مشكلات رابطه عاطفي خود را حل كنيد.

-معاشقه را فراموش نكنيد.

-با بدن و نيازهاي خود و همسرتان آشنا شويد.

-به تدريج خجالت خود را كنار بگذاريد هر بار يك قدم به جلو حركت كنيد.

با زبان بدن و يا نوشتن نامه و پيام خواسته‌هاي خود را از رابطه جنسي انتقال دهيد.

-باور خود را درباره رابطه جنسي عوض كنيد.

-از يك فرد متخصص در اين زمينه كمك بگيريد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي‌توانيد در ساعت از روز براي مشاوره جنسي تلفني از طريق شماره 02166419012 با برترين متخصصان در مركز مشاوره روانشناسي ذهن نو تماس حاصل نماييد.

سوالات متداول

خجالت زنان از رابطه جنسي چه آسيب‌هايي به همراه دارد؟

خجالت شما از رابطه جنسي مي‌تواند باعث بي ميلي شوهرتان، سرد شدن روابط عاطفي و در نهايت خيانت و طلاق بيانجامد.

چطور از بدن خود در رابطه خجالت نكشم؟

بدن هركس زيبايي‌هاي خاص خود را داري و اين را بدانيد كه هيچ كس مطلقا بدون ايراد نيست. زيبايي‌هاي بدن خود را كشف كنيد و به خودتان حس خوبي داشته باشيد.

 

شماره تماس ذهن نو

 

 

منبع :  خجالت زنان از رابطه جنسي با همسر

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۵۹:۵۸ ] [ ذهن نو ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
 • مشاوره روانشناسی
 • مشاوره روانشناسی ذهن نو
 • ذهن نو
 • تست روانشناسی کیومایند
 • کلینیک تخصصی کودک
 • سن استعدادیابی کودک
 • استعدادیابی کودک دو ساله
 • استعدادیابی کودک سه ساله
 • استعدادیابی کودک چهار ساله
 • استعدادیابی کودک تهران
 • آموزش سکس
 • قرص تاخیری
 • علائم اعتیاد
 • مشاوره آنلاین روانشناسی
 • مشاوره تلفنی
 • مشاوره تلفنی خانواده
 • مشاوره تلفنی ازدواج
 • مشاوره تلفنی خیانت
 • مشاوره تلفنی کودک
 • مشاوره تلفنی جنسی
 • مشاوره تلفنی ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره تلفنی تحصیلی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کودک
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره تحصیلی
 • ترک اعتیاد
 • ترک متادون
 • ترک ترامادول
 • ترک شیشه
 • ترک شیره
 • ترک حشیش
 • ترک هروئین
 • ترک تریاک
 • ترک ماریجوانا
 • درمان استرس
 • درمان اضطراب
 • علائم اعتیاد به متادون
 • علائم اعتیاد به ترامادول
 • علائم اعتیاد به تریاک
 • علائم اعتیاد به هروئین
 • علائم اعتیاد به شیشه
 • علائم اعتیاد به کوکائین
 • ماریجوانا
 • علائم اعتیاد به حشیش
 • علائم اعتیاد به شیره
 • علائم اعتیاد به کراک
 • قالب وبلاگ
  نظرسنجی
  [#VoteTitle#]
  [#VTITLE#]
       نتیجه

  لینک های تبادلی
  تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  پيوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
  پنل کاربری
  نام کاربری :
  پسورد :
  عضویت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :
  آمار
  امروز : 0
  دیروز : 0
  افراد آنلاین : 1
  همه : 0
  چت باکس
  موضوعات وب
  موضوعي ثبت نشده است
  امکانات وب

  خرید فالوور و لایک

  لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

  سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر